PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انجین دو بعدی Dream Engine 2

dragonboy
29-07-2012, 17:05
[align=center][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
انجین دوم تیم دریم فکتوری که زیر مجموعه انجینهای دریم انجین میباشد و قابلیت پورت بر سیستمهای Windows ، Linux ، Mac OSX ،FreeBSD را خواهد داشت معرفی شد. مشخصات فنی این انجین در ادامه به همراه اولین خروجی این انجین که بر روی سیستم عاملهای Windows ، Linux پورت شده قرار گرفته. شایان ذکر میباشد پروژه دوم تیم ردیم فکتوری بنام ارتش چهار نفره ( Army of Four ) بر روی این انجین ساخته خواهد شد.
مشخصات فنی:
Graphic API: OpenGL
Sound: OpenAL
Script Engine: Lua5.1
Physic Engine: Box2D
روند پیشرفت پروژه
۲۰% ادیتور
۴۰% هسته ی انجین
لینک خروجی ویندوز
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای اجرا شدن نسخه ویندوز فایلای زیر را دردایرکتوری System32 کپی کنید
فایلهای جانبی
لینک خروجی لینوکس

dark_dragon
29-07-2012, 17:30
یه تاپیک درست عین همین اینجا نداشتی ؟!

dragonboy
29-07-2012, 17:42
یه تاپیک درست عین همین اینجا نداشتی ؟!
عزیزم عنوان تایپیک رو نگاه کنید این انجین دومه تیم ماست

dark_dragon
29-07-2012, 18:16
بهتر بود توی همون تاپیک قبلی این نسخه رو اعلام می کردید. تاپیک های جداگانه واسه ورژن های مختلف خیلی جالب به نظر نمی رسه ماهان جان. (اگه درست گفته باشم)

Expert32
29-07-2012, 18:23
سلام.
من خروجی رو تست کردم.
اگر نظر واقعیم رو بخوام بگم باید بگم اصلا راضی کننده نیست!
نرخ فریم روی 50 بود ولی تمام CPU یعنی 98 درصد داشت مصرف میشد با اینکه در صفحه چیزی جز 4 تا اسپیرایت ساده نبود!
وقتی هم تمام صفحه میکردم نرخ فریم میومد روی 30!
پرش و پارگی صفحه هم به وفور مشخص بود.
من از یک سیستم معمولی استفاده کردم و روی همین سیستم بازیهای دو بعدی سنگین اجرا میکنم و هیچ مشکلی پیش نمیاد و بسیار روان اجرا میشن.(این رو گفتم بخاطر اینکه فکر نکنید از سیستم خیلی ضعیف استفاده کردم)
من قبلا در همین فروم خروجی های یک انجین ایرانی دیگه رو هم تست کردم دقیقا یادم نیست برای چه کسی بود ولی خیلی خوب کار شده بود و اسپیرایتهای زیادی در صفحه با نرخ فریم بالا و کاملا روون انیمیت شده بودند و رزولیشن صفحه هم در بالاترین مقدار قرار داشت. ولی این خروجی زیاد راضی کننده نبود.

dragonboy
29-07-2012, 19:40
بهتر بود توی همون تاپیک قبلی این نسخه رو اعلام می کردید. تاپیک های جداگانه واسه ورژن های مختلف خیلی جالب به نظر نمی رسه ماهان جان. (اگه درست گفته باشم)
عزیزم نمیشه که اطلاعات اون انجین و این انجین رو یه جا گذاشت قاطی میشه

سلام.
من خروجی رو تست کردم.
اگر نظر واقعیم رو بخوام بگم باید بگم اصلا راضی کننده نیست!
نرخ فریم روی 50 بود ولی تمام CPU یعنی 98 درصد داشت مصرف میشد با اینکه در صفحه چیزی جز 4 تا اسپیرایت ساده نبود!
وقتی هم تمام صفحه میکردم نرخ فریم میومد روی 30!
پرش و پارگی صفحه هم به وفور مشخص بود.
من از یک سیستم معمولی استفاده کردم و روی همین سیستم بازیهای دو بعدی سنگین اجرا میکنم و هیچ مشکلی پیش نمیاد و بسیار روان اجرا میشن.(این رو گفتم بخاطر اینکه فکر نکنید از سیستم خیلی ضعیف استفاده کردم)
من قبلا در همین فروم خروجی های یک انجین ایرانی دیگه رو هم تست کردم دقیقا یادم نیست برای چه کسی بود ولی خیلی خوب کار شده بود و اسپیرایتهای زیادی در صفحه با نرخ فریم بالا و کاملا روون انیمیت شده بودند و رزولیشن صفحه هم در بالاترین مقدار قرار داشت. ولی این خروجی زیاد راضی کننده نبود.
خب عزیزم این انجین تازه کار ساختش رو شروع کرده و هنوز به سیر تکاملی خودش دست پیدا نکرده و باید خیلی منتظر بمونید تا نسخه کاملش بیرون بیاد این تایپیک هم صرفا جهت معرفی این انجین بوده

Expert32
29-07-2012, 20:01
خب عزیزم این انجین تازه کار ساختش رو شروع کرده و هنوز به سیر تکاملی خودش دست پیدا نکرده و باید خیلی منتظر بمونید تا نسخه کاملش بیرون بیاد این تایپیک هم صرفا جهت معرفی این انجین بوده
یه مشکلی که وجود داره اینه که شما تو این زمینه (برنامه نویسی انجین) همونطور که خودتون گفتید تخصص ندارید و امکان بحث فنی اینجا وجود نداره.
اگر خود برنامه نویستون اینجا بود و میشد باهاش صحبت کرد خیلی بهتر بود.
در کل تشکر و اینکه منتظر پیشرفتتون هستیم.

ehsan_wwe
30-07-2012, 11:47
راستی دیدی گفتم با دایرکت ایکس نمیشه خروجی جز محصولات ماکروسافت داد .... اما کار خوبی کردین به همون ادامه ندادین شک نکنید سودشو میبینید
منم موافقم وقتی اولش اینهمه سنگینه تو آینده خیلی سخت میشه بهینه کردن انجین
یه سری گزینه هست که بد نیست رعایت کنید
البطه دوست شما استاد ماست انا گفتم گفتنش خالی از لطف نباشه
هر آبجکتی که میمیره فقط از صفحه محو نشه از ram اسپرایتاو .. پاک بشه
سعی کن 2 تا فریم اسپرایت قبل فریم جاری و فریم اول رو تو رم buffer کنی و بقیشو از رم بندازی بیرون به این کار stream کردن میگن اگه درست یادم باشه

راستی پیشرفت خوبی دارین اما اگه اصولی نرین جلو به مشکل بر میخوریه
برنامه نویس بین المللی میگفت ( اسمشو یادم نیت ) وفتی میگن تو ورژن 0.001 مشکلی بود اگه تو ورژن 0.002 اون مشکل بد تر شد پروژه رو باید از اول نوشت

اینارو به برنامه نویست منتقل کن لطفا

راستی بهشون بگین خسته نباشید از سمت من چون واقآ کار سختیه

M0hsen3D
30-07-2012, 12:09
منم تست کردم و مشکلی ندیدم تو انجین فقط چرا فریم ریت محدود به 50 کرده بودین؟
یه نکته ی دیگه هم بگم سنگینی اصلا ندیدم توش . این انجین 50% CPU رو به خودش اختصاص میده (سی پی یو 2 هسته ای) ولی استفاده نمیکنه ازش شما 6 بار دیگه اون خروجی رو دوباره اجرا کنید ببینید درصدی که هرکدوم به خودش اختصاص داده چه قدر شده (این مورد رو من تو چند تا انجین دیگم دیدم اصلا مشکل خاصی نیست).
راستی منم با حرفای احسان موافقم اون بهینه سازی هارو هم پیاده کنید دیگه مشکلی از این باب ندارین.

M0hsen3D
30-07-2012, 12:09
منم تست کردم و مشکلی ندیدم تو انجین فقط چرا فریم ریت محدود به 50 کرده بودین؟
یه نکته ی دیگه هم بگم سنگینی اصلا ندیدم توش . این انجین 50% CPU رو به خودش اختصاص میده (سی پی یو 2 هسته ای) ولی استفاده نمیکنه ازش شما 6 بار دیگه اون خروجی رو دوباره اجرا کنید ببینید درصدی که هرکدوم به خودش اختصاص داده چه قدر شده (این مورد رو من تو چند تا انجین دیگم دیدم اصلا مشکل خاصی نیست).
راستی منم با حرفای احسان موافقم اون بهینه سازی هارو هم پیاده کنید دیگه مشکلی از این باب ندارین.

Expert32
30-07-2012, 15:30
همیشه میخواین به بهترین جواب برسید سعی کنید خروجی رو روی یک سیستم معمولی یا ضعیف تست کنید اونجوری کیفیت کارتون خیلی میره بالا.
ممکنه یک خروجی که اصلا بهینه نشده روی یک سیستم قوی براحتی و بدون هیچ مشکلی اجرا بشه (چون قدرت پردازش بالاست ضعف ها مشخص نمیشه) ولی همون خروجی روی یک سیستم معمولی خودشو نشون میده و اون موقع تازه میفهمین کجای کار مشکل داره و باید برطرف بشه. حتی شرکتهای بزرگ هم زمانی که میخوان خروجیشونو از نظر performance تست کنند از حداقل منابع استفاده میکنند تا ببینند خروجی کارشون از نظر performance در چه سطحی قرار داره.