PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 92 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Atefe_72
05-12-2012, 17:04
من یه سوال دارم نمی دونم اینجا جاش هست بگم یا نه اما میگم ...
ببینید حسن تعطیل نوعی اغراق هست دیگه ؟ یعنی وقتی حسن تعلیل باشه معمولا اغراق هم داره دیگه
مثلا این بیت
تویی بهانه ی ان ابرها که می گریند
بیا که صاف شود این هوای بارانی
این بیت حسن تعلیل داره ایا اغراق هم داره ؟؟
من دفعه اوله که میشنوم هر حسن تعلیلی اغراق هم هس!توی بیتی هم که بهش اشاره کردین تا اونجایی که من میدونم فقط حسن تعلیل داره

Gita
05-12-2012, 17:38
پرکردن فرم شماره 2 دفترچه ثبت نام چقدر اهمیت داره؟ کی باید تحویل میگیرن؟
چون من دیگه شهری که دبیرستان رو گذروندم زندگی نمیکنم.
بنظر میاد فعلا احتیاجی بهش نیست پس مشکلی نیست اگر چندماه دیگه ببرم برای پر کردن؟

----
یه سوال دیگه من یه شهر دیگه ساکنم اما نزدیک کنکور میخوام چندهفته ای برای درس خوندن برم شهر خودم و همونجا هم کنکور رو بدم

مشکلی نیست اگر آدرس خانه پدری رو برای کنکور بدم بجای آدرسی که الان ساکنم؟ (بعدا گیر ندن که اطلاعات کذب وارد کردی!)

After4Ever
05-12-2012, 17:51
ببینید حسن تعطیل نوعی اغراق هست دیگه ؟ یعنی وقتی حسن تعلیل باشه معمولا اغراق هم داره دیگه
مثلا این بیت

کجا حسن تعلیل اغراق؟؟؟؟
اشتباه می کنی حسن تعلیل یعنی برای پدیده ای علتی زیبا و شاعرانه بیارن... الان اینجا گریه ی ابرها کنایه از باریدن باران است و علتش هم معشوق:)

After4Ever
05-12-2012, 17:53
من صبح ها خیلی خوابم میگیره چی کار کنم ؟
دوستان دارویی یا ماده ی گیاهی یا هر چیزی که بی خطر باشه و انقدر خوابم نگیره کسی میشناسه ؟

اینم الان یادم افتاد که بهت جواب بدم :)
برو سایت گزینه 2 قسمت ویدیو هاش یکیش در مورد همینه...فکر کنم بدردت بخوره

pouyacapitan
05-12-2012, 18:11
مثلا این بیت

نه اصلا درست نیست!
حسن تعلیل یک دلیل غیر واقعی اوردن یک شعری بود که می گفت می دونی پیرا چرا پشتشون خم شده؟چون جوونیشونو دارن تو خاک و زمین دنبالش می گرذن!
این حسن تعلیل داره ولی اصلا اغراق نداره.

emad91
05-12-2012, 19:02
کجا حسن تعلیل اغراق؟؟؟؟
اشتباه می کنی حسن تعلیل یعنی برای پدیده ای علتی زیبا و شاعرانه بیارن... الان اینجا گریه ی ابرها کنایه از باریدن باران است و علتش هم معشوق:)

نه خب من از این لحاظ می گم که داره برا دلیل بارون اومدن که اغراق می کنه و می گه که دلیل بارون اومدن گریه کردن ابرها بخاطر غیبت حضرت مهدی هست و خب نوعی اغراق

*M!L4D*
05-12-2012, 19:29
سلامدوستان واسه ثبت نام کنکور به جز کارت اعتباری چیزی دیگه هم باید تهیه بشه ؟

karvas
05-12-2012, 20:35
این برگه که اضافه شده نوشته اداره اموزش پرورش امضا کنی قضیش چیه؟

alavi71
05-12-2012, 20:51
سلامدوستان واسه ثبت نام کنکور به جز کارت اعتباری چیزی دیگه هم باید تهیه بشه ؟

یک عکس هم باید اسکن کنید (اگر خودتون ثبتنام میخواهید انجام دهید )
بقیه مشخصات رو برگه آخر دفترچه انتخاب رشته رو پر کنید ...

موفق باشید

alavi71
05-12-2012, 20:55
این برگه که اضافه شده نوشته اداره اموزش پرورش امضا کنی قضیش چیه؟

سلام
منظورتون رو متوجه نشدم دقیقا کدوم فرم رو میفرمایید
فرم ویژه دانشجویان انصرافی هست ؟

A/|\IR
05-12-2012, 21:20
من به دلایلی نمیتونم الن ثبتنام کنم باید صبر کنم برای اول اسفند!
کارت اعتباری رو الان بگیرم یا اون موقع هم میشه؟

morix_001
05-12-2012, 21:28
سلام.
یه سوال داشتم ( میدونم خیلی عجیبه ها ! ولی میخواستم بدونم یا شاید حتی دوباره تجربه کنم)
من امسال کنکور دادم و الان علم و صنعت درس میخونم . میدونم اگه دوباره کنکور بدم و قبول شم حذف میشم کلا.
میخواستم بدونم اگر ثبت نام کنم و کنکور بدم و فقط بفهمم رتبم چند میشه و انتخاب رشته نکنم مشکلی برام پیش نمیاد ؟؟

ممنون

lmohsen
05-12-2012, 22:13
دوستان لطفا راهنمایی کنید:
درصد بین 70 تا 80 درس زیست تو ازمون های گزینه 2 درصد خوبی هستش؟
با این روند میشه به درصد بالای 80 تو کنکور سرسری امیدوار بود؟

M A M M U T
05-12-2012, 22:57
این درصد ها ربطی به کنکور نداره عموما....یعنی مثال نقض زیاد داره....
اگه ثابت بین 70 تا 80 بزنید خیلی خوبه اما دلیلی نداره تو کنکور بتونید بالای 80 بزنید...آزمون های جامع جو متفاوتی نسبت به یک یا دو فصل داره....

alone one
05-12-2012, 23:19
سلام.
یه سوال داشتم ( میدونم خیلی عجیبه ها ! ولی میخواستم بدونم یا شاید حتی دوباره تجربه کنم)
من امسال کنکور دادم و الان علم و صنعت درس میخونم . میدونم اگه دوباره کنکور بدم و قبول شم حذف میشم کلا.
میخواستم بدونم اگر ثبت نام کنم و کنکور بدم و فقط بفهمم رتبم چند میشه و انتخاب رشته نکنم مشکلی برام پیش نمیاد ؟؟

ممنون

نه اگه انتخاب رشته نکنی مشکلی پیش نمیاد

alavi71
05-12-2012, 23:22
سلام.

ممنون

سلام دوست من
اگر 2 بار پذیرفته شده باشید در کنکور دیگر حق شرکت ندارید.
الان هم خب اگر دانشگاه روزانه هستید و وروددی امسال کنکور 92 حق شرکت ندارید.
از نظر شرکت در کنکور مشکلی نداره.میتونید کنکور بدهید اگر انچه خواستید بدست آوردیداز رشته قبلی انصراف دهید و در غیر اینصورت میتونید در کنکورهای بعد هم شرکت کنید
پیروز باشید

emad91
06-12-2012, 00:44
مثلا این بیت

کجا حسن تعلیل اغراق؟؟؟؟

نه خب من از این لحاظ می گم که داره برا دلیل بارون اومدن که اغراق می کنه و می گه که دلیل بارون اومدن گریه کردن ابرها بخاطر غیبت حضرت مهدی هست و خب نوعی اغراق

؟؟؟؟؟؟
بالاخره جواب چی شد؟؟

Pekhor
06-12-2012, 09:19
ثبت نام کنکور چه ساعتی شروع میشه؟

کد نظام وظیفه رو چی بزنم من؟ من میخوام انصراف بدم ولی همچین کدی واسه من نداره...

معدل کل دیپلم رو اگه حدودی بزنم مشکلی پیش میاد؟ معدل کتبی رو دقیق میدونم ولی معدل کل رو نمیدونم.

emad91
06-12-2012, 09:38
روز دانشجو رو به دانشجوهای اینده تبریک می گم :31::11:

alavi71
06-12-2012, 10:22
ثبت نام کنکور چه ساعتی شروع میشه؟

کد نظام وظیفه رو چی بزنم من؟ من میخوام انصراف بدم ولی همچین کدی واسه من نداره...

معدل کل دیپلم رو اگه حدودی بزنم مشکلی پیش میاد؟ معدل کتبی رو دقیق میدونم ولی معدل کل رو نمیدونم.

سلام
از روز 16 اذر هستش.احتمالا از ظهر شروع بشود دیگه
چرا انصراف؟شما اول شرکت کنید در کنکور اگر در رشته بهتری قبول شدید انگاه انصراف بدهید.(اگر پسر هستید قوانین نظام وظیفه رو ببینید که اگر انصراف دادید مشمول نشوید)
معدل کل دیپلم رو هم اگر ندارید از مدرسه میتونید بگیرید.
پیروز باشید

Pekhor
06-12-2012, 10:31
سلام
از روز 16 اذر هستش.احتمالا از ظهر شروع بشود دیگه
چرا انصراف؟شما اول شرکت کنید در کنکور اگر در رشته بهتری قبول شدید انگاه انصراف بدهید.(اگر پسر هستید قوانین نظام وظیفه رو ببینید که اگر انصراف دادید مشمول نشوید)
معدل کل دیپلم رو هم اگر ندارید از مدرسه میتونید بگیرید.
پیروز باشید

همینکارو میخوام بکنم خب من که الان دانشجوام کدوم کد نظام وظیفه رو باید بزنم؟

Alireza SM
06-12-2012, 11:07
همینکارو میخوام بکنم خب من که الان دانشجوام کدوم کد نظام وظیفه رو باید بزنم؟

بچه ها توجه شما رو به یه موضوع خیلی مهم جلب میکنم :

هیچ اهمیتی نداره که برای ثبت نام کنکور چه کدی بزنین؛ چون این کد در هیچ جایی ثبت نمیشه و فقط برای این هست که شما از وضعیت خودتون ارزیابی داشته باشین. در هنگام ثبت نام دانشگاه؛ معاونت آموزشی دانشگاهتون وضعیت شما رو بررسی میکنن و اونها هستن که براتون درخواست معافیت تحصیلی میدن نه سازمان سنجش. هر کدی دلتون میخواد بزنین اینقدر وقت و تمرکزتون رو برای کد هدر ندین

emad91
06-12-2012, 11:10

ببین دوست عزیز این درصدا خوبه و نشون میده که شما رو اون بودجه بندی درس که برا ازمون اومده تسلط خوبی دارین
اما تستای کنکور زیست رو که دیدین بیشترش ترکیبی شده و این کار رو کمی مشکل کرده که تنها راهش هم این اول رو مطالب کتاب درسی مسلط بشین بعد بتونین ارتباط برقرار کنین بین بخش های مختلف کتاب

Alireza SM
06-12-2012, 11:13
راستی یه نکته ای رو در مورد کد ره گیری سوابق خدمتتون عرض کنم :

کد ره گیر معمولا این هست :

ناحیه اخذ دیپلم سپس یه دونه 0 سپس کد دانش آموزی

مثلا اگر کسی از ناحیه 1901 اردبیل دیپلم گرفته باشه و کد دانش آموزیش هم 1255555 باشه کد ره گیری سوابقش میشه :

190101255555

M A M M U T
06-12-2012, 11:41
من صبح ها خیلی خوابم میگیره چی کار کنم ؟
دوستان دارویی یا ماده ی گیاهی یا هر چیزی که بی خطر باشه و انقدر خوابم نگیره کسی میشناسه ؟
نه نیست اگر هم باشه عوارض جانبی داره

مثلا این بیت
این بیت اغراق نداره که...فقط حسن تعلیل داره....ابر گریه کنه(یعنی از ابر باران بیاد) اغراقه؟هیچ بزرگ نمایی در این بیت دیده نمیشه....چون باریدن باران امری طبیعیه....
حسن تعلیل یعنی اینکه یک پدیده علته علمی داشته باشه اما اون حادثه رو به یک چیزه دیگه نسبت بدیم.
علت باریدن ابر تجمع بخارات و سپس سرد شدنش هست(این دلیل علمی) اما شاعر در شعرش تاکید میکنه علت باریدن بازان از ابر به خاطره امام زمانه....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
فقط در یک مورد دو تا آرایه با هم صد در صد هم پوشانی دارن ....اونم اینه که هر تشخیصی استعاره هم هست.(تشخیص یعنی صفت انسانی دادن به غیر انسان).اما هر استعاره ای تشخیص نیست.

karvas
06-12-2012, 12:23
سلام
منظورتون رو متوجه نشدم دقیقا کدوم فرم رو میفرمایید
فرم ویژه دانشجویان انصرافی هست ؟

اسمش اینه:

گواهي مربوط به عنوان رشته تحصيلي دو سال آخر دوره دبيرستان يا هنرستان و سا ل اخذ مدرك پيش دانشگاهي براي فار غالتحصيلانو يا دانش آموزان نظام جديد آموزش متوسطه براي شركت در آزمون سراسري سال

1392 و همچنين سه سال آخر
دوره متوسطه براي ديپلمه هاي سنوات قبل نظام قديم آموزش متوسطه

PLAΨMID
06-12-2012, 13:03
سلام دوستان . من الان توي سايت سازمان سنجش بودم و هنوز ثبت نامي در كار نيست ؟
از ساعت چند شروع ميشه ؟
با تشكر . . . .

Pekhor
06-12-2012, 13:47
سلام دوستان . من الان توي سايت سازمان سنجش بودم و هنوز ثبت نامي در كار نيست ؟
از ساعت چند شروع ميشه ؟
با تشكر . . . .

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، با یادآوری اینکه ثبت نام آزمون سراسری 92 از ساعت 14 امروز پنجشنبه 16 آذرماه آغاز میشود ، گفت: فرایند ثبت نام تا 25 آذرماه در سامانه سازمان سنجش به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ادامه دارد و بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون سراسری سال 92 در صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه 30 و 31 خردادماه همچنین شنبه اول تیرماه در حوزه های امتحانی برگزار خواهد شد.

Pekhor
06-12-2012, 14:04
ثبت نام شروع شد

emad91
06-12-2012, 17:10
این بیت اغراق نداره که...فقط حسن تعلیل داره....ابر گریه کنه(یعنی از ابر باران بیاد) اغراقه؟هیچ بزرگ نمایی در این بیت دیده نمیشه....چون باریدن باران امری طبیعیه....
حسن تعلیل یعنی اینکه یک پدیده علته علمی داشته باشه اما اون حادثه رو به یک چیزه دیگه نسبت بدیم.
علت باریدن ابر تجمع بخارات و سپس سرد شدنش هست(این دلیل علمی) اما شاعر در شعرش تاکید میکنه علت باریدن بازان از ابر به خاطره امام زمانه..

نه ببین من حرفم این که تو این بیت تو دلیل بارش باران اغراق کرده که بخاطر دلتنگی ابرا میبارن
من این منظورم هست که ایا باید این بعنوان ارایه اغراق در نظر بگیریم یا نه ؟

Abolfazl-Star
06-12-2012, 17:25
سلام خدمت همه بروبچ پی سی ورلدی :sq_8:

من میخام کنکور 92 شرکت کنم الان هم کارت 10/600 سراسری رو خریدم میخام تو کنکور پیام نور هم شرکت کنم

میخام بدونم تو همون ثبت نام کنکور سراسری که انجام میدم برای پیام نور هم ثبت نام میشه ؟

کارت اعتباری های هر دوشون هم سراسری هم پیام نور رو تو همون یه دفع ثبت نام میگیره ؟

کنکور سراسری و پیام نور رو باید تو یه روز بدم یا نه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنین؟ :sq_24:

alicpu
06-12-2012, 17:36
فقط اين را راه مي برم براي پيام نور و غير انتفاعي بايد يك كارت ديگه كه 5800 دوباره از همان سايت سنجش بخري
و در همان بار اول بايد همه كد ها را بزني به نظرم

Abolfazl-Star
06-12-2012, 17:55
فقط اين را راه مي برم براي پيام نور و غير انتفاعي بايد يك كارت ديگه كه 5800 دوباره از همان سايت سنجش بخري
و در همان بار اول بايد همه كد ها را بزني به نظرم

اونو که آره میدونم که باید خرید منظورم اینه که همون یه بار که واسه سراسری ثبت نام میکنیم واسه پیام نور هم ثبت نام میشه ؟

برای اینکع کنکور پیام نور رو بدیم چه درس های رو باید بخونیم ؟

Abolfazl-Star
06-12-2012, 18:13
من میخام کنکور 92 شرکت کنم الان هم کارت 10/600 سراسری رو خریدم میخام تو کنکور پیام نور هم شرکت کنم

میخام بدونم تو همون ثبت نام کنکور سراسری که انجام میدم برای پیام نور هم ثبت نام میشه ؟

کارت اعتباری های هر دوشون هم سراسری هم پیام نور رو تو همون یه دفع ثبت نام میگیره ؟

Alireza SM
06-12-2012, 18:45
اونو که آره میدونم که باید خرید منظورم اینه که همون یه بار که واسه سراسری ثبت نام میکنیم واسه پیام نور هم ثبت نام میشه ؟

موقع ثبت نام کنکور شماره اون کارت علاقمندی به پیام نور رو هم واردی میکنی. سپس کنکور که میدی میتونی پس از اعلام نتایج؛ رشته های پیام نور و غیرانتفایی هم انتخاب کنی

Abolfazl-Star
06-12-2012, 19:00
موقع ثبت نام کنکور شماره اون کارت علاقمندی به پیام نور رو هم واردی میکنی. سپس کنکور که میدی میتونی پس از اعلام نتایج؛ رشته های پیام نور و غیرانتفایی هم انتخاب کنی

ممنون داش علیرضا :sq_25:

میخوام رشته مهندسی نرم افزار یا اقتصاد قبول بشم چکار باید بکونم؟

mohandes e ekhraji
06-12-2012, 19:04
سلام بچه ها!
یکی از دوستانم دیپلم ریاضی داشته میخواد امسال کنکور انسانی شرکت کنه٬برای رشته هایی باستانشناسی یا جهانگردی و هتلداری چه رتبه ای باید که روزانه و شبانه قبول بشه!؟برای مدیریت بازرگانی چطور؟!
ضمنا کتاب های اقتصاد و ریاضی و روانشناسی و جغرافیا و علوم اجتماعی + فارسی و دین و زندگی از کتاب مطالعه کنه کافیه؟یا نیاز به کتاب های کمک درسی هست؟
از الان شروع کنه دیر نیست؟
لطفا هرکس هر اطلاعی از هر قسمتی که تعریف کردم داره در اختیار بذاره!با تشکر از همه

mohandes e ekhraji
06-12-2012, 19:07
سلام بچه ها!
یکی از دوستانم دیپلم ریاضی داشته میخواد امسال کنکور انسانی شرکت کنه٬برای رشته هایی باستانشناسی یا جهانگردی و هتلداری چه رتبه ای باید که روزانه و شبانه قبول بشه!؟برای مدیریت بازرگانی چطور؟!
ضمنا کتاب های اقتصاد و ریاضی و روانشناسی و جغرافیا و علوم اجتماعی + فارسی و دین و زندگی از کتاب مطالعه کنه کافیه؟یا نیاز به کتاب های کمک درسی هست؟
لطفا هرکس هر اطلاعی از هر قسمتی که تعریف کردم داره در اختیار بذاره!با تشکر از همه

Gita
06-12-2012, 20:22
پرکردن فرم شماره 2 دفترچه ثبت نام چقدر اهمیت داره؟ کی باید تحویل میگیرن؟
چون من دیگه شهری که دبیرستان رو گذروندم زندگی نمیکنم.
بنظر میاد فعلا احتیاجی بهش نیست پس مشکلی نیست اگر چندماه دیگه ببرم برای پر کردن؟

----
یه سوال دیگه من یه شهر دیگه ساکنم اما نزدیک کنکور میخوام چندهفته ای برای درس خوندن برم شهر خودم و همونجا هم کنکور رو بدم

مشکلی نیست اگر آدرس خانه پدری رو برای کنکور بدم بجای آدرسی که الان ساکنم؟ (بعدا گیر ندن که اطلاعات کذب وارد کردی!)

راهنمایی نمی کنید؟ :دی

PLAΨMID
06-12-2012, 21:29
راهنمایی نمی کنید؟ :دی

حوزه امتحاني رو ميتوني هر شهري كه دلت بخواد بزني ولي اين كار تاثيري روي سهميه و رتبه ات نداره . فرم شماره 2 رو در جريانش نيستم چون ديپلمم رو اصفهان گرفتم و هيچ وقت احتياج نداشتم . اگه ديپلمت رو در شهرهاي بزرگ گرفته باشي احتياج نيست .

arash_al42
06-12-2012, 23:26
با سلام خدمت همه دوستان یه پیشنهاد داشتم
اگه یکی از بزرگواران لطف می کرد و مطالب مهم رو تو پست های اول جمع می کرد خیلی عالی میشد
مثل تاپیک کنکور 91

Pekhor
07-12-2012, 01:14
سلام بچه ها!

به لینک زیر یه نگاهی بنداز

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Pekhor
07-12-2012, 02:14
من بعد از اینکه دیپلمم رو گرفتم فامیلیم رو تغییر دادم..وقتی که رفتم سوابق تحصیلیم رو تایید کنم اونجا تو مشخصاتم فامیلی قبلیم نوشته شده بود..

بعد تو همون سایتی که سوابق تحصیلی رو تایید میکردیم اینو نوشته بود:

- داوطلبانی که بعد از اخذ مدرک تحصیلی مشخصات سجلی خود را تغییر داده اند نیازی به اصلاح مدرک تحصیلی ندارند و بر اساس اطلاعات مشخصات سجلی قبلی خود شناسایی می شوند .

منم دیگه اصلاح نکردم و تایید کردم...الان که میخوام ثبت نام کنم وقتی کد سوابق رو وارد میکنی خودش خودکار اسم و فامیل و...رو ثبت میکنه و نمیتونی عوضش کنی. نمیدونم چیکار کنم:41:

حالا تو شناسنامم تو قسمت توضیحاتش نوشته که فامیل قبلیم چی بوده و الان عوض شده..روز کنکور اگه شناسناممو ببرم قبول میکنن؟

alone one
07-12-2012, 05:33
من بعد از اینکه دیپلمم رو گرفتم فامیلیم رو تغییر دادم..وقتی که رفتم سوابق تحصیلیم رو تایید کنم اونجا تو مشخصاتم فامیلی قبلیم نوشته شده بود..

بعد تو همون سایتی که سوابق تحصیلی رو تایید میکردیم اینو نوشته بود:

منم دیگه اصلاح نکردم و تایید کردم...الان که میخوام ثبت نام کنم وقتی کد سوابق رو وارد میکنی خودش خودکار اسم و فامیل و...رو ثبت میکنه و نمیتونی عوضش کنی. نمیدونم چیکار کنم:41:

حالا تو شناسنامم تو قسمت توضیحاتش نوشته که فامیل قبلیم چی بوده و الان عوض شده..روز کنکور اگه شناسناممو ببرم قبول میکنن؟

قبلا عین همین سوال پرسیده شده بود و یکی از دوستان کامل و از رو دفترچه جوابشونو داده بود
خلاصه بگم که مشکلی ندارین و میتونین ثبت نام کنینو بعدا با شناسنامتون برین سر جلسه

emad91
07-12-2012, 10:42
این بیت " بر او راست خم کرد و چپ کرد راست خروش از خم چرخ چاچی بخاست
تو کلک معلم ارایه ی چرخ چاچی رو نوشته استعاره از کمان
در حالی که من فکر می کنم باید مجاز باشه چون داره اشاره می کنه به محل ساخت کمان
من اینجا تشبیهی نمی بینم بین کمان و چرخ چاچی که بگیم یکی از طرفین شبیه حذف شده که استعاره باشه
دوستان نظرتون چیه ؟ این مجاز یا استعاره ؟

Alireza SM
07-12-2012, 11:48
این بیت " بر او راست خم کرد و چپ کرد راست خروش از خم چرخ چاچی بخاست
تو کلک معلم ارایه ی چرخ چاچی رو نوشته استعاره از کمان
در حالی که من فکر می کنم باید مجاز باشه چون داره اشاره می کنه به محل ساخت کمان
من اینجا تشبیهی نمی بینم بین کمان و چرخ چاچی که بگیم یکی از طرفین شبیه حذف شده که استعاره باشه
دوستان نظرتون چیه ؟ این مجاز یا استعاره ؟
ساجدی درست نوشته. توی بیت که فردوسی نگفته خروش از محل ساخت کمان بلند شد؛ گفته که خروش از خود کمان بلند شد. و چون کمان در چاچ درست شده؛ چرخ چاچی رو بجای کمان آورده که میشه استعاره.

karvas
07-12-2012, 13:25
اسمش اینه:

گواهي مربوط به عنوان رشته تحصيلي دو سال آخر دوره دبيرستان يا هنرستان و سا ل اخذ مدرك پيش دانشگاهي براي فار غالتحصيلانو يا دانش آموزان نظام جديد آموزش متوسطه براي شركت در آزمون سراسري سال

1392 و همچنين سه سال آخر
دوره متوسطه براي ديپلمه هاي سنوات قبل نظام قديم آموزش متوسطه

لازمه پرش کنیم؟اصلا حس اموزش پرورش رفتن ندارم:sq_3:

irainian
07-12-2012, 13:33
دوستان من چند سال پیش کنکور دادم ولی معدل امتحانات نهاییم کم شده با توجه به اینکه تاثیر زیادی داره تو کنکور میشه بگید ایا راه جبران هست واسه معدل و ایا چقدر امسال تاثیر داره واسه دولتی

Pekhor
07-12-2012, 14:06
قبلا عین همین سوال پرسیده شده بود و یکی از دوستان کامل و از رو دفترچه جوابشونو داده بود
خلاصه بگم که مشکلی ندارین و میتونین ثبت نام کنینو بعدا با شناسنامتون برین سر جلسه

دوست عزیز میشه بگین تو کدوم تاپیک این سوال پرسیده شده بود؟

Gita
07-12-2012, 17:10
حوزه امتحاني رو ميتوني هر شهري كه دلت بخواد بزني ولي اين كار تاثيري روي سهميه و رتبه ات نداره . فرم شماره 2 رو در جريانش نيستم چون ديپلمم رو اصفهان گرفتم و هيچ وقت احتياج نداشتم . اگه ديپلمت رو در شهرهاي بزرگ گرفته باشي احتياج نيست .

مرسی. نه بخاطر سهمیه که نمیخوام این کارو بکنم. اصلا دبیرستانو همونجا گذروندم و سهمیه ام برای همونجاست. فقط بخاطر اینکه شهر خودمه و دسترسی به حوزه امتحانی راحته، نه این تهران بی درو پیکر که معلوم نیست کجاش بیفته حوزم.
فقط نگرانم بعدا نگن شما که ساکن تهران بودی چرا محل سکونتت رو اشتباه وارد کردی. گرچند که چون در هیچ چیزی تاثیر نداره، فکر نمیکنم براشون مهم باشه

شما دو کارت رو میخری بعد اگر در فرم ثبت نام اعلام علاقمندی به پیام نور کنی میگه اطلاعات کارت دوم رو هم وارد کنی.
کنکور سراسری و پیام نور که جدا نیست. یک کنکوره که شرکت میکنی اگر مجاز بشی میتونی هم از رشته های سراسری انتخاب کنی هم پیام نور و غیرانتفاعی

لازمه پرش کنیم؟اصلا حس اموزش پرورش رفتن ندارم:sq_3:

همون فرم شماره ص 45 دفترچه رو میگی دیگه؟
منم برام سواله. اما فکر میکنم مشکلی نباشه و احتمالا تا زمان ثبت نام دانشگاه بهش نیاز نیست. اگر الان حال نداری بعدا میتونی ببری.
چون پایین فرم نوشته بعد از پر کردن نزد خود نگه دارید.
فقط اگر از کنکوری های قدیم که تجربه دارن یکی تایید میکرد خیال ما راحت میشد بهتر بود!

alone one
07-12-2012, 18:38
دوست عزیز میشه بگین تو کدوم تاپیک این سوال پرسیده شده بود؟

یا تو این تاپیک بود یا تو تاپیک پیام نور،دقیق یادم نیس اما سوالو جوابش یادمه

karvas
07-12-2012, 19:15
همون فرم شماره ص 45 دفترچه رو میگی دیگه؟
منم برام سواله. اما فکر میکنم مشکلی نباشه و احتمالا تا زمان ثبت نام دانشگاه بهش نیاز نیست. اگر الان حال نداری بعدا میتونی ببری.
چون پایین فرم نوشته بعد از پر کردن نزد خود نگه دارید.
فقط اگر از کنکوری های قدیم که تجربه دارن یکی تایید میکرد خیال ما راحت میشد بهتر بود!

ص 45 که یه پیش نویسه که موقع ثبت نام از روش وارد کنی همین
فرم صفحه 43 و 44 رو میگم من پارسالم کنکور دادم یه همچین چیزی اصلا نبود امسال اضافه شده

Gita
07-12-2012, 19:27
ص 45 که یه پیش نویسه که موقع ثبت نام از روش وارد کنی همین
فرم صفحه 43 و 44 رو میگم من پارسالم کنکور دادم یه همچین چیزی اصلا نبود امسال اضافه شده

منظورم همون 43 بود.
44 که فقط برای اونایی هست که دانشگاهو ول کردن
بهرحال منم قصد دارم 43 رو پر نکنم حداقل تا زمان اعلام نتایج کنکور

Abolfazl-Star
07-12-2012, 21:40
آقا من چه جور میتونم شماره شناسایی مو تو ثبت نام ویرایش کنم هر کاری میکنم نمیشه یعنی قبل از اینکه ثبت نام بکونم هم شماره شناساییم

همش 999999999 بود تو ویرایش هم وارد شدم ولی وقتی میخام روش بزنم مثل اینکه غیر فعاله نمیشه تغییرش داد یعنی بعدا موقع کنکور یا بعدش گیر نمیدن ؟ :sq_3:

و اینکع معدل کتبی اگه پایین باشه تاثیر داره تو کنکور یا موقع ثبت نام تو دانشگاه !! :sq_19:

alavi71
07-12-2012, 22:06
آقا من چه جور میتونم شماره شناسایی مو تو ثبت نام ویرایش کنم هر کاری میکنم نمیشه یعنی قبل از اینکه ثبت نام بکونم هم شماره شناساییم

همش 999999999 بود تو ویرایش هم وارد شدم ولی وقتی میخام روش بزنم مثل اینکه غیر فعاله نمیشه تغییرش داد یعنی بعدا موقع کنکور یا بعدش گیر نمیدن ؟ :sq_3:

و اینکع معدل کتبی اگه پایین باشه تاثیر داره تو کنکور یا موقع ثبت نام تو دانشگاه !! :sq_19:

سلام
اگز از طریق ویرایش هم نمیشود تغییر داد.چون اطلاعات پیش فرض ورودی شما بوده است در سیستم به شکل ثبت شده.
یک ویرایش در اسفند ماه نیز هست.
شمات با مراجعه با سازمان اموزش و پرورش و یا پیگیری از طریق مدرسه اصلاح رو انجام بدهید.
معدل سال سوم به صورت مثبت در کنکور اعمال میشود
=پیروز باشید

PLAΨMID
07-12-2012, 22:24
منظورم همون 43 بود.
44 که فقط برای اونایی هست که دانشگاهو ول کردن
بهرحال منم قصد دارم 43 رو پر نکنم حداقل تا زمان اعلام نتایج کنکور

همونطور كه عرض كردم محل آزمون به دلخواه شماست و مشكلي هم نيست . خيالتون راحت باشه .
در مورد فرم 2 از چند نفر در كانون فرهنگي آموزش سوال كردم ، گفتن دقيقا توي دفترچه نوشته فرم رو پر كنيد و پيش خودتون نگهدارين . ممكنه بعدا در صورت قبولي ازتون طلب كنند. من از چند نفر هم كه دانشگاه قبول شده بودند پرسيدم ، هيچ وقت از آنها اين فرم رو نخواسته بودند .
به هر حال محض احتياط شما تا 6 ماه ديگه هر وقت فرصت كرديد بريد اين فرم رو هم پر كنيد !!!!!
موفق باشيد .

Abolfazl-Star
07-12-2012, 23:53
سلام
اگز از طریق ویرایش هم نمیشود تغییر داد.چون اطلاعات پیش فرض ورودی شما بوده است در سیستم به شکل ثبت شده.
یک ویرایش در اسفند ماه نیز هست.
شمات با مراجعه با سازمان اموزش و پرورش و یا پیگیری از طریق مدرسه اصلاح رو انجام بدهید.
معدل سال سوم به صورت مثبت در کنکور اعمال میشود
=پیروز باشید

ویرایش اسفند باید صبر کنم پس ؟

یعنی اگه پایین باشه معدلم تاثییر منفی میذاره ؟

karvas
08-12-2012, 12:28

عزیر من میگه تاثیر مثبت یعنی میبینن اگه معدلتو لحاظ کنن رتبت بهتر میشه این کارو میکنن اگه کمتر بشه بیخیالش میشن

Abolfazl-Star
08-12-2012, 13:37
من اگه بخوام رشته مهندسی نرم افزار قبول بشم با اینکه رشته فعلیم انسانی هست چکار باید کرد؟ و چه درووسی رو باید خوب زد !

arash_al42
08-12-2012, 14:18
با سلام خدمت همه دوستان یه پیشنهاد داشتم
اگه یکی از بزرگواران لطف می کرد و مطالب مهم رو تو پست های اول جمع می کرد خیلی عالی میشد
مثل تاپیک کنکور 91

فکر کنم کسی به این پست نگاهم نکرد !!!!!!!
:sq_3:

alavi71
08-12-2012, 19:00

خودتون از طریق مدرسه یا اموزش و پرورش پیگیری کنید.(در تاییده سوابق تحصیلی که گرفتید هم اشتباه بود ؟)
بله یک ویرایش و تایید هم در اسفند ماه داریم.

بله اگر نمره معدل شما خوب نباشد.بدون تاثیر در کنکور در زیر گروه در نظر گرفته میشود.
پس تمام تلاشتاتن را برای رسیدن به موفقیت بکنید
پیروز باشید

irainian
08-12-2012, 19:42
دوستان اگر معدل سومم کم باشه ایا راهی برای جبرانش هست یا اگر معدلم به ضررم باشه به چه صورت در کنکور حساب میشه

karvas
08-12-2012, 21:01
عکس سفید باشه زمینشم سفید باشه اشکال دار؟ این عکس پرسنلی چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟
(برای ثبت نام)

alavi71
08-12-2012, 21:26
دوستان اگر معدل سومم کم باشه ایا راهی برای جبرانش هست یا اگر معدلم به ضررم باشه به چه صورت در کنکور حساب میشه

معدل سال سوم به صورت مثبت در کنکور اعمال میشوداگر نمره معدل شما خوب نباشد.بدون تاثیر در کنکور در زیر گروه در نظر گرفته میشود.

Gita
08-12-2012, 22:34
دوستان این ردیف 25 برای شاغلین دولتی، بنظرتون دردسر میشه اگر شاغل دولت باشم و وارد نکنم؟
این چیزا رو واسه چی میخوان آخه؟

میخواستم اگر رشته مدنظرم قبول شدم مرخصی بدون حقوق بگیرم که میتونه چندساله باشه. بدون گفتن علتش به اداره چون احتمالا اگر علت رو بدونن مرخصی رو موافقت نکنن چون رشته ای که میخوام بخونم هیچ ربطی به شغلم نداره
حالا سازمان سنجش در صورت قبولی اطلاع نده به اداره؟

یا حتی بخاطر اینکه شاغلم، ممکنه سنجش اتوماتیک منو از بعضی رشته ها کنار بذاره(قبول اعلام نکنه)؟

PLAΨMID
08-12-2012, 22:56
دوستان این ردیف 25 برای شاغلین دولتی، بنظرتون دردسر میشه اگر شاغل دولت باشم و وارد نکنم؟

میخواستم اگر رشته مدنظرم قبول شدم مرخصی بدون حقوق بگیرم که میتونه چندساله باشه. بدون گفتن علتش به اداره چون احتمالا اگر علت رو بدونن مرخصی رو موافقت نکنن چون رشته ای که میخوام بخونم هیچ ربطی به شغلم نداره

یا حتی بخاطر اینکه شاغلم، ممکنه سنجش اتوماتیک منو از بعضی رشته ها کنار بذاره(قبول اعلام نکنه)؟
فكر نميكنم اينقدر سيستم اطلاعاتي قوي داشته باشن !!!
ببين ، اگه شاغل بودنتو كتمان كني مشكلي به صورت كلي واست بوجود نمياد فقط بعد ها نميتوني ادعايي داشته باشي كه مثلا واست شرايط خاصي رو در نظر بگيرند يا از برخي سهميه ها ( مثل آموزش و پرورش‌) استفاده كني .
شاغل بودن به هيچ وجه مانعي براي ادامه تحصيل نخواهد بود مگر اينكه شاغل بودن واسه درس خوندنت مشكلي ايجاد كنه كه در اينصورت ميتوني بين كار و درس يكي رو انتخاب كني .
ولي از من ميشنوي هيچ چيزي رو مخفي نكن . امكان نداره سنجش بخواد تو رو از برخي رشته ها كنار بذاره . اگه شاغل هستي ، اعلام كن تا خيال خودت راحت باشه . هيچ چيز به از راستي نيست !!!

emad91
09-12-2012, 13:05
تو کتاب اموزش شیمی 2 مبتکران تو ایستگاه چکاپ یه سوال داده که می نویسم
اتم cr 24 در اخرین زیر لایه ی خود دارای ------- الکترون است
بعد تو جواب نوشته 6
اشتباه ننوشته ؟
بعد سوال بعدیم هم این تو همین cr آخرین زیر لایه ای که پر میشه 3d هست اما تو نوشتن طوری می نویسیم که 4s اخر قرار می گیره اما برای محاسبه ی آخرین زیر لایه ایی که از اتم پر شده باید 3d رو به عنوان آخرین زیر لایه حساب کنیم دیگه ؟؟

Alireza SM
09-12-2012, 15:14
تو کتاب اموزش شیمی 2 مبتکران تو ایستگاه چکاپ یه سوال داده که می نویسم
اتم cr 24 در اخرین زیر لایه ی خود دارای ------- الکترون است
بعد تو جواب نوشته 6
اشتباه ننوشته ؟
بعد سوال بعدیم هم این تو همین cr آخرین زیر لایه ای که پر میشه 3d هست اما تو نوشتن طوری می نویسیم که 4s اخر قرار می گیره اما برای محاسبه ی آخرین زیر لایه ایی که از اتم پر شده باید 3d رو به عنوان آخرین زیر لایه حساب کنیم دیگه ؟؟

تا اونجایی که یادم میاد فک کنم آخرین زیر لایه یعنی بیرونی ترین زیر لایه یعنی 4s که میشه یک الکترون

alavi71
09-12-2012, 18:03

سلام دوست من
خیر سنجش به هیچ وجه شما رو حذف نخواهد کرد.
ولی برخی ادارات برای ادامه درس اجازه نمیدهند.(میتونید در کنار کار هم ادامه دهید)و یا پیام نور و فراکیر ها شرکت کنید که حضور اجباری در کلاس لازم نیست.

Haj_Amoo
10-12-2012, 14:03
«اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درخصوص مصوبات كارگروه ماده (4) قانون پذيرش دانشجو براي آزمون سراسري سال تحصيلي 93-1392 » ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alone_boy
10-12-2012, 14:18
منظور از سوابق تحصیلی نمرات سال سوم هستن یا نمرات دوره متوسطه؟

Abolfazl-Star
10-12-2012, 15:10

نمرات سال سوم :n16:

alavi71
10-12-2012, 22:10

سلام دوست من
تاثیر نمرات تک تک درس های سال سوم هست که در زیر گروع اعمال خواهد شد.
البته به صورت مثبت
پیروز باشید

نادر1368
10-12-2012, 23:24
يك سوال داشتم در مورد تاثير معدل!من اينطور ملتفت شدم كه اگر درصدهاي عده اي باهم مشابه بود به معدل نگاه ميكنن!؟چطوريه؟يعني كسي

كه سوابقش تاثير گذار نيست قافله رو يه كم هم كه شده باخته!؟جسارتا اصلا نمي دونم تاثير مثبت منظورش چيه!:n27:

emad91
10-12-2012, 23:34
يك سوال داشتم در مورد تاثير معدل!من اينطور ملتفت شدم كه اگر درصدهاي عده اي باهم مشابه بود به معدل نگاه ميكنن!؟چطوريه؟يعني كسي

كه سوابقش تاثير گذار نيست قافله رو يه كم هم كه شده باخته!؟جسارتا اصلا نمي دونم تاثير مثبت منظورش چيه!:n27:

ببین من کامل مطمئن نیستم اما یادم یه مشاوری می گفت اول نمره ازمونت حساب میشه همون درصدی که تو کنکور زدی بعد اگر نمره ی امتحانیت (سوابق تحصیلیت ) تاثیر بدن بهتر بشه نمره آزمونت حساب می کنن اگر بخواد نمره آزمونت رو بیاره پایین بی خیالش میشن
یه همچین چیزی یعنی نگران نباش تاثیر منفی نداره اگر تاثیری داشته باشه تاثیرش مثبت هست فقط

alone_boy
10-12-2012, 23:35
سلام دوست من
تاثیر نمرات تک تک درس های سال سوم هست که در زیر گروع اعمال خواهد شد.
البته به صورت مثبت
پیروز باشید
ممنون
مثلا دوست من که دیفرانسیل کتبی 8 گرفته و به لطف مستمر زیادش قبول شده کار براش خیلی سخته و با توجه به برداشتن کنکور آزاد احتمال قبولیش در رشته های مهندسی تقریبا صفره پس...

alavi71
11-12-2012, 10:31

سلام دوست من
تاثیر عدل به صورت مثبت هست.یعنی اگر بتواند به رتبه شما کمک کند و ان را بهبود ببخشید تاثیر داده میشود.
واگر شما در درصدهایتان در کنکور خوب باشد.و معدل شما کم چون تاثیر منفی و افزایش رتبه شما را دارد بدون در نظر گرفتن نمرات کنکور به طور 100 درصد ملاک شما خواهد بود

موفق باشید

looker
11-12-2012, 11:50
چند سوال زیست:
ریاضی بودم خودم دارم زیستا میخونم

یه فعالیت هس که شکل داده تا آمینواسیدای کراتین رو پیدا کنیم. اینا رو لازمه حفظ کرد؟
همینطور مواد موجود در محیط کامل نوروسپورا کراسا؟

فصل 1 پیش خیلی سخت نیس؟
تا الان 20 ساعت وقت گذاشتم تا برام جا بیفته هنوزم یکم میلنگم. اونم با این وضع کمبود وقت و عقب افتادگی شدید
بقیه فصلای پیش هم همینطورن؟

ص9 کتاب نوشته rna پلی مراز ii رونویسی پیش سازهای mrna ها و نیز برخی rna های کوچک را انجام میدهند.
rna پلی مراز iii رونویسی ژن های trna ها و نیز برخی rna های کوچک را کاتالیز میکند.

کلی سوال دارم ازش:
پیش ساز منظور همون ژنه؟
rna کوچک؟ یعنی غیر از rrna و trna و mrna ، آر ان آ دیگه ای هم وجود داره؟ کارشون چیه؟ و هر توضیحاتی که لازم میدونید درموردشون
کاتالیز با انجام میدهد جمله قبلی هم ارزه؟
کاتالیز که معنی سرعت بخشیدن واکنش میده!
یعنی انجام دهنده رونویسی trna نیست و سرعت بخشه به رونویسی؟

roshan me plzzz!

karvas
11-12-2012, 14:24
سلام الان که کنکور دانشگاه ازاد با دولتی یکی شده انتخاب رشتش هم با هم یکی شده گوریده پوریده شده

Nocturne
11-12-2012, 15:29
ببخشید یه سوال راجع به ثبت نام دارم . به سیستم پاسخگوییشم زدم جواب ندادن تلفنشم اشغاله.

کد دانش آموزی و کد سوابق تحصیلی باید همون هایی بزنم که برای ثبت نام سالهای پیش میزدم؟

omid_3tar
11-12-2012, 19:03
سلام دوستان من سال سوم هستم و میخواستم توی کنکور دانشگاه آزاد برای آشنایی با جو کنکور شرکت کنم حالا که دو تا کنکور یکی شدن چه میشه؟؟

میتونم شرکت کنم؟ چه جوری؟؟

چون راهنما رو که میخوندم نوشته بود دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی الزامیست

یه وقت واسه کنکور اصلیم (ساله دیگه) مشکلی پیش نیاد

alavi71
11-12-2012, 20:29
سلام دوستان من سال سوم هستم و میخواستم توی کنکور دانشگاه آزاد برای آشنایی با جو کنکور شرکت کنم حالا که دو تا کنکور یکی شدن چه میشه؟؟

میتونم شرکت کنم؟ چه جوری؟؟

چون راهنما رو که میخوندم نوشته بود دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی الزامیست

یه وقت واسه کنکور اصلیم (ساله دیگه) مشکلی پیش نیاد

سلام دوست من
هنوز قوانین جدید آزاد اعلام نشده ولی در سال قبل برای علاقمندان به شرکت ازمایشی وجود داشت-بدون در نظر گرفتن مدرک انها
باید منتظر قوانین امسال باشید

5ajad
11-12-2012, 20:39
ببخشید دوستان ، معدل دیپلم همون معدل 3 ساله؟:n29:

Hatek
11-12-2012, 21:44
یکی بیاد جواب این همه سوالو بده:n02:
توی دفترچه نوشته معدل کتبی دیپلم و معدل کل دیپلم
منظور از معدل کتبی دیپلم چیه؟ و فرقش با کل دیپلم چیه؟
من هنوز دفترچه رو کامل نخوندم ولی یه صفحه نوشته بود که معدل کتبی دیپلم زیر 14 نمیشه تو کنکور شرکت کرد؟ اره؟
بعدی اینکه این تاثیر 25 درصد رو من خیلی میترسم
این معلما هی میگن شما سوم گند زدین نمیتونین کنکور قبول شین کنکور رو 100 هم بزنین باز قبول نمیشین مگه اونایی که معدل خیلی بالا دارن
بابا ما که معدلمون 16 و 70 شده چیکار کنیم؟؟
خیر سرمون داریم تو دومین مدرسه ایران درس میخونیم
مشاورام که یا نیستن یا هستن در دسترس نیستن:n02:
خلاصه ما چیکار کنیم؟؟ هی میخونیم امیدوار میشیم بعد 4 نفر میان نا امیدمون میکنن

alicpu
11-12-2012, 22:04
دوست عزيز اون معدل كتبي 14 مال اتباع هست .
خير معدل بالا و پايين خيلي مهم نيست .
در سال 88 اگر اشتباه نكنم شنيدم 7 هزار تا معدل 20 نهايي داشتيم ولي رتبه هاي 1 تا 2 هزار معدلشون بيست نبود .
در همين سالها ادم هاي بودند كه با معدل كتبي 12 امده اند و رتبه هاي تك رقمي را گرفته اند .
بعد اين 25 درصد مثبته رفيق.
اصلا نترس
فقط بخون

alicpu
11-12-2012, 22:05
در ضمن دوستان همون سال سومي كه معدل كتبي گرفته ايد .
يعني ديپلم
يعني كساني كه سال سوم را گرفته اند . ديپلم هستند .
اگر اشتباه نكنم

A/|\IR
11-12-2012, 22:06
یکی بیاد جواب این همه سوالو بده:n02:
توی دفترچه نوشته معدل کتبی دیپلم و معدل کل دیپلم
منظور از معدل کتبی دیپلم چیه؟ و فرقش با کل دیپلم چیه؟
من هنوز دفترچه رو کامل نخوندم ولی یه صفحه نوشته بود که معدل کتبی دیپلم زیر 14 نمیشه تو کنکور شرکت کرد؟ اره؟
بعدی اینکه این تاثیر 25 درصد رو من خیلی میترسم
این معلما هی میگن شما سوم گند زدین نمیتونین کنکور قبول شین کنکور رو 100 هم بزنین باز قبول نمیشین مگه اونایی که معدل خیلی بالا دارن
بابا ما که معدلمون 16 و 70 شده چیکار کنیم؟؟
خیر سرمون داریم تو دومین مدرسه ایران درس میخونیم
مشاورام که یا نیستن یا هستن در دسترس نیستن:n02:
خلاصه ما چیکار کنیم؟؟ هی میخونیم امیدوار میشیم بعد 4 نفر میان نا امیدمون میکنن

منظور از معدل کتبی معدل امتحانات نهایی سال سومتونه
اون معدل ۱۴ مال اتباع خارجیه
اون ۲۵ درصد تاثیر مثبت داره یعنی اگه معدلتون کتبی تون خوب باشه تو کنکور کمکتون میکنه اگه کم باشه تاثیر نمیزاره!
معلم های گرامی حرف مجانی میزنن! معدل های پایین تاثیر داده نمیشه
شما تلاشتو بکن به این چیزا گوش نده خود من از بچه های درس نخون بودم معدل کتبیم ۸ ه و سوم رو دو سال خوندم پیش هم تو بزرگسالان خوندم!! وبعد دو سال وقفه دوباره میخوام تجربی بدم!
فکر میکنی از من بدتر هم هست:دی؟

alicpu
11-12-2012, 22:06
در ضمن دوستان اين عربي . فقط بخواهيم روي ترجمه كار بكنيم .
چه جزوه ي در نت هست كه خوب باشد
خودم كتاب كمكي دارم .
مي خواهم يك جزوه مخصوص ترجمه فقط

omid_3tar
11-12-2012, 22:39
سلام دوست من
هنوز قوانین جدید آزاد اعلام نشده ولی در سال قبل برای علاقمندان به شرکت ازمایشی وجود داشت-بدون در نظر گرفتن مدرک انها
باید منتظر قوانین امسال باشید
پس کی معلوم میشه؟ دیگه وقتی نمونده که همش چهار روز مونده

A/|\IR
12-12-2012, 00:10
دوستان تو فیزیک پیش تجربی خیلی ضعف دارم چیکار کنم؟ سی دی اموزشی بهترین برای فیزیک چیه؟

تو این دوره(ایام کنکور) مطالعه کتب درسی داشته باشم ضرر نداره؟

5ajad
12-12-2012, 00:49
پس کی معلوم میشه؟ دیگه وقتی نمونده که همش چهار روز مونده

اولا این 4 روز وقت برای کنکور سراسریه و نه ازاد! دوما قراره از سال بعد کنکور های ازاد و سراسری ادغام شن. نه امسال

دوستان نگفتین این معدل دیپلم , معدل سه ساله یا معدل کل سال سوم?

Nocturne
12-12-2012, 06:25
من دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی دارم اما میخوام کنکور هنر شرکت کنم واسه همین در ثبت نام، هنر رو تیک زدم نه فنی ریاضی
میخواستم بپرسم آیا کار درستی کردم یا این که نه چون دیپلمم ریاضیه باید گروه اصلی رو ریاضی میزدم و هنر رو در قسمت "علاقمندی" تیک میزدم؟؟

karvas
12-12-2012, 11:44
اولا این 4 روز وقت برای کنکور سراسریه و نه ازاد! دوما قراره از سال بعد کنکور های ازاد و سراسری ادغام شن. نه امسال

کنکور ازاد و سراسری یکی شد دقت کن:

ثبت نام آزمون سراسری سال 1392 (شامل دوره های با آزمون تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اعم از دولتی ، پیام نور ، دانشگاه آزاد اسلامی ، و موسسات غیر انتفاعی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

emad91
12-12-2012, 13:28
دوستان می خواستم فقط یه نکته ای رو بگم که خودم امسال بهش رسیدم
من دو سال گذشته که کنکور دادم دغدغه ام این بود که تست زیاد حل کنم و راه حل های تستی زیادی یاد بگیرم و یه جوری نوع تستا از هر مبحث مدل سازی کنم تو ذهنم و هیچ وقت نمی رفتم پایه ای و از مفاهیم اولیه درس رو بخونم بخصوص در مورد ریاضی و فیزیک و تا حدودی شیمی
اما امسال اصلا برای ریاضی و فیزیک حتی کتاب تست جامع هم نگرفتم و همون تعداد محدودی تست که اخر هر درس داره رو حل می کنم و فقط تکیه ام رو گذاشتم روی یادگیری مفهوم هر درس و واقعا نتیجه ی عالی گرفتم
مثلا هیچ وقت نمی دونستم تابع چی هست از نظر پایه ای و مفهومی و فقط می دونستم x رو بزاریم تو فرمول y به دست میاد مثلا و یا این که یک خط موازی محور y ها نمودار تابع رو نباید در دو نقطه قطع کنه هیچ وقت نمی رفتم ببینم اخه برای چی ؟ چرا یه همچین قاعده ای هست اما امسال رفتم کامل از پایه ای ترین مفهوم خوندم و به جرئت میگم تستی نبود که نتونم حل کنم !!
بعلاوه این که مطمئنا سر جلسه کنکور خیلی از این فرمول هایی که فقط حفظ کردیم بدون این که بدونیم برای چی این طوری هست برای چی همچین فرمولی وجود داره سخت بیاد میاریم و خیلیاش هم قاطی میشه ( مطمئنا اگر با این روش درس می خونین سر جلسه کنکورهای ازمایشی به همچین مسائلی برخوردین )
همین این نکته به نظرم رسیده بود گفتم بنویسم دوستان هم توجه کنند :n16:

A/|\IR
12-12-2012, 14:53
دوستان تو فیزیک پیش تجربی خیلی ضعف دارم چیکار کنم؟ سی دی اموزشی بهترین برای فیزیک چیه؟

دوستان راهنمایی کنید
فیزیک پیش خیلی نگرانم کرد

alavi71
12-12-2012, 16:24
من دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی دارم اما میخوام کنکور هنر شرکت کنم واسه همین در ثبت نام، هنر رو تیک زدم نه فنی ریاضی
میخواستم بپرسم آیا کار درستی کردم یا این که نه چون دیپلمم ریاضیه باید گروه اصلی رو ریاضی میزدم و هنر رو در قسمت "علاقمندی" تیک میزدم؟؟

دوست من بهتر میبود در کنار رشته اصلی خود هنر را هم انتخاب میکردید و در هر دو گروه شرکت میکردید.
با توجه به اینکه مباحث گروه هنر کاملا جدا و نیاز به مطالعه تخصصی داره باید وقت مناسبی را براش بزارید
موفق باشید

alavi71
12-12-2012, 16:35
ببخشید یه سوال راجع به ثبت نام دارم . به سیستم پاسخگوییشم زدم جواب ندادن تلفنشم اشغاله.

کد دانش آموزی و کد سوابق تحصیلی باید همون هایی بزنم که برای ثبت نام سالهای پیش میزدم؟

بله این دو ثابت هستند.
کد سوابق تحصیلی رو میتونید از توی سایت سنجش هم بگیرید.

alavi71
12-12-2012, 16:36
ممنون
مثلا دوست من که دیفرانسیل کتبی 8 گرفته و به لطف مستمر زیادش قبول شده کار براش خیلی سخته و با توجه به برداشتن کنکور آزاد احتمال قبولیش در رشته های مهندسی تقریبا صفره پس...

نه دوست من اگر شما در کنکور بتوانید درس دیفرانسیل رو خوب بزنید
نمره کم شما تاثیر داده نمیشود.و ملاک درصد شما بدون تاثیر نمره کتبی است
موفق باشید ........

alavi71
12-12-2012, 16:43

سلام
ابتدا سعی کنید مباحث کتاب رو به خوبی مسلط بشوید. تا در تست زنی موفق باشید.
حتما کتاب درسی رو مطالعه بفرمایید چون منبع اصلی برای طرح سوال هست (بیشتر برای دروسی که جنبه خواندی دارند تا محاسباتی)

موفق باشید

*M!L4D*
12-12-2012, 16:52

کلش منفعته ...
منبع طرح سوال کتاب درسی هست و تمرین های کتاب درسی و متن هاش خیلی کلیدی و مهم هستند .!

omid_3tar
12-12-2012, 17:25

نه همین امساله این چهار روز هم واسه دوتاشونه

دوستاااااااااااااان یکی راهنمایی کنه وقت داره از دستم میرههههههههههههههههه

alone one
12-12-2012, 23:18
نه همین امساله این چهار روز هم واسه دوتاشونه دوستاااااااااااااان یکی راهنمایی کنه وقت داره از دستم میرههههههههههههههههه من خواستم کارت آزمون بخرم ولی فقط سراسری و پیام نور بود و خبری از آزاد نبود!

alavi71
13-12-2012, 12:33
من خواستم کارت آزمون بخرم ولی فقط سراسری و پیام نور بود و خبری از آزاد نبود!

سلام
کارت ازمون سراسری شامل آزاد هم هست و کارت جداگانه برای ازاد نیست

Hatek
13-12-2012, 12:59
دوستان اون قسمت دفترچه که شماره و سریال شناسنامه رو میخواد چجوری باید پر کنیم؟
جای خالی اول که برای شماره هست هیچی پشت سررش دو تا کادر کوچیک هست توی سمت چپی باید حرف رو بنویسیم یا یا سریال
مثلا الف-89 درسته یا 89-الف؟

alavi71
13-12-2012, 14:06
دوستان اون قسمت دفترچه که شماره و سریال شناسنامه رو میخواد چجوری باید پر کنیم؟
جای خالی اول که برای شماره هست هیچی پشت سررش دو تا کادر کوچیک هست توی سمت چپی باید حرف رو بنویسیم یا یا سریال
مثلا الف-89 درسته یا 89-الف؟

کادر سمت چپ را الف بزنید کارد وسط 89 و سریال را در کادر سمت راست
توی سایت هنگام ثبت نام مثال زده که اشتباه نشه
موفق باشید

After4Ever
13-12-2012, 17:24
دوستان من سراسري ثبت نام كردم...ولي شنيدم كه ادغام شده!!پس تكليف مني كه مي خوام كنكور آزاد پزشكي و رياضي آزاد بدم چيه!!!!!!!!!! :n03:

After4Ever
13-12-2012, 18:16
حسین توکلی، مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، افزود: مهلت ثبت‌نام آزمون مشترک سراسری و آزاد سال 92 ساعت 24 روز شنبه، 25 آذرماه پایان می‌یابد. وی بیان داشت: تا کنون در آزمون مشترک سراسری و آزاد سال 92 تعداد 546 هزار داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند و داوطلبان در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون خود می‌توانند علاقه‌مندی برای شرکت در کدرشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد را اعلام کنند. به گفته مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نتایج اولیه آزمون مشترک سراسری و آزاد سال 92 به صورت کارنامه تنظیم می‌شود و در این مرحله مجاز بودن داوطلبان برای انتخاب کدرشته‌ محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد به داوطلبان اعلام خواهد شد. (يعني چي؟؟؟؟) توکلی بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی برای سال 92 هیچ آزمونی برای کدرشته محل‌های با آزمون خود برگزار نمی‌کند و داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب کدرشته محل‌های این دانشگاه باید در آزمون سراسری سال 92 در سازمان سنجش آموزش کشور ثبت‌نام کنند.

Hatek
13-12-2012, 22:57
بخدا امسال از کنکور جا نمونم شانس اوردم
هربار خواستم ثبت نام کنم یه بدبختی اوردم
من کارت ملی ندارم و توی سایت که میخوام ثبت نام کنم نوشته کد ملی بعد اخطار داده که اگه کارت ملی ندارید یا از شمارش اطلاع ندارید با شماره 66729593 تماس بگیرید که این شمارم یا میگه اشتباس یا اشغاله
من الان چه غلطی بکنم؟ همه جا کد ملی همون شماره شناسنامس
همون شماره شناسنامه رو بزنم؟

Mahdi/s
13-12-2012, 23:12
بخدا امسال از کنکور جا نمونم شانس اوردم
هربار خواستم ثبت نام کنم یه بدبختی اوردم
من کارت ملی ندارم و توی سایت که میخوام ثبت نام کنم نوشته کد ملی بعد اخطار داده که اگه کارت ملی ندارید یا از شمارش اطلاع ندارید با شماره 66729593 تماس بگیرید که این شمارم یا میگه اشتباس یا اشغاله
من الان چه غلطی بکنم؟ همه جا کد ملی همون شماره شناسنامس
همون شماره شناسنامه رو بزنم؟برای متولیدن 68 به بعد شماره ملی همون شماره شناسنامه اس...///
نگران نباش تا شنبه وقت داری با عجله ثبت نام نکن...اگه مطئمن نیستی میخوای صبر کن تا شنبه و با اون شماره تماس بگیر....
البته قبل از گرفتن کار ملی اصلی یه کار موقت میدن که روش اسم و مشخصات ..کارت آبی رنگ اگه اون رو داری شماره ملی ات روش نوشته شده..

alicpu
13-12-2012, 23:21
دوستان يك سوال دارم . بنده كنكور ثبت نام كردم همان سراسري فقط تيك گزينه تربيت معلم را نزدم . ايا باز مي توانم بروم و بزنم . و بعد اگر زدم بايد كارتي بخرم . چون كارت نبود . فقط زده بود 10600 سراسري . و 5800 غير انتفاعي و پيام نور كه بنده فقط سراسري را ثبت نام كردم . حالا مي خواهم ببينم اگر اين تيك را بزنم بايد چي كار بكنم

Hatek
13-12-2012, 23:51
دیگه ثبت نام کردم به جای کد ملی هم همون شماره شناسنامه زدم
توی دفترچه راهنما هم نوشته بود باید 10 رقم باشه خب شماره شناسنامه منم 10 رقم بود دیگه
اخرشم اطلاعاتمو عکسم رو صفحه اومد که همه چیش درست بود
تا حالا عکس خودمو تو اینترنت ندیده بودم:n02:
بهرحال مرسی
اها راستی یه چیزی
نوشته بود اگه اطلاعاتو خواستین ویرایش کنین برین قسمت ویرایش
من رفتم اطلاعاتمو دوباره دیدم پایینش زده بود تایید و عدم تایید
اون تایید رو حتما باید بزنیم؟؟ اگه نزنیم ثبت نام کامل نیست؟

alone one
14-12-2012, 00:21
سلام کارت ازمون سراسری شامل آزاد هم هست و کارت جداگانه برای ازاد نیست البته من برای خرید اینترنتیش مشکل دارم،از دوتا درگاه استفاده کردم ولی آخر سر گفته تراکنش ناموفق کسه دیگه ایم همچین مشکلی داشته؟

pejmanhemati
14-12-2012, 11:35
سلام دوستان
خسته نباشید

من از سال سوم درس هندسه 2 رو افتاده دارم و دی ماه به احتمال خیلی خیلی زیاد پاسش میکنم و دیپلمم رو میگیرم .
الان واسه ثبت نام باید چیکار کنم ؟

ازتون خواهش میکنم هر چه سریع تر جوابم رو بدین . آخه فردا مهلت ثبت نام تموم میشه !

مرسی

fouad-pes
14-12-2012, 11:40
سلام
موقع خرید کارت اعتباری میزنه خطا! مجددا تلاش کنید
چرا اینجوری شده؟ اگه کد کپچا رو هم غلط وارد کنم یه پیغام دیگه میده یعنی این پیغام خطا! مجددا تلاش کنید مربوط به کد نمیشه.

fouad-pes
14-12-2012, 11:43
سلام دوستان
خسته نباشید

من از سال سوم درس هندسه 2 رو افتاده دارم و دی ماه به احتمال خیلی خیلی زیاد پاسش میکنم و دیپلمم رو میگیرم .
الان واسه ثبت نام باید چیکار کنم ؟

ازتون خواهش میکنم هر چه سریع تر جوابم رو بدین . آخه فردا مهلت ثبت نام تموم میشه !

مرسی

اگه دی ماه پاس کنی باید از همون دی ماه پیش دانشگاهی رو شروع کنی تا خرداد ترم یک رو بدی و شهریور هم ترم 2.
حداکثر تا پایان شهریور مهلت داری درسهای پیش رو هم بگذرونی.
شما الان باید ثبت نام کنی.

pejmanhemati
14-12-2012, 11:52
اگه دی ماه پاس کنی باید از همون دی ماه پیش دانشگاهی رو شروع کنی تا خرداد ترم یک رو بدی و شهریور هم ترم 2.
حداکثر تا پایان شهریور مهلت داری درسهای پیش رو هم بگذرونی.
شما الان باید ثبت نام کنی.

معدل دیپلم رو چیکار کنم ؟

fouad-pes
14-12-2012, 11:57
معدل دیپلم رو چیکار کنم ؟

یادمه برای خودم که میخواستم ثبت نام کنم درباره همچین موردی توی دفترچه توضیح داده بود.

pejmanhemati
14-12-2012, 12:16
یادمه برای خودم که میخواستم ثبت نام کنم درباره همچین موردی توی دفترچه توضیح داده بود.

من چیزی پیدا نکردم .

میگم از چند نفر شنیدم که آخرای بهمن و اوایل اسفند بازم میشه ثبت نام کرد .
درسته ؟

fouad-pes
14-12-2012, 12:29
من چیزی پیدا نکردم .

میگم از چند نفر شنیدم که آخرای بهمن و اوایل اسفند بازم میشه ثبت نام کرد .
درسته ؟

آخ آخ. ببشید اشتباهی راهنماییت کردم. الان دفترچه رو خوندم به این قسمت توجه کن:

توضيح : آن دسته از دانش آموزاني كه در سال سوم نظام جديد آموز ش متوسطه به تحصيل اشتغال دارند و همچنين آن دسته از دارندگان ديپلم
نظام جديد آموزش متوسطه كه وارد دوره پيش دانشگاهي نشده اند و يا به صورت داوطلب ، براي دوره پيش دانشگاهي ثبت نام ننموده اند،
چنانچه در آزمون ثبت نام و شركت نمايند به عنوان متخلف تلقي و برابر قانون تقلب و تخلف با آنان رفتار خواهد شد.

پس ثبت نام نکن.
برای این داوطلبان یه مدت زمانی برای ثبت نام گذاشتن:

ثبت نام آن دسته از داوطلباني كه ديپلم خود را در سال 1384 و بعد از آن اخذ نمود ه اند و اطلاعات آنان در فايل آموزش و پرورش وجود نداشته و يا ناقص بوده است. 91/11/30 لغایت 91/12/3
تا اون موقع اگه دیپلم بگیری و پیش دانشگاهی ثبت نام کنی، میتونی توی کنکور ثبت نام کنی. در ضمن تمام درسای پیش رو هم تا پایان شهریور هر جوری شده پاس کنی.
موفق باشی

pejmanhemati
14-12-2012, 12:36
آخ آخ. ببشید اشتباهی راهنماییت کردم. الان دفترچه رو خوندم به این قسمت توجه کن:

توضيح : آن دسته از دانش آموزاني كه در سال سوم نظام جديد آموز ش متوسطه به تحصيل اشتغال دارند و همچنين آن دسته از دارندگان ديپلم
نظام جديد آموزش متوسطه كه وارد دوره پيش دانشگاهي نشده اند و يا به صورت داوطلب ، براي دوره پيش دانشگاهي ثبت نام ننموده اند،
چنانچه در آزمون ثبت نام و شركت نمايند به عنوان متخلف تلقي و برابر قانون تقلب و تخلف با آنان رفتار خواهد شد.

پس ثبت نام نکن.
برای این داوطلبان یه مدت زمانی برای ثبت نام گذاشتن:

ثبت نام آن دسته از داوطلباني كه ديپلم خود را در سال 1384 و بعد از آن اخذ نمود ه اند و اطلاعات آنان در فايل آموزش و پرورش وجود نداشته و يا ناقص بوده است. 91/11/30 لغایت 91/12/3
تا اون موقع اگه دیپلم بگیری و پیش دانشگاهی ثبت نام کنی، میتونی توی کنکور ثبت نام کنی. در ضمن تمام درسای پیش رو هم تا پایان شهریور هر جوری شده پاس کنی.
موفق باشی

آخ دستت درد نکنه ... خیلی آقایی
دمت گرم .... داشتم سکته میکردم

واقعا ممنونم

Nocturne
14-12-2012, 16:31
دوست من بهتر میبود در کنار رشته اصلی خود هنر را هم انتخاب میکردید و در هر دو گروه شرکت میکردید.
با توجه به اینکه مباحث گروه هنر کاملا جدا و نیاز به مطالعه تخصصی داره باید وقت مناسبی را براش بزارید
موفق باشید
این رو که میدونم! تمام وقتم روبرای هنر وقف میکنم! از نظر قانونی پرسیدم. آیا مشکلی پیش نمیاد در ثبت نام ؟؟

کنکور ازاد و سراسری یکی شد دقت کن:

ثبت نام آزمون سراسری سال 1392 (شامل دوره های با آزمون تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اعم از دولتی ، پیام نور ، دانشگاه آزاد اسلامی ، و موسسات غیر انتفاعی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ئه ینی الان از همین azmoon.net ثبت نام کرد؟؟
ولی اینکه زده کارشناسی ناپیوسته . ؟

مهلت همون تا 25 ام هست؟

Nocturne
14-12-2012, 17:43
این رو که میدونم! تمام وقتم روبرای هنر وقف میکنم! از نظر قانونی پرسیدم. آیا مشکلی پیش نمیاد در ثبت نام ؟؟

از سیستم پاسخگویی خود سنجش پرسیده بودم الان دیدم جواب دادن و گفته اصلی رو ریاضی بزنم و هنر رو علاقمندی
پس باید یه کارت 10 تومنی دیگه بخرم دیگه؟ رفتم تو قسمت خرید کارت اعتباری هرکاری میکنم میزنه خطا! مجدد تلاش کنید !
(منظورم قبل از ورود به صفحه بعدش هست که بانک رو انتخاب میکردیم همون قسمتی کارت مورد نظر و تعدادش رو میزنی و پایینشم اسم وفامیل و شماره تلفن و کد امنیتی داره! این چیش مشکل داره که خطا میده؟)

alone one
14-12-2012, 18:49
آخ دستت درد نکنه ... خیلی آقایی دمت گرم .... داشتم سکته میکردم واقعا ممنونم دوست عزیز واسه ثبت نام نگران نباش،احتمال خیلی زیاد تو اسفندم دوباره میتونی ثبت نام کنی فقط تو این مدت هم از سازمان سنجش و هم مدرسه ای که میخوای پیشو (سال چهارم) توش بگذرونی شرایطتو پیگیری کن،چون اگه اشتباه نکنم نظام ترمی واحدی به سالی واحدی تبدیل شده تو سال چهارم یادت نره حتما از سنجش مشکلتو پیگیری کنی

Amir homayun
14-12-2012, 18:57
اقا چرا نمیشه کارت دانشگاه پیام نور رو خرید اینترنتی کرد پیغام خطا میده !

fouad-pes
14-12-2012, 19:40
از سیستم پاسخگویی خود سنجش پرسیده بودم الان دیدم جواب دادن و گفته اصلی رو ریاضی بزنم و هنر رو علاقمندی
پس باید یه کارت 10 تومنی دیگه بخرم دیگه؟ رفتم تو قسمت خرید کارت اعتباری هرکاری میکنم میزنه خطا! مجدد تلاش کنید !
(منظورم قبل از ورود به صفحه بعدش هست که بانک رو انتخاب میکردیم همون قسمتی کارت مورد نظر و تعدادش رو میزنی و پایینشم اسم وفامیل و شماره تلفن و کد امنیتی داره! این چیش مشکل داره که خطا میده؟)

توی صفحه قبل هم گفتم برای منم این پیغام میاد. از صبح تا حالا دارم امتحان میکنم

alavi71
14-12-2012, 20:04
اقا چرا نمیشه کارت دانشگاه پیام نور رو خرید اینترنتی کرد پیغام خطا میده !

احتمالا به علت شلوغی سرور باشه ...

Nocturne
14-12-2012, 20:22
ئه ینی الان از همین azmoon.net ثبت نام کرد؟؟
ولی اینکه زده کارشناسی ناپیوسته . ؟

مهلت همون تا 25 ام هست؟

کسی نمیدونه؟ الان من باید برای آزاد کاری انجام بدم یا همون ثبت نام سراسریم بسه؟

alone_boy
14-12-2012, 21:59
سلام
مهلت ثبت نام تا ساعت 24 فرداست؟

Noghabyte
14-12-2012, 22:12
سلام دوستان. به نظرتون محل برگزاری کنکور رو از رو آدرس تعیین میکنن یا این که بستگی به محل تحصیل دوره دبیرستان و پیش داره؟

POROMA2008
15-12-2012, 00:16
من میخوام برم رشته ربان خارجیبرای کنکور سراری باید دوتا10300 بخرم یا 1 کافیه

یه رشته ربان انگیسی جز رشته های بذون کنکور هست یا نه

M A M M U T
15-12-2012, 00:31
سلام دوستان. به نظرتون محل برگزاری کنکور رو از رو آدرس تعیین میکنن یا این که بستگی به محل تحصیل دوره دبیرستان و پیش داره؟
هیچ ارتباطی به آدرس نداره.....معمولا بستگی به محل تحصیل داره....ما خونمون تا محل آزمون در حدود 30 کیلومتر فاصله داشت! احتمال خیلی زیاد با همکلاسی هاتون در یک حوزه هستید....

looker
15-12-2012, 08:14
چند سوال زیست:

یه فعالیت هس که شکل داده تا آمینواسیدای کراتین رو پیدا کنیم. اینا رو لازمه حفظ کرد؟

فصل 1 پیش خیلی سخت نیس؟
تا الان 20 ساعت وقت گذاشتم تا برام جا بیفته هنوزم یکم میلنگم. اونم با این وضع کمبود وقت و عقب افتادگی شدید

ص9 کتاب نوشته rna پلی مراز ii رونویسی پیش سازهای mrna ها و نیز برخی rna های کوچک را انجام میدهند.
rna پلی مراز iii رونویسی ژن های trna ها و نیز برخی rna های کوچک را کاتالیز میکند.

کلی سوال دارم ازش:
پیش ساز منظور همون ژنه؟
rna کوچک؟ یعنی غیر از rrna و trna و mrna ، آر ان آ دیگه ای هم وجود داره؟ کارشون چیه؟ و هر توضیحاتی که لازم میدونید درموردشون
یعنی انجام دهنده رونویسی trna نیست و سرعت بخشه به رونویسی؟

roshan me plzzz!

هیچکی جوابمو نداد :(

emad91
15-12-2012, 08:29

ببین من هنوز خودم این فصل زیست پیش رو نخونم یعنی دو سال پیش که کنکور دادم خوندم الان هنوز نرفتم سمتش یادم نیست درست حسابی که جواب بدم اما می خواستم یه نکته بگم زیست مثل یه زنجیره مطالبش بهم وصلن باید از پایه بلد باشی تا بتونی این رو کامل بفهمی
البته فصل 1 زیست پیش یکم سخت هست اما نه اون حدی که بگی گنگ و ... گفتم که مشکل از این که خیلی از مفاهیم پایه رو شاید هنوز نمی دونی

ungodly
15-12-2012, 12:10
بعضیا میگنبرا دینی بعد عید باید تست بزنی.فعلا کتاب فول بشی درسته ؟

Gazmali
15-12-2012, 13:11
دوستان زمان ثبت نام تموم شده ؟

M A M M U T
15-12-2012, 13:36
اینم پاسخ شما:

چند سوال زیست:

مواد موجود در محل حداقل و بعضی از غنی شده ها رو باید حفظ باشید اما کامل رو لازم نیست....
اون توالی کراتین هم لازم نیست فظ کنین...فقط بدونین که کراتین تک رشته ای هست.و کارش رو هم بدونین (که در برخی سلول های پوست فعاله)

فصل 1 پیش خیلی سخت نیس؟

جزو بخش های فهمیدنی زیست پیشه و البته یکی از سخت ترین فصل هاش...فصل یک و دو رو که رد کنین کنید بقیش چیزی نداره.

فصل یک پیش رو فقط با تست زیاد میشه مسلط شد....

نخیر اینطوری نیست...فقط فصل 1 و 2 یه ذره درگیری داره...البته فصل فتوسنتز و اینا هم فصل سختی محسوب میشه....بقیش دیگه حفظیه...

ص9 کتاب نوشته rna پلی مراز ii رونویسی
پیش سازهای mrna ها و نیز برخی rna های کوچک را انجام میدهند.

کلی سوال دارم ازش:
پیش ساز منظور همون ژنه
بله منظور همون ژنه (dna)

یعنی انجام دهنده رونویسی trna نیست و سرعت بخشه به رونویسی
بله rna کوچک یکی دیگه از انواع rna هاست.اسمش هم SRNA هست یعنی SMALL RNA....کارش رو یادم نیست اما لزومی نداره بدونید....

looker
15-12-2012, 14:03
خیلی خیلی ممنون

در مورد کاتالیز هم توضیح میدین؟
دلیل خاصی داشته در مورد rna پلی مراز III بجای "انجام دادن" از کلمه کاتالیز استفاده یا با هم هم معنی ان؟

ungodly
15-12-2012, 15:46
کسی سوال منو جواب نمیده ؟ (بعضیا میگنبرا دینی بعد عید باید تست بزنی.فعلا کتاب فول بشی درسته ؟):n13:

alavi71
15-12-2012, 16:19
کسی نمیدونه؟ الان من باید برای آزاد کاری انجام بدم یا همون ثبت نام سراسریم بسه؟

سلام
اگر کارشناسی نا پیوسته میخواهید امتحان بدهید جدا هست
ولی اگر در سنجش ثبت نام کرده باشید شام کارشناسی پیوسته هم میشه (نه نا پیوسته)
موفق باشید

alavi71
15-12-2012, 16:20
کسی سوال منو جواب نمیده ؟ (بعضیا میگنبرا دینی بعد عید باید تست بزنی.فعلا کتاب فول بشی درسته ؟):n13:

سلام دوست من
به هیچوجه دروس عمومی را برای بعد از عید نگذارید
شما از همین الان تست زنی رو شروع کنید و تستهای مهم و اونهایی که نتونستید جواب بدید رو مشخص کنید تا بعد از عید برنامه سبکتری داشته باشید

alavi71
15-12-2012, 16:25
دوستان زمان ثبت نام تموم شده ؟

تا ساعت 24 امشب مهلت داشت
که البته تا روز 2 شنبه تمدید شد
موفق باشید

Nocturne
15-12-2012, 16:49
سلام
اگر کارشناسی نا پیوسته میخواهید امتحان بدهید جدا هست
ولی اگر در سنجش ثبت نام کرده باشید شام کارشناسی پیوسته هم میشه (نه نا پیوسته)
موفق باشید
سیستم پاسخگویی سنجش این پاسخ رو داده

چنانچه درازمون سراسری سال 92 شرکت نموده اید نیازی به ثبت نام مجدد برای دانشگاه ازاد نمی باشد با تشکر

+
چیزی که با عنوان آزمون مشترک در azmoon.net ازش نام برده شده همین برای کارشناسی ناپیوسته س.
آزمون مشترک کارشناسی ناپیوسته آزاد اسلامی و سازمان سنجش

LΩRD
15-12-2012, 16:54
دوستان من کنکور 91 شرکت کردم و شبانه قبول شدم و الان دانشجوام
میخام دوباره واسه 92 بخونم
میخاستم ببینم کتاب های رشته ی ریاضی چقدر تغییر کرده ؟
ممنون میشم اگه دقیقا توضیح بدید

A/|\IR
15-12-2012, 17:14
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاريخ برگزاري آزمون سراسري سال 1392
براساس استعلام و كسب نظر از وزارت كشور، برگزاري يازدهمين دوره انتخابات رياست محترم جمهوري اسلامي ايران در روز جمعه 1392/3/24 در سراسر كشور برگزار خواهد شد و براساس مواد 13 و 14 قانون انتخابات رياست جمهوري، چنانچه در مرحله اول براي هيچ يك از داوطلبان اكثريت مطلق حاصل نگردد، انتخابات مرحله دوم در روز جمعه هفته بعد انجام مي­گيرد.
با توجه به مراتب فوق آزمون سراسري سال 1392 ان­شاءا... در صبح و بعدازظهر روزهاي پنج­شنبه 1392/4/6، جمعه 1392/4/7 و صبح شنبه 1392/4/8 برگزار خواهد شد.

a6543210
15-12-2012, 20:12
آقا یه سوال
j, شهر خودمون الان دانشگاه آزاد رشته مورد نظر منو داره.حالا اگه بخوام سال دیگه مهر برم بخونم تو مقطع کارشناسی پیوسته.به نظرتون لازمه الان من تو سایت سنجش ثبت نام کنم یا نه؟یا لازم نیست و سال دیگه راحت مهر می رم ثبت نام می کنم تو دانشگاه و می رم سر کلاس؟ممنون می شم راهنمایی کنید

alone one
15-12-2012, 21:11
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاريخ برگزاري آزمون سراسري سال 1392

براساس استعلام و كسب نظر از وزارت كشور، برگزاري يازدهمين دوره انتخابات رياست محترم جمهوري اسلامي ايران در روز جمعه 1392/3/24 در سراسر كشور برگزار خواهد شد و براساس مواد 13 و 14 قانون انتخابات رياست جمهوري، چنانچه در مرحله اول براي هيچ يك از داوطلبان اكثريت مطلق حاصل نگردد، انتخابات مرحله دوم در روز جمعه هفته بعد انجام مي­گيرد.
با توجه به مراتب فوق آزمون سراسري سال 1392 ان­شاءا... در صبح و بعدازظهر روزهاي پنج­شنبه 1392/4/6، جمعه 1392/4/7 و صبح شنبه 1392/4/8 برگزار خواهد شد.

از اولم معلوم بود تاریخ انتخابات،من نمیدونم چرا امسال انداختن آخر خرداد!
من که تو هیچ موسسه ای نیستم ولی احتمالا برنامه اونارم واسه چندمین بار تغییر داده این کاراشون!

M A M M U T
15-12-2012, 21:51
خیلی خیلی ممنون

در مورد کاتالیز هم توضیح میدین؟
دلیل خاصی داشته در مورد rna پلی مراز III بجای "انجام دادن" از کلمه کاتالیز استفاده یا با هم هم معنی ان؟
والله بعید میدونم تفاوتی داشته باشه این بیشتر به خاطر تفاوت ترجمه هاست...زیاد درگیر اینچیزا نشید....

شوخی کردن باهاتون.... یکی از راه های فول شدن کتاب تست زدنه.با تست زدن شما بیشتر با نکات ریز کتاب دینی آشنا میشید....شما از همین حالا هم تست بزن هم کتاب رو بخون....

alavi71
15-12-2012, 22:15
سیستم پاسخگویی سنجش این پاسخ رو داده

چنانچه درازمون سراسری سال 92 شرکت نموده اید نیازی به ثبت نام مجدد برای دانشگاه ازاد نمی باشد با تشکر

+
چیزی که با عنوان آزمون مشترک در azmoon.net ازش نام برده شده همین برای کارشناسی ناپیوسته س.

آزمون مشترک کارشناسی ناپیوسته آزاد اسلامی و سازمان سنجش

ازمون مشترک سنجش شامل کارشناسی نا پیوسته نیست...
و کارشناسی ناپیوسته الان در سایت ازمون دانشگاه ازاد ثبت نام میشه نه در سایت سنجش

alavi71
15-12-2012, 22:16
آقا یه سوال
j, شهر خودمون الان دانشگاه آزاد رشته مورد نظر منو داره.حالا اگه بخوام سال دیگه مهر برم بخونم تو مقطع کارشناسی پیوسته.به نظرتون لازمه الان من تو سایت سنجش ثبت نام کنم یا نه؟یا لازم نیست و سال دیگه راحت مهر می رم ثبت نام می کنم تو دانشگاه و می رم سر کلاس؟ممنون می شم راهنمایی کنید

سلام
خب امسال به علت ادغام ازمون سراسری و ازاد
اگر قصد ورود به دانشگاه ازاد را دارید باید در سایت سنجش ثبتنام کنید ...
موفق باشید

775e
15-12-2012, 22:18
سلام دوستان جدیدا اعلام شده که میخوان دوباره تاریخ کنکور و عوض کنن.
:n17::n17:

alavi71
15-12-2012, 22:21
سلام دوستان جدیدا اعلام شده که میخوان دوباره تاریخ کنکور و عوض کنن.
:n17::n17:

سلام دوست من
در اطلاعیه جدید سنجش
با یک هفته تاخیر به انجام میرسد.
و در تاریخ 6-7-8 تیرماه خواهد بود ...

A/|\IR
16-12-2012, 00:52
دوستان تا حالا آزاد ثبتنام نکردماز کجا باید ثبت نام کنم تو سنجش جایی رو ندیدم

Noghabyte
16-12-2012, 11:23
هیچ ارتباطی به آدرس نداره.....معمولا بستگی به محل تحصیل داره....ما خونمون تا محل آزمون در حدود 30 کیلومتر فاصله داشت! احتمال خیلی زیاد با همکلاسی هاتون در یک حوزه هستید....شرمنده ولی خودم جوابمو پیدا کردم. حواسم به بند 27 فرم ثبت نام کنکور نبود. تو این بند نوشته کد استان و بخش محل "اقامت" برای تعیین حوزه امتحانی. اصلا ربطی به محل تحصیل نداره، محل تحصیل فقط برای تعیین سهمیه مناطق هست.

alavi71
16-12-2012, 14:19
دوستان تا حالا آزاد ثبتنام نکردماز کجا باید ثبت نام کنم تو سنجش جایی رو ندیدم

ثبتنام در کنکور در سایت سنجش
شامل سراسری و ازاد هست

A/|\IR
16-12-2012, 15:49
ثبتنام در کنکور در سایت سنجش
شامل سراسری و ازاد هست

من یه کارت برای سراسری گرفتم یه کارت برای آزاد الان فقط یکی از کارتا رو مصرف کردم با اون یکی کارت که برای آزاده بازم همونجا ثبت نام کنم؟
یعنی دو بار؟

emad91
16-12-2012, 19:00
من یه کارت برای سراسری گرفتم یه کارت برای آزاد الان فقط یکی از کارتا رو مصرف کردم با اون یکی کارت که برای آزاده بازم همونجا ثبت نام کنم؟
یعنی دو بار؟

من که کارتی برای آزاد ندیدم کلا دو نوع کارت بود دیگه یکی برای ثبت نام در آزمون سراسری که 10600 بود و یکی هم مربوط به علاقه مندی پیام نور و ... که 6 تومن بود حدودا ؟
این کارت برای ازاد منظورت چیه ؟؟

A/|\IR
16-12-2012, 19:12
من که کارتی برای آزاد ندیدم کلا دو نوع کارت بود دیگه یکی برای ثبت نام در آزمون سراسری که 10600 بود و یکی هم مربوط به علاقه مندی پیام نور و ... که 6 تومن بود حدودا ؟
این کارت برای ازاد منظورت چیه ؟؟

همون کارت سراسری منظورمه
حالا برای ازاد باید چی کار کنم؟

Xeoc
16-12-2012, 19:41
42- علاقمند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی-غیرانتفاعی می باشم ▢

ببخشید این گزینه شامل دانشگاه آزاد هم میشه ؟

یه سوال دیگه؛ اصلا این آزمون شامل متقاضیان کارشناسی پیوسته میشه آیا؟:n13:

Xeoc
17-12-2012, 12:56
سوال بالا رو کسی پاسخ نمیده؟ اگه میشه بگید برای دانشگاه ازاد باید یه کارت ثبت نام دیگه بگیرم (5800 تومنیه رو باید بگیرم برای ازاد؟) یا نه؟ من زیاد سر درنمیارم . برای خودم نمی خوام ثبت نام کنم.

Mahdi/s
17-12-2012, 13:59
ســـلام....

ویرایش.....
حل شد...//

alone_boy
17-12-2012, 21:10
سلام
من امسال رفتم دانشگاه آزاد ولی انصراف دادم،لازم بود که حتما تیک دانشجوی انصرافی رو بزنم؟

alavi71
17-12-2012, 21:39
یعنی دو بار؟

سلام
همون کارت سراسری رو که گرفتید به منزله ثبتام در ازاد هم هست
موفق باشید

m@ximus
17-12-2012, 22:42
ببخشید کسی که گروه زبان خارجی ثبت نام میکنه چه فرقی داره با منی که زبان تخصصی رو علاقه مندی زدم ؟ ( از امتیاز خاصی برخوردار میشه ؟)
ممنون

Alireza SM
17-12-2012, 23:10
ببخشید کسی که گروه زبان خارجی ثبت نام میکنه چه فرقی داره با منی که زبان تخصصی رو علاقه مندی زدم ؟ ( از امتیاز خاصی برخوردار میشه ؟)
ممنون

نه جفتتون کنکور زبان شرکت میکنین و یه کنکور میدین با یه نوع سوال. هیچ برتری هم کسی به کسی نداره

mohsen137
18-12-2012, 01:24
سلام-من سال دومیه که میخوام کنکور بدم-اگه از دوهفته ی بعد روزی 10 ساعت بخونم میتونم جمعش کنم-رشتم ریاضیه-خیلی خیلی ناامیدم:n28:

alone one
18-12-2012, 02:06
سلام-من سال دومیه که میخوام کنکور بدم-اگه از دوهفته ی بعد روزی 10 ساعت بخونم میتونم جمعش کنم-رشتم ریاضیه-خیلی خیلی ناامیدم:n28:

به ساعت نیس که عزیز
رفیق من که سال پشت کنکوری بودو اینجا پست میذاشت میگفت بیشتر از 8ساعت در روز نخونده بوده ولی الان بهترین دانشگاه مهندسی ایران قبول شده
ولی خوب پیوسته درس میخوند
منم پیشنهاد میکنم ساعت بالا واسه خودت درنظر نگیری که حتما باید مثلا n ساعت درس بخونی ولی خوب هرچی ساعت بیشتر(منتها با بازدهی)بهتر،15ساعتم میتونی با بازدهی بخونیم خوبه،8ساعتم با بازدهی خوبه

emad91
18-12-2012, 14:19
دوستان تجربی من یه سوالی برام پیش اومده
این که میگه آنزیم هایی که در غشای اندامک ها جای گرفته اند یعنی داخل خود غشا هستند یا داخل اندامکی که توسط غشا احاطه شده ؟
مثلا کاتالاز درون غشای پراکسی زوم هست یا داخل خود پراکسی زوم ؟؟

looker
19-12-2012, 09:24
حسابی از برنامه عقبم. یعنی ریاضی فیزیک و عربی رو تقریبا نخوندم
تو بودجه بندی کانون از فصلای زیست دیدم که فصل 3و4 زیست پیش طی 6 سال گذشته تو کنکور تقریبا هیچ سوالی نیومده. که خیلی عجیب بود برام.
بنظرتون الان ردش کنم اگه بعدا وقت شد بخونمشون؟
پیش نیاز فصلای جلوتر نیستن؟ (بجز بخش انتخاب طبیعی برای ژنتیک جمعیت)؟

بنظرتون ژنتیک مندلی رو هم فعلا بیخیال شم؟
آخه از یکی شنیدم برای تسلط روش خیلی وقت لازمه و همون وقتو باهاش میشه دو سه تا فصل آسونتر زیستا مسلط شد که مجموعا تعداد تستاشون تو کنکور شاید بیشترم باشه یا اینکه ریاضی و فیزیک رو باهمین زمان تقویت کرد.

چندتا سوالم از ژنتیک جمعیت دارم. ژنتیک مندلی پیش نیازشه؟ فصل آسونیه یا مثل ژنتیک سوم سخته؟

مرسی

Alireza SM
19-12-2012, 11:17
تو بودجه بندی کانون از فصلای زیست دیدم که فصل 3و4 زیست پیش طی 6 سال گذشته تو کنکور تقریبا هیچ سوالی نیومده. که خیلی عجیب بود برام.

آخه از یکی شنیدم برای تسلط روش خیلی وقت لازمه و همون وقتو باهاش میشه دو سه تا فصل آسونتر زیستا مسلط شد که مجموعا تعداد تستاشون تو کنکور شاید بیشترم باشه یا اینکه ریاضی و فیزیک رو باهمین زمان تقویت کرد.

چندتا سوالم از ژنتیک جمعیت دارم. ژنتیک مندلی پیش نیازشه؟ فصل آسونیه یا مثل ژنتیک سوم سخته؟

مرسی

فصل 3 برای سال های 88 و 89 سوال اومده بود. فصل 4 هم برای خارج از کشور سوال ازش مطرح شده بوده پارسال و قبل از اون. احتمال این که برای امسال سوال ازشون بیاد خیلی زیاده. اگه ژنتیک مندلی اصلا هیچی نمیفهمی بیخیالش شو به شرطی که میوز و میتوز و ... رو خوب فراگرفته باشی. ولی اگه میفهمی و فقط نکته های تست های مفهومی و سختش رو درک نمیکنی سعی کن همون مفاهیم اولیه فنوتیپ الل های غالب و مغلوب و ... رو خوب متوجه بشی تا اگه سوال آسون ترکیبی ازش در مورد بیماری ها و ... اومد از دست ندیش.

برای ژنتیک جمعیت باید ژنتیک مندل و رابطه الل ها و بیماری ها و آمار مربوط به درصدهای اونها رو خوب بلد باشی به نوعی میشه گفت که بخش عمده ای از ژنتیک جمعیت؛ یه قسمتی از کاربرد ژنتیک مندلی هست.

M A M M U T
19-12-2012, 13:09

مرسی
فصل چهارم شاید تو کنکور ازش نیاد (تا حالا من ندیم که اومده باشه به خاطر مبحث داروین و این قضایا) اما باید خونده بشه چون بعدا تو فصل رفتار باید مفاهیمش رو بلد باشی.....
برای ژنتیک جمعیت شما باید ژنتیک مندلی رو بلد باشی ..... ژنتیک جمعیت یه مبحث مفهومیه و سوالاش اغلب با فرمول حل میشه.....

_Nader_
19-12-2012, 15:24
آرزوهــای دو عــالــم دستــگـاه از كــف خـاكـم غبـاری بیش نیست
معنی و مفهوم این بیت چیه؟یه نفر توضیح بده لطفا:n13:

RezaPhoenix
19-12-2012, 18:00
سلام می خواستم بدونم که من طبق این برنامه که دارم پیش می رم تا ۱۷ خرداد دو دور تمامه کتابامو با تست می خونم بعدشم می خوام یک روز نه یک روز تو خونه ازمون بدم حالا خواهشا اگه میشه بگید این برنامه برای رتبه زیر ۲۰۰ تجربی کافیه یا نه? خواهشا بگید .ترس اومده سراغم که یه وقت با این برنامه نشه. در ضمن حدودا هم هفته ای ۶۱ ساعت وقت براش می زارم ممنون میشم اگه جواب بدید:n16:

alicpu
19-12-2012, 19:18
بچه ها لطفا اين برنامه كانون را كه دارند يك جا سيو بكنند و ادرسش را به من بدهند من دانلود بكنم رشته ام رياضي هست .
چون هيچ جا نيستم . لطفا بدهيد با تشكر

M A M M U T
19-12-2012, 21:37
سلام می خواستم بدونم که من طبق این برنامه که دارم پیش می رم تا ۱۷ خرداد دو دور تمامه کتابامو با تست می خونم بعدشم می خوام یک روز نه یک روز تو خونه ازمون بدم حالا خواهشا اگه میشه بگید این برنامه برای رتبه زیر ۲۰۰ تجربی کافیه یا نه? خواهشا بگید .ترس اومده سراغم که یه وقت با این برنامه نشه. در ضمن حدودا هم هفته ای ۶۱ ساعت وقت براش می زارم ممنون میشم اگه جواب بدید:n16:
1-اولا 17 خرداد دیره ...شما باید تا 7 خرداد کاراتون تموم شده باشه و بعد از اون یک روز در میان یا دو روز در میان آزمون بدید....
2-دوما شما لازم نیست همه ی کتابا رو دو دور بخونید...بلکه باید بعضی فصل ها که مهم هستن رو مثلا 5 دفعه بخونین بعضی دیگه رو یه بار هم کافیه.....مثلا شما فصل آغازیان زیست رو میخواین فقط دو بار بخونین؟؟؟!!!
3-تا ماه آخر کنکور به هیچ وجه نمیشه رتبه رو پیشبینی کرد....این برنامه که گفتید خیلی کلی بود..... باید جزئی تر در مورد برنامتون بحث بشه....اما اگه همین الآن دارید هفته ای 61 ساعت درس میخونید نشون میده میده که خیلی اراده دارید.... پس نگران نشید.....
سوالی بود در خدمتم

بچه ها لطفا اين برنامه كانون را كه دارند يك جا سيو بكنند و ادرسش را به من بدهند من دانلود بكنم رشته ام رياضي هست .
چون هيچ جا نيستم . لطفا بدهيد با تشكر

emad91
19-12-2012, 22:46
من دوباره بی انگیزه شدم
یه مدت خیلی عالی می خوندم حتی چند روز پشت سر هم بالای 10 ساعت بودم
چی کار کنم ؟

alone one
20-12-2012, 00:12
دوستان کتابای آموزش دیفرانسیل تو مباحث و فصلایی که با حسابان مشترکه،انقد خوب توضیح دادن که این سر فصلارو فقط تو یه کتاب(یعنی همون کتاب پیش)فقط خوند؟یا نه باید حتما پیش زمینه(همون خوندن کتاب حسابان)داشت؟
لطفا دوستانی که آگاهی دارن بطور کامل یه راهنمایی کنن

Gita
20-12-2012, 10:57
1-اولا 17 خرداد دیره ...شما باید تا 7 خرداد کاراتون تموم شده باشه و بعد از اون یک روز در میان یا دو روز در میان آزمون بدید....
2-دوما شما لازم نیست همه ی کتابا رو دو دور بخونید...بلکه باید بعضی فصل ها که مهم هستن رو مثلا 5 دفعه بخونین بعضی دیگه رو یه بار هم کافیه.....مثلا شما فصل آغازیان زیست رو میخواین فقط دو بار بخونین؟؟؟!!!

1- اگر تا اون موقع مباحثی باقی مانده بود چه باید کرد؟
باید فقط خوانده شده ها را جمع بندی کرد؟ نمیشه در کنارش مطالب جدید خوند؟ یا حداقل در درس های حفظی بعد آزمون گرفتن کنکورهای قبلی نکات پاسخنامه تست های مربوط به بخش های نخونده رو یاد
گرفت؟
2- بنظر من هم دو دور خوندن کمه! حتی برای فصلهای ساده مثلا من یک بار اوایل تابستان و یک بار هم مهرماه فصل ایمنی رو خوندم. همون زمان هم تست ها رو خوب جواب میدادم. اما الان شاید 40% مطالب از خاطرم رفته.
و اصولا کسی که هفته ای 60 ساعت مطالعه داره راحت میتونه 4-5 بار بخونه.
اما دو دور خوندن برای درسای عمومی کفایت میکنه.

من دوباره بی انگیزه شدم
چی کار کنم ؟

به لذت موفقیت فکر کن...

M A M M U T
20-12-2012, 11:24
1- اگر تا اون موقع مباحثی باقی مانده بود چه باید کرد؟
باید فقط خوانده شده ها را جمع بندی کرد؟ نمیشه در کنارش مطالب جدید خوند؟ یا حداقل در درس های حفظی بعد آزمون گرفتن کنکورهای قبلی نکات پاسخنامه تست های مربوط به بخش های نخونده رو یاد
گرفت؟
2- بنظر من هم دو دور خوندن کمه! حتی برای فصلهای ساده مثلا من یک بار اوایل تابستان و یک بار هم مهرماه فصل ایمنی رو خوندم. همون زمان هم تست ها رو خوب جواب میدادم. اما الان شاید 40% مطالب از خاطرم رفته.
و اصولا کسی که هفته ای 60 ساعت مطالعه داره راحت میتونه 4-5 بار بخونه.
اما دو دور خوندن برای درسای عمومی کفایت میکنه.

به لذت موفقیت فکر کن...
1-این روشی که من میگم روش قلمچی هست...خیلی ها روش های دیگه رو هم اجرا کردن و جواب گرفتن...اما روش استاندارد قلمچی اینه که در زیر توضیح میدم (من خودم اجرا کردم و خوب بود...بچه های سایر موسسات هم کم و بیش همین روش رو میرن)
شما باید تا حدود 1 ماه به کنکور مانده هرچیزی که جدید هست رو بخونید.....اگه تونستید که خیلی خوش به حالتون میشه ...اگر هم نتونستید اتفاقی نیافتاده چون هیچ کس نمیتونه :دی
تو اون یک ماه شما هر دو روز یا سه روز یکبار از خودتون کنکور های سال های گذشته رو میگیرید (از سال 85 به این سمت)
هر بار که امتحان میدید یه سری سوال سفید یا نزده دارید...میرید مبحث اون سوالی که بلد نبودید رو مشخص میکنید و اون مبحث رو "کامل " مطالعه میکنید(کاری به پاسخ اون سوال نداشته باشید باید کل مبحث خونده بشه...مثلا اگه از فصل آغازیان تو اون کنکور یه سوال اومد و شما بلد نبودید باید برید کل آغازیان رو بخونید)
تو یک ماه آخر عملا خوندن فصل جدید به هیج دردی نمیخوره مگر اینکه فصلش خیلی مهم باشه که پیشنهاد میکنم هیچ فصل مهمی رو تا اون زمان نخونده نزارید.....
در ماه آخر شما باید یک درس اختصاصی و یک درس عمومی که خیلی نمره ی بالایی داره انتخاب کنید و اون درس رو "به صورت کامل" مططالعه کنید..... درس عمومی که مشخصه : دینی با ضریب 3(عده ای میرن ادبیات میخونن که پیشنهاد نمیکنم چون ادبیات خیلی شانسیه ...ممکنه سخت بیاد ،یا مثلا قسمت های حفظیش نیاد)
درس اختصاصی :اگه تجربی هستید زیست رو پیشنهاد میکنم یا در درجه دوم شیمی....
این روشی که توضیح دادم چند نکته ی خوب داره:
احتمالا اوایل اجرای طرح شما فک میکنید هیچی یادتون نمونده در حالی کاملا اشتباهه ...شما دقیقا مباحثی باید بلد باشید رو یاد گرفتید.....بسیاری از مباحثی که شما الآن دارید تو قلمچی یا گزینه دو امتحان میدید اصلا تو کنکور نمیاد....تیپ سوالات کنکور همیشه یکسان بوده....اون یک ماه آخر شما فقط روی مباحثی تمرکز میکنید که بارها تو کنکور تکرار شده...

پس تاکید میکنم ماه آخر وقتی برای مطالب جدید نیست.....مطالب مهم رو تا قبل از ماه آخر بخونید.....

این روش کلیت مسیر حرکت شما رو مشخص میکنه...شما میتونید یه سری جزییات به ابتکار خودتون بهش اضافه کنید....
(البته من خودم شاید کل ادبیات رو ماه آخر خوندم :دی و آخرش هم 69 درصد زدم :دی ولی اگه ادبیات رو قبلا خونده بودم شاید وقت بیشتری برای سایر درس ها داشتم... اما اون ماه آخر مطلب جدید خوندن خیلی از آدم وقت میگیره..... اکید توصیه میکنم حداقل یه بار تمام مطالب رو تا اون زمان بخونید)

من دوباره بی انگیزه شدم
چی کار کنم ؟
والله در این مورد خیلی بحث شده قبلا....این موقع از سال افراد خیلی بی انگیزه میشن....تنها راهش همون امیدواری به آیندس.....انگیزه ایجاد کنید برای خودتون....میتونید یه نصفه روز از هفته رو به خوتون جایزه بدید... تو ی این سه ماه بی حوصلگی خیلی راحت میشه از رقبا جلو افتاد.......

alavi71
20-12-2012, 16:43
آرزوهــای دو عــالــم دستــگـاه از كــف خـاكـم غبـاری بیش نیست
معنی و مفهوم این بیت چیه؟یه نفر توضیح بده لطفا:n13:

دوست من
سعی کنید تاپیک مربوط پست بزنید
: ✔ رفع اشکال سوالات درسی مباحث مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی و کنکوری ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تا جایی که یادم هست
منظورش بی ارزش بودن این دنیا هستو حتی در دنیای دیگر هم بی ارزش هست چرا که هدف بزرگتر او در دنیای دیگر یعنی رسیدن به تنها عشق هست که از همه چیز برتر است

Gita
20-12-2012, 18:01
1-این روشی که من میگم روش قلمچی هست...خیلی ها روش های دیگه رو هم اجرا کردن و جواب گرفتن...اما روش استاندارد قلمچی اینه که در زیر توضیح میدم (من خودم اجرا کردم و خوب بود...بچه های سایر موسسات هم کم و بیش همین روش رو میرن) شما باید تا حدود 1 ماه به کنکور مانده هرچیزی که جدید هست رو بخونید.....اگه تونستید که خیلی خوش به حالتون میشه ...اگر هم نتونستید اتفاقی نیافتاده چون هیچ کس نمیتونه :دی تو اون یک ماه شما هر دو روز یا سه روز یکبار از خودتون کنکور های سال های گذشته رو میگیرید (از سال 85 به این سمت) هر بار که امتحان میدید یه سری سوال سفید یا نزده دارید...میرید مبحث اون سوالی که بلد نبودید رو مشخص میکنید و اون مبحث رو "کامل " مطالعه میکنید(کاری به پاسخ اون سوال نداشته باشید باید کل مبحث خونده بشه...مثلا اگه از فصل آغازیان تو اون کنکور یه سوال اومد و شما بلد نبودید باید برید کل آغازیان رو بخونید) تو یک ماه آخر عملا خوندن فصل جدید به هیج دردی نمیخوره مگر اینکه فصلش خیلی مهم باشه که پیشنهاد میکنم هیچ فصل مهمی رو تا اون زمان نخونده نزارید..... در ماه آخر شما باید یک درس اختصاصی و یک درس عمومی که خیلی نمره ی بالایی داره انتخاب کنید و اون درس رو "به صورت کامل" مططالعه کنید..... درس عمومی که مشخصه : دینی با ضریب 3(عده ای میرن ادبیات میخونن که پیشنهاد نمیکنم چون ادبیات خیلی شانسیه ...ممکنه سخت بیاد ،یا مثلا قسمت های حفظیش نیاد) درس اختصاصی :اگه تجربی هستید زیست رو پیشنهاد میکنم یا در درجه دوم شیمی.... این روشی که توضیح دادم چند نکته ی خوب داره: احتمالا اوایل اجرای طرح شما فک میکنید هیچی یادتون نمونده در حالی کاملا اشتباهه ...شما دقیقا مباحثی باید بلد باشید رو یاد گرفتید.....بسیاری از مباحثی که شما الآن دارید تو قلمچی یا گزینه دو امتحان میدید اصلا تو کنکور نمیاد....تیپ سوالات کنکور همیشه یکسان بوده....اون یک ماه آخر شما فقط روی مباحثی تمرکز میکنید که بارها تو کنکور تکرار شده... اوه! یعنی اگر 15 تا زیست غلط و نزده داشته باشیم باید 10-15 فصل رو در دو سه روز مرور کرد و به همین ترتیب برای درسای دیگر؟ و در کنارش یک درس اختصاصی و یک عمومی رو هم یک دور در اون یک ماه خوند؟ حجم کار خیلی بالاست! شما تونستید اینو اجرا کنید؟
(البته من خودم شاید کل ادبیات رو ماه آخر خوندم :دی و آخرش هم 69 درصد زدم :دی ولی اگه ادبیات رو قبلا خونده بودم شاید وقت بیشتری برای سایر درس ها داشتم... اما اون ماه آخر مطلب جدید خوندن خیلی از آدم وقت میگیره..... اکید توصیه میکنم حداقل یه بار تمام مطالب رو تا اون زمان بخونید) من در کنکور قبلیم تا شب کنکور داشتم مطلب جدید میخوندم! یعنی از مرور و جمع بندی و آزمون گیری هیچ خبری نبود :دی
اتفاقا منم بد نتیجه نگرفتم، تقریبا 90% اونچه خونده بودم رو تونستم در کنکور جواب بدم. فقط مشکل این بود که بیخیال و درس نخون بودم و درس خوندن رو 2ماه مونده به کنکور شروع کرده بودم! بنابراین چندتا درس نخونده یا نصفه داشتم ولی اون هایی رو که کامل خوندم با درصدای 70 -80 جواب دادم.
ولی امسال سعی میکنم از این روش استفاده کنم. البته اگر دلم طاقت بیاره که بیخیال نخونده ها بشم چون حجمشون احتمالا زیاد باشه!
نمیدونم چرا حس میکنم امسال با اینکه بیشتر میخونم نتیجه ام از اون زمان که درس نخون بودم بدتر خواهد شد. فکر میکنم چون اون زمان مدرسه ای بودم و تمام این درس ها طی سال های گذشته در ذهنم نقش بسته بود و اگرم خونه درس نمیخوندم خواسته یا ناخواسته! تو مدرسه یه چیزایی مرور میشد و یاد میگرفتم. اما الان چندین سال گذشته و هیچ ذهنیتی از درسا ندارم!

bina22
20-12-2012, 18:21
دوستان شرمنده خیلی عذر میخوام ولی این کنکور آزاد کمی منو گیج کرده چنتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید:
1- الان من کنکور سراسری ثبتنام کردم کار دیگه ای واسه آزاد لازم نیست؟
2- آزاد قبلا باید قبل کنکور رشته رو انتخاب میکردیم الانم اونجوریه؟
3- از کجا بفهمم چه رشته ها و داشنگاه هایی کنکورشون حذف شده؟
با تشکر فراوان

M A M M U T
20-12-2012, 18:48
اوه! یعنی اگر 15 تا زیست غلط و نزده داشته باشیم باید 10-15 فصل رو در دو سه روز مرور کرد و به همین ترتیب برای درسای دیگر؟ و در کنارش یک درس اختصاصی و یک عمومی رو هم یک دور در اون یک ماه خوند؟ حجم کار خیلی بالاست! شما تونستید اینو اجرا کنید؟ من در کنکور قبلیم تا شب کنکور داشتم مطلب جدید میخوندم! یعنی از مرور و جمع بندی و آزمون گیری هیچ خبری نبود :دی
اتفاقا منم بد نتیجه نگرفتم، تقریبا 90% اونچه خونده بودم رو تونستم در کنکور جواب بدم. فقط مشکل این بود که بیخیال و درس نخون بودم و درس خوندن رو 2ماه مونده به کنکور شروع کرده بودم! بنابراین چندتا درس نخونده یا نصفه داشتم ولی اون هایی رو که کامل خوندم با درصدای 70 -80 جواب دادم.
ولی امسال سعی میکنم از این روش استفاده کنم. البته اگر دلم طاقت بیاره که بیخیال نخونده ها بشم چون حجمشون احتمالا زیاد باشه!
نمیدونم چرا حس میکنم امسال با اینکه بیشتر میخونم نتیجه ام از اون زمان که درس نخون بودم بدتر خواهد شد. فکر میکنم چون اون زمان مدرسه ای بودم و تمام این درس ها طی سال های گذشته در ذهنم نقش بسته بود و اگرم خونه درس نمیخوندم خواسته یا ناخواسته! تو مدرسه یه چیزایی مرور میشد و یاد میگرفتم. اما الان چندین سال گذشته و هیچ ذهنیتی از درسا ندارم!
خیلی بعیده شما 15 تا سوال از 15 فصل متفاوت غلط داشته باشید.....احتمالا کلا 5-6 فصل میشه....اون 5 فصل رو تو یه نصفه روز میشه جمعش کرد.... در ضمن بعضی غلط هام هست در اثر حواس پرتی و یا اشتباه در خوندن سوال و.... پیش میاد قطعا شما همون موقع میفهمید کدوم فصل ها رو اشکال جدی دارید.... تازه تعداد زیادی از غلط ها به علت اشتباه محاسباتی هست....
اون ابتدا یکم حجم زیاده ولی طوری نیست که نشه انجام داد....به تدریج به مراحلی می رسید که تعداد کمتری از غلط هاتون به خاطر کمبود اطلاعات هست و بیشتر به خاطر اون عوامل حواس پرتی و ایناس....
مثلا بعد دو هفته و 5-6 تا آزمون شما بعد از آزمون احساس میکنید که تعداد زیادی از فصل رو تازگی خوندین و اعتماد به نفس خوبی به شما میده....در واقع طی یک ماه شما فقط بخش های مهم رو که حتما ازش سوال میاد رو میخونید.....
راه رفته رو دوبار نرید..... در این جور مواقع باید به یه روش درست اعتماد کرد حتی اگه شما فکر میکنید صد در صد غلط هست....
در ضمن این روش خیلی فان تر از این حرفاس...شما هر 2 یا سه روز پشت یک میز مشابه شرایط کنکور با لباس بیرون از منزل امتحان میدید و بعدش هم میرید درصد میگیرید و رتبه به دست میارید.... در اون دوران به ندرت مجبورید بیشتر از 10 ساعت در روز درس بخونید....وقتی سر جلسه میشینید فکر میکنید که مثل همون آزموناس که تو خونه دادید.... ترتیب سوالا و شیوه ها و ....
خلاصه اینکه یک ماه آخر برای من بهترین دوران کنکورم بود....
در ضمن من خودم با اینکه خیلی به روش شک داشتم اما این روش رو اجرا کردم و نتیجه داد....

RezaPhoenix
20-12-2012, 20:49
3-تا ماه آخر کنکور به هیچ وجه نمیشه رتبه رو پیشبینی کرد....این برنامه که گفتید خیلی کلی بود..... باید جزئی تر در مورد برنامتون بحث بشه....اما اگه همین الآن دارید هفته ای 61 ساعت درس میخونید نشون میده میده که خیلی اراده دارید.... پس نگران نشید.....
سوالی بود در خدمتم

خیلی ممنون از جوابتون ولی اخه مثلا چه چوری من در عرض شش ماه اختصاصیارو 3 4 بار بخونم تازه عمومیارم حداقل 2بار باید بخونم خیلیی حجم بالاییه!!!!
و اینکه گفتم 2بار منظورم 2بار با کیفیت خیلی خوب بود اونم تو بازه 3 ماهه بعدشم که می خوام اون ازمونایه تو خونه رو بدم که اونجام یه یکی دو باری دوره میشه
حالا اگه بازم فک می کنید کافی نیست یه راه حل بهم نشون بدین که چه چوری اختصاصیارو 4 5 بار بخونم عمومیارو 2بار با این ساعت مطالعه چون فک کنم با 880 ساعت تو هفته هم نشه تا خرداد این کارو کرد؟؟؟؟
بازم خیلی خیلی ممنون

emad91
20-12-2012, 21:17
خیلی ممنون از جوابتون ولی اخه مثلا چه چوری من در عرض شش ماه اختصاصیارو 3 4 بار بخونم تازه عمومیارم حداقل 2بار باید بخونم خیلیی حجم بالاییه!!!!
و اینکه گفتم 2بار منظورم 2بار با کیفیت خیلی خوب بود اونم تو بازه 3 ماهه بعدشم که می خوام اون ازمونایه تو خونه رو بدم که اونجام یه یکی دو باری دوره میشه
حالا اگه بازم فک می کنید کافی نیست یه راه حل بهم نشون بدین که چه چوری اختصاصیارو 4 5 بار بخونم عمومیارو 2بار با این ساعت مطالعه چون فک کنم با 880 ساعت تو هفته هم نشه تا خرداد این کارو کرد؟؟؟؟
بازم خیلی خیلی ممنون

دوست خوب سلام
انقدر به این که چند بار بخونی حساس نشو مهم این که یک بار کامل درس رو بفهمی و تو دفعات منظم مرورش کنی مثلا من خودم در مورد شیمی الان دارم کامل شیمی 2 رو می خونم و وقت زیادی میزارم که بفهم
یک بار دی ماه جمع بندی شیمی 2 رو گذاشتم که سریع مطالب رو مرور کنم
بعد تو بهمن دو فصلش رو مرور گذاشتم
تو اسفند سه فصل بقیش رو مرور می کنم و تو اردیبهشت و خرداد هم که مرور و جمع بندی کامل هست
همین طوری برا هر درس برنامه ریزی کردم یک بار خوندن کامل و تو دفعات مناسب مرور
:n16:

M A M M U T
20-12-2012, 23:04
بازم خیلی خیلی ممنونالبته شما به عرایض بنده ی حقیر توجه نکردی....
من نگفتم اختصاصی رو 3-4 بار بخون...گفتم متناسب با سختی و مهم بودن هر فصل تعداد دفعات بیشتری باید اون رو مطالعه کنید.در یک کلام شما طوری مطالعه کن که در درجه اول به فصل های مهم تسلط پیدا کنی و بعدش روی فصل های ساده تر تسلط پیدا کنی....حالا ممکنه شما فصل قارچ ها رو با 2 بار خوندن مسلط بشی،من با 10 بار ،یکی دیگه 5 بار.... یعنی ملاک تعداد دور ها نیست بلکه ملاک مسلط شدن روی هر فصله .

RezaPhoenix
21-12-2012, 17:53
[LIST=1]

البته شما به عرایض بنده ی حقیر توجه نکردی....
من نگفتم اختصاصی رو 3-4 بار بخون...گفتم متناسب با سختی و مهم بودن هر فصل تعداد دفعات بیشتری باید اون رو مطالعه کنید.در یک کلام شما طوری مطالعه کن که در درجه اول به فصل های مهم تسلط پیدا کنی و بعدش روی فصل های ساده تر تسلط پیدا کنی....حالا ممکنه شما فصل قارچ ها رو با 2 بار خوندن مسلط بشی،من با 10 بار ،یکی دیگه 5 بار.... یعنی ملاک تعداد دور ها نیست بلکه ملاک مسلط شدن روی هر فصله .خیلی ممنون پس نهایتا خوبه یه دور تا عید بخونم بعد جمع بندی رو از عید شروع کنم یعنی ازمون تو خونه ای هارو از عید شروع کنم یا نه دو بار خوبه خوب تا 7 خرداد بخونم بعد ازمون خونه ایارو بدم ?اهان یه سوال دیگه با عرض پوزش :n02:میشه فقط ازمون اخر یعنی 30 خرداد کانونو ثبت نام کرد و اصن با این تغییرات تاریخ کنکور ازمون اخر کانون تاریخش تغییر نکرده?البته دو باره اخیرا کنکورو بردن هفته اول تیر یعنی 6 7 8 تیر.بازم تشکر از همگی

M A M M U T
21-12-2012, 19:03
[LIST=1]
ﺧﯿﻠﯽ ﻣﻤﻨﻮﻥ ~ﺱ ﻧﻬﺎﯾﺘﺎ ﺧﻮﺑﻪ ﯾﻪ ﺩﻭﺭ ﺗﺎ ﻋﯿﺪ ﺑﺨﻮﻧﻢ ﺑﻌﺪ ﺟﻤﻊ ﺑﻨﺪﯼ ﺭﻭ ﺍﺯ ﻋﯿﺪ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻨﻢ ﯾﻌﻨﯽ ﺍﺯﻣﻮﻥ ﺗﻮ ﺧﻮﻧﻪ ﺍﯼ ﻫﺎﺭﻭ ﺍﺯ ﻋﯿﺪ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻨﻢ ﯾﺎ ﻧﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺧﻮﺑﻪ ﺧﻮﺏ ﺗﺎ 7 ﺧﺮﺩﺍﺩ ﺑﺨﻮﻧﻢ ﺑﻌﺪ ﺍﺯﻣﻮﻥ ﺧﻮﻧﻪ ﺍﯾﺎﺭﻭ ﺑﺪﻡ ?ﺍﻫﺎﻥ ﯾﻪ ﺳﻮﺍﻝ ﺩﯾﮕﻪ ﺑﺎ ﻋﺮﺽ ~ﻭﺯﺵ :n02:ﻣﯿﺸﻪ ﻓﻘﻂ ﺍﺯﻣﻮﻥ ﺍﺧﺮ ﯾﻌﻨﯽ 30 ﺧﺮﺩﺍﺩ ﮐﺎﻧﻮﻧﻮ ﺛﺒﺖ ﻧﺎﻡ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺍﺻﻦ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺗﻐﯿﯿﺮﺍﺕ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﮐﻨﮑﻮﺭ ﺍﺯﻣﻮﻥ ﺍﺧﺮ ﮐﺎﻧﻮﻥ ﺗﺎﺭﯾﺨﺶ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻧﮑﺮﺩﻩ?ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭﻩ ﺍﺧﯿﺮﺍ ﮐﻨﮑﻮﺭﻭ ﺑﺮﺩﻥ ﻫﻔﺘﻪ ﺍﻭﻝ ﺗﯿﺮ ﯾﻌﻨﯽ 6 7 8 ﺗﯿﺮ.ﺑﺎﺯﻡ ﺗﺸﮑﺮ ﺍﺯ ﻫﻤﮕﯽ
ﺷﻤﺎ ﺗﺎ ﻫﻔﺖ ﺧﺮﺩﺍﺩ ﺑﺮ ﻫﺮ ﻣﻄﻠﺒﯽ ﮐﻪ ﺗﻮ ﮐﻨﮑﻮﺭ ﻣﯿﺎﺩ ﻣﺴﻠﻂ ﺷﻮ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﻭﻥ ﺁﺯﻣﻮﻥ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻦ....
ﺷﻤﺎ ﻫﺮ ﻭﻗﺖ ﺩﻟﺖ ﺑﺨﻮﺍﺩ ﻣﯿﺘﻮﻧﯽ ﺗﻮ ﻗﻠﻤﭽﯽ ﺛﺒﺖ ﻧﺎﻡ ﮐﻨﯽ ﺍﻣﺎ ~ﯾﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﯿﺪﻡ ﺍﮔﻪ ﺑﺎ ﺳﻨﺠﺶ ﺗﺪﺍﺧﻞ ﻧﺪﺍﺭﻩ ﻫﺮ ﺳﻪ ﺁﺯﻣﻮﻥ ﺁﺧﺮ ﺭﻭ ﺷﺮﮐﺖ ﮐﻦ....

ba maram
21-12-2012, 20:15
سلام دوستان لیست رشته های انتخابی واسه ارشد 92 رو می خواستم . اگه امکان داره برام بدید

ضمنا مهلت هست برای ثبت نام کنکور ارشد سراسری دوره بعدی؟؟؟(من شنیده بودم یه فرجه ی چند روزه قراره بذارن درسته ؟)
ضمنا دانشگاه آزاد چی؟کی هست ثبت نامش؟ برای آزمایشی می خوام برم امتحان 92ش رو بدم
متشکر

alone_boy
22-12-2012, 14:13
سلام
من امسال رفتم دانشگاه آزاد ولی انصراف دادم،لازم بود که حتما تیک دانشجوی انصرافی رو بزنم؟
دوستان جواب این سوال رو بدید ممنون میشم

constant_boy23
22-12-2012, 19:12
سلام كنكوري هاي گلم ...
اقا من هي تصميم ميگيرم واس درس خوندن با برنامه ريزي بلند مدت و حتي كوتاه مدت ولي اجرا نميشه خب ....يعني كوچيكترين خلالي كه پيش مياد و حس ميكنم برنامه ام بهم ريخت كلا بيخيال ميشم ميرم فيس بوك :n02:
ميدونم اصل خودم و اراده خودمه ..ولي دنبال راهكارم كه زود خسته نشم ...بتونم مث خيلي ها ساعت ها در روز درس بخونم ...يعني وقتي از مدرسه ميام واقعا خسته ام...اين خستگي تا شب انگا تو بدنمه .
راستي من تو اين مدت كم خوندم .واقعا كم خوندم ...6 ماه فرصت خوبي براي يه رتبه 4 رقمي هس ؟ مرسي

emad91
22-12-2012, 20:09
سلام كنكوري هاي گلم ...
اقا من هي تصميم ميگيرم واس درس خوندن با برنامه ريزي بلند مدت و حتي كوتاه مدت ولي اجرا نميشه خب ....يعني كوچيكترين خلالي كه پيش مياد و حس ميكنم برنامه ام بهم ريخت كلا بيخيال ميشم ميرم فيس بوك :n02:
ميدونم اصل خودم و اراده خودمه ..ولي دنبال راهكارم كه زود خسته نشم ...بتونم مث خيلي ها ساعت ها در روز درس بخونم ...يعني وقتي از مدرسه ميام واقعا خسته ام...اين خستگي تا شب انگا تو بدنمه .
راستي من تو اين مدت كم خوندم .واقعا كم خوندم ...6 ماه فرصت خوبي براي يه رتبه 4 رقمي هس ؟ مرسي

اقا فیسبوک دی اکتیو کن منم همین کار کردم چون واقعا وقت میگیره
نمی خوام نصیحت کنم اما واقعا اگه می دونستی این روزا چه قدر مهمه (البته می دونیا) اما من چون من دو سال پیش کنکور دادم و همین طوری بودم برنامه می ریختم یکم که ازش می موندم و نمی رسیدم انجام بدم بی خیال می شدم و هی دوباره برنامه می ریختم نصف وقتم داشتم برنامه می ریختم :n02: بخاطر همین تنبلیام اون رشته ای که می خواستم رو نیاوردم یه رشته ای که فقط نمره ام بهش می خورد و هیچ علاقه ای نداشتم رفتم دو ترم رفتم دیدم نه فقط دارم وقتم تلف می کنم و از چند هفته پیش شروع کردم برا کنکور خوندن اما این دفعه واقعا دارم سعی می کنم وقتم تلف نکنم با این حال حدود 5 روز از برنامه ام عقب هستم اما این دفعه به جای عوض کردن برنامه دارم سعیم می کنم بیشتر بخونم تا به برنامه ام برسم
بعدم من که الان یک سال از درس و مدرسه دور بودم دوباره شروع کردم می خونم امید به 3 رقمی دارم:n26: دیگه شما حساب کار خودت بکن دیگه :n16:

constant_boy23
22-12-2012, 20:31
اقا فیسبوک دی اکتیو کن منم همین کار کردم چون واقعا وقت میگیره
نمی خوام نصیحت کنم اما واقعا اگه می دونستی این روزا چه قدر مهمه (البته می دونیا) اما من چون من دو سال پیش کنکور دادم و همین طوری بودم برنامه می ریختم یکم که ازش می موندم و نمی رسیدم انجام بدم بی خیال می شدم و هی دوباره برنامه می ریختم نصف وقتم داشتم برنامه می ریختم :n02: بخاطر همین تنبلیام اون رشته ای که می خواستم رو نیاوردم یه رشته ای که فقط نمره ام بهش می خورد و هیچ علاقه ای نداشتم رفتم دو ترم رفتم دیدم نه فقط دارم وقتم تلف می کنم و از چند هفته پیش شروع کردم برا کنکور خوندن اما این دفعه واقعا دارم سعی می کنم وقتم تلف نکنم با این حال حدود 5 روز از برنامه ام عقب هستم اما این دفعه به جای عوض کردن برنامه دارم سعیم می کنم بیشتر بخونم تا به برنامه ام برسم
بعدم من که الان یک سال از درس و مدرسه دور بودم دوباره شروع کردم می خونم امید به 3 رقمی دارم:n26: دیگه شما حساب کار خودت بکن دیگه :n16:

مرسي
اين كه نصف وقتتو در حال برنامه ريزي هستي رو خوب اومدي ...:n02: منم دقيقا همينطوريم ...
ولي كاش ميشد درس خوند ...يعني خداييش خسته ام انقدر عقبم هميشه از برنامه ريزيم ...
بايد نت رو قطع كنم كلا ..بلاي درس سوزيه

pouyacapitan
23-12-2012, 00:13
سلام كنكوري هاي گلم ...
۱۰۰۰ ام ۴ رقمیه ۹۹۹۹ هم :n02:
رشتتون تجربیه دیگه؟
تلاشتو بکن.
وقتتم درست تقسیم کن.
حتما موفق می شی

Nocturne
23-12-2012, 15:12
برای دروس عمومی (مخصوصا ادبیات) کدام بهتره و چرا؟ کتاب سفید گاج یا آبی قلمچی

After4Ever
23-12-2012, 15:44

هیچ کدوم ، دوتاشون خیـــلی شبیه به همه....
مبحثی خوندن از همه بهتره...
مهر و ماه هم کتابش خوبه

alavi71
23-12-2012, 17:05

بین این دو کتاب گاج خیلی خیلی بهتر هست و قابل مقایسه با کانون نیست

ba maram
23-12-2012, 18:18
سلام دوستان لیست رشته های انتخابی واسه ارشد 92 رو می خواستم . اگه امکان داره برام بدید

ضمنا مهلت هست برای ثبت نام کنکور ارشد سراسری دوره بعدی؟؟؟(من شنیده بودم یه فرجه ی چند روزه قراره بذارن درسته ؟)
ضمنا دانشگاه آزاد چی؟کی هست ثبت نامش؟ برای آزمایشی می خوام برم امتحان 92ش رو بدم
متشکر

prodoctornuke
23-12-2012, 22:45
یکی یه برنامه ریزی خوب نداره که عمومی چجور و چقدر بخونیم
چه مباحثی رو کی تموم کنیم
تخصصی چجوری بخونیم و کی چیا تموم بشه

moh72
23-12-2012, 23:32
مرسي
اين كه نصف وقتتو در حال برنامه ريزي هستي رو خوب اومدي ...:n02: منم دقيقا همينطوريم ...
ولي كاش ميشد درس خوند ...يعني خداييش خسته ام انقدر عقبم هميشه از برنامه ريزيم ...
بايد نت رو قطع كنم كلا ..بلاي درس سوزيه
اصلا فکر کم بودن وقت رو نکن میدونی چقدر وقت داری ؟هنوز 6 ماه تموم مونده ( البته منفی برداشت نکنیا :n02:) وقت هم هنوز زیاده مطمئن باش بدون دوشواری میتونی از الان بخونی
ادم وقتی برنامه ریزی میکنه زیادی ایده ال عمل میکنه مثلا از ساعت 6 صبح شروع میکنم و این حرفا ، واسه همین زیاد برنامه ی سختی ننویس مثلا سعی کن از روزی 3 4 ساعت شروع کنی درس هایی که دوست داری رو بخون و...اینجوری یکی دو هفته بخونی عادت میکنی
ادم معمولا دلش نمیاد ساعات کمتر تو برنامش بنویسه ساعات زیادم نمیتونه بخونه در نتیجه میشه از اینجا مانده و از انجا رانده!من که خودم همش همینطوری میشدم!
فیس بوکم دی اکتیو کن (در تمام مراحل زندگی!:n02:)

POROMA2008
24-12-2012, 00:29

alavi71
24-12-2012, 12:58

سلام
اگر میخواهید در کنار رشته اصلی زبان رو هم شرکت کنید میبایست دو کارت اصلی شرکت در ازمون را خرید کنید
رشته های دانشگاه دولتی خیر با کنکور هست و فقط برخی از واحدهای پیام نور و غ انتفاعی بدون ازمون هستش
موفق باشید

Alireza SM
24-12-2012, 13:07
البته با کارت علاقندی نمیشه برای زبان هم ثبت نام کرد باید برای زبان یک کارت جداگانه ثبت نام اصلی خرید.
رشته زبان انگلیسی هم هست و شما میتونین یه کارت اصلی بخرین و باهاش برای زبان های خارجی ثبت نام کنین

نادر1368
24-12-2012, 16:53
از دوستان هستن كه از امار شركت كنندگان ازمونهاي ازمايشي سنجش خبر داشته باشه!!؟حدودا چقدر ميشه!؟هرچي سرچ كردم اطلاع كسب نكردم جز اين كه ميگن جامعش تعداد شركت كنندهاش زياده و اين كه مزخرفه:n23: اگر مزخرفه چرا انقدر كتابهاي تست سوالاتش رو مياره!نظر خودم اينه كه بايد سوالاتش به استاندارد كنكور نزديكتر از ازمونهاي ديگر باشه!:n13: يا شايدم نباشه:n01: كلا ميخوام اين رو بدونم كه شركت در ازمونهاي مرحله اي رو پيشنهاد ميكنيد يا نه!؟:n16:

After4Ever
24-12-2012, 21:05
آخه چرا باید اینطوری باشه :n03:
می خواستم کنکور آزاد رشته ی ریاضی بدم ولی خودم تجربیم ولی الان از هرکی می پرسم باید چی کار کنم چیزی نمی دونه:n28:
پچه ها دعا کنید مسئولین یک فکری باسه ما هم بکنند. آخه ممکنه یادشون بره بعضی ها در دورشته می خوان کنکور بدن

Nocturne
25-12-2012, 00:28
یه سوال اساسی. ساعت مطالعه را چطور محاسبه میکنند
من شنیدم مشاورها میگن هر 50 دقیقه استراحت بدید
حالا اینکه با نفرات برتر مصاحبه میکنن طرف میگه 12 ساعت میخوندم یعنی با استراحتهاش گفته دیگه خالص که نیست؟

Alireza SM
25-12-2012, 00:42
حالا اینکه با نفرات برتر مصاحبه میکنن طرف میگه 12 ساعت میخوندم یعنی با استراحتهاش گفته دیگه خالص که نیست؟

نه خالص همینقدر هست. استراحت رو جزء مطالعه حساب نیمکنن که. من خودم برای کنکور بالای 13 ساعت در روز هم داشتم. حتی یه روزی بود که با احتساب فیلم های آموزشی 14 ساعت درس خوندم.

M A M M U T
25-12-2012, 23:09
از دوستان هستن كه از امار شركت كنندگان ازمونهاي ازمايشي سنجش خبر داشته باشه!!؟حدودا چقدر ميشه!؟هرچي سرچ كردم اطلاع كسب نكردم جز اين كه ميگن جامعش تعداد شركت كنندهاش زياده و اين كه مزخرفه:n23: اگر مزخرفه چرا انقدر كتابهاي تست سوالاتش رو مياره!نظر خودم اينه كه بايد سوالاتش به استاندارد كنكور نزديكتر از ازمونهاي ديگر باشه!:n13: يا شايدم نباشه:n01: كلا ميخوام اين رو بدونم كه شركت در ازمونهاي مرحله اي رو پيشنهاد ميكنيد يا نه!؟:n16:
شرکت در آزمون های مرحله ای رو پیشنهاد مکنم....
فقط سه آزمون آخر ارزش شرکت کردن داره اون هم نه به خاطر سوالاش بلکه به خاطر جامعه آماریش و جامع بودنش...سوالاش هم ربطی به کنکور نداره.... ولی خب چون جامع هست میتونی رو درصد هات حساب کنی...
آزمون آخر بیشترین جامعه آماریش 70 هزار نفر برا رشته ی تجربی بود دو آزمون قبلش هم دقیق یادم نیست اما راضی کنندس....

استراحت رو حساب نمیکنن.... استاندارش به روش شما مربوط میشه...یه روش هست طرف هر بیست دقیقه 10 دقیقه استراحت میکنه!!!(یه روش بر اساس قلمچیه ولی توصیه نمیکنم)
اما تو اکثر بچه ها که دیدم معمولا هر 90 دقیقه یک ربع استراحت میکنن.
البته در سه ماه آخر پیشنهاد میشه پشت سر هم درس بخونید...یعنی در بازه های طولانی 3 یا 4 ساعتی به چند دلیل:
1-شما باید 4 ساعت و خورده ای سره جلسه کنکور بشینید و خسته نشید
2-باید ساعت مطالعتون بره بالا
3-بایدتو این ساعات چند درس مختلف رو بخونید تا عادت کنید در کنکور بین درس ها شیفت کنید...
من هیچ وقت بیشتر از 12 و خورده ای نخوندم اما دیدم کسایی که 15 رو هم خوندن که البته باید پشت سر هم و بی استراحت درس بخونی ....

POROMA2008
25-12-2012, 23:32
سلام
اگر میخواهید در کنار رشته اصلی زبان رو هم شرکت کنید میبایست دو کارت اصلی شرکت در ازمون را خرید کنید
رشته های دانشگاه دولتی خیر با کنکور هست و فقط برخی از واحدهای پیام نور و غ انتفاعی بدون ازمون هستش
موفق باشید

البته با کارت علاقندی نمیشه برای زبان هم ثبت نام کرد باید برای زبان یک کارت جداگانه ثبت نام اصلی خرید.
رشته زبان انگلیسی هم هست و شما میتونین یه کارت اصلی بخرین و باهاش برای زبان های خارجی ثبت نام کنین

با سلام و عرض خسته نباشیذ
شرمنده من هم ناوارد هستم هم با پاسخ های بالا گیج شدم

من میخوام اگه انشااه قبول بشم برم در رشته ربان خارجی انگلیسی تحصیل کنم
در ثبت نام اولیه نشد و میخوام در سه روری در اسفند سایت باز میشه ثبت نام کنم

اما اخر متوجه نشدم با ید یک کارت بخرم یا دوتا مگه ربان کنکور جدا نداره مثل ریاضی انسانی و ... چرا کنکور هنر داریم
چرا هم بایذ عمومی امتحان بدم هم ربان بطور ازمون علاقه مندی ؟

نتایج ازمون جدا ست یا باهم یعنی ممکنه در ازمون عموی قبول و ذر ازمون زبان خارجی چون بصورت علاقمندی رد بشم

ارمون علامندی ربان اصلا یعنی چی ؟

moh72
25-12-2012, 23:51
با سلام و عرض خسته نباشیذ
شرمنده من هم ناوارد هستم هم با پاسخ های بالا گیج شدم

من میخوام اگه انشااه قبول بشم برم در رشته ربان خارجی انگلیسی تحصیل کنم
در ثبت نام اولیه نشد و میخوام در سه روری در اسفند سایت باز میشه ثبت نام کنم

اما اخر متوجه نشدم با ید یک کارت بخرم یا دوتا مگه ربان کنکور جدا نداره مثل ریاضی انسانی و ... چرا کنکور هنر داریم
چرا هم بایذ عمومی امتحان بدم هم ربان بطور ازمون علاقه مندی ؟

نتایج ازمون جدا ست یا باهم یعنی ممکنه در ازمون عموی قبول و ذر ازمون زبان خارجی چون بصورت علاقمندی رد بشم

ارمون علامندی ربان اصلا یعنی چی ؟

اگه میخوای کنکور زبان شرکت کنی باید یه کارت ازمون اصلی بگیری بعد ثبت نام کنی و کنکور زبان رو انتخاب کنی
حالا اگه میخوای مثلا هم ریاضی و هم زبان بدی باید دو تا کارت ازمون اصلی بخری و موقع ثبت نام ریاضی بزنی: علاقه مند به شرکت در کنکور زبان هستم (هنر هم عینا شرایطش اینطوریه)
همه ی رشته ها (ریاضی تجربی انسانی)میتونن تو کنکور هنر و زبان شرکت کنن
کنکور زبان دروس عمومیش مثل بقیه ی رشته هاست یعنی ادبیات، دین و زندگی، عربی و زبان +درس اختصاصی هم فقط زبان تخصصی
در ضمن کنکور زبان کاملا جداگانه هست و ازمون و کارنامه ی جدا داره (هنر هم همینطوریه)

ba maram
26-12-2012, 00:21
کنکور ارشد 93 کی هست دوستان تاریخ ثبت نامش؟
کنکور آزاد 92 و 93 چطور؟

Nocturne
26-12-2012, 09:08
بنظر شما کنکورهای آزمایشی خود سنجش کافی هست ؟ یا مثلا قلمچی بهتره ؟

alavi71
26-12-2012, 10:36
بنظر شما کنکورهای آزمایشی خود سنجش کافی هست ؟ یا مثلا قلمچی بهتره ؟

سلام
اگر به طور خلاصه بخوام بگم بهتون
سنجش خیلی برنامه دقیق و خوبی نداره و برخی دروس از کل کتابش هست ..(برنامه اون رو از سایت میتونید ببیینید)
توصیه به شرکت در دو یا سه ازمون اخر میکنم ...
قلم چی هم متاسفانه چند سالیست کیفیت ازمونهاش رو پایین اورده و بیشتر پول واسش مهم هست تا یادگیری چرا؟
چون در ازمونهاش سوالات بسیار متعدد و تکراری از خود کتابهایی که معرفی میکنه میده-خب شما یعنی داری تست کتاب رو میزنی
و این باعث میشه با خوندن کتابش بتونی ترازت رو بالا بیاری و این اون چیزی نیست که یک داوطلب میخواهد.ولی خب جامعه اماری نسبتا خوبی داره
هر دو هفته ازمون داره هم هزینه بالاتر و هم وقت بیشتری رو هم میگیره ازتون
گاج سطح و کیفیت سوالاتش خیلی خوب هست و واقعا بهتر از دو موسسه دیگه میتونه کمکم بکنه.ولی جامعه اماری کمتری نسبت به قلم داره
توصیه میکنم به صورت تک ازمون شرکت کنید اگر مورد قبولتون بود ادامه بدهید...

emad91
26-12-2012, 10:47
من تو برنامه ام دوره های مرور گذاشتم مثلا الان در مورد شیمی 2 من تا دی 3 تا فصل اول رو خوندم بعد دی دیگه سراغ این فصلا نمیرم بهمن ماه مرور گذاشتم
حالا برای این مرور بهتره من درسنامه ها رو مرور کنم یا آبی قلم چی رو بگیرم تستاش بزنم که با تست مرور بشه ؟؟

alavi71
26-12-2012, 12:32
من تو برنامه ام دوره های مرور گذاشتم مثلا الان در مورد شیمی 2 من تا دی 3 تا فصل اول رو خوندم بعد دی دیگه سراغ این فصلا نمیرم بهمن ماه مرور گذاشتم
حالا برای این مرور بهتره من درسنامه ها رو مرور کنم یا آبی قلم چی رو بگیرم تستاش بزنم که با تست مرور بشه ؟؟

سلام
بهتر اغین است که شما تست زنی انجام میدادید و تستهای مهم و اونهایی رو که بلد نبودید مشخص میکردید در مورور مجدد اونها میخوندید.
درسنامه ها هم بستگی داره که چقدر در ذهنتون مونده باشه.ولی چپون درسنامه ها اغلب کم حجمن یه مرمر داشته باشید روشون.
کتاب شیمی 2 و 3 قلم چی خیلی اشکال ویرایش داره پیش اون کمی بهتر هست
شیمی 2 مبتکران و شیمی 3 گاج رو من توصیه میکنم
موفق باشید

Nocturne
26-12-2012, 14:29
گاج سطح و کیفیت سوالاتش خیلی خوب هست و واقعا بهتر از دو موسسه دیگه میتونه کمکم بکنه.ولی جامعه اماری کمتری نسبت به قلم داره
توصیه میکنم به صورت تک ازمون شرکت کنید اگر مورد قبولتون بود ادامه بدهید...
گاج برای هنر نداره

emad91
26-12-2012, 14:34
سلام
بهتر اغین است که شما تست زنی انجام میدادید و تستهای مهم و اونهایی رو که بلد نبودید مشخص میکردید در مورور مجدد اونها میخوندید.
درسنامه ها هم بستگی داره که چقدر در ذهنتون مونده باشه.ولی چپون درسنامه ها اغلب کم حجمن یه مرمر داشته باشید روشون.
کتاب شیمی 2 و 3 قلم چی خیلی اشکال ویرایش داره پیش اون کمی بهتر هست
شیمی 2 مبتکران و شیمی 3 گاج رو من توصیه میکنم
موفق باشید

من تست نمیزنم جدا همون کتاب اموزش شیمی بهمن بازرگان رو دارم فقط از اون می خونم
درسنامه هاش هم که زیاد

prodoctornuke
26-12-2012, 18:11
تخصصی چجوری بخونیم و کی چیا تموم بشه
و اینکه چجوری بخونیم تا تثبیت بشه .مثلا فصلی رو از شیمی خوندیم چجوری مطالبش رو تثبیت کنیم

Nocturne
26-12-2012, 21:31
لطفا توضیح دهید مناطق که میگن چیه و وقتی طرف میگه رتبه م فلانقدر شده رتبه کشوری رو میگه یا منطقه رو ؟
و این با سهمیه مناطق که ایثارگران و... هستند فرق داره دیگه ؟

باید خودتونم به شناختی از خودتون برسید و بدونید کجا ضعف و قوت دارید
من خودم دارم یه دور خود کتابها رو مرور سریع میکنم + خط کشیدن و یادداشت برداری مختصر (البته من تازه کنکور رو شروع کردم و الا باید این اتفاق چند ماه پیش میفتاد)
و میخوام ترجیحا تو همین دیماه سروتهشون هم بیاد و برم سراغ کتابهای سفید گاج (تست میکرو طبقه بندی) + فلش کارت برای حداکثر استفاده از اوقات

100%
26-12-2012, 22:03
من اون موقع که ثبت نام کردم هنوز اطلاعیه سازمان سنجش منتشر نشده بود ، لطفا بگین اگه من بخوام تو کنکور آزاد هم شرکت کنم دقیقا باید چیکار کنم؟ :n01:
ممنون.:n16:

alavi71
27-12-2012, 11:34
گاج برای هنر نداره

بله درسته-سنجش هم فکر کنم رشته هنر داشته باشه
ولی کنکور هنر بیشتر اطلاعات عمومی هست ...
و. منابع تخصصی اون رو باید بیشتر بخونید تا موئفق باشید...

alavi71
27-12-2012, 11:38
من اون موقع که ثبت نام کردم هنوز اطلاعیه سازمان سنجش منتشر نشده بود ، لطفا بگین اگه من بخوام تو کنکور آزاد هم شرکت کنم دقیقا باید چیکار کنم؟ :n01:
ممنون.:n16:
سلام
ثبتنام شما در سنجش یعنی اینکع برای ازاد هم ثبتنام کردید
البته در اسفند ماه که قوانین اون خواهد امد در صورت تمایل باید کارت علاقه مندی مربوط به اون رو بخرید...

alavi71
27-12-2012, 11:42
[QUOTE=Nocturne;7391779]لطفا توضیح دهید مناطق که میگن چیه و وقتی طرف میگه رتبه م فلانقدر شده رتبه کشوری رو میگه یا منطقه رو ؟
و این با سهمیه مناطق که ایثارگران و... هستند فرق داره دیگه ؟

/QUOTE]
سلام
3منطقه داریم.
شهرهای بزرگ منطقه یک
شهراهای متوسط و مراکز استان منطقه دو
روستاها و شهرهای کوچکتر منطقه 3 محسوب میشوند.
---
سهمیه ایثارگران و رتبه افراد به طور جداگانه و در بین همون سهمیه هست.
اغلب رتبه در سهمیه رو میگند افراد ...

Nocturne
28-12-2012, 01:36
میگم که راههای موثر برای اینکه ساعتمون رو بالا بیاریم چیه بنظرتون؟

PLAΨMID
28-12-2012, 13:26
میگم که راههای موثر برای اینکه ساعتمون رو بالا بیاریم چیه بنظرتون؟
بايد آهسته آهسته اين كار رو انجام بديد و به تدريج ساعات مطالعه رو زياد كنيد . زياد درس خواندن و از خونه بيرون نرفتن و تفريح نداشتن باعث افت روحيه و انگيزه ميشه . بايد به خودتون روحيه بديد و مرتب به هدفتون فكر كنيد تا تحمل سختي زياد درس خوندن واستون راحت تر بشه . :n25:

emad91
28-12-2012, 17:54
بايد آهسته آهسته اين كار رو انجام بديد و به تدريج ساعات مطالعه رو زياد كنيد . زياد درس خواندن و از خونه بيرون نرفتن و تفريح نداشتن باعث افت روحيه و انگيزه ميشه . بايد به خودتون روحيه بديد و مرتب به هدفتون فكر كنيد تا تحمل سختي زياد درس خوندن واستون راحت تر بشه . :n25:

به نظر من مهم ترینش این هست که به این باور برسیم درس خوندن سختی نیست که بخوایم تحملش کنیم
باید ازش لذت برد ...
اون وقت ناخوداگاه ساعت مطالعه خودش میره بالا بدون هیچ تلاش خاصی :n06:

PLAΨMID
31-12-2012, 20:27
به نظر من مهم ترینش این هست که به این باور برسیم درس خوندن سختی نیست که بخوایم تحملش کنیم
باید ازش لذت برد ...
درسته ولي وقتي بخواهيد 9 ماه فقط درس بخونيد اونم با شدت و جديت ، خستگي و زدگي حتما بوجود مياد . بايد آمادگي رخ دادن اين حالت رو داشته باشيد و باهاش مقابله كنيد .

After4Ever
31-12-2012, 22:40
دوستانی که زبان خیلی خوبی دارند یا اصلا بهتر بگم به انگلیسی تسلط دارند یک روشی به ما معرفی کنند که زبانمون خوب شه...
من زبان رو بین 60 تا 80 می زنم ولی الان می خوام شروع کنم دنبال یک روشی می گردم که هم به درد دنیام و هم به درد آخرتم بخوره :)
یعنی هم کنکور هم دانشگاه و بعد دانشگاه...
از ار راهنمایی دریغ نکنید

نادر1368
01-01-2013, 14:04
دوستانی که زبان خیلی خوبی دارند یا اصلا بهتر بگم به انگلیسی تسلط دارند یک روشی به ما معرفی کنند که زبانمون خوب شه...
من زبان رو بین 60 تا 80 می زنم ولی الان می خوام شروع کنم دنبال یک روشی می گردم که هم به درد دنیام و هم به درد آخرتم بخوره :)
شما كه 80 ميزني ديگه انقدر به عمق نزن!من به اين نتيجه رسيدم در وهله اول زبان معنا هست!يعني معني رو خوب بلد باشي قواعد جايگزاري

كلمات اسونتر ميشه خلاصه تمرين و تكرار!بياي بگي كتابي هست يا دعايي هست كه معجزه كنه نه نيست:n11:

PLAΨMID
01-01-2013, 15:07

بستگي داره واسه كنكور منحصرا زبان بخواي بخوني يا غير زبان( مثل رياضي و تجربي) . واسه كنكور منحصرا زبان كتاباي خاصي هست كه حتما بايد خونده بشن . ولي زبان عمومي چيز خاصي نيستش و همون كتاباي دبيرستان كفايت ميكنه . در ضمن بين 60 تا 80 درصد خوبي هست و خيلي خودتو اذيت نكن .
واسه زبان عمومي بهتره اول بر روي لغات مسلط بشين و بعد گرامر و در آخر هم درك مطلب . لغات و گرامر كه مشخصه و آسونه و بايستي در ابتدا روي اونا كار كني . ولي درك مطلب يخورده كار داره و تسلط روش سخته . واسه درك مطلب بايد و بايد متن زياد بخوني و تست زياد كار كني . كتاب زرد قلم چي واسه درك مطلب بسيار مفيد هستش . البته پاسخگويي به تست هاي درك مطلب يكسري تكنيك هم داره كه از سطح دبيرستان خارجه و اگه علاقمند باشيد كتابايي هستن كه بهتون كمك كنن . ( راهنماي جامع آزمون تافل - ناصرزاده و دهدشتي - انتشارات نگاه دانش - فصل سوم : مهارت هاي 13 گانه درك مطلب)

After4Ever
01-01-2013, 15:33
ممنون از جواب هاتون
سال پیش زبان رو 65 زدم بد نخوندم ولی چیزی که خوندم فقط محدود به کنکور بود مثلا اگر من زیست و فیزیک و ...رو بیشتر از کتاب و کنکور بخونم ممکنه قاطی کنم ولی انصافا زبان هر چی بخونی بدردت می خوره:n02:

PLAΨMID
01-01-2013, 15:58
ممنون از جواب هاتون
سال پیش زبان رو 65 زدم بد نخوندم ولی چیزی که خوندم فقط محدود به کنکور بود مثلا اگر من زیست و فیزیک و ...رو بیشتر از کتاب و کنکور بخونم ممکنه قاطی کنم ولی انصافا زبان هر چی بخونی بدردت می خوره:n02:

شك نكن كه اصل قضيه همون كتاب درسيه و بيشتر مطالبي كه در آزمون ها و كتابهاي كمك درسي مياد واسه فروش بيشتره . كنكور از كتاباي درسي خارج نيست .

noproblem
01-01-2013, 16:58
باید ازش لذت برد ...
واقعا موافقم دوست عزیز
بنده خودم به این نتیجه رسیدم ولی خدمت سربازی به این نتیجه نرسید :دی کنکور 91 قبول شدم ولی چون فنی حرفه ای بودم و در مقطع کاردانی قبول شدم ... مجبور شدم برم خدمت! ...

After4Ever
01-01-2013, 18:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'

این رو بخونید:n28:
نوشته بود که کسایی که تجربی یا ریاضی هستند فقط می تونند هنر و زبان کنکور بدن
من که آزاد ریاضی رو هم می خواستم:n28:

Haj_Amoo
01-01-2013, 18:43
کانون این کارنامه ها رو از کجا اورده؟!

PLAΨMID
01-01-2013, 18:45
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'

این رو بخونید:n28:
نوشته بود که کسایی که تجربی یا ریاضی هستند فقط می تونند هنر و زبان کنکور بدن
من که آزاد ریاضی رو هم می خواستم:n28:
داداش كجاش همچين حرفي زده ؟ من خوندمش .

از كارنامه هاي سال قبل شركت كننده هاي خودش .

karvas
01-01-2013, 19:44
جلل خالق جلل خالق جلل خالق ماشاالله
چیز باهالیه

M A M M U T
01-01-2013, 20:01
از سازمان سنجش گرفته

After4Ever
01-01-2013, 20:25
نه از سازمان سنجش نگرفته سال پیش به من و (بقیه) زنگ زدن شماره داوطلبی رو گرفتن!:n15:

Alireza SM
02-01-2013, 10:46
سازمان سنجش که حق نداره همچین کاری کنه. موسسه هایی مثل گزینه دو و کانون از مشخصات داوطلبانشون استفاده میکنن و کارنامه هاشون رو کپی میکننو
کاری بدی هم نمیکنن. شما که الان داری از کارنامه های بقیه استفاده میکنی برای مشاوره؛ بقیه هم سال بعد از کارنامه شما استفاده میکنن :n02:

karvas
02-01-2013, 11:38
سلام من میخوام فیزیک (اول دوم سوم وپیش)برا کنکنور بخونم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم به چه قسمت هایی بیشتر اهمیت بدم و کلا جطور بخونم ممنون میشم راهنمایی کنید

PLAΨMID
02-01-2013, 12:27
سلام من میخوام فیزیک (اول دوم سوم وپیش)برا کنکنور بخونم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم به چه قسمت هایی بیشتر اهمیت بدم و کلا جطور بخونم ممنون میشم راهنمایی کنید

فيزيك پيش از همه مهمتره ولي چون يه سري مباحث پيوسته داره بهتره خوندن به اين ترتيب باشه : 1) اندازه گيري و بردار ها- 2) حركت شناسي -3) ديناميك -4)كار و انرژي -5) مقداري مثلثات و بعدشم حركت نوساني و دايره اي-6) موج هاي مكانيكي
يك سري مباحث مستقل هم هستند مثل نور و قانون گاز ها و خازن كه زياد به هم ربطي ندارند . البته بهتره مباحث مربوط به الكتريسيته با هم مطالعه بشن .
واسه فيزيك بلد بودن رياضي خيلي كمك ميكنه . مثلا هندسه توي مباحث نور خيلي مفيد خواهد بود و مثلثات هم توي حركت نوساني يادگيري رو خيلي سريع مي كنه .

A/|\IR
02-01-2013, 21:15
سلامشعر های حفظی در ادبیات مهمه؟ همه شون به یک اندازه؟ الان حفظ کنم یا بزارم برای خرداد؟

emad91
02-01-2013, 21:30
سلامشعر های حفظی در ادبیات مهمه؟ همه شون به یک اندازه؟ الان حفظ کنم یا بزارم برای خرداد؟

داداش شما باید روی شعرای ادبیات حالا چه اونایی که باید حفظ شه چه اونایی که نمی خواد انقدر تکرار داشته باشی تا به تسلط برسی که کلا همه ی شعرا حفظ شه :n02: یا حداقل یه تیکه اش گفتن بقیه اش سریع بیاد تو ذهنت دیگه :n01:

timsar jackson
03-01-2013, 00:22
من فقط میخوام عربی 20 تا 30 درصد بزنم..ولی اصلا نمیدونم چیو بخونم و چه جوری بخونم

Nocturne
03-01-2013, 00:54
تو کنکور حفظ شعر نداریم درک شعر داریم

emad91
03-01-2013, 01:13

من یادم چند سال قبل تو یکی از کنکورای سراسری این بیت بهرام که گور می گرفتی همه عمر دیدی که چگونه گور بهرام گرفت اومده بود
اخه اینم سواله ؟ بعد گزینه هاش دیگه اخرش بود :n02:یعنی بعید می دونم کسی این تست غلط زده باشه
ولی خب الان چند وقته ندیدم تو تستای کنکور شعر حفظی بیاد...

*M!L4D*
03-01-2013, 01:13

البته حفظ شعر هم به ندرت سوال اومده ....

alone_boy
03-01-2013, 11:28
من فقط میخوام عربی 20 تا 30 درصد بزنم..ولی اصلا نمیدونم چیو بخونم و چه جوری بخونم
شما 4-5 سوال اول که مربوط به بهترین معنی جمله ها میشه رو بزنید کافیه
من خودم فقط اون سوالا رو جواب دادم و درصدم 24 بود

PLAΨMID
03-01-2013, 11:43
شما 4-5 سوال اول که مربوط به بهترین معنی جمله ها میشه رو بزنید کافیه
من خودم فقط اون سوالا رو جواب دادم و درصدم 24 بود
من فقط ترجمه بلد بودم ( سال 83) و عربي رو 55 درصد زدم . آزاد 36 درصد .

Abolfazl-Star
03-01-2013, 13:19
سلام دوستان من میخوام اقتصاد بخونم یکم توضیح بدین که شامل

چه درس های هست و آینده شغلیش چیه ؟ ممنون :n12: