PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 92 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13

Nocturne
03-01-2013, 23:21
تو کنکور آزمایشی های سنجش اونها که زده مرحله ای چه فرقی با اون سه تا جامع داره؟؟

After4Ever
03-01-2013, 23:58
تو کنکور آزمایشی های سنجش اونها که زده مرحله ای چه فرقی با اون سه تا جامع داره؟؟
جامع هاش خیلی بهتره...و از کل کتاب می یاد خلاصه همه چیزش عین کنکوره
جالب چند تا از نکته های زیتش عینا در کنکور سراسری اومده بود +شیمی
سال پیش من رتبم میانگین این 3 تا شد:n02: وقتی هم که ورقه ی کنکور رو جلوم گذاشتن حس کردم دارم سنجش می دم بس که شبیهش بود:n04:

Nocturne
04-01-2013, 00:55
جامع هاش خیلی بهتره...و از کل کتاب می یاد خلاصه همه چیزش عین کنکوره
جالب چند تا از نکته های زیتش عینا در کنکور سراسری اومده بود +شیمی
سال پیش من رتبم میانگین این 3 تا شد:n02: وقتی هم که ورقه ی کنکور رو جلوم گذاشتن حس کردم دارم سنجش می دم بس که شبیهش بود:n04:
یعنی مرحله ای ها از کل کتابها نیست؟؟؟

m@ximus
04-01-2013, 01:29
من برای کنکور 92 ثبت نام کردم ؛ اگر برای علمی کاربردی هم ثبت نام کنم یا حتی قبل از کنکور ، علمی کاربردی بخونم مشکلی پیش میاد ؟ (محرومیت از تحصیل و ...)
در صورت قبولی در کنکور 92 میتونم جقتشو بخونم ؟

timsar jackson
04-01-2013, 01:48
یعنی مرحله ای ها از کل کتابها نیست؟؟؟

نه توی هر آزمونش یه قسمتایی از کتابا هست..یه سری به سایت sanjeshserv.com بزن متوجه میشی.

شما 4-5 سوال اول که مربوط به بهترین معنی جمله ها میشه رو بزنید کافیه
من خودم فقط اون سوالا رو جواب دادم و درصدم 24 بود

من فقط ترجمه بلد بودم ( سال 83) و عربي رو 55 درصد زدم . آزاد 36 درصد .

خب همون ترجمه رو نمیدونم چه جوری بخونم. از رو چه کتابی...

timsar jackson
04-01-2013, 01:50
سلام دوستان من میخوام اقتصاد بخونم یکم توضیح بدین که شامل

چه درس های هست و آینده شغلیش چیه ؟ ممنون :n12:

به این لینک یه سری بزن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]{13f16c06-4ad1-427c-b1d0-87d11716ab1e}&fid={9F211FB0-5BAF-4C6A-AE65-52C40A3DF7C4}&pname=eghtesad_icon

Abolfazl-Star
04-01-2013, 12:35
به این لینک یه سری بزن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]{13f16c06-4ad1-427c-b1d0-87d11716ab1e}&fid={9F211FB0-5BAF-4C6A-AE65-52C40A3DF7C4}&pname=eghtesad_icon

اقتصاد بازرگانی شامل این میشه ؟ :n13:

emad91
04-01-2013, 13:02
من خودم اقتصاد می خوندم البته دو ترم
من علاقه ای به این رشته نداشتم به اصرار خانواده رفتم و دوست نداشتم انصراف دادم
اقتصاد باید پایه ریاضی قوی داشته باشین 8 واحد ریاضی داره و 8 واحد هم امار بعلاوه این که ریاضی تو سایر درس ها مثل اقتصاد خرد و ... هم فراون هست و یه درس 4 واحدی سنگین اقتصاد سنجی که اونم همش ریاضی و امار و ...
البته ریاضیش خیلی سنگین نیست بیشتر تابع و مشتق و انتگرال و این چیزاست
اما خب من علاقه ای به ریاضی ندارم زیاد
ولی خب بحث های غیر ریاضی قشنگی هم داره مثل اقتصاد کلان و بیمه و ...
تا دکتری میشه ادامه داد این رشته رو و اگر توش متخصص بشین بسیار پردرامد هست به شرط متخصص شدن
اقتصاد بازرگانی و نظری و صنعتی و ... هم زیاد فرقی نداره چند تا واحد با هم تفاوت دارن که زیاد نیست این تفاوتشون

PLAΨMID
04-01-2013, 15:50
كتاب خاصي نميخواد . از كتاب درسي لغت ها رو بخون و روي معاني كار كن . البته حقيقتا اگه " قواعد " رو بلد باشي ترجمه آسونتر ميشه ولي الزام نداره . واسه كمك به ترجمه يه كتابي هست به نام " واژگان عربي كنكور سطر به سطر " از انتشارات مهر و ماه كه در قطع جيبي هستش و خيلي كتاب خوبيه . خاصيتش اينه كه متن درس و پاورقي و تمرين ها و خلاصه هر جاي كتاب كه كلمه اي بوده ، درس به درس و خط به خط با ترجمه و اعراب و تحليل صرفي گذاشته . الان خودم دارم ميخونمش . قيمتش هم 3000 . حتما بگير . خيلي كار رو راحت مي كنه .

Abolfazl-Star
04-01-2013, 16:28
من خودم اقتصاد می خوندم البته دو ترم
من علاقه ای به این رشته نداشتم به اصرار خانواده رفتم و دوست نداشتم انصراف دادم
اقتصاد باید پایه ریاضی قوی داشته باشین 8 واحد ریاضی داره و 8 واحد هم امار بعلاوه این که ریاضی تو سایر درس ها مثل اقتصاد خرد و ... هم فراون هست و یه درس 4 واحدی سنگین اقتصاد سنجی که اونم همش ریاضی و امار و ...
البته ریاضیش خیلی سنگین نیست بیشتر تابع و مشتق و انتگرال و این چیزاست
اما خب من علاقه ای به ریاضی ندارم زیاد
ولی خب بحث های غیر ریاضی قشنگی هم داره مثل اقتصاد کلان و بیمه و ...
تا دکتری میشه ادامه داد این رشته رو و اگر توش متخصص بشین بسیار پردرامد هست به شرط متخصص شدن
اقتصاد بازرگانی و نظری و صنعتی و ... هم زیاد فرقی نداره چند تا واحد با هم تفاوت دارن که زیاد نیست این تفاوتشون

ممنون دوست من :n12:

اگه 8 واحد باشه میشه کنار اومد :n02:

بعد کجاها این اقتصاد کاربرد داره تو شرکتها تو چی ؟ :n13:

بعد چطور رشته تون رو عوض کردین مگه میشه؟ :n26:

emad91
04-01-2013, 16:32
ممنون دوست من :n12:

اگه 8 واحد باشه میشه کنار اومد :n02:

بعد کجاها این اقتصاد کاربرد داره تو شرکتها تو چی ؟ :n13:

بعد چطور رشته تون رو عوض کردین مگه میشه؟ :n26:

خواهش می کنم
ولی خب تو بیشتر درسا یه نمه ریاضی هم داره تو نمودارا و گرافا و معادله ها و...
کاربردش اداره ها و شرکت ها و بورس و بانک و مشاوره اقتصادی و ...
هنوز که عوض نکردم دارم برا کنکور می خونم سال 92 دوباره کنکور بدم :n01:

Gita
04-01-2013, 18:25

کتاب های آموزش کتاب درسی، ترجمه متون کتاب رو دارن که اگر همون رو خوب کار کنی ترجمه کنکور رو میزنی.

من خودم الگو رو دارم. واقعا خوبه. گاج هم کتاب های سبز رنگش آموزشه.
دوم و سوم کتابشون جداست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

timsar jackson
04-01-2013, 23:39
دوستان یه مطلبی دیدم در مورد عربی که خوب توضیح داده اگه خواستین یه نگاهی بندازین:

*M!L4D*
04-01-2013, 23:53
اگه لغات و متنای کتاب درسی رو یاد بگیرم میتونم اون چند تا تست ترجمه رو بزنم؟

اگه فقط لغت ها رو بخونی خیلی سخت بتونی همشونو بزنی . بعضی تست ها هستن اگه بخوای فقط با لغت بهشون جواب بدی شاید 1 دقیقه یا بیشتر وقتتو بگیرن اما با قواعد ممکنه تو 5 ثانیه حل بشن ... ! البته اگه فقط میخوای تست های لغت رو بزنی لازم نیست قواعد رو کامل بخونی . کتاب های مخصوص ترجمه ( مثل سبز یا الگو ) قواعد مربوط به ترجمه رو کامل آوردن ( مثلا فرمول ماضی بعید یا ... )

After4Ever
05-01-2013, 00:40
میگم این عربی هم برای کنکوری های پی سی ورد شده معضلی شده ها
سال پیش یکی از دوستام عربی رو صد زد (99 هم نه صد)
دو سه روز دیگه می بینمش می خوام ازش بپرسم چطوری خونده

Gita
05-01-2013, 09:29
کنکور قبلیم برای عربی فقط لغات انتهای کتاب و ترجمه درس ها رو کار کردم و درصد عربیم 50 شد فقط هم تستهای ترجمه و درک مطلب رو زده بودم.
البته آشنایی ابتدایی با برخی قواعد داشتم. مثلا یکی نکاتی که ازش کمک میگرفتم معرفه نکره بود. مثلا وقتی متن هست "الطالب" تمام گزینه هایی که ترجمه کردن دانش آموزی حذف میشن.

اما دنبال یک راه بهتر میگردم تا سریعتر به این 50% برسم. چون خوندن متن درس ها و یادگیری معنی لغات واقعا وقت گیره.
راه سریعتری برای تسلط به ترجمه میدونید؟

بعضی انتشارات کتاب های مخصوص ترجمه دارن مثلا الگو ولی خودش 300 صفحه است.
کتاب یا جزوه ای حدود 100 صفحه سراغ ندارید مخصوص ترجمه؟

یا قواعد مهمتر که با یادگرفتنشون بشه ترجمه رو زد؟
یعنی اگر بجای وقت گذاشتن روی متن درس ها و لغات، فقط قواعد رو یاد بگیرم. علاوه بر جواب دادن تستهای قواعد ترجمه ها رو هم میتونم جواب بدم؟

ویرایش: پستی که timsar jackson معرفی کرده خیلی مفید بود. تا حدودی جوابمو گرفتم. منتظر سایر توصیه ها میمونم :دی

alone_boy
05-01-2013, 10:34
کنکور قبلیم برای عربی فقط لغات انتهای کتاب و ترجمه درس ها رو کار کردم و درصد عربیم 50 شد فقط هم تستهای ترجمه و درک مطلب رو زده بودم.
البته آشنایی ابتدایی با برخی قواعد داشتم. مثلا یکی نکاتی که ازش کمک میگرفتم معرفه نکره بود. مثلا وقتی متن هست "الطالب" تمام گزینه هایی که ترجمه کردن دانش آموزی حذف میشن.

اما دنبال یک راه بهتر میگردم تا سریعتر به این 50% برسم. چون خوندن متن درس ها و یادگیری معنی لغات واقعا وقت گیره.
راه سریعتری برای تسلط به ترجمه میدونید؟

بعضی انتشارات کتاب های مخصوص ترجمه دارن مثلا الگو ولی خودش 300 صفحه است.
کتاب یا جزوه ای حدود 100 صفحه سراغ ندارید مخصوص ترجمه؟

یا قواعد مهمتر که با یادگرفتنشون بشه ترجمه رو زد؟
یعنی اگر بجای وقت گذاشتن روی متن درس ها و لغات، فقط قواعد رو یاد بگیرم. علاوه بر جواب دادن تستهای قواعد ترجمه ها رو هم میتونم جواب بدم؟

ویرایش: پستی که timsar jackson معرفی کرده خیلی مفید بود. تا حدودی جوابمو گرفتم. منتظر سایر توصیه ها میمونم :دی
کتاب ترجمه،تعریب و درک مطلب عربی کنکور گاج کتاب جمع و جور و خوبیه.من پارسال همون رو خوندم و راضیم ازش

دوستان من یه مشکل با فصل 2(مکانیک) فیزیک پیش دارم.اونم اینکه نمیتونم تشخیص بدم کدوم بردار میشه mgسینوس تتا کدوم میشه mgکسینوس تتا.چیکار کنم؟

M A M M U T
05-01-2013, 11:22
برای بخش ترجمه ی عربی کنکور اصلا لازم نیست بشینید لغات آخر کتاب رو حفظ کنید یا کار های مشابه....
شما باید چند تا چیز رو بلد باشید:
1-زمان های فعل ها( ماضی ویا ماضی بعید و ... ) این که مثلا اگه فلان حرف با فلان فعل بیاد باید به صورت ماضی بعید ترجمه بشه و از این چیزا....
2-به جمع و مفرد کلمات باید توجه کنید...
3-یه سری قوانین هم در ترجمه هست که تو کتاب های آموزشی توضیح داده شده
ترجمه فقط با رد گزینه حل میشه....
مثلا کتاب فوت و فن بخش ترجمه ی خوبی داره...

در کل منظور اینه نشینید لغت حفظ کنید...به کارتون نمیاد

After4Ever
05-01-2013, 21:11
این لیست رشته های بدون کنکور کجاست پیداش نمی کنم؟

ولی خودمونیم این کنکور خیلی داره هر سال آسونتر می شه :n01: باورم نمی شه 300k نفر بدون کنکور وارد می شن این خودش کلی آرامش به ما می ده

775e
05-01-2013, 21:15

فردا 16 /10
اعلام میشه..

mohammadirani
05-01-2013, 21:23
ظهر اخبار گفت لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد معلوم میشه از چند دقیقه بعد

هنوز معلوم نشده؟

alone_boy
05-01-2013, 21:35
ظهر اخبار گفت لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد معلوم میشه از چند دقیقه بعد

هنوز معلوم نشده؟
سایت آزمون گذاشته

5ajad
05-01-2013, 22:05
اگه این کارشناسی بدون کنکور آزاد یا سراسری رو ثبت نام کنیم ، برای کنکور 92 مشکلی پیش نمیاره؟

Nocturne
06-01-2013, 00:29

ولی خودمونیم این کنکور خیلی داره هر سال آسونتر می شه :n01: باورم نمی شه 300k نفر بدون کنکور وارد می شن این خودش کلی آرامش به ما می ده

کنکور واسه کسایی که دانشگاه براشون زیاد مهم نیست داره برداشته میشه
اما یک عده که براشون مهمه (و من افتخار میکنم که جزوشون باشم) به همون اندازه باید تلاش کنن. به همون اندازه ای که یه رتبه برتر 10 سال پیش میخوند باید بخونن

karvas
06-01-2013, 12:41
این کد رشته های دانشگاها کجاس؟ تو سنجش که نیست

alavi71
06-01-2013, 17:43
سلام دوستان
لیست دروس و شهرهای داری ازمونو بدون ازمون ....
(که از بهمن ماه پذیرش دارند. )

جدول رشته و محل های دانشگاهی با آزمون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جدول رشته و محل های دانشگاهی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با ارزوی موفقیت برای تک تک شما ...

A/|\IR
06-01-2013, 17:50
من فوت و فن ترجمه عربی نشر الگو رو گرفتم
کتابی خوبیه چیزایی که باید برای ترجمه بدونید رو توضیح داده

After4Ever
06-01-2013, 19:53
سلام دوستان
لیست دروس و شهرهای داری ازمونو بدون ازمون ....
(که از بهمن ماه پذیرش دارند. )

جدول رشته و محل های دانشگاهی با آزمون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جدول رشته و محل های دانشگاهی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با ارزوی موفقیت برای تک تک شما ...

ولی ممنون که اطلاع رسانی کردید

After4Ever
06-01-2013, 21:30
دوستان رشته هایی که با کنکور هستند (مثل پزشکی آزاد دندون و ...)از الان باید ثبت نام کنیم؟؟؟ بعد از ویرایش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یک سری به اینجا هم بزنید :)

alone_boy
06-01-2013, 22:44
اگر احیانا غیرانتفاعی یا پیام نور یا آزاد قبول شدیم و نریم مشکلی پیش نمیاد؟

After4Ever
06-01-2013, 22:51
اگر احیانا غیرانتفاعی یا پیام نور یا آزاد قبول شدیم و نریم مشکلی پیش نمیاد؟

سوال منم هست
+ اینکه تا کی فرصت داریم بریم؟

konkori92
07-01-2013, 10:36
سلام می خواستم راهنمایی ام کنید. كسي نرم افزار "بانك آزمون" رو خريده يا جايي ديده؟ مي‌خوام بدونم جچوريه...

Gita
07-01-2013, 10:51
سوال منم هست
+ اینکه تا کی فرصت داریم بریم؟

اخبار اعلام کرد که کسانی که تا بهمن ماه پیش دانشگاهیشون تموم شده باشه میتونن وارد این دوره ها بشن.
فردی که ثبت نام کنه نمیتونه رزرو کنه برای ترم بعد و باید همین بهمن ماه بره دانشگاه
بنابراین اون هایی که الان دانش آموز پیش هستن نمیتونن ثبت نام کنن. از اونجا که سالی دوبارثبت نام هست، اون ها باید ثبت نام ترم مهر 92 که هنوز معلوم نیست کیه رو شرکت کنن.

After4Ever
07-01-2013, 11:35
من و بگو که کارتش رو خریدم :n03:

*M!L4D*
07-01-2013, 12:20
این قضایا رشته های بدون کنکور چیه ؟ به کنکور سراسری که ربطی نداره ؟

karvas
07-01-2013, 13:08
بالاخره کد رشته های بدون کنکور اومد راستش من دیگه دارم دیوونه میشم ازبس فکر کردم چه رشته برم که اینده کاری خوبی داشته باشه چندتا رشته مینویسم عاجزانه اونایی که اطلاعات کافی دارن بگن اینده کاریش چطوره منم حال حوصله از شهرمون بزنم بیرون رو اگه مجبور نشم ندارم
1-مهندسی عمران پیام نور(این که میگن دانشگاه پیام نور به درد رشته ها مهندسی نمیخوره حقیقت داره کلاساش کافی هست یا خیر؟)
کاردان فنی برق-الکترونیک
کاردان فنی عمران (کارهای عمومی ساختمان)
کاردان فنی عمران(نقشه برداری)
کاردانی علمی-کاربردی مخابرات
کاردانی علمی کاربردی نرم افزار کامپیوتر
کاردانی معماری
4تا اخر غیرانتفاعی هستن ولی دانشگاهای نسبتا معتبری هستن
کاردان با کاردانی فرقش چیه؟راستش من میخوام زودتر درس خوندنو تموم کنم برم سراغ کار
یه سوال دیگه کاردان فنی رو میشه وصلش کردن به مهندسی عمران
و کدوم رشته قابلیت خوداشتغالی دارن وکدوم حتما بایدجایی استخدام بشی

alone_boy
07-01-2013, 14:32
اخبار اعلام کرد که کسانی که تا بهمن ماه پیش دانشگاهیشون تموم شده باشه میتونن وارد این دوره ها بشن.
فردی که ثبت نام کنه نمیتونه رزرو کنه برای ترم بعد و باید همین بهمن ماه بره دانشگاه
بنابراین اون هایی که الان دانش آموز پیش هستن نمیتونن ثبت نام کنن. از اونجا که سالی دوبارثبت نام هست، اون ها باید ثبت نام ترم مهر 92 که هنوز معلوم نیست کیه رو شرکت کنن.
منظورم اینه که اگر انتخاب رشته کردیم و جایی قبول شدیم و نریم میتونیم بدون مشکل تو کنکور 92 شرکت کنیم؟
کنکور عادی که اگه پیام نور یا غیرانتفاعی قبول میشدیم و نمیرفتیم مشکلی نبود

alavi71
07-01-2013, 15:09
منظورم اینه که اگر انتخاب رشته کردیم و جایی قبول شدیم و نریم میتونیم بدون مشکل تو کنکور 92 شرکت کنیم؟
کنکور عادی که اگه پیام نور یا غیرانتفاعی قبول میشدیم و نمیرفتیم مشکلی نبود

سلام
در مورد ازاد بله موردی نیست اگر قبول شوید و نروید ... ....

alavi71
07-01-2013, 15:12

فقط در مورد اینکه گفتن اگر قبول شوید نمیشه برای ترم بعد ثبت نام کرد رو زیاد جدی نگیرید....
امکانش هست ولی باید شهریه ثابت رو پرداخت کرد ...

alavi71
07-01-2013, 15:18
دوستان رشته هایی که با کنکور هستند (مثل پزشکی آزاد دندون و ...)از الان باید ثبت نام کنیم؟؟؟ بعد از ویرایش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یک سری به اینجا هم بزنید :)

سلام برای کد رشته های با ازمون فعلا ثبت نام نیست
و ثبتنامی که الان هست برای بدون ازمون ورودی بهمن هست ...

PLAΨMID
07-01-2013, 21:37
1-مهندسی عمران پیام نور(این که میگن دانشگاه پیام نور به درد رشته ها مهندسی نمیخوره حقیقت داره کلاساش کافی هست یا خیر؟)

ببين ، اين رو ميگم شايد واسه كسان ديگه اي هم همچين تفكري وجود داشته باشه . اولا بگم در مورد سوالتون : بستگي به جاش داره . مثلا برادر من رفت و مهندس هم شد و مشكلي هم نداره ولي بايد بدونيد دانشگاه پيام نور الزامي براي اينكه همه كلاس ها رو برگزار كنه نداره . البته معمولا همه كلاس ها رو برگزار ميكنه و توجه داشته باشيد كه واحد هاي عملي رو حتما كلاس ميذاره و حتما بايد كلاس بريد ولي ميتونيد بپيچونيد . اگه خودتون بخواهيد ، ميتونيد كلاس ها رو كامل بريد و باسواد هم از دانشگاه بياييد بيرون . ثانيا من به عنوان كسي كه ليسانس داره بهتون ميگم كه 90 درصد كار بر عهده ي دانشجو هست و نه دانشگاه . مثلا من به رشته ام علاقه نداشتم . پس خيلي كار نكردم و پيچوندم . الانم ميخوام دوباره كنكور بدم ولي همكلاسي من اساسي درس خوند و رتبه 70 كارشناسي ارشد شد و الانم ارشد مهندسي صنايع دانشگاه صنعتي اصفهان رو تمام كرده .
يه دانشگاه متوسط ميتونه موفقيت شما رو تضمين كنه اگه خودتون بخواهيد . . .
موفق باشيد .

alavi71
07-01-2013, 22:00
با سلام دوستان انتشار دفترچه و قوانین پذیرش دانشجوی بدون ازمون برای ترم اینده-بهمن-ماه ....

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص مراحل اجرايي ثبت‌نام از متقاضيان كد رشته محلهاي تحصيلي بدون آزمون دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي براي نيمسال دوم سال‌تحصيلي 92-1391 (موضوع مصوبه كارگروه ماده (4) قانون پذيرش دانشجو) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لیست رشته های بدون ازمون ....
دفترچه راهنماي ثبت نام و انتخاب رشته براي پذيرش بدون آزمون در دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي (بهمن ماه سال 1391) - فصل دوم شامل شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو، نحوه گزينش دانشجو، انتخاب رشته، جدول هاي رشته هاي تحصيلي گروه هاي آزمايشي پنجگانه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شرایط عمومی و سهمیه ها ....
دفترچه راهنماي ثبت نام و انتخاب رشته براي پذيرش بدون آزمون در دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي غيرانتفاعي (بهمن ماه سال 1391) - فصل اول شامل شرايط عمومي و اختصاصي، سهميه ها، مراحل پذيرش، جدول هاي استان و بخش، جدول گروه بندي ديپلم ها و ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Nocturne
07-01-2013, 23:54
دوستان چی کار کنیم که حواسمون پرت نشه و ساعتی که کار میکنیم بیشترین استفاده مفید رو ببریم

(این که میگن دانشگاه پیام نور به درد رشته ها مهندسی نمیخوره حقیقت داره کلاساش کافی هست یا خیر؟)

ضمن احترام به نظر دوستمون dada1580 ، بله واقعا بده و توصیه نمیکنم

karvas
08-01-2013, 00:16
من دیگه دارم دیوونه میشم ازبس فکر کردم چه رشته برم که اینده کاری خوبی داشته باشه چندتا رشته مینویسم عاجزانه اونایی که اطلاعات کافی دارن بگن اینده کاریش چطوره منم حال حوصله از شهرمون بزنم بیرون رو اگه مجبور نشم ندارم
کاردان فنی عمران (کارهای عمومی ساختمان)
کاردان فنی عمران(نقشه برداری)
کاردانی معماری
کاردان با کاردانی فرقش چیه؟راستش من میخوام زودتر درس خوندنو تموم کنم برم سراغ کار
یه سوال دیگه کاردان فنی رو میشه وصلش کردن به مهندسی عمران
و کدوم رشته قابلیت خوداشتغالی دارن وکدوم حتما بایدجایی استخدام بشی
با تشکر از
dada1580 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وNocturne ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])t ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نظرتون در مورد بالاییا بگین
بقیه دوستان هم اگه فکر میکنم چیزی میدونن که میتونه مفید باشه دریغ نکنن

fouad-pes
08-01-2013, 15:17
سلام
کسی در مورد تغییرات کتابهای درسی نسبت به پارسال خبری نداره؟ چه چیزهایی تغییر کردن؟
منظورم منابع کنکور 92 هست. مثل اینکه در بعضی دروس حذفی هم داشتیم. اگه کسی لیست کاملش رو داره بذاره. مرسی

After4Ever
08-01-2013, 15:44
امروز اون دوستم که عربی رو صد زده بود دیدم رتبش 1500 تجربی و داروسازی شهید بهشتی قبول شد.
به من توضیحاتی داد که شاید به درد دوستان هم بخوره

لازمه بگم دینی رو هم 92 زد

ایشون به من گفتن که کتاب عربی فقط عربی برتر + گاج سفید بعد عید هم طوسی خوندن همچنین قوائد عربی رو برای تست زدن یاد نمی گرفتن بلکه برای ترجمه کردن یاد می گرفتن ، اینقدر براشون ترجمه کردن مهم بود که روزی نیم ساعت قرآن می خوندن و تمام قوائدی که در عربی خوندن رو پیاده می کردن و تطبیق می دادند ططری که خودشون هم جمله سازی عربی یاد گرفته بودن
خلاصه به من توصیه کردمن که ترجمه 32 درصد نمی یاد بلکه باید با قوائد عربی هم ترجمه کردن یادبگیریم و تست ها رو به چشم ترجمه بزنیم
راستی اصلا هم کتاب های عربی رو بازنکردن و کلمه نمی خوند! چون می گفت بیشتر کلمه هاییکه باید بلد باشیم بلدیم

emad91
08-01-2013, 20:00
اره خب شما تستای ترجمه کنکور رو هم ببینید 4 تا گزینه داره هر 4تاش تقریبا عین هم هست از نظر لغوی و فقط زمان افعال و قید ها و ... تفاوت هست البته این نظر من هست
:n16:

alone_boy
08-01-2013, 20:29
5- داوطلباني كه از طريق سوابق تحصيلي براي رشته محل پذيرش مي گيرند، اجازه انتقال يا تغيير رشته به رشته محل ديگري را كه پذيرش آنها با آزمون است، ندارند.
این بند سازمان سنجش ذهنمو به خودش مشغول کرده
میشه توضیح بدید یعنی چی دقیقا؟
مربوط به کنکور 92 میشه؟

emad91
08-01-2013, 21:29
مربوط به کنکور 92 میشه؟

اره برا منم این سواله یعنی اگر قبول بشیم توی یکی از این رشته های بدون ازمون و ثبت نام نکنیم
اون وقت کنکور 92 قبول شیم می تونیم بریم یا نه ؟

PLAΨMID
08-01-2013, 22:16
دوستان چی کار کنیم که حواسمون پرت نشه و ساعتی که کار میکنیم بیشترین استفاده مفید رو ببریم

ضمن احترام به نظر دوستمون dada1580 ، بله واقعا بده و توصیه نمیکنم
من به عنوان كسي كه يه دور اين روند گرفتن ليسانس رو طي كرده و چند سالي هم توي بازار كار بوده عرض كردم .:n05: من حتي مثال هم زدم واستون . اگه اسم دانشگاه واستون مهمه ، خب پيام نور و غير انتفاعي و غيره احتمالا جزو گزينه هاي آخر قرار مي گيرند .:n24: من خيلي كلي گفتم كه دانشگاه كسي رو مهندس نميكنه بلكه حداقل امكانات رو فراهم مي كنه و بقيه اش با دانشجو هست . توي بازار كار هم سواد مهمه و نه مدرك . ديگه هر طور دوست داريد ميتونيد تصميم بگيريد فقط در جريان باشيد كه اگه چند سال مثل بنده پشت كنكور وقت تلف كرديد و آخرش بر اساس اسم رشته و دانشگاه تصميم گرفتيد ، پشيمون نشيد . :n28:

با تشکر از
dada1580 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وNocturne ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])t ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نظرتون در مورد بالاییا بگین
كاردان و كارداني و كاردان فني همش يكيه در اصل و يعني فوق ديپلم .
مثل اين رشته ي مامايي ميمونه كه رو تابلو مطبشون مينويسن : ليسانسيه عالي مامايي !!
كارداني عمران رو ميتوني به كارشناسي وصل كني ولي كنكور جدا داره و دردسره . ضمن اينكه در كل بايد واحد هاي بيشتري پاس كني و بيشتر طول مي كشه .اگه ميخواي زود بري سر كار ، كارداني كفايت مي كنه ولي اگه مدرك هم واست مهمه بهتره همين الان يه ضرب بري كارشناسي .
اكثر گرايش هاي يك رشته دروس مشترك دارند . مثلا مهندسي صنايع 142 واحد داره كه 122 تاش توي همه ي گرايش ها مشتركه و فقط 20 واحدش تخصصي هر گرايش هست .
اين عمران نقشه برداري و غيره هم فقط چند واحدش با هم فرق ميكنه و در اصل كارشون و شرايط استخداميشون يكي هست . . .
عمران حالت خوداشتغالي داره ولي سرمايه داشته باشي بهتره . ميتوني يه دفتر فني بزني و كار ساخت و ساز انجام بدي .
در ضمن نميشه گفت كدوم رشته بازار كار بهتري داره . الان يه جوريه كه بازار كار همه رشته ها خرابه .
موفق باشي .

مربوط به کنکور 92 میشه؟
آره ديگه برادر . . .
چون امسال اولين سال پذيرش بدون آزمون هست بايد ديد دقيقا چه اتفاقي ميفته و چي پيش مياد . البته از متن خبر دقيقا مشخصه كه مثلا اگه شما رشته اي بدون آزمون رو ثبت نام كرده باشيد نميتونيد به رشته ي داراي آزمون تغيير رشته بديد . البته توضيح نداده كه اگه در حال تحصيل در رشته ي بدون آزمون باشيد و در آزمون هم پذيرفته شويد ، اونوقت تكليف چي ميشه و آيا ميتونيد در رشته ي جديد ثبت نام كنيد يا نه .
ولي توجه كنيد كه برداشت اول از اين خبر ميتونه " نه " باشه . يعني چون توضيح اضافي نداده ممكنه منظور اين باشه كه نميتونيد در رشته ي دوم ثبت نام كنيد . شما هم فرض رو بر اين بگذاريد .

دوستان من یه مشکل با فصل 2(مکانیک) فیزیک پیش دارم.اونم اینکه نمیتونم تشخیص بدم کدوم بردار میشه mgسینوس تتا کدوم میشه mgکسینوس تتا.چیکار کنم؟

خيلي ساده ست : يه مثلث قائم الزاويه بساز( طوري كه برداري كه ميخواي تجزيه اش كني " وتر " رو تشكيل بده‌) ، زاويه تتا رو در نظر بگير . ضلع روبروي اين زاويه هميشه برابر است با وتر ضربدر سينوس تتا و ضلع مجاور هميشه ميشه وتر ضربدر كسينوس تتا .
معمولا توي مسائل مربوط به سطح شيبدار مولفه قائم نيروي عكس العمل سطح ميشه mg كسينوس تتا و نيروي موازي سطح ميشه mg سينوس تتا .

karvas
09-01-2013, 12:17
dada1580 خیلی قشنگ توضیح دادی دستتم درد نکنه فقط دوتا سوال دیگه هم دارم من بدون ازمون کاردان فنی عمران نقشه کشی تو غیرانتفاعی بخونم بعد فوق دیپلم بگیرم(اون موقع باید توی بدون ازمون شرکت کنم یا کنکور میتونم شرکت کنم؟(برای لیسانس))ودوم اینکه من از کاردان فنی نقشه کشی برم برای لیسانس مدرک لیسانس من میشه مهندسی عمران یا مهندسی نقشه کشی یا چیز دیگه ای؟

After4Ever
09-01-2013, 13:24
دوستان
یک سوال:
من آزاد رو می خوام انتخاب کنم ولی نه برای رفتن فقط می خوام ببینم قبول می شم یا نه؟
اگه قبول شم نرم عیبی نداره؟

PLAΨMID
09-01-2013, 14:01
dada1580 خیلی قشنگ توضیح دادی دستتم درد نکنه فقط دوتا سوال دیگه هم دارم من بدون ازمون کاردان فنی عمران نقشه کشی تو غیرانتفاعی بخونم بعد فوق دیپلم بگیرم(اون موقع باید توی بدون ازمون شرکت کنم یا کنکور میتونم شرکت کنم؟)ودوم اینکه من از کاردان فنی نقشه کشی برم برای لیسانس مدرک لیسانس من میشه مهندسی عمران یا مهندسی نقشه کشی یا چیز دیگه ای؟

اگه روزانه دولتي نبوده باشيد ، بله ميشه دوباره رفت دانشگاه . مثلا خود من كه مهندسي صنايع آزاد رو دارم ، امسال ميخوام دوباره كنكور شركت كنم .
در ضمن از كارداني به كارشناسي ميتونيد تغيير گرايش بديد . ميتونيد تمام گرايش هاي عمران رو شركت كنيد و اگه قبول بشيد عنوان مدركتون برابر با آخرين مدرك تحصيلي خواهد بود .

Gita
09-01-2013, 17:23
مربوط به کنکور 92 میشه؟

داره میگه اگر شما مثلا بدون آزمون مهندسی عمران پیام نور گرمسار وارد شدی نمیتونی انتقالی بگیری دانشگاه علم و صنعت که پذیرشش فقط با کنکوره.

با تشکر از

بنظر من بجای کاردانی فنی ، لیسانس مهندسی بگیری بهتره.
هم جایگاه اجتماعیش بهتره. هم الان آگهی های استخدامی چه دولتی چه شرکتی رو نگاه کنی 90% زیرلیسانس نمیخوان.
وقتی که هم کاردانی هم کارشناسی رو بدون لیسانس میتونی بری چه کاریه که کاردانی بگیری بعد حالا باز دوباره بخوای کنکور بدی برای لیسانس؟
بخوای بعد یکی دوسال در کنار تحصیل میتونی کار بکنی
لیسانس که قبول شدی اگر به هرعلتی پشیمون شدی یه تعداد واحد مشخص رو بگذرونی انصراف بدی بهت کاردانی میدن.

دوستان
یک سوال:
من آزاد رو می خوام انتخاب کنم ولی نه برای رفتن فقط می خوام ببینم قبول می شم یا نه؟
اگه قبول شم نرم عیبی نداره؟

اصولا نباید مشکلی باشه. چون قدیما که سراسری و آزاد بهم ربطی نداشتن. الانم فقط امتحانشون یکی شده.
روال همیشه اینطور بوده که وقتی پول میدی حالا شبانه غیرانتفاعی آزاد یا پیام نور به اینا ربطی نداره که نصفه کاره ول کردی یا نرفتی آخر.
فقط روزانه مشکل سازه.
ولی وقتی اطلاع رسانی ضعیفه و رسما جایی اعلام نشده، نمیشه با اطمینان گفت که امسال مشکل پیش نمیاد.

noproblem
09-01-2013, 18:00
با سلام
دوستان اگر اشتباه نکنم یه قسمتی توی سایت قلم چی بود که اعلام میکرد اگر شما از هر ده تا سوال مقدار x سوال رو پاسخ صحیح بدین امکان داره در کدام دانشگاه و چه رشته ای قبول بشید کسی لینکش رو داره؟؟
مرسی

After4Ever
09-01-2013, 21:17
با سلام دوستان اگر اشتباه نکنم یه قسمتی توی سایت قلم چی بود که اعلام میکرد اگر شما از هر ده تا سوال مقدار x سوال رو پاسخ صحیح بدین امکان داره در کدام دانشگاه و چه رشته ای قبول بشید کسی لینکش رو داره؟؟ مرسی الان مرورگر من ساپورتش نمی کنه ولی قبلا یادمه گوشه ی سایتش لینک دانلود بود...

timsar jackson
09-01-2013, 23:58
اشتباه شد...حذف بشه لطفا

karvas
10-01-2013, 16:09
اگه روزانه دولتي نبوده باشيد ، بله ميشه دوباره رفت دانشگاه . مثلا خود من كه مهندسي صنايع آزاد رو دارم ، امسال ميخوام دوباره كنكور شركت كنم .
در ضمن از كارداني به كارشناسي ميتونيد تغيير گرايش بديد . ميتونيد تمام گرايش هاي عمران رو شركت كنيد و اگه قبول بشيد عنوان مدركتون برابر با آخرين مدرك تحصيلي خواهد بود .
پس میشه من فرضا(کاردان فنی عمران نقشه برداری (غیرانتفاعی) برم مدرک فوق دیپلم بگیرم بعد کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنم درصورت قبولی بتونم رشته عمران-عمران برم دوسال دیگه بخونم مدرک مهندسی عمران بگیرم درسته؟
(خواهشا نگید از اول مهندسی عمران برو به عقله خودمم میرسه نمیتونم:n02:)

noproblem
10-01-2013, 17:41
پس میشه من فرضا(کاردان فنی عمران نقشه برداری (غیرانتفاعی) برم مدرک فوق دیپلم بگیرم بعد کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنم درصورت قبولی بتونم رشته عمران-عمران برم دوسال دیگه بخونم مدرک مهندسی عمران بگیرم درسته؟

سلام
عزیز دانشگاه آزاد همه چیز امکان پذیره!! ...
ولی شما دفترچه کاردانی به کارشناسی رو هم دانلود کنید بخونید ضرری نداره شاید بتونید سراسری هم شرکت کنید.

emad91
10-01-2013, 19:20
یه سوال
من الان این رشته ی سینما سوره رو انتخاب کنم بعد قبول شم اما نرم ثبت نام کنم می تونم کنکور 92 شرکت کنم و اگر قبول شدم مثلا رشته پزشکی برم دانشگاه ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد ؟؟
خواهشا اگر می دونین راهنمایی کنین چون موندم ثبت نام کنم می ترسم انتخاب رشته کنم و قبول شم بعد نخوام برم و برا کنکور ادامه بدم بعد نتونم سال 92 برم دانشگاه

After4Ever
10-01-2013, 20:06
یه سوال من الان این رشته ی سینما سوره رو انتخاب کنم بعد قبول شم اما نرم ثبت نام کنم می تونم کنکور 92 شرکت کنم و اگر قبول شدم مثلا رشته پزشکی برم دانشگاه ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد ؟؟ خواهشا اگر می دونین راهنمایی کنین چون موندم ثبت نام کنم می ترسم انتخاب رشته کنم و قبول شم بعد نخوام برم و برا کنکور ادامه بدم بعد نتونم سال 92 برم دانشگاه منم مشکل شما رو دارم:) برای رشته ی نفت محلات می خوام ببینم اگه بزنم می تونم نرم؟؟؟ و اگر رشته ی مورد علاقم رو در کنکور سراسری قبول نشدم می تونم سال دیگه نفت رو برم جواب رو پیدا کردید به ما هم بگید ;)

karvas
10-01-2013, 21:30
یه سوال
من الان این رشته ی سینما سوره رو انتخاب کنم بعد قبول شم اما نرم ثبت نام کنم می تونم کنکور 92 شرکت کنم و اگر قبول شدم مثلا رشته پزشکی برم دانشگاه ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد ؟؟
خواهشا اگر می دونین راهنمایی کنین چون موندم ثبت نام کنم می ترسم انتخاب رشته کنم و قبول شم بعد نخوام برم و برا کنکور ادامه بدم بعد نتونم سال 92 برم دانشگاه

تا اونجایی که من فهمیدم اگه انتخاب رشته بکنید قبول بشید نرید سال اینده نمیتونید کنکور شرکت کنید

اینم جواب قطعی کسی داشت خبر بده

Nocturne
11-01-2013, 03:22
من برنامه داشتم خیلی از کتابا رو تا آخر بهمن تموم کنم اما امروز عصر که کاظم قلمچی تلفنی تو تلویزیون حرف میزد گفت "این اشتباهه بعضی بچه ها تا عید تموم میکنن بعدش نمیدونم چی کار کنن. ما هم تو کانون یه سری قسمتها رو میذاریم بعد از عید..." حالا یعنی هدف من ایراد داره؟! :n13:

*M!L4D*
11-01-2013, 11:39
من برنامه داشتم خیلی از کتابا رو تا آخر بهمن تموم کنم اما امروز عصر که کاظم قلمچی تلفنی تو تلویزیون حرف میزد گفت "این اشتباهه بعضی بچه ها تا عید تموم میکنن بعدش نمیدونم چی کار کنن. ما هم تو کانون یه سری قسمتها رو میذاریم بعد از عید..." حالا یعنی هدف من ایراد داره؟! :n13:

منظورتون از تموم کردن چیه ؟ به تسلط رسیدن یا صرفا" خوندن اون درس ؟!
به نظر من به بهتره 80 تا 90 درصد درس ها تا عید تموم بشه ( یعنی مطالعه بشه ) و با مرور بعد عید روی اون درسا تسلط پیدا کنیم ... !

After4Ever
11-01-2013, 11:44
من خودم تا قبل عید می خوام زیست تموم کرده باشم یعنی الانم فقط پیش 2 اش مونده بیشتر ادبیات رو می زارم برای بعد عید.... از شیمی هم فقط الکتروشیمی که خیلی مبحث آسونیه....فیزیک هم پیش + سوم + اول رو تموم می کنم....فقط فشار و چگالی این جور مباحث رو می زارم برای بعد عید...عربی رو هم سعی می کنم فقط بعد عید تست بزنم و دوره کنم... ریاضی رو موندم تا عید به کجا برسونم؟؟؟

After4Ever
11-01-2013, 12:26
از دوستانی که سال پیش کنکور سراسری دادن خواهش می کنم بیان اینجا اشتباهاشون رو بگن...
من خودم سال پیش بعد عید عمومی ها رو کم خوندم عربی رو دیر شروع کردم فیزیک وقتم رو بیشتر برای مباحث حاشیه ای گزاشتم...ریاضی مباحثی رو خوندم که خیلی ارزش خوندن نداشت و خیلی ها حذفش می کردن ...
شب بیداری داشتم یعنی تا اذان صبح درس می خوندم .
شب کنکور هم :n30:
دوستان دیگه هم نظرشون رو بگن:n16:

emad91
11-01-2013, 12:45
ولی من برنامه ام متفاوته
نمی دونم درسته یا نه :n13: ما خب همه ی درسام تقریبا تا اخر اردیبهشت تموم میشه ولی خب وقتی تموم میشه که حداقل دو بار مباحث مرور شده باشه و یه جمع بندی نسبی هم داشته باشم روش یعنی چطوری بگم طوری پیش نمیرم که صرفا کتاب تموم شه وقتی از یه مبحثی دیگه کامل رد شدم به مرحله ی تسلط رسیده باشم ...
فقط نگرانیم بخاطر زیست هست :n03: خیلی کند دارم پیش میرم...:n27:

After4Ever
11-01-2013, 13:22
ولی من برنامه ام متفاوته
نمی دونم درسته یا نه :n13: ما خب همه ی درسام تقریبا تا اخر اردیبهشت تموم میشه ولی خب وقتی تموم میشه که حداقل دو بار مباحث مرور شده باشه و یه جمع بندی نسبی هم داشته باشم روش یعنی چطوری بگم طوری پیش نمیرم که صرفا کتاب تموم شه وقتی از یه مبحثی دیگه کامل رد شدم به مرحله ی تسلط رسیده باشم ...
فقط نگرانیم بخاطر زیست هست :n03: خیلی کند دارم پیش میرم...:n27:

کند رفتنش هیچ عیـــــــــــــــــبی نداره (جدی میگم)
فقط امیدوارم طوری بخونی که دیگه یک واو هم جا نزاری و جزوه ای هم داشته باشی که همه ی نکات رو در آورده باشه خودت هم بتونی نکته در بیاری :)
والا من هر هفته یک بار زیست رو دوره می کنم یک چیز چدید پیدا می کنم:n03:
یکی از دوستام 2 سال پیش زیست رو 3 دور بیشتر نخوند ولی 80 زد!!! (البته کنکور 90)

یک سوال
من کلا سال پیش یک بار ریاضی کانون رو 65 زدم دیگه درصدام از 20 بود تا 40 ولی کنکور رو 56 زدم...
اصلا تاثیر مثبتی نداشت همه میگن چون زیست رو 22 زدی:n28: ...حالا به نظرتون ریاضی برای تجربی چفدر مهمه؟؟؟؟ چقدر براش وقت بزارم برای دارو ضریبش 2...
بنظرتون اگه همین باشه کفایت می کنه؟؟؟؟

emad91
11-01-2013, 13:49
کند رفتنش هیچ عیـــــــــــــــــبی نداره (جدی میگم)
فقط امیدوارم طوری بخونی که دیگه یک واو هم جا نزاری و جزوه ای هم داشته باشی که همه ی نکات رو در آورده باشه خودت هم بتونی نکته در بیاری :)
والا من هر هفته یک بار زیست رو دوره می کنم یک چیز چدید پیدا می کنم:n03:
یکی از دوستام 2 سال پیش زیست رو 3 دور بیشتر نخوند ولی 80 زد!!! (البته کنکور 90)

یک سوال
من کلا سال پیش یک بار ریاضی کانون رو 65 زدم دیگه درصدام از 20 بود تا 40 ولی کنکور رو 56 زدم...
اصلا تاثیر مثبتی نداشت همه میگن چون زیست رو 22 زدی:n28: ...حالا به نظرتون ریاضی برای تجربی چفدر مهمه؟؟؟؟ چقدر براش وقت بزارم برای دارو ضریبش 2...
بنظرتون اگه همین باشه کفایت می کنه؟؟؟؟

من جزوه ندارم کتاب رو می خونم و تستای آرام فر میزنم که انصافا پاسخ نامه ی عالی داره
خب مهم ترین درس زیست وقتی زیست رو بالا بزنی و ریاضی هم بالا بزنی مطمئنا خیلی تاثیر بیشتری داره و رتبه ی بهتری میاری تا کسی که زیست رو بالا میزنه و ریاضی رو پایین .
معمولا این ریاضی و فیزیک تو رشته ی تجربی رو اکثرا پایین میزنن حالا اگه شما بیای بالا بزنی زیستت هم خوب باشه خیلی تاثیر بالایی داره
56 هم خیلی خوبه بنظرم برا یه رتبه 3 رقمی ...
خدا کنه منم بتونم حول و حوش 50 بزنم خیلی دارم تلاش می کنم فقط سرعت تست زنیم پایینه ...:n03::n03:

Alireza SM
11-01-2013, 14:12
بچه ها DVD های آموزش ریاضی منتظری فوق العاده هستن اگه من پارسال داشتمشون ریاضی رو بالای 80 میزدم
فقط یکم گرونن

pouyacapitan
11-01-2013, 15:02
صبح سنجش دادم واقعا سوالاش قشنگ بودن و لامصب همون سوال اول خفن غلط بود!
که اعصابمو خواب کرد.
ولی جدا در کل سوالاش خوب بودن.
لذت بردم
از نوسان در راستای افق هم که حذف شده هم سوال داده بود

Haj_Amoo
11-01-2013, 15:22
صبح سنجش دادم واقعا سوالاش قشنگ بودن و لامصب همون سوال اول خفن غلط بود!
که اعصابمو خواب کرد.
ولی جدا در کل سوالاش خوب بودن.
لذت بردم
از نوسان در راستای افق هم که حذف شده هم سوال داده بود

یعنی واقعا اینقدر خوب بود؟! شاید آزمون تجربی به تعبیر شما خفن بوده ولی آزمون ریاضی که من دادم چیز زیادی در چنته نداشت!

در ضمن این نوسان در راستای افق چیه که میگین حذف شده؟ من از روی خیلی سبز چاپ پارسال می خونم. کتا رشته ریاضی که عوض نشده؟ شده؟!

emad91
11-01-2013, 15:53
حذف شود ....

After4Ever
11-01-2013, 16:31
بچه ها DVD های آموزش ریاضی منتظری فوق العاده هستن اگه من پارسال داشتمشون ریاضی رو بالای 80 میزدم
فقط یکم گرونن
از کجا بخرم :n03:؟ بابا شما که dvd آموزشی خوب می شناسید بیاید یک dvd هم برای زیـــــــــــســـــــــــ ت معرفی کنید:n03:
ابعد از ویرایش:

ریاضی رو پیدا کردم

pouyacapitan
11-01-2013, 16:47
یعنی واقعا اینقدر خوب بود؟! شاید آزمون تجربی به تعبیر شما خفن بوده ولی آزمون ریاضی که من دادم چیز زیادی در چنته نداشت!

در ضمن این نوسان در راستای افق چیه که میگین حذف شده؟ من از روی خیلی سبز چاپ پارسال می خونم. کتا رشته ریاضی که عوض نشده؟ شده؟!

ریاضی هستم.
من کیفیت سوالات رو در مقایسه با قلم چی می گم فقط
از قدیمیم بخونی چیزی از دست ندادی.
فقط فاز اولیه همیشه صفره نوسان در راستای قایم که حذف شده.
همین

Haj_Amoo
11-01-2013, 19:42
ریاضی هستم.
من کیفیت سوالات رو در مقایسه با قلم چی می گم فقط
از قدیمیم بخونی چیزی از دست ندادی.
فقط فاز اولیه همیشه صفره نوسان در راستای قایم که حذف شده.
همین
ممنون! روشنمون کردی! جای دیگه‎ای از فیزیک پیش ریاضی حدفیات داریم؟

prodoctornuke
11-01-2013, 21:41
ازمونهای جامع سنجش کی هست؟
چجوری باید شرکت کرد؟

prodoctornuke
11-01-2013, 21:44
یه توضیحی هم در مورد ازاد بدید که ثبت نامش اینگار فرق کرده؟چجوری ثبت نام کنیم؟
ماجرای این بدون ازمون چیه؟
کــــــــــــــــــــــــ ـــمکــــــــــــــــــــ ـــــــــــ:n16:

emad91
11-01-2013, 23:38
ازمونهای جامع سنجش کی هست؟
چجوری باید شرکت کرد؟

Nocturne
12-01-2013, 01:32
منظورتون از تموم کردن چیه ؟ به تسلط رسیدن یا صرفا" خوندن اون درس ؟!
به نظر من به بهتره 80 تا 90 درصد درس ها تا عید تموم بشه ( یعنی مطالعه بشه ) و با مرور بعد عید روی اون درسا تسلط پیدا کنیم ... !

تموم کردن یعنی مطالعه. و بعد تا قبل از عید به تسلط برسم! میخوام ببینم اصلا این روش درسته یا نه درستش اینه که اصلا از عمد تا بعد از عید طول بکشه! (با این فرض که مطالب با گذشت زمان از یاد میرن و اگه الان فول هم بشیم فایده نداره! چون فاصله زمانی زیادی مونده)

از دوستانی که سال پیش کنکور سراسری دادن خواهش می کنم بیان اینجا اشتباهاشون رو بگن...

تایید میشه

PLAΨMID
12-01-2013, 10:21

ميشه عزيزم . . . .هر دو يك رشته اند فقط گرايششون فرق ميكنه .

از کجا بخرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]؟ بابا شما که dvd آموزشی خوب می شناسید بیاید یک dvd هم برای زیـــــــــــســـــــــــ ت معرفی کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ابعد از ویرایش:

ریاضی رو پیدا کردم

والا يه جزوه اي رو قبلا تبليغ ميكردن از خانم " شبنم كوشك " كه زيستش رو ميگفتن 100 زده . من نتونستم پيدا كنم . ميگن جزو گروه مهندس احمدي هستش . خيلي تعريفش رو شنيدم ولي خيليا هم از اين مهندس احمدي بد ميگن . من كه اول و آخرش زيست رو از كتاب درسي ميخونم و تست ميزنم .

farshad6990
12-01-2013, 11:53
دوستان كسي از عمران (پيام نور تهران شمال) اطلاعي دارد؟

emad91
12-01-2013, 12:17
[QUOTE=Nocturne;7424530]
از دوستانی که سال پیش کنکور سراسری دادن
خواهش می کنم بیان اینجا اشتباهاشون رو بگن...

/QUOTE]

من دو سال پیش کنکور دادم مهم ترین اشتباهم این بود فکر می کردم خیلی وقت زیاد دارم یهو به خودم اومدم دیدم ای دل غافل تموم شد که وقت ....به خدا زودتر از اون چیزی که فکر کنین این وقت می گذره تو سال کنکور
یه اشتباه بد دیگه هم داشتم این بود مفهومی یاد نمی گرفتم فقط روش تستی حفظ می کردم ...
من رشته ام تجربی برای درس ریاضی اون کتاب جامع مهر و ماه خیلی بهم ضربه زد اگر پایه ریاضی ندارین اصلا سراغش نرین چون اومده یه توضیح خیلی جزئی از درس داده بعد می خواد با مثال درس یاد بده این طوری نمیشه ریاضی گرفت باید اول مفهوم ریاضی رو فهمید بعد تست زد نه این که بخوای از رو تست مفهوم ریاضی یاد بگیری (البته من چاپ جدید مهر و ماه ندیدم شاید تغییر کرده باشه :n13: که بعید می دونم خیلی گسترده باشه تغییراتش :n09:) شدیدا برا ریاضی خوداموز ژرف اندیشان به بچه های تجربی که ریاضی داغون دارن توصیه می کنم

farshad6990
12-01-2013, 13:47
من رشته ام تجربی برای درس ریاضی اون کتاب جامع مهر و ماه خیلی بهم ضربه زد اگر پایه ریاضی ندارین اصلا سراغش نرین چون اومده یه توضیح خیلی جزئی از درس داده بعد می خواد با مثال درس یاد بده این طوری نمیشه ریاضی گرفت باید اول مفهوم ریاضی رو فهمید بعد تست زد نه این که بخوای از رو تست مفهوم ریاضی یاد بگیری (البته من چاپ جدید مهر و ماه ندیدم شاید تغییر کرده باشه :n13: که بعید می دونم خیلی گسترده باشه تغییراتش :n09:) شدیدا برا ریاضی خوداموز ژرف اندیشان به بچه های تجربی که ریاضی داغون دارن توصیه می کنم

ریاضی خیلی سبز هم خوبه.

mohammadirani
12-01-2013, 15:29
بچه ها تراز های دانشگاه آزاد رو از کجا میشه به دست آورد؟
واس دوستم میخوم و ضروریه

prodoctornuke
12-01-2013, 17:00
کــــــــــــــــــــــــ ـــمکــــــــــــــــــــ ـــــــــــ

نادر1368
12-01-2013, 19:22
مشترك با سراسري ديگه كنكورش!!بدون كنكور هم ميري دانشگاه مورد نظر منم نمي دونم براي كدوما ميخوان كنكور بدن!!كلا واحد هاي شهرهاي

كوچك كه ديدم بدون كنكورن!من كه تبريزم آذرشهر و ايلخيچي بدون كنكور همه رشته هاش!حتما واحد هاي شهرهاي بزرگ قراره كنكوري باشه!

(البته اين ظرفيتها با كنكور هم پر ميشد بدون كنكورم پر ميشه!جاي نگراني جديدي نيست!):n27:

mohammadirani
12-01-2013, 20:40
کــــــــــــــــــــــــ ـــمکــــــــــــــــــــ ـــــــــــ

میری سایت دانشگاه آزاد

اول تو سمت راست خرید کارت اعتباری رو میزنی

بعدمیری ثبت نام میکنی تو همون صفحه.جدول رشته و محل های دانشگاهی رو هم سمت راست زده( با آزمون رو هم نوشته کدوم هاست)

مهلتش تا فردا شبه.گرچه تمدید میشه 100 درصد

After4Ever
12-01-2013, 20:56
دوستان کنکوری تحربی
از اینجا لیست حذفیات کتاب رو بگیرن

خیلی هاش که سخت بوده حذف شده:n01:

mohammad varaste
12-01-2013, 21:54
به ریاضی 20درصد هم راضی هستیم فقط این ریاضی خیلی زیاده
خداییش از تجربیاتتون بگید که کدوم مبحثها نمی ارزه روش وقت گذاشت و کدوم مبحثا میشه روش حساب باز کرد

PLAΨMID
12-01-2013, 22:55
به ریاضی 20درصد هم راضی هستیم فقط این ریاضی خیلی زیاده
خداییش از تجربیاتتون بگید که کدوم مبحثها نمی ارزه روش وقت گذاشت و کدوم مبحثا میشه روش حساب باز کرد

تابع - حد و پيوستگي و مشتق و كاربرد مشتق .
اينا به هم مربوطند و در ضمن خيلي خيلي ساده هستن . كلي هم تست ازشون مياد توي كنكور . ميخواي وقت تلف كني هندسه بخون !!!

prodoctornuke
12-01-2013, 23:12
میری سایت دانشگاه آزاد

اول تو سمت راست خرید کارت اعتباری رو میزنی

بعدمیری ثبت نام میکنی تو همون صفحه.جدول رشته و محل های دانشگاهی رو هم سمت راست زده( با آزمون رو هم نوشته کدوم هاست)

مهلتش تا فردا شبه.گرچه تمدید میشه 100 درصد
پس اونایی که ازمون دارن چجوری میشه؟
رشته های پزشکی کی هست و چجوری هست؟

After4Ever
13-01-2013, 06:27

با کنکور سراسری یکی شده...

Nocturne
13-01-2013, 10:41
برای کنکور های آزمایشی من میخواستم جامع باشه اما همه شون ظاهرا مرحله ای هست و جامع ها بعد از عیده
بنظر شما اگه مرحله ای بخوام بهتره همون مرحله ای های سنجش رو برم؟؟ یا کانون ؟؟؟
و اگه سنجش رو رفتم از کجا بدونم این مرحله کدوم قسمت درسها هست؟

+
گزینه 2 هم گویا خوب هستش اما زنگ زدم گفتن برای هنر ندران

prodoctornuke
13-01-2013, 11:21
متوجه نمیشم یعنی پزشکی و غیر پزشکی همشون با هم شده و با یک ازمون سراسری همشون رو میگیرن؟
یکی واضح توضیح بده

prodoctornuke
13-01-2013, 11:22
من میخوام برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی مثلا ازمون بدم الان باید کجا ثبت نام کنم؟

mohammad varaste
13-01-2013, 11:24
تابع - حد و پيوستگي و مشتق و كاربرد مشتق .
اينا به هم مربوطند و در ضمن خيلي خيلي ساده هستن . كلي هم تست ازشون مياد توي كنكور . ميخواي وقت تلف كني هندسه بخون !!!
نه به کلی هندسه و گسسته نمیارزه روشون وقت گذاشت هرچند معلم آموزشگاه میگه بعد از عید یه چیزایی رو بهتون میگم که حداقل 3 تست از هندسه پایه رو بزنید .حالا راست و دروغش پای خودش.

prodoctornuke
13-01-2013, 11:27
این متن خبر رو تاز سایت کانون خوندم یعنی چی؟

وي با بيان اينکه پذيرش بدون آزمون، شامل حال رشته‌هاي علوم پزشکي، دوره‌هاي کارشناسي ارشد و دکتري نخواهد شد، گفت: علاقه‌مندان تحصيل در گروه پزشکي و رشته‌هاي با آزمون غير پزشکي بايد در آزمون سال 92 که توسط سازمان سنجش برگزار مي‌شود ثبت‌نام و شرکت کنند. لذا دانشگاه آزاد در اين مورد هيچ آزمون مستقل و جدايي برگزار نخواهد شد.

PLAΨMID
13-01-2013, 14:51
این متن خبر رو تاز سایت کانون خوندم یعنی چی؟

يعني پذيرش دانشگاه آزاد در رشته هاي پزشكي و رشته هاي با آزمون هم از طريق همون كنكور سراسري 92 خواهد بود و دانشگاه آزاد ديگه خودش آزمون نميگيره .

Gita
13-01-2013, 15:07
دوستان کنکوری تحربی
از اینجا لیست حذفیات کتاب رو بگیرن

خیلی هاش که سخت بوده حذف شده:n01:
دوستان اشتباه نکنید!
از این لیست فقط تغییرات کتاب پیش 91 قابل استفاده برای کنکوریاست.
به تغییرات دوم و سوم توجه نکنید چون منابع کنکور همونطور که سایت سنجش اعلام کرده زیست دوم چاپ 89 و زیست سوم 90 هستش. اگر پشت کنکوری هستید باید دنبال تغییرات زیست دوم 88 با 89 باشید و سوم 89 با 90
اینا هم هرسال یه چندتا جمله و کلمه تغییر میدن دردسر درست میکنن برا ملت! خب یه دفعه همه تغییرات رو اعمال کنید!
حالا فرض کنید اونی که 2-3 سال پشت کنکور مونده. تغییرات هرسال رو باید گیر بیاره

متوجه نمیشم یعنی پزشکی و غیر پزشکی همشون با هم شده و با یک ازمون سراسری همشون رو میگیرن؟
یکی واضح توضیح بده

یه تعداد از رشته های آزاد بدون کنکوره که از اینجا میتونی ببینی
یه تعدادشون هم با کنکور سراسری پذیرش دارن مثل پزشکی و مهندسی های واحدهای قوی تر. اینم لیستشون
اگر از لیست اول رشته ای رو میخواید اگر پیش دانشگاهیتون تموم شده همین الان میتونید ثبت نام کنید
اگرم تموم نشده تابستان مجدد ثبت نام بدون کنکوره.

اگر هم رشته های لیست دوم رو میخواید،بعد کنکور موقع انتخاب رشته میتونید کدرشته های دانشگاه آزاد که اعلام میشه رو علاوه بر سراسری در فرم انتخاب رشته وارد کنید.
احتمالا اون زمان یک کارت علاقمندی آزاد هم باید خریداری بشه مثل حالتی که برای پیام نور هست.

prodoctornuke
13-01-2013, 21:32
یه تعداد از رشته های آزاد بدون کنکوره که از اینجا میتونی ببینی
یه تعدادشون هم با کنکور سراسری پذیرش دارن مثل پزشکی و مهندسی های واحدهای قوی تر. اینم لیستشون
اگر از لیست اول رشته ای رو میخواید اگر پیش دانشگاهیتون تموم شده همین الان میتونید ثبت نام کنید
اگرم تموم نشده تابستان مجدد ثبت نام بدون کنکوره.

اگر هم رشته های لیست دوم رو میخواید،بعد کنکور موقع انتخاب رشته میتونید کدرشته های دانشگاه آزاد که اعلام میشه رو علاوه بر سراسری در فرم انتخاب رشته وارد کنید.
احتمالا اون زمان یک کارت علاقمندی آزاد هم باید خریداری بشه مثل حالتی که برای پیام نور هست.
خوب یعنی برای رشته های پزشکی الان نباید جایی ثبت نام کنم؟کارتی نباید تهیه کنم؟

PLAΨMID
13-01-2013, 22:29

نه . فعلا خبري نيست . .. .

timsar jackson
14-01-2013, 00:36

اواخر بهمن که کنکور سراسری یه ثبت نام مجدد داره باید ثبت نام کنین

Nocturne
14-01-2013, 01:52
برای کنکور های آزمایشی من میخواستم جامع باشه اما همه شون ظاهرا مرحله ای هست و جامع ها بعد از عیده
بنظر شما اگه مرحله ای بخوام بهتره همون مرحله ای های سنجش رو برم؟؟ یا کانون ؟؟؟
و اگه سنجش رو رفتم از کجا بدونم این مرحله کدوم قسمت درسها هست؟

+
گزینه 2 هم گویا خوب هستش اما زنگ زدم گفتن برای هنر ندران
کس نداند؟....

PLAΨMID
14-01-2013, 03:15
کس نداند؟....

اگه واسه هنر ميخواي ، سازمان سنجش در هر مرحله از كل كتابهاي مطرح شده براي هنر آزمون ميگيره . يعني واسه هنر آزمون هاي مرحله اي تقسيم بندي نداره . همش جامعه . ( 9 مرحله كه 3 تاش ظاهرا برگزار شده ) اينجا توضيح داده شده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
به نظرم همون سنجش ثبت نام كني بهتر باشه . من خودم قلم چي عضو هستم ولي خيلي برنامه مزخرفي داره .

Gita
14-01-2013, 17:07
من خودم قلم چي عضو هستم ولي خيلي برنامه مزخرفي داره .

شما که کانون هستید. پشتیبان دارید؟
هنوز هیچ آزمونی شرکت نکردم دلم میخواد قلمچی برم اما تمایلی ندارم پشتیبان داشته باشم چون بعد چند سال و با شرایط خاص درس میخونم نه حوصله اینجور چیزا رو دارم نه میتونه برام مفید باشه.
میشه پشتیبان نداشت؟

PLAΨMID
14-01-2013, 17:25
شما که کانون هستید. پشتیبان دارید؟
هنوز هیچ آزمونی شرکت نکردم دلم میخواد قلمچی برم اما تمایلی ندارم پشتیبان داشته باشم چون بعد چند سال و با شرایط خاص درس میخونم نه حوصله اینجور چیزا رو دارم نه میتونه برام مفید باشه.
میشه پشتیبان نداشت؟
روز اول به پشتيبان گفتم ليسانس دارم و نميخواد مرتب زنگ بزني . الان فقط پنجشنبه ها بهم زنگ ميزنه و ميگه حوزه آزمون كجاست . . . .

You & I
15-01-2013, 00:07
سلام من نتونستم برا کنکور ملی و ازاد ثبت نام کنم الان شنیدم که هر دو تاش یکی شده میشه یکی برای من کامل توضیح بده؟

Nocturne
15-01-2013, 10:45

برای ثبت نام آزمایشی سنجش کد شهر رو چی باید زد ؟ 3 رقمی میخواد اما تو دفترچه راهنمای 92 که خونده بودیم 4 رقمیه

You & I
15-01-2013, 16:18
سلام من برای کنکور سراسری ثبت نام نکردم میشه ثبت نام کرد؟ کی؟

Alireza SM
15-01-2013, 16:47
سلام من برای کنکور سراسری ثبت نام نکردم میشه ثبت نام کرد؟ کی؟

تا سه چهار هفته آینده ثبت نام مجدد شروع میشه.

You & I
15-01-2013, 19:31
تا سه چهار هفته آینده ثبت نام مجدد شروع میشه.

برگه اعتباری برای ثبت نام رو از کجا بیارم؟

775e
15-01-2013, 20:06
برگه اعتباری برای ثبت نام رو از کجا بیارم؟
سلام
اونو میتونید از سایت سازمان سنجش خریداری کنید.(خرید اینترنتی).

ویا از پست بانک ها بخرید.

You & I
15-01-2013, 22:04
سلام
اونو میتونید از سایت سازمان سنجش خریداری کنید.(خرید اینترنتی).

ویا از پست بانک ها بخرید.

یعنی همون زمان اصلاحیه خرید اینترنتی هم میاد !؟
خب این به این معنیه که اصلاحیه هست؟

After4Ever
15-01-2013, 23:28
یعنی همون زمان اصلاحیه خرید اینترنتی هم میاد !؟
خب این به این معنیه که اصلاحیه هست؟

نه سال پیش دوستم همون موقع ثبت نام کرد...

*M!L4D*
15-01-2013, 23:31
سلام
دوستان این نحوه ی ثبت نام آزمون های مرحله ای سنجش چجوریاس ؟
من یه کارت اعتباری خریدم و برای آزمون 4 ــم ثبت نام کردم و واسه بقیه آزمون ها چیزی وارد نکردم . یعنی دیگه نمی تونم ثبت نام کنم ؟! و اگه میتونم پس باید این پروسه ی ثبت نام برای هر آزمون ( یا چند تا آزمون با هم ) انجام بشه ؟
میشه یه توضیح بدید .. مرسی :40:

LΩRD
15-01-2013, 23:50
کسی از دوستان میدونه کتاب ها نسبت به کنکور 91 چقدر تغییر کردن ؟

نادر1368
16-01-2013, 21:29
سلام
دوستان این نحوه ی ثبت نام آزمون های مرحله ای سنجش چجوریاس ؟
من یه کارت اعتباری خریدم و برای آزمون 4 ــم ثبت نام کردم و واسه بقیه آزمون ها چیزی وارد نکردم . یعنی دیگه نمی تونم ثبت نام کنم ؟! و اگه میتونم پس باید این پروسه ی ثبت نام برای هر آزمون ( یا چند تا آزمون با هم ) انجام بشه ؟
میشه یه توضیح بدید .. مرسی :40:
چرا هر آزمون ميتوني جدا جدا ثبت نام كني!يعني كلا اختيار دست شماست:n02:فقط بايد تا مهلت تعيين شده ثبت نام نماييد بعد ازمون 4 هم

ميتوني براي ثبت نام 5 اقدام كنيد يا نخواستين 6!يا اصلا هر كدوم كه دوست داشتين و هيچ مانعي وجود نداره.

Nocturne
16-01-2013, 22:29
ببخشید شما در ابتدای ثبت نامش برای شماره پرونده باید همون که برای آزمایشی خریدیم وارد کنیم دیگه؟ یا شماره پرونده کنکور سراسری رو؟!

timsar jackson
17-01-2013, 00:35
ببخشید شما در ابتدای ثبت نامش برای شماره پرونده باید همون که برای آزمایشی خریدیم وارد کنیم دیگه؟ یا شماره پرونده کنکور سراسری رو؟!

همونی که واسه آزمایشی خریدین رو...

emad91
17-01-2013, 23:38
انگیزه می خوام
شدید ساعت مطالعم افت کرده
:n03::n03::n03:

PLAΨMID
18-01-2013, 12:34
انگیزه می خوام
شدید ساعت مطالعم افت کرده
:n03::n03::n03:
انگيزه ميخواي ؟؟
اوكي . چطوره بهت بگم ساعت مطالعه همه افت كرده ؟ اصلا نگران نباش . من سه چهار روز حتي يه خط هم نخوندم .

mohammad varaste
18-01-2013, 13:26
انگیزه میخوای بایس بری بشینی در مدرسه تیزهوشان شهرتون بچه زرنگاشو نیگا کنی انگیزت تا یه هفته جوره.:n09:

میتونی از موسیقیهای امید بخش هم استفاده کنی مثل:

اینا همش مقطعی هستش هر دفعه بایس یه کار کنی.
من خودمم همینطوریم ولی اگه شهرتون کتابخونه داره برو .

هرچند واقعا باید خودت توی خودت عزمتو پیدا کنی

(اینا حرف من نبود حرف یه نفر بود که خودش مشاوره و من ازش این سوالا رو پرسیدم .)

نادر1368
18-01-2013, 15:02
شما انگيزه نداري من جاي مطالعه!خلق الناس عامل موفقيتش خانوادشه منم عامل بدختيم خانواده ام خواهند بود گويا:n02:كتابخونه هاي شهر

همكه صندلياش اكثرا خاليه منتهي كيف و دفتر و كت و شلوار گذاشتن اگر يه زماني سراغشون رسيد و خسته شدن بشينن آخه من نمي دونم

كتابخونههم جاي لات بازيه:44:حالم داره بهم ميخوره البته فصل امتحانات انقدر شلوغه(البته اگر خوش بين باشيم و سرماي سيبري رو در

نظر نگيريم شده پاتوق:45: فصل سرما!) هركاري انجام ميدن غير از درس خوندن ديشب كتابخونه بودم هر هر طرف داشت ميخنديد نفهم بي

شعور!!يا با صداي بلند داشتن حرف ميزدن انقدر اعتراض كرديم تا خفه شدن رفت اونورتر بازم صداشون اذيت ميكرد!!اونم كتابخانه مركزي تبريز!

خودمم متوجه هستم وقت داره ميگذره ولي بدبختانه كاري از دستم برنمياد من اون همت رو دارم ولي گويا موانع سخت تري از كنكور داشتم و

دارم وگرنه حال و روزم اين نبود!اميدوارم شما قدر امكاناتي رو كه دارين بدونين!!من كه بدبخت شدم رفت:n02: البته هنوز 5 ماه مونده!كه خيلي خيليم نيست كمه!:n16:

emad91
18-01-2013, 18:09
مرسی از همه ی دوستان

mohammad varaste
18-01-2013, 21:59
شما انگيزه نداري من جاي مطالعه!خلق الناس عامل موفقيتش خانوادشه منم عامل بدختيم خانواده ام خواهند بود گويا:n02:كتابخونه هاي شهر

همكه صندلياش اكثرا خاليه منتهي كيف و دفتر و كت و شلوار گذاشتن اگر يه زماني سراغشون رسيد و خسته شدن بشينن آخه من نمي دونم

كتابخونههم جاي لات بازيه:44:حالم داره بهم ميخوره البته فصل امتحانات انقدر شلوغه(البته اگر خوش بين باشيم و سرماي سيبري رو در

نظر نگيريم شده پاتوق:45: فصل سرما!) هركاري انجام ميدن غير از درس خوندن ديشب كتابخونه بودم هر هر طرف داشت ميخنديد نفهم بي

شعور!!يا با صداي بلند داشتن حرف ميزدن انقدر اعتراض كرديم تا خفه شدن رفت اونورتر بازم صداشون اذيت ميكرد!!اونم كتابخانه مركزي تبريز!

خودمم متوجه هستم وقت داره ميگذره ولي بدبختانه كاري از دستم برنمياد من اون همت رو دارم ولي گويا موانع سخت تري از كنكور داشتم و

دارم وگرنه حال و روزم اين نبود!اميدوارم شما قدر امكاناتي رو كه دارين بدونين!!من كه بدبخت شدم رفت:n02: البته هنوز 5 ماه مونده!كه خيلي خيليم نيست كمه!:n16:

من یکی که دقیقا عین تو ام
بعد که بهشون میگی ساکت باشین خودشون میگن مگه ما وسه مامان باباهامون چیکار کردیم.
حالا درسخوندن به کنار .نمیذارن حتی بخوابیم که بتونیم درس بخونیم.
کتابخونه های شهر ماهم دقیقا عین شهر شمان بعدشم صندلیهاش یه طوریه که نگو و نپرس.
شلوغیش هن که به کنار.خداشاهده جفت یه پارکیه کتابخونه اصن پرش پشه هست ینی این مگسا رو مخن.

A/|\IR
18-01-2013, 22:39
دوستان به ترتیب برای دندون و پزشکی و دارو باید چه رتبه ای اورد؟ (سراسری)

emad91
18-01-2013, 23:15
دوستان به ترتیب برای دندون و پزشکی و دارو باید چه رتبه ای اورد؟ (سراسری)

emad91
20-01-2013, 01:54
ای بترکه این فصل 6 زیست دوم :n27:
الان بیشتر از یک هفته است رو این فصل قفل شدم خیلی وقتم گرفت
ولی انصافا بد جور فول شدم :n02:

A/|\IR
20-01-2013, 09:48
ای بترکه این فصل 6 زیست دوم :n27:الان بیشتر از یک هفته است رو این فصل قفل شدم خیلی وقتم گرفت ولی انصافا بد جور فول شدم :n02:زیست از روی چی میخونی؟من‌یه بار کتاب رو میخونم بعد میرم سراغ درسنامه خیلی سبز

PLAΨMID
20-01-2013, 10:33
زیست از روی چی میخونی؟من‌یه بار کتاب رو میخونم بعد میرم سراغ درسنامه خیلی سبز

من تست هاي عالي پور رو هم ميزنم . انتشارات همگامان . اونم خيلي خوبه . توي زيست بيشتر تست زدن مهمه و تمرين براي وصل كردن مباحث مختلف كتاب به همديگر . . . .

ای بترکه این فصل 6 زیست دوم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
الان بیشتر از یک هفته است رو این فصل قفل شدم خیلی وقتم گرفت
ولی انصافا بد جور فول شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ناجور ترين قسمت زيست " پروتئين سازي " هستش . منم تقريبا يه هفته گيرش بودم . . . .

emad91
20-01-2013, 10:37
زیست از روی چی میخونی؟من‌یه بار کتاب رو میخونم بعد میرم سراغ درسنامه خیلی سبز

من اول کتاب رو می خونم کامل همین فصل 6 مثلا سه قسمت کردم هر قسمتش هم حدود 3-4 ساعتی طول کشید
بعدم رفتم سراغ تستای آرام فر انتشارات تخته سیاه هم تستاش میزنم هم پاسخ تشریحیش کامل می خونم
برا همین زیاد طول می کشه ...
چون زیست یبار کامل باید مطالب فهمید بعد فقط مرور مرور مرور هر چی می تونه ادم باید مرور کنه تنها راهش اینه به نظرم

emad91
20-01-2013, 10:41
من تست هاي عالي پور رو هم ميزنم . انتشارات همگامان . اونم خيلي خوبه . توي زيست بيشتر تست زدن مهمه و تمرين براي وصل كردن مباحث مختلف كتاب به همديگر . . . .

ناجور ترين قسمت زيست " پروتئين سازي " هستش . منم تقريبا يه هفته گيرش بودم . . . .

به نظر من تو زیست فقط مرور مرور
اتفاقا اون قسمت پروتئین سازی زیاد سخت نیست
به شرط این که یه پایه ای از ژنتیک باشه و مفاهیم پایه رو دونست وگرنه اره یکم سخت میشه

golnamak1
21-01-2013, 02:11
سلام به همگی
من دنبال یه دبیر میگردم قبلا که تو قلم چی بوده اسمش افشین نبیءی هست
بچه ها اگر ازش سراغ دارین بهم بگییییییییددباهاش کار مهم دارم
مرسی از همتون
اگر بدونین کجاست انقدر خوشحالم میکنییین

soroshea
21-01-2013, 16:02
سلام ، اگه کسی شماره ای از دفتر مشاوره ی آقای دیبازر داره لطفا برام بفرسته.

After4Ever
21-01-2013, 17:05
این موج 2 رو نشر الگو برای چی اینطوری گفته؟؟
فکر می کنم خیلی بالاتر از سطح کنکور باشه والا پارسال از کانون آبی خوندیم خیلی راحتر بود:n04:

emad91
21-01-2013, 23:21
دوستان من دوتا سوال دارم
یکی زبان فارسی تو کتاب رمزینه میگه تنوین رو جزء تکواژ باید حساب کرد اما تو کتاب نشر الگو میگه تنوین تکواژ نیست
بالاخره تکلیف چیه ؟؟

یکی هم زیست
من زیست دوم چاپ 91 رو دارم تو کتاب گفته گلبول های قرمز در مغز استخوان ساخته میشه و گلبول سفید در مغز قرمز استخوان
اون وقت تو کتاب انتشارات تخته سیاه برا دکتر ارام فر میگه گلبول قرمز در مغز قرمز استخوان ساخته میشه
کدوم درسته ؟
بخصوص دوستانی که کتاب زیست دوم چاپ 89 رو دارن کتاب چی نوشته ؟

Nocturne
22-01-2013, 00:17
در مورد زبان فارسی منم راهنمایی میخواستم. گویا 20٪ هستش. آیا میشه این 20٪ رو با خیال راحت ازش مطمئن شد؟؟

+
ای بابا انگار همه زیستن اینجا فقط!
هنر فقط خودمم :n18:

After4Ever
22-01-2013, 00:19
دوستان من دوتا سوال دارم
یکی زبان فارسی تو کتاب رمزینه میگه تنوین رو جزء تکواژ باید حساب کرد اما تو کتاب نشر الگو میگه تنوین تکواژ نیست
بالاخره تکلیف چیه ؟؟

یکی هم زیست
من زیست دوم چاپ 91 رو دارم تو کتاب گفته گلبول های قرمز در مغز استخوان ساخته میشه و گلبول سفید در مغز قرمز استخوان
اون وقت تو کتاب انتشارات تخته سیاه برا دکتر ارام فر میگه گلبول قرمز در مغز قرمز استخوان ساخته میشه
کدوم درسته ؟

والا تک واژ رو از سال پیش یادم نمی یاد...
اما زیست:
می دونی که استخوان خودش یک نوع بافت پیوندیه که مغز قرمز استخوان هم یک بافت پیوندی حساب می شه (فصل 8 زیست دوم رو نگاه کن) این بافت پیوندی (مغز قرمز استخوان) گلبول قرمز می سازه...(البته در کتاب فصل 6 گفته که در جنینی کجا ساخته می شه
اما گلبول سفید کجا ساخته می شه؟
اما مغز زرد استخوان گلبول های سفید رو می سازه البته در کتاب ذکر شده که آگرانولویست ها بیشتر در مغز زرد استخوان ساخته می شوند که کاملا درسته یعنی آگرانولویست ها که گلبول سفیدند در مغز استخوان ساخته می شود + در گره های لنفاوی هم تکثیر و هم مستقر می شوند.

After4Ever
22-01-2013, 00:23
در مورد زبان فارسی منم راهنمایی میخواستم. گویا 20٪ هستش. آیا میشه این 20٪ رو با خیال راحت ازش مطمئن شد؟؟

+
ای بابا انگار همه زیستن اینجا فقط!
هنر فقط خودمم :n18:

دوست عزیز شما من رو یاد کنکور سال پیش انداختی :(
2 تا تست زبان فارسی زدم
بنظرم خیلی راحته بجز تست تکواژ اون رو هم با نشر الگو یاد گرفتم زیر تکواژ خط می کشیدم بعدش می شمردم که یهو وسط کنکور شمردن رو قاطی کردم:n03:
شما که هنری کارت خــیلی سختره چون بعضی تستاش واقعا سخت بود مثلا یکیش بود یک متن بت داده بود و پرسیده بود که با کدوم از متن های گزینه تعداد تکواژ برابره!!!

ولی برای تجربی ریاضی (لااقل این چند ساله) تکواژ آسون بوده

emad91
22-01-2013, 01:40
والا تک واژ رو از سال پیش یادم نمی یاد...
اما زیست:
می دونی که استخوان خودش یک نوع بافت پیوندیه که مغز قرمز استخوان هم یک بافت پیوندی حساب می شه (فصل 8 زیست دوم رو نگاه کن) این بافت پیوندی (مغز قرمز استخوان) گلبول قرمز می سازه...(البته در کتاب فصل 6 گفته که در جنینی کجا ساخته می شه
اما گلبول سفید کجا ساخته می شه؟
اما مغز زرد استخوان گلبول های سفید رو می سازه البته در کتاب ذکر شده که آگرانولویست ها بیشتر در مغز زرد استخوان ساخته می شوند که کاملا درسته یعنی آگرانولویست ها که گلبول سفیدند در مغز استخوان ساخته می شود + در گره های لنفاوی هم تکثیر و هم مستقر می شوند.

مرسی اما ببین من کتاب چاپ 91 رو دارم دقیقا ذکر کرده که گلبول های سفید در مغز قرمز استخوان ساخته می شوند
در مورد گلبول های قرمز هم بله اون کیسه زرده و ... درسته اما تو خود متن کتاب ذکر شده در مغز استخوان ساخته می شن و توضیح دیگه ای نداده توی فصل 6 ام
برا همین یکم گیج شدم

After4Ever
22-01-2013, 02:22
مرسی اما ببین من کتاب چاپ 92 رو دارم دقیقا ذکر کرده که گلبول های سفید در مغز قرمز استخوان ساخته می شوند
در مورد گلبول های قرمز هم بله اون کیسه زرده و ... درسته اما تو خود متن کتاب ذکر شده در مغز استخوان ساخته می شن و توضیح دیگه ای نداده توی فصل 6 ام
برا همین یکم گیج شدم

پس با این حساب باید کتاب زیست 89 رو ببینم چنین چیزی گفته یا نه...

Nocturne
22-01-2013, 02:35
بنظرم خیلی راحته بجز تست تکواژ اون رو هم با نشر الگو یاد گرفتم زیر تکواژ خط می کشیدم بعدش می شمردم که یهو وسط کنکور شمردن رو قاطی کردم:n03:
شما که هنری کارت خــیلی سختره چون بعضی تستاش واقعا سخت بود مثلا یکیش بود یک متن بت داده بود و پرسیده بود که با کدوم از متن های گزینه تعداد تکواژ برابره!!!

خیلی راحته منتها یه دونه کم یا زیاد بشمری کلا جواب رو غلط میزنی (گزینه ها هم کاملا نزدیکه معمولا) و درصد منفی میگیری
مخصوصا اینکه بعضی نکات ریز هم درش هست آدم نمیدونه آیا واقعا میتونه اینا رو 100٪ مطمئن بشه که هر سوالی اومد با اطمینان و خیلی سریع جواب بده

POROMA2008
22-01-2013, 02:47
با سلام خدمت تمام دوستان و مدیران سایت مخصوصا این تاپیک

از الان بگو لطفا قر بهم نزنید دلسردم نکنید

من الا همین هفته میخوام استارت درس خوندن برای کنکنور سراسری زبان 92 بزنم

اصفهان هستم دل میخوتد دانشگاه اصفهان دولتی قبول بشم شاغلم هستم
پنج سال از درس و کتاب دور بودم هیچ یادم نیست اما یادگیری واقعا خوبه ضمنا چون فنی حرفه ای بودم دارم پیش دانشگاهی رشته انسانی پاس میکتم بصورت داوطلب ازاد
5 درس ریاضی . زبان انگلیسی. تاریخ . معارف . علوم اجتماعی با نمرات نسبا خوب برای من تازه درس خون ولی معمولی و با روش روخونی و جزو و فیلم
اموزشی قبول شدم
5 درس زبان فارسی . ادبیات . عربی . جغرافیا ... برای خرداد باید امتحان بدم

انشااه اخر بهمن که سایت باز شد میخوام برای کنکور زبان 92 ثبت نام کنم

یک سوال بزرگ مهم دارم از کجا شروع کنم

چی بخونم
چه کتابی بخرم
عمومی بخونم یا تخصصی زبان انگلیسی یا باهم بخونم

منتظرم....
چه ساعاتی بخونم بهتره
واقعا نمی دونم چکار کنم

prodoctornuke
22-01-2013, 15:34
چند تا سوال کلی دارم
1-منابع کنکور تجربی 92
2-حذفیات نسبت به سال 87

Alireza SM
22-01-2013, 15:43
اگه کتاب هات مال سال 87 هستن هیچکدوم از کتاب هات به دردت نمیخورن از معارف و ادبیات گرفته تا زیست و فیزیک و شیمی همگی تغیرات زیادی داشتن.
برو کتاب های دوم سال 89 یا از اون به بعد رو بخر برای سوم هم سال 90 که راحت میتونی گیر بیاری و برای پیش هم کتاب های امسال رو از دبیرستان های غیرانتفایی میتونی بخری.
اگه هم فقط حذفیات رو میخوای بدونی میتونی کتاب ها رو دانلود کنی

After4Ever
22-01-2013, 15:48
emad 91 لطف کنید بگید کدوم صفحه گفته گلبول سفید رو مغز قرمز هم می سازه؟
(کتاب 91 رو ای اینجا گرفتم)

Alireza SM
22-01-2013, 15:49
با سلام خدمت تمام دوستان و مدیران سایت مخصوصا این تاپیک

از الان بگو لطفا قر بهم نزنید دلسردم نکنید

من الا همین هفته میخوام استارت درس خوندن برای کنکنور سراسری زبان 92 بزنم

اصفهان هستم دل میخوتد دانشگاه اصفهان دولتی قبول بشم شاغلم هستم
پنج سال از درس و کتاب دور بودم هیچ یادم نیست اما یادگیری واقعا خوبه ضمنا چون فنی حرفه ای بودم دارم پیش دانشگاهی رشته انسانی پاس میکتم بصورت داوطلب ازاد
5 درس ریاضی . زبان انگلیسی. تاریخ . معارف . علوم اجتماعی با نمرات نسبا خوب برای من تازه درس خون ولی معمولی و با روش روخونی و جزو و فیلم
اموزشی قبول شدم
5 درس زبان فارسی . ادبیات . عربی . جغرافیا ... برای خرداد باید امتحان بدم

انشااه اخر بهمن که سایت باز شد میخوام برای کنکور زبان 92 ثبت نام کنم

یک سوال بزرگ مهم دارم از کجا شروع کنم

چی بخونم
چه کتابی بخرم
عمومی بخونم یا تخصصی زبان انگلیسی یا باهم بخونم

منتظرم....
چه ساعاتی بخونم بهتره
واقعا نمی دونم چکار کنم

همه دروس رو باید بخونی چه تخصصی چه عمومی
برو از الان برای آزمون های جامع گزینه دو یا سنجش ثبت نام کن.

برای ادبیات این کتاب ها رو بخر :

کلک معلم برای سال دوم و سوم و پیش
دریافت برای زبان فارسی
کتاب های موضوعی خیلی سبز
قرابت معنایی انتشارات دریافت

برای معارف :

فقط گاج ( اگه کتاب گاج رو بگیری دیگه نیازی به تهیه کتاب های درسی سال دوم و سوم و پیش نداری برای معارف )
خیلی سبز هم تست های تالیفیش خوب هستن برای معارف

برای زبان :

سال سوم و پیش دانشگاهی انتشارات مبتتکران- دکتر انار شهابی
درک مطلب انتشارات خیلی سبز و مبتکران و شبقره ( مبتکران رو یگیری نیازی به اون دوتای دیگه نیست )

نگران هم نباش اگه درست حسابی بخونی وقت کافی داری من پارسال از آخرای دی خوندم و پزشکی قبول شدم. رتبم طوری بود که حتی میتونستم دندونپزشکی هم قبول بشم.

urcu
22-01-2013, 15:56
دوست عزیز شما من رو یاد کنکور سال پیش انداختی :(
2 تا تست زبان فارسی زدم

ولی برای تجربی ریاضی (لااقل این چند ساله) تکواژ آسون بوده

سلام
بنده راجع به زیست اطلاعی ندارم اما معمولا مشکلی که در پیدا کردن تعدا تکواژ ها برای داوطلبان پیش میاد اینه که در بسیاری از مواقع تکواژ سوم شخص و کسره ی بعد از اسم رو در نظر نمیگیرند.
به عنون مثال کلمه ( است) وقتی که در جمله قرار میگیره یک تکواژ سوم شخص هم داره مثلا جمله ی زیر:
عاقل کسی است که.....( است اینجا دو تا تکواژ داره که یکیش مربوط به شناسه سوم شخص مفرد هست ) ( که به صورت تهی نمایش میدن)
یا در بسیاری از فعل ها داوطلبان فراموش میکنن که شناسه اون رو هم تکواژ حساب کنند
به عنوان مثال در جمله زیر:
فرزند از والدینش درس های فراوانی را می آموزد ( اینجا خیلی ها فراموش میکنن که شناسه رو تکواژ حساب کنن)
برای پیدا کردن واج هم کافیه که کلمه مورد نظر رو به صورت لاتین بنویسید تعداد واج ها مشخص میشه ::> محمد :: لاتین :: mohammad :: تعداد واج ::>8

همچنین برای اینکه بتونید از پس سوالات آثار و کتاب های نویسندگان به خوبی بر بیایید باید حتما آخر کتاب ادبیات قسمت فهرست نام های کسان و... کامل و با دقت بخونید
سوال این بخش در یکی از سال ها اینطوری بود :
پدید آورندگان آثار ...و...و...و....و.... به ترتیب نویسنده کتاب های ...و...و...و.....و.... میباشند.

urcu
22-01-2013, 16:25
دوستان من دوتا سوال دارم
بالاخره تکلیف چیه ؟؟

یکی هم زیست
کدوم درسته ؟

با سلام

در مورد تکواژ بودن یا نبودن تنوین خدمت شما عرض کنم که بین بسیاری از مدرسین زبان فارسی اختلاف وجود داره که آیا تنوین تکواژ حساب میشه یا خیر؟
به همین خاطر ممکنه در چند کتاب مختلف شما نظرات مختلفی رو درباره تنوین مشاهده کنید!!
اما حقیقت این هست که در بسیاری از مواقع تنوین میتونه تکواژ باشه و در بعضی از مواقع هم خیر..!( برخی از اساتید از اونجایی که تنوین از نشانه های قید ساز فارسی هست اون رو تکواژ به حساب میارن!)) به عنوان مثال کلمه معمولا قید هست! این کلمه میتونه به این صورت هم نوشته بشه (بطور معمول ) که اینجا تنوین یه تکواژ به حساب میاد. ( و از اونجایی که در زبان فارسی معمولا کلماتی که تنوین دارند قید هستند پس شما تنوین رو هم تکواژ حساب کنید اما توجه داشته باشید که کلمه مورد نظر حتما قید باشه)

dooni
22-01-2013, 17:51
سلام
به نظرتون چه کتاب کمک اموزشی واسه زیست خوبه؟:n26:

Alireza SM
22-01-2013, 18:06
سلام
به نظرتون چه کتاب کمک اموزشی واسه زیست خوبه؟:n26:

زیست سال دوم : خیلی سبز و مهر و ماه خوبن
زیست سوم گاج و خیلی سبز و مهر و ماه خوبن
زیست پیش 1 : تخته سیاه و خیلی سبز
زیست پیش 2 گاج و خیلی سبز
ژنتیک هم تخته سیاه

اگه توی آموزش مفاهیم هم مشکل داری DVD های کمک آموزشی باید تهیه کنی

soroshea
22-01-2013, 22:25
سلام ، کسی شماره ی دفتر مشاوره ی آقای دیبازر رو داره؟

POROMA2008
22-01-2013, 23:44
همه دروس رو باید بخونی چه تخصصی چه عمومی
برو از الان برای آزمون های جامع گزینه دو یا سنجش ثبت نام کن.

برای ادبیات این کتاب ها رو بخر :

کلک معلم برای سال دوم و سوم و پیش
دریافت برای زبان فارسی
کتاب های موضوعی خیلی سبز
قرابت معنایی انتشارات دریافت

برای معارف :

فقط گاج ( اگه کتاب گاج رو بگیری دیگه نیازی به تهیه کتاب های درسی سال دوم و سوم و پیش نداری برای معارف )
خیلی سبز هم تست های تالیفیش خوب هستن برای معارف

برای زبان :

سال سوم و پیش دانشگاهی انتشارات مبتتکران- دکتر انار شهابی
درک مطلب انتشارات خیلی سبز و مبتکران و شبقره ( مبتکران رو یگیری نیازی به اون دوتای دیگه نیست )

نگران هم نباش اگه درست حسابی بخونی وقت کافی داری من پارسال از آخرای دی خوندم و پزشکی قبول شدم. رتبم طوری بود که حتی میتونستم دندونپزشکی هم قبول بشم.

برای ازمون گزینه دو یا سنجش کجا باید ثبت نام کنم

Nocturne
23-01-2013, 03:55
برای ازمون گزینه دو یا سنجش کجا باید ثبت نام کنم
لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گزینه 2 هم سرچ کن

softday
23-01-2013, 07:33
سلام ببخشید یه سوال من کنکور سراسری تجربی میخوام امتحان بدم و میخوام اگه قبول نشدم عمران رودهن برم و میتونم برم عمران ؟ در صورتی که تجربیم . اخه بدون کنکور هست رودهن . مرسی برا جواب :n27::n05:

After4Ever
23-01-2013, 08:41
سلام ببخشید یه سوال من کنکور سراسری تجربی میخوام امتحان بدم و میخوام اگه قبول نشدم عمران رودهن برم و میتونم برم عمران ؟ در صورتی که تجربیم . اخه بدون کنکور هست رودهن . مرسی برا جواب :n27::n05:
رشته های عمران بدون کنکور رو می تونید ولی اون آزاد هایی که با کنکور هستن رو خیر

softday
23-01-2013, 08:49
رشته های عمران بدون کنکور رو می تونید ولی اون آزاد هایی که با کنکور هستن رو خیر
اقا دمت گرم خدایی خوشحالم کردی دعات کردم :n02: بعد کی باید ثبت نام کنم این عمران روو ؟

After4Ever
23-01-2013, 09:03
اقا دمت گرم خدایی خوشحالم کردی دعات کردم :n02: بعد کی باید ثبت نام کنم این عمران روو ؟

اگر پیش رو می خونی الان نمی تونی ثبت نام کنی باید صبر کنی مهر 92 بری ولی دقت کن رشته بدون کنکور باشه!

softday
23-01-2013, 09:15
اگر پیش رو می خونی الان نمی تونی ثبت نام کنی باید صبر کنی مهر 92 بری ولی دقت کن رشته بدون کنکور باشه!

الان که پیش میخونم بعد که من مهر 92 ثبت نام کردم کی دانشگاه میرم ؟؟؟ اره دیگه عمران رودهن بدون کنکور هست . بعد الان یه ثبت نام دارن مبکنن گفتن تا شنبه وقت دارین اون که نیست دیگه ؟ کارشناسی بدون کنکور یه چیز تو این مایه ها بود و مرسی اینارم جواب بده ممنون :n12::n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16::n20:

After4Ever
23-01-2013, 09:29
الان که پیش میخونم بعد که من مهر 92 ثبت نام کردم کی دانشگاه میرم ؟؟؟ اره دیگه عمران رودهن بدون کنکور هست . بعد الان یه ثبت نام دارن مبکنن گفتن تا شنبه وقت دارین اون که نیست دیگه ؟ کارشناسی بدون کنکور یه چیز تو این مایه ها بود و مرسی اینارم جواب بده ممنون :n12::n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16::n20:

تا شنبه وقت دارید ولی شما قبل مهر ثبت نام می کنید و مهر وارد دانشگاه می شید

(چون پیشتون تموم نشده

dooni
23-01-2013, 14:30
زیست سال دوم : خیلی سبز و مهر و ماه خوبن
زیست سوم گاج و خیلی سبز و مهر و ماه خوبن
زیست پیش 1 : تخته سیاه و خیلی سبز
زیست پیش 2 گاج و خیلی سبز
ژنتیک هم تخته سیاه

اگه توی آموزش مفاهیم هم مشکل داری DVD های کمک آموزشی باید تهیه کنی
من گربه دارم . واسه دوم و سوم و پیش. تو درک مفاهیم زیاد مشکل ندارم .اما معمولا تو قلم چی تراز زیستم کمتر از بقیه درسامه:n03:
رتبه کشوری زیستم هم از همه اختصاصیام کمتره:n03:
خیلی سبز خواستم بگیرم . از چند نفر پرسیدم گفتن یکی زیاد از حد سخته و گاها خارج از کتابه!!
نظر شما چیه؟:n13::n01:

pmmcdvd
24-01-2013, 12:16
نگاه کنید قلم چی یه کتاب آبی زیست داره که 11 تا معلم زیست کشور سوالاتش رو طرح کردن اگر به اون مسلط بشین هم برای کنکور خوبه هم برای آزموناش کلا سطح سوالات آرام فر استاندارد خود کنکور هست چه سختاش چه متوسطش چون خودش قبلا طراح سوال کنکور بوده الان که واسه انتخاب از بانک سوالات استفاده می کنن و خودشون یه گروه ویراستاری دارن که سوالیکه از معلم های کل کشور میاد استاندارد باشه
خیلی سبز هم هم سوالات دشوار داره و هم متوسط و الان تو نمی تونی بگی که کنکور امسال چی قراره بیاد و هر چیزی ممکنه
اما دو تا از کتابای زیست خیلی سبز در حد المپیاد هست که اصلا توصیه نمیشه بخونیشون
1-کتاب ژنتیک مندلیش
2- فصل آخر زیست پیش دانشگاهی 1 (ژنتیک جمعیت)
غیر از این هم توی سال دوم یه سری سوالات داده که خودت اگر کتاب رو خوب بلد باشی و سوالات کنکور رو بررسی کرده باشی متوجه میشی که تو بعضی جاها زیاده روی کرده و خوندنش لزومی نداره مثلا موج های QRST که سال دوم هست یه سوالات فضایی ازش طرح کرده که نیازی اصلا نیست

emad91
24-01-2013, 13:31
من گربه دارم . واسه دوم و سوم و پیش. تو درک مفاهیم زیاد مشکل ندارم .اما معمولا تو قلم چی تراز زیستم کمتر از بقیه درسامه:n03:
رتبه کشوری زیستم هم از همه اختصاصیام کمتره:n03:
خیلی سبز خواستم بگیرم . از چند نفر پرسیدم گفتن یکی زیاد از حد سخته و گاها خارج از کتابه!!
نظر شما چیه؟:n13::n01:

تانک تست تخته سیاه که دکتر ارام فر نوشته کتاب خوب و معقولی هست

emad91
24-01-2013, 13:35
emad 91 لطف کنید بگید کدوم صفحه گفته گلبول سفید رو مغز قرمز هم می سازه؟
(کتاب 91 رو ای اینجا گرفتم)

صفحه ی 88 کتاب دقیقا از جایی که تیتر گلبول سفید شروع میشه نوشته این سلول ها که در مغز قرمز استخوان ساخته می شوند

Gita
24-01-2013, 15:52
برای پیدا کردن واج هم کافیه که کلمه مورد نظر رو به صورت لاتین بنویسید تعداد واج ها مشخص میشه ::> محمد :: لاتین :: mohammad :: تعداد واج ::>8

یعنی کلمات تنوین دار هم همینجوری واجشون مشخص میشه؟
معمولا mamulan
7 واج میشه؟

خیلی تابلوئه که تابحال زبان فارسی نخوندم!:n02:

urcu
24-01-2013, 18:30
یعنی کلمات تنوین دار هم همینجوری واجشون مشخص میشه؟
معمولا mamulan
7 واج میشه؟

خیلی تابلوئه که تابحال زبان فارسی نخوندم!:n02:

با سلام
باید توجه داشته باشید ؛ در صورتی که میخواهید از این روش برای پیدا کردن واج ها استفاده کنید کلمه مورد نظر رو همونطوری که تلفظ میکنید به لاتین بنویسید . تنوین رو هم به صورت (نون) بنویسید .= معمولن = maamulan
م اَ ع م و ل اَ ن
در صورتی هم که توی پیدا کردن واج های کلمه ای به مشکل برخورد کردین میتونید اون بخشی رو که مشکل دارید به صورت جدا بررسی کنید.
به نظر میرسه شما حرف ( عین) رو توی این کلمه در نظر نگرفتین
واژه مَع چند واج داره ؟ مسلما 3 واج >> maa

در مورد کلماتی مثل خویش هم باید توجه داشته باشید که این کلمه چطوری تلفظ میشه کاری به تعداد حروف الفبا نداشته باشید
خویش اینطور تلفظ میشه : خیش : 3 واج

Gita
24-01-2013, 18:44
ممنون. پس بطور کلی تنوین 2 واجه؟ an
بعله ع رو جا انداختم! کلمه رو دیگه خیلی خودمونی تلفظ کردم :دی ممولن
انقدر اینجوری حرف زدم اصلش یادم رفته:n02:

urcu
24-01-2013, 19:00
ممنون. پس بطور کلی تنوین 2 واجه؟ an
بعله ع رو جا انداختم! کلمه رو دیگه خیلی خودمونی تلفظ کردم :دی ممولن
انقدر اینجوری حرف زدم اصلش یادم رفته:n02:

اگر بتونید کتاب فارسی و آیین نگارش 5 چاپ 1373 رو پیدا کنید و بخش زبان فارسی اون رو مطالعه کنید میتونه به شما بسیار کمک کنه. (( نویسنده بخش زبان فارسی دکتر علی سلطانی:n12: هست)) اما متاسفانه کتاب های فارسی این دوره به دست هیئت مولفین که حدود 10 نفر هستند نوشته میشه!! (( آش پز هم که دو تا شد اش یا شور میشه یا بی نمک!))

نادر1368
24-01-2013, 20:01
سر اين زبان فارسي پير شدم!آفرين اگه واقعا جواب ميده ترفند جالبيه!نوشتن با حروف لاتين رو عرض ميكنم

سرانجام چندتا واج داره! saraanjam!?يا س َ ر َ ء َ ن ج ا م:n13: كلا اگر ا وسط كلمات بياد همزه حساب ميشه؟

timsar jackson
24-01-2013, 20:02
8 واج؟.....

urcu
24-01-2013, 21:12
سر اين زبان فارسي پير شدم!آفرين اگه واقعا جواب ميده ترفند جالبيه!نوشتن با حروف لاتين رو عرض ميكنم

سرانجام چندتا واج داره! saraanjam!?يا س َ ر َ ء َ ن ج ا م:n13: كلا اگر ا وسط كلمات بياد همزه حساب ميشه؟

با سلام

باید کمی کلی تر این یکی رو توضیح داد.
این طور کلمات واقعا کلمات جالبی هستن که دوستان اشاره میکنن در اصل کلماتی هستن که یه سری نکات ریز در اون ها نهفته شده.
کلمه مورد نظر شما رو به این صورت باید تجزیه کرد:
س َ ر ا َ ن ج ا م
باید توجه داشت که حرف الف به تنهایی یه واج حساب میشه. و فتحه هم واج دیگه .
پس کاملا درست تجزیه کردین کلمه مورد نظر رو.

نادر1368
24-01-2013, 22:02
خيلي ممنون!البته ميخواستمَ بعد از سَر َ‌ رو حذف كنم اون موقع بازم ميشد 9 واج جهت حفظ آبرو بود:n01: ولي ترفند فوق العاده جالبي ياد گرفتم من ذهني حساب ميكردم ولي با نوشتن لاتين فكر كنم بهتر بشه در هر صورت ممنونم:n11::n16:

emad91
24-01-2013, 23:06
بهترین راه برا واج شماری باید کلمه رو بخش کرد (همون کاری که دبستان می کردیم)
بعد هر بخش یا هجا باید یکی از 3 تا الگوی زیر در موردش صدق کنه
1)صامت +مصوت
2)صامت +مصوت +صامت
3)صامت+مصوت+صامت+صامت

بیایم در مورد سرانجام همین قاعده رو بریم ببینین چه قدر ساده است
بخشش می کنیم میشه سر / ان / جام
بخش سر میشه 3 واج -- س + -َ +ر
بخش ان میشه 3 واج (چون طبق الگوی بالا نمیشه هر بخش یا هجا با مصوت ( َ(فتحه), ِ (کسره), ُ (ضمه), آ,او,ای ) شروع شه .واج هاش میشه ا/ َ(فتحه)/ن
و بخش جام هم میشه 3 واج ج /آ/م
پس در مجموع 9 واج داره
در مورد واج شماری اون 3 تا قاعده رو باید بلد بود و کلمه رو بخش کرد و هر چی که تلفظ میشه رو فقط باید واج شمرد جون واج یعنی صدا با حرف اشتباه نکنین ...
امیدوارم توضیحش قابل فهم بوده باشه:n16:

urcu
25-01-2013, 07:53
بهترین راه برا واج شماری باید کلمه رو بخش کرد (همون کاری که دبستان می کردیم)
بعد هر بخش یا هجا باید یکی از 3 تا الگوی زیر در موردش صدق کنه
1)صامت +مصوت
2)صامت +مصوت +صامت
3)صامت+مصوت+صامت+صامت

بیایم در مورد سرانجام همین قاعده رو بریم ببینین چه قدر ساده است
بخشش می کنیم میشه سر / ان / جام
بخش سر میشه 3 واج -- س + -َ +ر
بخش ان میشه 3 واج (چون طبق الگوی بالا نمیشه هر بخش یا هجا با مصوت ( َ(فتحه), ِ (کسره), ُ (ضمه), آ,او,ای ) شروع شه .واج هاش میشه ا/ َ(فتحه)/ن
و بخش جام هم میشه 3 واج ج /آ/م
پس در مجموع 9 واج داره
در مورد واج شماری اون 3 تا قاعده رو باید بلد بود و کلمه رو بخش کرد و هر چی که تلفظ میشه رو فقط باید واج شمرد جون واج یعنی صدا با حرف اشتباه نکنین ...
امیدوارم توضیحش قابل فهم بوده باشه:n16:

با سلام
راهی رو که شما فرمودید معمولا برای پیدا کردن هجا های کوتاه , بلند و کشیده استفاده میکنند! تقریبا برمیگرده به مبحث قافیه و عروض نه اینکه راه اشتباه باشه ولی حدودی وقت گیر هست چرا؟؟ چون توی کنکور نمیان و یه کلمه بدن و بگن واج هاش رو بشمارید !! بلکه حداقل یه سطر جمله میدن و میگن تعداد واج ها و تکواژ های این جمله روپیدا کنید.
هدف در اینجا هم این هست که اگر کسی نکته ای بلد هست که میتونه توی وقت داوطلب تاثیر مثبتی داشته باشه بیان کنه! . شماحساب کنید سر جلسه بخواید روشی رو که ذکر کردین به کار ببرید برای یه سوال چقدر وقت رو از دست میدید؟
اما برای پیدا کردن وزن و قالب شعر ها میشه گفت تقریبا راهی جز راهی که ذکر کردین وجود نداره!! که با توجه به وقت و... طراحان این نکته رو در نظر میگیرن و فقط یک یا دو سوال از مبحث قالب و وزن شعر ها برای دواطلبان گروه انسانی طرح میکنن.

mehrdad123
25-01-2013, 09:35
اقا به نظرتون من که الان سال سومم درس هارو خلاصه نویسی کنم یا نه؟کلا چیکار کنم تو این سال و مخصوصا دیگه کم کم نزدیک عید هم میشیم:n02:

emad91
25-01-2013, 10:34
با سلام
راهی رو که شما فرمودید معمولا برای پیدا کردن هجا های کوتاه , بلند و کشیده استفاده میکنند! تقریبا برمیگرده به مبحث قافیه و عروض نه اینکه راه اشتباه باشه ولی حدودی وقت گیر هست چرا؟؟ چون توی کنکور نمیان و یه کلمه بدن و بگن واج هاش رو بشمارید !! بلکه حداقل یه سطر جمله میدن و میگن تعداد واج ها و تکواژ های این جمله روپیدا کنید.
هدف در اینجا هم این هست که اگر کسی نکته ای بلد هست که میتونه توی وقت داوطلب تاثیر مثبتی داشته باشه بیان کنه! . شماحساب کنید سر جلسه بخواید روشی رو که ذکر کردین به کار ببرید برای یه سوال چقدر وقت رو از دست میدید؟
اما برای پیدا کردن وزن و قالب شعر ها میشه گفت تقریبا راهی جز راهی که ذکر کردین وجود نداره!! که با توجه به وقت و... طراحان این نکته رو در نظر میگیرن و فقط یک یا دو سوال از مبحث قالب و وزن شعر ها برای دواطلبان گروه انسانی طرح میکنن.

سلام بله درسته که این راه به ظاهر وقت گیر هست اما بر اساس تمرین زیاد و تسلط همه ی این ها ذهنی انجام میشه بعلاوه این که راه های سریع تر هم هست که خب خوبه اما در مواردی که رو یه کلمه کسی شک داره می تونه با این راه شکش رو برطرف کنه
البته من خودم بر اثر تمرین دیگه این ذهنی انجام میدم بعلاوه با توجه به این قاعده که در هر بخش فقط یک مصوت می شه باشه مشکل حساب کردن مصوت ها که مشکل اکثرا هست حل میشه

urcu
25-01-2013, 11:26
سلام بله درسته که این راه به ظاهر وقت گیر هست اما بر اساس تمرین زیاد و تسلط همه ی این ها ذهنی انجام میشه بعلاوه این که راه های سریع تر هم هست که خب خوبه اما در مواردی که رو یه کلمه کسی شک داره می تونه با این راه شکش رو برطرف کنه
البته من خودم بر اثر تمرین دیگه این ذهنی انجام میدم بعلاوه با توجه به این قاعده که در هر بخش فقط یک مصوت می شه باشه مشکل حساب کردن مصوت ها که مشکل اکثرا هست حل میشه
با سلام
بنده هم دیروز اشاره کردم در صورتی که دوستان در بخشی از کلمه مشکل دارن میتونن تنها اون بخش رو مورد بررسی قرار بدن. در اصل روش اصلی همین هست که شما عرض کردین در صورتی هم که امتحان تشریحی باشه باید از این روش استفاده شه .
در کنکور اگر از این بخش سوال بدن بیشتر قسمت تکواژ ها رو مد نظر قرار میدن ؛ چون نکات ریز بیشتری داره. اگر کسی بخواد از روش نوشتن کلمه به صورت لاتین استفاده کنه باید به یه سری نکات توجه داشته باشه
مثلا همین کلمه خویش که مثال زدم به لاتین این طور نوشته میشه :khish که اگر بخوایم تعداد حروف رو بشماریم میشه 5 تا! پس باید این نکته رو در نظر داشت که حرف k و h (خ) تلفظ میشن که میشه یه واج و s و h هم
(ش) تلفظ میشن که بازم میشه یه واج! از هر روشی که عزیزان بخوان استفاده کنن باید نکات اون روش رو در نظز داشته باشن!
مثلا باید توجه داشته باشن که اَ دو واج هست!! ترکیب الف و فتحه. aa

همچنین در تکمیل روش شما بنده اضافه کنم که هجا های بلند و کشیده به روش های دیگه ای هم ساخته میشن::
هجای کوتاه : صامت + مصوت کوتاه
هجای بلند 1 : صامت +مصوت کوتاه+صامت 2 : صامت +مصوت بلند
هجای کشیده : 1 : صامت +مصوت کوتاه+دوصامت یا بیشتر 2 : صامت +مصوت بلند+یک یا چند صامت

Gita
25-01-2013, 18:22
آ هم مثل اَ دو واجه؟ آشنا a$ena یا aa$ena
رفت و آمد چند واجه؟

اگر ترفندهایی برای سایر مباحث زبان فارسی میشناسید، ممنون میشم در اختیارمون بذارید.

urcu
25-01-2013, 19:00
رفت و آمد چند واجه؟

اگر ترفندهایی برای سایر مباحث زبان فارسی میشناسید، ممنون میشم در اختیارمون بذارید.

با سلام
بله آ هم دو واج هست. (الف + مصوت )
رفتُ آمد هم 10 واج هست

فارسی رو باید با علاقه دنبال کنید . نباید زیاد فکر ترفند ها باشید.
شما توی کدوم بخش فارسی مشکل دارید؟ بگید تا اگر راه میان بری وجود داشت راهنمایی کنیم با دوستان .
به عنوان مثال اگر در بخش قرابت معنایی مشکل دارید باید نکات زیادی رو در نظر بگیرید. ( شاعر و عمده مضمون های شعرش ؛؛ مفهوم شعر ؛؛ کنایه ها و استعاره ها ؛ مجاز و... و همچنین منظور شاعر , مثلا مضمون شعر موش و گربه عبید زاکانی ؛؛ قالب شعر (بسیار کمک کننده هست ) )

emad91
25-01-2013, 19:02
رفت و آمد چند واجه؟

مگه اَ دو واجه ؟؟ :n04: توی اون کلمه ی سرانجام بخش ان رو سه هجا حساب کردیم چون اول یک بخش با مصوت شروع نمیشه بخاطر همین صامت همزه داریم بعد فتحه
البته منظور من از اَ فتحه هست
در مورد آ هم بستگی داره اگه اول کلمه و به عبارت کامل تر و صحیح تر اگر اول هر هجا یا بخش باشه بله دو واجه اما اگر وسط بخش باشه یک واجه چون هیچ وقت اول یک هجا با مصوت شروع نمیشه
آشنا === سه بخش (هجا ) هست آ/شِ/ نا که در مجوع میشه 6 واج
رفت و آمد هم بخشش کنیم میشه == رفت /و/ آ/ مد از نظر تعداد واج هم میشه 11 تا --- ر/ َ /ف/ت/و/ َ / ء/آ /م/ ََ / د

emad91
25-01-2013, 19:03
با سلام
بله آ هم دو واج هست. (الف + مصوت )
رفتُ آمد هم 10 واج هست

شما توی کدوم بخش فارسی مشکل دارید؟ بگید تا اگر راه میان بری وجود داشت راهنمایی کنیم با دوستان .
به عنوان مثال اگر در بخش قرابت معنایی مشکل دارید باید نکات زیادی رو در نظر بگیرید. ( شاعر و عمده مضمون های شعرش ؛؛ مفهوم شعر ؛؛ کنایه ها و استعاره ها ؛ مجاز و... و همچنین منظور شاعر , مثلا مضمون شعر موش و گربه عبید زاکانی ؛؛ قالب شعر (بسیار کمک کننده هست ) )

راستی از کجا باید بفهمیم که اینجا رفت و آمد اون و رو ضمه حساب کنیم یا وَ (va)چون اگر وَ حساب شه میشه دوتا واج
منم تو پست قبلیم دوتا حسابش کردم

emad91
25-01-2013, 19:12
آقا یک سوال فنی به نظرتون عاقلانه است شیمی پیش 2 رو حذف کنم ؟؟
من تا الان 4 تا فصل شیمی 2 رو خوندم
اخه حجمش پیش 2 و سنگینی مطالبش زیاده می ترسم نرسم بخونم جاش تایم رو بزارم رو بخشای دیگه شیمی ؟؟
فقط ترسم از این که مطالب مرتبط با بقیه بخش های شیمی داشته باشه مثلا تو تستای استوکیومتری ازش استفاده کنن یا جاهای دیگه ؟ کسی اطلاع داره ؟

urcu
25-01-2013, 19:32
مگه اَ دو واجه ؟؟ :n04: توی اون کلمه ی سرانجام بخش ان رو سه هجا حساب کردیم چون اول یک بخش با مصوت شروع نمیشه بخاطر همین صامت همزه داریم بعد فتحه
البته منظور من از اَ فتحه هست
در مورد آ هم بستگی داره اگه اول کلمه و به عبارت کامل تر و صحیح تر اگر اول هر هجا یا بخش باشه بله دو واجه اما اگر وسط بخش باشه یک واجه چون هیچ وقت اول یک هجا با مصوت شروع نمیشه
آشنا === سه بخش (هجا ) هست آ/شِ/ نا که در مجوع میشه 6 واج
رفت و آمد هم بخشش کنیم میشه == رفت /و/ آ/ مد از نظر تعداد واج هم میشه 11 تا --- ر/ َ /ف/ت/و/ َ / ء/آ /م/ ََ / د

با سلام

آ = ء +الف

راستی از کجا باید بفهمیم که اینجا رفت و آمد اون و رو ضمه حساب کنیم یا وَ (va)چون اگر وَ حساب شه میشه دوتا واج
منم تو پست قبلیم دوتا حسابش کردم

معمولا اسامی مصدر مثل رفت و آمد رو اینطور که گفتم تلفظ میکنند ..
رفت و آمد = بن ماضی +میانوند+بن ماضی

After4Ever
25-01-2013, 19:33
اخه حجمش پیش 2 و سنگینی مطالبش زیاده می ترسم نرسم بخونم جاش تایم رو بزارم رو بخشای دیگه شیمی ؟؟
فقط ترسم از این که مطالب مرتبط با بقیه بخش های شیمی داشته باشه مثلا تو تستای استوکیومتری ازش استفاده کنن یا جاهای دیگه ؟ کسی اطلاع داره ؟

سلام
نه در بخش های دیگه نمی یاد (به جز واکنش ها که در استوکیومتری) میاد ولی پیشنهاد می کنم این کار رو نکن چون 8 تا تست که وقت نمی بره رو از دست دادی!!! البته منظورم سر کنکور وقت نمی بره ولی تسلط به الکتروشیمی و اسید و باز یک ذره سخته...
در هر صورت خوب کاری نمی کنی

Gita
25-01-2013, 20:05

ادبیات خیلی مشکل ندارم (بجز بخش آرایه ها)
مشکلم زبان فارسیه. همین بخش تکواژ و واج و نوع جمله ها

حداقل یکبار روخونی کن اگر سوال حفظی یا آسون دادن از دست نره.

emad91
25-01-2013, 20:09
با سلام

آ = ء +الف

بله درسته آ دو واج هست من بیشتر منظورم رو صدای آ بود مثلا تو کلمه جام کلا 3 واج دیگه نباید صدای آ رو دو تا حساب کرد از این نظر گفتم همیشه ا دو واج نیست

alone_boy
26-01-2013, 10:51
دین و زندگی گاج بهتره یا خیلی سبز؟
من میکروطبقه بندی گاج(چاپ پارسال) و خیلی سبز(چاپ 87) رو دارم ولی چیزی که دیدم اینه که گاج خیلی بیشتر توضیح داده و مو به مو آیات رو معنی کرده و مفهومشون رو بیان کرده ولی خیلی سبز بیشتر خلاصه نویسیه.چاپ جدیدش هم همینطور خلاصه واره؟

After4Ever
26-01-2013, 12:42
آلفای ذهنی چطوره؟؟؟
کسی استفاده کرده؟

Alireza SM
26-01-2013, 13:06
آلفای ذهنی چطوره؟؟؟ کسی استفاده کرده؟ من دارمش چیزی جز کلاهبرداری و پول تلف کردن نیست

urcu
26-01-2013, 16:19
ادبیات خیلی مشکل ندارم (بجز بخش آرایه ها)
مشکلم زبان فارسیه. همین بخش تکواژ و واج و نوع جمله ها

.

با سلام

نمیدونم منظور شما از مشکل در جملات چیه!!
اما یه مثال میزنم : به نظر شما جواب سوال زیر چی میشه؟؟
عبارت (( ایرانیان تنها در قلمرو علوم نقلی و ادبی پیشگام نبوده اند بلکه در زمینه ی علوم عقلی نیز در صف مقدم تمدن بشری قرار گرفته بودند))
به ترتیب چند واژه و تکواژ دارد؟؟

مثال دیگری در زمینه نقش عناصر تشکیل دهنده جمله :
در عبارت (( دیشب انسانیت عمیق چنین پشتوانه هایی نداشت و امشب کهن ترین رشته کوه هایی که حافظ مرز انسانیت اند در این تاریک زار صف کشیده اند))
نقش کلمات مشخص شده چیست؟

دوستان اگر دوست دارن این دو تا سوال رو پاسخ بدن تا اگر مشکلی داشتن مشکل رو با کمک دیگر دوستان بررسی و بر طرف کنیم.

بله درسته آ دو واج هست من بیشتر منظورم رو صدای آ بود مثلا تو کلمه جام کلا 3 واج دیگه نباید صدای آ رو دو تا حساب کرد از این نظر گفتم همیشه ا دو واج نیست

با سلام

آ جزو مصوت های بلند هست. و در بخش قافیه و عروض اون رو برابر با دو مصوت کوتاه حساب میکنند. ( آ او ای = مصوت های بلند)
اما در کلمه جام الف به کار برده شده نه آ از نظر امتداد آ برابر با دو مصوت کوتاه و یا برابر با یک صامت و یک مصوت کوتاه میباشد
از نظر امتدا ( آ = با )

اما الف هیچ وقت دو واج نیست! الف :وقتی دو واج حساب میشه که همرا با حرکتی مثل کسره ؛ ضمه و فتحه به کار برده شده باشه.

prodoctornuke
29-01-2013, 14:18
اینجا شده تاپیک زبان فارسی دیگه؟

PLAΨMID
30-01-2013, 14:28
آره دوستان لطفا رعایت کنید. . .

Sent from my LT15i using Tapatalk 2

urcu
30-01-2013, 15:06

با سلام

دوستان سوال کردن و ما هم تا اونجایی که در حد توان بود راهنمایی کردیم...

mohammad varaste
30-01-2013, 15:21
بچه ها میگم سوالای آمار چجورین ؟ سختن ؟ یا میشه روشون حساب باز کرد ؟

Gita
30-01-2013, 17:33

الان دوشواریش چیه؟ :n02:

وقتی یه درسی بدقلقه، باب صحبت که باز بشه و یک نفر صاحب نظر هم پیدا بشه همه سعی میکنن سوالشون رو بپرسن.
مثل چیزی که چندهفته قبل در مورد عربی بود و همه کلی نظر دادن و به نتایج خوبی هم رسیدیم.

بعدشم مانع کار بقیه نشدیم که! شما از هر درسی سوال دارید بپرسید.

منم خیلی پستها که بدردم نمیخوره، سرسری رد میشم.

Gita
30-01-2013, 17:49

آسونن. گه گاه سوال سخت هم داره. درکل جزو مباحث نمره بیاره که میشه روش حساب کرد.

urcu
30-01-2013, 18:40

با سلام.

سوالات کنکور در زمینه آمار در حد عکس زیر میباشند.

PLAΨMID
30-01-2013, 23:05
الان دوشواریش چیه؟ :n02:

وقتی یه درسی بدقلقه، باب صحبت که باز بشه و یک نفر صاحب نظر هم پیدا بشه همه سعی میکنن سوالشون رو بپرسن.
مثل چیزی که چندهفته قبل در مورد عربی بود و همه کلی نظر دادن و به نتایج خوبی هم رسیدیم.

بعدشم مانع کار بقیه نشدیم که! شما از هر درسی سوال دارید بپرسید.

منم خیلی پستها که بدردم نمیخوره، سرسری رد میشم.

ببخشید بنده قصد جسارت نداشتم . مسئله رو شخصی تلقی نکنید . فقط توجه شما رو به مطلب زیر که از مدیر انجمن هست جلب میکنم .:

1- لطفا هر گونه سوال و تست رو با توجه به رشته ی تحصیلی در زیرشاخه ی مربوطه و در تاپیکی که در اون زیرشاخه برای این کار در نظر گرفته شده مطرح بفرمایید. (تست ریاضی در بخش ریاضیات و ...)

3- پستهای پشت سر هم رو حتما در یک پست ارسال بفرمایید. در صورت مشاهده به دلیل بالا بودن تعداد پستها پستهای بعدی حذف خواهند شد.

با تشکر
farshidshd ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تاپیک زیر رو دوست عزیزمون برای همین ایجاد کردن . اتفاقا خود من کلی مشکل در درس ادبیات دارم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

emad91
31-01-2013, 01:50
اقا من یه مشکلی دارم یه روز که نمی خونم یا کم می خونم پدرم درمیاد تا بیفتم رو غلتک چه کنم ؟
الان دو روز کلا هیچی نخوندم :n27:

PLAΨMID
31-01-2013, 02:05
اقا من یه مشکلی دارم یه روز که نمی خونم یا کم می خونم پدرم درمیاد تا بیفتم رو غلتک چه کنم ؟
الان دو روز کلا هیچی نخوندم :n27:

پس بین خوندنت وقفه ننداز . . . .در ضمن این مشکل همه ست . . . .

mohammad varaste
31-01-2013, 03:37
صفحه های قبل گفتم کسی درست جواب نداد
من بخوام ریاضی 30 بزنم الان باید چیکار کنم ؟
واقعا به 30 راضی ام
خواهشا مباحث آسون رو یکی بگه بهم شروع کنم بخونم

تا حالا که فهمیددم تابع+حد و پیوستگی+آمار
میشه روشون حساب باز کرد

A/|\IR
31-01-2013, 12:24
مهم ترین فصل ها تو زیست کدوماس؟

نادر1368
31-01-2013, 14:28
واقعا به 30 راضی ام

میشه روشون حساب باز کرد
حد و مشتق رياضي 2 يه سواليه كه فكر كنم يه بارم پرسيده بودي!:n02: معلوم نيست كه سطح سوالاي كلي مباحث چطوريه!فرض مثال ديدي غير مشتق و

حد همه سوالات ديفرانسيل و پايه به نسبت اسونتر شد!يا هندسه ها اسون شد يا گسسته خيلي ابكي بود اون موقعس كه ادم ناراحت ميشه!

ولي همون مباحثي كه زياد ازشون سوال مطرح ميشه گسسته كه گراف ها رو حتما بخون!هندسه پايه هم كه بخوني خوبه!ماتريس ها رو بخون

:n13: امار رو كه ميخوني!خلاصه سعي كن يه نگاه اجمالي به همه مابحث داشته باشي و مهم ها رو بيشتر بخوني!

mohammad varaste
31-01-2013, 16:14
خودمم گفتم که قبلا پرسیدم اما کسی خوب جواب نداد.
ممنون بابت پاسخ:n16:

PLAΨMID
31-01-2013, 18:26
واقعا به 30 راضی ام

میشه روشون حساب باز کرد

آمار و ول کن . تابع حدو پیوستگی + مشتق
دوست من مشتق خیلی آسونه . خیلی آسونه . با همینا که گفتم میتونی 50 بزنی .
آخه اینا مباحثی هستن که اکثرا سوالاشون تکراریه . کافیه روی سوالات کنکور های اخیر مسلط بشی . ولی توی گسسته و هندسه مثل آب خوردن سوالات جدید در میارن .
تجربه خودم سال 83 : فقط تابع - دستگاه اعداد - دنباله و سری - حد و پیوستگی - مشتق و کاربرد مشتق ( مثلثات و هندسه تحلیلی و ریاضی گسسته رو بوسیدم گذاشتم کنار)
ریاضیم شد 55 درصد .

مهم ترین فصل ها تو زیست کدوماس؟
پروتئین سازی - تکنولوژی زیستی - ژنتیک جمعیت - ژنتیک - قارچ ها و باکتری ها
ولی راستشو بخوای همش مهمه !!!!!!

emad91
31-01-2013, 20:04
اخه زیست یه جوری با سبک سوالای الان که مفهومی و ترکیبی شده تقریبا باید رو همه مسائل تسلط داشته باشی تا بشه به اکثر سوالا جواب داد
مثلا 3 تا فصل اول زیست دوم خیلی مهمه چون یه جورایی پایه است و مفاهیمی رو توضیح می ده که بارها تو فصلای دیگه زیست ازش استفاده میشه

m-asadabadi
31-01-2013, 23:05
واقعا به 30 راضی ام

میشه روشون حساب باز کرد

من فکر میکنم حداقل باید در حد 60-70 % مطالب رو خونده باشی تا بتونی %30 بزنی ، چون مشخص نیست از کجا سوال آسون میآد و از کجا سوال پیچیده بنابراین بهتره دنبال اون 30% حذفیات باشی تا اینکه چیا رو بخونی ،
دیفرانسیل تقریبا اهمیت و سختی همه جاش در یک سطحه باید ببینی خودت با کجاش مشکل داری
هندسه تحلیلی اولین پیشنهاد مقاطع مخروطی بعد دستگاه معادلات خطی و بعد ماتریس
گسسته نظریه اعداد

m-asadabadi
31-01-2013, 23:19
تجربه خودم سال 83 : فقط تابع - دستگاه اعداد - دنباله و سری - حد و پیوستگی - مشتق و کاربرد مشتق ( مثلثات و هندسه تحلیلی و ریاضی گسسته رو بوسیدم گذاشتم کنار)
ریاضیم شد 55 درصد .

تابع 5سوال - دستگاه اعداد 1سوال -دنباله سری 2سوال - حدپیوستگی 3سوال - مشتق و کاربرد مشتق 9سوال
کلا میشه 18-19 سوال از 55سوال ریاضی ؛ یعنی فرض محال که همه رو درست جواب بدی ، میشه حدودا 30% !

alicpu
31-01-2013, 23:49
دوستان یک سوال دارم . ایا از همین الان هم کسی که یک بار درس ها را خوانده باشه . و از هر چیزی . بالاخره یک 10 الی 25 درصدی یادش باشه
میشه یک رتبه 5000 را توقع داشت .
یعنی مثلا اگر شروع بکنه . خوب درس بخونه اونم با کیفیت و روزی حداقل 6 ساعت امیدی هست . در درس های ادبیات . دینی . شیمی هم قوی هست .
و اون ها هم معمولی هست .
یعنی می توانه 40 بزنه
کلا از الان شروع بکنه از صفر دوباره از اول بخوانه میشه یا نه
رشته ای هم ریاضی هست

m-asadabadi
01-02-2013, 00:22
دوستان یک سوال دارم . ایا از همین الان هم کسی که یک بار درس ها را خوانده باشه . و از هر چیزی . بالاخره یک 10 الی 25 درصدی یادش باشه
میشه یک رتبه 5000 را توقع داشت .
یعنی مثلا اگر شروع بکنه . خوب درس بخونه اونم با کیفیت و روزی حداقل 6 ساعت امیدی هست . در درس های ادبیات . دینی . شیمی هم قوی هست .
و اون ها هم معمولی هست .
یعنی می توانه 40 بزنه
کلا از الان شروع بکنه از صفر دوباره از اول بخوانه میشه یا نه
رشته ای هم ریاضی هست

حتما میشه ولی از الان باید دیگه خیلی فشرده کار کنه

PLAΨMID
01-02-2013, 12:37
تابع 5سوال - دستگاه اعداد 1سوال -دنباله سری 2سوال - حدپیوستگی 3سوال - مشتق و کاربرد مشتق 9سوال
کلا میشه 18-19 سوال از 55سوال ریاضی ؛ یعنی فرض محال که همه رو درست جواب بدی ، میشه حدودا 30% !

دوست من سال 83 ترکیب اینجوری نبود . از دیفرانسیل حدودا 30 تا سوال داده بودن .ضمن اینکه من توی بقیه قسمت ها صفر صفر نبودم .فقط 1 ماه کامل انتگرال خوندم و سه تا تستشو درست زدم . سوالات مثلثات و احتمالات هم ساده بودند . اونا رو هم جواب دادم . منظور من این بود که واسه خوندن اون مباحث وقت نذاشتم و بیشتر وقتم رو صرف دیفرانسیل کردم و خیلی هم مسلط بودم . کنکور آزاد رو هم به همین ترتیب 44 درصد زدم . ریاضی 1 و 2 دانشگاه رو هم 20 گرفتم .

در ضمن فرمودید فرض محال ، اتفاقا تمام سوالات مربوط به دیفرانسیل رو درست جواب داده بودم . فقط یه نزده داشتم .

حتما میشه ولی از الان باید دیگه خیلی فشرده کار کنه

با این ظرفیت ها حتما میتونید . فقط امیدوار باشید و تلاش کنید . . . ..

Nocturne
01-02-2013, 13:47
ویرایش ثبت نام کنکور سراسری در سایت سنجش چه تاریخی هست؟؟

Gita
01-02-2013, 16:06
فیزیک پیش 1 اصلا نخوندم.
الان میتونم پیش 2 رو شروع کنم یا دو فصل صوت و موج الکترومغناطیس پیشنیازشون خوندن موح مکانیکیه؟
پیشنیاز دیگه ای هم دارن؟

*M!L4D*
01-02-2013, 20:54
فیزیک پیش 1 اصلا نخوندم.
الان میتونم پیش 2 رو شروع کنم یا دو فصل صوت و موج الکترومغناطیس پیشنیازشون خوندن موح مکانیکیه؟
پیشنیاز دیگه ای هم دارن؟

برای صوت و الکترو مغناطیس باید موج مکانیکی مطالعه بشه . برای موج مکانیکی هم باید نوسان مطالعه بشه . برای نوسان هم یکم فصل 1 و 2 رو بخونید : دی

نادر1368
01-02-2013, 21:04
دوست من سال 83 ترکیب اینجوری نبود . از دیفرانسیل حدودا 30 تا سوال داده بودن .ضمن اینکه من توی بقیه قسمت ها صفر صفر نبودم .فقط 1 ماه کامل انتگرال خوندم و سه تا تستشو درست زدم

..
يك ماه فقط انتگرال!!:n04: البته بايد كنارش مشتق بخوني مشتق هم بدون حد تعريف نشده:n02: تابع هم كه شديدا نيازه باضافه مثلثات!لگاريتم!

:n13:يا نه فقط انتگرال يك ماه طول كشيد!!؟:n27:

A/|\IR
01-02-2013, 21:05
ویرایش ثبت نام کنکور سراسری در سایت سنجش چه تاریخی هست؟؟
91/11/30 لغایت 91/12/3

Переклад не
01-02-2013, 21:08
سلام دوستان
دوستم فارغ التحصیل مقطع کاردانی نرم افزار هستش و میخواد برای کنکور 92 رشته ی پزشکی شرکت کنه (رشتش تجربی بوده)
یعنی بین زمان دبیرستان و کنکورش خیلی فاصله بوده و الان بیشتر درسا یادش رفته
به نظرتون کدوم آموزشگاه بره؟ منظورم آموزشگاه آمادگی کنکور هستش
ممنون میشم

PLAΨMID
02-02-2013, 00:36
برای صوت و الکترو مغناطیس باید موج مکانیکی مطالعه بشه . برای موج مکانیکی هم باید نوسان مطالعه بشه . برای نوسان هم یکم فصل 1 و 2 رو بخونید : دی
به طرز وحشتناکی تایید میشه . . . .مخصوصا نوسان !!!

يك ماه فقط انتگرال!!:n04: البته بايد كنارش مشتق بخوني مشتق هم بدون حد تعريف نشده:n02: تابع هم كه شديدا نيازه باضافه مثلثات!لگاريتم!

:n13:يا نه فقط انتگرال يك ماه طول كشيد!!؟:n27:

حساب دیفرانسیل رو حرفه ای بودم . یک ماه آخر 50 درصد وقتم رو صرف مرور و تست میکردم و 50 درصد هم فقط انتگرال میخوندم . از کتاب "لوویس لیتهولد " میخوندم . توی دانشگاه وقتی برای درس ریاضی 1 این کتاب رو بهمون معرفی کردن دیدم که تمام تمرین های انتگرالشو قبلا حل کردم !!!!
ولی وای از ریاضی گسسته و اون نظریه اعدادش یا هندسه تحلیلی و ماتریس و مقاطع مخروطی ، قشنگ اشکمو در آورد .!!:n28:

سلام دوستان
دوستم فارغ التحصیل مقطع کاردانی نرم افزار هستش و میخواد برای کنکور 92 رشته ی پزشکی شرکت کنه (رشتش تجربی بوده)
یعنی بین زمان دبیرستان و کنکورش خیلی فاصله بوده و الان بیشتر درسا یادش رفته
به نظرتون کدوم آموزشگاه بره؟ منظورم آموزشگاه آمادگی کنکور هستش
ممنون میشم

ایشون تازه شده مثل من . به نظرم فقط سه تا درس رو کلاس بره که خیلی وقتش گرفته نشه و بقیه اش رو توی خونه بخونه . یعنی در حد بوندس لیگا باید بخونه . اون سه درس هم بستگی به قدرت و ضعف خودش توی دروس داره . موسسات کنکور که تا دلت بخواد ریخته . گاج قلم چی و . . . . .

emad91
02-02-2013, 01:20
من به شدت نگرانم از این که خیلی عقبم چی کار کنم ؟ می نویسم تا الان چی خوندم ببینید خوبه ؟ یا این که اوضاعم خیلی داغونه :(
ادبیات 2 و زبان فارسی مباحث واج و ویرایش خوندم
عربی هم از روکتاب درسی نمیرم اما مبحثی فقط فعل رو خوندم
دینی 2 هم تا اخر درس 14
زبان پیش رو خوندم
ریاضی هم تا اخر مثلثات ریاضی 2 رو خوندم
زیست هم زیست دوم خوندم
فیزیک 2 هم فقط فصل 1 و 5 رو خوندم
شیمی 2 هم تا اخر فصل 4
البته اینا رو کامل خوندم و تستاش زدم و مرور کردم و روشون تسلط دارم
اما واقعا نگرانم از این که نسبت به بقیه خیلی عقب باشم و این فکر داره دیوونه ام می کنه :n27:
حدودا رتبه چند می تونم بیارم زیر 2000 میشه ؟

Переклад не
02-02-2013, 11:00
ایشون تازه شده مثل من . به نظرم فقط سه تا درس رو کلاس بره که خیلی وقتش گرفته نشه و بقیه اش رو توی خونه بخونه . یعنی در حد بوندس لیگا باید بخونه . اون سه درس هم بستگی به قدرت و ضعف خودش توی دروس داره . موسسات کنکور که تا دلت بخواد ریخته . گاج قلم چی و . . . . .
ممنون.کدوم درسارو باید بخونه؟مثلا ادبیات و کلا دروس عمومی رو خودش بخونه و بقیه رو کلاس کنکور؟
میشه دقیقا نتیجه گرفت کدوم آموزشگاه خوبه؟

PLAΨMID
02-02-2013, 14:19
ممنون.کدوم درسارو باید بخونه؟مثلا ادبیات و کلا دروس عمومی رو خودش بخونه و بقیه رو کلاس کنکور؟
میشه دقیقا نتیجه گرفت کدوم آموزشگاه خوبه؟
آره دیگه بستگی به خودش داره . باید دید چقدر از درس ها رو بلده . به نظرم یه کلاس عربی حتما توی برنامه اش باشه . از بین زیست و شیمی یکی رو انتخاب کنه( پیشنهاد من شیمی ) و ازبین فیزیک و ریاضی هم یکی( نظر من فیزیک) .
آموزشگاه زیاد هست و توی هر شهری یکیش اسم و رسم در کرده . . . . . اینجا توی اصفهان قلم چی خوبه چون هر سال دو دوره کامل کلاسا رو میذاره . یک دوره مهر ، یک دوره هم بعد از عید .

زیست هم زیست دوم خوندم

زیستت خیلی عقبه . سریعا ژنتیک از زیست سوم رو تمام کن و برو سراغ پیش دانشگاهی ( یا همون سال چهارم جدید !!!!):n26:

نادر1368
02-02-2013, 14:45
به نظر من كه از روي هر كتاب بخوني بهتر از اموزشگاه!يعني اون مدتي كه تلف ميشه براي اموزشگاه ميشه اندازه دو سه بار اموزشگاه مطلب فرا

گرفت!كنكور تمرين و تكرار نياز داره يعني بگي رفتم اموزشگاه ديگه فول شدم نه!

A/|\IR
02-02-2013, 14:45
برای فیزیک پیش رو کدوم بحثا تمرکز کنم؟
از کدوم بحث ها بیشتر میاد؟

p30v
02-02-2013, 18:44
من امسال به کسی نگفتم می خوام مجدد کنکور بدم.حالا موندم عیدو چی کار کنم.کجا درس بخونم؟و به مهمونامون بگم کجام من که خونه نیستم؟خیلی معضل شده برام.از طرفی نمی خوام 15 روز رو الکی از دست بدم.پیشنهادتون؟

alavi71
02-02-2013, 20:11

سلام
مباحث فیزیک پیش اغلب راحت هستند و میشه با کمی تمرین تستهاش رو زد...
روش تمرکز کنید نتیجه میگیرید.میتونید تعداد تسهای اون در کنکوهای قبل رو ببینید

نادر1368
02-02-2013, 21:25
ديناميك و سينماتيك بيشترين سوالات رو دارن باقي تقريبا در يك سطح هستن از فصل اخر هم كه اسونه!البته اين رو هم بگم به نظر من سخت ترين

بخش ها هم فصل اول و دوم هستن باقي بيشترتر فرمولي هستن!:n16:

PLAΨMID
02-02-2013, 22:00
به نظر من كه از روي هر كتاب بخوني بهتر از اموزشگاه!يعني اون مدتي كه تلف ميشه براي اموزشگاه ميشه اندازه دو سه بار اموزشگاه مطلب فرا

گرفت!كنكور تمرين و تكرار نياز داره يعني بگي رفتم اموزشگاه ديگه فول شدم نه!

نه خوب ، میدونی بعضی وقتا واسه کسایی که خیلی از درس دور بودن سخته که خودشون کتاب رو باز کنن و شروع کنن به خوندن . بعضی افراد خودآموز بار اومده اند و بدون کلاس بهتر یاد میگیرند . ولی خیلی از آدما به کلاس نیاز دارن بخصوص در مورد برخی مباحث که نسبت به گذشته تغییر کرده کلاس لازمه . البته بازم بستگی به خود فرد داره . معمولا کلاس رفتن اعتماد به نفس رو در اونایی که مدت ها از درس دور بودن تقویت میکنه .

سلام
مباحث فیزیک پیش اغلب راحت هستند و میشه با کمی تمرین تستهاش رو زد...
روش تمرکز کنید نتیجه میگیرید.میتونید تعداد تسهای اون در کنکوهای قبل رو ببینید

اینجا هم مثل همون صحبتی که در مورد دیفرانسیل کردم ، باید بگم مباحثی هستند توی فیزیک که زنجیر وار به هم وصلند . یادگیری هرکدام فهم بقیه رو آسون میکنه . از قضا این مباحث بیشترین بودجه بندی رو توی کنکور دارن و خیلی خیلی کمک میکنن که بهتره به ترتیب زیر خونده بشن :
1- بردار و اندازه گیری / استاتیک/برایند نیروها
2- حرکت شناسی/سقوط آزاد
3- دینامیک و قوانین نیوتون /سطح شیبدار
4- کار/ انرژی
5-حرکت دایره ای / نوسانی/ گرانش/ ماهواره
6-موج های مکانیکی / صوت

من امسال به کسی نگفتم می خوام مجدد کنکور بدم.حالا موندم عیدو چی کار کنم.کجا درس بخونم؟و به مهمونامون بگم کجام من که خونه نیستم؟خیلی معضل شده برام.از طرفی نمی خوام 15 روز رو الکی از دست بدم.پیشنهادتون؟

هیچ چیز به از راستی نیست !!! بهتره راستشو بگید و خودتونو خلاص کنید .

griefcottage
03-02-2013, 17:37
سلام به همه
بچه ها من نمیدونم چم شده دیگه اصلا درس نمیخونم،اولا هم متعادل درس خوندم که این موقع دل سرد نشم اما دیگه کلا روحیه امو باختم
کمک:n28::n28::n28::n28::n28:

emad91
03-02-2013, 18:39
سلام به همه
بچه ها من نمیدونم چم شده دیگه اصلا درس نمیخونم،اولا هم متعادل درس خوندم که این موقع دل سرد نشم اما دیگه کلا روحیه امو باختم
کمک:n28::n28::n28::n28::n28:

دقیقا مثل من 5 روز که 5-6 ساعت بیشتر کلا درس نخوندم :n03::n03::n03::n28::n28:

After4Ever
03-02-2013, 18:49
دوستان ماه بهمن خیــــلی مهمه از دستش ندید!
اینقدر که بهمن مهمه عید مهم نیست...

After4Ever
03-02-2013, 18:58
راستی گلبول قرمز و سفید در مغز قرمز ساخته میشه...
صفحه های قبلی راجع بش بحث داشتیم

mohammad varaste
04-02-2013, 06:52
شیمی 3 رو از رو مبتکران میخوام از این هفته و مطابق برنامه کانون شروع کنم
از اونجایی که همه ما میدونیم مبتکران حدود 20تا 30 درصد چیزای حاشیه ای گفته و فقط برای اوناییه که میخوان 100بزنن
و من از اون دسته نیستم و به 50 درصد هم راضیم:n02:به همین دلیل کمکم کنین و یه نفر راهنماییم کنه که من کجاهاش رو باید بخونم یا کجاهاش اضافیه.

A/|\IR
04-02-2013, 08:00
منم واسه همین امسال برای سوم مبتکران نگرفتم -
خیلی سبز گرفتم که اونم جوگیر شده دو جلدیش کرده:دی

راستی تاریخ تولد و وفات دانشمندان در فصل اول شیمی دو مهمه؟

سلام به همه
کمک

تو اینجور مواقع من با دوستای درس خون و روحیه ده:دی صحبت میکنم
خیلی تاثیر داره حتما امتحان کن انرژی مثبت میگیری

alavi71
04-02-2013, 09:58
شیمی 3 رو از رو مبتکران میخوام از این هفته و مطابق برنامه کانون شروع کنم
از اونجایی که همه ما میدونیم مبتکران حدود 20تا 30 درصد چیزای حاشیه ای گفته و فقط برای اوناییه که میخوان 100بزنن
و من از اون دسته نیستم و به 50 درصد هم راضیم:n02:به همین دلیل کمکم کنین و یه نفر راهنماییم کنه که من کجاهاش رو باید بخونم یا کجاهاش اضافیه.

سلام
شیمی مبتکران درسنامهای خوبی داره و توصیه میکنم همه درسنامه ها رو بخونید.
ولی تستهای فرا کنکوری هم داره ...تسهای کنکورهای قبل رو ببینید سبکش میاد دستت ...

نادر1368
04-02-2013, 13:42
ببخشيد در مورد شيمي 3 من مبتكران رو يكي دوبار خوندم خصوصا فصل اولش!بعد الان نشر الگو كتاب تست دارم كه قسمت چكيده درس خيلي

مطالب جديدتر و بيشتري نسبت به مبتكران داره!!حس ميكنم مبتكران ناقص بوده فرض مثال الكل ها و نحوه نامگذاريشون مبتكران نيومده!آيا نيازي

يه فراگيري اينا هست!:n13: يا در مورد رسوب گذاري و واكنش جابه جايي دوگانه نشر الگو يكي سري پيوند ها و عنصرهايي رو اورده كه تحت چه

شرايطي محلول ميشوند و يا تشكيل رسوب ميدهند!يعني كنكور واكنش هاي خارج از كتاب هم مياره كه ايا رسوب تشكيل ميشود يا خير!؟

Alireza SM
04-02-2013, 14:32
ببخشيد در مورد شيمي 3 من مبتكران رو يكي دوبار خوندم خصوصا فصل اولش!بعد الان نشر الگو كتاب تست دارم كه قسمت چكيده درس خيلي

مطالب جديدتر و بيشتري نسبت به مبتكران داره!!حس ميكنم مبتكران ناقص بوده فرض مثال الكل ها و نحوه نامگذاريشون مبتكران نيومده!آيا نيازي

يه فراگيري اينا هست!:n13: يا در مورد رسوب گذاري و واكنش جابه جايي دوگانه نشر الگو يكي سري پيوند ها و عنصرهايي رو اورده كه تحت چه

شرايطي محلول ميشوند و يا تشكيل رسوب ميدهند!يعني كنكور واكنش هاي خارج از كتاب هم مياره كه ايا رسوب تشكيل ميشود يا خير!؟

ملاک کتاب درسی هست دوست عزیز. عدم وجود مطالب اظافه هم بر ناقص بودن کتاب مبتکران نیست.
وگرنه کتاب شیمی 3 خیلی سبز هم در فصل اولش در مور نامگذاری CFC ها صحبت کرده که هیچ ربطی به کنکور و شیمی 3 ندارن
ضمنا در مورد محلول یا نا محلول بودن مواد هم این رو بدونی که یون های شامل فلزات قلیایی و آمونیوم همواره محلول هستن؛ کافیه. اکسید ها و هیدروکسید ها هم به جز در ترکیب با گروه اول و آمونیوم، معمولا نامحلول هستن. همینا رو بدونی کافیه. توی کنکور که واکنش خارج از کتاب نمیدن ازت بپرسن که فلان ماده فازش محلول هست یا جامد !

pouyacapitan
04-02-2013, 22:03
واسه جمع بندی شیمی چی خوبه؟
کتاب ازمون کسی سراغ داره؟

alavi71
05-02-2013, 11:16
واسه جمع بندی شیمی چی خوبه؟
کتاب ازمون کسی سراغ داره؟

به نظر من چون سوالات شیمی در تعداد سوالاتی مشابهت و تکرار رو دارند.توصیه میکنم تستهای کنکورهای قبل و خارج از کشورها رو بزنید.
و نیز سوالاتی که قبلا در حل انها مشکل داشتید و علامت گذاری کردید
موفق باشید

alone_boy
05-02-2013, 16:10
از این مبحث pH معمولا چند سوال میاد؟
مبحث جالبی نیست اصلا...

After4Ever
05-02-2013, 16:20
مبحث جالبی نیست اصلا...
1 یا 2 تا محاسبه ی PH

urcu
05-02-2013, 18:40
دقیقا مثل من 5 روز که 5-6 ساعت بیشتر کلا درس نخوندم :n03::n03::n03::n28::n28:

با سلام

دوست عزیز مهم نحوه خوندنه! ممکنه شخصی توی روز دو ساعت مطالعه داشته باشه و فراگیریش از شخصی که 4 ساعت در روز مطالعه داره بیشتر باشه!
همواره باید توجه داشته باشید که درس مورد نظر رو با علاقه و در محیطی مناسب مورد مطالعه قرار بدید
محیط آروم و با نشاط همچنین تغذیه مناسب و فکری ارام و به دور از ذهنیات مختلف میتونن در فراگیری کمک شایانی رو داشته باشن.
قبول شدن در کنکور سراسری هم فرض محالی نیست!! ... اگر رشته و دانشگاه خاصی رو مد نظر دارید مسلما باید به همون مقدار تلاشتون رو بیشتر کنید! .

و اما توصیه ای هم که به عزیزان دارم این هست که مشکل سربازی رو جدی بگیرید! ...
عزیزانی که در رشته های نظری در حال تحصیل هستن تا 24 سالگی وقت دارن مدرک پیش دانشگاهی رو بگیرن و هنرجو
های فنی حرفه ای هم تا 22 سالگی وقت دارن دیپلم بگیرن! شما میتونید از این فرصت به نحو احسن استفاده کنید!
به عنوان مثال میتونید درس هایی رو که تسلط کافی دارید بزارید و چند نوبت امتحان بدین ! و وقتی که دانشگاه قبول شدین برای بار آخر و به منظور اخذ مدرک دیپلم یاپیش دانشگاهی امتحان داده و قبول بشید! ( یعنی در فرصتی که خریدید درس های دیگه رو مورد مطالعه دقیق قرار بدین.)

*M!L4D*
05-02-2013, 22:03
دوستان این کارت آزمون سنجش رو گرفتم . واسه حوزه ی آزمون نوشته اداره آموزش و پرورش :-| . چه جوریاس ؟! ( تا اونجایی که من یادمه دفعات قبل تو یه دبیرستان بود . هر دفعه عوض می شه ؟؟ )

alavi71
06-02-2013, 10:20
دوستان این کارت آزمون سنجش رو گرفتم . واسه حوزه ی آزمون نوشته اداره آموزش و پرورش :-| . چه جوریاس ؟! ( تا اونجایی که من یادمه دفعات قبل تو یه دبیرستان بود . هر دفعه عوض می شه ؟؟ )

سلام-بله اغلب در یک مکان هست.
ولی چون تعداد شرکت کنندگاندر ازمون بیشتر میشه شاید حوزه اضاف کرده باشند ...

alavi71
06-02-2013, 10:22
مبحث جالبی نیست اصلا...

از کل فصل اسید و باز 3-4 سوال هست که اغلب مباحث ph هم یکی دو سوال داره

pouyacapitan
06-02-2013, 12:32
دوستان از مبحث اسید و باز و PH نترسید اصلا.
اولش سخت به نظر میاد ولی اگه به تسلط برسی تسای کنکور رو خیلی اسون می شه زد اخه تو کنکور معمولا سوالای ساده از اینجا میاد.
باید تعریفای ارنیوس و لوری-برونستد رو بدونید.که چی نقش اسید لوری رو داره به فرض!
بعدش Ka , Pka و رابطه اینا با قدرت اسید.
مسایل ph هم فقط تمرین و اصلاعاتی در مورد لگاریتم،این اید بدونین که لگاریتم ۲ ۰.۳ هست و لگاریتم ۵ ۰.۷
محاسبه ی PH بافر هم این سالا همیشه سوال اومده و با فرم مشخص!کافیه فرمول و بدونین.
در مورد اسیدهای کربوکسیل بدونین که مثلن هر چه قدر گروه الکترون گیرنده بیشتر باشه قوتره.
در مورد امین ها دقیقا برعکس این.
نکتهی خیلی مهم دیگه اینه که اسید قوی باز مزدوجش همیشه ضعیفه و پایدار و برعکسش هم صادقه.
اون جدول اخر کتاب که انحلال اون ۳ تا رو مقایسه کرده هم مهمه
+رنگ شناساگرا
در ضمن بچه ها شیمی پیش ۲ گاج و بخرین که چاپ جدیده یعنی کلا کتاب جدیده.
سوالات ۹۱ خارج از کشورم داره

mohammad varaste
06-02-2013, 19:34
کتاب شیمی 3 مبتکران اینهمه درمورد واکنش های شیمیایی توضیح داده و علاوه بر اینکه گفته باید همه رو حفظ کنین درمورد هرکدوم شونصد تا توضیح داده. من راستش از چند نفر پرسیدم گفتن واکنش های تجزیه رو فقط حفظ کنم + سوختن + ترکیب تازشم گفتن اینایی که تو مبتکران هست خیلیاش اضافیه.بابا اصلا گند زده به اعصابم.خداییش ببینید درمورد استیوکیومتری چه قدر توضیح الکی و اضافه داده.

ایکاش شیمی 3 خیلی سبز میگرفتم .
خیلی کتاب بهتریه این کتاب مبتکران واسه المپیادی ها هم زیاده بس که پرش مطالب اضافی داره
چه برسه به من که به 40 درصد زدن شیمی هم راضی ام

mohammad varaste
06-02-2013, 19:37
شیمی 2 رو هم اصلا نخوندم و کلا نمیخوام واسش خیلی وقت بزارم.اگه میشه فصلهایی که ازش مهم هستن رو بهم بگین به علاوه اینکه میخواستم بدونم فصل آخر شیمی پیش چند سوال داره و اینکه اگه زیاد نخونمش و وقتش رو بزارم واسه چیزای دیگه کار بدی میکنم ؟

نادر1368
06-02-2013, 20:45
كلا شيمي 3 و پيش ربط دارن به شيمي2!اهميت فوق العاده اي داره شيمي 2 راستش من مبتكران رو خوندم در قياس با نشر الگو فكر ميكردم نقص

داره ولي ديدم نشر الگو بعضي مباحث محلولها رو اورده فصل 2 در كل من نشنيدم كسي تعريف نكرده باشه بهمين بازرگاني رو و در مورد واكنش فقط واكنش هاي كتاب رو

حفظ كني كافيه كتاب درسي رو ميگم و البته برخي واكنش ها از شيمي 2 بخض موازنه ها رو كه حفظ نمي كنن بعد هم در مورد سوالي كه پرسيدي

در مورد فصل اخر هم كلا 12 سوال بياد از پيش هر فصل ميشه 3 سوال!

After4Ever
06-02-2013, 21:07
شیمی 2 رو هم اصلا نخوندم و کلا نمیخوام واسش خیلی وقت بزارم.اگه میشه فصلهایی که ازش مهم هستن رو بهم بگین به علاوه اینکه میخواستم بدونم فصل آخر شیمی پیش چند سوال داره و اینکه اگه زیاد نخونمش و وقتش رو بزارم واسه چیزای دیگه کار بدی میکنم ؟ این کار رو نکن!...کل تئوری های شیمی روی شیمی 2 می چرخه حتی سوال شیمی 3 و شیمی پیش رو گاهی ترکیبی با شیمی 2 می دن اونوقت شما اصل مطلب رو حذف می کنید؟