PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حسادت رسانه ای؛ شما اول شده اید؛ ولی ما قهرمانیم!+تصاویر

nar nia
02-08-2012, 18:34
شما اول شده اید، ولی ما قهرمانیم. باور نمی کنید؛ این هم سندش!

به گزارش روزگار نو، میکل آنژ، مجسمه ساز مشهور، گفته است: «اگر مردم می دانستند برای احراز مقام استادی چه رنجها برده ام و چه روزها و شبها جان کنده ام، هرگز از دیدن شگفتی های هنریم متعجب نمی شدند». رسانه های انگلیسی زبان اما با نادیده گرفتن سخن این هنرمند غربی به انکار موفقیت های کاروان ورزشی چین در المپیک لندن پرداخته اند.

ماجرا از این قرار است که به شکلی قابل پیش بینی، چینی های سخت کوش، نتیجه تلاش های خود را در لندن جشن گرفتند و در روزهای آینده هم این شادی ها تداوم خواهد داشت.

بنا بر این گزارش، موفقیت در هر عرصه ای موجب محبوبیت می شود و محبوبیت مداوم در چند عرصه، فرهنگ و ارزش های کشور موفق را به هژمونی تبدیل می کند و این چیزی است که غرب از آن هراس دارد... پس باید کاری کرد که موفقیت های چینی ها زیر سوال برود تا به محبوبیت آنها منجر نشده، رقیبی برای تمدن غرب ایجاد نشود!

برای نمونه، گزارش دیلی میل را ببینید که با این پرسش شروع می شود: « شکنجه یا آموزش؟» و در ادامه با همین لحن، چینی ها تحقیر شده اند و عکس ها هم به گونه ای چیده شده که گفته شود: چینی ها برای قهرمانی در المپیک شکنجه می شوند!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1)

JIGSA
02-08-2012, 22:02
البته چینی ها واقعا تو تعلیمات ورزشی از خشونت استفاده می کنن. که خوب البته والدین بچه ها با این قضیه مشکلی ندارن. و البته نتیجه این ریاضت ها رو میبینن و مدال درو میکنن.

مانی 22
03-08-2012, 00:23
آقا اینم در نظر بگیرید که چین جمعیتش چقدره
طبعا با اون همه جمعیت می تونن تو هر چیزی به اندازه ی یه تهران آدمای متخصص داشته باشن . از ورزش گرفته تا موسیقی ...
البته اگر درست کار بشه که این خیلی مهمه ... و اونا هم واقعا برنامه ریزی و کار می کنن.

singleguy
03-08-2012, 22:46
بی صبرانه منتظرم مدال هاشون در سال 2016 که ورزش رسمی کشورشون یعنی کنگفو (ووشو) برای اولین بار وارد المپیک میشه را ببینم. هیچ کشوری حریفشون نمیشه تو این ورزش.

M . Sayid
04-08-2012, 00:10
چی راحت بدست میاد که مدال المپیک بخواد راحت بدست بیاد !

parkook
04-08-2012, 09:04
چیزهایی که شما می بینید به ظاهر خشن هستن ولی در عین حال درست و کاربری و لطیف. من خودم رزمی کار بودم که البته به خاطر درسام الان دیگه کار نمیکنم . وقتی یکی بیاد تمرینای رزمی کارا رو ببینه میگه اینا چطور تحمل میکنن . مثلا سر کلاس استاد با صلاح سرد ما رو میزد تا بدنمون قوی و محکم بشه . روزای اول خیلی سخته ولی بعدش اصلا دردی احساس نمیکنی. البته این کار فن لازم داره و استاد خودش می دونست کجا بزنه که مشکلی پیش نیاد. تو این کلاسا خیلی رعایت اخلاقیات مهمه باید به کسی که پیشکسوتته احترام بزاری و...
یعنی میخوام بگم چینی ها اول یه کم سختی میکشن و بعد قوی میشن در کنارش هم آداب زندگی و فرهنگشون هم قوی میشه . رسانه های غربی هم حسادت محض کردن که این حرفا رو زدن . اگه کار چینی ها خرابه پس چرا خودشون هم اینطور ورزش ها دارن .

AMIR-AIRGUNNER
04-08-2012, 09:21
خب چین با این همه جمعیت معلومه که اینهمه مدال میبره !! بالاخره جامعه اماری ورزشکاراش چند برابر کشور های دیگه است و احتمال پیدا کردن استعداد ها هم خیلی بیشتره
اگه الان امریکا و انگلیس و فرانسه اینهمه جمعیت داشتن اونوقت چین چندم میشد ؟! :27:

M . Sayid
04-08-2012, 09:52
خب چین با این همه جمعیت معلومه که اینهمه مدال میبره !! بالاخره جامعه اماری ورزشکاراش چند برابر کشور های دیگه است و احتمال پیدا کردن استعداد ها هم خیلی بیشتره
اگه الان امریکا و انگلیس و فرانسه اینهمه جمعیت داشتن اونوقت چین چندم میشد ؟! :27:

باز هم چین اول میشد چون هیچ ملتی تو دنیا پشتکار اون کشورای شرق و جنوب شرق آسیا رو ندارن !

hamid_maxpayne
04-08-2012, 11:40
حالم از چین و چینی به هم میخوره.کلا از هر چی کشور کمونیستیه بدم میاد.مملکتهایی که ذره ای برای انسانیت ارزش قائل نیستن.چین،کره شمالی،روسیه و ... .چین و امثال چین هر چقدر هم پشتکار داشته باشن و تلاش کنن باز هم باید پشت سر آمریکا ، ژاپن ، کره جنوبی و ... بوق بزنن.

آرزو میکنم آمریکا بتونه مدالهای بیشتری بگیره تا اول شه.

hermione
04-08-2012, 13:04
فقط که نسبت جمعیتی نیست هند هم 1 میلیارد جمعیت داره چند تا مدال گرفته ؟
این عکس ها به نظره من بیش از اندازه اغراق آمیزه
با خوردن و خوابیدن که مدال المپیک بدست نمیاد مطمئن باشید مدالیست های کشور های غربی هم به همین اندازه و حتی بیشتر عرق ریختن .

kamran987456
04-08-2012, 13:31
خب هند از پایه ویران هست ! ایران و افغانستان و اینجور کشور ها هم 1 میلیارد جمعیت داشته باشن چیزی نمیتونن بگیرن :31:
اما مقایسه چین با سایر کشور ها مثل امریکا و روسیه و بریتانیا و ..یکم نامردی هست .

nar nia
04-08-2012, 14:17
روسیه همیشه جزو 3 تا کشور برتر المپیک بود از لحاظ مدال گرفتن
امسال چرا تا الان انقدر کم مدال گرفته؟

iw8u
04-08-2012, 15:08
اگه الان امریکا و انگلیس و فرانسه اینهمه جمعیت داشتن اونوقت چین چندم میشد ؟!
يعني چي؟
جمعيت موثره ولي دليل نميشه هركشوري جمعيتش بيشتر باشه همه چيش هم قويتر شه.
مثلا همين كشورهاي حوزه خليج فارس به خاطر پولشون تو ورزش گاهي موفقيتي بدس ميارن.(قدرت پول)
يا اينكه اگه چين جمعيتش صدبرابر هم بشه و يا همون كشورهايي كه شما گفتيد،بازهم توي ورزش دو هيچ كاري نميتونن كنن(قدرت استعداد)

خب هند از پایه ویران هست ! ایران و افغانستان و اینجور کشور ها هم 1 میلیارد جمعیت داشته باشن چیزی نمیتونن بگیرن
اما مقایسه چین با سایر کشور ها مثل امریکا و روسیه و بریتانیا و ..یکم نامردی هست .
آرزو ميكنم جمعيت ايران واسه چندروز المپيك هم كه شده يك ميليارد شه تا يه سري چيزا ثابت شه.
منظورت از هاينكه هند از پايه ويران است رو نفهميدم.(اگه توي المپيك بودي واسه اين حرف نژادپرستانت مينداختنت بيرون:27:)
شما هم هروقت واسه كشورت نهايت توانتو به كار بردي اون موقع از ورزشكارو ايراني و ايراني جماعت ايراد بگير.

yashgin128
04-08-2012, 15:26
دوستانی که دارن سر جمعیت چین بحث میکنند بدونن موفقیت ربطی به جمعیت نداره .یه مثال حی و حاظر:
چین با جمعیت 1 میلیاردو دویست میلیونی تیمش از قطر با جمعیت یک میلیون و دویست هزار نفری ضعیفتره خوب دقت کنید : 1,200,000,000::::1,200,000 یعنی جمعیتشون هزار برابر
یعنی اونها حتی از بین هر صد میلیون نمیتونند یه بازیکن پیدا کنن در صورتی که قطر بین هر 100 هزار نفر.حتما دوستان میگن که قطر بازیکنهاش رو از کشورهای دیگه اورده.قبول ولی ما چندتا تیم مثل قطر داریم که جمعیتشون کمتره ولی تیمشون بهتره .خب خیلی از همین ایران خودمون تا .... حالا این فوتبال بود تو رشته های دیگه هم وضع به همین شکله مثلا ایا چین میتونه مدال طلای والیبال ،کشتی ،بسکتبال ،و خیلی از رشته های دیگه رو بگیره قطعا نه.
پس یه سری فاکتورهای دیگه وجود داره البته فاکتور جمعیت هم خب بهشون کمک میکنه ولی اصل جمعیت نیست اصل تلاش و پشتکار و برنامه ریزی دقیقشونه.
گذشته از این حرف ها کسی فینال پینگ پنگ المپیک یا هر کدوم از بازیهای پینگ پنگ این دوره المپیک که جذابیت بیشتری داشته باشه،رو نداره؟

*Alucard*
04-08-2012, 15:57
کلا نظام های ایدئولوگ هر وسیله و روشی رو برای هدف توجیه میکنن مثلا اگه قهرمانی تو المپیک یه فرمول داشت که این بود:1 میلیارد نفرو بکش تا 1 نفر مدال بگیره .... اینا اون کارو میکردن تا مثلا ثابت کنن ایدئولوژیشون (حالا میخواد دینشون باشه یا نظام اداره مملکتشون) به همه برتری داره.... این قضیه نسبت جمعیتی هم فاکتور مهمی نیست چون به هر حال شما یا یه فاکتور خیلی قوی مواجه میشید به اسم محدودیت نوع بشر حالا اگر همه آدمای دنیا با هم جمع بشن مثلا میتونن باعث بشن یه نفر نمیره؟ به جای اضافه شدن به جمعیت و بالا بردن کمیت باید کیفیت رو بالا برد. شما اگر مملکتتون د میلیارد نفر جمعیت داشته باشه ولی 90 درصدشون واسه روزی 1 دلار کار کنن ارزشش بیشتره یا اینکه 100 میلیون نفر تو رفاه زندگی کنن؟

The Auditor
04-08-2012, 16:16
بی صبرانه منتظرم مدال هاشون در سال 2016 که ورزش رسمی کشورشون یعنی کنگفو (ووشو) برای اولین بار وارد المپیک میشه را ببینم. هیچ کشوری حریفشون نمیشه تو این ورزش.
یادمه یکی دو دوره پیش ووشو رو توی المپیک به عنوان یه رشته فرعی گذاشتن و مدالاش در مجموع مدالا به شمار نمیومد و بعدشم برداشتنش. (نمیدونم 2004 بود یا 2008)

Reza31001
04-08-2012, 21:26
خب هند از پایه ویران هست ! ایران و افغانستان و اینجور کشور ها هم 1 میلیارد جمعیت داشته باشن چیزی نمیتونن بگیرن :31:
این دلیل درستی نیست
خود مردم هر کشور اون کشور رو میسازن
بعد جنگ جهانی دوم هم ژاپن از پایه که هیچ از ریشه منفجر شد ولی مردمش چند نسل تلاش کردن که شدن این چین و هر کشور دیگه هم تلاش کردن که به موفقیت میرسن و منظور از نام کشور هم در واقع تک تک مردم اون کشور هستن

چین یه ویژگی که داره جمعیتش هست که باعث شده مثلا تو رشته هایی مثل پینگ پونگ و ژیمناستیک بیشتر از کل مردم ایران ورزشکار حرفه ای و نیمه حرفه ای داشته باشه و باز مردم این کشور هستن که تلاش میکنن و زحمت میکشن تا برای این تعداد بسیار زیاد امکانات ورزشی و باشگاه و ... وجود داشته باشه برای همین هست که تو این دو رشته که مثال زدم و همین طور رشته های دیگه مثل بدمینتون و شیرجه بالاترین سطح مسابقات از نظر فنی نه تو المپیکه و نه تو مسابقات جام جهانی بلکه بالاترین سطح در رقابت های انتخابی تیم ملی چین هست!

AMIR-AIRGUNNER
04-08-2012, 21:50
يعني چي؟

جمعيت موثره ولي دليل نميشه هركشوري جمعيتش بيشتر باشه همه چيش هم قويتر شه.
مثلا همين كشورهاي حوزه خليج فارس به خاطر پولشون تو ورزش گاهي موفقيتي بدس ميارن.(قدرت پول)
يا اينكه اگه چين جمعيتش صدبرابر هم بشه و يا همون كشورهايي كه شما گفتيد،بازهم توي ورزش دو هيچ كاري نميتونن كنن(قدرت استعداد)

آرزو ميكنم جمعيت ايران واسه چندروز المپيك هم كه شده يك ميليارد شه تا يه سري چيزا ثابت شه.
منظورت از هاينكه هند از پايه ويران است رو نفهميدم.(اگه توي المپيك بودي واسه اين حرف نژادپرستانت مينداختنت بيرون:27:)
شما هم هروقت واسه كشورت نهايت توانتو به كار بردي اون موقع از ورزشكارو ايراني و ايراني جماعت ايراد بگير.
خب شما علم امار رو نمیتونی زیر سوال ببری ! من گفتم احتمال پیدا کردن استعداد تو جامعه بزرگتر بیشتره .

این دلیل درستی نیست
خود مردم هر کشور اون کشور رو میسازن
بعد جنگ جهانی دوم هم ژاپن از پایه که هیچ از ریشه منفجر شد ولی مردمش چند نسل تلاش کردن که شدن این چین و هر کشور دیگه هم تلاش کردن که به موفقیت میرسن و منظور از نام کشور هم در واقع تک تک مردم اون کشور هستن

چین یه ویژگی که داره جمعیتش هست که باعث شده مثلا تو رشته هایی مثل پینگ پونگ و ژیمناستیک بیشتر از کل مردم ایران ورزشکار حرفه ای و نیمه حرفه ای داشته باشه و باز مردم این کشور هستن که تلاش میکنن و زحمت میکشن تا برای این تعداد بسیار زیاد امکانات ورزشی و باشگاه و ... وجود داشته باشه برای همین هست که تو این دو رشته که مثال زدم و همین طور رشته های دیگه مثل بدمینتون و شیرجه بالاترین سطح مسابقات از نظر فنی نه تو المپیکه و نه تو مسابقات جام جهانی بلکه بالاترین سطح در رقابت های انتخابی تیم ملی چین هست!خب دولت یک کشور به ورزشکارا اهمیت نده خود مردم چیکار میتونن بکنن ؟! خود مردم هر کشور هیچ کاری بدون بودجه نمیتونن بکنن ! مقایسه چین و هند در این زمینه مثل شوخی میمونه
چین سرمایه گذاری میکنه ولی هند سرمایه گذاری نمیکنه برای همین این اختلاف فاحش بین ورزشون پیش میاد
حرف من اینه : کشور های امریکا و انگلیس و المان و ... اگه جمعیت چین رو داشتن بیشتر از چین مدال میاوردن بدون هیچ شکی !
همانطور که کره و ژاپن (کشور های اسیای شرقی نسبتا کم جمعیت )تو تعداد مدال ها اخر سر از قدرت های اروپایی کم میارن . حالا به نظر شما دلیل اینهمه مدال چین در مقابل کره و ژاپن چیه ؟!

Reza31001
04-08-2012, 23:42
خوب دولت کی هست؟ همون مردمن دیگه
نظر من اینه که وقتی یه ورزشکار موفقیت بدست میاره نتیجه تلاش جمعی مردم اون کشوره یعنی هم دولت که کارهای زیربنایی رو انجام میده هم فدراسیون ورزشی که برنامه ریزی و مسابقات و ... رو انجام میده هم مربی که کارهای تکنیکی و روحی ورانی رو به ورزشکار انحام میده و هم خود ورزشکار که تلاش میکنه

در مورد سوالتون نظر من همون قسمت از حرف خودتونه: "چین سرمایه گذاری میکنه ولی هند سرمایه گذاری نمیکنه "
الان آمریکا هم همچین جمعیتش کم نیست ولی اون کشور هم مثل سایر کشورها تمام تلاش و سرمایش رو رو ورزش نمیذاره
هر کشور اونقدر مدال میگیره که قبلا روش سرمایه گذاری کرده
در مورد جمعیت هم من اگه بپرسم اگه جمعیت آلمان دوبرابر الان بود چه نتیجه ای میگرفت؟ شما نمی تونید به طور قطع بگین پیشرفت میکرد
چون بحث جمعیت یه شمشیر دو لبه هست از یه لحاظ ممکنه باعث ایجاد استعداد بیشتر بشه ولی اگه استعدادها مدیریت نشن و به طور کلی کیفیت کار بالا نره نتیجه ای نخواهد داشت

در کل من در این بحث طرفدار شرقی ها و در مقابل کشورهای غرب نیستم قفط می خوام بگم اگه چین داره موفقیت های بزرگی تو ورزش دنیا کسب میکنه نتیجه تلاش مضاعف تمام قشرهای جامعشونه کاری که کشورهای دیگه هم به فراخور تلاششون انجام میدن

پ ن: واقعا چرا این فروم رفته رو vb4؟ جز اینکه دردسر هامون بیشتر شده؟
الان چندتا پاراگراف نوشتم ولی یادم رفت کپی بگیرم سرور نکشید دود شد رفت هوا
این سیستم اتوسیو هم که گویا الکیه!

ashitaka
05-08-2012, 04:41
دقت کردید ایران تو همه ی مدارسش مثلا زمین فوتسال داره و ایران تو فوتسال نسبتا قوی است. اگر بجاش استخر داشت احتمالا تو شنا قوی بود.
تا اونجایی که من می دونم تو کشور های شرق آسیا تو مدارس بیشتر ورزش های رزمی و ورزشهایی مثل تنیس روی میز، شمشیر زنی، بدمینتون و اینجور ورزش ها کار می کنن و تو همین رشته بیشتر مدال میارن.

fire159
05-08-2012, 08:50
فعلا که آمریکا اول هست و حتی اگر دوم هم بشه باز ارزش کارش خیلی بیشتره . جمعیت آمریکا و چین رو مقایسه کنید .
فقط آمریکا رو عشقه . لعنت به چین و روسیه کمونیستی

hermione
05-08-2012, 10:51
الان دقیقا بحث سر چیه ؟
من طرفدار کشور خاصی نیستم ولی نمی دونم چرا بعضیا از موفقیت چین راضی نیستن ؟
کشورشونو با 1/5 میلیارد جمعیت سرپا نگه داشتن , تلاش کردن الانم دارن نتیجشو می بینن
نوش جونشون .
والسلام

swastika
06-08-2012, 13:48
واسم مهم نیس که چین اول بشه یا آمریکا ولی محض اطلاع به اون دوستانی که میگن جکعیت چین زیاده بره همینم مدال زیاد میبره بگم که

تعداد ورزشکاران چینی در این مسبقات 380نفره در حالیکه آمریکا با 530نفر در این مسابقلت شرکت کرده

AMIR-AIRGUNNER
06-08-2012, 14:08
خب تعداد ورزشکاران مهم نیست شما 7 تا دونده زیر 10 ثانیه تو فینال 100 متر داشته باشی ولی یکی که یدونه 9.58 داشته باشه میاد طلا رو میبره
همین ترکیه حدود 120 نفر ارسال کرده ولی همانطور که میبینیم هنوز مدالی کسب نکرده
من تو صفحه قبل هم گفتم وقتی میگید مدال به جمعیت ربطی نداره پس دلیل اینکه چین از مجموع کره و ژاپن بیشتر مدال میبره چی هست ؟! یعنی تمریناتش خیلی سختتر از این دو کشوره ؟

MOHAMMAD2010
06-08-2012, 16:00
بریتانیا هم عالی عمل کرده تا حالا

M . Sayid
06-08-2012, 16:18
فعلا که آمریکا اول هست و حتی اگر دوم هم بشه باز ارزش کارش خیلی بیشتره . جمعیت آمریکا و چین رو مقایسه کنید .
فقط آمریکا رو عشقه . لعنت به چین و روسیه کمونیستی

هر نظامی طرفداران و مخالفین خودشو داره ، اینکه شما نمی تونی نظام اونا رو قبول کنی و بهش بد و بی جا میگی زیرسوال بردن اصل اول دموکراسی یعنی آزادی عقیدس ! همون کاری که کمونیستا می کنن !

ebifcb
06-08-2012, 16:22
ایران هم برنامه ریزی و زحمت اینجوری بکشه, کلی مدال درو میکنه خب

LightningII
06-08-2012, 16:41
بنا بر این گزارش، موفقیت در هر عرصه ای موجب محبوبیت می شود و محبوبیت مداوم در چند عرصه، فرهنگ و ارزش های کشور موفق را به هژمونی تبدیل می کند و این چیزی است که غرب از آن هراس دارد... پس باید کاری کرد که موفقیت های چینی ها زیر سوال برود تا به محبوبیت آنها منجر نشده، رقیبی برای تمدن غرب ایجاد نشود!

برای نمونه، گزارش دیلی میل را ببینید که با این پرسش شروع می شود: « شکنجه یا آموزش؟» و در ادامه با همین لحن، چینی ها تحقیر شده اند و عکس ها هم به گونه ای چیده شده که گفته شود: چینی ها برای قهرمانی در المپیک شکنجه می شوند!
دقیقاً دقیقاً همینو میخواستم بگم که شما گفتید . یعنی منی که دارم تلویزیون سلطنتی انگلیس رو همیشه نگاه میکنم خودم به این نتیجه رسیده بودم .
یه جورایی همون تصویرسازی که از ما ایرانیها برای غربیها میکنه رو به نوعی خیلی خفیفتر خواست از ورزش چین برا غربیها انجام بده . ((پروپاگاندا))
منم ان عکسهای هدفدار را میبینم متأسف میشم ولی دیگه شکنجه کجاست ! ژیمناستیک ذاتش همینه . هر کی ژیمناستیک رفته باشه میدونه اشکش باید دربیاد تا %1 به اتعطاف بدنیش اضافه شه .
یادتون نره ان بچه ها ورزش حرفه ای دارند انجام میدند نه ورزش تفریحی .

iw8u
06-08-2012, 19:06
دقت کردید ایران تو همه ی مدارسش مثلا زمین فوتسال داره و ایران تو فوتسال نسبتا قوی است. اگر بجاش استخر داشت احتمالا تو شنا قوی بود.
تا اونجایی که من می دونم تو کشور های شرق آسیا تو مدارس بیشتر ورزش های رزمی و ورزشهایی مثل تنیس روی میز، شمشیر زنی، بدمینتون و اینجور ورزش ها کار می کنن و تو همین رشته بیشتر مدال میارن.
بسيار با اين موافقم.
اينم يكي از دلايل تفاوت كشورها در رشته هاي ورزشيه.
مثلا آمريكا به شكل باورنكردني توي رشته شنا مدال ميارن.سهم مدال آمريكا از شنا تا الان 30تاست كه 16تاش طلاست.

iw8u
06-08-2012, 19:10
بریتانیا هم عالی عمل کرده تا حالا
انگار نه انگار ميزبانه ها