PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 92 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13

Alireza SM
25-02-2013, 19:44
ممنون از پاسخت
والا تو این کشور به چیزی که نمیشه اعتماد کرد حرف مسئولین هست
فقط خدا نکنه که جوگیر بشن
همین سوالات رو پرسیدم هنوز جوابی نگرفتم بعد 2 روز

اینجور چیزا رو پرسیده باشی که بهت جواب نمیدن که. اینا به سنجش مربوط نیست. مجلس در موردش تصمیم میگیره و وزارت آموزش پرورش و کارگروه ماده 4 و ... نحوه پذیرش انتخاب دانشجو رو به سنجش ابلاغ میکنن و سنجش فقط عامل هست.
پرسش و پاسخ اونجا فقط برای موارد فنی ثبت نام و ... هست. البته بعضی وقتا هم اونا پاسخت رو میدن ولی توی صفحه نمیاد؛ بهتره یه Refresh هم بکنی

Alireza SM
25-02-2013, 19:47
چرا برا منو نگفتید؟

ادبیات 80
معارف 60
عربی 30
زبان 90

درک عمومی هنر 60
ریاضی فیزیک 70
ترسیم فنی 50
تصویری 70
نمایشی 50
موسیقی 50
مواد 50

پ.ن: البته هدفام بیشتر از ایناست ولی خب میخوام بدونم اینا چی میشه. مرسی

حدود نمره اکتسابی: 11310 حدود رتبه اکتسابی: 60-1

همه چی میشه قبول شد با این رتبه

mohammad varaste
25-02-2013, 21:34
مورد اول :
حدود نمره اکتسابی: 6100 حدود رتبه اکتسابی: 12000-10000

مورد دوم :

حدود نمره اکتسابی: 6600 حدود رتبه اکتسابی: 8000-7000

مورد سوم :

حدود نمره اکتسابی: 7510 حدود رتبه اکتسابی: 4000-3500
کسی رومیشناسین که با سهمیه جانبازی جایی قبول شده باشه یکی ازدانشگاه های خوب تهران مثل خواجه نصیر یا شهید عباسپور یا تهران ؟ میشه فهمید با چه نمره هایی رفتن ؟
اونی که سهمیه جانبازی داره ولی تو منطقه 3 درس خونده با یه نفر که توی منطقه 1 بوده تفاوتی دارن ؟

mohammad varaste
25-02-2013, 21:39
علیرضا این نرم افزارشو میتونی گیر بیاری واسه دانلود ؟

یا یه کاری کنی همه بتونن استفاده کنن ؟

اینطوری شما هم تو زحمت نمی افتین

A/|\IR
25-02-2013, 22:41
تو شیمی همه ی واکنش های بیان شده رو باید حفظ باشیم؟
واکنش هاب معروف سوختن و اکسایش و ... که هیچی
واکنش هایی که میاره برای تشخیص نوعش، هم باید حفظ باشیم یا نه؟

After4Ever
25-02-2013, 22:54

دبیر ما می گفت آره...
تو شیمی همه ی واکنش ها جز 4 واکنش های اصلیه و باید خودمون حدس بزنیم (البته حفظ هم بکنیم چون تو تست اوضاع فرق می کنه)
کلا 6 یا 7 واکنش هست که استثناست که جز واکنش ها نیست...

Alireza SM
25-02-2013, 22:55
کسی رومیشناسین که با سهمیه جانبازی جایی قبول شده باشه یکی ازدانشگاه های خوب تهران مثل خواجه نصیر یا شهید عباسپور یا تهران ؟ میشه فهمید با چه نمره هایی رفتن ؟
اونی که سهمیه جانبازی داره ولی تو منطقه 3 درس خونده با یه نفر که توی منطقه 1 بوده تفاوتی دارن ؟

سهمیه ها کلا ارتباطی به هم ندارن.
با این درصدها بدون سهمیه هم میتونی قبول بشی مثل پسر خوب سرتو بندازی پایین و تست بزنی؛ خواجه نصیر که سهله از علم و صنعت و امیرکبیر هم میتونی قبول شی.

Alireza SM
25-02-2013, 22:55
علیرضا این نرم افزارشو میتونی گیر بیاری واسه دانلود ؟

یا یه کاری کنی همه بتونن استفاده کنن ؟

اینطوری شما هم تو زحمت نمی افتین

نه نمیشه. این نرم افزار برای شرکت کنندگان گزینه دو طراحی شده و من از طریق پسرعموم که ثبت نام کرده دسترسی دارم

Alireza SM
25-02-2013, 22:57

هیچکدوم از واکنش های کتاب درسی طوری نیستن که حفظون سخت باشه.
دلیل اینکه نمیتونی واکنش حفط کنی اینه که به جای قواعد فرمول نویسی و واکنش نویسی؛ میری سراغ حفط کردن خود واکنش ها. مثلا وقتی یه اسید و یه باز میبینی که واکنش دادن دیگه لازم نیست واکنش رو حفط باشی. تابلوئه که فرآورده میشه یه نمک + آب

4Amir4
26-02-2013, 08:54
سلام

ببخشید من کتاب "دینی" انرژی اتمی رو 2 هفته پیش تموم کردم ، حالا میخوام دوره بزنم .
بار اول که خوندم تست های تالیفی رو زدم ، به نظر شما الان چگونه بخونم که کاملتر و بهتر یاد بگیرم ؟ از سال دوم شروع کنم ؟ یا مثلا چند درس سال دوم و چند درس سال سوم و ... ؟

به نظر شما "تاریخ ادبیات" چگونه بخونم و کی بخونم ؟ الان بخونمش ؟ میشه راهنمایی کنید ؟

ممنونم

آقا علیرضا میشه ما رو هم راهنمایی کنی ؟
در ضمن معنی کلمات ادبیات فارسی بیشتر از کدام سال ها میاد ؟

ممنونم

After4Ever
26-02-2013, 09:47
آقا علیرضا میشه ما رو هم راهنمایی کنی ؟
در ضمن معنی کلمات ادبیات فارسی بیشتر از کدام سال ها میاد ؟

ممنونم
شما یک تست کنکور رو بزار جلوت ببین اصلا از یک سال میاد؟؟
نه عزیز از کل کتاب ها (ادبیات 2 و 3 و 4 ) 5 تست ترکیبی املا و لغت میاد....سختیش هم فقط بخاطره ترکبیبی بودنشه

mohammad varaste
26-02-2013, 14:54
بچه ها مبحث فیزیک کوانتوم که توی آخر بحث فیزیک پیش هست رو که میدونین چیه ؟
این مبحث توی دانشگاه به عنوان چه رشته ای شناخته میشه ؟

farshad6990
26-02-2013, 15:26
رشته ي فيزيك مانند بسياري از رشته هاي ديگر دانشگاهي، گرايش هاي متنوعي دارد كه در مقطع كارشناسي خيلي تفاوتي با يكديگر ندارند؛ در واقع بيش از ٪٨٠ از واحد هاي گرايش هاي مختلف فيزيك مشترك هستند…، با اين حال مباحثي كه در دو فصل آخر فيزيك پيش مطرح شده به ترتيب به رشته هاي فيزيك اتمي-مولكولي، فيزيك حالت جامد و فيزيك هسته اي مربوط مي شوند كه بحث هايي به روز و كاملا تخصصي هستند كه در سطح كارشناسي خيلي به آن ها پرداخته نمي شود و از اين رو اكثر دبيران در ارائه مطالب اين دو فصل و فهم آن به دانش آموزان دچار مشكل مي شوند كه اين، هم به دليل سنگيني و جديد بودن اين مطالب هست و هم اين كه اكثر دبيران گرامي، خود درك عميقي از مباحث مطرح شده ندارند.
موفق باشيد

After4Ever
26-02-2013, 15:40
یکی از دوستام با رتبه ی 400 داره فیزیک می خونه بغلش رتبه 30 هزار هم نشسته...به امید این که در ارشد فیزیک هسته ای بخونه

A/|\IR
26-02-2013, 16:38
همین الان فهمیدم کل عید رو مهمون شهرستانی داریم
بدبخت شدیم رفت
چه خاکی تو سرم بریزم؟ کتابخونه ها از چندم باز میکنن؟
اردو ها چطوره؟ ولی خودم از این اردو های مسخره خوشم نمیاد

mohammad varaste
26-02-2013, 16:47
برای رفتن به رشته فیزیک توی بهترین دانشگاه ایران چه رتبه ای لازمه ؟
شریف یا تهران یا امیر کبیر دارن این رشته رو ؟

After4Ever
26-02-2013, 17:08

دوستم که 400 شد اولش رفت تهران می گفت رتبه 4 هزار تو کلاسشون هست...ولی بعدش انتقالی به شهر خودش گرفت

Alireza SM
26-02-2013, 17:29

بله دارن همه گرایش ها رو هم میتونی برداری
شریف با بالای 4000 منطقه 2 و امیرکبیر با بالای 8000 من دیدم

Alireza SM
26-02-2013, 17:37
همین الان فهمیدم کل عید رو مهمون شهرستانی داریم
بدبخت شدیم رفت
چه خاکی تو سرم بریزم؟ کتابخونه ها از چندم باز میکنن؟
اردو ها چطوره؟ ولی خودم از این اردو های مسخره خوشم نمیاد

تسلیت میگم امیر منو هم در غم خودت شریک بدون.
کتابخونه ها بعضی هاشون بعد از 5 فروردین و بعضی ها نزدیکای 10 فروردین شروع میکنن. من ندیدم کتابخونه ای قبل از 5 فروردین باز باشه

A/|\IR
26-02-2013, 17:51
تسلیت میگم امیر منو هم در غم خودت شریک بدون.
کتابخونه ها بعضی هاشون بعد از 5 فروردین و بعضی ها نزدیکای 10 فروردین شروع میکنن. من ندیدم کتابخونه ای قبل از 5 فروردین باز باشه

این اردوهای عیدی چطوره؟ البته فک کنم اونجا از خونه بدتر باشه:|

Alireza SM
26-02-2013, 18:02

تجربه ای ندارم ولی فکر نمیکنم توی اردو بشه با آرامش و راحتی درس خوند. البته حدس میزنم فقط

PLAΨMID
26-02-2013, 20:37

به نظر من اردو نرو که همش کلک پوله . اینهمه درس رو توی ده پونزده روز میچپونن توی کله ات !! :n09:از زندگی سیر میشی !! :n02:
به نظرم یه راه حلی با همون مهمونا پیدا کن و دروسی که توش ضعف داری رو تقویت کن . اگه نشد قیدشو بزن و عید رو واسه خودت صفا کن :n08:. ولی اردو نرو که بیخوده .

A/|\IR
26-02-2013, 22:14
من زیاد زبانم خوب نیست
واسه همین رو ۴۰-۵۰ درصد هم راضی هستم
رو چی تمرکز کنم بهتره؟
از نظر قواعد پایه هم وضعیتم جالب نیست

Alireza SM
26-02-2013, 22:28
من زیاد زبانم خوب نیست
واسه همین رو ۴۰-۵۰ درصد هم راضی هستم
رو چی تمرکز کنم بهتره؟
از نظر قواعد پایه هم وضعیتم جالب نیست

قواعد رو ول کن کنکور یعنی لغت و ریدینگ :n01:
از قواعد هم فقط ترتیب صفت ها رو بخون

farshad6990
27-02-2013, 00:35
ببينيد، در سطح كارشناسي مي توان گفت به ترتيب شريف، تهران، پلي تكنيك و علم و صنعت بالاترين كيفيت را دارند، ولي جدا از اينكه شايد براي قبولي در رشته ي فيزيك اين دانشگاه ها رتبه هاي نه چندان بالايي نياز باشد؛ اما اگر به اين مي انديشيد كه شايد بشود به آساني و با رتبه هاي ضعيف تر به اين هدف برسيد، بايد بگم كه در آينده سخت به مشكل مي خوريد؛ در واقع جنون محض است كه اگر بي علاقه و به علت اين كه رتبه ي خوبي كسب نكرده ايد و به صرف اين كه به دنبال اسم دانشگاه هستيد، رشته ي بسيار سنگين فيزيك! را انتخاب كنيد؛ لطمه ي بزرگي خواهيد خورد، به نظر من براي فيزيك خواندن و به طور كلي علوم پايه خواندن، فقط علاقه مهم نيست؛ بلكه بايد عاشق آن باشيد…
اينشتين: خدا تاس بازي نمي كند!!!

m-asadabadi
27-02-2013, 02:59

کوانتوم بیشتر به عنوان یه موضوع تو فیزیک مطرحه نه یه رشته
تو لیسانس یه درس فیزیک کوانتوم هست که بچه های فیزیک و الکترونیک دارند و یه مکانیک کوانتومی که فقط فیزیکی ها دارن
تو ارشد اکثر گرایش های رشته فیزیک ، گرایش ادوات رشته الکترونیک ، اکثر گرایش های رشته نانوتکنولوژی ... میتونن کوانتوم بر دارن
من خودم با فرشید رئیسی و محسن صالح این درسو داشتم
البته اون که تو فیزیک پیش هست بیشتر داستان و مقدمه کوانتوم هست نه خودش
خودش بر خلاف اون خیلی موضوع کم جذابیت و بیخودیه ،
بیشتر اسمش جالبه !

m-asadabadi
27-02-2013, 03:13

فکر میکنم از لحاظ آموزشی تو فیزیک بترتیب:شریف تهران صنعتی-اصفهان بهشتی از بقیه بهتر باشن
همونطور که علیرضا گفت خیلی مثل مهندسی برق و مکانیک رتبه های مشکلی نمی خاد
همسایه ما هم با حدود 9000 فیزیک امیرکبیر قبول شد
رشته خیلی سخت ، بدون استاد خوب تو گروههای آموزشی ، با پذیرش خیلی کم در دانشگاههای خارج و زمینه ی کاری نهایتا معلم!

After4Ever
27-02-2013, 09:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چقدر ادبیات شده!:n15:

pouyacapitan
27-02-2013, 10:08
رفقا کسی راهنمای برا من در مورد مدارا داره؟
کلا فیزیکم خوبه ولی اشکالات اساسیم تو فیزیک ۳ هست!فیزیک پیش خیلی خوبم.
این فیزیک ۳ رو می شه تو ۷ روز جمع بندی کرد؟
رشته ریاضی

Alireza SM
27-02-2013, 10:27
رفقا کسی راهنمای برا من در مورد مدارا داره؟
کلا فیزیکم خوبه ولی اشکالات اساسیم تو فیزیک ۳ هست!فیزیک پیش خیلی خوبم.
این فیزیک ۳ رو می شه تو ۷ روز جمع بندی کرد؟
رشته ریاضی

توی مدار ها همیشه حواست به یکسان بودن بار در خازن های سری و ولتاژ در خازن های موازی و همچنین جریان در مقاومت های سری و ولتاژ در مقاومت های موازی دقت کن. همین یه مورد رو دقت کنی میشه 25% نکات مربوط به مدار . انرژی و توان و ... هم که فقط با تست زدن میتونی بهش تسلط پیدا کنی.
کلا برای مدار اگه توی فهم مطالب مشکلی نداری برو تست های گاج سفید ویرایش قبلی ( جوکار ) رو بزن که تست تالیفی سخت نداره. بعدشم تست های خیلی سبز رو بزن .
اگه توی فهم مطالب و به کاربردن نکات مشکل داری DVD های کتاب " خازن و مقاومت و انرژی و توان در مدار " از کتاب های کنکوری فیزیک مهندس مسعودی رو تماشا کن. بعدش هر مداری بهت بدن راحت میتونی تحلیل کنی.

dooni
27-02-2013, 13:36
سلام
اقا علیرضا شما ازمونای کانون شرکت میکردین؟
کلا ترازتون در چه حد بود؟رتبتون چند شد؟:n26:

Hatek
27-02-2013, 15:56
سلام دوستان
دیروز دبیر هندسه ما میگفت:
دیفرانسیل رو ول کنین بچسبین به هندسه تحلیلی و جبر وحسابان چون دیف رو الان بخواین بخونین حجمش خیلی زیاده و باعث میشه از بقیه درسا عقب بمونین
و سر جلسه هم باید وقت زیادی صرفش کنی تا بتونی جواب بدی پس هم وقت خوندن و هم وقت جواب دادنشو بذارین برا درسای دیگه

بنظرتون خوب گفته؟

M E S S I
27-02-2013, 18:52
سلام دوستان
دیفرانسیل رو ول کنین بچسبین به هندسه تحلیلی و جبر وحسابان چون دیف رو الان بخواین بخونین حجمش خیلی زیاده و باعث میشه از بقیه درسا عقب بمونین
و سر جلسه هم باید وقت زیادی صرفش کنی تا بتونی جواب بدی پس هم وقت خوندن و هم وقت جواب دادنشو بذارین برا درسای دیگه

بنظرتون خوب گفته؟

آره راست میگن! تو هم که دیگه تو هندسه قوی تری!:n02:
تو کنکورم سوالای دیف سخت ترن و وقت گیرتر و کلا برا ما که پیجونده بودن!:n02: ولی هندسه هم حجمش کمتره و سنگین نیستن و هم میشه تستاشو با راه ها و کلک های رشتی :n02: جوابشونو پیدا کنی!

