PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خط عمودی روی مانیتور لب تابم

evildoear
04-08-2012, 03:17
سلام به همه دوستان و اساتيد محترم
ديشب راشتم با لب تابم بازي ميکرم( باطريشم در اورده بودم ) که يهو برق رفت
وقتي برق اومد ولب تابم رو روشن کردم يه خط عمودي توي لبتابم افتاده که وقتي مانيتور سبز يا ابي يا قرمز ميشه مشخص ميشه

مشکل از چيه؟
اگه امکانش هست راهنمايي کنيد
حيلي ناراحتم

evildoear
04-08-2012, 04:25
مدل لبتابم samsung np300-e5z هست

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

LightningII
04-08-2012, 09:31
باتری رو برای چی درآوردی ؟ فکر کردی برای قشنگی گذاشتنش توی لپ تا پ ؟ :31: هیچوقت درش نیار .
درآوردن باتری = آسیب سخت افزاری در صورت برق رفتن . مثل مورد شما .
الان منظورت روشن نیست .
باید دید آسیب از نمایشگرته یا از گرافیکت .
این برنامه را اجرا کن و ببین بازم اون خط میاد یا نه ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

evildoear
04-08-2012, 11:57
سلام دوست عزیز
با این برنامه ای که گذاشتین تست کردم ولی مانیتور من تو رنگ سیاه و سفید چیزی نشون نمیده
عکسارو واستون ضمیمه میکنم
در ضمن لب تاب من 2تا کارت گرافیک داره
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

Farshid72
04-08-2012, 21:25
خب اگه چك كردي مشكلي نداشت در تك رنگ پس مشكل ال پيكسل نيست توصيه من اينه درايور گرافيكتو آپدين كن ببين مشكلت حل ميشه يا نه
تو بازي يل قسمت هاي ديگه هم هنين خط هستش ؟

LightningII
04-08-2012, 21:43
سلام دوست عزیز
با این برنامه ای که گذاشتین تست کردم ولی مانیتور من تو رنگ سیاه و سفید چیزی نشون نمیده
عکسارو واستون ضمیمه میکنم
در ضمن لب تاب من 2تا کارت گرافیک داره
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

لپ تاپ شما دو تا کارت گرافیک نداره . یک گرافیک اصطلاحاً مجتمع (آنبورد) ضعیف داره و یه گرافیک مستقل . اولی رو نمیشه کارت محسوب کرد .
بنظر من LCD سالمه و اون خطهایی که در حالت رنگی دیده میشه باید به گرافیک برگرده . ولی به کدوم گرافیک فعلاً معلوم نیست .
اگه با گرافیک مستقل داشتید بازی میکردید باید درایورش رو دوباره نصب کنید ببینید فرقی کرد یا نه .
اصولاً شما بلد هستید که بازی رو تنظیم کنید با کدوم گرافیک اجرا شه یا نه ؟ یعنی اینکار رو قبل از اجرای بازی انجام داده بودید یا نه . میخوام ببینم آسیب شامل کدوم یکی شده .
چون باید روی آیکن بازی کلیک راست کنید و از منوی اون گزینه ی کارت گرافیک مستقل رو بجای گرافیک اینتل انتخاب کنید ...

خب اگه چك كردي مشكلي نداشت در تك رنگ پس مشكل ال پيكسل نيست توصيه من اينه درايور گرافيكتو آپدين كن ببين مشكلت حل ميشه يا نه
تو بازي يل قسمت هاي ديگه هم هنين خط هستش ؟
نه دیگه . توی عکسهای رنگی اشکال واضحه .

evildoear
06-08-2012, 02:36
[QUOTE=LightningII;7139413]لپ تاپ شما دو تا کارت گرافیک نداره . یک گرافیک اصطلاحاً مجتمع (آنبورد) ضعیف داره و یه گرافیک مستقل . اولی رو نمیشه کارت محسوب کرد .
بنظر من LCD سالمه و اون خطهایی که در حالت رنگی دیده میشه باید به گرافیک برگرده . ولی به کدوم گرافیک فعلاً معلوم نیست .
اگه با گرافیک مستقل داشتید بازی میکردید باید درایورش رو دوباره نصب کنید ببینید فرقی کرد یا نه .
اصولاً شما بلد هستید که بازی رو تنظیم کنید با کدوم گرافیک اجرا شه یا نه ؟ یعنی اینکار رو قبل از اجرای بازی انجام داده بودید یا نه . میخوام ببینم آسیب شامل کدوم یکی شده .
چون باید روی آیکن بازی کلیک راست کنید و از منوی اون گزینه ی کارت گرافیک مستقل رو بجای گرافیک اینتل انتخاب کنید ...

سلام دوست عزیز
از اینکه لطف کرین و وقتتونو گذاشتین و جواب منو دادین خیلی ممنونم
من قبل از اینکه برم تو بازی از تو تنضیمات کارت گرافیکم تنضیمات مربوط به بازی رو انجام دادم
البته قبل از اینکه این اتفاق بیفته حین انجام بازی یه جایی از بازی بود که لپ تاپم خود به خود چندبار خاموش شد(البته فقط واسه همین بازی BF3)
الان طبق فرمایش شما درایورهای intel hd و nvidiia رو پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی تغییری نکرد

توی منوی بایوس هم خطه هستش

چطوری میتونم مطمن بشم که ایراد از چیه؟
به نظرتون گارانتی قبول میکنه؟
حدود 7ماه هست که خریدمش و دوسال گارانتی هوردادرایان داره
بازم ممنون بابت راهنماییهاتون

evildoear
06-08-2012, 02:47
[QUOTE=LightningII;7139413]لپ تاپ شما دو تا کارت گرافیک نداره . یک گرافیک اصطلاحاً مجتمع (آنبورد) ضعیف داره و یه گرافیک مستقل . اولی رو نمیشه کارت محسوب کرد .

سلام دوست عزیز
من قبل از اینکه برم تو بازی از تو تنضیمات کارت گرافیکم تنضیمات مربوط به بازی رو انجام دادم
البته قبل از اینکه این اتفاق بیفته حین انجام بازی یه جایی از بازی بود که لپ تاپم خود به خود چندبار خاموش شد(البته فقط واسه همین بازی BF3)
الان طبق فرمایش شما درایورهای intel hd و nvidiia رو پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی تغییری نکرد

evildoear
06-08-2012, 03:56

سلام دوست عزیز

evildoear
06-08-2012, 04:14

سلام دوست عزیز

esisuzuki
06-08-2012, 10:48
ریستور کن به 2 روز قبل ببین درست میشه

LightningII
06-08-2012, 12:13
نه عزیز به نظر من نه به درایور مربوطه نه به ریستور کردن . مشکل فکر کنم سخت افزاری باشه .
شما اینکار رو بکنید .
روی آیکن یک بازی نسبتاً سبک نه BF3، راست کلیک کنید .
توی منوی راست کلیک میبنید که بخشی مربوط به انتخاب چیپ گرافیکه . یک گزینه اینتل هست و گزینه ی بعدی گرافیک مستقله که شامل انویدیا و یا رادئون میشه.
شما یکبار اینتل رو انتخاب کنید و وسط بازی ببینید اون خط بازم میاد یا نه .
بار دوم گزینه ی گرافیک مستقل رو انتخاب کنید و این بار نگاه کنید ببینید وسط بازی اون خط میاد یا نه .
اینجوری حداقل مشه معلوم کرد کدوم گرافیک مشکل پیدا کرده .
البته اگه در هر دو حالت اون خط مشاهده شد معلوم میشه اصلاً مشکل به چیپهای گرافیکی مربوط نیست و از جای دیگریه .

evildoear
06-08-2012, 17:00
سلام،بتزم ممنون که منو راخنمایی میکنید
من صبح ویندوزم رو عوض کردم ولی تغییری نکرد
الانم همونطور که گفتید یه بازیو با ۲تا گرافیکم تست کردم ولی بازم خطه هستش
به نظر شما مشکل از lcd هست یا یه چیزه دیگست؟
بنظرتون چقدر هزینه داره؟

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

jamalit
30-08-2012, 19:52
آقا لب تاب من هم وقتی صفحش خاموش میشه (نه خود لب تاب) و فقط توی ویندوز یه خطهای افقی میاره که سیاه هستن و خیلی نازک و بعد میرن به نظرتون مشکل از چیه تو بقیه حالت ها صفحه سالم و بدون مشکل هست
ممنون

mehrdad8086
01-09-2012, 10:56
دوست عزیز
اگر مانیتور دیگه ای یا تلوزیون LCD دازی لبتاب رو بهش متصل کن.اگر خط وجود داره از گرافیک شماست.اگر نیست از LCD می تونه باشه

jamalit
01-09-2012, 12:02
نه تو lcd خطوط نیستن
ولی تو خود لب تاب هم کلا خیلی کم ظاهر میشه
به نظرتون گارانتی قبول میکنه
هزینش چقدر میشه؟
ممنون

mrt2iran
01-09-2012, 18:55
مشکل شما از لامپ پشت LCDهست باید لامپ CCFL تعویض بشه

و باید بگم که هزینش 15 تومنی میشه ولی جای خوشی اینجاست که شامل گارانبتی میشه ببرش نمایندگی

LightningII
01-09-2012, 19:46
مشکل شما از لامپ پشت LCDهست باید لامپ CCFL تعویض بشه

و باید بگم که هزینش 15 تومنی میشه ولی جای خوشی اینجاست که شامل گارانبتی میشه ببرش نمایندگی
نه از اون نمیتونه باشه . اگه میخواست منبع نور پشتی مشکل پیدا کنه بخشی یا کل LCD کم نورتر و یا کلاً تاریک میشد . اینجور مشکلات یا از خود چیپ گرافیک و یا از LCD هست .
ضمناً چند ساله که دیگه از CCFL در پس زمینه ی LCD استفاده نمیشه و از LED ((تصویر زیر)) برای تولید نور پشت LCD استفاده میشه .

mrt2iran
01-09-2012, 20:08
90٪ از گرافیکه !

jamalit
01-09-2012, 22:25
حالا چیکار کنم بیشترین احتمال چی میتونه باشه؟

mrt2iran
01-09-2012, 23:21
باید ببری تعمیرگاه اونجا برد باز میکنند هویه رو میگیرن رو گرافیک درست مشه من تعمیرکا لبتابم زیر گرافیک پایه هست که بین گرافیک و برد هست که جدا میشه با زب کردن پایه ها دورست میشه ما 35 تومان میگیریم دورست میکنیم اگه قم بودی برات رایگان دورست میکردم سوالی باشه در خدمتیم

mehrdad8086
02-09-2012, 19:51
90٪ از گرافیکه !

دوست من ...
ایشون گفتن رو مانیتور خط رو ندارن.و این یعنی گرافیک سالمه و مشکل از خود صفحه لب تاب هستش.

واینکه اگر زیاده و گارانتی داری یه سر ببر اونجا .زیر بار هم نرو .
اگر نداره و خط خیلی عمیق نیست فعلا باهاش بساز.چون ممکنه کار به تعویض صفحه بکشه و 160 تا 200 تومنی خرج برداره.البته بهتره با تعمیرکار مجرب مشورت کنی.

jamalit
02-09-2012, 22:43
ممنون
گارانتیش تا آبان امسال هست خطوط هم کم هستن

ssiinnaarad
10-09-2012, 14:17
لبتابت من دارم 2تا گرافیک داره و ال سی دی تو خراب شده دوست عزیز

mosi-comp
17-11-2012, 15:49
چند وقته رو مانیتور من یه خط سبز افتاده که با تکون دادن متنیتور میرفت و میومد. تازگی هم یه خط قرمز کنارش اضافه شده :) یه تعمیرکار گفت که ممکنه از فلتش باشه یکی دیگه گفت که از خود LCD هست و باید عوض بشه. دومی گفت اگر از فلت باشه کل مانیتور روشن خاموش میشه.
فعلا که بیخیالش شدم. گفت اگر بخواد عوض بشه با قیمتای الان 240 تومن در میاد

ssiinnaarad
18-11-2012, 19:11
دوست عزیز امکان داره که از انویدیا باشه ولی از اینتل هست چون گرافیک اینتل برای ویندوزه و نمیتونی با انویدیا بیاری اون مشکل داره

mann1983
14-04-2013, 16:14
روی مانیتور لب تاپ من یک خط عمودی سفید ظاهر شده که حدس می زنم از صفحه نمابشگر باشه. یه نوار سفید رنگه. کسی می دونه چقدر جدی و می شه درستش کرد. من دسترسی به تعمیر کار لب تاب هم ندارم. یک خط نازک بود ولی الان عرض بیشتری پیدا کرده. کسی نظری داره؟