PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میخوام برم یه شهر دیگه زندگی کنم کجا رو پیشنهاد میکنید ؟

banii
01-08-2012, 22:23
سلام :20:.

دوستان من میخوام از تهران برم یه شهر دیگه زندگی کنم کجا رو پیشنهاد میکنید ؟

با شرایط زیر :

آب و هوای خوب و سرد
شهر تمیز
مردم خوب
قیمت کم اجاره خونه
و ...

با تشکر.

aria_electric_fars
02-08-2012, 21:06
همه جا آسمون خدا يه رنگه

خدا كنه آرامش از خونه كسي نره كه بهترين تو عالمه

hamid_diablo
02-08-2012, 22:36
دوست عزیز شمایی که تهران هستی براتون سخت نمیشه برید جایی که امکانات کمتری داره؟

به هر حال من خودم شهرهای شمالی رو پیشنهاد میکنیم.به خصوص شهرستانهای استان گیلان .مثل فومن و یا صمعه سرا و یا لاهیجان

آدمهای خوبی داره و از نظر آب و هوایی عالی .اما کمی بارندگی زیاده و شاید برای ما تهرانی ها که فقط تو 2 یا 3 ماه در سال بارندگی داشته باشیم کمی زننده باشه.چون تو شهرهای شمالی از اواسط شهریور بارندگی ها به تدریج شروع میشه تا اردیبهشت سال بعد!!

این شهرها رو که نام بردم از نظر امکانات در حد متوسط هستند.خوبی که دارن اینکه به شدت زیبا و خرم و همچنین مردمانی مردم نواز دارن و میتونی با آرامش زندگی کنی.اما فرهنگشون به کلی با تهرانی ها متفاوته

به نظرم یکی از شهرستانهای اطراف تهران میتونه براتون بهتر باشه

ملا نصرالدین
02-08-2012, 23:39
ببین از هرکسی بپرسی شهر زادگاه خودش یا شهر مورد علاقه اش رو میگه.
شما ببین اول از همه با مردمان کدام شهرها میتونی بسازی.بجز تهران که قاطی پاتی هست مردمان هر شهر یه ویژگی های خاص خودشون رو دارند.قصد توهین ندارم ولی واقعا بعضی ها با تهرانی ها نمیسازند.
به هر حال پیشنهاد من اینه که به یکی از شهرهای بزرگ که اب و هوای نزدیک به تهران دارد بروید.مثل اصفهان یا مشهد

senaps
02-08-2012, 23:51
شخصا اگر بخوام برم یه شهر دیگه، میرم به مناطق ازاد!!!! حداقل زندگی در حد درست حسابی میتونی بکنی و کار هم راحت تر پیدا میشه....

Aref_2008
03-08-2012, 00:02
من بوشهر زندگی می کنم. اگه بخوام برم یه شهر دیگه زندگی کنم قطعا شیراز خواهد بود

:40: فقط شیراز :40:

secretman
03-08-2012, 00:29
شمال هم خوش آب و هواست هم مردمای ساده دل و با صفایی داره

poonel
03-08-2012, 00:53
من که اهوازم هر جایی که بالای سرم باشه برم خوبه. والا از بس داغی هوا کشیدم و عرق ریختم اعصابم خراب شده.

خوزستانی ها اکثراً بخاطر فشار گرما اعصاباشون مشکل داره و تحملشون کمه. خیلی هم دعوایی اند.

دوست دارم از خوزستان فرار کنم و دیگه به این خراب شده بر نگردم.

حالا دوستان به نظرتون بین شهرکرد که سردسیره و اردبیل و مشهد و اصفهان کدومش خوبه؟ البته شمالم خیلی دوست دارم ها.

senaps
03-08-2012, 08:37
حالا دوستان به نظرتون بین شهرکرد که سردسیره و اردبیل و مشهد و اصفهان کدومش خوبه؟ البته شمالم خیلی دوست دارم ها.

اقا نمیدونم شما تاحالا چند بار برف دیدی!! ولی فکر نکنم کلا عادت داشته باشی تو تابستون هم لباس نسبتا گرم بپوشی که این شههای شمالی که میگی 24/7 هواشون سرده!!!! مشهد که صبح ها فک کنم دماش منفی میشه اصلا!!!! اردبیل هم که نرفتم تا حالا، ولی اون منطقه کلا سردسیر هستن و اکثرا برفی....

ملا نصرالدین
03-08-2012, 08:47
اردبیل من رفتم.توی مرداد ماه شب با لباس بافتنی و پتو میخوابیدیم باز هم گرم نمیشدیم.حالا فکر کن زمستانش دیگه چیه
شمال هم همه ی فصل هاش خوبه بجز تابستان.به شدت گرم و شرجی میشه.
اصفهان رو نرفتم ولی مشهد هواش خوبه.مثل اردبیل سرد نیست هیچ وقت هم شرجی نمیشه.البته تابستانش باز هم گرم هست ولی نه مثل اهواز.مثلا وقتی اهواز 50 درجه هست مشهد 37 درجه هست .از تهران 4-5 درجه خنک تر هست.ولی تابستان خیلی شلوغ میشه.تحمل شلوغی شهر رو داری؟

راستی ادم دعوایی توی هر شهری پیدا میشه.

Ice Pain
03-08-2012, 22:16
برو خوانسار خیلی شهر توپیه :8:

T_rex
03-08-2012, 23:16
من که اهوازم هر جایی که بالای سرم باشه برم خوبه. والا از بس داغی هوا کشیدم و عرق ریختم اعصابم خراب شده.

خوزستانی ها اکثراً بخاطر فشار گرما اعصاباشون مشکل داره و تحملشون کمه. خیلی هم دعوایی اند.

دوست دارم از خوزستان فرار کنم و دیگه به این خراب شده بر نگردم.

اردبیل ؟! مطمئنی اونجا میتونی سرما و زبونشونو تحمل کنی ؟ اخه ادم یه جا بره که زبونشون فرق داشته باشه خیلی احساس قریبی میکنه باید ادم جایی بره که با فرهنگش سازگاری داشته باشه من اگه بخوام از خوزستان بیام بیرون مطمئنا میرم تهران یا کرج البته شمال رو هم خیلی دوست دارم

consolemarket
03-08-2012, 23:32
برید اردبیل.حرف نداره اب و هواش.

senaps
04-08-2012, 00:32
نه بابا! ازاد اقتصادی میگم که بشه لااقل ماشین درست حسابی و تجهیزات اصلی و با قیمت عاقلانه خرید!!!!....

f@r@z
04-08-2012, 11:15
تبریز،بهترین شهر ایران برای زیستن
کلانشهر تبریز طی تحقیق و ارزیابی انجام شده توسط سازمان ملل متحد به عنوان بهترین شهر برای زندگی در ایران شناخته شده است و شهرهایی مثل تهران و اصفهان و شیراز و قم و ارومیه و مشهد در رتبه های بعدی و با فاصله زیاد از تبریز قرار گرفته اند :

1- Tabriz با امتیاز 73.40 (=)
2- Orumieh با امتیاز 42.38 (+ 5)
3- Tehran با امتیاز 32.60 (- 1)
4- Esfahan با امتیاز 30.01 (- 1)
5- Shiraz با امتیاز 29.77 (- 1)
.
.
.
17- Kermanshah با امتیاز 3.66 (- 6)
18- Kerman با امتیاز 3.25 (- 2)

مشاهده میکنید که تبریز با فاصله ای تقریبا دو برار با شهر دوم در مکان اول می باشد

معیار های در نظر گرفته شده برای ارزیابی شهرهای ایران در این رتبه بندی عبارتند از:
ساختمانهای مدرن و زیبای فراوان
خطوط هواپیمایی پیشرفته
طبیعت زیبا و بکر
غذا های لذیذ
مساجد زیبا
ابنیه های تاریخی
و..... در نظر گرفته شده اند

senaps
04-08-2012, 11:51
پست بالا تایید میشه.... تبریز واقعا یکی از شهر های بسیار شاخ در ایران هستش(شاید شاخ ترینش!!).... ولی مسئله ای که در مسافرت به اینجا هستش، اینه که گایه به نظر میاد که با غیر ترک زیاد حال نمیکنن!!!!(مخصوصا فارس ها!)... و یه جورایی اذیت میشه ادم.... البته بستگی به محل و منطقه داره ولی خوب میگن دیگه!!!!

Amin-Nasim
04-08-2012, 12:16
سلام
منم همچین سوالی داشتم
الان ما شهر زرند-کرمان زندگی میکنیم
ماشالا این شهر ما فول امکاناته :31: (تا چند وقت پیش شهر بازی هم نداشتیم:31:)
الان اگه بخوایم از این جا بریم یه جا دیگه کجا خوبه ؟
جایی که امکاناتش مهم نیست در حد همین جا باشه
اب و هواش هم بهتر از اینجا باشه (اینجا تابستون 40 درجه و زمستون نهایتا 0 درجه است)
هر چی دورتر بهتر :31:

به نظر شما گرگان یا شهرهای اطرافش یا کلا شهرهای شمالی خوبن ؟

Shadow-Man
04-08-2012, 16:08
پست بالا تایید میشه.... تبریز واقعا یکی از شهر های بسیار شاخ در ایران هستش(شاید شاخ ترینش!!).... ولی مسئله ای که در مسافرت به اینجا هستش، اینه که گایه به نظر میاد که با غیر ترک زیاد حال نمیکنن!!!!(مخصوصا فارس ها!)... و یه جورایی اذیت میشه ادم.... البته بستگی به محل و منطقه داره ولی خوب میگن دیگه!!!!

تو این مسئله شک نکن اگه سازمان این عامل رو هم در نظر میگرفت تبریزن صد سال یه همچین امتیازی نمیگرفت.
این مشکل نه فقط برای غیر ترک ها بلکه برای ترک های تبریز که چند سالی از شهرشون دور بودن هم صدق میکنه. ما یه رفیق تبریزی که داریم که چند سال برای درس و اینا همراه خانواده اومده بود تهران (پزشکی خونده) حالا که برگشته میگه تو محیط کار بقیه به طور واضح ایشون رو تو جمع خودشون نپذیرفتن. تو جمع فامیل هم همین مشکل رو دارن. بیشتر به خاطر اینه که یه ذره لهجه اشون برگشته.

راستشو بخوای من خودم تا حدودی بهشون حق میدم اما نه تا این حد افراطی

ولی ترکای ارومیه اصلا اینطوری نیستن.

این رو هم فراموش نکنید ترک ها با این که از فارسا خیلی خوششون نمیاد ولی مردمی فوق العاده وطن پرست و ایران دوست. تو طول تاریخ هم بار ها این رو ثابت کرد. که جا داره دستشون رو بوسید.

roteal2007
04-08-2012, 16:11
بایستی شهری رو انتخاب کنی که با شهری که الان توش هستی مشابه و یا بالاتر باشه.....اینطور نباشه که بگی حیف شد تو تهران چیدا کردن این وسیله خیلی آسون تر بود....منظورم امکانات زندگی هم هست.
سطح درآمد رو هم باید در نظر بگیرید.

shifter
04-08-2012, 20:43
به نظرم ارومیه میتونه انتخاب خیلی خوبی برای زندگی باشه...
کیفیت زندگی تو ارومیه نسبت به بقیه شهرهای هم رده اش بالاتره...
هواش که تو ایران تکه به نظرم....هواش سرد و خنک هست اما نه به خشکی مثلا یزد و کرمان که ازاردهنده باشه و رطوبتش هم خیلی متعادله و اصلا مثل گرگان یا شمال ازاردهنده نیست...
در مورد مردمش هم خب نسبت به ترک های تبریز که غیر ترک ها رو زیاد تحویل نمیگیرن تو ارومیه کاملا برعکسه و مردمش خیلی صمیمی هستن...
خود شهر هم کلاس بالایی داره هرچند که شهر کوچیکیه...اما خب همین باعث میشه که کارها رو راحت تر بشه انجام داد...
طبیعت اطرافش هم خیلی قشنگ و سرسبزه...
البته من کلا گفتم...
از بین شهرهای بزرگ هم به نظرم اول شیراز و بعد اصفهان ...:20:

T_rex
04-08-2012, 21:10
شما به یه چیز مهم توجه نمیکنین و اون زبان هست اگه یه شهری برین که زبونشون با شما فرق داره نمیتونی خیلی باهاشون ارتباط برقرار کنی و یه جوری احساس قریبی میکنی پس فقط زیبایی شهر و امکاناتشو ملاک قرار ندین باید از نظر فرهنگ و زبان هم این موضوع رو در نظر بگیرین

Sha7ab
04-08-2012, 23:36
همون تهران بمون از همه جا بهتره. این بهترین پیشنهاد منه.

A/|\IR
04-08-2012, 23:49
این بحث که بعضی شهرا با غریبه ها حال نمیکنن خیلی موضوع جدی و مهمیه!! حتما توجه کنید
یاد یه خاطره افتادم که بگم بد نیست
چهار پنج سال پیش تعطیلات عاشورا تاسوعا بود با چند تا از دوستان رفتیم یکی از شهرستان ها (اسمشو نمیگم) ، ظهر عاشورا شد میخواستیم بریم غذا بخوریم که همجا بسته بود یکی از دوستان گفت بریم یکی از این هیئت ها ظهرش غذا هم میدن دیگه:دی بعد ما رفتیم یکی از مسجد های بزرگ شهر که خیلی هم بزرگ بود و هیئت ش هم بزرگ بود اونجا سینه زدن و... بعد موقع ناهار شداقا همه نشستن ما هم نشستیم تو اون جمع که تعدادشون خیلی زیاد بود همشون خیره شدن به ما چند نفر ! یعنی چشم از ما بر نمیداشتن بعد با هم دیگه میگفتن اینا رو میشناسی ؟!؟! میگفتن نه معلوم نیست از کجا اومدن!! واقعا آب شدیم از خجالت بیشترشون با هم دیگه میگفتن اینا غریبن !! اینا غریبن!! خلاصه غذا رو بهم دادن ولی کوفتمون شد دیگه :(
اینه که میگم جدی بگیرید ، وقتی تو همچین مجلسی چنین رفتاری میشه جاهای دیگش رو خدا میدونه:)

senaps
05-08-2012, 00:45
اینه که میگم جدی بگیرید ، وقتی تو همچین مجلسی چنین رفتاری میشه جاهای دیگش رو خدا میدونه:)

این رو شما میگید باهام حال نکردن؟!!

استاد ما دانشگاه تبریز قبول شده بوده.....یه جلسه دیر میره سر کلاس..... میره میشینه و میبینه استاد داره ترکی حرف میزنه!!! بعد از چند دقیقه از استاد مربوطه میخواد که اگر امکانش هست، فارسی حرف بزنه..... استاد بر‌میگرده میگه زبون ما ترکیه.... ما رای گیری کردیم همه گفتن ترکی درس بده ما هم ترکی درس میدیم.... مشکل داری برو حذف کن.... این بیچاره مجبور میشه پول بده به یه نفر که جزوه رو براش ترجمه کنه به فارسی!!!!!

ولی طبق صحبت دوستمون که فرمودن، این مسئله‌ی حال نکردن با غیر ترک، ارتباطی به حس وطن پرستی، مهمون نوازی و مردونگی ترک ها نداره و واقعا جزو بهترین و قوی ترین قومیت های ایران/منطقه هستن واقعا.... من خودم کردم... و حس میکنم که کرد ها، کمی روابطشون با غیر کرد بهتره تا ترک ها... و شهر ارومیه، واقعا عالی هستش از این لحاظ..... مردم تبریز کمی یه جورین!!! خلاصه حواستون به تبریز باشه.... علارغم تمام ویژگی های مثبتش، اینجوریه....

ارومیه هم الان دیگه دریاچه‌ی بسیار زیباش داره کم کم خشک میشه و این یعنی طوفان های وحشتناک نمک به احتمال قوی... این رو هم در نظر بگیرید.... شهرهای غربی هم که همه این خاک رو اب و هوای بد رو دارن...

A/|\IR
05-08-2012, 03:35
من اسمی از ترک های عزیز نیاوردم:)
ولی چندتا دوست تبریزی دارم سر همین قضیه باهاشون صحبت کردم طرز فکر عجیبی داشتن !
یکی شون به من گفت آره عادت داریم به غریبه ها رو ندیم گفتم چرا گفت یه نگا به ارومیه بنداز اونا با مردم دیگه خوب هستن الان غریبه ها دارن میان اِشغالش میکنن !!! گفت الان بیشتر کرد ها دارن میان ارومیه !!! و هیچوقت هم پیشرفت نمیکنن! ولی ما به کسی رو نمیدیم واسه همین اینقد پیشرفت کردیم !
متاسفانه هر قومیت تو ایران این طرز فکر رو دارن البته یه جا بیشتر یه جا کمتر
+

در کل همه ی شهرها آدم خوب و بد داره بیشتر بستگی به خودتون داره که چطور باهاتون رفتار بشه اگه کسی عاشق تبریز باشه باز میتونه با این چیزا کنار بیاد .

Ezel
05-08-2012, 10:27
دوستان لطفا بحث به سمت مسائل قومی - نژادی نره :

11- هر گونه فعالیت (ارسال پست ، ارسال تصاویر و ...) که به قوم یا نژاد خاصی توهین شود ممنوع است و با کاربر خاطی برخورد خواهد شد!

dash_mehdi
05-08-2012, 11:33
سلام :20:.دوستان من میخوام از تهران برم یه شهر دیگه زندگی کنم کجا رو پیشنهاد میکنید ؟با شرایط زیر :آب و هوای خوب و سردشهر تمیزمردم خوبقیمت کم اجاره خونهو ...با تشکر.سلام دوست عزیزبهترین شهر پردیس بومهن و یا رودهن هست.اونجا شهرستان ماست و خیلی جای خنک و اروم و خوبیه البته رودهن رو بیشتر پیشنهاد میدم, در فاصله ٥۰ کیلومتری شرق تهران قرار داره..اگر می خواید کارتون رو هم انتقال بدید و شهر بزرگ تر می خواد شهر اردبیل در صورتی که اذری بلد باشید و یا مشهد خوبه.برای غریبه ها شهری مثل تبریز و کلا اوبرا و یا طرفای همدان رو هم پیشنهاد نمیدم.ولی باز هیج جا بهتر از رودهن و پردیس نیست مخصوصا رودهن چون هم بسیار خوش اب و هواست و هم اروم و نزدیکه تهرانه.

AhmadReza.
06-08-2012, 15:42
به نظر من برو کردستان .آب و هواش خوبه مردمش خوبن همه چیز ارزون (ه جز نفت...نفت هم که لازمت نمیشه..)در کل همه چیزش باحاله

banii
06-08-2012, 19:00
مرسی از همه ی دوستان :)

سلام دوست عزیزبهترین شهر پردیس بومهن و یا رودهن هست.اونجا شهرستان ماست و خیلی جای خنک و اروم و خوبیه البته رودهن رو بیشتر پیشنهاد میدم, در فاصله ٥۰ کیلومتری شرق تهران قرار داره..اگر می خواید کارتون رو هم انتقال بدید و شهر بزرگ تر می خواد شهر اردبیل در صورتی که اذری بلد باشید و یا مشهد خوبه.برای غریبه ها شهری مثل تبریز و کلا اوبرا و یا طرفای همدان رو هم پیشنهاد نمیدم.ولی باز هیج جا بهتر از رودهن و پردیس نیست مخصوصا رودهن چون هم بسیار خوش اب و هواست و هم اروم و نزدیکه تهرانه.

رودهن پیشنهاد خوبیه خودم هم رودهن  و همچنین دماوند از گزینه هام هستند ....

AMIR-AIRGUNNER
06-08-2012, 19:56
کلانشهر تبریز طی تحقیق و ارزیابی انجام شده توسط سازمان ملل متحد به عنوان بهترین شهر برای زندگی در ایران شناخته شده است و شهرهایی مثل تهران و اصفهان و شیراز و قم و ارومیه و مشهد در رتبه های بعدی و با فاصله زیاد از تبریز قرار گرفته اند :

.
.
.

مشاهده میکنید که تبریز با فاصله ای تقریبا دو برار با شهر دوم در مکان اول می باشد

معیار های در نظر گرفته شده برای ارزیابی شهرهای ایران در این رتبه بندی عبارتند از:
خطوط هواپیمایی پیشرفته
طبیعت زیبا و بکر
غذا های لذیذ
مساجد زیبا
ابنیه های تاریخی

اصلا و ابدا قبول ندارم !!
تو تبریز الان ما کجا طبیعت های زیبا و بکر داریم ؟
مساجد زیبا و خطوط هواپیمایی که ولش !
غذا های لذیذ هم که فقط پوله ! و اینجور نیست که تبریز غذاش ارزون باشه !

حالا یه مواردی رو میگم اینها رو مقایسه کنید
پیدا کردن مثلا یه وسیله خاص ! (حالا سخت افزار و لپ تاپ یا صوت تصویری یا .. )
قیمت کالا ها نسبت به پایتخت
فرهنگ رانندگی
.
.

چون تعدادی از فامیل هامون هم در شهر سلماس هستن به همین خاطر ارومیه هم زیاد رفتم و باید بگم که اصلا جایگاهش دوم نمیشه !
به نظرم بهترین شهر همون تهرانه که واقعا اسایش و رفاهش از همه بیشتره
بعدش هم من به شخصه شیراز رو ترجیح میدم

logos
06-08-2012, 20:05
پيدا كردن محل جديد براي زندگي كار ساده اي نيست ... از مهمترين ملاكها پيدا كردن كار هست .... دومين مساله روحيات فردي هست كه كلا محل ارام و بي دردسر مي پسنده يا محل شلوغ و پر رفت آمد .... اقوميت ها هم بحث خودشون رو دارند ... يك سري از قوم ها يا شهرها با يكديگر مشكل دارند كه بايد اينو در نظر گرفت ... مساله مهم ديگه امنيت هست واضخه در برخي شهرها امنيت بيشتر و در برخي شهرستانها امنيت كمتر هست .... اخلاق و اداب هر شهر هم مختص خودش هست شهر مذهبي داريم شهرهايي داريم كه كلا ساعت 7 شب به بعد شهر تعطيل ميشه و ... امكانات هم بديهي هست تو شهرهاي بزرگ مثل تهران و اصفهان و تبريز بيشتر هست نسبت به شهرستان هاي كوچكتر ... كلا ملاك هاي هر فرد متفاوت هست و شهر رويايي يكي ميتونه جهنمي براي يك فرد ديگه باشه

rezarrrr
06-08-2012, 20:32
امکانات هیچ جا در حد تهران نیست در اینده به مشکل برمیخوری
ایرانم هواش طوری هست که یا خیلی گرمه یا خیلی سرد یکم هم معتدل داریم که اونم شرجیه
شما بمون همون تهران بساز
همون طور که من میام خوزستان دو روز نشده فرار میکنم اگه خوزستانی هم دو روز بیاد آذربایجان فرار میکنه

halflife g
06-08-2012, 23:36
این رو شما میگید باهام حال نکردن؟!!
استاد ما دانشگاه تبریز قبول شده بوده.....یه جلسه دیر میره سر کلاس..... میره میشینه و میبینه استاد داره ترکی حرف میزنه!!! بعد از چند دقیقه از استاد مربوطه میخواد که اگر امکانش هست، فارسی حرف بزنه..... استاد بر‌میگرده میگه زبون ما ترکیه.... ما رای گیری کردیم همه گفتن ترکی درس بده ما هم ترکی درس میدیم.... مشکل داری برو حذف کن.... این بیچاره مجبور میشه پول بده به یه نفر که جزوه رو براش ترجمه کنه به فارسی!!!!!

من ٦ سال تو همين دانشگاه تبريز درس مي خوونم ولي يكبار هم همچين چيزي نديدم از استاد تخصصي ترين درس گرفته تا درس تربيت بدني.....
كلا تبريزي ها تعصب دارن رو زبونشون ولي تو هيچ موسسه و هيچ جايي در تبريز اگر بدونن كسي غير تركي حرف ميزنه حرمتشو حفظ كرده و فارسي صحبت مي كنن(مگر اينكه تبريزيه مشكل داشته باشه كه از اين مشكل دارا همه جاي ايران داريم مثل بعضي ها كه لهجه ترك ها رو جلو چششون مسخره مي كنن)

اصلا و ابدا قبول ندارم !!
تو تبریز الان ما کجا طبیعت های زیبا و بکر داریم ؟
مساجد زیبا و خطوط هواپیمایی که ولش !
غذا های لذیذ هم که فقط پوله ! و اینجور نیست که تبریز غذاش ارزون باشه !

حالا یه مواردی رو میگم اینها رو مقایسه کنید
پیدا کردن مثلا یه وسیله خاص ! (حالا سخت افزار و لپ تاپ یا صوت تصویری یا .. )
قیمت کالا ها نسبت به پایتخت
فرهنگ رانندگی

علاوه بر خطوط هواپيمايي خود آتا كه مال تبريز خطوط هواپيمايي تركيه خيلي از پروازاي تبريز به خارج كشور رو مستقيم كرده.
علاوه بر ميزان پارك و پاركاي جنگلي داخل شهر و البته غذاش ترافيك و حمل و نقل داخل شهري هم در حد بالايي هست........البته بالطبع چون اين شهر صنعتي هستش در نتيجه گرون هم خواهد بود چون مثل شيراز واصفهان و مشهد بخش قابل توجهي از درآمدش از راه گردشگر تامين نمي شه(پايتختم كه نميشه مقايسه كرد چون تو همه كشورا به پايتختا زياد مي رسن و قيمتارم متعادل نگهميدارن)

در كل از نظر امكانات تهران بهترين ولي از نظر تميزي و آب و هوا بالطبع تبريز يا مشهد يا اصفهان بهترن و يه تهراني ميتونه تحملش كنه مخصوصا تبريز و اصفهان رو(كل ايرانم گشتم و بر اساس حرف دوست و فاميل نظر نميدم)

+

يه نكته رو هم اضافه كنم : علت اين تعصب تبريزي ها اكثرا به مسايل سياسي و تبعيضي بر مي گرده كه درست يا غلط بودنشو نميشه در انجمن بررسي كرد و بهتر دوستان هم به اين سرعت بر اساس حرف دوست و آشناشون يا يه نيم نگاه قضاوت نكنن

هر كي هم دلش خواست در مورد اين مساله بيشتر بحث كنيم در پروفايل در خدمتم:31:

.

Saeed System
07-08-2012, 00:08
تهرانم که آلودگی هواش زیاده..و آزبست که ماده ای است معدنی که به قول خبر گذاریا خودش سرطان است که تو ساخت لنت اتوموبیل استفاده میشه و خیلی وقته غیر قانونی شده ولی بازم استفاده میشه و الان ریه مامورین راهنمایی رانندگی میزان

آزبست خونشون خیلی بالاست که باعث مشکلات زیاد یمیشه برای سلامتی..

و ترافیک تهران و مترو هم که تو مجموعه طنز خنده بازار میبنید وضعیتش چه طوریه....

وی با بیان اینکه میزان آزبستی که برای آمریکا و اروپا ارائه شده 5 صد هزارم فیبر بر میلی لیتر است، تصریح کرد: در تهران این میزان به طور متوسط 3 هزارم فیبر بر میلی لیتر است و به عبارتی آزبست هوای تهران 60 برابر شهرهای آمریکا و اروپاست.

متاسفانه باید اعلام کنیم خودروها با هر بار ترمز کردن مقدار زیادی از این ماده سمی را وارد حلق شهروندان کرده و سلامتی آنها را با خطر جدی مواجه می‌کنند.

برای منبع هم فقط کافیه کلمه آزبست هوای تهران رو سرچ کنید...

اجاره خونه هم که تو منطقه 14 تهران خونه 100 متری 2 خوابه ماهی 1 ملیون و سیصد ...که خیلی زیاده به نظ رمن...

و روی هم رفته من خودم یکی از آرزوهام اینه که برم یه جایی مثل شمال لب دریا و هوای پاک و سرسبز...البته حیف تابستونا خیل یگرم میشه وگرنه جا ی عال یبود شمال

dash_mehdi
07-08-2012, 00:52

.
.
.

خطوط هواپیمایی پیشرفته
طبیعت زیبا و بکر
غذا های لذیذ
مساجد زیبا
ابنیه های تاریخی

سلام دوست عزيزم

خيلي برام اين نتايجتون و مخصوصا گزينه ها "ساختمانهای مدرن و زیبای فراوان" جالب بود

مي خوام خيلي ساده و تخصصي جوابتون رو بدم.

فقط مي خوام در گزينه هايي كه گذاشتيد يه مقايسه اي بين شهر ها كنم.

تهران با داشتن دها برج بالاي 20 طبقه در ايران رده اول رو داره و حتي در منطقه هم در رده بالايي قرار داره. بهتره براتون باز كنم.
بلند ترين برج هاي تهران: برج ميلاد 435 متر/برج تهران 176 متر/برج نگار 130 متر/برج سپهر/برج سفيد پاسداران/برج پارسا/برج صبا/برج هاي الهيه/برج هاي شهرك غرب و... هر كدام با بين 25 تا 35 طبقه و ارتفاعي بيش از 80 متر هستند.
چون من خودم در تهران زندگي ميكنم و در اين مورد تحقيقات زيادي كردم و علاقه دارم بايد بگم تقريبا تهران بالاي 10 برج بيش از 30 طبقه اي و بيش از 50 برج بالاي 20 طبقه اي داره كه اكثرشون در شمال تهران و تعدادي هم در مركز تهران قرار دارند. اين در حاليه كه تبريز فقط 1 برج بالاي 20 طبقه داره كه اصلا قابل مقايسه با تهران نيست و فقط ميتونه با شيراز مقايسه بشه.برج هاي در حال احداث در تبريز و شيراز زياده كه در اينده اي تا 5-6 سال بعد اين دو شهر رو كمي به تهران نزديك ميكنه ولي باز فاصله با تهران زياده.

خطوط هواپیمایی پیشرفته
باز هم اين موردي هست كه هيچ كدوم از شهر ها حتي نميتونن نزديك به تهران بشن.
فرودگاه بين المللي امام خميني يكي از بزرگ ترين فرودگاه هاي جهان هست كه طول باند فرودش حتي از فرودگاه مارك كندي نيويورك هم بيشتره. همچنين فرودگاه مهراباد با 40 سال سابقه هم بعد از فرودگاه امام خميني دومين فرودگاه بزرگ ايران هست. همچنين تهران تنها شهر در ايران هست كه داراي 2 فرودگاه و هر دو داراي استاندارد بين المللي ميباشد.

طبیعت زیبا و بکر
تهران با پارك هاي زيباي جمشيديه/لاله/طالقاني و قديمي ترين پارك مدرن شهري ايران پارك شهــــــــر پارك هاي زيبا و مدرني رو در دل خودش جا داده كه به جرات ميتونم بگم پارك هاي تهران حداقل بيش از نيمي از مساحت شهر تبريز اندازه دارند. تفرجگاه هاي اطراف تهران هم بسيار زياد هستند كه از معروف ترينشون ميتونم به تفرجگاه فشم و اطرافش.چندين پيست اسكي بين المللي در اطراف تهران و... اشاره كنم
شيراز رو نميتونم چيزي بگم اما چون تبريز زياد اومدم بدون شك تهران يك سرو گردن در اين مورد بالاتره از تبريز

مساجد زیبا
تهران با فاصله ي زيادي بيشترين تعداد مسجد رو در ايران داره.
مصلي ي بزرگ تهران (امام خميني) بزرگ ترين مصلي در خاور ميانه هست كه نما و معماري بسيار زيبايي داره. مسجد هاي بازار از جمله مسجد امام خميني با قدمتي بيش از 150 سال قديمي ترين مساجد تهران هستند كه زيبايي خاص خودشون رو دارند. باز و باز در اين مورد تهران بهترين در ايران شايد نباشه اما بي شك از تبريز رتبه بالاتري داره.

يكي از اصلي اصلي اصلي ترين ملاك ها براي زندگي خوب و اروم فرهنگ مردم هست. مردم شهر تبريز فرهنگ بالايي دارند اما فكر كنم چيزي كه هر غريبه اي با سفر به تبريز دركش كرده غرور بيش از حد مردم عزيزه تبريز هست كه زياد از غريبه ها استقبال نميكنن .پس اين مورد تبريز رو خيلي ميتونه از بهترين جا براي زندگي دور كنه.

همچنين دقدقه اصلي شهر نشينان نقل و انتقال سريع بين شهر هست.شهر بزرگ تبريز متاسفانه هنوز خط متروش راه نيوفتاده و چندين برابر خطوط اتوبوسش از تهران كمتره.
تهران يكي از بهترين شهر هاي دنيا از نظر نقل و انتقال سريعه و در حال حاضر با وجود ابر شهر هاي چيني و ژاپني و... رتبه چهارم طولاني ترين خطوط مترو در اسيا رو داراست.

قربانت - مهدی

dash_mehdi
07-08-2012, 01:29
اين پست رو هم براي سنگين نشدنه تاپيك جداگانه ميدم.

تعدادي عكس از بعضي برج هاي تهران:

برج ميلاد كه نيازي به معرفي نداره و اما برج هاي غير معروف

برج تهران دومين برج بلند تهران- طبقات 56 - ارتفاع 176 متر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برج هاي پارسا و الهيه. ميتونيد تعداد طبقات رو هم بشماريد :دي 35 و 30 هست

نمايي از محله الهيه كه دومين عكس براي 8 سال پيشه. يعني الان تعداد برج ها خيلي بيشتر شده

T_rex
07-08-2012, 02:18
سلام دوست عزیزبهترین شهر پردیس بومهن و یا رودهن هست.اونجا شهرستان ماست و خیلی جای خنک و اروم و خوبیه البته رودهن رو بیشتر پیشنهاد میدم, در فاصله ٥۰ کیلومتری شرق تهران قرار داره..اگر می خواید کارتون رو هم انتقال بدید و شهر بزرگ تر می خواد شهر اردبیل در صورتی که اذری بلد باشید و یا مشهد خوبه.برای غریبه ها شهری مثل تبریز و کلا اوبرا و یا طرفای همدان رو هم پیشنهاد نمیدم.ولی باز هیج جا بهتر از رودهن و پردیس نیست مخصوصا رودهن چون هم بسیار خوش اب و هواست و هم اروم و نزدیکه تهرانه.

سلام

این بومهن یا رودهن زبونشون چیه ؟ ترکی که نیست ؟ فارسی صحبت میکنن لهجه دارن ؟ من خودم از خوزستان میخوام بیام بیرون تو فکر یه جای خوب هستم زبان اون شهر مهمه برام لطفا یه اطلاعاتی بهم بدین ممنون میشم

MR.CART
07-08-2012, 03:57
به نظر من برو کردستان
تمامی اون چیزایی رو که میخوای داره آب و هوای خوب مردم خونگرم طبیعت واقعا زیبا اونجا شلوغی و ترافیک و...معنا نداره.
با غریبه ها بر خلاف بعضی ها اصلا بد برخورد نمیکنند و کلا مردم مهمان پذیری هستن...

AMIR-AIRGUNNER
07-08-2012, 08:47
من ٦ سال تو همين دانشگاه تبريز درس مي خوونم ولي يكبار هم همچين چيزي نديدم از استاد تخصصي ترين درس گرفته تا درس تربيت بدني.....
كلا تبريزي ها تعصب دارن رو زبونشون ولي تو هيچ موسسه و هيچ جايي در تبريز اگر بدونن كسي غير تركي حرف ميزنه حرمتشو حفظ كرده و فارسي صحبت مي كنن(مگر اينكه تبريزيه مشكل داشته باشه كه از اين مشكل دارا همه جاي ايران داريم مثل بعضي ها كه لهجه ترك ها رو جلو چششون مسخره مي كنن)

علاوه بر خطوط هواپيمايي خود آتا كه مال تبريز خطوط هواپيمايي تركيه خيلي از پروازاي تبريز به خارج كشور رو مستقيم كرده.
علاوه بر ميزان پارك و پاركاي جنگلي داخل شهر و البته غذاش ترافيك و حمل و نقل داخل شهري هم در حد بالايي هست........البته بالطبع چون اين شهر صنعتي هستش در نتيجه گرون هم خواهد بود چون مثل شيراز واصفهان و مشهد بخش قابل توجهي از درآمدش از راه گردشگر تامين نمي شه(پايتختم كه نميشه مقايسه كرد چون تو همه كشورا به پايتختا زياد مي رسن و قيمتارم متعادل نگهميدارن)

در كل از نظر امكانات تهران بهترين ولي از نظر تميزي و آب و هوا بالطبع تبريز يا مشهد يا اصفهان بهترن و يه تهراني ميتونه تحملش كنه مخصوصا تبريز و اصفهان رو(كل ايرانم گشتم و بر اساس حرف دوست و فاميل نظر نميدم)

+

يه نكته رو هم اضافه كنم : علت اين تعصب تبريزي ها اكثرا به مسايل سياسي و تبعيضي بر مي گرده كه درست يا غلط بودنشو نميشه در انجمن بررسي كرد و بهتر دوستان هم به اين سرعت بر اساس حرف دوست و آشناشون يا يه نيم نگاه قضاوت نكنن

هر كي هم دلش خواست در مورد اين مساله بيشتر بحث كنيم در پروفايل در خدمتم:31:

.
دوست عزیز منم بر اساس حرف دوست و فامیل نمیگم !
الان تبریز کدوم پارکهای جنگلی رو داره ؟!
یدونه پارک بزرگ ائل گلی ارزش رفتن داره که اونهم اخر هفته ها جای پارک ماشین نمیشه پیدا کرد !
از نظر حمل و نقل که اومدن اتوبوس brt زدن غافل از اینکه درسته مسیر اصلی خلوت میشه اما مسیر های فرعی منتهی به مسیر اصلی ترافیکشون وحشتتناک شده .
از نظر پروژه های عمرانی باز حداقل تو تهران هر چند ماهی یه پلی . یه خیابونی یه پروژه عمرانی جدیدی افتتاح میکنن اینجا هیچی !
در کل به عنوان ساکن شهر تبریز هیچ مزیت کاربردی نسبت به تهران نمیبینم مگر اب و هواش . که اون هم از شانس ما امسال تابستان از تهران دما بیشتره اینجا !

Lady parisa
07-08-2012, 09:29
سلام به همه دوستان
من كه ترجيح ميدم جايي غير از اينجاهايي كه دوستان پيشنهاد دادن برم! درسته به قول يكي از دوستان آرامش توي خونه كسي خدا كه كه از دست نره
اما كمي مردم عصبي و تندخو شدن! اعصابا ضعيفه و هركس به نوعي ميخواد از كسي كولي بگيره!
اگه خيلي از نظر مالي تكميل بودم ترجيح ميدادم يه كلبه توي يه جاي دنج و امن و با امكانات كامل زندگي كنم!
توي جووني خيلي زود پير شديم

ملا نصرالدین
07-08-2012, 10:26
سلام

این بومهن یا رودهن زبونشون چیه ؟ ترکی که نیست ؟ فارسی صحبت میکنن لهجه دارن ؟ من خودم از خوزستان میخوام بیام بیرون تو فکر یه جای خوب هستم زبان اون شهر مهمه برام لطفا یه اطلاعاتی بهم بدین ممنون میشم

اینها شهرهای کوچکی هستند که تقریبا خارج از تهران ساخته شده اند.اگر برایت رفت و امد به داخل تهران مهم نیست جای خوبی برای زندگی هست.ولی توی تهران یکی از چیزهایی که مهمه دسترسی به مترو و brt و تاکسی و... هست.که این رودهن و بومهن و پردیس هیچ کدام را فعلا ندارد.

Ezel
07-08-2012, 11:24
یه توضیح در رابطه با بومهن و رودهن :

این دو شهر دوقلو هستند ، از تهران که به سمت محور هراز حرکت کنید ابتدا بومهن و سپس بلافاصله رودهن در مسیر هستند ؛ اما تفاوتهای زیادی دارند این دوشهر و نمونه و مصداق بارز تبعیض هستند :دی

رودهن هم از لحاظ قیمت املاک و هم از لحاظ اون چیزی که بهش "پرستیژ" اطلاق میشه در سطح بسیار بالاتری نسبت به بومهن قرار داره و بومهن رو اکثرا با متر و عنوان "شهر کارگری نشین" ازش یاد میکنند /

رودهن خونه های ویلایی زیادی داره که یه جورایی شبیه به لواسان هستش اما بومهن جدیدا روی آپارتمان های متراژ پایین داره تمرکز میشه برای ساخت /

البته پردیس بومهن که قبل از بومهن در مسیر فوق هست بسیار متفاوت هست با بومهن و رودهن به خصوص در فازهای و یک و دو و سه ؛ و نماد های زندگی مدرن شهری درونش بوفور دیده میشه نظیر مراکز تجاری پرشمار ، بانکها و همچنین ساختمانهای انبوه سازی در متراژ ها و با تعداد طبقات مختلف /

برای کسی که وسیله ی نقلیه ی شخصی داشته باشه به نظرم انتخاب خوبی هست پردیس بومهن ، به خصوص که دو جایگاه CNG هم داره در خودش اما اگر وسیله ی نقلیه ی شخصی نداشته باشید کار اندکی دشوار میشه و برای رفت و آمد به تهران از خود پردیس تاکسی خطی و ون موجود هست و از بومهن و رودهن مینی بوس که البته با توجه به فاصله ی 30 کیلومتری تا تهران ، مینی بوس خیلی گزینه ی خوبی نیست /

گفتنی هست که متروی پردیس تا یکی دوسال آینده احتمالا بهره برداری خواهد شد و پیش بینی میشه با افتتاح مترو ، هم شاهد رشد یکباره ی پردیس باشیم و هم شاهد افزایش قیمتها در این محدوده /

dash_mehdi
07-08-2012, 14:13
یه توضیح در رابطه با بومهن و رودهن :

این دو شهر دوقلو هستند ، از تهران که به سمت محور هراز حرکت کنید ابتدا بومهن و سپس بلافاصله رودهن در مسیر هستند ؛ اما تفاوتهای زیادی دارند این دوشهر و نمونه و مصداق بارز تبعیض هستند :دی

رودهن هم از لحاظ قیمت املاک و هم از لحاظ اون چیزی که بهش "پرستیژ" اطلاق میشه در سطح بسیار بالاتری نسبت به بومهن قرار داره و بومهن رو اکثرا با متر و عنوان "شهر کارگری نشین" ازش یاد میکنند /

رودهن خونه های ویلایی زیادی داره که یه جورایی شبیه به لواسان هستش اما بومهن جدیدا روی آپارتمان های متراژ پایین داره تمرکز میشه برای ساخت /

البته پردیس بومهن که قبل از بومهن در مسیر فوق هست بسیار متفاوت هست با بومهن و رودهن به خصوص در فازهای و یک و دو و سه ؛ و نماد های زندگی مدرن شهری درونش بوفور دیده میشه نظیر مراکز تجاری پرشمار ، بانکها و همچنین ساختمانهای انبوه سازی در متراژ ها و با تعداد طبقات مختلف /

برای کسی که وسیله ی نقلیه ی شخصی داشته باشه به نظرم انتخاب خوبی هست پردیس بومهن ، به خصوص که دو جایگاه CNG هم داره در خودش اما اگر وسیله ی نقلیه ی شخصی نداشته باشید کار اندکی دشوار میشه و برای رفت و آمد به تهران از خود پردیس تاکسی خطی و ون موجود هست و از بومهن و رودهن مینی بوس که البته با توجه به فاصله ی 30 کیلومتری تا تهران ، مینی بوس خیلی گزینه ی خوبی نیست /

گفتنی هست که متروی پردیس تا یکی دوسال آینده احتمالا بهره برداری خواهد شد و پیش بینی میشه با افتتاح مترو ، هم شاهد رشد یکباره ی پردیس باشیم و هم شاهد افزایش قیمتها در این محدوده /

من بچه همونجام/ خيلي دقيق گفتيد درباره اين شهر ها .جالبه :31:

من چون گفتم بچه همونجام و زياد ميرم اونجا دقيق ميشناسم اونجا رو.
اگر بخوام بين 3 شهر بومهن رودهن و پرديس يكي رو پيش نهاد بدم رودهن رو پيشنهاد ميدم چون به نسبت پرديس هواي بهتر و خنك تر.مردم ارام تر و در كل اروم تره.امنيت بالاتر. امنيت پرديس متاسفانه خيلي پاينه و حتي از بومهن هم پايين تره.بومهن به شهر 70 ملت معروف شده چون از تمام نقاط ايران به وفور درِش يافت ميشه اما رودهن فقط از مردم بومي داره و اكثرشون براي خوده شهر رودهن هستند و همين دليلي شده تا رودهن امنيت و ارامي بالاتري داشته باشه.
رودهن محله اي به نام "لاله صحرا" در اوايل خودش داره كه بهترين محله ي اين شهره و هيچ چيزي از لواسان كم نداره و اپارتمان هاي لوكس و زيبايي درش ساخته شده اما ديگر محله هاشو كلا پيشنهاد نميدم چون از تمام لحاظ ها از جمله امكانات يك سرو گردن از اين محله پايين تره.
يك چيزي كه واقعا ميتونم خيلي روش تاكييد كنم اب و هواي بي نظير رودهن هست كه با وجود فاصله ي 5 كيلومتري با بومهن. اختلاف زيادي در اب هوا دارن. رودهن در زمستون حداقل تا 10 درجه زير صفر هم ميرسه و در روز هاي گرم تابستون از 37-38 درجه دماي هوا تجاوز نميكنه.

halflife g
07-08-2012, 14:29

تهران با داشتن دها برج بالاي 20 طبقه در ايران رده اول رو داره و حتي در منطقه هم در رده بالايي قرار داره. بهتره براتون باز كنم.
بلند ترين برج هاي تهران: برج ميلاد 435 متر/برج تهران 176 متر/برج نگار 130 متر/برج سپهر/برج سفيد پاسداران/برج پارسا/برج صبا/برج هاي الهيه/برج هاي شهرك غرب و... هر كدام با بين 25 تا 35 طبقه و ارتفاعي بيش از 80 متر هستند.

خطوط هواپیمایی پیشرفته
فرودگاه بين المللي امام خميني يكي از بزرگ ترين فرودگاه هاي جهان هست كه طول باند فرودش حتي از فرودگاه مارك كندي نيويورك هم بيشتره. همچنين فرودگاه مهراباد با 40 سال سابقه هم بعد از فرودگاه امام خميني دومين فرودگاه بزرگ ايران هست. همچنين تهران تنها شهر در ايران هست كه داراي 2 فرودگاه و هر دو داراي استاندارد بين المللي ميباشد.

طبیعت زیبا و بکر
تهران با پارك هاي زيباي جمشيديه/لاله/طالقاني و قديمي ترين پارك مدرن شهري ايران پارك شهــــــــر پارك هاي زيبا و مدرني رو در دل خودش جا داده كه به جرات ميتونم بگم پارك هاي تهران حداقل بيش از نيمي از مساحت شهر تبريز اندازه دارند. تفرجگاه هاي اطراف تهران هم بسيار زياد هستند كه از معروف ترينشون ميتونم به تفرجگاه فشم و اطرافش.چندين پيست اسكي بين المللي در اطراف تهران و... اشاره كنم
شيراز رو نميتونم چيزي بگم اما چون تبريز زياد اومدم بدون شك تهران يك سرو گردن در اين مورد بالاتره از تبريز

مساجد زیبا
مصلي ي بزرگ تهران (امام خميني) بزرگ ترين مصلي در خاور ميانه هست كه نما و معماري بسيار زيبايي داره. مسجد هاي بازار از جمله مسجد امام خميني با قدمتي بيش از 150 سال قديمي ترين مساجد تهران هستند كه زيبايي خاص خودشون رو دارند. باز و باز در اين مورد تهران بهترين در ايران شايد نباشه اما بي شك از تبريز رتبه بالاتري داره.

قربانت - مهدی

حرف شما درست

ولي خيلي از اين معيارايي كه شما دربارش صحبت مي كنيد به خاطر جمعيت زياد و بزرگي شهر تهران هست ولي در معيارهاي جهاني بسته به بزرگي و نسبت شهر انتخاب مي كنن يعني مي بيننن كه آيا براي يه شهر ٢ميليوني اين امكانات در چه سطحيه..... نه اينكه امكانات يه شهر ٢ ميلوني رو با يه شهر ١٠ ميليوني بسنجن و بعد بگن كمه

بالطبع يه شهر ١٠ ميليوني بايد مسجد و اتوبوس و پارك و آپارتمان بيشتري داشته باشه (كه البته طبعات منفي مثل آلودگي و ترافيك شديد و قيمت مسكن بالا رو هم براي تهران ارمغان آورده)ولي آيا اگه نسبت بگيريم مثلا با شهرهاي ديگه باز هم اين امكانات مي درخشه؟؟؟؟؟؟
پس اين انتخابها بر اساس همين نسبتها هستش و گرنه اگه به تعداد باشه كه به قول معروف همه ميدونيم كه :ميني بوس از اتوبوس كوچكتر.....

.

dash_mehdi
07-08-2012, 19:08
حرف شما درست

ولي خيلي از اين معيارايي كه شما دربارش صحبت مي كنيد به خاطر جمعيت زياد و بزرگي شهر تهران هست ولي در معيارهاي جهاني بسته به بزرگي و نسبت شهر انتخاب مي كنن يعني مي بيننن كه آيا براي يه شهر ٢ميليوني اين امكانات در چه سطحيه..... نه اينكه امكانات يه شهر ٢ ميلوني رو با يه شهر ١٠ ميليوني بسنجن و بعد بگن كمه

بالطبع يه شهر ١٠ ميليوني بايد مسجد و اتوبوس و پارك و آپارتمان بيشتري داشته باشه (كه البته طبعات منفي مثل آلودگي و ترافيك شديد و قيمت مسكن بالا رو هم براي تهران ارمغان آورده)ولي آيا اگه نسبت بگيريم مثلا با شهرهاي ديگه باز هم اين امكانات مي درخشه؟؟؟؟؟؟
پس اين انتخابها بر اساس همين نسبتها هستش و گرنه اگه به تعداد باشه كه به قول معروف همه ميدونيم كه :ميني بوس از اتوبوس كوچكتر.....

.

دوست من پايه ي حرف شما درسته اما ارقام رو اشتباه كرديد.
ببينيد تهران 10 ميليون جمعيت نداره بلكه حدود 8.5 ميليون نفر جمعيت داره 2- شهر تهران از لحاظ مساحت حدود 3 برابر تبريزه اما همونطور كه در عدد و ارقام گفتم در خيلي از چيز ها بيش از 10 برابر جلو تره.
الودگي شهر اصلا انحصاري براي تهران نيست و تمام كلان شهر هاي ايران كمي از تهران ندارند كه تبريز هم از اين قاعله مستزنا نيست.

حالا از يك نظر ديگه بررسي ميكنم
ببينيد شايد يك روستايي كه 10 خانوار داشته باشه هم به لحاظ متر مربع از تهران هم امكانات بيشتري داشته باشه. مثلا 40 نفر جمعيت داره و يك سوپر ماركت. يك نانوايي يك مجموعه ورزشي و... براي 10 خانوار خيلي ميتونه عالي باشه و تمام نياز هاي رفاهيشون رو تامين كنه اما ايا اين روستا ميشه بهترين جا براي زندگي؟؟؟
نسبت تهران و تبريز هم به همين صورته.
يك نفر كه مثلا در نواحي جنوبي شهر تهران زندگي ميكنه علاوه بر امكاناتي كه در اطراف محل سكونتش داره ميتونه از امكانات,مراكز تفريحي و.. در 20 كيلومتر اون بر تر از خودش مثلا در شمال شهر هم استفاده كنه اما يك نفر درتبريز ديگه اين گستردگي رو نداره و فقط از امكانات اطراف خودش ميتونه استفاده كنه.

اصلا من به اين چيزا كاري ندارم.
باز هم روي فرهنگ مردم تاكييد ميكنم و بدون اينكه بخوام بي احترامي اي بين فرق فرهنگ مردم تهران و تبريز كنم مقايسشو ميزارم به عهده مردم تا حاشيه سازي نكنم. اما باز هر كاري ميكنم نميتونم از اين قضيه كه مردم تبريز از غريبه ها استقبال نميكنن بگذرم و اينو هم بدونيد كه سازمان ملل هرگز اين چيزا رو ملاك قرار نداده و اصلا هم نميدونه.

موفق باشيد

senaps
07-08-2012, 19:55
ببينيد شايد يك روستايي كه 10 خانوار داشته باشه هم به لحاظ متر مربع از تهران هم امكانات بيشتري داشته باشه. مثلا 40 نفر جمعيت داره و يك سوپر ماركت. يك نانوايي يك مجموعه ورزشي و... براي 10 خانوار خيلي ميتونه عالي باشه و تمام نياز هاي رفاهيشون رو تامين كنه اما ايا اين روستا ميشه بهترين جا براي زندگي؟؟؟

سلام....
رفیق، فکر نمیکنم که مقایسه کردن تبریز با یه روستا، کار درستی باشه!! در کل، چه قبول بکنین چه نکنین، اکثر بچه های اینجا تنها مشکل تبریز رو مشکل احتمالی برخی از مردمش با دیگران میدونن!!
در حقیقت، شخصا هر بار که به تهران میام، تا میتونم فحش میدم!!!!اخه این چه وضعه رانندگیه؟!(البته هر کاری بکنین به پای اهواز نمی‌رسین تو بد رانندگی کردن!!) یارو با موتور اوتوبوسی میرونه!!(اوتوبوسی روندن، یعنی سپر ماشین رو بچسبونی به سپر طرف مقابل یا قسمتی از بدنه‌ی ماشین موقع دور زدن که طرف اصلا وسط جاده زرد میکنه!!)....

حالا اهواز خیلی بدتره.... من همینجوری گفتم برم ببینم داخل شهر چطوریه، کارم به جایی کشید که زنگ زدم 110 اومد گفتم منو ببر فلان قسمت و پشت سر ماشینشون راه افتادم!!!! یارو 180 تا رو تو مسیر برگشت داشت میرفت!!!!اصلا انگار نه انگار که سمت راست برا رفته و چپ برا برگشت!! هر کی از هر طرف دلش میخواست میگازوند و میرفت!!! از هر 5 خیابون، 3 تاش بن بست بود یا میخورد به دوستانی که با سرعت وحشتناکی میومدن!!!!( اصلا هم مهم نیست که تو کدوم طرف جاده‌ای!!!!‌کلا همه‌ی باند ها استفاده‌ی مشترک دارن!!!)

ولی تو تبریز، من کلا از رانندگیش لذت بردم....
مشهد هم نسبتا خوب بوده!!!

البته مقایسه‌ی من، برای رانندگی برادران کرمانشاه(خدایگان اوتوبوسی روندن با انواع و اقسام قراضه که شک دارم اون ماشین ها حتی بویی از ترمز برده باشن!!) و رانندگی پر از لایی کشیدن ایلام!!(تقریبا تو ایلام، اگر 15 ثانیه تو یه لاین روندین، من شخصا بهتون ماشینم رو هدیه میدم!!!!انگار داری رالی میکنی!!)

اینم دو تا عکس خفن از تهران:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

halflife g
07-08-2012, 20:28
ببينيد تهران 10 ميليون جمعيت نداره بلكه حدود 8.5 ميليون نفر جمعيت داره 2- شهر تهران از لحاظ مساحت حدود 3 برابر تبريزه اما همونطور كه در عدد و ارقام گفتم در خيلي از چيز ها بيش از 10 برابر جلو تره.
الودگي شهر اصلا انحصاري براي تهران نيست و تمام كلان شهر هاي ايران كمي از تهران ندارند كه تبريز هم از اين قاعله مستزنا نيست.

با مساحت نميشه مقايسه كرد چون امكانات يا زمين به نفرات داده ميشه ....از لحاظ جمعيت هم نزديك ٥ برابر تبريز جمعيت داره و اين يعني تهران حدود ٥ برابر تبريز مسجد و پارك و جاده و برج و ...... خواهد داشت.

اين مقايسه بين چند تا كلانشهر انجام شده يعني درسته تبريز يا شهرهاي ديگه امكانات كمتري دارن ولي اون حداقل هاي امكانات رفاهي رو صاحب هستند و همين حداقل ها باعث ميشه تو مقايسه وارد بشن
پس مقايسه دو تا كلانشهر رو نميشه به مقايسه يك كلانشهر با يه روستا شبيه دونست چون كاملا مقايسه نادرستي هست

نهايت كلام اينكه فعلا دو سال سازمان ملل خوب يا بد تبريز رو براي زندگي انتخاب مي كنه(نه مسافرت غير بومي ها)و حتما شاخص هايي رو سنجيده.

+

البته اين بحث به بحث تاپيك مربوط نبود و بيشتر در مورد اون انتخاب سازمان ملل بود ........شرمنده بابت اف تاپيك

.

dash_mehdi
07-08-2012, 21:41
halflife g ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان و senaps ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزيز منظوره بنده اين نبود كه تبريز روستاه. حرف من مثل و كلي بود. شما كه منطقي هستي بايد منظوره حرفمو ميفهميد:20:

بهتره بحث رو به پايان برسونيم چون نه من قبول ميكنم نه شما:20:

اميد وارم كه تمام پروژه هايي كه در وبلاگ تبريز1404 ديدم به سرانجام برسه و تبريز به يك شهر بسيار زيبا و مدرن برسه. مردمه عزيزه تبريزم سعي كنن با غزيبه ها تا كنن تا حداقل توريست هاي داخلي بيشتري بيان و شهر تبريز بيشتر از ايني كه هست پيشرفت كنه.
شخصا شهر تبريز رو خيلي دوست دارم و شهره مدرني ميدونم اما ... :31:

موفق باشيد

زنده باد تهران :31:

A M ! N
07-08-2012, 22:03
سلام..

دوستان توصیه میکنم شهرستان محلات استان مرکزی رو هم در نظر بگیرین.

اولا که جای بسیار زیبایی هست و با قدمتـــ.. سر سبز.. در بعضی خیابون هاش

سقفی از برگهای درخت های تنومند و مسن تشکیل داده شده به طوری که حتی

آفتاب کف خیابون نمیفته !! زبان مردم پارسی هستش ، و لهجه هم ندارند .

آب و هوای معتدلی هم داره کمی از اراک گرم تــــر.. دارای سرچشمه بسیار

بسیار زیبا که فقط کسانی که اومدن اینجا میدونن، آبی از زیر کوههای اونجا خروشان

کرده و بسیار خنک و گوارا هستش. همچنین دارای چشمه ی آب گرم در فاصله ی

25 کیلومتری محلات که بسیار آب خوبــی داره که در علم آب درمانی ایران یکی از

انتخاب هاست.

نمایی از سرچشمه ی محلاتـــــ در تابستان..

aftab_azad20
07-08-2012, 23:39
خوزستان و با هیچ جایی عوض نمی کنم:21:

dash_mehdi
07-08-2012, 23:53
هر كي مياد شهر خودش رو تبليغ ميكنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
aftab_azad20 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان جز مردم خون گرم عزيزه جنوب كسه ديگه اي نميتونه هواي خوزستان رو تحمل كنه.

-----
محلات هم خوبه اما براي كسي كه از تهران مي خواد مهاجرت كنه شهر هاي اطرافش بهتره

logos
08-08-2012, 00:21
جدا از بحث تبريز تهران كه شكل گرفته شهرهايي كه دوستان پيشنهاد ميدن رو يه نگاه گذرا بندزيم :
محلات ، كردستان ، تبريز ، اردبيل ، خوانسار ، شهرهاي شمالي ، تهران

فاكتورهاي هر فرد براي زندگي كردن متفاوت هست ، اما براي من : امنيت ، امكانات شهري (امكانات پزشكي ، تفريحي و ....) ، شغل ، قيمت اجناس ، اب و هوا ، نوع فرهنگ مردم ، آرامش و ... مهم هست

امنيت : اگه بخوايم امنيت شهري رو بررسي كنيم چند ديدگاه ميشه بررسي كرد ديدگاه اماري كه به جرايم گزارش شده بر ميگرده ( كه من خودم معتقدم به دليل اينكه توي خيلي از شهرستانها گزارشات درست نيست اين مورد غلط هست) ديدگاه تجربي (كه نميشه تو همه شهرها تجربه فردي داشت ) اما من خودم امنيت رو در اكثر محله هاي شهر تهران بالا ميدونم (چون شهر تهران بزرگ هست ميشه به چندين قسمت تقسيمش كرد) و البته بر اساس شنيده ها و تجربيات ادم هايي كه ساكن تبريز بودن ميدونم تو تبريز هم امنيت بالايي حاكم هست .... كردستان هم كه مشخص هست به دليل درگيريهاي قوميتي كه داره و نوع رفتارهايي كه اونجا حاكم هست از نظر من در رده پايين امنيتي هست

امكانات شهري - پزشكي : بديهي هست كه تهران با اختلاف بسيار بالايي رنك اول هست و پس از اون تبريز و شهرهاي بزرگ شمال كشور .... اصولا در شهرستان هاي كوچك اگر مشكل حادي براي شما يش بياد اين خداست كه بايد به دادتون برسه و اين مساله شايد كم براي ادم اتفاق بيافته اما چون جنبه حياتي داره فاكتور مهمي تلقي ميشه

امكانات شهري -تفريحي : در اين زمينه البته با تعريف هاي محتلفي ك از تفريح ميشه بازهم تهران و پس از اون تبريز و شهرهاي شمالي قرار ميگيرن ... مراكز تفريحي رستوران ها پارك ها سينما ها ، خيابان هاي پر زرق و برق ، مراكز خريد و ...

شغل - اين خيلي نسبي هست و نرخ بيكاري تو شهرها به صورت اماري هست اما براي هر فردي بسته به كارش تو يه شهري كار بهتر هست من خودم در اين زمينه تبريز اردبيل تهران و شهرهاي شمالي رو در رده بالايي ميدونم

قيمت اجناس : خوب اين تقريبا مشخص هست قيمت مسكن در تهران سرسام اور هست و تهران شهر گراني هست و هرچه شهر كوچكتر عموما ارزانتر در اينجا شهرهاي شمالي اندكي متفاوت ميشوند به دليل مسافرت هاي زياد

آب و هوا : اين هم بسيار سليقه اي هست ... شمال كشور شرجي ... اردبيل و تبريز سرد ، كردستان و محلات به نظر من عالي

نوع فرهنگ مردم : واضح هست براي ادم سخت هست در جايي كه زبان مردم متفاوت با زمان خودش هست زندگي كنه به خاطر همين براي كسي كه زبان آذري را بلد نيست شهر هاي تبريز و اردبيل سخت هست و بالعكس ... نوع فرهنگ ها هم متفاوت هست مردم تبريز اداب و فرهنگ خاص خودشون رو دارن ... يا برخي شهرها مثل .... و و.... از قديم مردمشون با هم مشكل داشتن يا دو قوميت ... و .... با هم مشكلات شديدي داشتن كه اصلا با هم سازگار نبودن و تا الان هم با هم دعوا دارن ... يا مثلا شهر هاي كوچك مردم با هم صميمي هستند و ممكن هست اين زياد بودن صميميت براي فردي كه از شهر بزرگ به اونجا ميره دچار دردسر بشه من خودم در اين زمينه تهران و س از اون شهرهاي شمالي رو ترجيح ميدم

آرامش : ارامش مجموعه اي از چيزهاست كه خيلي از مسائل بالا هم توش دخيل هست مثلا تو تهران ترافيك رو اعصابه !!! گشت ... رو اعصابه .... بوق زدن ها رو اعصابه ... قيمت هاي بالا رو اعصابه .... كاغذ بازي ها رو اعصابه .... دود و الودگي رو اعصابه ... متكدي ها رو اعصابن .... عوضش خيال ادم راحته كه اگه تصادف كنه بيمارستان هست ... اگه اعصابش خورد بشه سونا و ماساژ هست و .... شمال كشور ، كردستان و محلات هم كلا ارامش زا هستن خيلي به جز مورد امنيتيشون

در كل شهر مطلوب هر فردي ميتونه خيلي متفاوت از يك فرد ديگه باشه من شهر مطلوبم تهران يا شهرهاي شمالي هست

راستي يزد هم شهر خوبي هست به جز اب و هواش :دي

aftab_azad20
08-08-2012, 03:34
هر كي مياد شهر خودش رو تبليغ ميكنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
aftab_azad20 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان جز مردم خون گرم عزيزه جنوب كسه ديگه اي نميتونه هواي خوزستان رو تحمل كنه.

-----
محلات هم خوبه اما براي كسي كه از تهران مي خواد مهاجرت كنه شهر هاي اطرافش بهتره
چی کار کنیم دوست عزیز دیدم هر کی داره تبلیغ میکنه منم غیرتی شدم:46::46:،من گرماشم دوست دارم:40:

T_rex
08-08-2012, 05:21
خوزستان و با هیچ جایی عوض نمی کنم:21:

بنظرم داری شوخی میکنی من خودم خوزستانم ( آبادان ) اینجا دیگه جایی برا زندگی کردن نیست دارم مقدمات رفتن از خوزستان رو فراهم میکنم مقصدمم احتمالا کرج یا تهران باشه البته شمال رو هم دوست دارم
به هیچ کسی هم پیشنهاد نمیکنم از شهرهای بزرگ بیان خوزستان چون واقعا غیر قابل تحمل شده زندگی اینجا

senaps
08-08-2012, 08:10
كردستان هم كه مشخص هست به دليل درگيريهاي قوميتي كه داره و نوع رفتارهايي كه اونجا حاكم هست از نظر من در رده پايين امنيتي هست

سلام....
فکر میکنم تصورتون اشتباه هستش!! و در حقیقت فکر میکنم شما دارین درگیری های مرزی با پژاک رو جزو شهر داخل میکنین!!!
داخل شهرهای منطقه‌ی کردستان(سنندج کرمانشاه و ایلام!) واقعا امن هستش و مطمئنن امنیتش بهتر از تهران هستش....

امكانات شهري - پزشكي : بديهي هست كه تهران با اختلاف بسيار بالايي رنك اول هست و پس از اون تبريز و شهرهاي بزرگ شمال كشور .... اصولا در شهرستان هاي كوچك اگر مشكل حادي براي شما يش بياد اين خداست كه بايد به دادتون برسه و اين مساله شايد كم براي ادم اتفاق بيافته اما چون جنبه حياتي داره فاكتور مهمي تلقي ميشه
ایلام حدود 5 بیمارستان و سنندج رو نمیدونم!!! با این وجود، مشکلات پزشکی کرد ها تو خود منطقه‌ی کردستان و نهایتا تو کرمانشاه حل میشه که از هر دو شهر سنندج و ایلام، 1.5 ساعت فاصله داره و مسیر خوبی هم بهش منتهی میشه!!

امكانات شهري -تفريحي : در اين زمينه البته با تعريف هاي محتلفي ك از تفريح ميشه بازهم تهران و پس از اون تبريز و شهرهاي شمالي قرار ميگيرن ... مراكز تفريحي رستوران ها پارك ها سينما ها ، خيابان هاي پر زرق و برق ، مراكز خريد و ...
همون تهرانی ها خیلی هاشون میان 10-12 روز عید رو تو قسمت هایی از کردستان مثل دیوان‌دره تفریح میکنن!! تازه اونجا فقط یه قسمتشه!! کلان شهر کرمانشاه کلی امکانات تفریحی و سیاحتی خفن داره از جمله غار قوری قلعه و کوهستان های اطرافش که طبیعت بسیار زیبا و بکری میباشه... ولی در خصوص رستوران و اینا قبول دارم!

شغل - اين خيلي نسبي هست و نرخ بيكاري تو شهرها به صورت اماري هست اما براي هر فردي بسته به كارش تو يه شهري كار بهتر هست من خودم در اين زمينه تبريز اردبيل تهران و شهرهاي شمالي رو در رده بالايي ميدونم
اوضاع چندان مناسب نیست تو کردستان، دلیلش هم اینه که کسی نمیاد ایده‌ی جدید بزنه!

قيمت اجناس : خوب اين تقريبا مشخص هست قيمت مسكن در تهران سرسام اور هست و تهران شهر گراني هست و هرچه شهر كوچكتر عموما ارزانتر در اينجا شهرهاي شمالي اندكي متفاوت ميشوند به دليل مسافرت هاي زياد
در ایلام، شهر مهران به فاصله‌ی 1.5 ساعت، در کرمانشاه نوسود، نودشه و پاوه به فاصله‌ي 4 ساعت و در کردستان بهتره لیست نکنیم!!!!!! شهرهای ازاد هستن....یعنی تلفیزیونی که تو بازار میخری 2300، اینجاها میخری 1500!!! کلا همه چی ارزونه.... جمعیت بسیار زیادی از شهرهای مختلف میان به سنندج، پاوه، بانه، نودشه،روانسر حتی!!!، و مریوان برای تفریح و خرید های زیاد و کلی!!!!....

آب و هوا : اين هم بسيار سليقه اي هست ... شمال كشور شرجي ... اردبيل و تبريز سرد ، كردستان و محلات به نظر من عالي

اب و هوای منطقه‌ی کردستان، خاکی هست، مگر اینکه خلافش ثابت بشه!!

نوع فرهنگ مردم : واضح هست براي ادم سخت هست در جايي كه زبان مردم متفاوت با زمان خودش هست زندگي كنه به خاطر همين براي كسي كه زبان آذري را بلد نيست شهر هاي تبريز و اردبيل سخت هست و بالعكس ... نوع فرهنگ ها هم متفاوت هست مردم تبريز اداب و فرهنگ خاص خودشون رو دارن ... يا برخي شهرها مثل .... و و.... از قديم مردمشون با هم مشكل داشتن يا دو قوميت ... و .... با هم مشكلات شديدي داشتن كه اصلا با هم سازگار نبودن و تا الان هم با هم دعوا دارن ... يا مثلا شهر هاي كوچك مردم با هم صميمي هستند و ممكن هست اين زياد بودن صميميت براي فردي كه از شهر بزرگ به اونجا ميره دچار دردسر بشه من خودم در اين زمينه تهران و س از اون شهرهاي شمالي رو ترجيح ميدم
وای وای وای!!! تو کردستان محله داریم که توش سرت رو ببرن یکی نمیاد بگه فلانی زنده‌ای یا مرده!! محله داریم مردمش تا سعت 1.5-2 شب تو کوچه با هم حرف میزنن!!! اصا یه وضعی!!!
ولی فرهنگ مراسمات و جشن ها و کلا شاد بودن مردم کردستان، معمولا برای هموطن های گرامی زیادی جالب بوده... ضمن اینکه کردها هر جایی برن و بیشتر از 5-6 نفر باشن حتمی باید یه دست برقصن، مگر اینکه یه نفر خدانشناس حمید حمیدی بذاره و ملت رو ببره تو فاز!!!

در كل شهر مطلوب هر فردي ميتونه خيلي متفاوت از يك فرد ديگه باشه من شهر مطلوبم تهران يا شهرهاي شمالي هست
شهر مورد علاقه‌ی من، سنندج هستش... دقیقا وسط طبیعت بکر کردستان می‌افته و همه‌ی اطرافش زیبایی هان.... هرچند کمی کامیاران هم میتونه مخ ادم رو مختل بکنه!!! با این وجود، من هم بیشتر دوست دارم توی یه کلان شهر بسیار بزرگ مثل تهران زندگی کنم تا توی کلان شهری مثل کرمانشاه یا شهرهایی مثل سنندج....

A/|\IR
08-08-2012, 13:15
ببخشید فکر نمیکنید خیلی تهران رو بردین تو عرش:دی؟
دوستانی که میگن کردستان فلان مشکل رو داره تبریز فلان مشکلات از تهران هم بگین بد نیستا!!!
الان یکی از دوستان شهرستانی بلند میشه میاد تهران فکر میکنه بهشته: دی به نظرتون میتونه تحمل کنه؟؟
من خودم تهران زندگی میکنم لازمه بگم اینجا مثل جنگل ـه باید بخوری تا خورده نشی!!! از 5 باری که سوار مترو میشم یه بارش حتما شاهد دعوا هستم !! سر یه تنه زدن یا صندلی! خودمم یه بار دعوام شده! یا مثلا بازار های بزرگی مثل علائدین الان دزد بازاره!! یا بازار ولی عصر کامپیوتر ، پاساژ ایران همه یجوری میخوان سرت کلاه بزارن اکثر جاها اینطوریه !! و ...
دوست عزیزی که میخوای بری یه شهر دیگه اول از همه این شهر هاییی که دوستان گفتن رو از نظر امکانات بررسی کن بعد اخلاق مردم! اینکه چطور باهات برخورد بشه تا حدودی زیادی به خودت بستگی داره -

logos
08-08-2012, 19:58
سلام....
فکر میکنم تصورتون اشتباه هستش!! و در حقیقت فکر میکنم شما دارین درگیری های مرزی با پژاک رو جزو شهر داخل میکنین!!!
داخل شهرهای منطقه‌ی کردستان(سنندج کرمانشاه و ایلام!) واقعا امن هستش و مطمئنن امنیتش بهتر از تهران هستش....

بحث درگيريهاي مرزي كه يك بحث هست ... بحث دعواهاي بين محله ها ، ادم ها و بين قوم ها هم هست كلا به دليل نوع اخلاق و ... برخي از قوم ها درگيريهاي اون منطقه بالاس

ایلام حدود 5 بیمارستان و سنندج رو نمیدونم!!! با این وجود، مشکلات پزشکی کرد ها تو خود منطقه‌ی کردستان و نهایتا تو کرمانشاه حل میشه که از هر دو شهر سنندج و ایلام، 1.5 ساعت فاصله داره و مسیر خوبی هم بهش منتهی میشه!!

5 بيمارستان كه مطمئنم امكانات تخصصي ضعيفي دارند (اتفاقا از 2 بيمارستان ايلام بازديد كردم به شخصه) رو تنها با يك منطقه شهرك غرب تهران مقايسه كنيد كه حداقل 8-9 بيمارستان بسيار مجهز و كلي درمانگاه (مجهز تر از بيمارستانهاي شهرستان ها) و انواع و اقسام پزشك ها هست اين كه مردم يك منطقه مشكلاتشون رو با امكانات محدود اونجا بر طرف ميكنن دليل بر كافي بودن امكانات نيست و اين ضعف در شهرهاي ايلام و سسندج و شهرستان هاي كوچكتر اون مناطق و البته اكثر شهرستانها ديده ميشه

همون تهرانی ها خیلی هاشون میان 10-12 روز عید رو تو قسمت هایی از کردستان مثل دیوان‌دره تفریح میکنن!! تازه اونجا فقط یه قسمتشه!! کلان شهر کرمانشاه کلی امکانات تفریحی و سیاحتی خفن داره از جمله غار قوری قلعه و کوهستان های اطرافش که طبیعت بسیار زیبا و بکری میباشه... ولی در خصوص رستوران و اینا قبول دارم!

بحث نقاط گردشگري چيز جدايي هست .. خيلي ها هر جمعه ميرن كوه يا خيلي ها ميرن كوير و لذت هم ميبرن اما ايا از نظر امكانات تفريحي كوير خوب هست ؟ الان بحث امكانات هست ، پاساژ هاي خريد شهر بازي ، سينما ، سالن هاي ورزشي و...

اوضاع چندان مناسب نیست تو کردستان، دلیلش هم اینه که کسی نمیاد ایده‌ی جدید بزنه!

خب خدارو شكر اين مورد قبول كرديد :31:

در ایلام، شهر مهران به فاصله‌ی 1.5 ساعت، در کرمانشاه نوسود، نودشه و پاوه به فاصله‌ي 4 ساعت و در کردستان بهتره لیست نکنیم!!!!!! شهرهای ازاد هستن....یعنی تلفیزیونی که تو بازار میخری 2300، اینجاها میخری 1500!!! کلا همه چی ارزونه.... جمعیت بسیار زیادی از شهرهای مختلف میان به سنندج، پاوه، بانه، نودشه،روانسر حتی!!!، و مریوان برای تفریح و خرید های زیاد و کلی!!!!....

دقيقا منم همينو گفتم هزينه هاي زندگي تو تهران و شهرهاي بزرگ سرسام اور هست

اب و هوای منطقه‌ی کردستان، خاکی هست، مگر اینکه خلافش ثابت بشه!!

من جاهايي كه رفتم (بيشتر روستاها يا مناطق بكر ) اب و هواش عالي بود و گرد و خاك نديدم اما خب من مدت محدود در مكان هاي محدودي بودم

وای وای وای!!! تو کردستان محله داریم که توش سرت رو ببرن یکی نمیاد بگه فلانی زنده‌ای یا مرده!! محله داریم مردمش تا سعت 1.5-2 شب تو کوچه با هم حرف میزنن!!! اصا یه وضعی!!!
ولی فرهنگ مراسمات و جشن ها و کلا شاد بودن مردم کردستان، معمولا برای هموطن های گرامی زیادی جالب بوده... ضمن اینکه کردها هر جایی برن و بیشتر از 5-6 نفر باشن حتمی باید یه دست برقصن، مگر اینکه یه نفر خدانشناس حمید حمیدی بذاره و ملت رو ببره تو فاز!!!

اين شاد بودنه خوبه اگه به سمت دعوا و ... نره :46:

شهر مورد علاقه‌ی من، سنندج هستش... دقیقا وسط طبیعت بکر کردستان می‌افته و همه‌ی اطرافش زیبایی هان.... هرچند کمی کامیاران هم میتونه مخ ادم رو مختل بکنه!!! با این وجود، من هم بیشتر دوست دارم توی یه کلان شهر بسیار بزرگ مثل تهران زندگی کنم تا توی کلان شهری مثل کرمانشاه یا شهرهایی مثل سنندج....

البته كرمانشاه كلان شهر حساب نميشه

پي نوشت : اينجا بر اساس تعصبات حرف نمي زنيم و دعوايي نداريم كه كدام شهر بهتر هست ... چه تبريز چه سسندج چه اهواز چه تهران .... اين كه كدام يك بهتر هست براي من مايه افتخار نيست پس به جاي دعوا بر سر اينكه تبريز اينط.ريه اونجا اينطوريه فقط حرف درست خودمون رو بزنيم و دلايل خودمون رو بياريم و در صدد قانع كردن يا قبولوندن چيزي به ديگري نباشيم كه اينجا بخث خيلي سليقه اي هست و معيار ها مختلف

logos
08-08-2012, 20:03
ببخشید فکر نمیکنید خیلی تهران رو بردین تو عرش:دی؟
دوستانی که میگن کردستان فلان مشکل رو داره تبریز فلان مشکلات از تهران هم بگین بد نیستا!!!
الان یکی از دوستان شهرستانی بلند میشه میاد تهران فکر میکنه بهشته: دی به نظرتون میتونه تحمل کنه؟؟
من خودم تهران زندگی میکنم لازمه بگم اینجا مثل جنگل ـه باید بخوری تا خورده نشی!!! از 5 باری که سوار مترو میشم یه بارش حتما شاهد دعوا هستم !! سر یه تنه زدن یا صندلی! خودمم یه بار دعوام شده! یا مثلا بازار های بزرگی مثل علائدین الان دزد بازاره!! یا بازار ولی عصر کامپیوتر ، پاساژ ایران همه یجوری میخوان سرت کلاه بزارن اکثر جاها اینطوریه !! و ...
دوست عزیزی که میخوای بری یه شهر دیگه اول از همه این شهر هاییی که دوستان گفتن رو از نظر امکانات بررسی کن بعد اخلاق مردم! اینکه چطور باهات برخورد بشه تا حدودی زیادی به خودت بستگی داره -

كي تهران رو تو عرش برده ... همه جا مشكلات خودش رو داره به جز چيزهايي كه شما گفتيد (كه البته كلاهبرداري همه جاي ايران هست) ترافيك (دوستان شهرستاني بيايد يه روز تهران از اينورش بريد اونورش 2 ساعت تو ترافيك باشيد بعد شهرتون رو مي پرستيد) مردم عصبي ، الودگي شديد هوا و الودگي هاي صوتي و محيطي ، گراني (اارتمان 55 متري رو وقتي ماهي 600-700 تومن اجاره براش دادي تازه تو محله معمولي متوجه ميشيد) از مشكلات تهران هست كه برخي ادمها ترجيهشون تهران هست و برخي جاي ديگه بر اساس معيارهاشون

senaps
08-08-2012, 20:55
پي نوشت : اينجا بر اساس تعصبات حرف نمي زنيم و دعوايي نداريم كه كدام شهر بهتر هست ... چه تبريز چه سسندج چه اهواز چه تهران .... اين كه كدام يك بهتر هست براي من مايه افتخار نيست پس به جاي دعوا بر سر اينكه تبريز اينط.ريه اونجا اينطوريه فقط حرف درست خودمون رو بزنيم و دلايل خودمون رو بياريم و در صدد قانع كردن يا قبولوندن چيزي به ديگري نباشيم كه اينجا بخث خيلي سليقه اي هست و معيار ها مختلف

خیر..... به طور قطع من نمیام کل منطقه‌ی کردستان رو با تهران مقایسه بکنم.... فقط حس کردم که شما یه جوری منطقه‌ی کردستان رو در حدی که ما زا افغانستان ایده داریم پایین اوردین!!! وگرنه مشخصا ما از هر لحاظ از تهران و سایر شهرها عقب هستیم و اگر توجه کرده باشید، من تو صفحه‌ي اول که پیشنهاد دادم، از کردستان اسمی نیاوردم و تبریز رو صحبت کردم!!!!....

البته كرمانشاه كلان شهر حساب نميشه

چرا دیگه!! کلان شهره و موقع ورود، تابلو زده به کلان شهر خوش اومدین!! تو ویکی پدیا هم زده که کلان شهره!! حالا درسته که جزو کوچیک ترین کلان شهر هاست، ولی به عنوان بزرگترین شهر کرد زبان مورد احترامه ما کرد هاست!!....

بحث درگيريهاي مرزي كه يك بحث هست ... بحث دعواهاي بين محله ها ، ادم ها و بين قوم ها هم هست كلا به دليل نوع اخلاق و ... برخي از قوم ها درگيريهاي اون منطقه بالاس
این رو نشنیدم..... باید پیگیری بکنم ببینم ماجراش چی هست...

logos
08-08-2012, 21:40
خیر..... به طور قطع من نمیام کل منطقه‌ی کردستان رو با تهران مقایسه بکنم.... فقط حس کردم که شما یه جوری منطقه‌ی کردستان رو در حدی که ما زا افغانستان ایده داریم پایین اوردین!!! وگرنه مشخصا ما از هر لحاظ از تهران و سایر شهرها عقب هستیم و اگر توجه کرده باشید، من تو صفحه‌ي اول که پیشنهاد دادم، از کردستان اسمی نیاوردم و تبریز رو صحبت کردم!!!!....

چرا دیگه!! کلان شهره و موقع ورود، تابلو زده به کلان شهر خوش اومدین!! تو ویکی پدیا هم زده که کلان شهره!! حالا درسته که جزو کوچیک ترین کلان شهر هاست، ولی به عنوان بزرگترین شهر کرد زبان مورد احترامه ما کرد هاست!!....

این رو نشنیدم..... باید پیگیری بکنم ببینم ماجراش چی هست...

اول اينكه من اصلا قصدم پايين بردن يا بالا بردن شهري نيست ... بالا بردن شهر تهران يا پايين بردن شهر هاي ديگه چيزي نصيب من نمي كنه كه بخوام همچين كاري بكنم
در مورد كلان شهر يه سرچ كنيد تعريف كلان شهر رو ببينيد چي هست شايد من اشتباه ميكنم وگرنه با زدن هر تابلويي كه حقيقت اون اعلان نميشه ! تورم واقعا چيزي هست كه اعلام مي كنن ؟ هر چي گفته ميشه نبايد قبول كرد :دي

و اينكه تك تك شهر ها ، تك تك اقوام و انسانها مورد احترام هستند نه تنها كرمانشاه ...

در مورد مساله اخر هم بهتره بيشتر صحبت نكنيم

Actros
28-08-2012, 18:28
كرمانشاه
شهر بدي نيست . هرچند جديدا خيلي مهاجر داره . مثل لر زبان ها و لك زبان ها
آب و هواش خوبه ولي امسال تابستون گرمي داشت . ولي همين تابستون گرم شبا هواش عالي ميشه . مثلا دما 38 درجه هست تو روز تو شب به 12 درجه ميرسه !! تنوع آب و هوايي حرف نداره . ولي مشكل ريز گرد ها در تابستان رو داره كه هميشگي نيست
از لحاظ كار زياد خوب نيست ! چون هيچ شهر كورد نشيني خوب نيست ! كرايه خونه هم به نظرم بالاس
امكاناتش خوبه در حد غرب كشور . مثلا مشكلات پزشكي اكثرا اينجا حل ميشه . تعداد بيمارستان هم كم نيست .
از لحاظ امنيتي جديدا داره بد ميشه شايد به خاطر همون مهاجرت باشه ! ولي بازم از كرج و تهران بهتره به نظرم . 1 شب ما كرج خوابيديم ماشين دم در بود دار ندارمون و بردن . حتي ساك لباسام ! :دي
مردمان اصيل شهرش هم اونطور كه ديگران ميگن خوبن و فوق العاده غريبه پرست ! بر عكس تبريز
بازارش هم به نظرم نيازي شهري رو تامين ميكنه .
مكانهاي تفريحي بسيار خوبي داره . اطراف شهر هم 30 كيليومتريت مجموعه تاريخي تفريحي بيستون . 30 تا اونور تر سراب صحنه بهشت روي زمين
همونطور كه دوستان گفتن پاوه و نوسود و نودشه رو داره كه 115 كيلومتر به بالا فاصله دارن از شهر كه واقعا طبيعت نوسود در فصب بهار مست كننده هست . آدم نميتونه ازش دل بكنه . به هر حال اوراماناته ديگه .
ولي 100% كسي كه تهران زندگي ميكنه نيمتونه با امكانات يه شهر كوچك كنار بياد . توصيه من به ايجاد كننده تايپيك اينه كه همون تهران بمونيد.
مثلا من از كرمانشاه ميرم ايلام وقعا نميتونم تحمل كنم . چه برسه تهران به ...........

pirate sea
28-08-2012, 18:38
گیلان
.....................

Ice Pain
29-08-2012, 21:29
من چند ماه همدان بودم، شهر خوبیه میتونی بهش فکر کنی... :)

amt1231
07-09-2012, 23:33
دقیقا من خودم دیگه واقعا داره حالم از تهران و دود و ترافیک و اعصاب خوردیش به هم می خوره عاشق اینم که برم کیش زندگی کنم ولی نمیدونم برای کار پیدا کردن تو کیش از کجا باید شروع کنم.

AlphaBoy
03-10-2012, 12:42
واسه لذت بردن از زندگی فقط باید بری شیراز .. اونجا به سبک شیرازی ها زندگی کن تا بفهمی که زندگی چقدر لذت بخشه

rozbeh85
18-10-2012, 16:48
من تقریبا کل شهر های بزرگ و یه مقداری از شهر های کوچیک ایران را رفتم.
البته تمام تجربه های من مربوط میشه به مسافرت های تفریحی و مطمئنا توی دو هفته نمیشه در مورد نحوه زندگی شهری توضیح داد، من تجربه زندگی در دو شهر یزد و گرمسار را دارم، زندگی نه تفریحی.
گرمسار را پیشنهاد نمیکنم، چون گران هست به خاطر نزدیکی به تهران و همون مشکلات را دارد.
یزد خوبه، با اینکه من از گرما متنفرم ولی زیاد اذیت نشدم، جاذبه ی تفریحی هم زیاد داره، قیمت ها و محصولات شیکمی هم از تهران بهتر است.
از نظر درمانی خوبه، بستگی داره، اگه نرمال باشه بیماری خوبه.
از نظر تکنولوژی هم اون زمان تو تهران ای دی اس ال نبود، ما از پیشگامان کویر یزد اینترنت گرفته بودیم.
شهر پولداری است ولی به شدت مذهبی و سیاه، همه سیاه میپوشند، این ممکنه اذیتت کنه.
در مورد کار هم موقعیت ها کاری اش بدک نیست، زندگی راحتره.
البته تجربه من واسه 8 ساله پیش است، نمیدانم الان هم صدق میکنه یا نه.

banii
23-10-2012, 17:10
هنوز نرفتم :(
تا عید اگه بتونم برم خوبه ...

shifter
23-10-2012, 20:44
من تقریبا کل شهر های بزرگ و یه مقداری از شهر های کوچیک ایران را رفتم.
البته تمام تجربه های من مربوط میشه به مسافرت های تفریحی و مطمئنا توی دو هفته نمیشه در مورد نحوه زندگی شهری توضیح داد، من تجربه زندگی در دو شهر یزد و گرمسار را دارم، زندگی نه تفریحی.
گرمسار را پیشنهاد نمیکنم، چون گران هست به خاطر نزدیکی به تهران و همون مشکلات را دارد.
یزد خوبه، با اینکه من از گرما متنفرم ولی زیاد اذیت نشدم، جاذبه ی تفریحی هم زیاد داره، قیمت ها و محصولات شیکمی هم از تهران بهتر است.
از نظر درمانی خوبه، بستگی داره، اگه نرمال باشه بیماری خوبه.
از نظر تکنولوژی هم اون زمان تو تهران ای دی اس ال نبود، ما از پیشگامان کویر یزد اینترنت گرفته بودیم.
شهر پولداری است ولی به شدت مذهبی و سیاه، همه سیاه میپوشند، این ممکنه اذیتت کنه.
در مورد کار هم موقعیت ها کاری اش بدک نیست، زندگی راحتره.
البته تجربه من واسه 8 ساله پیش است، نمیدانم الان هم صدق میکنه یا نه.
من 5 سال یزد زندگی کردم...
تقریبا همین جوری که شما گفتین هست اما داره روز به روز اپدیت میشه :)
شهر پولداری هست....مردمش هم اهل کار...مدارس خوبی داره و خیلی سخت گیر...الان 16 ساله که تو کنکور رتبه اول رو از نظر میزان قبولی داره.
پوسته شهر مذهبی هست اما نسل جدید که منظورم جووناش هست زیاد اینطوری نیستن...اما خب هنوز بافت سنتی خودشو حفظ کرده...روضه هم زیاد میرن مردمش :دی
جاهای تفریحی و تاریخی زیادی هم داره...هواش اما خیلی خشکه...تو تابستون خیلی گرم و زمستان هم فوق العاده سرد..

شاهزاده خانوم
26-10-2012, 18:52
سلام اصلا تحت هیچ شرایطی شهر هایی که زبونشون فارسی نیست و پیشنهاد نمیکنم مخصوصا قسمت کردستان رو

چون کردها خاصیت شون اینه که از 3 نفر که بیشتر میشن اصلا امکان نداره فارسی صحبت کنن و خیلی سخت کسی رو تو جمعشون راه میدن ولی طبیعت بکری داره
تبریز عالیه برای زندگی از لحاظ تمیزی شهر که فوق العادس و امکانات خوب و اب و هوای عالی ولی باز مشکل زبان داری و مردمش خشک هستن
گیلان مردمش خون گرم هستن ولی خوب اب و هواش خیلی شرجیه و اگه زیادی مذهبی هستین براتون جالب نخواهد بود

banii
27-10-2012, 12:48
اگه زیادی مذهبی هستین براتون جالب نخواهد بود

از چه نظر؟ :goatee:

migmig3000
07-11-2012, 22:48
برای مهاجرت از تهران شهرهای اصفهان و شیراز خیلی خوبن. شهرهای شمالی هم خیلی خوبن فقط نباید انتظار امکانات کلانشهر ها رو داشته باشی.مناطق غربی به جز ایلام هم برای زندگی مناسبه و آب و هواش به جز تابستان که این چند سال اخیر گرد و خاکش زیاد شده در بقیه فصل ها خوبه.

YAHYA-PRO
08-11-2012, 00:32
كردستان هم كه مشخص هست به دليل درگيريهاي قوميتي كه داره و نوع رفتارهايي كه اونجا حاكم هست از نظر من در رده پايين امنيتي هست

درگیریهای قومیتی ؟:sq_6:نوع رفتار ؟:sq_6:امنیت پایین؟:sq_6:
دوست عزیز شما اینا رو از کجا میدونی ؟ شما خودت شاهد درگیری های قومیتی و نوع رفتار مردم این منطقه و امنیت پایینش بودی یا از کسی شنیدی ؟

اخه ما محلمون یه مدرسه داریم که عیدا و تابستونا پایگاه میشه و غالبا قشر فرهنگی مسافر بخاطر این که هتل ها و مسافرخونه ها پر میشن میرن اونجا برای اسکان
پارسال ما با چند نفر آشنا شدیم که میگفتن قبل از این که بیایم بهمون گفتن نرید اونجا سر آدما رو به راحتی میبرن:sq_2:ضد انقلاب ها اونجا هستن و هیچی حالیشون نیست برید اونجا میگیرنتون و از این حرفا
حالا ما هم گوش میکردیم و کف کرده بودیم عجب آدمایی شاخی بودیمو خبر نداشتیم:sq_8:

من در مورد استان خودم کرمانشاه میگم (البته آمار دقیق شهرهای دیگش رو ندارم) مثلا شهرستان پاوه که جز شهرهای مرزی هست و بر طبق گفته شما درگيريهاي قوميتي و امنیت پایین داره ، عنوان پاک ترین (از لحاظ اعتیاد) و امنیترین ( زندان این شهر بخاطر کم بودن زندانی تا مرز تعطیلی رفت) شهر کشور رو داشته (حتی روستایی هم بود که اسمش خاطرم نمونده اونم پاکترین روستای کشور شده بود)

کلا بهتره این چیزا رو بشنوید و باور نکنید
بحث امنیتی هم مربوط به مرزها هست و البته فکر نمیکنم کسی برای زندگی بره لب مرز:sq_25:

hamid_diablo
08-11-2012, 11:20
سلام

دوستان چابهار هم پیشنهاد میشه ها.یه منطقه آزاد تجاری شیک و تمیزه.اون طور که من شنیدن آب و هوای بهاری و معتدلی داره.بلاخره به اقاینوس نزدیکه.اونطور که تو ویکی پدیا خوندم جمعیتش فقط 70 هزار نفره
چابهار جون میده برای یه زندگی ساده و آروم با یه شغل تجاری.من که عاشق همچین جاهایی هستم.در ضمن کلی خارجی هم دور و برت هست.....مخصوصا هندی ها.......

Kurosh
08-11-2012, 13:13
خب من هم تجربه‌ی خودمو بگم ...

من سال‌ها در تهران و کرج زندگی کردم
دو سال پیش به اجبار برای تحصیل اومدم بابلسر (مازندران)

الان دو سالی میشه همین جا زندگی می‌کنیم ...

بابلسر یه شهر توریستی کوچیک و زیبائه ...

امکاناتش در حد خودش خوبه

مثلاً رستوران خوب توش پیدا میشه
پارک یه چند تایی داره، اما کوچیکن و بزرگ‌ترینشون به بوستان‌های محلی تهران هم نمی‌رسه !
مراکز خرید خوبی داره، اما تو خود شهر نیستن، چند کیلومتر باید به سمت دریاکنار برید ...
برندهای مختلف تهران مثل رستوران بوف، آیس‌پک، بستنی نعمت، برندهای لباس مثل آدیداس، زارا و ... شعبه دارن
تعداد توریستای تهرانیش به خصوص آخر هفته‌ها و روزهای تعطیل بسیار بسیار زیاده
جاهای تفریحی خوبی داره

مثلاً سواحل بابلسر تو کل مازندران لنگه ندارن ... (پارکینگ‌های ساحلی 9 گانه‌ی بابلسر)

یا رودخانه و پل‌های فلزی بابلسر فوق‌العاده زیبا هستن ...
تجربه‌ی قایق سواری (چه پدالی و چه موتوری) تو رودخونه و دریا تجربه‌ی لذت‌بخشیه ...

در فاصله‌ی سی چهل کیلومتری شهر، جنگل‌های بابل کنار از بهترین جنگل‌های تفریحی کل شمال به حساب میان

از نظر درمانی، یکی دو بیمارستان و کلینیک خوب داره که جواب نیازهای بیمارا رو میده ... اگه نداد هم شهر بابل نزدیکه و اونجا امکاناتش خیلی بهتره

ترافیک نداره اصولاً، مگر روزای تعطیل، اون هم یه سری خیابون‌های خاص (مثلاً خیابون کنار رودخانه یا خیابون منتهی به پارکینگ‌ها)

مهم‌ترین مشکل این شهر مردمشن ...
خیلی مذهبی‌تر از مردم گیلانن ...
کلاً نقطه‌ی مقابل اون ور خزرن :دی

و الا از هر نظر واسه زندگی مناسبه ...

Igla
05-02-2013, 15:54
شمال: محمود آباد
جنوب: قشم
شرق: ؟
غرب: کرمانشاه
مرکز: شیراز - اصفهان

mehrdad8086
12-02-2013, 11:48
دقیقا من خودم دیگه واقعا داره حالم از تهران و دود و ترافیک و اعصاب خوردیش به هم می خوره عاشق اینم که برم کیش زندگی کنم ولی نمیدونم برای کار پیدا کردن تو کیش از کجا باید شروع کنم.
من چند باری هم برای تریح هم برای ماموریت کیش رفتم......
ببینین جزیره زیبای کیش با اینکه کوچیکه ولی برای تفریح و تعطیلات عالیه.
سکوت اولین چیزیه که اونجا به چشم میاد.از ول وله تهران و استرس خبری نیست.ترافیک اصولا نداره .جالبه چراغ راهنمایی (قرمز!!!) نداره.حداقل من ندیدم.بوق زدن خیلی کم .....(البته اینا زمان عید صادق نیست و تکذیب میشه).....
این از آرامش.....ولی کار.اونجا کارهای خدماتی خوبه و اجرتهای بالایی هم می گیرن.مثل خدمات ساختمان و و و....حتی کامپیوتر هم بدک نبود......
اگر بتونین گرمای تابستون رو تحمل کنین پیشنهاد میشه.
به نظر تکه ای از اروپا ست.....(به شوخی):n10:

delta_3000
24-02-2013, 05:14
الحق که گفتن : همه جای ایران سرای من هست

من خودم تبریزم اما بارها به خودم گفتم ای کاش اخلاق مردم اینجا مثل ارومیه بود که اگه بود همه تهرون اینجا سرازیر می شدن

( البته این به معنای بدی در خلق و خو نیست بلکه نوعی غرور بیش از حد و مفرط در برخی مردم شهرمون هست )

در هر حال منم در مقام مقایسه , تهران رو انتخاب می کنم چون یه گوشه میشینم و زیاد ترافیک و دود و دم دید , نیستم

با این حال شمال و کیش هم به نظر برای تفریح خوبه اما برای یک زندگی طولانی بیش از حد کوچیک و محدود و برای توسعه کاری محدود به نظر می یان علل خصوص برای فردی مثل من که خیلی کوچیک رو نمی پسندم

با این حال تبریز با اون فاکتورهایی که اعلام شده مخصوصا زندگی واقعا تایید میشه اما جاهای دیدنی به هیچ عنوان علل خصوص که جاهای تفریحی پارک و اینها خیلی محدوده ( البته مر مقیاس بالا و در قیاس با تهران عرض می کنم )

اصفهان هم جای بسیار خوب و دنجی برای زندگیه , هم به لحاظ شهری و هم به لحاظ خلق و خوی مردم ( البته بحث فامیل و دوست و آشنا هم در انتخاب مکان به نظر ضرروی می اد)

اما فاکتور تهران جدای از ترافیک و آلودگی میشه به نزدیکی به شمال و دسترسی به توچال و موارد دیگه که کمی متمایز تر از شیراز و اصفهان می کنه

اما در کل اینم بگم از مرام و اخلاق شیرازیا هم نمیشه گذشت که اگه بی نظیر نباشه کم نظیره

در کل هر جایی در هر حال خوبی و بدی هایی برای زندگی خواهد داشت و از قدیم گفتن هیچ عروسی بی عیب نیست

بنابراین امیدوارم با توضیحات بنده حقیر و سایر عزیزان گل , استارتر تاپیک و سایر خوانندگان عزیز , توضیحات خوبی رو گرفته باشن

Khan gholi
24-02-2013, 09:48
این تجربیات من از مسافرت رفتن مجردی بوده که سعی داشتم بفهم تو شهر های دیگه اوضاع چگونه هست؟اگر اشتباه می کنم نظر و برداشت شخصی هست
اصفهان: من چون مشهدی هستم به غذا خیلی اهمیت میدم ولی تو اصفهان هر چی گشتم یک دونه رستوران بیشتر نبود که غذاهاشم جالب نبود. البته مرغ سوخاری و پیتزا فروشی بود ولی غذا خوری نداشت.اینطور که من فهمیدم مردم اصفهان بیشتر ترجیح میدن داخل خونه غذا بخورند.اوضاع کار خوبه ولی فقط افراد بومی استخدام می شوند و غیر بومی در کار نیست.قیمت خونه ها و اجاره ها خوبه.خیابون خیلی تمیز هست ولی خیابان هاش دو لاین بیشتر نیست. اتوبوس هاش خیلی شلوغه ولی تاکسی کرایه اش کمه(2 سال پیش نرخ پایه مشهد 150تا 200 بود اونجا 75 یا 100 تومان).مکان های دیدنی زیادی داره.از بالای اتشگاه که نگاه می کردم دیدم شهر نسبتا متوسطی هست و بزرگ نیست.دعوا هایی که من دیدم بیشتر در حد لفظی بود(یک مقدار جالب بود).تو خیابان اصلا ندیدم سیگار بکشند.من تو 3 پل تاریخی که بودم گشتی ندیدم که بیاد مزاحم جوان ها بشه ندیدم(راحت سر ظهر رو سی و سه پل داشتن:n12:میدادند .چون شهر گردشگردی مثل بقیه شهر ها اگر بفهمند قیمت دستت نیست خوب جیب هات خالی میشه.مسافر خونه هاش کمه.

شیراز:شهر بسیار اروم و مردمان لوتی وار داره خیلی راحت میشد باهاشون صمیمی بشی.فقط نمیدونم چرا یک سوال رو باید سه مرتبه می پرسیدی تا جواب می گرفتی.تعداد زیادی باغ داره برای طرفداران طبیعت که حتما فصل بهار باید برید.خیابان ها با اینکه به مقدار کافی لاین داره ولی به نسبت خودش ترافیک زیادی داره.کرایه تاکسی ها مقداری از اصفهان گرونتر بود.اماکن دیدنی مثل حمام وکیلش داخل شهر 5 تا 6 داره ولی تعداد زیادی خارج شهر هست مثل پارسه که 75 کیلومتری شیراز هست.وسائل الکتریکی نسبت به مشهد گرون تر بود.رستوران های خیلی خوبی داره.اب و هوا خوبی داشت.از اصفهان گرم تر بود.

تهران :اول که رسیدم سوار مترو شدم ببینم واقعا شلوغه؟اره ولی نه بطوری که خنده بازار نشون میده هر چند فکر کنم 7 تا خط داره.دیدم بعضی ها دارند با MP3 اهنگ گوش می دهند گفتم عجب حالی دارند بعد که پیاده شدم فهمیدم علتش تعداد زیاد موتور هست که واقعا گوشات اذیت میشه.بعلت وسعت شهر مسیرهای خیلی طولانی هست.کرایه تاکسی مقداری گرون هست.یک چیز خیلی جالب اینکه نگاه کردم همه صورتها 3 تیغه بود.خیابون بالاشهر زیبا بود و درخت قدیمی که جلوه خاصی داده بود.خطوط اتوبوس ها پر سرعت زیادی داره.کرایه خونه ها که همه میدونن چه خبره.مسافرخونه هاش هم خوبه.درامدها بالاست ولی خرج ها هم بالاست.هوا الوده است جالبیش اینکه روزی که من رفته بودم بارون اومده تازه هوا بهتر شده بودبازم داغون بود.تهران جزو چند شهر دنیاست که هر کسی بره یک سال اونجا بمونه اگر شرایطش رو داشته باشه همونجا میمونه.ولی من با اینکه تئاتر , مکان های تفریحی ,مراکز خرید داره و مردمش بر خلاف مشهد بسیار علاقه مند به مسئولین هستند:n02: ولی من به علت ازدحامی که داره واقعا نمی تونم توش زندگی کنم.تهرانی ها نمی تونند تو شهرهای دیگه زندگی کنند چون به بزرگی و همین مسائلی که گفتم عادت کردند

amir0831
25-02-2013, 21:35
اگه اهل بیرون رفتن ، پیک نیک و فضای سبز گل بلبل :n02: هستی کرمانشاه عالیه از این نظر . فضای سبزش خیلی زیاده ،آب و هوا هم که بینظیره مخصوصا شب های تابستون.
اگه هم اهل غذا هستی کباب های اینجارو هیچ جای دنیا نداره قول میده!

naraq
27-02-2013, 09:19
سلام.
چند وقت پیش از سامانه پیامک یکی از آزانس های مسافرتی پیامکی دریافت کردم برای ویزای دائم و زندگی به شرط تحصیل در رشته کامپیوتر برای استرالیا.

فکر می کنم استرالیا گزینه خوبی باشد.

Hamid2545
09-05-2013, 09:11
احسن گل گفتی خوانسار عروس شهرهای ایران یک باغ شهر زیبا با باغ ها و مناظر بدیعش ( از گلستان کوه تا سرچشمه و... تا مناظر کوهستانی اش) آب و هوای خوب و ... مردم مهربان و باصفایش هزینه کم اجاره خانه و... خلاصه هرچه بخواهی در خوانسار است خوانسار یک باغ شهر زیبا با مناظر بدیع و بی همتا می باشد که تقرینا 70 درصد وسعت شهر فقط باغ و درخت است .
برای تحقیق در این مورد بهترین راه سفر به خوانسار است . بخصوص در این ایام که گلستان کوه غرق لاله شده و روز 20 اردیبهشت که روز خوانسار نام گزاری شده و جشن عسل در گلستان کوه برگزار می شود بهترین موقعیت است ( لازم به ذکر است که گلستان کوه محلی است که هرساله پر از گل های لاله واژگون می شود و تمام کوه یکسره قرمز می شود ) به هر حال از قدیم گفته اند حلوای تن تنانی تا نخوری ندانی برو و ببین

برای گرفتن اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراچعه کنید .

benss
12-07-2013, 16:43
سلام من و همسرم برای کارو زندگی می خوایم بیایم شمال.نمیدونم کدوم منطقه هاو شهرکا بهتره و مطمئنه.از حدودای چالوس تا نور ممنون میشم راهنماییم کنین نمیدونم کجا ویلا بگیرم .

benss
12-07-2013, 16:49
بچه های شمال اگه میشه راهنمایی کنن نوشهر برا زندگی چطوره کدوم محله هاو شهرکا میشه با 200ملیون جای امن و اروم گرفت.نور چطور؟

M A S 0 U D
12-07-2013, 17:07
شهر شمالی - منطقه آزاد فقط بند انزلی ...:n12: + همه شهرهای گیلان ...:n12:

banii
12-07-2013, 20:51
سلام من و همسرم برای کارو زندگی می خوایم بیایم شمال.نمیدونم کدوم منطقه هاو شهرکا بهتره و مطمئنه.از حدودای چالوس تا نور ممنون میشم راهنماییم کنین نمیدونم کجا ویلا بگیرم .

رامسر
محمودآباد

ahmad0120
21-08-2013, 22:16
سلام دوستان
در مورد این سه شهر میخوام بهم اطلاعات بدین
1 نوشهر
2 بهشهر
3 آزادشهر

به ترتیب کدام یک شهرهای مهم تری اند ؟
آب و هوای هر یک را جداگانه تفسیر کنید...

لطفا زودتر جواب بدین:n16:

chercheel
26-10-2013, 19:49
من 5 ساله در شهرستان مراغه زندگی میکنم ( تا قبلش تهران بودم) و کارم با پرورش گیاهان و گلخانه داری ارتباط داره و چون خیلی به طبیعت و آب و هوای پاک علاقه دارم و با توجه به اینکه من همه پستها رو مطالعه کردم فکر کنم دو شهرستان خوانسار و محلات با خصوصیات من جور باشه از بهترین گزینه ها برای نقل مکان بحساب بیاد؛ مخصوصا واسه آدمایی مثل من که کل عمرشونو تهران بودن و از دود و دم تهران و شلوغیهاش فرارین.

من نمیدونستم که شهرستان محلات مرکز پرورش گل هستش وگرنه زودتر یه سر میرفتم از نزدیک میدیدم، حالا که اینجوریه حتما در اولین فرصت میرم خصوصا اینکه یه سیستم جدید و کاملا پربازده در پرورش گیاهان رو اینجا در مراغه آزمایش کردم و جواب بسیار خوبی گرفتم (که تازه برای گیاهان میوه دار مثل توت فرنگی، خیار، گوجه فرنگی و لوبیا سبز عالی جواب داده و من مطمئنم واسه گل های تزئینی که دیگه غوغا میکنه) اگه بتونم اونجا با اشخاصی که تو این زمینه فعالن شریک بشم (پدر این بی پولی بسوزه :n10:) اصلا یک فاز جدید تو پرورش گل بوجود میارم که شاید تو ایران اولی باشه.

از نظر مخارج و هزینه های زندگی، من فکر میکنم خورد و خوراک در همه شهرها تقریبا در یه سطحه .. چه خوانسار باشی چه تهران زیاد فرقی نمیکنه، همون غذا رو باید بخوری دیگه ... فقط مخارج شهرهای بزرگ بخاطر هزینه های رفت و آمد و کرایه های مسکونی بالاست که به آدم فشار میاره.

من خودم با این قضیه خورد و خوراک زیاد مشکلی ندارم چون خام گیاهخوار هستم و هر چی بخوام با سیستم خودم میکارم و میخورم :n02: ... که اگه گلخونه داشته باشم که فبها .. اونوقت دیگه زمستون و تابستون هم نداره ؛؛؛؛؛ البته فقط میمونه میوه که این یکیو دیگه باید از بازار تهیه کنم.:n06:

خوش باشید

XXS
28-10-2013, 14:20
به نظره من هیچ جابهترازمشهدسیتی نیست فقطزمستوناش مثل .... بایدبلرزیم.:n30:

ahmad0120
29-10-2013, 23:48
به نظره من هیچ جابهترازمشهدسیتی نیست فقطزمستوناش مثل .... بایدبلرزیم.:n30:
نه باوا کجاش خوبه ؟
یه بارون که میاد سطح خیابونا و معابر لجنزار میشه مث همین امروز (بس که آسفالت خیابونا چاله چوله داره)
توی تاکسی نشسته بودم داشتم از سمت بولوار سجاد میومدم یه اصفهانیه هم اومده بود مشهد ، داشت با راننده کل مینداخت ... میگفت ما منطقه هشتمون (مث اینکه پایین شهر اونجا میشه) تو اصفهان از منطقه آس شما بهتره ... (تازه توی سجاد بودیم این حرفا رو میزد فک کن ... اگه خیابونای اون پایینا رو ببینه چی میگه؟)
اون عمام جمعه هم که دهن مارو زده سرویس کرده ... یک کنسرت نداریم ...
قبول دارم همه جا آدم خوب و بد هست ... اما از مشهدیا دل خوشی ندارم اصلا ...
شهر شلوغ و پرازدحامی هم هست در کل ...
اجانب (افغان و پاکی و عرب و ...) هم ول میچرخند توی شهر...
ترافیک و گرونی (بخصوص مسکن) و ... هم که داره ...
[حذف شد]
تنها نکته ی مثبتش اینه که نسبتا از نظر امکانات (باتوجه به سایر شهرهای ایران منهای تهران) خوبه ... که اونم معلومه به چه خاطر هست !!!
در کل مشهد شهر زندگی نیست ... من که خوشم نمیاد از اینجا ... دوست داشتم یکی از شهرهای شمالی زندگی کنم ...

XXS
30-10-2013, 13:54
خوب چاله چوله همه جاهست دوسته عزیزبرای این شاکی هستی؟من مشهدیم ساکنه سجادنیستم توی یه جای متوسط شهرهستم 15 ساله تواین منطقه هستیم مشکله خاصی من ندیدم بعدم مقایسه اصفهان بامشهدخنده اوره چون بیشترین بودجه دولتی رو بعدازتهران به اصفهان میدن اصلامشهد [حذف شد] حساب نمیکنند همین شهرداره قبلی شاکی بود برای اختصاص ندادن ردیف بودجه برای به قوله خودشون بزرگترین کلانشهره مذهبیه جهان.بقیه حرفاتوقبول دارم قصدتوهین ندارم ولی
[حذف شد]

Bobby Sands
30-10-2013, 14:27
اگر با حس ناسیونالیستی بعضی از هم وطنامون تو تبریز بتونید کنار بیاید بنظر من بهترین جا تو ایران برای زندگی تبریزه ، بعدش ارومیه.

Gilopa
02-11-2013, 22:40
چه تاپیک جالبی ....
حالا کلا شهرهای ایران چه تفاوت خاصی دارن که بخوایم بحث کنیم از کدوم شهر به کدوم شهر بریم:n02:
اما این نظر من بر اساس تجربیات و شنیده ها »

از نقطه نظر اقتصاد و امکانات صنعتی : 1- مشهد 2 اصفهان 3- تبریز (اصلا توصیه نمیشه برای یک فرد غریبه )
از نقطه نظر رفاهی و امنیتی : 1-رشت 2-شیراز
از نظر من بهترین شهر که در حال حاضر پول خوب توش تزریق میشه مشهد هستش . کار هم خیلی نسبت به شهرهای دیگه بیشتره تو ایران.
کلا گیلانیها و شیرازیها فرهنگ بازی دارند به نظرم ! تو بین شهرهای شمال بزرگترین و مدرن ترین شهر بدون شک رشت هست . اما زمانی خوبه که شما پول داشته باشی وگرنه تو این شهر به فکر کارو این حرفها نباشید که ازین خبرها نیست .شیراز هم واقعا شهر دوست داشتنیی هست و مردم خیلی باحالی داره و به شخصه خیلی دوسش دارم آدم احساس خوبی تو این شهر داره:n02

Gilopa
02-11-2013, 22:41
اگر با حس ناسیونالیستی بعضی از هم وطنامون تو تبریز بتونید کنار بیاید بنظر من بهترین جا تو ایران برای زندگی تبریزه ، بعدش ارومیه.

تو این تاپیک خیلی از ارومیه حرف زده شد ! به نظرم منطقی باید پشت سر این حرف باشه ... دوست دارم دلایل طرفداران ارومیه رو بشنوم .

V E S T A
02-11-2013, 22:58
من زیاد شناخت درباره شهرها و مردمشون ندارم ولی دوست دارم شهری غیر از تهران برای مدتی زندگی کنم (در صورتی که ازنظر شغل و تحصیل شرایط فراهم باشه) اولویتم برای انتخاب شهر دیگه در درجه اول:امکانات اون شهر ، فرهنگ مردم و نوع برخورد مردم با افرادی هست که بومی شهرشون نیستن. بعد از اون آب و هوا برام خیلی اهمیت داره.

از بین این معیارها که گفتم در حد تجربه کمی که داشتم نوع برخورد و فرهنگ مردم شیراز از نظر من خیلی خوب بود. اگر به نظرتون شهر دیگه ای این خصوصیات رو داره ( از نظر امکانات، آب و هوا،فرهنگ و برخورد مردم ) یا تجربه سفر به شهری رو دارین که این خصوصیات رو داره ممنون میشم معرفی کنید.

Gilopa
02-11-2013, 23:12
ارومیه رفتم . شهر خوبیه اما به نظرم در حد شهرهای شمالی اطراف تهران نیست . بهرحال هر کس سلیقه خودش رو داره . مثلا من آبادان رو دوست دارم اگر بحث آب و هواش رو بزاریم کنار ....
بخوایم کلیت رو در نظر بگیریم که قطب صنعتی ایران در حال حاضر تبریز هست . اما تبریز واقعا اگر هم زبانشون نباشی اذیت میشه آدم .
بهمین دلیل مشهد رو گزینه اول و اصقهان رو گزینه دوم قرار دادم به این دلیل که مشهد به شدت بازار کار قدرتمندی داره و هر فردی از ایران داره اونجا سرمایه گذاری میکنه ... مشهد شهر مذهبیه توریستیه و از این موضوع خوب سود برده به نفع اقتصادش .

یکی از دوستان تو این تاپیک چابهار رو پیشنهاد کرده برای زندگی :
نمیدونم ایشون اونجا زندگی کرده یا نه . اما من هفت ماه تو اون منطقه بودم و به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه ! بلوچستان ایران فرهنگی داره که با تمام احترام به این هموطنان به هیچ وجه شبیه ایرانیها نیست و بیشتر به کشور هایی چون پاکستان از نظر فرهنگی نزدیکند .پس دیگه ازین پیشنهادها نکنید چون کاملا احساس غربت میکنید اونجا:n02:

ahmad0120
02-11-2013, 23:14
من زیاد شناخت درباره شهرها و مردمشون ندارم ولی دوست دارم شهری غیر از تهران برای مدتی زندگی کنم (در صورتی که ازنظر شغل و تحصیل شرایط فراهم باشه) اولویتم برای انتخاب شهر دیگه در درجه اول:امکانات اون شهر ، فرهنگ مردم و نوع برخورد مردم با افرادی هست که بومی شهرشون نیستن. بعد از اون آب و هوا برام خیلی اهمیت داره.

از بین این معیارها که گفتم در حد تجربه کمی که داشتم نوع برخورد و فرهنگ مردم شیراز از نظر من خیلی خوب بود. اگر به نظرتون شهر دیگه ای این خصوصیات رو داره ( از نظر امکانات، آب و هوا،فرهنگ و برخورد مردم ) یا تجربه سفر به شهری رو دارین که این خصوصیات رو داره ممنون میشم معرفی کنید.
من از بین شهرهای بزرگ این شهرها رو دیدم :
مشهد، اصفهان ، تبریز، ارومیه ، ساری، تهران

بنظر من برای داشتن یک زندگی خوب:
1 - ساری
2 - تبریز و ارومیه
3- اصفهان و تهران
4 - مشهد

البته اینکه معیارها و ملاک های فرد چی باشه مهمه ... مثلا کسی که امکانات براش در اولویته مطمئنا ساری رو بالاتر از تهران و اصفهان و مشهد نمیگه ...

E.N.A.Y.A.T
02-11-2013, 23:33
به عنوان یه مشهدی(با احترام به بقیه نظرات از جمله همشهری های خودم) اگه برای کار میاید مشهد انتخاب خوبی میکنید ولی اگه برای زندگی میخواد بیاید مشهد اصلا فکرشم نکنید و دورش رو خط بکشید!:n09:

مشهد ساکنین بد و عصبانی (با تمام احترامی که به تمام همشهری هام دارم ولی یکم واقع بین باشیم) یعنی جوریه که اگه توی خونه ات بمیری همسایه ات نمیاد ازت خبر میگیره برعکس تمام شهرهای و استان های شمال کشور! حتی یه لیوان آب بخوای کسی بهت نمیده! بعضی هاشون خیلی حسودن! در بین این مردم ، مردمانی با دین و اهل خدا و... هم پیدا میشن ولی کم! من هم تو ساری زندگی کردم و هم توی مشهد! اما ساری رو به مشهد ترجیح میدم!:n01: اونم فقط به خاطر مردمانش!

به نظر من لهجه مشهدی خیلی تاثیر تو این مشکل داره!(من خیلی دوست دارم این لهجه رو!:n02:) این لهجه بدجوری تاثیر گذار و مشکل سازه! حالا اگه خودتون زندگی کنید توی مشهد بیشتر درک میکنید این حرف های من رو!:n09:

Atghia
02-11-2013, 23:46
من هم به عنوان کسی که تجربه زندگی در چند شهر رو داشته(و چندتای دیگه رو دیدم و برخورد داشتم با مردمش
):دی یک نظری بگم:n06:
امکانات که قطعا تهران!:n01:
مشهد هم بودم اما راستش نمیدونم چرا خیلی با جوی که داره نتونستم کنار بیام...
از اب و هوا و فرهنگ مردم ،بی شک رشت:n09:
با نهایت احترام به مردمان خوب اصفهان با اینکه شهر بسیار با امکانات و عالی هست اما مردم عجیبی داره! به شدت مرموز...
شیراز هم خوبه هم امکانات هم اب و هوا:n26:
در نهایت اولویت شخصیه من:

رشت
تهران
شیراز
مشهد
اصفهان!

ahmad0120
02-11-2013, 23:52
من هم به عنوان کسی که تجربه زندگی در چند شهر رو داشته(و چندتای دیگه رو دیدم و برخورد داشتم با مردمش
):دی یک نظری بگم:n06:
امکانات که قطعا تهران!:n01:
مشهد هم بودم اما راستش نمیدونم چرا خیلی با جوی که داره نتونستم کنار بیام...
از اب و هوا و فرهنگ مردم ،بی شک رشت:n09:
با نهایت احترام به مردمان خوب اصفهان با اینکه شهر بسیار با امکانات و عالی هست اما مردم عجیبی داره! به شدت مرموز...
شیراز هم خوبه هم امکانات هم اب و هوا:n26:
در نهایت اولویت شخصیه من:

رشت
تهران
شیراز
مشهد
اصفهان!
چجوری تو همه ی این شهرها زندگی کردید ؟

OMiD.1080p
02-11-2013, 23:53
به عنوان یه مشهدی(با احترام به بقیه نظرات از جمله همشهری های خودم) اگه برای کار میاید مشهد انتخاب خوبی میکنید ولی اگه برای زندگی میخواد بیاید مشهد اصلا فکرشم نکنید و دورش رو خط بکشید!:n09:

مشهد ساکنین بد و عصبانی (با تمام احترامی که به تمام همشهری هام دارم ولی یکم واقع بین باشیم) یعنی جوریه که اگه توی خونه ات بمیری همسایه ات نمیاد ازت خبر میگیره برعکس تمام شهرهای و استان های شمال کشور! حتی یه لیوان آب بخوای کسی بهت نمیده! بعضی هاشون خیلی حسودن! در بین این مردم ، مردمانی با دین و اهل خدا و... هم پیدا میشن ولی کم! من هم تو ساری زندگی کردم و هم توی مشهد! اما ساری رو به مشهد ترجیح میدم!:n01: اونم فقط به خاطر مردمانش!

به نظر من لهجه مشهدی خیلی تاثیر تو این مشکل داره! این لهجه بدجوری تاثیر گذار و مشکل سازه! حالا اگه خودتون زندگی کنید توی مشهد بیشتر درک میکنید این حرف های من رو!:n09:
مهدی جان چه ربطی به لهجه داره قربونت برم .
اینجا ( مشهد ) تقریبا یک شهری ست که از همه ی نقاط کشور دارند توش زندگی میکنند .
جمعیت مهاجر ( افغانی های غیر قانونی ) هم زیاد داره . طوری که اصلا به هیچ عنوان نمیشه تشخیص داد که طرف افغانی است یا نه .
بعد راجع بدخلقی گفتی بگم که آره بعضی هاشون هم هنوز از دوره ی عهد قرن بوق دارند هنوز زندگی میکنند . با اون اخلاق های بدشون . اصلا نمیشه بهشون سلام کرد.
ولی خوب اونا مربوط به قسمت های پایین شهره .

به هر حال مشهد همون طور که میدونید یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی ایرانه و کلا کسب و کار توش خوبه . ( سرمایه گذاری و ایحاد شغل و کسب درآمد برای شغل های آزاد )
اونایی که هم که از حال و هوای مذهبی بودن هم لذت میبرند هم واسشون مشهد ایده آله . ( ناسلامتی حرم امام رضا اینجاست )
هیچی هم کم کسر نداره و همه چیز توش هست . بهترین ها و بزرگترین ها و حتی اولین ها .

خلاصه اینکه اگر میان مشهد دعا کنید که سر و کارتون با اون مشهدی های جلف و بدخلق نیوفته .
خودم به عنوان شخصی که در نزدیکی حرم امام داره کار میکنه و هر روز با زوار امام رضا سلام و علیک داره اینو به شخصه دیدم.

SNOW PATROL
02-11-2013, 23:58
دوستان لطفا بیش از پیش به محتوای ارسال هاتون توجه کنید تا در شمول بند 11 قوانین انجمن نباشند // تشکر از همکاری شما

TAPATALK

ahmad0120
02-11-2013, 23:58
جمعیت مهاجر ( افغانی های غیر قانونی ) هم زیاد داره . طوری که اصلا به هیچ عنوان نمیشه تشخیص داد که طرف افغانی است یا نه .
بعد راجع بدخلقی گفتی بگم که آره بعضی هاشون هم هنوز از دوره ی عهد قرن بوق دارند هنوز زندگی میکنند . با اون اخلاق های بدشون . اصلا نمیشه بهشون سلام کرد.

به هر حال مشهد همون طور که میدونید یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی ایرانه و کلا کسب و کار توش خوبه . ( سرمایه گذاری و ایحاد شغل و کسب درآمد برای شغل های آزاد )
اونایی که هم که از حال و هوای مذهبی بودن هم لذت میبرند هم واسشون مشهد ایده آله . ( ناسلامتی حرم امام رضا اینجاست )
هیچی هم کم کسر نداره و همه چیز توش هست . بهترین ها و بزرگترین ها و حتی اولین ها .

خلاصه اینکه اگر میان مشهد دعا کنید که سر و کارتون با اون مشهدی های جلف و بدخلق نیوفته .
خودم به عنوان شخصی که در نزدیکی حرم امام داره کار میکنه و هر روز با زوار امام رضا سلام و علیک داره اینو به شخصه دیدم.
همون اطراف حرم حال آدمو بیشتر از همه جا میگیره ...

ahmad0120
03-11-2013, 00:01
مشهد : تنها شهری که توش کنسرت ممنوعه :n21:

kases
03-11-2013, 00:01
قطعا شیراز من شهرهای مختلفی زندگی گردم اما شیراز یه چیز دیگست ادم هیچ وقت تو این شهر افسرده نمیشه:n10:

E.N.A.Y.A.T
03-11-2013, 00:08
جمعیت مهاجر ( افغانی های غیر قانوی ) هم زیاد داره . طوری که اصلا به هیچ عنوان نمیشه تشخیص داد که طرف افغانی است یا نه .

چه ربطی به لهجه داره؟ برای درک بهتر قضیه لهجه یه مثال میزنم: "یره کجه مری؟" چیزی که یه مشهدی میگه به جای "داداش کجا میری؟" با یه لهجه تند و زننده که انگار حق طلب میخواد! حالا فک میکنی طرف چی بگه؟ ها؟ طرف میگه "هیچی میخوام برم بیرون" نخیر میگه "به تو هیچ ربطی ندره" طرف این عکس العمل رو نشون میده در صورتی که اگه همون جمله رو بدون لهجه و عادی بگه طرف هم به راحتی و بدون هیچی مشکلی میگه میرم بیرون!

من خیلی برام از اینطور موقعیت ها پیش اومده!:n09:
یکی از نکاتی رو که یادم رفت همین مهاجرت های بسیار زیاد غیر قانونیه! حرف شما در این مورد درسته!:n06:

اگه کسی بخواد برای مسائل مذهبیش نقل مکان کنه ، قم بهتره! هم مردمش و هم حرم داره!:n09:کسی که نمیاد فقط 24 ساعته پیش امام باشه که! میخواد توی فلان شهر زندگی کنه در کنارش هم حرم امامی چیزی باشه!

======
اینو قبول داری که مردم مشهد آدم های"کمی" حسود(فقط برای پاک نشدن پستم) هستند یا نه؟:n23:

V E S T A
03-11-2013, 00:11
من خودم تهران هستم و برام امکانات یه شهر و نوع برخورد و فرهنگ مردم یه شهر با افراد غیر بومی خیلی اهمیت داره و جزو اولویت های اول انتخابم هست و بعد از اون آب و هوا برام مهمه.

شهرهای شمالی رو خیلی دوست دارم از شهرهای شمالی این طور که رشت و رامسر رو دیدم (بیشتر نوع ساخت و ساز خونه ها و دسترسی به بعضی امکانات) تو بعضی مناطق شهر خوب بودن ولی من در ارتباط مستقیم با مردم شهر نبودم . نمی دونم با کسی که غیر بومی هست یا مهاجر هست چه طور برخورد میشه.

مثلا بعضی شهرها تعصب خاصی رو بعضی مسائل دارن یا مردمشون کنجکاوی های خاصی رو طرز زندگی اطرافیانشون دارن یا کلا با کسی که از شهر دیگه به خصوص تهران به شهرشون مهاجرت کرده رفتار مناسب ندارن. این مسائل برام مهمه دربارش بدونم.از نظر آب و هوا همه شهرهای شمالی و شمال غرب ایران رو دوست دارم.

Gilopa
03-11-2013, 00:12
بجث شما دوستان به من ربطی نداره اما از نظر من جالب نیست انقدر قومیت بندی کنیم بگیم فلان جاخوبه یا بده . من به شخصه این عقیده رو دارم که همه جا خوب و بد داره. کاش ما ایرانیها یکم بیشتر متحد باشیم و کمتر وارد بحثهای قومیتی بشیم که فقط اثر منفی داره .

OMiD.1080p
03-11-2013, 00:17
بجث شما دوستان به من ربطی نداره اما از نظر من جالب نیست انقدر قومیت بندی کنیم بگیم فلان جاخوبه یا بده . من به شخصه این عقیده رو دارم که همه جا خوب و بد داره. کاش ما ایرانیها یکم بیشتر متحد باشیم و کمتر وارد بحثهای قومیتی بشیم که فقط اثر منفی داره .

صحیح .
اصلا ما چه کار داریم کجا مردمش بدند و کجا خوب.
اومدیم بگیم که کجا از لحاظ امکانات رفاهی و نیازهای زندگی و آسودگی بیشتر , خوب تره.
مگه غیر از اینکه که همه جا خوب و بد داره ( مردم ) و یک نفر هم همه نفر نمیشه ( یعنی اگر یک نفر بد باشه قرار نیست همه بد باشند )

الان تا اونجایی که من میدونم بیشتر افراد برای کار یا میرند تهران یا میان مشهد .

OMiD.1080p
03-11-2013, 00:21
در جواب دوست عزیز danielo بگم که از این طرز فکرها زیاده . همه واسه هم از این طرز فکر ها دارند و همش پشت سر هم حرف میزنند .
مردم فلان جا خسیسند . مردم فلان حسودند . مردم فلان جا چشم چروند و .....
کلا ذات ایرانی جماعت اینه .

Gilopa
03-11-2013, 00:22
من خودم تهران هستم و برام امکانات یه شهر و نوع برخورد و فرهنگ مردم یه شهر با افراد غیر بومی خیلی اهمیت داره و جزو اولویت های اول انتخابم هست و بعد از اون آب و هوا برام مهمه.

شهرهای شمالی رو خیلی دوست دارم از شهرهای شمالی این طور که رشت و رامسر رو دیدم (بیشتر نوع ساخت و ساز خونه ها و دسترسی به بعضی امکانات) تو بعضی مناطق شهر خوب بودن ولی من در ارتباط مستقیم با مردم شهر نبودم . نمی دونم با کسی که غیر بومی هست یا مهاجر هست چه طور برخورد میشه.

مثلا بعضی شهرها تعصب خاصی رو بعضی مسائل دارن یا مردمشون کنجکاوی های خاصی رو طرز زندگی اطرافیانشون دارن یا کلا با کسی که از شهر دیگه به خصوص تهران به شهرشون مهاجرت کرده رفتار مناسب ندارن. این مسائل برام مهمه دربارش بدونم.از نظر آب و هوا همه شهرهای شمالی و شمال غرب ایران رو دوست دارم.

شمال به دلیل اینکه زیاد مسافر میاد یجورایی غریبه براش معنا نداره . چون در تمام فصول وارد این منطقه میشند طبیعیه که مردم این مناطق ارتباط خوبی با قومیتهای مختلف داشته باشند و براشون عادی باشه گرچه متاسفانه داریم مناطقی رو که گاها از لحاظ آماری برخورد خوبی نشون ندادند.دوست ندارم از رشت تعریف کنم چون شهر خودمه پس میذارم قضاوت رو به عهده دیگران و من اگر رشت رو وسط انداختم بر اساس آمار دولت و نیروی انتظامیه که دولت میگه بزرگترین شهر شمال کشور و کلانشهره نیروی انتظامی هم بارها اعلام کرده امن ترین شهر ایران بوده (نگید از خودم در میارم برید بپرسید از کسی که تو نیروی انتظامی کار کرده و امار جرم و جنایت دستشه )... اما رامسر واقعا شهر خوشکلیه و فوق العادست برای کسی که به دنبال آرامشه . مردم رامسر هم جدا انسانهای خوبی هستند و هر وقت با یه رامسری برخورد داشتم مشخص بود که فرهنگ خوبی دارند. لاهیجان هم در کنار رامسر پیشنهاد میشه . اما اینکه یه تهرانی وارد رامسر یا لاهیجان بشه خیلی براش کوچیک نیست ؟؟؟ نمیدونم باید دید شمای تهرانی چه انتظاری از یک شهرستان دارید.

OMiD.1080p
03-11-2013, 00:24
یکی از آرزوهام اینه که یک روزی از اینجا برم و اگه نتونستم مهاجرت کنم و کلا از این کشور گل و بلبل برم لا اقل در یکی از شهرهای مورد علاقه ام زندگی کنم .
منم تو فکرش هستم :n02:
اصلا چرا یه تاپیک با نام " میخوام مهاجرت کنم به کشورهای دیگه . کدوم شهر رو پیشنهاد میکنید " رو نسازیم ؟
ایران همه جاش بد از بدتره :n02:

OMiD.1080p
03-11-2013, 00:28
یادم رفت که بگم مشهد هیج جای دیدنی جالب و خاصی نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دلتون رو خوش نکنید بهش .
اگر هم به خاطر اینکه یک موج های آبی داره بخواین بیان اینجا که دیگه داسنانش یه چیز دیگه است :n02:

Atghia
03-11-2013, 00:28

خب از لحاظ نوع برخورد واقعا رشت خوبه ! اینو میتونم با درصد اطمینان بالایی بگم جز اون شهرهایی هست که مردمش خیلی بهم گیر نمیدن و مثلا شبیه تبریز بحث قومیت خیلی مطرح نیست و...نکته مثبت تر اینکه تعداد تهرانی ها هم اینجا اصلا کم نیست صحبتای gilopaرو هم تایید میکنم اما لاهیجان انصافا خیلیییی کوچیکه برای زندگی!
دوست عزیزی پرسیدن من چطور اونهمه شهر زندگی کردم دقت کنید گفتم چندتا :دی نگفتم همشو !چندتای دیگه رو به عنوان کسی که با مردمشون برخورد داشتم و چندین و چندبار در شهرشون بودم عرض کردم:n16:

E.N.A.Y.A.T
03-11-2013, 00:31
یادم رفت که بگم مشهد هیج جای دیدنی جالب و خاصی نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دلتون رو خوش نکنید بهش .
اگر هم به خاطر اینکه یک موج های آبی داره بخواین بیان اینجا که دیگه داسنانش یه چیز دیگه است :n02:

امید تو دیگه چرا! هرکی ندونه فکر میکنه عین شیراز میمونه که به جز سعدی و حافظ کسی رو نداره!:n02:(دوستان فقط محض خنده بود جدی نگیرید!:n16:)

اون همه سد، شاندیز طرقبه، شهر پدیده، کلات(:n02:) آق سو، کوهسنگی، پارک ملت(پر از دیدنی های جذاب مخصوص حاج احمد0120:n02:) و... خیلی زیادن!:n01:
====

حالا جی شده این آخر شبی همه میخوان مهاجرت کنن؟:n02::n08:

OMiD.1080p
03-11-2013, 00:34
امید تو دیگه چرا! هرکی ندونه فکر میکنه عین شیراز میمونه که به جز سعدی و حافظ کسی رو نداره!:n02:(دوستان فقط محض خنده بود جدی نگیرید!:n16:)

اون همه سد، شاندیز طرقبه، شهر پدیده، کلات(:n02:) آق سو، کوهسنگی، پارک ملت(پر از دیدنی های جذاب مخصوص حاج احمد0120:n02:) و... خیلی زیادن!:n01:
مخصوصا قلعه ساختمون :n02: که اوج هنر است .

بعدش منظورم از پست بالا یه جای مدرن و کلاسیک بود .

ahmad0120
03-11-2013, 00:36
مخصوصا قلعه ساختمون :n02: که اوج هنر است .

بعدش منظورم از پست بالا یه جای مدرن و کلاسیک بود .
چی شد اول اومدی دفاع کردی از این شهر فوق العاده بعد الان تغییر موضع دادی و گیر میدی بهش :n02:؟

SNOW PATROL
03-11-2013, 09:36
سلام دوستان موضوع باز شد
فقط دوستان بیشتر به محتوای پست هاتون دقت کنید :n16:

فعالیت های ممنوعه:

11- هرگونه فعالیت (ارسال پست، ارسال تصاویر و...) که به قوم یا نژاد خاصی توهین شود ممنوع است و با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

V E S T A
03-11-2013, 12:36
شمال به دلیل اینکه زیاد مسافر میاد یجورایی غریبه براش معنا نداره . چون در تمام فصول وارد این منطقه میشند طبیعیه که مردم این مناطق ارتباط خوبی با قومیتهای مختلف داشته باشند و براشون عادی باشه گرچه متاسفانه داریم مناطقی رو که گاها از لحاظ آماری برخورد خوبی نشون ندادند.دوست ندارم از رشت تعریف کنم چون شهر خودمه پس میذارم قضاوت رو به عهده دیگران و من اگر رشت رو وسط انداختم بر اساس آمار دولت و نیروی انتظامیه که دولت میگه بزرگترین شهر شمال کشور و کلانشهره نیروی انتظامی هم بارها اعلام کرده امن ترین شهر ایران بوده (نگید از خودم در میارم برید بپرسید از کسی که تو نیروی انتظامی کار کرده و امار جرم و جنایت دستشه )... اما رامسر واقعا شهر خوشکلیه و فوق العادست برای کسی که به دنبال آرامشه . مردم رامسر هم جدا انسانهای خوبی هستند و هر وقت با یه رامسری برخورد داشتم مشخص بود که فرهنگ خوبی دارند. لاهیجان هم در کنار رامسر پیشنهاد میشه . اما اینکه یه تهرانی وارد رامسر یا لاهیجان بشه خیلی براش کوچیک نیست ؟؟؟ نمیدونم باید دید شمای تهرانی چه انتظاری از یک شهرستان دارید.

چند بار رشت رفتم خونه های بعضی از محله های رشت چندان تفاوتی با محله های خوب تهران نداره.. رامسر هم همینطور بود آب و هوا هر دو شهر رو هم خیلی دوست دارم
زیاد به کوچیک و بزرگ بودن شهر اهمیت نمی دم دوست دارم دسترسی به معمولی ترین امکانات راحت باشه مثلا دسترسی به انواع فروشگاه ( تنوع و خرید راحت) ،آموزشگاه، تفریحگاه (درستش تفرج گاهه:n02:)، رستوران، راحتی حمل و نقل در سطح شهر، خونه ای که مناسب باشه (از نظر امکانات و ساختار ) و دسترسی آسون به مدرسه و در کنار اینا هزینه زندگی تو شهر مناسب باشه.

خب از لحاظ نوع برخورد واقعا رشت خوبه ! اینو میتونم با درصد اطمینان بالایی بگم جز اون شهرهایی هست که مردمش خیلی بهم گیر نمیدن و مثلا شبیه تبریز بحث قومیت خیلی مطرح نیست و...نکته مثبت تر اینکه تعداد تهرانی ها هم اینجا اصلا کم نیست صحبتای gilopaرو هم تایید میکنم اما لاهیجان انصافا خیلیییی کوچیکه برای زندگی!
دوست عزیزی پرسیدن من چطور اونهمه شهر زندگی کردم دقت کنید گفتم چندتا :دی نگفتم همشو !چندتای دیگه رو به عنوان کسی که با مردمشون برخورد داشتم و چندین و چندبار در شهرشون بودم عرض کردم:n16:

راستش خودم هم از تجربه ای که دوستانم داشتن به نظرم اومد برای خانم ها شهرهای شمال غربی یه مقدار از نظر دقت رو بعضی مسائل سختگیر تر باشن .لاهیجان اگر امکاناتی که مورد نظرم باشه رو داشته باشه خیلی خوبه این شهرو در حد یه گذر کوتاه دیدم به نظرم شهر قشنگیه..

یه مثال بزنم درباره فرهنگ مردم مثلا من تو شهر خودم و همسایه های خودمون کسی کنجکاوی تو نحوه زندگی کسی نداره، مهمونی/ عزاداری/ عروسی/ موزیک گوش دادن/نواختن هر ابزار موسیقی حتی خوانندگی تا زمانی که مزاحمتی ایجاد نکنه / رفت و آمد و... هیچ چیز هیچ همسایه ای برای همسایش مهم نیست و دخالتی تو این مسائل نمیشه.

برخورد فقط در حد حال و احوال و آداب معاشرت معمول اجتماعی هست برای خانم ها هم هر کسی آزاد هست هر نوع پوشش و اعتقادی داشته باشه کسی دخالتی تو پوشش کسی نداره می خوام بدونم مردم شهرهایی که گفتین اینطور هستن ؟

بعضی شهرها که برای مسافرت می رفتم بعضی فروشنده های نظرشون اینه که کسی که از تهران میاد مسافرت باید مثلا جنسی که 10 تومن تو شهرشون هست رو 20 تومن براش هزینه کنه. منظورم از نگاه مردم این نگاه هست..

Gilopa
03-11-2013, 15:09
چند بار رشت رفتم خونه های بعضی از محله های رشت چندان تفاوتی با محله های خوب تهران نداره.. رامسر هم همینطور بود آب و هوا هر دو شهر رو هم خیلی دوست دارم
زیاد به کوچیک و بزرگ بودن شهر اهمیت نمی دم دوست دارم دسترسی به معمولی ترین امکانات راحت باشه مثلا دسترسی به انواع فروشگاه ( تنوع و خرید راحت) ،آموزشگاه، تفریحگاه (درستش تفرج گاهه:n02:)، رستوران، راحتی حمل و نقل در سطح شهر، خونه ای که مناسب باشه (از نظر امکانات و ساختار ) و دسترسی آسون به مدرسه و در کنار اینا هزینه زندگی تو شهر مناسب باشه.

راستش خودم هم از تجربه ای که دوستانم داشتن به نظرم اومد برای خانم ها شهرهای شمال غربی یه مقدار از نظر دقت رو بعضی مسائل سختگیر تر باشن .لاهیجان اگر امکاناتی که مورد نظرم باشه رو داشته باشه خیلی خوبه این شهرو در حد یه گذر کوتاه دیدم به نظرم شهر قشنگیه..

یه مثال بزنم درباره فرهنگ مردم مثلا من تو شهر خودم و همسایه های خودمون کسی کنجکاوی تو نحوه زندگی کسی نداره، مهمونی/ عزاداری/ عروسی/ موزیک گوش دادن/نواختن هر ابزار موسیقی حتی خوانندگی تا زمانی که مزاحمتی ایجاد نکنه / رفت و آمد و... هیچ چیز هیچ همسایه ای برای همسایش مهم نیست و دخالتی تو این مسائل نمیشه.

برخورد فقط در حد حال و احوال و آداب معاشرت معمول اجتماعی هست برای خانم ها هم هر کسی آزاد هست هر نوع پوشش و اعتقادی داشته باشه کسی دخالتی تو پوشش کسی نداره می خوام بدونم مردم شهرهایی که گفتین اینطور هستن ؟

بعضی شهرها که برای مسافرت می رفتم بعضی فروشنده های نظرشون اینه که کسی که از تهران میاد مسافرت باید مثلا جنسی که 10 تومن تو شهرشون هست رو 20 تومن براش هزینه کنه. منظورم از نگاه مردم این نگاه هست..

ازین نظرها که خیالتون جمع باشه رشت ماشالله همه از هفت پشت آزاد هستند:n02: از نظر پوشش و آزادی ماشالله تو کشور مشهوره و متاسفانه خیلیا با فرهنگ پایینشون بخاطر مسائلی از این دست حرف و حدیثهایی به وجود اوردند که بر میگرده به خودشون و فرهنگ پایینشون.
لاهیجان شهر توریستیه و از نظر پوشش وتقریبا آزاد و با فرهنگ بالا و هر موقع با خانواده یا دوستان رفتم مشکلی حس نکردم. اما بهرحال شهر کوچکیست و یه سری مسائل حاشیه ای خودکار بوجود میاد و در همه جای دنیا حتی امریکاش که خودش رو مهد تمدن میدونه وجود داره .

با احترام به هموطنان مازندرانی این مساله فروش گران اجناس متاسفانه در بعضی شهرهای مازندران مخصوصا متل قو و چالوس به شدت خودنمایی میکنه اما اینو به جد میگم گیلان ازین خبرها نیست جز در فروش ماهی که گاهی اوقات خودمون هم رودست میخوریم سرمون کلاه میره :n09:

mehdi987ma
23-11-2013, 00:48
دوست عزیز بیاید شیراز

s_paliz
02-12-2013, 21:24
وضع آلودگی هوای تهران واقعا وحشتناکه.. اینجا خیلی‌ها مریض شدند. من که آخر هفته‌ها از تهران خارج نشم هفته بعد رو کلا مریضم و نمیتونم کار کنم

bluetooth153
16-01-2014, 17:57
سلام
منم دوست دارم تو این بحث شرکت کنم
خب اول از همه در مورد مشهد میخوام صحبت کنم . عزیزانی که میگن مشهد شهر خوبی نیست و مردم بدی داره کاملا مشخصه دلیلشون چیه. ما تو ایران به خاطر یه شرایط و فرهنگی که دارن به خوردمون میدن مذهب ستیز شدیم الانم اگه مشهد تو این ده سال چندین برابر پیشرفت کرده بعضی ها میگن بودجه کشور اومده تو مشهد و دارن میخورن !! کلا این حرفهایی که بعضی از کاربران زدن نمونه کامل نژاد پرستی هست. چیزی که من تو این تاپیک خوندم این بود :" مشهدی ها همه انسان های بسیار بد و بی رحم و بی فرهنگی هستن که حتی به همسایه خودشون هم رحم نمیکنن البته استثناهایی هم وجود داره ولی به ندرت !!"
این حرفها مشخصه از کجا در میاد نمیدونم چرا یه فرهنگ بد اگه تو تهران جا افتاده باشه اسمش مدرنیته و ترقی هست ولی تو مشهد یا شهرای دیگه اسمش بی فرهنگی ! من خودم تهران زیاد میرم اگه حواست نباشه کلاهی سرت میره که تا زانوهات میاد !
شهرهایی مثل اصفهان ، شیراز ، اهواز و تمام شهر های شمالی رو هم رفتم . شمال ایران بر خلاف چیزایی که اینجا گفته شده فوق العاده شهروندان غریب کشی داره شما این بار که برای سفر به شمال میرید (علی الخصوص گیلان) دقت کنید تو خیابان یا پارک ها مردم بومی خودشون رو مالک شهر میدونن و رفتار جالبی با مسافر ندارن . از نظر گرانی هم توصیه میکنم توی تابستون یه سری به شهر های شمال ایران بزنید اگه این شرایط تو مشهد بود که دیگه واویلا چه حرفهایی بر ضد مردم مشهد نمیزدن یه عده ای!
اهواز و شیراز مردم خوب و خون گرمی داره نسبتا من خودم اهواز رو خیلی دوست دارم ولی توی پاییز.
اصفهان رو هم بنا به دلایلی اصلا و اصلا برای زندگی انتخاب نمیکنم.
شهر مشهد دو ساله که اط نظر شهر سازی و زیبا سازی شهری داره رتبه های جهانی میاره و اگه نمودار رشد شهری و عمرانی مشهد رو طی ده سال گذشته ببینید متحیر میشید . بیشترین پیشرفت رو تو ایران داشته و بعد از تهران عظیم ترین پروژه های عمرانی تو مشهد کلنگ میخوره
تو مشهد کم پیش میاد خانواده ای رو پیدا کنید که اصلیت مشهدی داشته باشن و بیشتر از شهرهای دیگه مهاجرت کردن که این خودش نشون میده مشهد در حال رشد و انفجار پیشرفتی هست.
در مورد عزیزانی که میگن مشهد غیر از امام رضا چیزی نداره عرض میکنم :
اول اینکه امام رضا یعنی دنیا یعنی تمام عالم هستی یعنی عشق
دوما قبل از هجرت و شهادت امام رضا هم شهر مهم و استراتژیکی تو شرق ایران بود به نام توس و بعد ها هم نیشابور . پس خواهش میکنم کمی مطالعه داشته باشید
من مشهدی هستم و با اینکه مسافرت زیاد میرم حتی یک بار هم نشده حسرت زندگی تو یه شهر دیگه رو داشته باشم
من عاشق مشهد هستم
راستی یکی از عزیزان گفته بود امام جمعه مشهد (آقای علم الهدی) کنسرت رو ممنوع کرده . خب عزیزم بیشتر خواننده ها شهر های اطراف مشهد رو برای کنسرت انتخاب میکنن مثلا چناران (40 کیلومتری مشهد) . خب میتونید اگه خیلی علاقه به موسیقی دارید برید اونجا و تو کنسرت شرکت کنید .

V E S T A
17-01-2014, 13:01
هر شهری بدی و خوبی خودش رو داره و همه مردم شهر هم مثل هم نیستن نمیشه گفت مردم این شهر خوبن یا بدن . ممکنه اکثریت تحت تاثیر یه فرهنگ خاص قرار گرفته باشن که مورد قبول ما نباشه و ازین جهت به نظرمون اون مردم بد بیان به اضافه اینکه تو شهرهایی که مقصد مهاجرت هستن معمولا فرهنگ مردم متفاوت هست و نمیشه یه برخورد بد یا خوب که تو یه قسمتی از شهر دیده شده رو به اکثریت نسبت داد

من فکر میکنم اولویت مهاجرت از شهرهای بزرگ بیشتر آلودگی هوا و ازدحام جمعیت باشه اگر بر این اساس باشه معمولا شهرهایی که کم جمعیت هستن و آب و هوای تمیز دارن برای مهاجرت انتخاب میشن. بعد از این معیار ، امکانات و فرهنگ مردم اولویت های بعدی انتخاب شهر هستن.

شخصا حاضرم جایی برم که امکاناتی در حد پایتخت نداشته باشه ولی فرهنگ و رفتار مردم استانداردهای اجتماعی رو داشته باشه.. به نظرم تو این تاپیک میشه هر کسی بدی ها و خوبی های اصلی و بارزی که تو شهر خودش دیده رو بدون هیچ موضع گیری بد یا خوب توضیح بده که بتونه به انتخاب بقیه کمک کنه ..

ehsan_iace
17-01-2014, 18:26
دور شهر اصفهان را خط بکش!

هوای شهر اصفهان از تهران هم آلوده‌تر شده! از وقتی زاینده رود را بستند دیگه اصفهان، اصفهان سابق نیست!

به نظرم کسی اگر میخواد جا به جا بشه بهتره بره یک جای خوش اب و هوا حومه شهرهای بزرگ! نه هیچکدام از شهرهای بزرگ!

Atghia
17-01-2014, 21:46
سلام

شهرهایی مثل اصفهان ، شیراز ، اهواز و تمام شهر های شمالی رو هم رفتم . شمال ایران بر خلاف چیزایی که اینجا گفته شده فوق العاده شهروندان غریب کشی داره شما این بار که برای سفر به شمال میرید (علی الخصوص گیلان) دقت کنید تو خیابان یا پارک ها مردم بومی خودشون رو مالک شهر میدونن و رفتار جالبی با مسافر ندارن . از نظر گرانی هم توصیه میکنم توی تابستون یه سری به شهر های شمال ایران بزنید اگه این شرایط تو مشهد بود که دیگه واویلا چه حرفهایی بر ضد مردم مشهد نمیزدن یه عده ای!

دوست گرامی توجه کنید در مورد محل زندگی داره صحبت میشه و نه محل مسافرت!
من بعید میدونم جایی در ایران باشه که از لحاظ گردشگری در فصل سفر شاهد ارزون فروشی باشیم! بعضی ها منبع کسب درآمدشون فصلی و همین وقته سفر مسافرین محترم هست نباید انتظار داشته باشید که مراعات حال مسافر رو بکنن! ما هم خدا روشکر هم مشهد رفتیم مسافرت!! هم شهرهای دیگه و در بازارها برخوردها داشتیم!
منظورم اینه مطلبی که گفتید عمومیت داره و خاص شهرهای شمالی نیست
در مورد دید بد مردم که فرمودید باید بگم که بله به مسافرینی که بجای هتل و مسافرخونه فضاهای سبز و زیبای شهرمون رو به اسم مسافرت و خوش گذرانی نابود میکنن باید هم برخورد خوبی نداشت!
مخصوصا تابستونها دوسه تا پارک هست انصافا خیلی بی ملاحظه هم جلوه ی شهر رو بهم میریزن هم با ریختن زباله و رعایت نکردن یکسری مسائل((چادر زدن در پیاده رو ها)) واقعا....بعد نباید انتظار برخورد خوب داشته باشید !

در نهایت مسافرت با سکونت قضیش متفاوته و معیار شما برای قضاوت درست نیست

bluetooth153
18-01-2014, 00:00
دوست گرامی توجه کنید در مورد محل زندگی داره صحبت میشه و نه محل مسافرت!
من بعید میدونم جایی در ایران باشه که از لحاظ گردشگری در فصل سفر شاهد ارزون فروشی باشیم! بعضی ها منبع کسب درآمدشون فصلی و همین وقته سفر مسافرین محترم هست نباید انتظار داشته باشید که مراعات حال مسافر رو بکنن! ما هم خدا روشکر هم مشهد رفتیم مسافرت!! هم شهرهای دیگه و در بازارها برخوردها داشتیم!
منظورم اینه مطلبی که گفتید عمومیت داره و خاص شهرهای شمالی نیست
در مورد دید بد مردم که فرمودید باید بگم که بله به مسافرینی که بجای هتل و مسافرخونه فضاهای سبز و زیبای شهرمون رو به اسم مسافرت و خوش گذرانی نابود میکنن باید هم برخورد خوبی نداشت!
مخصوصا تابستونها دوسه تا پارک هست انصافا خیلی بی ملاحظه هم جلوه ی شهر رو بهم میریزن هم با ریختن زباله و رعایت نکردن یکسری مسائل((چادر زدن در پیاده رو ها)) واقعا....بعد نباید انتظار برخورد خوب داشته باشید !

در نهایت مسافرت با سکونت قضیش متفاوته و معیار شما برای قضاوت درست نیست

دوست عزیز بقیه افرادی که در مورد شهر های دیگه تو این تاپیک اظهار نظر کردن همه تجربه سکونت تو اون شهر رو داشتن؟ من بحثم برخورد بد برخی شهروندان شمالی با مسافرین هست قطعا باید مسافر باشم که این موضوع رو درک کرده باشم دیگه اگه ساکن باشم که خودمم شهروند اون شهر میشم !
در مورد گرون فروشی خدمتت عرض کنم این موضوع که شما گفتین هیچ دلیلی برای گرون فروشی نیست دلیلش فقط و فقط نظارت کم و ناکافی از سوی مسئولین شما هست
همه این ها به کنار من کی به شما گفتم که تو شمال و کلا مسافرت تو پارک و فضای سبز خوابیدم؟ شما وقتی میرید پارک حتما تو پارک میخوابید؟ در ضمن از کجا معلوم شهروندان شما و مخصوصا خودتون تو شهرهای دیگه مراعات فضای سبز و نظافت رو میکنید؟
کلا این مشکلاتی که شما گفتید همش بر میگرده به سوء مدیریت نه هیچ چیز دیگه.

Atghia
18-01-2014, 00:48
دوست عزیز بقیه افرادی که در مورد شهر های دیگه تو این تاپیک اظهار نظر کردن همه تجربه سکونت تو اون شهر رو داشتن؟ من بحثم برخورد بد برخی شهروندان شمالی با مسافرین هست قطعا باید مسافر باشم که این موضوع رو درک کرده باشم دیگه اگه ساکن باشم که خودمم شهروند اون شهر میشم !
در مورد گرون فروشی خدمتت عرض کنم این موضوع که شما گفتین هیچ دلیلی برای گرون فروشی نیست دلیلش فقط و فقط نظارت کم و ناکافی از سوی مسئولین شما هست
همه این ها به کنار من کی به شما گفتم که تو شمال و کلا مسافرت تو پارک و فضای سبز خوابیدم؟ شما وقتی میرید پارک حتما تو پارک میخوابید؟ در ضمن از کجا معلوم شهروندان شما و مخصوصا خودتون تو شهرهای دیگه مراعات فضای سبز و نظافت رو میکنید؟
کلا این مشکلاتی که شما گفتید همش بر میگرده به سوء مدیریت نه هیچ چیز دیگه.

بله بعضا سکونت در شهرها داشتند که نظر دادند!(از جمله خوده من)
اون که صدالبته کسی که شهروند جایی باشه در موردش جستجو نمیکنه! شما متوجه منظوره من نشدید
منظور من این بود به قصد اقامت اومدن با سفر اومدن بحثش جداست! نمیشه در مورد کسی که قصد سفر داره با کسی که قصد اقامت داره یکسان تصمیم گرفت!

من هم گفتم گرون فروشی مختص شهرهای شمالی نیست توی خوده مشهد هم بعضی از مراکز خریدش کافیه بفهمن مسافری در همون یک مرکز خرید اختلاف قیمت فاحشی بین یک جنس مشابه به راحتی دیده میشه!

من در حرفام منظورم شخص شما نبود در مورد حرفی که زدید نظر دادم! شما میگید برخوردشون در پارکها با مسافرین خوب نیست منم توضیج دادم به چه علت

مراعات کردن این مورد برمیگرده به شخصیت افراد و در این مورد لطفا در مورد من اظهار نظر نکنید وقتی اطلاعی ندارید همونطوری که من هم در مورد شخص شما نظر ندادم و تمام صحبتهام در مورد یک عده از مسافرین بود!

هر شهری خوبی ها و بدی های خاص خودش رو داره...
سو مدیریت هم همه جا دیده میشه و این بخشش به شهروندان ارتباطی نداره

OMiD.1080p
18-01-2014, 01:55
سلام
خب اول از همه در مورد مشهد میخوام صحبت کنم . عزیزانی که میگن مشهد شهر خوبی نیست و مردم بدی داره کاملا مشخصه دلیلشون چیه. ما تو ایران به خاطر یه شرایط و فرهنگی که دارن به خوردمون میدن مذهب ستیز شدیم الانم اگه مشهد تو این ده سال چندین برابر پیشرفت کرده بعضی ها میگن بودجه کشور اومده تو مشهد و دارن میخورن !! کلا این حرفهایی که بعضی از کاربران زدن نمونه کامل نژاد پرستی هست. چیزی که من تو این تاپیک خوندم این بود :" مشهدی ها همه انسان های بسیار بد و بی رحم و بی فرهنگی هستن که حتی به همسایه خودشون هم رحم نمیکنن البته استثناهایی هم وجود داره ولی به ندرت !!"
این حرفها مشخصه از کجا در میاد نمیدونم چرا یه فرهنگ بد اگه تو تهران جا افتاده باشه اسمش مدرنیته و ترقی هست ولی تو مشهد یا شهرای دیگه اسمش بی فرهنگی ! من خودم تهران زیاد میرم اگه حواست نباشه کلاهی سرت میره که تا زانوهات میاد !
اهواز و شیراز مردم خوب و خون گرمی داره نسبتا من خودم اهواز رو خیلی دوست دارم ولی توی پاییز.
شهر مشهد دو ساله که اط نظر شهر سازی و زیبا سازی شهری داره رتبه های جهانی میاره و اگه نمودار رشد شهری و عمرانی مشهد رو طی ده سال گذشته ببینید متحیر میشید . بیشترین پیشرفت رو تو ایران داشته و بعد از تهران عظیم ترین پروژه های عمرانی تو مشهد کلنگ میخوره
تو مشهد کم پیش میاد خانواده ای رو پیدا کنید که اصلیت مشهدی داشته باشن و بیشتر از شهرهای دیگه مهاجرت کردن که این خودش نشون میده مشهد در حال رشد و انفجار پیشرفتی هست.
دوما قبل از هجرت و شهادت امام رضا هم شهر مهم و استراتژیکی تو شرق ایران بود به نام توس و بعد ها هم نیشابور . پس خواهش میکنم کمی مطالعه داشته باشید
من مشهدی هستم و با اینکه مسافرت زیاد میرم حتی یک بار هم نشده حسرت زندگی تو یه شهر دیگه رو داشته باشم
من عاشق مشهد هستم
راستی یکی از عزیزان گفته بود امام جمعه مشهد (آقای علم الهدی) کنسرت رو ممنوع کرده . خب عزیزم بیشتر خواننده ها شهر های اطراف مشهد رو برای کنسرت انتخاب میکنن مثلا چناران (40 کیلومتری مشهد) . خب میتونید اگه خیلی علاقه به موسیقی دارید برید اونجا و تو کنسرت شرکت کنید .
دوست و هم شهری عزیز .
ببین اون که پاکه چه منتش به خاک ـه . این از این .

بعد اینکه شما مثل اینکه ندیدی دور اطراف حرم روضوی اون مغازه دارها چطور سر زوار رو با پنبه میبرن ! ( کنایه از دزدی و گرگی و گرون فروشی )
دوست عزیز تا حالا شده سوار اون اطراف سوار تاکسی بشی و بعد از پیاده شدن راننده یه مبلغ زیاد رو ازت بخواد ! چون فکر میکنه زوار هستی و بی اطلاع . در اون لحظه سریع میگی نه من زوار نیستم و... خلاصه مبلغ کرایه نصفه میشه .

در کل همه جا خوب و بعد هستش و برای اینکه بحث شما رو کامل کنم اینکه این شهر کلا مهاجری هستش. جمعیت بسیاز زیاد از کشور همسایه که قربونش برم انگار خونه خودشون هستش : دی
اینا همه باعث میشه که دلشون واسه زوار توریست و یا حالا مسافر نسوزه . وگرنه مشهد شهری بزرگ و تاریخی و دارای مناطق تفریحی زیادی و تکی داره . یعنی این حرم رضوی هم نمی بود بازم چیزی از ارزش هاش کم نمیشد.
منتها به نظر من مشهدی جماعت رو نباید با اونایی که در اطراف حرم کار میکنند سنجید . به ندرت پیدا میشه که یه آدم خوب اونجا پیدا بشه .
----- عذر میخوام اگر مطلب نا به جایی بود --------

نکنه ایی هم که به عنوان پیشنهاد مطرح میشه اینه که مشهد فوق العاده ترافیک بسیار بالایی داره . اصلا واسه خود ساکنین این شهر هم شده دردسر . ساعت های طولانی باید یه مسیر کوتاه رو توی جاده باشند .
ولی خوب از نظر فراوانی میشه گفت هیچ چیزی کم نداره . همانطوریکه اکثر کارخانه های مواد غذایی شعبه اصلی شون اینجاست .
قیمت ها هم خدایشش نسبت به باقی شهرها کمتره ( خورد و خوراک و پوشاک )

banii
18-01-2014, 02:16
من که بشخصه خیلی ناراضی ام از سکونت در مشهد...
آب و هواش اصلا خوب نیست... امسال که تو این 5 6 ماه فصل سرما نه بارونی نه برفی نیومد.:n27::n21:.. حالا امیدمون اینه که مثل سالهای پیش توی بهار سال بعد جبران بشه... (پارسال ماههای 1،2،3 مشهد شمال شده بود)
هواش هم که دیگه خیلی کثیف شده... مخصوصا برخی نقاط پرتعدد شهری مث احمدآباد یا شهدا.... بجز برخی نواحی شهر که تر و تمیز و کوهستانی مانند هستند (یکی سمت دندان پزشکان و فارغ التحصیلان یا بعبارتی آخر وکیل آباد و یکی محدوده رضاشهر... من اون سمتا رو برای زندگی ترجیح میدم... یه منطقه دیگه رو هم جدیدا کشف کردم... انتهای هاشمیه ... ارتفاعش هم خیلی بالایه... آب و هواش هم سرد و خوبه... یه جا دیدم کوه رو شکافته بودند توی کوه کوچه و خونه ساخته بودند ... :n19:)
ترافیک هم که دیگه خیلی وضعش خراب شده مخصوصا همون سمت احمدآباد و تقی آباد...
بعد یک مساله دیگه قیمت املاک در مشهد هست که خیلی گرون تره نسبت ب سایر شهرها ... چه اجاره و رهن و چه خرید و فروش...
آقا قبول دارم میگید همه جای دنیا آدم خوب و بد وجود داره ولی وقتی این همه آدم از هرجایی و حتی خود مشهدی ها میگن مشهدیا آدمای خوبی نیستند پس یه واقعیتی وجود داره دیگه...

آهان یه مساله دیگه ... پروژه های شهری ای که اطراف حرم داره ساخته میشه خیانتیست در حق ما و نسلهای آینده ... چون دیگه اونجا نمیشه نفس کشید ... یعنی چی اصلا ؟ چرا این همه حرم رو بزرگ کردند تو این سی سال ؟ حالا اون همه هتل و بازار و ... که بماند .... اصلا وقتی یه شهری مث مشهد یک جایی مث حرم داره که افراد و مردم زیادی در رفت وآمد اون مسیرند نباید مجتمع تجاری و ... رو هم همونجا بسازند تا ترافیک و آلودگی هوا و ازدحام و ... رو بیشتر کنه ... باید جاها دیگه شهر بازار بسازند ... (مث پروما یا کیان سنتر یا مجتمعهایی که توی قاسم آباد دارند میسازند...)... من از یک مهندس شهرساز شنیده بودم میگفت در کشورهای پیشرفته شهرهایی مث مشهد برخی یا همه ارگانهای اداری ، نظامی و ... ــش رو به شهر دیگری در نزدیکش منتقل میکنند... و مساله دیگه ای که در مشهد هم مث سایر شهرهای ایران رعابت نشده اینکه برجها و آپارتمانهای مسکونی ای که ساخته میشند باید در یک منطقه با هم همگون و هماهنگ ساخته بشند ... نه اینکه تو یک کوچه راه میری میبینی یکی در میون خونه ویلاییه و اون یکی آپارتمانی ... تازه هرکدوم از آپارتماناش تعداد طبقه هاش هم فرق داره یکی 3 طبقه یکی 4 یکی 5 و... و نیز رنگ و نوع مصالح (نما) به کار رفته و...

یه سوال از بکس مشهدی : میگن یک دریاچه مصنوعی هم داخل شهر قراره ساخته بشه ؟ راسته؟ :blink: عجب...
یه سوال تخصصی هم اگه اطلاع داشتید لطفا ج بدید : در مورد سرمایه گذاری بر روی آپارتمانهای سمت الهیه و مشتقاتش (اون طرفا خیابونای زیادی ساخته شده مث اینکه ... مجیدیه ، امیریه ، محمدیه و...) نظرتون چیه ؟ آیا ممکنه در سالهای آینده اون منطقه ترقی داشته باشه ؟ الان که برهوته .... (یه زمانی 10 15 سال پیش بلوار پیروزی و اطراف برهوت بود اما الان یکی از بهترین مناطق مشهد شده... کسایی که اون اوایل اونجا رفتند یه زمینی ملکی خونه ای ... خریدند آقایی میکنند حالا... )
ولی در کل با اینکه از مشهد خوشم نمیاد دوسش دارم : دی !
ضمنا اسم اصلی و پرشینش سناباد هست نه مشهد ...

پ ن : شرمنده اسم بعضی خیابونا و ... آورده شد ممکنه سایر دوستان غیر مشهدی آشنا نباشند ... دیدم اینجا مشهدی زیاده و بیشتر از اینکه در مورد موضوع حرف زده بشه در مورد مشهد بحث شده :دی

OMiD.1080p
18-01-2014, 02:29
آقا قبول دارم میگید همه جای دنیا آدم خوب و بد وجود داره ولی وقتی این همه آدم از هرجایی و حتی خود مشهدی ها میگن مشهدیا آدمای خوبی نیستند پس یه واقعیتی وجود داره دیگه...
نه دیگه . نکته حرف منو در بالا نگرفتی دوست عزیز.
من به حقیقت رو گفتم در بالا و بعدشم گفتم این حقیقت در رابطه با چه کسانی هستش . پ ن : همه اونجوری نیستند .
وگرنه مطمئن باش این خدماتی که توی مشهد به مردم ارائه میشه هیج جای ایران نمونه اش نیست . همه نوع امکانات رفاهی و وسایل حمل و نقل هست و کلی چیزهای دیگه .
هر چی شهر بزرگتر میشه خوب مسلما ناخالصیش هم زیاد تر میشه .

bluetooth153
18-01-2014, 14:21
دوست و هم شهری عزیز .
ببین اون که پاکه چه منتش به خاک ـه . این از این .

بعد اینکه شما مثل اینکه ندیدی دور اطراف حرم روضوی اون مغازه دارها چطور سر زوار رو با پنبه میبرن ! ( کنایه از دزدی و گرگی و گرون فروشی )
دوست عزیز تا حالا شده سوار اون اطراف سوار تاکسی بشی و بعد از پیاده شدن راننده یه مبلغ زیاد رو ازت بخواد ! چون فکر میکنه زوار هستی و بی اطلاع . در اون لحظه سریع میگی نه من زوار نیستم و... خلاصه مبلغ کرایه نصفه میشه .

در کل همه جا خوب و بعد هستش و برای اینکه بحث شما رو کامل کنم اینکه این شهر کلا مهاجری هستش. جمعیت بسیاز زیاد از کشور همسایه که قربونش برم انگار خونه خودشون هستش : دی
اینا همه باعث میشه که دلشون واسه زوار توریست و یا حالا مسافر نسوزه . وگرنه مشهد شهری بزرگ و تاریخی و دارای مناطق تفریحی زیادی و تکی داره . یعنی این حرم رضوی هم نمی بود بازم چیزی از ارزش هاش کم نمیشد.
منتها به نظر من مشهدی جماعت رو نباید با اونایی که در اطراف حرم کار میکنند سنجید . به ندرت پیدا میشه که یه آدم خوب اونجا پیدا بشه .
----- عذر میخوام اگر مطلب نا به جایی بود --------

نکنه ایی هم که به عنوان پیشنهاد مطرح میشه اینه که مشهد فوق العاده ترافیک بسیار بالایی داره . اصلا واسه خود ساکنین این شهر هم شده دردسر . ساعت های طولانی باید یه مسیر کوتاه رو توی جاده باشند .
ولی خوب از نظر فراوانی میشه گفت هیچ چیزی کم نداره . همانطوریکه اکثر کارخانه های مواد غذایی شعبه اصلی شون اینجاست .
قیمت ها هم خدایشش نسبت به باقی شهرها کمتره ( خورد و خوراک و پوشاک )

کاملا درسته ولی این موضوع که تاکسی ها رو مثال زدی خیلی چیز عامی هست منظورم اینه که تو تمام شهر ها هست من خودم یه شهر نسبتا بزرگ (اسم شهر رو نمیبرم که به کسی بر نخوره) دانشجو ام خوابگاه دانشگاه خارج از شهره یعنی 2 3 کیلومتر از شهر خارج میشه و 1000 مترش هم خاکی هست . من ترم اولم هست و اول ترم چون از قیمت تاکسی اطلاع نداشتم راننده از من 10 هزار تومن گرفت اون هم با کلی غر زدن و منت گذاشتن بعد که از سرپرست پرسیدم گفت کرایش 3 تومن میشده !
اینا کاملا طبیعی هست ولی سوال و مشکل من اینه که چرا این چیزا تو شهر های دیگه طبیعی هست ولی تو مشهد میشه بدی مردم!
ببخشید که خیلی شمال رو مثال میزنم قصد ندارم به کسی بی احترامی کنم ولی چون شمال هم مثل مشهد توریستی هست اجبارا این رو مثال میزنم . همین نوروز امسال با یک خانواده شمالی که تو شمال آشنا شده بودیم و اومده بودن خونه ما صحبت شده بود که ناراضی بودن از اینکه شهرداری داره از اسم امام رضا پول میگیره و کاسبی باز کرده نارضایتیشون هم به خاطر طرح ترافیک اطراف حرم بود ... جالبه که شهرداری های شمال تمام سواحل رو فروختن به شخصی ها و ساحل های بسیار معدودی هم که موندن رو اجاره دادن به بخش خصوصی و از هر ماشینی یه مبلق گزافی دارن پون میگیرن ! اینا هیچی نیست ولی تو مشهد فقط یه مواقعی مثل نوروز که فوق العاده شلوغ میشه هزار تومان که بگیرن همه صداشون در میاد و اعتراض میکنن !
دنیای عجیبی شده

bluetooth153
18-01-2014, 14:36
من که بشخصه خیلی ناراضی ام از سکونت در مشهد...
آب و هواش اصلا خوب نیست... امسال که تو این 5 6 ماه فصل سرما نه بارونی نه برفی نیومد.:n27::n21:.. حالا امیدمون اینه که مثل سالهای پیش توی بهار سال بعد جبران بشه... (پارسال ماههای 1،2،3 مشهد شمال شده بود)
هواش هم که دیگه خیلی کثیف شده... مخصوصا برخی نقاط پرتعدد شهری مث احمدآباد یا شهدا.... بجز برخی نواحی شهر که تر و تمیز و کوهستانی مانند هستند (یکی سمت دندان پزشکان و فارغ التحصیلان یا بعبارتی آخر وکیل آباد و یکی محدوده رضاشهر... من اون سمتا رو برای زندگی ترجیح میدم... یه منطقه دیگه رو هم جدیدا کشف کردم... انتهای هاشمیه ... ارتفاعش هم خیلی بالایه... آب و هواش هم سرد و خوبه... یه جا دیدم کوه رو شکافته بودند توی کوه کوچه و خونه ساخته بودند ... :n19:)
ترافیک هم که دیگه خیلی وضعش خراب شده مخصوصا همون سمت احمدآباد و تقی آباد...
بعد یک مساله دیگه قیمت املاک در مشهد هست که خیلی گرون تره نسبت ب سایر شهرها ... چه اجاره و رهن و چه خرید و فروش...

آهان یه مساله دیگه ... پروژه های شهری ای که اطراف حرم داره ساخته میشه خیانتیست در حق ما و نسلهای آینده ... چون دیگه اونجا نمیشه نفس کشید ... یعنی چی اصلا ؟ چرا این همه حرم رو بزرگ کردند تو این سی سال ؟ حالا اون همه هتل و بازار و ... که بماند .... اصلا وقتی یه شهری مث مشهد یک جایی مث حرم داره که افراد و مردم زیادی در رفت وآمد اون مسیرند نباید مجتمع تجاری و ... رو هم همونجا بسازند تا ترافیک و آلودگی هوا و ازدحام و ... رو بیشتر کنه ... باید جاها دیگه شهر بازار بسازند ... (مث پروما یا کیان سنتر یا مجتمعهایی که توی قاسم آباد دارند میسازند...)... من از یک مهندس شهرساز شنیده بودم میگفت در کشورهای پیشرفته شهرهایی مث مشهد برخی یا همه ارگانهای اداری ، نظامی و ... ــش رو به شهر دیگری در نزدیکش منتقل میکنند... و مساله دیگه ای که در مشهد هم مث سایر شهرهای ایران رعابت نشده اینکه برجها و آپارتمانهای مسکونی ای که ساخته میشند باید در یک منطقه با هم همگون و هماهنگ ساخته بشند ... نه اینکه تو یک کوچه راه میری میبینی یکی در میون خونه ویلاییه و اون یکی آپارتمانی ... تازه هرکدوم از آپارتماناش تعداد طبقه هاش هم فرق داره یکی 3 طبقه یکی 4 یکی 5 و... و نیز رنگ و نوع مصالح (نما) به کار رفته و...

یه سوال از بکس مشهدی : میگن یک دریاچه مصنوعی هم داخل شهر قراره ساخته بشه ؟ راسته؟ :blink: عجب...
یه سوال تخصصی هم اگه اطلاع داشتید لطفا ج بدید : در مورد سرمایه گذاری بر روی آپارتمانهای سمت الهیه و مشتقاتش (اون طرفا خیابونای زیادی ساخته شده مث اینکه ... مجیدیه ، امیریه ، محمدیه و...) نظرتون چیه ؟ آیا ممکنه در سالهای آینده اون منطقه ترقی داشته باشه ؟ الان که برهوته .... (یه زمانی 10 15 سال پیش بلوار پیروزی و اطراف برهوت بود اما الان یکی از بهترین مناطق مشهد شده... کسایی که اون اوایل اونجا رفتند یه زمینی ملکی خونه ای ... خریدند آقایی میکنند حالا... )
ولی در کل با اینکه از مشهد خوشم نمیاد دوسش دارم : دی !
ضمنا اسم اصلی و پرشینش سناباد هست نه مشهد ...

پ ن : شرمنده اسم بعضی خیابونا و ... آورده شد ممکنه سایر دوستان غیر مشهدی آشنا نباشند ... دیدم اینجا مشهدی زیاده و بیشتر از اینکه در مورد موضوع حرف زده بشه در مورد مشهد بحث شده :دی

سلام
امسال ظاهرا بارش شمال ایران کمتر شده یه نفر میگفت استان گلستان هم بارش کمی داشته و با کم آبی مواجه هستن بیشتر سمت جنوب امسال بارش داشته
آلودگی هوا تو تمام شهر های بزرگ ایران هست به خاطر جمعیت و از اون مهم تر توریستی بودننش هست . مشهد سالی 30 میلبون مسافر داخلی و یک میلیون توریست خارجی داره و این همه آدم با وسائل نقلیه داخل شهر تردد میکنن که باعث این مشکلات شده . باز هم مدیریت قوی داره که با این بارش کم طی این سال های اخیر مشکل آب و برق حادی نداشته !
مطمئنم اگه هتل ها رو خارج از محدوده حرم هم میساختن بازم شما اعتراض میکردی که چرا فکر مسافر ها نیستن و اطراف حرم نمیسازن ! ما ایرانی ها همیشه باید یک بهانه ای برای ایراد گرفتن داشته باشیم
ایران چیش مثل کشور های پیشرفته شده که شما از مشهد توقع دارید در ضمن اینو من تو هیچ جا نشنیده بودم (خودم کارشناسی معماری هستم)
دریاچه مصنوعی رو منم نشنیدم اگه منظورتون دریاچه مصنوعی کوهسنگی هست که یاید عرض کنم بله فاز دوم کوهسنگی ساخته شده و فکر میکنم تابستون بود که افتتاح شد و یک دریاچه مصنوعی هم داره
من خودم قاسم آباد زندگی میکنم . الهیه پیشرفت خیلی خوبی داشته الان که قیمت زمین ها تو الهبه از قاسم آیاد بیشتر شده (مخصوصا عصمتیه که میگن عروس الهیه میشه در آینده!) . خانواده ما که سال 64 از تهران اومدن مشهد پدر من تعریف میکرد اون زمان قرار بوده تو پیروزی کنونی خونه بخرن بعد گفتن اینجا بیابونه و نخریدن ولی الان خودت میبینی که چه جایی شده ! الهیه هم به نظر من میتونه همچین پیشرفتی داشته باشه

banii
19-01-2014, 19:58
مطمئنم اگه هتل ها رو خارج از محدوده حرم هم میساختن بازم شما اعتراض میکردی که چرا فکر مسافر ها نیستن و اطراف حرم نمیسازن ! م

من اسم هتل را نیاوردم در مورد بازارها و مراکز تجاری حرف زدم :n29:

Kurosh
19-01-2014, 20:18
بحث مفید و خوبیه، اما پیشنهاد می کنم تاپیک اختصاصی شهر مشهد ایجاد بشه و دوستان بحثشون رو اونجا ادامه بدن :20:

این پست‌ها هم همگی منتقل بشن همون جا تا این تاپیک از مسیر خودش منحرف نشه ...

البته صرفاً به خاطر گسترده شدن بحث میگم و اینکه در تاپیک جدید دوستان مشهدی دیگه هم می تونن بیان نظر بدن :n16:

bluetooth153
19-01-2014, 21:22
من اسم هتل را نیاوردم در مورد بازارها و مراکز تجاری حرف زدم :n29:
یه بار پست خودتو بخون متوجه میشی عزیز

banii
19-01-2014, 23:27
بحث مفید و خوبیه، اما پیشنهاد می کنم تاپیک اختصاصی شهر مشهد ایجاد بشه و دوستان بحثشون رو اونجا ادامه بدن :20:

این پست‌ها هم همگی منتقل بشن همون جا تا این تاپیک از مسیر خودش منحرف نشه ...

البته صرفاً به خاطر گسترده شدن بحث میگم و اینکه در تاپیک جدید دوستان مشهدی دیگه هم می تونن بیان نظر بدن :n16:

بحث و گفتگو پیرامون کلانشهر مشهد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با تشکر

khadem55
31-01-2014, 22:21
دوستان نیاز به کمک و همفکری دارم
من فرصت اینو دارم که از اهواز منتقل بشم ارومیه تقریبا همه چیز امادس اما ته دلم قرص نیست البته خودم اهوازی نیستم و بیشتر با همون طرف تبریز و ارومیه قرابت دارم اما نگرانم مثلا وضیت خونه و هزینه زندگی ارومیه چطوره؟نکته مثبت اهواز اینه که الان اینجا از طرف اداره خونه دادن اما اونجا معلوم نیس بدن یا نه. از نظر حقوق و مزایا هردو مساویند دوستان باتجربه کمکم کنند بخصوص ارومیه ای ها. مثلا با چقدر میشه یه خونه سه خوابه در محله متوسط به بالا گیر اورد؟ و هر چیزی به نظرتون میرسه ممنون

ehsan_iace
01-02-2014, 03:35
از قیمت زمین و خونه تو شمال کشور کسی خبر داره؟

کرایه‌ها چقدره؟

زمین و اپارتمان متری چقدره؟

After4Ever
26-03-2014, 02:33
دوستان نیاز به کمک و همفکری دارم
من فرصت اینو دارم که از اهواز منتقل بشم ارومیه تقریبا همه چیز امادس اما ته دلم قرص نیست البته خودم اهوازی نیستم و بیشتر با همون طرف تبریز و ارومیه قرابت دارم اما نگرانم مثلا وضیت خونه و هزینه زندگی ارومیه چطوره؟نکته مثبت اهواز اینه که الان اینجا از طرف اداره خونه دادن اما اونجا معلوم نیس بدن یا نه. از نظر حقوق و مزایا هردو مساویند دوستان باتجربه کمکم کنند بخصوص ارومیه ای ها. مثلا با چقدر میشه یه خونه سه خوابه در محله متوسط به بالا گیر اورد؟ و هر چیزی به نظرتون میرسه ممنون

من ارومیه زندگی میکنم
تقریبا 7 یا 8 ماهه
هزنیه ها که خیلی پایین تر از شهر های بزرگه (با اهواز نمی تونم مقایسه کنم)
ولی نسبت به قم و تهران که بودم ، خیلی ارزونتره
مردمش هم که خیلی خیلی راحت میشه باهاشون ارتباط بر قرار کرد

SNOW PATROL
30-03-2014, 00:52
از بین شهرهایی که خودتون گفتید : ساری .... خاطرات قشنگی ازش دارم ....
امکاناتش در قیاس با شهرهای همجوار و هم رده مناسبه ... هواش کمتر شرجیه نسبت به شهرهای شمالی (بجز گرگان) ... مردمش از هر 5 نفر 4 تاشون کشتیگیرند :n02:
در کل ساری رو بسیار دوست دارم :n12:

دوست من اگر لطف کنید موضوع رو در همون تاپیک پیگیری کنید ممنون میشم

tapatalk
..............
FEAR THE REAPER

rahmaniyat
29-04-2014, 13:23
سلام :20:. دوستان من میخوام از تهران برم یه شهر دیگه زندگی کنم کجا رو پیشنهاد میکنید ؟ با شرایط زیر : آب و هوای خوب و سرد شهر تمیز مردم خوب قیمت کم اجاره خونه و ... با تشکر. برا شما که تهرانی اطراف تهران به قول دوستان بومهن رودهن که هنوز یه مقدار از سیستم شهری خارج نشده یا نهایتا شهرهایی مثل اصفهان ولی مشهد رو توصیه نمی کنم و نه تبریز

rahmaniyat
29-04-2014, 14:28
بچه های شمال اگه میشه راهنمایی کنن نوشهر برا زندگی چطوره کدوم محله هاو شهرکا میشه با 200ملیون جای امن و اروم گرفت.نور چطور؟ نور خوبه خصوصا چمستان که میشه ویلاهای ارزون در شهرک های آروم پیدا کرد که هر شهرک برا خودش نگهبان هم داره و نزدیک به منطقه تفریحی کوهستانی کشپل با آبگرم معروف لاویج هست من بچه شمال نیستم ولی چند وقت پیش اونجا بودم

rahmaniyat
29-04-2014, 14:48
من تهرانی ام یکبار با تور یه روزه رفته بودیم تله کابین لاهیجان یکی از مسافران درباره حیوان وحشی در جنگل و احتمال خطرسوال کرد راهنمای تور که خودش آذری زبان بود با تمسخر گفت اینجا هیچ چیزش بخار نداره نگران نباشید!! خوب ببینید اونهای که مبلغ فرهنگ سفر و گردشگری هستند خودشون به فرهنگ مردم شهرهای دیگر توهین می کنن اگر شمال بده غلط میکنی میای از آب و هوا و غذای خوبش استفاده می کنی بعدش هم جنگل و طبیعت رو به گند میکشی بعد بقیه مدعی میشن چرا با ما برخورد صمیمی ندارن . البته که آدم خوب و بد همه جا هست !! شما از جنبه خوب نگاه کن تا همه رو خوب ببینی یک کارگر و کشاورز بیچاره با کلی عقده نداری ممکن رفتار خوبی با برخی مسافرا نداشته باشه دلیلش این نمی شه همه مردم بدن ولی مردم شهرهای توریستی هم از مسافرای بی ملاحظه با سرو صدا و آهنگ های بلند و رفتاری های زشت و نگاه های هرزه اونها بیزارند پس باید یاد گرفت به مردم هر شهر و فرهنگ اونها احترام گذاشت و تحقیر نکرد

mehrabooni
29-04-2014, 15:24
برادر بزرگترم مسئول تورهای ایران گردی در یکی ازشرکت های بزرگه که اسم نمیبرم
همیشه میگه بهترین جا واسه زندگی مشهده از همه نظر عالیه

من خودم شهرای شمالی رو دوست دارم اما برادرم که 15 ساله ایران گردی میکنه مشهد رو واسه زندگی پیشنهاد میده

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk

ehsanbsb
14-06-2014, 21:46
دوست عزیزم من پیشنهاد می کنم گرجستان رو یه بررسی بکن، هر سال که به گرجستان می ری شاهد پیشرفت های بسیار زیادی هستی
من پیشنهاد می کنم این رو بخونی البته حتما به برو و کامنتهاشو هم بخون چون کامنتای مردم خیلی آموزنده تر هستن و تجربی

شرایط اقامت و ویزای گرجستان

هر شخصی که با گذرنامه ایرانی وارد کشور گرجستان شود تا 45 روز بدون نیاز به ویزا میتواند در این کشور اقامت داشته باشد.

- اگر بیش از 45 روز بخواهید در گرجستان اقامت داشته باشید، میتوانید درخواست ویزا یا روادید کنید. ویزای 90 روزه گرجستان بدون نیاز به ارائه هیچ مدرکی صادر می شود.
- مانند اغلب کشورهای جهان اگر بستگان درجه یک شما، مانند همسر، والدین یا فرزندان زیر هجده سالتان شهروند گرجستان باشند، شما هم میتوانید درخواست اجازه اقامت در این کشور را داشته باشید.
- اگر در یکی از موسسات آموزشی گرجستان ثبت نام نمایید، میتوانید برای مدت گذراندن دوره تحصیلی درخواست اقامت نمایید.
- اگر در یک شرکت گرجی استخدام شوید، چنانچه قرارداد همکاری با شرکت مربوط داشته باشید و میزان دستمزد شما مشخص باشد، میتوانید درخواست اقامت از این کشور را داشته باشید.
- چنانچه در گرجستان کسب و کار یا شرکتی را به ثبت برسانید، به شما اجازه اقامت در این کشور داده خواهد شد. اجازه اقامت در این مورد میتواند برای مدت یکسال تا 5 سال باشد.توجه داشته باشید که در اولین تقاضا ممکن است با صدور کارت اقامت بیش از یکسال موافقت صورت نگیرد و نیاز باشد بعد از پایان اعتبار یکساله تقاضای مجدد نمایید.
- اجازه اقامت دایم در کشور گرجستان در صورتی صادر میشود که شخض لااقل 5 سال در این کشور زندگی کرده باشد. زمانی که برای تحصیل در گرجستان میگذرانید جزء این پنج سال به حساب نمی آید. چنانچه برای درمان بیماری و با ویزای پزشکی به این کشور سفر کرده باشید، مدت اقامت شما برای این پنج سال محاسبه نخواهد شد.
نکات فوق، مهمترین بخشهای مربوط به شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت در کشور گرجستان محسوب میشوند. توجه داشته باشید که قوانین مهاجرت به گرجستان نیز مانند کشورهای دیگر دارای بند و تبصره و استثنائات زیادی است.
تمامی فرم ها و مدارک باید به زبان گرجی پر شود چه برای درخواست اقامت چه برای ثبت شرکت و... مراحل اداری هم یک ماهی طول میکشد معمولا افراد و موسساتی در تفلیس هستند که مراحل اداری را با دریافت مبلغ مناسبی انجام دهند

امیدوارم کمکت کرده باشم

zoha2000
12-07-2015, 00:31
من میخوام همراه همسرم برم یزد میخوام بدونم وضعیت خونه و هوا و کار آزاد نقاشی ساختمان اونجا چطوره؟
لطفا اگه کسی یزدی هست یا اطلاع داره راهنماییم کنه

nasrindokht
08-08-2015, 13:46
سلام دوستان من می خوام برم قم از سمت سه راه تهرانپارس شما مسیر یابی بلدین من تابجال با ماشین خودم نرفتم جاده خارج شهر می خوام مادرم را ببرم زیارت اگه میشه راهنمایی کنید دعاگوی شما هستم

a_bayan
08-08-2015, 14:30
سلام دوستان من می خوام برم قم از سمت سه راه تهرانپارس شما مسیر یابی بلدین من تابجال با ماشین خودم نرفتم جاده خارج شهر می خوام مادرم را ببرم زیارت اگه میشه راهنمایی کنید دعاگوی شما هستم
یکمی بی ربط به تاپیکه.ما هم تا وقتی تهران بودیم خونمون اونجاها بود.
تا آزادگان که بلدین؟ بندازین اتوبان بسیج بعد از اون جا هم برین ازادگان غرب رسیدین پل جهادتقریبا وسط راهه برین رو پلو برین به سمت جنوب که به اونجا میگن اتوبان خلیج فارس.بعدشم انقد برین که برسین قم[emoji12] [emoji12]

Sent from my GT-I9082

a_bayan
08-08-2015, 14:41
دوستان حالا که بحث مهاجرته منم بیام و نظرمو بدم.من بخاطر کار بابام مجبور شدم اخر 91 بیام کرمانشاه.با اینکه اصالتا هم کرمانشاهی هستم اما زندگی اینجا واسه کسی که کلا قبلا 2دسال اول زندگیشو کرمانشاه بوده خیلی سخته...اما مسئله ای که هست کرد ها چه از کردای کرمانشاه که غالبا شیعن مگر بخش اورامانات که شهرای پاوه و جوانرود و روانسر رو شامل میشه و چه از کرد های کردستان هیچ مشکلی با قوم دیگه ای ندارن.با اینکه لهجه خودشون خیلی غلیظه بخصوص سنندجیا اما یه فارس که بیاد بینشون واقعا به هر زحمتی که شده فارسی شیوا حرف میزنن.مهمان نوازی هم که دیگه نیازی نیست بگم...اما بهشخصه برای زندگی بهتره که یه شهر جامع برین.مثلا شیراز اصفهان شهر های شمالی و مشهد...که خیلی تعصبی نباشن دیگه...من خودم باشم مشهد زندگی.میکنم

Sent from my GT-I9082

ArashMiniStar
08-08-2015, 14:51
مشهد نیا افتضاحه هوا گرم خیلی وقته ی برف درست حسابیم ندیدیم .هیچی نداره واقعنق !!

stabesh
08-08-2015, 17:44
سلام
مشهد خیلی هم خوبه کجا ایران گرم نیست
من مشهدیم مدتی تهران و کیش زندگی کردم ولی مشهد بهتره چون تقریبا تمام امکانات زندگی رو داره ترافیک سنگین تهران رو هم نداره نهران که واقعا وقت آدم تو رفت و آمد تلف میشه شهرای کوچیک تر هم امکانات کمی دارند حتی کیش من اگر قرار بود برم جای دیگه به جز مشهد شیراز و انتخاب می کردم واقعا شهر خوبیه و مردم خوبی داره البته فقط چند بار مسافرت رفتم ولی خیلی ازش خوشم میاد به شما هم نزدیکتره
موفق باشید

ArashMiniStar
09-08-2015, 08:06
سلام
مشهد خیلی هم خوبه کجا ایران گرم نیست
من مشهدیم مدتی تهران و کیش زندگی کردم ولی مشهد بهتره چون تقریبا تمام امکانات زندگی رو داره ترافیک سنگین تهران رو هم نداره نهران که واقعا وقت آدم تو رفت و آمد تلف میشه شهرای کوچیک تر هم امکانات کمی دارند حتی کیش من اگر قرار بود برم جای دیگه به جز مشهد شیراز و انتخاب می کردم واقعا شهر خوبیه و مردم خوبی داره البته فقط چند بار مسافرت رفتم ولی خیلی ازش خوشم میاد به شما هم نزدیکتره
موفق باشید
مشهد امسال تابستون خیلی گرمی داشت همه میگن

stabesh
09-08-2015, 08:08
خوب تهران هم گرمه همه جا تابستون گرم بود تازه من که بین تهران و مشهد در رفت و آمد هستم دیدم تهران گرم تره مشهد هواش خیلی بهتره

ArashMiniStar
09-08-2015, 09:03
خوب تهران هم گرمه همه جا تابستون گرم بود تازه من که بین تهران و مشهد در رفت و آمد هستم دیدم تهران گرم تره مشهد هواش خیلی بهتره
من با شهر خاصی ایا مقایسه کردم؟ ادم برای کار بخوادمثلا تو رشته کامپیوتر تهران واقعا جاهای بهتری از شهرای کوچیکتر برای کارو پیشرفت هست
مشهد ممکنه از ی نظرایی بهتر باشه ولی از صد جهات هم بدتره منم اعتقاد خودمو دارم شما بیا بگو مشهد بهشته حالا!

brad pitt
11-08-2015, 08:39
بهترین شهر برای زندگی که هم زندگی کنی هم تفریح بری هم آدماش باحالن که خسته نشی هم کیفیت زندگی متعادله و با هر درآمدی میشه خوب زندگی کرد شیرازه .

nasrindokht
11-08-2015, 11:15
سلام ممنون راست میگید بی ربط بود . چون مسیر یابیم خوب نیست و مسیر را اشتباه میرم و کسی همراه باشه کلافه و خسته میشه و این خیلی بده ممنون لطف کردید راستی اگه صبح زود برم خلوته ؟ممنون دوست عزیز :n07:

امید رض
11-08-2015, 11:27
بهترین شهر برای زندگی که هم زندگی کنی هم تفریح بری هم آدماش باحالن که خسته نشی هم کیفیت زندگی متعادله و با هر درآمدی میشه خوب زندگی کرد شیرازه .
دوست عزیز با نیویورک اشتباه نگرفتیش!:n33:

digimethod
11-08-2015, 11:29
سلام - اگر یه شهر می خواین که هوا خوب و متعادل باشه من کرمان رو پیشنهاد می کنم ! شاید چون اسم کویر بیاد همه بترسن ! ولی معمولا 7-8 ماه سال هوا متعادل و خوب است ! به نظرم خوبه !

brad pitt
11-08-2015, 11:33
دوست عزیز با نیویورک اشتباه نگرفتیش!:n33:

در ایران منظورمه . گیر اینا هم به کسی نمیدن تازه
در بعضی رستورانها و مناطق هم ...روب سرو میشه

امید رض
11-08-2015, 11:45
در ایران منظورمه . گیر اینا هم به کسی نمیدن تازه
در بعضی رستورانها و مناطق هم ...روب سرو میشه

دوست عزیز شما به جمله ای که دربالا گفتی نگاه کن ..اخه چه جایی توایران همچین چیزی تصور میشه نیویورک یه اصطلاح
بله اگه مفهوم زندگی روبرسونه
بهترین جا برا زندگی درایران فقط مناطق کویریه ..اونم فقط برا زندگی نه کاره دیگه
ادم هایه باحال تو ابادان وخوزستان هستن
برایه کارهم فقط تهران اگه کاری باشه
اونم کیفیت زندگی متعادله و با هر درآمدی میشه خوب زندگی کردخیلی خیلی کم همچین تصوری دیده میشه وشده

a_bayan
11-08-2015, 12:00
سلام ممنون راست میگید بی ربط بود . چون مسیر یابیم خوب نیست و مسیر را اشتباه میرم و کسی همراه باشه کلافه و خسته میشه و این خیلی بده ممنون لطف کردید راستی اگه صبح زود برم خلوته ؟ممنون دوست عزیز :n07:
نسبتا خلوته...اصا اتوبان ازادگان همیشه ترافیک رو داره ققط سبک سنگین میشه این ترافیکش

Sent from my GT-I9082

brad pitt
11-08-2015, 12:08
دوست عزیز شما به جمله ای که دربالا گفتی نگاه کن ..اخه چه جایی توایران همچین چیزی تصور میشه نیویورک یه اصطلاح
بله اگه مفهوم زندگی روبرسونه
بهترین جا برا زندگی درایران فقط مناطق کویریه ..اونم فقط برا زندگی نه کاره دیگه
ادم هایه باحال تو ابادان وخوزستان هستن
برایه کارهم فقط تهران اگه کاری باشه
اونم کیفیت زندگی متعادله و با هر درآمدی میشه خوب زندگی کردخیلی خیلی کم همچین تصوری دیده میشه وشده

دوست عزیز آبادان و اهواز خیلی گرمه . 5 ماه سال جهنمه

بعدم شیراز شهر باکلاسیه

12345a
04-08-2016, 01:57
عه چه عجب!
این فرو حول حواشی تصمیمات و اقدامات اخیر بنده همایونی در راستای مهاجرت به یکی از شهر های مذکو.ه تبریز و شیراز واصفهانه. :n19:
همین الان تو مسافرخونه تو شیراز داشتم این تاپیکو می خوندم.
اول رفتم تبریز بعد اصفهان و امروزم شیراز که تا الان مردمش بدجور به دلم نشسته ، آقو! :n02:

shangil
12-11-2016, 07:59
سلام
من عاشق مشهد هستم

اتفاقا حرفای تو کاملا بوی نژادپرستی میده و بی ربطه واقعا. در ضمن ممکنه امام رضا برای شما یعنی تمام عالم ولی برای خیلیا اینطوری نیست:)

monami22
07-01-2017, 17:26
سلام اکثر شهرهای شمالی دارای کمپینگ هستند که مسافرانی که براشون اجاره خونه یا رزرو هتل مقدور نیست تو این کمپینگ ها چادر بزنن که هم امنیت داره هم برای عبور مرور در شهر مشکل ایجاد نمیکنه. جلوه شهر هم بد نمیشه.
مطمئناً وقتی تو شهر های کویری کشور هم کسی چادر بزنه تو پارک یا تو پیاده رو پیکنیک روشن کنه املت درست کنه بهشون اعتراض میکنن....له ما شمالی ها خیلی از این مناظر میبینیم. ولی کمپینگ ها درست تو ورودی شهر هست! جلوی دید همه مسافرا...چه اصراری دارن که چندتومن ندن حتی تو کمپینگ چادر بزنن!:n27:

حیزون
07-01-2017, 17:31
سلام اکثر شهرهای شمالی دارای کمپینگ هستند که مسافرانی که براشون اجاره خونه یا رزرو هتل مقدور نیست تو این کمپینگ ها چادر بزنن که هم امنیت داره هم برای عبور مرور در شهر مشکل ایجاد نمیکنه. جلوه شهر هم بد نمیشه.
مطمئناً وقتی تو شهر های کویری کشور هم کسی چادر بزنه تو پارک یا تو پیاده رو پیکنیک روشن کنه املت درست کنه بهشون اعتراض میکنن....له ما شمالی ها خیلی از این مناظر میبینیم. ولی کمپینگ ها درست تو ورودی شهر هست! جلوی دید همه مسافرا...چه اصراری دارن که چندتومن ندن حتی تو کمپینگ چادر بزنن!:n27:

دوست گرامی میشه توضیح بدین یه کم اخلاق شمالی ها با اخلاق تهرانی ها چه تفاوت عمده ای داره ؟

من خودم شهر کویری زندگی میکنم و تا حالا ندیدم کسی به کمپ تو پیاده رو اعتراض کنه

monami22
07-01-2017, 19:21
میخوام در مورد تجربیات خودم بگم. من بزرگ شده و متولد آستارا هستم. شهر ما انقدر به مرز نزدیکه که وقتی مهمون از شهر دیگه میاد مرزو نشونشون میدیم خونه های اون سمت رو نشون میدیم وحشت میکنن. ولی وحشت اونها برامون تعجب بر انگیزه...موقع دانشگاه هم بهم گفتن شهر شما پر قاچاقچیه:n08::n08:منم تعجب کردم. تاحالا نشده کسی قاچاق بکنه اطرافم...آخه قوانین صادرات واردات مشخصه دیگه چرا قاچاق...آهان راستش هرکسی مسافرت میره یه مقدار سوغات میتونه بخره و از گمرک رد کنه. حالا چرا قاچاق! که آخر سر یه تیر بخوره بمیره:n13:
خیلی به این طرز تفکرات میخندیدم تا اینکه تجربه سفر به کردستان و سیستان بلوچستان و خراسان شمالی و جنوبی برایم پیش اومد.... بعد سفرهام کل دیدم نسبت به این استان ها برگشت... بعد فهمیدم این تفکر نسبت به بقیه شهرها تو منم بوده ....در کل همه جای ایران سرای من است.... همه جا امنه.... فکر نکنید که تو شهرهای غیر شهرشما با مسلسل :n31: تو شهر میگردن:n08:
تو هر شهری بر اساس تحصیلات و وضعیت مالی و فرهنگی خودتون جمعیت مشابه و محله متناسب وجود داره... هر 3 باهم باید باشه...یعنی وقتی شهری میری باید جایی اقامت کنی با شرایط اقامتی قبلی خودت...وگرنه طرد میشی...
شهر من آستارا :
شیک پوشی اینجا اهمیت زیادی داره...کم حرفی در درجه دوم قرار داره.... اینجا اگه کسی رو بخوان از ظاهرش تشخیص بدن غیر آستاراییه به نکات زیر توجه میکنن:
مردان ریش پرفسوری - مو بلند - کیف حمل کنند - کمربند پر زرق و برق
زنانی که دست و صورتشان بوی کرم مرطوب کننده بده - در عروسی کت و دامن یا کت و شلوار بپوشن (اینجا کت برای مراسم رسمی روضه،ختم، مجالس زائر، بله برون،خواستگاری هست) - جوراب شلواری طرحدار بپوشند - مو بیرون روسری میریزند ولی چادر سر می کنند - چادر حریر میپوشند - چادر زیر آرنج جمع میکنند (در آستارا افراد چادری کم هستند ولی آنها که چادری هستند حجابشان کامل است)

البته اینجا به عقاید همه احترام می گذارند چه چادری چه غیر چادری. کسی با کسی کار نداره من دوستانی داشتم که عروسی فقط ولیمه دادند بدون اینکه رقص برگذار کنند...کسی با کار آنها مخالفت نکرد و حتی کسی پشت سرشون نگفت مذهبی اند...کلاً کسی کاری به کار هم ندارند. در این شهر دختران و پسرانی هستند که زندگی مجردی دارند ...کسی با اونها هم کاری نداره ... تازگی ها دختران و پسران مستقل روستایی هم پدید اومده و کسی با اونها هم کاری نداره.

مغازه دارهای بومی آستارا کم حرف هستند و فقط به کار فروش کالا مشغولند بدون اینکه چیزی رو بخوان به شما غالب کنند.(البته مغازه داران زابل بسیار از مغازه داران بومی آستارا بهتر هستند و فقط به فروش کالا مشغولند و کم حرف میزنند چه هزارتومن خرید کنید چه چند صد تومن رفتارشون تغییر نمیکنه...این از نظر من عالیه...آدم خیالش راحته) اما افراد غیر بومی اگه زیر 20 تومن جنس بخری اصلا نمیخوان جوابتو بدن خیلی هم بی احترامی میکنند.
اما!!!:n05:اگر در کار هنر ، شعر و نویسندگی و فرهنگ هستید دور آستارا خط بکشید اینجا کسی به این مسائل اهمیت نمیده.(حتی تمسخر هم دیده میشه فجیع) بحث علمی هم همینطور... من تا چندسال پیش فکر نمیکردم کسی اینجا کتاب نمیخونه ولی تازگی ها دیدم یه انجمن کتابخوانی هست که افراد دیپلمه بازاری هم کتابهای فوق العاده مفهومی میخونند.

اهالی شهر آستارا با هیچ کار اقتصادی در شهرشون مخالف نیستند... اینجا با غریبه ها مهربان هستند تا حس غریبی نکنند.
البته تا چند ماه پیش کلمه کارآفرینی رو کسی نمیشناخت و کارهای مثل خیاطی ، قالیبافی و... کار زنانه میدانستند. کم کم شوهرانی پیدا شدند که با مدرک زنان خود تولیدی لباس و کارگاه قالیبافی راه اندازی کردند و روز به روز تعداد اینگونه افراد بیشتر شده ولی باز اکثریت با شغل های جدید که سر از کارشون در نمیارند رو مسخره میکنند.

monami22
07-01-2017, 19:36
شمالی ها اسوده طلبند...مثلا اینجا کسی خورده خورده قناعت نمیکنه
شمالی ها به سرو وضع خیلی اهمیت میدن. یه مانتو رو هزار دفعه یه جا نمی پوشند.
شاید علت عمده اش رفاه غذایی باشه چون هرکس به هرچی احتیاج داته باشه راحت میکاره و میخوره و تنها نگرانیشون پوشاک و ... هستش.
اینجا اکثرا خودشونو برای پول درآوردن این در و اون در نمیزنن چون اعتقاد دارن که اونی سرشناستره که کم کار کنه و زیاد پول دربیاره... علت عمده اش خط قبلی هستش و از اجدادمون این تفکر نشات میگیره.
شمالیها جلو مهمون غذاهای متنوع و سفره رنگین پهن میکنند و خیلی مراقب مهمون هستند.
شمالی ها امکان داره برای ناهار یا شام غذای سبک و ارزون بخورند و از گفتن آن خجالت نمیکشند حتی افراد پولدار! شاید چون کسی باورش نمیشه که کسی غذا برای خوردن نداشته باشه و دلش غذای سبک خواسته...من تو شهرهای زیادی بودم و 100 درصد افراد منکر خوردن کوکو سبزی و عدسی هم میشن:n15:
تو شهرهای شمالی زن ها کمتر برای معیشت زندگی بدو بدو میکنند و عقیده دارند مرد باید خودش دنبال کارهای زندگی بدوئه... کسی هم غیر این رفتار کنه باعث پررو شدن شوهرش شده.. خیلی کم پیش میاد تو شمال زنی را ببینید که تند تند اینور و اونور میره و زرنگ و تیز باشه همه شون سعی دارن سنگین باشند.

monami22
07-01-2017, 19:46
من خودم تو شهر بابل درس خوندم تو 4 سال که اونجا بودم شهر به کل عوض شد و مردمش و شهرشون خیلی پیشرفت کردند. خیلی دلم میخواست باز همچین شهری به پستم بخوره که چند پله قبل از طرقیش برای خودم جایی دست و پا کنم تا زودتر پیشرفت کنم. تو خراسان شمالی هم دیدم که یه شهر طی 8 سال چقدر پیشرفت کرده و افسوس خوردم چرا اونجا مهاجرت نکردم.
برای این منظور شهرهایی توی استان چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد و سمنان پیدا کردم. ولی نمیدونم اونجاها چطور جاهایی هست اصلا تجربه سفر به اونجارو ندارم. من تقریباً سی درصد ایران گشتم و میدونم همه جا امنیت هست و همه چیزهایی که درمورد تفنگ و قوم و قبیله میگن چرنده... پس لطفا از قبولی غریبه ها بین خودشون و اهالی بومی با کسب و کاری که یه سرمایه گذار غیربومی میاره مخالفت ندارند یا با انواع خاصی از شغل ها مشکل داشته باشند؟ مثلا با تولیدی لباس؟

Kurosh
08-01-2017, 10:51
شمالی ها اسوده طلبند...مثلا اینجا کسی خورده خورده قناعت نمیکنه
شمالی ها به سرو وضع خیلی اهمیت میدن. یه مانتو رو هزار دفعه یه جا نمی پوشند.
شاید علت عمده اش رفاه غذایی باشه چون هرکس به هرچی احتیاج داته باشه راحت میکاره و میخوره و تنها نگرانیشون پوشاک و ... هستش.
اینجا اکثرا خودشونو برای پول درآوردن این در و اون در نمیزنن چون اعتقاد دارن که اونی سرشناستره که کم کار کنه و زیاد پول دربیاره... علت عمده اش خط قبلی هستش و از اجدادمون این تفکر نشات میگیره.
شمالیها جلو مهمون غذاهای متنوع و سفره رنگین پهن میکنند و خیلی مراقب مهمون هستند.
شمالی ها امکان داره برای ناهار یا شام غذای سبک و ارزون بخورند و از گفتن آن خجالت نمیکشند حتی افراد پولدار! شاید چون کسی باورش نمیشه که کسی غذا برای خوردن نداشته باشه و دلش غذای سبک خواسته...من تو شهرهای زیادی بودم و 100 درصد افراد منکر خوردن کوکو سبزی و عدسی هم میشن:n15:
تو شهرهای شمالی زن ها کمتر برای معیشت زندگی بدو بدو میکنند و عقیده دارند مرد باید خودش دنبال کارهای زندگی بدوئه... کسی هم غیر این رفتار کنه باعث پررو شدن شوهرش شده.. خیلی کم پیش میاد تو شمال زنی را ببینید که تند تند اینور و اونور میره و زرنگ و تیز باشه همه شون سعی دارن سنگین باشند.
البته خانم های شمالی خیلی فعالن در زمینه تجارت ... من بابلسر که بودم، بیشتر فروشنده‌های بازار خانم بودند ... اکثراً محصولات خودشون رو برای فروش می‌آوردن و تا شب هم کار می‌کردن

monami22
08-01-2017, 18:07
البته تو شهر ما نه تنها فروشنده خانوم بلکه صاحب مغازه خانوم...تاجر و صادرات کننده خانوم، صاحب شرکت،تولیدی،کارگاه،آموزشگ اه و... خانوم خیلی زیاده. اما منظور من این بود بخاد قناعت کنه،یه چیزی رو هزاربار بپوشه، همش در تکاپو باشه ...بدو بدو خرید کنه... از این اداره به اون اداره... تندتند راه بره...سرو کله بزنه که دو تومن تو خرید تخفیف بگیره یا کمتر خرج کنه.... از این مدل خانوما نداریم....اگرم باشه خیلییییی کمه.....اینجا وقار خودشونو خیلی نگه میدارن ...حتی اگه خدمتکار هم باشن باز نمیبینی تو خیابون تند تند خودشونو این در اون در بزنن... تکاپوی زندگی رو نمایان نمیکنن.
عرف و رفتار مردم آستارا خیلی با مردم مازندران فرق میکنه. کلا مردم گیلان با مردم مازندران زمین تا آسمون با هم فرق دارن. من خودم مازندران هم زندگی کردم. مردم گیلان به درست لباس پوشیدن خیلی اهمیت میدن،متناسب هرجا لباس میپوشن. به همه احترام میذارن از هر تفکری...میدونید تو گیلان چقدر اهل تسنن داریم چقدر افراد متدین و یا چقدر تجدد خواه داریم! ولی هیچوقت نمیبینید یک گیلانی این تفاوت اطرافیانشو بروز بده. خیلی کنارهم با تفاهم زندگی میکنن. چیزی که تو مازندران ندیدم. هرکس تفکر خودشو برتر میدونه.

monami22
08-01-2017, 18:47
لطفا درمورد استان های چهارمحال بختیاری و کهگیلویه بویر احمد و سمنان هم اطلاع رسانی کنید. من میخوام در این استان ها ار و سرمایه گذاری کنم.
میخواستم بدونم مردمشون به چه چیزهایی اهمیت میدن. از چه چیزهایی بدشون میاد...
با شغل خاصی مشکل ندارند؟ مثلا با تولیدی لباس زیر؟یا شغل های دیگه؟
آب و هوا چطوره؟
غریبه هارو بین خودشون راه میدن؟ از چه مدل غریبه هایی خوششون نمیاد؟
لطفا درمورد گنگستر بازی و طایفه و فلان نظر ندین چون من تو استان های زیادی بودم و میدونم که همه جا امنیت داریم.

banii
08-01-2017, 19:48
لطفا درمورد استان های چهارمحال بختیاری و کهگیلویه بویر احمد و سمنان هم اطلاع رسانی کنید. من میخوام در این استان ها ار و سرمایه گذاری کنم.
آب و هوا چطوره؟
لطفا درمورد گنگستر بازی و طایفه و فلان نظر ندین چون من تو استان های زیادی بودم و میدونم که همه جا امنیت داریم.

سلام
همکار نمیخواید احیانا؟ من شدیدا پایه ی این نوع سرمایه گذرای ها هستم...
میشه بیشتر توضیح بدین سرمایه گذاری هاتون به چه شکله؟

تحصیلات و شغلتون جساراتا چیه؟

در مورد سمنان هم تعریف شهر شهمیرزاد رو زیاد شیندم ... تا قبل از سال 40 شهمیرزاد جزو استان مازندران هم بوده و به لحاظ فرهنگیُ اقلیمی هم متجانس با همون شماله ....
کلا استان سمنان استان خوبیه و برغم تصور عمومی که استان کویری تصور میشه همه نوع آب و هوا و اقلیم در استان وجود داره ... خود شهر سمنان هم امسال نقشه های آب و هوا رو چک میکردم بارندگی های نسبتا مناسبی داشت ...
عید به امید خدا یک مسافرت میرم اون دور و بر ... بعد از اون هم قصد دارم برم استان اراک رو هم یک نگاهی بندازم ...

poorya_2
24-05-2017, 01:46
آب و هوا چطوره؟

در مورد استان چهارمحال و بختیاری

با شغلی مشکلی ندارن

با غریبه ها هم مشکلی ندارن البته در صورتی که انصاف رو رعایت کنن و جنس با کیفیت با قیمت مناسب دست مردم بدن

اب و هوا هم توی فصل بهار و تابستون خنک ، پاییز و زمستون هم شدیدا سرد

shangil
24-05-2017, 14:44
من تبریز رفتم 3 بار بواسطه کارم. مردم بسبار مهربان و ساده و مهمان نواز و با ادبی هستن. تبریز خیلی به گردن ایران حق داره خدایی. هم در زمان جنگ 8 ساله که خیلی از سربازان تبریزی امدن ابادان که پدر من خود به عینه شاهدش بوده و همیشه تعریف میکرد از رشادت های قابل تحسین این مردم.

حیزون
24-05-2017, 15:28
دوستان اگه آدم تو شهر پدری خودش احساس غربت کنه و ببینه عملا هیچ تعلق خاطری به اینجا نداره باید چه خاکی تو سرش کنه ؟؟! من خودم کرمان بدنیا اومدم ولی مامانم ماله تهرانه و به همین خاطر هیچ احساس تعلق خاطری به هیچ جا عملا ندارم ، از جاهایی هم که ایران رفتم از شیراز بیشتر از همه خوشم آمد چون همین طور که میگن مردمش حداقل در ظاهر رفتار مناسبی با غریبه ها دارن . نظر شما چیه ؟ جای من بودید حداقل برای سفر کدوم شهر میرفتید ؟ از سرما هم واهمه ای ندارم و جاهای سرد رو بیشتر دوست دارم یعنی من 3 سال کانادا زندگی کردم با یه کاپشن ا..دی نژادی و هیچ طورم نشد . از تنها چیزی که میترسم اینه که مردم منو دور بگیرن و هی مرتب مسخره ام کنن که متاسفانه در شهر پدری ام چون مردم دهانی هستند زیاد اتفاق میفته برام .. نظر شما چیه ؟!

shangil
24-05-2017, 15:38
دوستان اگه آدم تو شهر پدری خودش احساس غربت کنه و ببینه عملا هیچ تعلق خاطری به اینجا نداره باید چه خاکی تو سرش کنه ؟؟! من خودم کرمان بدنیا اومدم ولی مامانم ماله تهرانه و به همین خاطر هیچ احساس تعلق خاطری به هیچ جا عملا ندارم ، از جاهایی هم که ایران رفتم از شیراز بیشتر از همه خوشم آمد چون همین طور که میگن مردمش حداقل در ظاهر رفتار مناسبی با غریبه ها دارن . نظر شما چیه ؟ جای من بودید حداقل برای سفر کدوم شهر میرفتید ؟ از سرما هم واهمه ای ندارم و جاهای سرد رو بیشتر دوست دارم یعنی من 3 سال کانادا زندگی کردم با یه کاپشن ا..دی نژادی و هیچ طورم نشد . از تنها چیزی که میترسم اینه که مردم منو دور بگیرن و هی مرتب مسخره ام کنن که متاسفانه در شهر پدری ام چون مردم دهانی هستند زیاد اتفاق میفته برام .. نظر شما چیه ؟!

جسارتا از کانادا پا شدی اومدی اینجا! من جای تو باشم برمیگردم همون مونترال تورنتو!
حالا جدای از این بحث هر جا واقعا راحتی اونجا برو. شیراز راحتی خب برو شیراز

k1ozil
24-05-2017, 15:43

داداش اینجوری وجه ایالت ما رو خراب نکن :n02:
اگه میتونی برو همون کانادا
اگه دوس داری ایران باشی هر جا دوس داری برو چون اکثر مردم ایران مث هم هستن
شیراز شهر خیلی خوبیه

k1ozil
24-05-2017, 15:44
لهجتون فرق میکنه ک مسخرتون میکنن؟( فضولی نباشه:n02:)

حیزون
24-05-2017, 15:52
جسارتا از کانادا پا شدی اومدی اینجا! من جای تو باشم برمیگردم همون مونترال تورنتو!
حالا جدای از این بحث هر جا واقعا راحتی اونجا برو. شیراز راحتی خب برو شیراز

خواهش میکنم جسارتی نیست ، من کانادا با ویزای دانشجوئی رفته بودم زبانم خوب بود آیلتس نمره اوردم رفتم بعدشم تو دانشگاه موندم و مجبور شدم برگردم .. راه دیگه ای نداشتم . مونترال و تورنتو هم بد نیست منتها آدم تا آدم فرق داره و یکی بیشتر میتونه با کانادایی ها کنار بیاد یکی کمتر . من خودم نزدیک تورنتو زندگی میکردم اونجا زمستون دما میشد منفی 25 با حساب باد و بوران عملا میشد منفی 30 ! برا همین میدونم من خیلی سرمایی نیستم ولی الا ن دیگه سنی از م گذشته و هنوز هم استقلال مالی ندارم .. برا همین پرسیدم مثلا فرق آذربایجان ایران با همین کرمان مثلا از نظر فرهنگی چقدره ؟ مثلا اونجا خیلی لیبرال ترند ؟

حیزون
24-05-2017, 15:56
داداش اینجوری وجه ایالت ما رو خراب نکن :n02:
اگه میتونی برو همون کانادا
اگه دوس داری ایران باشی هر جا دوس داری برو چون اکثر مردم ایران مث هم هستن
شیراز شهر خیلی خوبیه

برادر

من این اتفاق تو شهر پدری خودم انقدر برام افتاده که فکر کنم بیراه نمیگم .. من همینجا بدنیا اومدم و همینجایی همستم و لی از کلاس اول دبستان با همه مشکل داشتم و شاید هم تقصیر خودم باشه شما اصلا درست میگی

حیزون
24-05-2017, 15:59
لهجتون فرق میکنه ک مسخرتون میکنن؟( فضولی نباشه:n02:)

بله من سعی میکنم بدون لهجه صحبت کنم ، البته نه مثل آدم های عقده ای و لی یه ته لهجه دارم برا محض خفظ روابط عمومی ، با این حال هر چی فکر میکنم میبینم مشکل لهجم نیست من یکم صدام کلفته و دست پاچه حرف میزنم که اون بیشتر تو ذوق میزنه تا لهجم

حیزون
24-05-2017, 16:06
شیراز هم مردم خوبی داره منتها من همش یاد یه دختر شیرازی میفتم تو دانشگاه که خیلی خوشگل بود منتها با من خیلی بد اخلاق ! یعنی مثلا با بغل دستی من دوست بود ولی از من متنفر بود اسمش هم بود نازنین ولی دوستاش بهش میگفتن رضوان :n16:

k1ozil
24-05-2017, 16:07
برادر

من این اتفاق تو شهر پدری خودم انقدر برام افتاده که فکر کنم بیراه نمیگم .. من همینجا بدنیا اومدم و همینجایی همستم و لی از کلاس اول دبستان با همه مشکل داشتم و شاید هم تقصیر خودم باشه شما اصلا درست میگی

داداش انقد عصبی نباش اروم
بابا چیزی ک مشخصه اینه ک کل مردم ایران فقر فرهنگی دارند ک متاسفانه بعضی جاها بیشتره
سعی کن زیاد توجه نکنی

حیزون
24-05-2017, 16:15
داداش انقد عصبی نباش اروم
بابا چیزی ک مشخصه اینه ک کل مردم ایران فقر فرهنگی دارند ک متاسفانه بعضی جاها بیشتره
سعی کن زیاد توجه نکنی

دوست گرامی عصبانی نیستم ، ولی من مثلا همین امروز صبح رفتم دفتر پیشخوان دولت طرف انقدر ** لیس بود جلوی دخترا هی ادای منو در میاورد و هی میخواست منو ضایع کنه ! اونجا ادم نشسته میخواد کارش راه بیفته و سریع بیاد بیرون هیچ راه چاره ای هم نداره ، اعتراض هم نمیشه کرد همون دخترا فقط میتونن اعتراض کنن . روی صحبتم شما نیستی متوجه هستم شما آدم حسابی هستین.

shangil
24-05-2017, 17:55
خواهش میکنم جسارتی نیست ، من کانادا با ویزای دانشجوئی رفته بودم زبانم خوب بود آیلتس نمره اوردم رفتم بعدشم تو دانشگاه موندم و مجبور شدم برگردم .. راه دیگه ای نداشتم . مونترال و تورنتو هم بد نیست منتها آدم تا آدم فرق داره و یکی بیشتر میتونه با کانادایی ها کنار بیاد یکی کمتر . من خودم نزدیک تورنتو زندگی میکردم اونجا زمستون دما میشد منفی 25 با حساب باد و بوران عملا میشد منفی 30 ! برا همین میدونم من خیلی سرمایی نیستم ولی الا ن دیگه سنی از م گذشته و هنوز هم استقلال مالی ندارم .. برا همین پرسیدم مثلا فرق آذربایجان ایران با همین کرمان مثلا از نظر فرهنگی چقدره ؟ مثلا اونجا خیلی لیبرال ترند ؟
دوست عزیز دانشجو
ببخشید فضولی میشه درستون رو تموم کردین دوست نداشتین برگشتین یا کار نبود یا ...؟ (البته میتونین جواب ندین)
بحث لیبرال بودن به کنار.درسته همه جای ایران تقریبا مثل هم هست ولی تفاوت های جزیی هست که اتفاقا باعث میشه ادم کمی تامل کنه. برای مثال ساده بگم ازربایجان اگر ترکی رو بلد نباشید زندگی کردن درش ساده نیست. نمیگم مردم به زبان دیگری حرف نمیزنن. قطعا شما با زبان خودتون که احتمالا فارسی هست بپرسین به شما جواب میدن منتهی مساله اینه که با توجه به سنتون کمی پیدا کردن رفیق فابریک براتون مشکل میسازه. همچنین وقتی بیرون باشین و مردم مثلا در این ور اونور به زبانی غیر از زبان خودتون حرف بزنن بلاخره ادم یه احساس غربتی میکنه. ترکها مهمان نواز هستند این رو برید میبینید ولی همزمان تعصب هم دارند و به خاطر اب و هواش به نظرم ادمهای سردتری هستند نسبت به جنوب. برای مثال مغازه دارها کمی بی حوصله هستن و زود میخوان مشتری بخره بره و حوصله زیادی ندارن. البته نمیشه گفت همه قطعی ولی اکثرا چرا. مردمش روشن هستند ولی تعصب هم در کنارش هست. مثلا در تبریز دخترها میتونن نسبتا راحت دوچرخه برونن و اونطوری که در اصفهان گیر میدم تبریز نمیدن. معتاد اینا خیلی کم داره و گدا گشنه نداره در شهر. حاشیه نشین داره ولی خیلی به کار شما خللی وارد نمیکنه. اب و هواش خوبه. الودگی هست در زمستان ولی خب کمتر.
ببینید خیلی چیزا دخیله در جواب دادن به شما. مساله کار که خودش خیلی مهمه و ممکنه نظرات رو به سمت تهران سوق بده!
من جای شما باشم همون شیراز رو که دوست دارین میرم اونجا.

shangil
24-05-2017, 17:58
دوست گرامی عصبانی نیستم ، ولی من مثلا همین امروز صبح رفتم دفتر پیشخوان دولت طرف انقدر ** لیس بود جلوی دخترا هی ادای منو در میاورد و هی میخواست منو ضایع کنه ! اونجا ادم نشسته میخواد کارش راه بیفته و سریع بیاد بیرون هیچ راه چاره ای هم نداره ، اعتراض هم نمیشه کرد همون دخترا فقط میتونن اعتراض کنن . روی صحبتم شما نیستی متوجه هستم شما آدم حسابی هستین.

اخه شما که اینطور میگین احساس میکنم کمی ادم حساسی هستید. یا خیلی شناخته شده اید! یعنی چی مسخره میکنن متوجه نمیشم واللا!
اگر ادم حساسی هستید به نظرم جایی برید که مردمش خوب راه میان با ادم.
در مورد دختر هم باز همه جا هر جور ادمی هست فقط موقع ازدواج دقت کنید به تفاوت فرهنگها

body_guard
24-05-2017, 18:19
من تبریز رفتم 3 بار بواسطه کارم. مردم بسبار مهربان و ساده و مهمان نواز و با ادبی هستن. تبریز خیلی به گردن ایران حق داره خدایی. هم در زمان جنگ 8 ساله که خیلی از سربازان تبریزی امدن ابادان که پدر من خود به عینه شاهدش بوده و همیشه تعریف میکرد از رشادت های قابل تحسین این مردم.
تبریزی هستی؟ کامنتم به دلیل نژاد پرستی حذف شد. هدفن این بود که بگم اگه میرین این شهر امادگی داشته باشین که ممکنه چه شرایطی پیش بیاد.
تجربه من چیز دیگه ای میگه. راستش با غریبه ها اصلا خوب نیستن. اخه هربار یه جور سرم کلاه گذاشتن. نمیخوام توهین کنم. هر چند توهین رو اونا به من کردن.

shangil
24-05-2017, 18:39
تبریزی هستی؟ کامنتم به دلیل نژاد پرستی حذف شد. هدفن این بود که بگم اگه میرین این شهر امادگی داشته باشین که ممکنه چه شرایطی پیش بیاد.
تجربه من چیز دیگه ای میگه. راستش با غریبه ها اصلا خوب نیستن. اخه هربار یه جور سرم کلاه گذاشتن. نمیخوام توهین کنم. هر چند توهین رو اونا به من کردن.

تبریزی نیستم ولی تبریزی ها رو دوس دارم چون هر بار رفتم خیلی خوب رفتار کردن. ادمهای سردی هستن ولی خب همه جا نسبت به مسایل فرهنگیش با هم فرق دارن.
الان من بگم اومدم شهر شما هر بار بدجوری سرم کلاه رفت چه معنی میده!
تعصبات رو باید گذاشت کنار و منطقی فکر کرد.
بسیار سر بسیاری از ادمها در شهرهای تهران مشهد شیراز اصفهان سنندج اهواز زاهدان رشت ... کلاه رفته یا توهین شده چه نتیجه ای میگیریم! اتفاقا یه تبریزی همین حرف شما رو دیروز در مورد شهرهای شیراز و کرمان بهم میگفت که چقدر میخواستن بپیچوننش و مسخرش کردن و حتی توهین و غیبت. خب بیاییم نتیجه بگیریم که مواظب باشین وقتی میرین اونورا هر ان ممکنه کلاه بره سرتون و ...
صرف اینکه بگم من رفتم فلان جا سرم کلاه گزاشتن (حالا جدای از اون حرفایی که شما نوشتی) و بهم توهین شد نتیجه خاصی بگیریم متاسفانه اینطوری نیس.
مثال ساده. دیدتون نسبت به عربها در خارج از کشور چیه؟! خیلیا از روی تعصب میگن دیدشون منفیه. ولی شما با یه عرب دوست شو هندوانه بده زیر بغلش ببین چقدر تحویلت میگیره در حالی که دوست خودت از پشت خنجر میزنه!

حیزون
24-05-2017, 18:52
دوست عزیز دانشجو
ببخشید فضولی میشه درستون رو تموم کردین دوست نداشتین برگشتین یا کار نبود یا ...؟ (البته میتونین جواب ندین)
بحث لیبرال بودن به کنار.درسته همه جای ایران تقریبا مثل هم هست ولی تفاوت های جزیی هست که اتفاقا باعث میشه ادم کمی تامل کنه. برای مثال ساده بگم ازربایجان اگر ترکی رو بلد نباشید زندگی کردن درش ساده نیست. نمیگم مردم به زبان دیگری حرف نمیزنن. قطعا شما با زبان خودتون که احتمالا فارسی هست بپرسین به شما جواب میدن منتهی مساله اینه که با توجه به سنتون کمی پیدا کردن رفیق فابریک براتون مشکل میسازه. همچنین وقتی بیرون باشین و مردم مثلا در این ور اونور به زبانی غیر از زبان خودتون حرف بزنن بلاخره ادم یه احساس غربتی میکنه. ترکها مهمان نواز هستند این رو برید میبینید ولی همزمان تعصب هم دارند و به خاطر اب و هواش به نظرم ادمهای سردتری هستند نسبت به جنوب. برای مثال مغازه دارها کمی بی حوصله هستن و زود میخوان مشتری بخره بره و حوصله زیادی ندارن. البته نمیشه گفت همه قطعی ولی اکثرا چرا. مردمش روشن هستند ولی تعصب هم در کنارش هست. مثلا در تبریز دخترها میتونن نسبتا راحت دوچرخه برونن و اونطوری که در اصفهان گیر میدم تبریز نمیدن. معتاد اینا خیلی کم داره و گدا گشنه نداره در شهر. حاشیه نشین داره ولی خیلی به کار شما خللی وارد نمیکنه. اب و هواش خوبه. الودگی هست در زمستان ولی خب کمتر.
ببینید خیلی چیزا دخیله در جواب دادن به شما. مساله کار که خودش خیلی مهمه و ممکنه نظرات رو به سمت تهران سوق بده!
من جای شما باشم همون شیراز رو که دوست دارین میرم اونجا.

نه من در حد علوم پایه اونجا خوندم ، بعدش دچار مشکلات عصبی شدم بدجور افسرده شدم دیوانه شدم ، بیشتر از تنهایی و کمی تربیت غلط خانواده شاید , بعد به یه دختره تو دانشگاه گیر دادم فکر کنم اون به پلیس گفته بود نهایتا کارم به اخراج از کانادا کشید .. بعدشم همه مشکلاتمو با خودم اوردم اینجا الا ن هم بیکار و بی عارم . الان تازه بعد از 10 سال دارم اون دوران رو فراموش میکنم .

در مورد تبریز هم که پرسیدم , قصد مهاجرت به اونجا رو نداشتم من یه چند تا برخورد جزئی با ترک زبان ها اینجا و اونجا داشتم .. بعدشم تو فوتبال اینجا به تیم شان فحش دادند که مسلما حق با آنها بود و خلاصه این من رو به فکر واداشت که چرا بعضی آدم ها بهتر گلیم شون رو از آب بیرون میکشن و بعضی ها لیبرال ترن کلا و چرا شهر ما اینجوریه . من اگه اونجا بخام برم چون تو هتل لاله تهران یه تبلیغ از یه جا تو اردبیل دیدم گفتم من که اینهمه کیش و میش و شیراز رفتم یه سر برم اونجا یا شاید جمهوری آذربایجان ؟! نمیدونم کلا میگم .. همین جوری پرسیدم و خیلی ممنون از جواب تان

حیزون
24-05-2017, 18:54
اخه شما که اینطور میگین احساس میکنم کمی ادم حساسی هستید. یا خیلی شناخته شده اید! یعنی چی مسخره میکنن متوجه نمیشم واللا!
اگر ادم حساسی هستید به نظرم جایی برید که مردمش خوب راه میان با ادم.
در مورد دختر هم باز همه جا هر جور ادمی هست فقط موقع ازدواج دقت کنید به تفاوت فرهنگها

بله کلا حساس و وسواسی ام ، هیچ جوری هم نمیتونم کنترلش کنم و به چیزای بی خود گیر میدم . تغییر محیط رو هم امتحان کردم فایده نداشته برای من بدتر شدم :(

حیزون
24-05-2017, 19:03
تبریزی نیستم ولی تبریزی ها رو دوس دارم چون هر بار رفتم خیلی خوب رفتار کردن. ادمهای سردی هستن ولی خب همه جا نسبت به مسایل فرهنگیش با هم فرق دارن.
بسیار سر بسیاری از ادمها در شهرهای تهران مشهد شیراز اصفهان سنندج اهواز زاهدان رشت ... کلاه رفته یا توهین شده چه نتیجه ای میگیریم! اتفاقا یه تبریزی همین حرف شما رو دیروز در مورد شهرهای شیراز و کرمان بهم میگفت که چقدر میخواستن بپیچوننش و مسخرش کردن و حتی توهین و غیبت. خب بیاییم نتیجه بگیریم که مواظب باشین وقتی میرین اونورا هر ان ممکنه کلاه بره سرتون و ...
صرف اینکه بگم من رفتم فلان جا سرم کلاه گزاشتن (حالا جدای از اون حرفایی که شما نوشتی) و بهم توهین شد نتیجه خاصی بگیریم متاسفانه اینطوری نیس.
مثال ساده. دیدتون نسبت به عربها در خارج از کشور چیه؟! خیلیا از روی تعصب میگن دیدشون منفیه. ولی شما با یه عرب دوست شو هندوانه بده زیر بغلش ببین چقدر تحویلت میگیره در حالی که دوست خودت از پشت خنجر میزنه!

حرف شما کاملا درسته همه جا نسبت به هم بدبینن و نمیشه گفت کی درست میگه ، من یه پسر عمو دارم که همه جای ایران ** کلک بازی درآورده اون به من میگفت تو ایران یا باید آدم شهر خودش بمونه یا فوق فوق ش بره تهران من خودم اهل معامله نیشتم که بگم آی کلا سرم رفت کلا زیاد سرم رفته

shangil
24-05-2017, 19:11
حرف شما کاملا درسته همه جا نسبت به هم بدبینن و نمیشه گفت کی درست میگه ، من یه پسر عمو دارم که همه جای ایران ** کلک بازی درآورده اون به من میگفت تو ایران یا باید آدم شهر خودش بمونه یا فوق فوق ش بره تهران من خودم اهل معامله نیشتم که بگم آی کلا سرم رفت کلا زیاد سرم رفته
تهران واقعا ترکیبی از ملیت هاست. شهر عجیبیه. ترک هم کم نداره توش.
حدس میزدم ادم حساسی باشید. من جای شما باشم علاوه بر تغییر شهر به فکر تغییر خودم هم میفتم. نوع دیدگاه و تفکر

body_guard
24-05-2017, 19:22
هیچ دید بدی به اعراب ندارم. از هیچ نژادی بدم نمیاد . از افغان از کرد از هیچ کس. اخه مساله اینه که مشکل من نبود. بچههای خوابگاه هم کلاسیهام بچه های دانشکده همه همین حس رو داشتن. اره همه جا کلاه بردار هست ادم خوب هم هست. در مورد تبریز برعکسه. حقه بازن ولی خوب هم بینشون پیدا میشه که من ندیدم. بعد از دانشگاه هم یه چند سال زندگی کردم اونجا. همسایه های اپارتمانوم رو هرگزززززز فراموش نمیکنم چه زجری کشیدم از دستشون. حتی تا پای عوض کردن کلید در اصلی اپارتمان رفتن. اخرش فرار کردم. فرار کردم ها . هرگز دیگه نمیخوام برگردم.

shangil
24-05-2017, 19:27
هیچ دید بدی به اعراب ندارم. از هیچ نژادی بدم نمیاد . از افغان از کرد از هیچ کس. اخه مساله اینه که مشکل من نبود. بچههای خوابگاه هم کلاسیهام بچه های دانشکده همه همین حس رو داشتن. اره همه جا کلاه بردار هست ادم خوب هم هست. در مورد تبریز برعکسه. حقه بازن ولی خوب هم بینشون پیدا میشه که من ندیدم. بعد از دانشگاه هم یه چند سال زندگی کردم اونجا. همسایه های اپارتمانوم رو هرگزززززز فراموش نمیکنم چه زجری کشیدم از دستشون. حتی تا پای عوض کردن کلید در اصلی اپارتمان رفتن. اخرش فرار کردم. فرار کردم ها . هرگز دیگه نمیخوام برگردم.
تجربه بدی بوده و البته گفتم که ممکنه همون تبریزی هم مثلا در شهر شما دانشجو باشه یا شهر دیگر همون تجربه رو داشته باشه.
اینکه حقه باز گفتم شما تجربتون انقدر بد بوده نتیجه رو کلی میگیرید که خب گفتم این اتفاقات همه جا میفته.
ببخشین شما اهل کجایید؟

تپل
06-07-2017, 22:08
اگر آب و هوا برات مهمه قاره کوچک ،شاهرود رو انتخاب کن
چهل کیلومتر تا جنگل رویایی ابر
60کیلومتر تا جنگل اولنگ
سه راه دسترسی به شمال : 120 کیلومتر تا گرگان و آزادشهر و علی آباد
وجود منطقه کم نظیر توران
20 کیلومتر تا منطقه حفاظت شده تپال
شهر آروم و باوجود انواع میوه ها و باغات از زردآلو و انگور و .... گرفته تا بهترین خربزه ها و خرما و زعفران و پسته و ...
خلاصه زندگی میکنی
البته همه ایران سرای من است و خوبه

shangil
21-08-2017, 10:44
تبریز خوبه فقط چند نکته
الان خیلی اینطوری نیست که دیگر ملل اذیت بشن درش و واقعا مردم تبریز مهمان نواز هستن. فقط کمی بی حوصله هستن و مثلا مثل اصفهانی ها اونطوری شاد و همیشه رقص و بزن و بکوب نیستن اونم به خاطر هواش هست. مثلا برین مغازه اکثرا بی حوصله هستن.
با این حال تعصب زیادی دارند به جایی که زندگی میکنن که خب ریشه تاریخی داره این
هیچ وقت هنگام مهاجرت هر کجا دو مساله یادتون نره
زبان + شرایط کاری (اگر مجبور نبودید مهاجرت نکنید مگر در این دو مورد مشکلی نداشته باشید)

shangil
21-08-2017, 11:07
سلام دوست عزيزم

خيلي برام اين نتايجتون و مخصوصا گزينه ها "ساختمانهای مدرن و زیبای فراوان" جالب بود

مي خوام خيلي ساده و تخصصي جوابتون رو بدم.

چون من خودم در تهران زندگي ميكنم و در اين مورد تحقيقات زيادي كردم و علاقه دارم بايد بگم تقريبا تهران بالاي 10 برج بيش از 30 طبقه اي و بيش از 50 برج بالاي 20 طبقه اي داره كه اكثرشون در شمال تهران و تعدادي هم در مركز تهران قرار دارند. اين در حاليه كه تبريز فقط 1 برج بالاي 20 طبقه داره كه اصلا قابل مقايسه با تهران نيست و فقط ميتونه با شيراز مقايسه بشه.برج هاي در حال احداث در تبريز و شيراز زياده كه در اينده اي تا 5-6 سال بعد اين دو شهر رو كمي به تهران نزديك ميكنه ولي باز فاصله با تهران زياده.

خطوط هواپیمایی پیشرفته

طبیعت زیبا و بکر

مساجد زیبا

يكي از اصلي اصلي اصلي ترين ملاك ها براي زندگي خوب و اروم فرهنگ مردم هست. مردم شهر تبريز فرهنگ بالايي دارند اما فكر كنم چيزي كه هر غريبه اي با سفر به تبريز دركش كرده غرور بيش از حد مردم عزيزه تبريز هست كه زياد از غريبه ها استقبال نميكنن .پس اين مورد تبريز رو خيلي ميتونه از بهترين جا براي زندگي دور كنه.

همچنين دقدقه اصلي شهر نشينان نقل و انتقال سريع بين شهر هست.شهر بزرگ تبريز متاسفانه هنوز خط متروش راه نيوفتاده و چندين برابر خطوط اتوبوسش از تهران كمتره.
تهران يكي از بهترين شهر هاي دنيا از نظر نقل و انتقال سريعه و در حال حاضر با وجود ابر شهر هاي چيني و ژاپني و... رتبه چهارم طولاني ترين خطوط مترو در اسيا رو داراست.

قربانت - مهدی

نمیدونم چرا مردم تهران هر روز دوست دارن از تهران فرار کنن با این اوصافی که شما کردین.
خود زابل هم همون بودجه ای که به تهران میدن رو بدن زابل بهتر از تهران میشه.

shangil
21-08-2017, 11:12

حالا از يك نظر ديگه بررسي ميكنم
يك نفر كه مثلا در نواحي جنوبي شهر تهران زندگي ميكنه علاوه بر امكاناتي كه در اطراف محل سكونتش داره ميتونه از امكانات,مراكز تفريحي و.. در 20 كيلومتر اون بر تر از خودش مثلا در شمال شهر هم استفاده كنه اما يك نفر درتبريز ديگه اين گستردگي رو نداره و فقط از امكانات اطراف خودش ميتونه استفاده كنه.

اصلا من به اين چيزا كاري ندارم.
باز هم روي فرهنگ مردم تاكييد ميكنم و بدون اينكه بخوام بي احترامي اي بين فرق فرهنگ مردم تهران و تبريز كنم مقايسشو ميزارم به عهده مردم تا حاشيه سازي نكنم. اما باز هر كاري ميكنم نميتونم از اين قضيه كه مردم تبريز از غريبه ها استقبال نميكنن بگذرم و اينو هم بدونيد كه سازمان ملل هرگز اين چيزا رو ملاك قرار نداده و اصلا هم نميدونه.

موفق باشيد

یه نکته دیگه اینه که خوشبختانه یا متاسفانه اکثر سرمایه گزاران داخل تهران ترک هستن یا اهل تبریز.علتش هم تمرکز امکانات در تهران هست. همون ساختمانهای بلند یک نمونه اش هست. بازار تهران هم که مثلا فرش و ... بازم سرمایه گزاراش اهل تبریز هستن.

shangil
21-08-2017, 11:30
سلام....

خیلی از کردها برای درمان میرن تبریز یا تهران.
یک مشکلی که مردم عزیز کرد یا سرمایه داهاشون دارن اینه که به جای اینکه به فکر پیشرفت محل خودشون باشن بیشتر به فکر اینن که زمین توسعه بدن.
برای مثال چرا نباید بیمارستان درست حسابی در محلهای کردنشین به خصوص استان کردستان باشه؟
سرمایه دارهاشون میرن جاهای دیگر سرمایه گزاری میکنن

shangil
21-08-2017, 11:39
این تجربیات من از مسافرت رفتن مجردی بوده که سعی داشتم بفهم تو شهر های دیگه اوضاع چگونه هست؟اگر اشتباه می کنم نظر و برداشت شخصی هست
اصفهان: من چون مشهدی هستم به غذا خیلی اهمیت میدم ولی تو اصفهان هر چی گشتم یک دونه رستوران بیشتر نبود که غذاهاشم جالب نبود. البته مرغ سوخاری و پیتزا فروشی بود ولی غذا خوری نداشت.اینطور که من فهمیدم مردم اصفهان بیشتر ترجیح میدن داخل خونه غذا بخورند.اوضاع کار خوبه ولی فقط افراد بومی استخدام می شوند و غیر بومی در کار نیست.قیمت خونه ها و اجاره ها خوبه.خیابون خیلی تمیز هست ولی خیابان هاش دو لاین بیشتر نیست. اتوبوس هاش خیلی شلوغه ولی تاکسی کرایه اش کمه(2 سال پیش نرخ پایه مشهد 150تا 200 بود اونجا 75 یا 100 تومان).مکان های دیدنی زیادی داره.از بالای اتشگاه که نگاه می کردم دیدم شهر نسبتا متوسطی هست و بزرگ نیست.دعوا هایی که من دیدم بیشتر در حد لفظی بود(یک مقدار جالب بود).تو خیابان اصلا ندیدم سیگار بکشند.من تو 3 پل تاریخی که بودم گشتی ندیدم که بیاد مزاحم جوان ها بشه ندیدم(راحت سر ظهر رو سی و سه پل داشتن:n12:میدادند .چون شهر گردشگردی مثل بقیه شهر ها اگر بفهمند قیمت دستت نیست خوب جیب هات خالی میشه.مسافر خونه هاش کمه.

شیراز:شهر بسیار اروم و مردمان لوتی وار داره خیلی راحت میشد باهاشون صمیمی بشی.فقط نمیدونم چرا یک سوال رو باید سه مرتبه می پرسیدی تا جواب می گرفتی.تعداد زیادی باغ داره برای طرفداران طبیعت که حتما فصل بهار باید برید.خیابان ها با اینکه به مقدار کافی لاین داره ولی به نسبت خودش ترافیک زیادی داره.کرایه تاکسی ها مقداری از اصفهان گرونتر بود.اماکن دیدنی مثل حمام وکیلش داخل شهر 5 تا 6 داره ولی تعداد زیادی خارج شهر هست مثل پارسه که 75 کیلومتری شیراز هست.وسائل الکتریکی نسبت به مشهد گرون تر بود.رستوران های خیلی خوبی داره.اب و هوا خوبی داشت.از اصفهان گرم تر بود.

تهران :اول که رسیدم سوار مترو شدم ببینم واقعا شلوغه؟اره ولی نه بطوری که خنده بازار نشون میده هر چند فکر کنم 7 تا خط داره.دیدم بعضی ها دارند با MP3 اهنگ گوش می دهند گفتم عجب حالی دارند بعد که پیاده شدم فهمیدم علتش تعداد زیاد موتور هست که واقعا گوشات اذیت میشه.بعلت وسعت شهر مسیرهای خیلی طولانی هست.کرایه تاکسی مقداری گرون هست.یک چیز خیلی جالب اینکه نگاه کردم همه صورتها 3 تیغه بود.خیابون بالاشهر زیبا بود و درخت قدیمی که جلوه خاصی داده بود.خطوط اتوبوس ها پر سرعت زیادی داره.کرایه خونه ها که همه میدونن چه خبره.مسافرخونه هاش هم خوبه.درامدها بالاست ولی خرج ها هم بالاست.هوا الوده است جالبیش اینکه روزی که من رفته بودم بارون اومده تازه هوا بهتر شده بودبازم داغون بود.تهران جزو چند شهر دنیاست که هر کسی بره یک سال اونجا بمونه اگر شرایطش رو داشته باشه همونجا میمونه.ولی من با اینکه تئاتر , مکان های تفریحی ,مراکز خرید داره و مردمش بر خلاف مشهد بسیار علاقه مند به مسئولین هستند:n02: ولی من به علت ازدحامی که داره واقعا نمی تونم توش زندگی کنم.تهرانی ها نمی تونند تو شهرهای دیگه زندگی کنند چون به بزرگی و همین مسائلی که گفتم عادت کردند

میگم با مسافرت اصلا نمیشه نتیجه گرفت و فقط با زندگی اونم چند سال تازه میشه فهمید چطورین شهرها. اصفهان اصلا اون چیزی که نوشتین در موردش صحت نداره واقعا.
درسته مال چند سال پیش هست ولی خب زندگی کردم درش دیگه. لاین خیابونها اکثرا زیاده و پارک ممنوع هست معمولا خیابون هاش. پارکینگ زیاد داره. رستوران و غذای خوب اصلا کم نیست درش.
گشت اذیت نمیکنه!! اذیت میکنه خوبم میکنه. تشریف ببرید کافی شاپ یا دوچرخه برونید حتی با حجاب ببینید وضعیت رو! اصفهان بیشترین اذیتی رو داره شاید بعد تهران
مسافرت در عید و دیدن بعضی چیزها با مهاجرت خیلی فرق داره
و خیلی مسایل دیگه

sasan.69
30-10-2017, 14:35
مهاجرت کاری برای تهران خوبه؟ الان مدت زیادی هس تو شهرخودمون دنبال کارم اما مورد مناسبی پیدا نمی شه و تصمیم دارم برای کار برم تهران که فکر می کنم مناسب تره

roham_06
09-11-2017, 11:50
گیلان عالیه

Sent from my P024 using Tapatalk

ملا نصرالدین
12-11-2017, 18:11
مهاجرت کاری برای تهران خوبه؟ الان مدت زیادی هس تو شهرخودمون دنبال کارم اما مورد مناسبی پیدا نمی شه و تصمیم دارم برای کار برم تهران که فکر می کنم مناسب تره

باید ببینید اهل انجام دادن چه کاری هستید.اگر دنبال کارهای اداری و پشت میز نشینی هستید بهتره خیالتان را راحت کنم که گشتم نبود نگرد نیست.توی تهران همه دنبال این جور کارها هستند و اصلا پیدا نمیشه مگر با پارتی

ولی اگر برایتان فرقی ندارد حتی کارگری هم حاضر هستید انجام بدهید تشریف بیاورید
فقط اینکه هزینه های زندگی توی تهران خیلی بالاست.بهتره اول یک جا برای زندگی در تهران پیدا کنید بعد به دنبال کار باشید.