PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مراحل ساخت یک بازی ؟؟؟؟

ahmadsoft2010
22-07-2012, 18:28
با عرض سلام خدمت تمامی پی سی وردلدی ها
مراحل ساخت یک بازیی چچوریاست ؟؟؟؟؟ مثلن چه برنامه هایی کاربرد بیشتری داره ...لطفن توضیح کلی ندید اگه میشه
(من خودم الان دارم با 3d max شخصیت هامو میسازم اما هنوز شک دارم که بهترین موتور و بهترین برنامه سه بعدی سازی چیه . لطفن راهنماییم کنید )

عادل سلیمی 20
22-07-2012, 18:38
با عرض سلام خدمت تمامی پی سی وردلدی ها
مراحل ساخت یک بازیی چچوریاست ؟؟؟؟؟ مثلن چه برنامه هایی کاربرد بیشتری داره ...لطفن توضیح کلی ندید اگه میشه
(من خودم الان دارم با 3d max شخصیت هامو میسازم اما هنوز شک دارم که بهترین موتور و بهترین برنامه سه بعدی سازی چیه . لطفن راهنماییم کنید )
سلام
به نظر من حتما یه سر به این تاپیک بزن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اول از همه باید بگی هیچی از بازی سازی میدونی یا نه
بعدش این که برنامه نویسی چی بلدی
اصلا هدفت از بازی سازی چیه
تفریحی؟
علاقه؟
پول؟
.....
در مورد مراحل ساخت بازی هم دوستان بهتر از بنده میدونن

ahmadsoft2010
22-07-2012, 19:12
سلام
به نظر من حتما یه سر به این تاپیک بزن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اول از همه باید بگی هیچی از بازی سازی میدونی یا نه
بعدش این که برنامه نویسی چی بلدی
اصلا هدفت از بازی سازی چیه
تفریحی؟
علاقه؟
پول؟
.....
در مورد مراحل ساخت بازی هم دوستان بهتر از بنده میدونن

مرسی به خاطر جوابت . از بازی سازی قبلنا با game maker و 3d game studio کار کردم و خیلی کم سرم میشه .
برنامه نویسی هم دارم c++ کار میکنم اگه خدا بخواد !!:24:

هدف اصلی هم علاقه به این صنعت و اینکه این صنعت میتونه در ایران خیلی بهتر باشه...

iload
22-07-2012, 19:25
سلام

خوب اینو هم اول مشخص کنید برای ما : مستقل میخوایید کار کنید یا با یه گروه ؟ یعنی میخوایید جایی استخدام بشید یا خودتون تنهایی کار کنید ؟

ahmadsoft2010
22-07-2012, 21:54
سلام

خوب اینو هم اول مشخص کنید برای ما : مستقل میخوایید کار کنید یا با یه گروه ؟ یعنی میخوایید جایی استخدام بشید یا خودتون تنهایی کار کنید ؟

فعلن مستقلم ولی قراره به زودی چند نفر بهم اضافه بشند .

iload
23-07-2012, 10:09
خوب حالا میشه بهتر گفت . دوتا موتور بازی سازی داریم که یکیش رو باید انتخاب کنید ( اگه قرار تو ی گروه شما از طراح های بازی باشید ! اگه نه که این مورد اول شامل شما نمشیه ) اول من یونیتی رو پیشنهاد میکنم بعد یو دی کی هر دوش هم عالی هست و خوبی و بدی هایی داره . اگه میتونی هر دوش رو دانلود کن و تست کن ببین کدم راحت تری و چیزی که میخوایید بسازید با کدوم بهتر میشه ساخت . به سایت هاشون هم برید و تحقیق کنید در مورد جفتش .
ولی اگه از طراح های بازی نیستید باید با نرف افزار های سه بعدی و طراحی دو بعدی کار کنید که سه بعدی ها باید بین مایا و مکس و بلندر و سینما فور دی و ... یکی رو انتخاب کنید برای انیمیت هم از موشن بیلدر میتونید استفاده کنید و برای نرمال مپ گرفتن برای بازی تون هم میتونید از زی براش و توپوگان و مودباکس استفاده کنید . نرم افزار طراحی دو بعدی هم فقط فتوشاپ به نظر عالی هست .
اگرم برنامه نوس گروه هستید باید برای یونیتی با سی شارپ و جاوا اسکریپت کار کنید و برای یو دی کی با انریل اسکریپت .
برای صدا هم من تخصص ندارم ولی نرم افزار بهتر از ادوب ادیشن یادم نمیاد که بگم . سونی هم یه نرم افزار داره که خوب بود الان اسمش یادم نمیاد .

مراحل کار هم اینجوری هست که اول طرح اولیه کار آماده میشه بعد داستان بازی تهیه میشه بعدش نیرو ها و منابع مالیش تایین میشه بعد کانسپت ها برای محیط و .. طراحی میشه و کار برنامه نویسی و مدلینگ و ... رو انجام میدید تا بازی ساخته بشه .

mohammd1
18-08-2012, 11:58
این وبلاگ رو ببین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]