PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک، معرفی یه فایر وال که ترافیکم رو نخوره!

88x88
01-08-2012, 18:15
سلام.
اقا من اینترنتم محدودیت حجمی داره.
برای همین نمی خوام انتی ویروس یا فایروالی که می ریزم، خودش هم به اینترنت وصل شه.
اما تا الان هر چی ریختم خودشم وصل شده به اینترنت خراب کرده این ترافیکم رو گرفته.
تا چند وقت پیش کومودو اینترنت سکیوریتی داشتم.
روز اول اپدیتش رو از تو تنظیمات بستم، فرداش دیدم ششصد مگم پریده!! نمی دونم چی کار کرده بود.
اما مجبور شدم خود کومودو رو از توی خود کومودو، بذارم تو لیست سیاه.
دسترسی خودش رو خودش گرفت، نمی دونمم برای چی به اینترنت وصل می شه! به جز اپدیت، مگه کار دیگه ای می تونه کنه که 600 مگ بگیره تو یه شب؟؟

حالا اونو چند شب پیش بی خیال شدم( انصافا خیلی قوی نبود انتی ویروسش.) کسپر ریختم.
اینم اپدیتش رو بستم، اما الان رفتم دیدم اینم ترافیکم رو گرفته! اپدیت رو گذاشتم روی منوالا! اما باز توی ریپورت های خودش دیدم نوشته 160 مگ کسپر اسکای مصرف کرده.
دارم دیوونه می شم، کسی می تونه یه چی معرفی کنه که شعورش برسه از اینترنت استفاده نکنه؟
حقیقتش فقط فایر وال هم باشه کافیمه.برای همین توی بخش فایر وال نوشتم.
انتی ویروس نداشتم نداشت، چون هر چند وقت یه بار با دی وی دی های لایو انتی ویروس ها چک می کنم. یو اس بی سکیوریتی هم دارم.
فایر وال خوب و سبک کسی معرفی کنه ممنون می شم...
ببخشید تاپیک جدید زدم، تاپیک پرسش و پاسخ کلی ندیدم، مجبور شدم...

xman681
01-08-2012, 18:47
سلام

اینترنت سکوریتی امسی سافت را نصب کنید اگر هم فقط فایروال میخوای Emsisoft Online Armor نصب کن

آنتیش را میتونی آپدیت اتوماتش را خاموش کنی و هر وقت دوس داشتی آپدیت کنی و فایروالش هم همینطور البته فایروالش حجم پایینی از آپدیت داره و ضمنا ترافیک دیگری را هم استفاده نمیکنه

موفق باشید

88x88
01-08-2012, 19:26
خیلی ممنون از این که سریع جواب دادین.
ببخشید این فایر وال، مانیتورینگ اینترنت هم داره؟ که ادم ببینه هر برنامه ای چقدر اینترنت استفاده کرده؟

jolan57
01-08-2012, 19:39
فایروال هیچ استفاده ای از اینترنت نمیکنه تنها استفاده ای که فایروال از اینترنت داره آپدیت خود برنامه است که اگر شما آخرین ورژن رو دانلود کنید مطمئنا این آپدیت رو نخواهید داشت
من با هر دو فایروالی که بالا گفتین کار کردم هیچ کدوم حجم اینترنت رو استفاده نمیکنند
البته پیشنهاد میشه حتما آپدیت اولیه آنتی ویروس رو انجام دهید
شما باید مشکل رو در جایی دیگه جستجو کنید حالا اگر خطر ویروس و تروجان رو نادیده بگیریم شاید مهم ترین دلیلش -- شدن اکانت کاربری اینترنت شما است یا اگر از اینترنت وایرلس استفاده میکنید امکان -- شدن بسیار است
این موارد رو کنترل کنید
بعدش تنها آخرین ورژن فایروال کمودو رو از سایتش دانلود و نصب کنید (فایروال تنها و نه آنتی ویروس ) مطمئنا مشکلی نخواهید داشت

88x88
01-08-2012, 21:13
ممنونم دوست عزیز.
اما من نرفتم از ای اس پیم ترافیکم رو ببینم و بعد بینم کم شده بگم این برنامه ها مقصرن.
من از مانیتورینگ خود این برنامه ها استفاده کردم. درسته اینترنت من وایرلس هست و خیلی هم سکیوریتی بالایی نداره. اما کسی استفاده ای کنه از این اینترنت، فقط توی ترافیکی که ای اس پی نشون می ده معلوم می کنه.
مشکل من اینه که خود این برنامه ها از اینترنت استفاده می کنن.
خود نتورک مانیتور کسپر اسکای زده بود 139 مگ اینکامینگ داشته.

Jadda
01-08-2012, 23:41
سلام

من نمیدونم الان از چه فایروالی استفاده میکنید و یا اینکه قصد دارید از چه فایرولی استفاده کنید. ولی اگر قصد استفاده از فایروال کومودو را دارید این کارها را انجام بدهید:

1- ابتدا از طریق کومودو دسترسی خودش رو به نت قطع کنید!!:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- از قسمت +D اون دو موردی که نشون دادم را غیر فعال بکنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3- ازقسمت More اون دو موردی که نشون دادم را غیر فعال بکنید:

4- هر وقت کومودو پیغامی نشون داد حواستون به قسمتی که نشون دادم باشه تا تیک نداشته باشه:

qwertym
01-08-2012, 23:54
دوست عزیز من بهتون فایروال Private Firewall را معرفی می کنم و خودم هم ازش استفاده می کنم و نرم افزار بسیار خوبی هستش هم کم حجم و هم رایگان و هم کارکرد آسان

و هر برنامه ای هم که بخواد با اینترنت ارتباط برقرار بکنه شما میتونی بهش مجوز اتصال یا عدم اتصال را بدی

88x88
01-08-2012, 23:56
ممنونم واقعا.
کومودو رو قبلا استفاده می کردم. اولش فقط اپدیتش رو برداشته بودم. بعدش که دیدم خودش باز از اینترنت استفاده می کنه، از تو خود کومودو بلاکش کردم.
اما دیگه نمی دونستم اینم به پردازش ابری رو اورده.
اما کومودو یکم خسته ام کرده. یه یه سالی شد که ازش استفاده کردم، اما یکم پیغام هاش رو اعصاب بود.
الان فقط فایر وال می خوام. یه فایر والی که مانیتورینگ شبکه اش هم خوب باشه بفهمم هر برنامه ای، چند مگ ترافیک مصرف کرده...

amirr_amirr
02-08-2012, 13:39
منم یه فایروالی میخوام که مانیتورینگ زیبایی داشته باشه درمورد نرم افزارها ؟ ظاهر قشنگ و ساده

از comodo متنفرم

M.Hashemi
02-08-2012, 17:39
با سلام
firewall یک نرم افزار امنیتی است و زیبایی در ان ها زیاد تاثیر ندارد.(GUI ممکن است امنیت firewall را زیر سوال ببرد ).
اگر به دنبال قدرت هستید firewall های زیر را معرفی می کنم : comodo, outpost, zone alarm اما اگر به دنبال زیبایی gui هستید : ashampoo firewall, ....
* کومودو به صورت کاملا رایگان است.
* outpost نیاز به لایسنس دارد.
* Zone Alarm هم رایگان دارد و هم لایسنسی البته من این از firewall را زیاد خوشم نمیاد(تقریبا می توان گفت محصول اسرائیل است).
با تشکر

*Batman*
02-08-2012, 17:47
ممنونم واقعا.
کومودو رو قبلا استفاده می کردم. اولش فقط اپدیتش رو برداشته بودم. بعدش که دیدم خودش باز از اینترنت استفاده می کنه، از تو خود کومودو بلاکش کردم.
اما دیگه نمی دونستم اینم به پردازش ابری رو اورده.
اما کومودو یکم خسته ام کرده. یه یه سالی شد که ازش استفاده کردم، اما یکم پیغام هاش رو اعصاب بود.
الان فقط فایر وال می خوام. یه فایر والی که مانیتورینگ شبکه اش هم خوب باشه بفهمم هر برنامه ای، چند مگ ترافیک مصرف کرده...
سلام.
اگر اصرار دارید از فایروالی به غیر از کومودو استفاده کنید، Online Armor انتخاب خوبیه.
مانیتورینگ خیلی خوبی داره و فکر میکنم شما رو راضی کنه.
علاوه بر این، نسخه رایگان Web Shield به منظور مقابله با فیشینگ و همچنین Anti Keylogger هم داره.
اگر هم حال و حوصله پاسخ به پیغامهای متعدد رو ندارید کافیه Program Guard رو غیر فعال کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vtn54
02-08-2012, 19:04
سلام

بعضی از نرم‌افزارهایی که ترافیک اینترنتی را کنترل می‌کنند معمولا به شکل پ.ر.و.ک.س.ی عمل می‌کنند یعنی بین سیستم شما و وب قرار می‌گیرند و تمام ترافیک ورودی و خروجی از آنها رد می‌شود من در مورد کومودو مطمئن نیستم ولی میزان ترافیکی را که کاسپرسکی در قسمت Network Monitor نشان میدهد مربوط به خود کاسپرسکی نیست بلکه ترافیک سایر برنامه‌هایی است که شما اجازه اتصال به وب را به آنها داده اید برای روشن شدن موضوع به شکل قسمت Network Monitor در سیستم من توجه کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همانطور که می‌بینید میزان ترافیک ورودی که در مقابل کاسپرسکی نوشته شده است تقریبا معادل مجموع کل ترافیک ورودی مصرف شده توسط سایر نرم‌افزارها است و فقط قسمت کمی از آن مربوط به خود کاسپرسکی است.

در مورد کاسپرسکی هیچوقت دسترسی خود آن را به وب قطع نکنید چون بسیاری از توان شناسایی آن را از دست می‌دهید.

ارادتمند

qwertym
02-08-2012, 19:46
نرم افزار Private Firewall

ها و دیوارهای آتش امروزه بین اکثر کاربران اینترنت فراگیر شده است و کمتر شخصی وجود دارد که بدون مجهز بودن به یکی از دیوارهای آتش وارد دنیای پر از خطر و حمله ی وب شود و اطلاعات ارزشمند خود را در معرض خطر قرار دهد. شرکت Privacy Ware که در زمینه ی امنیت فعالیت می نماید نسخه ی جدید دیوار آتش خود را با نام Privatefirewall عرضه نموده است. این Firewall قدرتمند تمامی فعالیت های سیستم را زیر نظر میگیرد و از هرگونه حمله به سیستم شما و پخش کرم در سیستم و ورود نرم افزارهای مخرب جلوگیری می نماید. علاوه بر این به هیچ نرم افزاری اجازه ی دسترسی به اینترنت و فعالیت در آن را بدون اطلاع شما نمی دهد بنابر این خیالتان از جانب امنیت سیستم تا حد بالایی راحت خواهد بود. سایر توانایی های این دیوار آتش شامل Block کردن آدرسهای ناخواسته و شناسایی میل های ناشناس و مزاحم و دادن گزارش آنی کار مخفی نمودن شما در اینترنت میباشد.

Jadda
02-08-2012, 21:55
سلام علیکم,

یکی دو نکته را ذکر بکنم و عرضم تمام.

برای اینکه فایروالها قادر به فیلترینگ پکتها باشند مستلزم این است که تمامی ترافیک و پکتهای ورودی و خروجی از فایروال عبور کنند. در غیر این صورت فیلترینگ ترافیک و پکتها امکانپذیر نیست.

اما شاید نوع نشان دادن فعالیتها در بخش نتورک متفاوت باشد؛ در مورد کومودو هم میزان حجم بسته های وارد و خارج شده برای هر نرم افزار به طور جداگانه و ضمنا برای هر کانکشنِ آن فایل یا نرم افزار به طور مجزا (فقط اکتیو) نشان داده میشود.

مطلب بعدی اینکه چون مسئله دوستمون این بود " فایروال ترافیکم را میخوره" ؛ جواب بنده هم متناسب با مشکل ایشون بود. (این را برای این عرض کردم که سایر کاربران این تنظیمات را انجام نـدهند........مخصوصا موارد 1 و 2)