mohammad varaste
27-02-2013, 19:37
دیفرانسیل پیش 1 به نظرم خیلی اسونه اما مشتق و انتگرال خیلی سختن

pouyacapitan
27-02-2013, 23:44
سلام دوستان

بنظرتون خوب گفته؟

ایشون خیلی اشتباه کردن!
یکی دیفرانسیل نخونه فوقش ۳۰ درصد می تونه بزنه.
اینو با اطمینان می گم
کسی که نتونه دیفرانسیل یاد بگیره سخت می تونه بره سراغ گسسته!
البته میتونه تحلیلی بزنه اگه خوب خونده باشه ولی برا هندسه پایه هم هیچ تضمینی نیست که میحثیو که خوندی بزنی.
کلا تستای دیفرانسیل و ریاضی پایه رو بیشتر می شه با اطمینان زد .
اینطور بگم اگه دنباله بخونی حد بخونی می تونی بزنی.
همینطور مشتق!
کلا من از دیفرانسیل جای سخت(اهنگ تغییر-کمیت وابسه-بهینه سازی(البته چندان سختم نیست!این چند ساله کلی تست مفت دادن از این بحث!)+انتگرال که کلا خودم چیز زیادی درک نکردم.
ولی گسسته یک تستایی از این نظریه اعداد یا گراف می دن که!!!!
همینطور هندسه پایه!
این معلمتون روشش برا ۲۰-۳۰ خوبه

m-asadabadi
28-02-2013, 00:43
سلام دوستان

بنظرتون خوب گفته؟

این کاره نبوده !
کلا هر کار افراط تفریطی تو کنکور اشتباس
فک کنم 20-30 صفحه پیش یکی میگفت دیفرانسیل و پایه های مرتبط رو بخونین بقیه همه رو ول کنین درصدتون میشه 60!
تو درس ریاضی یه کنکوری که بخاد نتیجه درست و درمون بیاره باید همه جا رو در حد تست های ساده و متوسط بلد باشه بعد برای تست های سخت وقت خوندن و تست زدن شو تقسیم بندی کنه
چون شما چن تا مبحث رو خوندی و بقیه رو حذف کردید ؛ از کجا معلوم سر کنکور تست های اون مبحث سخت بیاد و نتونی بزنی
مثلا یادمه یه معلم معروف به بچه ها گفته بود کاربرد مشتق سوال زیاد میآد منم خوب درس میدم بقیه جاها رو ول کنین ؛ حتی اینو اول جزوه اش هم تایپ کرده بود :n02:
از شانس بدش اون سال حد اومده بود sin(1/x بعد سوال کاربرد مشتق یه بهینه سازی داده بود که بعید بود راهش سر جلسه به ذهن کسی برسه ، پنج شیش خطی هم راه حل داشت

4Amir4
28-02-2013, 10:50
سلام

دوستان درسته میگن زبان علیرضا جابری (همان خیلی سبز و تخته سیاه) اگه بتونی تستهاشو بزنی کنکور دیگه برات آسون میشه ؟
آخه من تستاشو زدم لامصب هر درس 100 تست واژگان داده ، وقتی تستای سراسری رو می دیدم باورم نمیشد به این راحتی بزنم ، به نظر شما توی کنکور امسال هم همین شکل خواهد بود ؟

یه سوال دیگه ، به نظر شما زبان فارسی رو کدوم درسا رو بخونم که بتونم به 2 تا سوالش پاسخ بدم ؟

به نظر شما من که رشته هنر هستم ، در این روزا روزی 9 الا 10 ساعت میخونم ، البته درسته کمیت مهم نیست ، کیفیت مهمه و تا اونجایی که میخونم سعی میکنم با کیفیت بخونم ، به نظرتون عید روزی چند ساعت بخونم و بعد عید ؟ میشه یه مشاوره بدید ؟

خیلی ممنونم

نادر1368
28-02-2013, 11:06
كسي كه گفت حساب ديفرانسيل و پايه رو 100 ميزنم!با تقريب خيلي خوبي ميشه قبول كرد!ولي يك رياضي دان بگه من حتما گسسته و هندسه

تحليلي و پايه رو 100 ميزنم با تقريب خوبي ميشه بهش فحش داد چون خيلي رياضت كشيده تا به اين نتيجه برسه نامرد!

البته شانس هم خيلي دخيله ممكنه مباحثي كه خوندي اسون باشه باقي قسمت ها رو هم كه نخوندي ميشه سخت!پس برنده كسي كه

همه مطالب رو كم و بيش گرفته باشه!

alavi71
28-02-2013, 11:08
كسي كه گفت حساب ديفرانسيل و پايه رو 100 ميزنم!با تقريب خيلي خوبي ميشه قبول كرد!ولي يك رياضي دان بگه من حتما گسسته و هندسه

تحليلي و پايه رو 100 ميزنم با تقريب خوبي ميشه بهش فحش داد چون خيلي رياضت كشيده تا به اين نتيجه برسه نامرد!

البته شانس هم خيلي دخيله ممكنه مباحثي كه خوندي اسون باشه باقي قسمت ها رو هم كه نخوندي ميشه سخت!پس برنده كسي كه

همه مطالب رو كم و بيش گرفته باشه!

سلام
کتابهای تست اغلب پر حجم هستند.
خیلی سبز هم پر حجم هست.
وقتی شما در یک کتاب هم تست کنکور و هم تستهای تالیفی و ... رو بتونی بزنی خب مطمئنا در کنکور هم میتونی بزنی
چون داری تیپهای سوالی زیادی رو میزنی.
پس این در مورد هر کتابی صادق است ...

A/|\IR
28-02-2013, 13:17
سلام

دوستان درسته میگن زبان علیرضا جابری (همان خیلی سبز و تخته سیاه) اگه بتونی تستهاشو بزنی کنکور دیگه برات آسون میشه ؟
آخه من تستاشو زدم لامصب هر درس 100 تست واژگان داده ، وقتی تستای سراسری رو می دیدم باورم نمیشد به این راحتی بزنم ، به نظر شما توی کنکور امسال هم همین شکل خواهد بود ؟

یه سوال دیگه ، به نظر شما زبان فارسی رو کدوم درسا رو بخونم که بتونم به 2 تا سوالش پاسخ بدم ؟

به نظر شما من که رشته هنر هستم ، در این روزا روزی 9 الا 10 ساعت میخونم ، البته درسته کمیت مهم نیست ، کیفیت مهمه و تا اونجایی که میخونم سعی میکنم با کیفیت بخونم ، به نظرتون عید روزی چند ساعت بخونم و بعد عید ؟ میشه یه مشاوره بدید ؟

خیلی ممنونم

برای زبان فارسی پنج مبحث نشر الگو من دارم خوبه

نادر1368
28-02-2013, 18:40
تستهاي تاليفي گاج فكر كنم از همه بهتر باشه البته براي مباحث رياضي هندسه پايش كه عاليه!تحليلي اگر براي هر سوال يه درس نامه نمي گفت

عالي ميشد!واقعا خيلي خفنه من از رو سه تا كتاب مطالعه ميكنم هر يكي يه راه حل جديد ارائه ميده:n02: يعني هرچي از يه كتاب ميگيري به وسيله

كتاب ديگه ول ميكني!:n13: گاج حسابانش دو سه تا درس نامه مختصر داره براي مشتق نشر الگو اموزشيش 6 بخش كرده مشتق حسابان رو!

مسائل و تستهاي منحصر به فرد ارائه ميكنه فكر كنم رتبه ها ميزان تسلط رو نشون خواهد داد:n02:از رو كتاب درسي هم بخوني فقط مسلط

باشي به بحث!شايد بدون محاسبه هم جواب پيدا كردي!:n27: اينم تمرين زياد ميخواد!

mohammad varaste
28-02-2013, 19:33
آخ آخ این مشتق پدرمو در آورده شدید.تو حسابان نشر الگو خوب توضیح داده ؟

After4Ever
28-02-2013, 21:10
میگم حالا که معلوم شد فیزیک اتمی برای چه مبحثیه...میشه بگید این آزمایش یانگ و موج لیزر و اینا برای چه رشته ای از دانشگاست؟

emad91
28-02-2013, 21:30
بچه ها تا یه حدی فکر کنم من بشناسین اینجا که دارم برا تجربی می خونم اما شدیدا نا امید شدم هر چی اختصاصی می خونم درصدام زیاد بالا نمیره البته نا گفته نماند بیشتر وقتم رو گذاشتم برا عمومی تا حالا و واقعا از نظر عمومی قوی شدم
به نظرتون اشتباهه با توجه به این که عمومیم خیلی خوبه و این یه پوئن خیلی مثبت برا رشته هنر هست بشینم از الان تا کنکور اختصاصیای هنر رو بحونم ؟ برآورد هم کردم راحت می رسم بخونم با توجه به این که از نظر عمومی خیالم راحته
اخه من تجربی فقط پزشکی می خوام شک دارم بتونم قبول شم :((
موندم سر دوراهی سینما هم خیلی دوست دارم

After4Ever
28-02-2013, 21:42
بچه ها تا یه حدی فکر کنم من بشناسین اینجا که دارم برا تجربی می خونم اما شدیدا نا امید شدم هر چی اختصاصی می خونم درصدام زیاد بالا نمیره البته نا گفته نماند بیشتر وقتم رو گذاشتم برا عمومی تا حالا و واقعا از نظر عمومی قوی شدم
به نظرتون اشتباهه با توجه به این که عمومیم خیلی خوبه و این یه پوئن خیلی مثبت برا رشته هنر هست بشینم از الان تا کنکور اختصاصیای هنر رو بحونم ؟ برآورد هم کردم راحت می رسم بخونم با توجه به این که از نظر عمومی خیالم راحته
اخه من تجربی فقط پزشکی می خوام شک دارم بتونم قبول شم :((
موندم سر دوراهی سینما هم خیلی دوست دارم

یادم 2 ماه پیش می گفتی می خواستی آزاد بری ...
به نظر من حالا تلاشت رو برای تجربی بکن ....اگر خدایی نکرده به هدفت نرسیدی آزاد بروه:n01:

emad91
28-02-2013, 21:46
آزاد که بدون کنکور نبود
سوره می خواستم بنویسم که بی خیال شدم ننوشتم ولی کاش می نوشتم :(
بعد ازاد هزینه اش برا سینما زیاده وقتی میشه سراسری رفت

Alireza SM
28-02-2013, 22:51
میگم حالا که معلوم شد فیزیک اتمی برای چه مبحثیه...میشه بگید این آزمایش یانگ و موج لیزر و اینا برای چه رشته ای از دانشگاست؟

لیزر که فقط برای فیزیک اتمی هست. موج های الکترومغناطیسی هم در گرایش های کوانتوم و اتمی بررسی میشن.

4Amir4
28-02-2013, 23:33
سلام

خیلی ممنونم

چرا کسی محل ما نمیذاره ؟

نادر1368
01-03-2013, 15:40
آخ آخ این مشتق پدرمو در آورده شدید.تو حسابان نشر الگو خوب توضیح داده ؟
مشتق كه خيلي از مباحثش از حسابان جديد حذف شده مونده به دونه تعريف مشتق!نشر الگو هم يه كم سطح بالاتر و خارج از محدوده حسابان

ميره جلو معلومه كه كامل فهميدنش به شدت راهت رو اسون ميكنه تو حساب پيش!گاج خيلي مختصر توصيح داده من از هردو به يك نسبت استفاده

ميكنم.

prodoctornuke
01-03-2013, 17:17
فیزیک سال دوم بهترین پیشنهاد چیه؟

prodoctornuke
01-03-2013, 17:19
تغییرات زیست پیش سال 87 تا الان خیلی زیاد بوده؟

After4Ever
01-03-2013, 17:50
من 88 اش رو دیدم خیلی تغییر نکرده ولی زیست یک جمله اش هم مهمه پس شما باید یک نگاه به ورژن جدید هم بندازی...ولی بازم می گم خیلی نه

برای هندسه ی تجربی جامع مفید مختصر چی خوبه؟

A/|\IR
01-03-2013, 19:19
امسال آره خیلی تغییر کرده حتما پی دی اف حذفیات رو دانلود کن که زیادی نخونی ولی چیزی اضافه نشده!
10 20 صفحه + فعالیت ها حذف شده

من 88 اش رو دیدم خیلی تغییر نکرده ولی زیست یک جمله اش هم مهمه پس شما باید یک نگاه به ورژن جدید هم بندازی...ولی بازم می گم خیلی نه

برای هندسه ی تجربی جامع مفید مختصر چی خوبه؟

هندسه مختصر:دی؟
سخترین سوالات ریاضی از بحث هندسه هست یا اگه میخونی مفهومی کامل بخون یا اصلا نخون که نمیشه جواب بدی (البته نظر منه)
کتاب هم فار رو پیشنهاد میدم

------
از کل ریاضیات پایه چند درصد تو تجربی میاد؟

After4Ever
01-03-2013, 19:25
امسال آره خیلی تغییر کرده حتما پی دی اف حذفیات رو دانلود کن که زیادی نخونی ولی چیزی اضافه نشده!
10 20 صفحه + فعالیت ها حذف شده

هندسه مختصر:دی؟
سخترین سوالات ریاضی از بحث هندسه هست یا اگه میخونی مفهومی کامل بخون یا اصلا نخون که نمیشه جواب بدی (البته نظر منه)
کتاب هم فار رو پیشنهاد میدم

------
از کل ریاضیات پایه چند درصد تو تجربی میاد؟

ا50 درصد ریاضی تجربی از پیش میاد (به گفته ی دبیرمون و تجربه ی خودم)
ولی خب آدم مثلا حد بخونه پیوستگی رو نخونه؟ پیوستگی رو بخونه مجانب رو نخونه؟
دنباله رو بخونه کامل نخونه؟
مثلات بخونه معادلات مثلات نخونه؟

prodoctornuke
01-03-2013, 21:40

dooni
01-03-2013, 21:43
چاپ 91 فیزیک پایه گاج به نظر من عالیه.

alavi71
01-03-2013, 22:36

سلام
تغییرات جزئی بوده نه کلی ...

A/|\IR
02-03-2013, 09:22
معلم خصوصی خوب ساعتی چند میفته؟
شیمی هیچی نمیفهمم - مبتکران ـو باز میکنم حوصلم نمیکشه بخونم از بس زیاده!

Alireza SM
02-03-2013, 11:34

مطالب رو بدون پیش نیازها مطالعه میکنی برای همینه که نمیتونی شیمی بخونی.
اول هرچی اشکال از فصل پیوند یونی و ساختارهای لویس و جدول یون ها و .... از دوم داری رو برطرف کن بعدش برو سراغ سوم.

pouyacapitan
02-03-2013, 14:34
رفقا من نیم سال اول ترازم می شد ۶۸۰۰ رتبه می داد در حد ۲۰۰۰!
الان با ۶۷۱۰ رتبه ۱۲۰۰ گرفتم!

*M!L4D*
02-03-2013, 15:37
رفقا من نیم سال اول ترازم می شد ۶۸۰۰ رتبه می داد در حد ۲۰۰۰!
الان با ۶۷۱۰ رتبه ۱۲۰۰ گرفتم!

آزمون دیروز کلا یکم عجیب غریب بود فک کنم واسه این بود که نسبت به آزمون های قبلی یکم سطح سوالات بالاتر رفته بود :n13:

alavi71
02-03-2013, 15:46

سلام
اول مباحث کتاب رو بخونید...
بعد درسنامه بعد تست.
اگر خوب درس رو مفهومی نخونده باشید در تست زنی موفق نیستید و انگیزتون پایین میاد
اگر سوال شیمی هم داشتید میتونم کمکتون کنم ...

Gita
02-03-2013, 17:32
اساتیدی مثل دادگستری، مسعودی،منتظری در برنامه های آموزشی که از تلویزیون پخش میشه فرصت برابر، گزینه جوان و... تدریس ندارن؟
ببینم برام موثره که DVD هاشون رو تهیه کنم؟

من از روی کتاب های کمکی خوب مطلب رو میگیرم ولی واقعا کند پیش میره اینجوری میترسم کلی از مباحث بمونه. یه دلیلش وسواسم در خوندنه اما دلیل دیگشم دور بودنم از درساست
میخوام ببینم تدریس باعث میشه سریعتر پیش بره؟
بعضیاشون نمونه کلیپ دارن اما دانلود برام راحت نیست

Alireza SM
02-03-2013, 19:07
اساتیدی مثل دادگستری، مسعودی،منتظری در برنامه های آموزشی که از تلویزیون پخش میشه فرصت برابر، گزینه جوان و... تدریس ندارن؟

من از روی کتاب های کمکی خوب مطلب رو میگیرم ولی واقعا کند پیش میره اینجوری میترسم کلی از مباحث بمونه. یه دلیلش وسواسم در خوندنه اما دلیل دیگشم دور بودنم از درساست

DVD های فیزیک و ریاضی مهندس مسعودی رو که حتما توصیه میکنم تهیه کنی و نگاه کنی واقعا سکوی پرتابی میشن برات توی فیزیک و ریاضی. در مورد زیست هم دکتر دادگستری بعضی شب ها توی برنامه کنکور آسان است رادیو فرهنگ ( همه شب از ساعت 12 الی 3 صبح پخش میشه) گاهی تدریس میکنن. کلا توصیه میکنم اگه خیلی وسواس داری و حتما دلت میخواد یه بار یه نفر درس رو بهت کامل بگه بعد بری سراغ کتاب؛ فقط در این صورت DVD های دادگستری رو تهیه کنی. در غیر این صورت اگه از روی کتاب های مختلف میتونی مطالب رو بفهمی خیلی نیاز به دادگستری نیست.
من کل DVD های اکبری و دادگستری و منتظری و مسعودی و احمدی و بازرگانی و ... رو دارم و همینطور کتابهاشون رو. بهت توصیه میکنم حتما فیزیک مسعودی رو تماشا کنی و همونطور که گفتم زیست دادگستری رو فقط در صورتی که نیاز به معلم داشته باشی نگاه کن.

pouyacapitan
02-03-2013, 19:17
آزمون دیروز کلا یکم عجیب غریب بود فک کنم واسه این بود که نسبت به آزمون های قبلی یکم سطح سوالات بالاتر رفته بود :n13:

دقیقا ازمون قبل هم اینجور بود.
دیگه قلمچی بعضی جاها شورشو در اورده با سوالاس سختش!

m-asadabadi
02-03-2013, 19:38

تدریس قطعا سرعت آدمو در مطالعه بالا می بره
اما به نظر من متاسفانه تدریس خوبی وجود نداره
به جز شیمی بهمن بازرگانی که اونم فقط شیمی2 و پیش1 هست

m-asadabadi
02-03-2013, 19:51

اینها در هیچ رشته ای از لیسانس "موضوع" نیست و حتی دانشجویان فیزیک هم اینها رو در درس "فیزیک عمومی" و درسطح تنها کمی بالاتر از دبیرستان میخونن ، اما در کارشناسی ارشد :
در مجموعه فیزیک گرایش های لیزر/پلاسما/اپتیک
در مجموعه مهندسی برق گرایش های فتونیک/مخابرات فیبر نوری/ اپتیک و لیزر(که فقط مالک اشتر داره)

After4Ever
02-03-2013, 20:55
اینها در هیچ رشته ای از لیسانس "موضوع" نیست و حتی دانشجویان فیزیک هم اینها رو در درس "فیزیک عمومی" و درسطح تنها کمی بالاتر از دبیرستان میخونن ، اما در کارشناسی ارشد :
در مجموعه فیزیک گرایش های لیزر/پلاسما/اپتیک
در مجموعه مهندسی برق گرایش های فتونیک/مخابرات فیبر نوری/ اپتیک و لیزر(که فقط مالک اشتر داره)

مگه مهندسی اپتیکال و لیزر لیسانس نیست؟ دیگه برا چی برای ارشد؟
ممنون

Alireza SM
02-03-2013, 21:53
مگه مهندسی اپتیکال و لیزر لیسانس نیست؟ دیگه برا چی برای ارشد؟
ممنون

بله حتی فیزیک مهندسی ها هم لیسانس وجود دارن که توی گرایش اپتیک و لیزر همه چیز در مورد لیزر رو بررسی میکنن.
این دوستمون زیاد از رشته فیزیک توی دانشگاه اطلاع نداشت. کسی که بگه این چیزا رو توی درس فیزیک عمومی میخونن یعنی چیزی از رشته فیزیک متوجه نشده. فیزیک عمومی حتی نیروشناسی و بررسی تکانه و انرژی و ... هم سطحش بسیار بالاتر از دبیرستان هست.
کسی که کارشناسی فیزیک گرایش اتمی تموم کرده باشه در مورد لیزر خیلی چیزها میدونه در حد کارشناس فیزیک اتمی. نه کمی بیشتر از دبیرستان !

Nocturne
04-03-2013, 18:58
این سوال (از معارف گاج) بنظر شما هم غلط میاد جوابش؟ (یکو زده)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohammad varaste
04-03-2013, 20:02
آره منم خیلی شک کردم به این جواب. چندتا سوال دیگه هم بودش حالا یادم نیست .

m-asadabadi
05-03-2013, 00:09
این سوال (از معارف گاج) بنظر شما هم غلط میاد جوابش؟ (یکو زده)

سنجش هم پاسخ سوال رو به غلط گزینه 1 اعلام کرده و گاج هم همون غلط سازمان سنجش رو کپی کرده
و برای این جواب اولا باید گزینه 1 باید به "... پایان کار نـدانستن" تغییر پیدا کنه و ثانیا گزینه 2 هم تغییر کنه .
اما بدون این تغییرات براساس منطق گزینه 2 درسته !

After4Ever
05-03-2013, 12:12
دوستان یک سوال
من وقتی آزمون های کانون ادبیات رو از یک درس میگه می رم تمام آرایه ها و قرابت ها رو می خونم (از نشر الگو) بعدش می رم بالای 70 یا 80 می زنم ولی اون جامع های سنجش رو وقتی می رم انگار اصلا تا حالا بیت ها رو ندیدم تقریبا نصفشون خارج از کتابه و هیچ ربطی به موضوعات کتاب نداره ...اون موقع ادبیات رو 30 یا 40 می زنم:n03:
دوستان پیشنهادی برای قرابت و آرایه ندارن...
کنکور هم جامع می یاد

Haj_Amoo
05-03-2013, 16:00
اصلاحیه‏‎ی دین و زندگی پیش دانشگاهی رو حتما ببینید. از اینجا:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m-asadabadi
05-03-2013, 23:34
دوستان یک سوال
من وقتی آزمون های کانون ادبیات رو از یک درس میگه می رم تمام آرایه ها و قرابت ها رو می خونم (از نشر الگو) بعدش می رم بالای 70 یا 80 می زنم ولی اون جامع های سنجش رو وقتی می رم انگار اصلا تا حالا بیت ها رو ندیدم تقریبا نصفشون خارج از کتابه و هیچ ربطی به موضوعات کتاب نداره ...اون موقع ادبیات رو 30 یا 40 می زنم:n03:
دوستان پیشنهادی برای قرابت و آرایه ندارن...
کنکور هم جامع می یاد

تناسب مفهومی و قرابت معنایی - هامون سبطی - انتشارات دریافت
آرایه های ادبی - زهرا شکری - انتشارات مبتکران که البته زیادی مفصله اما اگه بتونی ادبیات3 یا پیش اندیشه سازان قدیم رو پیدا کنی یه فصل جداگانه خودش آرایه ها رو خیلی خوب و خلاصه گفته بود

After4Ever
05-03-2013, 23:43
تناسب مفهومی و قرابت معنایی - هامون سبطی - انتشارات دریافت

آرایه های ادبی - زهرا شکری - انتشارات مبتکران که البته زیادی مفصله اما اگه بتونی ادبیات3 یا پیش اندیشه سازان قدیم رو پیدا کنی یه فصل جداگانه خودش آرایه ها رو خیلی خوب و خلاصه گفته بود

قرابت معنایی رو الان آنلاین خریدم....
در مورد آرایه ها کتابی که فرمودید متن به متن درسا رو گفته یا کلی آرایه ها رو یاد داده؟

griefcottage
06-03-2013, 10:59
سلام به همه
امیدوارم که تا اینجا خسته نشده باشین و تا آخر راه همینجوری ادامه بدین
دوستان من یه مشکلی دارم ،چون مشاور خوب توی شهرمون نداریم ..نیاز خیلی ضرروی به کمک همتون دارم...

من سال 91 کنکور دادم و اونجا که میخواستم قبول نشدم،میخواستم واسه سال دیگه بخونم اما به دو دلیل نشد..اولیش اینکه خودم نخوندم ...دوم چندتایی مشکلات خانوادگی(چون من توی یه شهر کوچیک زندگی میکنم)
اما توی کنکور 92 ثبت نام کردم..
الان دانشگاه پیام نور -رشته مهندسی فناوری اطلاعات دانشجو هستم!!(رشته خودمم تجربی بوده)
حالا چند روزه که خیلی دارم اذیت میشم ..کلا میخوام از شهر خودمون بزنم بیرون دیگه حس و حال موندن اینجا رو ندارم ...
وقتی ثبت نام میکردم کنکور زبان هم ثبت نام کردم ...
من سهمیه منطقه 3 دارم...از نظر درسی ،
عمومی ها رو خیلی خوب یاد میگیرم و یادم میمونه!بخصوص عربی،دین و زندگی..
ادبیات هم متوسط ..
زبانم که نخونده 60% زدم توی کنکور 91
اختصاصی ها : زیست رو خعلی خوب یاد میگیرم..اما شیمی،فیزیک مشکل دارم
ریاضی و بقیشم متوسط هس..
..هوشم خوبه اما هیچوقت نخوندم..حالا توی 3 ماه باقی مونده میخوام تا میتونم بخونم..
فقط نمیدونم کدوم رو بخونم که نتیجه بگیرم؟!زبان رو بخونم یا تجربی ؟
از نظر علاقه مثل همه دوست دارم پزشکی قبول شم اما توی 3 ماه میشه با توضیحاتی که دادم؟؟؟
اول پزشکی بعدش زبان..

با برنامه ریزی چند ساعته خودمو میتونم برسونم..

البته بگم اوایل که درسامو میخوندم چندتا کتاب رو تموم کردم،ادبیات دوم،دین و زندگی دوم و سوم ،کل کتابهای زبان،عربی دوم،زیست دوم (تا آخر فصل 4)هندسه،آمار،شیمی فصل اول
اینا رو اگه یه مرور کوچولو بزنم یادم میاد ..

ممنون میشم کمکم کنین چون سخت درگیر شدم

alavi71
06-03-2013, 11:15
سلام به همه
امیدوارم که تا اینجا خسته نشده باشین و تا آخر راه همینجوری ادامه بدین
دوستان من یه مشکلی دارم ،چون مشاور خوب توی شهرمون نداریم ..نیاز خیلی ضرروی به کمک همتون دارم...

من سال 91 کنکور دادم و اونجا که میخواستم قبول نشدم،میخواستم واسه سال دیگه بخونم اما به دو دلیل نشد..اولیش اینکه خودم نخوندم ...دوم چندتایی مشکلات خانوادگی(چون من توی یه شهر کوچیک زندگی میکنم)
اما توی کنکور 92 ثبت نام کردم..
الان دانشگاه پیام نور -رشته مهندسی فناوری اطلاعات دانشجو هستم!!(رشته خودمم تجربی بوده)
حالا چند روزه که خیلی دارم اذیت میشم ..کلا میخوام از شهر خودمون بزنم بیرون دیگه حس و حال موندن اینجا رو ندارم ...
وقتی ثبت نام میکردم کنکور زبان هم ثبت نام کردم ...
من سهمیه منطقه 3 دارم...از نظر درسی ،
عمومی ها رو خیلی خوب یاد میگیرم و یادم میمونه!بخصوص عربی،دین و زندگی..
ادبیات هم متوسط ..
زبانم که نخونده 60% زدم توی کنکور 91
اختصاصی ها : زیست رو خعلی خوب یاد میگیرم..اما شیمی،فیزیک مشکل دارم
ریاضی و بقیشم متوسط هس..
..هوشم خوبه اما هیچوقت نخوندم..حالا توی 3 ماه باقی مونده میخوام تا میتونم بخونم..
فقط نمیدونم کدوم رو بخونم که نتیجه بگیرم؟!زبان رو بخونم یا تجربی ؟
از نظر علاقه مثل همه دوست دارم پزشکی قبول شم اما توی 3 ماه میشه با توضیحاتی که دادم؟؟؟
اول پزشکی بعدش زبان..

با برنامه ریزی چند ساعته خودمو میتونم برسونم..

البته بگم اوایل که درسامو میخوندم چندتا کتاب رو تموم کردم،ادبیات دوم،دین و زندگی دوم و سوم ،کل کتابهای زبان،عربی دوم،زیست دوم (تا آخر فصل 4)هندسه،آمار،شیمی فصل اول
اینا رو اگه یه مرور کوچولو بزنم یادم میاد ..

ممنون میشم کمکم کنین چون سخت درگیر شدم

سلام با توجه به شرکت در دو رشته.
توصیه میکنم با توجه به قوی بودن دروس عمومی یک درس را انخاب کنید و درصد اون رو بالای 70-80 ببرید تا رتبه در اون درستون خوب بشه و در مجموه رتبه خوبی بهتون بدهد.
این کار به هر دو ازمون تجربی و زبانتون کمک خواهد کرد.
بریا موفقیت در کنکور تجربی باید اختصاصی ها رو خوب بزنید.
پس اول زیست رو کار کنید بعد از اون شیمی چون راحتتر هست.
البته اگر دروسی مثل فیزیک رو نخوندید حتما سعی کنید تا حدود 10 درصد بزنید تا از همسطحی با خیل بسیاری که این درس رو نمیزنند جدا بشید.
با تلاش در این ماهها به انچه میخواهید خواهید رسید.
موفق باشید

griefcottage
06-03-2013, 11:25
سلام با توجه به شرکت در دو رشته.
توصیه میکنم با توجه به قوی بودن دروس عمومی یک درس را انخاب کنید و درصد اون رو بالای 70-80 ببرید تا رتبه در اون درستون خوب بشه و در مجموه رتبه خوبی بهتون بدهد.
این کار به هر دو ازمون تجربی و زبانتون کمک خواهد کرد.
برای موفقیت در کنکور تجربی باید اختصاصی ها رو خوب بزنید.
پس اول زیست رو کار کنید بعد از اون شیمی چون راحتتر هست.
البته اگر دروسی مثل فیزیک رو نخوندید حتما سعی کنید تا حدود 10 درصد بزنید تا از همسطحی با خیل بسیاری که این درس رو نمیزنند جدا بشید.
با تلاش در این ماهها به انچه میخواهید خواهید رسید.
موفق باشید

مرسی..میخوام برنامه ریزی کنم ..بنظرتون روزی چند ساعت بزارم که با توجه به وقت باقی مونده بتونم نتیجه بگیرم؟؟؟

After4Ever
06-03-2013, 13:23
مرسی..میخوام برنامه ریزی کنم ..بنظرتون روزی چند ساعت بزارم که با توجه به وقت باقی مونده بتونم نتیجه بگیرم؟؟؟
ساعتش کلا بستگی به خود شما داره...یکی با 10 ساعت خوندن اون چیزی که می خواد میرسه یکی با 17 ساعت...
تنها چیزی که می تونم بگم اینه که باید از زمان مطالعه استفاده ی 100 درصد رو ببرید...

Alireza.M1731
06-03-2013, 19:13
سلام به بچه های گل کنکوری پی سی ورلد.
خوبین خیلی وقته که اینجا سرنزده بودم تقریبا بعد از کنکور 91 ولی اون موقع ها بچه های این فروم خیلی کمکم کردن دمشون گرم!
دوباره برگشتم با چندتا سوال خیلی مهم امیدوارم که بچه مثل همیشه بتونن کمکم کنن.
اول از همه:کنکورمو گند زدم به معنای واقعی برای دومین بار!!
امسال بدون کنکور دانشگاه ازاد قزوین کاردانی معماری برمیداشت منم رفتم ثبت نام کردم که نرم سربازی(آخه دفع دومم بود کنکور میدادم دفترچه مو پست کردم الانم معافیت تحصیلی دارم)اما الان خداییش از رشتم خوشم اومده و میخوام درست حسابی بخونم هرچند باراجین دانشگاه خوبیه ها ولی مسیرش واقعا اذیتم میکنه...به خاطر همینم دوباره تو فکر کنکورم(در کمال پررویی!)
حالا چند تا سوال مهم دارم چون دستم به مشاور نمیرسه از شما کمک میخوام:
1-امکان دوباره کنکور دادن رو دارم؟(از نظر مشکلات نظام وظیفه)
2- کنکور امسال چطوریاس؟ میگن خیلی فرق داره درسها هم همینطور
3-امکان تطبیق واحدهای کاردانی توی کارشناسی هست؟اخه اینجا نزدیک 25 تا واحد پاس کردم قبول میکنن؟

یا ما باید فعلا صبر کنیم تا تقریبا دوسال دیگه بزنیم توگوش کاردانی به کارشناسی؟

Nocturne
06-03-2013, 23:14
سلام به بچه های گل کنکوری پی سی ورلد.
خوبین خیلی وقته که اینجا سرنزده بودم تقریبا بعد از کنکور 91 ولی اون موقع ها بچه های این فروم خیلی کمکم کردن دمشون گرم!
دوباره برگشتم با چندتا سوال خیلی مهم امیدوارم که بچه مثل همیشه بتونن کمکم کنن.
اول از همه:کنکورمو گند زدم به معنای واقعی برای دومین بار!!
امسال بدون کنکور دانشگاه ازاد قزوین کاردانی معماری برمیداشت منم رفتم ثبت نام کردم که نرم سربازی(آخه دفع دومم بود کنکور میدادم دفترچه مو پست کردم الانم معافیت تحصیلی دارم)اما الان خداییش از رشتم خوشم اومده و میخوام درست حسابی بخونم هرچند باراجین دانشگاه خوبیه ها ولی مسیرش واقعا اذیتم میکنه...به خاطر همینم دوباره تو فکر کنکورم(در کمال پررویی!)
حالا چند تا سوال مهم دارم چون دستم به مشاور نمیرسه از شما کمک میخوام:
1-امکان دوباره کنکور دادن رو دارم؟(از نظر مشکلات نظام وظیفه)
2- کنکور امسال چطوریاس؟ میگن خیلی فرق داره درسها هم همینطور
3-امکان تطبیق واحدهای کاردانی توی کارشناسی هست؟اخه اینجا نزدیک 25 تا واحد پاس کردم قبول میکنن؟

یا ما باید فعلا صبر کنیم تا تقریبا دوسال دیگه بزنیم توگوش کاردانی به کارشناسی؟

سلام

1. آره . اما برای اقدامات جدی باید مطمئن بشی. تنها راهشم سایت نظام وظیفه س که قبلا بد بود الان بهتر شده میتونی سوال بپرسی.. یا بری خود نظام وظیفه اما بدون کسایی که باجه های جلو هستن هیچی نمیدونن ها باید بری داخل سازمان آقای قمبری مسئول محصلین. البته ممکنه راحت نذارن بری تو + از مسئول امور وظیفه خود دانشگاهتونم میتونی سوال کنی
2. چندتا تغییر کرده بچه های اینجا کمکت میکنن
3. آره ولی گویا یه ترمی طول میکشه و بنظر من نمی ارزه چون تو درسهای دیگه رو نمیتونی برداری اگر اونا پیش نیازش باشن.. احتمالا بهتره شرایط رو بررسی کنی و انتخابی این کارو بکنی

در مورد سوال آخرتم با قاطعیت بهت بگم از همین الان تکلیفتو روشن کن چی کاریه. اگه بخوای با دوتا هدف جلو بری احتمالا به هیچ کدوم نمیرسی من از این تجربه ها داشتم...

4Amir4
06-03-2013, 23:49
سلام

دوستان رشته نمایش ، نویسندگی (ادبیات نمایشی) برای دانشگاه تهران ، رتبه چند میخواد ؟

ممنونم

mohammad varaste
07-03-2013, 00:44
برنامه فرصت برابر رو چه موقع میده ؟

m-asadabadi
07-03-2013, 01:23
قرابت معنایی رو الان آنلاین خریدم....
در مورد آرایه ها کتابی که فرمودید متن به متن درسا رو گفته یا کلی آرایه ها رو یاد داده؟

کلی گفته .

hfj
07-03-2013, 01:48
برنامه فرصت برابر رو چه موقع میده ؟

هر روز از ساعت 4:45 شروع میشه و تا 1 ساعت ادامه داره. (از شبکه‌ی آموزش)
جمعه‌ها فکر کنم از ساعت 4 شروع میشه.

نادر1368
07-03-2013, 09:23
يه حسي دارم فكر ميكنم همه چي فراموشم شده!يه حسي ميگه بدبخت شدم يه حسي ميگه اينو نخون اونو بخون!يه حسي ميگه همش

اسونه ولش كن!:n13:چندتا درس رو يكجا نمي تونم بخونم چكار كنم!؟دين و زندگي رو هنوز شروع نكردم!!!چون فكر ميكنم هر موقع شروع كني

هم زوده هم خيلي دير!چون هم خيلي اسون به نظر مياد هم اين كه با ديدن گاج و توضيحات نايابش!فكر كنم هر درس 3 يا 4 ساعت زمان ميبره

خوندنش!

alavi71
07-03-2013, 11:44

خواهش دوست من
این دوران زمانی بسیار مهم هست.خیلی از داولبانی که تا امروز سخت تلاش میکردند دست از تلاش میکشند. در مقابل هم برخی ها تصمیم به شروع دارند.
پس شما ه چه بتوانید از دیگران جلوتر باشید موفق هستید.
خب برخی ها که کمی سرد میشوند.خود به خود شما را به جلو میبرند.
ولی باز هم توجه کن که داشتن ساعات مطالعه باید با کیفیت در مطالعه همراه باشه.
بیشتر سعی کن خوب بخونی تا اینکه چند ساعت خونده باشی....
هر روز مطالعه کن به طور مستمر ... بعد از مدتی ببین در طول روز چند ساعت مطالعه داشتی و چقدر استراحت.وقتی چنین مقایسه کنی خود به خود میبینی از وقتهای طلف شده هم میتونی استفاده کنی و ساعات مطالعه ات رو بیشتر کنی

موفق باشی

dooni
07-03-2013, 17:19
سلام
امروز یه مشاور اومده بود مدرسمون یه برنامه داد بهمون که تا 13 کل درسای پایه+پیش1+ یکم از پیش دو رو مرور کنیم.چون حجم درسا زیاده واسه همین به هر درس زمان کمی رو داده. مثلا 5 ساعت تا اخر عید واسه زیست پیش 1. 1ساعت وقت داده واسه فصل 5 شیمی 2.
به نظرتون این برنامه خوبه یا برنامه کانون. برنامه کانون پیش1 + درسای دوم دبیرستان هست.

m-asadabadi
07-03-2013, 18:41
سلام
امروز یه مشاور اومده بود مدرسمون یه برنامه داد بهمون که تا 13 کل درسای پایه+پیش1+ یکم از پیش دو رو مرور کنیم.چون حجم درسا زیاده واسه همین به هر درس زمان کمی رو داده. مثلا 5 ساعت تا اخر عید واسه زیست پیش 1. 1ساعت وقت داده واسه فصل 5 شیمی 2.
به نظرتون این برنامه خوبه یا برنامه کانون. برنامه کانون پیش1 + درسای دوم دبیرستان هست.

مهم این نیست کدوم بهتره
مهم اینه که فقط با یه برنامه پیش بری ؛ به برنامه دیگه ای اصن فکر هم نکنی
اگه آزمون های کانون رو میدید که همون برنامه کانون وگرنه برنامه این بابا هم بد نیست .

m-asadabadi
07-03-2013, 18:47
يه حسي دارم فكر ميكنم همه چي فراموشم شده!يه حسي ميگه بدبخت شدم يه حسي ميگه اينو نخون اونو بخون!يه حسي ميگه همش

اسونه ولش كن!:n13:چندتا درس رو يكجا نمي تونم بخونم چكار كنم!؟دين و زندگي رو هنوز شروع نكردم!!!چون فكر ميكنم هر موقع شروع كني

هم زوده هم خيلي دير!چون هم خيلي اسون به نظر مياد هم اين كه با ديدن گاج و توضيحات نايابش!فكر كنم هر درس 3 يا 4 ساعت زمان ميبره

خوندنش!

همه همین حس رو دارند که همه چی فراموششون شده.
واقعا هم فراموشتون شده
و شاید الان اگه آزمون بگیرین بین شما که بردار و خط و صفحه رو 50 ساعت وقت گذاشتی تو اول مهر و من که تا حالا تو عمرم نخوندمش فرقی نباشه
اما تفاوت شما که بردار رو تو مهر خوندی و تست زدی و آزمون دادی و حالا فراموشت شده با من اینه که الان شما شروع کنی به خوندن یکی دو روزه به همون درصد مهر ماهت بر میگردی اما من با 15-20 روز خوندن !!
که این دوران جمع بندی هم برای همین کاراست دیگه

دین و زندگی فقط کتاب رو بخون و تست های سراسری + آزمایشی سنجش
تست های تالیفی و خزعبلات گاج و الگو و ... تاثیر معکوس دارن به نظر من :D
الان اگه دیر نشده باشه زود نیست برا شروع دینی

میس
07-03-2013, 20:51
سلام دوستان
من دنبال کنابی می گردم که سوالات ده سال کنکورو با پاسح تشریحی یکجا داشته باشه احتصاصی تجربی ام لطفا راهنماییم کنین.:n26:

hfj
07-03-2013, 21:30
سلام دوستان
من دین و زندگی رو تازه شروع کردم. (یعنی از صفر دارم شروع می‌کنم). به نظرتون اگه از الان، صبح تا شب فقط دین و زندگی بخونم، تا عید تموم میشه؟
اصلا کسی از شماها تونسته تا حالا دین و زندگی رو در عرض 10 تا 15 روز تموم کنه؟ این کار شدنیه؟
فکر کنم اگه چکیده‌ی هر درس رو روی یک برگه بنویسم و در نهایت فقط همین برگه‌های خودم رو بخونم خوب باشه.
42 تا درس بیشتر نیست. من کتاب جامع نشر الگو رو خریدم. حجمش خیلی زیاده. به نظرتون سوالات تالیفی رو بخونم یا ازشون رد بشم؟

A/|\IR
07-03-2013, 21:34
سلام دوستان
من دین و زندگی رو تازه شروع کردم. (یعنی از صفر دارم شروع می‌کنم). به نظرتون اگه از الان، صبح تا شب فقط دین و زندگی بخونم، تا عید تموم میشه؟
اصلا کسی از شماها تونسته تا حالا دین و زندگی رو در عرض 10 تا 15 روز تموم کنه؟ این کار شدنیه؟
فکر کنم اگه چکیده‌ی هر درس رو روی یک برگه بنویسم و در نهایت فقط همین برگه‌های خودم رو بخونم خوب باشه.
42 تا درس بیشتر نیست. من کتاب جامع نشر الگو رو خریدم. حجمش خیلی زیاده. به نظرتون سوالات تالیفی رو بخونم یا ازشون رد بشم؟

دینو زندگی صبح تا شب؟:|
بقیه درسا تکلیفش چی میشه تازه فکر نکنم بتونی فقط معارف بخونی روزی سه درس بخون تا وسط عید تمومه
تو همون نشرالگو درسای مهم رو گفته اونارو زیادتر بخون

swamp
07-03-2013, 21:35
سلام دوستان .
برادر من سال سوم دبیرستان (ریاضی فیزیک) هست و کمی برای انتخاب کتاب های کمک درسی ریاضی پایه و دیفرانسیل سردرگم هست.

تعریف کتاب های خوش خوان ، نشر الگو ، اندیشه فائق و آبی قلمچی رو خیلی شنیده .

لطفاً تجربه تون رو از کتاب ها ذکرشده در اختیار من قرار بدین و همچنین توصیه تون برای خرید هر کدوم از کتاب ها رو هم ممنون می شم اگه بگین .

alavi71
07-03-2013, 21:36
سلام دوستان
سلام
درس دین و زندگی
در برخی مباحث نیاز به تکرار داره مثل پیام ایه.و باید چند بار بخونید ایه رو تا وقتی قسمت اخرش مورد سوال بود و در تست نیست بتونید بفمید.
زمان کافی دارید تا کنکور با یک برنامه به مرور نه با سرعت این درس رو بخونید.
و مطمئن باشید میشه درصد بالا زد تو کنکور. ..

Nocturne
07-03-2013, 22:16
این دوران زمانی بسیار مهم هست.خیلی از داولبانی که تا امروز سخت تلاش میکردند دست از تلاش میکشند. در مقابل هم برخی ها تصمیم به شروع دارند.

همینطوریه انگار. چی کار باید کنم که افت نکنم؟؟
بعدش من هنوز بر اساس کیفیت نمیخونم . آخه کیفیتو نمیشه اندازه گرفت! مثل ساعت... یعنی واقعا اگه جای 8 ساعت 5 ساعت با کیفیت بخونم بهتره؟! من که عذاب وجدان میگیرم اونطوری!

pouyacapitan
08-03-2013, 09:10
سلام دوستان

یکی از دوستای من سال قبل ۱ ماه فقط دین و زندگی خوند درصدش هم شد ۷۸!
خودش می گفت که کم کاری کرده اون دوران،یعنی زیاد انگیزه نداشته!
فک کنم با ۲۰ روز می شه خوب خوند.یعنی در حد عالی

dooni
08-03-2013, 11:50
سلام دوستان
من دنبال کنابی می گردم که سوالات ده سال کنکورو با پاسح تشریحی یکجا داشته باشه احتصاصی تجربی ام لطفا راهنماییم کنین.:n26:
کانون یه کتاب داره فکر کنم اسمش کتاب زرد هست.سوالات 6-7 سال پیشو داره.
خودتم میتونی از سایت گزینه 2 دانلود کنی.

Alireza.M1731
08-03-2013, 18:49
سلام
کنکور امسال چه تغییراتی داره؟
هم از نظر درسی هم از نظر اشل کلی ازمون و انتخاب رشته.

A/|\IR
09-03-2013, 09:48
مهم ترین درس های ادبیاد چه درسایین؟ کدوما رو باید بیشتر مرور کنیم؟

pmmcdvd
09-03-2013, 12:13
ادبیات درسی نیست که
موضوعی هست
که قرابت بیشترین تعداد سوالات رو داره
قرابت
لغت و املا
آرایه
زبان فارسی
تاریخ ادبیات

alavi71
09-03-2013, 22:07
سلام
کنکور امسال چه تغییراتی داره؟
هم از نظر درسی هم از نظر اشل کلی ازمون و انتخاب رشته.

سلام
ازمون امسال با ازمون دانشگاه ازاد یکی هست .و دو ازمون مجزا نیست ...
و در انتخاب رشته در صورت تمایل باید کد رشته های با ازمون رو هم بزنید ...
موفق باشید

alavi71
09-03-2013, 22:11
همینطوریه انگار. چی کار باید کنم که افت نکنم؟؟
بعدش من هنوز بر اساس کیفیت نمیخونم . آخه کیفیتو نمیشه اندازه گرفت! مثل ساعت... یعنی واقعا اگه جای 8 ساعت 5 ساعت با کیفیت بخونم بهتره؟! من که عذاب وجدان میگیرم اونطوری!

خب ببینید منظور از کیفیت فهم هست.
اگر سوالت کنکور رو ببینید شاید 10-15 درصد حفظی باشه ...
مفهومی و ترکیبی قسمت زیادیش هست.
پس باید بتونید بعد از مطالعه توی تست زنی عملکرد خوبی داشته باشید.
نقاط ضعفتون رو هم در تسها ببینید.
توی تست زنی هم ببینید چه نوع و به چه سبکی سوال اومده .تا در مطالعات بعدی خودتان بتوانید حدس بزنید سوالت رو

موفق باشید

mohammad varaste
10-03-2013, 01:09
بعضی روزا صبح میرم کتابخونه تا شب درس میخونم.......
بعضی روزا هم از صبح تا شب پای فیسبوک و بازی با کامپیوتر و سرگرمی ولی توی اینجور روزا تو خونه 2ساعت درس میخونم.

خداییش اغراق نمیکنم اما به جرات میتونم بگم این 2 ساعت خیلی واسم مفید تره تا اون 10 ساعت.
نمیدونم چرا.
کسی هست مثل من باشه ؟

urcu
10-03-2013, 15:16
بعضی روزا هم از صبح تا شب پای فیسبوک و بازی با کامپیوتر و سرگرمی ولی توی اینجور روزا تو خونه 2ساعت درس میخونم.

خداییش اغراق نمیکنم اما به جرات میتونم بگم این 2 ساعت خیلی واسم مفید تره تا اون 10 ساعت.
نمیدونم چرا.
کسی هست مثل من باشه ؟

با سلام.
زمانی درس خوندن شما واقعا مفید هست که کل فکرتون به درس و کنکور و آینده متمرکز باشه...
مطمئن باشید در صورتی که فکرتون توی فیس بوک و انجمن و گیم و... باشه همون دوساعتی رو هم که فکر مکینید مفیده تبدیلش کنید به فیس بوک و انجمن مفید تره.
بنده وقتی کلاس سوم متوسطه بودم به پیشنهاد یکی از دوستان مجددا اینترنت پرسرعت رو راه اندازی کردم ...
این راه اندازی همانا و درس خواندن ما هم همانا معدل ترم اولم طرفای 18 بود و ترم دوم رو هم با جمع ترم اول قبول شدم!
دوست عزیز سعی کنید که اگر نقطه ضعفی دارید به هیچ عنوان نذارید که کسی متوجه بشه حتی اگر در مواردی به ضرر شما بشه!

نادر1368
10-03-2013, 17:00

نمیدونم چرا.
کسی هست مثل من باشه ؟
فيس بوك!:n21: گيم!بي خيال اينا بشو من كه هنوزم كه هنوزه متوجه نشدم فيس بوك چه خبره!:n13: كتابخانه خيلي خوبه اگر خلوت باشه من كه

خيلي دوست دارم وقتي صندليا خاليه خاليه!!:n02: اينترنت زوركي ميام كه به حساب زنگ تفريح با اين كه ميدونم هر ثانيه اش الكي وقت تلف

كردنه!هيچ فايده اي نداشته براي من هيچ:n27: چه قدرم زمان زود گذشت به فكر اين چند ماه باش بعد پشيمون نشي!:n15:

A/|\IR
10-03-2013, 18:49
ای بابا
بزار کنار اینچیزا رو من تا چند روز دیگه نت رو کلا قطع میکنم - گوشیمم میفروشم اگه فیلم آموزشی نداشتم پی سی رو هم جم میکردم بره
آخه کنکوری سیستم گیم میخواد چی کار بردار بفروشش یه زغالی بگیر

اینو از یکی بچه های انجمن تو تاپیک تجربیات میگم
ترک این عادت های بد ۲۰ روزی بیشتر وقت نمیبره از همین الان تو تقویمت روزا رو خط بزن

emad91
10-03-2013, 19:28
موافقم کلا کامپیوتر و اینترنت خیلی وقت میگیره
من که جمعش کردم با گوشی هر از گاهی به اینجا سر میزنم چون هزینه.ی اینترنت موبایل بالا هست نمیشه زیاد اومد بنابراین ساعت اتلاف وقت تو اینترنت خیلی کم میشه
راستی من تمرکزی خیلی کم شده چه کنم؟؟

Alireza.M1731
10-03-2013, 21:21
سلام
ازمون امسال با ازمون دانشگاه ازاد یکی هست .و دو ازمون مجزا نیست ...
و در انتخاب رشته در صورت تمایل باید کد رشته های با ازمون رو هم بزنید ...
موفق باشید

مرسی. راستی مهلت ثبت نام دوباره کی هست؟
در مورد تغییرات نوع آزمون درجه سختی تعداد تست ها و متد سوالها نظری ندارید؟

Alireza SM
10-03-2013, 23:02

ثبت نام سه باره منظورته نکنه ؟
مهلت ثبت نام دوباره تموم شده خیلی وقته

Alireza.M1731
11-03-2013, 07:54
ثبت نام سه باره منظورته نکنه ؟
مهلت ثبت نام دوباره تموم شده خیلی وقته

ولی یادمه سالهای پیش یه فرصت ویرایش و ثبت نام دوباره تو فروردین میدادن؟

After4Ever
11-03-2013, 11:56
اردیبهشت...

Alireza SM
11-03-2013, 15:36

ویرایش با ثبت نام فرق داره دوست عزیز اون رو برای این گذاشتن که یه بار دیگه اطلاعات خودتون رو چک کنین تا در صورت اوکی بودن براتون کارت ورود به جلسه صادر بشه.
برای کنکوری که زمان برگزاریش تیرماه هست نمیشه که اردیبهشت ثبت نام کرد !

Alireza.M1731
11-03-2013, 20:27
این اردیبهشت که فرمودین مال پذیرش بدون ازمونه یا مال سنجش؟(سراسری)
و اگه مال هرکدومه مال ویرایشه یا ثبت نام؟

A/|\IR
11-03-2013, 20:43
این اردیبهشت که فرمودین مال پذیرش بدون ازمونه یا مال سنجش؟(سراسری)
و اگه مال هرکدومه مال ویرایشه یا ثبت نام؟

برای سنجشِ
فقط میشه ویرایش کرد.

supermax15
11-03-2013, 20:45
به نظر شما میشه سوال های کنکور 92 رو تو اینترنت پیدا کرد؟

After4Ever
11-03-2013, 20:59
:n29:
خوب شد یک کمی بساط شادی ما رو فراهم کردید

biojek
11-03-2013, 21:23
سلام به همگی؛
میخواستم برای رفتن به دانشگاه صدا و سیما تو رشته "هنرهای دیجیتال" توی کنکور سراسری 92 شرکت کنم. اما ظاهراً مهلت ثبت نام تموم شده. دیپلم من کاردانش برنامه نویسی کامپیوتر هست و در کنارش یه دیپلم ناقص تجربی هم دارم. با این شرایط چند تا سوال داشتم:
1. برای شرکت در آزمون سراسری 92 هنوز فرصت هست؟
2. برای شرکت تو این آزمون به منظور ثبت نام تو دانشگاه صدا و سیما همین مدرک که دارم کافبه؟ (کاردانش برنامه نویسی) در غیر این صورت فرصت میکنم از طریق این آموزش گاهایی که سریع آموزش میدن بعد تو یه مدرسه امتحان میگیرن و مدرک میدن دیپلم جدید بگیرم و خودمو به کنکور 92 برسونم؟!
3. کسی از دانشگاه صدا و سیما تهران اطلاعی داره؟

A/|\IR
11-03-2013, 23:26

من دارم دوست عزیز اگه خواستین پخ بدین:n09:

Nocturne
12-03-2013, 01:35
گاج ادبیات کلماتی مثل ذوق یا توصیف رو تو واج شماری و رو هم حساب میکنه انگار که بگیم tovsif . استاد موسسه میگه که نه و حساب نیست. سوالای کنکور بر اساس کدوم میاد؟!

4Amir4
12-03-2013, 12:32
درود

دوستان
من زبان معنی تمامی کلمات سال سوم و پیش رو نزدیک به 95 درصدشون رو بلدم ! اما نمیدونم چرا نمیتونم یه جمله رو که یه خورده سخت هست رو معنی کنم ؟
مثلا توی Cloze و Reading مشکل دارم .
میشه یه راهنمایی کنید ؟

عربی هم الان چند روزی میشه شروع کردم و فعل ها از نظر زمان و دستوری رو تمام کردم و میخوام اسم هم بخونم ، کلا صرف رو میخوام بخونم به همراه ترجمه ! به نظرتون توی کنکور چند درصد میتونم بزنم ؟ کلا یه شیوه ساده برای خوندن عربی بهم میگید ؟

ممنونم

*M!L4D*
12-03-2013, 14:18
گاج ادبیات کلماتی مثل ذوق یا توصیف رو تو واج شماری و رو هم حساب میکنه انگار که بگیم tovsif . استاد موسسه میگه که نه و حساب نیست. سوالای کنکور بر اساس کدوم میاد؟!

فک کنم کلمه رو همونجوری که تلفظ میشه باید واج شماری کرد ...

urcu
12-03-2013, 14:32

با سلام...
گاج درست حساب میکنه ... به معلم ادبیات موسسه هم بگید شما کدوم دانشگاه مدرک ادبیات گرفتی؟!!
تلفط توصیف اینطور هست : tousif
نه این طور :tosif
ت ُ و ص ی ف

A/|\IR
12-03-2013, 16:01
دوستان لاینتر دیجیتال کارایی معمولی داره؟(از نظر یاد گیری)
مثلا تو تبلت یا گوشی

Alireza SM
12-03-2013, 18:09
دوستان لاینتر دیجیتال کارایی معمولی داره؟(از نظر یاد گیری)
مثلا تو تبلت یا گوشی

داره من جدول تناوبی و یون های چنداتمی رو همینطوری حفظ کردم

alavi71
12-03-2013, 21:36

مهلت ثبتنام اول اسفندماه بود ...
شما فقط میتونید رشته های بدون ازمون رو ثبتنام کنید برای ورودی مهر 91.....
نوع ازمون تفاوتی نداره ...
درجه سختی هم بستگی داره به نوع طراحان اون و به هیچوجه نمیشه حتی پیشبینی هم کرد ....
چون در مجموع چندین طراح سوال در یک درس فقط یک نفر سوالاتش در کنکور طرح میشه ....
موفق باشید

5ajad
12-03-2013, 22:38
دوستان ببخشید اگه من نشد دانشگاه دولتی قبول شم ، میتونم کاردانی رو برم علمی کاربردی و برای کارشناسی دوباره سراسری امتحان بدم؟
این علمی کاربردی اصلا ارزش داره ؟ مثلا برای رشته نرم افزار:n13:
اصلا این روش خوب هست به نظرتون؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Nocturne
13-03-2013, 01:23
دوستان ببخشید اگه من نشد دانشگاه دولتی قبول شم ، میتونم کاردانی رو برم علمی کاربردی و برای کارشناسی دوباره سراسری امتحان بدم؟
اصلا این روش خوب هست به نظرتون؟:n13:
اگه پسری و سربازی تهدیدت میکنه بنظر من بهتره

Alireza SM
13-03-2013, 01:33
اصلا این روش خوب هست به نظرتون؟:n13:

روزانه قبول شی نمیتونی تا دو سال کنکور بدی. حتما شبانه یا غیرانتفایی یا پیام نور بزن

solo8
13-03-2013, 01:38
درود

دوستان
من زبان معنی تمامی کلمات سال سوم و پیش رو نزدیک به 95 درصدشون رو بلدم ! اما نمیدونم چرا نمیتونم یه جمله رو که یه خورده سخت هست رو معنی کنم ؟
میشه یه راهنمایی کنید ؟

عربی هم الان چند روزی میشه شروع کردم و فعل ها از نظر زمان و دستوری رو تمام کردم و میخوام اسم هم بخونم ، کلا صرف رو میخوام بخونم به همراه ترجمه ! به نظرتون توی کنکور چند درصد میتونم بزنم ؟ کلا یه شیوه ساده برای خوندن عربی بهم میگید ؟

ممنونم

برای قوی شدن تو مبحث کلوز و ریدینگ من حتما حتما پیشنهاد میکنم هر چه زودتر کتاب از متن نترسیم رو بخر و شبی یکی 2 تا از کلوز و ریدینگ رو بزن...خودش درست میشه به مرور(اگه اینو تموم کردی بازم خواستی کار کنی End Reading خیلی سبز بگیر)

عربی هم بهترین روش پیدا کردن یه جزوه ی خوب هست...در ضمن پپیشنهاد میکنم اصلا سراف سوال تالیفی نرو!چرا؟چون اینقدر سوال کنکور داریم که وقت نمیکنی به تالیفی ها برسی...

هر سال تو 4 تا کنکور عربی هست(ریاضی-تجربی-هنر-زبان) خوب میشه سالی 100 تا سوال...شما اگه از سال 81 تا تا 91 رو بگیری میشه 1000 تا سوال...که بزنی کافیه برا عربی...(ولی یه جزوه خوب لازم داری)منکه خودم برا کنکور 91 از سال 80 تا 90 عربی 4 تا رشته رو کار کردم...

5ajad
13-03-2013, 21:07
اگه پسری و سربازی تهدیدت میکنه بنظر من بهتره
نه سربازی رو خدا رو شکر معافم کلا:n02:

روزانه قبول شی نمیتونی تا دو سال کنکور بدی. حتما شبانه یا غیرانتفایی یا پیام نور بزن
خب مسئله همینه...اگه روزانه قبول شم که میرم:n01:
اگه قبول نشدم به نظرتون خوبه کاردانی رو برم علمی کاربردی و بعدش کارشناسی دوباره برای روزانه بخونم؟
////
سطح دانشگاه علمی کاربردی چطوره؟ خوب درس میدن؟ مدرک کاردانی مهمه؟
/////
دانشگاه دولتی شبانه چطوره؟ مثلا برای تراز قلمچی حدود 4800 منطقه سه ، شبانه چه رشته هایی میتونم بیارم؟(ریاضی-بومی کرمانشاه)

alavi71
13-03-2013, 23:19
نه سربازی رو خدا رو شکر معافم کلا:n02:

خب مسئله همینه...اگه روزانه قبول شم که میرم:n01:
اگه قبول نشدم به نظرتون خوبه کاردانی رو برم علمی کاربردی و بعدش کارشناسی دوباره برای روزانه بخونم؟
////
سطح دانشگاه علمی کاربردی چطوره؟ خوب درس میدن؟ مدرک کاردانی مهمه؟
/////
دانشگاه دولتی شبانه چطوره؟ مثلا برای تراز قلمچی حدود 4800 منطقه سه ، شبانه چه رشته هایی میتونم بیارم؟(ریاضی-بومی کرمانشاه)

اصلا تراز قلمچی ملاک نیست ..
من خودم دیدم با تراز بالا رتبش بد شده .
و با تراز 4950 رتبه140 شده ...

5ajad
13-03-2013, 23:21
در مورد بقیه سوال ها هم یکم توضیح بدین ممنون میشم:n16:

alavi71
13-03-2013, 23:23
در مورد بقیه سوال ها هم یکم توضیح بدین ممنون میشم:n16:

سلام
ببییند شما راههای زیادی دارید.
سطح علمی کاربردی پایین هست
توصیه میکنم اگر دولتی قبول نشدید
حتما رشته های بدون ازمون هم بزنید
ازاد یا پیام نومر بروید
ولی به رشته مورد علاقه
موفق باشید

5ajad
13-03-2013, 23:26
نظرتون در مورد شبانه چیه؟ کلاس هاش با کلاس های روزانه یکیه؟ مثلا دانشجوی روزانه با دانشجوی شبانه توی یه کلاس میشینن؟
مدرکشون فرقی نداره؟

alavi71
13-03-2013, 23:30
نظرتون در مورد شبانه چیه؟ کلاس هاش با کلاس های روزانه یکیه؟ مثلا دانشجوی روزانه با دانشجوی شبانه توی یه کلاس میشینن؟
مدرکشون فرقی نداره؟

سلام
هیچ تفاوتی نیست
مدرکش هم کاملا معتبر هستو هردو سر یک کلاس هستند.
فقط اندکی باید شهریه پرداخت کنند.
موفق باشید

5ajad
13-03-2013, 23:31
خیلی خیلی ممنون
به عنوان آخرین سوال: شهریه شبانه از آزاد کمتره؟:دی

alavi71
13-03-2013, 23:35
خیلی خیلی ممنون
به عنوان آخرین سوال: شهریه شبانه از آزاد کمتره؟:دی

بله کمتر هست
شبانه حدود 250-350 هست
و ازاد هم از 650 به بالا
بستگی به رشته دارد ....

Beta
13-03-2013, 23:42
رشته ی تصویرسازی کاردانش واسه دانشگاه فقط نرم افزار میشه رفت یا رشته های دیگه مربوط به کامپیوتر هم داره ؟؟!

Nocturne
14-03-2013, 22:18
سلام
ببییند شما راههای زیادی دارید.
سطح علمی کاربردی پایین هست
توصیه میکنم اگر دولتی قبول نشدید
حتما رشته های بدون ازمون هم بزنید
ازاد یا پیام نومر بروید
ولی به رشته مورد علاقه
موفق باشید
در تکمیل حرف دوستمون، شما اگر قبول نشدید بدون آزمون رو برید
اما من پیام نور رو توصیه نمیکنم به هیچ وجه! من تو این موقعیت بودم فقط آزاد رو میرفتم اگه نشد علمی کاربردی

alavi71
14-03-2013, 22:21
رشته ی تصویرسازی کاردانش واسه دانشگاه فقط نرم افزار میشه رفت یا رشته های دیگه مربوط به کامپیوتر هم داره ؟؟!

سلامتا جایی که من میدونم این رشته مخصوص فنی هست ....
ولی رشته های مشابه مثلی
ارتباط تصویری-تلوزیون وهنر دیجیتال- رشته مشابه گروه هنر هست ...

pouyacapitan
15-03-2013, 15:10
سلام دوستان
این ازمون بعد از ۳ سال ترازم ۷۰۰۰ شد.
نظرتون برا عید چیه؟
خودم می خوام که تا عید ۵ روز فقط فیزیک ۳ بخونم.
بعد از عید ۲ روز برا ریاض پایه و ۲ روز هم برا شیمی پایه.
۲ روز هم عمومی پایه؟
برا جمع بندی شیمی چی خوبه؟

*M!L4D*
15-03-2013, 16:08
سلام دوستان
این ازمون بعد از ۳ سال ترازم ۷۰۰۰ شد.
نظرتون برا عید چیه؟
خودم می خوام که تا عید ۵ روز فقط فیزیک ۳ بخونم.
بعد از عید ۲ روز برا ریاض پایه و ۲ روز هم برا شیمی پایه.
۲ روز هم عمومی پایه؟
برا جمع بندی شیمی چی خوبه؟
سلام
تبریک
من خودم میخوام با برنامه ی قلمچی پیش برم یعنی اول پایه و بعدش پیش 1 چون حس می کنم یه سری از مطالب واقعا" نیاز به مرور دارن .
در مورد اختصاصی این که پست سر هم بخونید به نظر من گاهی اوقات خیلی خوبه و تو یادگیری تاثیر بسزایی داره و اما واسه عمومی بر عکس . به نظرم باید به موازات خونده بشه و بهتره شما اون 2 روز زمان رو بین کل روزهای عید تقسیم کنی .
جمع بندی شیمی منظورت به صورت مفصل هست یا سریع ؟! واسه جمع بندی سریع ( 1 روزه ) کتاب آخر مهر و ماه خوبه اما واسه جمع بندی مفصل چیز خاصی ندیدم هنوز ( شاید 7 چیز خیلی سبز اگه میومد میتونست مناسب باشه ... اگه میومد ... !!! )
آها واسه جمع بندی فیزیک 3 فیزیک جامع خیلی سبز خوبه تستاش واقعا" ( تستاش به درد این نمیخورن که بخوای سریع حل کنی و رد شی .. باید با حوصله حل و تجزیه و تحلیل بشن . اون وقت خیلی میتونه کمکت کنه )

نادر1368
15-03-2013, 16:41
از دوستان كسي هست كه تئوري اعداد رو كامل تموم كرده باشه!؟يه كم كه نه خيلي سخته!چطوري ميشه فقط در چهارچوب كنكور بخونيم!؟

گاج و خوشخوان و خيلي سبز دارم كدوم بهترتره؟:n13:

pouyacapitan
15-03-2013, 17:54
از دوستان كسي هست كه تئوري اعداد رو كامل تموم كرده باشه!؟يه كم كه نه خيلي سخته!چطوري ميشه فقط در چهارچوب كنكور بخونيم!؟

سلام
نظریه اعداد کلا مبحث سختیه.من هم نهشتی کلا یادم رفته ولی بقیه قسمت ها رو کم و بیش بلدم.
مبحثیم نیست که تو ۱-۲ روز یاد بگیری.
من که از فار خوندم واقعا قشنگ توضیح داده.
ولی کتاب خریدن الان شاید زیاد جالب نباشه!

m-asadabadi
15-03-2013, 18:01

کلا یه کم زیادی ناملموس و ذهنیه این نظریه اعداد ! مثلا در مقایسه با گراف که خط می کشیم و نقطه میگذاریم
مهمترین چیز تو این چیزای زیادی ذهنی یه دسته بندی خوب و جمع و جوره که گیج نشیم
و بعد از دسته بندی تمرین حل کردن خیلی خیلی زیاد
شاید یه جورایی تنها بحث کنکور هست که هر چقدر هم تمرین حل کنی باز هم کلی تمرین جدید داره !
اگه خیلی سبز ِ رضا مهربانی رو داری ؛ از اون دو تای دیگه بهتره !
اما اگه خیلی سبز ِ نوید یکتا رو داری برو سراغ گاج!
بنظر من البت

*M!L4D*
15-03-2013, 18:47
نظریه اعداد فقط بد شروع شده ( کتاب درسی رو میگم ) ... ببینید قبل از شروع هم نهشتی خیلی حرف زده شده و قضیه های زیادی مطرح شده اما مهمترین بخش همون هم نهشتی هست به نظرم رو هم نهشتی مسلط بشید سوالات رو راحت جواب میدید ( البته سوالای کنکور ) .
البته خب شما باید یه سری مطالب رو که قبل از هم نهشتی مطرح شده بلد باشید مثل اعداد اول و ب.م.م و ک.م.م ...
به نظر من درس شیرینی هست و میشه کسایی نخوندن تو عید بهش مسلط بشن .
مهم ترین نکته این هست که مثل فصل ترکیبیات یه سری ریزه کاری و راه های میانبر داره که بسیار فرار هست و من پیشنهاد می کنم بعد از مدتی یک بار از روی کتاب کم حجم و مقوی خیلی سبز مهدی امیریان مرور بشه .
راستی واسه آموزش همونطور که یکی از بچه ها گفت فـــار بهترینه

dooni
15-03-2013, 19:58
سلام
من تو درس زیست مشکل دارم معمولا درصدم کمه .
میخوام دی وی دی اموزشی بخرم.مهدی ارام فر دی وی دی همایش زیست شناسی داره . الان منتشر شده؟به درد میخوره؟
فرخ دادگستری به نظرتون چطوره؟:n26:

Nocturne
15-03-2013, 20:14
درود

دوستان
میشه یه راهنمایی کنید ؟

یک راه اینه که کلمه کلمه معنی نکنی بلکه کل جمله رو بخونی بعد مفهومش رو دریافت کنی
و حتی در کلوز وقتی به جای خالی رسیدی چشمت نره تو گزینه ها و برگرده بلکه اون جمله تا آخر خونده شه بعدش گزینه ها رو ببینی!
یه جورایی عادت به عبارت خوانی و جمله خوانی بجای کلمه خوانی

نادر1368
15-03-2013, 22:44
از همه عزيزان ممنونم.
من كه شانس ندارم كتاب خيلي نويد يكتاست:n02: يك سوال ديگه داشتم جسارتا!اين فصل تئوري اعداد پيشنياز سار فصل ها كه نيست!؟

يعني زياد عمقي كار نكنم احتمال رو نمي تونم ملتفت بشم!؟:n13:

*M!L4D*
15-03-2013, 22:56
از همه عزيزان ممنونم.
من كه شانس ندارم كتاب خيلي نويد يكتاست:n02: يك سوال ديگه داشتم جسارتا!اين فصل تئوري اعداد پيشنياز سار فصل ها كه نيست!؟

نه اصلا پیش نیاز هیچکدوم از فصل ها نیست . اما خوب میشه با فصل های دیگه ترکیبش کرد و سوالای جالبی طرح کرد .
اون کتاب نوید یکتا به درد الانت نمیخوره :دی . واسه نظریه اعداد 800 تا تست داره من فقط تونستم نصفشو بزنم . الان باید از کتاب کم حجم تری استفاده کنی

emad91
16-03-2013, 01:23
دوستان من تقریبا 20 روزه هیچی نخوندم
خیلی بی انگیزه شدم
تمرکز رو درسا برام سخته چه کنم :(((

After4Ever
16-03-2013, 11:10
دوستان من تقریبا 20 روزه هیچی نخوندم
خیلی بی انگیزه شدم
تمرکز رو درسا برام سخته چه کنم :(((

از دست دادن این ایام = از دست دادن کنکور

prodoctornuke
16-03-2013, 15:09
دوستان توی فیزیک وشیمی تجربی کدوم فصل ها با هم مرتبط هستن که بهتره موضوعی و همراه هم خونده بشن؟
کدوم فصل ها پیش نیاز فصل های دیگه هستن
در هر 3 سال البته:n16:
توی زیست شناسی هم ممنون میشم جواب بدید

m-asadabadi
16-03-2013, 21:34
سلام
من تو درس زیست مشکل دارم معمولا درصدم کمه .
میخوام دی وی دی اموزشی بخرم.مهدی ارام فر دی وی دی همایش زیست شناسی داره . الان منتشر شده؟به درد میخوره؟
فرخ دادگستری به نظرتون چطوره؟:n26:

من اطلاع زیادی از زیست ندارم کلا
اما اون چیزی که از دانش آموزای این دو تا شنیدم اینه که کلاس آرام فر یکی از بهترین کلاس ها در بین همه معملم های همه ی درس هاست.تو سبک رضا بابایی ِ شیمی هست تقریبا.
دادگستری هم میگن سر کلاسش ضبط شده ی متن کتاب درسی رو به صورت صوتی playback میکنه

m-asadabadi
16-03-2013, 21:43
از همه عزيزان ممنونم.

کتاب نوید یکتا نسبت سوالای المپیادی و تست هوشش به بقیه سوالا یه کم زیادیه !
گسسته گاج کتاب بدی نیست همونو شروع کن به کار کردن
نظریه اعداد فقط با تمرین و دسته بندی حل میشه
خوشبختانه پیش نیاز هیچی نیست
تو احتمال هم سعی کن سوالا رو با استدلال کردن بدون فرمول حل کنی

alavi71
16-03-2013, 22:42
دوستان توی فیزیک وشیمی تجربی کدوم فصل ها با هم مرتبط هستن که بهتره موضوعی و همراه هم خونده بشن؟
کدوم فصل ها پیش نیاز فصل های دیگه هستن
در هر 3 سال البته:n16:
توی زیست شناسی هم ممنون میشم جواب بدید

سلام
خب شما دروس پایه رو که بخونید مشکل پیشنیاز نخواهید داشت.
در مورد تست زنی اگر نیاز به پیشنیاز فصلی باشه یک توضیح مختصر در درسنامه ها دارد ...
مباحثی مثل فرمول نویسی در شیمی 2 و موازنه و استوکیومتری در شیمی 3 فصل یک تقریبا مباحث مرتبط زیادی در پیش دارند.
البته این توضیح رو هم بدهم که بحث استوکیومتری مبحثی زمانبر هست . به جای اون از روش تناسب ساده به راحتی قابل حل هستش ..
در زیستشناسی هم مطلب مهمی که هست تست زنی هست با تست زنی فقط میتونید رصدتون رو بالا ببرید.
مباحث ترکیبی زیست زیاد هست و نمیشه فصل بندی کرد
ممکن است یک خط از زیست 1 را بتوان ترکیب کرد با زیست پیش ...
کتاب خیلی سبز خوب هست برای این کار .......
موفق باشید

alavi71
16-03-2013, 23:05
در تکمیل حرف دوستمون، شما اگر قبول نشدید بدون آزمون رو برید
اما من پیام نور رو توصیه نمیکنم به هیچ وجه! من تو این موقعیت بودم فقط آزاد رو میرفتم اگه نشد علمی کاربردی

ممنون
درسته ازاد بهتر هست .
ولی پیام نور بهتر از علمی کاربردی نیست ....
چون سطح علمی خیلی پایینی داره ...

After4Ever
17-03-2013, 19:46
میگم این فصل باکتری هام خیلی سخته ها!!!
از قید های کتاب بگیر تا تقسیم بندی مذخرف کتاب
ولی خودم رو راحت کردم همه ی باکتری ها رو اینقدر تو اینترنت سرچ کردم که همه اطلاعاتی ازشون بدست آوردم:n26:

نادر1368
17-03-2013, 20:10
ميگم اين تئوري اعداد كنكور 91 دوتا سوال داشته كه هر يكي 10 دقيقه اگر بلد باشي زمان ميگيره!:n02: شانسي ديگه همه نوع سوال بي در و

پيكر مياد!خيلي فصل خفنيه!با اينكه يكي دوبار خوندم بازم ميمونه ادم چكار كنه فرمول نداره!بايد چند ده تا قضيه بلد باشي و خيلي كار ميكشه

از مغز خيلي دوست داشتنيه ادم حل ميكنه يه جوري به جواب ميرسه كه خودشم نمي دونه چكار داره ميكنه!:n13: البته يه نوع سوال هم داريم

كه اصلا حل نميشه!:n02: گاج خيلي مزخرف گفته البته اموزشش وگرنه تستاش زدن داره!من خوشخوان ميخوندم و ميخونم تستاي اخرش

هم خوبه كامله.:n23:

After4Ever
17-03-2013, 21:05
دوستان تجربی

دلم نیومد این رو نگم...اونایی که می خوان فصل 9 زیست پیش رو بخونن از این روش استفاده کنند 100% جواب می گیرن....

باکتری ها رو دو دسته (شاخه) کنید...آرکی و یوباکتر ها ...دوباره هر کدوم رو دوشاخه بکشید دو دسته کنید: هوازی و بی هوازی ....حالا همه ی باکتری ها کتاب رو (حتی هموفیلوس آنفولانزا حتی عامل مولد کزاز رو در این دسته ها قرار بدید!!! اونایی هم که شیمیوترو و فتوسنتز کن هستن بغشون تو پرانتز بنویسید...فقط یکذره اطلاعات خارج کتاب باید داشته باشید
به قید های کتاب هم دقت کنید

4Amir4
18-03-2013, 20:30
یک راه اینه که کلمه کلمه معنی نکنی بلکه کل جمله رو بخونی بعد مفهومش رو دریافت کنی
و حتی در کلوز وقتی به جای خالی رسیدی چشمت نره تو گزینه ها و برگرده بلکه اون جمله تا آخر خونده شه بعدش گزینه ها رو ببینی!
یه جورایی عادت به عبارت خوانی و جمله خوانی بجای کلمه خوانی

چشم حتما اینکارو انجام میدم ، راستی به نظرتون توی عربی سخت مبحث ها ، اعلال و منصوبات هست ؟
بیشتر روی کدوم بخش در عربی تمرکز کنم ؟

Amir homayun
19-03-2013, 16:23
چشم حتما اینکارو انجام میدم ، راستی به نظرتون توی عربی سخت مبحث ها ، اعلال و منصوبات هست ؟

ترجمه نزدیک به 40 درصد سوالات رو در برمیگیره
و منصوبات هم بین قواعد بیشتر سهم رو داره پس رو این دو بیشتر تمرکز کن .
اتفاقا منصوبات آسون تر از خیلی قسمت های قواعد دیگست

بیشتر روی ترجمه + منصوبات + معرب و مبنی + معلوم و جهول تمرکز کن

urcu
19-03-2013, 18:41

با سلام.

درباره عربی خدمت شما عرض کنم
بخش معرب و مبنی رو حتما مورد مطالعه دقیق قرار بدین.
همچنین در صورتی که واقعا قصد خوندن عربی رو دارین ضمیر های بارز و مستتر رو به خوبی مطالعه کنید.
معمولا بخش معنی رو هم طوری سوال میدن که باید با قواعد به خوبی آشنا باشی... (فعل های معلوم و مجهول و... )

Nocturne
20-03-2013, 12:13
نوروز مبارک. دوتا سوال عربی دارم کسی میدونه؟
در "خیرُ الناس من یساعد الآخرین" چرا خبر "من" هست نه "یساعد الآخرین" ؟
در "من ساتر عیبُکَ فهو عدوّکَ" چرا "من" مبتدا و محلا مرفوع هست نه فاعل و محلا مرفوع؟

[طبق گاج سبز دوم درس 4]

5ajad
20-03-2013, 12:41
در "من ساتر عیبُکَ فهو عدوّکَ" چرا "من" مبتدا و محلا مرفوع هست نه فاعل و محلا مرفوع؟
چون جمله اسمیه س دیگه! جمله اسمیه که فاعل نداره:دی
جمله اسمیه: مبتدا و خبر
جمله فعلیه: فعل و فاعل و ...

775e
20-03-2013, 12:47
سلام
سهمیه برای فرزندان جانباز چقدر میتونه رتبه رو پایین بیاره اگه میشه یه چند تا مثال اگه سراغ دارید بزنید.

*M!L4D*
20-03-2013, 12:58
در "خیرُ الناس من یساعد الآخرین" چرا خبر "من" هست نه "یساعد الآخرین" ؟

نوروز شما هم مبارک
سوال دومتون رو سجاد جواب داد اما در مورد این سوال باید بدونید که بعد از موصولات ( من - ما - الذی و ... ) جمله ای که میاد صله ی موصول هست و نقشی رو در جمله نمی پذیره و موصول نقش میگیره ...
در مورد موصولات هم اگه مشکلی دارید به سال اول مراجعه کنید .

urcu
20-03-2013, 13:48
سلام
سهمیه برای فرزندان جانباز چقدر میتونه رتبه رو پایین بیاره اگه میشه یه چند تا مثال اگه سراغ دارید بزنید.

خدا رو شکر و الحمد لله دیگه مثل قبل تاثیر نداره...
کسی که میخواد از این سهمیه استفاده کنه حداقل باید بین 70 تا 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در دانشگاه مورد نظر رو بیاره تا بتونه با تلفیق درصد جانبازی وارد دانشگاه بشه...
خیلی زور داره کسی که درس خونده دانشگاه شهر دیگه ای قبول بشه و شخصی هم که میخواد از سهمیه استفاده کنه به راحتی و با درصد های پایین تر در شهر خودش پذیرفته شه!...

After4Ever
21-03-2013, 23:50
دوستان من سال پیش زبان فارسی 2 تستش از 5 تاش رو زدم البته خرداد خوندم بنظرتون از همون نشرالگو بخونم...؟؟؟؟
البته سال پیش یک مبحث رو نخوندم 2 تست اومد :(

کاربر شماره ی یک
22-03-2013, 02:55
ریاضی

تایم که کمه ، خودم میدونم

سه ماه وقت دارم ، میدونم باید زیاد بخونم !

توی این تایم کم کجاها و چی رو بخونم بهتره ؟

alavi71
22-03-2013, 08:42
دوستان من سال پیش زبان فارسی 2 تستش از 5 تاش رو زدم البته خرداد خوندم بنظرتون از همون نشرالگو بخونم...؟؟؟؟
البته سال پیش یک مبحث رو نخوندم 2 تست اومد :(

سلام
اول از همه توصیه میکنم یکدرو کتاب رو بخونید . چون سوالات ساده یا نگارشی از این بخش رو میشه با همین یکبار مطالعه خواند.
سبک سوالتی چون واژ و تکواژ رو هم با تمرین میشود زد. ولی باید توجه کرد زمانبر هستند.
پس لزوما نباید همه تستهایی رو که میتوانیم بزنیم ...
شما هم با توجه به سختی مبحث و توانایی خودتون بخونید .در ازمون اگر وقتگیر نبود تستش رو بزنید ...
موفق باشید

alavi71
22-03-2013, 08:47
ریاضی

تایم که کمه ، خودم میدونم

سه ماه وقت دارم ، میدونم باید زیاد بخونم !

توی این تایم کم کجاها و چی رو بخونم بهتره ؟

سلام
ببینید اگر بخواهید مباحثی که سوالتی زیادی رو دارند بخونید مثل حد و پیوستگی -مشتق و کاربردش علاوه بر اینکه سوالات هبنسبت زیادی داده میشود.
در عوض نیز برخی سوالات دشوار دارند . البته باید تلاش کنید تا به راحتی بتونید تستهاش رو بزنید ...
مباحثس مثل امار و احتمالات نیز با توجه به تکرار سبک تست اونها میتونه کمک کننده باشد ...
در کل مباحثی رو که قوی هستید در اونها رو بخونید . تست زنی رو هم انجام بدهید ...
موفق باشید

After4Ever
23-03-2013, 17:01
سلام
اول از همه توصیه میکنم یکدرو کتاب رو بخونید . چون سوالات ساده یا نگارشی از این بخش رو میشه با همین یکبار مطالعه خواند.
سبک سوالتی چون واژ و تکواژ رو هم با تمرین میشود زد. ولی باید توجه کرد زمانبر هستند.
پس لزوما نباید همه تستهایی رو که میتوانیم بزنیم ...
شما هم با توجه به سختی مبحث و توانایی خودتون بخونید .در ازمون اگر وقتگیر نبود تستش رو بزنید ...
موفق باشید

ممنون فکر نمی کردم کسی بگه کتاب درسی رو بخونم...
تست تکواژ برای من آسونه ولی اگر مثل سراسری هنر بگن تعداد تکواژ های این متن با کدوم گزینه برابر ولش می کنم:n02:

urcu
23-03-2013, 19:43
تست تکواژ برای من آسونه ولی اگر مثل سراسری هنر بگن تعداد تکواژ های این متن با کدوم گزینه برابر ولش می کنم:n02:

با سلام.

دوست گرامی شما دقیقا توی کدوم مبحث مشکل دارید؟ ( اومدم یه سوال از وزن و قافیه رو اینجا بزارم دیدم جدا سخته و فکر میخواد پشیمون شدم :دی)

اگر واقعا به مبحث تکواژ مسلط باشید یعنی اینقدر کار کرده باشید که نخواید چند بار سوال رو چک کنید همون سوالی رو هم که میگید براحتی میشه جواب داد...

راستی یه سوالی هم بود درباره قرابت معنایی بهتون دادم جوابش گزینه دو بود .

s@har
23-03-2013, 23:34
سلام. خواستم یه تجربمو در اختیارتون بذارم:n02:
نمیدونم کسی تو گرامر زبان مشکل داره یا نه
اما خوب من میگم:n02:گرامر رو از کتاب زبان جامع کنکور خیلی سبز خوندم انقد آسون مطالبش برام جا افتاد که نگو :دی .از کتابخونه هایی که توش عضوین بخواین اگه داشتن بخونین ( نمیگم بخرین چون فک کنم کسی حاضر نباشه به خاطر مبحثی که 5 یا 6 تا تست میاد ازش بره یه کتاب بخره ) البته تو close test هم بعضا یه سوالش از گرامره.

alavi71
24-03-2013, 23:25

از این جهت کتاب رو گفتم که بیک مثال کنکور گذشته تجربی رو میزنم که یک تست ویرایش بود که با خوندن حتی یکبار کتاب میشد اون رو به راحتی زد ...
برای یکسری از تسها هم عرض کردم که باید تست زنی انجام داد تا بتومنید مهارت در اون تیپ سوالی رو پیدا کنید
موفق باشید

supermax15
25-03-2013, 01:01
اینم نرم افزار تست رتبه بعد کنکورهست :n02:

اینم یه سایت برای حل مسائل ریاضی
امید وارم به دردتون بخوره:n12:

Haj_Amoo
30-03-2013, 14:57
آزمون‎های جامع قلمچی کیه؟ تو این نسخه ای رو سایتش هست آخرین آزمونش 31 خرداد هست. احیانا نکشیده عقب؟

One Minute
30-03-2013, 19:53
اینم نرم افزار تست رتبه بعد کنکورهست :n02:

اینم یه سایت برای حل مسائل ریاضی
امید وارم به دردتون بخوره:n12:

نرم افزار تخمین رتبه کسی نداره تو آستین ؟

farshad6990
30-03-2013, 21:06
نرم افزار تخمین رتبه کسی نداره تو آستین ؟
برو سايت گزينه دو، تا آخر تعطيلات استفاده از تخمين رتبه و كارنامه هاي سراسري براي عموم آزاد هست!

Nocturne
30-03-2013, 21:44
برو سايت گزينه دو، تا آخر تعطيلات استفاده از تخمين رتبه و كارنامه هاي سراسري براي عموم آزاد هست!

چرا پس من میرم میگه اجازه دسترسی ندارید؟

farshad6990
30-03-2013, 22:38
چرا پس من میرم میگه اجازه دسترسی ندارید؟
خب عزيز اول بايد تو سايت ثبت نام كني؛ بعد با حساب كاربري خودت از امكانات سايت استفاده كني!

One Minute
30-03-2013, 23:55
خب عزيز اول بايد تو سايت ثبت نام كني؛ بعد با حساب كاربري خودت از امكانات سايت استفاده كني!

عروسی بچت !

Nocturne
31-03-2013, 14:50

آقا واقعا ازت ممنونم که این موضوع رو اطلاع دادی :n16:

+
راستی کسی میدونه این تخمین بر چه اساسی هست ؟ بر اساس نتایج 90 یا 91 ؟! آخه توی هنر اینا خیلی فرق دارن! 90 خیلی آسون بوده و 91 خیلی سخت!

farshad6990
31-03-2013, 16:51
آقا واقعا ازت ممنونم که این موضوع رو اطلاع دادی :n16:

+
راستی کسی میدونه این تخمین بر چه اساسی هست ؟ بر اساس نتایج 90 یا 91 ؟! آخه توی هنر اینا خیلی فرق دارن! 90 خیلی آسون بوده و 91 خیلی سخت!
قطعا تخمين رتبه بر اساس ٩١ هست، در ضمن از كارنامه هاي ٩١ گزينه دو هم مي تونيد استفاده كنيد كه خيلي كمك كننده خواهند بود؛ ضمن اين كه سايت كانونم يه سري كارنامه ٩١ رايگان قرار داده و يه سري جداول در اين رابطه رو تو سايتش گذاشته كه اونا هم خيلي مفيد خواهد بود.

Alireza SM
31-03-2013, 17:15
تخمن رتبه گزینه دو کلا بر اساس 91 هست و نرم افزار 90 خیلی وقته از سایت حذف شده

pouyacapitan
01-04-2013, 17:02
سلام
دوستان سوالات ریاضی کنکور ۹۰ رشته ریاضی چرا اون همه سخت بوده؟!
حتی فیزیکشم سخت بود

dooni
01-04-2013, 19:47
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سایت کانون کارنامه های سال 91 رو گذاشته . به درد تخکین رتبه میخوره:n26:

After4Ever
02-04-2013, 01:38
خب...
بالاخره دینی سوم و پیش هم تموم شد:n05:
حالا باید بریم تو کار تسلط...ولی خودمونیما دینی آسون تر شده:n09: پس احتمال زیاد امسال آسونتر از سال پیش و 90 میاد
فردا رو بگو:n03: 13 بدر...که کل روز رو باید با عربی دست و پنچه نرم کنم

راستی من پارسال یک جزوه ی جمع بندی فیزیک داشتم خیلی عالی بود برای دوستم بود ولی الان دوستن گم کرده چون رفته دانشگاه....
برای کانون بود توش سوال های خیلی خیلی سختی داشت...
اگه کسی داره خواهشا بم بگه

pouyacapitan
02-04-2013, 08:20
سلام
حتی فیزیکشم سخت بود

After4Ever
02-04-2013, 11:47
سلام
حتی فیزیکشم سخت بود

کلا برای ریاضی کنکور داره آسونتر میشه....

ولی انصافا شیمی 90 ریاضی خیلی آسون بوده...مخصوصا نسبت به تجربی

pouyacapitan
02-04-2013, 15:02
کلا برای ریاضی کنکور داره آسونتر میشه....

ولی انصافا شیمی 90 ریاضی خیلی آسون بوده...مخصوصا نسبت به تجربی

شیمیش اسون بود.
ولی سخت ترین سوالای ریاضی ماله سال ۹۰ ه.
سال قبلم عوض خیلی اسون بود ریاضی.

*M!L4D*
02-04-2013, 16:32
شیمیش اسون بود.
ولی سخت ترین سوالای ریاضی ماله سال ۹۰ ه.
سال قبلم عوض خیلی اسون بود ریاضی.

به نظر من اگه ریاضی امسال مثل سال 90 باشه بهتره . اصولا اگه آسون باشه خیلی ها دست کم میگیرن یا ... و فاجعه به بار میاد .
مثلا امسال یکی از بچه ها میگفت انقدر سوالا ساده و مسخره بودن 3.4 بار حلشون میکرد تا ببینه نکته ی خاصی دارن یا نه . اما اگه سخت باشه حداقلش خیالت راحته واسه همه ی هم ترازهات سخته .
اما شیمی آسون باشه بهتره چون درس آخره و اصلا حس و حال سوال سختو ندارم :دی

pouyacapitan
02-04-2013, 20:16
به نظر من اگه ریاضی امسال مثل سال 90 باشه بهتره . اصولا اگه آسون باشه خیلی ها دست کم میگیرن یا ... و فاجعه به بار میاد .
مثلا امسال یکی از بچه ها میگفت انقدر سوالا ساده و مسخره بودن 3.4 بار حلشون میکرد تا ببینه نکته ی خاصی دارن یا نه . اما اگه سخت باشه حداقلش خیالت راحته واسه همه ی هم ترازهات سخته .
اما شیمی آسون باشه بهتره چون درس آخره و اصلا حس و حال سوال سختو ندارم :دی

بابا ۹۰ خیلی سخته.
من از خیلی شنیدم سختیش در حدی بود که خودشون گم کرده بودن.
مقلا در این حد که طرف وقتی می خواست هندسه بزنه،اولی و می زد دومی نمی شد سومی بلد نبود چهارمی هم جواب نمیومد مجبور می شد کلا بیخیال شه!

*M!L4D*
02-04-2013, 20:31
بابا ۹۰ خیلی سخته.
من از خیلی شنیدم سختیش در حدی بود که خودشون گم کرده بودن.
مقلا در این حد که طرف وقتی می خواست هندسه بزنه،اولی و می زد دومی نمی شد سومی بلد نبود چهارمی هم جواب نمیومد مجبور می شد کلا بیخیال شه!
آره اینو قبول دارم هندسه پایش یکم متفاوت بود با سبک کنکور . خیلی از انتشارات هم سبکشون رو بعد از سال 90 عوض کردن ( مثلا الگو که هردو تا کتابشو عوض کرده ولی هنوز انگشت کوچیکه ی مبتکران هم نیست : دی) .

mili_k
02-04-2013, 20:39
دوستان من هم اکنون دانشجو دانشگاه پیام نور هستم . رشته ی حقوق . یعنی مدرک کارشناسی رو نگرفتم هنوز و فارغ التحصیل نشدم . می تونم تو کنکور شرکت کنم ( برای کارشناسی ارشد ) ؟ که در صورت قبولی در یکی از رشته های کارشناسی ارشد ، بعد از اتمام دوره ی کارشناسی ، سریعاً برم برا رشته ی قبول شده تو مقطع کارشناسی ارشد ؟

alavi71
02-04-2013, 21:49
دوستان من هم اکنون دانشجو دانشگاه پیام نور هستم . رشته ی حقوق . یعنی مدرک کارشناسی رو نگرفتم هنوز و فارغ التحصیل نشدم . می تونم تو کنکور شرکت کنم ( برای کارشناسی ارشد ) ؟ که در صورت قبولی در یکی از رشته های کارشناسی ارشد ، بعد از اتمام دوره ی کارشناسی ، سریعاً برم برا رشته ی قبول شده تو مقطع کارشناسی ارشد ؟

سلام
طبق قوانین باید تا شهریور ماه فارق تحصیل شده باشید.
ولی بسته به دانشگاه تا یک ترم تاخیر هم میتونید بروید ...
در ضمن در صورت قبولی در دوره روزانه محرومیت سال بعد خواهید داشت ...
موفق باشید

mili_k
03-04-2013, 09:07
سلام
طبق قوانین باید تا شهریور ماه فارق تحصیل شده باشید.
ولی بسته به دانشگاه تا یک ترم تاخیر هم میتونید بروید ...
در ضمن در صورت قبولی در دوره روزانه محرومیت سال بعد خواهید داشت ...
موفق باشید

یعنی چی محرومیت سال بعد ؟

یعنی اگه روزانه قبول بشم و جا رزرو کنم و نرم سال بعد اجازه شرکت تو کنکور رو ندارم ؟! یا اگه قبول بشم و اصلا هیچ اقدامی برای رفتن به دانشگاه برای ارائه مدارک نکنم ( یعنی کلا فقط قبول بشم و هیچ کاری نکنم ) باز محروم می شم ؟!

alavi71
03-04-2013, 11:40
یعنی چی محرومیت سال بعد ؟

یعنی اگه روزانه قبول بشم و جا رزرو کنم و نرم سال بعد اجازه شرکت تو کنکور رو ندارم ؟! یا اگه قبول بشم و اصلا هیچ اقدامی برای رفتن به دانشگاه برای ارائه مدارک نکنم ( یعنی کلا فقط قبول بشم و هیچ کاری نکنم ) باز محروم می شم ؟!

ببینید اگر رشته روزانه قبول قطعی شوید محروم میشود کنکور سال بعد را ..
چه ثبتنام بکنید یا نه ...

h_r_v
03-04-2013, 12:16
دوستانی که هنوز شروع نکردند ناراحت نباشند.. من بعد از عید شروع کردم و الان عمران روزانه دانشگاه باهنر کرمان دارم میخونم..

5ajad
03-04-2013, 12:26
ببخشید این تاثیر معدل رو یه توضیحی میدین؟
من اگه ریاضی هیچی نزنم معدل روش تاثیر میزاره؟
یعنی مثلا ممکنه من که معدلم خوب شده ریاضی رو هیچی نزنم اونوقت یکی که معدلش خیلی خراب شده و ریاضی رو مثلا 10 زده از من ترازش کمتر شه؟:n02:

alavi71
03-04-2013, 13:04
ببخشید این تاثیر معدل رو یه توضیحی میدین؟
من اگه ریاضی هیچی نزنم معدل روش تاثیر میزاره؟
یعنی مثلا ممکنه من که معدلم خوب شده ریاضی رو هیچی نزنم اونوقت یکی که معدلش خیلی خراب شده و ریاضی رو مثلا 10 زده از من ترازش کمتر شه؟:n02:

سلام
تاثیر معدل به صورت مثبت در هر زیر گروه هست
یعنی اگر بتواند معدلتون کمک بهتون بکنه تاثیر داده میشو د....
توصیه میکنم حتی درصد کم بزنید ولی سفید نگذارید چون با سفید گذاشتن رتبه شما در ان درس 70-80 هزار میشود و رتبه خوبی نمیتوانید داشته باشید ...
موفق باشید

Arashdn
04-04-2013, 15:58
سلام
اگه یه نفر کنکور ثبت نام بکنه ولی سر جلسه نره ، اتفاق خاصی می افته؟
سال بعدش رو محروم میشه؟

farshad6990
04-04-2013, 16:44
سلام
سال بعدش رو محروم میشه؟
نه اتفاق خاصي نمي افته، سال بعدش هم محروم نميشه!

A.M.D.D.E.V.I.L
05-04-2013, 00:49
سلام دوستان ، من یه مسئله ی اساسی دارم، تقریبا 3 ماه تا کنکور مونده ، من هیچ انگیزه ای واسه درس خوندن ندارم ، ساعات مطالعه ی قبل از عیدم 10 ساعت بود میانگین روزانه تو هفته
درس های عمومی تقریبا تموم کردم فقط هی باید مرور کنم ... که نمیکنم
از اختصاصی ها حسابان رو تموم کردم و نصف ریاضی 2 رو ، ولی دیگه تست زدن رو متوقف کردم از دیفرانسیل کم مونده
ولی نه فیزیک چیز زیادی میدونم نه شیمی
چی کار کنم؟ تا قبل از عید خیلی خوب داشتم میخوندم ولی نمیدونم چی شده که دلسرد شدم ، طول عید رو زیاد نخوندم
شانسی هست که بتونم تا کنکور در سطح شبانه یا روزانه ی دانشگاه تبریز برسم؟
احتمال دانشگاه های تهران چقدره؟
تراز قلمچی آزمون آخر 5500 بودم :n03:
یکی کمکم کنه! دیگه نمیدونم چطور واسه خودم انگیزش بدم
هیچ هدفی ندارم که بشینم درس بخونم ، امروز خیر سرم نشستم شیمی تست بزنم ، 20 تا زدم بعد دیدم جلو تلوزیونم:n13:

alavi71
05-04-2013, 09:18
سلام
سال بعدش رو محروم میشه؟

سلام مشکلی نیست
و فقط قبولی دوره روزانه محرومیت دارد

alavi71
05-04-2013, 09:22
سلام دوستان ، من یه مسئله ی اساسی دارم، تقریبا 3 ماه تا کنکور مونده ، من هیچ انگیزه ای واسه درس خوندن ندارم ، ساعات مطالعه ی قبل از عیدم 10 ساعت بود میانگین روزانه تو هفته
درس های عمومی تقریبا تموم کردم فقط هی باید مرور کنم ... که نمیکنم
از اختصاصی ها حسابان رو تموم کردم و نصف ریاضی 2 رو ، ولی دیگه تست زدن رو متوقف کردم از دیفرانسیل کم مونده
ولی نه فیزیک چیز زیادی میدونم نه شیمی
چی کار کنم؟ تا قبل از عید خیلی خوب داشتم میخوندم ولی نمیدونم چی شده که دلسرد شدم ، طول عید رو زیاد نخوندم
شانسی هست که بتونم تا کنکور در سطح شبانه یا روزانه ی دانشگاه تبریز برسم؟
احتمال دانشگاه های تهران چقدره؟
تراز قلمچی آزمون آخر 5500 بودم :n03:
یکی کمکم کنه! دیگه نمیدونم چطور واسه خودم انگیزش بدم
هیچ هدفی ندارم که بشینم درس بخونم ، امروز خیر سرم نشستم شیمی تست بزنم ، 20 تا زدم بعد دیدم جلو تلوزیونم:n13:

سلام
من اینرو همیشه به بچه ها میگم تو این دوران خیلی ها دست از درس میکشن و خئد به خئد یکعده دیگه بدون تلاش از اونها جلو میفتند.
پس نزارید حاصل تلاش چندماهتون به شدگی از دست برود...
با انگیزه باشید و بدونید به هر چه که میخواهید با تلاش میرسید...
در درس خوندن هم سعی کنید تنوع داشته باشید و دروس عمومی رو هم حتما بخونید
سعی کنید درصد دروس اخ رو بالا ببرید تا بهتر نتیجه بگیرید.یک درس عمومی هم هدفگذاری کنید برای درصد بالای 70 که رتبه خیلی بهتون میتونه بده ..
شما همیشه مثبت اندیش باشید . با منفی نگری فقط خودتون رو از درس دور میکنید ..
تلاشتون رو بکنید و به خدا توکل کنید حتما موفق میشوید ..

Hatek
05-04-2013, 09:29
سلام
دوستان
برای دو سه تا درس یه نوع کتاب میخوام
که خیلی مفصل نباشه مثلا هندسه پیش رو فصل مقاطع مخروطی فرمول ها رو داده باشه دو تا مسئله و چند تا تست توش باشه
یکی از دوستام انتشارات مهر و ماه رو گرفته بود میگفت خیلی خوبه نظرتون چیه؟
خلاصه کتاب خلاصه باشه ولی کامل:n02:
من صفحات قبلی رو نخوندم اگه قبلا معرفی کردید ببخشید:n16:

s@har
05-04-2013, 10:55
سلام. من امسال پیش دانشگاهیم. اگر تو خرداد یکی از درسامو قبول نشم (حتی با تبصره:n02::n28:) چی میشه؟ نمیتونم کنکور بدم؟ تا کی وقت دارم پاسش کنم؟

urcu
05-04-2013, 11:03
سلام. من امسال پیش دانشگاهیم. اگر تو خرداد یکی از درسامو قبول نشم (حتی با تبصره:n02::n28:) چی میشه؟ نمیتونم کنکور بدم؟ تا کی وقت دارم پاسش کنم؟

با سلام.
مشکلی ندارید و میتونید کنکور بدید در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته نیمه دوم یا بهمن ماه رو انتخاب کنید و توی دی ماه درس موردنظر رو پاس کنید.

After4Ever
05-04-2013, 11:05
سلام. من امسال پیش دانشگاهیم. اگر تو خرداد یکی از درسامو قبول نشم (حتی با تبصره
:n02::n28:) چی میشه؟ نمیتونم کنکور بدم؟ تا کی وقت دارم پاسش کنم؟
من پارسال زمین شناسی رو همینجور شدم...هیچی ولی باید خرداد پاس بشه تا بنونید برید دانشگاه

یک سوال امسال تا کی مدرسه می رید ...امتحاناتون کی برگزار میشه؟

s@har
05-04-2013, 11:07
برنامه امتحانات خرداد رو دادن از 25 اردیبهشت شروع میشه. تموم شدنش رو نمیدونم کیِ.
ینی باید یه بار دیگه فاصله بین خرداد تا کنکور رو امتحان بدم؟

After4Ever
05-04-2013, 12:34
برنامه امتحانات خرداد رو دادن از 25 اردیبهشت شروع میشه. تموم شدنش رو نمیدونم کیِ.
ینی باید یه بار دیگه فاصله بین خرداد تا کنکور رو امتحان بدم؟

نه شهریور....بهتر بگم قبل جواب نهایی که کجا قبول شدید

s@har
05-04-2013, 12:40
با سلام.
مشکلی ندارید و میتونید کنکور بدید در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته نیمه دوم یا بهمن ماه رو انتخاب کنید و توی دی ماه درس موردنظر رو پاس کنید.
ممنون:n16:
ولی همونطور که دوستمون گفتن شهریور هم میتونم امتحان بدم؟(قبل از اینکه ثبت نام کنم دانشگاه اگر قبول شدم:n02: )

*M!L4D*
05-04-2013, 12:55
سلام
دوستان
برای دو سه تا درس یه نوع کتاب میخوام
که خیلی مفصل نباشه مثلا هندسه پیش رو فصل مقاطع مخروطی فرمول ها رو داده باشه دو تا مسئله و چند تا تست توش باشه
یکی از دوستام انتشارات مهر و ماه رو گرفته بود میگفت خیلی خوبه نظرتون چیه؟
خلاصه کتاب خلاصه باشه ولی کامل:n02:
من صفحات قبلی رو نخوندم اگه قبلا معرفی کردید ببخشید:n16:

هفت چیز هندسه تحلیلی خیلی سبز رو یه نگاه بنداز
بدک نیس ...

urcu
05-04-2013, 13:33
ممنون:n16:
ولی همونطور که دوستمون گفتن شهریور هم میتونم امتحان بدم؟(قبل از اینکه ثبت نام کنم دانشگاه اگر قبول شدم:n02: )
بله ... میتونید شهریور هم امتحان بدید.
در صورتی که مسئله نظام وظیفه شما رو تهدید میکنه ... بهترین کار اینه که بزارید و دقیقه نود درس مورد نظر رو پاس کنید. .. ( یعنی زمانی که نتایج به طور صد درصد معلوم شد و متوجه شدید که کدوم دانشگاه پذیرفته شدید.)

After4Ever
05-04-2013, 20:13
جامع سنجش رو برم یا گزینه 2؟:n03:

After4Ever
05-04-2013, 20:23
دوستان یک سوال خیلی مهم

من می خوام یک درسی رو از خودم کنکور بگیرم (یک کنکور رو نه بلکه فقط یک درس رو)
مثلا فیزیک رو 86 رو می زنم درصدم رو می نویسم...بعدش می رم 87 ...بعدش....چند روز دیگه هم مثلا عربی
تو خرداد هم می خوام کنکور جامع از خودم بگیرم یعنی عین کنکور...
حالا با سوال های خارج از کشور رو بزارم برای اینکار یا سوال های سراسری رو؟؟؟؟

s@har
05-04-2013, 21:16
حالا با سوال های خارج از کشور رو بزارم برای اینکار یا سوال های سراسری رو؟؟؟؟
تا جایی که من شنیدم سطح سوالای سراسری داخل کشور با سوالای سراسری خارج از کشور یکیه حتی بعضی سوالات عین هم تکرار شدن . اینو تو کتاب دور دنیا در 4 ساعت گاج نوشته بود.چون هر دو برای یه دانشگاهه دیگه:n01: من خودم عمومی هامو فقط از این دو تا می زنم مدل سوالا و میزان سختی و پیچیدگیشون مثل همه. حالا تصمیم با خودتونه.

pouyacapitan
06-04-2013, 11:48
بچه ها الان ۳۶ تا کنکور عمومی داخل و خارج(هنر و زبان ، ....) هست.از ۸۵
جمعا ۳۶۰۰ تا می شه.
به نظرتون چطور بزنم؟

alavi71
06-04-2013, 15:07

سلام
بعضی دانشگاهها یه فرصت میدهند تا ترم بهمن اگر تا اون موقع بگیرید میتونید برید ثبتنام کنید موفق باشید

alavi71
06-04-2013, 15:09
بچه ها الان ۳۶ تا کنکور عمومی داخل و خارج(هنر و زبان ، ....) هست.از ۸۵
جمعا ۳۶۰۰ تا می شه.
به نظرتون چطور بزنم؟

سلام شما سعی کنید اول از کنکورهای اخیر شروع کنید مثلا از 89-90-91 چون سبکشون نزدیکتر به کنکور فعلی هست
اگر وقت داشتید سالهای قبل از اون رو ه مبزنید
موفق باشید

alavi71
06-04-2013, 15:14
جامع سنجش رو برم یا گزینه 2؟:n03:

دو ازمون اخر سنجش رو بروید حتما چون بیشتر کسانی که ازمون کانون یا قلم چیهم دارند این ازمون سنجش میروند.
گاج هم خوب هست ازمونهای جامعش ..

After4Ever
06-04-2013, 15:29
سلام شما سعی کنید اول از کنکورهای اخیر شروع کنید مثلا از 89-90-91 چون سبکشون نزدیکتر به کنکور فعلی هست
اگر وقت داشتید سالهای قبل از اون رو ه مبزنید
موفق باشید
جدا!
فک می کردم باید خرداد نزدیکا رو بزنم...ممنون

s@har
06-04-2013, 15:29
به نظرتون تستای سنجش در سطح تستای سراسری هستش؟ واسه آرایه های ادبی تست سراسری کم دارم ،سنجش میزنم . خوبه یابرم سراسریشو پیدا کنم؟

alavi71
06-04-2013, 15:36
به نظرتون تستای سنجش در سطح تستای سراسری هستش؟ واسه آرایه های ادبی تست سراسری کم دارم ،سنجش میزنم . خوبه یابرم سراسریشو پیدا کنم؟

تستهای سنجش مشابه کنکور هست
شما همیشه باید تستهای کنکور رو بزنی در کنارش تست تالیفی یا ازمونهاتون اگه میرید کار کنید

pouyacapitan
06-04-2013, 20:28

کلا تستای سنجش شبیه سراسرین.
فک کنم کتاب نشر الگو همه تستارو داشته باشه.
من قرابت معنایی و معنا رو دارم.هم سنجش داره هم کنکورا هم گزینه ۲.خودشم تستای ۹۱ هم داره.

ALt3rnA
06-04-2013, 21:39
یاد این تاپیکای کنکور به خیر :دی
من توصیه اکید میکنم کنکور سال 87 به قبل رو اگه زدید و درصد خوب آوردید اصلا امیدوار نشید
و بدونید کنکور سخت شده ! خیلی سخت تر از 87 و 88 حتی !
اگه میخواید ببینید چند مرده حلاجید بیشتر تمرکزتونو بزارید رو 90 و 91 داخل و خارج
+
کتاب 5 رو بخرید . آزمون هاش شدیدا از کنکور سال 88 به قبل مهمترن . و به هیچ وجه هم فکر نکنید که سرکارید و سوالای این کتاب زیادی سختن .
کلا از الان برای یه چیز سخت آماده باشید . هی نگید آسون میدن !
یا مثلا پارسال فیزیکو سخت دادن امسال دیگه آسونه ! نکنید این فکرارو که نابود میشید اساسی !
خود دانید :دی

pouyacapitan
06-04-2013, 22:51
اره سطح سوالا خیلی سخت تر شده.
من تا اخر این ماه با قلم چی می خونم.
بعدش ۷ روز فقط هندسه.
۳روزم گسسته.
۵روز هم ادبیان و محکم می کنم.یعنی تاریخ ادبیات اینارو تموم می کنم دیگه.
بعدش هم بسم الله از کنکور ۸۵ شروع می کنم.
از ریاضی ۹۰ درس ریاضیش خیلی می ترسم.خیلی

urcu
07-04-2013, 16:19
یاد این تاپیکای کنکور به خیر :دی
من توصیه اکید میکنم کنکور سال 87 به قبل رو اگه زدید و درصد خوب آوردید اصلا امیدوار نشید
و بدونید کنکور سخت شده ! خیلی سخت تر از 87 و 88 حتی !
اگه میخواید ببینید چند مرده حلاجید بیشتر تمرکزتونو بزارید رو 90 و 91 داخل و خارج
+
کتاب 5 رو بخرید . آزمون هاش شدیدا از کنکور سال 88 به قبل مهمترن . و به هیچ وجه هم فکر نکنید که سرکارید و سوالای این کتاب زیادی سختن .
کلا از الان برای یه چیز سخت آماده باشید . هی نگید آسون میدن !
یا مثلا پارسال فیزیکو سخت دادن امسال دیگه آسونه ! نکنید این فکرارو که نابود میشید اساسی !
خود دانید :دی

با عرض سلام.

دوست گرامی سوالات از بانک سوال به صورت کاملا اتفاقی انتخاب میشن! ... کسی سوالات رو نمینویسه که آسون بده یا سخت!
اگر این طوری بود شاید یکی سوالات کاملا زمان بر و سختی میداد! یکی هم سوالات آسون و دیگری هم متوسط اما این طور نیست.
همه ساله از دبیران و اساتید برتر در خواست میشه که سوالات خودشون رو مثلا در درس زیست شناسی طرح کنن و به سازمان بفرستند بعد از چک شدن سوالات توسط کارشناسان ؛؛ سوالات انتخاب شده به بانک سوال اضافه میشه . و بعد هم به صورت کاملا اتفاقی از بانک سوال وارد کنکور میشن!.
بنابراین همه ساله هم سوالات سخت وجود داره و هم آسون و هم متوسط.

کاربر شماره ی یک
08-04-2013, 11:40
با عرض سلام.

دوست گرامی سوالات از بانک سوال به صورت کاملا اتفاقی انتخاب میشن! ... کسی سوالات رو نمینویسه که آسون بده یا سخت!
اگر این طوری بود شاید یکی سوالات کاملا زمان بر و سختی میداد! یکی هم سوالات آسون و دیگری هم متوسط اما این طور نیست.
همه ساله از دبیران و اساتید برتر در خواست میشه که سوالات خودشون رو مثلا در درس زیست شناسی طرح کنن و به سازمان بفرستند بعد از چک شدن سوالات توسط کارشناسان ؛؛ سوالات انتخاب شده به بانک سوال اضافه میشه . و بعد هم به صورت کاملا اتفاقی از بانک سوال وارد کنکور میشن!.
بنابراین همه ساله هم سوالات سخت وجود داره و هم آسون و هم متوسط.
من توي كتاب شيمي بازرگان ديدم ،‌روند سوالها در سالهاي اخير رو نوشته بود ، پس با توجه به اين چيزي كه شما گفتي ،‌چيزي به عنوان روند وجود نداره ،‌ كلا همه چيز تصادفيه ،‌ يعني امكان داره يه سال همش سخت باشه ،‌ حتي يه سوال هم نشه حل كرد :n13:

Alireza SM
08-04-2013, 12:05
انقدر به سخت و آسون بودن سوالات ذهنتون رو مشغول نکنین بچه ها.
از سخت و آسون بودن سوالات کسی سود نمیکنه ولی کسایی که یه درس رو کامل کنار گذاشتن خیلی ضرر میکنن.

urcu
08-04-2013, 18:36
من توي كتاب شيمي بازرگان ديدم ،‌روند سوالها در سالهاي اخير رو نوشته بود ، پس با توجه به اين چيزي كه شما گفتي ،‌چيزي به عنوان روند وجود نداره ،‌ كلا همه چيز تصادفيه ،‌ يعني امكان داره يه سال همش سخت باشه ،‌ حتي يه سوال هم نشه حل كرد :n13:

با سلام مجدد .
دوست گرامی نحوه طرح سوالات کنکور چند سال هست که به این صورته ...
اما اگر بخواید ذهنتون رو با این جور مسایل سرگرم کنید سود خاصی عاید شما نمیشه.
در ضمن دوست گرامی یادمه شما یه جایی گفته بودین که تا الان زیاد درس نخوندین برای کنکور! ... و بار دومتون هم هست (اگر اشتباه نکنم البته)
دوست عزیز در نظر داشته باشید که خدمت سربازی یه خورده :دی سخت تر از درس خوندن هست! و اگر نتونید قبول بشید باید ساعت 4.30 صبح از خواب بلند بشید و آماده بشید برای مقدمات رژه و... . که از درس خوندن خیلی سخت تره . همچنین تا ساعت 5 بعد از ظهر هم درگیر هستید(پادگان آموزشی)

. ( این مطالب رو صرفا به این منظور گفتم که فکر کنید دو ماه و اندی که تا کنکور باقی مونده دوره آموزشی سربازی هست و روال هم همونطوره که گفتم... پس اگر توی این دوماه به اندازه دوماه آموزشی به خودتون سختی بدید مطمئنا میتونید یکی از دانشگاه های خوب رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.)
موفق باشید.:n12:

Hatek
08-04-2013, 20:01
سلام دوستان
من یه مشکلی دارم
مثلا دارم هندسه میخونم یا ریاضی پایه بعد میرم تست بزنم
تست هارو از روی 8 کتاب ریاضی گاج میزدم اما خیلی سخته
یعنی درس رو خورده باشم هم نمیتونم تست های قدیمی رو بزنم و این کتاب هم اکثر تست هاش قدیمه
مثلا 74:n02: رو اصلا نمیدونم چی نوشته
ولی تست های 86 به بعد رو تقریبا میتونم بزنم اگرم نتونم با یه نگاه جزئی به مطلب همه چی دستگیرم میشه
چیکار کنم؟ تست های قدیمی رو بذارم کنار؟ چون وقتم انقدر نیست که همه تست هارو بخوام کار کنم

alavi71
08-04-2013, 22:25
سلام دوستان
من یه مشکلی دارم
مثلا دارم هندسه میخونم یا ریاضی پایه بعد میرم تست بزنم
تست هارو از روی 8 کتاب ریاضی گاج میزدم اما خیلی سخته
یعنی درس رو خورده باشم هم نمیتونم تست های قدیمی رو بزنم و این کتاب هم اکثر تست هاش قدیمه
مثلا 74:n02: رو اصلا نمیدونم چی نوشته
ولی تست های 86 به بعد رو تقریبا میتونم بزنم اگرم نتونم با یه نگاه جزئی به مطلب همه چی دستگیرم میشه
چیکار کنم؟ تست های قدیمی رو بذارم کنار؟ چون وقتم انقدر نیست که همه تست هارو بخوام کار کنم

سلام
تستهایی که مربوط به کنکور 74 هست معلوم نیست طراح اوندر قید حیات باشد یا خیر !! اگر هم باشد دیگر طراح کنکور نیست.
پس تستهای قدیدمی نمیتونه بهتون کمک بکنه.....
تستهای کنکورهای اخیر رو بزنید سبک جدید تستها رو اشنا بشوید .
نگران تستهای گذشته که نمیتوانید بزنید نباشید چون کلا کتابه هم بکلی تغییر داشته.
موفق باشید

_Nader_
10-04-2013, 13:26
سلام
برای زبان عمومی کتاب خط سفید چطوره ؟
من زبان رو اصلا نخوندم ولی تو ازمون ها %50 میزنم میخوام به %80 یا بالاتر برسونم
یه کتاب که هم برا گرامر خوب باشه هم کلمات رو داشته باشه (گرامر رو خوب یاد داده باشه) معرفی کنید ممنون میشم

Gita
10-04-2013, 16:10
اینجا چه سوت و کور شده!
چندتا سوال داشتم همه در مورد پیش نیاز و اینا!

شیمی پیش 2 شنیدم سخته :n28: واقعا؟
بعد من فصل اسید و باز رو نخونده میتونم الکتروشیمی رو شروع کنم یا بهم مرتبطن؟

همچنین عربی 3 ، حتما باید قبلش عربی دوم خونده بشه؟

pouyacapitan
10-04-2013, 16:18
اینجا چه سوت و کور شده!
چندتا سوال داشتم همه در مورد پیش نیاز و اینا!

شیمی پیش 2 شنیدم سخته :n28: واقعا؟
بعد من فصل اسید و باز رو نخونده میتونم الکتروشیمی رو شروع کنم یا بهم مرتبطن؟

همچنین عربی 3 ، حتما باید قبلش عربی دوم خونده بشه؟

از این فصل ها سوالای زیاد سخت نمی دن.به تسلط رسیدن روشون یکم خته ولی وقتی یادگرفتی حله.
اصلا کنار نزار ۷-۸ تا تست داره!
تا حدودی مربوطه ولی نه در اون حد.
اول ترجمه رو بخون.
منصوبات

Alireza SM
10-04-2013, 17:45
اینجا چه سوت و کور شده! چندتا سوال داشتم همه در مورد پیش نیاز و اینا! شیمی پیش 2 شنیدم سخته :n28: واقعا؟ بعد من فصل اسید و باز رو نخونده میتونم الکتروشیمی رو شروع کنم یا بهم مرتبطن؟ همچنین عربی 3 ، حتما باید قبلش عربی دوم خونده بشه؟ عربی میان بر نداره و کلا دو صورت میشه خوند یا مبحثی از روی کتابی مثل کتاب مبتکران و یا سال به سال از روی جزوه ها و کتاب های مختلف. و باید درست جلو رفت چون همشون به هم مرتبط هستن. شیمی پیش نمره بیار ترین بخش شیمی هست کنار بزاریش یعنی باید شیمی رو بیخیال بشی. اسید و باز از الکتروشیمی سخت تر نیست شما میتونی بخونیش. توصیه میکنم اول اسید و باز رو تموم کن بعدش برو سراغ الکتروشیمی.

Gita
10-04-2013, 18:27
ممنون از راهنماییتون دوستان
قصدم کنار گذاشتن نیست. فقط به ترتیب نخوندن
تو فکرم آزمون کانون شرکت کنم(البته از خدا که پنهون نیست از شما هم چه پنهون 6ماهه که قراره از آزمون بعدی شرکت کنم:n02:) بعد آزمون این دفعش فقط فصل الکتروشیمی هست. میخواستم بدونم من که هنوز اسید رو نخوندم میتونم اینو بخونم؟
همین مشکلو برای درس عربی، دینی و ریاضی هم دارم که بخشی که در آزمون هست من هنوز کتاب سال قبلش یا فصلای قبلشو نخوندم.

راستی یه سوال این زوج کتاب ها که برای فیزیک پایه و شیمی پایه مشخص کرده یعنی هردو شو باید خوند یا فقط یکی رو انتخاب میکنید برای پاسخ دادن؟
مثلا الان که برای آزمون 30 فروردین شیمی پایه کل شیمی سوم و تقریبا کل شیمی دوم هست. یکیشو بخونم یا هردوش؟

After4Ever
10-04-2013, 19:13
سلام برای شیمی پیش فصل 4 باید کل شیمی 2 رو (مخصوصا الکترونگاتیو و عدد اکسایش رو بلد باشی)
اسید و باز نه لازم نیست...
یک نمه هم باید استوکیومتری بلد باشی...که البته استوکیومتری همه جا بدرد می خوره...اسید و باز حتی در شیمی 2 قسمت نمک آبپوشیده...
در کل نیازی به اصل مبحث نیست...یکذره زرنگ باشید می تونید

alavi71
10-04-2013, 20:55
ممنون از راهنماییتون دوستان
قصدم کنار گذاشتن نیست. فقط به ترتیب نخوندن
تو فکرم آزمون کانون شرکت کنم(البته از خدا که پنهون نیست از شما هم چه پنهون 6ماهه که قراره از آزمون بعدی شرکت کنم:n02:) بعد آزمون این دفعش فقط فصل الکتروشیمی هست. میخواستم بدونم من که هنوز اسید رو نخوندم میتونم اینو بخونم؟
همین مشکلو برای درس عربی، دینی و ریاضی هم دارم که بخشی که در آزمون هست من هنوز کتاب سال قبلش یا فصلای قبلشو نخوندم.

راستی یه سوال این زوج کتاب ها که برای فیزیک پایه و شیمی پایه مشخص کرده یعنی هردو شو باید خوند یا فقط یکی رو انتخاب میکنید برای پاسخ دادن؟
مثلا الان که برای آزمون 30 فروردین شیمی پایه کل شیمی سوم و تقریبا کل شیمی دوم هست. یکیشو بخونم یا هردوش؟
سلام
شما سعی کنید اول در درس خواندن یک ساعت ثابت را در تمام هفته رعایت کنید .بعد از مدتی به تدریج به ساعاتش اضافه کنید.
مبحثی که میفرمایید بحث جالب و ساده ای هست .میشه توی زمان کم خوند اون رو پس نگران نباشید.تستهای کنکور مربوط به این بخش رو هم بزنید .
در مورد ازمونهخی کانون هم اگر کتاب ابیش رو بزنید تمام سوالات اغلب از توی همین کتاب طرح میشه یا مشابه شون هست ...
یعنی با خوندن کتابش میتونید ترازتون رو به طور کاذب بالا ببرید .اما شما همیشه مفهومی بخونی تا در کنکور موفق باشید نه ازمون ....

همیشه موفق باشی

کاربر شماره ی یک
11-04-2013, 00:20
بله فقط یکی از دو کتاب رو بایدآزمون جواب بدید .انتخابش هم اختیاری است .

A.M.D.D.E.V.I.L
11-04-2013, 17:40
سلام دوستان ، من چند وقت پیش دچار افسردگی شده بودم ، باید بگم که خیلی بی مورد بود
کسایی که میگن اه بابا فلان درس رو که هیچی نمیدونم راجعبهش ، خیلی از درس هاشون هم ناقص مونده ، بدونن که یه جنگ روانی که هیچ حقیقتی در موردش نمیدونن با خودشون راه انداختن
حتی تو این دو ماه میشه یه رتبه ی 10000 رو کرد 8000 ، اگه تراز قلمچی بد هستش اصلا نگران نباشید ، خواهر من قلمچیش 6500 بود آخر سر رتبه اش 8000 شد خودش قکر میکرد 4000 میاره
من فکر میکنم 12000 بیارم ولی مهم نیست . فقط به خود کنکور فکر نکنید مشکل حل میشه .
در مورد کار هایی که نکردین پشیمون نشین چون هیچ کس نکرده!

Hatek
11-04-2013, 19:57
.......
!

من از درس خوندن نفرت پیدا کرده بودم ولی توی عید با چند تا از اشناها ملاقات کردم که واقعا دوباره منو به درس علاقه مند کردن
از همون عید تصمیم گرفتم بخونم حتی اگه قبول نشم لااقل تلاشمو کرده باشم
این روزام انقدر فکر و خیال میاد سراغم که نگو
یه روز میگم زتبه ی خیلی خوبی میارم کاری نداره
یه روز دیگه با خودم میگم تو این 3 ماه از بین این همه کتاب چیکار میخوای بکنی؟

خلاصه الان دارم تلاشمو میکنم امیدوارم نتیجه بده
اگرم نده با خیال راحت میتونم بگم سعی خودمو کردم
یا سال بعد

Nocturne
11-04-2013, 20:10
من خیلی خوندم. وقتی عید شد هم جایی نرفتم و الان حس میکنم خسته م. نمیتونم متمرکز بشم
بنظر شما الان برای یه مسافرت 3-4 روزه خیلی دیره؟؟

Reza31001
11-04-2013, 20:16
دوستان این ماههای آخر رو جدی بگیرید
هر چی به کنکور نزدیکتر میشیم مطالعات شما ارزش بیشتری پیدا میکنه

من یکی دو ماه اول زمستون خیلی ضعیف کار کردم و تراز قلمچیم از 6800-6900 اومده بود به 5900 (تو آزمونهای نیمه اول اسفند)
ولی بعدش جدی گرفتم و سه ماه آخر رو خوب خوندم رتبم شد 1300

کار نشد نداره

garaa
11-04-2013, 21:21
دوستان متولد 73 امسال کنکور بده , سال بعد هم میتونه باز کنکور بده یا باید بره سربازی ؟