PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد ديسك دوم

masoud_35_teh
04-04-2005, 09:40
من يه هارد 40 دارم ميخوام يه هارد 80 ديگه رو سيستمم اضافه كنم ولي وقتي سيستم بالا مياد از 4 پارتيشن فقط يك پارتيشن رو نشان ميده و وقتي كه رو اون پارتيشن كليك ميكنم ميگه بايد فرمت بشه . در ضمن تو ست اپ هم هارد رو ميشناسه .
در ضمن وقتي با همون هارد سيستم به عنوان مستر بالا مياد مشكلي نداره .
هر كي ميتونه راهنمايي كنه :roll:

M.R.M
04-04-2005, 17:02
سلام دوست عزيز.
سوال شما كمي گمراه كننده است و مفهوم را كامل نميرساند ، در هر حال من كارهايي را كه بايد در هنگام اضافه نمودن يك هارد جديد به سيستم انجام داد به شما ميگويم.
شما خوب به مراحل دقت كنيد و اگر مشابه اين انجام داده ايد و به مشكل بر خورده ايد بگوييد تا بيشتر راهنماييتان كنم :
اول از همه ميخواهم يك نكته را به شما بگويم.
هميشه سعي كنيد در اين گونه مواقع هارد Master يا اصلي خود را هارد با ظرفيت بالاتر در نظر بگيريد و ويندوز خود را روي آن نصب كنيد و سپس هارد با ظرفيت كمتر را به آن متصل كنيد.
اما در مورد مشكل شما :
با اين توضيحاتي كه شما كه داديد بايد هارد Master هارد 40 گيگ و هارد Slave هارد 80 گيگ باشد. كه اين تنظيمات را بايد از طريق جابجا كردن جامپرهاي پشت هاردها انجام دهيد.
بايد عمليات Detecting را در قسمت Setup دستگاه انجام دهيد.
بعد از اينكه ويندوز بالا آمد بايد از طريق برنامه Partition Magic كه كار با آن نيز بسيار ساده است ، هارد 80 خود را پارتيشن بندي و فرمت كنيد. در غير اين صورت هيچ كدام از درايوهاي هارد 80 خود را نخواهيد ديد و نخواهيد توانست از آنها استفاده كنيد ( اگر هاردتان نو باشد ).
اما يك پيشنهاد ديگر نيز به شما ميكنم كه كارتان را بسيار ساده تر خواهد كرد.
شما ابتدا هارد 40 خود را از سيستم جدا كرده و هارد 80 را به جاي آن متصل كنيد و پس از عمليات Detecting آن را از طريق FDISK پارتيشن بندي و آماده كنيد.
بعد آن را به هارد 40 خود متصل كرده و بعد از شناسايي وارد ويندوز شويد.
به اين ترتيب ديگر نيازي به هيچ كار اضافي نخواهد بود و مبتوانيد از درايوهايي كه توسط پارتيشن بندي ساخته ايد استفاده كنيد.
اگر در هر كدام از اين روشها مشكلي داريد بگوييد تا آموزشش را برايتان بنويسم.
موفق باشيد. :)

masoud_35_teh
05-04-2005, 17:37
دوست عزيز فكر ميكنم كه هارد من مشكل پيدا كرده چون وقتي مسترش ميكنم و اف ديسك ميكنم 30 گيگا ميشناسه وفقط يك پارتيشن ميشناسه در صورتي كه هارد من 80 گيگ است .
اگه راهي سراغ داريد كه بشه همه هارد رو پس گرفت بگين
ممنون ميشم

M.R.M
07-04-2005, 12:06
سلام دوست عزيز.
اگر شما از 80 بودن هارد خود مطمئن هستيد و اگر هارد ديسك شما نو است ، پيشنهاد ميكنم فورا آن را به محل خريداري برده و مراتب را به فروشنده اطلاع دهيد.
زبرا چنين مشكلي ( لاقل در مورد يك هارد ديسك نو ) نبايد به وجود آيد.
موفق باشيد. :wink: