PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه نصب مودم US-Robatics

shahbab
17-07-2006, 14:09
با سلام یه مودم US_Robatics-Internal گرفته ام از دیروز نمیتونم نصبش کنم...بچه هایی که این مودم رو دارن بهم بگن نصب این مودم قلق خاصی داره؟
در ضمن من شنیده بودم از این مودم اینترنال فقط یک نوع در بازار وجود داره و مودم نسبتا کاملی هم هست ، ولی این که من گرفته ام فقط یه سوکت برای لاین ورودی داره! و حتی لاین تلفن هم نداره چه برسه به ورودی خوجی اودیو...
بهم بگین همشون همینطورن یا به من قلابیش رو انداختن...
مرسی

'POP'
17-07-2006, 15:26
شما به اين لينك مراجعه كن و بر اساس تصاوير و ويژگيها تشخيص بده كه آيا قلابي هست يا نه.(و فكر نمي كنم اين مارك ، مشابه قلابي داشته باشه)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضمنا شما از داخل Device Manager گزينه ي Scan for hardware changes رو انتخاب كن و ببين آيا ويندوز قادر به شناسايي قطعه هست يا نه؟
;)

shahbab
17-07-2006, 16:35
آقا مرتضی شیوه پیشنهادی شما را عمل میکنم و نتیجه اش را به شما اعلام خواهم کرد...اما محض اطلاع بگویم که این مودم سی-دی درایور هم داره ولی هنگام نصب درایور بوسیله سی-دی ویندوز هنگ میکنه!و مجبوره با رستور کردن ویندوزو برگردونم...البته ممکنه نصب کردن من اشکال داشته باشه...

'POP'
17-07-2006, 17:06
ببين shahbab جان ؛
مودم من هم با وجوديكه U.S.Robotics Ext USB هست ، بايد درايورش رو از روي CD نصب كنم.

شما از داخل Device Manager حتي اگر شناخته بود ، Uninstall كن و بعد از انتخاب Scan for hardware changes اجازه بده دوباره شناخته بشه ؛ در اين مرحله ، از شما درخواست CD درايور ميشه كه اگر مراحل رو بدرستي ادامه بدي ، كار تمومه .

اما ممكنه نياز به درايور جديدتر بدليل ناسازگاري درايور با ويندوز و يا نياز بهUpgrade بايوس هم در رفع مشكلات سخت افزاري از اين قبيل مؤثر باشه .

همه ي اينها مربوط به زماني هست كه مشكلي سخت افزاري در كار نباشه... .
;)

Mirage
18-07-2006, 14:53
آقا مرتضی شیوه پیشنهادی شما را عمل میکنم و نتیجه اش را به شما اعلام خواهم کرد...اما محض اطلاع بگویم که این مودم سی-دی درایور هم داره ولی هنگام نصب درایور بوسیله سی-دی ویندوز هنگ میکنه!و مجبوره با رستور کردن ویندوزو برگردونم...البته ممکنه نصب کردن من اشکال داشته باشه...
با این مارک کار نکردم ولی احتمال میدم اشتباهاً درایور Xp نصب نمیشه.

موقع نصب یک پنجره باز میشه و لیستی رو نشون میده باید توی لیست درایوری رو انتخاب کنی که آخرش Xp یا 2k داره

shahbab
18-07-2006, 20:03
در ضمن طبق سفارش آقا مرتضی به سایت US Robatics هم سری زدم ...
مودم های اینتر نال که در آنجا معرفی شده اند به ترتیب عبارتند از Model: USR812884B که یک مودم Voice دار است و مدل 5670 که شباهت زیادی به مودمی که من از بازار تهیه کرده ام دارد...امامدل مودم من 5661B یا کاملتر بگویم USR805661B می باشد که در سایت مربوطه من نتونستم این مدل رو گیر بیارم و البته روی این مدل( اسمبل در چین) نوشته شده ...
حالا یکی از دوستانم قراره بیاد این مودموبرام نصب کنه ...میگه که خودش هم از همین مارک داره ...اگه تونستیم نصبش کنیم ، حتما نحوه نصبش رو هم تو همین توپیک میذارم

esool
19-07-2006, 05:36
آقا خوب شد گفتي.
مودم منم همين U.S.Robotics.توي ويندوز XP خودش نصب ميشه ولي توي ويندوز 98 شناخته نميشه.
هر كاري مي كنم توي 98 كار نميكنه با اين كه از روي CD نصبش مي كنم.
اما يه دفعه دادم بيرون روي 98 هم تونسته بود نصبش كنم.
فكر كنم اشكال از COM باشه.چون هم توي ويندوز XP و هم اون دفعه كه توي 98 نصب شده بود جلوي اسم مودم
نوشته بود (COM 3) اما وقتي من توي 98 نصبش مي كنم جلوش مي نويسه (COM 2 )
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

shahbab
19-07-2006, 13:24
خوب بالاخره نصب شد...امیدوارم حالا خوب کار کنه...اما نصبش دو تا نکته اساسی داره که در راهنمای انگلیسی این مودم هم بهش اشاره شده...
1- باید مودم قبلی را از نصب خارج کنیم ( در آوردن مودم قبلی کافی نیست و باید شناسایی آنرا هم Remove کنیم...
2-نباید موقع نصب در XP بهش CD-Driver رو معرفی کنیم ! بلکه باید CD را در سیستم قرار بدیم و اجازه بدیم خودش با جستجو ( که چند دقیقه هم طول میکشه) اونو پیدا کنه...یه کم عجیب نیست؟

'POP'
19-07-2006, 13:34
نه shahbab جان ؛ شيوه ي معمولش همينه ؛ منظور من هم همين بود... .

شما اگر autorun سي دي رو اجرا كني فقط ميتوني برنامه هاي Utility مربوطه رو نصب كني نه درايور رو .
;)

shahbab
19-07-2006, 14:29

شما اگر autorun سي دي رو اجرا كني فقط ميتوني برنامه هاي Utility مربوطه رو نصب كني نه درايور رو .
;)
شما کاملا درست میگین...
اما این اولین بار بود که به چنین مشکلی میخوردم...آخه معمولا چند راه مختلف برای نصب درایور هست ولی این مودم را باید از همین راه نصب کرد..
حتما باید اولش مودم قبلی رو از نصب خارج کرد.

shahbab
19-07-2006, 14:34

;)
شما کاملا درست میگین...
اما این اولین بار بود که به چنین مشکلی میخوردم...آخه معمولا چند راه مختلف برای نصب درایور هست ولی این مودم را باید از همین راه نصب کرد..
حتما باید اولش مودم قبلی رو از نصب خارج کرد.

esool
20-07-2006, 03:10
خوب بالاخره نصب شد...امیدوارم حالا خوب کار کنه...اما نصبش دو تا نکته اساسی داره که در راهنمای انگلیسی این مودم هم بهش اشاره شده...
1- باید مودم قبلی را از نصب خارج کنیم ( در آوردن مودم قبلی کافی نیست و باید شناسایی آنرا هم Remove کنیم...
2-نباید موقع نصب در XP بهش CD-Driver رو معرفی کنیم ! بلکه باید CD را در سیستم قرار بدیم و اجازه بدیم خودش با جستجو ( که چند دقیقه هم طول میکشه) اونو پیدا کنه...یه کم عجیب نیست؟
shahbab جان شما ميتوني توي 98 هم نصب كني؟

shahbab
21-07-2006, 00:25
shahbab جان شما ميتوني توي 98 هم نصب كني؟
دوست عزیز ویندوز 98 رو امتحان نکردم ...ولی تو CD درایور یه مطلب pdf راجع به نصب داره که راجع به نصب در ویندوز 98 هم نوشته...اگه این مطلب رو بهش دسترسی نداری بمن بگو تا برات بزارم.

esool
22-07-2006, 03:51
ممنون ميشم اگر بذاري

علیرضا
10-10-2009, 16:38
سلام دوستان گرامی

من هم یک عدد مودم Dial-Up اینترنال U.S.Robotics خریدم . منتها داخل CD اش هیچی نیست ! CDش خامه و از درایور و ... هیچ خبری نیست !
Board مودم سفید رنگه و غیر از دو خروجی Line و Phone خروجی اسپیکر و میکروفون هم داره.
پشت جعبه اش، پشت برد مودم و هیچ جای دیگه مدل مودم عنوان نشده .
در ویندوز 7 مودم بدون نیاز به CD شناخته میشه ولی در ویندوز XP به CD نیازه که واسه من خالیه !

این هم قیافه ی CD اش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کسی نمیدونه Driver این مودم رو از کجا می شه تهیه کرد ؟
چون تو سایت سازنده همچین مدلی نبود. اصلاً این مودم مدلش چیه ؟

aabedeni
23-11-2009, 18:08
سلام

من می خواهم دو مودم را نصب کنم واز آن در نرم افزار تلفن گویا استفاده کنم .هردو نصب می شوند ولی موقع گرفتن کوئری دومین مودم پیغام : this may be the result of a hardware conflict را می دهد .و این خط همیشه آزاد است ووارد نرم افزار نمی شود لطفا راهنمایی ام کنید .