PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن مكرر سيستم

sarmast65_ata
08-07-2012, 12:19
با سلام
من الان يه چند هفته ايي هستش كه سيستمم مكرر خاموش ميشه حتي وقتي هنوز ويندوز بالا نمياد هم خاموش ميشه
اون بوق كوتاهي كه موقع روشن شدن سيستم مياد اگه خيلي كوتاه باشه سيستم خاموش ميشه ولي اگه يكم بلندتر باشه سيستم مياد راحت بالا
حتي پاور رو هم عوض كردم ولي درست نشد
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

tasmin
08-07-2012, 12:44
رم کامپیوترتون را چک کنید.

Ehsanpark
08-07-2012, 15:53
علتهای مختلفی میتونه داشته باشه.
1- به نظرم علت اصلی داغ شدن بیش از حد سی پی یو باشه که اجازه لود شدن رو به سیستم نمیده.
2-کارت گرافیکتون احتیاج به تعمیر یا زدن سیلیکون داشته باشه.
3-رم کامپیوتر به مشکل برخورده.
4-مادربورد نمیتونه برق رو درست به قطعات برسونه.
(کامپیوتر من الان 2 روزه همینطوره).اگه میتونید بیاید تو وینوز چک کنید ببینیند قسمت cpu usage چند درصد اشغال میشه؟

sarmast65_ata
08-07-2012, 16:37
مطمئنن به داغ شدن ربط ي نداره چون اگه نيم ساعت روشن بمونه ديگه هيچ اتفاقي نمي افته مهم همون 10 دقيقه اول هستش يا موقع بالا اومدن خاموش ميشه يا وقتي ويندوز اومده بالا همون 10 مين اول

EXTREME
08-07-2012, 19:20
اگه رو نصب ویندوز هم مشکل خاموش شدن دارین مشکلتون سخت افزاری است
اگه دمای قطعات همه طبیعی باشه و باز هم مشکل خاموش شدن رو داشتین باید پاور و مینتون رو بررسی کنید
این مشکل میتونه از تداخل سخت افزاری و ویروس هم باشه

sarmast65_ata
12-07-2012, 10:24
امتحان نكردم كه موقع نصب ويندوز هم سيستم خاموش ميشه يا نه
ولي performance كه گرفتم حدودآ تا 7 دقيقه بعد از روشن و بالا اومدن سيستم cpu usage رو 100 درصد داره كار ميكنه كه خودم احتمال ميدم براي اسكني هستش كه نود 32 انجام ميده ولي مطمئن نيستم اكثر خاموش شدن سيستم هم همون 30 دقيقه اول روشن شدن هستش
پاور رو هم تازه 2 هفته ايي ميشه عوض كردم

EXTREME
12-07-2012, 10:32
امتحان نكردم كه موقع نصب ويندوز هم سيستم خاموش ميشه يا نه
ولي performance كه گرفتم حدودآ تا 7 دقيقه بعد از روشن و بالا اومدن سيستم cpu usage رو 100 درصد داره كار ميكنه كه خودم احتمال ميدم براي اسكني هستش كه نود 32 انجام ميده ولي مطمئن نيستم اكثر خاموش شدن سيستم هم همون 30 دقيقه اول روشن شدن هستش
پاور رو هم تازه 2 هفته ايي ميشه عوض كردم
خوب اگه امتحان نکردین امتحان کنید مواردی که گفته شده

sarmast65_ata
12-07-2012, 13:34
يعني ويندوز رو عوض كنم؟آخه سخته برام دوباره اين همه برنامه رو بريزم از نو دوست دارم اگه مشگل ويندوز نباشه نخوام اين كارو انجام بدم

EXTREME
12-07-2012, 18:24
يعني ويندوز رو عوض كنم؟آخه سخته برام دوباره اين همه برنامه رو بريزم از نو دوست دارم اگه مشگل ويندوز نباشه نخوام اين كارو انجام بدم

دوست من نصب ویندوز برای اینه که بفهمیم مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری که اگه نرم افزاری است دیگه سراغ چک کردن قطعات نریم و راه های نرم افزاری رو تست کنیم واگه وسط نصب ویندوز خاموش کرد پاور دمای قطعات و خود مین رو بررسی کنیم

اگه واقعا براتون سخته اینکارها پس با این مشکلتون بسازین

DariushGreat
12-07-2012, 18:54
یک بار رم رو در بیار. پین هاش رو با پارچه نرم تمیز کن و درگاهش رو هم با فوت یا فشار باد گرد گیری کنید و دوباره جا بزن
همین کار رو هم با گرافیک بکن
برای منم این جوری شد به پیشنهاد یکی از دوستان اهل فن با این حرکات برطرف شد :blink:

شاد باشی

sarmast65_ata
12-07-2012, 23:58
ناراحت نشو داداش گلم
چشم من فردا ویندوزو عوض می کنم ببینم چی میشه خودم بیشتر احتمال میدم برای ویندوز باشه یا ویروسی چیزی باشه که اون اول کار فعال میشه چون اگه بحث دما باشه باید بعد 2 ساعت کار هم خاموش بشه که نمیشه ولی تو 30 دقیقه اول این اتفاق می افته یا اگه مشگل رم باشه همون اول بالا نمیاد نه اینکه خاموش بشه
ممنونم از راهنماییت عزیزم

sarmast65_ata
13-07-2012, 14:20
من ویندوز رو هم عوض کردم ولی این مشگل همچنان پابرجاست
اون صدای بوق کوتاهی که موقع روشن شدن کامپوتر میاد ازکجا میاد؟چون به نظر خودم هر مشگلی که هست از اونه چون اگه این صدای بوق خیلی خیلی کوتاه باشه کامپوتر خاموش میشه ولی اگه یکم بلندتر و طولانی تر باشه کامپوتر خاموش نمیشه حتی این خاموش شدن موقعی هستش که هنوز ویندوز بالا نیومده و تو همون مراحل اولیه که وقتی کامپوتر رو روشن میکنم خاموش میشه ممنون میشم راهنمایی کنید
در ضمن پاور رو حدود 2 هفته پیش عوض کردم

EXTREME
13-07-2012, 15:08
پس در حین نصب ویندوز خاموش نشد ؟
بوق کوتاه اگه بوق سلامت رم منظورتون هست طبیعیه اون از اسپیکر روی مین میاد

sarmast65_ata
13-07-2012, 15:19
در حین نصب ویندوز هم خاموش شد. اون بوق بعضی وقتا خیلی کوتاه زده میشه و بعد کامپیوتر خاموش میشه. بعضی وقتا هم که سیستمو روشن میکنم اون بوق طبیعیه و خاموش نمیشه. یعنی مشکل از رمه؟

EXTREME
13-07-2012, 15:27
پس مشکلتون سخت افزاری است
مشکل از طرف مین است مینتون ایراد داره
بایوس مین اول از همه باید آپدیت بشه درست نشد باید مدار تغذیه مین چیپ جنوبی و i/o چک بشه

کابل atx مین رو بکشین و سیستم رو روشن کنید بزارید همینطوری باشه ببینید سیستم خاموش میشه یا نه

پاور رو هم که تست کردین
دمای قطعات رو هم که میگین مشکل نداره