PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ انتخاب رشته ی کنکوری های 91 (سراسری،آزاد) + نتایج نهایی+تکمیل ظرفیت

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12

moh72
08-08-2012, 22:59
گرایش نقشه برداریه رشته م عمران قبول شدنش راحتتر از گرایش های دیگست؟(یا بهتر بگم چیپتره؟)

msadeghsh
08-08-2012, 23:02
میخواستم بپرسم یه نفر تا چند بار میتونه کنکور بده و انتخاب رشته نکنه .یعنی مثلا یه نفر خیلی علاقه به پزشکی داره پنج ،شش بارم کنکور داده ولی پزشکی قبول نشده آیا بازم میتونه کنکور شرکت کنه تا بالاخره پزشکی قبول شه ؟تا چند بار میتونه ؟
تو دفترچه شماره یک ثبت نام تو قسمت شرایط اختصاصی داوطلبان بند ج نوشته متقاضیانی که از سال تحصیلی 1363-64 به بعد ،دو نوبت در آزمون های ورودی (دوره های روزانه ) رشته های تحصیلی متمرکز ویا نیمه متمرکز پذیرفته شده باشند حق ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 91 را نخواهند داشت .
این بند منطورش چیه ؟

begotten
08-08-2012, 23:04
علاقه مندی به غیر انتغاعی رو از قبل میشد ثبت کرد(موقع ثبت نام اصلی)؟
از کجا بفهمم که ثبت کردم؟
وقتی تو کارنامه زده مجاز یعنی ثبت کردم؟

moh72
08-08-2012, 23:07
میخواستم بپرسم یه نفر تا چند بار میتونه کنکور بده و انتخاب رشته نکنه .یعنی مثلا یه نفر خیلی علاقه به پزشکی داره پنج ،شش بارم کنکور داده ولی پزشکی قبول نشده آیا بازم میتونه کنکور شرکت کنه تا بالاخره پزشکی قبول شه ؟تا چند بار میتونه ؟
تو دفترچه شماره یک ثبت نام تو قسمت شرایط اختصاصی داوطلبان بند ج نوشته متقاضیانی که از سال تحصیلی 1363-64 به بعد ،دو نوبت در آزمون های ورودی (دوره های روزانه ) رشته های تحصیلی متمرکز ویا نیمه متمرکز پذیرفته شده باشند حق ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 91 را نخواهند داشت .
این بند منطورش چیه ؟
اگه سربازیتو حل کنی 100 بارم میتونی کنکور بدی

begotten
08-08-2012, 23:11
این دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین ربطی به واحد های بین الملل داره یعنی از لحاظ شهریه به اون صورت هست یا اصلا ربطی نداره فقط اسمش بین الملله

فقط اسمش بین الملله.

msadeghsh
08-08-2012, 23:16
یه سوال دیگه اگه کسی انتخاب رشته کنه و دانشگاه قبول بشه ولی بعدش پشیمون بشه یا یه مشکلی براش پیش بیاد و نره دانشگاه تا چند سال از کنکور دادن محروم میشه ؟یک سال یا دو سال

کنکور91
08-08-2012, 23:32
سلام من امسال سال اولی بود که کنکور دادم ولی از نتیجم خیلی نا راضیم بنظر شما ارزش داره بشینم پشت کنکور؟ممنون میشم کمکم کنید اخه وقت زیادی برای انتخاب رشته نمونده
ولی فکر کنم ازاد معماری شیراز بیارم غیر انتفاعی هم اکثر رشته ها رو قبول میشم ولی بازم نمیدونم چیکار کنم من هدفم سراسری شیراز بود حالا که از دستش دادم واقعا نمیدونم چیکار کنم میترسم امسال برم و حسرتش به ذلم بمونه اگه ممکنه بهم بگید کدوم یکی بهتره؟

amir_70
08-08-2012, 23:34
سلام به بروبچز انتخاب رشته

مهندسی کامپیوتر دانشگاه شیراز یا مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان مساله این است؟ (توجه شود صنعتی اصفهان منظورم نیست بلکه خود اصفهان منظورمه)

اولویت ها

۱.اسان تر بودن واسه معدل اوردن
۲. جو دانشگاه و اینکه جو بین بچه ها خشک نباشه و سطح علمی و ....

amir_70
08-08-2012, 23:43
یه سوال دیگه اگه کسی انتخاب رشته کنه و دانشگاه قبول بشه ولی بعدش پشیمون بشه یا یه مشکلی براش پیش بیاد و نره دانشگاه تا چند سال از کنکور دادن محروم میشه ؟یک سال یا دو سال
نه عزیزم همون ۱ ساله یهنی شما اگه کنکور ۹۱ امتحان بدی و انتخاب رشته کنی و قبول شی و نری اون وقت دیگه کنکور ۹۲ نمیتونی بری و باید وایسی واسه ۹۳ (البته فکر کنم اگه شبانه باشی مشکلی نیست ولی اینو دقیق نمیدونم)

سلام من امسال سال اولی بود که کنکور دادم ولی از نتیجم خیلی نا راضیم بنظر شما ارزش داره بشینم پشت کنکور؟ممنون میشم کمکم کنید اخه وقت زیادی برای انتخاب رشته نمونده
ولی فکر کنم ازاد معماری شیراز بیارم غیر انتفاعی هم اکثر رشته ها رو قبول میشم ولی بازم نمیدونم چیکار کنم من هدفم سراسری شیراز بود حالا که از دستش دادم واقعا نمیدونم چیکار کنم میترسم امسال برم و حسرتش به ذلم بمونه اگه ممکنه بهم بگید کدوم یکی بهتره؟
والا من تجربه خودمو بهت میگم من که سال اول خیلی درس خوندم و رتبم ۱۴۰۰ منطقه ۳ شد و ۲ سال رفتم دانشگاه حالا به دلیل عدم علاقه کنار گذاشتم برگشتم امسال باور کن درس واقعی رو از بعد عید شروع کردم و رتبم ۷۰۰ منطقه ۳ شد کنکور اینه که فقط باید بلد باشی مثله درس عربی رو من خیلی کم این دفعه خوندم البته پایم قوی بود و تونستم ۹۰ درصد بزنم باید بلد باشی حالا اگه تو خودت میبینی که میتونی دوباره خوب بخونی به نظرم وایسا ولی اگه تنبل بازیه به نظرم برو دان ازاد(البته این فقط نظر منه)

کنکور91
08-08-2012, 23:51
سلام میشه لطفا یکم درباره رشتتون توضیح بدید مثثلا اینکهدقیقا چیکاره میشید ودرساتون چجوریه ببخشید انقدر سوالام مبهمه شما خودت هر چقدر تونستید توضیح بدید و اینکه از کجا بفهمم این رشته رو دوست دارم ؟

msadeghsh
08-08-2012, 23:51
به نظرم به خودت بستگی داره ،اگه شرایطش رو داری با یه برنامه ریزی خوب و شرکت در آزمون های آزمایشی خوب و خرید کتابهای خوب یک سال دیگه هم زحمت بکشی می تونی خیلی نتیجه بهتری بگیری مثلا یکی از دوستای من سال اول رتبش 23000 شد ولی لنتخاب رشته نکرد و یه سال دیگه هم خوند وتونست بارتبه حدودا2000 پزشکی زاهدان قبول بشه در صورتی که اگر سال اول انتخاب رشته میکرد یکی از این رشته های چرت قبول میشد که اصلا ارزش نداره آدم چند سال از عمرش رو هدر بده و بعدشم هیچکاره بشه .اینجوری همش یک سال زحمت میکشی اما اونجوری ممکنه تا آخر عمر حسرت بخوری

amir_70
09-08-2012, 00:11
سلام میشه لطفا یکم درباره رشتتون توضیح بدید مثثلا اینکهدقیقا چیکاره میشید ودرساتون چجوریه ببخشید انقدر سوالام مبهمه شما خودت هر چقدر تونستید توضیح بدید و اینکه از کجا بفهمم این رشته رو دوست دارم ؟

والا دوست عزیز منم مثل شما امسال دارم انتخاب رشته میکنم و فعلا هم هیچ رشته ای نیستم ولی مثلا من میخوام مهندسی کامپیوتر رو بزنم

خوب من خودمو میشناسم هیچ کاری رو تو دنیا اندازه برنامه نویسی دوست ندارم واسه همین میخوام برم مهندسی نرم افزار(تجربه مهندسی شیمی رو داشتم تو یه دانشگاه خوب ولی بهم حال نداد به عشق کامپیوتر انصراف دادیم)

ولی اگه میخوای بدونی به چی علاقه داری این سوال رو از خودت بپرس

اون کدوم کاره که اگه ازت بپرسن تا اخر عمر باید انجامش بدی زده نیمشی ازش؟(البته این به شرطی جواب میده که در مورد رشته ها اطلاع داشته باشی و البته بدونی تو زندگیت چی از همه واسه مهم تره؟
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم(اینم بگم اکثر بچه ها وقتی میان دان واسه بار اول زده میشن و فورا میفتن تو کار تغییر رشته تو هر رشته ای هم باشم این حس پیش میاد و البته زود گذره و از بین میره)

amir_70
09-08-2012, 00:19

مهندسی کامپیوتر دانشگاه شیراز یا مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان مساله این است؟ (توجه شود صنعتی اصفهان منظورم نیست بلکه خود اصفهان منظورمه)

اولویت ها

دوستان کسی یه گوشه چشمی به این سوال ما هم عنایت بفرماید الهی امین یا رب العالمین :42:

haydar000
09-08-2012, 00:21
سلام ...
اقا من طریقه استفاده از نرم افزار گزینه 2 رو نفهمیدم ...
اخرش لیست نهایی رو بم میده ...بعدش 3 گزینه هست که نوشته بر اساس علایق و توناندی و ...!
حالا اگه بخوام ببینم تو کدوم رشته قبول میشم باید رو ترتیب بر اساس توانمندی کلیک کنم ؟

eblisandenzo
09-08-2012, 00:23
سلام ! یه سوال ! کسی میدونه این (( چارک پایین رتبه کشوری )) که تو یادگار ماندگار هستش یعنی چی و از کجا میشه بدستش آورد ؟

a.sahami
09-08-2012, 00:30
با سلام خدمت همه ی دوستان!
من امسال برای اولین بار تو کنکور شرکت کردم و رتبه ی کل من 69000 شد(بدون سهمیه) اما با توجه به این که من از سهمیه شاهد استفاده میکنم رتبم در سهمیه 983 شد . حالا من چندتا سوال داشتم اول اینکه توو چه رشته هایی میتونم قبول شم و دوم اینکه ... همین

eblisandenzo
09-08-2012, 00:33
من امسال برای اولین بار تو کنکور شرکت کردم و رتبه ی کل من 69000 شد(بدون سهمیه) اما با توجه به این که من از سهمیه شاهد استفاده میکنم رتبم در سهمیه 983 شد . حالا من چندتا سوال داشتم اول اینکه توو چه رشته هایی میتونم قبول شم و دوم اینکه ... همین

دوست ضمن تبریک بهتون ! اینها رو مشخص کنین !
1 - رشته گروه آزمایشی
2 - شهر محل زندگی
3 - علایقتون بیشتر به چه رشته ای هستش ؟

کنکور91
09-08-2012, 00:35
ممنون از کمکتون . اگه رتبه زیر 2000بخوام حدودا چه درصد هایی رو باید توی کنکور بزنم؟با توجه به اینکه رشتم ریاضیه دانشگاه شیراز میارم؟:13:

gomnam23
09-08-2012, 00:39
گرایش نقشه برداریه رشته م عمران قبول شدنش راحتتر از گرایش های دیگست؟(یا بهتر بگم چیپتره؟)

بله خیلی راحتتره، البته عملن ربطی هم به عمران نداره، اسمش روشه نقشه برداری ، آینده شغلیش کاملن متفاوته با عمران

اولویت ها

شیراز رو نمی دونم ولی اصفهان رو تا جایی که میدونم میگم:
یکی از بزرگترین دانشگاههای کشوره، دانشکده ی فنی مهندسیش تازه تاسیسه ولی به شدت رو به گسترش، حراست خیلی قویی داره، تو کشور گویا اول شده بود، جوش ولی خیلی خشک نیست، تا پارسال تفکیک جنسیتی نشده بود، امسال رو نمی دونم، از لحاظ سختگیری هم نمی دونم شیراز چجوریه ولی دانشگاه اصفهان تا حدودی رو درسای مشترک ( ریاضی و فیزیک و ...) سختگیرن و نمره ها خیلی بالا نیست. خوابگاه دخترا تو دانشگاهه ولی ماله پسرا گویا خود گردانه و تو سطح شهر. سطح علمی هم نمیدونم والا، تو رده بندی دانشگاهها شیراز بالاتره ولی میشه گفت سطح بالاترین رشته دانشگاه اصفهان همین نرم افزاره

a.sahami
09-08-2012, 00:46
1 - تجربی
2 -بهار (استان همدان)
3 - یه دندونپزشکی علاقه دارم ولی مطمئن هستم که نمیشه امسال
فقط رشته هایی که به رتبم میخوره رو بهم بگید

کنکور91
09-08-2012, 00:55
اگه بخوای بر اساس اولویت ها و علاقه هایی که زدی ببینی توی چه رشته هایی قبول شدی باید بزنی "بر اساس علاقه" ولی اگه بخوای ببینی بر اساس رتبه کلا چیا میاری باید بزنی"بر اساس توانمندیها"بعد دیگه خودش میاد

daren
09-08-2012, 01:15
1 - تجربی
2 -بهار (استان همدان)
3 - یه دندونپزشکی علاقه دارم ولی مطمئن هستم که نمیشه امسال
فقط رشته هایی که به رتبم میخوره رو بهم بگید

سلام
ببین من نمی خوام الکی امید وارد کنم ولی ساله پیش دوستم با سهمیه ی شاهد رتبه اش حول و حوش 200 شد راستش رتبه کشوریشو نگفت ولی با همون رتبه پزشکی تهران قبول شد
فک کنم اگه یکم درست انتخاب رشته کنی چیز خوبی قبول می شی
ولی چون رتبه ات مرزیه حتما یه مشاور برو
راستی یه چیزی 100 در صد به حرف مشاور ها هم گوش نکن چون به همین دوستم گفته بودن عمرا پزشکی بیاری ولی اون انتخاب کرد و قبول شد
و چندتا انتخاب رشته ی رویایی تو سعی کن بومی بزنی!
اگه هم که پسر باشی شانست بالاتر میره!

orkideh07
09-08-2012, 01:39

اولویت ها

من دانشگاه شیرازو نمیدونم ولی در مورد اصفهان ...کلا اگه سخت افزار میخواهی طرف دانشگاه اصفهان نرو استاداش یکی ماه تر از اون یکی...مستعد در امور ازار دانشجو و نابودی روحیه!!! ولی نرمش بدی نیست استادای خوبی دارن ..نمیدونم چرا ولی معمولا بچه های فعالی هم داره که خودش کمک کنندست ...من ماله یک قرن پیش دانشگاه اصفهانم ولی دوستم که تازه فارق التحصیل شده بود میگفت یه استاد خفن جدیدا اومده که خیلی از درسای نرمو ارائه میده و یکم گاهی اذیت می کنه البته خیلی خوبه ولی در همین حال سخت گیرم هست.. ما که قبلا هر چی تلاش میکردیم اقبال نمره بالا کم نصیبمون میشد ولی شاید بچه های جدید درسخون تر از ما شدن!
جو گیرینفیش هم در مورد دخترا گویا بالا رفته (از پارسال یکسری بانوان چیززززز گذاشتن) ولی پسرا رو نمیدونم!

کنکور91
09-08-2012, 01:44
سلام به دوستان 91 ای من مهندسی شیمی دانشگاه اصفهان میخونم ، اگه کسی در رابطه با دانشگاه یا رشته ام سوال داشت درخدمتم. اگه خواستید پ.خ بزنید ، اگرم اینجا نوشتید تو صفحه ام لینک صفحه رو بذارید چون تاپیک رو زیاد چک نمیکنم. در خدمتم

سلام من درباره مهندسی شیمی هیچی نمیدونم میشه کمکم کنید؟

کنکور91
09-08-2012, 02:13
سلام بچه ها اگه بخوای بدونی با توجه به رتبه ای که داری چه رشته هایی رو میتونی قبول بشی از کجا باید بفهمی؟
رایگان اینکارو واست انجام بده
انتخاب رشته مجازی سایت سنجش این کارو انجام میده دیگه؟

سلام اره سنجش اینکارو میکنه ولی رایگان نیست اول باید یه کارت 10تومنی بخری

Hossein_128
09-08-2012, 02:53
دولتی هم بعد از جوابها همینطوری انتخاب رشته میکنیم؟
.
نفل قول :
.

پ.ن: ........دانشگاه آزاد هم تقریبن همین حالته ولی اگه اولویت اول قبول شید خیلی ذاحتتر میتونید اولویتهای بعدی رو انتخاب کنید به شرطی که نمره ی لازم برای اون اولویتها رو کسب کرده باشید

سهیل نوزاد
09-08-2012, 05:10
سلام
من هم میتونم مهندسی نفت سبزوار یا تهران(واحد فومن) روزانه قبول شم هم مهندسی عمران روزانه(اکثر شهر ها به جز تهران و اصفهان و گیلان)(((عجب سوالی!!)))
حالا شما عزیزان دلم بگید که کدوم رشته اینده شغلی بهتری داره ؟
با دلیل و درسته و حسابی بگیداااااااااااااا،!!

mego1373
09-08-2012, 06:44
سلام دوستان نظرتون درباره رشته ی مهندسی it چیه؟بازار کارش خوبه؟راستشو بخواین من خودم به این رشته علاقه دارم ولی میترسم بازار کارش خراب باشه و در آینده به مشکل بربخورم.الا من 99 درصد دوستام میخوان برن عمران یا هم معماری.به هر کی میگم رشته it میخوام برم یه جورایی تو دلش بهم میخنده و مسخرم میکنی.من رشته عمران هم اگه بخوام میتونم برم .خواهشا یکی کمک کنه.بدجور دودل شدم.در کل بازار کار it چطوره؟تا چ مقطعی میشه ادامه تحصیل داد؟

Arius.anthesious
09-08-2012, 07:54
دوستان گزینه دو کاملا مجانی انتخاب رشته میکنه حتما یک سری به اونجا بزنید ضرر نمیکنید:46:

h0p3
09-08-2012, 10:01

اولویت ها

من خودم کامپیوتر شیرازم :دی برای نرم افزار اینجا بهتره اما سخت افزار رو فکر کنم اصفهان بهتر باشه...(شایدم صنعتی اصفهان!)
واسه معدل اوردن که 100% شیراز سخت تره!
از لحاظ جو هم که کلا کامپیوتری ها معروفن اینجا :)) همه خیلی با هم خوبن (کلا fun!!!) :دی :دی
بعد سطح علمی هم بیشتر تو درسای تخصصی بالا هست...اکثرا سعی میکنن تو درسای تخصصی خودشون رو بالا بکشن...

h0p3
09-08-2012, 10:06
سلام دوستان نظرتون درباره رشته ی مهندسی it چیه؟بازار کارش خوبه؟راستشو بخواین من خودم به این رشته علاقه دارم ولی میترسم بازار کارش خراب باشه و در آینده به مشکل بربخورم.الا من 99 درصد دوستام میخوان برن عمران یا هم معماری.به هر کی میگم رشته it میخوام برم یه جورایی تو دلش بهم میخنده و مسخرم میکنی.من رشته عمران هم اگه بخوام میتونم برم .خواهشا یکی کمک کنه.بدجور دودل شدم.در کل بازار کار it چطوره؟تا چ مقطعی میشه ادامه تحصیل داد؟

مسخره کنن، من خودم که رفتم کامپیوتر همه مسخرم میکردن ولی الان برعکس :)))!! اتفاقا رشته it خوبه، و چون رشته ی نسبتا جدیدی هست کار هاش هم داره زیاد میشه...بیشتر کارهاش هم تو مراکز دولتی هست :) فکر نکنم پیدا کردن کار برای it سخت تر از عمران باشه...بالاخره it تازه داره جا میفته و کارهاش زیاد میشه...
عمران هم خب خوبه ولی خب معمولا اول برق و مکانیک پر میشه و بعدش عمران...متقاضی هم که زیاده...

12p
09-08-2012, 10:17
نمی دونم عمران شبانه برم یا متالوژی روزانه؟؟؟؟؟؟از یه جهت عمران رشته بهتریه از یه جهت متالوژی روزانه است و کار براش هست!!!مادرم هم میگه متالوژی بری بهتره تا عمران!!!!!نظرتون رو بدون درنظر گرفتن علاقه ی من بگین!!!!لطفا!!کدوم برام اینده بهتری داره؟؟؟:40:

hadi8665
09-08-2012, 11:05
سلام
با رتبه 260 (خانم) رشته تجربی منطقه 3 کدوم دانشگاه میشه قبول شده برای تحصیل در رشته دندونپزشکی؟

saeed 1428
09-08-2012, 11:21
نمی دونم عمران شبانه برم یا متالوژی روزانه؟؟؟؟؟؟از یه جهت عمران رشته بهتریه از یه جهت متالوژی روزانه است و کار براش هست!!!مادرم هم میگه متالوژی بری بهتره تا عمران!!!!!نظرتون رو بدون درنظر گرفتن علاقه ی من بگین!!!!لطفا!!کدوم برام اینده بهتری داره؟؟؟:40:
کار پیدا کردن به شبانه و روزانه بودن نیست که به توانایی های فرد بستگی داره

a.sahami
09-08-2012, 11:22
سلام
ببین من نمی خوام الکی امید وارد کنم ولی ساله پیش دوستم با سهمیه ی شاهد رتبه اش حول و حوش 200 شد راستش رتبه کشوریشو نگفت ولی با همون رتبه پزشکی تهران قبول شد
فک کنم اگه یکم درست انتخاب رشته کنی چیز خوبی قبول می شی
ولی چون رتبه ات مرزیه حتما یه مشاور برو
راستی یه چیزی 100 در صد به حرف مشاور ها هم گوش نکن چون به همین دوستم گفته بودن عمرا پزشکی بیاری ولی اون انتخاب کرد و قبول شد
و چندتا انتخاب رشته ی رویایی تو سعی کن بومی بزنی!
اگه هم که پسر باشی شانست بالاتر میره!
خیلی ممنون از اینکه جواب سوالمو دادی دوست عزیز

amir_70
09-08-2012, 11:24
شیراز رو نمی دونم ولی اصفهان رو تا جایی که میدونم میگم:
یکی از بزرگترین دانشگاههای کشوره، دانشکده ی فنی مهندسیش تازه تاسیسه ولی به شدت رو به گسترش، حراست خیلی قویی داره، تو کشور گویا اول شده بود، جوش ولی خیلی خشک نیست، تا پارسال تفکیک جنسیتی نشده بود، امسال رو نمی دونم، از لحاظ سختگیری هم نمی دونم شیراز چجوریه ولی دانشگاه اصفهان تا حدودی رو درسای مشترک ( ریاضی و فیزیک و ...) سختگیرن و نمره ها خیلی بالا نیست. خوابگاه دخترا تو دانشگاهه ولی ماله پسرا گویا خود گردانه و تو سطح شهر. سطح علمی هم نمیدونم والا، تو رده بندی دانشگاهها شیراز بالاتره ولی میشه گفت سطح بالاترین رشته دانشگاه اصفهان همین نرم افزاره

من دانشگاه شیرازو نمیدونم ولی در مورد اصفهان ...کلا اگه سخت افزار میخواهی طرف دانشگاه اصفهان نرو استاداش یکی ماه تر از اون یکی...مستعد در امور ازار دانشجو و نابودی روحیه!!! ولی نرمش بدی نیست استادای خوبی دارن ..نمیدونم چرا ولی معمولا بچه های فعالی هم داره که خودش کمک کنندست ...من ماله یک قرن پیش دانشگاه اصفهانم ولی دوستم که تازه فارق التحصیل شده بود میگفت یه استاد خفن جدیدا اومده که خیلی از درسای نرمو ارائه میده و یکم گاهی اذیت می کنه البته خیلی خوبه ولی در همین حال سخت گیرم هست.. ما که قبلا هر چی تلاش میکردیم اقبال نمره بالا کم نصیبمون میشد ولی شاید بچه های جدید درسخون تر از ما شدن!
جو گیرینفیش هم در مورد دخترا گویا بالا رفته (از پارسال یکسری بانوان چیززززز گذاشتن) ولی پسرا رو نمیدونم!

من خودم کامپیوتر شیرازم :دی برای نرم افزار اینجا بهتره اما سخت افزار رو فکر کنم اصفهان بهتر باشه...(شایدم صنعتی اصفهان!)
واسه معدل اوردن که 100% شیراز سخت تره!
از لحاظ جو هم که کلا کامپیوتری ها معروفن اینجا :)) همه خیلی با هم خوبن (کلا fun!!!) :دی :دی
بعد سطح علمی هم بیشتر تو درسای تخصصی بالا هست...اکثرا سعی میکنن تو درسای تخصصی خودشون رو بالا بکشن...

اولا مرسی از این جوابای کاملتون ولی خدا وکیلی با این جوابایی که دادید دیگه غرق شدیم تو سرگردانی اولی یکی میگه دانشگاه اصفهان خیلی سخت گیرن و سخت افزارشم خوب نیست برید نرم بهتره و یکی میگه کلا دانشگاه اصفهان که تفکیک جنسیتی شده و حراست خیلی قوی داره و حالگیره و یکی میگه شیراز خیلی سخته و سخت افزارشم زیاد خوب نیست و سخت افزار اصفهان بهتره

اصلا بیخیال سختی بر طبق این که دان اصفهان بر طبق این حرفای دوستمون خوب اصفهان که خوابگاه خود گردانه و بیرون دان کلا حال نمیکنم با خود گردان و از طرفیم یکی از دوستام که صنعتی اصفهانه تاکید اکید کرد که صنعتی اصفهان نرم پس میمونه دان شیراز که با توجه به بقیه موارد به نظرم گزینه بهتریه حالا فقط تو یه چیز موندم:

مگه سخت افزار و نرم افزار چقدر با هم فرق دارن که ایقدر میگید سخت افزار و نرم افزار و اینکه شیراز خوب نیست واسه سخت یا اصفهان خوب نیست یا واسه سخت؟

armin39
09-08-2012, 11:45
سلام دوستان ...سوالی داشتم در مورد انتخاب رشته مجازی سایت سازمان سنجش و گزینه 2..

خواستم احتمال قبولی در مورد انتخاب های سنجش و گزینه 2 میدن بدونم.

سایت سازمان سنجش که خودش نوشته از بالا به پایین احتمال قبولی بیشتر هست..

بیشتر می خوام در مورد احتمال قبولی رشته هایی که انتخاب رشته مجازی گزینه 2 می ده بدونم ...گزینه 2 اصلا چیزی از احتمال قبولی نزده..
کلا می خوام بدونم این انتخاب رشته های مجازی که میدن احتمال قبولی بالا هست یا نه؟

با تشکر

ballboy
09-08-2012, 12:11
هر رشته ای که دوست داری آیندرو وللش! دانشجوی اسبق و انصرافی مهندسی صنایع امیر کبیر

ballboy
09-08-2012, 12:15
رتبه 1600 منطقه 1 زبانهای خارجه
شانس قبولی در شبانه علامه و بهشتی تهران رو دارم درکنارش خوارزمی کرج روزانه ام ممکنه ادبیات انگلیسی قبول شم و لی مسیر طولانیش (حصارک) دو دلم کرده. اگه شما بودید کرج میرفتید یا نه؟

h0p3
09-08-2012, 12:41
اولا مرسی از این جوابای کاملتون ولی خدا وکیلی با این جوابایی که دادید دیگه غرق شدیم تو سرگردانی اولی یکی میگه دانشگاه اصفهان خیلی سخت گیرن و سخت افزارشم خوب نیست برید نرم بهتره و یکی میگه کلا دانشگاه اصفهان که تفکیک جنسیتی شده و حراست خیلی قوی داره و حالگیره و یکی میگه شیراز خیلی سخته و سخت افزارشم زیاد خوب نیست و سخت افزار اصفهان بهتره

اصلا بیخیال سختی بر طبق این که دان اصفهان بر طبق این حرفای دوستمون خوب اصفهان که خوابگاه خود گردانه و بیرون دان کلا حال نمیکنم با خود گردان و از طرفیم یکی از دوستام که صنعتی اصفهانه تاکید اکید کرد که صنعتی اصفهان نرم پس میمونه دان شیراز که با توجه به بقیه موارد به نظرم گزینه بهتریه حالا فقط تو یه چیز موندم:

مگه سخت افزار و نرم افزار چقدر با هم فرق دارن که ایقدر میگید سخت افزار و نرم افزار و اینکه شیراز خوب نیست واسه سخت یا اصفهان خوب نیست یا واسه سخت؟

اینجا تا ترم 4 سخت افزار و نرم افزار با همه، بعدش گرایش رو انتخاب میکنین! درس های سخت افزار بیشتر شبیه رشته ی برق هست...در کل من تا الان از استادا راضی بودم :دی
برای فرق بین نرم و سخت هم از اینجا چارت درسی رو دانلود کن و ببین :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shakerifar
09-08-2012, 14:40
بچه ها وضعیت کار متالوژی چجوریه؟؟؟خوبه؟؟؟

ahp4
09-08-2012, 14:45
سلام
کسی از وضعیت دندانپزشکی یزد و همدان و اهواز خبر داره؟
یعنی به خاطر سطح پایین این دانشگاهها مشکلی برای کار پیش نمیاد؟و اینکه کدومشون بهتره از لحاظ بازار کار؟
من الان شدیدا بین پزشکی اصفهان ترم دوم و دندانپزشکی یزد و همدان و اهواز گیر کردم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

gomnam23
09-08-2012, 15:03
دولتی هم بعد از جوابها همینطوری انتخاب رشته میکنیم؟
.
نفل قول :
.

نه خیر، دانشگاه دولتی شما نتیجه که اعلام میشه فقط یه رشته دانشگاه رو نوشته و شما اصن نمیتونی متوجه شی که بعد از اون کجا ها قبول شدی تا مهر ماه. مهر ماه که کارنامه میاد شما می تونی ببینی آیا انتخاب های بعدیت رو قبول شدی یا نه؟ اگه قبول شده باشی میری اون دانشگاه مربوطه ببینی اوضاع چطوره؟ شاید تو تکمیل ظرفیت بتونی بری اون رشته

Hossein_128
09-08-2012, 15:08
نه خیر، دانشگاه دولتی شما نتیجه که اعلام میشه فقط یه رشته دانشگاه رو نوشته و شما اصن نمیتونی متوجه شی که بعد از اون کجا ها قبول شدی تا مهر ماه. مهر ماه که کارنامه میاد شما می تونی ببینی آیا انتخاب های بعدیت رو قبول شدی یا نه؟ اگه قبول شده باشی میری اون دانشگاه مربوطه ببینی اوضاع چطوره؟ شاید تو تکمیل ظرفیت بتونی بری اون رشته

ممنون

اینجوری اولویت بندی که خیلی سخت میشه!

gomnam23
09-08-2012, 15:38
ممنون

اینجوری اولویت بندی که خیلی سخت میشه!

خب کل سختی انتخاب رشته به همین اولویت بندیه دیگه:31:

orkideh07
09-08-2012, 15:53

دوره ما هم سخت یا نرم بودن رو ترم 4 انتخاب میکردیم ولی الان رو نمیدونم...خیلی از درسا مشترکن ولی خیلی هاشونم نیست خوب توی این قضیه استادای اصفهان رو دیدم میدونم استادای سخت شون چه جورین!
نمیدونم رو چه حسابی دوستتون گفتن نرم صنعتی! بین صنعتی اصفهان و اصفهان همه جا معروفه که نرم اصفهان بهتره هر چند که رنکینگ کلی صنعتی بالاتره...من اینو درک نکردم تا وقتی که ارشد رفتم صنعتی!

نظر شخصی من اینه که لیسانس زیاد مهم نیست کجا بخونی..دانشگاه متوسط به بالا همشون خوبن..درسا اصولا روتینن ...به نظر من باید ادامه تحصیل رو در نظر بگیری...مثلا اگه بخوای سخت بری و بعد بری گرایش معماری کامپیوتر و شبکه مطمئنا صنعتی اصفهان اگر بخوای هوش بری هم شاید صنعتی بهتر باشه ولی اگه بخوای نرم رو دراصفهان ادامه بدی دانشگاه اصفهان انتخاب بهتریه!اینها کلا در مورد اصفهان و صنعتی اصفهانه ولی در مورد شیراز یا اصفهان به نظر من موقعیت مکانیت (و با درصد کمتر رنکینگ دانشگاه) رو در نظر بگیر... احتمالا توی لیسانس هر دو خوبن

ترانه صبح
09-08-2012, 17:34
[رتبه:5875][منطقه:2 ][رشته : ریاضی ][شهر :جهرم]

سلام رشته مهندسی برق کجا میتونم قبول بشم اصلا یه کم بیشتر درباره ی رشته برق توضیح بدین.:5:

nits
09-08-2012, 19:09
سلام
از دوستان اگر کسی میتونه واسم دفترچه انتخاب رشته ی ریاضی سراسری 91 رو بزاره ... خیلی لطف میکنه ... چون هر چقدر از سایت سنجش دانلود میکنم نمیشه ... نمیدونم مشکل از کجاست
مرسی

deaddeaddead
09-08-2012, 19:31
سلام
یعنی به خاطر سطح پایین این دانشگاهها مشکلی برای کار پیش نمیاد؟و اینکه کدومشون بهتره از لحاظ بازار کار؟
من الان شدیدا بین پزشکی اصفهان ترم دوم و دندانپزشکی یزد و همدان و اهواز گیر کردم.

شوخی میکنی؟
اگه واقعا اصفهان قبول میشی بزن اصفهان.مهم نیست که ترم بهمن باشه مهم اینه که هم سطحش خیییییلی بالاتره و هم شهرش خیلی با صفاتره
تازه برو دفترچه اصلاحیه رو بخون ببین در مورد یزد و اهواز چی گفته بعد میفهمی که کلا نیازی نیست شک کنی که اصفهان یا ... ؟!

vahid-p
09-08-2012, 19:52
دوست خوبم! من نه دانشگاه تهران هستم نه امیرکبیر! پس دلیل نداره بخوام از یکیشون تعریف کنم!! 10-12 تا از دوستای دبیرستانم دانشکده فنی درس می خونن و 6-7 تا هم امیرکبیر! هم تهرانیا هم امیرکبیریا معتقدند تهران بهتره!
ماها که الان دانشجوییم اومدیم به این دوستانی که می خوان انتخاب رشته کنند کمک کنیم! نه بخواهیم با تعصب دانشگاه خودمونو تبلیغ کنیم چون که ما توش داریم درس می خونیم!
موفق باشی مهندس!
سلامی دوباره.
چرا با عصبانیت؟ اگه دقت کنی من اصلا نگفتم مهندسی شیمی کدوم بهتره. فقط بین مکانیک و برق مقایسه کردم که گفتم مکانیک امیرکبیر بهتره و برق تهران. خب این کجاش تبلیغاته؟ البته تبلیغات اشکالی نداره تا وقتی صحت داشته باشه. اینم طبق شنیده هامه. همونطور که شما از دوستات شنیدی. اصلا هم مدعی نیستم که بررسی کردم، نه، فقط شنیدم. فقط گفتم رتبه های قبولی رو بهتره ملاک نذاریم، چون بلا استثنا رتبه های قبولی دانشگاه تهران بهترن.
البته الان که دیگه حمید خان انتخاب رشتشون رو کردن ( نمیدونم چرا اینقدر با عجله !!! ) - تازه اگه بخواد بعدا دانشگاهش رو تغییر بده نمیتونه بین دانشگاههای شهر تهران جابه جا بشه ( مگر اینکه یک رشته در دانشگاه مبدا وجود نداشته باشه و در مقصد باشه پس به فکر تغییر دانشگاه نباشه )
ضمنا من چند تا از دوستام دقیقا مهندسی شیمی دانشگاه تهران میخونن و ازش تعریف میکردن. میگفت اساتید کار بلدی داره ولی در مقطع کارشناسی چندان تفاوتی بین اساتید کاربلد و معمولی وجود نداره. از طرفی دانشکده مهندسی شیمی امیرکبیر جز اولین دانشکده هاشه که اساتید نمونه و چهره ماندگار زیاد داره. خلاصه اینکه به نظر من اینقدر حساسیت نباید به خرج داد، اونم برای مقطع کارشناسی. از محیط هر کدوم بیشتر خوشت میاد، اونو بزن مسلما.

یک نکته که میمونه اینه که دقیقا خودتون هم گفتین ما اومدیم اینجا بهشون کمک کنیم. پس نباید بدون اطلاع دقیق سریعا یگیم بزن فلان رشته. پیشنهاد رشته و دانشگاه هیچ وقت نباید بدی ( کاری که خیلی از مشاورا میکنن ) ،چون دو روز دیگه اگه طرف پشیمون شد، حقش توسط ما ضایع شده. پس راه حل اینه که فقط معرفی کنیم و کاملا انتخاب رو بذاریم به عهده خودش نه بگیم، سوال نداره که بزن فلان جا.
موفق باشید. به نظرم این بحث رو ادامه ندیم که ظاهرش هم اینقدر جدی نبود که الان اینقدر جدی شد. :46:

begotten
09-08-2012, 20:23
اعتبار مدرک غیر انتفاعی هایی که موسسه ی اموزش عالی هستند(نه دانشگاه) چه در داخل چه برای ادامه تحصیل در خارج چجوریه؟
کلا به نظرتون ارزش داره ادم بره به این جا ها؟
اونایی که تو قزوینن خوبن؟کدوم بهتره؟

bking
09-08-2012, 21:09
سلام
دوستان عمران خوبه یا مکانیک ؟ة(از نظر بازار کار )

ahamid555
09-08-2012, 21:15
سلامی دوباره.
چرا با عصبانیت؟ اگه دقت کنی من اصلا نگفتم مهندسی شیمی کدوم بهتره. فقط بین مکانیک و برق مقایسه کردم که گفتم مکانیک امیرکبیر بهتره و برق تهران. خب این کجاش تبلیغاته؟ البته تبلیغات اشکالی نداره تا وقتی صحت داشته باشه. اینم طبق شنیده هامه. همونطور که شما از دوستات شنیدی. اصلا هم مدعی نیستم که بررسی کردم، نه، فقط شنیدم. فقط گفتم رتبه های قبولی رو بهتره ملاک نذاریم، چون بلا استثنا رتبه های قبولی دانشگاه تهران بهترن.
البته الان که دیگه حمید خان انتخاب رشتشون رو کردن ( نمیدونم چرا اینقدر با عجله !!! ) - تازه اگه بخواد بعدا دانشگاهش رو تغییر بده نمیتونه بین دانشگاههای شهر تهران جابه جا بشه ( مگر اینکه یک رشته در دانشگاه مبدا وجود نداشته باشه و در مقصد باشه پس به فکر تغییر دانشگاه نباشه )
ضمنا من چند تا از دوستام دقیقا مهندسی شیمی دانشگاه تهران میخونن و ازش تعریف میکردن. میگفت اساتید کار بلدی داره ولی در مقطع کارشناسی چندان تفاوتی بین اساتید کاربلد و معمولی وجود نداره. از طرفی دانشکده مهندسی شیمی امیرکبیر جز اولین دانشکده هاشه که اساتید نمونه و چهره ماندگار زیاد داره. خلاصه اینکه به نظر من اینقدر حساسیت نباید به خرج داد، اونم برای مقطع کارشناسی. از محیط هر کدوم بیشتر خوشت میاد، اونو بزن مسلما.

یک نکته که میمونه اینه که دقیقا خودتون هم گفتین ما اومدیم اینجا بهشون کمک کنیم. پس نباید بدون اطلاع دقیق سریعا یگیم بزن فلان رشته. پیشنهاد رشته و دانشگاه هیچ وقت نباید بدی ( کاری که خیلی از مشاورا میکنن ) ،چون دو روز دیگه اگه طرف پشیمون شد، حقش توسط ما ضایع شده. پس راه حل اینه که فقط معرفی کنیم و کاملا انتخاب رو بذاریم به عهده خودش نه بگیم، سوال نداره که بزن فلان جا.
موفق باشید. به نظرم این بحث رو ادامه ندیم که ظاهرش هم اینقدر جدی نبود که الان اینقدر جدی شد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درسته انتخاب رشته کردم ولی فک کنم اجازه یک بار ویرایش هم داشته باشم .درسته ؟
اول تهران زدم البته به احتمال زیاد با این رتبه تهران قبول نشم احتمالا جای تهران و امیر کبیرو عوض کنم یه حسی بهم میگه امیر کبیر بهتره برای من :31:
شما هم باز اگه چیزی به ذهنت رسید ممنون میشم بگی
شما که امیر کبیری هستی از قوانین تغییر رشته اطلاع داری ؟چون من چیزی تو سایتش پیدا نکردم. ملاک فقط معدله یا رتبه هم هست؟

wwwatiw
09-08-2012, 22:08
دوستان من دیگه واقعا گیج شدم :41: نمیدونم دولتی ارزشش رو داره که به خاطرش پاشم از اصفهان برم ارومیه برای رشته آی تی یا نه . خیـــــــــلی اعصابم خورده . چون تنها جایی که احتمال بالای 90 درصد میتونم قبول بشم ارومیه است . من چی کار کنم؟؟؟؟؟ برم غیر انتفاعی شهر خودمون؟؟؟؟ رتبم هم ده هزار سهمیه 1 شده:19:

gomnam23
09-08-2012, 23:01
دوستان من دیگه واقعا گیج شدم :41: نمیدونم دولتی ارزشش رو داره که به خاطرش پاشم از اصفهان برم ارومیه برای رشته آی تی یا نه . خیـــــــــلی اعصابم خورده . چون تنها جایی که احتمال بالای 90 درصد میتونم قبول بشم ارومیه است . من چی کار کنم؟؟؟؟؟ برم غیر انتفاعی شهر خودمون؟؟؟؟ رتبم هم ده هزار سهمیه 1 شده:19:

آخرش خودت باید تصمیم بگیری، پارسال یکی از دوستای من از اصفهان رفت تبریز آی تی، دو تا شونم رفتن ارومیه م.شیمی و صنایع ولی خب خیلی ها هم رفتن همین نجف آباد آزاد

vahid javani
09-08-2012, 23:24

اولش بگم که آدم هرجایی می تونه پیشرفت کنه.
دوری از خونه سختی های خودشو داره مخصوصا یه شهر جدید(وقتی فکرشو میکنم 1.5 ماه دیگه باید برم اسداباد دلم می خواد خود کشی کنم)
ولی لذت های خاص خودشو داره!! تجربه هایی هم کسب میکنی که شاید هیچوقت تو زندگیت نتونی تجربش کنی...
دانشگاه های غیر انتفاعی هم زیاد جالب نیستند ( خیلی خر تو خره...)
یکی از راه هایی که می تونی بفهمی ارزشش رو داره یا نه سایماگو هست یکی از معتبر ترین رتبه بندی های دانشگاه های جهان که بودجش از سازمان ملل هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باید با تغییر آی پی دانلود کنی چون ایران رو تحریم کرده
با 10 هزار هم به نظرم دانشگاه های بهتری می تونی قبول بشی در مورد رشتت هم بیشتر تحقیق کن...
یه توصیه دیگه هم اینکه حتما شهر هایی رو انتخاب کن که مرکز استان باشه حتی اگه دانشکده باشه و مدرک یه دانشگاه خوب بده ارزشش رو نداره علاوه بر اون معلوم نیست تا زمانی که مدرک میگیری دانشکده بمونه!
خلاصه که خیلی دقت کن من که به گه خوردم افتادم...

M A M M U T
09-08-2012, 23:43
دوستان من هم میتونم پزشکی اصفهان برم هم میتونم پزشکی کرمانشاه(شهر خودم) یقینا پزشکی اصفهان خیلی بهتر از کرمانشاه هست گرچه کرمانشاه هم دانشگاه بدی نیست اما به هر حال اصفهان یه سر و گردن بالاتره...
اگه برم اصفهان باید با مشکلات خوابگاه کنار بیام...اما اگه کرمانشاه بمونم خونه ی خودمون هست خیلی راحت:) حالا موندم چی کار کنم..... اگه برم اصفهان مشکل خوابگاه و .... هست اگه کرمانشاه بمونم اون وقت باید برم دانشگاهی که خیلی از بچه هایی که رتبشون از من پایین تر هست اونجان....یعنی این همه زحمت دوران تحصیل هیچ:( کسی تاحالا تو این موقعیت بوده؟

ailll
10-08-2012, 01:40
دوستان من هم میتونم پزشکی اصفهان برم هم میتونم پزشکی کرمانشاه(شهر خودم) یقینا پزشکی اصفهان خیلی بهتر از کرمانشاه هست گرچه کرمانشاه هم دانشگاه بدی نیست اما به هر حال اصفهان یه سر و گردن بالاتره...
اگه برم اصفهان باید با مشکلات خوابگاه کنار بیام...اما اگه کرمانشاه بمونم خونه ی خودمون هست خیلی راحت:) حالا موندم چی کار کنم..... اگه برم اصفهان مشکل خوابگاه و .... هست اگه کرمانشاه بمونم اون وقت باید برم دانشگاهی که خیلی از بچه هایی که رتبشون از من پایین تر هست اونجان....یعنی این همه زحمت دوران تحصیل هیچ:( کسی تاحالا تو این موقعیت بوده؟

شک نکن بزن اصفهان
درسته مشکلاتی داره دوری از خانواده و زندگی در خوابگاه اما مطمئن باش ارزش داره ادم چند سال سختی بکشه و یک عمر راحت باشه

eblisandenzo
10-08-2012, 04:15
سلام
دوستان عمران خوبه یا مکانیک ؟ة(از نظر بازار کار )

سوالت خیلی مبهمه !
به نظر من نمیشه خیل اجمالی مقایسه کرد ! چون اصلا قابل مقایسه نیستن ! هر کدوم توی حوزه خودشون هستن و ربط زیادی بهم ندارند !
بازار کار مکانیک خیلی بهتر از عمران هستش ! البته تو هر رشته باید تلاشت و بکنی تا خبره بشی ! اما خوبیه مکانیک اینه که شماحتی تا زمانی هم که لیسانس نگرفتی میتونی تو واحدهای کوچک صنعتی مشغول بشی !
البته این چیزی هستش که من از روی تجربه و دید خودم میگم و شاید از نظر کسیکه عمران خونده این رشته خیلی سر تر از مکانیک باشه !
همه چیز وابسته به خودته ! جفتشون رشته های تاپی هستند !

سلام
من هم میتونم مهندسی نفت سبزوار یا تهران(واحد فومن) روزانه قبول شم هم مهندسی عمران روزانه(اکثر شهر ها به جز تهران و اصفهان و گیلان)(((عجب سوالی!!)))
حالا شما عزیزان دلم بگید که کدوم رشته اینده شغلی بهتری داره ؟
با دلیل و درسته و حسابی بگیداااااااااااااا،!!

در مورد مهندسی نفت تو یکی از همین کامنتها خیلی کامل توضیح داده بودم اگه خونده باشین!
مهندسی نفت رشته ای هستش که به نظر من و خیلی ها فقط ارزش داره تو دانشگاه نعت نفت یا امیرکبیر بخونی !
چون شرکت نفت ایران یه شکت دولتی هستش و اکثر دانشجوهاش و از همون دانشکده خودش برمیداره و اون سهمیه ای کهخالی میمونه رو با دانشجوهای تاپ دانشگاه دیگه و در بیشتر مواقع با (( پارتی و رابطه بازی )) پر میکنه !

عمران هم خیلی رشته خوبیه و بیشتر یه رشته خصوصی حساب میشه و تو این مملکت جا برای کار زیادداره !

دوستان من دیگه واقعا گیج شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نمیدونم دولتی ارزشش رو داره که به خاطرش پاشم از اصفهان برم ارومیه برای رشته آی تی یا نه . خیـــــــــلی اعصابم خورده . چون تنها جایی که احتمال بالای 90 درصد میتونم قبول بشم ارومیه است . من چی کار کنم؟؟؟؟؟ برم غیر انتفاعی شهر خودمون؟؟؟؟ رتبم هم ده هزار سهمیه 1 شده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نظر من همین که نزدیک به خونت باشی خودش یه امتیاز بزرگه اما خوب منم پیشنهادم اینه که غیر انتفاعیی زیاد خوب نیست ! خودت باید بشینی و همه شرایط رو سبک سنگین کنی !
دانشگاه آزاد چی زدی ؟ قصد رفتن به آزاد رو نداری ؟

شک نکن بزن اصفهان
درسته مشکلاتی داره دوری از خانواده و زندگی در خوابگاه اما مطمئن باش ارزش داره ادم چند سال سختی بکشه و یک عمر راحت باشه

با شما موافق نیستم ! خیلی وقتها دیده شده که همین چندسال سختی اصلا ارزشش و نداشته ! نمونش هم به وفور تو خوابگاه دانشگاه ها توشهرهای مختلف پیدا میشه ! افرادی که فقط به خاطر روزانه بودن پا شدن رفتن یه جا دیگه که قبلش فقط نقششو تو کتاب جغرافی دوران راهنمایی دیدن و از آیندشون خیلی عقب افتادن !

من دقیقا موقعیت شما رو 3 سال پیش داشتم ! اما جایی رو انتخاب کردم که توش راحت تر هستم ! یعنی شهر خودم !
تغییر شهر همیشه خوب نیست و مشکلات جدی رو برای شما پیش میاره ! از یه طرف هم تجربه جدید هستش که تو زندگی آیندت کمکت میکنه ! اما بدون همین که استرس خوابگاه رو نداشته باشی و به قول یه نفر (( شب سرتو توی خونه خودت بزاری زمین )) خیلی مهمه !

hirad_g
10-08-2012, 04:50

سلام داداش چه سهمیه تپلی:31: یه دستی به سر و روی منم بکش...

سلام به شما. برادر بنده پزشک هستن وهمین الان به طور اختصاصی مسئله شما رو بهش گفتم. جواب داداشم اینه:
کرمانشاه. به چند دلیل:
درس خوندن تو دانشگاهای کوچیک راحتره.
کسی فردا ازت نمی پرسه از کدوم دانشگاه اومدی؟؟(البته برای خارج رفتن میپرسن...)
درسایی که تو دانشگاه میخونین با کاری که باید بکنید فرق داره.
خونه یه چیز دیگست و...
اینا حرفای منه:
چرا فکر میکنی زحمت دوران تحصیلت هیچ؟؟ بنده خدا 7 سال درس میخونی بعد 2 سال سربازی و طرح بعد کنکور تخصص بعد بازم کنکور تخصص (چون 2 سال درس نخوندی!!) بعد با توجه به رشته n سال دروه تحصیل بعد تعهد به خدمت بعد - تبریک میگم شما الان 40 ساله اید و با توجه به قوانین سال جاری مریض ویزیت نمیکنید و کلا برای درآمدتون انواع رومیزی و زیرمیزی و وسط میزی بگیرین..... لااقل 7 سال حالشو ببر کنار خانواده.
چیزی که من دیدم به عنوان ناظر بیرونی ( کلا دیدم فیزیکیه:31:) در پزشکی این که کدوم دانشگاه بری یه عمر راحتی برات نمی یاره...

hadi8665
10-08-2012, 09:56
سلام
با رتبه 260 منطقه 3 (خانم) میشه دندونپزشکی اصفهان یا مشهد قبول شد؟
اگه دانشگاه دیگه ای هم میشه بگین

tonypb
10-08-2012, 11:24
سلام
.دوستان شما علوم کامپیوتر اصفهان رو پیشنهاد میکنید یا نرم افزار آزاد نجف آباد؟؟؟
یه جورایی اصلا نمیدونم علوم کامپیوتر چیه...

ailll
10-08-2012, 11:33
با شما موافق نیستم ! خیلی وقتها دیده شده که همین چندسال سختی اصلا ارزشش و نداشته ! نمونش هم به وفور تو خوابگاه دانشگاه ها توشهرهای مختلف پیدا میشه ! افرادی که فقط به خاطر روزانه بودن پا شدن رفتن یه جا دیگه که قبلش فقط نقششو تو کتاب جغرافی دوران راهنمایی دیدن و از آیندشون خیلی عقب افتادن !

مهمه !

بله حرف شما درست اما ایشون میخوان رشته پزشکی بخونه و به نظرم ارزش داره.اگه یک رشته درجه چندم بود ارزش نداشت که ادم بره جای دیگه اما رشته این دوستمون عالیه
به نظرم بعد از فارغ التحصیلی ارزش داره تو مدرکش بخوره دکتری از دانشگاه اصفهان تا دکتری از دانشگاه کرمانشاه
البته نه اینکه دانشگاه کرمانشاه بد باشه اما مسلمه دانشگاه پزشکی اصفهان سطح علمی بالاتری داره
البته باید اینو بدونی که زندگی تو خوابگاه و دور بودن از خانواده واقعا سخته و مشکلاتی را داره میتونی با این مشکلات کنار بیار برو وگر نه بزن همون دانشگاه شهر خودت
بعد دوست عزیز فکر نکنم کسی تو ایران باشه که ندونه اصفهان کجاست !!!

mmehrzad
10-08-2012, 11:38
سلام
.دوستان شما علوم کامپیوتر اصفهان رو پیشنهاد میکنید یا نرم افزار آزاد نجف آباد؟؟؟
یه جورایی اصلا نمیدونم علوم کامپیوتر چیه...
مطالب خیلی زیادی در رابطه با معرفی غلوم کامپییتر هست
ضمنا علوم کامپیتر دانشگاه اصفهان مخصوص دخترا هست

mmehrzad
10-08-2012, 11:39
سلام
یادگار ماندگار کاون قلم چی رو نگاه کنید

alone_boy
10-08-2012, 11:41
اینطوریم نیست که همش میگین غیر انتفاعی به درد نمیخوره!
مثلا غیرانتفاعی تبریز بعضیاشون استاداش همون استادای دانشگاه تبریز هستن!.تنها تفاوتش با دانشگاه تبریز اینه که باید شهریه بدی و خوابگاهش هم خودگردانه!

tonypb
10-08-2012, 11:45
تو اصفهان داشنگاه غیر انتفایی خوبی هم هست؟؟؟

mmehrzad
10-08-2012, 11:53
تو اصفهان داشنگاه غیر انتفایی خوبی هم هست؟؟؟
تو غیر انتفاعی های اصفهان شیخ بهایی خوب تر

ailll
10-08-2012, 11:55
دانشگاه های غیر انتفاعی خوب هم داریم که سطح خوبی دارن
اما بعضی از غیر انتفاعی ها واقعا سطح علمی پایین و امکانات کمی داره طوری که ادم روش نمیشه بگه اینجا دانشگاهه و اکثرا هم تو شهرستان ها (نه مراکز استانها )فعالیت میکنند
پس قبل از اینکه انتخاب کنی قبلش حتما تحقیق بکن همانطور که گفتم دانشگاه غیر انتفاعی عالی هم هست که سطح علمی خیلی خوبی دارن
اما یکچیزی را در نظر بگیر دانشگاه فقط استاد نیست(نه اینکه تاثیر نداشته باشه ) خود دانشجو اگه واقعا تلاش کنه و بخواددنبال علم بره میتونه موفق بشه همینطور که ما دیدیم تو ارشد که بچه های غیر انتفاعی از شهرستان ها یا بچه های دانشگاه ازادی که دانشگاهشون خیلی قویی هم نبوده تونستن تو ارشد رتبه های تاپی بیارن و به دانشگاه های دولتی خوب برن و این حاصل نشده جز با پشتکار خودشون

Arius.anthesious
10-08-2012, 12:17
دوستان با رتبه 1900 منطقه 2 میشه صنعت نفت قبول شد؟

Alireza SM
10-08-2012, 12:30
سلام با رتبه 260 منطقه 3 (خانم) میشه دندونپزشکی اصفهان یا مشهد قبول شد؟ اگه دانشگاه دیگه ای هم میشه بگین بله که میشه قبول شد . شما کلا همه دندون پزشکی ها رو به ترتیب علاقه مرتب کنین توی انتخاب رشته. حتی شهید بهشتی و تهران رو هم بزارین ( تیریه تو تاریکی میندازی دیگه :27: ) . دانشگاه هایی مثل شیراز و تبریز و هم حتما بزنین.

wwwatiw
10-08-2012, 13:53

دوستان ممنون از راهنماییتون ولی سردرگمیم هنوزم ادامه داره . به نظر شما بیام این کارو بکنم:
از انتخاب اول تا 7 رشته های نرم افزار و آی تی دانشگاه های اصفهان شیراز و تهران رو بزنم (پر رو هستم دیگه:31:) بعد به ترتیب اینجوری انتخاب کنم . نرم افزار یزد . نرم افزار کاشان . نرم افزار بوعلی. آی تی صنعتی همدان . آی تی سمنان . نرم افزار سمنان . نرم افزار زنجان و آی تی غیر انتفاعی شیخ بهایی . اینا راهشون به اصفهان نزدیکتر از بقیه جاهاس و پارسال هم کمتر از ده هزار گرفتن (به غیر از شیخ بهایی) اینجوری یه جورایی همه چیزو به دست قسمت سپردم . ولی هنوزم نتونستم بفهمم ارزشش رو داره یا نه

morix_001
10-08-2012, 14:03
سلام .
دوستان من یه سوالی دارشتم ممنون میشم جواب بدید .
تو مهندسی نرم افزار
بین خوارزمی تهران ( کرج ) و دانشگاه بین الملل قزوین شک دارم کدوم رو اول بزنم . من رتبم تو زیرگروه 1826 هست و احتمال تهران قبول نشدنم زیر 1 درصد هست ولی بخاطر احتیاط این 2 تا رو هم میخوام ته انتخاب رشتم بزنم .
ولی نمیدونم کدوم رو زودتر بزنم .
ممنون میشم از جهت های مختلف به من کمک کنید ( سطح دانشگاه - از لحاظ راه - و کلا از لحاظ این که کدوم رو اول بزنم و ... )
خونه ی ما سمت تهرانپارس هست .

خیلی خیلی ممنون

vahid-p
10-08-2012, 14:04
درسته انتخاب رشته کردم ولی فک کنم اجازه یک بار ویرایش هم داشته باشم .درسته ؟
اول تهران زدم البته به احتمال زیاد با این رتبه تهران قبول نشم احتمالا جای تهران و امیر کبیرو عوض کنم یه حسی بهم میگه امیر کبیر بهتره برای من :31:
شما هم باز اگه چیزی به ذهنت رسید ممنون میشم بگی
شما که امیر کبیری هستی از قوانین تغییر رشته اطلاع داری ؟چون من چیزی تو سایتش پیدا نکردم. ملاک فقط معدله یا رتبه هم هست؟
در مورد تغییر رشته یا دو رشته ای کردن، دانشگاه صنعتی امیرکبیر شهرت داره. چون تعداد زیادی از دانشجویان اینکارو میکنن ( معمولا دو رشته ای ) - ولی با این امید انتخاب رشته نکنید!
اتفاقا دو روز قبل از استادمون پرسیدم ( خودش بنیانگذار تحصیل دو رشته همزمان در دانشگاه امیرکبیره ) که شرایطش چیه. فقط حرفش معدل بود. فکر کنم هم همین باشه ( البته شاید از قوانین جدید مطلع نباشه ) چون تعداد زیادی دو رشته ای میکنن. البته بین رشته ها متفاوته و رشته های مختلف تیپ های خاصی هستند. تیپ 1 با معدل بالای 16 ( البته معدل ترم سه ترم از چهار ترم اول - برای ورودی های ممتاز کنکور دو ترم از چهار ترم اول ) میتونه به رشته های تیپ خودش و تیپ های دیگه بره. رشته های تیپ دو باید معدل بالای 17 داشته باشن ( معدل ترم و سه ترم از چهار ترم اول ) اگه بخوان بیان رشته های تیپ یک. کلا چنین قوانینی هست . دقیقا رشته های مختلف رو نمیدونم کدوم تیپ هستن، ولی میدونم برق، مکانیک و مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک تیپ 1 هستن. شاید رشته های عمران و ... هم تیپ یک باشن، من اطلاعاتی ندارم.

جو درس خونی، ترم یک چندان زیاد نیست، چون تازه از شر یا خیر کنکور راحت شدن، ولی وقتی ترم یک دیدن معدلا پایینه، ترم دو واقعا جو درسخونی با ترم یک متفاوت میشه ( مخصوصا به خاطر دو رشته ای یا ارشد مستقیم ). البته نه خرخونی.
جو علمی هم بد نیست، اگه بخوام آماری بگم ( چون من خودم اول راهم خیلی اطلاع ندارم ) رتبه اول ارتباط صنعت با دانشگاه در کشور و همچنین رتبه اول تحقیقات در بین دانشگاههای فنی مهندسی کشور ( در چندین دوره ) رو داره. ( البته خب اینا بیشتر برا ارشد و دکتراست )
یه جو دیگه هم داریم اونم اینکه جو دانشجویان واقعا باید بگم صمیمیه. شاید به خاطر فضای محدود دانشگاه یا خوابگاههای متعدد که باعث میشه ورودی هر سال تو یه خوابگاه باشن ( خوابگاهها معمولا به دانشگاه نزدیکن پس همش پیاده روی میکنید و کلی هیکلتون میاد رو فرم :31: )
برای اینکه نخوام چند بار توضیح بدم، همه رو تو یه تاپیک جمع کردم، اونجا هر سوالی داشتید بپرسید تا بقیه دوستان این تاپیک بتونن جواب سوالاشون رو راحتتر پیدا کنن.
تاپیک معرفی دانشگاه امیرکبیر :

اما ...
به نظرم انتخاب دانشگاهتون خوب بوده. حداقل کسی ندیدم پشیمون شده باشه. هر چی فکر میکنی، فقط کاری کن فردا روز پشیمون نشی، گرچه به نظرم حساسیتش اینقدر نیست که پشیمونی داشته باشه ( هر کدوم که انتخاب کنی ). آدم میتونه دانشگاه آزاد باشه و موفقترین هم باشه. موفقیت به تلاش خودت بستگی داره .

vahid-p
10-08-2012, 14:28
سلام
اگه تو بوم این استان ها باشی میتونم بگم بالای 90 درصد که قبولی. البته به رتبه زیر گروهت هم بستگی داره. نه اینکه با زمین شناسی رتبت اینجوری شده باشه.
موفق باشی

ahp4
10-08-2012, 14:39
سلام
آقا کسی نبود؟

Werner
10-08-2012, 15:04
با سلام...من توي يه دو راهي موندم...
من رشته برق و نرم افزار رو به يك اندازه دوست دارم و "به طور قطع برق دانشگاه صنعتي اصفهان" و "نرم افزار اميركبير" قبول ميشم مي خوام ببينم كه به نظر شما خوندن نرم افزار در دانشگاه امير كبير بهتره و اينده داره يا خوندن برق در صنعتي اصفهان(دوباره تاكيد ميكنم كه به هر دورشته به يك اندازه علاقه دارم و مشكلي از نظر جا براي تهران و اصفهان ندارم)؟؟؟؟؟در ضمن من از چند نفر دانشجوي صنعتي اصفهان شنيدم كه از دانشگاهشون راضي نيستن كسي ميدونه چرا؟

gomnam23
10-08-2012, 15:20
آقا کسی نبود؟

اگه ساکن اصفهانی که شک نکن خود اصفهان، ترم دوم اونقدرها مهم نیست که، هم این که تو شهر خودتی هم اینکه سطح دانشگاه خیلی بالاتره نسبت به اونا

gomnam23
10-08-2012, 15:24
با سلام...من توي يه دو راهي موندم...
من رشته برق و نرم افزار رو به يك اندازه دوست دارم و "به طور قطع برق دانشگاه صنعتي اصفهان" و "نرم افزار اميركبير" قبول ميشم مي خوام ببينم كه به نظر شما خوندن نرم افزار در دانشگاه امير كبير بهتره و اينده داره يا خوندن برق در صنعتي اصفهان(دوباره تاكيد ميكنم كه به هر دورشته به يك اندازه علاقه دارم و مشكلي از نظر جا براي تهران و اصفهان ندارم)؟؟؟؟؟در ضمن من از چند نفر دانشجوي صنعتي اصفهان شنيدم كه از دانشگاهشون راضي نيستن كسي ميدونه چرا؟

تو صفحات قبل توضیح دادم در مورد دانگشاه صنعتی اصفهان، یه نگاه بنداز.
ولی واقعن تو رشته ی برق خیلی دانشگاه فوق العاده ای هست صنعتی، این رو از روی خروجیاش تو کنور ارشد میشه فهمید، دانشکده و هییت علمی قوی هم داره، ولی خب اول باید ببینی کدوم رشته رو میخوای، علاقه به جای خود، آینده و بازارکارش رو هم بررسی کن، ببین میخوای تا کجا ادامه بدی و خیلی چیزای دیگه، پارسال تا 1600 هم برق صنعتی قبول شدن

ahp4
10-08-2012, 15:25
اگه ساکن اصفهانی که شک نکن خود اصفهان، ترم دوم اونقدرها مهم نیست که، هم این که تو شهر خودتی هم اینکه سطح دانشگاه خیلی بالاتره نسبت به اونا
خب دندونپزشکی اصفهان قبول نمیشم.ولی تو اون شهرها دندونپزشکی قبول میشم.

gomnam23
10-08-2012, 15:34
خب دندونپزشکی اصفهان قبول نمیشم.ولی تو اون شهرها دندونپزشکی قبول میشم.

خب اینجوری باید اول انتخاب کنی بین رشته، اگه دندون دوست داری که میرزه بری جای دیگه، چون واقعن رشته خیلی مهم تره نسبت به دانشگاه

Angle_boy
10-08-2012, 15:36
سلام دوستان
لطفا به من کمک کنید. من رتبم شده 20622 !!!!!!!!!!
بدجوری اعصابم خورده. بومی اراکم. به نظرتون میتونم شبانه تو اراک مهندسی قبول شم؟؟
اصلا رتبم در حد مهندسی هست؟؟؟؟؟
:45:

Hossein_128
10-08-2012, 16:27
جواب پیام نور هم با دولتی میاد؟

بعد برای پیام نور هم مثل دولتی فقط یک رشته رو خودشون انتخاب میکنن یا میتونیم بین چند رشتۀ مجاز انتخاب رشته کنیم؟

Werner
10-08-2012, 16:32
با سلامي دوباره...

مي خواستم ببينم توي رشته برق رنك اين دانشگاه ها از نظر قدرت علمي و امكانات چجورياس؟(رتبه 1103 منطقه 2) خواهشا به دور از تعصب جواب بديد ... از صبح دارم سايتو زير و رو ميكنم هر كي يه چيزي گفته!!!:24:

خواجه نصير شهيد بهشتي صنعتي اصفهان

mmehrzad
10-08-2012, 16:37
تو صفحات قبل توضیح دادم در مورد دانگشاه صنعتی اصفهان، یه نگاه بنداز.
ولی واقعن تو رشته ی برق خیلی دانشگاه فوق العاده ای هست صنعتی، این رو از روی خروجیاش تو کنور ارشد میشه فهمید، دانشکده و هییت علمی قوی هم داره، ولی خب اول باید ببینی کدوم رشته رو میخوای، علاقه به جای خود، آینده و بازارکارش رو هم بررسی کن، ببین میخوای تا کجا ادامه بدی و خیلی چیزای دیگه، پارسال تا 1600 هم برق صنعتی قبول شدن
اون ۱۶۰۰ حتما با سهمیه ای چیزی بوده
امکان نداره ۱۶۰۰ چون عمرانش رو ۱۷۰۰ بسته شده ...

mmehrzad
10-08-2012, 16:40
با سلامي دوباره...

مي خواستم ببينم توي رشته برق رنك اين دانشگاه ها از نظر قدرت علمي و امكانات چجورياس؟(رتبه 1103 منطقه 2) خواهشا به دور از تعصب جواب بديد ... از صبح دارم سايتو زير و رو ميكنم هر كي يه چيزي گفته!!!:24:
خواجه نصير شهيد بهشتي صنعتي اصفهان
تو ۴ ۵ صفحه پیش یه نفر یه فایل پی دی اف گذاشته در مورد دانشگاه ها
تو اون که یه سازمان زیر نظر سازمان ملل تهیه کرده رتبه ی صنعتی اصفهان از خواجه نصیر و بهشتی بهتر بود
میتونید خودتون ببینید :

اولش بگم که آدم هرجایی می تونه پیشرفت کنه.
دوری از خونه سختی های خودشو داره مخصوصا یه شهر جدید(وقتی فکرشو میکنم 1.5 ماه دیگه باید برم اسداباد دلم می خواد خود کشی کنم)
ولی لذت های خاص خودشو داره!! تجربه هایی هم کسب میکنی که شاید هیچوقت تو زندگیت نتونی تجربش کنی...
دانشگاه های غیر انتفاعی هم زیاد جالب نیستند ( خیلی خر تو خره...)
یکی از راه هایی که می تونی بفهمی ارزشش رو داره یا نه سایماگو هست یکی از معتبر ترین رتبه بندی های دانشگاه های جهان که بودجش از سازمان ملل هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باید با تغییر آی پی دانلود کنی چون ایران رو تحریم کرده
با 10 هزار هم به نظرم دانشگاه های بهتری می تونی قبول بشی در مورد رشتت هم بیشتر تحقیق کن...
یه توصیه دیگه هم اینکه حتما شهر هایی رو انتخاب کن که مرکز استان باشه حتی اگه دانشکده باشه و مدرک یه دانشگاه خوب بده ارزشش رو نداره علاوه بر اون معلوم نیست تا زمانی که مدرک میگیری دانشکده بمونه!
خلاصه که خیلی دقت کن من که به گه خوردم افتادم...

Werner
10-08-2012, 17:03
تو ۴ ۵ صفحه پیش یه نفر یه فایل پی دی اف گذاشته در مورد دانشگاه ها
تو اون که یه سازمان زیر نظر سازمان ملل تهیه کرده رتبه ی صنعتی اصفهان از خواجه نصیر و بهشتی بهتر بود
میتونید خودتون ببینید :

ممنون بابت جوابتون ... ولي من ترجيح ميدم يكي از دانشگاه هاي تهران برم بين خواجه و شهيد بهشتي كسي ميدونه توي برق كدوم قويتره؟

morix_001
10-08-2012, 17:11
سلام .
تو مهندسی نرم افزار
بین خوارزمی تهران ( کرج ) و دانشگاه بین الملل قزوین شک دارم کدوم رو اول بزنم . من رتبم تو زیرگروه 1826 هست و احتمال تهران قبول نشدنم زیر 1 درصد هست ولی بخاطر احتیاط این 2 تا رو هم میخوام ته انتخاب رشتم بزنم .
ممنون میشم از جهت های مختلف به من کمک کنید ( سطح دانشگاه - از لحاظ راه - و کلا از لحاظ این که کدوم رو اول بزنم و ... )

خیلی خیلی ممنون

gomnam23
10-08-2012, 21:58
اون ۱۶۰۰ حتما با سهمیه ای چیزی بوده
امکان نداره ۱۶۰۰ چون عمرانش رو ۱۷۰۰ بسته شده ...

تو یادگار ماندگار هم آخرین قبولی برق کانون تو صنعتی اصفهان 1550 بوده رتبش، از نزدیک میشناسمش سهمیه ای نبوده.
پارسال عمران صنعتی خیلی خوبها زدنش، حتی یکی از دوستای من با 260 رفت عمران صنعتی برای همین تقریبن عمران و مکانیک و برق صنعتی اصفهان تو یه حول و حوش بود نفر آخرشون

M A M M U T
10-08-2012, 23:29
دوستان خدارو شکر دارم به انتخابم نزدیک میشم فقط چندتا سوال:
1-دانشگاه شاهد تهران به صورت آزاد هم دانشجو میگیره؟یعنی من که هیچ سهمیه ای ندارم میتونم برم؟ دانشگاه خوبیه؟برا پزشکی میگم
2-اینو اونور هم پرسیدم یکی از دوستان پاسخ داد اما میخوام با جزییات بدونم.چون حیاتیه...من اگه پزشکی اصفهان قبول بشم (نیمسال دوم)بعد از مدتی ببینم نمیتونم اصفهان دوام بیارم میتونم برگردم کرمانشاه؟ انتقالی میدن؟ظوابطش چیه؟

ali_sokout
11-08-2012, 00:13
دوستان من یک سوال
من با رتبه 57000 منطقه دو
پیام نور همدان ->مهندسی معماری قبول میشم؟
غیرانتفاعی ارم شیراز مهندسی معماری هم قبولم به نظر شما پیام نور بهتره یا غیر انتفاعی؟

Hossein_128
11-08-2012, 00:27
خواهشا یکی جواب بده :

جواب پیام نور هم با دولتی میاد؟

بعد برای پیام نور هم مثل دولتی فقط یک رشته رو خودشون انتخاب میکنن یا میتونیم بین چند رشتۀ مجاز انتخاب رشته کنیم؟

AHRokal
11-08-2012, 01:29
ممنون بابت جوابتون ... ولي من توي قزوين هستم و ترجيح ميدم يكي از دانشگاه هاي تهران برم بين خواجه و شهيد بهشتي كسي ميدونه توي برق كدوم قويتره؟

من نمی تونم جواب قطعی بدم بهت! ولی فقط یه ذره می تونم اطلاعاتتو بیشتر کنم و خودت می تونی یه تصمیم درست بگیری!
ببین شهید بهشتی تو یهک کلام از خواجه نصیر دانشگاه تره! چون تمام دانشگاهش تو یه جا متمرکزه و فضای خیلی خوبی داره! نکته ی منفی بهشتی هم اینه که شما باید از الان با دید صفر نسبت به رشته برق بیاین و گرایش تخصصی خودتونو مشخص کنید که به نظرم خیلی جالب نیست! در حالیکه تو خواجه گرایش تون رو بعد از ترم چهار مشخص می کنید! این به نظرم تنها مزیته خواجه نصیر نسبت به بهشتیه! از نظر کیفیت آموزشی هم هر رو تقریبا تو یه سطح قرار دارند! اینطوری بهت بگم که اگه وارد یکی از این دانشگاهها شدی ایشالا بعد از اعلام نتایج حسرت اینو نمیخوری که ای کاش اون یکی دانشگاهو میزدم صرفا به خاطر سطح علمیش!
در هر صورت خودت ببین دیگه! یه تصمیم منطقی و درست بگیر! منم فقط سعی کردم بهت اطلاعات بدم!

eblisandenzo
11-08-2012, 02:42
خواهشا یکی جواب بده :

دوست عزیز جوابها با هم میان ! انتخاب هم فقط بین رشته ای هست که مجاز شدین ! انتخابها رو بر اساس علاقه مرتب کنید !

eblisandenzo
11-08-2012, 02:46
سلام .
تو مهندسی نرم افزار

خیلی خیلی ممنون
دوست عزیز دانشگاه خوارزمی کرج فکر میکنم تو حصارک باشه ! خوابگاه هم فکر نکنم برای ورودی امسال داشته باشه ! زیاد هم خوش مسیر نیست ! یعنی اگه بخوای از تهران پارس بیای , مسیر طولانی در راه هستی و حتی اگه بخوای با مترو تا پل فردیس بری و از اونجا با تاکسی تا دانشگاه شاید روزی 5 6 ساعت تو راه باشی ! یعنی اگه کلاست 8 صبح شروع میشه شما باید 5/30 از خونه راه بیفتی ! و کرایه ماشین روزانتون هم زیاد میشه 1 به نظر من سطح بین الملل امام خیلی بالاتر هستش !

morix_001
11-08-2012, 03:31
دوست عزیز دانشگاه خوارزمی کرج فکر میکنم تو حصارک باشه ! خوابگاه هم فکر نکنم برای ورودی امسال داشته باشه ! زیاد هم خوش مسیر نیست ! یعنی اگه بخوای از تهران پارس بیای , مسیر طولانی در راه هستی و حتی اگه بخوای با مترو تا پل فردیس بری و از اونجا با تاکسی تا دانشگاه شاید روزی 5 6 ساعت تو راه باشی ! یعنی اگه کلاست 8 صبح شروع میشه شما باید 5/30 از خونه راه بیفتی ! و کرایه ماشین روزانتون هم زیاد میشه 1 به نظر من سطح بین الملل امام خیلی بالاتر هستش !
ممنون.
من اگر قزوین قبول شم نمیمونم و هر روز میرم و میام . در این صورت چی ؟ یعنی از خوابگاه قزوین استفاده نمیکنم و هر وقت کلاس داشته باشم صبح میرم و شب میام .

omid137198
11-08-2012, 04:20
سلام دوستان عمران-نقشه برداری تبریز روزانه بهتره یا مکانیک ازاد قیامدشت ؟ خودم ساکن تهران هستم کلا عمران نقشه برداری چه جوریه ؟ با عمران- عمران خیلی فرق داره ؟ درامد و بازار کارش چجوریه؟ میشه واسه ارشد گرایش دیگه ای خوند؟
اگر زودتر جواب بدید ممنون می شم

onlinefarhad
11-08-2012, 05:09
سلام دوستان عمران-نقشه برداری تبریز روزانه بهتره یا مکانیک ازاد قیامدشت ؟ خودم ساکن تهران هستم کلا عمران نقشه برداری چه جوریه ؟ با عمران- عمران خیلی فرق داره ؟ درامد و بازار کارش چجوریه؟ میشه واسه ارشد گرایش دیگه ای خوند؟

سلام
عمران نقشه برداری خیلی فرق داره با عمران -عمران،خب یک رشته خصوصی بیشتر به حساب میاد-اگه سرمایه داشته باشی خیلی رشته عالی ایه!البته سرمایه ها،نه سرمایه!!
مکانیک هم تو کسب و کار های کوچیک کار پیدا میشه
دیدم انلاینی ...........

onlinefarhad
11-08-2012, 05:12
دوستان من یک سوال
من با رتبه 57000 منطقه دو
پیام نور همدان ->مهندسی معماری قبول میشم؟
غیرانتفاعی ارم شیراز مهندسی معماری هم قبولم به نظر شما پیام نور بهتره یا غیر انتفاعی؟
والا شما بهتره یه سری به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]گزینه 2 بزنی ، تا یه پایه داشته باشی واسه فکر کردن

omid137198
11-08-2012, 05:19
سلام
عمران نقشه برداری خیلی فرق داره با عمران -عمران،خب یک رشته خصوصی بیشتر به حساب میاد-اگه سرمایه داشته باشی خیلی رشته عالی ایه!البته سرمایه ها،نه سرمایه!!
مکانیک هم تو کسب و کار های کوچیک کار پیدا میشه
دیدم انلاینی ...........

سلام دوست خوبم از جوابت خیلی ممنونم
میدونید واسه فوق چه گرایش هایی داره ؟ بعد سرمایه هم حدودا چقدر می خواد ؟ من شنیده بودم واسه دانشجویاشم کار هست؟ مکانیک ازاد یا کلا دانشگاه ازاد سطحش چجوریه ؟ مشکل مالی ندارم
شما اگه خودت بودی کدورو انتخاب می کردی؟

onlinefarhad
11-08-2012, 05:29
میدونید واسه فوق چه گرایش هایی داره ؟ بعد سرمایه هم حدودا چقدر می خواد ؟ من شنیده بودم واسه دانشجویاشم کار هست؟ مکانیک ازاد یا کلا دانشگاه ازاد سطحش چجوریه ؟ مشکل مالی ندارم

گرایش های کدوم رو میگید؟
واسه عمران که سرمایه می خواد دیگه!!من که کارشناس نیستم !!!اما مشخصه اگه خودت بخوای بر فرض مثال یه ساختمون بسازی چقدر سرمایه میخواد!؟!
البته عمران کاراش خیلی وسیعه
واسه دانشجوهاش که خب بعید میدونم !اخه چه کاری! تازه لیسانس عمران هم من شنیدم زیاد تعریفی نداره
دانشگاه ازاد هم بعضی شهر ها خوبن البته اون هم تو هر رشته فرق میکنه ، نمیشه کلی گفت ، من در این مورد زیاد اطلاعات ندارم ولی شنیدم ازاد قزوین خیلی خوبه:20:

miremad2
11-08-2012, 05:59
سلام من رتبم تو منطقه سه 35 شده
حالا بین مکانیک امیر کبیر و مکانیک دانشگاه تهران موندم
لطفا اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید

omid137198
11-08-2012, 06:00
گرایش های کدوم رو میگید؟
واسه عمران که سرمایه می خواد دیگه!!من که کارشناس نیستم !!!اما مشخصه اگه خودت بخوای بر فرض مثال یه ساختمون بسازی چقدر سرمایه میخواد!؟!
البته عمران کاراش خیلی وسیعه
واسه دانشجوهاش که خب بعید میدونم !اخه چه کاری! تازه لیسانس عمران هم من شنیدم زیاد تعریفی نداره
دانشگاه ازاد هم بعضی شهر ها خوبن البته اون هم تو هر رشته فرق میکنه ، نمیشه کلی گفت ، من در این مورد زیاد اطلاعات ندارم ولی شنیدم ازاد قزوین خیلی خوبه:20:

گرایش های عمران نقشه برداری رو می گم واسه فوق می تونم یکی از گرایش های عمران- عمران رو بخونم؟
قزوین خطرناکه:31: تازه من ازاد مکانیک تهران شرق و انتخاب کردم

vahid-p
11-08-2012, 07:06
سلام من رتبم تو منطقه سه 35 شده
حالا بین مکانیک امیر کبیر و مکانیک دانشگاه تهران موندم
لطفا اگه اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید
در مورد دانشگاه امیرکبیر لینک روبرو رو ببین : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توضیحات رو کلا بخون و همچنین رو هر لینکی مربوط به مکانیک بود کلیک کن. تو اینترنت هم بیشتر تحقیق کن. ولی یه چیزی که خیلی ( واقعا خیلی ) شنیدم اینه که مکانیک امیرکبیر از تهران بالاتره و برقش نه ( حالا راست و دروغش رو نمیدونم ).

amir_70
11-08-2012, 09:24
ممنون.
من اگر قزوین قبول شم نمیمونم و هر روز میرم و میام . در این صورت چی ؟ یعنی از خوابگاه قزوین استفاده نمیکنم و هر وقت کلاس داشته باشم صبح میرم و شب میام .

دوست عزیز یه نصیحت رو از من برادرانه قبول کن و اگه رفتی قزوین و یا هر جای دیگه ای این کارو نکن که هر روز برگردی خونتون چون جدا به درست لطمه میزنه و این تجربه خودمه تو دانشگاه که بودم دانشگاهم تا شهر خودم با سواری ۱ ساعت و نیم راه بود ولی همین که میرسی خونه از یه شهر دیگه واقعا معمولا درس نمیخونی مگه اینکه دیگه شرایط خطری باشه و یا امتحان داشته باشید

به هر حال این تجربه خودم بعد ۲ سال دانشگاه بود و البته تجربه کسان دیگه که دیدم این کارو کردن به نظرم دوستان دانشگاه رفته دیگه هم با این نظر من موافق باشن

به هر حال امیدوارم موفق باشی

morix_001
11-08-2012, 09:33
دوست عزیز یه نصیحت رو از من برادرانه قبول کن و اگه رفتی قزوین و یا هر جای دیگه ای این کارو نکن که هر روز برگردی خونتون چون جدا به درست لطمه میزنه و این تجربه خودمه تو دانشگاه که بودم دانشگاهم تا شهر خودم با سواری ۱ ساعت و نیم راه بود ولی همین که میرسی خونه از یه شهر دیگه واقعا معمولا درس نمیخونی مگه اینکه دیگه شرایط خطری باشه و یا امتحان داشته باشید

به هر حال این تجربه خودم بعد ۲ سال دانشگاه بود و البته تجربه کسان دیگه که دیدم این کارو کردن به نظرم دوستان دانشگاه رفته دیگه هم با این نظر من موافق باشن

به هر حال امیدوارم موفق باشی

ممنون . بالاخره کدوم رو زودتر بزنم ؟؟؟ میخوام امروز انتخابام رو بفرستم ممنون میشم یکی دقیق راهنماییم کنه

mhdhasani
11-08-2012, 09:50
سلام دوستان
ميخواستم بدونم بازار کار مکانيک و برق قدرت چجوريه؟
بين مکانيک و عمرانو قدرت به ترتيب کار کدوم بيشتره؟
مهندس مکانيک الان تو ايران کجاها ميتونه کار کنه؟

Werner
11-08-2012, 10:10
سلام

مي خواستم بدونم اين چيزايي كه درباره دانشگاه صنعتي اصفهان توي ويكيپديا نوشته درسته ؟؟؟ (اخر صفحه)

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C_%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D 8%A7%D9%86)ويكي پديا-صنعتي اصفهان
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C_%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D 8%A7%D9%86)
دوستاني كه الان صنعتي اصفهان مي خونن بيان درباره جو دانشگاه يه توضيحي بدن....ممنون.

Mahdi_Co_1368
11-08-2012, 10:19
[رتبه:2900][رشته:ریاضی][منطقه:2][شهر:بندرانزلی]

سلام

من رتبه 2900 منطقه 2 هستم. من در مورد اکثر رشته ها به اندازه کافی تحقیق کردم و در نهایت فک میکنم که به برق و کامپیوتر (نرم افزار)

علاقه بیشتری دارم البته به برق خیلی بیشتر علاقه دارم اما دو تا مشکل دارم که ممنون میشم جواب بدین:

1- بعضی از دوستام میگن که برق رشته خشکیه و دانشجو رو با محاسبات بیخود درگیر میکنه . نظر شما چیه ؟ درس هاش که به نظرم خشک نبودن!:9:

2- متاسفانه داشگاه گیلان امسال ظرفیت برق پسران رو نصف و برای دخترا رو 2 برابر کرده (در مجموع 30 تا پسر میگیره) حالا من موندم بعد از انتخاب برق های

روزانه شبانه ی برق گیلان رو بزنم یا روزانه ی کامپیوتر ؟

در ضمن من فک میکنم با این رتبه به شهر یا دانشگاه های خوب نمیشه رفت و رفتن به دانشگاه هایی مثل قزوین یا صنعتی بابل ارزش سختی های دوری از

خانواده رو نداره. اگه اشتباه میکنم راهنماییم کنید.

gomnam23
11-08-2012, 11:41
سلام

مي خواستم بدونم اين چيزايي كه درباره دانشگاه صنعتي اصفهان توي ويكيپديا نوشته درسته ؟؟؟ (اخر صفحه)

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C_%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D 8%A7%D9%86)ويكي پديا-صنعتي اصفهان
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C_%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D 8%A7%D9%86)
دوستاني كه الان صنعتي اصفهان مي خونن بيان درباره جو دانشگاه يه توضيحي بدن....ممنون.

بعله! درسته، البته حالا نه به این شدت ولی تقریبن اوضاع همینطوره

12p
11-08-2012, 11:42
میشه درباره مهندسی مواد-متالوژی صنعتی بگین!!بهتر از شاخه های دیگست؟کارش؟؟دروسی که در دانشگاه باهاش سروکار داریم؟؟؟شیمی توش داره؟؟یکم توضیح بدین که شبیه کدوم رشته ی دیگه میتونه باشه!
تشکر.

mahla jan
11-08-2012, 15:09
یکی کمک کنه :من نمی دونم برم بین المللی کیش پزشکی یا ازاد شهر خودمون؟
اخه بین ال بهتره هااااااااااااااااامکاناتی

hadi8665
11-08-2012, 15:23
اگه تو بوم این استان ها باشی میتونم بگم بالای 90 درصد که قبولی. البته به رتبه زیر گروهت هم بستگی داره. نه اینکه با زمین شناسی رتبت اینجوری شده باشه.
موفق باشی
بومی نیستم
استان گلستان
زمین شناسی 41/4

begotten
11-08-2012, 16:08
از کرج تا قم میشه برای دانشگاه هر روز بری و برگردی؟(یعنی خوابگاه نگیری؟)

vahid-p
11-08-2012, 16:09
بومی نیستم
استان گلستان
زمین شناسی 41/4
با این حال شاید شیراز نشه، ولی دانشگاههای دیگه مخصوصا مشهد احتمالش خیلی بیشتره.
موفق باشید

M A M M U T
11-08-2012, 16:14
1-دانشگاه شاهد تهران به صورت آزاد هم دانشجو میگیره؟یعنی من که هیچ سهمیه ای ندارم میتونم برم؟ دانشگاه خوبیه؟برا پزشکی میگم
2-اینو اونور هم پرسیدم یکی از دوستان پاسخ داد اما میخوام با جزییات بدونم.چون حیاتیه...من اگه پزشکی اصفهان قبول بشم (نیمسال دوم)بعد از مدتی ببینم نمیتونم اصفهان دوام بیارم میتونم برگردم کرمانشاه؟ انتقالی میدن؟ظوابطش چیه؟
3-دانشگاه اصفهان و شیراز چقدر با هم تفاوت دارن؟از لحاظ سطح علمی و امکا بورسیه به خارج؟(پزشکی)
4-تفاوت نیمسال دوم و اول...چقدر تفاوتشونه؟ اگه نیمسال دوم برم باز هم میتونم انتقالی بگیرم؟

morix_001
11-08-2012, 17:15
سلام .
توی این دانشگاه های غیر انتفایی کدوم بهتر هست ؟ برای فامیلمون دارم انتخاب رشته میکنم و رتبش 15000 هست و شانسش تو دانشگاه های غییر انتفایی قزوین زیاد هست . ممنون میشم به ترتیب از بالا به پایین از لحاظ بهتر بودن دانشگاه برام بنویسید
این دانشگاه ها ( رشته کامپیوتر )

موسسه غيرانتفاعي غياث الدين جمشيد كاشاني - آبيك

غيرانتفاعي علامه دهخدا

يرانتفاعي غزالي - قزوين

موسسه غيرانتفاعي اكباتان- قزوين

موسسه غيرانتفاعي دارالفنون- قزوين

غيرانتفاعي ايوانكي

موسسه غيرانتفاعي بصير- آبيك

morix_001
11-08-2012, 17:19
یه سوال دیگه هم داشتم . انتخاب رشته زبان چطور هست ؟ فامیلمون زبان هم شرکت کرده اومده اینجا برای انتخاب رشته . من نمیدونم چطور هست . باید یکی از ریاضی یا زبان رو تعیین رشته بکنه ؟ یا هر کدوم جدا ؟ اگر جفتش قبول بشه تکلیف چیه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

usertyu
11-08-2012, 17:24
سلام
در مورد دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران و خوارزمی (همون تربیت معلم تهران(کرج) )کسی اطلاعاتی داره ؟
مدرکش معتبره؟ وزارت آموزش و پرورش مدرکشو میده؟
تعهدی باید بدیم؟

در کل خوبه یا نه ؟

deaddeaddead
11-08-2012, 18:09
دانشگاه شاهد تهران چه فرقی داره با دانشگاه های معمولی؟
مثلا پزشکیش چه فرقی داره با پزشکی های دیگه؟
قبول شدن سخت تره؟

saeed 1428
11-08-2012, 19:02
دانشگاه شاهد تهران چه فرقی داره با دانشگاه های معمولی؟
مثلا پزشکیش چه فرقی داره با پزشکی های دیگه؟
قبول شدن سخت تره؟
دانشگاه شاهد هیچ فرقی با دانشگا ههای دیگه نداره وفقط پذیرشش از طریق مصاحبه هست.

saeed 1428
11-08-2012, 19:05
سلام
در مورد دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران و خوارزمی (همون تربیت معلم تهران(کرج) )کسی اطلاعاتی داره ؟
مدرکش معتبره؟ وزارت آموزش و پرورش مدرکشو میده؟
تعهدی باید بدیم؟

در کل خوبه یا نه ؟
دانشگاه شهید رجایی امسال تعهد خدمت می گیره و کلی مراحل دیگه واسه گزینش.. اگه میخوای تو آموزش پرورش خدمت کنی اونجا رو بزن دانشگاه خوارزمی امسال از آموزش پرورش جدا شده و مثل تمام دانشگاه ههای دیگه تهران مدرک میده و دانشگاه خوبیه.

saeed 1428
11-08-2012, 19:09
3-دانشگاه اصفهان و شیراز چقدر با هم تفاوت دارن؟از لحاظ سطح علمی و امکا بورسیه به خارج؟(پزشکی)
4-تفاوت نیمسال دوم و اول...چقدر تفاوتشونه؟ اگه نیمسال دوم برم باز هم میتونم انتقالی بگیرم؟
دانشگاه شاهد پذیرشش از طریق مصاحبه هست و سهمیه خاصی هم لازم نداره اگه مصاحبه دعوت شی وبری قبول شی قبولیت قطعیه ولی اگه در مصاحبه شرکت نکنی انتخابهای دیگت تو انتخاب رشته بررسی میشه
برای انتقالی هم می تونی اینجا تمام قوانینش رو پیدا کنی : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

morix_001
11-08-2012, 19:39
یه سوال دیگه هم داشتم . انتخاب رشته زبان چطور هست ؟ فامیلمون زبان هم شرکت کرده اومده اینجا برای انتخاب رشته . من نمیدونم چطور هست . باید یکی از ریاضی یا زبان رو تعیین رشته بکنه ؟ یا هر کدوم جدا ؟ اگر جفتش قبول بشه تکلیف چیه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

لطفا هرکی چیزی میدونه این رو جواب بده

gomnam23
11-08-2012, 19:45
لطفا هرکی چیزی میدونه این رو جواب بده

شما تو همون لیست انتخاب رشته باید بزنید هر دو رو، و هر اولویت رو که زود تر انتخاب شدید همون رو قبولید فقط، در واقع دو تا لیست جدا نیست و شما هم فقط یک رشته از انتخاب ها رو قبول میشید

saeed 1428
11-08-2012, 21:05
رتبه بندی دانشگاههای ایران سال 2012 :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid-p
11-08-2012, 21:38
رتبه بندی دانشگاههای ایران سال 2012 :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اشتباهه. این رتبه بندی وبومتریک هست یعنی وبسایتهای این دانشگاهها رو بررسی کرده و هیچ ارتباطی به سطح علمی یا پژوهشی دانشگاهها نداره. الان تو این رنکینگ دانشگاه شریف پنجمه و فردوسی مشهد چهارم!!!

الان ایران خودش با دقت بیشتری رتبه بندی میکنه و رتبه بندی سال 90 هم منتشر شده : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid-p
11-08-2012, 21:44
معرفی مختصر مهندسی پزشکی + چارت درسی گرایش بیوالکتریک : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeed 1428
11-08-2012, 21:54
اشتباهه. این رتبه بندی وبومتریک هست یعنی وبسایتهای این دانشگاهها رو بررسی کرده و هیچ ارتباطی به سطح علمی یا پژوهشی دانشگاهها نداره. الان تو این رنکینگ دانشگاه شریف پنجمه و فردوسی مشهد چهارم!!!

الان ایران خودش با دقت بیشتری رتبه بندی میکنه و رتبه بندی سال 90 هم منتشر شده : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببخشید یادم رفت سایتش رو بنویسم

motah
11-08-2012, 23:09
من با 173 منطقه 1 و 289 کشور (بومی تهران و دختر) احتمال داره برق شریف قبول شم؟
انتخابام احتمالا این جوریه:
برق شریف
برق تهران

بعدش نمی دونم واقعا باید چی انتخاب کنم....؟!!!

xerxes again
11-08-2012, 23:12
سلام.
من رفتم انتخاب رشته رو زدم. ولی ارور شلوغی وبو داد. الان دوباره باید 100 تا رو پر کنم یا همون صفحه رو رفرش کنم؟

gomnam23
11-08-2012, 23:14
برق شریف
برق تهران

احتمال تهران تقریبن صد در صد بود اگر پارسال بود، واقعن نمیدونم امسال اوضاع واسه دخترا چطور شده، البته همون شریف هم شانس دارید.
اگه واقعن برق رو از رو علاقه گفتید بعدش باید برید سراغ برق امیرکبیر ولی اگه فکر می کنید چون رتبتون خیلی خوب شده حتمن باید برید برق باید بگم که دارید اشتباه می کنید و ببینید علاقتون چی میگه

gomnam23
11-08-2012, 23:17
سلام.من رفتم انتخاب رشته رو زدم. ولی ارور شلوغی وبو داد. الان دوباره باید 100 تا رو پر کنم یا همون صفحه رو رفرش کنم؟شما رفرش کن اگه آخرش کد رهگیری رو داد حله، اگه نه باید از اول بزنی

eblisandenzo
11-08-2012, 23:47
ممنون.

والا چی بگم ! خیلی سخته ها که هر روز بخوای بری و برگردی ! البته اولاش شاید خوش بگذره ولی اگه واقعا میخوای 4 سال روی این رویه حرکت کنی پیشنهاد میکنم همون قزوین رو بری !
باز هم تاکید میکنم که خیلی سخته !

عمران-عمران بهتره !
فرقش هم بیشتر تو واحدهای جغرتفیایی هستش !
گرایش دیگه هم میشه خوند ! اما بیشتر توصیه میشه تو اشد تو گرایش خودتون بمونید !
به نظر من مکانیک آزادتهران ! خودتون کجای نهان هستین ؟

ببین مکانیک آزاد بستگی به واحدش داره ! من خودم مکانیک آزاد میخونم ! الان تو مجموعه ای که هستم از مکانیک علم و صنعت و خواجه نصیر هم هستن ! نمیگم من سر تر هستم! اما چون من رفتم کار یاد گرفتم و با برنامه ها آشنا هستم تو کار خیلی از اونها سرترم !
لطفا اشتباه نشه ! منظورم اینه که هر کس تلاش کرده باشه و کار یاد گرفته باشه بیشتر خواهان داره ! ما یه مهندس ساخت از اصفحان داریم که واقعا عالی هستش ! خیلی خبره و کار بلده !
چرا ؟
چون فقط پی درس خوندن نبوده و رفته کار یاد گرفته !
پیشنهاد میکنم تا جایی که میتونی نزدیک خونه باشی ! به خدا خیلی تو پیشرفتت تاثیر داره !
توی روحیت ! به خاطر روزامنه بودن خودت آواره هر شهری نکن!

سلام

من رتبه 2900 منطقه 2 هستم. من در مورد اکثر رشته ها به اندازه کافی تحقیق کردم و در نهایت فک میکنم که به برق و کامپیوتر (نرم افزار)

علاقه بیشتری دارم البته به برق خیلی بیشتر علاقه دارم اما دو تا مشکل دارم که ممنون میشم جواب بدین:

1- بعضی از دوستام میگن که برق رشته خشکیه و دانشجو رو با محاسبات بیخود درگیر میکنه . نظر شما چیه ؟ درس هاش که به نظرم خشک نبودن!:9:

2- متاسفانه داشگاه گیلان امسال ظرفیت برق پسران رو نصف و برای دخترا رو 2 برابر کرده (در مجموع 30 تا پسر میگیره) حالا من موندم بعد از انتخاب برق های

روزانه شبانه ی برق گیلان رو بزنم یا روزانه ی کامپیوتر ؟

در ضمن من فک میکنم با این رتبه به شهر یا دانشگاه های خوب نمیشه رفت و رفتن به دانشگاه هایی مثل قزوین یا صنعتی بابل ارزش سختی های دوری از

خانواده رو نداره. اگه اشتباه میکنم راهنماییم کنید.

برق رشته سختی هستش اما وضعیت استخدامش خوبه ! رشته ای هست که نیاز به ریاضیات قوی داره !
یه نکته **** سمت رشته مخابرات نرو***! این رشته بر خلاف اسمش کاربرد زیادی نداره و هنوز تو کشور جا نیفتاده ! و فوق العاده سخت هم هستش !
الکترونیک و قدرت خیلی عالی هستن! اینارو بزن !
دانگاه گیلان هم دانشگاه خوبیه ! من خودم 3 سال پیش اونجا قبول شدم ! اما همین آزاد تهران و رفتم !
سعی کن نزدیک خونه باشی ! این خلی مهمه ! خیلی خیلی مهمه!

میشه درباره مهندسی مواد-متالوژی صنعتی بگین!!بهتر از شاخه های دیگست؟کارش؟؟دروسی که در دانشگاه باهاش سروکار داریم؟؟؟شیمی توش داره؟؟یکم توضیح بدین که شبیه کدوم رشته ی دیگه میتونه باشه!
تشکر.

من راجع به این رشته توضیح دادم صفحات قبل !
در کل رشته خوب . پرکاری نیست و بسیار دولتی هستش ! شیمی هم زیاد داره !

یکی کمک کنه :من نمی دونم برم بین المللی کیش پزشکی یا ازاد شهر خودمون؟
اخه بین ال بهتره هااااااااااااااااامکاناتی

منم یه دوستی دارم بین المللی کیش میخونه! مکانیک ! فقط هزینه هاش بالاست ! مدرکش هم معتبره !
این که میگم هزینش بالاست یعنی خیلی بالاست ها!

AHRokal
12-08-2012, 00:08
برق شریف
برق تهران

اگر واقعا هدفت برقه و به این رشته علاقه داری بزن برق ها رو پشت سرهم! ریسکی هم کار نکن اصلا! خداقل 5-6 تا بزن! علم و صنعت و امیرکبیر و ....هیچ مشکلی پیش نخواهد اومد! برق دانشگاه تهران رو قبولی حتما!

alir3za
12-08-2012, 01:06
دوستان میشه بفرمایید که با رتبه 23000 کامپیوتر اطراف تهران کجاها احتمال قبولی بیشتره؟

10000 زبان چطور؟

ممنون

xerxes again
12-08-2012, 01:27
آقا من هنوز درگیر این سایت سنجشم. آخه ساعت 2 نصف شب هم میگه شلوغه. من یه روزه دارم زور میزنم.
رفرش جواب نداد.
تا حالا 3 بار وارد کردم.
کسی تونسته از این هیولا بگذره؟ کم کم دارم نگران میشم.
ای خراب شه اون سازمان سنجش که این یه سال به عناوین مختلف دهن ما رو صاف کرد.

Hossein_128
12-08-2012, 01:33
آقا من هنوز درگیر این سایت سنجشم. آخه ساعت 2 نصف شب هم میگه شلوغه. من یه روزه دارم زور میزنم.
رفرش جواب نداد.
تا حالا 3 بار وارد کردم.
کسی تونسته از این هیولا بگذره؟ کم کم دارم نگران میشم.
ای خراب شه اون سازمان سنجش که این یه سال به عناوین مختلف دهن ما رو صاف کرد.
وقتی پُر کردن زیاد طول بکشه ارور میده

amir_70
12-08-2012, 02:18
اقا کسی نرم افزاری یا سایتب یا جایی واسه تبدیل رتبه تو منطقه ۲ و ۱ به رتبه کشوری سراغ داره؟

یا حداقل کسی میتونه این رتبه ها رو واسه من تبدیل کنه به کشوری حالا تقریبی

رتبه ۲۵۰۰ منطقه ۲
رتبه ۳۴۰۰ منطقه ۲
رتبه ۲۳۰۰ منطقه ۱
رتبه ۴۴۰۰ منطقه ۱
اکه کسی این رتبه ها رو به رتبه کشوری واسم تبدیل کنه به صورت تقریبی خیلی ممنون میشم

xerxes again
12-08-2012, 02:26
وقتی پُر کردن زیاد طول بکشه ارور میده

آقا دمت بخاری.
من هی چک میکردم واسه همین طول کشید.

motah
12-08-2012, 07:51
حتمال تهران تقریبن صد در صد بود اگر پارسال بود، واقعن نمیدونم امسال اوضاع واسه دخترا چطور شده، البته همون شریف هم شانس دارید.
اگه واقعن برق رو از رو علاقه گفتید بعدش باید برید سراغ برق امیرکبیر ولی اگه فکر می کنید چون رتبتون خیلی خوب شده حتمن باید برید برق باید بگم که دارید اشتباه می کنید و ببینید علاقتون چی میگه

من واقعا نمی دونم درست چه رشته ای رو دوست دارم و هر چه قدر رشته ها رو می گردم، هیچی.....
فقط این که شریف رو دوست دارم و تا الان برق....(مکانیک هم کم کم فک کنم خوشم بیاد اما چون می گن پسرونس از اول هیچ واکنشی نسبت بهش نداشتم)

amir_70
12-08-2012, 11:23
اقا کسی نرم افزاری یا سایتب یا جایی واسه تبدیل رتبه تو منطقه ۲ و ۱ به رتبه کشوری سراغ داره؟

یا حداقل کسی میتونه این رتبه ها رو واسه من تبدیل کنه به کشوری حالا تقریبی

رتبه ۲۵۰۰ منطقه ۲
رتبه ۳۴۰۰ منطقه ۲
رتبه ۲۳۰۰ منطقه ۱
رتبه ۴۴۰۰ منطقه ۱
اکه کسی این رتبه ها رو به رتبه کشوری واسم تبدیل کنه به صورت تقریبی خیلی ممنون میشم
دوستان جدا این کار من خیلی فوریه کسی نبود یه گوشه چشمتم به ما بنداره

saeed 1428
12-08-2012, 11:44
دوستان جدا این کار من خیلی فوریه کسی نبود یه گوشه چشمتم به ما بنداره
رتبه ۲۵۰۰ منطقه ۲: 6500
رتبه ۳۴۰۰ منطقه ۲: 8500
رتبه ۲۳۰۰ منطقه ۱: 4500
رتبه ۴۴۰۰ منطقه ۱: 9000
برای رشته ریاضی

amir_70
12-08-2012, 14:03
رتبه ۲۵۰۰ منطقه ۲: 6500
رتبه ۳۴۰۰ منطقه ۲: 8500
رتبه ۲۳۰۰ منطقه ۱: 4500
رتبه ۴۴۰۰ منطقه ۱: 9000
برای رشته ریاضی

دوست عزیز وواقعا مطمعنی از این مورد که رتبه ها این میشه؟میشه بگی این رتبه ها رو از کجا واسم در اوردی؟

saeed 1428
12-08-2012, 14:08
دوست عزیز وواقعا مطمعنی از این مورد که رتبه ها این میشه؟میشه بگی این رتبه ها رو از کجا واسم در اوردی؟
این ها رو از کارنامه های سایت گزینه 2 در آوردم.

amir_70
12-08-2012, 14:24
این ها رو از کارنامه های سایت گزینه 2 در آوردم.

مرسی

واسه کارنامه های گزینه ۲ باید عضو باشی

شما که زحمت کشیدید اگه میشه این رتبه ها رو هم واسم تبدیل کنید دیگه ممنون میشم

رتبه ۱۱۰۰ منطقه ۳ ریاضی

رتبه ۱۰۰۰ منطقه ۳ ریاضی

رتبه ۸۰۰ منطقه ۳ ریاضی

apm2006
12-08-2012, 14:41
مرسی

رتبه ۱۱۰۰ منطقه ۳ ریاضی

رتبه ۱۰۰۰ منطقه ۳ ریاضی

رتبه ۸۰۰ منطقه ۳ ریاضی
با این جدول ها تبدیل کن.
برای ریاضی:
جدول 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
جدول 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeed 1428
12-08-2012, 14:49
مرسی

رتبه ۱۱۰۰ منطقه ۳ ریاضی:9800

رتبه ۱۰۰۰ منطقه ۳ ریاضی:9200

رتبه ۸۰۰ منطقه ۳ ریاضی:7500
این رتبه ها دقیقا رتبه ی سال 90 هسات البته رند!

9884
12-08-2012, 15:43
برای انتخاب رشته تا ساعت 24- 23 مرداد وقت داریم درسته؟
پارسال این مهلت رو تمدید کردند؟ امسال هم می کنند؟

amir_70
12-08-2012, 15:50
برای انتخاب رشته تا ساعت 24- 23 مرداد وقت داریم درسته؟
پارسال این مهلت رو تمدید کردند؟ امسال هم می کنند؟

به احتمال خیلی زیاد بله ولی توصیه میشه اکیدا که به امید تمدید نایستید و انتخاب رشته رو در وقت قانونی خودش انجام بدید یهو دیدید امسال تمدید نکردن(تاکید میکنم که اینجا ایرانه)

hamed72
12-08-2012, 17:00
دوستان توی این دفترچه انتخاب رشته بعضی جای ها زده عمران خالی و بعضی ها زده عمران - نقشه برداری . میخواستم ببینم اینها تفاوت عمده شون چیه و برا کارشناسی ارشد محدودیتی داره یا نه؟

a.sahami
12-08-2012, 18:33
سلام!بچه ها اگه من الان چند رشته روزانه و چندتا رشته ی نیمه متمرکز انتخاب کنم و بعد اینکه جواب نهایی اومد و من در یه رشته ی روزانه قبول شدم و در رشته مورد نظر توو دانشگاه ثبت نام کردم و بعد اینکه جواب پذیرفته شدگان رشته های نیمه متمرکز اومد آیا می تونم از رشته روزانه انصراف بدم (با وجود اینکه در دانشگاه ثبت نام کردم) و به رشته نیمه متمرکز برم؟

pooneh s30
12-08-2012, 19:04
آقا دمت بخاری.
من هی چک میکردم واسه همین طول کشید.
من الان ثبت نام کردم حدودا 5 ساعت طول کشید 3بارم دوباره وارد کردم.هر دفعه که وارد صفحه ی خطا میشی بزن صفحه قبل لازم نیست دوباره چک کنی.تند تند از خطا برو صفحه قبل.

SALVATION1
12-08-2012, 21:20
با سلام ،
دوستان در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه زابل رو نوشته بومی رشته ی داروسازی ....یعنی از قم می تونم برم؟
بعضی دیگه دانشگاه مثل ساری و شیراز 2 تا داروسازی دارند:44: فرقشون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اینو بگم بورسیه ارتش هم نیستن....
ممنون

eblisandenzo
12-08-2012, 23:42
ما هم واسه خواهرمون انتخاب رشته کردیم ! خیلی سریع هم زدیم ! راحت هم ثبت شد ! خطلا هم نداد !

begotten
12-08-2012, 23:51
مهم:
اطلاعيه دوم سازمان سنجش آموزش كشور در رابطه با رشته‌هاي تحصيلي جديد علاوه بر رشته‌هاي تحصيلي مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) و همچنين ويرايش رشته‌هاي انتخابي در فرم انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1391
1391/05/22

نسخه چاپی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور پيرو اطلاعيه منتشره مورخ 16/5/1391 بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ داوطلبان شركت كننده در آزمون سراسري سال‌ 1391، مي‌رساند كه با توجه به مكاتبات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي و همچنين مصوبات جديد شوراي گسترش آموزش عالي كه پس از تدوين دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون مذكور به اين سازمان واصل شده، رشته محل‌هاي جديد و يا اصلاحات رشته‌هاي مندرج در دفترچه راهنماي شماره 2، طي اطلاعيه‌اي در روز دوشنبه 23/5/1391 بر روي سايت اين سازمان قرار خواهد گرفت. لذا داوطلبان براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته و همچنين براساس كدرشته محل‌هاي اطلاعيه مذكور و اطلاعيه قبلي چنانچه تاكنون اقدام به انتخاب رشته ننموده‌اند و يا انتخاب رشته نموده و نياز به ويرايش رشته‌هاي انتخابي خود دارند، مي‌توانند حداكثر تا پايان روز چهارشنبه 25/5/1391 با مراجعه به سايت سازمان نسبت به انتخاب رشته و يا ويرايش رشته‌هاي خود اقدام نمايند.روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

لینک:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir_70
13-08-2012, 00:07
مهم:
اطلاعيه دوم سازمان سنجش آموزش كشور در رابطه با رشته‌هاي تحصيلي جديد علاوه بر رشته‌هاي تحصيلي مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) و همچنين ويرايش رشته‌هاي انتخابي در فرم انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1391

1391/05/22

نسخه چاپی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور پيرو اطلاعيه منتشره مورخ 16/5/1391 بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ داوطلبان شركت كننده در آزمون سراسري سال‌ 1391، مي‌رساند كه با توجه به مكاتبات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي و همچنين مصوبات جديد شوراي گسترش آموزش عالي كه پس از تدوين دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون مذكور به اين سازمان واصل شده، رشته محل‌هاي جديد و يا اصلاحات رشته‌هاي مندرج در دفترچه راهنماي شماره 2، طي اطلاعيه‌اي در روز دوشنبه 23/5/1391 بر روي سايت اين سازمان قرار خواهد گرفت. لذا داوطلبان براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته و همچنين براساس كدرشته محل‌هاي اطلاعيه مذكور و اطلاعيه قبلي چنانچه تاكنون اقدام به انتخاب رشته ننموده‌اند و يا انتخاب رشته نموده و نياز به ويرايش رشته‌هاي انتخابي خود دارند، مي‌توانند حداكثر تا پايان روز چهارشنبه 25/5/1391 با مراجعه به سايت سازمان نسبت به انتخاب رشته و يا ويرايش رشته‌هاي خود اقدام نمايند.روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

لینک:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اقا این دیگه کدومشه

اینا امسال ملتو سر کار گذاشتن بابا خوب یه دفترچه دادید بعدشم یه اصلاحیه اومد حالا این دیگه چیه؟میخوان دوباره چه بلایی سر رشته ها بیارن؟

mego1373
13-08-2012, 01:39
دوستان من تو انتخاب رشته یه اشتباه کوچولو کردم.الان میخوام بعضی از رشته ها رو جاشون رو تو اولویت ها جا به جا کنم.آیا امکانش هست.دوستان لطفا کمک کنید.

begotten
13-08-2012, 01:47
دوستان من تو انتخاب رشته یه اشتباه کوچولو کردم.الان میخوام بعضی از رشته ها رو جاشون رو تو اولویت ها جا به جا کنم.آیا امکانش هست.دوستان لطفا کمک کنید.

اره ولی صبر کنید این اصلاحیه ی دوم هم که لینک خبرش رو گذاشتم بیاد بعد از قسمت ویرایش اطلاعات میتونید جا به جا و حذف و اضافه کنید.

mego1373
13-08-2012, 01:50
اره ولی صبر کنید این اصلاحیه ی دوم هم که لینک خبرش رو گذاشتم بیاد بعد از قسمت ویرایش اطلاعات میتونید جا به جا و حذف و اضافه کنید.

خیلی ممنون دوست عزیز خیالم رو راحت کردین.پس من باید 24 ام از طریق سایت سنجش برای ویرایش اقدام کنم.

mamad45
13-08-2012, 02:49
دوستان با 4900 منطقه 1 احتمال قبولیم تو روزانه بابل چقدره ؟ قبل از اون احتمال قبولی تو روزانه شهرستان بهتر رو دارم ؟
شاهرود بهتره یا سمنان ؟
عمران هم میخوام ...

onlinefarhad
13-08-2012, 05:56
دوستان با 4900 منطقه 1 احتمال قبولیم تو روزانه بابل چقدره ؟ قبل از اون احتمال قبولی تو روزانه شهرستان بهتر رو دارم ؟
شاهرود بهتره یا سمنان ؟
عمران هم میخوام ...

شاهرود بهتر از سمنانه-بهتر شما یه سر به انتخاب رشته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سایت گزینه 2 یزنید

A.N.A.P
13-08-2012, 08:52
دوستان مهلت انتخاب رشته تمدید نمیشه ؟

tonypb
13-08-2012, 08:57
دوستان مهلت انتخاب رشته تمدید نمیشه ؟
شد دیگه تا چهارشنبه 25 امرداد ماه.

A.N.A.P
13-08-2012, 08:58
شد دیگه تا چهارشنبه 25 امرداد ماه.

مطمئنی ؟ چرا تو سایت نزدن ؟

مهلت انتخاب رشته : مهلت انتخاب رشته تا پایان روز 23 مرداد ماه 1391 مي باشد

saeed 1428
13-08-2012, 10:32
تمدید مهلت انتخاب رشته كنكور و امكان ویرایش اولویت های انتخابی
تهران - معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش كشور از تمدید مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری سال 1391 به مدت دو روز و همچنین فراهم شدن امكان ویرایش اطلاعات فرم انتخاب رشته داوطلبان تا روز چهارشنبه خبر داد.
'سیدجلال طباطبایی' روز دوشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت:‌ بمنظور فراهم آوردن تسهیلات برای آن دسته از داوطلبانی كه تاكنون موفق به تكمیل فرم انتخاب رشته نشده اند ترتیبی داده شد تا آنان بتوانند تا ساعت 24 روز چهارشنبه 25 مرداد ماه با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) انتخاب رشته خود را به انجام برسانند.
وی با یادآوری آنكه دفترچه راهنمای انتخاب رشته كنكور 91 بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار دارد، افزود: توزیع دفترچه راهنمای انتخاب رشته كنكور در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 24 و 25 مرداد ماه در باجه های مركزی پست شهرستان ها، مناطق پستی كلانشهرهایی مانند مشهد، شیراز، تبریز، اصفهان و اهواز و همچنین در مناطق پستی 11، 13، 14، 15، 16، 17، 18 و 19 تهران ادامه خواهد داشت.
طباطبایی همچنین به فراهم شدن امكان ویرایش اطلاعات فرم انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری اشاره كرد و گفت:‌ داوطلبانی كه انتخاب رشته خود را انجام داده اند نیز می توانند در روزهای سه شنبه و چهارشنبه با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش نسبت به تغییر اولویت های انتخابی خود در فرم الكترونیكی شامل جابجایی، حذف یا اضافه كردن اولویت ها اقدام كنند.
وی با بیان آنكه اطلاعیه دوم سازمان سنجش درمورد برخی ظرفیت های جدید كه به ظرفیت قبلی اضافه شده است از امروز(دوشنبه) بر روی پایگاه اینترنتی سنجش قرار می گیرد، از داوطلبان خواست تا هنگام ویرایش به مندرجات این اطلاعیه توجه كافی داشته باشند و درصورت تمایل، رشته های معرفی شده جدید را در فهرست اولویت های انتخابی خود قرار دهند. مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری از 18 مرداد ماه آغاز شد و قرار بود امروز(دوشنبه) به پایان برسد. انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا)

saeed 1428
13-08-2012, 10:42
دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر در ابتدا با تسلیت درگذشتگان زلزله اخیر در آذربایجان شرقی به مردم شریف آذربایجان و مردم شهرهای اهر و ورزقان آرزوی غفران الهی برای درگذشتگان این حادثه کرد و افزود: برای پذیرش نهایی کنکور سراسری سال 91 حدود 600 هزار ظرفیت اعلام شده است که 540 هزار نفر از این ظرفیت در رشته ها به صورت رقابتی در میان داوطلبان زن و مرد تکمیل می شود که این تعداد، حدود 90 درصد ظرفیتهای آموزش عالی را شامل می شود.
وی افزود: در این میان 10 درصد ظرفیت به دانشگاههایی با شرایط خاص از جمله الزهرا، امام حسین (ع) ، مالک اشتر، کوثر و چند دانشگاه دیگر که در سال تحصیلی جدید برای تک جنسیتی مجوز دریافت کرده اند، اختصاص دارد.
رئیس سازمان سنجش یادآور شد: 22 هزار و 527 کد رشته محل در کنکور سراسری 91 وجود دارد که به هیچ عنوان عدد و رقم اعلام شده برای حذف پذیرش دختران ( 77 رشته) در این میان قابل توجه نیست و این تعداد حدود سه دهم درصد رشته محلها می شود و مطالب عنوان شده در رسانه ها مبنی بر پذیرش جنسیتی آزمون سراسری سال 91 صحیح نمی باشد چرا که اکثریت مطلق دانشگاههای بزرگ کشور پذیرش زن و مرد را بر اساس ظرفیت اعلام شده و بصورت رقابتی از دوجنس انجام می دهند.
وی گفت: معدود دانشگاههای که پذیرش یک جنسیت را در برخی رشته ها در دفترچه کنکور سراسری سال 91 اعلام کرده اند بر اساس مشکلاتی بوده که برای تامین امکانات خوابگاهی برای دختران داشته اند.
خدایی افزود: این دانشگاهها اعلام کرده بودند که به دلیل اینکه خوابگاه برای دختران کم است و امکانات دانشگاه اجازه نمی دهد که خوابگاه بیشتری برای دختران فراهم کنند در برخی رشته ها پذیرش در گروه دختران انجام نشود.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه در گروه علوم تجربی و علوم انسانی درصد دختران بیشتر از درصد پسران است و در گروه ریاضی و فنی درصد دختران کمتر از پسران است، این محدودیت پذیرش از سوی دانشگاهها در گروه ریاضی و فنی صورت گرفته است.
رئیس سازمان سنجش گفت: به هر صورت با توجه به اینکه برخی از این رشته ها به صورت رقابتی بوده و پذیرش در آنها ناحیه ای است سه دانشگاه محقق اردبیلی، لرستان و خلیج فارس بوشهر پذیرش زنان در رشته های مهندسی را اصلاح می کنند که داوطلبان می توانند در زمان ویرایش این رشته ها را انتخاب کنند.
وی یادآور شد: 280 کد رشته - محل جدید با ظرفیت 10 هزار و 730 نفر در زمان ویرایش به کد رشته های انتخابی در کنکور سراسری 91 اضافه می شود که از این میان 442 نفر به ظرفیت روزانه، 128 نفر به ظرفیت شبانه، 280 نفر به ظرفیت غیرانتفاعی و 9 هزار و 880 نفر به ظرفیت پیام نور اضافه شده است.
خدایی اضافه کرد: داوطلبان می توانند با توجه به اصلاحیه دوم دفترچه انتخاب رشته، در روزهای 24 و 25 مردادماه فرم انتخاب رشته را ویرایش کنند و کد رشته های انتخابی جدید را به آن اضافه کنند.

ara.look
13-08-2012, 12:11
سلام
آقا حتما تمدید شده؟ آخه تو سایت سازمان سنجش که چیزی ننوشته.

saeed 1428
13-08-2012, 12:15
سلام
آقا حتما تمدید شده؟ آخه تو سایت سازمان سنجش که چیزی ننوشته.
اینم لینکش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خط آخر رو بخون

ara.look
13-08-2012, 12:56
دستت درد نکنه.

eblisandenzo
13-08-2012, 13:29
دوستان یه سوال! کسی خبر نداره که کد رشته ها چقدر تو رشته انسانی تغییر کرده ؟

moh72
13-08-2012, 17:56
سلام
من به رشته مدیریت بیمه اکو علاقه دارم ولی محل تحصیلش نمیدونم خوبه یا نه (دانشگاه طباطبایی محل اجرا موسسه آموزش عالي بيمه اكو )
اصلا این موسسه اموزش عالی بیمه کجاست؟

saeed 1428
13-08-2012, 18:00
دوستانی که انتخاب رشته کردن و یا می خوان اصلاح کنن حتما این اصلاحیه جدید سنجش رو بخونن یه سری رشته اضافه شده :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeed 1428
13-08-2012, 18:02
سلام
من به رشته مدیریت بیمه اکو علاقه دارم ولی محل تحصیلش نمیدونم خوبه یا نه (دانشگاه طباطبایی محل اجرا موسسه آموزش عالي بيمه اكو )
اصلا این موسسه اموزش عالی بیمه کجاست؟
مطمینی که رشته بدرد بخوری هست یکم بیشتر فکر کن تو این سایت حتما اطلاعاتش رو پیدا می کنی:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

begotten
13-08-2012, 19:07
لطفا حذف بشه.

ballboy
13-08-2012, 19:32
اگه شبانه قبول شی نری برای ثبت نام سال بعد میتونی توی همون رشته روزانه قبول شی؟

ballboy
13-08-2012, 19:33
دوستانی که انتخاب رشته کردن و یا می خوان اصلاح کنن حتما این اصلاحیه جدید سنجش رو بخونن یه سری رشته اضافه شده :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خیلیهم اضافه نشده بیشتر رشته های کم اهمیت رو اضافه کردن

saeed 1428
13-08-2012, 19:55
اصلا به این چیزا کاری ندارن .

amir_70
13-08-2012, 20:14
در کل واسه اشخاصی که دانشگاه های روزانه رو خط زدن اصلاحیه بی خاصیتی بود یا حداقل واسه من که بیخاصیت بود

mamad45
13-08-2012, 21:04
شاهرود بهتر از سمنانه-بهتر شما یه سر به انتخاب رشته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سایت گزینه 2 یزنید
روزانه سمنان که بالاتره ... چون شبانه سمنان برای من 12 زده .... روزنه شاهرود رو زده 7 ...
بعد بابل رو بزنم شبانه رو هم پشتش بزنم ؟ چون چند نفر دوستیم همه میخوایم بابل بزنیم ...

ambian
13-08-2012, 22:07
سلام
اگه تربیت معلم تو مصاحبه رد بشی میتونی بری اولویت بعدی؟

deaddeaddead
13-08-2012, 22:09
یه دونه داروسازی اضافه شد به دانشگاه ارومیه
الان که میرم سایت سنجش ننوشته ویرایش
چجوری ویرایش کنم؟

hosein_000
13-08-2012, 22:15
اقا خواهشا یکی کمک کنه...من مکانیک اراکو زدم ولی اصلا نفهمیدم کدوم گرایش انتخاب شدم چون نه تو رسید گرایش رشته جلوش نوشته و نه تو دفترچه........ چیکار کنم؟

saeed 1428
13-08-2012, 22:30
اقا خواهشا یکی کمک کنه...من مکانیک اراکو زدم ولی اصلا نفهمیدم کدوم گرایش انتخاب شدم چون نه تو رسید گرایش رشته جلوش نوشته و نه تو دفترچه........ چیکار کنم؟
اگه تو دفترچه چیزی ننوشته بعد از دو سال خودتون انتحاب می کنید

saeed 1428
13-08-2012, 22:35
یه دونه داروسازی اضافه شد به دانشگاه ارومیه
الان که میرم سایت سنجش ننوشته ویرایش
چجوری ویرایش کنم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]با اطلاعاتی که می خواد وارد می شی و هر بلایی :31:که می خوای سر انتخابات میاری بعد تایید می کنی و باید رسید انتخابت رو دوباره مشاهده کنی

camry
13-08-2012, 22:46
خوباگه خود گردان یعنی چی ؟ ارزش داره واسه دانشگاه اراک چنین خوابگاهی گرفت چه فرقی می کنه اصلا ؟

m.beh
13-08-2012, 22:59

تا اونجایی که من می دونم اگر روزانه قبول شی دیگه نمی تونی کنکور بدی تا 2 سال فکر نکنم اگز شبانه قبول شی چنین قانونی باشه. یه زنگ بزن سازمان سنجش بپرس ولس برای روزانه از این قانونا هست شبانه که تحصبل رایگان حساب نمی شه

خوباگه خود گردان یعنی چی ؟ ارزش داره واسه دانشگاه اراک چنین خوابگاهی گرفت چه فرقی می کنه اصلا ؟

ما یه موقعی تو دانشگاهمون تبلیغ خوابگاه خودگردان و اینا رو کرده بودند اونچه که ما فهمیدیم این بود که خوابگاه تحت نظارت دانشگاه است ولی جای دیگه ای اونو اداره می کنه. یعنی یه شرکت دیگه یا شخص دیگه خوابگاه دانشگاه به حساب نمی آد. مثل خوابگاههایی هست که توسطح شهر برای خانم ها یا آقایون ولی مثل اینکه فقط به افرادی که دانشگاه معرفی کنه می دند. تا اونجایی که فهمی دیم قیمتاشون بالاتر از خوابگاه دانشگاه در می آد ولی مثل اینکه بهترند. حالا اینا منظورشون همین بوده یا نه نمی دونم.

amir_70
13-08-2012, 23:29

والا تا اونجا که من میدونم واسه شبانه که مشکلی نداره(ولی باز تو دفترچه نگاه کن دفترچه شماره ۱ اونجا صفحات اول در مورد اینکه چه اشخاصی حق ثبت نام کنکور رو ندارن مفصل گفته الان یادم نیست) ولی واسه روزانه قانون اینه که اگه شما که امسال کنکور دادید انتخاب رشته کنید و یه جا روزانه قبول شید و نرید سال اینده یعنی ۹۲ حق شرکت در کنکور رو ندارید و دیگه ایشالا کنکور ۹۳ خوش بگذره :دی

تو تایپیک وضعیت خوابگاه ها گفتم اینجا هم میگم

تعریف کتاب درسی:خوابگاه خودگردان به خوابگاهی میگویند که خودشون میگردوننش.به عبارت ساده تر دانشگاه میره به علت کمبود خوابگاه یه ساختمان رو رهن میکنه و هر ماه از دانشجو ها کرایه میگیره

فرقشم با خوابگاه دولتی اینه که معمولا و نه همیشه خودگردانا امکانات کمتری دارن و اینکه تو خوابگاه دولتی شما ترمی حدود ۱۰۰ تومن شهریه میدی ولی اونجا ماهی ۵۰ به بالا کرایه میدی و اینکه معمولا بیرون دانشگاه هستن و مشکلات رفت و نرفت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif هم بهش اضافه میشه و در کل هزینت از اینکه خونه بگیری کمتر در میاد ولی از اینکه خوابگاه دولتی بری بیشتر در میاد

amir_70
13-08-2012, 23:40
سلام
اگه تربیت معلم تو مصاحبه رد بشی میتونی بری اولویت بعدی؟

والا تا اونجا که من میدونم نباید اینجور باشه چون ایجور باشه هر کی رفت دانشگاه اگه اخراجش کردن میره اولویت بعدیش

ولی این فقط چیزیه که تو ذهنمه همیشه از خود منبع ذیربط سوال کردن بهترین کاره در مورد ایجور مواردی که یه خرده شک برانگیزه

همانطور که اقا سعید هم گفتن معمولا منوال کار بر اینه که شما ترم ۴ به بعد تو دانشگاه انتخاب گرایش میکنید و به نظرم ابن خیلی سیاست خوب و عالیی هستش اخه اون موقع در مورد گرایش ها یه چیزی حالیت شده و بهتر میتونی تصمیم بگیری

راستی الان که نگاه کردم دانشگاه اراک هم تقریبا امسال به نرکده تبدیل شده ها اکثر رشته فقط مرد میگیره(حالا وزیر علوم هی بیاد بگه نه اقا تفکیک جنسیتی نداریم و همه چیز رقابتیه یه مقایسه بین دفترچه پارسال و امسال همه چی رو مشخص میکنه به عبارتی ان چیز که عیان است چه حاجت به بیان است)

AmirAbbas3
13-08-2012, 23:43
بچه ها کسی از مهندسی فیزیک دانشگاه تهران چیزی می دونه؟ تا چه رتبه ای تو منطقه 2 قبولی میده؟
دانشگاه های دیگه هم جز تهران مهندسی فیزیک دارن؟
راستی بیوتکنولوژی (از گروه ریاضی) بخوایم بریم کدوم دانشگاه ها دارن این رشته رو؟
تازه اینجور که من دیدم رشته ی بسیار سختی هم هست!:18:
ممنون

AmirAbbas3
13-08-2012, 23:43
بچه ها کسی از مهندسی فیزیک دانشگاه تهران چیزی می دونه؟ تا چه رتبه ای تو منطقه 2 قبولی میده؟
تازه اینجور که من دیدم رشته ی بسیار سختی هم هست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون

amir_70
14-08-2012, 00:03
تازه اینجور که من دیدم رشته ی بسیار سختی هم هست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون

والا دوست عزیز من فقط یه چیز میگم این که واقعا ببین به چه علاقه داری بعد برو

رشتت رو فدای دانشگاه نکن(چون با این لحنی که شما دارید میپرسید ظاهرا هیچ اطلاعاتی در مورد این رشته ها ندارید)

این مهندسی فیزیک رو والا من جز دانشگاه تهران جایی دیگه ندیدم و کلا با توجه به اینکه فکر کنم امسال بار اوله که میگیره توصیه نمیشه چون معمولا سخت ترین دوران واسه یه رشته ورودی های اول اون رشته هستن و تقریبا دور از جون شما حالت موش ازمایشگاهی هستن ورودی های اول(البته دقیق نمیدونم که امسال ورودی اولشه یا نه ولی در کل گفتم)

AHRokal
14-08-2012, 00:51
ممنون

این رشته فیزیک مهندسی که شما فرمودید توی دفترچه هست؟ من نمی بینیم! توی اصلاحیه دادند اینو؟ تو دفترچه که نیست!

onlinefarhad
14-08-2012, 02:58
این رشته فیزیک مهندسی که شما فرمودید توی دفترچه هست؟ من نمی بینیم! توی اصلاحیه دادند اینو؟ تو دفترچه که نیست!

منم سرج کردم تو دفترچه نبود، تو دو تا اصلاحیه های سنجش هم نبود!

* Helium *
14-08-2012, 05:47
منم سرج کردم تو دفترچه نبود، تو دو تا اصلاحیه های سنجش هم نبود!

اول صفحه ی سوم اصلاحیه دوم:

onlinefarhad
14-08-2012, 06:55
اول صفحه ی سوم اصلاحیه دوم:

منظورم بیوتکنولوژی بود!

AmirAbbas3
14-08-2012, 10:56
(چون با این لحنی که شما دارید میپرسید ظاهرا هیچ اطلاعاتی در مورد این رشته ها ندارید)
اتفاقاً کاملاً ازش اطلاع دارم به طوری که هر 141 واحدش رو زیر و رو کردم ولی گفتم شاید بچه های این رشته اطلاعات بیشتری داشته باشن

بیوتکنولوژی رو منم ندیدم میخواستم بدونم کسی میدونه چیکار باید بکنیم برا انتخابش؟

camry
14-08-2012, 11:47
رشته فیزیک مهندسی چیه ؟ ارزش داره ؟ بازار کار چطوره ؟

در کل مهندسی مکانیک شبانه بهتره یا مهندسی عمران روزانه؟

saeed 1428
14-08-2012, 12:20

شبانه با روزانه هیچ فرقی نداره اگه شبانه شهر خودتونه که عالیه چون شبانه بعضی دانشگاهها امکانات رفاهی نمی دن

bking
14-08-2012, 13:40
دوستان دانشگاه هایی مثل صدا و سیما رو که نیمه متمرکز اند رو باید اول از همه کد رشته ها زد ؟!!

usertyu
14-08-2012, 15:00
برای یه تهرانی دانشگاه شاهد یا قزوین؟
کسی اطلاعی درباره دانشگاه شاهد داره؟از نظر علمی و ... .؟

gomnam23
14-08-2012, 15:13
دوستان دانشگاه هایی مثل صدا و سیما رو که نیمه متمرکز اند رو باید اول از همه کد رشته ها زد ؟!!

قبلن که بعله، باید اول میزدید، ولی خب امسال رو نمیدونم، توضیحات اول دفترچه باید نوشته باشه.

چون اگه یه نیمه متمرکز قبول شید، اولویت های بعدیتون هم مشاهده میشه تا جایی که یه دانشگاه معمولی قبول شید، ولی اگه نیمه متمرکز ها رو بعد از رشته های معمولی بزنید، اولین رشته ی معمولی رو که قبول شید دیگه سیستم اولویتهای بعدیتون رو بررسی نمی کنه

usertyu
14-08-2012, 15:48
کسی از رتبه های قبولی برق و عمران شاهد تهران خبر نداره؟

eblisandenzo
14-08-2012, 17:39
تازه اینجور که من دیدم رشته ی بسیار سختی هم هست!:18:
ممنون

دوست عزیز همونطور که بچه ها گفتن به قیمت تهران بودن هر رشته ای رو نرو!
رشته ای رو برو که بازار کار داشته باشه ! به نظر من فوق دیپلم حسابداری خیلی بهتر از این رشته هستش !

همون جواب بالا رو هم به شما میدم دوست عزیز ! آیندت و تباه نکن!
بین مکانیک و عمران هم بستگی به خودت داره ! اما مکانیک بازار کار بهتری داره ! تو کسب و کار کوچک بیشتر رونق داره

amir_70
15-08-2012, 00:15
همون جواب بالا رو هم به شما میدم دوست عزیز ! آیندت و تباه نکن!
بین مکانیک و عمران هم بستگی به خودت داره ! اما مکانیک بازار کار بهتری داره ! تو کسب و کار کوچک بیشتر رونق داره

اتفاقا به نظر من بین مکانیک و عمران ... عمران بهتره(هر چند خودم خیلی از این رشته متنفرم)

عمران بازار کار بهتری داره(التبه توصیه میکنم که به این حرف توجه نکنید و برید دنبال علاقتون)

ولی عمران میتونی تو این زمانی که دیگه کار دولتی پیدا نمیشه بری و خود اشتغالی کنی(چه میدونم یه دفتر فنی و مهندسی بزنی و کار کنی واسه خودت)

ولی مکانیک مشکلش اینحاست که خوداشتغالی نداره و کار به راختی پیدا نمیشه(البته این به هیچ وجه به این معنی نیست که رشته ی بدیه)

deaddeaddead
15-08-2012, 02:57
سایت سنجش نوشته پذیرش جنسیتی نداریم.سال پیش یه دختر از شهر ما 900 آورد پزشکی نتونست رفت فیزیوتراپی. امسال اگه بود میتونست؟ منظورم اینه که امسال هم مثل سالهای قبل احتمال قبولی پسرا بیشتره یا کلا مساوی شد ؟؟

eblisandenzo
15-08-2012, 03:29
اتفاقا به نظر من بین مکانیک و عمران ... عمران بهتره(هر چند خودم خیلی از این رشته متنفرم)

عمران بازار کار بهتری داره(التبه توصیه میکنم که به این حرف توجه نکنید و برید دنبال علاقتون)

ولی عمران میتونی تو این زمانی که دیگه کار دولتی پیدا نمیشه بری و خود اشتغالی کنی(چه میدونم یه دفتر فنی و مهندسی بزنی و کار کنی واسه خودت)

ولی مکانیک مشکلش اینحاست که خوداشتغالی نداره و کار به راختی پیدا نمیشه(البته این به هیچ وجه به این معنی نیست که رشته ی بدیه)

دوست گلم همین دفتر مهندسی زدن سرمایه زیادی میخواد! اما شما تو مکانیک میتونی با یادگیری چندتا نرم افزار و یادگیری cnc و برش (( البته یادگیری این ها هم به عرضه و همت خود آدم بستگی داره )) توشهرکهای صنعتی مشغول به کار بشی !
این چیزیه که من تو رشته خودم دیدم ! عمران هم شاید همینطور باشه !

seventy
15-08-2012, 05:52
یا ایهاالناس کمک.
اقا تو این اصلاحیه سنجش نوشته مهندسی نفت دانشگاه تهران ولی محل تحصیل رو نوشته فومن.
حالا سوالم اینه که اینا واقعا مدرک دانشگاه تهرانو میدن یا نه؟
دیگه وقتی نمونده ما رو دریابید.

یا حضرت خضر :دی

ALt3rnA
15-08-2012, 08:46
رشته ی فیزیک مهندسی رو امسال دانشگاه تهران برای اولین بار آورده .
ولی چیزی نیست که قبلا نبوده باشه . اولین بار واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد این رشته رو آورد .
چون امسال بار اولشه در مورد رتبه هیچ نظری نمیشه داد ولی پیش بینی میکنم مثل بقیه رشته های علوم پایه دانشگاه تهران تا 2-3 هزار بگیره .
اینکه بزندیش یا نه به خودتون مربوطه و علاقتون !
توصیه من اینه که اگه دقیقا نمیدونید این رشته چی هست به هیچ وجه نزنید . فیزیک مهندسی شدیدا رشته ی نظری هست و باید واقعا بخونید ! اصلا رو این حساب نکنید که با شب امتحانی بتونید پاس شید .
اگه نمیخواید خارج از کشور برید این رشته به دردتون نمیخوره تو ایران . مگه حالت خاص ! اونم این که شما از خودتون شناخت داشته باشید و بدونید به شدت خرخون هستید و کنکور ارشد میتونید رتبه ی خفن کسب کنید و یکی از رشته های مهندسی مثل برق رو بیارید .
ولی اگه بخواید اپلای کنید بدونید اونور آب از رشته هایه که تقریبا تو هر جایی واسش کار پیدا میشه . و بخصوص اگه درستون خیلی قوی باشه و رزومه ی خفن داشته باشید میتونید برای رشته های مهندسی اپلای کنید که در اون صورت چون پایه ی شما خیلی قویه کلی به نفعتون خواهد شد .
ولی بازم میگم . اگه قصد تو ایران موندن دارید توصیه نمیکنم . رشته ی علوم پایه تو ایران آینده نداره . با رتبه ی 2-3 هزار مکانیک یا برق یکی از شهرستان ها آینده کاری بسیار بهتری خواهد داشت .

موفق باشید

D_felfelak
15-08-2012, 08:57
نتايج پذيرش کی ميآد؟

saeed 1428
15-08-2012, 09:12
نتايج پذيرش کی ميآد؟
پذیرش چی؟ اگه منظورت انتخاب رشتست تا 17 شهریور میاد

ara.look
15-08-2012, 09:27
سلام
تا ساعت 12 شب فرصت دارم؟ یا 12 بعد از ظهر؟

ara.look
15-08-2012, 09:38
بچه ها جواب بدین من استرس دارم..

ara.look
15-08-2012, 10:14
یه سوال دیگه:
کسی در مورد مکانیک گرایش ساخت و تولید اطلاعاتی داره؟

12p
15-08-2012, 10:37
سلام
تا ساعت 12 شب فرصت دارم؟ یا 12 بعد از ظهر؟

تا ساعت24 یا همون12شب!

ara.look
15-08-2012, 10:46
تا ساعت24 یا همون12شب!

دستت درد نکنه.

behnamrizi
15-08-2012, 11:24
یا ایهاالناس کمک.
اقا تو این اصلاحیه سنجش نوشته مهندسی نفت دانشگاه تهران ولی محل تحصیل رو نوشته فومن.
حالا سوالم اینه که اینا واقعا مدرک دانشگاه تهرانو میدن یا نه؟
دیگه وقتی نمونده ما رو دریابید.

توی مدرک شما اسمی از فومن نمیاد میزنه دانشگاه تهران.

saeed 1428
15-08-2012, 11:32
دوستانی که انتخاب رشتشونو اصلاح کردن می خواستم بدونم میشه رشته جدید هم اضافه کرد یا فقط حذف و یا اصلاح داره.؟ تو رو خدا جواب بدین:42:

amir_70
15-08-2012, 11:52
دوستانی که انتخاب رشتشونو اصلاح کردن می خواستم بدونم میشه رشته جدید هم اضافه کرد یا فقط حذف و یا اصلاح داره.؟ تو رو خدا جواب بدین:42:

من همین الان ویرایش کردم

اره میشه هر کاری کرد

به عبارتی میتونی انگار یه بار دیگه از اول انتخاب رشته کنی(من چند تا از رشته ها رو حذف کردم چند تا رشته جدید گذاشتم)

saeed 1428
15-08-2012, 12:05
من همین الان ویرایش کردم

اره میشه هر کاری کرد

به عبارتی میتونی انگار یه بار دیگه از اول انتخاب رشته کنی(من چند تا از رشته ها رو حذف کردم چند تا رشته جدید گذاشتم)
ممنون خیالم راحت شد .

deaddeaddead
15-08-2012, 13:02
سایت سنجش نوشته پذیرش جنسیتی نداریم.سال پیش یه دختر از شهر ما 900 آورد پزشکی نتونست رفت فیزیوتراپی. امسال اگه بود میتونست؟ منظورم اینه که امسال هم مثل سالهای قبل احتمال قبولی پسرا بیشتره یا کلا مساوی شد ؟؟
کسی نیس جواب بده؟

mamad45
15-08-2012, 13:34
اقا جون بچتون جواب بدید . سمنان عمران با 4900 و زیر گروه1 5300 قبول میشیم . ؟

amir_70
15-08-2012, 13:44
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط deaddeaddead[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])سایت سنجش نوشته پذیرش جنسیتی نداریم.سال پیش یه دختر از شهر ما 900 آورد پزشکی نتونست رفت فیزیوتراپی. امسال اگه بود میتونست؟ منظورم اینه که امسال هم مثل سالهای قبل احتمال قبولی پسرا بیشتره یا کلا مساوی شد ؟؟

دوست عزیز اینی که سازمان سنجش نوشته پاسخیه به خیال خودشون به اعتراضات که امسال اینقدر سهم دخترا رو کم کرده بودن
بنده به هیچ عنوان تایید نمیکنم به عبارتی حتی اگه این حرف درست باشه در بهترین حالت شرایط کاملا مثل پارساله(التبه اینو قبول ندارم و واقعا امسال سهم دخترا کمتر شده خودت یه نگاه به دفترچه انتخاب رشته بنداز همه چی مشخص میشه برات

اقا جون بچتون جواب بدید . سمنان عمران با 4900 و زیر گروه1 5300 قبول میشیم . ؟
من که بچه ندارم هنوز:دی

عزیز من شما بگو اولا تو کدوم شهر هستی
این رتبه ای که گذاشتی مال منطقس دیگه؟درسته؟

یه خرده اطلاعات بیشتر بده اینجور که کسی نمیتونه کمکت کنه

mamad45
15-08-2012, 13:53
من که بچه ندارم هنوز:دی

عزیز من شما بگو اولا تو کدوم شهر هستی
این رتبه ای که گذاشتی مال منطقس دیگه؟درسته؟

یه خرده اطلاعات بیشتر بده اینجور که کسی نمیتونه کمکت کنه
سلام
اقا 4900 منطقه 1 _ تهران . 5300 زیر گروه 1 _
عمران میخوام برم . چون عمران ناحیه ای حساب میشه و تهران و سمنان تو یه ناحین میخواستم ببینم سمنان قبول میشم ؟ چند در صد ؟ اول میخواستم بابل بزنم ولی چون ناحیه ی ما نیست قبول نمیشم . یادگار قلم چی هم نگاه کنی همه از بابل و امل و اونجاهان .
این برگه گزینه 2 رو گرفتم عمران سمنان تا رتبه 6061 بوده تازه بعد از اون هم داشتن قبولی یعنی مثلا تا 6200 . ولی تو خود انتخاب رشته گزینه 2 یا سنجش نزده برام سمنان روزانه ...

amir_70
15-08-2012, 14:08
سلام
عمران میخوام برم . چون عمران ناحیه ای حساب میشه و تهران و سمنان تو یه ناحین میخواستم ببینم سمنان قبول میشم ؟ چند در صد ؟ اول میخواستم بابل بزنم ولی چون ناحیه ی ما نیست قبول نمیشم . یادگار قلم چی هم نگاه کنی همه از بابل و امل و اونجاهان .
این برگه گزینه 2 رو گرفتم عمران سمنان تا رتبه 6061 بوده تازه بعد از اون هم داشتن قبولی یعنی مثلا تا 6200 . ولی تو خود انتخاب رشته گزینه 2 یا سنجش نزده برام سمنان روزانه ...

دوست عزیز شما هم مشکل بنده رو دارید

منم دقیقا همین حالت شما رو داشتم
جقیقت اینه که در مورد انتخاب رشته هیچ چیز مشخص نیست و بستگی زیادی به رقباتون داره که کی کجا رو انتخاب کرده ولی به نظر من قبول میشید چون سمنان تو ناحیتونه و البته این یادگار ماندگار هم اسامی 14 نفر از دانشگاه سمنانی ها رو گذاشته و معلوم نیست اخرین رتبه قبولی چند بوده ولی به نظرم نگران نباش قبول میشی چون رتبه تو به رتبه اونایی که قبول شدن خیلی نزدیکه(یادمه سال اول که شرکت کردم و قبول شدم رتبه کشوری من دوازده هزار بود ولی وقتی رفتم دیدم بچه های دیگه با رتبه های مثلا 17 هزار هم اومده بودن)
راستی چرا میخوای سمنان رو بزنی؟به نظرم بابل رو بالاتر بزنی بهتره ها....از ما گفتن بود:دی

vahid-p
15-08-2012, 15:41
سلام
این دلیل نمیشه که حالا چون تو ناحیتون نیست، اونو نزنید و مثلا سمنان که تو ناحیتونه رو بزنید. شما بر حسب اینکه کدوم بهترن، بزن، تا حداقل شانست رو از دست نداده باشی. اینکه قبول میشی یا نه، بعدا مشخص میشه.
موفق باشی

ahmad72
15-08-2012, 20:09
سلام اقا 4900 منطقه 1 _ تهران . 5300 زیر گروه 1 _ عمران میخوام برم . چون عمران ناحیه ای حساب میشه و تهران و سمنان تو یه ناحین میخواستم ببینم سمنان قبول میشم ؟ چند در صد ؟ اول میخواستم بابل بزنم ولی چون ناحیه ی ما نیست قبول نمیشم . یادگار قلم چی هم نگاه کنی همه از بابل و امل و اونجاهان . این برگه گزینه 2 رو گرفتم عمران سمنان تا رتبه 6061 بوده تازه بعد از اون هم داشتن قبولی یعنی مثلا تا 6200 . ولی تو خود انتخاب رشته گزینه 2 یا سنجش نزده برام سمنان روزانه ...عزیز من! شما چرا به ناحیه توجه میکنی ؟ سنجش 100 تا انتخاب در اختیارتون گذاشته و کسی با رتبه ی شما باید 100 تاشو پر کنه .(اگه هدف خیلی خاصی نداشته باشه) عمران بابل فک نکنم احتمالش زیاد باشه ، اما عمران سمنانو احتمالا میاری ... شما باید ببینی بیشتر دوست داری بری بابل یا سمنان ، اونی که بیشتر دوس داری رو بالاتر بزنی ، کاری نداشته باش به اینکه میاری یا نه ...

Hossein_128
16-08-2012, 17:59
امروز هم که میشه ویرایش کرد پس چرا زده مهلت ویرایش تا 25 مرداد؟ زده ویرایش فقط یک بار ولی من دو بار وارد شدم!
.
ویرایش:

26 اُم مهلتش تموم شد...

eblisandenzo
18-08-2012, 03:44
دوستان خواهشا جوا بدید !

لیست دانشگاه امام صادق برای دختران کی میاد ؟ یا اومده !

چون تو این سمت سایت سنجش برای چند برابر ظرفیت که میزنم اسم رو نمیاره ! اما رتیه داوطلب تو کشور زیر 8000 شده !

saeed 1428
19-08-2012, 17:00
4 شهریورماه زمان اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های ‌شرایط خاص کنکور

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: معاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام اسامی پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های دارای شرایط خاص کنکور 91 در روز چهارم شهریورماه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد.

جلال طباطبایی معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت باید از روز هفتم تا یازدهم شهریورماه برای انجام مصاحبه و دیگر مراحل گزینش به دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند، گفت: اسامی پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های دارای شرایط خاص در دانشگاه‌های شاهد، مذاهب اسلامی، هنر اسلامی تبریز، علوم حدیث، فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق) و تربیت دبیر شهید رجایی از روز چهارم شهریورماه بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قرار می‌گیرد.

به گفته وی با توجه به تعطیلی تهران در روزهای برگزاری شانزدهمین اجلاس کشورهای جنبش عدم تعهد از هفتم تا یازدهم شهریورماه، مصاحبه پذیرفته شدگان چندبرابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در مرکز شهرری انجام می‌شود.

amir_70
19-08-2012, 20:16
ه گفته وی با توجه به تعطیلی تهران در روزهای برگزاری شانزدهمین اجلاس کشورهای جنبش عدم تعهد از هفتم تا یازدهم شهریورماه، مصاحبه پذیرفته شدگان چندبرابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در مرکز شهرری انجام می‌شود.

اقا ماشالا به تعطیلی

واقعا باریکلا به این قدرت .باور کنید اگه ساختمان سازمان ملل تو ایران بود ۳۷۰ روز در سال!!! تعطیل میشد کل ایران:18:
انتی اسپم:

دوستان کسی خبر نداره تقریبا کی میاد نتایج انتخاب رشته؟؟؟اخه نتایج اولیه رو زده بودن ۱۵ مرداد ولی ۱۲ ام بود فکر کنم که اومد واسه نتایج نهایی هم ایجور میشه یا باید تا ۱۷ ام صبر کنیم؟بابا مردیم

mmehrzad
20-08-2012, 02:03
کلا رو هیچ چیز نمیشه حساب کرد
در تاریخ کنکور بعید میدونم ۴ روز زودتر اعلام نتایج کرده باشند این خیلی عجیب بود ولی هیچ دلیلی نمیشه اونم زود بدن
سر اون یکی بد قولی کردن شاید برا این یکی نکن
" هر کس برای زمان اعلام نتایج تاریخ تعیین کند دروغ گو است دروغگو است دروغگو ... ":31:

M . Sayid
20-08-2012, 09:06
دوستان کسی خبر نداره تقریبا کی میاد نتایج انتخاب رشته؟؟؟اخه نتایج اولیه رو زده بودن ۱۵ مرداد ولی ۱۲ ام بود فکر کنم که اومد واسه نتایج نهایی هم ایجور میشه یا باید تا ۱۷ ام صبر کنیم؟بابا مردیم

کلا سازمان سنجش علاقه ی شدیدی به غافل گیر کردن داوطلبین داره ! شما باید منتظر زودتر از هفدهم هم باشید !!

SALVATION1
20-08-2012, 12:52
دوستان یک سوال مهم!!!
سازمان سنجش گفته ظرفیت رشته ی داروسازی 1130 نفر
ولی من از دفترچه حساب کردم 860 نفر
می شه یک نفر توضیح بده؟؟؟

یعنی الکی گفته!!

Arashdn
20-08-2012, 16:02
سلام
دوستان الان هیچ راهی هست که بشه انتخاب رشته ام رو ویرایش کنم ؟

Sent from my Galaxy S II using Tapatalk 2

saeed 1428
21-08-2012, 12:11
سلام
دوستان الان هیچ راهی هست که بشه انتخاب رشته ام رو ویرایش کنم ؟

Sent from my Galaxy S II using Tapatalk 2
باید با سازمان سنجش تماس بگیرید شاید اگه دلیل قانع کننده ای داشته باشید بشه کاری کرد ولی در کل کار سختیه حالا سعیت رو بکن

saeed 1428
21-08-2012, 12:13
کلا سازمان سنجش علاقه ی شدیدی به غافل گیر کردن داوطلبین داره ! شما باید منتظر زودتر از هفدهم هم باشید !!
بررسی فرم ها که وقت زیادی نمی بره فقط این رشته های دارای شرایط خاصه که طول می کشه.

saeed 1428
21-08-2012, 12:26
می خواستم ببینم با 4300 منطقه 2 مکانیک بابل احتمالش چقدره ؟ من می خواستم مکانیک زنجان قبول شم ولی چون بابل احتمالش کم بود اونو اول زدم. حالا نمیدو نم بابل می قبولم یا زنجان

samin60
21-08-2012, 16:42
بجه ها همه بعد از قبولی بگن با چه رتبه ای کجا قبول شدن تا بشه یه مرجع برا کنکری های 92

mmehrzad
22-08-2012, 00:56
بجه ها همه بعد از قبولی بگن با چه رتبه ای کجا قبول شدن تا بشه یه مرجع برا کنکری های 92
در دسترس ترین مرجع برای شما میتونه سایت گزینه ۲ اشه
میتونید از یه نفر اکانتشو قرض بگیرید
یادگار ماندگار کانونم هست که اون خیلی خیلی دیر میاد

onlinefarhad
22-08-2012, 08:16
دانشجویان اینده عزیز لطفا نظراتونو در مورد جمله "××اگه نمی تونید دانشگاه" های "تهران قبول شوید خودتان را اواره دیگر شهر ها نکنید××" ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])با شرکت در نظر سنجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) زیر بیان کنید

hande13
22-08-2012, 09:40
اگه تو مصاحبه شرکت کنیم و قبول بشیم از اون طرف دانشگاه عادی قبول بشیم طبق قانون نمی تونیم بریم دانشگاه معمولی باید بریم تربیت معلم دوستانم راه دیگه ای نیست این چه وضعشه خب نتایج رو یکجا اعلام کنن آدم تکلیفش رو بدونه

SALVATION1
22-08-2012, 10:15
دوستان یک سوال مهم!!!
سازمان سنجش گفته ظرفیت رشته ی داروسازی 1130 نفر
ولی من از دفترچه حساب کردم 860 نفر
می شه یک نفر توضیح بده؟؟؟

یعنی الکی گفته!!

محض اطلاع هر رشته ای 200 یا 300 نفر اختلاف داره!!
این یعنی چی؟؟؟؟؟

seventy
22-08-2012, 20:36
دوستان عزیز کنکوری لطفا یه
سر به این تاپیک بزنید و یه خانواده رو از نگرانی در بیارید:12:
یعنی الان از اقای همساده تو کلاه قرمزی داغونتر و له و لورده ترم:41:

saeed 1428
22-08-2012, 21:06
اگه تو مصاحبه شرکت کنیم و قبول بشیم از اون طرف دانشگاه عادی قبول بشیم طبق قانون نمی تونیم بریم دانشگاه معمولی باید بریم تربیت معلم دوستانم راه دیگه ای نیست این چه وضعشه خب نتایج رو یکجا اعلام کنن آدم تکلیفش رو بدونه
اگه به مصاحبه دعوت بشید و قبول شین دیگه انتخابهای دیگتون بررسی نمی شه و قبول قطعی در اون رشته رو براتون می زنن .لی اگه دعوت بشید و نرید اون کد رشته ها ی دارای مصاحبه از لیست شما حذف می شه و بقیه رشته ها بررسی می شه اگه کسی به مصاحبه دعوت شه این معنی رو نمیده که رشته هایی که بالاتر انتخاب کرده رو قبول نشده.

Arius.anthesious
25-08-2012, 09:50
با سلام
دوستان من یک سوال داشتم لطفا زود تر جواب بدین
من اولویت 20 ام این جوریا زدم شاهد تهران قراره امروز جواباش بیاد شنیدم این دانشگاه ها کاری به اولویت ندارن یعنی اصلا چک نمیکنن ببینن اولویت های قبلی قبولی یا نه
خوب اومدیم و من قبول شدم اونجا
من رتبم 5000
کشور و
1900 منطقه 2
من اولویتم
اینجوریه که اول از همه صنعت نفت برق و مکانیک و مهندسی شیمی ونفتش رو انتخاب کردم بعد رفتم برق و مکانیک شیراز و اصفهان و بعد دانگاه شاهد و بعد هم رازی
لطفا درین زمینه منو راهنمایی کنین بنظر شما میتونم اولویت های بالاتر از شاهد رو قبول شمدر ضمن در مورد اون مورد انتخاب شاهد هم توضیح بدید با تشکر
میخواستم ببینم اول اولویت اولام بررسی میشه اگه قبول نشم میره شاهد یا اصلا کاری ندارن به اولویت میرن شاهد رو بررسی مبککن
کمکم کنید گیج شدم

SALVATION1
25-08-2012, 14:50
جوابا کی میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مردیم بخدا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arius.anthesious
25-08-2012, 15:00
اقا کمکم کنید من گیجیدم

من میخوام بدونم که من اولویت 24 امم شاهد بوده حالا اینا میان اولویت هامو به ترتیب بررسی میکنن اگه 23 تای قبلی رو نیاوردم میگن شاهد قبولی یا نه کلا کار به اولویت ندارن
یعنی اگه شاهد قبول شده بودم دیگه قبلیا رو نشدم

SALVATION1
25-08-2012, 16:52
^
الویت...امسالو نمی دونم...ولی می دونم کسایی که پارسال الویتو اشتباه زدن...
امیدوارم شما اشتباه نکرده باشی!! چون ترتیب مهمه!

پ.ن: تاریخ اعلام نتایج کیه؟

eblisandenzo
25-08-2012, 19:32
دوستان یه مسئله مهم :

قبولی در شاهد به منزله ثبت نام قطعی نیست ! یعنی افرادی که اسمشون تو چند برابر ظرفیت اعلام میشه این معنی رو نمیده که انتخاب های قبلی رو قبول نشدند !

اگر به مصاحبه برید و قبول شید دیگه اسمتون تو لیست نهایی نمیاد و همون رشته رو میرید !

اگر به مصاحبه نرید اسمتون تو لیست نهایی میاد و همون رشته رو که قبول شدین رو میرید !