PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باور احمقانه ای که از خودمان داریم---باهوش بودن ایرانی ها

shabe.saket
20-07-2012, 00:57
من چندین سال هست که توی بحثهایی که توی بعضی مجالس بین دوستان و آشناهامون بوجود میاد مبنی بر هوش سرشار ایرانیها درگیرم

باور هوش سرشار ایرانی ها یک باور احمقانه بوده به نظر من همیشه
و اکنون نتیجه تحقیقات

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ایرانیها باهوشترین مردم جهان نیستند!

اینکه ايرانيان باهوش ترين مردم جهان " هستند در سال هاي گذشته تقريبا تبديل به ضرب المثلي معروف ميان ايرانيان شده است ، اما اين در حالي است كه اگر نتايج تحقيقات انجام شده در اين باره توسط دانشمندان انجام شده ، مطالعه شود ابطال اين گزاره ثابت مي شود . در واقع طبق تخقيقات علمي دانشمندان ما ايراني ها نه تنها گل سر سبد هوش در دنيا نيستيم بلكه جايگاهي متوسط در جهان داريم و ميلياردها نفر در جهان ضريب هوشي بالاتري از ما دارند .

"ريچارد لين " روانشناس و استاد ۸۱ ساله دانشگاه اولستر بريتانيا در كتابي كه در سال ۲۰۰۶ انتشار داد نتايج تحقيقات خود را در اين باره منتشر ساخته است .
وي كه متخصص مطالعه بر روي تاثير دو متغير " نژاد " و " هوش " بر روي يكديگر است ، در كتاب خود وضعيت ضريب هوشي مردم جهان را با توجه به نژاد بررسي كرده و به اين نتيجه رسيده كه باهوش ترين مردم جهان با ضريب هوشي ۱۰۵ و بالاتر مردم كشورهاي شرق آسيا ( چين ، كره شمالي و جنوبي و ژاپن ) هستند .

در رده مياني كشورهاي اروپايي ، روسيه ، آسياي مركزي و قفقاز و حتي مغولستان قرار مي گيرند كه متوسط ضريب هوشي آنها ۹۰ تا ۱۰۰ است .
ايرانيان به همراه تمامي كشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا ، هند ، پاكستان و كشورهاي آسياي جنوبي و نيز دو قاره آمريكاي شمالي و جنوبي در رده مياني يعني با ضريب هوشي ۸۵ تا ۹۰ قرار مي گيرند.

skyzare
20-07-2012, 07:20
من چندین سال هست که توی بحثهایی که توی بعضی مجالس بین دوستان و آشناهامون بوجود میاد مبنی بر هوش سرشار ایرانیها درگیرم

و اکنون نتیجه تحقیقات

اینکه ايرانيان باهوش ترين مردم جهان " هستند در سال هاي گذشته تقريبا تبديل به ضرب المثلي معروف ميان ايرانيان شده است ، اما اين در حالي است كه اگر نتايج تحقيقات انجام شده در اين باره توسط دانشمندان انجام شده ، مطالعه شود ابطال اين گزاره ثابت مي شود . در واقع طبق تخقيقات علمي دانشمندان ما ايراني ها نه تنها گل سر سبد هوش در دنيا نيستيم بلكه جايگاهي متوسط در جهان داريم و ميلياردها نفر در جهان ضريب هوشي بالاتري از ما دارند .

"ريچارد لين " روانشناس و استاد ۸۱ ساله دانشگاه اولستر بريتانيا در كتابي كه در سال ۲۰۰۶ انتشار داد نتايج تحقيقات خود را در اين باره منتشر ساخته است .
وي كه متخصص مطالعه بر روي تاثير دو متغير " نژاد " و " هوش " بر روي يكديگر است ، در كتاب خود وضعيت ضريب هوشي مردم جهان را با توجه به نژاد بررسي كرده و به اين نتيجه رسيده كه باهوش ترين مردم جهان با ضريب هوشي ۱۰۵ و بالاتر مردم كشورهاي شرق آسيا ( چين ، كره شمالي و جنوبي و ژاپن ) هستند .

در رده مياني كشورهاي اروپايي ، روسيه ، آسياي مركزي و قفقاز و حتي مغولستان قرار مي گيرند كه متوسط ضريب هوشي آنها ۹۰ تا ۱۰۰ است .
ايرانيان به همراه تمامي كشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا ، هند ، پاكستان و كشورهاي آسياي جنوبي و نيز دو قاره آمريكاي شمالي و جنوبي در رده مياني يعني با ضريب هوشي ۸۵ تا ۹۰ قرار مي گيرند.

با سلام .

اولا که به این تحقیقات این چنینی نمیشه خیلی اتکا کرد . :20: حالا همه این موارد به کنار .............

شما فکر کنید اگه این ذهنیت در ذهن شما باشه که ادم باهوشی هستی بهتر هست یا این که این گونه فکر نکنی ؟

می دونی چه قدر همین تفکر مثبت می تونه روی کار و زندگی روزمره ات اثر بذار ؟؟؟

در ثانی من ذاتا معتقد هستم ایرانی ها واقعا دارای هوش سرشاری هستن :12::20:

farhadd
20-07-2012, 08:30
نادرست بودن این باور هم مثل خیلی باورهای اشتباه دیگه از قبیل نژادی موهوم بنام آریایی و.... و... که هیچ سند و استدلالی پشتشون نیست جز غرور بیجا مدتهاست که اثبات شده و چیزهایی مجرد نیست که قابل دیدن و استنتاج نباشه:
همین مشکلات روزمره ی زندگی که در حل اونها عاجزیم. دوباره کاریهای. خرابکاریها. قبول نکردن واقعیات قبول نکردن تقصیرات و کم کاریها و انداختنش به گردن عوامل فرعی و خارجیها و... توی کشور ما بیداد میکنه.
اینها همه بخشی از عوارض کم هوشیه.
هزاران ساله در تاریخ ما زلزله در این کشور میاد بازم عمداً خونه هامون رو طوری میسازیم که با زلزه ی 3.5 ریشتری ترک برمیداره.اینا فقط بخشی کوچیک از نمودهای کم هوشی یک ملته.
ژاپنیها اینطورند؟
هر چه بسمت جوامع فقیرتر میریم که وضع تغذیه ای بدتری و بالطبع مغز رشد نیافته تری دارند وضع بدتر میشه.
شوربختانه دو دهه فرار مغزها(که تا دو ماه دیگه خودم یکیشون هستم!!) باعث پایینتر آمدن توزیع نرمال هوش بهر در ایران شده و وضع از آنی که هست بدتر داره میشه:
زنگ خطر برای آینده ی ایران: تهی شدن ذخیره ی ژنتیکی کشور از ضریب هوشی بالا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کاش حداقل پشتکار بالایی میداشتیم که جبران این قضیه رو بکنه ولی دریغ که فقط در خوردن پشتکار داریم طوریکه در کنار بقیه ی رکوردهایی که در دنیا داریم.... رتبه ی دهم پرخوری رو هم در دنیا کسب کردیم اخیراً.

ما توی المپیادها رتبه های خوبی داریم ولی این ملاک نیست چون گفته میشه توی دنیا فقط ایران و تا حدی چین هستند که برای تعداد انگشت شماری از
نخبه ترین دانش اموزان با استعدادشون دوره های دو ساله ی بسیار بسیار سنگین و فشرده ی آموزشی مخصوص المپیاد میذارن و همه جور دروس سطح بالای دانشگاهی رو به خوردشون میدن تا رتبه بیارن.
به اذعان سرپرستان و بچه های المپیادی ما، کشورهای پیشرفته اصلاً المپیاد براشون مهم نیست و فقط تعدادی دانش امور کاملاً عادی علاقمند رو به المپیادها اعزام میکنن نه نخبه هاشون رو.

ولی گذشته از اینا تحقیقات آماری و علمی مستندی وجود داره که از سالها قبل میزان هوش جوامع انسانی رو نشون داده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ality.png/800px-National_IQ_Lynn_Vanhanen_2006_IQ_and_Global_Inequ ality.png

M . Sayid
20-07-2012, 09:19
میشه گفت ملت ما نژادپرستن !!
سفید پوستان آمریکا ادعا می کردن سیاها احمقند ما ادعا می کنیم باهوشیم !! چه فرقی دارن !!

نادرست بودن این باور هم مثل خیلی باورهای اشتباه دیگه از قبیل نژادی موهوم بنام آریایی و.... و... که هیچ سند و استدلالی پشتشون نیست

یعنی می فرمائید این نژاد وجود نداشته ؟ نژاد مشترک مردم هند و ایران و بعضی از اروپایی ها ؟؟ با استفاده از اسطوره شناسی تطبیقی مشترکات زیادی بین این 3 تا پیدا شده که نشون میده به احتمال زیاد اجدادشون تو یه سرزمین زندگی می کردن که بعدها از هم جدا شدن !

farhadd
20-07-2012, 09:37
میشه گفت ملت ما نژادپرستن !!
سفید پوستان آمریکا ادعا می کردن سیاها احمقند ما ادعا می کنیم باهوشیم !! چه فرقی دارن !!

یعنی می فرمائید این نژاد وجود نداشته ؟ نژاد مشترک مردم هند و ایران و بعضی از اروپایی ها ؟؟ با استفاده از اسطوره شناسی تطبیقی مشترکات زیادی بین این 3 تا پیدا شده که نشون میده به احتمال زیاد اجدادشون تو یه سرزمین زندگی می کردن که بعدها از هم جدا شدن !
منم اگه نه بیشتر از شما به اندازه ی شما در باره ی این حرفها مطالعه کردم ولی نکته اینجاست که کلمه ی آریا در قدیمیترین متون مثل اوستا هم به شکلی ازش اسم اومده البته نه به این شکل فعلی.ولی هیچکسی تابحال نتونسته با قطعیت ادعا کنه این واژه دقیقاً مفهومش چی بوده.آیا به نژاد خاصی اشاره داشته یا به آیینی یا ....
هر معنی یا ترجمه یا توضیحی در اینباره فقط حدس و گمانه.
حالا شما این برنامه رو اصلاً از دست ندین:
دانلود مستقیم با idm:
چون آدرسش پیلتره باید با و.پ.ن دانلود کنین.
مقدمه اش با این توضیح شروع میشه:
آریایی یعنی چه؟ آیا می توان رد پای نژادی به نام آریایی را در تاریخ ایران زمین گرفت و به امروز رسید؟ ایرانی ها تا چه حد می توانند خود را آریایی بنامند؟
زمانی محمد رضا شاه پهلوی به یک دپیلمات غربی گفت ما ایرانی ها، آریایی هستیم و اینکه در جوار ملت های آریایی دیگر در اروپا قرار نداریم تنها یک تصادف جغرافیایی است. اعتقاد به اصل و نسب آریایی ما ایرانی ها، مختص به شاهان و شاهنشاهان سرزمین ایران نبوده است. این اعتقاد چنان ریشه دار است که تردید در آن، نزد بسیاری از ایرانی ها مایه ی ننگ است. همین تعصب مایه سوء استفاده هایی از مفهوم آریایی در قرن بیستم شد. اما رد بی چون و چرای اصل و نسب آریایی مردمان ایران زمین به صرف اینکه از این مفهوم سوء استفاده شده، نشانه ی نخوت روشنفکرانه است. حقیقت پنداشته شدن اعتقاد به ریشه ی آریایی ایرانی ها نزد بسیاری از مردم، در عین آنکه ما را مظنون می کند، نباید ضرورتا مایه ی انکار این اعتقاد شود. بلکه باید انگیزه ای باشد برای آنکه به جستجوی تبار این مفهوم برویم. واژه ی آریایی از کجا پیدا شد؟ اولین اشارات به آریایی را در کدام متون و شواهد تاریخی می توان دید؟ در این شواهد، منظور از آریایی چه بوده و این مفهوم چه تحولی از سر گذارنده است؟
این ها، سوال هایی است که با مهمان های این هفته ی پرگار، شاهرخ وفاداری پژوهشگر ایران باستان، رضا ضیا ابراهیمی استاد دانشگاه در رشته ی تاریخ ایران و مازیار اشرفیان بناب استاد علم ژنتیک در دانشگاه پورتموث، در میان می گذاریم...

موشکافانه ترین بررسی درباره ی نژاد آریایی.
میشه گفت بهترین متخصصین ایرانی در زمینه ی ژنتیک- باستان شناسی- و تاریخ در این زمینه با ارائه ی آراء و نظراتشون بر اثر ارائه ی مستندات غیر قابل انکار درآخر به نتیجه گیری بسیار روشنی در این زمینه دست پیدا میکنند.
من چند تا از دوستان باستان پرست دو آتشه ام که جزو اساتید باسواد دانشگاه هستند با دیدن این برنامه بکلی لال شدند!

shabe.saket
20-07-2012, 09:49
با سلام .

اولا که به این تحقیقات این چنینی نمیشه خیلی اتکا کرد . :20: حالا همه این موارد به کنار .............

شما فکر کنید اگه این ذهنیت در ذهن شما باشه که ادم باهوشی هستی بهتر هست یا این که این گونه فکر نکنی ؟

می دونی چه قدر همین تفکر مثبت می تونه روی کار و زندگی روزمره ات اثر بذار ؟؟؟

در ثانی من ذاتا معتقد هستم ایرانی ها واقعا دارای هوش سرشاری هستن :12::20:

هر موقع تحقیقات به ضرر ما بوده، اتکا نمیکنیم بهش
من ذهنیتی رو قبول میکنم که واقعیت ه

skyzare
20-07-2012, 09:53
هر موقع تحقیقات به ضرر ما بوده، اتکا نمیکنیم بهش
من ذهنیتی رو قبول میکنم که واقعیت ه

اصلا به نظرم تحقیق توی این زمینه یه جورایی غیر ممکن هست . .

شما اصلا چی کار تحقیق داری .....من میگم مگه بده ادم یه همچین تصوری رو از خودش داشته باشه که خیلی باهوش هست . اتفاقا خیلی هم خوبه . :20:

Shadow-Man
20-07-2012, 10:16
میانگین ضریب هوشی ایرانی ها 84؟؟
این یعنی بیشتر جمعیت ایران ضریب هوشی کمتر از 90 دارن. کمتر از نود یعنی غیر عادی یعنی نمیتونه همه کار هاش رو خودش انجام بده.
شما تو عمرتون چند نفر اینطوری دیدین؟
یا این که میخواین ادعا کنید. بیشتر از نصف مردم ایران رو تو آسایشگاه ها نگه میدارن که ما اونا رو نمی بینیم.
من رد نمیکنم ولی باورش خیلی سخته
اول دبیرستان از همه بچه ها تست هوش گرفتن که اکثرشون بالای 100 بودن. خودم 117. چند بار دیگه هم از برنامه های تست هوش اینترنت استفاده کردم که نتیجه 116-117 بود.

در ضمن کسایی مغز و نخبه میشن به خاطر تلاششون هست نه به خاطر هوششون.

در مورد نژاد آریایی که ربطی به این تاپیک نداره باید عرض کنم که هرچی بی بی سی بگه من باور نمکنم. دروغ گویی بزرگ تر از بی بی سی ندیدم. بی شرف ها تمام کلماتشون رو با دقت تمام انتخاب میکنن که به طور نا محسوس و نا خدا گاه حس موردن نظرشون رو انتقال بده.

گیریم که آریایی هستیم یا نیستیم چه فرقی میکنه. مهم اینه که من و شما الان چطور هستیم. خوب یا بد. بقیه مردم دنیا اگه بی پرده و بی واسطه با ما برخورد کنن چی میگن؟ تو اینترنت دنبال این مسئله زیاد گشتم. اکثر خارجی هایی که با چند ایرانی برخورد داشتن گفتن هم خوب دارن هم بد. مثل بقیه مردم دنیا.

تنها عیبی که ایرانی ها دارن اینه که یا خودمون رو اونقدر بالا میبریم که خدا رو بنده نیستیم یا خودمون رو اینقر پائین میبریم که انگار از هر موجودی پست تر هستیم.
یه بار یکی همینجا میگفت ما ایرانی ها همیشه تو گذشته زندگی میکنیم و از این حرفا. دلیلش هم این بود که افعال گذشته فارسی بیشتر از افعال حال و آینده فارسی هست. در صورتی این مسئله در مورد بیشتر زبان ها کما بیش صادقه. (ایشون حتی تحقیق نکرد ببینه زبان های دیگه چطورین. من خودم در مورد نروژی انگلیسی و فرانسه از یه نفر پرسیدم)

Life24
20-07-2012, 10:32
من هم موافقم و همین حرف رو زدم .
آخه ما فقط 80 میلیون داخل ایران هستیم وبا کلی جمعیت خارج از ایران حالا فوقش 20 نفر از ما رفتن یک سمت درست و حسابی تو جهان گرفتند و همش میگیم ما فلان و ما باهوش هستیم.
حالا شاید قدیم این ور بوده اما الان اصلا.
در حال حاضر هیچ حرفی برای گفتن نداریم.

M . Sayid
20-07-2012, 11:00
اول دبیرستان از همه بچه ها تست هوش گرفتن که اکثرشون بالای 100 بودن. خودم 117. چند بار دیگه هم از برنامه های تست هوش اینترنت استفاده کردم که نتیجه 116-117 بود.

ریونو میگی ؟ همون 60 سوالیه ؟؟

منم اگه نه بیشتر از شما به اندازه ی شما در باره ی این حرفها مطالعه کردم ولی نکته اینجاست که کلمه ی آریا در قدیمیترین متون مثل اوستا هم به شکلی ازش اسم اومده البته نه به این شکل فعلی.ولی هیچکسی تابحال نتونسته با قطعیت ادعا کنه این واژه دقیقاً مفهومش چی بوده.آیا به نژاد خاصی اشاره داشته یا به آیینی یا ....

من میگم اون نژادا یه ریشه مشترک دارن حالا هر اسمی داره ، وجودشو زیر سوال نمی برم ، مثال :
هندیا یه خدا دارن به اسم دئوس
ایرانیا یه موجود شرور به نام دیو
یونانیا خدایی به اسم زئوس

بنا به تحقیقات اسطوره شناسی تطبیقی این 3 موجود یکین و قبل از زمانی که اینا از هم جدا بشن خدای مورد پرستششون بوده !!

میانگین ضریب هوشی ایرانی ها 84؟؟
این یعنی بیشتر جمعیت ایران ضریب هوشی کمتر از 90 دارن. کمتر از نود یعنی غیر عادی یعنی نمیتونه همه کار هاش رو خودش انجام بده.
شما تو عمرتون چند نفر اینطوری دیدین؟
یا این که میخواین ادعا کنید. بیشتر از نصف مردم ایران رو تو آسایشگاه ها نگه میدارن که ما اونا رو نمی بینیم.
من رد نمیکنم ولی باورش خیلی سخته
ا

اینم درسته ! فک کنم بهره هوشی انسان های معمولی بین 90-110 هست !! البته بستگی به اون واحد اندازه گیریم داره !

در مورد نژاد آریایی که ربطی به این تاپیک نداره باید عرض کنم که هرچی بی بی سی بگه من باور نمکنم. دروغ گویی بزرگ تر از بی بی سی ندیدم. بی شرف ها تمام کلماتشون رو با دقت تمام انتخاب میکنن که به طور نا محسوس و نا خدا گاه حس موردن نظرشون رو انتقال بده.

بحث در مورد ناخودآگاه و سیستم مغز انسان خیلی جالب و یه جورایی ترسناکه !

Reza31001
20-07-2012, 11:10
البته الان دیگه صرف IQ بیانگر هوش یک فرد نیست چند سالی هست که بحث هوش هیجانی EQ جای اون رو گرفته ولی عقیده شخصی من اینه که ایران جامعه ای هست که افراد باهش و یا اصطلاحا نخبه کم نداره ولی از طرف دیگه افراد با هوش پایین هم بسیار داره برای همین به نظر من هم اگه قرار باشه میانین بگیریم قطعا جزو کشورهای باهوش نخواهیم بود
شما کافیه ببینید که در جامعه ما چند درصد مردم رو افراد عامه تشکیل میدن که عقلشون به چشمشونه!

M . Sayid
20-07-2012, 11:24
شما کافیه ببینید که در جامعه ما چند درصد مردم رو افراد عامه تشکیل میدن که عقلشون به چشمشونه!

بنظرم این بیشتر به فرهنگ بر می گرده !!

farhadd
21-07-2012, 11:23
البته الان دیگه صرف IQ بیانگر هوش یک فرد نیست چند سالی هست که بحث هوش هیجانی EQ جای اون رو گرفته ولی عقیده شخصی من اینه که ایران جامعه ای هست که افراد باهش و یا اصطلاحا نخبه کم نداره ولی از طرف دیگه افراد با هوش پایین هم بسیار داره برای همین به نظر من هم اگه قرار باشه میانین بگیریم قطعا جزو کشورهای باهوش نخواهیم بود

صحبت دوّمتون کاملاً درسته.
اما درباره ی صحبت اوّلتون، Emotional intelligence یا هوش هیجانی دهها ساله که مطرحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نه چند سال. متأسفانه توی کشور ما بتازگی رسانه ای شده و برای شما جدیده.
و نکته بعدش ،Emotional intelligence اصلاً جای Intelligence quotient رو نگرفته!! بلکه توضیح میده چرا افرادی با iq متوسط بعضی وقتها موفقتر از افرادی با iq بالا ظاهر میشوند.
افرادی با iq پایین معمولاً EI پایینی هم دارن. ولی برعکسش درست نیست.

1-کمتر از نود یعنی غیر عادی یعنی نمیتونه همه کار هاش رو خودش انجام بده.

2-در ضمن کسایی مغز و نخبه میشن به خاطر تلاششون هست نه به خاطر هوششون.

3-هرچی بی بی سی بگه من باور نمکنم. دروغ گویی بزرگ تر از بی بی سی ندیدم. بی شرف ها تمام کلماتشون رو با دقت تمام انتخاب میکنن که به طور نا محسوس و نا خدا گاه حس موردن نظرشون رو انتقال بده.

4-گیریم که آریایی هستیم یا نیستیم چه فرقی میکنه.

5-تنها عیبی که ایرانی ها دارن اینه که یا خودمون رو اونقدر بالا میبریم که خدا رو بنده نیستیم یا خودمون رو اینقر پائین میبریم که انگار از هر موجودی پست تر هستیم.
1- نه این اشتباهه. کانا یا کالی نیست که نتونه کارهاش رو انجام بده.

2-هر دو موثره هم بهره ی هوشی و هم پشتکار. مثلاً شما سری به علامه ی حلی یا فرزانگان بزنین خیلی بعیده اندازه ی انگشتان یک دست افرادی با بهره ی هوشی متوسط پیدا کنین.

3و5- تنها عیب ایرانیها اونی نیست که شما گفتین. بلکه یک چیز دیگه هم هست: همیشه افراطی و یا همیشه تفریطی. عدم تعادل.
بی بی سی بزرگترین رسانه ی دروغگو. در این بحثی نداریم. ولی وقتی سه تا دانشمند مستقل رو دعوت میکنه و یک بحث علمی راه میفته دیگه شما نباید با اخبار و تحلیلهای سیاسیش که مغرضانه هست قاطی کنین.
اینکه روی ضمیر ناخوداگاه مخاطبینشون کار میکنن کاملاً درسته و از سالها قبل خودم داد میزدم اینو ولی هیچ گوش شنوایی نبود. باز جای شکر داره حالا یکی توی این تاپیک پیدا شد که اینرو کشف کرده!!
ضمناً همین که روی ضمیر ناخوداگاه مخاطبینشون کار میکنن خودش کاملاً نشون از هوش بالای گردانندگانش داره میده .دقیقاً برعکس چیزی که ما توی رسانه های خودمون داریم و مردم رو بیزار میکنیم از خبر شنیدن. بعلت کم هوش بودن ما و گردانندگان اخبار ماست.
درست مثل مقایسه ی فناوری رادیو با فناوری تلویزیونه. رادیو یک بعدی هستش درحالیکه در تلویزیون همزمان میشه هم روی گوش و هم چشم مخاطب کار کرد.
کار کردن روی ضمیر ناخوداگاه در تلویزیون یعنی اضافه کردن بسیار هوشمندانه ی یک بعد جدید. ولی همین که چطوری واژه ها رو در جمله با چه طولی ترکیب کنی و با چه لحنی و بوسیله ی چه کسی و با چه موزیک زمینه ای و چندبار ارائه کنی تا اون مفهوم خاص رو نه یک اپسلیون بیشتر و نه کمتر بتونه القا کنه خودش به یک تیم افراد بسیار باهوش محتاجه که توی رسانه های ما ملموسه که خبری ازش نیست. شاید دو سه قرن دیگه به اونجا رسیدن که افراد رو بر اساس iq استخدام کنن نه مدرک تحصیلی یا مقدار ریش و ...

4-شما اگه اون میزگرد که لینک گداشتمون رو میرفتین میدیدن اینقدر خام و زود قضاوت نمیکردین.
بله این بحث نژاد آریایی رو همین اروپاییهای در یک سده ی اخیر برای ما ایرانیها عَلَم کردن و کاملاً از خودشون درآوردن ولی چرا و چگونش رو توی اون میزگرد میتونستین برین بفهمین که نخواستین بفهمین. متأسفانه خیلی از ما از فهمیدن چیزهای جدید ترس داریم.

من میگم اون نژادا یه ریشه مشترک دارن حالا هر اسمی داره ، وجودشو زیر سوال نمی برم ، مثال :
هندیا یه خدا دارن به اسم دئوس
ایرانیا یه موجود شرور به نام دیو
یونانیا خدایی به اسم زئوس

بنا به تحقیقات اسطوره شناسی تطبیقی این 3 موجود یکین و قبل از زمانی که اینا از هم جدا بشن خدای مورد پرستششون بوده !!

این مسأله بازم توی اون میزگرد بطور مفصل توضیح داده شده بود نه اینقدر سطحی که شما گفتین.
مهاجرات اقوام از آفریقا رو به حوالی ایران و از ایران به سمت شرق و شمال رو بررسی کنین متوجه اون تشابهات خواهید شد.حتی منشأ زبانهای هندواروپایی هم همینه.
اینا بهیچ وجه اثبات کننده ی فرضیه ی بی محتوا و بی پشتوانه ای بنام نژاد آریایی نیست.

saeediranzad
21-07-2012, 14:05
جالبه. من این تاپیک را تازه دیدم. ولی در مورد هوش ملی، یه چیزی نمیدونم کجا خوندم که بنظرم درست آمد:
ما سالهاست که از نظر فرار مغزها رتبه اول جهان را داریم. (بزنم به تخته!) خوب، حالا فکر کنید صد نفر داریم که هوش میانگین آنها 110 باشه؛ حالا دو نفر از باهوشترین اینها، ول میکنند و میروند.
حالا، هوش میانگین 98 نفر باقیمانده، قطعاً پایین میآد. به همین خاطر ما سالهاست که از نظر هوش ملّی، داریم پایین میریم.

iranmjh
06-08-2012, 13:17

و اکنون نتیجه تحقیقات

سلام

البته شما به این چشم بادومیها خیلی علاقه دارید کلا ..........اقوام مایا .. مغولها ..2012 تقویم چینی و .....:20:

رو این حساب همیشه دنبال محاسن و ویژگیهای مثبت این اقوام هستی و واقعیات نمیبینی و بیشتر دنبال علایقت تونت میچرخی ..:21:کافیه یه مطلب به چشمت بخوره که از ایرانیها بد بگه و از مغولها تعریف کنه میکنیش نتیجه تحقیقات سازمان ملل:31:

البته شوخی عرض میکنم :11:
به نظر من ایرانیها باهوش هستند ولی عموم جامعه زیاد از هوششون استفاده نمیکنند و همونکه نیازهای روزمره زندگیشونو مغزشون حلاجی کنه کافیه براشون...کلا کمی سرمایه گذاری میخواد تا بشه از هوششون استفاده کرد..حتی تو بحث سیاسی که اینقدر به ایران گیر میدن همون ترسی هست که قدرتهای بزرگ جهانی از هوش ایرانیان دارند و باعث شده که اینگونه برخورد کنند با ما چون میدونند که ما با این سطح هوش و منابعی که داریم میتونیم بلقوه خطر جدی براشون باشیم ...شما ببینید که چرا به ترکیه یا عربستان.. کاری ندارند و به حال خودشون رهاشون کردند.؟! دلیل داره چون ترکیه و عربستان و امثال اینا ته زورشون همینه که هستن و هیچ خطر جدی در بلند مدت برای قدرتهای بزرگ ندارند یعنی سطح عمومی جوامعشون بنیه پیشرفت جدی و تبدیل شدن به یک کشور تراز اولو ندارند و دقیقا این موضوع همون چیزیه که ایرانیان میتونن به راحتی بهش برسن ولی خاصیت قدرت همینه تو نطفه پیشرفت ما هزارو یک بهانه برای تحت فشار قرار دادن ما درست کردند...

بگذریم منظورم از این صحبت همون ترس از هوش و منابعی که ما داریم هست که براشون خطر سازه...

در مورد چشم بادومیها کلا من نظر متفاوتی دارم اینکه اونها هوش بالایی ندارند ولی بلعکس اجماع خوبی دارند و سخت کوش هستند و دقیقا همین رمز موفقیتشون هست البته میشه به عنوانه مثال اجتماع مورچه در نظر گرفت که یک مورچه به تنهایی موجود ضعیفی هست ولی در حرکت گروهی که مورچه ها دارند میتونند تو طبیعت زندگی کنند و بقاع داشته باشند.

نتیجه اینکه به نظر من اکثر ایرانیها باهوش هستند حتی پاکستان و تا حدودی شمال هند هم میشه تو اسیا به عنوان کشورهایی که بیشترین افراد باهوش دارند مثال زد که همیشه درگیر مسائلی هستند که بهشون تحمیل میشه ....:5:

saeediranzad
06-08-2012, 16:08
سلام
ما ایرانیان چه باهوشترین باشیم، چه نباشیم، در کرکری خواندن و تعریف از خود کم نمیاریم.
بسیاری از خارج رفته های ما، که استادان خودم در دانشگاه از آن جمله بودند، ادعا میکردند که شاگرد اولهای دانشگاه، ایرانی بودند!
و عجیبه که وقتی به ایران برمیگردند، به فسیلهاییی تبدیل میشوند که هیچ آبی ازشون گرم نمیشه. بقول سعدی، زنبور بی عسل!
حالا که قراره بحث کنیم، بد نیست اول به این پرسش پاسخ بدهیم که اصلاً هوش یعنی چه و آدم باهوش چه جور آدمی است؟
مثلاً از کجا میشه فهمید که یه ملت باهوشتر هستند؟ مثلاً اگر ملتی با داشتن 1% جمعیت جهان، حدود 1% مطالب علمی جهان را تولید میکنند، میتونند ادعای باهوشتر بودن بکنند؟
اگر ملاک باهوش بودن تستهای هوش باشه، که هر ملتی در سیستم آموزشی خودش به خلاقیت بیشتر بها بده و در زمینه تکنولوژی آموزشی هم پیشرفته باشه، باهوشتر بنظر میاد.
مثل ژاپن و کره جنوبی و حتا چین.
یک نکته هم درباره اخلاق ما در تعریف از خود بگم: اگر میخواهی کسی را از کاری بازبداری، به حرف زدن از خود و هدفش مشغولش کن.
این چیزیه که من بهش اعتقاد دارم. یعنی مثلاً یه کسی میخواد تصمیم بگیره برای کنکور بخونه و رتبه خوب بیاره.
اگر شما قصد دارید طرف شکست بخوره، تشویقش کنید تا میتونه از برنامه هاش و علاقه اش به نوع رشته و خلاصه هر چیز دیگر از کنکور حرف بزنه. هرچه بیشتر حرف بزنه، کمتر دست به کار میزنه.
حالا هم ما همه اش داریم بخودمون میگیم ما باهوشترین متمدنترین، فلانترین و بهمانترین هستیم.

shabe.saket
07-08-2012, 08:59
سلام

البته شما به این چشم بادومیها خیلی علاقه دارید کلا ..........اقوام مایا .. مغولها ..2012 تقویم چینی و .....:20:

رو این حساب همیشه دنبال محاسن و ویژگیهای مثبت این اقوام هستی و واقعیات نمیبینی و بیشتر دنبال علایقت تونت میچرخی ..:21:کافیه یه مطلب به چشمت بخوره که از ایرانیها بد بگه و از مغولها تعریف کنه میکنیش نتیجه تحقیقات سازمان ملل:31:

البته شوخی عرض میکنم :11:
به نظر من ایرانیها باهوش هستند ولی عموم جامعه زیاد از هوششون استفاده نمیکنند و همونکه نیازهای روزمره زندگیشونو مغزشون حلاجی کنه کافیه براشون...کلا کمی سرمایه گذاری میخواد تا بشه از هوششون استفاده کرد..حتی تو بحث سیاسی که اینقدر به ایران گیر میدن همون ترسی هست که قدرتهای بزرگ جهانی از هوش ایرانیان دارند و باعث شده که اینگونه برخورد کنند با ما چون میدونند که ما با این سطح هوش و منابعی که داریم میتونیم بلقوه خطر جدی براشون باشیم ...شما ببینید که چرا به ترکیه یا عربستان.. کاری ندارند و به حال خودشون رهاشون کردند.؟! دلیل داره چون ترکیه و عربستان و امثال اینا ته زورشون همینه که هستن و هیچ خطر جدی در بلند مدت برای قدرتهای بزرگ ندارند یعنی سطح عمومی جوامعشون بنیه پیشرفت جدی و تبدیل شدن به یک کشور تراز اولو ندارند و دقیقا این موضوع همون چیزیه که ایرانیان میتونن به راحتی بهش برسن ولی خاصیت قدرت همینه تو نطفه پیشرفت ما هزارو یک بهانه برای تحت فشار قرار دادن ما درست کردند...

بگذریم منظورم از این صحبت همون ترس از هوش و منابعی که ما داریم هست که براشون خطر سازه...

در مورد چشم بادومیها کلا من نظر متفاوتی دارم اینکه اونها هوش بالایی ندارند ولی بلعکس اجماع خوبی دارند و سخت کوش هستند و دقیقا همین رمز موفقیتشون هست البته میشه به عنوانه مثال اجتماع مورچه در نظر گرفت که یک مورچه به تنهایی موجود ضعیفی هست ولی در حرکت گروهی که مورچه ها دارند میتونند تو طبیعت زندگی کنند و بقاع داشته باشند.

نتیجه اینکه به نظر من اکثر ایرانیها باهوش هستند حتی پاکستان و تا حدودی شمال هند هم میشه تو اسیا به عنوان کشورهایی که بیشترین افراد باهوش دارند مثال زد که همیشه درگیر مسائلی هستند که بهشون تحمیل میشه ....:5:

من كه متوجه نشدم قوم مايا چه تناسب و تشابهي با چشم بادوميا داره، اين اينور دنياست اونيكي قسمت ديگه زمين
تا حالا هم يادم نمياد مطلب از مغول بنويسم حالا شما اين نتيجه گيري ها رو چجوري متوجه شدي الله اعلم

اگه به اصل مطلب توجه كني ميبيني كه تحقيقات توسط روانشناسان بريتانيايي انجام شده و در اون از كشور كره شمالي هم به عنوان كشوري با مردم باهوش در كنار ژاپن و كره جنوبي ياد شده، خودتونم جريان كره شمالي و غرب و ضديتشون با هم رو ميدونيد
پس ربط دادن توهمات به اينكه اونا با ما ضديت دارند و تحقيقات جانبدارانه هست، فقط از ذهنهاي عادت به تئوريهاي تولئه كرده ما بر مياد. چون غير اين بود كره شمالي هم نبايد ذكر ميشد

نتيجه گيري شما از هوش سرشار ملت ما و پاكستان و هند و ...هم كاملآ شخصي ه و منطبق بر تحقيقات نيست.

hts1369
07-08-2012, 10:37
من یه بار دیدم که یه خبرنگار از دکتر صمیمی(بهترین جراح مغز و اعصاب جهان ) پرسید که شما که اکثر جاهای دنیا برا تدریس دوره و اینجو چیزها رفتین ایرانی هارو از نظر یادگیری و ضریب هوشی بالاتر از بقیه دیدین گفت نه همه جای دنیا مثله هم هستن
بوفون (زیست شناس) میگه نیوغ یعنی حوصله
ادیسون میگه موفقیت یعنی 99 درصد تلاش و یک درصد هوش
اگه شرق اسیایی ها از ما جلوترن به این خاطره که بیشتر تلاش میکنن
ایام گذشته ما بیشتر تلاش میکردیم موفق تر بودیم.
یا علی

Lady parisa
07-08-2012, 10:56
با سلام
اگه ايراني ها هوشي داشته باشن اون رو توي راه خودش استفاده نمي كنن بلكه توي راه هاي نادرستي استفاده مي كنن!
‌ايراني ها استاد دور زدن شرايط هستن و باز كردن يه راهي براي رسيدن به مقصد و هدفشون علي الخصوص قانون :دي

ضمن اينكه ايراني ها نژاد راحت طلبي هستن مثل شاهان دوران گذشته اهل خوشگذراني و راحتي و البته كمي هم تنبلي اينو به راحتي ميشه از توي ترافيك ايام هفته متوجه شد
شنبه ها اول صبح خيلي خلوت تره از روزها يكشنبه تا سه شنبه است در حاليكه آخر هفته نظم بيشتري توي ترافيك داريم حداقل توي تهران كه اينجوريه تا دوباره آخر هفته
اينكه فقط ما ايراني ها هستيم كه ميريم تعطيلات و مسافرت براي استراحت و تمدد اعصاب و .... وقتي برمي گرديم دو سه روز هم خسته سفر هستيم :دي

danial_848
08-08-2012, 17:43
کلا ما ایرانی ها **** ترین ملت هستیم! بعد حالا فکر میکنیم کی هستیم! IQمون از عراقی ها پایین تره! :31: البته IQ مساوی هوش نیست

از لحاظ قومی آره البته نژاد تعریف خاص دیگه ای داره، اینکه همه اینها از یک قوم بودند که شکی نیست تابلوترین دلیلش هم، هم خانواده بودن زبان هاست، منتها از نظر ژنتیکی تشابهات مثلا ایرانیهای امروزی با حالا بقیه هندواروپایی ها زیاد نیست مثلا یه تحقیقی اخیرا بود که ایرانیهای امروزی بیشتر به همون ساکنان بومی فلات ایران (که قبل از ورود آریایی ها مستقر بودن) شباهت دارن

من كه متوجه نشدم قوم مايا چه تناسب و تشابهي با چشم بادوميا داره، اين اينور دنياست اونيكي قسمت ديگه زمين

سرخپوستها از رگ و ریشه یه عده که از نژاد زرد (همون چشم بادامی ها) بودن و در قاره آمریکا ساکن شدن هستن فکر کنم منظورش از این لحاظ بوده
54144

اينكه فقط ما ايراني ها هستيم كه ميريم تعطيلات و مسافرت براي استراحت و تمدد اعصاب و .... وقتي برمي گرديم دو سه روز هم خسته سفر هستيم :دي

=))

shamsoddin
16-08-2012, 18:26
معمولا تو تحقیقاتی که انجام میشه چین و تایوان و اینا اول میشن معمولا هم این کشورها توی تولیدات الکترونیکی خیلی پیشرفتن ولی رشد و پیشرفت علوم معمولا توسط دانشمندان کشورهای خاصی مثل آمریکا،بریتانیا،فرانسه و .. انجام میشه
به نظر میرسه افراد باهوش بدون داشتن نبوغ و خلاقیت یا طرز تفکر جدید خیلی برجسته و سدشکن نمیشن، مثلا باهوشترین آدم جهان که میگن کره ایه _کیم اونگ یونگ_ کار فوق العاده ای تا خالا انجام نداده فقط هفت هشت تا مهندسی گرفته

ایرانیا هم بد نیستن سلام میرسونن:31:

GHOST RECON
06-09-2012, 15:42
واقعا متاسفم که چند تا ایرانی نشستن خودشونو میبرن زیر سوال و برای دلیل حرفاشون از منابعی مثل bbc news که خود خارجی ها هم به دروغگوییش اطمینان دارن استفاده میکنن
ایرانی ها باهوش هستن ولی چیزی که باعث میشه کم هوش به نظر برسن .......... یا به عبارتی تنبلیشونه

با مقام هایی که توی المپیاد های بین المللی کسب کردیم مشخص میشه کی باهوشه کی نیست
همچنین از تعداد اختراعات و اکتشافات

اینم تو پرانتز بگم
(کسی که میاد اینجا فکر میکنه خیلی مخه بعد حرف از فرار مغز ها میزنه و میگه خودمم دارم به این دسته می پیوندم تابلوهه یکی از بیکاران جامعه ست که داره میره اونور دنبال کار
کدوم مغز متفکر ایرانی و غیر ایرانی بوده که وقتشو تو این فروم ها گذرونده باشه ؟؟؟)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

saeediranzad
06-09-2012, 15:47
جواب تو پرانتزتون:
همین بیکاران جامعه وقتی میروند اونور آب استعدادشون شکوفا میشه و میشوند کارآفرین و نخبه و استاد دانشگاه که لابد شما برای اثبات باهوش بودن ایرانیان آنها را مثال هم میزنید.
مورد زیاده. یکی خانم پردیس ثابتی که اگه تو ایران مونده بود، فوقش استاد دانشگاه ازاد برره میشد.
ما اگر باهوشترین ملت جهان بودیم که هر حماقتی را تحمل نمیکردیم.

alone one
16-12-2012, 14:37

و اکنون نتیجه تحقیقات

نادرست بودن این باور هم مثل خیلی باورهای اشتباه دیگه از قبیل نژادی موهوم بنام آریایی و.... و... که هیچ سند و استدلالی پشتشون نیست جز غرور بیجا مدتهاست که اثبات شده و چیزهایی مجرد نیست که قابل دیدن و استنتاج نباشه:
همین مشکلات روزمره ی زندگی که در حل اونها عاجزیم. دوباره کاریهای. خرابکاریها. قبول نکردن واقعیات قبول نکردن تقصیرات و کم کاریها و انداختنش به گردن عوامل فرعی و خارجیها و... توی کشور ما بیداد میکنه.
هزاران ساله در تاریخ ما زلزله در این کشور میاد بازم عمداً خونه هامون رو طوری میسازیم که با زلزه ی 3.5 ریشتری ترک برمیداره.اینا فقط بخشی کوچیک از نمودهای کم هوشی یک ملته.
ژاپنیها اینطورند؟
هر چه بسمت جوامع فقیرتر میریم که وضع تغذیه ای بدتری و بالطبع مغز رشد نیافته تری دارند وضع بدتر میشه.
شوربختانه دو دهه فرار مغزها(که تا دو ماه دیگه خودم یکیشون هستم!!) باعث پایینتر آمدن توزیع نرمال هوش بهر در ایران شده و وضع از آنی که هست بدتر داره میشه:
زنگ خطر برای آینده ی ایران: تهی شدن ذخیره ی ژنتیکی کشور از ضریب هوشی بالا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کاش حداقل پشتکار بالایی میداشتیم که جبران این قضیه رو بکنه ولی دریغ که فقط در خوردن پشتکار داریم طوریکه در کنار بقیه ی رکوردهایی که در دنیا داریم.... رتبه ی دهم پرخوری رو هم در دنیا کسب کردیم اخیراً.

ما توی المپیادها رتبه های خوبی داریم ولی این ملاک نیست چون گفته میشه توی دنیا فقط ایران و تا حدی چین هستند که برای تعداد انگشت شماری از
نخبه ترین دانش اموزان با استعدادشون دوره های دو ساله ی بسیار بسیار سنگین و فشرده ی آموزشی مخصوص المپیاد میذارن و همه جور دروس سطح بالای دانشگاهی رو به خوردشون میدن تا رتبه بیارن.
به اذعان سرپرستان و بچه های المپیادی ما، کشورهای پیشرفته اصلاً المپیاد براشون مهم نیست و فقط تعدادی دانش امور کاملاً عادی علاقمند رو به المپیادها اعزام میکنن نه نخبه هاشون رو.

ولی گذشته از اینا تحقیقات آماری و علمی مستندی وجود داره که از سالها قبل میزان هوش جوامع انسانی رو نشون داده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ality.png/800px-National_IQ_Lynn_Vanhanen_2006_IQ_and_Global_Inequ ality.png

دوست عزیز با وجود احترامی که برای نظرتون قائلم و جواب من به پستتون شخصی نیس اما اصلا بر پایه علمو منطق صحبت نکردین،من کاری ندارم ایرانیا باهوشن یا نیستن یا هرچیزه دیگه،شما تو تحلیلتون از یه کتاب و یه فرد بعنوان معیار استفاده کردین که ممکنه درست باشه،ممکنه نباشه و یه تحقیق بین المللی نیست
در مورد المپیادیام بگم که این یکیم شما نمیدونم بر چه اساسی همینطوری بی اطلاع صحبت میکنین!کجا کشورای دیگه فقط دانش آموزای علاقه مندشونو روونه مسابقات میکنن!برای دانش آموزان مقیم ایالات متحده(نه لزوما آمریکایی ها)اگر بتونن در مدارس خودشون نمره های خوبی بیارن و یا با معرفی دبیرانشون(قانونش دقیق یادم نیس)تو یه المپیاد سراسری تو ایالات متحده شرکت میکنن،درواقع طرح اولیه المپیاد از آمریکا اومده بیرون
درضمن فقط ایرانو چینم نیستن،هندم همین کارو میکنه(کشورای دیگه رو اطلاع دقیق ندارم،شاید بقیه کشورام همینطور باشن)
درمورد زلزله و ... هم یموقع کسی استعدادتو تواناییشو داره اما بکار نمیگیره و یموقع کسی همچین استعدادیو نداره،این مسئله اصلا به هوش ربطی نداره!ژاپنیه مدیری داره که میفهمه زلزله جون انسانو بخطر میندازه و اگه کاری واسش نکنن(باتوجه به تعداد بالای زلزله در ژاپن)کشوری واسشون باقی نمیمونه اما اینجا مدیر احمقی (ببخشید)داره تصمیم میگیره که اصلا جون بقیه واسش مهم نیس،درضمن چون تو ژاپن کمیت و کیفیت زلزله زیاده مجبورن اونا به این فکر باشن،مثلا زلزله اندازه زلزله آذربایجان ما واسشون تو سال چندین بار اتفاق میفته اما تو ایران نه به این تعداد
کلا نمیشه با مثال استدلال کرد و یا چیزیو ثابت کرد!
درکل ادعا ندارم ایرانیا خیلی باهوشن یا خیلی کم هوش اما اینجوری استدلال کردنم از یه ایرانی بعیده
اگر کسی قانع نشد حتما تو پست بعدی با سند(چه داخلی و چه خارجی)گسترده تر بحث میکنم
آها درمورد آریایی هام واقعا دیگه متاسفم،یه چیزه اثبات شدس ولی شنیدم که درصد کمی از ایرانیها ژن آریایی دارن!

anti-military
16-12-2012, 15:18
این موضوع فقط یکی دیگه از خصلت های بد ایرانی هارو نشون میده. نشون میده که ایرانی ها خودبزرگ بین هم هستن

طبق چیزی من میدونم آمریکایی ها بسیار باهوش و متواضع هستن ( البته من به صورت مستقیم هیچ آمریکایی رو ندیدم اما از طریق اینترنت با چندتا آمریکایی دوستم )

هرچیزی از اینها بگم کم گفتم! خصوصیت هایی که دارن و خیلی پرنگ هم هست اینا هستن

1- خیلی کمک جو هستن! یعنی کسی مشکل داشته باشه سعی میکنن بدون هیچ چشم داشتی و فقط از روی انسانیت براش وقت بذارن و بهش کمک کنن
2- به هیچ وج خودشون رو بهتر از مردم کشورهای دیگه نمی دونن
3- به عدالت خیلی اهمیت میدن
4- بدون اینکه خودشون بخوان یا سعی کنن بسیار متواضع هستن
5- حسادت تو وجودشون خیلی کمرنگه
6- تفکرشون چند بعدی هستش یعنی از یه زاویه به چیزی نگاه نمی کنن و همه زاویه هاشو می بینن

خصوصیت های بد آمریکایی ها

1- بی بند و باری جنسی و نداشتن شرم و حیاء تو اینجور مسائل!

