PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین نرم افزار واسه بک اپ گیری از ویندوز کدومه؟

yashgin128
31-07-2012, 17:56
سلام
من پارسال توسط acronise یه بک اپ از درایو ویندوزم گرفتم که حجمش حدود 12 گیگ شد(حجم اطلاعات روی درایو ویندوزم 55 گیگ بود)تا اینکه چند روز پیش که ویندوزم پرید و اومدم از این بک اپ استفاده کنم متوجه شدم کار نمیده.یعنی اون 55 گیگ رو برمیگردندون ولی ویندوز تو قسمت بوت کار نمیداد.هر کاری هم کردم(بوسیله repair) باز افاده ای نکرد.خلاصه هر راهی که بود امتحان کردم ولی جواب نداد.
بالاخره مجبور شدم یه ویندوز جدید نصب کنم که جدا از اینکه نرم افزارهایی که قبلا نصب کرده بودم پرید ،ویندوز اصلم هم + درایورهای سخت افزاری + نرم افزارهای اصلی (نرم افزارهای شرکت سازنده که لینوو باشه)که روی ویندوز ابتدایی بود هم پرید.البته یه نسخه پشتیبان کامل دارم که روز اولی که لپتاپم رو گرفتم تهیه کردم ولی اونو اگه برگردونم کل اطلاعاتم پاک میشه.
بهر حال الان نیاز به یه نرم افزار خوب دارم که دیگه اون جریان سرم نیاد.کدوم نرم افزار ها رو شما پیشنهاد میدید؟
میگم خود ویندوز ابزار هایی که واسه این کار داره چطوره؟
ممنون

LightningII
31-07-2012, 18:11
ببین . برنامه های پشتیبان گیری زیاده و بعضیاش مثل نورتون گاست عالی هستند ولی اینکاری که میگم رو بکن تا دیگه از این مشکلات نبینی .
شما همیشه دو تا ویندوز توی دو تا پارتیشن جدا یکی توی C و یکی توی D داشته باش .
مثلاً Win7 x86 توی C و x64 توی D .
ویندوز معمول کاریت همون x64 باشه .
برای پشتیبان گرفتن از D میری داخل C و با پاراگون سویت راحت ازش پشتیبان میگیری و روی یکی از پارتیشنهای دیگه دخیره میکنی . بنظر من بهتره تیک مربوط به بوت سکتور رو هم بذاری تا از اونم پشتیبان بگیره .
موقع پشتیبان گرفتن میری توی تنظیماتش و یکسری تغییرات اعمال میکنی .
مثلاً همه ی فایلها رو پشتیبان بگیره و از بعضیها skip نکنه . فشرده سازی هم من گذاشتم روی none تا موقع بازگردونی، زیاد از cpu کار نکشه .
این برنامه تضمینیه و دیگه هیچوقت مثل آکرونیس ارور بوت یا گم شدن hall.dll و... نمیبینی .
من خودم روی لپتاپم به همین روش چندین ساله پشتیبان میگیرم و یکبارم به مشکلی برنخوردم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yashgin128
31-07-2012, 18:29
عزیز چه کاریه که من دوتا ویندوز نصب کنم.تازه اگه قرار باشه دو تا سیستم عامل داشته باشم میرم اون یکی رو لیون مکینتاش یا لینوکس نصب میکنم.همینطورش هم من با عدم فضای کافی روی هاردم مواجه هستم.
در هر صورت ممنون.
دوستان کسی نظر دیگه ای نداره؟

LightningII
31-07-2012, 19:51
عزیز چه کاریه که من دوتا ویندوز نصب کنم.تازه اگه قرار باشه دو تا سیستم عامل داشته باشم میرم اون یکی رو لیون مکینتاش یا لینوکس نصب میکنم.همینطورش هم من با عدم فضای کافی روی هاردم مواجه هستم.
در هر صورت ممنون.

خب همینه دیگه . وقتی یه ویندوز داشته باشی اومدیم ویندوزت و سیستمت ویروسی شد میخوای چکار کنی ؟
از یکور خطر از دست دادن اطلاعات مهمت هست و از طرف دیگه ریکاوری کردن مشکلت رو حل نمیکنه .
اونوقت باز کاسه ی چه کنم چه کنم مثل الان دست میگیری .
ولی اگه ویندوز دوم داشته باشی و اونم از لحاظ سکیوریتی وضع خوبی داشته باشه راحت میری از داخل اون پاکسازیتو انجام میدی . از طرفی فایلهای اصلی بوت هم هیچوقت آسیب نمیبینه . پشتیبان گیری/ریکاوری از D هم بجای خود.
من بعد از سالها آزمون و خطا فهمیدم که این بهترین روشه و روی دهها سیستم شخصی و اداری که بهم مراجعه کردند این کار رو کردم و بعد از 15 سال کار تخصصی کامپیوتر هنوز مشکلی ندیدم .
شما دیگه خود دانی عزیزم.

jafarian
01-08-2012, 06:59
پیشنهاد منم بازم استفاده از برنامه اکرونیس برای شما شما درصورتی قادربه بازیابی بک آپ نیستین که از اون درایوی که بک آپ تهیه کردین داخل پارتیشنش تغییرات ایجاد کنید لینک اول بهترین برنامه ها در زمینه ایمیج گیری رو مشخص کرده که حتما بکارتون میاد لینک دوم هم ورژن فینال بوت اکرونیس برای شما لینک کردم:20: