PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رشته کشتی | آزاد/فرنگی | المپیک 2012 لندن

pcforlife
27-07-2012, 18:26
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

»» با اجازه دوستان، تاپیک رشته اولمون در المپیک رو ایجاد کنم تا اخبار و مباحث مربوط به این رشته از مسابقات المپیک لندن، در آن داشته باشیم. ««

با مرور پیچ کشتی سایت رسمی المپیک 2012 و پیج ویکیپدیای انگلیسی:
344 کشتی گیر (266 مرد و 72 زن) از کشور های مختلف در این رشته حاضرند که سهم تیم ملی کشتی آزاد مردان 7 نماینده (که ما در تمامی اوزان نماینده داریم) و در کشتی فرنگی مردان، ما 6 نماینده داریم که ما فقط در وزن 74 کیلو، نماینده ای نداریم.

کشتی گیران ایران عبارتند از:
حسن رحیمی و حمید سوریان - 55 kg آزاد و فرنگی
مسعود اسماعیل پور و امید نوروزی - 60 kg آزاد و فرنگی
مهدی تقوی و سعید عبد ولی - 66 kg آزاد و فرنگی
صادق گودرزی - 74 kg آزاد
احسان لشگری و حبیب الله اخلاقی - 84 kg آزاد و فرنگی
رضا یزدانی و قاسم رضایی - 96 kg آزاد و فرنگی
کمیل قاسمی و بشیر باباجانزاده - 120 kg آزاد و فرنگی

پ.ن: البته من نمیدونم تیم ملی آزاد یا فرنگی مون مصدوم دارن یا نه.

زمان مسابقات:

برای رشته کشتی مسابقات از 5 آگوست (15 مرداد) آغاز و در 12 آگوست (22 مرداد) به اتمام می رسد.

53748

رقابت ها در هر روز هم در دو تایم صبح (ظهر)! و عصر (به وقت محلی) برگذار میشه یعنی بین ساعات:
13:00 تا 15:45 برای ظهر
17:45 تا 20:15 برای عصر

و فقط در روز آخر ساعات بازی ها جابه جا میشه و:
نوبت صبح از ساعت 8:30 تا 11:15
و نوبت عصر از ساعت 12:45 تا 15:15

محل برگزاری مسابقات:

نمایشگاه مرکزی ExCel

لینک های مرتبط:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:40: به امید موفقیت کاروان المپیکی کشورمون :40:

hojjatinho
28-07-2012, 07:44
ممنون از حسین برای اطلاعات خوب پست شروعی تاپیک .

امسال برخلاف این یکی دو المپیک اخیر امید خیلی زیادی به کشتی گیران هست . با امدن خادم در کشتی ازاد و ماندن بنا در فرنگی شانسهای خیلی خوبی رو برای کسب مدال داریم . شاید حتی اغراق نباشه اگر بگیم همه 13 شرکت کننده ما شانس مدال دارند ( 7 ازاد و 6 فرنگی ) .

البته فرنگی که بحثش کلا جداست ( 50 درصدش یا بیشتر شانس و قرعه است :دی ) با این حال فکر می کنم حداقل 1 و حداکثر 3 طلا رو براش کنار بگذاریم .
در ازاد هم تقوی و یزدانی شانس اصلی کسب طلا هستند . به رحیمی و وگودرزی هم امید زیادی هست همون حداقل 1 طلا و حداکثر 3 طلای قبلی رو برای کشتی ازاد هم می نویسیم!
خب پس 2 تا 6 تا طلا برای کشتی گیرا کنار گذاشتم باقیش دیگه همت باقی ورزشکاران ، دلاوران کاروان :دی

پ.ن: البته من نمیدونم تیم ملی آزاد یا فرنگی مون مصدوم دارن یا نه.

خوش بختانه تا اینجا که خبری از مصدومیت نبوده .

steps
28-07-2012, 19:07
خدا رو شکر تو این تیم اکثرا شانس مدال دارن اما باز هم مثل همیشه ازاد تو 55 ضعیف هستیم و تو 60 کیلو هم مهره خوبی ندارم و من شخصا امیدی به این 2 نفر برای مدال ندارم ولی بقیه تیم خوب هستن تو ازاد 66 تقوی عالی هست و قهرمانی جهان داره بدون اینکه امتیازی به حریفاش بده و 66 فرنگی هم عبدولی هم خوب هست و مثل شیطونک میمونه .
کلا تیم خوبیه هست و با اومدن خادم انرژی بیشتری گرفتم

aluminum
02-08-2012, 18:40
برنامه کامل مسابقات نمايندگان کشتي ايران

به نقل از روابط عمومي فدراسيون کشتي، برنامه رقابتهاي کشتي المپيک 2012 لندن به شرح زير است:

شنبه 14 مرداد ماه:

ساعت 16 تا 16:30 : وزن کشي اوزان 55 و 74 کيلوگرم فرنگي

يکشنبه 15 مرداد ماه:

ساعت 13 تا 15:45 : مسابقات مقدماتي اوزان 55 و 74 کيلوگرم کشتي فرنگي(حميد سوريان نماينده ايران)

ساعت 16 تا 16:30: وزن کشي اوزان 60، 84 و 120 کيلوگرم کشتي فرنگي

ساعت 17:45 تا 20:15: مرحله رده بندي و فينال وزنهاي 55 و 74 کيلوگرم کشتي فرنگي

دو شنبه 16 مرداد ماه:

ساعت 13 تا 15:45: مسابقات مقدماتي اوزان 60، 84 و 120 کيلوگرم کشتي فرنگي(اميد نوروزي، حبيب اله اخلاقي و بشيرباباجان زاده)

ساعت 16 تا 16:30: وزن کشي اوزان 66 و 96 کيلوگرم کشتي فرنگي

ساعت 17:45 تا 20:15: مسابقات رده بندي و فينال وزنهاي 60، 84 و 120 کيلوگرم کشتي فرنگي

سه شنبه 17 مرداد ماه:

ساعت 13 تا 15:45: مسابقات مقدماتي اوزان 66 و 96 کيلوگرم کشتي فرنگي(سعيد عبدولي و قاسم رضايي)

ساعت 17:45 تا 20:15: مسابقات رده بندي و فينال اوزان 66 و 96 کيلوگرم کشتي فرنگي

پنجشنبه 19 مرداد ماه:

ساعت 16 تا 16:30: وزن کشي اوزان 55 و 74 کيلوگرم کشتي آزاد

جمعه 20 مرداد ماه:

ساعت 13 تا 15:45: مسابقات مقدماتي اوزان 55 و 74 کيلوگرم کشتي آزاد(حسن رحيمي، صادق گودرزي)

ساعت 16 تا 16:30: وزن کشي اوزان 60، 84 و 120 کيلوگرم کشتي آزاد

ساعت 17:45تا 20:15: مسابقات رده بندي و فينال وزنهاي 55 و 74 کيلوگرم کشتي آزاد

شنبه 21 مرداد ماه:

ساعت 13 تا 15:45: مسابقات مقدماتي اوزان 60، 84 و 120 کيلوگرم کشتي آزاد(مسعود اسماعيل پور، احسان لشگري و کميل قاسمي)

ساعت 16 تا 16:30: وزن کشي اوزان 66 و 96 کيلوگرم کشتي آزاد

ساعت 17:45 تا 20:15: مسابقات رده بندي و فينال اوزان 60، 84 و 120 کيلوگرم کشتي آزاد

يکشنبه 22 مرداد ماه:

ساعت 8:30 تا 11:15: مسابقات مقدماتي اوزان 66 و 96 کيلوگرم(مهدي تقوي و رضا يزداني)

ساعت 12:45 تا 15:15: مسابقات فينال و رده بندي اوزان 66 و 96 کيلوگرم کشتي آزاد

ساعت برگزاري مسابقات به وقت لندن مشخص شده است. تفاوت ساعت تهران با لندن 3:30 دقيقه است به صورتي که ساعت 13 به وقت لندن، 16:30 به وقت تهران است.

meisam317
04-08-2012, 16:31
ممنون از حسین برای اطلاعات خوب پست شروعی تاپیک .

امسال برخلاف این یکی دو المپیک اخیر امید خیلی زیادی به کشتی گیران هست . با امدن خادم در کشتی ازاد و ماندن بنا در فرنگی شانسهای خیلی خوبی رو برای کسب مدال داریم . شاید حتی اغراق نباشه اگر بگیم همه 13 شرکت کننده ما شانس مدال دارند ( 7 ازاد و 6 فرنگی ) .

البته فرنگی که بحثش کلا جداست ( 50 درصدش یا بیشتر شانس و قرعه است :دی ) با این حال فکر می کنم حداقل 1 و حداکثر 3 طلا رو براش کنار بگذاریم .
در ازاد هم تقوی و یزدانی شانس اصلی کسب طلا هستند . به رحیمی و وگودرزی هم امید زیادی هست همون حداقل 1 طلا و حداکثر 3 طلای قبلی رو برای کشتی ازاد هم می نویسیم!
خب پس 2 تا 6 تا طلا برای کشتی گیرا کنار گذاشتم باقیش دیگه همت باقی ورزشکاران ، دلاوران کاروان :دی

خوش بختانه تا اینجا که خبری از مصدومیت نبوده .

این شانس و قرعه تو کشتی فرنگی که میگی نظر کارشناسیه یا همینطوری البته خودم هم دیدم امتیاز گرفتن تو کشتی فرنگی خیلی خیلی سخته

iw8u
04-08-2012, 19:05
به نظر من
تو كشتي فرنگي به ترتيب اميد نوروزي سعيد عبدولي حميد سوريان
و تو كشتي آزاد مهدي تقوي صادق گودرزي رضا يزداني
شانس مدال دارن

Samba
04-08-2012, 21:16
ای بابا
انگاری شانسم باهامون یار نیست!:|

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])قاسم رضايي ملي پوش وزن 96 كيلوگرم کشتی فرنگي ايران به خاطر تورم عفونی شدید از ناحیه صورت به بيمارستان منتقل شد تا با آنتي بيوتيك‌هاي قوي تحت درمان قرار بگیرد.گفتنی است رضایی تنها 48 ساعت فرصت دارد تا با درمان قطعی در مراسم وزن کشی المپیک شرکت کند./آق

mohammad59mm
04-08-2012, 21:28
ای بابا
انگاری شانسم باهامون یار نیست!:|

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])قاسم رضايي ملي پوش وزن 96 كيلوگرم کشتی فرنگي ايران به خاطر تورم عفونی شدید از ناحیه صورت به بيمارستان منتقل شد تا با آنتي بيوتيك‌هاي قوي تحت درمان قرار بگیرد.گفتنی است رضایی تنها 48 ساعت فرصت دارد تا با درمان قطعی در مراسم وزن کشی المپیک شرکت کند./آق

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]پورکاظمي:_مشکل_تورم_جدي_ يست

پورکاظمي: مشکل تورم جدي نيست
رئيس فدراسيون پزشکي ورزشي مشکل پيش آمده براي فرنگي ‌کار المپيکي ايران را حاد ندانست و اطمينان داد که رضايي در المپيک شرکت کند.

لطف‌علي پور کاظمي درباره شرايط قاسم رضايي اظهار کرد: قاسم رضايي يک التهاب جزيي در ناحيه لب فوقاني داشت که با حضور در کلينيک کاروان ايران در لندن مورد درمان آنتي‌بيوتيکي قرار گرفت و شرايط بهتري دارد. وضعيت جسمي و رواني اين کشتي‌گير نيز مناسب است و طي 48 ساعت آينده با بهترين شرايط به مسابقه‌اش خواهد رسيد.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا درمان آنتي‌بيوتيکي در وضعيت قاسم رضايي تاثيري نخواهد داشت، بيان کرد: خير. اين درمان براي رضايي ضعفي در سيستم ايمني و دفاعي‌اش ايجاد نخواهد کرد و او مي تواند با خيالي آسوده به مسابقه برسد. جاي هيچ نگراني وجود ندارد.

رييس فدراسيون پزشکي ورزشي ايران درباره مثبت شدن دوپينگي‌هاي المپيک گفت: نسبت به گذشته تست‌هاي بسيار بيشتري گرفته شده است، اما تعداد نمونه‌هاي مثبت کمتر شده است.

iw8u
06-08-2012, 18:57
زحمات دومين شاگرد محمد بنا نيز به بار نشست.
اميد نوروزي يك ساعت قبل به فينال وزن 60 كيلوگرم كشتي فرنگي المپيك لندن راه پيدا كرد.
بي صبرانه منتظر دومين طلاي كشتي فرنگي و ثبت يك ركورد بينظير و فوق العاده هستيم.
لازم به ذكر است كه فردا نيز دو كشتي گير ديگر ايراني به روي تشك مي روند.قاسم رضايي در 96 و سعيد عبدولي در 66.
كه شانس سعيد عبدولي براي كسب مدال بسيار زياد است.

Lesordiavek
06-08-2012, 21:49
امید نوروزی طلا رو برد.

mr-dion
06-08-2012, 22:30
به همه ایرانیا تبریک میگم این افتخار افرینی رو
2طلا در 2شب تو کشتی فرنگی تازه 2تا مدعی قهرمانی هم داریم باز
چی میشه گقت واقعا
خدا حفظشون کنه

Lady parisa
07-08-2012, 12:23
نميدونم امشب كه شبه قدره صدا وسيما پخش مي كنه مراسم رو يا نه؟
به اميد برد بچه هااااي كشتي گير

Alinho
07-08-2012, 15:38
سالتوي اميد نورزوي بر مربی خویش! :دي
+
پ‌ن: سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي محمد بنا درباره‌ی شوخي اميد نوروزي در پايان مسابقه فينال
و اينکه آيا اين اجراي فن هماهنگ شده بود گفت: من مي‌خواستم بغلش کنم، گفتم چه کار مي‌کني، گفت اجازه بده يک سالتو بزنم،
من هم اجازه دادم و گفتم: در جواني کسي به من نتوانست سالتو بزند، اما تو در پيري من اين کار را انجام دادي!

Alinho
07-08-2012, 19:51
حسرت دردناک *سعید عبدولی* پس از حذف ناعادلانه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
+
پ‌ن: غصه نخور پسر، تو برای ما قهرمانی!

n78nokia
07-08-2012, 20:53
واقعا جای تاسف داره ..
به شکل افتضاحی دارن یکی یکی سر بچه های کاروان ایران رو میبرن مسولینم که هیچ بخاری ازشون بلند نمیشه مرگ بر بی عدالتی

metallover
07-08-2012, 21:18
سعید عبدولی یه مقدار هم تقصیر خودش بود که باخت البته حریف فرانسویش هم دور بعد بدجور به یه کره ایه باخت.عبدولی خیلی بی احتیاط و عصبی کشتی گرفت و حواسش جمع نبود و به داور هم چند جا اعتراض کرد که تو قوانین فعلی کشتی فرنگی اصلا" کشتی گیر نمیتونه به داور اعتراض کنه و زیاد حواسش به داور نبود.تو وزن 96 کیلو هم رضایی باید با یه روس مسابقه بده که خیلی قدر و فنیه و باید خیلی حواسش جمع باشه.من تقریبا" بیشتر کشتی های امروز رو دیدم و دو تا کشتی که از این روسه دیدم خیلی کارکشته بنظر میومد و از نظر نفس و توان بدنی برتری داره نسبت به رضایی برتری داره.رضایی باید 110 درصد مایه بزاره از خودش.

metallover
07-08-2012, 22:39
ایول به رضایی واقعا" مدال طلا حقش بود فوق العاده جلوی حریف روس کشتی گرفت کاملا" حواسش جمع بود با اینکه حریفش خیلی قوی بود خیلی با حساب و کتاب کشتی گرفت.دم بنا و کشتی گیرهای تیم ملی فرنگی که اینقدر خوب کار کردن.سه تا طلا.باور نکردنیه اونم تو کشتی فرنگی.

The Auditor
07-08-2012, 23:05
من که واقعا کف بر شدم، هم کشتی هم وزنه برداری :دی دمشون گرم.

Lady parisa
07-08-2012, 23:16
طلا و نقره وزنه برداری و طلای کشتی رو به همه دوستان تبریک میگم به امید طلای احسان حدادی منتظر می مونیم

Lady parisa
07-08-2012, 23:21
کشتی گیر روس تا لحظه اخر ناراحت بود.نقره حدادی که ثبت شد كه كم از طلا نداره برامون

Alinho
07-08-2012, 23:33
این برد شیرین رو تبریک میگم
بهترین قسمت کشتی امشب زانو زدن روسها جلوی ایران بود
به امید موفقیت کشتی آزاد!

MMM52
08-08-2012, 00:00
ایول به قاسم رضایی ایول به غیرتش... خیلی حال کردم خدا خدا میکردم انتقام عبدولی رو بگیره... انقد داد زدم الان صدام گرفته!!!!

aliano
08-08-2012, 00:04
محمد بنا بزرگ مرد تاریخ ورزش ایران

Alinho
08-08-2012, 00:15
با توجه به ناداوری کشتی عبدولی چه واکنشی از کشتی‌گیر ایرانی باید صورت می‌گرفت؟
1.با داور دست می داد.
2.مانند مظاهری به نشانه اعتراض تشک کشتی را ترک می کرد.
3.یه سالتو رو داور اجرا می کرد.
4.یه سالتو رو مسئولین ورزش کشورمان اجرا می کرد.

mmehrzad
08-08-2012, 02:46
انگار هر چی میگذره طعم مدال های عزیزان داره یادم میره و تلخی ناحقی در حق عبد ولیجوشان تر میشه

کسی که " پشت وانت کاهو فروشی میکرد تا بتون خرج خانواده ۱۳ نفریشون رو تامین کنه ولی وقتی ازش خواستن عکس بگیرن گفت نه من راضیم به رضای خدا "
اون مادری که میگه " من از مدال نیاوردنش ناراحت نیستم فقط خواهش میکنم نگذارید تو غربت گریه کنه چون من نیستم اشکاشو پاک کنم "
برید تو فیس بوک از صفحات مرتبط باشون حمایت کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آرزو میکنم یه کمک ویژه ای بش بشه

iw8u
08-08-2012, 04:03
ايران ماراتن نفس گير كشتي فرنگي رو با اقتدار از روسيه برد
بايد به ازاي هر طلاي كشتي فرنگي،يك طلا هم به حساب محمد بنا نوشت كه به حرفي كه زده بود عمل كرد.
محمد بنا مدتها قبل از المپيك اذعان داشت كه ما حداقل دوطلاي المپيك رو بدست مياريم،اين حرف باتوجه به عملكرد ورزشكاران در المپيك پكن و تجربه اي كه كه همه داشتن محال به نظر ميومد...اما كساني كه بنا و كشتيگيراشو ميشناختن ميدونستن كه اين ممكن عملي خواهد شد.
يادم نميره وقتي كه(فك كنم توي المپيك پكن بود) ايران واسه يه برنز ميجنگيد،روسيه دوتا طلا گرفت...و يا وقتي ايران ميخاست ميزباني جام جهاني رو بگيره ...روسيه از شركت در مسابقه به خاطر بزرگيش امتناع ميكرد....
ولي حالا... بايد بياد جلوي ايران زانو بزنه و و جلوي محمد بنا درس پس بده

A.N.A.P
08-08-2012, 04:59
ترکیه به محمد بنا 2 میلیارد پیشنهاد داده بودن ولی گفته میخوام واسه وطنم کاز کنم ! ( با رقم خیلی کمتر یادم نیست )

این فیس.بوک کشتی گیر فرانسوی رو بد جور به فحش بستن ( نمیدونم شما هم دادین یا نه )
یه بی سواد رفته فحش انگلیسی بده ، کلا زبان انگلیسی رو برد زیر سوال ! :دی

M E S S I
08-08-2012, 12:33
گاف بزرگ فاکس‌نیوز درباره حميد سوريان!

وین رونی
08-08-2012, 13:30
داوران ديدار سعيد عبدولي محروم شدند
رئيس فدراسيون جهاني کشتي، داوران ديدار سعيد عبدولي، فرنگي‌کار کشورمان را محروم کرد.

در ديدار مرحله يک‌چهارم نهايي وزن 66 کيلوگرم کشتي فرنگي، داور بلاروس که به عنوان داور وسط ديدار سعيد عبدولي و استيو گينو از فرانسه را قضاوت مي‌کرد با بي‌عدالتي حق نماينده کشورمان را پايمال کرد و در نهايت دست کشتي‌گير فرانسوي به عنوان فرد پيروز بالا رفت.

پس از اين موضوع که با اعتراض رسمي مسئولان ورزش کشورمان که در لندن حضور داشتند و اعتراضات خودجوش مردمي با ارسال ايميل‌هاي اعتراضي به رئيس فدراسيون جهاني کشتي و ساختن صفحات اعتراضي در فضاي مجازي همراه بود؛ مارتينتي، رئيس فيلا، رأي به محروميت داوران اين ديدار داد.
منبع:
ورزش 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%8A%D8%AF%D8%A7%D8%B1_%D8%B3%D8%B9%D9%8A%D8%AF_% D8%B9%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%84%D9%8A_%D9%85%D8%AD%D 8%B1%D9%88%D9%85_%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF)

szh_1367
08-08-2012, 16:22
خداحافظي آقاي خاص كشتي فرنگي پس از قهرماني در المپيك! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

clau
08-08-2012, 17:42
به جای هدر دادن بیت‌المال برای خارجی‌ها بناهای ورزش را دریابید
وقتی حرف از مدال طلا در المپیک می‌زد، می‌گفتند دیوانه است؛ خودش می‌گوید. می‌دانستند که حریفش نیستند می‌خواستند خرابش کنند، اما هرگز حریف اعتماد به نفس بالایش و انگیزه مثال‌زدنی‌اش نشدند.وقتی شب قبل از اعزام به المپیک از قهرمانی در بزرگترین رویداد ورزشی جهان سخن می‌گفت برق اراده در چشمانش می‌درخشید. مدام خدا خدا می‌کرد تا بتواند دل مردم را شاد کنند؛ ‌تنها هدفش همین بود. هیچ چیز برای خودش نخواست و نمی‌خواهد.
بعد از اینکه علی‌آبادی خبر داد که جایزه 100 میلیونی برایش در نظر گرفته‌اند و از رئیس جمهور درخواست نشان لیاقت خواهند کرد، بهترین پاسخ را داد: "نشان لیاقتم را از مردم گرفته‌ام؛ ‌پاداشم را هم بدهید به عبدولی"
پیش‌بینی‌اش را نوشته بود و لاک و مهر کرده در اتاقش در خانه کشتی گذاشته بود؛ گفت بعد از المپیک نشانتان می‌دهم. بعد از قهرمانی گفتم وقتی برگشتی پیش‌بینی را منتشر می‌کنی؟ گفت می‌سوزانمش تا فقط بین خودم و خدا بماند برای همیشه.
به راستی راز موفقیت محمد بنا چه بود؟ خیلی‌ها این را از خود می‌پرسند و شاید خیلی‌ها هم اصلاً به آن توجهی نکنند، اما بی‌انصافی است اگر بخواهیم این همه طلای ناب را اتفاقی بدانیم.
وقتی بعد از سال‌ها دوری با دعوت طالقانی، رئیس وقت فدراسیون کشتی، به ایران برگشت هدایت تیم بزرگسالان را نپذیرفت و گفت کار را از جوانان شروع می‌کند چون می‌خواست تیمش را خودش بسازد و وامدار کسی نباشد. نمی‌خواست اسم کسی روی شاگردانش باشد بلکه می‌خواست آنطور که می‌خواهد آنها را بسازد.
چه کسی‌فکر می‌کرد امید نوروزی که در مسابقات جهانی 2009 و 2010 اوت شده بود، در بازی‌های آسیایی طلا بگیرد و پس از آن در سال 2011 قهرمان جهان شود؟ قهرمانی المپیک که پیشکش. سوریان، رضایی و سایرین هم همینطور. هر وقت شاگردانش با ناداوری یا مشکلی مواجه می‌شدند، نفر جدیدی را رو می‌کرد، مثالش هم مسابقات جهانی بود که می گفتند بعد از 2 قرعه رژیم صهیونیستی تیمش از هم خواهد پاشید، اما آنجا بود که عبدولی و نوروزی را از آستینش بیرون آورد.

محمد بنا از کویر خشک کشتی فرنگی طلای ناب استخراج کرد و کارخانه ضرب طلا در لندن به راه انداخت و آنقدر طلا استخراج کرد که کسی را یارای مقابله‌اش نبود. اما انسان‌ها خیلی زود فراموش می‌کنند که چه کسانی افتخار آفرینی کرده‌اند. دلارهای بی‌زبان در جیب مربیان خارجی رشته‌های ورزشی رفت و آمد می‌کند، اما مربیان وطنی مانند محمد بنا باید در خانه اجاره‌ای زندگی کنند. مگر ولاسکو و کی‌روش چه گلی به سر والیبال و فوتبال ما زدند که بنا نزد. والیبال به المپیک رفت؟ یا اینکه در فوتبال ما تغییری ایجاد شد؟ نه، همچنان درجا می‌زنیم.
واقعاً زمان آن نرسیده‌ است که مسئولان ورزش چشمانشان را بشویند و طور دیگر بنگرند؟ مگر بنا چه می‌خواهد؟ خودش می‌گوید یک سالن تمرین در نزدیکی محل زندگی‌ام به من بدهند بروم دنبال کارم. نه اینکه کیسه دوخته باشد بلکه می‌خواهد نوجوانان این مرز و بوم را قهرمان المپیک کند، مانند حمید سوریان، امید نورزی و قاسم رضایی. فکر کردید نمی‌تواند؟ امتحانش مجانی است.
مسئولان بلند پایه ورزش که این روزها در لندن در جشن‌های قهرمانی شرکت می‌کنند و به‌به و چه‌چه می‌کنند بعد از بازگشت به ایران و یا در نهایت چند وقت بعد فراموش می‌کنند؛ بنا می‌ماند و خودش.
به خانه کشتی که می‌رویم یک سوی آن 5 حلقه المپیک وجود دارد که در آن تصویر طلایی‌های 14 دوره المپیک گذشته نصب شده است؛ دقیقاً 5 طلا در 5 حلقه المپیک در 64 سال، که آخرینش را علیرضا دبیر 12 سال پیش به نام خود زد، اما حالا بنّای کشتی فرنگی در المپیک لندن 3 حلقه از 5 حلقه را پر کرد تا به همین زودی‌ها شاهد به تصویر کشیده شدن طلایی‌های لندن روی دیوار خانه کشتی باشیم.
اما واقعاً جایگاه محمد بنا کجاست؟ لیاقت او بیشتر از این است، ولی اینجا مربیان موفق را فراری می دهند. راستی مهماندوست که تیم ملی تکواندوی ایران را برای اولین بار در جهان قهرمان کرد اکنون کجاست؟
منبع: فارس

ashl7
10-08-2012, 02:21
کسی مسابقه عبدلی رو برای دانلود نداره؟

ashl7
10-08-2012, 03:05
پیدا کردمش :)

hojjatinho
10-08-2012, 04:39
حسن رحیمی و صادق گودرزی ، امیدهای کشتی ایران در روز اول کشتی آزاد المپیک :

حسن رحیمی :

مقاله ای که مهدی رستم پور در این باره نوشته بهترین دید رو از وضعیت کشتی او و مدعیان این وزن می ده :(کمی طولانیه ولی کاملا ارزش خوندن داره )

فقط ۲۳ سال دارد اما غیر از المپیک، بقیه میادین مهم قاره‌ای و جهانی را تجربه کرده، با تمام حریفانش دست کم یک بار سرشاخ شده و در آستانه رقابت‌های المپیک لندن، نتایج اخیرش نشان می‌دهد که در اوج آمادگی قرار دارد.
نماینده وزن اول تیم ملی کشتی آزاد ایران، سال ۲۰۰۷ در پکن و رقابت های جوانان جهان، به نمایندگان ترکیه و مغولستان باخت تا پنجم شود. اما این نتیجه کمتر کسی را آزرده خاطر کرد، زیرا او ۱۸ ساله بود و تا دو دوره دیگر هم می‌توانست در مسابقات جوانان جهان به روی تشک برود.

سال بعد در دوحه روی سکوی نخست جوانان آسیا ایستاد. همان سال در استانبول فقط به نریمان اسرافیلوف از روسیه باخت و نایب قهرمان جوانان جهان شد. او البته این شکست را در بزرگسالان و جام جهانی ۲۰۱۰، در خاک روسیه جبران کرد.
در جام جهانی ۲۰۰۹ بزرگسالان به میزبانی تهران، او و عباس دباغی نمایندگان وزن اول ایران بودند. رحیمی در ورزشگاه آزادی مقابل لوئیز ایبانز کوبایی پیروز شد اما با ضربه فنی به جمال اوتار سلطانف از روسیه باخت. رقابتی که شاید در لندن نیز تکرار شود.
او سپس قهرمانی در جام تختی را با پیروزی مقابل بابک نورزاد نایب قهرمان سال ۲۰۰۱ جهان تجربه کرد. در پاتایا (تایلند) نیز روی سکوی سوم بزرگسالان آسیا در سال ۲۰۰۹ ایستاد.

پیشرفت تدریجی‌اش تداوم داشت و همان سال در مسابقات جوانان جهان به میزبانی آنکارا، روی سکوی نخست قرار گرفت. نمایندگان هندوستان، ازبکستان و مهم تر از همه میخاییل ایوانف از روسیه و خینچگاشویلی از گرجستان را که الان هم رقیب درجه یک اوست شکست داد.
از رقابت‌های جوانان جهان تا مسابقات بزرگسالان جهان در دانمارک، فقط شش هفته فاصله بود. رحیمی ۲۰ ساله در دانمارک توانست حریفان اهل ترکمنستان و قرقیزستان را شکست دهد اما شکست ۷-۳ مقابل رضوان گاژیف از بلاروس، او را تا رده دهم تنزل داد.
سال ۲۰۱۰ در جام جهانی مسکو کشتی‌های خوبی گرفت و نشان داد که از شکست در دانمارک درس‌های مهمی آموخته. اما ناکامی در قهرمانی آسیا به میزبانی هندوستان، این باور را پدید آورد که کشتی‌گیری است پرنوسان و غیر قابل اعتماد برای میادین مهم.
رحیمی تا مسابقات جهانی ۲۰۱۰ مسکو سخت تمرین کرد تا ناکامی پارسال را جبران کند. اما چون سرباز بود، به اصرار مسئولان تربیت بدنی نیروهای مسلح مجبور شد در مسابقات ارتش‌های جهان هم به روی تشک برود. آنهم در فاصله کمتر از یک ماه تا اعزام به مسابقات جهانی مسکو!
فدراسیون کشتی و مربیان تیم ملی نیز مخالفت چشمگیری در برابر مسئولین ورزش نیروهای مسلح بروز ندادند. رحیمی ناگزیر به فنلاند اعزام شد و به راحتی هم طلا گرفت، اما این طلا به قیمت ذوب شدن مدالش در مسابقات جهانی تمام شد.
او بلافاصله پس از بازگشت به تهران، در حالیکه تمرکزش برای مسابقات جهانی به هم ریخته بود باید کاهش وزن خود را آغاز می‌کرد.
در مسکو ۲۰۱۰، مقابل لهستان و گرجستان پیروز شد اما به فرانک مارکز ۱۸ ساله از کوبا باخت تا مثل پارسال در رده دهم قرار بگیرد. عدم کسب مدال در بازی های آسیایی گوانگجو، به فشار انتقادات رسانه‌ها بر روی او دامن زد.

مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۱
از گوانگجو به بعد نتایج رحیمی دگرگون شد و نوسانات گذشته نیز در عملکرد او کاهش یافت. ابتدا در جزیره کیش روی سکوی نخست جام تختی ایستاد. در جام جهانی ماخاچکالا نیز کشتی‌های بسیار سنگینی را از سر گذراند. مانند شکست مجدد از مارکز کوبایی و ناکامی مقابل ویکتور لبدوف از روسیه. با این حال دو پیروزی مهم مقابل حریفان اهل گرجستان و جمهوری آذربایجان کسب کرد.
اوج کار رحیمی مسابقات جهانی ۲۰۱۱ استانبول بود که شش دوره مبارزه کرد و بر روی پیش‌بینی‌های کارشناسان کشتی مبنی بر تداوم ناکامی‌های جهانی‌اش خط بطلان کشید

رحیمی برخلاف دو سال پیشین، در آستانه مسابقات جهانی فقط روی تمریناتش متمرکز شد و مربیان تیم ملی از اعزام او به رقابت های مختلف صرف نظر کردند.
او در ورزشگاه سینان اردم شهر استانبول، ابتدا آندری دوکوف از رومانی و سپس یانگ کیونگ ایل از کره شمالی را شکست داد. در گام سوم اما مغلوب رادوسلاو ولیکوف بلغاری شد. یعنی دقیقا داستان دو سال قبل تکرار شده و او پس از دو پیروزی، متحمل شکست شده بود.
اما فینالیست شدن ولیکوف، فرصتی مجدد را به رحیمی داد تا در دالان تنگ و طولانی گروه بازنده‌ها برای کسب مدال برنز مبارزه کند.
ابتدا ولادیسلاو آندریف از بلاروس را شکست داد. سپس در مصافی دشوار، باز هم از سد ولادیمیر خینچیگاشویلی مهره مستعد گرج­ی‌ها عبور کرد تا سهمیه حضور در لندن را مسجل کند.

رحیمی برای کسب مدال برنز هم در نبردی آسان، توانست نیکولاس سیمونز آمریکایی را از پیش رو بردارد.
او در جام جهانی ۲۰۱۲ باکو که آخرین رویداد مهم این رشته ورزشی تا قبل از المپیک لندن محسوب می شود، با نتیجه ۷-۳ مقابل احمت پکر از ترکیه پیروز شد. اما به گئورگی ادیشراشویلی از گرجستان با نتیجه ۴-۷ باخت. سپس توانست نیکولاس سیمونز آمریکایی را مانند مسابقات جهانی استانبول از پیش رو بردارد.
رحیمی بهترین کشتی خود در این مسابقات را در مبارزه فینال و مقابل محمود ماگومدوف روسی الاصل و عضو تیم ملی جمهوری آذربایجان گرفت. او بار دیگر چشمه‌هایی از مبارزه‌های جذاب خود در رقابت‌های جهانی استانبول ۲۰۱۱ را بروز داد و ۳-۱ بر رقیب سرشناس خود چیره شد.
حسن رحیمی برای المپیک لندن، از جمله مدعیان کسب مدال در وزن نخست است. آخرین باری که ایران در وزن اول کشتی آزاد المپیک به مدال رسید، توسط ابراهیم جوادی و المپیک ۱۹۷۲ مونیخ بود.

رحیمی که از سال ۲۰۰۹ تا به امروز نماینده ۵۵ کیلوی ایران در مسابقات جهانی بوده، قصد دارد با اتکا به زیرگیری‌‌های استادانه‌اش از سد رقبایی بگذرد که هیچکدام به کمتر از تصاحب یکی از سکوهای المپیک نمی‌اندیشند.
جمال اوتار سلطانف که حادثه ساز بزرگ رقابت های داخلی روسیه بود را می توان سرآمد مدعیان این وزن دانست. رقابت او با ویکتور لبدوف در فینال مسابقات کشوری در روسیه، به نوعی فینال المپیک نیز محسوب می‌شد.
لبدوف که برنز ۲۰۰۹ و دو مدال طلای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ را در کارنامه دارد، مغلوب اوتارسلطانف شد تا در شرایطی که هماوردی در جهان نمی‌شناسد، بخت حضور در المپیک را از کف بدهد.
جمال دو بار قهرمان جوانان جهان شده و سه طلای بزرگسالان اروپا را هم دارد. پس برای حضور در المپیک؛ چندان هم بی تجربه نیست!
ولادیمیر خینچیگاشویلی گرجستانی گرچه در استانبول به رحیمی باخت اما با پیشرفت چشمگیرش در یکسال اخیر، مترصد تصاحب مدال المپیک است.
خینچیگاشویلی که پدرش ۲۰ سال پیش در مسابقات امیدهای جهان از سد رسول خادم گذشت، به رغم قبول دو شکست مقابل حسن رحیمی در رقابت های قهرمان جوانان و بزرگسالان جهان می تواند از جمله شگفتی سازان رقابت های المپیک لندن باشد.

رحیمی خودش درباره مدعیان کسب مدال در لندن می گوید: "دلشاد منصوراوف ازبکستانی با وجود اینکه می‌‌گویند پیر شده اما هنوز خطرناک است. حریف گرجستانی هم خوش فیزیک‌ترین کشتی‌گیر جهان در این وزن است. باید خودم را از لحاظ روحی برای غلبه بر اینها آماده کنم."
او با ابراز رضایت از تمرینات تیم ملی می گوید: "همه چیز که کادر فنی نیست. مسئولان به وضعیت ما رسیدگی نمی‌کنند. من فقط به عشق خودم و مدال المپیک دارم تمرین می‌کنم در غیر این صورت آنقدر که متحمل سختی‌ها می‌شویم مزد ما را نمی‌دهند. همه ملی‌پوشان اعتراض دارند. چرا باید قهرمان جهان، دو ماه مانده به المپیک از پول صحبت کند؟"
رحیمی همچنین تاکید می کند که با این شرایط، بعد از المپیک معلوم نیست کشتی را ادامه دهد.

با توجه به شرایط جدول مسابقات :

54188
حسن رحیمی در دو بازی اول زیاد سختی نباید داشته باشه ...

در 1/4 احتمالا باید به مصاف حریف سرسخت بلغارستانی بره که سال گذشته در جهانی مغلوبش شده بود ...

اما اگه بتونه این بار این کشتی گیر رو شکست بده تا فینال کار به نسبت اسانی رو داره ...

در فینال احتمالا باید به مصاف کشتی گیر روس "جمال اوتار سلطانف " بره . کسی که یک بار چند سال پیش رحیمی رو ضربه فنی کرده بود !

دلشاد منصوروف مطرح هم تا فینال به رحیمی نمی خوره ...

با این شرایط کار سختی برای کسب مدال داره ، ولی دور از دسترس نیست . می شه از او انتظار مدال داشت ولی رنگش ...

صادق گودرزی :

کشتی گیری هست که خودم خیلی از سبک مبارزه اش خوشم می اد . هجومی و زیر گیر و زیبا کشتی می گیره ...

می شه اصطلاح کشتی گیر تورنومنتی رو هم براش انتخاب کرد ...

توی تورنومنتها خیلی خوب کار می کنه و معمولا فینالیسته ولی در فینال .... صادق نورکوزن کشتی ایرانه :دی !

باز هم مقاله خوب مهدی رستم پور :

همان روزی به دنیا آمد که سالگرد جنگ ۸ ساله ایران و عراق بود و البته دقیقاً در همان سالی که جنگ تمام شد. ۳۱ شهریور ۱۳۶۷ در شهرستان ملایر. کشتی نویسان به مطایبه، جنگجو بودن او روی تشک مبارزه را منتسب می دانند به نسبت های تاریخی اش با آغاز و پایان جنگ.
از معدود کشتی گیرانی است که طلای آسیا را از نوجوانان تا بزرگسالان به گردن آویخته. اما رنگ هیچ کدام از مدال های جهانی اش طلایی نیست.
سال ۲۰۰۴ در بیشکک قهرمان ۶۹ کیلوگرم نوجوانان آسیا شد. اما از آن به بعد تا امروز، همه افتخاراتش را در ۷۴ کیلو به دست آورده. همان سال در ابوظبی توانست نشان زرین جوانان آسیا را تصاحب کند. کمتر از ۵۰ روز بعد در گواتمالا هم روی تشک رفت تا حضور در مسابقات جوانان جهان را هم تجربه کند.
آنجا نمایندگان پاناما، مجارستان، اوکراین و قزاقستان را از پیش رو برداشت. در فینال اما به "کاخابر خوبشتو" از روسیه باخت.
توقف گودرزی در فینال و عدم موفقیتش در کسب مدال طلا در میادین جهانی، از جوانان تا بزرگسالان امتداد داشته. او قصد دارد این مسیر سیمین و برنزی را به طلای المپیک منتج کند.

روی نوار موفقیت

سال ۲۰۰۹ در پاتایا و رقابت های قهرمانی آسیا، مدال طلا را به گردن آویخت. همان سال در مسابقات جهانی دانمارک نیز توانست نخستین مدال جهانی اش در عرصه بزرگسالان را در نخستین حضور خود به گردن بیاویزد.
در ورزشگاه مسه سنتر شهر هرنینگ، ابتدا گابور هاتوش از مجارستان را شکست داد. سپس از سد سیف­الدین عثمانوف (قزاقستان) گذشت. چو بیونگ کوان از کره جنوبی نیز مقابل نماینده ایران تسلیم شد.
گودرزی در نیمه نهایی به دنیس سارگوش از روسیه باخت. در دیدار رده بندی اما مراد گایداروف برنده مدال برنز المپیک پکن را شکست داد و به شادمانی این مدال، در آغوش پژمان درستکار گریست.
یک لحظه تعلل و شکست ناباورانه مقابل اندیار گدویف از روسیه در جام جهانی ۲۰۱۰ مسکو، او را در تمریناتش مصم تر کرد تا ناکامی جام جهانی مسکو را در رقابت های جهانی همان سال که به میزبانی مسکو برگزار شد، جبران کند.
او با کسب مدال طلا در جام جایزه بزرگ گرجستان راهی رقابت های جهانی شد. سورن مارکوسیان از ارمنستان، عبدالحکیم شاپی­یف(قزاقستان)، ولادیمیر سیروتین(اوکراین) و ایوان فوندورا از کوبا را یکی پس از دیگری شکست داد و برای کسب مدال طلا گام به دیدار نهایی گذاشت. دنیس سارگوش اما باز هم موفق شد رقیب ایرانی اش را شکست دهد و طلای این وزن را در روسیه نگه دارد.

کم نوسان ترین ملی پوش

گودرزی در سال های اخیر از جمله کم نوسان ترین ملی پوشان کشتی آزاد ایران بوده. تقریباً تمام رقابت ها را با دست پر ترک کرده. گاهی هم که کمتر از حد انتظار علاقمندان کشتی ظاهر شده، آنقدر نبوده که هوادارانش را نا امید کند.
بازی های آسیایی گوانگجو از جمله مسابقاتی است که او توقعات کشتی دوستان ایرانی را برآورده کرد و روی سکوی قهرمانی ایستاد.
در مسابقات جهانی استانبول نیز توانست به مرحله فینال صعود کند. اما زمانی که دنیس سارگوش رقیب همیشگی اش از راهیابی به فینال بازماند، گودرزی مقابل رقیب تازه وارد آمریکایی اش ناکام ماند.
نماینده وزن چهارم ایران در گام اول موفق شد رقیبش از گینه بیسائو را شکست دهد. سپس الکساندر بورچا از مولداوی را مغلوب کرد. در سومین مبارزه مجدداً بر مراد گایداروف از بلاروس چیره شد.
دیوید خوتیاشویلی از گرجستان را در دور چهارم شکست داد و سهمیه المپیک را مسجل کرد. در رالی نفسگیر رقابت های این وزن، برای پنجمین بار هم به روی تشک آمد تا ضمن غلبه بر عبدالحکیم شاپی­یف (قزاقستان) روانه دیدار نهایی شد.
در نیمه مقابل جدول، جردن باروز آمریکایی توانست دنیس سارگوش را شکست دهد و به فینال برسد.
او که سبک مبارزه اش یادآور کنی ماندی در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ میلادی در همین وزن است، در فینال با تسلطی چشمگیر توانست از سد گودرزی عبور کند. گرچه صادق نیز جنگید و کم فروشی نکرد.
به این ترتیب، صادق گودرزی دومین مدال نقره جهانی را هم به به برنز سال ۲۰۰۹ افزود. چنانچه در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۲ آسیا نیز مدال طلای دیگری را کسب کرد که با احتساب رده های سنی پایه، پنجمین نشان زرین گودرزی در قاره پهناور است.
او در جام جهانی باکو نیز که آخرین رویداد مهم قبل از المپیک محسوب می شود به روی تشک رفت و اگرچه مجدداً به جردن باروز باخت اما این بار بر خلاف استانبول، اجازه زیرگیری از پای چپ را به او نداد.
او درباره عملکردش در جام جهانی باکو می گوید: از هر نظر آماده بودم. بهترین کشتی هایم را مقابل حریفان آذربایجانی و گرجستانی گرفتم که سال قبل روی سکوی سوم جهان ایستادند.

گودرزی درباره باخت دوباره‌ مقابل جردن باروز گفت: مقصر خودم بودم. چون آنچه کادر فنی به من گفته بودند را نتوانستم به خوبی اجرا کنم. باختم به این حریف فقط اشتباه تاکتیکی بود که مقصر خودم بودم.

او با تاکید بر اینکه به برنامه های رسول خادم اعتقاد دارد و خودش را با او تطبیق داده، درباره انتقاداتی که از اعزام نفرات اصلی تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۱۲ صورت گرفته است، گفت: "برخی از منتقدان، تا به حال حتی در یک ورزش همگانی هم حضور نداشته اند!"
گودرزی درباره میزان احتمال موفقیتش در لندن می گوید: "اگر در المپیک موفق نشوم مقصر خودم هستم. باید در مدت زمان باقی مانده تا المپیک از نظر روانی خود را بالاتر بکشم. هرچه در توان دارم در اردوها به اجرا بگذارم تا با آمادگی بدنی و روانی مناسب راهی لندن شوم. المپیک هر چهار سال یک بار است و شاید دیگر المپیکی برای ما در پیش نباشد."

مدعیان مدال در لندن

در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک لندن از دیدگاه کارشناسان، غیر از گودرزی و باروز آمریکایی، نمایندگان روسیه، آذربایجان و گرجستان نیز بخت بیشتری نسبت به سایر حریفان برای ایستادن روی سکو و تقسیم مدال ها دارند.
اشرف علی­یف از آذربایجان و دیوید خوتیشویلی از گرجستان، به اتفاق روی سکوی سوم مسابقات جهانی استانبول ایستادند.
گودرزی هر دوی آنها را در جام جهانی ۲۰۱۲ از پیش رو برداشت. ضمن آنکه در استانبول نیز خوتیشویلی را برده بود.
دنیس سارگوش از روسیه هم که تاکنون سه بار در تهران، هرنینگ دانمارک و مسکو دستش مقابل گودرزی بالا رفته، به کمتر از طلا نمی اندیشد.
او همچنین دو بار مقابل هادی حبیبی در ارتشهای جهان به میزبانی حیدرآباد هندوستان و جام جهانی کراسنویارسک پیروز شده که بار دوم با ضربه فنی بود.
جردن باروز آمریکایی نیز مرد بی شکست سالهای اخیر کشتی آزاد جهان است.
اما سایر مدعیان کم نام و نشان تر را نیز نمی توان نادیده انگاشت. متیو گنتری از کانادا به اتفاق کریل ترزیف (بلغارستان) و ناراسینگ یاداو (هندوستان) و اونوربات پوره­جاو (مغولستان) از جمله کشتی گیرانی هستند که یک لحظه دست کم گرفتن آنها از سوی رقبای صاحب نام، می تواند معادلات وزن چهارم را در لندن به هم بریزد.

گنتری کانادایی همواره مقابل ایرانی ها خوب ظاهر شده. سال ۱۳۸۷ در جام تختی به میزبانی کرمانشاه، علی اصغر بذری را ۱۲-۰ شکست داد. میثم مصطفی جوکار را ۸-۲ مغلوب کرد و از سد حسن طهماسبی نیز گذشت. اما گودرزی سال ۲۰۰۹ در فینال جام جایزه بزرگ گرجستان، گنتری را ۴-۲ مغلوب کرد.
مُشت آسیا در این وزن پر است. غیر از گودرزی و کشتی گیران هند و مغول و ژاپن، عثمانوف از قزاقستان و رشید کوربانف (ازبکستان) نیز چشم دوخته اند به مساعدت جدول و قرعه مناسب.
ریکاردو روبرتی از ونزوئلا هم فوق العاده خطرناک و غیر قابل پیش بینی است. گرچه قبل از المپیک، در تورنمنت مادرید مغلوب گودرزی شد. این ونزوئلایی باتجربه، در استانبول ۲۰۱۱ بر دنیس سارگوش از روسیه غلبه کرده بود.

با توجه به جدول مسابقات :

54190
صادق در زیرگروه نسبتا راحت تر جدول قرار گرفته ...

او تا فینال به کشتی گیر قدرتمند و به اصطلاح گربه سیاهش " دنیس چارگوش" نمی خوره ...

بازی اول باید به مصاف نماینده بلغارستان بره ....

به نظر می اد او تا فینال مشکل خاصی نداشته باشه . البته ورزش هست و هزار و یک اتفاق ...

با این حال رسیدن فینال حداقل انتظاری هست که از صادق گودرزی می ره ....

در فینال احتمالا باید با "چارگوش" روس یا "جوردن بارو" امریکایی مبارزه کنه ....

باید دید در صورت رسیدن به فینال این بار صادق گودرزی می تونه یکی از این دو رو شکست بده ؟!

SNOW PATROL
10-08-2012, 16:09
زرشک اینم از کشتی ببین به کجا رسیدیم که از هند هم میبازیم

SNOW PATROL
10-08-2012, 16:12
باید قید مدال رو بزنیم تا روز مسابقه تقوی و یزدانی که در یک روز انجام میشه
در این 5 وزن شانسی برای مدال نداریم شاید اونم با معجزه گودرزی برنز بگیره

Mr.Mazmamfi
10-08-2012, 16:15
سلام

کاملا بی تجربه عمل کرد ، به قول عامل باید تو تایم دوم از زیر گیری هاش امتیاز رو میگرفت و کار رو تموم میکرد .

نمیدونم چرا امروز همه ریلکس عمل میکنن ، اون از تکواندو اینم از کشتی . :41:

majid322
10-08-2012, 16:37
گودرزی عالی بود تو بازی اول...عجب فیتیله پیچایی زد به حریفش..کنده هم که اصلا هیچی..:دی

hph7
10-08-2012, 16:38
بازی حسن رحیمی رو من ندیدم چه طوری باخت؟ اولین بازی رو که خیلی خوب بود!!!!!!!

نادر1368
10-08-2012, 16:52
كشتي فرنگي يه كم انتظارات رو بالا برده!اون بنا بود كه چندين و چند سال كشتي فرنگي رو چون فولاد اب ديده كرده و تيمي بي نظير در كل تاريخ ساخته كه نظيرش ديده نخواهد شد!ازاد فكر نكنم بتونه به گرد پاي افخارات تيم بنا برسه ورز ما همينه مملكت ما همينه!:31:بي در و پيكر بي برنامه الكي كه نميشه مدال گرفت شانسي كه نيست!حدادي چند ساله داره خودش تلاش ميكنه همه ورزشكاران خودشون تلاش ميكنن كسي تحويلشون نميگيره تا ميرن به موفقيت دست پيدا ميكنند افرين ميگويد بهشان رهبرشان!

EngineeR EhsaN
10-08-2012, 17:04
واقعا بازی صادق گودرزی چشم نوازه :40: الان مدال برنز قطعی شد؟ بازی بعدی ساعت چنده؟

EngineeR EhsaN
10-08-2012, 17:08
كشتي فرنگي يه كم انتظارات رو بالا برده!اون بنا بود كه چندين و چند سال كشتي فرنگي رو چون فولاد اب ديده كرده و تيمي بي نظير در كل تاريخ ساخته كه نظيرش ديده نخواهد شد!ازاد فكر نكنم بتونه به گرد پاي افخارات تيم بنا برسه ورز ما همينه مملكت ما همينه!:31:بي در و پيكر بي برنامه الكي كه نميشه مدال گرفت شانسي كه نيست!حدادي چند ساله داره خودش تلاش ميكنه همه ورزشكاران خودشون تلاش ميكنن كسي تحويلشون نميگيره تا ميرن به موفقيت دست پيدا ميكنند افرين ميگويد بهشان رهبرشان!

برادر اینا که نخوابیده بودن که یهو با اومدن مربی جدید تیم ملی از خواب بیدار شن بیان المپیک!! کسی که مدال میخواد مثل حدادی بدون مربیم به تمریناتش ادامه میده و خودشو آماده نگه میداره! البته خادم همچین آدم کمیم نیست من خودم بشخصه دو طلا واسه آزاد کنار گذاشتم :46:

SNOW PATROL
10-08-2012, 17:16
بازیهای نیمه نهایی وزن 74 کیلوگرم حدودا از ساعت 18:50 شروع میشه و گودرزی هم اولین بازی نیمه نهایی را در برابر مجارستان انجام میده

vahidgame
10-08-2012, 17:21
متاسفانه حریف هندی که رحیمی رو برد حذف شد و به خاطر همین رحیمی هم حذف شد

الان مدال برنز قطعی شد؟ بازی بعدی ساعت چنده؟
نه برنز قطعی نشد
بازی هم ساعت 18:50 دقیقه به وقت ایران میشه

صادق گودرزی نیمه نهایی به حریف مجارستانی خورده که فقط یه مدال برنز جهانی و اروپایی داره
در صورت پیروزی باید با نماینده آمریکا یا روسیه قرار بگیره که هر جفتشون حریفای خیلی سرسختین
جالبه صادق گودرزی توی فینال مسابقات جهانی 2010 مقابل نماینده روسیه و فینال مسابقات جهانی 2011 مقابل نماینده آمریکا باخته!

Mr.Mazmamfi
10-08-2012, 17:25
سلام

وقتی پرونده ی صادق رو اعتصامی میگفت ، تو فینال های اخیر بوده ، ولی همش باخته و این میتونه جزء مزیت ها باشه که بخواد تلاش زیادی بکنه و این طلسم رو با بدست اوردن مدال طلای المپیک بشکونه .

از اون طرف همون طوری که وحید جان گفت ، تو فینال یا به روس میخوره یا به آمریکا ، که صادق میخواد انتقام باخت های گذشتش رو هم بگیره .

100% هم خادم نقطه ضعف های حریف های فینال رو بهش گوشزد میکنه ، و اگر رعایت کنه ، انشاالله در روزی که کاروانمون ناکام بود ، یه طلا بگیریم .

موفق باشید.

SNOW PATROL
10-08-2012, 17:29
خوبی صادق اینه که تا فینال معمولا خوب پیش می ره ولی دنیس چارگوش روس و جوردن بارو امریکایی گربه سیاه صادق گودرزی بودند در این چهار ساله ...

Mr.Mazmamfi
10-08-2012, 17:56
خب همونجوری که پیش بینی میشد ، صادق فینالیست شد ، و انشاالله که طلا بگیره ( مثل روز اول کشتی فرنگی )
بازی هم زودتر برگذار شد انگار ، شانسی دیدم داره بازی رو میده :31:

کد خبر : 980086 زمان ارسال : جمعه 1391/05/20 18:30

لايق: رحيمي خواسته‌مان را اجرا نکرد
مربي تيم ملي کشتي آزاد گفت: از رحيمي خواسته بوديم در همان ابتدا کار را تمام کند، اما او همه چيز را به آخر موکول کرد.

رضا لايق در مورد حذف حسن رحيمي از رقابت‌هاي المپيک، گفت: المپيک شرايط خاص خود را دارد و همه رقابت‌ها سخت هستند و به ورزشکاران استرس وارد مي‌شود. زمان کمي براي استراحت ورزشکاران وجود دارد و همين موضوع باعث مي‌شود توان بدنشان در هر مسابقه کاهش يابد.

وي ادامه داد: رقابت رحيمي بسيار فشرده بود و هر 10 دقيقه يک بار مسابقه داد. او خواسته‌مان را براي تمام کردن کار در همان ابتدا اجرا نکرد و کار را به آخر کشاند. البته نبايد از حريفش که کشتي‌گير بسيار خوبي است غافل شد. همه کشتي گيران ما براي مدال آمدند اما شرايط سخت است.

منبع : ورزش 3

اشتباه بزرگی که عامل هم به اون اشاره کرد ، قدرت و توانایی شکست در تایم دوم رو داشت ، ولی ... :41:

MOHAMMAD2010
10-08-2012, 18:04
خب فینال امشب ایران آمریکا شد

EngineeR EhsaN
10-08-2012, 18:07
فینالی جالبی میشه احتمال 70 درصدی میدم صادق بازی رو ببره ، لنشالله :40: بازی ساعت چنده؟

نادر1368
10-08-2012, 18:07
برادر اینا که نخوابیده بودن که یهو با اومدن مربی جدید تیم ملی از خواب بیدار شن بیان المپیک!! کسی که مدال میخواد مثل حدادی بدون مربیم به تمریناتش ادامه میده و خودشو آماده نگه میداره! البته خادم همچین آدم کمیم نیست من خودم بشخصه دو طلا واسه آزاد کنار گذاشتم :46:
راست ميگي اينا نخوابيده بودن!منتهي تعويض مربي اونم در چند ماه مانده به المپيك!درسته به نظر من خادم كمتر از محمدي نيست كه بيشتره!بهتر تر هم ميتونه نتيجه بگيره ولي اون قوامي كه بنا و تيمش داشتن رو ازاد نداره!!!!حالا هر كسي يه نظري ميده قرار نيست توبيخ بشه و اهل فن فوري بزنن دهنش!!البته اين خصلت ماست!در كل اميدوارم گودرزي طلا بگيره دوتا رقيب قرص و محكم داره علاوه بر مجار كه كار بزرگي خواهد كرد انشالله هر چند خيلي سخته!

Mr.Mazmamfi
10-08-2012, 18:11
فینالی جالبی میشه احتمال 70 درصدی میدم صادق بازی رو ببره ، لنشالله :40: بازی ساعت چنده؟

بازی ساعت 23:20 هست .

vahidgame
10-08-2012, 18:12
خب همون طور که قابل پیش بینی بود حریف مجارستانی برای گودرزی حریف زیاد سختی نبود
حالا توی فینال باید مقابل نماینده آمریکایی بازی کنه که سال پیش توی مسابقات جهانی بهش باخته
کشتی اونو توی نیمه نهایی رو دیدم. واقعا این کشتی گیر قدرت بدنی فوق العاده ای داره و نماینده روسیه به سختی از اون امتیاز می گرفت!
به هر حال امیدوارم گودرزی اینبار مقابل این کشتی گیر آمریکایی پیروز باشه

TR4NC3
10-08-2012, 18:12
فینال ساعت چنده دوستان ؟

SNOW PATROL
10-08-2012, 18:14

majid322
10-08-2012, 18:15

23.20 امشب..به امید طلا..

ALI . R
10-08-2012, 18:17
سلام
واقعا تبریک میگیم به صادق گودرزی . در بازی دوم هم عالی مبارزه کرد. امیدواریم طلای این دوره مسابقات رو کسب کنه.

silver65
10-08-2012, 18:19

23:20 بازی فینال ( در زدن تا رفتم و اومدم دوستان جواب دادن ) :31:

aliano
کشتی فینال رو من 60-40 شانس پیروزی رو می دم به آمریکایی!کشتی نیمه نهاییش رو دیدم.قد کوتاهی داره و زیر گرفتن ازش خیلی مشکله.قدرت بدنیش هم که فوق العاده ست.واقعاً سریع هم زیر می گیره.جو سالن هم آمریکاییه شدید!خیلی خیلی کار سختی داره گودرزی.این آمریکایی که من دیدم تا سر حد مرگ برای گرفتن طلا کشتی می گیره.اگر گودرزی ببره لقب طلایی ترین طلای المپیک تا اینجا برازندشه از نظر من

گزارشگر بی بی سی هم گفت شاهد یک نبرد کلاسیک در فینال خواهیم بود

EngineeR EhsaN
راست ميگي اينا نخوابيده بودن!منتهي تعويض مربي اونم در چند ماه مانده به المپيك!درسته به نظر من خادم كمتر از محمدي نيست كه بيشتره!بهتر تر هم ميتونه نتيجه بگيره ولي اون قوامي كه بنا و تيمش داشتن رو ازاد نداره!!!!حالا هر كسي يه نظري ميده قرار نيست توبيخ بشه و اهل فن فوري بزنن دهنش!!البته اين خصلت ماست!در كل اميدوارم گودرزي طلا بگيره دوتا رقيب قرص و محكم داره علاوه بر مجار كه كار بزرگي خواهد كرد انشالله هر چند خيلي سخته!

البته منظور خاصی نداشتم اگه ناراحتی پیش اومده عذر میخوام :40: همین بحثا و حرف زدناست که باعث جذابیت مسابقات میشه من خودم که هیچی از کشتی سر در نمیارم ولی با بحثایی که با دوستان شده یه چیزایی رو تا حدودی یاد گرفتم :10: امیدوارم همه ورزشکارا موفق باشن که باعث افتخار خود ماست!

+

این آمریکایه خیلی سریع نشون میداد خدا کنه مشکلی پیش نیاد ، منظور از Rank in WCH چیه؟

steps
10-08-2012, 18:24
همون اول گفتم به حسن رحیمی امیدی ندارم و همینطوری شد کلا اصلا این کشتیگیر نمیتونه یک روند عادی داشته باشه و میشه گفت با خوش شانسی دوبند تیم ملی رو پوشیده .
گودرزی هم 2 تا کشتی اولش از کشتی سومش سخت تر بودن و خیلی سخت بودش ولی خدارو شکر برد و رفت فینال .
خدا کنه از حریف امریکاییش بتونه انتقام بگیره و استارت کشتی ازاد رو بزنه تا از روس هم عقب نیفتیم چون روس تو 55 حتما طلا میگیره

vahidgame
10-08-2012, 18:27
منظور از Rank in WCH چیه؟
منظور World Championships یا همون مسابقات جهانیه که اینا اول و دوم شدن

جالبه توی لینک وکیپدیای فارسی صادق گودرزی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%B2%DB%8C) قسمت افتخارات اون از همین الان مدال طلا المپیک لندن نوشته شده!
یه حسی بهم میگه اون کسی که اینو نوشته درست پیش بینی کرده : دی

SNOW PATROL
10-08-2012, 18:27
البته منظور خاصی نداشتم اگه ناراحتی پیش اومده عذر میخوام :40: همین بحثا و حرف زدناست که باعث جذابیت مسابقات میشه من خودم که هیچی از کشتی سر در نمیارم ولی با بحثایی که با دوستان شده یه چیزایی رو تا حدودی یاد گرفتم :10: امیدوارم همه ورزشکارا موفق باشن که باعث افتخار خود ماست!

+

این آمریکایه خیلی سریع نشون میداد خدا کنه مشکلی پیش نیاد ، منظور از Rank in WCH چیه؟

رنکش در جام جهانی

scali
10-08-2012, 18:29
فینالیست شدن گودرزی رو تبریک میگم و ایشالله که طلا میگیره .

در مورد رحیمی واقعا متاسفم . همین مونده بود که تو کشتی آزاد به هند ببازیم . به روسیه قزاقستان ازبکستان و .... اینا میباخت آدم دلش نمیسوخت ولی هند ...

آخه هند کجای کشتی قرارداره که ما بهش باختیم .

بازی همه رقیباشو دیدم هیچ کدومشون به درد فینال رفتن نمیخوردن . به قول گزارشگره کشتی گیر روسی از همشون سرتره .

واقعا جای رحیمی تو فینال خالیه .

Mr.Mazmamfi
10-08-2012, 18:37
واقعا جای رحیمی تو فینال خالیه .

رحیمی حقش بود که حذف بشه .
وقتی کسی حرف استادشو ( مربیش ) گوش نده همینه . مربی ها میگن کارو تموم کن ، آقا داره بازی رو به کلینج میکشه .
جزء تاسف حرف دیگه ای نمیشه زد .
راحت مدالمونو به باد داد .

راستی از بچه ها کسی نیست که اطلاعاتی در مورد کشتی گیر های فردامون بده ؟ مثل پست 34 :

ممنونم .

Ssarshar
10-08-2012, 18:45
راستی از بچه ها کسی نیست که اطلاعاتی در مورد کشتی گیر های فردامون بده ؟ مثل پست 34 :

ممنونم .

Mr.Mazmamfi
10-08-2012, 18:48

ممنونم از جوابتون ، ولی من برنامه بازی هارو نمیخواستم بلکه یه تاریخچه از مدال هایی که آوردن و .... میخواستم .

steps
10-08-2012, 19:10
کلا فردا نباید زیاد توقع داشت ولی کشتی گیر های خوبی داریم
مسعود اسماعیل پور یک قرمانی جوانان جهان تو سال 2008 و یک قهرمانی اسیا تو سال 2010 فردا من خودم احتمال میدم بتونه شگفتی ساز باشه خیلی زیرهای خوبی میگیره و به قول گزارشکر برق اسا زیر میگیره خاک میکنه
احسان لشکری کشتیهاش تو لیگ رو دیدم خیلی قشنگ میگیره و خیلی سخت امتیاز میده . 3 قهرمانی اسیا هم تو کارنامه خودش داره تو مسابقات انتخابی المپیک حریفای خوبی رو شکست داد
کمیل قاسمی که جانشین فردین معصومی شده و جون پشت سر فردین معصومی بودش زیاد عنوان نداره و فکر کنم چند بار به فردین باخت بود . کلا کشتی گیر خوبی هست و چند بار با بردهاش همه رو غافلگیر کرده . وزن 120 کیلو هم کشتی گیرها اکثرا روس هستند و بین چند کشور تقسیم شدن یکی از بهترین بردهای کمیل قاسمی هم تو کشتی با شیمانوف روس بود .

bleu2u4u
10-08-2012, 19:16
ممنونم از جوابتون ، ولی من برنامه بازی هارو نمیخواستم بلکه یه تاریخچه از مدال هایی که آوردن و .... میخواستم .
هرکدوم رو خواستی اسمش رو تو گوگل + مهدی رستم پور + bbc سرچ کن
تا اونجایی که یادمه رستم پور قبل المپیک کاملترین رزومه موجود تو اینترنت رو برای همه شانسای مدال تو bbc نوشته بود
پ.ن:بیا اینم برای بچهایی که قراره فردا مبارزه کنن
مسعود اسماعیل پور
پیش بینی: قرعه خوب باشه نقره
احسان لشگری
پیش بینی : کارش خیلی سخته
کمیل قاسمی
پیش بینی:کارش از همه سختر و خودش از همه بی تجربه تر (ولی یه حسی بهم میگه اگه دور اول اوت نشه مدال میگیره)

clau
10-08-2012, 19:55
قرعه دشوار براي اسماعيل پور، لشکري و قاسمي
آيين وزن کشي سه وزن 60، 84 و 120 کيلوگرم مسابقه هاي کشتي آزاد بازي هاي المپيک 2012 لندن، عصر امروز (جمعه) برگزار شد و 'مسعود اسماعيل پور'، 'احسان لشکري' و 'کميل قاسمي' حريفان خود را شناختند.
مسعود اسماعيل پور کشتي گير وزن 60 کيلوگرم تيم کشورمان، بعدازظهر فردا (شنبه) در دور نخست با ''تورس'' از مکزيک رو به رو مي شود و در صورت پيروزي در اين مسابقه به مصاف ''ژوماگاژي يف'' از قزاقستان مي رود.

بسيک کودوخوف از روسيه، فرانکلين گومز از پورتوريکو، کنيچي ياماموتو از ژاپن، دارن ژوماگاژي يف از قزاقستان، ديديه پايس از فرانسه، مالخاز زارکووا از گرجستان، مسعود اسماعيل ‌پور از ايران، يوگشوار دات از هندوستان، حسن مدني از مصر، فرزاد تراش از استراليا، رودريگرز بونه از کوبا، تورس از مکزيک، طغرل عسگراف از جمهوري آذربايجان، آناتولي گويدا از بلغارستان، ري جونگ ميونگ از کره شمالي، لي سئونگ چول از کره جنوبي، کولمن اسکات از آمريکا، واسيلي فدروشين از اوکراين و تيم اسچليجر از آلمان، کشتي گيران وزن 60 کيلوگرم کشتي آزاد حاضر در بازي المپيک لندن هستند.

در وزن 84 کيلوگرم نيز ''احسان لشکري'' در دور نخست با ''يرمک بايداشوف'' از قزاقستان مسابقه مي دهد و در صورت پيروزي، با برنده مصاف ''يوسف عبدالسلام‌ اف'' تاجيکستان و ''حاجي مراد نورماگمداف'' از ارمنستان رو به رو مي شود.

شريف شريف ‌اف از جمهوري آذربايجان، ابراهيم آلداتوف از اوکراين، داتو مارساگيشويلي از گرجستان، آنزور اوريشف از روسيه، آرماندس زيربوليس از لتوني، جيک هربرت از آمريکا، احسان لشکري از ايران، زائوربک سوخي يف از ازبکستان، احمد ميليگي از مصر، آندرو ديک از نيجريه، دانيل مارتينز از کوبا، جيم اسپينال از پورتوريکو، حاجي مراد نورماگمداف از ارمنستان، ابراهيم بلوکباشي از ترکيه، دانيل دياز از ونزوئلا، سوسلان گاتسي يف از بلاروس، يرمک بايداشوف از قزاقستان، يوسف عبدالسلام‌ اف از تاجيکستان، اويتومن اورگودول از مغولستان، کشتي گيران وزن 84 کيلوگرم کشتي آزاد حاضر در بازي المپيک لندن هستند.

همچنين در وزن 120 کيلوگرم، نيز ''کميل قاسمي'' در دور نخست با ''آرجان بوهلار'' کانادا مسابقه مي دهد و در صورت پيروزي، با برنده مصاف ''آرتور تايمازوف'' ازبکستان و ''نيک متيوهن'' آلمان رو به رو مي شود.

آلکسي شيماروف از بلاروس، بلال ماخوف از روسيه، جمال الدين ماگومداف از جمهوري آذربايجان، ديويد مودزامانشويلي از گرجستان، چولونبات جارگالسايخان از مغولستان، ترول دلاگني يف از آمريکا، آرتور تايمازوف از ازبکستان، دولت شابان باي از قزاقستان، اسماعيل الدوسکي از مصر، مالال ندي از سنگال، آرجان بوهلار از کانادا، جيس فلورس از مکزيک، دانيل ليگتي از مجارستان، طاها آک گول از ترکيه، کميل قاسمي از ايران، نيک متيوهن از آلمان، لي لينگ از چين، الکساندر خوتسيانيوسکي از اوکراين، دانيل رارس چينتوان از روماني، کشتي گيران وزن 120 کيلوگرم کشتي آزاد حاضر در بازي المپيک لندن هستند.
ورزش 3
پ.ن : کمیل قاسمی اگه حریف اولش ببره میخوره به تایمازوف:41:فکر نکنم هیچ کشتی گیر سنگین وزن کشتی کشور ما سابقه بردن تایمازوف داشته باشه کارش خیلی سخته کمیل قاسمی

bleu2u4u
10-08-2012, 20:36
اسماعیل پور قرعه اش خیلی راحته
لشگری هم همین چند وقت پیش عبدالسلام اف رو برده (نورماگومدف هم با اینگه قهرمان انتخابی اروپا شد ولی بعید از عبد... بالاتر باشه)
میمونه کمیل قاسمی:که احتمالا از تایمازوف ببازه (خداکنه حداقل ابرومندانه ببازه نه مثل فردین معصومی که عین پروانه دور سر تایمازوف میچرخید*) و تو گروه بازنده بره بالا
هرچند من بعید میدونم خود تایمازوف هم بتونه طلا بگیره
*قاسمی تو جهانی 2011 هشت صفر به تایمازوف باختش

persian365
10-08-2012, 20:40
مراسم وزن‌کشي 3 وزن دوم رقابت‌هاي کشتي آزاد المپيک عصر امروز برگزار شد که نمايندگان اوزان 60، 84 و 120 کيلوگرم کشورمان حريفان خود را در اين مسابقات شناختند.

مسعود اسماعيل‌پور در وزن 60 کيلو در دور نخست به مصاف گيلرمو تورس از مکزيک مي‌رود و در صورت پيروزي در اين ديدار با دوران ژوگازي‌يف قزاقستاني و نفر سوم جهاني استانبول که در دور اول استراحت مي کند، روبه‌رو مي‌شود.

بسيک کودوخوف روس، دارنده مدال برنز المپيک 2008 پکن و 3 طلاي قهرماني جهان، فرانکلين گومز دارنده نقره 2011 جهان، آناتولي گوئيدا از بلغارستان و يوگشوار دات از هند در گروه اسماعيل‌پور حضور دارند.

نکته جالب توجه در اين وزن رويارويي گومز و کودوخوف در دور نخست است که يادآور فينال جهاني 2011 استانبول است.

طغرل عسگر‌اف، دارنده مدال نقره 2010 جهان، کينيچي يوموتو ژاپني و برنده مدال برنز المپيک پکن در بالاي جدول اين گروه مبارزه مي‌کنند.

در 84 کيلو احسان لشگري در دور نخست به مصاف يرمک بايداشوف از قزاقستان مي‌رود. وي در صورت پيروزي در اين ديدار در دور دوم با برنده يوسف عبدالسلام‌اف دارنده مدال نقره المپيک پکن از تاجيکستان و حاجي مراد ماگومدوف از ارمنستان ديدار خواهد کرد.

در گروه لشگري شريف‌ شريف‌اف آذربايجاني، قهرمان 2011 جهاني استانبول و بهترين آزادکار سال جهان، زائوربک سوخي‌يف ازبکستاني و برنده مدال نقره جهاني 2010، طلاي 2009 و برنز 2007 جهان، ابراگيم آلداتف برنده مدال نقره جهان در سال 2011 از اوکراين، آنزور يوريشف، قهرمان اروپا از روسيه و جيک هربرت دارنده نقره 2009 جهان از آمريکا حضور دارند.

کميل قاسمي در وزن 120 کيلو پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با آريان بوهلار از کانادا روبرو مي شود و در صورت پيروزي با برنده ديدار آرتور تايمازوف کشتي‌گير نامدار ازبکستاني و قهرمان المپيک و نيک ماتوهين از آلمان روبرو مي‌شود.

ترول دلاگنف از آمريکا، آلکسي شيماروف، قهرمان 2011 جهان از بلاروس و دانيل ليگتي از مجارستان در گروه قاسمي هستند. بلال ماخوف روس در گروه پايين جدول کار بسيار راحتي براي حضور در ديدار فينال دارد.

اين مسابقات از ساعت 16:30 دقيقه فردا( يکشنبه) در سالن اکسل شهر لندن آغاز مي‌شود

منبع خبر:ورزش 3

tandos
10-08-2012, 20:53
60كيلوگرم: مسعود اسماعیل پور
متولد: 15 مرداد ماه سال 67 – جویبار استان مازندران - مجرد
عناوين: دارنده مدالهای طلا و نقره آسیا – دارنده مدال طلای جوانان جهان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كيلوگرم: احسان لشکری

متولد: شهریورماه سال 1364 – قزوین - مجرد
عناوين: سه مدال طلای بزرگسالان آسیا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كيلوگرم: کمیل قاسمی

متولد: هشتم اسفند ماه سال 1366 – جویبار استان مازندران
عناوين: یک مدال نقره بزرگسالان آسیا سال 2011 - دو مدال برنز جوانان جهان – 2 طلای جوانان آسیا

وین رونی
10-08-2012, 21:18
یزدانی کی مسابقه داره؟

M E S S I
10-08-2012, 21:37
یزدانی کی مسابقه داره؟
یکشنبه 22 مرداد ساعت 12 ظهر

bleu2u4u
10-08-2012, 21:58
تقوی و یزدانی سوپر استارهای کشتی ازاد و بختهای اول قهرمانی تو گروه خودشون هر دو بازیهاشون یکشنبه است

Ahmad
10-08-2012, 22:01
مسابقه‌ی امشب افتاده 20 دقیقه دیگه

هنوز مراسم اعطای مدال 55 کیلو و دو مسابقه رده بندی 74 کیلو مونده

بازی خفنیه فینال تو بیست سی دقیقه دیگه

پیامها احتمالن آمادن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shitan
10-08-2012, 22:33
امریکایی سر بود

szh_1367
10-08-2012, 22:42
کجا امریکایی سر بود !!!!!!

اگر مثل بازی های قبلی بازی کرده بود امریکا که خوبه بزرگ تر از اون هم شکست میداد

حیف شد

bleu2u4u
10-08-2012, 22:44
در عین شایستگی هیچی از ارزشهای صادق گودرزی کم نمیشه :اسمایلی مجری شبکه سه
واقعا خراب کرد
کشتی گیر امریکای خیلی ضعیف بود و پر از نقطه ضعف ولی صادق از هیچکدوم از اونها نتونست استفاده کنه
پس شکست حقش بود

SNOW PATROL
10-08-2012, 22:57
کجا امریکایی سر بود !!!!!!

اگر مثل بازی های قبلی بازی کرده بود امریکا که خوبه بزرگ تر از اون هم شکست میداد

حیف شد

برادر فکر میکنی چرا نتونست مثل قبل بازی کنه؟ چون آمریکایی سر بود دیگه!
خیلی هم سر بود
به هر حال تلاش خودش رو کرد

ارسال شده از ST25i با استفاده از تپاتالک 2

Amir_oscar
10-08-2012, 23:04
کشتی‌گیر آمریکایی واقعا قوی بود و خیلی فعال. اصلا آدم می‌ترسید از اون همه انرِژیش. طلا حقش بود.
خیلی هم زیادی خوشحالی کرد بعد از قهرمانیش...

szh_1367
10-08-2012, 23:09
برادر فکر میکنی چرا نتونست مثل قبل بازی کنه؟ چون آمریکایی سر بود دیگه!
خیلی هم سر بود
به هر حال تلاش خودش رو کرد

ارسال شده از ST25i با استفاده از تپاتالک 2

[حذف شد]

نمیدونم امروز بازی های این ورزشکار امریکایی رو مشاهده کردید یا نه

کلا روش کارش این بود که کمی خودش رو از حریف جدا میکرد بعد زیر میگرفت این موضوع در بازی با حریف روسیه ای کاملا مشخص بود

نمیدونم چرا گودرزی به این نکته توجه نکرد

bleu2u4u
10-08-2012, 23:12
نمیدونم کسایی که میگن طلا حق امریکایی بودن کشتی اش رو با سارگوش دیدن یا نه
سارگوش واقعا از لحاظ تکنیک یه سر و گردن بالاتر بود ولی امریکایی با زورش تونست 3 امتیاز بگیره وگرنه تو اون کشتی هم هیچی نداشت

m.beh
10-08-2012, 23:17
من که بازی رو ندیدم ولی این آمریکاییه یه دوبار دیگم این ورزشکار مارو شکست داده بود. بدنش واقعا عضلانی تر بود قدشم بلند تر خوب حتما زورش بیشتر بوده دیگه.
ولی آقای گودرزی چرا این قدر عصبانی بود موقع مدال گرفتن با یه من عسلم نمی شد خوردش. خوب ناراحت بود ولی وقتی ایرانی ها رو دید که این همه براش بالاپایین می پرند لا اقل یه لبخند می زد. این آمریکاییه هی مرام می زاشت بقلش می کرد به ایرانی ها لبخند می زد جاش.:10:

persian365
10-08-2012, 23:17
بر تر بودن کشتی گیر امریکایی از قبل مشخص بود

کاش زیاد حمله نمی کرد هر دو وقت 10 ثانیه اخر امتیاز از دست داد

ولی اگه میبرد ، خیلی روحیه خوبی برای تیم و خادم میشد برای فردا

فشاری که روشون هست کم میشد

با این وضعیتی که میکن قرعه سه نمایدنده فردا هم مناسب نیست اگه فردا هم مدال مناسبی نگیرم می ترسم اون دو نماینده روز اخر ه شانس طلا هستند هم بدظاهر بشن

با این تفاسیر نتیاج خوب کاروان ایران با این دو رشته پایانی خراب بشه همه ذهنیت های خوب بهم بخوره
هرچند تا حال بهتر از همیشه بود

اما انتظار ما برای این دوره یه نتیجه رویایی بود که اگه تکواندو کشتی ازاد خوب مدال میگرفتن میشد

البته کشتی ازاد هنوز چیزی از دست نداده تمام حرف و تفسیر ها خوب میشه اگه فردا عالی ظاهربشن

با آرزوی موفقیت برای کشتی آزاد ایران

moraddad
10-08-2012, 23:20
هم قوی بود هم باهوش ....

سر بودن حتما این نیست که 6-7 تا فیتیله و بارانداز بزنه که ! تو هر دو راند قشنگ صبر کرد کنترل کرد 15 ثانیه آخر فن رو زد ! خیلی شیک و مجلسی !

دم گودرزی گرم ...راضی نبود به نقره ... ولی نتونست ذیگه ....

arashpr9
10-08-2012, 23:21
رقابتای امروز واقعا دیدنی بود از دور اول تا تلاش دوباره و فینال

کشتی های 55 فنی بودن و زیبا مخصوصا شینچی یوموتو و جمال اوترسوطانوف . این دوتا به نظرم فوق العاده بودن البته حریف گرجی هم خوب بود ولی واسه فینال خیلی خسته شده بود وگرنه پتانسیل شکست دادن جمال رو هم داشت

74 بر خلاف چند سال اخیر خیلی طوفانی بود البته بجز کشتی های سایتیف . بارووز امشب خوب بود ولی تارگوش عالی بود ولی حیف از نظر زور و استقامت از بارووز پائینتر بود و همین موجب شکستش شد . گودرزی هم خوب بود ولی دیگه هیچی انرژی واسه این مسابقه نداشت کاملا تایم دوم معلوم بود هیچ رغبتی به ادامه نداشت و با زیر گیری بارووز هم کارش تموم شد
در کل شبی پر افت خیز رو شاهد بودیم

bleu2u4u
10-08-2012, 23:24
من که تو فردا یه نقره و یه برنز بیشتر نمیبینم

hermione
10-08-2012, 23:28
چه شب بدی بود چقدر فریاد زدم سر فینال کشتی چرا گودرزی اینجوری بازی می کرد فینال ؟ چرا انقدر گارد رو پایین گرفته بود ؟
آخه کی توی المپیک دوخم میده .. نمی دونم چرا اصلا بازی قبلش رو نکرد گیج بود
با بازیای قبلی که ازش دیدم بردش رو 100% می دونستم خیلی از حریفش سر بود ( تا قبل از بازی )
انقدر نگین آمریکاییه خوب بود سطح بازیش خیلی پایین تر از گودرزی بود اگه دفاعی کار نمی کرد گودرزی , راحت می برد خیلی راحت

Alinho
10-08-2012, 23:40
وقتی آقای خادم با باندبازی میشه سرمربی تیم‌ملی از این بهتر نمیشه
محمدی تیمو تو بدترین شرایط بعد از المپیک پکن تحوبل گرفت بعد این آقا دم المپیک اومده
تا تمام زحمتای غلامرضا رو به نام خودش ثبت کنه و قهرمان ملی بشه
این بابا 10سال از کشتی دور بوده حالا دنبال چیه خدا میدونه، البته ما میدونیم دنبال چیه!

hermione
10-08-2012, 23:47
محمدی تیمو تو بدترین شرایط بعد از المپیک پکن تحوبل گرفت بعد این آقا دم المپیک اومده
این بابا 10سال از کشتی دور بوده حالا دنبال چیه خدا میدونه، البته ما میدونیم دنبال چیه!

معلوم بود انقدر به گودرزی گفته بود دفاعی بازی کنه و گارد رو پایین بگیره اینجوری شد وگرنه آمریکاییه هیچی نبود

tandos
10-08-2012, 23:53
دلتون هم خوشه ! اتفاقا فردا کار سختی داریم تازه اگه بتونیم برنز بگیریم کار بزرگی کردیم . احتمال کسب مدال فردا خیلی ضعیف هست .

persian365
11-08-2012, 00:09
الان که داشتم حریفها رو طبق بازیهاشون نگاه میکردم کار سختی فردا دارن

ولی...

ولی هیچ چی نشد نداره

باید دعا کرد روز خوبشون باشه

اینطور هم نیست بگیم راحت طلا میگیریم

فقط باید امیدوار باشیم که فردا روز خوب ورزشکار باشه

bleu2u4u
11-08-2012, 00:17
من خودم به شخصه انتظار داشتم با اومدن اقاخادم دیگه برای رسیدن ورزشکارامون به روز خوبشون نیاز به دعای ما نباشه
ولی اینجور که پیداست بازم مثل همیشه باید به زور دعا کشتی گیرا رو ببریم تو روز خوبشون
اتفاقی که هیچوقت نیافتاده و نخواهد افتاد

aliano
11-08-2012, 00:39

والا من متوجه نمی شم شما کدوم یک از کشتی گیرهای فردا رو نقره ای می بینی؟!

سه کشتی گیر فردامون کاملاً کشتی گیرهای معمولی هستند.شما به رزومه و سابقه ی اینها اگر نگاه کنی به ندرت کشتی گیرهای مدعی رو تونستن ببرن و به جز مدالهای آسیایی هیچ عنوانی ندارن.اگر از این سه تا 1 برنز بگیریم نتیجه ی خوبیه و اگر دو برنز بشه که عالیه.حقیقتاً هیچ شانسی برای نقره ی اینها نمی بینم.مگر اینکه یکی از اینها بیاد و کاری بکنه مثل قاسم رضایی فرنگی که بسیار بسیار دور از ذهن و غیر منطقیه.

Mr.Mazmamfi
11-08-2012, 01:44
کد خبر : 980127 زمان ارسال : جمعه 1391/05/20 21:45

مارتينتي:
ايراني‌ها تحمل شکست قهرمانانشان را ندارند
رئيس فدراسيون جهاني کشتي گفت: با توجه به علاقه‌اي که در بين مردم ايران وجود دارد آنها تحمل شکست قهرمانانشان را ندارند.

نشست مطبوعاتي رافائل مارتينتي رئيس فدراسيون جهاني کشتي عصر امروز برگزار شد و خبرنگاران حاضر در رقابت‌هاي المپيک به طرح سؤالات خود از وي پرداختند.

مارتينتي در مورد کشتي سعيد عبدولي و حريف فرانسوي که ايراني‌ها معتقد به قضاوت نامطلوب داوران در اين ديدار بودند، گفت: فيلم اين مسابقه با حضور تمام داوران حاضر در المپيک بازبيني شد که نتيجه آن تأييد قضاوت صحيح داوران بود.

وي ادامه داد: ايران کشور بزرگي در کشتي است و مردم آن تحمل شکست قهرمانانشان را ندارند و اين موضوع براي آنها يک تراژدي است که نمي‌توانند آن را قبول کنند.

رئيس فيلا درباره اضافه شدن 3 وزن کشتي زنان به المپيک گفت: برخي کشورهاي مسلمان از جمله ايران به خاطر شرايط مذهبي در کشتي زنان فعاليت ندارند به همين منظور پيشنهاد داديم تا بانوان اين کشورها با حجاب کامل در مسابقات شرکت کنند و همچنان در حال مذاکره با مسئولان فدراسيون اين کشورها هستيم البته اين موضوع به سياست‌هاي کشورها بستگي دارد اما با توجه به شناختي که از ايران دارم مطمئنم که در اين قسمت هم توانايي زيادي دارند.

آخه چجوری میخوان کشتی بگیرن و حجاب داشته باشن ؟ و آیا اصلا ما تو ایران سالنی برای زن ها داریم که کشتی بگیرن یا تازه میخوان استارتش رو بزنن ؟

مارتينتي درباره اينکه ايران پس از 40 سال در المپيک صاحب مدال شد و با 3 طلا موفق به قهرماني در المپيک شد، گفت: مي‌دانم که کشتي در ايران ورزش اول است و اگر تلويزيون نگاه کنيد يا روزنامه بخوانيد هميشه در مورد کشتي صحبت مي‌شود.

وي تصريح کرد: بعد از باخت عبدولي فيلا 300 ايميل تند
حتما فحش دادن ، آبرومون رفت :27:دريافت کرد که نشان‌دهنده محبوبيت کشتي در ايران است. کسب اين تعداد مدال از سوي ايران دست من نبود و معلوم نيست که در المپيک بعدي هم بتواند اين نتيجه را تکرار کند. هر کس بهتر تلاش کند نتيجه مي‌گيرد.

رافائل مارتينتي رئيس فدراسيون جهاني کشتي که در اين کنفرانس در محاصره خبرنگاران ايراني قرار گرفته بود به طور مدام به سؤالات اين خبرنگاران پاسخ مي‌داد.

وي در پاسخ به سؤال يکي از خبرنگاران مبني بر اينکه چرا ايران با وجود اينکه از قطب‌هاي اصلي در کشتي در دنيا محسوب مي‌شود نماينده‌اي در فيلا ندارد، عنوان کرد: فيلا 180 عضو دارد و ايران تنها کشوري نيست که در انتخابات هيئت رئيسه رأي نياورد. نماينده چين هم نتوانست آراء لازم را کسب کند، اعضاي فدراسيون به سياست‌ کشورها و نمايندگانشان رأي مي‌دهند.

مارتينتي تصريح کرد: شايد اگر ايران سياست‌ بهتري اتخاذ کند نماينده‌اش رأي مي آورد. اين نااميدکننده است که ايران نماينده‌اي در فيلا ندارد. با يک بشکن نمي‌توان به عضويت هيئت رئيسه فيلا درآمد. سياست‌هاي فدراسيون تعيين‌کننده است و به من ربطي ندارد. نمايندگان کشورها بايد با ساير اعضا مذاکره کنند و براي کسب آراء نظر آنها را جلب کنند. ايران هم بايد در اين زمينه بهتر عمل کند.

منبع : ورزش 3 .

bleu2u4u
11-08-2012, 02:24
تحلیل کامل بازی های فردا

اسماعیل پور افتاده تو پایین جدول بدون استراحت تو دور اول خورده به گویلرمو که شکستش میده
بازی دوم میخوره به ژوماگاژیف قزاق که شانس کمی برای قهرمانی داره و اسماعیل پور 50-50 میتونه بزنتش
بازی سوم میخوره به کودوخوف نفر اول این وزن تو چند سال گذشته احتمال اینکه بزنتش خیلی کمه ولی اگه بزنه تو فینال میخوره به امریکاییه

لشگری هم بدون استراحت دور اول میخوره به قزاق که با احتمال بالا میزنتش
دور دوم میخوره به برنده حاجی مراد نورماگومدف و عبد... که توانایی زدن جفتشون رو داره (عبدالسلام اف رو که تو قهرمانی اسیا زدش زمین-هرچند که تو جوونی یه بار خیلی بد بهش باخته بود)
دور سوم میخوره به سوخیف یا آنزور یوریشف که البت سوخیف بهتره چون تو انتخابی با اقتدار بردش (روسی هم با اینکه حریف ضعیفی نست ولی به راحتی میشه شکستش داد)
نیمه نهایی (یا فینال برای لشگری) جاییه که میخوره به شریف شریف اف ازبک بخت اول قهرمانی
خب اگه دیگه طلا حقشه

کمیل قاسمی افتاده بالای جدول و دور اول استراحت خورده
دور دوم باید با ارجان آرجان بوهلار مسابقه بده که احتمال باختنش نزدیکه صفره
دور بعد میخوره به ارتور تایمازوف ازبک که گربه سیاه چه عرض کنم گودزیلا سیاه کشتی گیرهای ایرانیه (یادتونه معصومی رو چطور عین فرفره میچرخوند) که متاسفانه همین چند وقت پیش 8-0 بهش باخته و خیلی محاله بتونه ببرتش
تنها شانس کمیل اینه که نیک متیوهن بتونه تایمازوف رو برنه که در اینصورت میتونه تا فینال رو راحت بره
کلا بالای جدول تو 120 غیر تایمازوف هیچ کی رو نداره پس در صورت باخت هم رفتن تو گروه بازنده ها محتمله

persian365
11-08-2012, 02:50
آزمون سخت شاگردان خادم؛در انتظار شگفتی بزرگ

دومین روز رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های المپیک عصر امروز در ورزشگاه اکسل لندن برگزار خواهد شد که سه نفر از نمایندگان ایران امروز روی تشک خواهند رفت تا شانس خود را برای کسب نشان در این رقابت‌ها به آزمایش بگذارند،هرچند پیروزی در جدال‌های امروز بسیار سخت است اما بعید نیست شاگردان رسول خادم امروز دوباره افتخار آفرینی کنند.

به گزارش رجانیوز، با تمام شدن کار فرنگی کاران در المپیک ،اکنون همه نگاه های کشتی دوستان به آزاد کارانی دوخته شده که در طول 29 دوره گذشته المپیک، پر افتخار ترین رشته کشورمان بوده اند.حالا و با شرایطی که فرنگی کاران رقم زدند و 3 طلایی که بنا و شاگردانش به دست آوردند، آزادکاران ایرانی هم برای این که از فرنگی کاران عقب نمانند چاره ای ندارند جز فتح سکوهایی که در پیش دارند .
امروز و در ادامه مسابقات کشتی آزاد المپیک 3 کشتی گیر اوزان 60 ، 84 و 120 کیلو گرم کشورمان برای کسب عنوان ،رو در روی دیگر مدعیان قرار خواهند گرفت.

مسعود میراث خوار مراد محمدی

تک مدال کشتی آزاد و فرنگی المپیک چین را مراد محمدی کشتی گیر آزاد کار وزن 60 کیلو گرم کشورمان به دست آورد تا در المپیک قبلی دست کشتی گیران ایران از مدال کوتاه نماند. در غیاب مراد و پس از خداحافظی او از دنیای قهرمانی حالا در لندن ،جوان مازندرانی دیگری جانشین او شده که اگر چه هنوز در حد و اندازه های مراد محمدی در مسابقاتی که حاضر شده نیست اما شرایط مناسبی برای بالا رفتن از سکوی المپیک دارد. مسعود اسماعیل پور، در این وزن کشتی گیران روس ، آذربایجان و آمریکا را در کنار خود می بیند که هر کدام به اندازه نیروی جوانی او مدال و عنوان در کارنامه دارند.

مراد محمدی تنها عنوان دار المپیکی ایران درالمپیک چین، نظر جالبی درخصوص مسعود اسماعیل پور و نتایجی که در لندن خواهد گرفت ، دارد او می گوید: کار مسعود در لندن برای رسیدن به مدال خیلی سخت است با شناختی که از کشتی گیران این وزن دارم می توانم بگویم اسماعیل پور اگر می خواهد در لندن به مدال برسد باید خیلی باهوش و به دور از استرس و نگرانی کشتی بگیرد. مسعود اگر روزش باشد و بی نقص کشتی بگیرد می شود به مدال آوری اش امید داشت.

احسان و راه سختی که در پیش است

آخرین مدال المپیکی ایران در بین 80 کیلویی هایی که آن زمان در 82 کیلو با هم رقابت می کردند را امیر خادم به دست آورد و برنزی که او از آتلانتا به ایران آورد هنوز که هنوز است برایش رقیبی پیدا نشده است. احسان لشگری، نماینده 84 کیلوی کشورمان در لندن است که در بین کشتی گیرانی که در این وزن برای کسب عنوان به لندن رفته اند شانس چندانی به کسب عنوان برای او نمی رود. کار احسان برای رسیدن به مدال المپیک با توجه به رقبایی که دارد سخت و دشوار است مگر آن که لشگری فراتر از انتظار ظاهر شود .

کمیل در انتظار شگفتی

فردین معصومی، حکمروای بی رقیب چند سال اخیر سنگین وزن ایران که همیشه نامش در ترکیب تیم ملی در مسابقات بین المللی برای کشورمان بوده، نتوانست نظر کادر فنی تیم ملی را برای حضور در المپیک لندن به دست آورد و کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد از بین پرویز هادی که سهمیه المپیک را کسب کرده بود و کمیل قاسمی که برنده کشتی انتخابی وزن 120 کیلو شده بود به کمیل برای میدان المپیک اعتماد کرد و قاسمی شد نماینده سنگین وزن ایران در لندن.

کمیل قاسمی جوان که همچون اسماعیل پور و لشگری اولین تجربه المپیکی اش را تجربه می کند در بین کشتی گیرانی همچون آرتور تایمازوف ازبک ، بلال ماخوف روس و نمایندگان کشورهای آذربایجان و ترکیه کار سختی برای کسب عنوان المپیک دارد. اما نباید فراموش کرد که نیروی جوانی و انگیزه قاسمی حتی در آخرین تورنمنتی که آزاد کاران در اسپانیا قبل از المپیک شرکت کردند باعث شد تا حدود زیادی امید به کمیل بیشتر از گذشته شود.

hojjatinho
11-08-2012, 06:07
خب همان طور که دوستان اشاره کردند . امروز 3 نماینده داریم ...

مسعود اسماعیل پور در 60 کیلو گرم . احسان لشگری در 84 کیلو گرم و کمیل قاسمی در 120 کیلو گرم ...

اول نگاهی کنیم به مقالات مهدی رستم پور درباره این سه نفر :

مسعود اسماعیل پور :

سطح نزدیک سایر المپیکی های وزن 60 کیلو با یکدیگر، بخت کسب مدال المپیک را برای اسماعیل پور را محفوظ می دارد.

محمود اسماعیل پور از سازنده ترین مربیان کشتی ایران است. از اعجاب انگیز بودن کارگاه قهرمان پروروی حاج محمود همین بس که سه شاگرد در تیم هفت نفره کشتی آزاد ایران، اعزامی به المپیک لندن دارد. هر سه تا هم از شهرستان کوچک جویبار.
پسرش در وزن دوم، رضا یزدانی در ۹۶ کیلو و کمیل قاسمی در فوق سنگین. این مربی چیره دست، پیش از این مهدی حاجی زاده را نیز به عنوان اعجوبه ای تکنیکی به دنیای کشتی معرفی کرده بود.
مسعود که ۲۴ ساله است، سال ۲۰۰۵ در ژاپن روی سکوی نخست نوجوانان آسیا ایستاد و مدال طلای ۵۴ کیلو را به گردن آویخت.
سال بعد اما در گواتمالا و رقابت های جوانان جهان به مورتاز ویسادزه از گرجستان باخت و با همین یک شکست از دور مسابقات حذف شد. اما جای نگرانی نبود. او تازه ۱۸ سالش شده و می توانست تا دو سال دیگر هم در این رده سنی به روی تشک برود.
سال ۲۰۰۸ طی سه هفته توفانی، هم قهرمان جوانان آسیا شد و هم روی سکوی نخست جوانان جهان ایستاد. طلای آسیا را در قطر گرفت و برای تکرار این مدال در مسابقات جوانان جهان، عازم استانبول شد.
از بداقبالی اش بود که هر پنج مسابقه ای که برگزار کرد با پنج رقیب قدر از پنج کشور صاحب کشتی بود.
در دور اول با نتیجه ۷-۰ از سد پاول نگریو (مولداوی) گذشت. ماتسوموتو از ژاپن را با سه امتیاز پشت سر گذاشت و گام سوم و رقابتی حساس با محمد دمیر کشتی گیر کشور میزبان به برتری ۸-۳ رسید تا راهی دور نیمه نهایی شود.
اعتماد قربانف از جمهوری آذربایجان نیز نتوانست نوار پیروزی های اسماعیل پور را قطع کند و با شکست ۹-۲ نظاره گر صعود کشتی گیر ایرانی به فینال بود.
مسعود اسماعیل پور برای کسب مدال طلا موفق شد الخاندرو انریکه والدز کوبایی را نیز با نتیجه ۴-۳ شکست دهد و قهرمان جوانان جهان شود.
آغاز خوب در بزرگسالان
جام جهانی ۲۰۰۹ در تهران فرصتی بود تا مسعود در رده سنی بزرگسالان نیز عرض اندام کند. او مقابل بسیک کودوخف از روسیه نمایشی مقبول ارائه کرد و اگرچه به قهرمان جهان باخت، اما بیش از تمام ایرانیانی که طی این سال ها همگی به کودوخف باخته اند، او را آزار داد.
اسماعیل پور قبل از این رقابتها در تورنمنت کی­یف اوکراین نیز به کودوخف باخته بود.
غیر از دو مرتبه ای که اسماعیل پور مغلوب کودوخف شده، مراد محمدی (دو بار در هرنینگ و مسکو)، عباس دباغی (المپیک پکن)، سعید احمدی (جام جهانی ۲۰۱۰) و مصطفی آقاجانی (جوانان جهان و جام جهانی) نیز از جمله کشتی گیران ایرانی هستند که به بسیک کودوخف باخته اند.
اسماعیل پور احتمالاً در لندن نیز با این روس طلایی روبرو خواهد شد تا برای سومین بار، دست او را برای مبارزه ای بفشارد که ممکن است مهم ترین مبارزه در طول زندگی ورزشی هر دو نفر باشد.
مسعود اسماعیل پور پس از جام جهانی تهران در قهرمانی ۲۰۰۹ آسیا به میزبانی تایلند هم به روی تشک رفت. یک لحظه غفلت مقابل گانزوریگ از مغولستان و مختصری هم ابهام در داوری مسابقه باعث شد او به جای صعود به فینال، روی سکوی سوم رقابت ها آرام بگیرد.
همین ناکامی در کسب مدال طلای آسیا، باعث شد مربیان تیم ملی که همه ملی پوشان اعزامی به قهرمانی آسیا را از حضور در انتخابی تیم ملی معاف کرده بودند، چنین امتیازی را از اسماعیل پور سلب کنند.
او در عین حال با آمادگی گام به رقابت های انتخابی گذاشت و حرف اول را زد اما سرانجام، این مراد محمدی بود که مسافر رقابت های جهانی شد.
سال ۲۰۱۰ در هندوستان، طلای بزرگسالان آسیا هم به ویترین افتخارات اسماعیل پور اضافه شد. او در فینال از سد شوگو مائه­دا (ژاپن) گذشت.
با این حال مراد محمدی همچنان مرد اول این وزن در ایران بود و باز هم او بود که برای ششمین سال متوالی که قضا را آخرین سال عضویتش در تیم ملی نیز شد، به مسابقات جهانی رفت.
سال ۲۰۱۱ هم که مراد از دنیای کشتی خداحافظی کرده بود، باز دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی به اسماعیل­ پور نرسید و این مصطفی آقاجانی بود که عازم رقابت های استانبول شد و البته از کسب سهمیه المپیک بازماند.
با تغییر کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد، فضای تازه ای برای اسماعیل پور و دیگر پشت خط مانده هایی مثل پرویز هادی در فوق سنگین پدیدار شد.
اسماعیل پور در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۲ آسیا به میزبانی کره جنوبی، تا پای فینال موفق بود اما در دیدار نهایی و مسابقه ای که نحوه قضاوتش اعتراض رسول خادم به داوران را در پی داشت، مغلوب یوگشوار دات از هندوستان شد.
کسب سهمیه المپیک با طعم انتقام
به رغم انتقادات رسانه های ورزشی از ناکامی اسماعیل پور در فینال قهرمانی آسیا، این کشتی گیر مازندرانی وزن ۶۰ کیلوگرم تیم ملی ایران، برای گرفتن انتقام از رقیب هندوستانی اش فقط به یک ماه و نیم زمان احتیاج داشت.
زیرا شش هفته بعد از رقابت های قاره ای، اسماعیل پور به مسابقات گزینشی المپیک در قزاقستان اعزام شد و تمام رقبای خود را از پیش رو برداشت.
فینال این وزن گرچه تاثیری در سهمیه ها نداشت و او جواز لندن را با برتری در نیمه نهایی تضمین کرده بود، اما با تمام قوا به روی تشک رفت و برتری چشمگیری مقابل یوگشوار دات داشت. هم طلا گرفت و هم انتقام.
اسماعیل پور اما در جام جهانی ۲۰۱۲ باکو کارنامه متوسطی به جا گذشت. دو شکست مقابل اسکات کولمن آمریکایی و حاجی علی‌یف (آذربایجان) و دو پیروزی مقابل نمایندگان ترکیه و گرجستان.
با این حال صرف نظر از بسیک کودوخف و فرانکلین گومز که برتری محسوسی نسبت به تمام مدعیان این وزن دارند، سطح نزدیک سایر المپیکی های این وزن با یکدیگر، بخت کسب مدال المپیک را برای اسماعیل پور نیز محفوظ می دارد.
نایب قهرمانی فرانکلین گومز پرتوریکویی در مسابقات جهانی ۲۰۱۱ گواهی است بر این نکته که مدعیان این وزن، به کشورهایی که قدرت های سنتی دنیای کشتی بوده اند، محدود نمی شود.
گومز پیش از المپیک توانست انتقام فینال استانبول ۲۰۱۱ را از کودوخف بگیرد و او را وادار به قبول شکست کند.
پس از مصدومیت و شکست آقاجانی در مسابقات جهانی استانبول، اسماعیل پور به دوبنده تیم ملی رسید و حالا مهیای سرشاخ مجدد با بسیک کودوخوف از روسیه می شود. کشتی گیری از اوستیای شمالی که با کسب سه مدال طلای پیاپی سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ (در دو وزن مختلف)، کشتی دوستان را به یاد سرگئی بلوگلازف افسانه ای انداخته.
دارن ژوماگاژیف از قزاقستان یا نماینده ژاپن که بهنام احسان پور را در جام جهانی ۲۰۱۲ مغلوب کرد هم شانس خود را کم نمی دانند. از جمع کهنه کارها واسیلی فدروشین اوکراینی با کوله باری از مدال و تجربه، در سومین المپیک حضور خواهد یافت و سلیم خان حسین­اوف آذری نیز آرزومند خداحافظی شکوهمند از دنیای قهرمانی است.

احسان لشگری :

احسان لشگری در قاصله دو ماه به المپیک با نظر رسول خادم مسافر لندن شد.

نماینده دیگری از قزوین در تیم ملی کشتی آزاد ایران. از این خطه پیش از او کشتی گیرانی مثل مهدی یعقوبی، خسرو پیشرو، رضا لایق و شهاب قربانی در رقابتهای المپیک، جهانی، جام جهانی و گزینشی المپیک، دوبنده تیم ملی را پوشیدند.
عیسی باقرآبادی نیز با هفت طلا و دو نقره، از جمله برترین کشتی گیران تاریخ رقابتهای قهرمانی کشور است.
احسان لشگری تا پیش از سال ۲۰۰۹ که رسماً دوبنده تیم ملی را به تن کرد، در صحنه مسابقات داخلی حضور فعالی داشت. از لیگ برتر گرفته تا جام تختی. شکست ناباورانه مقابل مرتضی رحمت زاده ۷۴ کیلویی در شهرستان زیراب و ناکامی مقابل محمد حسین­زاده در فینال جام تختی.
اما پس از جام تختی با مصدومیت حسین ­زاده و پیشرفت محسوس لشگری، دوبنده تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی ۲۰۰۹ آسیا به میزبانی تایلند نصیب او شد.
احسان در تایلند مقابل رقیب چینی به زحمت افتاد اما با برتری در تمام کشتی ها به فینال رسید تا ضمن پیروزی بر لی ­جائه سونگ از کره جنوبی روی سکوی نخست بایستد.
ملی پوش ایران در مسابقات جهانی اما جمال میرزایی از همدان بود که البته نصیبی از مدال های این وزن نبرد.
لشگری در جام جهانی ۲۰۱۰ مسکو نیز دوبنده تیم ملی را پوشید اما مقابل عبدالسلام گادیسوف از روسیه، در یک لحظه غفلت، گرفتار فن زیبا، پرتابی و پنج امتیازی سگ­بند شد و شکستی تلخ در کارنامه اش به ثبت رسید. احسان در آن مسابقات به جک هربرت آمریکایی نیز باخت.
لشکری اما در دیدار ایران و آذربایجان، با ۵ امتیاز مقابل نوروز تمرزاوف پیروز شد. کمتر از دو هفته بعد هم در اصفهان روی سکوی نخست جام تختی ایستاد.
تکرار طلای آسیا
سال ۲۰۱۰ مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی هندوستان برگزار شد. لشگری در وزن پنجم با صعود به فینال و برتری مقابل تمام رقبا، از عنوان قهرمانی اش دفاع کرد. سمن­اوف از قزاقستان رقیب مغلوب او در مبارزه نهایی بود.
مسابقات جهانی ۲۰۱۰ مسکو نخستین و آخرین حضور لشگری در مسابقات قهرمانی جهان بوده است. حضوری که منجر به کسب نتیجه مطلوب نشد.
او در مسکو فقط یک بار به روی تشک رفت و ناباورانه مغلوب اشتفان گئورگیتا از رومانی شد تا از دور رقابتها حذف شود.
سال ۲۰۱۱ نیز گرچه در جزیره کیش به فینال جام تختی صعود کرد اما مقابل احسان امینی از کرمانشاه که دیگر مدعی تیم ملی در این وزن است، شکست خورد و روی سکوی دوم ایستاد.
لشگری بعداً این شکست را در فینال لیگ برتر جبران کرد. در فینال لیگ سال ۱۳۹۰ بین تیم های ثامن الحجج سبزوار با خونه به خونه بابل، لشگری که صبح در مرحله نیمه نهایی بر میثم جوکار غلبه کرده بود، در فینال هم ۲-۰ از سد امینی گذشت.
دوبنده تیم ملی برای مسابقات جهانی ۲۰۱۱ استانبول، نه نصیب امینی شد و نه لشگری یا حتی جمال میرزایی. بلکه علیرضا گودرزی از تهران با موفقیت کامل در تمام آزمون ها، بلیت سفر به استانبول و رقابت در سالن سینان اردم را دریافت کرد.
گودرزی همچون مصطفی آقاجانی (۶۰ کیلوگرم) با قبول شکست در مسابقات جهانی ۲۰۱۱ استانبول نتوانست سهمیه المپیک در وزن پنجم را به دست بیاورد.
او به شریف شریف­اوف از آذربایجان باخت و در گروه بازنده ها نیز نمایش ضعیفی مقابل کایل ساندرسون آمریکایی ارائه کرد.
گودرزی که با برتری کامل مقابل حریفان داخلی اش مسافر استانبول شده بود، پس از مسابقات جهانی نیز عملکرد قابل توجهی نداشت و با تداوم شکست در لیگ برتر و جام تختی از چرخه رقابت مدعیان تصاحب دوبنده تیم ملی خارج شد.
کسب سهمیه المپیک
مسابقات آزمایشی لندن؛ آخرین حضور کادر پیشین بر راس تیم ملی کشتی آزاد بود. احسان لشگری در آن رقابت‌ها و در سالن اکسل لندن نماینده ۸۴ کیلوگرم ایران بود.
او پس از استراحت در دور اول، اسپینال از پورتوریکو را مغلوب کرد تا حریف سوسلان کتسویف از روسیه در نیمه نهایی شود. شکست مقابل کشتی گیر روسیه او را راهی دیدار رده بندی کرد. جایی که با غلبه بر ریموند جردن از آمریکا روی سکوی سوم ایستاد.
کادر فنی جدید، لشگری را مسافر مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی کرد تا او برای سومین بار روی سکوی نخست قاره پهناور بایستد. لشگری در نخستین دیدار امیدجان عثمانف ازبکستانی را شکست داد. سپس از سد بات مونخ از مغلوستان گذشت. در نیمه نهایی بر حریف ژاپنی چیره شد تا در فینال به مصاف حریف اهل کره جنوبی برود. او این مسابقه را به راحتی و ۹-۰ از پیش رو برداشت.
احسان لشگری سپس با عبور از سد نمایندگان سرشناس ازبکستان و تاجیکستان سهمیه ورودی المپیک را در شهر آستانه قزاقستان از آن تیم ملی کشتی آزاد ایران کرد.
حریف ازبکستانی او زائوربک ­سوخی­یف قهرمان سال ۲۰۰۹ جهان بود. حریف تاجیک نیز یوسف عبدالسلامف، نایب قهرمان المپیک پکن. با این همه؛ امینی و لشگری همچنان رقابتی پایاپایی برای حضور در ترکیب نهایی تیم ملی داشتند.
به همین خاطر، رسول خادم هر دو را مسافر مسابقات جام جهانی ۲۰۱۲ باکو کرد. احسان لشگری ۳-۰ بر ابراهیم بلوکباشی از ترکیه چیره شد. سپس داتو مارساگیشویلی از گرجستان را مغلوب کرد. مارساگیشویلی در مسابقات جهانی استانبول روی سکوی سوم ایستاده بود.
تنها شکست لشگری در این رقابت‌ها، ناکامی در فینال مقابل شریف شریف­اوف از جمهوری آذربایجان بود.
احسان امینی هم دو بار به روی تشک آمد. برتری ۸-۰ مقابل نماینده ژاپن و پیروزی بر مایکل گاوین آمریکایی حاصل حضور او در جام جهانی بود. او رقیب آمریکایی اش را در تایم اول، با دو اجرای متوالی و زیبای فن "یکدست و یکپا" از پیش رو برداشت.
مدعیان مدال در لندن
سرانجام در فاصله ۶۰ روز تا مسابقات کشتی المپیک لندن، رسول خادم تصمیم گرفت احسان لشگری را مسافر المپیک کند.
آزادکار قلدری چون شریف شریف اوف آذربایجانی را باید در صف نخست مدعیان کسب مدال طلای این وزن قرار داد. او در استانبول ۲۰۱۱ توانست آلبرت ساریتوف از روسیه، کایل ساندرسون امریکایی و ابراگیم آلداتوف اوکراینی را اسیر تکنیک و قدرت بدنی خود کند.
آلداتوف غیر از نقره پارسال، دارنده مدال طلای سال ۲۰۰۶، نقره ۲۰۰۷ و برنز ۲۰۰۹ هم هست. جک هربرت آمریکایی نیز عنوان نایب قهرمانی سال ۲۰۰۹ جهان را در اختیار دارد.
آنزور یوریشف از روسیه هم مدعی کسب مدال طلاست. او گربه سیاه شریف شریف­اوف محسوب می شود و دو دوره پیاپی در مسابقات قهرمانی اروپا بر او غلبه کرده.
یوریشف در مصاف با ایرانی ها، رجب زاده را در مسابقات جوانان جهان شکست داده و با رضا یزدانی نیز برد و باخت شده است.
خوزه دانیل دیاز ۲۳ ساله از ونزوئلا نیز قصد دارد شگفتی بزرگ این وزن در لندن را به جا بگذارد. او در مسابقات گزینشی المپیک به میزبانی چین، روی سکوی نخست ایستاد. دیاز در فینال توانست بر سسلان کتسوئف از بلاروس چیره شود.
حاجی مراد نورماگومدف از ارمنستان هم ضمن کسب مدال طلای جام دان کلوف، موفق شد رقابتهای گزینشی در قاره اروپا را فتح کند.
ابراهیم بلوکباشی از ترکیه، زائوربک سوخی­یف (ازبکستان) و هومبرتو مارتینز کوبایی نیز مانند احسان لشگری، خواهان تصاحب یکی از سکوهای این وزن در المپیک لندن هستند.

کمیل قاسمی :

کم‌تجربه‌ترین کشتی‌گیر در جمع سیزده ملی‌پوش اعزامی ایران به المپیک و کشتی گیری، در دسته فوق سنگین به روی تشک خواهد رفت.

او تنها ورزشکاری است در تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران که اگرچه سهمیه المپیک را نگرفت اما مسافر لندن شد. کم‌تجربه‌ترین کشتی‌گیر در جمع سیزده ملی‌پوش اعزامی ایران به المپیک و کشتی گیری، در دسته فوق سنگین به روی تشک خواهد رفت.
اینها همه اگرچه نکاتی است نه چندان امیدوار کننده اما یک امتیاز مثبت را نیز در خود نهفته دارد که بقیه ملی پوشان از آن بی بهره اند!
کمیل قاسمی ۲۴ ساله، نه خیلی عنوان دار است و نه مدعی شماره یک در المپیک. میزان توقعات علاقمندان پرشمار این رشته ورزشی در ایران نیز از او به اندازه نمایندگان سایر اوزان نیست.
همه اینها باعث می شود او نسبت به هم تیمی هایش، به مراتب با استرس و هیجانات کاذب کمتری راهی لندن شود.
کمیل مثل یزدانی یا تقوی زیر فشار سنگین توقعات قرار ندارد و در صورتی که راهی به سکوی این وزن نیابد، شکستش به مثابه یک فاجعه تلقی نخواهد شد.
کمیل قاسمی پس از مسعود اسماعیل پور و رضا یزدانی، سومین جویباری در ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران برای حضور در المپیک لندن محسوب می شود. اگر "جمال اوتار سلطانوویچ سلطانف" عضو تیم جویبار در لیگ برتر ایران که با روسیه به المپیک خواهد آمد را نیز محاسبه کنیم، این شهرستان حالا چهار نماینده در رقابتهای کشتی آزاد المپیک لندن دارد!
جویبار همان شهری است که پیش از اینها محمود اسماعیل­پور، یعقوب نجفی جویباری و مهدی حاجی زاده را نیز به تیم ملی کشتی آزاد ایران معرفی کرد و روی سکوهای معتبر بین المللی فرستاد.
دو برنز در جوانان جهان
اردیبهشت ۱۳۸۶ در سالن بهشتی مشهد با برتری مقابل مهدی نوری از اردبیل به عنوان قهرمانی مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان دست یافت.
همان سال به اتفاق نوری، برای مسابقات ۲۰۰۷ جوانان جهان به میزبانی چین، و همراه با پرویز هادی (آذربایجان شرقی)، عباس واضحی (مازندران) و اشکان مردانی (لرستان) در وزن ۹۶ کیلوگرم به اردوی تیم ملی دعوت شدند.
قاسمی اما فرد برتر این وزن بود و راهی مسابقات جهانی شد. پیش از سفر در فرودگاه به خبرنگاران گفت: "برای کسب مدال طلا عازم می شوم." اگرچه به قولش وفا نکرد اما مدال برنز نیز بهتر از بازگشت به ایران با دست های خالی بود.
در چین ابتدا روسلان واگیزوف از قزاقستان را شکست داد اما در دور دوم به آلن زاسی­یف اوکراینی باخت. با صعود زاسی­یف به فینال، کمیل در گروه بازنده ها به جدول رقابتها بازگشت.
در سومین کشتی خود موفق شد تایلور مور آمریکایی را شکست دهد و برای کسب مدال برنز نیز از سد ویلیام هارتز آلمانی گذشت تا روی سکوی سوم بایستد.
پس از مسابقات جهانی در رقابتهای المپیاد ایرانیان به میزبانی ساری، مغلوب اشکان مردانی از لرستان شد و به مدال نقره رسید.
سال ۱۳۸۶ در لیگ برتر برای پاس کشتی گرفت. مهدی مازندرانی از صدرای زیراب را شکست داد اما به اباذر اسلامی از راه آهن خراسان در هر دو مسابقه رفت و برگشت باخت. او همچنین مغلوب سعید طهماسبی‌نژاد از گاز مازندران شد. خرداد ۱۳۸۷ در جام شهدا به میزبانی اراک نایب قهرمان شد.
پیروزی ها و شکست ها، کامیابی ها و ناکامی هایی که بار تجارب او را وزین تر می کرد.
سال ۲۰۰۸ در قطر با غلبه بر حریف مغولستانی موفق شد مدال طلای جوانان آسیا را نصیب خود کند. او پیش از راهیابی به فینال، سرگئی لوژنف از قزاقستان و نماینده کره جنوبی را از پیش رو برداشت.
قاسمی که برنز جام جوانان در ترکیه را نیز کسب کرده بود، در مسابقات جوانان جهان به میزبانی همین کشور، ابتدا دانیل لیگیتی از مجارستان را مغلوب کرد و سپس ایزاگامبتوف قزاقستانی را.
کمیل قاسمی در دور سوم توانست گریگوری چیکووانی از گرجستان را نیز شکست دهد و انتقام شکست تورنمنت ترکیه را از او بگیرد. اما در مرحله نیمه نهایی برای دومین بار به آلن زاسی­یف از اوکراین باخت.
قاسمی برای تکرار مدال برنز جهانی اش از سد کوین شوائبه (آلمان) گذشت. در لیگ کشتی آزاد سال ۱۳۸۷ برای تیم صدرای زیراب به روی تشک رفت. در هفته ششم مقابل خشایار دهستانی از تیم آزادگان بابل مغلوب شد اما بعداً در جام تختی به میزبانی جزیره کیش بر دهستانی غلبه کرد.
اسفند ۸۷ در جام تختی به میزبانی اصفهان، عبدل آمایف ازبکستانی را برد و به فینال رسید اما مقابل رسول توکلی تسلیم شد و به مدال نقره بسنده کرد. خرداد ۸۸ در انتخابی تیم ملی بزرگسالان با نتیجه ۴-۰ به علیرضا رباط مرادی باخت.
صعود به ۱۲۰ کیلوگرم
آبان ۸۸ با صعود به ۱۲۰ کیلوگرم در تورنمنت ارمنستان با قبول شکست مقابل گوچاشویلی از گرجستان، برای کسب مدال برنز توانست حریف اوکراینی خود را شکست داده و به مقام سوم برسد.
در لیگ برتر برای تیم گاز مازندران کشتی گرفت. بهمن ۱۳۸۸ نیز در انتخابی برای جام تختی روی سکوی قهرمانی دسته فوق سنگین ایستاد. در خود جام تختی اما مغلوب حمید سیفی شد.
سال ۸۹ در قهرمانی کشور به میزبانی تهران به مدال طلا رسید. در لیگ ۸۹ برای تیم جویبار کشتی گرفت. در هفته اول احمد رسولی از گلستان را برد اما هفته بعد به اشکان ازلی‌فر از گاز مازندران باخت.
در هفته سوم بر پرویز هادی از تیم ملایر غلبه کرد و همین نتیجه را در دور برگشت نیز تکرار کرد. در سه تایم هادی پورعلیجان را شکست داد؛ در فینال لیگ برتر اما به فردین معصومی صاحب دوبنده تیم ملی باخت.
در بررسی شکست های او باید این نکته را مدنظر قرار داد که اکثر رقبای پیروز، باتجربه تر و سن و سال دارتر از او بودند و نمی شد به قاسمی خرده گرفت. زیرا او به طور منطقی داشت تجربه اندوزی می کرد و مسابقه به مسابقه، ورزیده تر و کم اشتباه تر می شد.
در جام جهانی ۲۰۱۱ کمیل قاسمی رزرو آذرشکیب بود. او فقط یک بار به روی تشک رفت که آنهم به برتری مجدد مقابل دانیل لیگیتی از مجارستان انجامید.
اینک؛ المپیک لندن
مهم‌ترین عناوین کمیل قاسمی، مدال طلای جوانان آسیا و دو مدال برنز جوانان جهان است که همه این مدال ها در دسته ۹۶ کیلوگرم نصیب او شده است. بهترین نتیجه قاسمی در دسته فوق سنگین، مدال نقره سال ۲۰۱۱ آسیاست که شرح مسابقاتش در زیر آمده است.
دور اول: آسخات کاسپوف از قزاقستان را در سه تایم شکست داد.
دور دوم: آیال لازارف از قرقیزستان را مغلوب کرد.
دور سوم: چولونبات از مغولستان را ۳ بر صفر برد
فینال: ۸ بر صفر به آرتور تایمازوف از ازبکستان باخت.
قاسمی در انتخابی برای استانبول ۲۰۱۱ در نیمه نهایی به پرویز هادی باخت.
شکست فردین معصومی در مسابقات جهانی استانبول و عدم راه یابی پرویز هادی به فینال مسابقات گزینشی قزاقستان، باعث شد تا سرنوشت ایران در کسب سهمیه این وزن به مسابقات چین کشیده شود. سهمیه المپیک را آنجا پرویز هادی به دست آورد.
سرانجام اما کمیل قاسمی در تک کشتی های اردویی، در چهار تایم بر فردین معصومی و مدتی بعد نیز در پنج تایم بر پرویز هادی غلبه کرد و ملی پوش شد.
بلال ماخوف از روسیه، شیمارف از بلاروس و تایمازف ازبکستانی دایره مدعیان اصلی تصاحب مدال در لندن را تشکیل خواهند داد.
طاها آق­گول ترکیه ای هم باید جور شکست هموطنش فاتح چاکر اوغلو در مسابقات جهانی استانبول را بکشد. او پدیده ای است آینده دار که می تواند در لندن خاطره خوش قهرمانی محمود دمیر در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا را برای ترک های کشتی دوست زنده کند.
تراول دلاگنف آمریکایی را نیز مانند جمال الدین ماگومدف از آذربایجان و دیوید موزماناشویلی از گرجستان، نمی توان دست کم گرفت.
در این بین، کمیل قاسمی نیز قصد دارد بهترین کشتی های خود را بگیرد و پس از مدال نقره علیرضا رضایی در المپیک آتن، ایران را برای دومین بار صاحب مدال فوق سنگین کشتی آزاد در المپیک ها کند.
قاسمی در تورنمنت مادرید که قبل از المپیک برگزار شد، مثل بقیه به مدال طلا رسید اما کار او ارزشمندتر بود. زیرا در عین ناباوری توانست الکسی شیماروف قهرمان جهان از بلاروس را مغلوب کند.
کار کمیل در لندن اما به سادگی مادرید نیست. در تاریخ کشتی ایران در مسابقات فوق سنگین بازی های المپیک، فقط سال ۲۰۰۴ علیرضا رضایی در استادیوم آنولیوسیای شهر آتن توانسته تنها مدال بگیرد.
کمیل قاسمی حالا قصد دارد با lمربیگری رسول خادم و علیرضا رضایی، دومین مدال فوق سنگین ایران در بازی های المپیک را شکار کند.

با توجه به پیش بینی های قبلی نباید زیاد از این 3 کشتی گیر توقع کسب مدال داشت ...
ولی خب شاید همین نکته مثبت قضیه باشه . استرسی به مراتب کمتر و البته کم نام و نشان دار تر و تقریبا گمنام بودن برای رقیبان ...

اما با توجه به قرعه کشی های انجام شده کار سخت تر هم می شه :

54226
در 60 کیلو اسماعیل پور باید مسابقه اول رو با حریف مکزیکی انجام بده که احتمالا بازی اسانی خواهد بود...
اما در دور بعد باید به مصاف نفر سوم جهان در سال گذشته از قزقستان بره ...
در سمت اسماعیل پور "کودخوف " کشتی گیر معروف روس و شرکت کننده کوبا قرار دارند ...
نکته جالب بازی اول کودخوف با نماینده پورتوریکو است که به نوعی تکرار فینال سال گذشته جهانی است ...
با این وضع اسماعیل پور حتی برای برنز هم کار بسیار سختی داره .
........................

54227
در 84 کیلو قرعه احسان لشگری سخت تر به نظر می رسه ....
در سمتی که او هست تمام مدعیان جهان حضور دارند و می شه گفت سمت مقابل رو به نوعی به هلو!:دی تبدیل کرده اند ...
احسان در دور اول باید به مصاف نماینده قزاق بره . احتمالا در بازی بعد باید به مصاف نایب قهرمان المپیک 2008 از تاجیکستان بره ....
احسان در صورت صعود به 1/4 نهایی کارش مشکل تر هم می شه . اونجا نمایندگان روسیه ، اکراین و یا ازبکستان حضور دارند ...
اگر احسان بتونه از پس این حریفات قدرتمند بر بیاد . در نیمه نهایی احتمالا باید با "شریفف" مطرح اذربایجانی مبارزه کنه ...
امیدواریم که احسان بتونه مبارزه های خوبی رو انجام بده ...
.......................

54228
و در 120 کیلو ،کمیل بازی اول رو استراحت خورده . ولی چه فایده که در مرحله بعد آرتور تایمازوف معروف رو پیش رو خواهد دید ...
در سمت کمیل قاسمی ، نمابنده بلاروس هم حضور داره . کسی که تونست سال پیش بلال ماخوف روس رو ببره و قهرمان جهان بشه ...
کمیل هم برای کسب مدال کار بسیار سختی رو پیش رو داره ...
......................

در مجموع درسته که امروز نباید زیاد توقع کسب مدال داشت . اما از کشتی گیران ایرانی هیچ چیز بعید نیست !
همان گونه که کسی تصور نمی کرد عبدولی حذف شود و قاسم رضایی طلایی !
امیدوارم مسابقات خوبی رو امروز ببینیم ...
حداقل می تونیم با استرس کمتری بازی های نماینده هامون رو ببینیم و لذت ببریم ...

پ ن : نمی دونم از بد شانسی یا از خوش شانسیه که 2 امید اصلی کشتی ازاد ایران برای کسب طلا فردا در اخرین روز المپیک مبارزه دارند ...
تقوی و یزدانی دو قهرمان جهان که امید اول طلا در وزن خودشون هستند ...

hoomaan
11-08-2012, 08:41

با احترام به نظر شما باهاش مخالفم چون رسول خادم که قهرمان المپیکه ( کم چیزی نیستا ) و برا خودش دیگه جایگاه و .... داره از هر نظر احتیاجی نداره بیاد سرمربی تیم ملی بشه که مثلا نمیدونم به قول شما دنبال چیزی باشه . آخه سر مربی تیم کشتی آزاد چی میتونه داشته باشه جز بدبختی برا کسی که پست سیاسی این حرفا رو هم داره . غلامرضا رضایی هم که چند سال تیم دستش بود نتایج خیلی معمولی گرفت . وقتی رسول خادم مثل بنا 8 سال تیم دستش بود میشه دربارش قضاوت کرد . در مورد صادق گودرزی هم ببین واقعا زورش بهش نمیرسید مثل این تایمازوف که هر دفعه فردین معصومی که برا خودش یلی بود رو مثل آب خوردن میزد .
ممنون

arashpr9
11-08-2012, 14:22
چه وضعیه قرعه های 60 کیلو !!!! واقعا کشتی گیرای قدرتمندی تو جدول پخش شدن که هیجان رو دو چندان میکنه مثل Kenichi Yumoto که برادر shinichi هستش که دیروز برنز 55 رو گرفت خودشم برنز 66 المپیک پکن رو داره یا Dauren Zhumagaziyev که پارسال مشترکا با Kenichi برنز جام جهانی رو گرفتن . حریف مسعود هم حرف خاصی واسه گفتن نداشته ولی باید ببینیم امروز چیکار میکنه که برندشون باید Dauren که واقعا فنی ام هست مسابقه بده . در کل من امروز خیلی رو مسابقات 60 کیلو امید دارم و احتمال میدم از کشتی های دیروز 55 هم زیباتر باشه .

رسول خادم که قهرمان المپیکه ( کم چیزی نیستا ) و برا خودش دیگه جایگاه و .... داره از هر نظر احتیاجی نداره بیاد سرمربی تیم ملی بشه که مثلا نمیدونم به قول شما دنبال چیزی باشه

حرف شما درست که مدال المپیک رو هم در کارنامه داره

ولی این دلیل نمیشه که بگیم که حتما میتونه خوب تیم رو اداره کنه اگه قرار بود که ایشون سرمربی میشدن باید حداقل یه سال قبل به عنوان مربی تو تیم میبودن تا با تیم جا بیافته ولی در حال حاضر دیگه نمیتونه کار زیادتر از این رو انجام بده

saeednot
11-08-2012, 14:48
کسی ساعتای دقیق بازیارو داره؟؟

LONELY MAN
11-08-2012, 14:53
کسی ساعتای دقیق بازیارو داره؟؟

M E S S I
11-08-2012, 14:54
پاک شود....!

saeednot
11-08-2012, 14:59
چه وضعیه قرعه های 60 کیلو !!!! واقعا کشتی گیرای قدرتمندی تو جدول پخش شدن که هیجان رو دو چندان میکنه مثل Kenichi Yumoto که برادر shinichi هستش که دیروز برنز 55 رو گرفت خودشم برنز 66 المپیک پکن رو داره یا Dauren Zhumagaziyev که پارسال مشترکا با Kenichi برنز جام جهانی رو گرفتن . حریف مسعود هم حرف خاصی واسه گفتن نداشته ولی باید ببینیم امروز چیکار میکنه که برندشون باید Dauren که واقعا فنی ام هست مسابقه بده . در کل من امروز خیلی رو مسابقات 60 کیلو امید دارم و احتمال میدم از کشتی های دیروز 55 هم زیباتر باشه .

حرف شما درست که مدال المپیک رو هم در کارنامه داره

ولی این دلیل نمیشه که بگیم که حتما میتونه خوب تیم رو اداره کنه اگه قرار بود که ایشون سرمربی میشدن باید حداقل یه سال قبل به عنوان مربی تو تیم میبودن تا با تیم جا بیافته ولی در حال حاضر دیگه نمیتونه کار زیادتر از این رو انجام بده

منم قبول دارم.در کل ورزش ایران شده جایی که سیاستمدارارو به شهرت میرسونه!!بلایی که سر تکواندو هم اومد و سر کشتی فرنگی هم میخواستن بیارن که نشد!!
مثلا همین علی آبادیو نگاه کنید چه دلیلی داره تو اونهمه کشور شرکت کننده فقط رئیس کمیته المپیک ایران همراه ورزشکارا رژه بره؟؟!اونم بعد از حمل کننده پرچم.به نظر شما برای رسیدن به شهرت نیست؟؟!و کمبود ایشونو نمیرسونه؟؟

saeednot
11-08-2012, 15:02

ممنون دوست عزیز

M . Sayid
11-08-2012, 15:56
خب 2 تا برد داشتیم تو کشتی ! جالب اینکه داور بازی احسان لشکری همون داور بازی عبدولی بود ! چقدر آروم بود ایندفه ! :31: !

Mr.Mazmamfi
11-08-2012, 15:58
سلام

خدارو شکر مسعود بازیه اولشو برد ، ولی فکر میکنم زیادی خودشو خسته کرد و احتمال داره تو بازی های بعدی کم بیاره .
ولی انگار بازیه بعدیش 17.51 هست و میتونه تا اون موقع ریکاوری رو انجام بده .

احسان لشکری هم که بازیشو برد و قرعه ی سختی داره ، امیدوارم روزه خوبی رو داشته باشه .
مثل اینکه بازیه احسان هم ساعت 18 هست.

این خبر هم جالبه :

کد خبر : 980222 زمان ارسال : شنبه 1391/05/21 14:25

جوادي:رحيمي به خود و تيم ايران ظلم کرد

دارنده چهار مدال قهرماني کشتي آزاد جهان پس از حذف رحيمي و نايب قهرماني گودرزي در وزن 74 کيلوگرم مسابقات کشتي آزاد بازي‌هاي المپيک 2012 لندن، گفت: رحيمي برابر حريف نه چندان توانمند هندي بسيار مفت باخت.

ابراهيم جوادي در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: متاسفانه حسن رحيمي در نمايشي ضعيف مقابل حريف هندي بسيار مفت باخت و به خود و تيم ايران ظلم کرد. رحيمي به سادگي تمامي فرصت‌ها را از دست داد و در واقع او بود که به حريف باخت، نه اينکه حريف او را ببرد!

عضو هيات رئيسه فدراسيون کشتي با انتقاد شديد از عملکرد ضعيف حسن رحيمي ادامه داد: ماه‌ها براي رحيمي سرمايه گذاري شده و او نبايد به سادگي برابر اين همه هزينه مالي و معنوي بدين شکل کشتي مي‌گرفت. رحيمي اگر در يک کشتي حساس و پاياپاي به يک حريف نامدار از روسيه يا گرجستان باخته بود، نبايد سرزنش مي‌شد اما او در مقابل حريفي شکست خورد که جايي براي توجيه نداشت.

جوادي به صعود دلچسب صادق گودرزي به فينال وزن 74 کيلوگرم و کسب مدال نقره المپيک نيز اشاره کرد و گفت: گودرزي ايراني کشتي گرفت و توانست با هنر کشتي ايران يعني زيرگيري به فينال المپيک برسد. اين جوان ملايري با تمامي حريفان قدرتمند و عنواندار خود جانانه جنگيد و در نهايت به مدال نقره المپيک بسنده کرد.

پيشکسوت کشتي ايران در خاتمه گفت: اي کاش صادق گودرزي در فينال وزن 74 کيلوگرم المپيک لندن مي‌توانست انتقام دو شکست قبلي برابر جردن باروس آمريکايي را بگيرد و نشان دهد که يک آزادکار ششدانگ و تمام عيار ايراني است. هر چند رسيدن او به فينال و کسب نايب قهرماني المپيک نيز چندان کار کوچک و ساده‌اي نبود.

پيکارهاي اوزان 55 و 74 کيلوگرم مسابقات کشتي آزاد بازي‌هاي المپيک 2012 لندن شب گذشته به پايان رسيد.

جالبه داوری که بازیه احسان لشکری رو قضاوت کرد ، همون داوری بود کع بازیه عبدولی رو سوت زده بود ، پس اینکه میگفتن محروم شده و ... ، خالی بندی بوده . ( البته از حرف های مارتینی هم میشد این رو فهمید )

موفق باشید.

Mr.Mazmamfi
11-08-2012, 16:41
سلام بچه ها

سوال مهم :

مجریه شبکه یک گفت از المپیک 2016 به بعد ، کشتی رو میخوان از المپیک حذف کنن ، درسته ؟ اگه این جوری باشه ما چجوری مدال بگیریم ؟ :31:

ممنونم

mohsen_gh1991
11-08-2012, 16:47
سلام بچه ها

سوال مهم :

مجریه شبکه یک گفت از المپیک 2016 به بعد ، کشتی رو میخوان از المپیک حذف کنن ، درسته ؟ اگه این جوری باشه ما چجوری مدال بگیریم ؟ :31:

ممنونم
نه مطمئنا اینطور نیست . دوره پیش میگفتن پارالمپیک همزمان با المپیک قراره انجام بشه ولی نشد . اینو گفتم که در کل شایعات برای المپیک های دوره بعدی همیشه پیش میاد . کشتی هم محاله که حذف بشه

shitan
11-08-2012, 16:49
بعید می دونم تازه زنها را سه وزن اضافه کردند

tandos
11-08-2012, 17:20
بیچاره کمیل قاسمی چقدر بدشناس بود !

H A M A S
11-08-2012, 17:20
این تایمازوف با خوش شانسی محض اومد بالا

tandos
11-08-2012, 17:23
حالا بدشناسی محض اینه که دو تا مسابقه بعدی هم الان با روسیه داریم . خیلی کار سختی داریم .

Mr.Mazmamfi
11-08-2012, 17:25
بیچاره کمیل قاسمی چقدر بدشناس بود !

این تایمازوف با خوش شانسی محض اومد بالا

آره واقعا خوش شانس بود .

باز خوبه به یکی باخت که بخت اول قهرمانی هست و میتونه تو شانس مجدد برای برنز بجنگه .

احسان هم واقعا دمش گرم ، حریف ارمنیش هم خیلی نامرد بود ، فکر کنم دندونشو شیکوند .

الان بازیه حساسی بین مسعود و روس برگذار میشه ، اگه ببره ، روحیش برای طلا خیلی میره بالا .

راستی حریف مسعود هم نامرد بود ، چشم مسعود رو با انگشتش داغون کرد ، و مسعود هم بهش اشاره کرد .

موفق باشید.

ali_agha1981
11-08-2012, 17:25
این هادی عامل خییییییییییییییلی باحال و جذاب کشتی رو گزارش می کنه...:33::33:
اصلا دیدن کشتی یه طرف ، گزارش های این یه طرف دیگه..
حالا دو امتیاز شیرین و دلچسب می گیره...:31:

H A M A S
11-08-2012, 17:31
این هادی عامل خییییییییییییییلی باحال و جذاب کشتی رو گزارش می کنه...:33::33:
اصلا دیدن کشتی یه طرف ، گزارش های این یه طرف دیگه..
حالا دو امتیاز شیرین و دلچسب می گیره...:31:

دقیقا میخواستم همینو بگم:31:
مخصوصا موقعی که کشتی گیر ایرانی حریفشو خاک میکنه یا ازش امتیاز میگیره

shitan
11-08-2012, 17:33
این ازبکه دمش گرم فکر کنم امریکایی را ضربه کرد

tandos
11-08-2012, 17:34
خوشبختانه تایمازوف رفت فینال تا قاسمی برای برنز شانس داشته باشه .

Mr.Mazmamfi
11-08-2012, 17:36
اینم جدول رده بندی های مدال ها تو کشتی ( زن و مرد مختلطه :31:)

54270

ژاپن 3 تا طلاشو تو زن ها گرفته !!!

H A M A S
11-08-2012, 17:36
کسی کلیپی یا اموزشی نداره تا با فنون کشتی آزاد و فرنگی بیشتر آشنا بشیم؟عامل بعضی وقت ها خیلی تخصصی صحبت میکنه

EngineeR EhsaN
11-08-2012, 17:38
سلام بچه ها

سوال مهم :

ممنونم

اصولا اگه بخوان همچین کاری بکنن المپیک و تاریخچش زیر سوال میره!! اگه تاریخچه رو بخونیین دلیل اصلی ایجاد المپیک ، همین زورآزمایی و در واقع به رخ کشیدن زور همدیگست ، خب چه ورزشی مثل کشتی میتونه این خسیسه رو نشون بده؟ :12:

Mr.Mazmamfi
11-08-2012, 18:04
اصولا اگه بخوان همچین کاری بکنن المپیک و تاریخچش زیر سوال میره!! اگه تاریخچه رو بخونیین دلیل اصلی ایجاد المپیک ، همین زورآزمایی و در واقع به رخ کشیدن زور همدیگست ، خب چه ورزشی مثل کشتی میتونه این خسیسه رو نشون بده؟ :12:

وزنه برداری :31:

////////////////////

وای قلبم داشت 100 تا در ثانیه میزد تو بازیه مسعود با حریف روسیش ، واقعا حیف شد مسعود فوق العاده بازی کرد ، الان این باخت مسعود برای ما قابل قبوله ، ولی باختی که رحیمی در مقابل هندی داشت ، به هیچ عنوان قابل قبول نیست .
انشاالله برنز رو میگیره ، البته کره ی شمالیه هم قوی بود ، بعید نیست روسیه ای رو ببره و مسعود حذف بشه .

///////////////

احسان منو یاد قاسم رضایی میندازه ، انشالله بتونه مثل اون بدرخشه .

موفق باشید.

Reza31001
11-08-2012, 18:12
تا اینجا هر سه تا کشتی گیرمون مردونه کشتی گرفتن و با بدشانسی دو تا فینال رو از دست دادیم
امیدوارم لشگری طلا رو بگیره تا بدشانسی هامون تکمیل نشه امروز

کشتی اسماعیل پور به نظرم قشنگ ترین کشتی بود که تا حالا دیدم دو تا حریف قدر، قوی، باهوش و زیر و زرنگ که واقعا قشنگ بود مبارزشون

کمیل قاسمی هم که به فیلا و قوانین مسخرش باخت نه به حریفش!

Mr.Mazmamfi
11-08-2012, 18:25
تازه میخواستم بیام بگم ، که لشکری یه نفری 3 تا روس رو شکست داد که متاسفانه به حریفش باخت ، بازم حیف شد .
ارمنی روسی الاصل بود ،خود روسیه هم که روسی الاصل بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، این آذریه هم که روسی الاصل بود

H A M A S
11-08-2012, 18:26
لشگری هم نتوست بره فینال....اون صحنه آخر اذریه زرنگی کرد و احسان بی تجربگی

Amirdb
11-08-2012, 18:26
هر سه تا طلا که پرید!
ایشالا سه تا برنز بیاریم

shitan
11-08-2012, 18:28
تازه میخواستم بیام بگم ، که لشکری یه نفری 3 تا روس رو شکست داد که متاسفانه به حریفش باخت ، بازم حیف شد .
ارمنی روسی الاصل بود ،خود روسیه هم که روسی الاصل بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، این آذریه هم که روسی الاصل بود

اینا فروشی بودند یا خیلی وقته تو یه کشور دیگه بودند ؟ (اینا را باید از المپیک بندازند بیرون المپیک هم شده بنگاه کشور را می رند با ورزشکار می خرند.)

mohsen121
11-08-2012, 18:35
خدا شاهده بهترین کشتی های عمرم رو از این ورزشکارای خودمون دیدم . واقعا مردونه کشتی گرفتند. دم رسول خادم گرم . فردا شانس مدالمون خیلی زیاده خصوصا تقوی.

Reza31001
11-08-2012, 18:35
!oh my god
من فکر کردم کشتی های اسماعیل پور و لشگری با حریفای روس نیمه نهایی بوده :41:

پس حیف شد

پ ن: با دوبند (دوبنده؟! سه بنده؟!:31:) های بچه ها حال کردم تو این دوره
جزو معدود دفعاتی بود که ایرانی ها رو موارد جزئی مثل لباس خوب کار کرده بودن!

mohammadirani
11-08-2012, 18:36
خدایی دم هر سه تاشون گرم
خیلی خوب و با تعصب بازی کردند.از باختشون ادم نباید زیاد ناراحت بشه چون تمام تلاششون رو به کار گرفتند
روی 2 تا برنز امشب کاملا میشه حساب کرد حتی اگه بد شانسی نیاریم میشه 3 برنز خوشگل گرفت

از الان دلهره قرعه فردا رو دارم
امیدوارم تا فینال بدشانسی ندارند

.

یه چیز دیگه.رسول خادم نشون داد که اگه مثل بنا بهش 4.5 سال زمان بدند میتونه تحول بزرگی ایجاد کنه.2 تا کشتی گیر معمولی که هیچ کی بهشون امید نداشت رو این شکلی قدرتمند روانه مسابقات کرد
امیدوارم رسول خادم رو عوض نکنند

aliano
11-08-2012, 18:38
احسان لشگری در حد طلا بود ولی متاسفانه اشتباه بدی کرد

scali
11-08-2012, 18:41
احسان لشگری میتونست فینالیست بشه . حریفش تایم سوم واقعا کم آورده بود . یه جورایی بد شانسی آورد یا بی تجربگی کرد .

اسماعیل پور هم خیلی خوب کشتی گرفت اگه یه ذره دقت میکرد میتونست برنده بازی بشه .

و در آخر قاسمی هم که واقعا بد شانس بود و به لطف قوانین به تایمازوف باخت .

ولی خودمونیم تایمازوف با اون وزنش عجب بدنی داره . دریغ از یه ذره چربی .

امیدوارم 3 تا برنز رو داشته باشیم .

H A M A S
11-08-2012, 18:41
تا اینجا با اینکه فقط یه نقره گرفتیم ولی خوب و امیدوار کننده ظاهر شدیم....به جز حسن رحیمی که به هندیه باخت بقیه همه خیلی خوب کشتی گرفتند...خادم هم سر کشتی مسعود با اون روسه ریسک بزرگی کرد که اعتراض نکرد که البته درست هم بود
باید مثل بنا بهش فرصت بدن

Mr.Mazmamfi
11-08-2012, 18:42
اینا فروشی بودند یا خیلی وقته تو یه کشور دیگه بودند ؟ (اینا را باید از المپیک بندازند بیرون المپیک هم شده بنگاه کشور را می رند با ورزشکار می خرند.)

خریدنی که نیست :31:

بعد از اینکه شوروی سابق تقسیم شد ، مثل اینکه پدر و مادر هاشون هم تقسیم شدن ، و بخاطر همین میتونن کشتی گیر ردو وبدل کنن :27:

////////////////////

راستی جدول بازی های کمیل :

//////////////

اینم جدول بازی های مسعود :

بازی ها انگار ساعت 17:45 به وقت لندن و 21:15 به وقت ایران شروع میشه .

موفق باشید

Gilopa
11-08-2012, 18:58
اگه امشب 3 تا برنز رو بگیریم و 2 تا طلا فردا .. چه شود .. البته خیلی رویاییه این فکر چون بزرگان خیلی تو این رشته فراز و نشیب دارند ..
به نظرم کشتی گیرا آزاد فرنگی رو دیدن یه انگیزه خاصی پیدا کردند قبلا هم تو این تاپیک اشاره کرده بودم از تیم کشتی آزادمون نباید خیلی انتظار داشته باشیم اما فوق العاده بودند امروز و خیلی ناراحتم برای احسان لشکری ..خیلی ...
یعنی به جرات من جاش بودم گریم میگرفت که چقدر بدشانسم.. :41:
آخه چند تا قهرمان جهانو این بنده خدا شکست بده ..

Mr.Mazmamfi
11-08-2012, 19:08
سلام

اینم برنامه بازیه کمیل با حریف آلمانیش :

اختلاف لندن با تهران 3:30 هست .

موفق باشید.

MILAD MGH
11-08-2012, 19:10
حق همشهری ما طلا بود.
انصافاََ عالی کشتی گرفت.کسی که اصلا بهش امید نداشتن.
ولی در کل چیزی از ارزش های احسان کم نمیشه.

Gilopa
11-08-2012, 19:16
بنده خدا گریه هم کرده .
از اون طرف یه پای فینال ، پورتوریکو شده ، که واقعا اگر لشکری اشتباه نمیکرد و فینالیست میشد به راحتی طلا رو گرفته بود ، واقعا حیف شد .

کد خبر : 980284 زمان ارسال : شنبه 1391/05/21 19:54

لشگري: به خاطر يک اشتباه فينال را از دست دادم
احسان لشگري گفت: فقط به خاطر يک اشتباه کوچک فينال المپيک را از دست دادم.

ملي‌پوش وزن 84 کيلوگرم کشتي آزاد ايران که با يک اشتباه در تايم سوم فينال المپيک را از دست داد، در حالي که اشک مي‌ريخت در جمع خبرنگاران گفت: در اين مسابقه‌ها فقط يک اشتباه کوچک داشتم که همين باعث شد فينال را از دست بدهم.

لشگري همچنين در مورد ضرباتي که کشتي‌گير ارمنستاني به او مي‌زد، گفت: اين کشتي‌گير روسي‌الاصل بود و ظاهرا به او گفته بودند که تا مي‌تواند به من ضربه بزند و من را عصبي کند.

احسان لشگري در حالي در مرحله نيمه نهايي مقابل شريف شريف‌اف قهرمان سابق جهان از آذربايجان شکست خورد که براي اين کشتي هيچ استراحتي نکرده بود و بلافاصله پس از اينکه حريف ارمني را شکست داد و به رختکن رفت دوباره روي تشک آمد.

البته نمیشه گفت حریف پورتوریکو رو راحت میشه شکست داد .. بر عکس فینال کار خیلی سخت تری داشت مسابقاتش رو که دیدم ماشالله مثل فنر میمونه .. احتمالا این
آذربایجانی ازش ببازه امشب(نظر شخصیمه )

aliano
11-08-2012, 19:17
امسال کشتی گیرامون از نظر بدنی خیلی خوب و سرحال بودند.از نظر نفس کم نمیاوردن.معلوم بود حسابی تمرین کرده بودن.من فقط می تونم بگم تا اینجا آزاد کارها از نظر بدنی و تکنیکی خیلی کمتر از فرنگی کارها نداشتن.فقط می شه گفت فرنگی کارها باهوش تر و در واقع بافکرتر کار کردن.مثلاً توی آزاد حسن رحیمی کاملاً بی فکر عمل کرد یا احسان لشگری یه اشتباه کوچیک فینال رو ازش گرفت.

فقط خدا کنه کنه فردا یه طلا رو بگیریم!گرچه با این آمادگی آزادکارها فکر می کنم هم رضا یزدانی هم تقوی تا فینال برن به امید خدا

Alinho
11-08-2012, 19:35
من مقصر این شکستها رو آقای خادم میدونم که اصلا بلد نبود بچه‌ها رو رهبری کنه!

Gregar
11-08-2012, 19:36
نه خداییش خوشم اومد . امسال کشتی ازادمون با اینکه نتونست موفقیت زیادی کسب کنه ولی نشون داد اگه همون برنامه ریزی که واسه فرنگی شده بود روی اینم بشه و رسول خادم مثل محمد بنا روی تیم فرصت داشته باشه تا کار کنه خیلی خوب از اب در میاد . من یکی که تموم کشتی گیرای ازادکارمون رو در حد مدال دیدم . فقط خدا کنه یک طلا رو فردا بگیریم که داریم این روز اخری میفتیم از رقبا عقب و دیگه توی 15 تیم برتر نمیشیم .

Gregar
11-08-2012, 19:39

عزیرم همین اقای خادم اگه نبود بچه ها همون اول کار حذف میشدن . توی همین مسابقات فنون و تکنیکهایی رو دیدم که تنها اقای خادم میتونست به اینا اموزش داده باشه . بعدش شما از کسی که کمتر از 6 ماه تیم رو در اختیار داشته چه انتظاری داری .

EngineeR EhsaN
11-08-2012, 19:40
خدا رو کشتی گیرا واقعا عالی بازی کردن ، درسته برنز ارزشی در مقابل تلاش اونا چیزی نیست ولی ولی حداقل میتونه گوشه ای از زحماتشونو جبران کنه :40: واقعا واسه اسماعیلپور و لشکری ناراحت شدم ، اگه مربیا احمال نمیکردن و اعتراض میکردن تو کشتی اسماعیل پور یا لشکری اشتباه نمیکرد الان دو تاشونم دور بعد بودن :37:

Alinho
11-08-2012, 19:44
عزیرم همین اقای خادم اگه نبود بچه ها همون اول کار حذف میشدن . توی همین مسابقات فنون و تکنیکهایی رو دیدم که تنها اقای خادم میتونست به اینا اموزش داده باشه . بعدش شما از کسی که کمتر از 6 ماه تیم رو در اختیار داشته چه انتظاری داری .
من از کسی که 10سال از کشتی دور بوده انتظار داشتم که
کار رو به آقای محمدی بسپاره که 3ساله داره واسه این تیم رحمت میکشه
نه اینکه با *باندبازی* بیاد و محمدی رو مجبور به برکناری کنه
و بخواد تمام تلاشهای یه نفر دیگه رو با ناجوانمردی به نام خودش ثبت کنه!

hojjatinho
11-08-2012, 19:45

مخالفم ! فکر نکنم بتونیم نتیجه امروز رو حداقل تا اینجا شکست بزاریم ...

باید به خادم فرصت داد ...

کار رسول خادم در کشتی اسماعیل پور درست بود .احساسی عمل نکرد و منطقی تصمیم گرفت . مصاحبه کرده که دید نداشته و به درستی اعتراض نکرده ...

اگه اعتراض می کرد با توجه به درست بودن تصمیم داور یک امتیاز دیگر رو هم از دست می دادیم اون دقت کار خیلی سخت می شد ...

باز هم مسعود شانس داشت که 1 امتیاز در 30 ثانیه بگیره ...

من هم امروز از مبارزه کشتی گیران واقعا لذت بردم . یادمه کشتی هایی که به دل من نشست جهانی 2002 تهران بود . امروز هم مثل اون موقع بود .

امیدوارم که در این سه وزن بتونیم برنز بگیریم که از نظر نتیجه هم خوب کار کرده باشیم .

Alinho
11-08-2012, 19:49
مخالفم ! فکر نکنم بتونیم نتیجه امروز رو حداقل تا اینجا شکست بزاریم ...
در مقایسه با بچه‌های فرنگی میشه راحت فهمید که تا اینجا آزادکارها شکست بدی خوردن!

Mr.Mazmamfi
11-08-2012, 19:50
سلام

خب حریفان تقوی و یزدانی هم مشخص شدن ، مثل بچه های امروز قرعه هاشون سخت افتاده :46:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%AD%D8%B1%D9%8A%D9%81%D8%A7%D9%86_%D8%AA%D9%82% D9%88%D9%8A_%D9%88_%D9%8A%D8%B2%D8%AF%D8%A7%D9%86% D9%8A_%D8%AF%D8%B1_%D8%B1%D9%88%D8%B2_%D8%A2%D8%AE %D8%B1

موفق باشید.

Kesel
11-08-2012, 19:52
خریدنی که نیست :31:

بعد از اینکه شوروی سابق تقسیم شد ، مثل اینکه پدر و مادر هاشون هم تقسیم شدن ، و بخاطر همین میتونن کشتی گیر ردو وبدل کنن :27:

////////////////////

راستی جدول بازی های کمیل :

//////////////

اینم جدول بازی های مسعود :

بازی ها انگار ساعت 17:45 به وقت لندن و 21:15 به وقت ایران شروع میشه .

موفق باشید

البته خریدنی که هست ! آذربایجان به هر کدوم که مدال جهانی بیارن 100 تا 200 هزار دلار جایزه می ده. همین باعث شده خیلی از کشتی گیرای داغستان شوروی سابق واسه روسیه کشتی نگیرن بیان آذربایجان !
همین سامان طهماسبی ما هم این المپیک واسه آذربایجان کشتی گرفت دیگه ! که البته حذف شد !

حالا این روسه رو نمی دونم ولی احتمالش هست که به خاطر پول اومده باشه.

Mr.Mazmamfi
11-08-2012, 19:55
البته نمیشه گفت حریف پورتوریکو رو راحت میشه شکست داد .. بر عکس فینال کار خیلی سخت تری داشت مسابقاتش رو که دیدم ماشالله مثل فنر میمونه .. احتمالا این
آذربایجانی ازش ببازه امشب(نظر شخصیمه )

خداکنه ، آذریه ببازه که تو رده بندیه مدالی تو کشتی از ما جلو نیفتن .

خدا رو کشتی گیرا واقعا عالی بازی کردن ، درسته برنز ارزشی در مقابل تلاش اونا چیزی نیست ولی ولی حداقل میتونه گوشه ای از زحماتشونو جبران کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] واقعا واسه اسماعیلپور و لشکری ناراحت شدم ، اگه مربیا احمال نمیکردن و اعتراض میکردن تو کشتی اسماعیل پور یا لشکری اشتباه نمیکرد الان دو تاشونم دور بعد بودن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اتفاقا خادم بسیار هوشمندانه عمل کرد ، من هم موقعی که مسعود داشت گریه میکرد و میگفت " بابا اینجا المپیکه چرا اعتراض نکردید " تمام تقصیرات رو انداختم رو خادم که چرا اعتراض نکرد و ....

ولی وقتی فیلم رو با اعتصامی بررسی کردن ، دیدن که زانوی مسعود زودتر خورد به بیرون تشک ، و بخاطر همین امتیاز درست بود .
بعدشم ، اگر اعتراض میکردن ، یه امتیاز هم به روس میدادن، و اون موقع کار بد تر میشد .

بچه ها بحث کشتی رو باید در این تاپیک انجام بدیما :

موفق باشید.

Gilopa
11-08-2012, 19:57
تقوی و یزدانی حریفان خود را شناختند/ قرعه سخت برای نمایندگان ایران

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از لندن، مراسم قرعه کشی 2 وزن دوم و پایانی رقابت‌های کشتی آزاد المپیک برگزار شد که در وزن 66 کیلوگرم مهدی تقوی نماینده کشورمان در دور نخست به مصاف لیوان لوپز، نفر سوم جهان از کوبا می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف تاتسوهیرو یونیمیتسو، نفر دوم جهان و قهرمان بازی‌های آسیایی 2010 گوانگجو می‌رود. در گروه تقوی آلن گوگایف، نفر دوم 2010 جهان از روسیه و جبرئیل حسن‌اف، نفر سوم 2011 جهان از آذربایجان حضور دارند.

در وزن 96 کیلوگرم رضا یزدانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف برنده دیدار عبدالسلام گادیسوف، نفر سوم جهان در وزن 84 کیلوگرم و قهرمان اروپا در وزن 96 کیلوگرم از روسیه و تیموراز تیگی‌یف، نایب قهرمان المپیک پکن از قزاقتسان می‌رود. در گروه یزدانی سرحت بالچی، نفر دوم جهان از ترکیه و ختاگ گازیموف، قهرمان جهان و نفر سوم المپیک پکن از آذربایجان حضور دارند.

این رقابت ها از ساعت 12:30 فردا به وقت ایران برگزار می‌شود.

-----------------------------------------------------------------------

شانسو ببینید تروخدا ... اینم شد قرعه آخه ؟
راستی بچه ها امروز در حین بازیهای کشتی زلزله اومد تا الان نزدیک60 نفر کشته داده تو آذربایجان شرقی :41:.. خدا رحمتشون کنه

hojjatinho
11-08-2012, 20:00
در مقایسه با بچه‌های فرنگی میشه راحت فهمید که تا اینجا آزادکارها شکست بدی خوردن!

خب به نظرم مقایسه ، مقایسه اشتباهی هست ... فرنگی ما سالهاست که درمسیر خودش قرار گرفته ولی ازاد هنوز کار داره ...

نمی شه صرف اینکه اسم هر دو رشته کشتی داره مقایسه انجام بشه ...

در مقایسه با المپیک قبلی همین کشتی ازاد ، می شه گفت شکست نخوردند که هیچ ، یه جورایی برد هم کردند !

در اخر امیدوارم که فرصتی که به بنا دادند به ، رسول خادم هم بدهند . البته شاید این فرصت به نتایج کشتی گیران فردای ما هم بستگی داشته باشه !

Reza31001
11-08-2012, 20:17
مسابقات باقی مانده برای رسیدن به برنز

60 کیلو: ساعت 21:35 مسعود با برنده پورتوریکو و هند بازی داره و. در صورت پیروزی نیم ساعت بعدش باید برای کسب برنز با حریف کره شمالی مسابقه بده

84 کیلو: حدود ساعت 22:40 احسان با بنده آمریکا و ترکیه برای برنز مسابقه میده

120 کیلو: ساعت 21:25 کمیل با حریف آلمانی مسابقه میده و در صورت پیروزی 23:10 با حریف آمریکایی برای برنز خواهد جنگید

پ ن: تجربه این چند روزه نشون داده معمولا مسابقات با دقایقی تاخیر شروع میشه

vahidgame
11-08-2012, 20:28
امیدوارم حداقل دو تا برنز بگیریم
با اینکه از قبل می گفتن که امروز زیاد شانس مدال نداریم ولی واقعا هر سه تا کشتی گیر با غیرت مسابقه دادن و یکمی بیشتر دقت می کردن و باتجربه تر بودن می تونستن به فینال برسن
توی سنگین وزن که تایمازوف که کلا برای همه کابوسه مخصوصا ما ایرانی ها که توی این چند ساله هر چی سنگین وزن داشتیم رو شکست داده! کلا فکر کنم نفر بعدی که جای کمیل قاسمی میاد رو هم شکست بده و قراره تا 40 سالگی کشتی بگیره :دی
ولی امروز اگه کمیل خوش شانس بود دو تایم رو اینجوری با بدشانسی نمی باخت و کلا تایمازوف نسبت به قبل مسن تر شده و بردنش غیرممکن نبود...

خب کمیل تونست حریف آلمانی رو ببره و باید با حریف آمریکایی بازی کنه که فکر کنم کمیل قابلیت شکست اونو داشته باشه
آدم این روحیه اونو می بینه حسرت می خوره که چرا الان نباید فینال باشه...

Gregar
11-08-2012, 21:05
مسعود که باخت و برنزش از دست رفت . البته فکر میکنم مسعود یه جورایی دیگه وا داد از راند دو به بعد . کشتی گیرش هم واسه مسعود نافرم بود . به هر حال تلاشش رو کرد .

majid322
11-08-2012, 21:11
دمش گرم به نظرم اسماعیل پور هیچی کم نزاشت تو بازی قبلش بدشانسی محض اورد حریف به اون قدرت رو بیچاره کرده بود ولی لحظات اخر خیلی بدشانسی اورد..
تو این بازی هم که دیگه اصلا امیدی نداشت و به کل خسته بود چون به طلا امید داشت..ولی هندیه چون میدونست شانس طلا نیست برای برنز هر کاری میکرد..

H A M A S
11-08-2012, 21:23
هندیه اصلی ترین فن کشتی چوخه خراسانی (لنگ کردن) رو زد..نمیدونم از کجا یاد گرفته بود؟!!
راستی چرا ما امسال جودو کار نداشتیم؟

scali
11-08-2012, 21:25
ای بابا بازم باخت به هند . متاسفم .

bleu2u4u
11-08-2012, 21:35
فقط تا اینجا میتونم یه ایول الله به کمیل قاسمی بگم که با این هیکل کوچیکش نسبت به +120 ها شاهکار کرده
مخصوصا جلو تایمازوف
ان شاالله برنز رو بگیره چون واقعا حقشه
مسعود هم واقعا تا قبل از هندیه خوب کار کرده بود جلو کودوخوف هم بدشانسی اورد
احسان هم که واقعا با کشتیاش گل کاشت.حیف شد باید شریف اف رو میزد امشب طلا میگرفت ولی الانم اشکال نداره مخصوصا که خورده به حریف ترک که خیلی از احسان ضعیف تره
کلا امشب بچه ها همشون یا در حد خودشون بودن یا بالاتر از حد خودشون
هیچکدوم خراب نکردن

shitan
11-08-2012, 21:36
هندی بد قلق بود برنز هم برد . البته با اون کشتی با روس هم هم روسه هم ما خالی کرد- روس هم راحت به حریفش باخت و نقره گرفت.

reza137333
11-08-2012, 21:50
همش می خوام خوش بین باشم نمیشه!!!

ببینید ما کارمون به 5 تا کلینچ رسید ولی همش به ضررمون بود اگه حساب کنیم احتمالش یک از 32 هست کسانی که کارهای اماری می کنند می دونندخیلی کمه یا حتی میشه گفت نزدیک صفر

یه چیز دیگه هست که همش به جز یک وزن قرعه سخت به ما می خوره

mohsen121
11-08-2012, 22:41
واقعا حیفه احسان لشگری که با بی تجبربگی به اذربایجان باخت . طرف نا نداشت از زمین بلند شه ولی خوب قسمتش برنز بود.

bleu2u4u
11-08-2012, 23:03
افرین به کمیل واقعا عالی کار کرد
امروز با اینکه 2 تا برنز گرفتیم که هیچکس انتظار نداشت ولی به نظر حق هر دو تا برنزمون بیشتر بود
پ.ن:فینالم تموم شد و تایمازوف با تجربه اش تونست حریف گرجش رو ببره و پرافتخارتین کشتی گیر المپیک بشه
من بازم تاسف خوردم وقتی کشتی کشتی گیر گرج رو دیدم
بنظرم کمیل از تمام کشتیگیرای 120 غیر تایمازوف یه سر و گردن بالاتر بود
با تایمازوف هم تو شرایط برابر باخت

vahidgame
11-08-2012, 23:24
تا حالا ایقدر به خاطر یه مدال برنز خوشحال نشده بودم! :دی
کمیل واقعا عالی بود و این مدال برنز خیلی ارزشمنده
این تایمازوف کلا انگار شکست ناپذیره. بازی فینالشو دیدم که چه قدر راحت حریفشو برد و تونست سومین طلای المپیک خودشو بگیره!

در مورد احسان هم به نظرم یکمی بی تجربه بود وگرنه الان جای نماینده آذربایجان مدال طلا رو گرفته بود
ولی خب برای کسی که توی مسابقات جهانی تا حالا هیچ مدالی نگرفته مدال برنز المپیک هم افتخار خیلی بزرگیه

h-blade
11-08-2012, 23:28
آقا من يه سوال دارم:

اون امتياز آخر اسماعيلي پور رو چرا دادن به كودوخوف مگه اسماعيلي پور اونو از زمين ننداخت بيرون؟

راستي چرا هر چي كلينج بود به ضرر ما در ميومد.......قضيه بودار نيست؟؟؟؟؟مگه ميشه 5 6 تا كلينج به ضرر ما باشه تازه چند تاش فقط در مقابل روسي ها بود....

majid322
11-08-2012, 23:32
آقا من يه سوال دارم:

اون امتياز آخر اسماعيلي پور رو چرا دادن به كودوخوف مگه اسماعيلي پور اونو از زمين ننداخت بيرون؟

راستي چرا هر چي كلينج بود به ضرر ما در ميومد.......قضيه بودار نيست؟؟؟؟؟مگه ميشه 5 6 تا كلينج به ضرر ما باشه تازه چند تاش فقط در مقابل روسي ها بود....

اره پاشو انداخت بیرون...در مورد کلینج که واقعا مضخرفه و معلوم نیست شایدم کاسه ای زیر نیم کاسه بود..

h-blade
11-08-2012, 23:34
اگه واقعا امتياز ماله اسماعيلي پور بوده پس روسي ها باز يه مدال ديگه از چنگمون درآوردن با باند بازي.......اول عبدولي بعدش اسماعيلي

اين روسيه عجب كشور كثيفيه

وین رونی
11-08-2012, 23:41
آقا من يه سوال دارم:

تو صحنه آهسته ای که خود شبکه سه بعد بازی چندبار نشون داد مشخص شد اول زانوی اسماعیلی پور از تشک خارج شد و خورد زمین
کلینچ آزاد رو شانسه اما فرنگی رو قدرت بدنیه هرچند که تایمازف تو فینال نشون داد چطور میشه از کلینچ فرار کرد و تازه امتیاز هم گرفت

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2 Beta-5

majid322
11-08-2012, 23:41
اگه واقعا امتياز ماله اسماعيلي پور بوده پس روسي ها باز يه مدال ديگه از چنگمون درآوردن با باند بازي.......اول عبدولي بعدش اسماعيلي

اين روسيه عجب كشور كثيفيه

ببخشید اشتباه گفتم فکر کردم گفتی روسی پاشو انداخته بیرون که گفتم اره..روسی پای اسماعیل پور رو انداخت بیرون و داوری درست بود..

scali
11-08-2012, 23:48
تایمازوف تو بازی فینال نشون داد که واقعا حرفه ایه . امتیاز کلینج رو خیلی قشنگ و حرفه ای گرفت .

h-blade
11-08-2012, 23:50
اگه قاسمي هم 4 امين المپيكش بود مطمئنا هيچكس با كلينج هم حريفش نبود

reza137333
11-08-2012, 23:51
به نظر من کلینچ رو شانس نبود 5 دفعه که احتمالش 1 از 32 هستش خیلی خیلی احتمال کمی هستش به قول بچه ها قضیه بودار هستش

تو صحنه آهسته ای که خود شبکه سه بعد بازی چندبار نشون داد مشخص شد اول زانوی اسماعیلی پور از تشک خارج شد و خورد زمین
کلینچ آزاد رو شانسه اما فرنگی رو قدرت بدنیه هرچند که تایمازف تو فینال نشون داد چطور میشه از کلینچ فرار کرد و تازه امتیاز هم گرفت

arashpr9
12-08-2012, 00:10
خوب بود کار لشگری و قاسمی ولی یه چیز منو دیوونه کرد باخت مهدی بود واقعا مثل یه شیر کشتی گرفت حیف بود واقعا البته حریف روسی هم کم کسی نبود بازم حیف به خاطر شانس بد و کلینچ .

bleu2u4u
12-08-2012, 00:17
تحلیل کشتی های فردا

مقدمه:اینکه میگن قرعه خوب افتاده یا بد افتاده برای کسیه که امید یا شانس اول نیست وگرنه کسی که شانس اوله اون وزن یا رشته باشه باید با سخترین قرعه هم بتونه طلا بگیره
مهدی و رضا هم جفتشون شانس اول وزن خودشون هستن پس نباید بخاطر قرعه ناراحت بود

مهدی تقوی 66 کیلو افتاده تو پایین جدول
دور اول بدون استراحت خورده به لوپز کوبایی که همین چند وقت پیش تو انتخابی 6-0 بردتش و فردا هم راحت میبره
دور دوم حریفش یونیمیتسو ژاپنی شانس دوم این وزنه که تقوی بهش برد و باخت رو داده ولی این اوخر برد با تقوی بوده فردا هم با احتمال بالا برنده تقویه
دور سوم چه به گاگایف (نقره جهانی 2010 و طلا 2012) بخوره چه به زلیم خان برد با تقویه
دور چهارم اگه به حسن اف اذری بخوره که قبلا چندین بار بردتش حریف امریکایی هم بعید میدونم کشتیگیر قدری باشه
فینالم هرکی بیاد شاخ تر از قبلیا نیست

رضا یزدانی 96 کیلو هم افتاده جدول پایین
دور اول استراحت خورده
دور دوم میخوره به روسیه البته اگه عبدالسلام گادیسوف حریف قزاقش (شانس سوم این وزن) رو شکست بده.گادیسوف امسال رضا یزدانی رو تو لیگ شکست داد ولی تو اون کشتی هیچکدوم اماده نبودن مخصوصا رضا
خلاصه این کشتی یجورایی فیناله این وزنه که من امیدوارم یزدانی بتونه ببره که اگه ببره تو
دور سوم خیلی سخته بگیم به کی میخوره ولی به هرکی بخوره میبره چون هیچکدوم حریف قدری برای رضا نیستن (حریف ترکیه ایی که مطرح ترینشونه رو رضا تو ترکیه زده)
نیمه نهایی هم احتمالا بخوره به حریف اذری ختاگ گازاموف (برنز المپیک و قهرمان چنیدن ساله اروپا و طلای 2010 جهان) که همین امسال تو باکو و جلوی تماشاچیهای اذری ترکوندش
فینال هم از جدول بالا بیشترین شانس منعلق به گوشلیدزه ی گرج و نیجریه اییه ست

به امید دو تا طلا خوشگل که فردا به مدالامون اضافه بشه و کشتی ایران بالاتر از روسیه تو بام المپیک بشینه

M . Sayid
12-08-2012, 00:25
آدم این 3 تا طلای تایمازوفو می بینه یاد سایتی اف میفته ! اونم 3 تا طلای المپیک گرفت ولی 12 تا طلای دیگم داره !

bleu2u4u
12-08-2012, 00:27
اگه قاسمي هم 4 امين المپيكش بود مطمئنا هيچكس با كلينج هم حريفش نبود

نکته اول در مورد کمیل این بود که تو ثانیه های اخر انتخاب شد و به نظر من بهترین انتخاب هم بود
مطمئنم اگه معصومی میومد همون دور اول حذف میشد (نهایتش جلو المانیه)
نکته دوم هم پیشرفت خارق العادش تو این چند ماه گذشته است
مقایسه دو تا کشتی ایی که جلو تایمازوف گرفت همه چی رو نشون میده
خدا کنه همینطور ادامه بده تا بعد چندین سال بالاخره ما هم یه سنگین وزن درست و حسابی داشته باشیم

bleu2u4u
12-08-2012, 01:08
سلام بچه ها

سوال مهم :

ممنونم

اینو تو چند صفحه قبل دیدم گفتم جواب بدم
اولا که تغییرات تو المپیک به همین راحتی نیست
درضمن هیچوقت بحث حذف کشتی از المپیک مطرح نبوده چون کشتی جزو اصلی ترین ورزشهای المپیکه
بحث این بوده که کشتی باید فقط یه نوع باشه مثل تکواندو - جودو - بوکس و همه ورزشهای مبارزه اییه دیگه (دقت کنید وزنه برداری هم تو المپیک فقط مجموع هست)
همیشه کمیته المپیک به فیلا فشارر میاورده که از بین کشتی ازاد و فرنگی فقط یکیش تو المپیک باشه وگرنه بحث حذف هیچوقت نبوده

mohsen_gh1991
12-08-2012, 01:36
یه نکته ای که تو این بازیا ه ذهنم رسید بدنسازی ضعیف کشتی گیرا بود . صادق گودرزییه جورایی به زور باروفس باخت . کمیل قاسمی هم همینطور و مسعود اسماعیل پور هم که جلوی حریف هندیش نتونست کاری بکنه . چون زورش نمیرسید .
از نظر بدنی کشتی گیرای امروز جلوی حریفاشون ضعیف تر جلوه میکردن .

Reza31001
12-08-2012, 01:53
مقدمه:اینکه میگن قرعه خوب افتاده یا بد افتاده برای کسیه که امید یا شانس اول نیست وگرنه کسی که شانس اوله اون وزن یا رشته باشه باید با سخترین قرعه هم بتونه طلا بگیره
اینو من قبول ندارم
یعنی اگه هفته پیش بود منم همین نظر رو داشتم ولی الان نه
چون مسابقات کشتی تو یه نصفه روز برگزار میشه
تو وزن های مختلف هم شرایط مختلفه تو یه وزن ممکنه 2-3 نفر شانس طلا باشن تو وزن دیگه 5-6 نفر
حالا اگه تو یه وزن شلوغ همین امید کسب طلای ما با سه تا کشتی سخت برسه فینال و از اون طرف هم حریفش نهایت یک رقیب سخت داشته باشه اینجا قرعه خوب شانس زیادی رو به طرف مقابل میده برای کسب طلا
حالتی رو گفتم که چند نفر تو یک وزن شانس طلا رو دارن که این مسابقات هم کمابیش این طوری بوده یعنی نمی تونی بگی تو فلان وزن یه نفر هست که از بقیه خیلی بهتره
نمونش کودوخوف بود که شاید به خاطر مسابقه فوق العاده سخت مقابل اسماعیل پور ما نتونست تو فینال موفق باشه

رو این حساب من میگم همین تقوی و یزدانی ما با اینکه شانس طلا رو دارن بازم اگه قرعه بهتری داشتن شانسشون بیشتر و بیشتر میشد

bleu2u4u
12-08-2012, 02:09
بحث بدنسازی با زور فرق میکنی
ضعف بدنسازی برای وقتیه که کشتی گیر اخر مسابقه کم میاری
مثل مسعود که اخر مسابقه اش با هندیه نه فن نمیزد که دستاش برای فن زدن هندیه باز هم گذاشته بود
ضعف زور ولی یه چیز دیگه اس
نمیشه یه روزه و دو روزه زور یه نفر رو زیاد کرد
الان ما کشتی گیرامون هرکدوم زور زیادی داشتن بدنسازیشون ضعیف بوده یا بالعکس
البته یزدانی و تقوی قبلا نشون دادن تو جفت ایتمها نسبت به رقیباشون سرن
تا ببینیم فردا چکار میکنن

اینو من قبول ندارم.
.
.
.
رو این حساب من میگم همین تقوی و یزدانی ما با اینکه شانس طلا رو دارن بازم اگه قرعه بهتری داشتن شانسشون بیشتر و بیشتر میشد

ببین تو الان داری بدترین حالت رو نگاه میکنی
اره خب اگه کسی 3 تا کشتی سنگین بگیره معلومه بدنش وا میده
ولی الان قرعه رو نگاه کن
هم رضا هم مهدی تو دور دوم باید فینالشون رو برگذار کنن
بعدش جفتشون بازیهای متوسطی دارن

Reza31001
12-08-2012, 02:15
آره خوب
ولی من میگم اینکه بخوایم یه کشتی گیر همه حریفاش رو یکی یکی ببره و قهرمان بشه یکم رویایی هست مخصوصا وقتی که حریفای قدرقدرتی داشته باشه و تقریبا همشون شانس مدال داشته باشن
یکم شانس در این مواقع بد نیست!

به هر حال منم امیدوارم فردا یکی دو تا طلا بگیریم :31:

سحر خوش ...

PSYCHO_MAN
12-08-2012, 03:28
سلام و طاعاتتون قبول
گفتنیهارو دوستان گفتن فقط اگه اینو نگم میمونه رو دلم :
حق احسان لشگری دیشب فقط طلا بود . یعنی کشتی گرفتا . مشتی .حال کردم .تو رده بندی ترکیه ای رو قشنگ سرویس کرد. فقط حیف ،حیف تو نیمه نهایی اون زیر بیخود و بد موقع رو گرفت وگرنه از قهرمان جهان هیچی کم نداشت.

راستی این تایمازوف تا کی میخواد کشتی بگیره ؟ مرتیکه از وقتی یادمه تو کشتیه . فکر کنم تا حالا کل سنگین وزنای ایرانو یکی یه بار حداقلش برده. مثه یه شیر پیر اومد طلا گرفت رفت.

Mr.Mazmamfi
12-08-2012, 03:53
سلام دوستان

آقا من بازی هارو ندیدم ، ولی الان از ورزش 3 میبینم ، فقط میخواستم ببینم از بچه ها کسی فیلم بازیه ، تایمازوف رو داره ؟ خیلی ازش تعریف کردید ، مشتاق شدم ببینم . :31:

ممنونم .

persian365
12-08-2012, 04:11
سلام دوستانم عزیز

نوشته های تک تک دوستان رو خوندم و استفاده کردم ممنون

فقط یک نکته میخواستم بگم

برای نقد و تحلیل هیچ وقت از روی احساس یا علاقه به شخص خاصی یا بر عکس حرفی نزنید

الان عده ای از اقای خادم ایراد میگیرند ،نظرشون محترم

ولی . . .
این سه نفر روز دوم در مقابل بقیه افراد ضعیف تر بودن و شانس اول نبودن ولی باز با این حساب به نظر من عالی کشتی گرفتن هرچند مواردی هم اشتباه داشتن و کم تجربگی نشون دادن ولی در مجموع خوب بودن

تا قبل از بازی همه می گفتن شانس مدال نیست حالا دو تا برنز با ارزش گرفتیم روز قبل هم یک نقره و اینها برای المپیک کم نیست

درسته این نتیجه در برابر کشتی فرنگی کمتر بوده تا الان ولی نباید کشتی ازاد و با فرنگی مقایسه کرد باید با دوره های قبل مقایسه بشه

روز اول چون طلا نگرفتیم نباید بگیم بد بوده خادم خوب نیست و از این حرف ها .

درسته اگر امروز و روز پایانی ضعیف عمل کنند جای بحث داره اونم بحث و نه تخریب و از بین بردن کل زحمت ها

الان من خودم به شخصه گفتم تکواندو این سری واقعا ضعیف تر از دورههای قبلی بوده و باید هم برسی بشه به نظر من این عملکرد و به نتیجه رسید .

خلاصه حرفم دوستان اینه که زود تصمیم نگیریم و زود قضاوت نکنیم و در قضاوت همه زحماتم ندیده نگیریم

به امید دو مدال خوش رنگ برای کشتی ازاد در روز اخر

موفق باشید

iw8u
12-08-2012, 05:08
سلام دوستان

آقا من بازی هارو ندیدم ، ولی الان از ورزش 3 میبینم ، فقط میخواستم ببینم از بچه ها کسی فیلم بازیه ، تایمازوف رو داره ؟ خیلی ازش تعریف کردید ، مشتاق شدم ببینم . :31:

ممنونم .
تايمازوف تنها چيزي كه داشت قدرت بدني بود،ديگه اون تايمازوفي نيست كه تو آتن اونقد از حريفاش سر بود كه حد نداشت،و ضمنا تو اون بازيها عليرضا رضايي رو تو فينال برد.
كميل قاسمي رو هم به لطف كلينچ برد.
كلا وزن 120 كيلو چه توي فرنگي چه توي آزاد،70درصد بازيها به كلينچ و خاك كشيده ميشه و شانسيه.از بس كشتيگيراي اين وزن سرّ اند.
توي سنگين وزن كشتيگيرا سريع و فرز نيستن و بيشتر به قدرت بدنيشون تكيه ميكنن،به اين خاطر كشتيگيرا تا سنهاي بالايي كشتي ميگيرن.ولي توي سبك وزن كشتيگيرها بايد چالاك و فرز باشن و فقط به قدرت بدني نميشه اتكا كرد،به اين خاطر ديگه از كشتيگيرهاي سن بالا توي سبك وزن خبري نيست.

iw8u
12-08-2012, 05:55

تا اونجايي كه من ميدونم زانو بره بيرون امتياز نداره،بايد پا بيرون بره تا امتياز بدن.
بعدشم اگه تو حالت خاك باشن به بيرون پرتاب شه امتياز نداره(يعني اگه زانو رو زمين باشه)

bleu2u4u
12-08-2012, 07:15
در مورد اقا خادم نظر منم مثبته (حداقل تا اینجا)
شما اصلا کوچ کردنش کنار زمین رو ببین چقدر باکلاسه
مربی های ایرانی اصولا نصف کلماتشون وقت کوچ کردن افرین و ماشالله و تو میتونیه
ولی ایشون اروم و ریلکس با کشتی گیر صحبت میکنه و توضیح میده
غیر اون شما ببینید همین کشتی گیرا چقدر تو این چند وقت پیشرفت کردن
توی کشتی همشون هم میشه یه ردی از کشتی خود خادم دید
میدونم که خادم نیومده که بمونه ولی اگه بمونه مطمئنم میتونه یه نسل خوب کشتی بسازه

skyzare
12-08-2012, 09:50
با سلام .

من یه سوال داشتم .

چرا توی کشتی این همه ایران سهمیه داره ولی من توی رشته های دیگه فقط یکی یا دو تا می دیدم که به المپیک رفتند مثلا تکفاندو فکر کنم 2 مرد و یه زن ؟؟؟ چرا ؟

وین رونی
12-08-2012, 10:12
با سلام .

من یه سوال داشتم .

چرا توی کشتی این همه ایران سهمیه داره ولی من توی رشته های دیگه فقط یکی یا دو تا می دیدم که به المپیک رفتند مثلا تکفاندو فکر کنم 2 مرد و یه زن ؟؟؟ چرا ؟
اولاً تکواندو هر کشوری فقط دو سهمیه داشت که ایران در مردان دو سهمیش رو گرفت
در کشتی محدودیت سهمیه گیری نداشتیم که ایران در آزاد کامل گرفت و در فرنگی یه سهمیش رو نتونست بگیره
در بقیه رشته ها مثل قایق سواری یا شنا نتونستیم سهمیه کامل رو بگیریم یعنی در انتخابی المپیک نتونستیم به حد نصاب ورودی برسیم

bleu2u4u
12-08-2012, 11:16
واي بر من
اين چه كشتي ايي بود گرفتي مهدي
حتي يه زير، حتي يه امتياز هم نتونستي بگيري

M . Sayid
12-08-2012, 11:20
واي بر من
اين چه كشتي ايي بود گرفتي مهدي
حتي يه زير، حتي يه امتياز هم نتونستي بگيري

خب کوباییم اینجوری بود

tandos
12-08-2012, 11:30
جالبه کشتی گیر روس هم به تاجیک باخت.

aliano
12-08-2012, 11:31
عجب ورزش مزخرفی شده این کشتی!
یه مشت قوانین مسخره و کاملاً شانسی.همون از المپیک حذفش کنن بهتره

new2012user
12-08-2012, 11:35
عجب ورزش مزخرفی شده این کشتی!
یه مشت قوانین مسخره و کاملاً شانسی.همون از المپیک حذفش کنن بهتره

کشتی گیر اگه واقعا کار درست باشه مثل اون کایمازوف گوی مخالف هم در بیاد براش یه بدل میزنه و امتیاز میگیره

tandos
12-08-2012, 11:37
کوبایی هم به ژاپنی باخت تا تقوی هم حذف شود.

toolhelp
12-08-2012, 11:40
اينم از كشتي گير فوق العاده باهوشمون كه فكر كنم بايد بره هويچ بيشتري بخوره ! چقد بدشانسيم خداييش! از ديروز تا الان حدود 6 بار قرعه بد افتاده واسه اين بيچاره ها...

H A M A S
12-08-2012, 11:50
این مهدی تقوی چقدر بیحال کشتی گرفت!

LONELY MAN
12-08-2012, 11:52
از وظایف مهم مربی ها اماده سازی کشتی گیرا قبل از بازیهاست که از لحاظ روانی و جسمانی در امادگی کامل باشن هیچکس تو قابلیت های فنی تقوی شکی نداره ولی چرا امروز نای کشتی گرفتن نداشت باید از خادم پرسید...

Lady parisa
12-08-2012, 12:13
در مجموع خوب بود.اميدوارم امروز كه آخرين بازيهاست دست پر برگرديم كه ديگه كسي توي كاروان نداريم و پروندش بسته شد

EngineeR EhsaN
12-08-2012, 12:13
یعنی تمام بدنم داشت میلرزید :31: رضا سکتمون داد تا بازی رو برد :37:

h-blade
12-08-2012, 12:20
بابا احتمال 99 درصد تو اين كلينج ها اعمال نفوز شده......:19:

هر دفعه به ضرر ماست باور كنيد 1000 بار ديگه هم به كلينج بيوفته باز ما ميبازيم.....دست روس ها تو كاره...

M . Sayid
12-08-2012, 12:23
رضا یزدانی عین فینال بازی های آسیایی سکتمون داد ، هر چند اونجا هی امتیاز می داد و می گرفت !

M E S S I
12-08-2012, 12:26
خوب تا 10 - 15 دقیقه دیگه باید با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) MUSAEV M

مبارزه کنیم،امیدوارم یزدانی طلا رو بگیره...

bleu2u4u
12-08-2012, 12:30
عجب كشتي ايي گرفت رضا قلبم ديگه اومده تو دهنم
مسابقه بعد خورد به موسائف كه يه دور بيشتر بازي كرده
حريف قدري نيست رضا بايد راحت ببرتش
پ.ن:گوگشيليدزه هم اومد نيمه نهايي
همونطور كه مشخص بود شانس اول جدول بالا همين گرجستانيه

Lady parisa
12-08-2012, 12:42
دوستان نتيجه رو اعلام كنن لطفا.دسترسي به تي وي نيست!

Amirdb
12-08-2012, 12:45
دوستان نتيجه رو اعلام كنن لطفا.دسترسي به تي وي نيست!
نتایج این گروه رو از این جا زنده ببینید....روی ساعت بازی یا live کلیک کنید همون بازی رو میاره!

bleu2u4u
12-08-2012, 12:57
نيمه نهايي قسمت بالاي جدول مشخص شد
گوگشيليدزه از گرجستان با وارنر امريكايي

حريف يزداني هم (درصورت برد رضا ) ميشه اوكراينيه
چقدر اين كشتيگير سرحال و قبراق بود. گازيموف نامدار رو حذف كرد

Lady parisa
12-08-2012, 13:07
من با راهنمايي يكي از دوستان اگه درست بگم فكر كنم رضا برنده شد!3-1 درسته؟

EngineeR EhsaN
12-08-2012, 13:07
رضا فوق العاده کار کرد خدا کنه مصدومیتش جدی نباشه ، حریف اوکراینیم خیلی سر حال و آماده بود

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2

bleu2u4u
12-08-2012, 13:09
چقدر خوب كشتي گرفت رضا
سعي كرد با كمترين تحرك و خستگي تو دو تايم كشتي رو تموم كنه كه كرد
فقط خدا كنه اين مصدوميت زانو اذيتش نكنه(هرچند رضايي كه من ميشناسم يه پاشم بگيره كم نمياره)

shifter
12-08-2012, 13:12
رضا یزدانی واقعا همونجور که عامل میگه پلنگ وار کشتی میگیره...:31:
حتی امتیاز هم که میده ادم ازش مطمئنه که میتونه برنده بشه...غیرتی بازی کرد.
اگه اکراینیه که خیلی سرسخت هم هست رو ببره طلا رو میتونه بگیره...

Amirdb
12-08-2012, 13:48
خداحافظ المپیک!!
بد شانسی تو کشتی آزاد توی اوجش بودا....اون از قرعه ها این از شانس طلامون یزدانی که مصدوم شد!

alireza20202003
12-08-2012, 13:48
خيلی ناراحت شدم برای رضا :( اميدوارم هر چه زودتر سلامتيشو بدست بياره و براش آرزوی بهترين‌ها رو دارم .

bleu2u4u
12-08-2012, 13:50
چقدر اون صحنه ايي كه رضا مسيرش رو از برانكار كج كرد رفت تو زمين قشنگ بود
واقعا حيف اين بدن اماده و سرحال كه بايد چوب مصدوميت زانو رو بخوره

tandos
12-08-2012, 13:52
کلا تو این المپیک کشتی آزاد در حین شایستگی خیلی بدشانس بود .

mohsen121
12-08-2012, 13:54
یزدانی خیلی بد مصدوم شد . واقعا حیف . تو این المپیک حسرت هامون خیلی زیاد شد . اولیش خطای احسان حدادی تو پرتاب پنجمش که با اون پرتاب می تونست طلا بگیره . دومیش وزنه 229 کیلو نواب نصیر شلال نزد چون به نقره قانع شده بود . سومیش نا داوری سعید عبدولی بود .بعدی احسان لشگری بود که حریف به قول خودش صدای ناله حریفش از خستگی بلند بود ولی بایک اشتباه طلا رو از دست داد. و واقعا تو آزاد ما اصلا شانس نداشتیم 7 بار کار به کلینچ رسید ولی 1 بار گوی برای ایران شد.

m.beh
12-08-2012, 14:09
چقدر اون صحنه ايي كه رضا مسيرش رو از برانكار كج كرد رفت تو زمين قشنگ بود
واقعا حيف اين بدن اماده و سرحال كه بايد چوب مصدوميت زانو رو بخوره

حالا ممکنه قهرمانانه جلوه کنه ولی واقعا بی فکری کرد رفت که ادامه بده. به نظر من آدم باید منطقی باشه. اگر با همون کار یه اصطلاح غیورانه اش کاری کرده باشه که مصدومیتش این قدر شدید شده باشه که دیگه نتونه به قشنگی قبل کشتی بگیره آخه خوبه!؟ آدم باید فکر کنه به نتیجه کاراش این آدم هنوز جونه لااقل تا المپیک آینده که می تونه کشتی بگیره. اتفاقا کشتیاشم خیلی قشنگ بود. ولی وقتی واقعا عاقلانه فکر کنیم برگشتن به زمین تا این انداره که حتی نمیتونی درست رو پات وایسی بی فکری بود و تنها احساسی. اصلا خوب نبود تصمیمش.

aliano
12-08-2012, 14:27
12 ساله توی کشتی آزاد تو المپیک طلا نگرفتیم که شد 16 سال!افتضاحه . . .

iw8u
12-08-2012, 14:35
کشتی گیر اگه واقعا کار درست باشه مثل اون کایمازوف گوی مخالف هم در بیاد براش یه بدل میزنه و امتیاز میگیره
ديگه خيلي ايده آلش نكن
تازه اون تو سنگين وزن بود،توي وزن هاي پايينتر احتمالش خيلي خيلي كمه.مگر با فنون بالا بشه بدل زد،كه يكي از كشتيگيراي ما فك كنم اسماعيل پور بود اينكارو كرد.

يزداني كلا آدم باروحيه ايه،استرس و ضعف روحي و اينا سرش نميشهولي بايد واسه مهدي تقوي كه روحيه شكننده اي داره يه فكري ميكردن،خيلي حيف شد.

در مجموع كشتي فرنگي عالي بود و بالاترين كار ممكنو كرد
و كشتي آزاد بدليل كشتي هاي نزديكي كه گرفتن و با توجه به اينكه بچه ها اكثرا تجربه كمي هم داشتن، در حد انتظار بود.فقط مهدي تقوي و رضا يزداني كشتيگيراي باتجرمون حيف شد.

Layken
12-08-2012, 15:08
حالا ممکنه قهرمانانه جلوه کنه ولی واقعا بی فکری کرد رفت که ادامه بده. به نظر من آدم باید منطقی باشه. اگر با همون کار یه اصطلاح غیورانه اش کاری کرده باشه که مصدومیتش این قدر شدید شده باشه که دیگه نتونه به قشنگی قبل کشتی بگیره آخه خوبه!؟ آدم باید فکر کنه به نتیجه کاراش این آدم هنوز جونه لااقل تا المپیک آینده که می تونه کشتی بگیره. اتفاقا کشتیاشم خیلی قشنگ بود. ولی وقتی واقعا عاقلانه فکر کنیم برگشتن به زمین تا این انداره که حتی نمیتونی درست رو پات وایسی بی فکری بود و تنها احساسی. اصلا خوب نبود تصمیمش.

اونجا در میدان المپیک چندین سال زحمت کشیدی تصمیمات لحظه ای لحظه ای هستش گرفتن تصمیم درست و این که کدام کار درسته و کدام کار غلط کار هر کسی نیست
و اون تصمیمی که گرفت به کل تماشاگرا و دنیایی که دارن مسابقه رو نشون میدن نشون داد که حریفم چیزی نیست که ازش هراسی داشته باشم و بدونن که این مصدومیت نبود حتما ناکار بودش..
+
تا المپیک اینده 4 سال وقت هستش و این زمان وقت کافی هستش تا مصدومیت برطرف بشه

mosalmanirani
12-08-2012, 15:34
به نطرم به جز رحیمی و تقوی که خوب نبودن. بقیه آزاد کارا با توجه به تجربه کمشون (به غیر از یزدانی و تقوی و گودرزی) کشتی هایل عالی و نفسگیری رو گرفتن و اگه این بدشانسی هامون به خوش شانسی تبدیل میشد الان حداقل دو طلا رو گرفته بودیم. به نطرم باید خادم رو حفط کنیم.

bleu2u4u
12-08-2012, 15:56
به قول فوتبالي ها اگه بخوايم ملاك رو بازي زيبا قرار بديم
بچهاي ازاد كار غير رحيمي و تقوي باقي عالي كار كردن
ولي تو نتيجه گيري ضعيف بوديم
كه بايد نشست بررسي كرد
مثلا همين كه داريم ميگيم بچها بي تجربه بودن
خب چرا كاري نكرديم تجربه كسب كنن
مثلا همين كميل بدون اينكه تو بزرگسالا كشتي خارجي بگيره رفته المپيك

hosseinfm
12-08-2012, 16:45
این همه می گن ورزش اول کشور
اینم از کشتی آزاد

bleu2u4u
12-08-2012, 17:05
الان اخبار ورزشي گفت رباط داخلي و خارجيه يزداني پاره شده
سر همون صحنه ايي كه اوكرايني افتاد رو پاش

Amirdb
12-08-2012, 17:30
واقعا خیلی قوانین کشتی آزاد مسخره بود.
این کلینج یه جور نامردی بود.اونم برای ورزشی که اصلش بر زور آزمایی و قدرت بدنی هست جالب نیست.
نمیدونم چه فکری کردند همچین قانونی براش گذاشتند!
حالا کشتی فرنگی خوب بود یه بار این توی خاک میخوابید و یه راند دیگه حریفش!

sajjad1973
12-08-2012, 17:40
اقا این کشتی اخریه خیلی ناراحت کننده بود ها - به نظرم کاملا از حریفش برتر بود -

من داشتم حساب میکردم که اگه این طلا بگیره ایران از 16 میره حدودای 14 و این چیزا که یهو دیدم هنوز شروع نشده - نقش بر زمین شد - خداییش خیلی دلم براش سوخت

Soroush-S
12-08-2012, 17:53
این کلینج یه جور نامردی بود.اونم برای ورزشی که اصلش بر زور آزمایی و قدرت بدنی هست جالب نیست.

وقتی قطر توی فیلا نماینده داشته باشه و کشوری با این همه علاقه مند به کشتی مثل ایران نماینده ای نداشته باشه بایدم چنین قوانینی تو کشتی حاکم باشه :13:
بحثم سر ایران نیست سر قوانینشه

Mr.Mazmamfi
12-08-2012, 18:06
عجب عکسیه
انگار کوباییه داره شنا میره :31:

54350

راستی اینم جدول مدال های کشتی ، ما از رده ی دوم اومدیم سوم .
ژاپن با طلایی که تو وزن 66 کیلو گرفت رفت بالای ما .

اینم نفرات اول تا سوم تمامیه وزن ها :

جالبه تو 60 و 66 کیلو هندی ها مدال های برنز و نقره رو گرفتن ، که معلوم میشه خوب کار کردن !!!
موفق باشید.

bleu2u4u
12-08-2012, 20:21

قوانین کشتی هرچقدر ناعادلانه و بدور از انصاف باشن (که واقعا تا این حدی که شما میگید نیستن) ولی کاری کردن که کشتی جذاب تر بشه چه تو ازاد چه تو فرنگی

انگار کوباییه داره شنا میره

اگه اشتباه نکنم یه صحنه همین کوباییه دستش رو کرده بود تو دهن ژاپنیه
مجریه گفت میخواست ببینه دندوناش سالمه یا نه :مردم از خنده

Alinho
12-08-2012, 22:31
غلامرضا محمدی: استعفا کردم چون در حق کشتی ظلم شد!
به گزارش دادنا، سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد تاکید کرد به خاطر ظلمی که در حق او و کشتی شده از سمت خود کناره گیری کرده است و گفت: ای کاش حداقل یک کمیته فنی در فدراسیون تشکیل می‌شد و اعضای این کمیته این جمع بندی می‌رسیدند که محمدی باید برود. غلامرضا محمدی در گفتگو با مهر در خصوص دلیل استعفای خود از سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد گفت: ظلمی که در حق تیم ملی کشتی آزاد شد در تاریخ کشتی ایران بی سابقه بوده است. هر مربی یک زمان می‌آید و زمانی هم می‌رود اما کاری که مسئولان فعلی فدراسیون کشتی ایران با من کردند توهین به شعور همه مردم است. وی با بیان اینکه "سرم را با این شیوه برکناری بریده‌اند"، افزود: رسول خادم پس از انتصاب خود به عنوان مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی پس از گذشت دو روز به صورت ناگهانی عنوان کرد که سرمربی تیم ملی کشتی آزاد است و من نیز اگر می‌خواهم می‌توانم به عنوان مربی در کنار تیم ملی باشم. محمدی در همین خصوص افزود: پس از آنکه خادم از من خواست به عنوان مربی در کنار تیم ملی کشتی آزاد باشم به او گفتم که این شرایط جدید را قبول نمی‌کنم و ای کاش 10 سال پیش شما دین خود را به کشتی ادا می‌کردید! وی تاکید کرد: ما برای تیم ملی کشتی آزاد زحمات زیادی کشیده‌ایم و حالا که این تیم به شرایط ایده‌آلی رسیده، خادم دست روی آن گذاشته است. به نظر من این تیم لیاقت آن را دارد که در المپیک سه یا چهار مدال بگیرد. سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد در خصوص استعفای خود نیز گفت: وقتی شرایط را اینگونه دیده و متوجه نحوه تصاحب تیم ملی کشتی آزاد توسط رسول خادم شدم، دیگر ماندن را جایز ندیدم. با ظلمی که آقایان در حق تیم ملی کشتی آزاد کردند، بهترین تصمیم را در استعفا دیدم. وی در همین خصوص تاکید کرد: معلوم نیست که آقای خادم چرا بعد از سال‌ها با وجود مسئولیت در شورای شهر خود را سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کرده است؟! واقعا نمی‌دانم خادم به دنبال چیست. آیا به دنبال این بود که یک تیم آماده را که دیگران برای آن زحمت کشیده بودند را تصاحب کند و با آن به افتخار برسد؟ محمدی با بیان اینکه آقایان را به خدا واگذار می کنم، گفت: رضا مهماندوست پس از شنیدن این خبر به من زنگ زد و به حالم گریه می‌کرد! او از من پرسید: چرا با تو به این شکل رفتار کردند؟ "چرا و با چه هدفی این تغییر و تحولات باید در آستانه المپیک اتقاق افتاده است؟ چطور آقایان با عزل و نصب‌های خود چنین ریسک‌هایی را در رشته پراهمیتی مثل کشتی انجام می‌دهند؟" وی با طرح این پرسش‌ها تصریح کرد: من به سهم خودم زحمات زیادی برای تیم ملی کشتی آزاد کشیدم اما این نحوه برخورد و شکل برکناری من نهایت توهین و بی‌احترامی است. ای کاش حداقل یک کمیته فنی در فدراسیون تشکیل می‌شد و اعضای این کمیته این جمع بندی می‌رسیدند که محمدی باید برود نه اینکه سلیقه‌ای در این خصوص عمل شود.
+
پ‌ن: خبر قدیمیه ولی خوندنش خالی از لطف نیست!

iw8u
12-08-2012, 23:32
مثلا همين كميل بدون اينكه تو بزرگسالا كشتي خارجي بگيره رفته المپيك

مگه فردين به جوونا اجازه ميده،قديما كه خيلي بهتر عمل ميكرد،اين همه مسابقه و جهاني شركت كرده...بعد يه برنز يه نقره فقط داره.سي و سه سالي سن داره ولي باز مياد واسه تيم ملي،من نميدونم فايدش چي هست كه نميذاره جوونترها تجربه كسب كنن،حالا باز اگه مثل تايمازوف نخبه اي چيزي بود ويا اينكه با فاصله از ديگر كشتي گيرا قرار داشت كه يه چيزي...(با كلينچ برده اواخر)
تو انتخابي هم شاكي بود چرا مهلت ندادن (بعد ليگ بود فك كنم) استراحت كنه و سرحال بياد واسه انتخابي...ولي مربيها كه اينو ميدونستن مهلتش ندادن:20:

قوانین کشتی هرچقدر ناعادلانه و بدور از انصاف باشن (که واقعا تا این حدی که شما میگید نیستن) ولی کاری کردن که کشتی جذاب تر بشه چه تو ازاد چه تو فرنگی

يادش بخير قديما كشتي چه جذابيتي داشت...تو هردوره سه چهارتا ضربه فني....فنون از همه رقم بالا پايين چپ راست....الان كه كشتيگيرا يه امتياز بگيرن شاهكار كردن
البته من فك ميكنم دليلش اصليش احتياط و سختكوشي ورزشكاراست كه تو همه رشته هاي ورزشي مشهوده

Reza31001
12-08-2012, 23:34
خسته نباشید پهلوانان
یا به قولی بچه ها مچکریم :31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کسب 3 طلا یک نقره و دو برنز از 14 مدال ممکن در مسابقات جهانی نه ولی در المپیک موفقیتی بسیار بزرگ محسوب میشه
چون از همین ماه آینده تمام کشورهای صاحب کشتی (منهای ایران البته!) برای 14 مدال ریودوژانیرو برنامه ریزی می کنند

Mr.Mazmamfi
13-08-2012, 00:14
سلام

خبر تاسف باری بود : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کد خبر : 980440 زمان ارسال : يکشنبه 1391/05/22 20:35

181 هزار دلار پاداش براي يوگشوار دات

کشتي‌گير هندي که از سد مسعود اسماعيل‌پور، نماينده وزن 60 کيلوگرم ايران گذشت، صاحب 10 ميليون روپيه پاداش بابت کسب عنوان سوم بازي‌هاي لندن شد.

به نقل از جاکارتاپست، يوگشوار دات که روز گذشته توانست نماينده ايران را شکست داده و راه خود را براي کسب مدال ادامه دهد تا عاقبت برنده مدال برنز بازي‌ها شود،‌ روز يکشنبه (امروز) قول کسب رقم فوق(181 هزار دلار) را به عنوان پاداش افتخار‌آفريني از مانامون سينگ، نخست وزير کشورش را دريافت کرد.

مقام عالي سياسي هندوستان عنوان کرد در بدو بازگشت رقم فوق به اين کشتي‌گير که با ابروي متورم مصاف داد، پرداخت خواهد شد.

هندي ها در حالي براي اين مدال برنز خود 181 هزار دلار(حدود 400 ميليون تومان) پاداش در نظر گرفته اند که دارندگان مدال طلا در ايران قول دريافت 200 سکه طلا (حدود 160 ميليون تومان) گرفته اند.

پيکارهاي لندن 2012 از روز جمعه 6 مرداد شروع شد و تا تاريخ يکشنبه 22 مرداد (امروز) ادامه مي‌يابد.

اگه اشتباه نکنم یه صحنه همین کوباییه دستش رو کرده بود تو دهن ژاپنیه
مجریه گفت میخواست ببینه دندوناش سالمه یا نه :مردم از خنده

آره منم اون بازی رو دیدم ، ولی بین ژاپن و کانادا بود اینم عکسشون :

54361

موفق باشید.

bleu2u4u
13-08-2012, 05:30
اره من فقط یادم بود طرف سیاه بود (چون کشتی رو کامل نشون نمیداد)

يادش بخير قديما كشتي چه جذابيتي داشت...تو هردوره سه چهارتا ضربه فني....فنون از همه رقم بالا پايين چپ راست....الان كه كشتيگيرا يه امتياز بگيرن شاهكار كردن
البته من فك ميكنم دليلش اصليش احتياط و سختكوشي ورزشكاراست كه تو همه رشته هاي ورزشي مشهوده

دوستانی که اعتقاد دارن قدیما کشتی زیباتر بود این متن رو بخونن
مطمئنم نظرشون عوض میشه(نظر من رو که بعد خوندنش عوض کرد)

پ.ن:میگن شهر که کلانتر نداشته باشه قورباغه هفت تیرکش میشه داستان این جناب ختاگ گازیموف ازبکه که دیروز با 1 باخت و 2 برد تونست مدال برنز 96 کیلو رو به گردن بندازه (مقایسه کنید با مدال برنزی که احسان برنده شد-چهار برد و یک باخت)
اون برادر اوکراینی مون هم با همین 1 باخت و دو برد نقره گرفت

iw8u
14-08-2012, 15:56
دوستانی که اعتقاد دارن قدیما کشتی زیباتر بود این متن رو بخونن
مطمئنم نظرشون عوض میشه(نظر من رو که بعد خوندنش عوض کرد)

پ.ن:میگن شهر که کلانتر نداشته باشه قورباغه هفت تیرکش میشه داستان این جناب ختاگ گازیموف ازبکه که دیروز با 1 باخت و 2 برد تونست مدال برنز 96 کیلو رو به گردن بندازه (مقایسه کنید با مدال برنزی که احسان برنده شد-چهار برد و یک باخت)
اون برادر اوکراینی مون هم با همین 1 باخت و دو برد نقره گرفت
من اين مقاله رو خوندم،از همه چي سخن گفته و از هيچي نگفته،درواقع نوشته يه خبرنگار ورزشي بود.
اين بحث نياز به توان وحوصله بيشتري داره كه از توان ماخارجه.ولي من دلايلي ميارم كه عكس اونو نشون ميده
من نميگم كشتيگيراي گذشته بهتر بودن،درواقع برعكس ،الان واسه المپيك كشتيگيرا شش هفت ماه توي اردو اند با تمرينات سخت.الان كشتي حرفه اي شده و پنجاه سال پيش آماتور بودن.اگه كشتيگيراي الانو با المپيك 96 فقط از لحاظ اندام مقايسه كني،خواهي ديد كه اندامها ساخته پرداخته تر شده.درواقع همين پيشرفت و نزديكي و حرفه اي بودن باعث شده تا كشتيگيرا كمتر فن بخورن و امتياز بدن.
و دليل ديگه،فكر مدال اووردن اونقدر مهم شده و فشار آوورده كه باعث شده كه كشتيگيرا محتاطتر عمل كنن(مثل كشتي تايمازوف و كميل قاسمي)كه من اينا رو تو پست قبلي هم گفتم.
و يه چيز ديگه من با سه وقته كرن كشتي(و به روز كردنش)نظرم مثبته چون هيجانش بيشتر شده و يه شانس مجدده،ولي فيلا كلا خيلي ضعيفه طي 12 سال اخير از سيدني تا الان بارها و بارها قانون كشتي عوض شده و اين تماشاگرهاي كشتي رو(و حتي كشتيگيرا رو درهر سطحي)دچار سردرگمي ميكنه و از طرفدارهاي كشتي و جذابيتش كاسته ميشه،حالا شما اينو با فيفا مقايسه كن،واقعا بسيار قويتر عمل ميشه اونجا.
نظري كه من دادم و گفتم جذابيت كم شده از ديد يه تماشاگر بود و باخوندن مقاله تحليلي كه تغيير نميكنه.من كشتي الانو با كشتي عليرضا حيدري،عليرضا دبير2000 مقايسه كردم كه از اون موقع خيلي نميگذره