PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با این خط خرچنگ قرباغه چیکار کنم؟

asrin
15-07-2006, 16:54
سلام
یه فایل ازword12 رو دارم که بعد از نصب دوباره ی ویندوزxp sp2 وقتی بازش میکنم تو مسیر فمنتها نوشه persain web خط متنم شده خرچنگ قورباغه هر کاری میکنم درست نمیشه میشه لطف کنید و کمکم کنید
:sad: :sad: :sad: :sad:

Devil Lord
15-07-2006, 17:01
1- احتمال داره Font ی که قبلا رو ویندوز شما بود و این خط رو نشون میداد با عوض کردن ویندوز از بین رفته و در ویندوز جدید این فونت وجود نداره
2- که احتمالش بیشتر از اولیست در قسمت View به Encoding برین چون Word هم مثل وب بروزر ها خاصیت عوض کردن استاندارد Encode رو داره حالت های مختلف موجود در این قسمت رو امتحان کنید به احتمال زیاد خوب میشه

asrin
25-07-2006, 21:49
ببخشيد يه كم دير جواب دادم اما من اصلاENCODING رو تو ليست view ندیدم .
راه حل دیگه ای ندارین؟

saviss
25-07-2006, 22:16
ببخشيد يه كم دير جواب دادم اما من اصلاENCODING رو تو ليست view ندیدم .
راه حل دیگه ای ندارین؟
شما زبون فارسي روaddكرديد توي ويندوزتون؟
اگه نكرديد
اين كاررو بكنيد واونوقت اگر كه بازهم ENCODING نداشتيد خبر بديد

shvalaie
26-07-2006, 14:18
سلام دوست عزيز
متاسفانه فكر نمي‌كنم كه مشكل شما كمبود فونت باشه. چون اگه توي فايلت از فونتهايي استفاده كرده باشي كه توي ويندوز جديدت اون فونتها نباشه، متاسفانه يا خوشبختانه از توي نوارابزاري كه فونت استفاده شده رو نشون مي‌ده متوجه نمي‌شي. مثلا اگه شما توي فايل يه خط رو با فونت مريم نوشته باشي و اون فونت توي كامپيوترت نباشه، با اين حال توي نوارابزار، اونجا كه مي‌توني فونت انتخاب كني، نام فونت رو مريم مي‌بيني در حالي كه خود word از يه فونت پيش‌فرض استفاده كرده.
داخل word يه قسمتي هست كه بهت كمك مي‌كنه ببيني تمام فونتهايي رو كه توي فايلت هست توي كامپيوترت هم هست يانه.
فقط كافيه كه بري توي tools و بعد options و بعد compatibility و بعد روي آيكون font subtitution كليك كني اگه تمام فونتهايي كه توي فايلت هست توي كامپيوتر هم باشه، بهت پيغام مي‌ده كه no font subtition is necessary.... اما اگه يك يا چند تا فونت توي كامپيوترت كم باشه، دقيقا بهت يه ليست مي‌ده و مي‌گه كه به جاي مثلا فونت مريم از فونت پيش‌فرض مثلا لوتوس استفاده كرده. اگه شما فونت مريم رو پيدا كني و بعد نصب كني، درست مي‌شه اما خودت هم مي‌توني بهش بگي كه به جاي مثلا لوتوس از يه فونت ديگه استفاده كنه.

asrin
29-07-2006, 09:17
شما زبون فارسي روaddكرديد توي ويندوزتون؟
اگه نكرديد
اين كاررو بكنيد واونوقت اگر كه بازهم ENCODING نداشتيد خبر بديد

زبان فارسي توي ويندوز هست اما Encoding رو ندارم.

asrin
29-07-2006, 09:21
سلام دوست عزيز
متاسفانه فكر نمي‌كنم كه مشكل شما كمبود فونت باشه. چون اگه توي فايلت از فونتهايي استفاده كرده باشي كه توي ويندوز جديدت اون فونتها نباشه، متاسفانه يا خوشبختانه از توي نوارابزاري كه فونت استفاده شده رو نشون مي‌ده متوجه نمي‌شي. مثلا اگه شما توي فايل يه خط رو با فونت مريم نوشته باشي و اون فونت توي كامپيوترت نباشه، با اين حال توي نوارابزار، اونجا كه مي‌توني فونت انتخاب كني، نام فونت رو مريم مي‌بيني در حالي كه خود word از يه فونت پيش‌فرض استفاده كرده.
داخل word يه قسمتي هست كه بهت كمك مي‌كنه ببيني تمام فونتهايي رو كه توي فايلت هست توي كامپيوترت هم هست يانه.
فقط كافيه كه بري توي tools و بعد options و بعد compatibility و بعد روي آيكون font subtitution كليك كني اگه تمام فونتهايي كه توي فايلت هست توي كامپيوتر هم باشه، بهت پيغام مي‌ده كه no font subtition is necessary.... اما اگه يك يا چند تا فونت توي كامپيوترت كم باشه، دقيقا بهت يه ليست مي‌ده و مي‌گه كه به جاي مثلا فونت مريم از فونت پيش‌فرض مثلا لوتوس استفاده كرده. اگه شما فونت مريم رو پيدا كني و بعد نصب كني، درست مي‌شه اما خودت هم مي‌توني بهش بگي كه به جاي مثلا لوتوس از يه فونت ديگه استفاده كنه.

دوست عزیز مسیری رو که معرفی کردید رفتم اما همه ی فونتها ی توی فایل روی کامپیوتر هم هست.
کممممممممممک :sad:

shahedi
31-07-2006, 19:03
برنامه تعميري فايل هاي آفيس را دانلود كن

asrin
01-08-2006, 17:43
برنامه تعميري فايل هاي آفيس را دانلود كن

ممنون فقط از كجا دانلود كنم
:eh: