PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور برنامه اي بنويسم كه براي ايجاد database از mdb استفاده نکند

MehranVB
18-07-2006, 09:17
سلام، من برنامه نویس به زبان وی بی هستم و تازه شروع به خواندن دیتابیس کردم.
سئوال داشتم، چگونه می توان برنامه ای ساخت که در آن فایل mdb وجود نداشته باشد، یعنی مانند دیتابیس باشد اما از mdb استفاده نکند و از فرمتی دیگر استفاده کند تا به هیچ عنوان نتوان از آن اطلاعات را استخراج کرد؟ برای مثال مانند دیکشنریها که فایل منبع آنها یک فایل txt و یا یک فایل با فرمتی نامعلوم است.

در ضمن من برای اینکه برنامه نویسی دیتابیس را به طور حرفه ای یاد بگیرم از چه منابعی باید کمک بگیرم، یک نفر به من کتاب انتشارات نص را معرفی کرد که آن را گیر نیاوردم، اگر ممکن است چند سایت را برایم نام ببرید که به آموزش پیشرفته دیتابیس پرداخته باشد. (برنامه نویسی تحت ویندوز نه تحت وب)

black_storm
20-07-2006, 14:11
ببين دوست عزيز شما مي توني موقع ساختن بانكت پسوند آن را عوض كني
- همچنين مي توني بانك را داخل فايل exe بزاری
- و و و
-------------------------------------
فعلا تا اینجا

یه راهنمایی دیگه
resource یادت نره
:cool: :cool: :cool:

FGIT
20-07-2006, 14:40
- همچنين مي توني بانك را داخل فايل exe بزاری
میشه توضیح بدید ببینیم چطوریه.
این کار اگر هم شدنی باشه برای کارهای خیلی کوچیکه اونم کاملا غیر استاندارده

سلام، من برنامه نویس به زبان وی بی هستم و تازه شروع به خواندن دیتابیس کردم.
سئوال داشتم، چگونه می توان برنامه ای ساخت که در آن فایل mdb وجود نداشته باشد، یعنی مانند دیتابیس باشد اما از mdb استفاده نکند و از فرمتی دیگر استفاده کند تا به هیچ عنوان نتوان از آن اطلاعات را استخراج کرد؟ برای مثال مانند دیکشنریها که فایل منبع آنها یک فایل txt و یا یک فایل با فرمتی نامعلوم است.
چند تا راه ساده اينهاست
1- اطلاعات داخل بانكتون رو Encrypt کنید
2- از سیستم فایل استفاده کنید

MehranVB
21-07-2006, 08:15
میشه توضیح بدید ببینیم چطوریه.
این کار اگر هم شدنی باشه برای کارهای خیلی کوچیکه اونم کاملا غیر استاندارده

چند تا راه ساده اينهاست
1- اطلاعات داخل بانكتون رو Encrypt کنید
2- از سیستم فایل استفاده کنید

من می خواهم چیزی بسازم که مانند دیکشنریها کار کند (همانطور که در دیکشنریها فایل mdb وجود ندارد و یک فایل وجود دارد که وقتی آن را با notepad باز کنید چیزیهای غیر معمول نشان می دهد.)

FGIT
21-07-2006, 17:33
خوب میتونید از سیستم فایل و ایندکس گذاری استفاده کنید . یه خورده دردسرتون بیشتر میشه ولی تقریبا همونیه که می خواهید. اگر هم فایل رو رمز کنید که دیگه حله

black_storm
24-07-2006, 13:59
همچنين شما مي تواني موقع ذخيره يا خواندن اطلاعات از توابعي كه معمولا براي رمزگزاري داده ها استفاده مي كنند استفاده كني-
- با اين وجود اگر كسي موفق به باز كردن بانك هم شود متوجه اطلاعات ذخيره شده نمي شود
-
مثلا تابعي براي زمر گذاري يه رشته - كه با معكوس كردن آن مي تواني انرا به تابعي براي رمزگشايي تبديل كني
نمونه :

private function encrype(s as string) as string
dim tmp as string
(for i=1 to len (s
(10+((tmp=tmp & chr(asc(mid(s,i,1
next i
encrypt=tmp
end function
امیدوارم به دردت بخوره
البته اين يه نمونه خيلي ساده است
---
در ثاني از طريق Resource ها در ویبی می توانی بانکت را داخل فایل اجرایی قرار بدی