PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طرح شكوايه از محدوديت upstream(آپلود) شركت مبين‌نت

m654
06-07-2012, 19:54
درود
تا آنجايی كه من اطلاع دارم(از آي‌پي بر مي‌آمد) دست‌كم مركز و جنوب‌غرب اين اپراتور به‌طور مستقيم از مخابرات پهناي باند نمي‌گيرد. و همان‌طور كه مي‌دانيد پهناي باند فروشي مخابرات متقارن است؛ يعني 100مگابيت دريافت 100ارسال(12.5مگ دانلود و 12.5آپلود) و به همين نسبت. اما به تصريح قانون و ماده 16 مصوبه22/04/81 شوراي عالي اداري ماده 16-
وزارت پست و تلگراف و تلفن مكلف است در اجراي ماده 103 قانون برنامه سوم توسعه با اولويت لازم نسبت به تقويت شبكه مخابراتي كشور و ايجاد تسهيلات جهت واگذاري خطوط ارتباطي براي شبكه بين دستگاهي و دسترسي مناسب به شبكة جهاني اطلاع‌رساني (اينترنت) متناسب با اقدامات توسعة سيستمهاي كامپيوتري و طراحي و استقرار شبكه در دستگاههاي دولتي تمهيدات لازم را به عمل آورد. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بايد متناسب با توسعه سيستم‌هاي كامپيوتري باشد و باتوجه به آخرين ويرايش‌هاي سخت‌افزاري وايمكس، اين خدمات نزديك به تقارن است و خدمات مبين‌نت خارج از ضابطه است.چرا كه با استانداردهاي جهاني سازگار نيست(1).
من متن زير را به نماينده جنوب‌غرب(اهواز) ارسال كردم؛ شما نيز با ارسال آن به مسئول و نماينده ناظر قوه‌قضائيه(ارتباطات راديويي) در اين طرح مشاركت كنيد.
به اميد اينترنتي بدون احساس نياز نظارت
در پايان پيامتان حتماً شماره هشت‌رقمي اشتراك مبين‌نت، منطقه دريافت سيگنال و نام‌و نام‌خانوادگي را ذكر كنيد.

نمونه نامه:
با سلام
بنده دو ماه است كه از خدمات وايمكس شركت مبين نت استفاده مي‌كنم كه برخلاف استانداردهاي تبيين شده خدمات آپلودي نه متقارن كه نزديك يك به هشت و ده براي وايمكس درنظر گرفته. بدينوسيله و بدليل مغايرت با بند 16 مصوبه دولت الكترونيك شوراي عالي اداري تقاضاي پيگيري و اصلاح مورد مصرّح قانون را دارم.طبق استاندارد جهاني و آخرين ويرايش‌هاي آن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مصطفي بيرگاني
شماره اشتراك12345678
اهواز منطقه شهرك قائم

جهت تسريع در ارسال نامه از اين فرم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده كنيد.

اداره كل ارتباطات راديويي همدان(همدان) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اداره كل ارتباطات راديويي شمال ( تهران – مركز امام ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اداره كل ارتباطات راديويي شمال شرق ( مشهد ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اداره كل ارتباطات راديويي شمال غرب ( قزوين ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اداره كل ارتباطات راديويي مركز ( اصفهان ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اداره كل ارتباطات راديويي جنوب ( شيراز) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اداره كل ارتباطات راديويي جنوب شرق ( بندرعباس ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اداره كل ارتباطات راديويي جنوب غرب ( اهواز ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در سلامت و شادي‌و آزادي

hooss128
06-07-2012, 21:38
جوابی هم بهت دادن ؟ هر موقع جواب رو بهت دادن بگو تا ما هم در جریان باشیم
این فقط برای آپلود هست و ربطی به دانلود نداره ؟!!

m654
06-07-2012, 21:44
مي‌دانم كه خدمات اين روزها تعريفي ندارد ولي اين موردي است كه مدت‌هاست بجاست و اصلاح آن به‌جا!

شايد بدانيد پهناي باندفعلي كشور به‌طورعام به‌دلايلي غيرسخت‌افزاري محدود شده؛ پس آن بحث را بگذاريم براي وقتي ديگر، پدرانمان گفته‌اند سنگ بزرگ نشانه نزدن است.

=CYBER=
06-07-2012, 22:21
آپلود به کنار این شرکت سرعت اکثر سرویس های 1 مگابیت و 2 مگابیت رو تو 512 لیمیت کرده که از داخل مودم قابل مشاهده هست .
dowlink و uplink رو 512000 ست شده .
من چندین بار تماس گرفتم ولی قبول نکردن گفتن به اون اعداد ربطی نداره سرویس شما 1 به 4 هست و این سرعت شما که از صبح تا شب با 60 دانلود می کنید نرمال هست .
شب ها دیگه دانلود نمی کنم چون بی فایده هست برای 200-300 مگابایت دانلود شبانه با سرویس 1 مگابیت 6 ساعت کامپیوتر رو روشن بزارم .

m654
06-07-2012, 22:55
پاسخ دادم در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).