====

خصوصیت های خوب ایرانی ها

1- به شدت لوده و استعاد بی نظیر در صنعت جوکسازی و پیش قدم این صنعت در جهانن. که به نظرم این به مورد خیلی خوبه در مورد ایرانی ها

خصوصیت های بد

1- خودخواه
2- خود بزرگ بین
3- تفکر تک بعدی یعنی نمی تونن یه موضوع رو درست و حسابی تحلیل کنن و زاویه های دیگه اش رو بسنجن
4- حسادت زیاد
5- تک رای! یعنی فکر می کنن فقط حرف خودشون درسته و به هیچ عنوان قانع نمی شن
6- کوتاه فکر

البته اینا هم طبیعی هست چون ایران همیشه فقر و بی فرهنگی وجود داشته و اینا هم محصولات فقر و بی فرهنگیه

moh72
16-12-2012, 18:39
دوست عزیز با وجود احترامی که برای نظرتون قائلم و جواب من به پستتون شخصی نیس اما اصلا بر پایه علمو منطق صحبت نکردین،من کاری ندارم ایرانیا باهوشن یا نیستن یا هرچیزه دیگه،شما تو تحلیلتون از یه کتاب و یه فرد بعنوان معیار استفاده کردین که ممکنه درست باشه،ممکنه نباشه و یه تحقیق بین المللی نیست
در مورد المپیادیام بگم که این یکیم شما نمیدونم بر چه اساسی همینطوری بی اطلاع صحبت میکنین!کجا کشورای دیگه فقط دانش آموزای علاقه مندشونو روونه مسابقات میکنن!برای دانش آموزان مقیم ایالات متحده(نه لزوما آمریکایی ها)اگر بتونن در مدارس خودشون نمره های خوبی بیارن و یا با معرفی دبیرانشون(قانونش دقیق یادم نیس)تو یه المپیاد سراسری تو ایالات متحده شرکت میکنن،درواقع طرح اولیه المپیاد از آمریکا اومده بیرون
درضمن فقط ایرانو چینم نیستن،هندم همین کارو میکنه(کشورای دیگه رو اطلاع دقیق ندارم،شاید بقیه کشورام همینطور باشن)
درمورد زلزله و ... هم یموقع کسی استعدادتو تواناییشو داره اما بکار نمیگیره و یموقع کسی همچین استعدادیو نداره،این مسئله اصلا به هوش ربطی نداره!ژاپنیه مدیری داره که میفهمه زلزله جون انسانو بخطر میندازه و اگه کاری واسش نکنن(باتوجه به تعداد بالای زلزله در ژاپن)کشوری واسشون باقی نمیمونه اما اینجا مدیر احمقی (ببخشید)داره تصمیم میگیره که اصلا جون بقیه واسش مهم نیس،درضمن چون تو ژاپن کمیت و کیفیت زلزله زیاده مجبورن اونا به این فکر باشن،مثلا زلزله اندازه زلزله آذربایجان ما واسشون تو سال چندین بار اتفاق میفته اما تو ایران نه به این تعداد
کلا نمیشه با مثال استدلال کرد و یا چیزیو ثابت کرد!
درکل ادعا ندارم ایرانیا خیلی باهوشن یا خیلی کم هوش اما اینجوری استدلال کردنم از یه ایرانی بعیده
اگر کسی قانع نشد حتما تو پست بعدی با سند(چه داخلی و چه خارجی)گسترده تر بحث میکنم
آها درمورد آریایی هام واقعا دیگه متاسفم،یه چیزه اثبات شدس ولی شنیدم که درصد کمی از ایرانیها ژن آریایی دارن!
چه اثباتی؟کی ثابت کرده؟
واقعا این بحث نژاد اریایی رو بیخیال بشید این که ادم خودشو نژاد برتر بدونه خیلی غلطه عین همون تفکر نازی هاست که خودشونو نژاد برتر میدونستن

h-blade
16-12-2012, 18:41

و اکنون نتیجه تحقیقات

ژاپنیها اینطورند؟

من فقط يه چيزو ميدونم اونم اينه كه شما دو تا هستين كه به خاطر هوش و آي كي فوق العاده كمتون ميانگين هوش ايراني ها رو آوردين پاييد به جز شما دو تا ما با هوش ترين افراد جهان هستيم....:n09:

البته اين كه مگي هوش همه ايراني ها كمه به يه ضرب المثل قديمي بر ميگرده كه ميگه: كافر همه را به كيش خود پندارد
:n08::n08::n08::n08::n08:

secretman
16-12-2012, 18:53
این سایت 50 تا سوال میپرسه و در آخر ضریب هوشی شما رو میگه

خیلی جالبه ، امتحان کنید

کلیک برای ورود به سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

50 تا سوال و 30 دقیقه وقت

دچار عقب ماندگي ذهني هستيد
كمتر از 70

ضريب هوشي شما كمتر از حد طبيعي است
بين 70 تا 90

ضريب هوشي شما طبيعي است
بين 90 و 120

ضريب هوشي شما بسيار زياد است
بالاتر از 120

MehranVB
16-12-2012, 19:48
دوستي داشتم كه مهندس پروژه برج ميلاد بود. هميشه راجع به اين پروژه موقع ساختش با اب وتاب صحبت ميكرد و من هم كه حوصله اش رو نداشتم فقط بهش نگاه ميكردم و سرمو براي تاييد تكون ميدادم ولي توي فكر خودم بودم. يه روز ديدمش كه خيلي ناراحت بود. ازش پرسيدم كه چي شده كه شروع كرد به تعريف كردن. گفت:
" امروز يه چيزي پيش اومد كه خيلي ناراحتم كرد. يه گروه ژاپني اومده بودن براي بازديد. حدودا ١٤ يا ١٥ نفر بودن ، هر دونفر با يكي از ما رفتن كه از چيزهاي مختلف بازديد كنن. من هم با دو نفرشون رفتم و شروع به توضيح دادن كردم . از سه طبقه زيرزمين شروع كردم واينكه حدود ٤٥٠ تا ٥٠٠ ميليون دلار هم هزينه ساخت اون شده به اضافه اينكه ٨ سال هم از موقع شروع تا پايانش طول كشيده و بعد main hall و تجهيزات basement , seismic device ، و بعد سالن اجتماعات رو نشونشون دادم و بعد هم رفتيم توي اسانسور كه قسمتهاي كلاهك و pinnacle رو بهشون نشون بدم كه توي اسانسور يكيشون پرسيد از اين قسمتshaft چه استفاده اي ميشه؟؟؟ من هم نيشخندي زدم و گفتم كه خوب معلومه ديگه اين قسمت كلاهك ٢٥٠٠٠ تني رو كه بزرگترين كلاهك برج مخابراتي در دنيا هست رو نگه ميداره. اون گفت نه منظورم اين نيست، يعني اينكه اينجا مسكوني هست يا اداري ؟؟ من گفتم نه اين قسمت خاليه و راه پله و اسانسور و انتقال تجهيزات از اينجاست. اون هم ديگه چيزي نگفت و رسيديم به بالاي برج . خلاصه اونجا هم يه سري چيزها رو نشون دادم و بعد رسيديم به رستوران گردان . چون هنوز راه نيفتاده بود من رفتم كه موتورش رو نشون بدم كه يكيشون گفت كه اين چرا اين شكليه؟؟؟ پيش خودم گفتم كه اينها چه جوري اينقدر كم استعدادن!!! رستوران گردان تا حالا نديدن و بعد هم با افتخار گفتم كه اين رستوران گردانه و يه عالمه توضيح دادم. خلاصه اون قسمتها كه تموم شد اومديم روي تراس كه اون يكي گفت : پس gyroscope اينجا كجاست ؟؟؟ من گفتم كه البته جايي براش تعبيه كرديم ولي فعلا در برنامه نيست كه اون رو در محل بذاريم ... ياروگفت جالبه چون من اون رستوران گردان رو فكر كردم كه gyroscope هست... روي تراس كه بوديم ژاپني اولي ازم سوال كرد كه اين كوهها مال كشور شماست؟؟؟ من هم بادي در غبغب انداختم و گفتم بله تمام اونها مال كشور ماست. گفت ارتفاعشون چقدره ؟؟ گفتم ٤٠٠٠ متر حدودا . گفت چقدر از اينجا فاصله داره ؟؟؟؟ گفتم حدودا ٨ تا ١٠ كيلومتر. گفت تله كابين هم داره؟؟ گفتم بله داره ، ميخواين ببرمتون اونجا؟ اسكي هم ميتونين بكنين. گفتن نه احتياجي نيست. اون اولي از من پرسيد كه شما مسوول پروژه هستين؟؟؟ و من هم كه خيلي جو گرفته بودم گفتم بله خودم هستم ( البته نبودم و فقط مسوول يه قسمت كوچيكش بودم) بعد يه چيزي به ژاپني به هم گفتن و شونه هاشون رو بالا انداختن و به ساعتشون نگاه كردن و گفتن بايد بريم براي ناهار. براي ناهار رفتيم و همهشون جمع شدن و من با اون اوليه سر يه ميز نشستيم. اولش ساكت بود و هيچي نميگفت، بعدش يه دفعه رو به من كرد و گفت شما گفتين اين برج shaft اش خاليه يعني استفاده اداري ومسكوني نداره؟؟ گفتم بله براي مخابرات ساخته شده. گفت شما گفتين اون كوهها هم مال شماست و كمتر از ١٠ كيلومتر با اينجافاصله داره؟؟؟؟ گفتم بله مطمئنا. گفت خوب اگه شما مسوول اين پروژه بودين چرا اين برج رو روي اون كوهها نساختين؟؟؟ گفتم اخه اين كه خيلي واضحه توي اونشرايط جوي اين همه مصالح براي ساختن برج اونجا رو چه جوري ببريم؟؟ گفت خوب من و دوستم هم همينو داشتيم بحث ميكرديم شما اصلا احتياجي به ساختن برج نداشتين يه دكل اونجا ميذاشتين . يه دكل مخابرات در ارتفاع ٤٠٠٠ متري بهتر از يه دكل روي يك برج ٤٠٠ متري عمل ميكنه. Shaft اين برج كه خاليه كاري انجام نميده. گفتم شوخي ميكنين، خوب اگه اينطوريه شما چرا خودتون بلندترين برج مخابراتي دنيا رو دارين ميسازين(SKY TREE بلندترين برج مخابراتي جهان در توكيو سال٢٠١٢ افتتاح شد ولي اون موقع در حال ساخت بود) ؟؟؟؟؟ گفت توكيو يه شهريه كه در كنار اب هاي ازاده. بلندترين منطقه اون ١٠٠ متر ارتفاع نداره . در ضمن تا ٦٥ كيلومتريش كوه ١٠٠٠ متري هم نيست چه برسه به كوه ٤٠٠٠ متري در فاصله ٩ كيلومتريش. گفتم اين همه برج مخابراتي تو دنيا هست... حرفم تموم نشده بود كه گفت برج رو كه براي رقابت نميسازن ، براي نياز ميسازن. تمام اونهاي ديگه هم از اين قاعده مستثني نيستن. ..... يك كم فكر كردم .. برج مسكو ، تيانشان، تورنتو، كوالالامپور .. راست ميگفت!!!! همه اينها در زمينهاي flat land ساخته شدن و حتي تا فاصله ده ها يا صد ها كياومتر اصلا يك تپه ٤٠٠ يا ٥٠٠ متري هم نيست!!!!!!!!
گفتم اخه ما نياز به يك سمبل ملي داشتيم ،،،، گفت شما ميتونستين يه سمبل ملي با ١٠ يا١٥ ميليون دلار درست كنين نه يك برج ٥٠٠ ميليون دلاري روي ضعيفترين نقطه شهر ،،، اونم بدون gyroscope كه حتي به يك طوفان اجازه ميده كه اون رو جابجا كنه و نه حتي زلزله. چون تا جايي كه من ميدون gyroscope به صورت built in كار گذاشته ميشه و بايد اون در محل قرار داده بشه و بعد pinnacle دورش ساخته بشه...
من ديگه جوابي نداشتم بدم فقط گفتم كه من مسوول ساخت اينجا نبودم و يه سري پرت وپلا كه از قيافه يارو فهميدم كه ديگه نبايد ادامه بدم ،،،، هر دو ديگه حرفي نزديم.... من هم داشتم زمين و زمان رو مقصر ميدونستم از اقا محمد خان قاجار كه چرا تهران رو وسط كوهها ساخت نه بغل يه پهنه ابي تا ما بتونيم راحت توش برج بسازيم تا كسي كه ٥٠٠ ميليون دلار رو هزينه اين برج كرد و علاوه بر اون فكر روزي كه يك جسم به وزن يك برابر ونيم USSR GEORGE WASHINGTON از ارتفاع ١٠٠٠ پا بخوره وسط بزرگراه همت!!!! و در يك سناريوي بدتر وارد پارك وي بشه و غلت بخوره بره پايين!!!!
از همه بدتر چيزي كه ازارم ميداد اين بود كه من دو سال و نيم اينجا كار كردم و بعدش دو سال هم درگير اينجا بودم ولي اصلا اين فكر به مغزم خطور هم نكرده بود و اين دوتا در عرض يك ساعت اين رو فهميدن!!! و تازه ما ايراني ها نميدونم از كجامون در اورديم كه باهوشيم؟؟؟.

Ramin khuzestan
16-12-2012, 19:51
ضریب هوشی من 110 بود البته نمیدونم این تست که دوستمون secretman ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گذاشتن معتبر بود یا نه!
علاوه بر خصلت هایی که بقیه دوستان در مورد ایرانیها گفتن یه خصلت دیگه هم دارن و اونم نژاد پرستیشونه که اونقد سطح فکر پایینی دارن که به اصالته هم وطن های خودشون هم احترام نمیذارن
نمونش جوک هایی که همه روزه به گوشمون میخورن در مورد ترک و لر و عرب و گیلانی و اصفهانی و تهرانی و قزوینی و ... بعد کافیه یه زلزله بیاد مثل همین زلزله که چند وقت پیش توی آذربایجان رخ داد تا مردم یاد هموطنشون بیفتن

Dj_aghamajid
16-12-2012, 20:10
بنظر من هوش ایرانی ها که هر روز هم می بینمشون متوسط به بالاست. اما مسئله اینجاست که چقدر از همین هوش استفاده میکنن در واقع چند درصد از مغزمون استفاد می کنیم. وگرنه بحث برتری ایرانی ها بر دیگران یا بلعکس نیست. همین ایرانی ها رفتن ژاپن تمام ATM ها رو بهم ریختن. چون انجا از هوششون برای رسیدن به هدف(منفی) استفاده کردن. متاسفانه ما همیشه دنبال میانبر زدن و در واقع دور زدن سیکل ها هستیم. نمیخوایم برای رسیدن به چیزی تلاش بکنیم.

اون تست رو من هم انجام دادم: شد 116