PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه چیز درباره قهوه | انواع قهوه و طرز ساخت آن

kasra_khan2003
13-07-2012, 17:28
سلام،

چند روز پیش دستگاه قهوه ساز خودم رو به دلایلی انداختم دور، میخواستم یکی دیگه بگیرم که یهو به ذهنم زد ببینم بدون قهوه ساز چطور میشه یه قهوه خوب درست کرد. در نتیجه گفتم این تاپیک رو بزنم تا اطلاعات و تجربیات خودمون رو به اشتراک بذاریم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برخی از خواص قهوه که از ویکیپدیا برداشتم:

۱- به دلیل خاصیت نشاط بخشی قهوه، ضد افسردگی است.

۲- نوشیدن یک فنجان قهوه در بسیاری از مواقع سردرد را برطرف می‌کند.

۳- قهوه به دلیل داشتن ماده‌ای به نام تانن از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند.

۴- تحقیقات ۹ ساله دانشمندان ژاپنی نشان می‌دهد مصرف منظم قهوه به دلیل دارا بودن اسید کلروژونیک، خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۴۹ درصد و مصرف نامنظم قهوه می‌تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۲۹ درصد کاهش دهد.

۵- محققان هلندی به این نتیجه رسیدند که نوشیدن یک فنجان قهوه در طی روز خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد. زیرا ترکیبات موجود در قهوه از جمله منیزیم و پتاسیم به سوخت و ساز قند در بدن کمک می‌کند.

۶- تحقیقات مریم سابقی و یاسر دری، دو محقق ایرانی در آمریکا نشان داده‌است که بوییدن دانه‌های قوه می‌تواند باعث بازگشت اشتهای از دست رفته پس از آشپزی شود. آنان معتقدند که مولکول‌های قهوه با حرکات جنبشی خاص خود باعث جدا شدن مولکول‌های غذا از گیرنده‌های بویایی بینی و بدین ترتیب باعث بازگشت اشتها می‌شود. این دو محقق همچنین این روش را جهت افزایش سلامتی حیوانات در موسسه‌های تحقیقاتی پیشنهاد کرده‌اند.

sobery
11-12-2013, 09:12
البته از اصل موضوع یادتون نره که شما قرار بود طرز تهیه قهوه را بگید بدون استفاده از قهوه ساز و به جای اون از فواید قهوه گفتید که بسیار هم جالب و مفید بود ولی برید سر اصل مطلب و اگر طرز درست کردن یک قهوه خوب و خوش طعم به ذهنتون رسیده بفرمایید تا ما هم یاد بگیریم چون من قهوه دوست دارم . مرسی.

Atghia
11-12-2013, 10:12
همه چیز در مورد قهوه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

arshamis
11-12-2013, 18:19
چی شد پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بدون قهوه ساز چجوری درست کنیم؟؟؟؟

Atghia
11-12-2013, 18:26
دوستان تاپیکی که اون رو آپ کردید مربوط به بیش از یکسال قبل هست! لطفا برای ادامه بحث و اطلاعات بیشتر به لینکی که گذاشتم مراجعه کنید.