PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال خیلی مهم در مورد باطری لپ تاپ تازه خریداری شده

dishlame
29-07-2012, 20:27
سلام دوستان و اساتید
امیدوارم حالتون خوب باشه

همیشه وقتی موبایل یا لپ تاپ می خریم می گن که 10 ساعت بزن به شارژ و باهاش کار نکن !

فکر نمی کنم این رو توی دفترچه راهنمای این محصولات نوشته باشه

نظر من این هست که وقتی می زنی به شارژ بعد از 1 ساعت ( کم یا بیشتر ) شارژ 100 % می شه ، و دستگاه خودش شارژ رو قطع می کنه ( چون اگه نشه که دستگاه می ترکه )
و ادامش الکی هست

حال می خواستم با دلایل علمی بفرمایید که چرا می گن 10-12 ساعت بزنید به شارژ ؟ اگه نزنیم چه اتفاقی می افته ؟

سپاس از شما:40:

775e
29-07-2012, 21:29
سلام دوستان و اساتید
امیدوارم حالتون خوب باشه

همیشه وقتی موبایل یا لپ تاپ می خریم می گن که 10 ساعت بزن به شارژ و باهاش کار نکن !

فکر نمی کنم این رو توی دفترچه راهنمای این محصولات نوشته باشه

نظر من این هست که وقتی می زنی به شارژ بعد از 1 ساعت ( کم یا بیشتر ) شارژ 100 % می شه ، و دستگاه خودش شارژ رو قطع می کنه ( چون اگه نشه که دستگاه می ترکه )
و ادامش الکی هست

حال می خواستم با دلایل علمی بفرمایید که چرا می گن 10-12 ساعت بزنید به شارژ ؟ اگه نزنیم چه اتفاقی می افته ؟

سپاس از شما:40:

سلام دوسته من
شارژ 12 ساعته برای یاتر های کادیومی که باتری های قدیمی هستند
اما این باتری ها نیکلی هست اما یه باتری جدید هم اومده که نیکل پولیمری هست
که این اخریه اگر شارژتم نصفه باشه بزنیش سر شارژ هیچ آسیبی به باتری نمی رسه

dishlame
30-07-2012, 17:10
خلاصه مهم نیست که بزنیم یا نه ؟ درسته ؟:46:

shahrooz_mot
05-10-2012, 06:05
خلاصه مهم نیست که بزنیم یا نه ؟ درسته ؟:46:

نه مهم نیست خیالتون راحت باشه.

M A M M U T
05-10-2012, 06:44
و ادامش الکی هست

البته اگه زیاد از باتری استفاده نمیکنید برای باتری مفید نیست که به مدت طولانی 100 شارژ باشه.دلیلش رو نمیدونم اما یه سری نرم افزار های POWER MANANGMENT هست که باتری رو روی 60 درصد شارژ میکنه و مخصوص زمانی هست که زیاد از باتری استفاده نشه دلیلش رو اگه دوستان بگن ممنون میشم.