PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد یک سفر تفریحی

Alislow
28-07-2012, 20:18
سلام دوستان
ما چند نفریم که تصمیم گرفتیم تو تابستون بریم شمال مسافرت.
من پیشنهاد دادم که بریم وسط یه جنگل درست حسابی کمپ بزنیم و خرس شکار کنیم!
یکی دیگه هم میگه نه بریم یه خونه ای ویلایی کرایه کنیم بره چند روز.
حالا سوال من اینه که کرایه یه خونه یا هر جایی که بشه توش خوابید تو این وقت سال تو شمال چنده؟
بعد بقیه هزینه ها چه جوریه؟
نظرتون در مورد پیشنهاد من چیه؟ به نظرتون هیجان انگیز تر نیست؟!
چه جاهایی رو پیشنهاد می کنین؟

8nights&7days
29-07-2012, 10:35
سلام دوستان
ما چند نفریم که تصمیم گرفتیم تو تابستون بریم شمال مسافرت.
من پیشنهاد دادم که بریم وسط یه جنگل درست حسابی کمپ بزنیم و خرس شکار کنیم!
یکی دیگه هم میگه نه بریم یه خونه ای ویلایی کرایه کنیم بره چند روز.
حالا سوال من اینه که کرایه یه خونه یا هر جایی که بشه توش خوابید تو این وقت سال تو شمال چنده؟
بعد بقیه هزینه ها چه جوریه؟
نظرتون در مورد پیشنهاد من چیه؟ به نظرتون هیجان انگیز تر نیست؟!
چه جاهایی رو پیشنهاد می کنین؟

راستش خبر ندارم چند میشه ولی پیشنهاد شما خوبه.
ولی اگه یکدفه باروون بیاد چی؟
قمصر هم جای خیلی خوبیه

Aref_2008
29-07-2012, 10:59
عکس 360 درجه قلعه رودخان گیلان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].00,0.00,70.0

جای خیلی باحال و ماجراجویانه ای هستش

باید خیلی پله بزنی تا برسی بهش

Alislow
29-07-2012, 12:12
عکس 360 درجه قلعه رودخان گیلان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].00,0.00,70.0

جای خیلی باحال و ماجراجویانه ای هستش

باید خیلی پله بزنی تا برسی بهش

اتفاقا اینم از گزینه های اصلیه ...

Alislow
29-07-2012, 17:39
کسی در مورد هزینه خونه و اینا اطلاعی نداره؟

asrit.net
29-07-2012, 17:45
من با این پیشنهاد جنگل موافقم. امسال خودم رفتم محمود آباد جنگل های ایلیمات

واقعا بهشت است.

سوئیت توی خود جنگل دارد ، شبی 60000 تومان.

کنار جنگل هم یک دریاچه طبیعی عالی است با قایقرانی.

Mr_100_dolari
29-07-2012, 19:55
قلعه رود خان رو اگر نرفتی حتما برو که حرف نداره
فقط کفش مناسب حتما ببر که باید 1000 تا پله یا بیشتر بری بالا :18:

ولی واقعا جای دیدنی هستش در مورد کرایه تو پاییز شبی 30 الی 40 بود برای یه سوئیت 40 متری الان رو نمیدونم چنده

Alislow
29-07-2012, 20:08
این سوییت ها وسایل لازم مثل اجاق گاز و .. توشون هست دیگه؟
بعد در مورد جنگل بچه ها میگن سخته.دستشویی نداریم.غذا چی بخوریم.کجا بخوابیم.
پس اینایی که میرن کوه نوردی و ... این مشکلات رو چه جوری حل می کنن؟
کسی تجربه این جوری داره؟

Alislow
29-07-2012, 20:09
راستش خبر ندارم چند میشه ولی پیشنهاد شما خوبه.
ولی اگه یکدفه باروون بیاد چی؟
قمصر هم جای خیلی خوبیه
بارون بیاد که خاطره میشه خیلی حال میده!
مگه قمصر جنگل درست حسابی داره؟

Mr_100_dolari
30-07-2012, 00:39
کسی تجربه این جوری داره؟

مال ما سو یتمون خیلی هم نزدیک به جنگل نبودش آره همه چی داشتش
در مورد خوابیدن تو ی خود جنگل رو من اطلاعی ندارم تازه ممکنه حیون داشته باشه میخوای چی کار کنی
میخوای خرس شکار کنی :31:

ملا نصرالدین
30-07-2012, 10:55
کسی تجربه این جوری داره؟

اون سوییت ها رو نمیدونم
ولی برای کوهنوردی دستشویی که صحرایی میشه.غذا باید با خودتون چند تا کنسرو و جوجه کباب ببرید.(البته اگر میخواهید پیاده روی طولانی داشته باشید باید کوله هاتون تاجای ممکن سبک باشه
برای خواب هم کیسه خواب+چادر .که شب باید حتما در چادر بخوابید.حیوانات وحشی معمولا به چادر حمله نمیکنند
دارو -باند-پنبه-الکل باید همراهتون باشه
به نظر من به پیشنهاد دوستتون عمل کنید.مشکلاتی که ممکن باهاش مواجه بشید اینهاس:چون پیاده روی زیاد هست و شما روز اول انرژی زیادی دارید مسیر طولانی رو طی میکنید .در طول روز متوجه نمیشوید ولی شب به شدت بدن درد میگیرید.(چون عادت ندارید)
هرچی بیشتر بروید راه برگشتتون بیشتر میشه (و قطعا هنگام برگشت خسته هستید)
حتما باید کوله پشتی های مخصوص کوهنوردی داشته باشید.وگرنه شانه های شما اسیب میبیند.
حتما باید یه کوهنورد بروید که تجربه ی راه های سخت رو داشته باشه

Alislow
30-07-2012, 17:50
مال ما سو یتمون خیلی هم نزدیک به جنگل نبودش آره همه چی داشتش
در مورد خوابیدن تو ی خود جنگل رو من اطلاعی ندارم تازه ممکنه حیون داشته باشه میخوای چی کار کنی
میخوای خرس شکار کنی :31:
حالا خرس چون در خطر انقراضه عفوش می کنم!
ولی دیگه آهویی کبکی که میشه؟ نمیشه؟!
اشکال نداره نشد یه مورچه وحشی! رو شکار می کنیم جاش.شکار شکاره دیگه :23:

Alislow
30-07-2012, 18:01
اون سوییت ها رو نمیدونم
ولی برای کوهنوردی دستشویی که صحرایی میشه.غذا باید با خودتون چند تا کنسرو و جوجه کباب ببرید.(البته اگر میخواهید پیاده روی طولانی داشته باشید باید کوله هاتون تاجای ممکن سبک باشه
برای خواب هم کیسه خواب+چادر .که شب باید حتما در چادر بخوابید.حیوانات وحشی معمولا به چادر حمله نمیکنند
دارو -باند-پنبه-الکل باید همراهتون باشه
به نظر من به پیشنهاد دوستتون عمل کنید.مشکلاتی که ممکن باهاش مواجه بشید اینهاس:چون پیاده روی زیاد هست و شما روز اول انرژی زیادی دارید مسیر طولانی رو طی میکنید .در طول روز متوجه نمیشوید ولی شب به شدت بدن درد میگیرید.(چون عادت ندارید)
هرچی بیشتر بروید راه برگشتتون بیشتر میشه (و قطعا هنگام برگشت خسته هستید)
حتما باید کوله پشتی های مخصوص کوهنوردی داشته باشید.وگرنه شانه های شما اسیب میبیند.
حتما باید یه کوهنورد بروید که تجربه ی راه های سخت رو داشته باشه
پس مشکل دستشویی حل شد.به جای آفتابه هم به هرکی یه بطری آب معدنی یا نوشابه میدیم حله.
غذا هم که ردیفه.راستی میشه پیک نیک هم برد یا زغال ببریم و ژل آتش زا و الکل اینا؟
فقط کیسه خواب ضروریه؟ قیمتش چنده؟
بعد دارو چیه؟
والا پیاده روی زیاد رو نمیدونم.اگه اطراف جای خیلی جالبی باشه حتما میریم ولی بیشتر هدفمون اینه که تجربه زندگی تو جنگل و شکار حیوانات را داشته باشیم! (سریال لاست رو دیدین؟!)

ملا نصرالدین
30-07-2012, 22:10
پس مشکل دستشویی حل شد.به جای آفتابه هم به هرکی یه بطری آب معدنی یا نوشابه میدیم حله.
غذا هم که ردیفه.راستی میشه پیک نیک هم برد یا زغال ببریم و ژل آتش زا و الکل اینا؟
فقط کیسه خواب ضروریه؟ قیمتش چنده؟
بعد دارو چیه؟
والا پیاده روی زیاد رو نمیدونم.اگه اطراف جای خیلی جالبی باشه حتما میریم ولی بیشتر هدفمون اینه که تجربه زندگی تو جنگل و شکار حیوانات را داشته باشیم! (سریال لاست رو دیدین؟!)
معمولا پیک نیک میبرن.یه پیک نیک های هست که خیلی کوچکه و کپسولش هم هست که داخل پیک نیک جا میگیره.(به درد همون گرم کردن کنسرو میخوره
کیسه خواب نبری میخوای لحاف تشک ببری؟؟
دارو یعنی قرص استامینوفن.سرماخوردگی.بتاد ین.باند.چسب.پماد گزیدگیو...
شما اول جایی رو که میخوای بری رو مشخص کن.این هایی که من گفتم برای دل طبیعت هست.ولی اگر بخوای توی سوئیت بری که دیگه نیازی به چادر و... نیست.

Alislow
30-07-2012, 22:37
معمولا پیک نیک میبرن.یه پیک نیک های هست که خیلی کوچکه و کپسولش هم هست که داخل پیک نیک جا میگیره.(به درد همون گرم کردن کنسرو میخوره
کیسه خواب نبری میخوای لحاف تشک ببری؟؟
دارو یعنی قرص استامینوفن.سرماخوردگی.بتاد ین.باند.چسب.پماد گزیدگیو...
شما اول جایی رو که میخوای بری رو مشخص کن.این هایی که من گفتم برای دل طبیعت هست.ولی اگر بخوای توی سوئیت بری که دیگه نیازی به چادر و... نیست.
به نظرم بهتره با چوب آتیش درست کنیم.چون پیک نیک سخته حملش.
پس مشکل غذا هم حل شد.
نگفتید کیسه خواب چنده؟ نمیشه یه زیرانداز ببریم تو چادر با یه پتوی سفری همه بخوابیم؟
دارو هم والا اینا مگه ضروریه؟ اینجوریکه تلفات نمی دیم هیجان انگیز نمیشه!
والا جاش هم من بهشون میگم بریم دل طبیعت هی میگن نه سخته نه فلانه خلاصه یکم راحت طلبن دیگه.
ولی من راضیشون می کنم...

senaps
31-07-2012, 00:46
این فصل شکار ممنوع هستش....
من شکار خرس نرفتم... حتمی قبل از تیراندازی به سمت شکار، مطمئن شو که 2 نفر هستید که اسلحه دارید!!!
در مورد رفتار خرس بعد از تیر اول هم کمی تحقیق کن....(مثلا گراز، بعد از تیر اول، حمله میکنه به سمت تیر‌انداز..... پس یه نفر باید همراهت باشه که بعد زا چند لحظه اون بهش شلیک بکنه...)....
شکار اینجور حیوون های درنده،خارق العاده پر هیجان هستش....
البته حداقل 2 لول باید داشته باشید هر دو نفر(یا بیشتر!) یا اسلحه‌ی گلوله زنی(مثلا 5 تیر...) و کاملا باید پر باشه اسلحه وگرنه خورده میشید!!!!
یه هفته بودن تو جنگل، اگر ادم نازک نارنجی همراهتون نباشه، واقعا حال میده...
بدون شک بارون میباره روتون و این میدونید که لذت رو به حد تاریخی بالا میبره.... ب
هتره این چند روز رو از گوشت شکار تغذیه بکنید...(البته تو جنگل بودن، یعنی خوردن حیوون هایی مثل خرگوش و اینا...!!) ولی باید حواستون باشه که اگر جنگل بانی با اسلحه یا تبر ببینتون، ادبتون میکنه!!!

حواستون باشه که زندگی یه هفته‌ای تو طبیعت، برای ادمای بی‌تجربه واقعا دردسر میاره و به قول معروف تلفات میدین!!! خلاصه حواستون باشه...

Alislow
31-07-2012, 01:45
این فصل شکار ممنوع هستش....
ای بابا واقعا حیف شد.کلاش رو آماده کردم برم هفته خونین یه جنگل بدبخت رو رقم بزنم! (دو لول مولول بچه بازیه باو)
البته قانون شکنی هم خیلی حال میده :27:
فقط یه نفر همراه هم میخواد که :14:همین طور که می بینید نداریم!

حواستون باشه که زندگی یه هفته‌ای تو طبیعت، برای ادمای بی‌تجربه واقعا دردسر میاره و به قول معروف تلفات میدین!!! خلاصه حواستون باشه...
جدا از شوخی ما (غیر از من) یه مشت بی تجربه سوسول بیش نیستیم...
غیر از مواردی که دوستان عزیز گفتن شما فک می کنین ما با چه دردسرهایی مواجه بشیم؟ اون قضیه تلفات جدیه واقعا؟

ملا نصرالدین
31-07-2012, 09:20
به نظرم بهتره با چوب آتیش درست کنیم.چون پیک نیک سخته حملش.
پس مشکل غذا هم حل شد.
نگفتید کیسه خواب چنده؟ نمیشه یه زیرانداز ببریم تو چادر با یه پتوی سفری همه بخوابیم؟
دارو هم والا اینا مگه ضروریه؟ اینجوریکه تلفات نمی دیم هیجان انگیز نمیشه!
والا جاش هم من بهشون میگم بریم دل طبیعت هی میگن نه سخته نه فلانه خلاصه یکم راحت طلبن دیگه.
ولی من راضیشون می کنم...

کیسه خواب از حدود 40-50 تومان هست به بالا.بستگی داره پر باشه یا پشم شیشه.
به نظر من همتون 2 شب توی خانه روی زیر انداز با پتو مسافرتی بخوابید.اگر خوابتون برد نیازی به کیسه خواب نیست.
خیلی رویایی فکر میکنید.برای کسانی که عادت ندارند توی دل طبیعت بیشتر از اون چیزی که فکر میکنید سخت میگذره

اینهایی که من و دوستان میگیم چیزهای اسونی نیستند که شما میگی حله
اگر شما 1 شب نتونی راحت بخوابی کل فردا روز رو اعصابت داغونه
معمولا ما عادت داریم وقتی خسته ایم و میرسیم خانه غذا اماده باشد.حالا فکر کنید بعد از کلی پیاده روی خسته چادر میزنید تازه میخواهید غذا درست کنید.
راستی توی طبیعت هم هیچ وقت مثل خانه سیر نمیشید.چون معمولا غذایی گیر نمیاد.فکر شکار و.. هم از سرتون بیرون کنید.فرضا که شکار کردید.میتونید اون حیوان رو پوست بکنید؟گوشت بدون پیاز (حالا هر گوشتی) به شدت بوی بد میده.میتوانید تحمل کنید؟
راستی گوشت خرگوش و گراز حرام هست.

senaps
31-07-2012, 09:30
غیر از مواردی که دوستان عزیز گفتن شما فک می کنین ما با چه دردسرهایی مواجه بشیم؟ اون قضیه تلفات جدیه واقعا؟

اول کلاش رو بگم که سلاح اتوماتیکه و جرمه داشتنش!!مگر اینکه نظامی باشین.... به هر صورت، بردنش با خودتون به شکار جرم بسیار سنگین تری داره!! بعدشم از لحاظ صدا و مشکلاتی که براتون ایجاد میکنه، و همچنین خطری که نفس بودنش تو گروه ایجاد میکنه، پیشنهاد میشه نبرید با خودتون!!!!

تو جنگل، یعنی هوای بد!!! نیم ساعت افتابه، داری میسوزی، یه دفعه میشه بارون تند!!! چند ثانیه‌ی بعد دوباره افتابی میشه.... باز یه ربع بعد، بارونیه!!!! البته قبلا که اینجوری بود!!! پس هوا مدام تغییر میکنه... حالا هر روزش با هم که قطعا تفاوت داره... باعث سرماخوردگی و گاهی حتی تشنج میشه!!!!
حرکت کردن تو جنگل و یه هفته خوابیدن، اگر دور از جاده باشید(دل جنگل!!) یعنی گم شدن... اگه یه نفر بره، احتمال اینکه بتونه برگرده به گروه، واقعا کمه!! مگر اینکه GPS داشته باشید...همینطور برگشتن به جاده...
توان راه رفتن بسیار بالا میخواد...چون جنگل، پستی و بلندی داره و همینطور بعضی جنگل های ما حیوون هم دارن که داستان رو کمی سخت میکنه...
یه خاطره هم بگم: خونواده‌ی ما زیاد کوه و بیابون و اینا میریم برا تفریح و ادونچر!!!! با یکی از این فامیلا رفته بودیم، عذر میخوام دستشوییش گرفته بود، میگفت الا و بلا یا باید منو ببرید جایی که دستشویی داشته باشه، یا من کاری نمیکنم!!!(ما چادر راه انداخته بودیم برای دستشویی!!) به هر صورت، کلی مشکل برامون درست کرد طرف!!!!

در خصوص چادر، حتمی حواستون باشه که رویه‌ی بالایی ضد ابش رو همراهتون باشه...
کمی الکل یا نفت یا بنزین همراهتون باشه که دور کمپتون، یه دایره‌ی با شعاع درست کنین... که حشرات نیان جلو....(نیش برخی شرات تو جنگل واقعا میتونه خطرناک باشه...)
در خصوص چادر دستشویی هم باید باشه(لطفا به طبیعت اسیب نرسونید!) حدود 10 متر دورتر از چادر/چادر های اصلی، یه چاله‌ی 70*10 سانت حفر کنید... که 70 سانت طول داشته باشه... چادر رو طوری بزنید که چاله رو نصف کنه و حالت شیب بدین.... طرف کارش رو میکنه، کارش سر میخوره میره به قسمتی که پشت چادره.... میاد بیرون از بیرون روشو با خاکی چیزی می‌پوشونه... ولی فاصله باید رعایت بشه به خاطر بوی مربوطه... اما اگه زیاد دور باشه فاصله، خطر حیوون و یا حتی ترسیدن اطرافیان برای رفتن به اونجا هم هست...

گرم کردن چادر در شب کار حضرت فیل هستش...معمولا سعی بشه که یه لایه زیر چادر باشه...بعد چادر.... بعد داخلش هم یه پتویی چیزی که همه چیز درست بشه...

تو جنگل یا بیابون، حیوون ها ممکنه به شما نزدیک بشن.... ولی قصدی ندارن.... برا جمع کردن ته مونده‌ی غذا و اینا میان....(ضمن اینکه بهتره ته مونده ها رو 60-70 متر دورتر از چادر و در روز بریزید....) اگر حیوون های درنده نزدیک شدن، سعی کنین حتی الامکان بهشون شلیک نکنین مگر اینکه از یه فاصله‌ای نزدیک تر شدن...(مثلا تا 20 متریتون اومدن، نزنید....)

اکثر حیوون های وحشی، بعد از خوردن تیر اول، به سمت شما با سرعت وحشتناکی حمله میکنن.... معمولا شما حول میشین.... خیلی پیش اومده من تنهایی رفتم گراز بزنم تیر اول رو زدم، حیوون اومده طرفم کلا حول شدم دوباره همون ماشه‌ی لوله‌ی بالا رو کشیدم و تیری نزدم.... گاهی اوقات، شلیک در جایی نزدیک به محل قایم شدن بهتره!!(البته، خرس و اینا کوه و درخت نورد های خوبی هستن!!!!)..... همیشه هم مهمات کمی بیشتر از حد پیش بینی همراهتون باشه + چاقو و چراغ قوه...

----------
شما تو تالار عکاسی و اینا فعالیت میکنین نه؟! اگر رفتید و کمپ زدین، عکس فراموش نشه...

Alislow
31-07-2012, 11:58
کیسه خواب از حدود 40-50 تومان هست به بالا.بستگی داره پر باشه یا پشم شیشه.
به نظر من همتون 2 شب توی خانه روی زیر انداز با پتو مسافرتی بخوابید.اگر خوابتون برد نیازی به کیسه خواب نیست.
خیلی رویایی فکر میکنید.برای کسانی که عادت ندارند توی دل طبیعت بیشتر از اون چیزی که فکر میکنید سخت میگذره

اینهایی که من و دوستان میگیم چیزهای اسونی نیستند که شما میگی حله
اگر شما 1 شب نتونی راحت بخوابی کل فردا روز رو اعصابت داغونه
معمولا ما عادت داریم وقتی خسته ایم و میرسیم خانه غذا اماده باشد.حالا فکر کنید بعد از کلی پیاده روی خسته چادر میزنید تازه میخواهید غذا درست کنید.
راستی توی طبیعت هم هیچ وقت مثل خانه سیر نمیشید.چون معمولا غذایی گیر نمیاد.فکر شکار و.. هم از سرتون بیرون کنید.فرضا که شکار کردید.میتونید اون حیوان رو پوست بکنید؟گوشت بدون پیاز (حالا هر گوشتی) به شدت بوی بد میده.میتوانید تحمل کنید؟
راستی گوشت خرگوش و گراز حرام هست.
میدونم یکم سخت میگذره ولی تجربه خیلی جالبی میتونه باشه! مگه ما چند بار زندگی می کنیم؟مگه چند بار جوونیم؟مگه چند بار مجردیم و میتونیم هرجا خواستیم بریم؟
در مورد خواب که مشکلی نیست.
در مورد غذا هم خوب آتیش که داریم.با بچه ها برنامه ریزی می کنیم که هر وعده رو چی بخوریم.ملزومات غذا رو می بریم دیگه.
رو شکار هم حساب نمی کنیم.حالا بریم ببینیم چی میشه... (شاید یه مورچه ای چیزی!)

Alislow
31-07-2012, 15:08
اول کلاش رو بگم که سلاح اتوماتیکه و جرمه داشتنش!!مگر اینکه نظامی باشین.... به هر صورت، بردنش با خودتون به شکار جرم بسیار سنگین تری داره!! بعدشم از لحاظ صدا و مشکلاتی که براتون ایجاد میکنه، و همچنین خطری که نفس بودنش تو گروه ایجاد میکنه، پیشنهاد میشه نبرید با خودتون!!!!
داداش من کلاش رو شوخی کردم :20:.ببخشید اگه جدی می نمود...

تو جنگل، یعنی هوای بد!!! نیم ساعت افتابه، داری میسوزی، یه دفعه میشه بارون تند!!! چند ثانیه‌ی بعد دوباره افتابی میشه.... باز یه ربع بعد، بارونیه!!!! البته قبلا که اینجوری بود!!! پس هوا مدام تغییر میکنه... حالا هر روزش با هم که قطعا تفاوت داره... باعث سرماخوردگی و گاهی حتی تشنج میشه!!!!
همین سختی هاست که سفر رو به یادموندنی! می کنه

حرکت کردن تو جنگل و یه هفته خوابیدن، اگر دور از جاده باشید(دل جنگل!!) یعنی گم شدن... اگه یه نفر بره، احتمال اینکه بتونه برگرده به گروه، واقعا کمه!! مگر اینکه GPS داشته باشید...همینطور برگشتن به جاده...
والا GPS گوشی که هست.فقط موندم چه جوری سه روز گوشی رو روشن نگه داریم؟! احتمالا باید باطری اضافه ببریم دیگه.

در خصوص چادر، حتمی حواستون باشه که رویه‌ی بالایی ضد ابش رو همراهتون باشه...
بله نکته خیلی خوبی بود

تو جنگل یا بیابون، حیوون ها ممکنه به شما نزدیک بشن.... ولی قصدی ندارن.... برا جمع کردن ته مونده‌ی غذا و اینا میان....(ضمن اینکه بهتره ته مونده ها رو 60-70 متر دورتر از چادر و در روز بریزید....) اگر حیوون های درنده نزدیک شدن، سعی کنین حتی الامکان بهشون شلیک نکنین مگر اینکه از یه فاصله‌ای نزدیک تر شدن...(مثلا تا 20 متریتون اومدن، نزنید....)
ما خودمون با زبون خوش سهمشونو می دیم بهشون!:3:
این حیوونای درنده رو نمیشه با چوبی چاقویی (البته اونا که نمیدونن چاقو چیه؟!) به راه راست هدایت کرد؟

pakbakhteh
31-07-2012, 16:16
سلام بچه ها
بعد ماه رمضون ميخوام با خونواده بريم شمال ( گيلان و مازندران ) حدود 5 روزي اونجا هستيم .
مي خواستم از دوستاني كه بچه شمال هستن يا اينكه قبلاٌ مسافرتي به اونجا داشتن شاخص ترين مناطق ديدني دو استان گيلان و مازندران رو بهم معرفي كنن. ( به جز قلعه رودخان فومن )

Mr_100_dolari
31-07-2012, 18:19
میدونم یکم سخت میگذره ولی تجربه خیلی جالبی میتونه باشه! مگه ما چند بار زندگی می کنیم؟مگه چند بار جوونیم؟مگه چند بار مجردیم و میتونیم هرجا خواستیم بریم؟
در مورد خواب که مشکلی نیست.
در مورد غذا هم خوب آتیش که داریم.با بچه ها برنامه ریزی می کنیم که هر وعده رو چی بخوریم.ملزومات غذا رو می بریم دیگه.
رو شکار هم حساب نمی کنیم.حالا بریم ببینیم چی میشه... (شاید یه مورچه ای چیزی!)

دوست عزیز به نظر من اگر بتونی یه نفر رو که تجربه سفر توی همچین جایی رو داشته باشه با خودت ببری (مثل ملا نصرالدین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یا Alislow) خیلی میتونه کمکت کنه
اگر بخوای ما هم هستیما :31:

تجربه آن چنانی ندارم اما میتونم هیزم بشکنم چایی دم کنم و ... :31:
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کیسه خوابم هم دارم میشه یه شب در میون ازش استفاده کنیم :31:

senaps
31-07-2012, 18:47
داداش من کلاش رو شوخی کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ببخشید اگه جدی می نمود...

نه بابا خواهش.... خودم هم فکر کردم که احتمالا کلاش ندارین! ولی چون اینجا تو ایلام خیلی ها کلاش دارن! فک کردم شاید شما هم داری!!! دی!......

همین سختی هاست که سفر رو به یادموندنی! می کنه

بله به یاد موندنی میشه... ولی اگر یکی از دوستانتون ظریف باشه و وسط سفر مجبور بشید بساط رو جا بذارید و بدو بدو برسونیدش به بیمارستانی جایی، چیزی برای خاطره شدن باقی نمی‌مونه!!!! میگم... اینجور برنامه‌ها به شدت فراتر از اون چیزی هستش که تو پیک نیک های نصف روزه تجربه میکنیم!!

والا GPS گوشی که هست.فقط موندم چه جوری سه روز گوشی رو روشن نگه داریم؟! احتمالا باید باطری اضافه ببریم دیگه.

دیگه با گوشی که نمیخواید وسط جنگل حرف بنزنین که؟!! اره یا باطری ببرید، یا مختص مسیریابی ازش استفاده کنین و فقط تو مواقع خاص روشنش کنین...

ما خودمون با زبون خوش سهمشونو می دیم بهشون![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی خوبه... ولی عرض کردم... انواع و اقسام جونور جمع میشن برای خوردن ته مونده‌ی غذا.... فاصله و زمانی که اینها رو میریزید دور بسیار مهمه.... چون حتی حشرات مختلف هم میان اونجا که ذره های باقی مونده از حیوون های بزرگ رو بخورن!!!! کنسرو و اینا اگر می‌برید، قصد دارید اون رو توی طبیعت رها کنین؟!! ممکنه به حیوون ها اسیب برسونن... باید یه جوری سر به نیستشون کنین!!

این حیوونای درنده رو نمیشه با چوبی چاقویی (البته اونا که نمیدونن چاقو چیه؟!) به راه راست هدایت کرد؟
عرض کردم.... دور چادر رو با نقتی الکلی چیزی یه دایره بکشید.... این خودش باعث دور شدن اکثر حیوون ها میشه...
حیوون های بزرگ تر هم از اتیش می‌ترسن... ولی خوب، بعضی هاشون هم عشق اتیش دارن و میان اونجا جمع میشن!! به هر صورت، پیشنهاد میشه که اتیش روشن کنین...هم برا گرما، هم برا ترسوندن حیوون ها...

چند توصیه:
1- شب موقع خواب، حتمی تمام تور ها رو ببنیدن وهیچ راه نفوذی به چادر نباشه...(لایه های نایلونی یا پارچه مهم نیست باز باشه...البته اونایی که زیرش تور هست.... اینجوری حشرات یا عنکبوت و اینا نمی‌تونن بیان تو....
2- کفش ها رو حتمی بیارین داخل چادر... قبل از پوشیدن اونها در صبح، حتمی چند بار بیرون از چادر اون ها رو بتکونید که چیزی توش نرفته باشه!!!
3- اگر صدای حیوون میوون شنیدین، چون نمیتونن بیان داخل چادر، همونجوری داخل چادر بمونین... کلا درگیر نشدن با حیوون ها، بهترین راه حل هستش... و فردا صبحش با همراه برین و حتمی اطراف رو چک کنین!!(خیلی حیوون های جنگلی، عین تارزان از درخت میرن بالا!! بعضی هاشون هم استتارن کلا!!)...
البته جنگل های ایرانی انقدر ناز به ترس و جدیت ندارن، ولی خوب به هر حال طبیعته و نمیشه نترسید از چیزی...!!!!

Alislow
01-08-2012, 02:00
دوست عزیز به نظر من اگر بتونی یه نفر رو که تجربه سفر توی همچین جایی رو داشته باشه با خودت ببری (مثل ملا نصرالدین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یا Alislow) خیلی میتونه کمکت کنه
اگر بخوای ما هم هستیما :31:

تجربه آن چنانی ندارم اما میتونم هیزم بشکنم چایی دم کنم و ... :31:
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کیسه خوابم هم دارم میشه یه شب در میون ازش استفاده کنیم :31:
آقا 5 دقیقه خندیدم دمت گرم:16:
alislow که خودمم!
گفتی چایی درست می کنی هیزم هم میاری برامون؟ بعد کیسه خواب هم داری :27:
فقط این بچه های ما به تازه واردا رحم نمی کنن ها.یهو دیدی کم کم همه کارا افتاد گردنت.البته خودت می دونی که همین سختی هاست که سفر رو به یاد موندنی! می کنه.
ولی اگه قول بدی کیسه خوابت رو کلا بدی به من هواتو دارم:10:
جدی اگه میخوای رزومه تو همراه با رضایتنامه والدین ارسال کن برامون! ( قراره یه تلفات برنامه ریزی شده داشته باشیم)

Alislow
01-08-2012, 02:22
نه بابا خواهش.... خودم هم فکر کردم که احتمالا کلاش ندارین! ولی چون اینجا تو ایلام خیلی ها کلاش دارن! فک کردم شاید شما هم داری!!! دی!......
ایشالاه سفر بعدی میاییم اونجا! با کمک شما یه طبیعت نوردی! مشتی راه میندازیم و خین و خین ریزی...:26:
ممنون از جواب های مفیدتون.اینار و یادداشت می کنم همه رو چک می کنم.

حالا میخوایم یه بعد دیگه سفر رو بررسی کنیم و اون هم چیزی نیست جز... طرج سفر
خوب همون طور که در نقشه زیر مشاهده می کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سفر پرتلفات! ما نیمه شب از تهران شروع شده و بعد پشت سر گذاشتن کرج و گذری سریع از قزوین (هرچند خوابن ولی خوب احتیاط باید کرد ) به رشت می رسیم.فک نکنم رشت جاذبه قابل توجهی داشته باشه پس همونجا سر خر را کج کرده با یک تاکسی (که خر ما توش جا بشه) به سمت فومن و قلعه رودخان حرکت می نماییم.بعد از گذشت ظهر و صرف ناهار به سمت ماسوله می رویم.تا بعد از ظهر در ماسوله خواهیم بود و سپس راهی جاده اسالم-خلخال (یا بالعکس) شده و شب را آنجا در چادر دل بندمان می مانیم و شام را نوش جان می کنیم (جای شما خالی).
فردا صبح به صورت پیاده وارد جاده اسالم-خلخال (یا بالعکس) شده و به سمت ساحل گیسوم حرکت می نماییم.حدود ظهر به ساحل می رسیم و پس از صرف ناهار، ابتدا کمی استراحت کرده ( با شکم پر خوب نیست شنا!) سپس لباس ها رو کنده وارد دریا می شویم.با فرارسیدن شب چادر را برپا کرده و پس از صرف شام می خوابییییییم.
با فرا رسیدن صبح سفر اصلی ما شروع شده و وارد جنگل لیسار خواهیم شد.پس از تقدیم تلفات به طبیعت مقدس و گذشت چند روز سری به سرعین و چشمه های آب گرم آن زده و سپس به اردبیل رسیده و از آنجا گورمان را گم کرده به خانه خودمان بر می گردیم.
حالا نمیدونم این جنگل لیسار چطوره؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تو نقشه دوتا جنگل دیگه هست یکی پایین تالاب انزلی و یکی هم همون قلعه رودخان.میگم شاید تالاب انزلی و جنگلش جالب تر باشه؟
جای جالبی رو جا ننداختیم؟
بعد تو این محدوده سفر یه قله با کلاس هم معرفی کنین ممنون میشم (میخوایم بالاش عکس بگیریم!)
یه چیزی هم که نگرانم کرده هزینه سفر هست.هزینه های ما فقط غذا و خرج حمل و نقل هست.فک کنم اتوبوس رفت و برگشت نفری 30 40 تومن بشه.بعد هزینه تاکسی و غذا هم ... یه کم ترسناک میشه :19:

Alislow
01-08-2012, 05:28
..........

Mr_100_dolari
01-08-2012, 09:25
آقا 5 دقیقه خندیدم دمت گرم:16:
alislow که خودمم!
گفتی چایی درست می کنی هیزم هم میاری برامون؟ بعد کیسه خواب هم داری :27:
فقط این بچه های ما به تازه واردا رحم نمی کنن ها.یهو دیدی کم کم همه کارا افتاد گردنت.البته خودت می دونی که همین سختی هاست که سفر رو به یاد موندنی! می کنه.
ولی اگه قول بدی کیسه خوابت رو کلا بدی به من هواتو دارم:10:
جدی اگه میخوای رزومه تو همراه با رضایتنامه والدین ارسال کن برامون! ( قراره یه تلفات برنامه ریزی شده داشته باشیم)

حواسم نبود منظورم senaps بود اشتباه خودت رو گفتم

نه آقا من پشیمون شدم برید ایشالاه که خوش بگذره :12: فقط مواظب آقا خرسه باشید شب نیاد تو چادر ( یه قفل عصایی با خودت ببر :31: اگر خرس اومدش بزنی این جوری شه :24:
کیسه خوابی که دارم هم فکر نکنم به درت بخوره !!! :18: (حالا باشه بعدم میگم اگر خواستی از این کیسه خواب ها زیاده برای خودت و دوستات درست کن ببر) :31:

این جوری که شما داری برنامه ریزی میکنی فکر کنم اگر 1 سالم بری تو جنگل مشکلی برات پیش نیاد ( آوربن)

Alislow
01-08-2012, 18:03
ای بابا واقعا حیف شد.دلمون برات تنگ میشه!
والا فک نکنم بتونیم اونقد به خرسه نزدیک شیم! اگه اهل گفت و گو باشه یکی از تلفات هامون رو تقدیمش می کنیم :42: وگرنه .... :whistle:
کیسه خواب درست کردی؟ بابا ایول :33:
بچه ها طرحو دیدن خوششون اومده:15:
فقط یکی دوتا نازک نارنجی داریم که امیدوارم مشکل ساز نشن...

senaps
01-08-2012, 19:15
باید ماشین میداشتین!! هر وقت اومدین، خبر بدین که ما بریم قایم بشیم ما رو نتونین پیدا کنین!!!! ما اینجا بیابون داریم برا شکار گراز و اینا!!!!باحاله...

مسیر خوبی رو انتخاب کردین.... خوش بگذره و تلفاتی هم نداشته باشید!!!۱ (مواظب شنا باشین که تلفات ندین.....!! بهش میگن اب‌دره فک کنم... مواظب باشین گیر اینا نیوفتین!!)

5ajad
01-08-2012, 19:52
عجب تاپیکی شده...آدم رو یاد این مستند خارجیا که تو جنگله میندازه:دی

Alislow
01-08-2012, 21:20
باید ماشین میداشتین!! هر وقت اومدین، خبر بدین که ما بریم قایم بشیم ما رو نتونین پیدا کنین!!!! ما اینجا بیابون داریم برا شکار گراز و اینا!!!!باحاله...

مسیر خوبی رو انتخاب کردین.... خوش بگذره و تلفاتی هم نداشته باشید!!!۱ (مواظب شنا باشین که تلفات ندین.....!! بهش میگن اب‌دره فک کنم... مواظب باشین گیر اینا نیوفتین!!)
راستی اینو یادم رفت .ماشین هم داریم.اول گفتم لازم نیست میخوایم بریم جنگل دیگه با اتوبوس می ریم.
اما الان کم کم داره طرح ایرانگردی میشه! فک کنم از لحاظ مالی بصرفه با ماشین بریم.
فقط موندم مثلا میخوایم بریم دریا یا بریم جنگل ماشینو کجا بذاریمش؟ فک کنم دست و پا گیر باشه ها؟

Alislow
01-08-2012, 21:22
عجب تاپیکی شده...آدم رو یاد این مستند خارجیا که تو جنگله میندازه:دی
تازه بخش شکارشو حذف کردیم وگرنه شبیه یه چیزای دیگه هم میشد :34:

senaps
02-08-2012, 12:27
عجب تاپیکی شده...آدم رو یاد این مستند خارجیا که تو جنگله میندازه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اره!! ما تو ایران گروه های افرودر بسیار زیادی داریم در تهران یا تبریز(مخصوصا تبریز با اون کوه‌ها و جنگل ها و.... اش!!!)....یامثلا کرمانشاه که ملت رو میبرن گردش.... البته باید حتمی 4WD داشته باشی که بتونی باهاشون بری...مثله پاترول و پرادو و....!!!!
سعی میکنم یه سری لینک از بیابون نوردی دوستان براتون بذارم حال کنین.... گروه های تخصصی جنگل و اینا هم داریم که من زیاد عکس ندارم ازش!!!

راستی اینو یادم رفت .ماشین هم داریم.اول گفتم لازم نیست میخوایم بریم جنگل دیگه با اتوبوس می ریم.
نه منظورم از ماشین، ماشین افرودر بودش که بتونین باهاش برین و بیاین!! مثلا پاترول یا جیپ یا لندرور یا حالا ماشین های گرون تر!!! فکر نکنم بشه مثلا با پراید یا پژو و اینا چنین کاری کرد!!!!

فقط موندم مثلا میخوایم بریم دریا یا بریم جنگل ماشینو کجا بذاریمش؟ فک کنم دست و پا گیر باشه ها؟

کسی نمیاد ماشین شما رو ببره!! مسئله اینه که که مثلا شما 3 روز می‌مونی ماشین خاموشه و خراب میشه اصلا!!! بهتره دوست دیگه‌ای با ماشین خودتون برسوندتون و برگرده بره پی کارش!!!!

تازه بخش شکارشو حذف کردیم وگرنه شبیه یه چیزای دیگه هم میشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من هر چی فکر میکنم، میبینم نمیشه بری جنگل یا بیابون و چند روز بمونی بعد باز گوشت مرغ و اینا بخوری!!! یه وعده باید شکار بخوری دیگه حداقل یا نه اخه؟!!

پ.ن: اگر عکس ها رو تونستم پیدا بکنم، حتمی اینجا لیست میکنم که دوستان نیگا کنن و جیگرشون حال بیاد از سفرهای افرود بروبکس ایرانی که واقعا هم زیباست(با این امکانات کم!)

senaps
02-08-2012, 12:41
سری اول، بیابون(رمل) نوردی دوستان هستش با مدیریت استاد شبیر گرامی!!!(همه‌ی عکس ها مربوط به گروه افرود سایت تیونینگ تالک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میباشه!)(تویوتا هایلوکس با پرچم دزدان محترم دریایی، استاد شبیر محترم میباشه!!) :

senaps
02-08-2012, 12:55
سری دوم، کوهستان و جنگل و رودخونه نوردی دوستان! از همون سایت(کلوپ افرودر سایت تیونینگ تالک! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) :

دوستان در بخش کرمانشاه کلوپ!! که تقریبا دریا نوردی میکنن!!!!

همینجوری که می‌بینید، برای دیدن جاهای بکر و بسیار خفن، باید کمی سختی کشید، باید خطر کرد و باید اذیت شد، و این چیزاست که یه سفر رو طوری میکنه که حتی عکس هاش هم عده‌ای رو ارضا میکنه چه برسه به حضورش!!!! و نکته‌ی جالب تر اینه که فقط اهلش باشید، میتونید سوار بشید و با دوستان برید...)

senaps
02-08-2012, 13:36
کاشکی صفحه میرفت یه دونه جلو تر، که میتونستم یه سری عکس از افرود ماشینی جنگل هم بذارم که جیگرتون حال بیاد!!!!
راستی کاشکی تاپیک هم تبدیل بشه به یه تاپیک برای تفریح و گردش و این چیزا که هم اگر خودمون رفتیم عکس بذاریم و حال کنیم هم عکس های دیگران رو بذاریم و حال کنیم! و هم بحث و گفت و گو کنیم راجع به اینجور تفریح هایی و تجارب رو تقسیم کنیم...
فکر میکنم اینجوری خیلی خیلی بهتر بشه!!!!

راستی، علی گرامی عکس یادت نره ها!!! بی عکس بر نگردی...... برو خوش باش و بهت خوش بگذره!

Alislow
02-08-2012, 14:12
نه منظورم از ماشین، ماشین افرودر بودش که بتونین باهاش برین و بیاین!! مثلا پاترول یا جیپ یا لندرور یا حالا ماشین های گرون تر!!! فکر نکنم بشه مثلا با پراید یا پژو و اینا چنین کاری کرد!!!!
شما که میدونستی ما نداریم چرا عکس میذاری آخه؟! :37:
سفرهای اینا حال نمیده که نه گم میشن نه تو سرما گیر می کنن نه گشنشون میشه نه تلفات میدن :45:

سری اول، بیابون(رمل) نوردی دوستان هستش با مدیریت استاد شبیر گرامی!!!(همه‌ی عکس ها مربوط به گروه افرود سایت تیونینگ تالک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میباشه!)(تویوتا هایلوکس با پرچم دزدان محترم دریایی، استاد شبیر محترم میباشه!!) :
لذت بردیم.عجب کویرخوشگلی هم هست.ایشالاه بعد ایلام میریم اینجا شکار مارمولک و سوسمار!

من هر چی فکر میکنم، میبینم نمیشه بری جنگل یا بیابون و چند روز بمونی بعد باز گوشت مرغ و اینا بخوری!!! یه وعده باید شکار بخوری دیگه حداقل یا نه اخه؟!!
والا این بچه های ما شکار نشن خوبه!حالا بریم اونجا اگه زمینه فراهم بود! یه حیوون مرده ای چیزی پیدا می کنیم باهاش عکس یادوگاری میندازیم. :31:

کاشکی صفحه میرفت یه دونه جلو تر، که میتونستم یه سری عکس از افرود ماشینی جنگل هم بذارم که جیگرتون حال بیاد!!!!
راستی کاشکی تاپیک هم تبدیل بشه به یه تاپیک برای تفریح و گردش و این چیزا که هم اگر خودمون رفتیم عکس بذاریم و حال کنیم هم عکس های دیگران رو بذاریم و حال کنیم! و هم بحث و گفت و گو کنیم راجع به اینجور تفریح هایی و تجارب رو تقسیم کنیم...
فکر میکنم اینجوری خیلی خیلی بهتر بشه!!!!
واقعا جای همچین تاپیکی خالیه.حتی میشه تور دسته جمعی راه بندازیم...
با مدیریت شما و معاونت بنده حقیر!
بعد همگی یا پراید می ریم که هم از تولید ملی حمایت کنیم هم ثابت کنیم خواستن توانستن است :27:

راستی، علی گرامی عکس یادت نره ها!!! بی عکس بر نگردی...... برو خوش باش و بهت خوش بگذره!
باشه حتما فقط چند تا از بچه هامون عشق عکسن.از آسمونم عکس بگیریم باید باشن توش.خلاصه باید تو عکسا تحملشون کنید :10:

logos
06-08-2012, 11:36
من تقريبا همين مسير شما رو (يكم طولاني ترش ) چند سال پيش رفتم با ماشين خودتون بريد خيلي بهتره هم اينكه هرجا يخوايد ميتونيد بريد و نگراني وسيله نقليه نداريد هم اگه لازم شد تو ماشين مي خوابيد .... نگران پارك ماشينتون هم نباشيد ... فقط به نظر من سرعين رو حذف كنيد كه خيلي شلوغه و اصلا نمي چسبه به جاش بريد سمت قلعه بابك هم طبيعت بسيار زيبايي داره و درختان بهم تنيده هم يه جاي تاريخي هست البته قبلش يه تحقيق هم بكنيد كه تاريخ بابك رو بدونيد و بدونيد كي بوده و چه كرده ... يك نكته خيلي مهم خوابيدن توي چادر خارج شهر هست كه بايد مراقب دزد ها و البته ديوانه ها و قاتل ها بود ..... شايد به نظر جك بياد اما مواردي كه من ديدم و شنيدم باعث ميشه كه ادم احتياط رو زياد كنه تا صدمه جدي نبينه .... اگه ماشين مي بريد براي برگشت ميتونيد بريد تبريز و بعد از اتوبان تبريز تهران برگرديد كه نزديكي تبريز هم به روستاي زيباي كندوان بريد و اگه يه شب رو هم تو هتل اونجا بگزرونيد بسيار عالي هست