PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ کــنــکــور 92 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13

delta20
04-08-2013, 23:34
دوستان قضیه شرایط عمومی و اختصاصی چیه؟

miladio
04-08-2013, 23:40
سلام
در شبانه با احتمال قبولی متوسط ....

ممنون از شما... تربیت معلم چطور؟

farhad-13
04-08-2013, 23:40
چرا دفترچه این جوریه . فایل pdf نداره ؟؟؟؟

emad91
04-08-2013, 23:53
این انتخاب رشته مجازی سنجش چه قدر قابل اعتماده؟
من با 8600 علوم آزمایشگاهی رو زدم هیچ جایی رو نیاورد
در حالی که یسری میگن حتما قبولی
تو سایت کنکور هم کارنامه دیدم با 11 هزار از تبریز علوم آز جهرم قبول شده بود!
ایا واقعا نمیشم از ناراحتی قلبم داره وایمیسه :n03:

ahmad0120
04-08-2013, 23:57
این انتخاب رشته مجازی سنجش چه قدر قابل اعتماده؟
من با 8600 علوم آزمایشگاهی رو زدم هیچ جایی رو نیاورد
در حالی که یسری میگن حتما قبولی
تو سایت کنکور هم کارنامه دیدم با 11 هزار از تبریز علوم آز جهرم قبول شده بود!
ایا واقعا نمیشم از ناراحتی قلبم داره وایمیسه :n03:

هیچ چیز مشخص نیست ... باید به بهترین شکل انتخاب رشته ات رو بکنی (پیش مشاور هم بری بد نیست) و تا 15 شهریور صبر کنی ... الکی هم جوش نزن ... واسه کنکور لعنتی موهام سفید شد بعدم مثل سگ بندازنت بیرون از گود ش.ن.ل.ا :n05:

alavi71
05-08-2013, 07:36
ممنون از شما... تربیت معلم چطور؟

تربیت معملم شانس بسیار بالایی برای قبولی دارید....

alavi71
05-08-2013, 07:47
چرا انتخاب رشته ی مجازی رو واسه انسانی نذاشتن؟

انسانی با کمی تاخیر هست هر ساله ....

alavi71
05-08-2013, 08:01
دوستان قسمت رشته های بین الملل گروه علوم پزشکی کجای دفترچه است؟

سلام
در پایان رشته محل هاي تحصيلي مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آورده شده ...
موفق باشید

rz21
05-08-2013, 09:47
انسانی با کمی تاخیر هست هر ساله ....

انتخاب رشته مجازی زبان هم جدا گونه از این ها هست دیگه؟؟اون هم هنوز نیومده.

Alireza SM
05-08-2013, 10:33
دوستان حواستون باشه كه به رتبه هاي پارسال اصلا اعتماد نكنين. من يه نگاه اجمالي به دفترچه انداختم متوجه شدم پزشكي ظرفيتش كاهش پيدا كرده اونم شديد ! به همين دليل خيلي از كسايي كه پارسلا رتبشون به پزشكي ميرسيده امسال ميان سمت علوم آزمايشگاهي و دارو و ... پس به انتخاب رشته پارسال اعتماد نكنين.

amir 777
05-08-2013, 10:51
دوستان حواستون باشه كه به رتبه هاي پارسال اصلا اعتماد نكنين. من يه نگاه اجمالي به دفترچه انداختم متوجه شدم پزشكي ظرفيتش كاهش پيدا كرده اونم شديد ! به همين دليل خيلي از كسايي كه پارسلا رتبشون به پزشكي ميرسيده امسال ميان سمت علوم آزمايشگاهي و دارو و ... پس به انتخاب رشته پارسال اعتماد نكنين.

جدی؟
من شنیده بودم امسال ظرفیت زیاد میشه

vahid-p
05-08-2013, 11:02
بچه ها قضیه این قانون تغییر رشته چیه ؟
من امسال هیچی نخوندم
ولی سهمیه داشتم و 700 سهمیه شدم و تقریبا یه چیر تو مایه های 2000 منطقه3 در میاد درصد های تخصصیم هم اینا بود
ریاضی 12
فیزیک 2
شیمی 15
قصدم این بود بمونم سال دیگه مکانیک یه دانشگاه مثل پلی تکنیک یا خواجه نصیر دربیام اما نمیدونم قضیه این تغییر رشته چیه
خب اگه میشه که مثلا من یه رشته درپیت دربیام یه دانشگاه تو تهران بگین بهم همونو بزنم که از ترمای بعد برم مکانیک:n13:

ببینید با این اوضاع اگه خونده باشین و چنین درصدهایی دارین، بهتره این کار رو نکنید. چون معدل بالای 17 آوردن مخصوصا در ترم های اول یعنی اینکه بخوای ریاضی و فیزیک و دیفرانسیل و از اینا بالای 17 بیاری که چندان راحت نیست. تازه از رشته معدن بالای 17 بیاری هم نمیشه با اطمینان گفت با تغییر رشتت به مکانیک موافقت میشه. میگم که معدل یکی از شرایطه. ولی خب شرط خیلی مهمی هست. گرچه فوقش مکانیک نشد رشته های دیگه میشه اگه بالای 17 سه ترم بیاری، ولی من با این درصد ها بعید میدونم. قوانینش هم برات پیغام خصوصی میکنم.

vahid-p
05-08-2013, 11:04
داداش برا من بفرست که من دقیقا میخوام با همین دید وارد دانشگاه بشم

معدل بالای 17 شدن کار شاخیه ؟
منظورم اینه که یه وقت مثلا یه رشته مسخره درنیام بعد معدلم بالا نشه بمونم تو آمپاس:n02:

کاش همرو تو یه پست مینوشتی. ولی کلا سه ترم معدل بالای 17 آوردن از دروس ریاضی و معادلات و فیزیک و همچنین دروس تخصصی دیگتون تقریبا میشه گفت آره. کار هر کسی نیست، ولی ناشدنی هم نیست. من خودم زیاد نمیخونم تو دانشگاه، اکثرا یه هفته قبل از امتحان، آوردم 16.5 سه ترم، میخوندم بالای 17 هم میشد. ( البته الان اوضامون بهتر شده :n05: )

Alireza SM
05-08-2013, 11:13
جدی؟
من شنیده بودم امسال ظرفیت زیاد میشه

بله قرار بود ولي در آخرين لحظات كه دولت عوض شد تصميم ها عم عوض شدن. دانشگاه ما تا همين يه هفته پيش قرار بود امسال 120 نفر پزشكي برداره ولي يكباره شد 70 نفر ! دندانپزشكي هم قرار بود 40 نفر باشه كه شد 27 نفر ! يا مثل دانشگاه هايي كه پارسال بالاي 100 نفر پزشكي برداشته بودن امسال شدن 70 نفر !
بقيه رشته ها رو دقيق بررسي نكردم ولي رسيدن به پزشكي و دندانپزشكي امسال خيلي سخت تر شده.

vahid-p
05-08-2013, 11:53
حرف Alireza SM برای رشته تجربی فکر کنم درست باشه ( زیاد تحقیق نکردم ) ولی برای رشته ریاضی صحیح نیست. ظرفیت دوره روزانه امسال 3 هزار نفر افزایش یافته نسبت به پارسال و 7 هزار نفر نسبت به دو سال قبل. برای مثال چند دانشگاه رو بررسی میکنیم و به جز دانشگاه امیرکبیر که کاهش ظرفیت شدیدی داشته ( البته به نفع ماست چون زیاد شلوغ شده بود دانشگاه :) ) بقیه یا ثابت بودن یا افزایش داشتند. بین چند دانشگاه اول میشه گفت تغییر چندانی نداریم، چون کاهش در یک دانشگاه، در دیگر دانشگاه جبران شده است.

به طور مثال برای رشته ریاضی : ( بین سال 91 و 92 مقایسه میکنم )
دانشگاه شریف -> تمام رشته بدون تغییر نسبت به سال قبل به جز نفت با 5 نفر افزایش ( 40 نفر ظرفیت کنونی) و هوافضا با 15 نفر کاهش ( 65 نفر ظرفیت کنونی)
دانشگاه تهران -> اکثر رشته ها -مخصوصا رشته های تاپ - افزایش ظرفیت داشته است. مثلا برق 20 نفر افزایش ( 120 نفر ظرفیت کنونی )، عمران -مجموع دو گرایش 28 نفر افزایش (130 ظرفیت کنونی)،مکانیک 20 نفر افزایش ( 100 نفر ظرفیت کنونی ) و...
دانشگاه امیرکبیر ( امسال تفکیک جنسیتی ندارد ) -> در رشته های علوم کامپیوتر، فیزیک ،IT و مهندسی کامپیوتر ، مکانیک (گرایش ساخت و تولید ) ،پلیمر ، مهندسی مواد، نساجی ، کشتی سازی ، نفت ، هوافضا و مهندسی پزشکی در دوگرایش بیومتریال و بیومکانیک تغییری در ظرفیت نداریم. اما در برق 30 نفر کاهش ظرفیت ( 70 نفر ظرفیت کنونی )، مهندسی شیمی 20 نفر کاهش ظرفیت ( 50 نفر ظرفیت کنونی )، صنایع 10 نفر کاهش ( 50 نفر ظرفیت کنونی )، عمران 5 نفر ( 55 نفر ظرفیت کنونی )، مکانیک -عمومی 10 نفر کاهش ظرفیت ( 60 نفر ظرفیت کنونی )، ریاضیات و کاربردها 15 نفر کاهش ظرفیت ( 45 نفر ظرفیت کنونی )، مهندسی پزشکی-بیوالکتریک 5 نفر کاهش ظرفیت ( 25 نفر ظرفیت کنونی ). تنها در رشته معدن 10 نفر افزایش ظرفیت ( 60 نفر ظرفیت کنونی )

دانشگاه علم و صنعت -> در تمامی رشته ها ظرفیت ثابت مانده. رشته حمل و نقل ریلی به رشته های این دانشگاه با ظرفیت 20 نفر اضافه شده است.
دانشگاه خواجه نصیر -> اکثر رشته ها افزایش ظرفیت داشته است.
دانشگاه شیراز -> اکثر رشته افزایش ظرفیت داشته است اما با تعداد محدود.
دانشگاه صنعتی اصفهان -> تقریبا در تمامی رشته ها ظرفیت ثابت مانده.
دانشگاه صنعت نفت -> تقریبا در تمامی رشته ها ظرفیت ثابت مانده به جز رشته های حسابداری و مدیریت بازرگانی و مدیریت صنعتی که دانشجو نمی پذیرد.

ali_12
05-08-2013, 12:06
سلام درصد های کامل چند ماه بعد منتشر میشه
فقط الان درصدهای چند رتبه که در مصاحبه ها گفته شد رو میتونید ببینید ...

ممنونم
یعنی تا الان درصد بچه های برتر تجربی 92 بیرون نیومده؟
مثلا درصد رتبه های 1 تا 4 یا 5 کشوری تجربی

vahid-p
05-08-2013, 12:07
الان حرف Alireza SM رو برای تجربی تایید میکنم. ظرفیت پزشکی و دندان پزشکی تو اکثر دانشگاهها هر کدوم 10 تا 20 تا کم شده.

Alireza SM
05-08-2013, 12:14
ممنونم

رتبه هاي تك رقمي كه درصدهاشون مشخصه دوست عزيز همشون كليه دروس عمومي و تخصي ( به جز زمين ) رو احتمالا چندتاشو 100 و چندتاشو هم بالاي 95 زدن شايد حالا يه درسي هم باشه كه 80 به بالا زده باشن.
شما دنبال درصدهاي رتب هاي دو رقمي و سه رقمي باشين كه الگوي خودتون قرار بدين براي درس خوندن

Alireza SM
05-08-2013, 12:16
الان حرف Alireza SM رو برای تجربی تایید میکنم. ظرفیت پزشکی و دندان پزشکی تو اکثر دانشگاهها هر کدوم 10 تا 20 تا کم شده.

نسبت به پارسال 10-20 نفر كم شده ولي نسبت به اون چيزي كه قرار بود همين امسال پذيرش بشه شايد بالاي 50 نفر در هر دانشگاه كم شده باشه مخصوصا اين دوتا رشته پزشكي و دندانپزشكي.
دانشكده دندانپزشكي دانشگاه ما كلي برنامه ريزي و تبليغات كرده بود كه امسال حداقل 50 نفر جديدالورود داره ! ولي الان فقط 27 نفر برميداره !

dooni
05-08-2013, 12:54
نسبت به پارسال 10-20 نفر كم شده ولي نسبت به اون چيزي كه قرار بود همين امسال پذيرش بشه شايد بالاي 50 نفر در هر دانشگاه كم شده باشه مخصوصا اين دوتا رشته پزشكي و دندانپزشكي.
دانشكده دندانپزشكي دانشگاه ما كلي برنامه ريزي و تبليغات كرده بود كه امسال حداقل 50 نفر جديدالورود داره ! ولي الان فقط 27 نفر برميداره !
اقا شما که ما رو نا امید کردی:n03:
کلا ظرفیتا چند نفر کمتر شدن؟شما ظرفیتارو از کجا دیدی؟
با این وضعیت به نظرتون من با 1377 منطقه 2 و رتبه زیر گروه یک 1759 میتون مپزشکی نیمسال دوم ارومیه قبول شم؟

Armin383
05-08-2013, 13:06
کلا ظرفیتا چند نفر کمتر شدن؟
با این وضعیت به نظرتون من با 1377 منطقه 2 و رتبه زیر گروه یک 1759 میتون مپزشکی نیمسال دوم ارومیه قبول شم؟

این افزایش ظرفیت امسال که در خبرها آمده بود مربوط به مجموع روزانه و بین الملل میشه. حتما امسال بودجشون ته کشیده گفتن از روزانه ها کم می کنیم و به جاش بین الملل رو زیاد می کنیم.

من ظرفیت پذیرش رو جمع زدم: (عدد بزرگتر مربوط به روزانه و کوچکتر مال بین الملل است.)

پزشکی پارسال 460+4112
پزشکی امسال 935+3638
دندان پارسال 270+945
دندان امسال 550+935
دارو پارسال 290+840
دارو امسال 500+746

Alireza SM
05-08-2013, 13:52
کلا ظرفیتا چند نفر کمتر شدن؟شما ظرفیتارو از کجا دیدی؟

با اين رتبه احتمالا آره ميتوني نميسال دوم رو بياري ولي روي نيمسال اول هم تمركز كن

Alireza SM
05-08-2013, 13:56
آقا اين دانشگاه هاي علوم پزشكي رسما دارن پولي ميشن !

rpf
05-08-2013, 14:06
پس رسما این 3 رشته دکتری بی ارزش شدن با این همه واحد بین الملل!!!!
یکی نیست بگه وقتی اینا فارغ تحصیل شدن آیا براشون کار فراهمه که همین جوری رشته هارو زیاد میکنی اونم بین الملل؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
برنامه ریزی اصلا وجود نداره..........

Alireza SM
05-08-2013, 14:17
البته داروسازي و دندانپزشكي كه كار هست واسشون مشكل فقط پزشكي هست.
در كل اين كار فقط باعث دور شدن دانش آموزان مستعد از رشت ههاي حساس و آينده ساز جامعه ميشه. در ضمن ياعث ميشه كسي كه به زحمت تونسته زيست و شيمي كنكور رو 60% بزنه ؛ فقط براي اينكه باباش پولدار بوده بياد و پزشكي و دندون بخونه ولي كسي كه استعداد بسيار عالي داشته و تونسته زيست و شيمي رو بالاي 70 بزنه چون شهريه نداشته ( كه با اين وضع گروني هاي كشور تقريبا90% دانش آموزا همينطورين ) مجبور بشه كه بره علوم آزمايشگاهي و اعضاي مسنوعي و دامپزشكي و پرستاري بخونه !

در كل پذيرش در دانشگاه هاي كشور امسال خيلي ناعادلانه هست در رشته تجربي. بسياري از دانش آموزان مستعد قرارا هبا اين وضعيت از تحصيل در رشته اي كه ميتونه به كشور كمك كنه دور بشن.

خدا رو شكر ما پارسال قبول شديم رفت وگرنه بايد يه سال ديگه هم پشت كنكور ميمونديم كه رتبه سه رقمي بياريم براي پزشكي شهرستان !

darkdream2012
05-08-2013, 15:02
سلام

این قضیه بورسیه ارتش چیه؟یعنی بعداز فارغ التحصیل شدن باید فقط واسه ارتش کارکنی؟مثلا زده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بورسیه ارتش جمهوری اسلامی ایران

One Minute
05-08-2013, 15:08
البته داروسازي و دندانپزشكي كه كار هست واسشون مشكل فقط پزشكي هست.
در كل اين كار فقط باعث دور شدن دانش آموزان مستعد از رشت ههاي حساس و آينده ساز جامعه ميشه. در ضمن ياعث ميشه كسي كه به زحمت تونسته زيست و شيمي كنكور رو 60% بزنه ؛ فقط براي اينكه باباش پولدار بوده بياد و پزشكي و دندون بخونه ولي كسي كه استعداد بسيار عالي داشته و تونسته زيست و شيمي رو بالاي 70 بزنه چون شهريه نداشته ( كه با اين وضع گروني هاي كشور تقريبا90% دانش آموزا همينطورين ) مجبور بشه كه بره علوم آزمايشگاهي و اعضاي مسنوعي و دامپزشكي و پرستاري بخونه !

در كل پذيرش در دانشگاه هاي كشور امسال خيلي ناعادلانه هست در رشته تجربي. بسياري از دانش آموزان مستعد قرارا هبا اين وضعيت از تحصيل در رشته اي كه ميتونه به كشور كمك كنه دور بشن.

خدا رو شكر ما پارسال قبول شديم رفت وگرنه بايد يه سال ديگه هم پشت كنكور ميمونديم كه رتبه سه رقمي بياريم براي پزشكي شهرستان !

برادر هر کدوم از ما بخوایم مشکلات رو بیان کنیم کلِ تاپیک پر میشه !

یه آب سرد بزن بگو بی خیال :n02:

Alireza SM
05-08-2013, 15:42
سلام

این قضیه بورسیه ارتش چیه؟یعنی بعداز فارغ التحصیل شدن باید فقط واسه ارتش کارکنی؟مثلا زده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بورسیه ارتش جمهوری اسلامی ایران

بله. در بسياري دانشگاه ها بورسيه ميكنن. البته قبول شدنش به اين راحتي ها نيست.

emad91
05-08-2013, 16:28
پس احتمالا قبولی علوم آزمایشگاه امسال سخت تر میشه نه ؟
یعنی با 8600 منطقه 1 بیخیال سراسری شم ؟:n03:

dooni
05-08-2013, 16:28
پس رسما این 3 رشته دکتری بی ارزش شدن با این همه واحد بین الملل!!!!
یکی نیست بگه وقتی اینا فارغ تحصیل شدن آیا براشون کار فراهمه که همین جوری رشته هارو زیاد میکنی اونم بین الملل؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
برنامه ریزی اصلا وجود نداره..........
نه .اینجوریام نیست.
الان یه پزشک عمومی همین که دانشگاهشو تموم کنه 2تومن حقوق میگیره با پزشک خانواده هم میشه 3 تومن.خوبه دیگه:n02:

amir 777
05-08-2013, 16:44
بله قرار بود ولي در آخرين لحظات كه دولت عوض شد تصميم ها عم عوض شدن. دانشگاه ما تا همين يه هفته پيش قرار بود امسال 120 نفر پزشكي برداره ولي يكباره شد 70 نفر ! دندانپزشكي هم قرار بود 40 نفر باشه كه شد 27 نفر ! يا مثل دانشگاه هايي كه پارسال بالاي 100 نفر پزشكي برداشته بودن امسال شدن 70 نفر !
بقيه رشته ها رو دقيق بررسي نكردم ولي رسيدن به پزشكي و دندانپزشكي امسال خيلي سخت تر شده.
یعنی دولت جدید باعث شد ظرفیت ها کم بشه؟

alavi71
05-08-2013, 18:02
انتخاب رشته مجازی زبان هم جدا گونه از این ها هست دیگه؟؟اون هم هنوز نیومده.

سلام روی سایت قرارا دادند ...

alavi71
05-08-2013, 18:04
ممنونم

خیر ...
یک رتبه رو هم که بدونید کافی هست
حدود اون همیشه مشابه هست هست ....

Alireza SM
05-08-2013, 18:27
نه .اینجوریام نیست.
الان یه پزشک عمومی همین که دانشگاهشو تموم کنه 2تومن حقوق میگیره با پزشک خانواده هم میشه 3 تومن.خوبه دیگه:n02:

دوست عزيز اگه اينطوريه پس چرا بيش از 50 هزار پزشك بيكار داريم ؟ (‌خود وزارت بهداشت به 40 هزار تاش اعتراف كرده )
در ضمن اولا هركسي پزشك خانواده نشده ثانيا تو چندتا شهر پزشك خانواده اجرا شده و بقيه شهرها اجرا نشده و تهران هم كلا متوقف شده برنامش.
هيچ جا به پزشك عمومي كه تازه فارغ التحصيل شده باشه ماهي 2 تومن نميدن. اصلا شما تازه دانشگاه رو تموم كردي 2سال بايد بري طرح بعدش هم كه اومدي بايد چندسال بري دهات و اطراف و مناطق محروم كار كني و امتياز جمع كني تا اجازه مطب شهري بهت بدن وگرنه بايد توي درمانگاه ها و كلنيك ها كار كني كه هيچكدومش ماهي 2 تومن نيست. مگر اينكه دو شيف در روز كار كتي !
شما خوت قضاوت كن ببين اينهمه درس و مجاني كار كردن و كشيك مجاني كشيدن و چندين سال مناطق محروم زندگي كردن و .... تحمل كني آخرشم 18 ساعت كار در روز با ماهي 2 تومن به چه دردي ميخوره ! اونم نه كار كارمندي كه بشيني همش پشت ميز !

constant_boy23
05-08-2013, 19:52
توي كارنامه من زير قسمت زير گرو ها نوشته :‌

شما مشمول سوابق تحصيلي مي باشيد اما نمرات شما از طرف اموزش پرورش ارسال نشده !!!

وات ؟‌ يعني چي ؟ مگه داريم ؟ چيكار كنم من ..يعني هيچ نمره اي از من ندارن ...اين خوبه برام يا بد ..معدل كتبيم رو درست زده 14 و خورده اي ولي هيچ نمره اي موجود نيست چيكار ميتونم بكنم ...؟ برم اموزش پرورش .؟‌ فكر نكنم الان ديگه جواب بده .

هر چند امسال فقط ميخوام انتخاب رشته كنم ولي از كجا معلوم سال ديگه همين اتفاق نيفته ؟

Iman-Emperatour
05-08-2013, 20:04
سلام
دفترچه های ثبت نام سری بعدی دولتی (کارشناسی ناپیوسته) کی میاد دوستان ؟!

Haj_Amoo
05-08-2013, 20:09

وات ؟‌ يعني چي ؟ مگه داريم ؟ چيكار كنم من ..يعني هيچ نمره اي از من ندارن ...اين خوبه برام يا بد ..معدل كتبيم رو درست زده 14 و خورده اي ولي هيچ نمره اي موجود نيست چيكار ميتونم بكنم ...؟ برم اموزش پرورش .؟‌ فكر نكنم الان ديگه جواب بده .

هر چند امسال فقط ميخوام انتخاب رشته كنم ولي از كجا معلوم سال ديگه همين اتفاق نيفته ؟

مگه موقع ثبت‎نام کدی رو که باید از آموزش پرورش می‎گرفتید وارد نکردید؟! یعنی چه! احتمالا بشه از طریق آموزش و پرورش پیگیر شد ولی باید بجنبید.

One Minute
05-08-2013, 20:36

من نمیدونم باید چیکار کنی ، اما هر چی هست احساس میکنم دهنت سرویسه :n02:

maziyarkhani
05-08-2013, 21:18
برای کسی که میخواد مهندسی نفت بره ، رتبه در زیر گروه 2 ملاکه ؟

constant_boy23
05-08-2013, 23:50
من نمیدونم باید چیکار کنی ، اما هر چی هست احساس میکنم دهنت سرویسه :n02:

دقيقا منم همين حسو دارم ...از يه طرف سنجش ؛ اموزش و پرورش رو به يه ورش هم حساب نميكنه :n15: ميدونم تهش نمراتم پاس كاري ميشه و تهش هيچ كدوم قبول نميكنن كم كاري كردن:n27:

هميشه جز اقليت بودم ..اينم از شانس ما كسي نميدونه اصلا مشكل از كجاست ولي حتما پيگير ميشم نمرات طلاييم (!):n02: رو پس بگيرم :n06:

real_
06-08-2013, 01:10
دوستان سلام
1 سوال
شیوه پذیرش سازمان سنجش چجوریه؟
مثلا من کل انتخابام بررسی میشه و هر کدوم که ظرفیت داشت قبول میشم یا اولویت اول همه بررسی میشه بعد میره اولبت دوم همه؟؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

alavi71
06-08-2013, 08:00
دوستان سلام
1 سوال
شیوه پذیرش سازمان سنجش چجوریه؟
مثلا من کل انتخابام بررسی میشه و هر کدوم که ظرفیت داشت قبول میشم یا اولویت اول همه بررسی میشه بعد میره اولبت دوم همه؟؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
بر اساس رتبه هست ...
از اولین نفر اغاز میشهو بر اساس ظرفیت رشته اولین انتخابی که نمره مربوط را کسب کرده باشد قبول خواهد شد ..

real_
06-08-2013, 08:30
سلام
بر اساس رتبه هست ...
از اولین نفر اغاز میشهو بر اساس ظرفیت رشته اولین انتخابی که نمره مربوط را کسب کرده باشد قبول خواهد شد ..
ممنون
یعنی اون رشته هایی که احتمالش کمه قبول شم هم میتونم بزنم به امید شانس؟
ضرری نمیکنم دیگه؟

alavi71
06-08-2013, 08:39
ممنون
یعنی اون رشته هایی که احتمالش کمه قبول شم هم میتونم بزنم به امید شانس؟
ضرری نمیکنم دیگه؟

بله حتما در انابهای اولیه چندیدن رشته با شانس قبولی کم و خیلی کم بزنید ...
ضمن اینکه امسال 150 کد رشته میتونید انتخاب کنید ....
موفق باشید

Raـــــ Hـــــ Za
06-08-2013, 09:03
جزییات سهمیه‌های کنکور 92 و تسهیلات پیش‌بینی شده

دکتر حسین توکلی در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره سهمیه مناطق محروم در کنکور 92، گفت: 40 درصد ظرفیت هر یک از کد رشته محل‌های دوره روزانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی واقع در 9 استان محروم ایلام، بوشهر،‌ چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه،‌ کهکیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان به داوطلبان بومی استان‌های فوق اختصاص دارد.
وی افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و به منظور تامین نیروی متخصص استان‌های محروم ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، ‌کردستان، کرمانشاه،‌ کهکیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان در رشته‌های مورد نیاز هر یک از مناطق مذکور (برحسب نظر استانداری‌های این استان‌ها)، تعداد 500 نفر از داوطلبان بومی هر یک از استان‌های فوق در دانشگاه‌های دیگر پذیرش می‌شوند و پذیرش در این کد رشته‌ها به صورت آزاد و از بین داوطلبان بومی هر یک از استان‌های مذکور انجام می‌شود.

سهمیه مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی

مشاور عالی سازمان سنجش همچنین با اشاره به در نظر گرفتن سهمیه برای مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی، تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و برای آلام رنج زلزله‌زدگان91 استان آذربایجان شرقی، داوطلبانی که شهر اقامت آنها یکی از این شهرهای اهر، هریس،‌ ورزقان و خاروانا است، در صورتی که فرد در زمان وقوع زلزله در این شهرستان‌ها اقامت داشته و این موضوع مورد تایید فرمانداری باشد و یا مدرک تحصیلی سال دوم یا سال سوم یا پیش دانشگاهی آن‌ها در یکی از شهرهای یاد شده اخذ شده باشد، مشمول این سهمیه می‌شوند و می‌توانند کد رشته‌های اختصاصی این شهرستان‌ها را از بخش‌های مربوط در دفترچه راهنما انتخاب رشته‌های تحصیلی، انتخاب کنند، البته پذیرفته‌شدگان مشمول این تسهیلات باید متعهد شوند که به مدت دو برابر مدت تحصیل خود خدمت کنند.

سهمیه داوطلبان شهرستان‌های جنوب استان کرمان

وی همچنین درباره سهمیه در نظر گرفته شده برای داوطلبان شهرستان‌های جنوب استان کرمان، گفت: بر اساس مصوبه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون سراسری، داوطلبان بومی شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، رودبار، قلعه گنج و منوجان که سه سال آخر تحصیلات دوره متوسطه آنان (سال دوم، سوم و پیش دانشگاهی) در این شهرستان‌ها یا یکی از بخش‌های تابعه بوده، می‌توانند کد رشته‌های اختصاصی این شهرستان‌ها را از بخشهای مربوط در این دفترچه انتخاب کنند که در صورت پذیرفته شدن در این کد رشته‌ها، داوطلبان باید گواهی مربوط را در زمان ثبت نام به موسسه قبولی خود ارائه کنند، در غیر این صورت، قبولی آن‌ها لغو می‌شود.
وی افزود: همچنین پذیرفته‌شدگان مشمول تسهیلات این طرح باید متعهد شوند که به مدت دو برابر مدت تحصیل در مناطق محروم استان خود خدمت کنند.

سهمیه داوطلبان شهرستان ابوموسی

توکلی با اشاره به سهمیه داوطلبان شهرستان ابوموسی، اظهارکرد: ‌پذیرش داوطلبان بومی ابوموسی در دانشگاه‌های استان هرمزگان، همانند شرایط پذیرش رزمندگان صورت می‌گیرد، بطوریکه 40 درصد از ظرفیت پذیرش رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های استان هرمزگان به این داوطلبان اختصاص داده می‌شود و البته آن‌ها باید حدنصاب 75 درصد گزینش آزاد را کسب کنند.
وی افزود: این داوطلبان باید به مدت سه سال مستمر در شهرستان ابوموسی سکونت داشته باشند. چنانچه داوطلبان واجد شرایط حدنصاب لازم را در رشته‌های دانشگاه هرمزگان کسب نکنند، در دانشگاه پیام نور ابوموسی جایابی و معرفی می‌شوند.

سهمیه بهیاران

مشاور عالی سازمان سنجش درخصوص سهمیه بهیاران، گفت: بهیاران دارنده دیپلم نظام قدیم یا نظام جدید (کاردانش) مورد تایید وزارت آموزش و پرورش که به حرفه بهیاری اشتغال دارند و بند 24 تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی را علامتگذاری کرده‌اند، ‌چنانچه مجاز به انتخاب رشته بهیاران شده باشند، برای تحصیل در رشته پرستاری می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند.
وی درباره شرایط استفاده از این سهمیه، تصریح کرد: دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی برای دارندگان مدرک دیپلم بهیاری نظام جدید (کاردانش) و یا اشتغال به تحصیل در دوره پیش دانشگاهی به شرط فراغت از تحصیل تا 31 شهریور 92 الزامی است، همچنین این داوطلبان،‌ در صورت انتخاب رشته‌های پرستاری، با نمره کل حاصل از نمرات دروس عمومی و تخصصی گروه آزمایشی علوم تجربی و احتساب نمره درس تخصصی بهیاری گزینش می‌شوند، چراکه گزینش این دسته از داوطلبان برای سایر رشته‌ها، با نمره کل بدون احتساب دروس تخصصی بهیاری خواهد بود.
توکلی ادامه داد: حداکثر 10 درصد ظرفیت هر یک از رشته‌ محل‌های پرستاری در کلیه استان‌های کشور به بهیاران واجد شرایط اختصاص می‌یابد که سهمیه بهیاران در رشته‌ پرستاری در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی محل اشتغال متقاضیان معتبر است و تعریف استان بومی، استان محل بومی بهیار بر اساس مندرجات کارنامه است.
مشاور عالی سازمان سنجش تاکید کرد: بر اساس مصوبه فوق، این سهمیه در آزمون سراسری سال 1392 برای آخرین بار به این داوطلبان اختصاص می‌یابد.

سهمیه آموزگاران

وی درباره سهمیه آموزگاران نیز به ایسنا، گفت: آموزگاران دیپلمه رسمی قطعی و آزمایشی یا پیمانی که حداقل سه سال در مناطقی که آموزش و پرورش تعیین کرده است، خدمت کرده و و در حال حاضر نیز شاغل باشند و بند 24 تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی را علامتگذاری کرده‌اند، چنانچه مجاز به انتخاب رشته شده باشند، برای تحصیل در رشته راهنمایی و مشاوره می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند. پذیرفته شدگان رشته تحصیلی راهنمایی و مشاوره با این سهمیه، بورسیه وزارت آموزش و پرورش نیستند.
توکلی خاطر نشان کرد: حدود 80 درصد از ظرفیت رشته‌ راهنمایی و مشاوره‌ به سهمیه آموزگاران وزارت آموزش و پرورش اختصاص می‌یابد.
سهمیه کارمندان وزارت علوم و دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به آن

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به سهمیه کارمندان، اظهارکرد: حدود 10 درصد از ظرفیت رشته‌های نوبت دوم (شبانه) به کارمندان رسمی با حداکثر 35 سال سن وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که بومی استان مربوط باشند، اختصاص می‌یابد.
وی افزود: در رشته‌های گروه آموزش پزشکی حدود 20 درصد از ظرفیت پذیرش رشته‌های نوبت دوم (شبانه) در هر رشته به کارکنان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اختصاص می‌یابد که یا دارای شرایط بومی باشند و یا حداقل سه سال سابقه یکی از انواع استخدام در همان استان را داشته باشند.
به گفته توکلی اعطای ماموریت آموزشی به کارکنان پذیرفته شده در دوره نوبت دوم (شبانه) و پرداخت شهریه یا پرداخت هرگونه کمک هزینه تحصیلی ممنوع است و مسئولیت رعایت شرط سنی و انتخاب رشته با توجه به ضوابط بومی به عهده شخص داوطلب بوده و در صورت پذیرفته شدن و ثبت‌نام در دانشگاه، باید مدارک مربوط را ارائه کند، در غیر این صورت قبولی وی لغو می‌شود.

سهمیه شاهد و رزمنده

مشاور عالی سازمان سنجش شرط ورود داوطلبان به گزینش کد رشته‌های انتخابی برای داوطلبان سهمیه شاهد و رزمنده، را کسب 75 درصد حد نصاب گزینش آزاد عنوان و تصریح کرد: داوطلبان سایر سهمیه‌های فوق، باید 80 درصد حدنصاب گزینش آزاد را کسب کنند که منظور از گزینش آزاد این است که تمامی داوطلبان انتخاب رشته کننده بدون هیچ‌گونه قیدی (از نظر سهمیه و گزینش بومی) یک بار در تمامی کد رشته‌های انتخاب گزینش شده و نمره کل آخرین فرد قبولی به عنوان حد نصاب گزینش آزاد در آن کدرشته محل منظور می‌شود.

miladio
06-08-2013, 09:23
دوستان با 4 هزار زبان منطقه 2 تربیت معلم یزد قبول میشم؟

Alireza SM
06-08-2013, 10:02

مگه هنگام ثبت نام وقتي كه كد سوابق رو وارد كردي نمراتت رو نشون نداد ؟

شما اين كار رو انجام بده دقيقا :

برو اون مدرسه اي كه ازش ديپلم گرفتي و يه كپي از كارنامه سال سومت يا برگه آ-4 وضعيت سال سومت بگير و بده مديرتون مهر كنه و بعد اداره آموزش پرورش و اتاق سنجش و ارزيابي تحصيلي ( بهش ميگن امتحانات ) اونجا بده اون كارنامت رو تاييد كنن و اگه تهران هستي خودت ببرش سازمان سنجش (‌اداره رفع نواقص ) يا اگه شهرستان هستي از سايت سازمان سنجش آدرس و كدپستي اداره رفع نواقص رو بردار و براشون پست كن.

مطمعن باش اگه پيگيري نكني يه بيچاره به شمار ميري دوست عزيز :n01:

alavi71
06-08-2013, 10:28
دوستان با 4 هزار زبان منطقه 2 تربیت معلم یزد قبول میشم؟

سلام
بله احتمال قبولی زیاد زیاد دارید ...
ضمن اینکه روزانه و شبانه هم میتونید بیارید ...

amin1374
06-08-2013, 11:05
سلام دوستان ثبنت نام دانشگاه آزاد چجوریه؟ آخه دفترچه ای نیومده واسش خب از کجا بفهیم کد.م دانشگاهش تو کدوم شهر چ ترازی داره؟!:n13:

Gita
06-08-2013, 11:13
ممنونم

درصدای رتبه 12 کشور

ادبیات 84
عربی73
دینی74
زبان73
زمین 0
ریاضی 92
زیست92
فیزیک83
شیمی96

مطمئنا اختلافش با رتبه های 1 تا 10 میلیمتریه.
کافی بود چند درصد زمین بزنه تا بیاد توی 10 تای اول

alavi71
06-08-2013, 11:13
سلام دوستان ثبنت نام دانشگاه آزاد چجوریه؟ آخه دفترچه ای نیومده واسش خب از کجا بفهیم کد.م دانشگاهش تو کدوم شهر چ ترازی داره؟!:n13:

سلام فعا فقط بدون ازمون میتونید انتخاب رشته ازاد کنید ...
با ازمون اون چند روز دیگه خواهد بود ...
امسال چون کنکورشون ادغام شده .تراز مشخصی نداره ...

amin1374
06-08-2013, 11:32
سلام فعا فقط بدون ازمون میتونید انتخاب رشته ازاد کنید ...
با ازمون اون چند روز دیگه خواهد بود ...
امسال چون کنکورشون ادغام شده .تراز مشخصی نداره ...

واقعا مسخره است!:n21::n21:
مردشور این کشورو ببرن:n03::n27::n21:

hayejan
06-08-2013, 15:08
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کارنامه ی ریاضی و کارنامه ی زبان اینجانب ...
1. به نظرتون در گروه آزمایشی ریاضی روزانه چه رشته ها و چه دانشگاه هایی قبول می شم ؟
2. سوابق تحصیلی رو توی کارنامه ی ریاضی تاثیر دادن ؟ آخه کنار هیج کدوم از نمره های کل علامت * وجود نداره.
3. به نظر شما زبان یه داشگاه خوب برم بهتره یا ریاضی دانشگاه ناکجا آباد ؟
4. آینده شغلی و کلاس کاری کدوم رشته ی زبان بهتره ؟ ادبیات و زبان انگلیسی یا مترجمی زبان انگلیسی ؟
5.من که زبان تخصصیم توی کنکور زبان، انگلیسی بوده می تونم مثلا ادبیات و زبان فرانسه رو انتخاب کنم ؟ با تشکر :n16::n26:

akpa
06-08-2013, 15:47

1. به نظرتون در گروه آزمایشی ریاضی روزانه چه رشته ها و چه دانشگاه هایی قبول می شم ؟
2. سوابق تحصیلی رو توی کارنامه ی ریاضی تاثیر دادن ؟ آخه کنار هیج کدوم از نمره های کل علامت * وجود نداره.
4. آینده شغلی و کلاس کاری کدوم رشته ی زبان بهتره ؟ ادبیات و زبان انگلیسی یا مترجمی زبان انگلیسی ؟
5.من که زبان تخصصیم توی کنکور زبان، انگلیسی بوده می تونم مثلا ادبیات و زبان فرانسه رو انتخاب کنم ؟ با تشکر :n16::n26:

احتمال داره مهندسی های دانشگاه تفرش رو شبانه بیاری
مهندسی برق عمران نقشه برداری و صنایع
تو همین رنج قبولی داره
اساتید خولی داره
ولی شهر و دانشگاهش امکانات زیادی ندارن

Iman-Emperatour
07-08-2013, 00:16
سلام
دفترچه های ثبت نام سری بعدی دولتی (کارشناسی ناپیوسته) کی میاد دوستان ؟!

اساتید محترم لطفا اگه خبرشو می دونند بگن:n27:

alavi71
07-08-2013, 07:49
اساتید محترم لطفا اگه خبرشو می دونند بگن:n27:

سلام اواخر امسال خواهد بود ...

Raـــــ Hـــــ Za
07-08-2013, 09:46
توزیع دفترچه‌های انتخاب رشته در باجه‌های پستی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%AC%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%D9%BE%D8%B3%D8%AA%DB%8C)

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز فرایند توزیع دفترچه های انتخاب رشته آزمون سراسری 92 در باجه های پستی خبر داد.

حسین توکلی در گفتگو با مهر، اضافه کرد: به تازگی سوء استفاده هایی توسط برخی موسسات به منظور توزیع دفترچه های راهنمای انتخاب رشته آغاز شده و ادعا می کنند این

دفترچه ها را که از سامانه سنجش دریافت و تکثیر می کنند، در ازای دریافت مبالغ 20 تا 30 هزار تومان در اختیار داوطلبان قرار می دهند.وی تاکید کرد: این در حالیست که توزیع

چاپی دفترچه های کنکور از صبح امروز چهارشنبه 16 مرداد منحصراً در باجه های پستی آغاز شده است.مشاور عالی سازمان سنجش درباره شیوه توزیع این دفترچه ها و مبلغی

که داوطلبان باید پرداخت کنند، اظهار داشت: به منظور فراهم شدن تسهیلات بیشتر دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی چاپ و تکثیر و با هماهنگیهای به عمل آمده با

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و بخشنامه های صادره، از صبح امروز دفترچه های مذکور از طریق باجه های پستی سراسر کشور توزیع و در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب

رشته قرار می گیرد.توکلی خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی چاپ شده شامل سه دفترچه است، یک دفترچه برای انتخاب رشته گروه ریاضی و فنی

همچنین هنر و زبانهای خارجی به رنگ مشکی، یک دفترچه برای انتخاب رشته گروه علوم تجربی همچنین هنر و زبانهای خارجی به رنگ آبی و یک دفترچه برای انتخاب رشته گروه

علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی به رنگ سبز در اختیار داوطلبان در ازای پرداخت مبلغ یک هزار تومان قرار داده می شود که این مبلغ بر اساس مقررات اعلام شده از سوی

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به عنوان کارمزد توزیع این دفترچه ها دریافت خواهد شد.این مقام مسئول سازمان سنجش، تاکید کرد: داوطلبان تنها مجاز هستند مبلغ

اعلام شده را پرداخت کنند و هیچ مبلغی بابت دریافت دفترچه از آنان دریافت نمی شود.به گزارش مهر، فرایند انتخاب رشته آزمون سراسری از فردا پنجشنبه 17 مرداد در سامانه

سازمان سنجش آغاز می شود و تا 22 مرداد ادامه دارد.

Iloveu-ALL
07-08-2013, 12:09
سلام دوستان مهلت انتخاب رشته تا کی هست؟
یه سوال دیگه میشه ورقه کنکور رو خالی تحویل داد؟ اینطوری رتبه ی بعضی ها پایین تر میشه.

Raـــــ Hـــــ Za
07-08-2013, 12:45
آغاز انتخاب رشته کنکوری‌ها از فردا/نحوه انتخاب، رشته‌های با آزمون و بدون آزمون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز انتخاب رشته آزمون سراسری 92 از فردا پنجشنبه 17 مرداد ماه، جزییات انتخاب رشته را تشریح کرد.

حسین توکلی در گفت‌وگو ایسنا، با اشاره به مهلت انتخاب رشته مجازین کنکور از 17 تا 22 مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]، ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]،) گفت: بر

اساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی داوطلبان می‌توانند با وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه یا شماره پرونده، کدرهگیری و شماره

شناسنامه نسبت به ثبت کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه از رشته‌های تحصیلی گروه‌ آزمایشی مجاز یا گروه‌های آزمایشی مجاز اقدام کنند.

وی درباره نحوه انتخاب رشته داوطلبان، تصریح کرد: کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند پس از دریافت دفترچه راهنما نسبت به انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل از

میان کدرشته محل‌های مورد علاقه خود از گروه‌های آزمایشی مجاز از بخش اول دفترچه انتخاب رشته اقدام و به ترتیب تقدم علاقه از روز پنجشنبه 17 مرداد تا روز سه‌شنبه 22

مرداد در فرم الکترونیکی انتخاب رشته ثبت کنند.

وی با اشاره به توزیع دفترچه کنکور از امروز از طریق باجه‌های پستی توزیع کننده، گفت: بر اساس مقررات شرکت پست جمهوری اسلامی ایران برای توزیع هر یک از سه دفترچه

راهنمای انتخاب رشته تحصیلی فقط مبلغ 1000 تومان از داوطلبان به عنوان کارمزد توزیع توسط مسئول باجه پستی توزیع کننده دفترچه دریافت می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش درباره انتخاب کدرشته محل‌های بخش دوم دفترچه راهنما نیز، تصریح کرد: برای انتخاب کد رشته محل‌های بخش دوم دفترچه راهنما که بر اساس

سوابق تحصیلی دیپلم پذیرش می‌شوند، علاوه بر داوطلبان شرکت کننده در آزمون و داوطلبانی که ثبت‌نام کرده‌اند، کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 92 ثبت نام نکرده،

اما علاقمند به انتخاب کد رشته محل‌های بخش دوم دفترچه راهنما هستند، به شرط داشتن مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا 31 شهریور ماه 92 می‌توانند از فردا نسبت به

ثبت‌نام و انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل از بخش دوم دفترچه راهنما اقدام کنند.

تعداد رشته‌های انتخابی رشته محل‌های با آزمون و بدون آزمون

وی با بیان اینکه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند علاوه بر رشته محل‌های با آزمون رشته‌ محل‌های بدون آزمون را نیز انتخاب کنند، اظهار کرد: این دسته از داوطلبان امکان انتخاب 150 رشته محل دارند.

وی افزود: همچنین داوطلبانی که غایب جلسه آزمون بودند و یا اصلا در آزمون شرکت نکرده‌اند، می‌توانند از 17 مردادماه تا اواخر شهریور ماه با ثبت‌نام در رشته محل‌های بدون آزمون 100 رشته محل بدون آزمون را انتخاب کنند.

Alireza SM
07-08-2013, 12:46
سلام دوستان مهلت انتخاب رشته تا کی هست؟
یه سوال دیگه میشه ورقه کنکور رو خالی تحویل داد؟ اینطوری رتبه ی بعضی ها پایین تر میشه.

ميشه رفت و برگه رو خالي تحويل داد. البته خيلي خالي هم نده ديگه برو اقلا سوالات نظرسنجي رو بزن خداييش خيلي ضايست خالي بدي :n09:

فقط كسايي رتبشون پايين تر مياد كه در مجموع كنكور رو منفي زده باشن :n02:

RrEeZzAa20
07-08-2013, 15:17
بچها لطفا کمک کنید
من امسال کنکور ریاضی دادم
رتبم باب میلم نیست حدود هشت هزار شدم
.
متولدین نیمه اول 74 و متولیدن نیمه دوم 73 امسال چهارم بودن و کنکور دادن
نامردا به 73ی ها با اینکه بزرگتر هستن یکسال فرصت دادن
به 74ی ها شش ماه؟
باید بریم سربازی؟

این خبر و دیدم اینجا

ولی بازم خیالم راحت نشده چون همین دیروز رفتم پلیس +10 میگن باید بیای!!

خواستم یه درس بندازما ! ولی اصلا فکرشم نمیکردم کارم به اینجاها بکشه. رتبه بالا هزار هم نداشتم تو ازمونا
نمره زیر 18 19 ندارم دیگه نمیتونم بگم یه درسمو هم بفرستن شهریور

بخدا نامردیه . من الان چیکار کنم؟ میخوام واسه 93 بخونم؟ لطفا کمک کنید :(

Alireza SM
07-08-2013, 16:42
بچها لطفا کمک کنید
.
به 74ی ها شش ماه؟
باید بریم سربازی؟

این خبر و دیدم اینجا

خواستم یه درس بندازما ! ولی اصلا فکرشم نمیکردم کارم به اینجاها بکشه. رتبه بالا هزار هم نداشتم تو ازمونا

شما برو انتخاب رشته پيام نور رو بزن و قبول كه شدي برو ثبت نام كن براي پيام نور و بعد از ثبت نام انصراف بده. اينطوري شما يك سال فرجه پيدا ميكني كه دفترچه رو بفرستي

vahid-p
07-08-2013, 16:46
بچها لطفا کمک کنید
.
به 74ی ها شش ماه؟
باید بریم سربازی؟

این خبر و دیدم اینجا

شما اشتباه بزرگی کردین که خودتون رو تو یه درس که نهایی هم نباشه تجدید نکردین. چون اینجا هیچ قانونی ثابت نیست، بهترین کار این بوده و تو کل ایران همین کار رو میکنن.
اما خوشبختانه شما شانس آوردین
در لینکی که دادین نوشته شده : "دانش آموزانی که در خرداد 92 فارغ التحصیل شده و در کنکور امسال شرکت می کنند به شرطی که یک سال بعد از فراغت از تحصیل خود را معرفی کنند می تواند در کنکور 93 شرکت کنند."
پس شما بعد از یک سال که البته میشه شهریور ماه سال آینده. ولی در کل فکر میکنم قبلش هم میتونین خودتون رو برای سربازی معرفی کنید، اگر برگه اعزام بیاد هم براتون مشکلی پیش نمیاد و شما میتونید برید دانشگاه. فقط تاریخ دقیق اینکه کی باید معرفی نامه بفرستید رو پرس و جو کنید ( از جایی که واقعا مطمئن باشید )

real_
07-08-2013, 18:07
سلام دوستان
شما بودید میرفتید مواد علم و صنعت یا مدیریت صنعتی تهران؟
کسی میدونه مدیریت صنعتی تهران تا چه رتبه ای منطقه 2میگیره؟

senaps
07-08-2013, 18:12
سلام.....
من از کجا میتونم اخرین رتبه‌ی پذیرش دانشگاه های امام حسین، امام صادق، مالک اشتر و دانشکده‌ی انتظامی رو گیر بیارم؟!!؟؟

Aryan007
07-08-2013, 18:53
دیگه داره اعصابم با این قضیه سربازی به هم می ریزه.

خواهشا یکی از دوستان با توجه به قوانین جدید بگه من باید چی کار کنم سربازی نرم:

من کنکور ۹۲ نتیجش باب میلم نبود می خوام ۹۳ هم کنکور بدم.متولد نیمه ی اول ۷۴ هستم و قبولی خرداد پیش دانشگاهی هستم.

آقا من حالا باید کار خاصی انجام بدم که با خیال راحت کنکور ۹۳ رو بدم؟

ممنون.

Alireza SM
07-08-2013, 19:10

من کنکور ۹۲ نتیجش باب میلم نبود می خوام ۹۳ هم کنکور بدم.متولد نیمه ی اول ۷۴ هستم و قبولی خرداد پیش دانشگاهی هستم.

ممنون.

شما ميخواي كاملا خيالت راحت بشه برو پيام نور بعدشم انصراف بده. در اين صورت يه سال فرصت پيدا ميكني براي ارسال دفترچه

Aryan007
07-08-2013, 19:23
شما ميخواي كاملا خيالت راحت بشه برو پيام نور بعدشم انصراف بده. در اين صورت يه سال فرصت پيدا ميكني براي ارسال دفترچه

یعنی این همه دانش آموز فارغ التحصیل باید همچین کاریو کنن یا سال های گذشته کردن؟
اینکه حوصله می خواد.حالا نخواستیم خیالمون خیلی راحت بشه :دی.راه دیگه ای هست؟

One Minute
07-08-2013, 20:12

ممنون.

برو مرکز پلس +10 سوالت رو بپرس ، جواب هایی که از اینترنت میگیری ممکنه درست نباشه

Alireza SM
07-08-2013, 20:15

نه والا
اكثر كسايي كه ما ديديم بعد از مشمول شدن فارغ التحصيل شدن و يك سال فرصت دارن تا دفترچه رو ارسال كنن

personal
07-08-2013, 20:39

ببین داداش من خودم همین مشکلو داشتم زدم به در بیخیالی ... تا یسال شما از تاریخ فراغت از تحصیلتون وقت دارید ارسال کنید مثلا من پارسال 31/3/91 بود امسال تا 31/3/92 وقت داشتم و 28 /3 ارسال نمودم:n09: مشکلی که پیش میاد بعد کنکور تاریخ اعزام میزنن برو عقب بنداز و ازین دنگ و فنگا! البته میگفتند قراره امسال فارغ التحصیلا رو 31/6/92 بزنند مشکل پیدا نشه اما چیزی مشخص نیست ... بنظر من دنگ و فنگ پیام نور رفتن کمتر از اینه که مثه من الان هی ببینی عقب میندازند یا نه پس حرف بچه ها رو گوش کن ! آره درسته! هر کی تو این مملکت بخواد یسال دوباره درس بخونه ازینکارا باید بکنه تعجب نکن!:n08:

SaMaN LiMBO
07-08-2013, 20:44

ممنون.

سلام داداش
ببین من وضعیتم امسال مثل تو بود کنکوری 91 بودم بعد موندم پشت کنکور ، خرداد امسال یعنی سال 92 رفتم پلیس +10 دفترچه رو فرستادم اعزامم اومد 19 مرداد بعد رفتم تمدیدش کردم افتاد 19 مهر الان دارم با خیال راحت انتخاب رشته میکنم که برم دانشگاه :n13:

alicpu
07-08-2013, 21:35
من متولد نیمه دوم سال 73 هستم . چند وقت پیش رفتم پلیس +10 و گفتم امسال امتحان دانشگاه دادم . و بعد هم فارغ التحصیل خردادماه هستم گفتم ایا از خرداد ماه حساب می کنید اون یک سال را یا نه از شهریور . زنگ زد و اون طرف گفت هیچی به ما نگفتند در مورد شهریور
پس من تا خرداد سال دیگر وقت دارم . یعنی 10 ماه . بعد گفتم یعنی باید بیایم و دفترچه پست بکنم . گفت می ایی و تمدید می کنی .
مهم این است کنکور را خوب بدهی . و نتایج بیایند .
کلا دو راه هست . یکی این هست که تمدید می کنی . یکی هم پیام نور هست .
یک ترم بر می داری مثلا چند واحد و نمی روی . و مشروط می شی و انصراف می دی . اگر اشتباه نکنم . دی ماه یا بهمن ماه انصراف بدی . خوب یک سال وقت داری. و با خیال راحت می توانی . درس بخونی

Aryan007
07-08-2013, 23:45
خوب ما نیز تمدید می کنیم...کی حوصله داره برا دور زدن سربازی بره پیام نور ثبت نام کنه آخه؟ :دی.

hayejan
08-08-2013, 00:03

دوستان راهنمایی می کنن ؟ :n26:

alavi71
08-08-2013, 10:15
من متولد نیمه دوم سال 73 هستم . چند وقت پیش رفتم پلیس +10 و گفتم امسال امتحان دانشگاه دادم . و بعد هم فارغ التحصیل خردادماه هستم گفتم ایا از خرداد ماه حساب می کنید اون یک سال را یا نه از شهریور . زنگ زد و اون طرف گفت هیچی به ما نگفتند در مورد شهریور
پس من تا خرداد سال دیگر وقت دارم . یعنی 10 ماه . بعد گفتم یعنی باید بیایم و دفترچه پست بکنم . گفت می ایی و تمدید می کنی .
مهم این است کنکور را خوب بدهی . و نتایج بیایند .
کلا دو راه هست . یکی این هست که تمدید می کنی . یکی هم پیام نور هست .
یک ترم بر می داری مثلا چند واحد و نمی روی . و مشروط می شی و انصراف می دی . اگر اشتباه نکنم . دی ماه یا بهمن ماه انصراف بدی . خوب یک سال وقت داری. و با خیال راحت می توانی . درس بخونی

سلام باید معافیت تحصیلی یکساله بگیرید تا در کنکور 92 مشکلی براتون پیش نیاد ...

alicpu
08-08-2013, 10:39
سلام باید معافیت تحصیلی یکساله بگیرید تا در کنکور 92 مشکلی براتون پیش نیاد ...
دوست عزیز بنده نباید در 92 کنکور بدهم . کنکور در 92 را دادم . باید در 93 کنکور بدهم .
بعد خودش اون فرد بهم گفت برو خرداد سال دیگر بیا و تمدید بکنیم برات .
دیگه این معافیت تحصیلی یک ساله چیه
یعنی باید برم بگیرم . یا نه

a.g g.a
08-08-2013, 11:38
سلام

دوستان من اگه بزنم معدن امیر کبیر بعد نتونم معدلمو بیارم بالا معدن بمونم...رشته معدن خیلی بده ؟ با نفت واحد مشترک زیاد داره(اصلا داره ؟) که مثلا برا فوقش برم گرایشای نفت ؟
اصلا از رشته هایی که من از دانشگاهای تهران میارم کدومشون واحد مشترک با رشته های به درد بخور زیاد داره که بتونم بعدش تو رشته های به درد بخور ادامه بدم،یا مثلا برا فوقش گرایش به درد بخور داشته باشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید:n16:

با 1400 منطقه سه ریاضی فیزیک شبانه های فردوسی مشهد مهندسی مکانیک،مهندسی برق قدرت،مهندسی شیمی هیچ کدومش نمیارم ؟ شبانش چه قدر پول بیشتر می گیرن ؟

SaMaN LiMBO
08-08-2013, 11:56
سلام دوستان
من رشتم تجربیه ، بعد حالا یکی از گزینه ها توی انتخاب رشته دانشگاه آزاد نوشته "هر داوطلب تنها امکان انتخاب رشته در گروه آزمایشی که در آزمون شرکت نموده است را دارد."
یکی به من بگه لطفا ، من بد نفهمیدم ؟؟ یعنی دیگه آزاد پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد واسه تجربی ها پریده ؟ یعنی دیگه نمیشه از رشته تجربی رفت آزاد مهندسی های برق و مکانیک و ... رو انتخاب کرد ! :n28::n14:

alavi71
08-08-2013, 13:25
دوست عزیز بنده نباید در 92 کنکور بدهم . کنکور در 92 را دادم . باید در 93 کنکور بدهم .
بعد خودش اون فرد بهم گفت برو خرداد سال دیگر بیا و تمدید بکنیم برات .
دیگه این معافیت تحصیلی یک ساله چیه
یعنی باید برم بگیرم . یا نه

منظورم کنکور 93 بود ....
اگر تا اون موقع غیبت میخورید باید معافیت تحصیلی بگیرید ...
در غیر اینصورت لازم نیست ...

alavi71
08-08-2013, 13:27
سلام دوستان
من رشتم تجربیه ، بعد حالا یکی از گزینه ها توی انتخاب رشته دانشگاه آزاد نوشته "هر داوطلب تنها امکان انتخاب رشته در گروه آزمایشی که در آزمون شرکت نموده است را دارد."
یکی به من بگه لطفا ، من بد نفهمیدم ؟؟ یعنی دیگه آزاد پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد واسه تجربی ها پریده ؟ یعنی دیگه نمیشه از رشته تجربی رفت آزاد مهندسی های برق و مکانیک و ... رو انتخاب کرد ! :n28::n14:

سلام در صورتی که قصد انتخاب رشته گروه دیگر را دارید مشکلی نیست ولی تنها در یک گروه میتونید انتخاب رشته کنید (تجربی یا ریاضی و یا انسانی )

SaMaN LiMBO
08-08-2013, 13:54
سلام در صورتی که قصد انتخاب رشته گروه دیگر را دارید مشکلی نیست ولی تنها در یک گروه میتونید انتخاب رشته کنید (تجربی یا ریاضی و یا انسانی )

آخه تا پارسال داوطلب تجربی میتونست دو تا کنکور آزاد بده (پزشکی و غیرپزشکی) و تو هر دو تاش هم انتخاب رشته کنه ، یعنی امسال فقط میشه تو یکیش انتخاب رشته کرد :n04: آخه چرا :n03:

775e
08-08-2013, 14:29
سلام دفتر چه انتخاب رشته دانشکاه آزاد کجاست کسی خبری ازش نداره
ظرفیت ها رشته های ستاره دار و
..........
راهنمایی کنید برای انتخاب رشته آزاد

Apocalypse Now
08-08-2013, 14:36
دوستان، از لحاظ ارزش مدرک دانشگاهی و اینکه سطح مدرک کدوم دانشگاه بالاتره: غیر انتفاعی یا پیام نور؟

از لحاظ اساتید و سطح کیفی دانشگاه نمیگما.. درسم خوبه.. خودم میخونم. فقط ارزش نهایی مدرک کدوم بالاتره؟ ممنون

alicpu
08-08-2013, 15:49
دوستان کی باید انتخاب رشته بکنیم
مگر نگفتند 17 باید انتخاب رشته بکنیم
وارد سایت سنجش می شوم . چیزی نیست .
یعنی هست ولی باید پول بدهیم . بعد باید کدام گزینه را بزنیم .
چون چندین گزینه هست
لطفا راهنمایی بفرمایید

alicpu
08-08-2013, 15:50
منظورم کنکور 93 بود ....
اگر تا اون موقع غیبت میخورید باید معافیت تحصیلی بگیرید ...
در غیر اینصورت لازم نیست ...
دوست عزیز شما گفتید اگر تا اون موقع غیبت می خورید . بنده مگر یک سال وقت ندارم . تا خرداد سال دیگر . خرداد سال دیگر هم می روم .
و تمدید می کنم . پس دیگه این چیزا چیه می گوید .

Apocalypse Now
08-08-2013, 16:09
دوستان کی باید انتخاب رشته بکنیم
مگر نگفتند 17 باید انتخاب رشته بکنیم
وارد سایت سنجش می شوم . چیزی نیست .
یعنی هست ولی باید پول بدهیم . بعد باید کدام گزینه را بزنیم .
چون چندین گزینه هست
لطفا راهنمایی بفرمایید

از ساعت ۸ امشب شروع میشه.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

hirad_g
08-08-2013, 17:03
سلام

دوستان من اگه بزنم معدن امیر کبیر بعد نتونم معدلمو بیارم بالا معدن بمونم...رشته معدن خیلی بده ؟ با نفت واحد مشترک زیاد داره(اصلا داره ؟) که مثلا برا فوقش برم گرایشای نفت ؟
اصلا از رشته هایی که من از دانشگاهای تهران میارم کدومشون واحد مشترک با رشته های به درد بخور زیاد داره که بتونم بعدش تو رشته های به درد بخور ادامه بدم،یا مثلا برا فوقش گرایش به درد بخور داشته باشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید:n16:

با 1400 منطقه سه ریاضی فیزیک شبانه های فردوسی مشهد مهندسی مکانیک،مهندسی برق قدرت،مهندسی شیمی هیچ کدومش نمیارم ؟ شبانش چه قدر پول بیشتر می گیرن ؟

داداش رو شبانه فردوسی زیاد حساب نکن... اولا بیشترش واسه بومی همون مناقط هست. دوما به خاطر ظرفیت کم دانشگاه فردوسی( مخصوصا عمران و یکمی برق با توجه به گرایش) شبانش سریع با بچه های خود مشهد پر میشه.( مثلا آخرین قبولی عمران ؛ شبانه فردوسی سال پیش 500 تا با آخرین قبولی روزانه رتبش فرق داشت!!).. سوما: تو شرق کشور فردوسی تنها دانشگاه خوبه؛ واسه این متقاضی زیاد داره. روی شهرای دیگه تمرکز کنی بهتره(شیراز و اصفهان مثلا)

البته که حتما تو انتخاب رشتت فردوسی رو بزن.

alavi71
08-08-2013, 17:16
دوست عزیز شما گفتید اگر تا اون موقع غیبت می خورید . بنده مگر یک سال وقت ندارم . تا خرداد سال دیگر . خرداد سال دیگر هم می روم .
و تمدید می کنم . پس دیگه این چیزا چیه می گوید .

برای اینکه وارد غیبت نشید باید براتون معافیت تحصیلی صادر بشه
شما مراجعه کنید دفاتر پلیس +10
موفق باشید

a.g g.a
08-08-2013, 18:06
داداش رو شبانه فردوسی زیاد حساب نکن... اولا بیشترش واسه بومی همون مناقط هست. دوما به خاطر ظرفیت کم دانشگاه فردوسی( مخصوصا عمران و یکمی برق با توجه به گرایش) شبانش سریع با بچه های خود مشهد پر میشه.( مثلا آخرین قبولی عمران ؛ شبانه فردوسی سال پیش 500 تا با آخرین قبولی روزانه رتبش فرق داشت!!).. سوما: تو شرق کشور فردوسی تنها دانشگاه خوبه؛ واسه این متقاضی زیاد داره. روی شهرای دیگه تمرکز کنی بهتره(شیراز و اصفهان مثلا)

البته که حتما تو انتخاب رشتت فردوسی رو بزن.

ممنون دوست عزیز جواب بقیه سوالهارو هم بگید ممنون میشم

سلام

اصلا از رشته هایی که من از دانشگاهای تهران میارم کدومشون واحد مشترک با رشته های به درد بخور زیاد داره که بتونم بعدش تو رشته های به درد بخور ادامه بدم،یا مثلا برا فوقش گرایش به درد بخور داشته باشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

من درسم خوب بود فقط کنکورو خیلی خراب کردم :n02:

775e
08-08-2013, 21:54
سلام دفتر چه انتخاب رشته دانشکاه آزاد کجاست کسی خبری ازش نداره
ظرفیت ها رشته های ستاره دار و
..........
راهنمایی کنید برای انتخاب رشته آزاد

سلام کسی نبود جواب مارو بده ////

لطفا جواب بدید
/

ahmad0120
08-08-2013, 22:11
دوستان خواهش میکنم به من کمک کنید توی این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دارم سکته میزنم:n28:

ahmad0120
08-08-2013, 22:13
سلام کسی نبود جواب مارو بده ////

لطفا جواب بدید
/

775e
08-08-2013, 23:45

شما که نمی دونی چرا جواب میدی

کجای سایته لینکشو بزار...

A.M.D.D.E.V.I.L
08-08-2013, 23:47
دوست من به محض اینکه انتخاب رشته ی آزاد شروع بشه ، سازمان سنجش خودش لینک میذاره سایتش

alirecoba2
09-08-2013, 04:46
سلام دوستان دوستمون واسش یه مشکل پیش اومده رشته های روزانه رو نمیتونه انتخاب کنه تو انتخابه رشتش طبقه نظره سنجش قبلن میخواسته دارو که احتمالش کم بود و یا فیزیوتراپی یا رادیولوزی اینا بره تهران اما با این مشکل الان میخواد رشته های شبانرو انتخاب کنه بالاجبار الانم ناراحته رشته های شبانم هم تعدادش کمه هم رشته های علوم پزشکی توش کمه هم ... فقط دامپزشکی وعلوم آزمایشگاهی و رتبشم قبلن گفتم 1400 زیر گروهه 1 منطقه 3 قبلشم به دامپزشکی اصلن فکر نمیکرده علوم آزمایشگاهه هم فقط همدان شبانه داره به نظره شما علوم آزمایشگاهی بهتره یا دامپزشکی یا روانشناسی بالینی ضمنه اینکه به دامپزشکی هم علاقه ای نداره بهتر بگم زیاد نمیدونه چی هست یه چیزایی فقط تو سایتا خونده راجه به اون رشته ممنون میشم کسی راهنمایی کنه :11:

775e
09-08-2013, 10:39
دوست من به محض اینکه انتخاب رشته ی آزاد شروع بشه ، سازمان سنجش خودش لینک میذاره سایتش

الو الو گوشی دسته انگار تو این دنیا نیستی انتخاب رشته شروع شده
شما کجا سیر میکنی

ali_12
09-08-2013, 10:59
سلام
دوستان کسی رو میشناسید مشاوره بده برای تجربی 93؟ باتجربه باشه..انلاین باشه بهتره
به یک مشکل بزرگ بر خوردم:
:n16:

A.M.D.D.E.V.I.L
09-08-2013, 11:43
چرا استرس شدی عزیزم ، انتخاب رشته ی سراسری شروع شده و تا سه شنبه وقت هست ولی آزاد هنوز شروع نشده بود ولی الان اون هم هست

A.M.D.D.E.V.I.L
09-08-2013, 12:03
دوستان ناراحت نباشید ، استرس رو کنترل کنید
و به من بگید کد رشته هایی که باید به آزاد بدیم رو از کجا باید برداریم؟

توی دفترچه ی سنجش آزاد ها همشون تربیت معلم هستن ، همونه ؟ یا منظور از آزاد ، بی آزمون هست؟

775e
09-08-2013, 15:38
دوستان ناراحت نباشید ، استرس رو کنترل کنید
و به من بگید کد رشته هایی که باید به آزاد بدیم رو از کجا باید برداریم؟

توی دفترچه ی سنجش آزاد ها همشون تربیت معلم هستن ، همونه ؟ یا منظور از آزاد ، بی آزمون هست؟

دوسته عزیز منظور از آزاد دانشگاه آزاداه رشته های با کنکور
و هنوز دانشگاه آزاد دفتر چه ای نزده که ظرفیت رشته ها معلو م باشه کد رشته ها راحت توسایت دانشگاه گیر میاد اما ظرفیت ها نه.
؟؟؟

A.M.D.D.E.V.I.L
09-08-2013, 16:32
آره مثل اینکه ظرفیت ها اعلام نشد

mohamadrezakaka
09-08-2013, 19:30
سلام
دوستان من مکانیک سیالات میخام :n26:باید دقیقا چه رشته ای را انتخاب کنم؟؟؟
چون مکانیک ها چیزی درباره سیالات یا چیز دگه نداشت:n13:
ممنون

SaMaN LiMBO
09-08-2013, 21:19
سلام
آقا من یه چیزی در مورد انتخاب رشته آزاد شنیدم نمیدونم صحتش چقدره
میشه یکی من رو توجیه کنه لطفا :n13:

شنیدم اگه تراز من مثلا توآزاد باشه 5500
بعد انتخاب اولم ترازش باشه 5700 و قبول نشم ، حالا اگه انتخاب دومم ترازش در حالت عادی باشه 5400 ولی اونم قبول نمیشم !!
از این داداشمون پرسیدم چرا ! گفت آزاد اینجوریه یعنی چون انتخاب دومته اون تراز 5400 مثلا بهش 200 تا تراز اضافه میشه !! (چون انتخاب دومه !) :n04:
من که از حرفاش چیزی سر در نیاوردم !! کسی میدونه قضیه چیه ؟!

اصلا همچین موضوعی هست یا انتخاب رشته آزاد هم مثل سراسریه یعنی همینجوری انتخاب ها رو میان پایین هر کدوم که ظرفیتش جا داشت قبول میشی ؟!

ممنون میشم جواب بدین :n18:

alavi71
09-08-2013, 22:38
سلام دوستان دوستمون واسش یه مشکل پیش اومده رشته های روزانه رو نمیتونه انتخاب کنه تو انتخابه رشتش طبقه نظره سنجش قبلن میخواسته دارو که احتمالش کم بود و یا فیزیوتراپی یا رادیولوزی اینا بره تهران اما با این مشکل الان میخواد رشته های شبانرو انتخاب کنه بالاجبار الانم ناراحته رشته های شبانم هم تعدادش کمه هم رشته های علوم پزشکی توش کمه هم ... فقط دامپزشکی وعلوم آزمایشگاهی و رتبشم قبلن گفتم 1400 زیر گروهه 1 منطقه 3 قبلشم به دامپزشکی اصلن فکر نمیکرده علوم آزمایشگاهه هم فقط همدان شبانه داره به نظره شما علوم آزمایشگاهی بهتره یا دامپزشکی یا روانشناسی بالینی ضمنه اینکه به دامپزشکی هم علاقه ای نداره بهتر بگم زیاد نمیدونه چی هست یه چیزایی فقط تو سایتا خونده راجه به اون رشته ممنون میشم کسی راهنمایی کنه :11:

سلام اگر 1400 منطقه سه هست
پزشکی میتونن قبول بشوند ....
بدون شک دامپزشکی بهتر از سایر رشت هها هست ...

Apocalypse Now
10-08-2013, 00:52
راهنمای انتخاب رشته "گزینه 2" چقدر قابل اعتماد هست؟

ahmad0120
10-08-2013, 01:42
راهنمای انتخاب رشته "گزینه 2" چقدر قابل اعتماد هست؟
بدبینانه است.

Apocalypse Now
10-08-2013, 02:08
بدبینانه است.
بدبینانه؟:n02:

والا واسه من که نتیجه ی باب میلم رو آورد :n19: اما خب گفتم شاید زیادی خوش بینانه س، واسه همین پرسیدم!:n02:

من کنکور زبان دادم. رتبه کل در سهمیه م : 5993 و رتبه در زیر گروه اول : 4533

با این وضعیت بهم گفت روزانه و شبانه زنجان قبولم. حتی گفت دانشگاه بین المللی قزوین روزانه هم قبولم:n20:
(خودم ساکن زنجان هستم. کنکور هم منطقه 2)
پس قبولم؟:n02:

ahmad0120
10-08-2013, 02:24
بدبینانه؟:n02:

والا واسه من که نتیجه ی باب میلم رو آورد :n19: اما خب گفتم شاید زیادی خوش بینانه س، واسه همین پرسیدم!:n02:

من کنکور زبان دادم. رتبه کل در سهمیه م : 5993 و رتبه در زیر گروه اول : 4533

با این وضعیت بهم گفت روزانه و شبانه زنجان قبولم. حتی گفت دانشگاه بین المللی قزوین روزانه هم قبولم:n20:
(خودم ساکن زنجان هستم. کنکور هم منطقه 2)
پس قبولم؟:n02:
بله قبولی:) برو حال کن:)

delta20
10-08-2013, 12:19
شما رشته مکانیکو انتخاب میکنی بعد با گذرون چند ترم و اشنایی با رشته مکانیک و گرایشاش ،گرایش مورد علاقه تونو انتخاب میکنید

alirecoba2
10-08-2013, 16:33

اخه شبانه پزشکی نداره ضمن اینکه پزشکیم نمیخاد به دلایلی فقط دارو و دندونو میخاست چون سالاش نسبت به پزشکی کمتره پزشکی تا تخصص راش زیاده به دامپزشکیم اسن فک نمیکرده الان یه جورایی مجبوره فقط رشته های شبانه رو انتخاب کنه هیچ علاقه ای نداره اخه میگه اینهمه سال برم راجه به حیوونا بخونم اگه اینجوری باشه ترجیح میدم راجه به بدنه انسان باشه اونم که که نمیتونه بره چون روزانست ...
یه سوال دیگه بین رشته های علوم آزمایشگاهی فیزیوتراپی رادیولوزی و پروتز دندان دانشگاه تهران کدوم بهتره؟مرسی

alirecoba2
10-08-2013, 17:10

اخه شبانه پزشکی نداره ضمن اینکه پزشکیم نمیخاد به دلایلی فقط دارو و دندونو میخاست چون سالاش نسبت به پزشکی کمتره پزشکی تا تخصص راش زیاده به دامپزشکیم اسن فک نمیکرده الان یه جورایی مجبوره فقط رشته های شبانه رو انتخاب کنه هیچ علاقه ای نداره اخه میگه اینهمه سال برم راجه به حیوونا بخونم اگه اینجوری باشه ترجیح میدم راجه به بدنه انسان باشه اونم که که نمیتونه بره چون روزانست ...
یه سوال دیگه بین رشته های علوم آزمایشگاهی فیزیوتراپی رادیولوزی و پروتز دندان دانشگاه تهران کدوم بهتره؟مرسی

One Minute
10-08-2013, 19:16
بچه ها این روش که میگن غیر انتفاعی بزنین اما نرین چیجوری هست ؟

اگه این کارو بکنیم ، سال بعد میتونیم کنکور بدیم و بریم دانشگاه ؟

SaMaN LiMBO
10-08-2013, 23:20

مطمئنا فیزیو بین اینا که گفتی از بقیه سرتره :n18:

alirecoba2
10-08-2013, 23:27
مطمئنا فیزیو بین اینا که گفتی از بقیه سرتره :n18:

میتونید یکم بیشتر توضیح بدید واینکه بعد از سه رشته دارو دندون و پزشکی تو رشته تجربی حالا جدا از علاقه به طوره کلی کدوم رشته بهتره از لحاظه اعتبار درآمد و ....همه میتونن راهنمایی کنن ممنون

After4Ever
10-08-2013, 23:40
میتونید یکم بیشتر توضیح بدید واینکه بعد از سه رشته دارو دندون و پزشکی تو رشته تجربی حالا جدا از علاقه به طوره کلی کدوم رشته بهتره از لحاظه اعتبار درآمد و ....همه میتونن راهنمایی کنن ممنون

شما با لیسانس فیزیوتراپی از وزارت بهداشت می تونید مجوز کلینیک بیگیرید!
در آمدش خیلی خوبه

m-asadabadi
11-08-2013, 01:45
بچه ها این روش که میگن غیر انتفاعی بزنین اما نرین چیجوری هست ؟

اگه این کارو بکنیم ، سال بعد میتونیم کنکور بدیم و بریم دانشگاه ؟

فقط اگه روزانه قبول بشی و نری ; سال بعد نمی تونی کنکور بدی
اما اگه غیرانتفاعی و شبانه و پیام نور و ... قبول بشی نری ، سال بعدم میتونی کنکور بدی
تازه میتونی پُـز هم بدی که قبول شدم ! نرفتم ، جای بهتر قبول شم !

Mohammad_Low
11-08-2013, 01:50
سلام
آقا من یه چیزی در مورد انتخاب رشته آزاد شنیدم نمیدونم صحتش چقدره
میشه یکی من رو توجیه کنه لطفا :n13:

شنیدم اگه تراز من مثلا توآزاد باشه 5500
بعد انتخاب اولم ترازش باشه 5700 و قبول نشم ، حالا اگه انتخاب دومم ترازش در حالت عادی باشه 5400 ولی اونم قبول نمیشم !!
از این داداشمون پرسیدم چرا ! گفت آزاد اینجوریه یعنی چون انتخاب دومته اون تراز 5400 مثلا بهش 200 تا تراز اضافه میشه !! (چون انتخاب دومه !) :n04:
من که از حرفاش چیزی سر در نیاوردم !! کسی میدونه قضیه چیه ؟!

اصلا همچین موضوعی هست یا انتخاب رشته آزاد هم مثل سراسریه یعنی همینجوری انتخاب ها رو میان پایین هر کدوم که ظرفیتش جا داشت قبول میشی ؟!

ممنون میشم جواب بدین :n18:

سلام.دوست عزيز برادرتون درست ميگن.ولي اين قانون تا پارسال بود كه آزاد خودش آزمون داشت.امسال سبك انتخاب رشتش شده عين سراسري.يعني به ترتيب علاقه بزنيد و انتخاب اولتون هيچ اولويتي نداره.

ahmad0120
11-08-2013, 02:07
دوستان و یاران در مورد دانشگاه آزاد بدون آزمون (سوابق تحصیلی) یه سری اطلاعات کلی بدید ببینم چجوریه قضیه ش... من الان مغزم پکیده چیزایی که توی خود سایت نوشته تو مخم نمیره... یه سوال اساسی : اینجوری که من فهمیدم هر داوطلبی میتونه برای همه ی 5 گروه ثبت نام (انتخاب رشته) کنه ! آره؟ چه باحال .... یعنی الان من هم برای ریاضی هم تجربی هم انسانی و هم زبان همه رو برم ثبت نام کنم بعد وقتی نتایج میاد از هر کدومش یه جایی قبول شدم از بین اونا باز انتخاب کنم !! بعد این انتخاب رشته ی با آزمون هم که هست از اینم شاید قبول شم باز اون انتخاب رشته ی خود سایت سنجش هم که هست ...

alicpu
11-08-2013, 14:28
دوستان یک سوال دارم . تکمیل ظرفیت دانشگاه ها چندم مهر می اید
و بعد ایا دانشگاه فرهنگیان نیز تکمیل ظرفیت می دهد یا نه
و در مورد تکیمل ظرفیت می خواستم بپرسم اون ها هم که غیر مجاز شدند می توانند دوباره انتخاب بکنند . یا نه

SaMaN LiMBO
11-08-2013, 14:32

بعد از این رشته ها فیزیوتراپی و دامپزشکی در رده اول هستن
بعدش بینایی سنجی و شنوایی سنجی چون میتونن علاوه بر اینکه کنار یک پزشک کار کنن به طور جداگانه مطب هم بزنن.:n06:

hooman hs
11-08-2013, 15:53
سلام می خاستم بدونم دوره ی شبانه صرف نظر از هزینه هاش اگه تو دانشگاه خوب باشه بهتره یا دوره ی روزانه تو یه دانشگاه پایین تر ؟
من خودم ارومیه زندگی می کنم می خاستم عمران بخونم حالا موندم : عمران شبانه تبریز یا عمران روزانه ارومیه کدومو اول بزنم ؟
رتبه در منطقه 2 : 7700

amir 777
11-08-2013, 16:01
کسی درباره شیمی دارویی اطلاعات داره؟

After4Ever
11-08-2013, 16:50
دوستان یک سوال فقط محض اطلاعات عمومی می پرسم:n02:
میشه یک نفر بعدِ مدرک لیسانس آزمون بده باسه دکتری پزشکی یا داروسازی؟
از فوق لیسانس که می دونم میشه ولی از لیسانسش رو می خواستم بدونم

Alireza SM
11-08-2013, 18:04
کسی درباره شیمی دارویی اطلاعات داره؟

مهروماه رو نديدم ولي آيات گاج حرف نداره

miladio
11-08-2013, 20:10
دوستان امروز چند ساعتی مرکز مشاوره بودم. استقبال از دانشگاه فرهنگیان بی سابقه بود. از هر ده نفر با جرات میتونم بگم 6 نفر طالب فرهنگیان بودن. جتی بارتبه 27 انسانی یا 290 ریاضی...

One Minute
11-08-2013, 20:20
فقط اگه روزانه قبول بشی و نری ; سال بعد نمی تونی کنکور بدی
اما اگه غیرانتفاعی و شبانه و پیام نور و ... قبول بشی نری ، سال بعدم میتونی کنکور بدی
تازه میتونی پُـز هم بدی که قبول شدم ! نرفتم ، جای بهتر قبول شم !

من که یک سال معافیت تحصیلی دارم هم لازمه که از این حرکت ها بزنم ؟

alavi71
11-08-2013, 20:44

فیزویوترایپی بهرت از بقیه هست بعد از اون پروتز و رادیولوژی هم که زیاد جالب نیست ....

alavi71
11-08-2013, 20:46
دوستان یک سوال دارم . تکمیل ظرفیت دانشگاه ها چندم مهر می اید
و بعد ایا دانشگاه فرهنگیان نیز تکمیل ظرفیت می دهد یا نه
و در مورد تکیمل ظرفیت می خواستم بپرسم اون ها هم که غیر مجاز شدند می توانند دوباره انتخاب بکنند . یا نه

تکمیل ظرفیت ها در اواخر مهر ماه هست ...
سال گذشته افرادی که مجاز نشده بودند هم امکان شرکت در تکمیل ظرفیت رو داشتند ....

alavi71
11-08-2013, 20:47
دارو دندان هم شانس قبولی دارند .
شهرهای کمی دورتر هم میتونن این رشته های به راحتی قبول شوند ...
موفق باشید ...

Haj_Amoo
11-08-2013, 22:13
کسی که ازمون زبان رو نداده می‎تونه رشته‎های فرهنگیانی که داخل قسمت رشته‎های زبان‎های خارجی اومده رو انتخاب کنه؟

مهروماه رو نديدم ولي آيات گاج حرف نداره
چه اشکالی داره برادر!

V i r u s e r
12-08-2013, 00:00
هم در دانشگاه سراسری و هم در دانشگاه آزاد برگه افراد به ترتیب رتبشون خونده میشه یعنی اگر فرد A با رتبه 10000 رشته ای را در انتخاب آخر خودش بزنه و فرد B با رتبه 10001 در انتخاب اول بزنه اولویت با فرد A هست.
دوستان این درسته درباره ازاد؟ :n04:

m-asadabadi
12-08-2013, 00:15
من که یک سال معافیت تحصیلی دارم هم لازمه که از این حرکت ها بزنم ؟

بله این ربطی به معافیت تحصیلی نداره

m-asadabadi
12-08-2013, 00:15
دوستان این درسته درباره ازاد؟ :n04:

بله ، کاملا درسته !

Apocalypse Now
12-08-2013, 02:04
سلام. لطفا دوستانی که مطمئن هستن جواب سوال منو بدن:

نحوه انتخاب رشته توسط سیستم سنجش چطوره؟

بعنوان مثال: من الویت اولم رو نمره نمیرسونه، سیستم میره روی الویت دومم. نمره به این میرسونه. حالا همینو برام میزنه قبولم یا اینکه نه... الویت های بعدی رو هم بررسی میکنه و اگه الویت های بعدیم دانشگاه بهتری باشن، و نمره م هم برسونه از بین اونا برام انتخاب میکنه؟؟

یا همون اولی که دید نمره م میرسونه برام قبول میکنه و تمام؟؟!!

خیلی برام مهمه. خواهشا کسایی که مطمئن هستن جواب بدن

timsar jackson
12-08-2013, 06:29
تو انتخاب رشته میشه روزانه و شبانه رو پشت سر هم زد؟ مثلا به این ترتیب:

1- روزانه
2-شبانه
3-روزانه
4-روزانه
5-شبانه

alavi71
12-08-2013, 09:20
سلام. لطفا دوستانی که مطمئن هستن جواب سوال منو بدن:

نحوه انتخاب رشته توسط سیستم سنجش چطوره؟

بعنوان مثال: من الویت اولم رو نمره نمیرسونه، سیستم میره روی الویت دومم. نمره به این میرسونه. حالا همینو برام میزنه قبولم یا اینکه نه... الویت های بعدی رو هم بررسی میکنه و اگه الویت های بعدیم دانشگاه بهتری باشن، و نمره م هم برسونه از بین اونا برام انتخاب میکنه؟؟

یا همون اولی که دید نمره م میرسونه برام قبول میکنه و تمام؟؟!!

خیلی برام مهمه. خواهشا کسایی که مطمئن هستن جواب بدن

سلام
از رتبه یک شروع به بررسی انتخابها بر حسب اولویت میکند و اولین رشته ای که نمره قبولی را کسب کردید ان را پذیرفته خواهید شد ...
البته امکان رفتن به سایر انتخابها نیز هست .البته باید در رشته قبولی ثبتنام بعد از گذراندن حدود یک هشتم دروس مستونید انتقالی هم بگیرید ...
پس بر حسب علاقه شهر/رشته اولویت بندی کنید ...
موفق باشید ....

alavi71
12-08-2013, 09:23
تو انتخاب رشته میشه روزانه و شبانه رو پشت سر هم زد؟ مثلا به این ترتیب:

1- روزانه
2-شبانه
3-روزانه
4-روزانه
5-شبانه

بله مشکلی نیست ...

EshMoul
12-08-2013, 09:28
دوستان به نظرتون اگه شبانه ی یک دانشگاه خوب قبول شم ارزشش رو داره برم ؟ (بخاطر پولش میگم)

آخه من الان به راحتی می تونم در بعضی از روزانه ها قبول شم و این مسئله برام سوال شده

timsar jackson
12-08-2013, 09:31
دوستان به نظرتون اگه شبانه ی یک دانشگاه خوب قبول شم ارزشش رو داره برم ؟ (بخاطر پولش میگم)

آخه من الان به راحتی می تونم در بعضی از روزانه ها قبول شم و این مسئله برام سوال شده

مهم رشتست. اگه شما رشته ی مورد علاقتونو شبانه میارین ولی روزانه نمیارین حتما شبانه بزنین اگه مشکل مالی ندارین.

EshMoul
12-08-2013, 09:57
مهم رشتست. اگه شما رشته ی مورد علاقتونو شبانه میارین ولی روزانه نمیارین حتما شبانه بزنین اگه مشکل مالی ندارین.

ممنون

من رشتم زبانه و از اون نظر که مشکلی ندارم ، یعنی هرچی قبول شم مورد علاقمه :n02:

فقط الان موندم که مثلا وقتی دانشگاه دولتی فلان رو در روزانه اش قبول میشم بازم شبانه ی تهران رو بزنم یا نه ؟

و یه سوال دیگه،

به نظرتون تقریباً هزینه ی دانشگاه برای هر ترم چقدر در میاد ؟ (به غیر از خوابگاه، غذا و...)

SaMaN LiMBO
12-08-2013, 10:45
ممنون

من رشتم زبانه و از اون نظر که مشکلی ندارم ، یعنی هرچی قبول شم مورد علاقمه :n02:

فقط الان موندم که مثلا وقتی دانشگاه دولتی فلان رو در روزانه اش قبول میشم بازم شبانه ی تهران رو بزنم یا نه ؟

و یه سوال دیگه،

به نظرتون تقریباً هزینه ی دانشگاه برای هر ترم چقدر در میاد ؟ (به غیر از خوابگاه، غذا و...)

این قیمت طبق دفترچه ی امساله ...

شهريه رشته هاي مختلف تحصيلي در مقاطع كارداني و كارشناسي دانشگا هها و مؤسسات آموزش عالي كشور براي دوره نوبت دوم (شبانه)
در سال تحصیلی 93-1392 (کلیه مبالغبه ریال میباشد)

شهريه ثابت(هر نيمسال تحصيلي) 1/700/000

شهريه متغير براي هر واحد درسي
عمومي 110/000
پايه نظري 180/000
اصلي و تخصصي (نظري) 300/000

miladio
12-08-2013, 12:16
کسی که ازمون زبان رو نداده می‎تونه رشته‎های فرهنگیانی که داخل قسمت رشته‎های زبان‎های خارجی اومده رو انتخاب کنه؟

چه اشکالی داره برادر!

نه, نمیتونه...

good_messi
12-08-2013, 16:34
با سلام
دوستان یه سوال داشتم بین فقه حقوق اسلامی دانشگاه شهید مدنی و مدیریت جهانگردی دانشگاه تبریز کدوم رشته بهتره؟ از نظر بازار کار چطور؟

miladio
12-08-2013, 17:57
دوستان برای ثبن انتخاب رشته ی تجربی, زبان, فرهنگیان چه کارتایی باید خرید؟

Apocalypse Now
12-08-2013, 23:02
این قیمت طبق دفترچه ی امساله ...

شهريه رشته هاي مختلف تحصيلي در مقاطع كارداني و كارشناسي دانشگا هها و مؤسسات آموزش عالي كشور براي دوره نوبت دوم (شبانه)
در سال تحصیلی 93-1392 (کلیه مبالغبه ریال میباشد)

شهريه ثابت(هر نيمسال تحصيلي) 1/700/000

شهريه متغير براي هر واحد درسي
عمومي 110/000
پايه نظري 180/000
اصلي و تخصصي (نظري) 300/000

آقا درمورد همه رشته ها صدق میکنه این شهریه؟!! خیلیه ها ...!!!! با آزاد که تفاوت نمیکنه چندان! فقط شهریه ثابتش کم شده :n27:

alavi71
13-08-2013, 09:09

سلام
ببینید ملاک روزانه یا شبانه قبول شدن نیست
انچه مهم هست نوع رشته و شهر مورد نظر هست ....
با روزانه یا شبانه بودن زیاد توجه کنید ...

alavi71
13-08-2013, 09:10
دوستان برای ثبن انتخاب رشته ی تجربی, زبان, فرهنگیان چه کارتایی باید خرید؟

سلام
اگر کارت علاقه مندی رو خرید نکردید برای فرهنگیان باید اون ور فقط خرید کنید ....

5ajad
13-08-2013, 09:40
دوستان یه سوالی
من اگه دبیری شهید رجایی + دبیری فیزیک (مثلا) بزنم +رشته های مهندسی ، دبیری (حالا فیزیک یا شهید رجایی) قبول بشم ولی توی مصاحبه رد بشم ، کنکور رو کلا از دست میدم؟ چطوریه یه توضیح بدین فقط خواهشا زود!:n27:

alavi71
13-08-2013, 09:46
دوستان یه سوالی
من اگه دبیری شهید رجایی + دبیری فیزیک (مثلا) بزنم +رشته های مهندسی ، دبیری (حالا فیزیک یا شهید رجایی) قبول بشم ولی توی مصاحبه رد بشم ، کنکور رو کلا از دست میدم؟ چطوریه یه توضیح بدین فقط خواهشا زود!:n27:
سلام چون نیمه متمرز هست و وصاحبه داره
شما توی 10 انتخاب اول بزن ...
با این کار هم یک رشته متمرکز قبول میشوی و یک رشته نیمه متمرکز و در صورتی که قبول نشدی در مصاحبه رشته قبلیت روو ادامه میدی ...
موفق باشی ...

5ajad
13-08-2013, 10:15
سلام چون نیمه متمرز هست و وصاحبه داره
شما توی 10 انتخاب اول بزن ...
با این کار هم یک رشته متمرکز قبول میشوی و یک رشته نیمه متمرکز و در صورتی که قبول نشدی در مصاحبه رشته قبلیت روو ادامه میدی ...
موفق باشی ...
ممنون
راستش زیاد نفهمیدم:دی
دفترچه رو هم خواندم ولی یکم گنگ گفته!
مثلا من انتخابم اینطوریه:
1عدد دبیری فیزیک
چند تا مهندسی
چند تا دبیری شهید رجایی

اونطور که فهمیدم من میتونم 3 تا کدرشته قبول شم! 2تا دبیری و یکی هم مهندسی!
اونوقت اگه مصاحبه دبیری فیزیک رو قبول نشدم ، باید برم مصاحبه شهید رجایی! درسته؟:n01:

راستی چرا گفتین بین 10 انتخاب اول باشه؟

delta20
13-08-2013, 13:24
چرا رتبه های خوب اکثرا میرن برق؟

delta20
13-08-2013, 13:26
واسه دخترا برق بهتره یا مکانیک یا کامپیوتر یا عمران؟

One Minute
13-08-2013, 13:49

از این به بعد بهشون میگم برن مکانیک :n02:

m-asadabadi
13-08-2013, 14:57

ما اینیم دیگه :n02:
ولی بنظرم 80 درصد جو ، و اینکه برق از بقیه مهندسی ها سطح علوم پایه بالاتری داره و مشکلتره و تا حدودی ممکنه جذاب تر هم باشه در کل 20 درصد

Azot
13-08-2013, 14:58

چون سخت تره درساش و کسی که رتبه ش خوبه ظرفیت خوندن این رشته رو داره

همش خوبه!

برق گرایش قدرتش یه خورده مردونه ست، دخترا بیشتر کنترل، الکترونیک یا مخابرات میخونن
عمران ممکنه به خاطر کار ساختمونی با روحیه ی بعضی دخترا سازگار نباشه!

در کل جنسیت زیاد مطرح نیست، تو هر رشته ای که خوب مهارت داشته باشید موفق میشید.

alavi71
13-08-2013, 15:11
ممنون
راستش زیاد نفهمیدم:دی
دفترچه رو هم خواندم ولی یکم گنگ گفته!
مثلا من انتخابم اینطوریه:
1عدد دبیری فیزیک
چند تا مهندسی
چند تا دبیری شهید رجایی

اونطور که فهمیدم من میتونم 3 تا کدرشته قبول شم! 2تا دبیری و یکی هم مهندسی!
اونوقت اگه مصاحبه دبیری فیزیک رو قبول نشدم ، باید برم مصاحبه شهید رجایی! درسته؟:n01:

راستی چرا گفتین بین 10 انتخاب اول باشه؟
سلام
ببینید شما همه انتخابهای نیمه متمرکز رو اگر رد 10 انتخاب اول بزنید میتونید علاوه بر قبولی در نیمه متمرکز یک رشته متمرکز معمولی هم قبول شوید در اینصورت شما اگر برای رشته نیمه متمرکز دبیری اگر در مصاحبه شرکت کنید و قبول شوید حتما باید رشته دبیری رو بروید ....
و اگر هم قبول نشدید همون رشته قبلی رو میتونید ادامه دهید ...اما
اگر در 10 انتخاب اول نباشه شما تنها در یک کد رشته قبول میشوید که ممکن است نیمه متمرکز باشد یا رشته های عادی و یک شانس دیگه رو از دست میدهید ...

alavi71
13-08-2013, 15:14

سلام
بسته به علاقه فرد هست پیش از هر چیز دیگری..
ولی در مورد بازار کار رشته برق و مکانیک اغلب در کارخانه های خارج از شهر هست ...
ولی در مجموع رشته برق بازار کار مناسب تری رو داره ضمن اینکه رشت هسنگین تری هم هست ....
سایر رشتهها بازار کار مشترک بین شرکت ها هم دارند ...
البته این دید فقط از لحاظ بازار کار هست ...
در مجموع شاید بتوان رشتع معماری و یا عمران را مناسب تر دانست ...
موفق باشید ...

Reza31001
13-08-2013, 15:18
رشته برق به دلیل بازارکار بهتر طبیعتا طالب بیشتری هم داره (مکانیک و عمران هم همینطور) البته دلایلی مثل چون فلانی رفت منم باید برم وجود داره ...

واسه هر کس رشته ای که به اون علاقه داره و البته نیمچه استعدادی هم داره بهترین گزینه هست حالا میخواد اسمش هرچی باشه

فقط در مورد مکانیک چون اکثرا پسرها سمت این رشته میان دخترها در اقلیت هستن و ممکنه براشون سخت باشه
مثلا در کارگاه جوشکاری ما 15 پسر بودیم و یه دختر که خوب شرایط ایشون یکم سخت بود هم تک و تنها بود و هم درس عملی بود
البته ممکنه روحیه یه شخص خیلی قوی تر از این حرفا باشه و منم کلی گفتم

5ajad
13-08-2013, 20:17
سلام
ببینید شما همه انتخابهای نیمه متمرکز رو اگر رد 10 انتخاب اول بزنید میتونید علاوه بر قبولی در نیمه متمرکز یک رشته متمرکز معمولی هم قبول شوید در اینصورت شما اگر برای رشته نیمه متمرکز دبیری اگر در مصاحبه شرکت کنید و قبول شوید حتما باید رشته دبیری رو بروید ....
و اگر هم قبول نشدید همون رشته قبلی رو میتونید ادامه دهید ...اما
اگر در 10 انتخاب اول نباشه شما تنها در یک کد رشته قبول میشوید که ممکن است نیمه متمرکز باشد یا رشته های عادی و یک شانس دیگه رو از دست میدهید ...
خیلی ممنون
در مورد قسمت بولد: به ترتیب از بالا مگه نیست؟ اولی اگه نشد یا مصاحبه رد شدم میره برای بعدی دیگه! ؟

راستی در کل نظرت راجع به دبیری چیه؟:n27:

miladio
14-08-2013, 10:05
سلام دوستان. من دیروز کارت ثبت نام انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد خریدم. الان منصرف شدم. اگه کسی میخواد بگه ارزون تر بهش میدم...

miladio
14-08-2013, 10:25
رشته های نیمه متمرکز حتما باید بین ده تای اول باشه؟

alavi71
14-08-2013, 16:21
رشته های نیمه متمرکز حتما باید بین ده تای اول باشه؟

سلام
بله-اگر نیمه متمرکز ها رو قبل از متمرکز ها بزنید امکان قبولی در دو رشته رو دارید ...

miladio
14-08-2013, 17:55
سلام
بله-اگر نیمه متمرکز ها رو قبل از متمرکز ها بزنید امکان قبولی در دو رشته رو دارید ...

ببخشید دوست عزیز, اگر من متمرکز ها رو یک تا ده, نیمه متمرکز ها رو 10 تا 15 بزنم و باز متمرکز رو 15 تا 20 بزنم, اگر متمرکز قبول نشدم و نیمه متمرکز 13 قبول شدم آیا سیستم میاد و متمرکزای بعد 15 رو هم ببینه یا فقط تا همون 13 رو میبینه؟

alavi71
15-08-2013, 09:52
ببخشید دوست عزیز, اگر من متمرکز ها رو یک تا ده, نیمه متمرکز ها رو 10 تا 15 بزنم و باز متمرکز رو 15 تا 20 بزنم, اگر متمرکز قبول نشدم و نیمه متمرکز 13 قبول شدم آیا سیستم میاد و متمرکزای بعد 15 رو هم ببینه یا فقط تا همون 13 رو میبینه؟

شما سهی کن نیمه متمرکز ها رو قبل از متمرکز بزیند که شانس قبولی در دو رشته را داشته باشید.با این ترتیبی که فرمودید شما در یک رشته پذیرفته میشود یعنی اگ رنیمه متمرکز قبول شوید اطمینان ندارید که در مراحل مصاحبه هم قبول قطعی خواهید شد یا خیر ...
شما اگر انتخاب 13 قبول شوید سیستم شما را در اون کد رشته قبول خواهد کرد.البت هدر کارنامه نهایی رتبه شما در همه کد رشته ها را مشخص میکنه ....

alavi71
15-08-2013, 09:57
خیلی ممنون
در مورد قسمت بولد: به ترتیب از بالا مگه نیست؟ اولی اگه نشد یا مصاحبه رد شدم میره برای بعدی دیگه! ؟

راستی در کل نظرت راجع به دبیری چیه؟:n27:

اولین رشت ای که رتبه اون رو کسب کنید به عنوان قبولی اعلام میشه ....
اگر در مصاحبه رد شوید یعنی قبول قطعی نشدید ....
با در نظر گرفتن این موضوع بهتر است انتخاب نیمه متمرکزها در 10 تای اول باشه تا شانس قبولی رشته های متمرکز هم داشته باشید ...
دبیری هم بسته به علایق فردی در مورد شغل و رشته داره .
چون از بدو ورود بورسیه و کمک هزینه تحصیل دارید .و تحصیل کاملا رایگان است ....

personal
15-08-2013, 14:32
اولین رشت ای که رتبه اون رو کسب کنید به عنوان قبولی اعلام میشه ....
اگر در مصاحبه رد شوید یعنی قبول قطعی نشدید ....
با در نظر گرفتن این موضوع بهتر است انتخاب نیمه متمرکزها در 10 تای اول باشه تا شانس قبولی رشته های متمرکز هم داشته باشید ...
دبیری هم بسته به علایق فردی در مورد شغل و رشته داره .
چون از بدو ورود بورسیه و کمک هزینه تحصیل دارید .و تحصیل کاملا رایگان است ....

عاغا من نفهمیدم:n02: من نیمه مترکز زدم قبول شدم اون وقت اگه انتخاب 9 من بوده باشه و من انتخاب 7 یک متمرکز قبول بشم اونوقت نمیذارند من متمرکز رو برم ؟:n13:

dooni
15-08-2013, 14:57
سلام
اگه نیمه متمرکزو بعد از انتخاب 10 بزنیم و رشته های قبل از اونو قبول نشیم نیمه متمرکزو قبول میشیم؟

miladio
15-08-2013, 15:22
اینطور که من امروز از مشاور پرسیدم موقع اعلام نتایج دو تا کد رشته واسه قبولی میاد. ی متمرکز, یکی نیمه متمرکز. بجز ارتش و سپاه هم فرقی نمیکنه جای نیمه متمرکزا کجا باشه اما بهتره قبل متمرکز باشه تا دو تا کد قبولی بیاد. وگرنه اگه متمرکز قبل نیمه متمرکزا قبول بشن دیگه سیستم اون نیمه متمرکزرو اعلام نمیکنه.

alavi71
15-08-2013, 19:09
عاغا من نفهمیدم:n02: من نیمه مترکز زدم قبول شدم اون وقت اگه انتخاب 9 من بوده باشه و من انتخاب 7 یک متمرکز قبول بشم اونوقت نمیذارند من متمرکز رو برم ؟:n13:

فقط در صورتی که قبل از متمرکز ها زده باشید دو کد رشته قبولی دارید یکی متمرکز و یکی هم نیمه متمرکز ...

alavi71
15-08-2013, 19:11
سلام
اگه نیمه متمرکزو بعد از انتخاب 10 بزنیم و رشته های قبل از اونو قبول نشیم نیمه متمرکزو قبول میشیم؟

بله فقط یک کد رشته قبول خواهید شد ...

dooni
15-08-2013, 19:18
بله فقط یک کد رشته قبول خواهید شد ...
یعنی در این صورت نیمه متمرکز قبول میشیم؟مگه ابنطوری نیست که نیمه متمرکز باید تو ده تای اول باشه؟:n13:

amir 777
16-08-2013, 13:19
ازاد مثل سال های قبل اولویت بندی داره یا نه
مثلا پارسال شانس رشته اول خیلی بیشتر از بقیه رشته ها بود
یه سوال دیگه این که اونایی که رشته تجربی بودن میتونن رشته های ریاضی با کنکور دانشگاه ازاد رو بزنن؟

After4Ever
16-08-2013, 13:44
ازاد مثل سال های قبل اولویت بندی داره یا نه
مثلا پارسال شانس رشته اول خیلی بیشتر از بقیه رشته ها بود
یه سوال دیگه این که اونایی که رشته تجربی بودن میتونن رشته های ریاضی با کنکور دانشگاه ازاد رو بزنن؟

هر دو تا جواب شما میشه نه!

به ترتیب محبوبیت خودتون بزنید نه ترازی که آوردید...

amir 777
16-08-2013, 17:36
دوستان برا دانشگاه های ازاد بدون کنکور تو قسمت معدل باید معدل کتبی نهایی را نوشت یا معدل کل رو اخه تو دیپلم دوتا معدل نوشته
و سوال دوم این که کد سرباز برا کسی که امسال فارغ التحصیل شده چنده؟

After4Ever
16-08-2013, 18:20
دوستان برا دانشگاه های ازاد بدون کنکور تو قسمت معدل باید معدل کتبی نهایی را نوشت یا معدل کل رو اخه تو دیپلم دوتا معدل نوشته
و سوال دوم این که کد سرباز برا کسی که امسال فارغ التحصیل شده چنده؟

معدل کتبی...

amir 777
16-08-2013, 18:40
معدل کتبی...
اخه اون معدل کتبی فقط مال نهایی سومه مگه معدل دیپلم معدل کل سه سال نیست؟

Aryan007
16-08-2013, 20:42
اخه اون معدل کتبی فقط مال نهایی سومه مگه معدل دیپلم معدل کل سه سال نیست؟دویت عزیز شما کار نداشته باش...فقط معدل کتبی نهایی سوم همه جا مد نظره.

miladio
16-08-2013, 23:51
دوستان مگه وقت انتخاب رشته فقط تا پنج شنبه نبود؟ پس چرا هنوز رو سایته؟ من الان ویرایش کردم, اشکالی که نداره؟

alirecoba2
17-08-2013, 05:05
دوستان مگه وقت انتخاب رشته فقط تا پنج شنبه نبود؟ پس چرا هنوز رو سایته؟ من الان ویرایش کردم, اشکالی که نداره؟

نه حالا انتظار تا دیدنه نتیجه نهایی ....

alavi71
17-08-2013, 11:41

بله-اغلب هر ساله تا زمانی بعد از مهلت مقرر هم امکان انتخاب رشته رو باز میزارند ....

alavi71
17-08-2013, 11:42
یعنی در این صورت نیمه متمرکز قبول میشیم؟مگه ابنطوری نیست که نیمه متمرکز باید تو ده تای اول باشه؟:n13:

بله باید در 10 انتخاب اول باشه و قبل از رشته های متمرکز ...

SaMaN LiMBO
17-08-2013, 18:43
سلام
من شنیدم که واسه انتخاب رشته آزاد از بین 20 تا انتخاب فقط میشه 5 تا ستاره دار زد ، درسته ؟
بعد یه سوال دیگه اینکه آزاد بدون کنکور که الان میشه واسه آزاد ثبت نام کرد تو همون دانشگاه آزاد عادی درس میخونن یا دانشگاه مجزا ؟؟ آخه شنیدم که مثلا آزاد بدون کنکور آزاد (اینی که الان ثبت نامش تو سایت آزمون هست) دانشگاه علوم تحقیقات هم دانشجو برمیداره ! :n13:

After4Ever
17-08-2013, 22:24
سلام
من شنیدم که واسه انتخاب رشته آزاد از بین 20 تا انتخاب فقط میشه 5 تا ستاره دار زد ، درسته ؟
بعد یه سوال دیگه اینکه آزاد بدون کنکور که الان میشه واسه آزاد ثبت نام کرد تو همون دانشگاه آزاد عادی درس میخونن یا دانشگاه مجزا ؟؟ آخه شنیدم که مثلا آزاد بدون کنکور آزاد (اینی که الان ثبت نامش تو سایت آزمون هست) دانشگاه علوم تحقیقات هم دانشجو برمیداره ! :n13:

علوم تحقیقات معدود رشته ها رو بدون کنکور بر می داره:n02: ...همون دانشگاهی که نوشته درس می خونند مثلا واحد رامسر و احد علوم تحقیقات یا ...

ادر انتخاب رشته آزاد هم محدودیت وجود نداره

miladio
22-08-2013, 12:12
دوستان این تربیت معلم گفته نتیجش پنج شنبه میاد. الان مراحل مصاحبه اومده ولی لیست پذیرفته شده ها نیومده. عادیه؟چیکارباید کرد؟

One Minute
28-08-2013, 09:36
بچه ها نتیجه ی انتخاب رشته کی میاد ؟ : دی

Alireza SM
28-08-2013, 13:02
21 شهريور نتايج مياد

Apocalypse Now
29-08-2013, 02:55
سلام. من دانشجو ام.و ۵ ترم خوندم و دارم انصراف میدم. کنکور دادم.تو شرایط نظام وظیفه برای تغییر رشته نوشته بود که زمان انصراف باید در سنوات اولیه باشه و نباید وارد سنوات ارفاقی بشه. منظور از سنوات ارفاقی چیه؟ یعنی از ۸ ترم گذشته باشه یا چی؟

Apocalypse Now
29-08-2013, 19:11
uppppppppp

کسی نمیدونه؟

Carl
30-08-2013, 22:09
سلام. من دانشجو ام.و ۵ ترم خوندم و دارم انصراف میدم. کنکور دادم.تو شرایط نظام وظیفه برای تغییر رشته نوشته بود که زمان انصراف باید در سنوات اولیه باشه و نباید وارد سنوات ارفاقی بشه. منظور از سنوات ارفاقی چیه؟ یعنی از ۸ ترم گذشته باشه یا چی؟

سلام..
طبق آخرین به‌روزرسانی قوانین نظام وظیفه ویژه‌ی داوطلبان آزمون سراسری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
«دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدّد دارند، در طول تحصیلات دانشگاهی (از دیپلم تا دکتری) فقط یک‌بار مجاز به انصراف می‌باشند؛ مشروط به اینکه در سنوات مجاز تحصیلی انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصیل مجدّد، بیش از یک سال سپری نشده‌باشد.»

مقطع

سنوات مجاز تحصيل

كاردانی
2/5

كارشناسی پيوسته
5

كارشناسی ارشد پيوسته
6

دكتری پيوسته
8

البتّه پیشنهاد می‌کنم از یکی از دفترای پلیس+ده هم برای محکم‌‎کاری سؤال کنی.

Apocalypse Now
31-08-2013, 03:15
سلام..
طبق آخرین به‌روزرسانی قوانین نظام وظیفه ویژه‌ی داوطلبان آزمون سراسری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
«دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدّد دارند، در طول تحصیلات دانشگاهی (از دیپلم تا دکتری) فقط یک‌بار مجاز به انصراف می‌باشند؛ مشروط به اینکه در سنوات مجاز تحصیلی انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصیل مجدّد، بیش از یک سال سپری نشده‌باشد.»

مقطع

سنوات مجاز تحصيل

كاردانی
2/5

كارشناسی پيوسته
5

كارشناسی ارشد پيوسته
6

دكتری پيوسته
8

البتّه پیشنهاد می‌کنم از یکی از دفترای پلیس+ده هم برای محکم‌‎کاری سؤال کنی.

سلام. ممنون از جوابتون. یه جای دیگه خوندم نوشته بود واسه کارشناسی پیوسته ۵ سال یا همون ۱۰ ترم فرصت میدن. منظور شما هم از ۵ انشاالله سال هست دیگه؟ :دی

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Carl
31-08-2013, 14:59
سلام. ممنون از جوابتون. یه جای دیگه خوندم نوشته بود واسه کارشناسی پیوسته ۵ سال یا همون ۱۰ ترم فرصت میدن. منظور شما هم از ۵ انشاالله سال هست دیگه؟ :دی

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
خواهش می‌کنم.
نوشته «سنوات مجاز تحصيل»! سنوات یعنی «سال‌ها».

ahmad0120
01-09-2013, 13:21
نتایج سراسری کی اعلام میشه ؟ آزاد کی ؟

mohammad varaste
03-09-2013, 00:38
بچه ها ممکنه تا 15 شهریور بزنن ؟

miladio
04-09-2013, 23:35
بچه ها ممکنه تا 15 شهریور بزنن ؟

توکلی گفته تا آخر همین هفته نتایج میاد

amir 777
05-09-2013, 08:08
توکلی گفته تا آخر همین هفته نتایج میاد
کی گفت.....؟!

miladio
05-09-2013, 11:24
کی گفت.....؟!

تو مصاحبه ای که در مورد زمان اعلام نتایج دکتری کرده بود آخرش گفته بود نتایج نهایی کنکور هم آخر همین هفته میاد

dooni
05-09-2013, 12:12
تو مصاحبه ای که در مورد زمان اعلام نتایج دکتری کرده بود آخرش گفته بود نتایج نهایی کنکور هم آخر همین هفته میاد
اخر این هفته یعنی همین دو روز بعد؟؟!!!

Haj_Amoo
05-09-2013, 13:43
دقت کنید! :

سنجش همچنان بر 21 شهریور برای اعلام نتایج پافشاری می‎کنه.

amir200812
05-09-2013, 16:23
سلام نتایج ارشد آزاد امده . اما من شماره پرونده و داوطلبی خودم رو گم کردم باید چه کار کنم!!!
راهی هست که مشکل رو حل کنم؟

mohammad varaste
05-09-2013, 19:33
پارسال 15شهریور نتیجه رو مثل اینکه زده بودن:n05:

After4Ever
05-09-2013, 20:46
پارسال دقیقا 22 شهریور ساعت یک و سی دقیقه ی بامداد اومد

dooni
06-09-2013, 09:19
پارسال دقیقا 22 شهریور ساعت یک و سی دقیقه ی بامداد اومد
فضولیه:n02:
ولی شما پارسال کنکور دادین؟ رشتتون چیه؟رتبتون چند بود

alicpu
06-09-2013, 11:15
دوستان تمکیل ظرفیت پارسال کی امد وبعد نتایجش نیز کی امد

After4Ever
06-09-2013, 12:42
فضولیه:n02:
ولی شما پارسال کنکور دادین؟ رشتتون چیه؟رتبتون چند بود

تجربی
3000 منطقه 2 :n03:

dooni
06-09-2013, 13:12
تجربی
3000 منطقه 2 :n03:
الان چه رشته ای تو دانشگاه میخونی؟

After4Ever
06-09-2013, 14:25
پارسال که دانشگاه نرفتم...

dooni
06-09-2013, 21:30
پارسال که دانشگاه نرفتم...
داروسازی میتونستی بری دیگه؟!!
امسال رتبت چند بود؟

یه سوال:
الان کارنامه هارو دادن من یه رشته ای قبول میشم. تغییر رشته دادن به رشته که بعد از اون زدم و قبول هم شدم سخته؟؟

After4Ever
06-09-2013, 22:54
داروسازی میتونستی بری دیگه؟!!
امسال رتبت چند بود؟

یه سوال:
الان کارنامه هارو دادن من یه رشته ای قبول میشم. تغییر رشته دادن به رشته که بعد از اون زدم و قبول هم شدم سخته؟؟

رتبه امسالم رو گفتم...دوستم پارسال با رتبه 3700 منطقه 2 داروسازی زنجان رفت...اون یکی دوستم 4000 منطقه 2 زابل دندون قبول شد:n04: (بعید می دونم امسال اینطوری باشه)

تغییر رشته خیلی سخته.... در موردش تحقیق کردم...
به رشته های علوم پزشکی که مطلقا ممنوع می باشد...
باید 3 ترم معدل بالای 18 رو بیاری...من خودم ترجیح میدم یک سال کنکور بدم تا تغییر رشته!

V i r u s e r
07-09-2013, 00:19
تغییر گرایش هم سخته؟

mohammad varaste
07-09-2013, 06:28
عجب استرسی:n30:
این هفته لعنتی بگذره تکلیف ما هم مشخص بشه:n30:

golparya
07-09-2013, 10:22
نتایج.دانشگاه ازاد زودتر از دولتی میاد یا همون 21???

V i r u s e r
07-09-2013, 10:39
تغییر گرایش هم سخته؟

نبود؟
10 حرف

mehran_pqqp
07-09-2013, 10:54
سلام
دوستان یکی از اقوام اس ام اس داده تو اخبار گفته 17ام نتایج میاد!!! برای خودم نمیخام از ما دیگه گذشته :n26: تو سایت سنجش هیچ خبری نیست

dooni
07-09-2013, 12:45
ملاک اصلی مقایسه رتبه منطقه اس یا زیررگروه؟

timsar jackson
07-09-2013, 13:02
ملاک اصلی مقایسه رتبه منطقه اس یا زیررگروه؟

رتبه ی زیر گروه در منطقه

Erfandotm
07-09-2013, 13:07
بچه ها اینجا کسی رو داریم کاردانی فنی حرفه ای کنکور داده باشه؟ نتیجه هاش این هفته میاد دیگه؟

golparya
07-09-2013, 18:20
نتایج همون 21 میاد الان تو قلمچی خوندم فقط ازاد معلوم نیسسس

mohammad varaste
07-09-2013, 20:57
این استرس من زده به معدم دارم میمیرم از درد:n27:
داغون شدم:n21:

Alireza SM
08-09-2013, 09:40

خونه نمون. برو بيرون ورزش و تفريح كن وقتي حسابي خسته شدي و خوابت اومد برگرد خونه.

dooni
08-09-2013, 09:59
من نمیدونم چرا استرس ندارم:n02::n07:
فقط این که فهمیدم ملاک اصلی رتبه زیرگروهه بسیار نگران شدم.:n30:

amir 777
08-09-2013, 10:07
چرا هیچ خبری از ازاد نیست
فک کنم امسال ازاد مالیده:n02:

golparya
08-09-2013, 13:17
شایدم ازاد همزمان با دولتیه الان که نتایج دکترای ازاد و ارشد جفتشون بلافاصله اعلام شدن ی حسی بم میگه.19نتایج ازاده :-D

golparya
08-09-2013, 13:19
:n05::n02:

Alireza SM
08-09-2013, 14:42
نتايج ممكنه يكي دو روز ديتر بياد ولي زودتر اصلا

mohammad varaste
09-09-2013, 10:50
مگه میخوان چیکار کنن که اینقدر دیر میخوان بزنن ؟:n03:

Apocalypse Now
09-09-2013, 11:19
سنجش اعلام کرده، نتایج 21 ــم میاد.

اینم لینک خبر

کلیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

One Minute
09-09-2013, 12:57
سنجش اعلام کرده، نتایج 21 ــم میاد.

اینم لینک خبر

کلیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خدا کنه نیاد :n09:

mohammad varaste
10-09-2013, 07:47
معدل دو ترم بالای 18 باشه فرزند جانباز هم که باشم
از مکانیک یا برق شهید چمران میشه تغییر رشته داد رفت هوافضای شریف ؟

V i r u s e r
10-09-2013, 13:53
منبع موثق دارم که نتایج مشخص شده. حالا کی میاد رو سایت نمیدونم :n01:
کد رشته ی قبولی خودمم گفت

سوالم اینه که تغییر گرایش سخته؟

dooni
10-09-2013, 14:02

شما این منبعت کیه؟؟:n02:
رتبت رو هم قبل از همه میدونستی.
ما که فعلا باید منتظر بمونیم.:n28:

Apocalypse Now
10-09-2013, 16:37

چی قبول شدی؟:n19:

alavi71
10-09-2013, 22:22
معدل دو ترم بالای 18 باشه فرزند جانباز هم که باشم
از مکانیک یا برق شهید چمران میشه تغییر رشته داد رفت هوافضای شریف ؟

اگر در لیست انتخاب رشته های شما نمره قبولی اون رو کسب کرده باشید بله ..

5ajad
10-09-2013, 23:10
اگر در لیست انتخاب رشته های شما نمره قبولی اون رو کسب کرده باشید بله ..
چقدر خوب:)
برای همه رشته ها میشه این کار؟

timsar jackson
11-09-2013, 10:40
امشب آخر شب نتایج رو میدن؟

alavi71
11-09-2013, 11:17
چقدر خوب:)
برای همه رشته ها میشه این کار؟

بله مشکلی نیست.
فقط باید در رشته قبولی حدود 25 واحد رو پاس کنید بعد از این میتونید انتقالی به رشته دیگه بگیرید ..
موفق باشید

hp722
11-09-2013, 12:11
الان شبکه ی خبر اعلام کرد ساعت 6 بعد از ظهر امروز نتایج کنکور اعلام میشه

One Minute
11-09-2013, 12:29

ناموسن راس میگی ؟ من خیلی استرس گرفتم الان : دی

timsar jackson
11-09-2013, 12:53
امروز میدن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7%DB%8C%DB%8C%20%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1%20% DB%B9%DB%B2%20%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2%20%D8 %A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85%20%D9%85%DB%8C%E2%80%8 C%D8%B4%D9%88%D8%AF&1392-06-20

Haj_Amoo
11-09-2013, 13:00
دیگه واقعا آخرای خطه! فکر میکنم تا حداکثر دو ساعت دیگه نتایج میاد رو سایت.

constant_boy23
11-09-2013, 13:09
اينطور كه شما به تاپيك استرس داديد من كه نميخوام برم دانشگاه امسال ؛ استرس گرفتم :n02:

pouyacapitan
11-09-2013, 13:15
۳۰۰ صفحه ای شدم ما هم
بچه ها این ۱ سال رو عجب گذروندیم

timsar jackson
11-09-2013, 13:20
دیگه کم کم باید بشینیم سایت سنجش رو رفرش کنیم:n02:

dooni
11-09-2013, 13:22
گفت ساعت 6؟؟!!!!
شبکه یک گفت تا چند ساعت دیگر.

timsar jackson
11-09-2013, 13:26
تو سایت فارس نیوز نوشته 6

One Minute
11-09-2013, 13:39
دیگه کنکوری های 92 هم رسیدن آخر خط !

بچه ها ، اونایی که قبول شدن ، ایشالا آینده ی زیبایی برای خودشون بسازن
اونایی هم که میخوان سال بعد بخونن ، ایشالا سال بعد رتبه ی خوبی بیارن

همه موفق باشیم ! :n02:

emad91
11-09-2013, 13:41
کاش ازاد رو هم بدن نتیجه اش
خدایا تو ذوق امون نخوره ها گفته باشم ما با هم از این شوخیا نداریم یه جای درست حسابی ما رو قبول کن :n02:

Haj_Amoo
11-09-2013, 13:45
تعدادی از دوستای من که قلمچی بودن، مدعی‎ان کانون نتیجه‎شون رو به‎شون گفته!!!

Headphone
11-09-2013, 14:03
اعلامیه جدید سازمان سنجش

dooni
11-09-2013, 14:04
با چند نفر که نتیجه شونو میدونن حرف زدم یکیشون با رتبه منطقه 2 زیرگروه یک 1100 قزوین قبول نشده!! زنجان قبول شده.
یکی هم رتبه 860 منطقه 3 داروسازی تبریز.
این جوری که معلومه باید خودمونو اماده کنیم.احتمالا شوکه خواهیم شد.البته امیدوارم اینطوری نشه.:n03: