PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حقوقم بالا کشیده شده، راهنمای حقوقی میخوام

EHSANRF
01-08-2012, 10:42
من 11 ماه میشه دارم به فرموده رئیس یه اداره دولتی توی واحد فناوری اطلاعاتش کار میکنم.
همون اول رئیس اداره گفت کارت رو درست میکنم ولی تا حالا اینطور شده :
ماه دوم از یه شرکت خصوصی درخواست کرد حقوقم رو بدن که قبول نکردن ( مامور به خدمت زوری !! )
ماه ششم قبول کردن که پایه اداره کار رو بهم بدن یعنی 330 تومن ماهانه از ماه ششم به بعد ( یعنی شش ماه هیچ )
الان این شرکت داره حقوق من رو ماهانه 330 میده، بدون قراردادی چیزی!
من میخوام از این اداره بیام بیرون، آیا امکان داره بتونم اون شش ماه اول رو بگیرم!؟
این وسط فقط یه سری نامه رد و بدل شده بین اداره و شرکت خصوصیه..
و ضمناً برگه های مرخصی و ماموریتم رو حفظ کردم و دارمشون برای شکایتی چیزی...
آیا میشه اداره کار شکایت کرد!؟
اگه میشه من قرارداد ندارم و فقط و فقط کارمندای اونجا برام تائید میکنن که اونجا بودم کفایت می کنه!؟
راهنمایی می فرمائید!؟

A/|\IR
01-08-2012, 12:00
سلام
اول از همه بگم حقوق وزارت کار 389 تومانه نه 330 !
شما بیمه هستین؟ یعنی شرکت بیمه تون کرده؟ اگه بیمه کرده برین شکایت کنین یکاری کنین بیرونتون کنن اگه بیرونتون کنن میتونین بیمه بیکاری بگیرید که برای مجردا اگه اشتباه نکنم حقوق 6 ماه است و برای متاهل ها 1.5 سال ، تکرار میکنم !! یادتون باشه خودتون از کار بیرون نزنید که دستتون به هیچ جا بند نمیشه سعی کنین کاری کنین اخراجتون کنن در این صورت میتونین بیمه بیکاری بگیرین.

EHSANRF
01-08-2012, 19:37
سلام
اول از همه بگم حقوق وزارت کار 389 تومانه نه 330 !
شما بیمه هستین؟ یعنی شرکت بیمه تون کرده؟ اگه بیمه کرده برین شکایت کنین یکاری کنین بیرونتون کنن اگه بیرونتون کنن میتونین بیمه بیکاری بگیرید که برای مجردا اگه اشتباه نکنم حقوق 6 ماه است و برای متاهل ها 1.5 سال ، تکرار میکنم !! یادتون باشه خودتون از کار بیرون نزنید که دستتون به هیچ جا بند نمیشه سعی کنین کاری کنین اخراجتون کنن در این صورت میتونین بیمه بیکاری بگیرین.

متاسفانه امضام رو دارن و به راحتی هر روزی که بخوان اخراجم کنن میتونن قراردادی درست کنن از روزی که اومدم تا اون روز!!!
بیمه فقط 4 ماه برام واریز شده ( توسط اون شرکت خصوصی ) نه اون اداره دولتی!
هیچ مدرکی دال بر اینکه من کارمند اون شرکت خصوصی هستم بجز لیست بیمه که تو سایت پرینت کردم ندارم.
و از اداره دولتی هم یه سری برگه مرخصی و ماموریت و حکم داخلی ..
دستم به جایی بند میشه!؟

A/|\IR
02-08-2012, 11:19
شما حقوق تون رو از کدوم شرکت طلب دارین ؟
اگه از خصوصیه هست که بیمه تون کرده میتونین بعد از اخراج بیمه بیکاریتونو بگیرین - با اون مدارک فک کنم میتونین ثابت کنین که اونجا کار میکردین ، یه چیز دیگه هم بگم برای اینجور کارا باید یه کسی مثل سرکارگر باهاتون موافق باشه! بازم شما به اداره کار برین و شرایط رو اونجا جویا شین اونا خیلی بهتر میتونن راهنماییتون کنن.

EHSANRF
04-08-2012, 19:40
شما حقوق تون رو از کدوم شرکت طلب دارین ؟
اگه از خصوصیه هست که بیمه تون کرده میتونین بعد از اخراج بیمه بیکاریتونو بگیرین - با اون مدارک فک کنم میتونین ثابت کنین که اونجا کار میکردین ، یه چیز دیگه هم بگم برای اینجور کارا باید یه کسی مثل سرکارگر باهاتون موافق باشه! بازم شما به اداره کار برین و شرایط رو اونجا جویا شین اونا خیلی بهتر میتونن راهنماییتون کنن.

من حقوق رو از اداره دولتی طلب کردم
مدارکی که دارم مال همینجاس، مال جایی که دوماهه حقوقمو میده نیست..
این اداره بزور بهشون گفته یه حقوقی به من بدن...

ارسال شده از Galaxy Nexus با استفاده از تپاتالک 2

senaps
05-08-2012, 00:34
دوست عزیز، شما 11 ماه کار کردین برای یه اداره و شرکت خصوصی زیر نظرش، بعد فقط 4 ماه اولش براتون بیمه ریختن؟!!! میدونین این یعنی چی؟!
یه تهدید به شکایت از اداره‌ی کار، تمام حقوق معوقه‌ی شما رو بر میگردونه!!!! چطور جرات کردن بدون قرار داد، شما رو به کار بگیرن و بیمه نریزن؟!!!! بعدش، اگر شما مدارکی دارین که دال بر اینه که برای شرکت مربوطه کار کردین(همون ماموریت و اینا....) دیگه نیازی به تایید کارمندانش هم نیست....

پس شما دو چیز طلب دارید:
1- بیمه!! وای اگر تامین اجتماعی و اداره‌ی کار بفهمن که بیمه‌ی یه کارمند رو نریخته شرکتی!! چنان جریمه‌ای بکنن که تو تاریخ بنویسن!!
2- حقوقتون!!

حتمی یه سر برین به اداره‌ی کار.... بگین بیمه‌ام رو نریختن و کار هم براشون کردم و پولم رو ندادن....مدارک رو هم رو کنین... شخصا فکر میکنم که کاملا حق با شماست!

logos
06-08-2012, 11:13
اداره كار به صورت جدي پشت شما هست و شما با شكايت مي تونيد هم حقتون رو بگيريد هم اون شركت خصوصي رو بيچاره كنيد ... به نظر من ابتدا بريد دنبال كارهاي شكايت و كمي اطلاعات از اونجا جمع كنيد بعد بريد به رييس شركت بگيد كه اگه پولتون (به صورت كامل 390 تومن ماهانه) و البته حق بيمتون + جريمه ديركرد بيمه تون رو نده شما شكايت ميكنيد و اگه نداد شكايت كنيد ... در اين حالت يه احتمال خوب وجود داره كه پول شما رو خيلي سريع از شركت بگيرن و بهتون بدن بعد شركت بياد از حقش دفاع كنه :31: