PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ انتخاب رشته ی کنکوری های 91 (سراسری،آزاد) + نتایج نهایی+تکمیل ظرفیت

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Haniiii
03-08-2012, 11:03
برای انتخاب رشته چند تا سوال داشتم :
1 - اگر شبانه یا غیر انتقاعی یا پیام نور قبول بشم ، میتونم سال دیگه کنکور بدم ؟ فقط اگر روزانه قبول شم نمیتونم سال دیگه کنکور بدم ؟
2 - اگر انتخاب رشتم به ترتیب زیر باشه ( همشون مهندسی نرم افزار ( راستی همونطور که گفتم رتبم 1890 منطقه 1 هست ) ) :

میدونم احتمالا تو 7 تای اول قبولم . ولی من دارم فرض میکنم تو اون ها قبول نشم . اگر اینطور بشه من میخوام سال بعد کنکور بدم ولی میخوام یه دانشگاهی هم همینجوری برم و درسای سبک بردارم که یه ذره سال بعد کارم راحت تر بشه .
100 درصد تو انتخاب های هشتم به بعد قبولم . سوالم اینه انتخاب آخرم که دانشگاه روزانه اصفهان هست مشکلی برای سال بعدم به وجود نمیاره ؟ ( آخه من شنیدم مثلا به جز روزانه اگر انتخابی کرده باشی کامپیوتر بعدی ها رو هم چک میکنه . )
کلا چه اتفاقی میفته و برای کنکور سال بعدم چی ؟

ممنون میشم توضیح بدید . خیلی خیلی ممنون

راستی در مورد دوستانی که میگن برو سخت افزار تغییر رشته بده . من میرم دانشگاه علم و صنعت تحقیق میکنم اگر 100 درصد شدنی بود سخت افزار رو انتخاب هشتم به بعد میزارم . فعلا چون مطمئن نیستم نذاشتم .

اصلا انتخاب رشتت درست نیست ! ... مخصوصا با این رتبه !

morix_001
03-08-2012, 11:53
یا این رتبه ی خوبی که دارید نزارید برای سال بعد
اینکه پیام نور و ... رو تهش زدید خیلی خوبه محکم کاری دیگه
به نظر من غیرانتفاعی فرهنگ رو بالانر از ابرار بزنید چون فرهنگ دانشگاه غیرانتفاعیه ولی ابرار مرکز غیرانتفاعی (حالا بازم بپرسید) ولی بعیده کارتون به غیر انتفاعی برسه
من خودم رجایی نرم افزار میخونم-شبانه- پارسال روزانه فقط از بین فرهنگیا میگرفت ولی مثل اینکه امسال عوض کرده
احتمال اینکه روزانه تهران قبول نشم 1درصد هم کمتره . چون امسال عباسپور هم اومده .
ممنون از راهنماییتون . جای اون 2 تا رو عوض کردم .
یعنی چیزی که تو رجایی درس میدن با چیزی که تو خواجه نصیر درس میدن فرقی نداره ؟ ( چون اون تربیت دبیره و فکر میکنم شاید یه جور دیگه درس بدن )

به نظر من حیفه اگه بخوای سال دیگه کنکور بدی...شاید نتیجش بدتر شد یا . . . البته این ترتیبی رو که زدین حتما یکیش رو قبول میشین.
اون هم فکر نکنم مشکلی باشه!آخه پارسال یکی از دوستام شیمی شبانه قبول شد ولی نرفت و امسال دوباره کنکور داد...
ولی به نظر یه جوری اگه اگه اگه اگه نشد به شهرهای دیگه هم فکر کنین . . . واقعا حیفه یکی با این رتبه دوباره کنکور بده.
ممنون . شرایط من طوری هست که باید تهران قبول شم . وگرنه شهرستان رو هم میزدم !

اصلا انتخاب رشتت درست نیست ! ... مخصوصا با این رتبه !
از چه لحاظ منظورتون هست ؟ اینکه شهرستان ها رو نزدم ؟

تو انتخاب رشته گزینه 2 به من گفتش که خواجه نصیر و شهید بهشتی و عباسپور قبولم . خیالم یکم راحت شد . حالا امشب هم برای خود سنجش رو میزنم ببینم چی میشه
ویرایش : سازمان سنجش هم همین رو گفت . خواجه نصیر و شهید بهشتی و عباسپور . کدوم بهتره . خونمون تهران پارسه . جفت سایتا خواجه نصیر رو اول نوشتند .
ممنون

Mohammaduir
03-08-2012, 12:00
سلام به همه.
برای رشته های ارتش و سپاه هر چند تا که بخواهیم میتونیم انتخاب کنیم؟
اخه گفتن مثل اینکه دو تا بیشتر نمیشه. راستی هر دوتا باید تا قبل از انتخاب 9 باشه؟

poops
03-08-2012, 12:18
سلاممیخواستم بدونم با 1036 منطقه یک مکانیک علم و صنعت قبول میشم؟

poops
03-08-2012, 12:24
سلام
میخواستم بدونم با 1036 منطقه یک مکانیک علم و صنعت قبول میشم؟

mmehrzad
03-08-2012, 18:05
دفترچه ي شماره ي 2 انتخاب رشته كه توش نوشته براي مثلا مهندسي هاي عمران چه دانشگاه هايي هست ، كي مياد ؟

deaddeaddead
03-08-2012, 18:57
ظرفیت پزشکی گرگان بالا رفته ؟درصد پذیرش جنس مذکر نسبت به سال پیش چی؟

ehsan_
03-08-2012, 19:36
سلام
انتخاب رشته ی اصلی از کی شروع میشه؟؟؟؟
از کی تا کی هست؟

Haniiii
03-08-2012, 19:36
از چه لحاظ منظورتون هست ؟ اینکه شهرستان ها رو نزدم ؟

ممنون

سخت افزار امیرکبیر یا علم و صنعت رو به نظرت نباید بالای عباس پور بزاری ... ؟ ! ( حداقل ! )

منم پارسال یه جورایی شرایط تو رو داشتم ... میخواستم یه سال دیگه بمونم که نرم افزار قبول بشم ... اما الان از اینکه سخت افزار رو تو انتخاب هام گذاشتم خیلی راضی هستم ...

alone_boy
03-08-2012, 20:53
اونطور که انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش میگه میتونم مهندسی برق قدرت غیر انتفاعی تبریز(موسسه سراج) قبول بشم
موندم چیکار کنم
+
این انتخاب رشته مجازی فقط مال یه رشته رو میشه انتخاب کرد؟
پس من که کنکور زبان هم دادم چیکار کنم؟؟

hande13
03-08-2012, 21:59
دوستان عزیز اول خسته نباشید به همه امیدوارم همه به هدفش که میخواد برسه من رتیم این شده

سهمیه منطقه 1

زبان انگیلسی

رتبه در سهميه زیرگروه یک 8008

رتبه کشوري (بدون سهميه) زیرگروه یک

18524رتبه کل در سهميه 9654

با اینکه دانشگاه تبریز و اطراف مد نظرمه و مترجمی رو میخوام بنظرتون شانس قبولی تو غیر انتفاعی یا پیام رودارم ؟؟؟

deaddeaddead
03-08-2012, 22:31
ظرفیت پزشکی گرگان بالا رفته ؟درصد پذیرش جنس مذکر نسبت به سال پیش چی؟

کسی چیزی نمیدونه در این مورد ؟ برام حیاتیه:41:

alone_boy
03-08-2012, 22:58
اونطور که انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش میگه میتونم مهندسی برق قدرت غیر انتفاعی تبریز(موسسه سراج) قبول بشم
موندم چیکار کنم
+
این انتخاب رشته مجازی فقط مال یه رشته رو میشه انتخاب کرد؟
پس من که کنکور زبان هم دادم چیکار کنم؟؟
اگه چیزی میدونید دریغ نکنید.نظرتون در مورد غیرانتفاعی چیه؟
ضروریه لطفا!

9884
03-08-2012, 23:15
سلام دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لطفا یه نفر که تو این زمینه وارده به من کمک کنه.چون من اصلا به این سیستم آشنایی ندارم.
من فقط کنکور زبان دادم. و حالا به غیراز دوره روزانه و شبانه بقیه رو مجازم(قبلا کارت علاقه مندی پیام نور رو خریداری کردم) مراکزتربیت معلم رو هم برام زده که مجازم البته ظاهرا باید کارتشو بخرم.
من یه نگاهی به دفترچه انتخاب رشته انداختم و دیدم که دانشگاه تربیت معلم سابق رو برای دوره های روزانه و شبانه فقط رشته هارو زده.
لطفا شما هم یه نگاه بندازین ببینین چجوریه برا رشته ی زبان البته.
حالا میخوام بدونم منیکه روزانه شبانه مجاز نشدم.پس چرا تربیت معلم رو مجاز شدم ولی تو دفترچه تربیت معلم برای دوره های روزانه شبانه زده؟! یعنی من نمیتونم ازرشته زبان تربیت معلم انتخاب کنم؟
درضمن من فقط میخوام زبان پیام نور شهر خودم و اگر بشه تربیت معلم شهر خودم رو فقط قبول شم.
لطفا دقیق راهنماییم کنید ممنون میشم ازتون.
با این رتبه ها امیدی به قبولی هست؟ رتبه کل در سهميه33110
رتبه کشوري (بدون اعمال سهميه)82451
منطقه دو هستم.

mohammadg70
03-08-2012, 23:43
با سلام من رتبه 13900 در علوم انسانی زیر گروه 3 کسب کردم
سهمیه منطقه 2 هستم به نظر در چه دانشگاهی در مقطع کارشناسی
روزانه یا شبانه در رشته اقتصاد بازرگانی قبول میشم
در ضمن من ساکن مازندران هستم
چون چند ترم اقتصاد نظری در پیام نور خوندم فقط دنبال اقتصادم وسه تطبیق درسها
:11:

Tabasom.Sweet
04-08-2012, 05:21
سلامانتخاب رشته ی اصلی از کی شروع میشه؟؟؟؟از کی تا کی هست؟گفتن از 17 ام تا 25 ام ولی همیشه تمدید می شه موفق باشی

Tabasom.Sweet
04-08-2012, 08:14
اين انتخاب رشته آنلاين ( تو سايت ) يا آفلاين ( با نرم افزار كه دانلود ميكني ) ؟مجازی سنجش رو می گی دیگه؟ انلاینه ، مثل گزینه دو اینا ، فرقش اینه که لازم نیست اطلاعاتت رو وارد کنی و اوارده حساب شخصی خودت میشه و رشته های مد نظرت رو انتخاب میکنی بر اساس قبولیهای پارسال بهت اطلاعات میدهاگه می تونی امتحانش کن کمکت میکنه سعی کن 30 درصد اول لیست انتخاب رشتت رو رشته هایی بزنی که خودت می دونی قبول نمی شی ولی چیزی ازت کم نمی شه شانست رو امتحان کنی بعد شروع کن همین رشته هایی رو بزن که فکر میکنی احتمال قبولی داری و اون اخرا که می رسی مثلا 10 انتخاب اخررشته هایی رو بزن که مطمئنی میاری یعنی رشتهایی که با رنبه های بیشتر از خودت قبول میشن و اینا این یه انتخاب رشته ی منطقیه بعضیاا سر لیست انتخاب رشته یاده واقع بینی می افتن و فکر میکنن خالی گذاشتن انتخاب ها هنره! منم 10 تا یا 8 تا اینطورا زدم! همشو پر کن کل 100 تا رو .موفق باشی
توی رشته ی برق دانشگاه های تهران ، دخترا راحتتر قبول میشن یا پسرا ؟با 1700 منطقه 1 برق قدرت بهشتی قبول میشم ؟کلا پسرا بهتر قبول می شن ، همون پسر هم برق بهشتی باید رتبش بین 900 تا 1300 باشه تا الان که اینطور بوده ولی تو 100 تا انتخاب داری دلیلی نداره که نزنیش موفق باشی
شما به اینا میگی کم 89 یا به 90 یا میگن کم !این نشون میده کلا رو به افولیم....البته من تو شلوغیها بی سهمم :دی من اینجا فقط فعالیت فرهنگی داشتم ، حتی همون 89 ! یادته یکی از بچه ها رو محدود کرده بودن براش گلریزون گرفته بودم؟؟؟ :دی همه ی کامنتها پاک شد ولی دوستمون برگشت...عجب
نرم افزار های پیش بینی قبولی واسه امسال نیومدن؟ :-؟انتخاب رشته مجازی سنجش که هست باید کارتشو اینترنتی بخریگزینه دو هم هست که عمومی و رایگانه لینکشو بچه ها گذاشتن فقط با اینکه کنار شماره داوطلبی ستاره زده میتونی یه شماره الکی وارد کنیمن پیشنهاد میکنم داوطلبیتو پرونده و پسورد و اینا رو وارد نکن ریسک بی جهتیه چون تاثیری در فرایند انتخاب رشته هم ندارهخودش دونه دونه درصد ها نمران کل و اینها رو میپرسهقلم چی هم هست ولی باید عضو کانون باشی یه نرم افزار هم رو سایتها هست که ب درد منطقه دو ای ها می خورهاگه می خوای بگو لینکشو بدملطفا توضیحاتی که در جواب اولین سوال دادم در مورده 100 تا انتخاب رو پر کردن رو بخونموفق باشی
معماری غیر انتفاعی خوب داریم؟؟؟سوره ، تهرانهموفق باشی
نوشته یک .ببین من سعی کردم پست هات رو بخونم ولی خیلی با فاصله بود گم میکردم به کارنامت نگاه من ، رشتت ، رتبه ی کل تو سهمیت رو بگو ، نوع سهمیت هم که یادمه یک بود اینا رو بگو ، رشته های مورد علاقت یا محدودیتهایی که برای شهرستان رفتن داری رو بگو برات میگردم ببینم چی پیدا میکنمموفق باشی شما هم لطفا توضیحی که در مورد اولین سوال تو این پست دادم رو بخون در مورده 100 تا رو پر کردن هر سوالی داشتی بپرس از اول تا اخرش رو توضیح بدیم با بچه ها
گند زدم...البته نباید هم انتظاری داشته باشم....اشکالی نداره ، عمرت که تموم نشده ، خوب فکراتو بکن به علاقت به گذشتت ایندت به شخصیتت به روحیت به شرایط زندگیت به همه چی بعد هم با ارامش توکل بخدا بکن و تصمیمتو بگیر و بعد هم مرد تصمیمت باش به همین راحتی موفق باشی
من همه ی مراحل رو رفتم ولی هر کار میکنم مرحله ی آخر دکمه ی ورود به مرحله ی امنیتیش کار نمیکنه چند بار دیگه امتحان درست میشه ، گزینه دو رو میگی دیگه؟ یگی دو بار دیگه بزنی میاد بعد مثل اینکه اگه فقط رشته ای رو زده باشی که هیچ جوره به رتبت نمیخوره این ارور رو میده هیچ محدودیتی برای رشته و شهر نذار احتمالا درست میشه موفق باشی حرص هم نخور

king_darkness
04-08-2012, 09:41
اين انتخاب رشته مجازي چرا روزانه و شبانه رو براي من نمياره ؟ با اين كه روزانه و شبانه مجاز هستم و رتبم هم همچيت بد نيست

befermatooo
04-08-2012, 10:01
سلام . همسرم کنکور داده و رتبه اش به شرح زیر هست :

رتبه کل در سهمیه : 57203

با این اوصاف ، همسرم تو انتخاب رشته مجازی شرکت کرد و متاسفانه فقط 1 دانشگاه شبانه و اون هم رشته ریاضی کاربردی در بهشر رو معرفی کرده !

میخوام بدونم یعنی شهر های دیگه مازندران نمیشه ؟ نیاز هست خانومم پیش یک مشاور تحصیلی بره تا اون براش انتخاب کنه ؟ تاثیر داره ؟

و سوال دوم اینکه اگه همسرم مثلا در اولویت اول قبول شد اما نمیخواد بره اون دانشگاه ، آیا میتونه بره دانشگاهی که اولویت دوم رو زده ؟ همچین چیزی هست ؟

و سوال سوم ، آیا مدرک دانشگاه غیر انتفاعی ها و پیام نور معتبره ؟ بنظر شما اگه بره غیر انتفاعی میتونه پیشرفت داشته باشه ؟

لازم به ذکره همسرم پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک رو با معدل 19.75 پاس کرد اما بخاطر من 3 سال از درسش و کنکور دور شد و من واقعا بخاطر این موضوع شرمندشم . امیدوارم بتونم جبران کنم .

setare**
04-08-2012, 10:19
سلاممممم دوستان
من رتبم 14000 منطقه 1 ریاضی شده
گیج شدم نمیدونم چیکار کنم !!!
بمونم سال دیگه عالی بدم؟ شبانه انتخاب کنم؟
به نظر شما روزانه چیز خوبی امکان داره بیارم؟؟

ارمیتا2
04-08-2012, 10:32
سلام .انتخاب رشته مجازی سنجش و گزینه دو خیلی باهم فرق داره .لطفا بیشتر تحقیق کنید. من راهنمای انتخاب رشته سال های پیش رو هم مقایسه کردم.همشون با هم فرق داره. قبولی بستگی به این داره که متقاضی اون رشته در اون سال چند نفر باشند.

kamran987456
04-08-2012, 10:59
انتخاب رشته گزینه 2 با یادگار ماندگار کانون که ظاهرا جور در نمیاد .
گزینه 2 به من با 12340 منطقه یک نوشته عمران تبریز روزانه که میدونم محاله !
ولی نوشته مکانیک شبانه بناب در حالی که تو یادگار ماندگار با رتبه از این بیشتر رو نوشته روزانه مکانیک بناب !

mohammadg70
04-08-2012, 12:02
سلام من رتبه 13900 عوم انسانی رو اوردم میتونم روزانه یا شبانه علوم اقتصادی قبول بشم
من دیپلم تجربی هستم میتونم اقتصاد نظری قبول بشم
من چهار ترم رشته اقتصاد نظری دانشگاه پیام نور خوندم
اگه بشه میخوام درسا رو تطبیق بدم میشه؟
1- من روزانه یا شبانه اقتصاد دانشگاه مازندران قبول میشم؟
2- میتونم رشته اقتصاد نظری قبول بشم یا بعد از ورود به دانشگاه به این گرایش تغییر رشته بدم
3- میتونم درسا رو تطبیق بدم؟
مرسی از راهنمایی شما

portal
04-08-2012, 13:05
سلام

نظرات در مورد دانشگاه مفید قم (غیر انتفاعی) چیه؟ (رشته حقوق)

رتبه 2400 منطقه یک

pedramh
04-08-2012, 15:27
سلام به همه
من رتبم 2340 منطقه دو شد به خاطر عملکرد عجیبم در 2-3 درس رتبم از اون چیزی که انتظار داشتم خیلی بدتر شد کلا همه ی برنامه هام به هم ریخت
میخواستم ببینم امکان داره من با این رتبه نرم افزار یا صنایع صنعتی اصفهان قبول شم؟
کلا جو این دانشگاه چطوره؟ وضعیت خوابگاه ؟

begotten
04-08-2012, 15:34
برای انتخاب رشته باید به رتبه ی کل در سهمیه توجه کنیم یا رتبه در زیرگروهی که انتخاب می کنیم؟
اگه رتبه ی کل هست پس چرا اصلا رتبه در زیر گروه ها رو نوشته؟

farshidshd
04-08-2012, 15:48
دوستانی که تقاضای راهنمایی برای انتخاب رشته دارن میتونن یک تاپیک جدید ایجاد کنن ( در همین انجمن )
که عنوانش به صورت زیر باشه ::

[رتبه:؟؟؟؟؟؟][منطقه:؟؟؟ ][رشته : ؟؟؟؟ ][شهر :؟؟؟؟]

و در متن تاپیک توضیحات در مورد رشته و علاقه خودتون رو شرح بدین

تاپیک هایی با عنواین دیگر در مورد انتخاب رشته حذف خواهد شد تا از بی نظمی جلوگیری بشه
و دوستان بتونن راحت تر به جواب برسن

با تشکر

ungodly
04-08-2012, 15:49
من (منطقه 2)52000 ریاضی شبانه جایی امید نیست قبول شم نه ؟اگه احتمالش هست رشتش بگین برا من فرق نداره چی باشه.
جریان پیام نور چیه الان اگه من پیام نور عمران بزنم قبولم شهر خودمون یا نه اونم رتبه بهتر میخواد ؟
مدرک پیام نور با دولتی خیلی متفاوت ؟
ممنون میشم کسی جواب بده :10:

begotten
04-08-2012, 16:55
انتخاب رشته ی کانون برای غیر کانونی ها هم فعال شد(200 رشته)
البته پولیه(10000 تومان)

mohammadg70
04-08-2012, 16:58
با سلام من رتبه 13900 در علوم انسانی زیر گروه 3 کسب کردم
سهمیه منطقه 2 هستم به نظر در چه دانشگاهی در مقطع کارشناسی
روزانه یا شبانه در رشته اقتصاد بازرگانی قبول میشم
در ضمن من ساکن مازندران هستم
چون چند ترم اقتصاد نظری در پیام نور خوندم فقط دنبال اقتصادم وسه تطبیق درسها
:11: یه مسلمون جواب بده ایا خدا از استرس مردیم یکی اینجا نیس جواب مارو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saeed 1428
04-08-2012, 17:00
دانشگاه کاشان رتبه های قبولی 90 رو تو سایتش گذاشته اینم لینکش:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9884
04-08-2012, 18:06
سلام دوستان
لطفا یه نفر که تو این زمینه وارده به من کمک کنه.چون من اصلا به این سیستم آشنایی ندارم.
.
من فقط کنکور زبان دادم. و حالا به غیراز دوره روزانه و شبانه بقیه رو مجاززده برام (قبلا کارت علاقه مندی پیام نور رو خریداری کردم) مراکزتربیت معلم رو هم برام زده که مجازم البته ظاهرا باید کارتشو بخرم.

آیا من باید این کارت رو:خرید کارت اعتباری اعلام علاقه مندی به گزینش در رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه فرهنگيان(تربیت معلم سابق) و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي و ... آزمون سراسری از سایت سنجش خریداری بکنم یا نه؟ .

من یه نگاهی به دفترچه انتخاب رشته انداختم و دیدم که دانشگاه تربیت معلم سابق رو برای دوره های روزانه و شبانه فقط رشته هارو زده در دفترچه ی انتخاب رشته ی زبان..
حالا میخوام بدونم منیکه روزانه و شبانه مجاز نشدم.پس چرا تربیت معلم رو مجاز شدم ولی تو دفترچه تربیت معلم برای دوره های روزانه شبانه زده؟! یعنی من نمیتونم ازرشته زبان تربیت معلم انتخاب کنم؟به عبارتی درانتخاب رشته ی اصلی تربیت معلم رو بعد پیام نور بزنم یا نمیشه بزنم؟

درضمن من فقط میخوام زبان پیام نور شهر خودم و اگر بشه تربیت معلم شهر خودم رو قبول شم.

از طریق سایت گزینه2 انتخاب رشته مجازی کردم و فقط 2گرایش زبان رو در شهرخودم زدم.فقط یک شهر.اولین اولویتمو زد شهر خودم و بقیه رو شهرهای دیگه که خب من شهرهای دیگه رو نمیخوام.

در ضمن مترجمی بهتره یا ادبیات؟ کدوم رو در اولویت قرار بدم؟ در پیام نور شهر خودم هم مترجمی هست که نوشته 50نفر میخواد و هم ادبیات وجودداره که 30 نفر میخواد. در انتخاب رشته ی مجازی گزینه 2 اولویت اولم رو زد ادبیات انگلیسی شهر خودم وبقیه شهرهای دیگر.

رتبه کل در سهميه33110
لطفا سریع و دقیق راهنماییم کنید ممنون میشم ازتون:11:

alone_boy
04-08-2012, 18:08
میشه در مورد این چارک و اینا توضیح بدید؟
الان من که رتبه کشوریم 146هزاره احتمال قبولیم توی این دانشگاه چقدره؟
رتبه منطقه 3ـم مثلا شده 31 هزار.آیا احتمال داره قبول بشم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AHRokal
04-08-2012, 18:17
طبق آمارهای دو سال قبل قبول نمیشید. مکانیک علم و صنعت زیر 800 منطقه 1 میخواد. مکانیک خواحه نصیر قبولی قطعا!موفق باشی.

A.N.A.P
04-08-2012, 18:33
دوستان مرحله به مرحله انتخاب رشته رو توضیح بدین که باید چکار کنیم . الان من هیچی نمیدونم باید چکار کنم ! ممنون !

Pooyan Assar
04-08-2012, 18:44
کسی میدونه برای زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه تهران بهتره یا شهید بهشتی؟

rz21
04-08-2012, 18:45
سلام دوستان
.
من فقط کنکور زبان دادم. و حالا به غیراز دوره روزانه و شبانه بقیه رو مجاززده برام (قبلا کارت علاقه مندی پیام نور رو خریداری کردم) مراکزتربیت معلم رو هم برام زده که مجازم البته ظاهرا باید کارتشو بخرم.

آیا من باید این کارت رو:خرید کارت اعتباری اعلام علاقه مندی به گزینش در رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه فرهنگيان(تربیت معلم سابق) و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي و ... آزمون سراسری از سایت سنجش خریداری بکنم یا نه؟ .

من یه نگاهی به دفترچه انتخاب رشته انداختم و دیدم که دانشگاه تربیت معلم سابق رو برای دوره های روزانه و شبانه فقط رشته هارو زده در دفترچه ی انتخاب رشته ی زبان..
حالا میخوام بدونم منیکه روزانه و شبانه مجاز نشدم.پس چرا تربیت معلم رو مجاز شدم ولی تو دفترچه تربیت معلم برای دوره های روزانه شبانه زده؟! یعنی من نمیتونم ازرشته زبان تربیت معلم انتخاب کنم؟به عبارتی درانتخاب رشته ی اصلی تربیت معلم رو بعد پیام نور بزنم یا نمیشه بزنم؟

درضمن من فقط میخوام زبان پیام نور شهر خودم و اگر بشه تربیت معلم شهر خودم رو قبول شم.

از طریق سایت گزینه2 انتخاب رشته مجازی کردم و فقط 2گرایش زبان رو در شهرخودم زدم.فقط یک شهر.اولین اولویتمو زد شهر خودم و بقیه رو شهرهای دیگه که خب من شهرهای دیگه رو نمیخوام.

در ضمن مترجمی بهتره یا ادبیات؟ کدوم رو در اولویت قرار بدم؟ در پیام نور شهر خودم هم مترجمی هست که نوشته 50نفر میخواد و هم ادبیات وجودداره که 30 نفر میخواد. در انتخاب رشته ی مجازی گزینه 2 اولویت اولم رو زد ادبیات انگلیسی شهر خودم وبقیه شهرهای دیگر.

رتبه کل در سهميه33110
لطفا سریع و دقیق راهنماییم کنید ممنون میشم ازتون:11:
اقا خواهشا یکی جواب این سوال ها رو بده.منم همین سوال رو دارم.
اصلا تربیت معلم خوب هست؟ارشد میشه گرفت؟پیام نور چه طور؟جواب بدین خواهشا.

omidariyan
04-08-2012, 19:09
از نظر من دانشگاه تهران بهتره

kiarash_mardani
04-08-2012, 19:52
میشه در مورد این چارک و اینا توضیح بدید؟
الان من که رتبه کشوریم 146هزاره احتمال قبولیم توی این دانشگاه چقدره؟
رتبه منطقه 3ـم مثلا شده 31 هزار.آیا احتمال داره قبول بشم؟

سلام به همگی... در حال گذر از اینجا بودم که دیدیم همه درب و داغون و گیج و هاج و واج و سردر گریبون موندین، خیلی دلم سوخت. آخه یاد روزای گذشته خودم افتادم که همین حالو (بلکه هم بدتر) داشتم. چون من ی جورایی دکترای پشت کنکوری دارم(فکر کنم 4سال) و تجربم خیلی زیاده(البته الآن ترم 5 برق میخونم)، گفتم ی کمکی کرده یاشم. هرجا بتونم کمک میکنم....
شما دوست عزیز واقعیتش رتبتون زیاد جالب نیست، البته برای روزانه و شبانه و رشته های تاپ میگم. هرچند امسال خیلی متفاوت شده. تا پارسال سرجمع کمتراز 32هزارتا روزانه و شبانه تو رشته ریاضی و فنی میخواستن، ولی آلان 34هزارتا فقط روزانه میخوان. 10 هزارتا شبانه و... . امید هست که قبول بشی حتی روزانه. شما انتخاب رشته کن و پرکن بره، ایشالا قبولی. به پذیرش بومی توجه کن، رو شبانه ها هم حساب باز کن. درضمن پیام نور و غیرانتفاعی هرجا و هر رشته ای که بخوای میاری.

kiarash_mardani
04-08-2012, 20:00
دوستان مرحله به مرحله انتخاب رشته رو توضیح بدین که باید چکار کنیم . الان من هیچی نمیدونم باید چکار کنم ! ممنون !

دست عزیز توضیح نداره که، من(و بقیه احتمالا) دسترسی ندارم که بخوام توضیح بدم. شماره پرونده و رمز عبور میخواد، بعدم وارد میشی. وارد که شدی هرچی ازت خواست رو بهش میدی و [Next] میزنی. شما فقط لازمه که کد رشته های انتخابیت رو داشته باشی و بعد هم با اون اطلاعات ثبت نامت که داری وارد بشی، همین. مابقی دیگه خیلی راحته... برو یاد میگیری. نتونستی هم بده این کافی نت ها برات انجام میدن.
موفق باشی

omidsarab
04-08-2012, 20:01
سلام انتخاب رشته از کی تا کی خواهد بود؟

Aryana_b
04-08-2012, 20:04
احتمال اینکه روزانه تهران قبول نشم 1درصد هم کمتره . چون امسال عباسپور هم اومده .
ممنون از راهنماییتون . جای اون 2 تا رو عوض کردم .
یعنی چیزی که تو رجایی درس میدن با چیزی که تو خواجه نصیر درس میدن فرقی نداره ؟ ( چون اون تربیت دبیره و فکر میکنم شاید یه جور دیگه درس بدن )

فرقی نداره
تا پارسال میدونستم روزانه فقط کسایی رو میگرفت که فرهنگی باشن ولی مثل اینکه امسال این شرط رو برداشته و شبانه نمیگیره برای اینکه مطمن بشی بازم بپرس ولی با این رتبت حیف بیای اینجا میانگین رتبه های کلاس ما 4000
شما رتبتون خوبه تهران دانشگاه خوب قبول میشید فقط تو انتخاب رشتتون دقت کنید که بعدن پشیمون نشید

kiarash_mardani
04-08-2012, 20:04
سلام

نظرات در مورد دانشگاه مفید قم (غیر انتفاعی) چیه؟ (رشته حقوق)

رتبه 2400 منطقه یک
شما که با این رتبه روزانه و شبانه میاری.... حالا حقوق نشد یه رشته دیگه... چرا غیر انتفاعی؟؟؟؟؟ مثل اینکه ظرفیت ها رو نیگا نکردی؟؟!!! برو ببین غوغاااااااااااست.....

kiarash_mardani
04-08-2012, 20:14
سلام به همه
من رتبم 2340 منطقه دو شد به خاطر عملکرد عجیبم در 2-3 درس رتبم از اون چیزی که انتظار داشتم خیلی بدتر شد کلا همه ی برنامه هام به هم ریخت
میخواستم ببینم امکان داره من با این رتبه نرم افزار یا صنایع صنعتی اصفهان قبول شم؟
کلا جو این دانشگاه چطوره؟ وضعیت خوابگاه ؟
رتبت که بد نیست، احتمال قبولیت هست. هم نرم افزار و هم صنایع.
دانشگاه هم که خیلی خوبه. کلاً جو IUT جو درس خوندن و رقابته. بابت خوابگاه هم نگران نباش. اونجوری نیست که تو دفترچه ها نوشتن. هر دانشگاهی که روزانه و یا شبانه قبول بشی خوابگاه دارن. تو دفترچه اونجوری مینویسن که تو شهر خودتون بمونین. وگرنه تقریباً همه دانشگاههای دولتی خوابگاه دارن.
موفق باشی...

kiarash_mardani
04-08-2012, 20:23
برای انتخاب رشته باید به رتبه ی کل در سهمیه توجه کنیم یا رتبه در زیرگروهی که انتخاب می کنیم؟
اگه رتبه ی کل هست پس چرا اصلا رتبه در زیر گروه ها رو نوشته؟
اصل همون رتبه در سهیه است. ولی خوب برای انتخاب رشته به رتبت تو زیرگروه حتما یه نیگا بنداز... منظور از رتبه تو زیرگروه1، برای مثال (مثلا رشته ریاضی) رتبه شما شده 100، یعنی رتبت تو زیر گروه1 ریاضی که شامل رشته های برق، مکانیک، کامپیوتر، عمران و... هست، 100 شده. و تو زیرگروه2 که شامل رشته های نساجی، مهندسی کشاورزی، و ... هست (اگه اشتباه نکرده باشم)، مثلا شده 107. چون ضریب دروس در زیرگروه1 با زیرگروه2 متفاوته رتبه ها هم متفاوت شده. زیرگروهها و ضریب دروس رو میتونی از تو دفترچه ببینی...
من الله توفیق

alireza6tehran
04-08-2012, 20:24
سلام. من 5500 منطقه 2 شدم. ممنون میشم بهم بگید مهندسی روزانه تو تهران چی قبول میشم؟
شبانه تهران چی؟
مدیریت تو تهران چی؟
شبانه بهتره یا آزاد؟
متشکرم!

uni
04-08-2012, 20:47

من ادبیات علامه میخونم... دانشگاه تهران خیلی بهتره.... فقط مشکل اینجاست که میگن پارسال تا رتبه ی 50 اونجا قبول شده

kiarash_mardani
04-08-2012, 20:51
سلام. من 5500 منطقه 2 شدم. ممنون میشم بهم بگید مهندسی روزانه تو تهران چی قبول میشم؟
شبانه تهران چی؟
مدیریت تو تهران چی؟
شبانه بهتره یا آزاد؟
متشکرم!

اگه منظورت دانشگاه تهرانه، بنظر من یه مقدار بعیده که با این رتبه بشه رشته های فنی رو بیاری، رشته های تاپ تو دانشگاههای دیگه تهران بازهم احتمال کمه بیاری... بااینحال نری مدیریت بزنی یا بخوای بری دانشگاه آزاد بخونی که اگه خودم فهمیدم چندتا بدوبیراه سطح بالا نثار روحت میکنم. این همه دانشگاه تو این کشور، تازه امسال ظرفیتا رو هم بردن بالا. مکانیک روزانه، حالا یکم پرتتر باید قبول شی... خلاصه تو انتخاب رشتتو بکن، از تهران بگیر تا بیاد برسه بدترین جاها. یکی دوتای آخری رو هم یه چیزی بزن که مطمئن باشی... از این رتبه استفاده کن... گول نخوری مثل مناااااااااااااا....
راستی شبانه هم یادت نره. بنظرمن بهتر از آزاده.
با آرزوی توفیق

Pooyan Assar
04-08-2012, 21:32
من ادبیات علامه میخونم... دانشگاه تهران خیلی بهتره.... فقط مشکل اینجاست که میگن پارسال تا رتبه ی 50 اونجا قبول شده

یادگار ماندگار قلمچی رتبه 85 منطقه 2 رو زده میانه. فکر کنم تا 100ام قبول شده باشن. مشکل زبان اینه که باید منتظر بشینیم، ببینیم اونایی که علاقه مندی شرکت کردن، میرن رشته خودشون یا میان زبان. نمیشه پیش بینی کرد اصلاً. من زیرگروه 1 رتبه ام شده 116. شک دارم انتخاب اول دانشگاه تهران بزنم یا نه. از جو سیاسی خوشم نمیاد. وگرنه آدم همینجوری ببینه، شاید مشخص باشه که دانشگاه تهران بهتره.

alireza6tehran
04-08-2012, 23:06
با رتبه 5500 منطقه 2. شهر تهران میتونم مدیریت قبول شم؟(چه گرایشی؟)

مرسی اگه جواب بدید

uni
04-08-2012, 23:31
یادگار ماندگار قلمچی رتبه 85 منطقه 2 رو زده میانه. فکر کنم تا 100ام قبول شده باشن. مشکل زبان اینه که باید منتظر بشینیم، ببینیم اونایی که علاقه مندی شرکت کردن، میرن رشته خودشون یا میان زبان. نمیشه پیش بینی کرد اصلاً. من زیرگروه 1 رتبه ام شده 116. شک دارم انتخاب اول دانشگاه تهران بزنم یا نه. از جو سیاسی خوشم نمیاد. وگرنه آدم همینجوری ببینه، شاید مشخص باشه که دانشگاه تهران بهتره.
اگه تهرانی یه سر برو به جفتشون سر بزن با دانشجوهاش صحبت کن...

alone_boy
05-08-2012, 00:08
سلام به همگی... در حال گذر از اینجا بودم که دیدیم همه درب و داغون و گیج و هاج و واج و سردر گریبون موندین، خیلی دلم سوخت. آخه یاد روزای گذشته خودم افتادم که همین حالو (بلکه هم بدتر) داشتم. چون من ی جورایی دکترای پشت کنکوری دارم(فکر کنم 4سال) و تجربم خیلی زیاده(البته الآن ترم 5 برق میخونم)، گفتم ی کمکی کرده یاشم. هرجا بتونم کمک میکنم....
شما دوست عزیز واقعیتش رتبتون زیاد جالب نیست، البته برای روزانه و شبانه و رشته های تاپ میگم. هرچند امسال خیلی متفاوت شده. تا پارسال سرجمع کمتراز 32هزارتا روزانه و شبانه تو رشته ریاضی و فنی میخواستن، ولی آلان 34هزارتا فقط روزانه میخوان. 10 هزارتا شبانه و... . امید هست که قبول بشی حتی روزانه. شما انتخاب رشته کن و پرکن بره، ایشالا قبولی. به پذیرش بومی توجه کن، رو شبانه ها هم حساب باز کن. درضمن پیام نور و غیرانتفاعی هرجا و هر رشته ای که بخوای میاری.
میدونم که جالب نیست ولی خب اونطور که انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش گفته هیچ روزانه و شبانه ای قبول نمیشم!
بهترین رشته ای که قبول میشم مهندسی برق قدرت غیر انتفاعی تبریز هست.خواستم بدونم با این اطلاعاتی که گذاشتم و این که رتبه خودم 31 هزاره این رشته رو قبول میشم؟

A.N.A.P
05-08-2012, 03:49
دست عزیز توضیح نداره که، من(و بقیه احتمالا) دسترسی ندارم که بخوام توضیح بدم. شماره پرونده و رمز عبور میخواد، بعدم وارد میشی. وارد که شدی هرچی ازت خواست رو بهش میدی و [Next] میزنی. شما فقط لازمه که کد رشته های انتخابیت رو داشته باشی و بعد هم با اون اطلاعات ثبت نامت که داری وارد بشی، همین. مابقی دیگه خیلی راحته... برو یاد میگیری. نتونستی هم بده این کافی نت ها برات انجام میدن.
موفق باشی
ممنون دوست عزیز یکم به فکر ما بودی ! الان اولین کاری که باید انجام بدم چیه ؟ این جریان 10 تومن باید بدی واسه سنجش چیه ؟

begotten
05-08-2012, 03:58
ممنون دوست عزیز یکم به فکر ما بودی ! الان اولین کاری که باید انجام بدم چیه ؟ این جریان 10 تومن باید بدی واسه سنجش چیه ؟

10 تومن برای انتخاب رشته ی مجازی هست نه انتخاب رشته ی اصلی و اختیاریه.

Tabasom.Sweet
05-08-2012, 05:25
سلام دوستان
.

ببین من خیلی اطلاعات ندارم ولی اگه برات زده مجار آره باید کارتشو بگیری

و اینکه میتونی تربیت معلمی بزنی تناقضی با این موضوع که روزانه و شبانه غیر مجاز شدی نداره

بعد بین مترجمی و ادبیات شک نکن که مترجمی ، به هیچ عنوان ادبیات نخون که تو خود داشنگاه تهران هم باشه هیچ آینده ای نداره

اینجور رشته ها برای کساییه که یا می خوان حتما یه مدرک بگیرن یا عشق این رشته رو دارن

هر گرایشی مترجمی بخونی بهتر از ادبیاته

Tabasom.Sweet
05-08-2012, 05:41
سلام انتخاب رشته از کی تا کی خواهد بود؟

گفته شده 17 ام تا 25 ام ولی معمولا تمدید میشه

من (منطقه 2)52000 ریاضی شبانه جایی امید نیست قبول شم نه ؟اگه احتمالش هست رشتش بگین برا من فرق نداره چی باشه.
جریان پیام نور چیه الان اگه من پیام نور عمران بزنم قبولم شهر خودمون یا نه اونم رتبه بهتر میخواد ؟
مدرک پیام نور با دولتی خیلی متفاوت ؟
ممنون میشم کسی جواب بده :10:

در مورده اینکه پرسیدی مدرکش فرق داره یا نه ، خب طبیعیه که فرق داره خیلی هم فرق داره ولی اگر رشته ی مورد علاقته خب بخون برای مدارج بالاتر میخونی تو یه دانشگاه بهتر قبول می شی

بعد اینکه وقتی شما 100 تا حق انتخاب داری ذیگه چرا با وسواس به این موضوع فکر می کنی که می شه یا نمی شه ، باور کن هیچ کس نمی تونه جواب دقیق بده یا سقف رتبه ای که قبول می شن

رو ، این جور مسائل هر سال تغییرات خیلی عمده داره شما این صد تا انتخاب رو از بالا به پایین همش رو پر کن به ترتیب از اونایی که دوست داری ولی خب به احتمال زیاد نمیاری بعد می رسی

به بدنه ی اصلی لیستت که باید رشته هایی رو بزنی که ممکنه قبول بشی ممکنه هم نشی ولی در هر صورت احتمال قبولی هست

تقریبا 10 انتخاب اخر هم رشته هایی رو بزن که دیگه با توجه به محدودیتهایی که داری مثلا برای انتخاب شهر و رشته و این مسائل بیشترین رتبه ها رو بخواد

که مطمئن باشی دیگه حداقل حداقل یکی از اونها رو میاری

موفق باشی

یه مسلمون جواب بده ایا خدا از استرس مردیم یکی اینجا نیس جواب مارو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بچه ها هستن ولی آخه جواب اینطور سوالها رو کسی نمیدونه

طبق همون جوابی که به دوستمون دادم 100 تا انتخابت رو پر کن

موفق باشی

Tabasom.Sweet
05-08-2012, 06:03
بچه ها این یه نرم افزاره انتخاب رشتست که به درد بچه های منطقه 2 میخوره بیش تر ، قسمت سرچ برنامه تزئینیه :31:

شما از همون قسمت که اطلاعات بچه ها رو نوشته میتونید رشتتون رو انتخاب کنید نتایج رو ببنید

انشالله کمکتون کنه

amir_70
05-08-2012, 10:48
سلام دوستان

با رتبه ۷۰۰ منطقه ۳ و ۷۵۰۰ کشوری نرم افزار روزانه چه حاهایی رو میتونم قبول شم؟یا چه حاهایی رو نمیتونم قبول شم؟

DHAMID
05-08-2012, 11:11
واسه انتخاب رشته کی باید بریم تو سایت سنجش؟
الان این انتخاب رشته مجاز که زده واسه چیه؟

eblisandenzo
05-08-2012, 11:18
دوستان این انتخاب رشته قلم پی چطوره ؟
این هم مثل سنجش فقط کف قبولی رو میاره ؟
(( سنجش که مفت نمیارزید))

12p
05-08-2012, 11:30
موندم برم مکانیک یا برق شبانه چمران یا روزانه عمران احتمالش کمه و احتمالش زیاده متالوژی؟؟؟
کمـــــــــــــــــــک...!
نظر بدین!کدوم بهتره؟؟؟شهریه شبانه چنده؟؟؟؟
رتبه ام:7455 منطقه2 بومی
احتمال داره عمران در بیام؟

alireza6tehran
05-08-2012, 11:40
اگه منظورت دانشگاه تهرانه، بنظر من یه مقدار بعیده که با این رتبه بشه رشته های فنی رو بیاری، رشته های تاپ تو دانشگاههای دیگه تهران بازهم احتمال کمه بیاری... بااینحال نری مدیریت بزنی یا بخوای بری دانشگاه آزاد بخونی که اگه خودم فهمیدم چندتا بدوبیراه سطح بالا نثار روحت میکنم. این همه دانشگاه تو این کشور، تازه امسال ظرفیتا رو هم بردن بالا. مکانیک روزانه، حالا یکم پرتتر باید قبول شی... خلاصه تو انتخاب رشتتو بکن، از تهران بگیر تا بیاد برسه بدترین جاها. یکی دوتای آخری رو هم یه چیزی بزن که مطمئن باشی... از این رتبه استفاده کن... گول نخوری مثل مناااااااااااااا....
راستی شبانه هم یادت نره. بنظرمن بهتر از آزاده.
با آرزوی توفیق

دستت درد نکنه داداش!
یه نکته فقط این که مدیریت تو شهر تهران روزانه چی قبول میشم؟
مرسی!

pour-homme
05-08-2012, 11:57
من تاپیک زدم تو قسمت عمران ولی کسی جواب نداد بخاطر همین اینجا کپی میکنم
--------------------------------------------------
انتخاب بین عمران-عمران و نقشه برداری
با درود میخوساتم بدونم چقدر تفاوت بین این دو گرایش وجود داره (چند واحد درسی یا به طور کلی از لحاظ بازار کار و... )
ممکنه در اینده برای انتخاب شغل مثلا بگن شما نقشه برداری خواندید نمیتوانید این جا کار کنید و مسائلی از این قبیل
منظورم اینه که کسی نقشه برداری خونده میتونه به عنوان یک مهندس عمران مشغول به کار بشه
با سپاس

alone_boy
05-08-2012, 12:00
دوستان این انتخاب رشته قلم پی چطوره ؟
این هم مثل سنجش فقط کف قبولی رو میاره ؟
(( سنجش که مفت نمیارزید))
محیطش که اینطوریه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شهر،رشته و نوع دانشگاهی رو که میخوای انتخاب میکنی و میگه که میتونی قبول بشی یا نه
پیام نور و مجازی هم نداره

h0p3
05-08-2012, 20:41
سلام دوستان

با رتبه ۷۰۰ منطقه ۳ و ۷۵۰۰ کشوری نرم افزار روزانه چه حاهایی رو میتونم قبول شم؟یا چه حاهایی رو نمیتونم قبول شم؟

با این رتبه نرم افزار شیراز و اصفهان رو فکر کنم بتونین قبول شین.(پارسال ما 900 منطقه 3 هم داشتیم.شیراز) ولی اگه سخت افزار هم بخواین بزنین تهران ها رو هم میتونین بیارین به احتمال زیاد...

sepand_salehi
05-08-2012, 21:54
سلام. یه سوال داشتم. می خواستم بپرسم شهر لاهیجان الان تو سهمیه سنجش منطقه چنده؟ منطقه 3 هست یا 2؟

Mohammaduir
05-08-2012, 22:40
--- اشتباه شد. معذرت
لطفا پاک شود!

Mohammaduir
05-08-2012, 22:45
--- اشتباه شد. معذرت لطفا پاک شود!

Mohammaduir
05-08-2012, 22:50
سلام به همه.
آقا یه سول.
بین انتخاب رشته های قلمچی و گزینه 2 و سنجش کدوم واقعی تر هستش؟ سنجش هر چی توش پیشنهاد بده قبولیم؟
در مورد رشته پرستاری هم سوال دارم. اگه کسی هست و میتونه کمکم کنه PM بده، من رو از بلاتکلیفی در بیاره.
ممنون از همه

AHRokal
06-08-2012, 03:03
من تاپیک زدم تو قسمت عمران ولی کسی جواب نداد بخاطر همین اینجا کپی میکنم
--------------------------------------------------
انتخاب بین عمران-عمران و نقشه برداری

با درود میخوساتم بدونم چقدر تفاوت بین این دو گرایش وجود داره (چند واحد درسی یا به طور کلی از لحاظ بازار کار و... )
ممکنه در اینده برای انتخاب شغل مثلا بگن شما نقشه برداری خواندید نمیتوانید این جا کار کنید و مسائلی از این قبیل
منظورم اینه که کسی نقشه برداری خونده میتونه به عنوان یک مهندس عمران مشغول به کار بشه
با سپاس

تفاوت خیلی زیاد است! اینطوری بهت بگم که اشترک عمران با مکانیک خیلی خیلی بیشتر از عمران با عمران نقشه برداری هست! واحد های مشترکی که این دو تا رشته دارند محدود به درسهای پایه مثل ریاضی و فیزیک هست که خب سایر رشته ها هم دارند! از نظر بازار کار هم دو زمینه ی جداگانه دارند! یه مهندس نقشه بردار داریم یه مهندس عمران ! که هر دوشون کارهای تخصصی خودشون رو انجام میدن! ولی مقصودم از این حرفها این نبود که عمران رو بخوام به نقشه برداری برتری بدم! به هیچ وجه!
نقشه برداری به عقیده من خیلی رشته خوبیه! مخصوصا اگه تو مقاطع تحصیلات تکمیلی ادامه بتونی بدی! از تظر کارهای تحقیقاتی خیلی جای کار داره و به رشته ای هستش که با تکنولوژی های روز سروکار داره! بازار کارش هم خوب هست! هر پروژه ی عمرانی بزرگی که بخواد انجام بشه نیاز به عملیات نقشه برداری داره مثل سد و راه و ....! البته تو مهندسی نقشه برداری فکر می کنم کمی هم راهسازی میخونند! درهر صورت این دوتا رشته کاملا باهم فرق دارند و فیلد کاریشون هم کاملا متفاوته!
موفق باشید!

saeed 1428
06-08-2012, 08:08
سلام. یه سوال داشتم. می خواستم بپرسم شهر لاهیجان الان تو سهمیه سنجش منطقه چنده؟ منطقه 3 هست یا 2؟
شهر لاهیجان منطقه2 هست اگه شهرهای دیگه هم می خوای اینجاببین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid-p
06-08-2012, 08:26
سلام دوستان

برای رشته نرم افزار استانتون مهمه. چون رشته بومی گزینی داره و اگه بومی نباشید باید در 40 درصد سهمیه آزاد با رتبه کشوریتون رقابت کنید!
از کدوم استان هستید؟

babak2002
06-08-2012, 09:04
سلام دوستان

با رتبه کل در سهمیه 4097 زبان منطقه 2 چقدر شانس قبولی توی مترجمی دانشگاه چمران اهواز هست روزانه یا شبانه اش فرقی نمی کنه
بومی خوزستان هم نیستم

AHIP
06-08-2012, 09:20
سلام
من با رتبه ی 1450 منطقه 1 مکانیک خواجه نصیر قبول میشم ؟؟ کلا نظرتون درباره ی خواجه نصیر چیه ؟؟

befermatooo
06-08-2012, 10:39
سلام .

این داستان تفکیک جنسیتی دانشگاه ها چیه ؟ آخه برخی دانشگاه های دولتی و ... در بیشتر رشته های که همسرم میخواد بگیره فقط مرد می گیرن !

آیا این تاثیری در انتخاب رشته داره ؟ آخه تو انتخاب رشته مجازی اصلا داشنگاه های خوب نمیاد . حتی خواهرم که شده 10000 ریاضی اصلا روزانه براش نیومد ؟!

A.N.A.P
06-08-2012, 10:52
دوستان ارزش داره 10 تومن بدم واسه انتخاب رشته مجازی سنجش ؟

mmehrzad
06-08-2012, 11:00
سلام
من با رتبه ی 1450 منطقه 1 مکانیک خواجه نصیر قبول میشم ؟؟ کلا نظرتون درباره ی خواجه نصیر چیه ؟؟
حتما مياريد

دوستان ارزش داره 10 تومن بدم واسه انتخاب رشته مجازی سنجش ؟
من خودم بيرون پيش مشاوري كسي نميرم ، از قضا اين برام جالب و مفيد هم تا حدودي بود
حتي مال كاونم كه 10 تومن بود رو گرفتم چون يه سري اطلاعات داره كه سنجش نداره

ولي اگه بيرون هم پيش كسي ميرفتم بازم خودم سنجش رو ميگرفتم
البته تضمين نميكنم خوشت بياد ازش:31:

amir_70
06-08-2012, 11:29
با این رتبه نرم افزار شیراز و اصفهان رو فکر کنم بتونین قبول شین.(پارسال ما 900 منطقه 3 هم داشتیم.شیراز) ولی اگه سخت افزار هم بخواین بزنین تهران ها رو هم میتونین بیارین به احتمال زیاد...

برای رشته نرم افزار استانتون مهمه. چون رشته بومی گزینی داره و اگه بومی نباشید باید در 40 درصد سهمیه آزاد با رتبه کشوریتون رقابت کنید!
از کدوم استان هستید؟

من از ایلام هستم

اخه مشکل اینجاست که تا اونجا که میدونم همه میگن که مهندسی سخت افزار تو بازار کار خیلی مشکل دارن چون اگه به سمت سخت افزار برن که مهندسای برق بهترن و اگه به سمت نرم افزار برن که مهندسای نرم افزار بهترن

البته علاقه خودمم بیشتر رو مهندسی نرم افزاره ولی به مهندسی الکترونیک و سخت افزار هم روی خوش نشون میدم

به هر حال اصلا نمیخو.ام سمت برق برم و یا سخت یا نرم که با توجه به حرفای بالا سخت هم کنسل میشه(حالا اگه در موردش اشتباه میکنم یکی ما رو روشن کنه)

Hossein_128
06-08-2012, 12:14
سلام

ببخشید من یک سوال داشتم

بعد از اینکه جواب های کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد در شهریور ماه میاد، میشه مجدداً انتخاب رشته کرد؟

قبل از کنکور انتخاب رشته کردم و اولویت هایم رو هم مشخص کردم ولی الان پشیمون شدم. میشه بعد از جواب کنکور بازم انتخاب رشته کرد؟؟

خیلی ممنون میشم

begotten
06-08-2012, 13:48
سلام

ببخشید من یک سوال داشتم

بعد از اینکه جواب های کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد در شهریور ماه میاد، میشه مجدداً انتخاب رشته کرد؟

قبل از کنکور انتخاب رشته کردم و اولویت هایم رو هم مشخص کردم ولی الان پشیمون شدم. میشه بعد از جواب کنکور بازم انتخاب رشته کرد؟؟

خیلی ممنون میشم

نه متاسفانه نمیشه دوباره انتخاب رشته کرد.

Hossein_128
06-08-2012, 13:58
نه متاسفانه نمیشه دوباره انتخاب رشته کرد.

ممنون

اولویت ها رو چی میشه جا به جا کرد؟

مثلا میشه اگر اولویت اول رو قبول شدم به انتخاب خودم اولویت سوم یا چهارم رو انتخاب کنم؟

camry
06-08-2012, 15:19
سلام دوستان

چند تا سوال داشتم

اول اینکه برای انتخاب رشته مجازی راه دیگه ای غیر از خرید اینترنتی کارت اعتباری هست ؟ و آیا این انتخاب رشته شبیه گزینه دو هست یا کامل تر ؟ ارزش 10 تومن پول رو داره؟

دوم اینکه به نظر شما بهتره به دانشگاه معمولی با یک رشته رفت و برای ارشد به دانشگاه خوب رفت یا اینکه یک سال پشت کنکور بمونم ؟ ( رتبم 18000 شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

به نظر شما کمترین رشته ای که میتونم بیارم چیه و کجاست
رشته بیشتر برام مهمه تا دانشگاه البته من همه رو دوست دارم

دانشگاه آزاد بهتره یا سراسری دانشگاه ضعیف

در ضمن رشته های کاردانی عمران - شیمی کاربردی - علوم اقتصادی - فیزیک اتمی چطورن ؟

جایی نیست دفترجه ای مرجعی که بگه مثلا دانشگاه زنجان رشته ی برق فلان رتبه رو میخواد تا راحت تر بشه انتخاب رشته کرد

ببخشید که سوالام زیاد شد ولی خیلی برام مهمه ممنون میشم کمکم کنین

begotten
06-08-2012, 15:34
ممنون

مثلا میشه اگر اولویت اول رو قبول شدم به انتخاب خودم اولویت سوم یا چهارم رو انتخاب کنم؟

اینو مطمئن نیستم ولی فکر نکنم بشه.
تازه مگه شما بهترین انتخاب رو اول نذاشتین؟

gomnam23
06-08-2012, 15:43
ممنون

تقریبن بله میشه، توی مهر ماه کارنامه نهایی میاد و نشون میده که تو لیست انتخاب رشتتون دیگه چه رشته هایی رو قبول شدید، بعدش اگه خواستید باید برید تو اون دانشگاه پیگیری کنید واسه تکمیل ظرفیت ولی اصلن به این امید انتخاب رشته نکنید که بعدن میرم یه اولویت پایینتر، حتمن به ترتیب اولویت و علاقه انتخاب رشته کنید

پ.ن: صفحه قبل رو که خوندم متوجه شدم که منظورتون دانشگاه آزاد بوده، دانشگاه آزاد هم تقریبن همین حالته ولی اگه اولویت اول قبول شید خیلی ذاحتتر میتونید اولویتهای بعدی رو انتخاب کنید به شرطی که نمره ی لازم برای اون اولویتها رو کسب کرده باشید

kamran987456
06-08-2012, 16:09
من که همین الان این انتخاب رشته مجازی سنجش رو نگاه کردم
خیلی به نظرم مضخرف بود . گزینه 2 یا کانون انتخاب رشتشون از این کاملتر به نظر میاد . تمام رشته هایی که سنجش پیشنهاد داده طبق یادگارماندگار کانون رتبه هایی با 1000 یا 2000 تا بیشتر از رتبه من هم توش قبول شدن !
در کل سنجش بر خلاف پیش بینیم طبق اخرین رتبه قبولی هر رشته محاسبه نمیکنه !

bking
06-08-2012, 16:44
سلام دوستان
عمران دانشگاه تبریز خوبه یا دانشگاه اب و برق تهران ؟
(هر دو تاش قبول میشم)

kevin12233
06-08-2012, 16:46
سلام ببخشید با رتبه ی 2010 انسانی منطقه 2 می تونم مدیریت یا روانشناسی روزانه یا شبانه علانه قبول بشم؟
خواهشا زود جواب بدین دارم از استرس می میرم
:37:

Mahdi_Co_1368
06-08-2012, 17:15

خود شهر لاهیجان منطقه 2 هست ولی توابع لاهیجان ممکنه منطقه 3 بشن

gomnam23
06-08-2012, 17:16
سلام دوستان
(هر دو تاش قبول میشم)

خب شما خودت باید ببینی کجا راحتتری. کس دیگه ای که نمی تونه جای شما تصمیم بگیره. من به شخصه فکر کنم جو مناسبی نداشته باشه عباسپور

camry
06-08-2012, 17:31
یکیم به ما جواب بده ...

kevin12233
06-08-2012, 17:38
سلام ببخشید با رتبه ی 2010 انسانی منطقه 2 می تونم مدیریت یا روانشناسی روزانه یا شبانه علانه قبول بشم؟
خواهشا زود جواب بدین دارم از استرس می میرم
:37:

پس من چییییییییییییییییی؟! بگین لطفاً!

AmirAbbas3
06-08-2012, 17:39
سلام
با رتبه 3300 منطقه 2 فیزیک امیر کبیر قبول میشم؟

cool11
06-08-2012, 17:46
پس من چییییییییییییییییی؟! بگین لطفاً!

شبانه احتمال زیاد قبول می شید روزانه رو فک نمی کنم

حالا چرا علامه ، جا قحطی بود؟!

h0p3
06-08-2012, 17:52
من از ایلام هستم

اخه مشکل اینجاست که تا اونجا که میدونم همه میگن که مهندسی سخت افزار تو بازار کار خیلی مشکل دارن چون اگه به سمت سخت افزار برن که مهندسای برق بهترن و اگه به سمت نرم افزار برن که مهندسای نرم افزار بهترن

البته علاقه خودمم بیشتر رو مهندسی نرم افزاره ولی به مهندسی الکترونیک و سخت افزار هم روی خوش نشون میدم

به هر حال اصلا نمیخو.ام سمت برق برم و یا سخت یا نرم که با توجه به حرفای بالا سخت هم کنسل میشه(حالا اگه در موردش اشتباه میکنم یکی ما رو روشن کنه)

خب ولی باز سخت افزار رو هم انتخاب کنین.بعد از اینکه نرم افزار ها رو زدین سخت ها بزنین.ولی فکر نکنم اینجور که بقیه میگن کار براش نباشه...فقط به اندازه ی نرم افزار کار نداره و بیشتر کارهای دولتی هست براش.البته بازم بستگی به خودتون داره که چقدر برین دنبالش. :دی

alirezapir
06-08-2012, 18:15
سلام دوستان گلم...!
رتبه ی کل من تو سهیه اومده 8330

با این رتبه میتونم کامپیوتر یا IT دانشگاه گیلان قبول شم؟

تو انتخاب رشته ی سنجش اینا رو برام پیش بینی نکرده بود. یهنی قبول نمیشم؟ میشم؟ ممکنه بشم؟ احتمالش زیاده؟ کمه؟! کلا راهنماییم کنین!

آها راستی معلومه که مال کدوم شهرم از این بغل!. ولی به هر حال میگم که اهل رشتم.

ممنون

gomnam23
06-08-2012, 18:26
یکیم به ما جواب بده ...

اولن که واسه سوال آخرت یه نگاه یه یادگار ماندگار که تو سایت کانون هست بنداز همون مرجعیه که نیاز داری.
واسه بقیه سوالات هم ببین خودت چجور آدمی هستی، من به شخصه اصلن حوصله ی اینو که یه سال دیگه درس بخونم و پشت کنکور بمونم رو نداشتم، هر چند بودن کسایی که رتبشون از منم بهتر بود ولی یه سال دیگه موندن پشت کنکور و نتیجش رو هم گرفتن
به نظر من دانشگاه خیلی تو اولویتت نباشه، بیشتر به رشته نگاه کن چون اگه میخوای ادامه بدی واسه ارشد رشته خیلی مهم تره تا دانشگاه.
بین دانشگاه آزادها هم تفاوت زیاده برای همین نمیشه گفت که مثلن دانشگاه آزاد از دولتی های درجه چندم بهتره یا بدتر.
در مورد اون نرم افزار سنجش هم من اطلاعی ندارم. به نظر من که همین یادگار ماندگار کانون برای همه کافی و مناسبه

bking
06-08-2012, 18:35
سلام دوستان
ممنون از gomnam23 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز بابت پاسخ سوال قبلی !
خب من تو دانشگاه تبریز عمران بخونم یا مکانیک !!؟؟
به هر دوتاش علاقه دارم !! بازاز کار و و پول تو کدومه !؟:31:
ممنون

pooneh s30
06-08-2012, 18:50
تو رو خدااااااااااا بگین مدیریت شهید بهشتی یا معماری علم و فرهنگ
با 4000 منطقه1
عاشق معماری ام ولی غیرانتفاعی ضایع نیست؟؟؟؟؟
از یه طرف بازارکار مدیریت عالیه

pooneh s30
06-08-2012, 18:51
تو رو خدااااااااااااااااااااااا اااااا زود بگین

Aryana_b
06-08-2012, 19:02
منم پارسال بین مدیریت دانشگاه خوب (تهران - بهشتی...)یا مهندسی دانشگاه رجایی مونده بودم خیلی سخت بود برام تصمیم بگیرم
ببین شما رشتت ریاضی بوده و به احتمال زیاد به درسای ریاضی علاقه داشتی سر کلاس مدیرت اکثرن بچه های انسانی هستند و همینطور درساشون بیشتر شبیه درسای انسانیاست (حفظی) البته اقتصاد و درسای دیگم دارن
من دوستم مدیریت قبول شد اما الان داره همه کار میکنه تا رشتشو عوض کنه میگه سر کلاسا حوصلش سر میره
پارسال من خیلی با همه مشورت کردم اینم 2 تا نظر مختلف که بهم گفتن:
-این همه ریاضی و فیزیک خوندی که اخر سر بری مدیریت؟؟پس مهندسی چی؟
-دانشگاه خوب ارزش اینو داره که ادم بره درس بخونه (یعنی دانشگاه می ارزه به رشته)
من خودم مهندسی رو انتخاب کردم البته به خاطر علاقم شما هم باید همه ی اینا رو در نظر بگیری و مخصوصن به علاقت به رشته بیشتر توجه کنی
-----------
با رتبه شما پارسال معماری شریعتی هم قبول شدن(اگه دختر یاشی)

Aryana_b
06-08-2012, 19:07
سلام دوستان
(هر دو تاش قبول میشم)
کدوم شهر هستی؟؟باید ببینی چقدر برات راحته که بری یه شهر دیگه
پارسال یکی میگفت عباسپور تعهد به خدمت داره بازم بیرسید

bking
06-08-2012, 19:20
کدوم شهر هستی؟؟باید ببینی چقدر برات راحته که بری یه شهر دیگه
پارسال یکی میگفت عباسپور تعهد به خدمت داره بازم بیرسید

تا تبریز 3 ساعت فاصله دارم ! اما مشکلم فاصله نیست !
می خواستم بدونم سطح کدوم بالاتره و مدرکش معتبره و فضای داشگاه (:31:) خوبه ؟؟

mamad45
06-08-2012, 19:22
دوستان یک سوال فوری فوتی ...
با این سهمیه هیات علمی تا چند رتبه میشه جا به جا شد ؟

AHRokal
06-08-2012, 19:44
سلام دوستان
(هر دو تاش قبول میشم)

اگر بچه تهرانی عباسپور و اگه بچه تبریز یا اردبیل یا ارومیه و ... هستی دانشگاه تبریز!

AHRokal
06-08-2012, 19:46
سلام

خیلی لب مرزی! ایشالا قبول بشی! ولی من تصور می کنم ممکنه قبول نشی! در هر صورت مکانیک خواجه نصیر رو بزن! دانشگاهش هم از دانشگاههای اسم و رسم داره! البته با چهارتا دانشگاه اول فاصله داره! ولی کلا دانشگاه بسیار خوبیه!
موفق باشید

xerxes again
06-08-2012, 20:03
آقا من یه مشکلی دارم میخوام بزنم شهرستان. یعنی عمران صنعتی اصفهان. عمران علم و صنعت و خواجه نصیر قبول میشم ولی میخوام از خونواده دور بشم.
صنعتی اصفهان چجوریاست؟
من با دو نفر که اونجا درس خوندن یکی عمران و یکی مکانیک صحبت کردم و گفتن دانشگاه بدیه. هر دو ورودی 82 بودن. کسی اطلاعی داره یا اونجا درس خونده؟ میگن استاداش اغده این.
خوابگاهش چجوریه؟

vahid-p
06-08-2012, 20:08
من از ایلام هستم

پارسال من بین اولویت بندی مهندسی پزشکی-بیوالکتریک امیرکبیر ، آی تی شریف و سخت افزار شریف موندم چطوری ترتیب بدم. آخر سر بیوالکتریک رو اول بعد آی تی و بعد سخت افزار رو زدم که بیوالکتریک قبول شدم. خب حالا چرا این ترتیب رو گذاشتم. یکی اینکه من به جنبه برقی بیشتر علاقه داشتم پس بیوالکتریک نسبت به دوتای دیگه مزیت داشت. بین آی تی و سخت افزار هم با اینکه سخت افزار به برق شباهت داره ولی آی تی رو زودتر زدم چون از بازار کارش تعریف زیاد شنیده بودم (و البته خودم تو زمینه کامپیوتر نسبتا واردم و سابقه داشتم) و اخر سر سخت افزار ( چون زیاد از بازارکارش چیز خاصی نشنیدم . بعضیها میگن آخرش کامپیوتری میزنی یا ... ولی فکر کنم این نظرات بی انصافی باشه. بهترین کار اینه از یه فارغ التحصیل سخت افزار موفق بپرسی). خب تو انتخابای بعدی آی تی قبول نشدم و سخت شریف قبول شدم. ( چون آی تی بومی گزینی داره و من بومی تهران نبودم وگرنه از لحاظ قبولی زیاد تفاوتی ندارن).

آخرش شدیم مهندسی پزشکی - بیوالکتریک و خیلی راضیم. چون کاملا با علاقم جور در میاد. آخر سر برای بازار کار یا تخصصی کار میکنم اگه نشد، هم میرم تو کار مهندسی برق - الکترونیک. چون دانشش رو به اندازه کافی تو مقطع کارشناسی یاد میگیری. کافیه دقت کنی تو کنفرانس ها و مسابقات و... هر جا مهندس های برق و الکترونیک هستن، مهندس پزشکی هم نوشته ( اگه اون شهر مهندسی پزشکی داشته باشه البته ).
خب به نظرم این اولویت بندی، یک اولویت بندی منطقیه. شما هم باید همین کار رو بکنید. بین بازار کار، رشته مورد علاقه و دانشگاه سبک سنگین کنید تا ببینید کدوم رو زودتر بزنید.

saeed 1428
06-08-2012, 20:11
با 4000 منطقه1
کی گفته بازار کار مدیریت عالیه؟ اگه سال اولته که نه ضایع نیست بری دانشگاه غیر انتفاعی علم وفرهنگ بهترین دانشگاه غیر انتفاعیه.

shakerifar
06-08-2012, 20:24
من امروز رفتم پیش یه مشاور از بین همه ی رشته هایی که زده بودم همه ی رشته های اصفهان-مشهد و شیراز رو حذف کرد!!!!گفت تو ناحیه تو نیست
حالا یه سوال درسته که جز ناحیه 1 محسوب نمی شه ولی ایا نمی تونم به هیچ وجه مثلا مشهد قبول بشم با 3300 منطقه 1؟؟؟

gomnam23
06-08-2012, 20:29
سلام دوستان

ممنون از gomnam23 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز بابت پاسخ سوال قبلی !
خب من تو دانشگاه تبریز عمران بخونم یا مکانیک !!؟؟
به هر دوتاش علاقه دارم !! بازاز کار و و پول تو کدومه !؟:31:
ممنون

واقعن باید ببینی به کدوم بیشتر علاقه داری، بازار کار جفتش خوبه، عمران یه جوریه که معمولن استخدام و اینا کم میشن ولی واسه یه کار مستقل و شخصی خیلی خوبه و پول زیادی توشه، مکانیکی ها هم به هر حال الان تو خیلی شرکتا دارن پولای خوبی در میارن، کلن پول در آوردن خیلی به رشته ربطی نداره فقط خود شخص باید فکرش کار کنه

با 4000 منطقه1

واقعن ببین به چی علاقه داری، همونچوری که گفتی فعلن پول خیلی خوبی تو رشته های مدیریت ( مخصوصن مالی) و اقتصاد خوابیده ولی خب بچه های ریاضی کمتر میرن طرفش چون پیشوند مهندسی نداره. معماری هم واقعن اگه بخوایم واقع بین باشیم بازار کارش خیلی تعریفی نیست در مقایسه با مدیریت ولی خب رشته ایه که خیلیا دنبالشن. باید ببینی خودت کدوم رو دوست داری

آقا من یه مشکلی دارم میخوام بزنم شهرستان. یعنی عمران صنعتی اصفهان. عمران علم و صنعت و خواجه نصیر قبول میشم ولی میخوام از خونواده دور بشم.
صنعتی اصفهان چجوریاست؟
من با دو نفر که اونجا درس خوندن یکی عمران و یکی مکانیک صحبت کردم و گفتن دانشگاه بدیه. هر دو ورودی 82 بودن. کسی اطلاعی داره یا اونجا درس خونده؟ میگن استاداش اغده این.
خوابگاهش چجوریه؟

من دانشجوی صنعتیم، یه جورایی موافقم با صحبت اون دو نفر، استادا سختگیرن، جو دانشگاه خیلی خشک شده این چندسالی، وضعیت غذا یه چیزی تو مایه های افتضاحه
ولی وضعیت خوابگاهش خیلی خوبه، من خودم خوابگاهی نیستم ولی رفتم یه چند شبی تو خوابگاه، خیلی خوب بود به نظر من، از لحاظ علمی و تجهیزات هم دانشگاه واقعن شرایط خوبی داره
دیگه حالا انتخاب با خودته

AHRokal
06-08-2012, 21:04
صنعتی اصفهان چجوریاست؟
خوابگاهش چجوریه؟

اشتباه میکنی به نظرم! اگه علم و صنعت یا خواحه نصیر قبول میشی اشتباهه محضه پاشی بری اصفهان! برای تو که بچه تهران یا کرجی از هر نظر تهران بهتره! پا میشی میری اصفهان بعد میفتی دنبال مهمون شدن و هزار بدبختی! نکن اینکارو! تازه اگه کرج زندگی می کنی می تونی خوابگاه بگیری! موفق باشی .

alirezapir
06-08-2012, 21:10
سلام دوستان گلم...!
رتبه ی کل من تو سهیه اومده 8330

با این رتبه میتونم کامپیوتر یا IT دانشگاه گیلان قبول شم؟

تو انتخاب رشته ی سنجش اینا رو برام پیش بینی نکرده بود. یعنی قبول نمیشم؟ میشم؟ ممکنه بشم؟ احتمالش زیاده؟ کمه؟! کلا راهنماییم کنین!

آها راستی معلومه که مال کدوم شهرم از این بغل!. ولی به هر حال میگم که اهل رشتم.

ممنون

لطفا جواب بنده رو هم بدین. ممنون.

gomnam23
06-08-2012, 21:18
لطفا جواب بنده رو هم بدین. ممنون.

تو یادگار ماندگار هر چی نگاه کردم دانشگاه گیلان گویا پارسال it نگرفته ولی دانشگاه مازنداران رو قبول شدن با رتبه ای مثل شما. شما هم چون بومی به حساب میای احتمالش تقریبن زیاده که قبول شی

mahla jan
06-08-2012, 21:31
سلام .کسی اینجا درمورد بین المللی اطلاعات کامل داره؟مثلا من شنیدم بعد 2 سال بروبچ می رن دانشگاه منبع(یعنی مثلا بچه های بین ال کیش می رن تهران)درسته؟
یا می خوام بدونم از بین ال به دولتی تطبیق واحد می دن؟
یا مثلا تو مصاحبه چی می پرسن؟
سطح دانشگاه چجوره؟
استادا پروازین و مال تهران ایا؟
و...............

9884
06-08-2012, 21:32
کسی هست که دانشگاه یا موسسه غیرانتفاعی بره و بگه هرترم حدودا چقدر داره شهریه میده برای زبان؟
دانشگاه فرهنگیان ویزه داوطلب آزاد سن کمتراز24 سال میخواد.آره؟ یعنی اگه مجازشده باشیم انتخاب رشته منتفیه؟

alavi71
06-08-2012, 21:50
سلام .کسی اینجا درمورد بین المللی اطلاعات کامل داره؟مثلا من شنیدم بعد 2 سال بروبچ می رن دانشگاه منبع(یعنی مثلا بچه های بین ال کیش می رن تهران)درسته؟
یا می خوام بدونم از بین ال به دولتی تطبیق واحد می دن؟
یا مثلا تو مصاحبه چی می پرسن؟
سطح دانشگاه چجوره؟
استادا پروازین و مال تهران ایا؟
و...............

سلام واحد های بین الملل شهریه بالایی دارند...
در مورد مصاحبه هم مثلا پزشکی گفته معدل بالای 16 من با معدل 13 هم دیدم دندان میخونه
موفق باشید

pooneh s30
06-08-2012, 22:06
منم پارسال بین مدیریت دانشگاه خوب (تهران - بهشتی...)یا مهندسی دانشگاه رجایی مونده بودم خیلی سخت بود برام تصمیم بگیرم
ببین شما رشتت ریاضی بوده و به احتمال زیاد به درسای ریاضی علاقه داشتی سر کلاس مدیرت اکثرن بچه های انسانی هستند و همینطور درساشون بیشتر شبیه درسای انسانیاست (حفظی) البته اقتصاد و درسای دیگم دارن
من دوستم مدیریت قبول شد اما الان داره همه کار میکنه تا رشتشو عوض کنه میگه سر کلاسا حوصلش سر میره
پارسال من خیلی با همه مشورت کردم اینم 2 تا نظر مختلف که بهم گفتن:
-این همه ریاضی و فیزیک خوندی که اخر سر بری مدیریت؟؟پس مهندسی چی؟
-دانشگاه خوب ارزش اینو داره که ادم بره درس بخونه (یعنی دانشگاه می ارزه به رشته)
من خودم مهندسی رو انتخاب کردم البته به خاطر علاقم شما هم باید همه ی اینا رو در نظر بگیری و مخصوصن به علاقت به رشته بیشتر توجه کنی
-----------
با رتبه شما پارسال معماری شریعتی هم قبول شدن(اگه دختر یاشی)

واقعا ممنونم ازت:20:

pooneh s30
06-08-2012, 22:15
کی گفته بازار کار مدیریت عالیه؟ اگه سال اولته که نه ضایع نیست بری دانشگاه غیر انتفاعی علم وفرهنگ بهترین دانشگاه غیر انتفاعیه.

اره سال اولمه.ولی میدونی اخه مردم جامعه ی ما وقتی ازت میپرسن چی خوندی؟تا میگی مدیریت شهید بهشتی میگن افرین ولی همین که بری یه جای دیگه فکر میکنن چه خبره و چه قدر رتبه ات بد شده.بعدشم هزارتا حرف که با این رتبه ...ی رفتی غیر انتفاعی!؟!!!!!
الانم همه میگن برو مدیریت.
من عاشق معماری ام ولی از یه طرف کلاس شهید بهشتی رو دوست دارم.واقعا موندم.
از مدرک غیر انتفاعی و سطح علمیم برای ارشد یه دانشگاه خوب میترسم...!

pooneh s30
06-08-2012, 22:32
میشه بازم کمکم کنییییییییییید
لطفا هر کی میتونه نظر بده
منو از این دو راهی نجات بدین

gomnam23
06-08-2012, 23:10
میشه بازم کمکم کنییییییییییید
لطفا هر کی میتونه نظر بده
منو از این دو راهی نجات بدین

من نظرم رو چند صفحه پیش هم گفتم ولی باز جا داره یه نکته ای رو اضافه کنم، معماری از اون رشته هاس که خیلی قشنگ و شیکه ولی بعدن شاید هم واسه ادامه تحصیل سخته (ظرفیت کم تحصیلات تکمیلی) هم اینکه از نظر شغلی خیلی آنچنان بازار کار نداره، در مورد سطح دانشگاه واسه ارشد هم بگم که خیلیا هستن که حتی از پیام نور واسه ارشد دانشگاههای تاپ قبول میشن پس اصلن ملاک دانشگاه نیست واسه ارشد، خود شخص باید تلاش کنه

pooneh s30
06-08-2012, 23:18
من نظرم رو چند صفحه پیش هم گفتم ولی باز جا داره یه نکته ای رو اضافه کنم، معماری از اون رشته هاس که خیلی قشنگ و شیکه ولی بعدن شاید هم واسه ادامه تحصیل سخته (ظرفیت کم تحصیلات تکمیلی) هم اینکه از نظر شغلی خیلی آنچنان بازار کار نداره، در مورد سطح دانشگاه واسه ارشد هم بگم که خیلیا هستن که حتی از پیام نور واسه ارشد دانشگاههای تاپ قبول میشن پس اصلن ملاک دانشگاه نیست واسه ارشد، خود شخص باید تلاش کنه

ببخشید اینقدر سوال میکنم ولی خب سر همین موضوعی که گفتی موندم بین معماری یا مدیریت
شما اگه بودین کدوم را انتخاب میکردین؟
به نظرتون کدوم بهتره؟
ممنونم از جوابتون

begotten
06-08-2012, 23:45
ببخشید اینقدر سوال میکنم ولی خب سر همین موضوعی که گفتی موندم بین معماری یا مدیریت
شما اگه بودین کدوم را انتخاب میکردین؟
به نظرتون کدوم بهتره؟
ممنونم از جوابتون

به نظر من به علاقتون توجه کنین. چون اگه رشتتون رو دوست داشته باشین با اشتیاق درس مخونین و بعدا موفق میشین.

gomnam23
06-08-2012, 23:48
ببخشید اینقدر سوال میکنم ولی خب سر همین موضوعی که گفتی موندم بین معماری یا مدیریتشما اگه بودین کدوم را انتخاب میکردین؟به نظرتون کدوم بهتره؟ممنونم از جوابتوناتفاقن من پارسال تو همچین شرایطی بودم، اقتصاد و مدیریت تهران و مهندسی سایر شهرها. اما بعد از مشورت با چند نفر به این نتیجه رسیدم که مهندسی بهتره، هم شرایط رفتن به خارج هم علاقه ای که خودم به درسای مهندسی داشتم هم اینکه به هر حال می خواستم تو شهر خودم باشم، هم اینکه واسه ی منی که پسر بودم شغلی بعدن میخوام داشته باشم اگه مهندسی باشه بهتره.

amir_70
07-08-2012, 00:02
دوستان من یه سوالی دارم

اینکه به فرض حالا رفتیم گرایش سخت افزار یکی از تهرانیاش مثلا خواجه نصیر چقدر امکانش هست که بین تحصیل تغییر گرایش بدیم به نرم افزار؟

یا حداقل واسه ارشد چقدر امکانش هست برم نرم افزار ؟خیلی سخت نمیشه؟

mamad45
07-08-2012, 00:03
دوستان یک سوال فوری فوتی ...
با این سهمیه هیات علمی تا چند رتبه میشه جا به جا شد ؟
نبود کسی ؟
سهمیه بنده هم ازاده ....

mmehrzad
07-08-2012, 00:10
دوستان من یه سوالی دارم

اینکه به فرض حالا رفتیم گرایش سخت افزار یکی از تهرانیاش مثلا خواجه نصیر چقدر امکانش هست که بین تحصیل تغییر گرایش بدیم به نرم افزار؟

من دقيقا همين رو بررسي كردم
اولا بايد معدلت بالا باشه كه اين هيچي
و مثلا همين خواجه يه شرطي داره كه ميگه اگه مثلا ميخواي بري نرم افزار ، نبايد رتبه ات در سهميه از آخرين فرد نرم افزار بيشتر باشه
با تووجه به اينكه شما نرم افزار نياوردي پس اين ظاهرا غير ممكن

ضمنا قطعا افراد ديگري هم مثل شما به فكر همين كار هستند و بوده اند

و اينكه ريسك زيادي تقريبا داره

mmehrzad
07-08-2012, 00:14
صنعتی اصفهان چجوریاست؟
خوابگاهش چجوریه؟
من خواهرم ورودي 86 اونجا بود ... عمران
كلا صنعتي اصفهان خيلي سخت گير اند الكي ، خيلي اذيت ميكنند دانشجو ها رو
ولي از نظر بار علمي چيزي كم نداره صنعتي
خوابگاه رو نميدونم

SHAHAB-P30
07-08-2012, 00:23
سلام
با رتبه 8800 عمران منطقه 1 شبانه و روزانه کجاها رو میتونم بیارم

اصفهان هستم

کسی نبود؟ صفحه 20

amir_70
07-08-2012, 00:35
دوستان من یه سوالی دارم

اهان پس اینم نمیشه

عجب داستانی شده این انتخاب زشته
حالا چیکار کنیم به نظرتون؟ناجور موندم بین سخت و نرم؟

دانشگاه تهران ولی سخت یا شیراز ولی نرم؟مساله این است

mmehrzad
07-08-2012, 00:44
اهان پس اینم نمیشه

من خودم از سخت خوشم نمياد ، بهشتي و خواجه رو ميار ولي اصلا نميزنم
مميدونم ، اين ديگه تصميم خودت

kiarash_mardani
07-08-2012, 00:52
سلام دوباره... غیر انتفاعی و پیام نور هرجا که بزنی قبولی... توکل با خدا، روزانه و شبانه هم بزن شاید گرفت. کی به کیه!!! من دیدم 7000 منطقه 3 پزشکی آورد.

kiarash_mardani
07-08-2012, 00:56
سلام.. نه اینو باید بدی به کافی نتی ها، تا با نرم افزار شریف که خریدن برات انتخاب رشته کنن.... فکر کنم نرم افزارش تو اینترنت گیر بیاد. البته شاید هم نه، چون من زیاد خبر تدارم.... یه سرچ کنی ضرر نداره.
موفق باشی...

gomnam23
07-08-2012, 01:07
نبود کسی ؟
سهمیه بنده هم ازاده ....

تا جایی که من اطلاع دارم باید 75 درصد نمره ی نفر آخر پذیرفته شده تو اون رشته رو کسب کنید

isina
07-08-2012, 02:24
سلام با 5000 انسانی سهمیه 1 میشه مدیریت هارو قبول شد ؟ و کجا ممنون حتما جواب بدیننن

AHRokal
07-08-2012, 02:24
نبود کسی ؟
سهمیه بنده هم ازاده ....

خیلی تاثیر زیادی داره! از فرش می تونی باهاش برسی به عرش! البته اگر اون پدر یا مادری که عضو هیئت علمی هستند در یه شهر بزرگ مثل تهران درس بدن! یعنی میشه طرف فرزندشو بیاره توی شهر خودش!

isina
07-08-2012, 02:29
سلام با 5000 انسانی سهمیه 1 میشه مدیریت هارو قبول شد ؟ و کجا ممنون حتما جواب بدیننن

:42:.......

AHRokal
07-08-2012, 02:30
اهان پس اینم نمیشه

من یکی از دوستان دوران دبیرستانم سخت افزار بهشتی میره ! خیلی راضیه! اون که میگه سخت افزار خیلی از نرم بهتره! چون تا یه حده خیلی خوبی برنامه نویسی میخونن و بعدش هم با بحث های الکترونیک! یعنی تلفیقی از هر دو رشته!
باز شما خوب سبک سنگین کن! اگه بچه تهرانی من پیشنهاد می کنم شده بهشتی یا خواجه سخت افزار برو! به خاطر یه گرایش خودتو نفرست شهرستان! ارزش نداره!

ولی صلاح مملکت خویش خسروان دانند!

موفق باشید

ارمیتا2
07-08-2012, 07:34
دانشجوهای عزیز قبل از انتخاب رشته فایل اصلاحیه ی دفترچه انتخاب رشترو از سایت سنجش دانلود کنید.

saeed 1428
07-08-2012, 09:30
:42:.......
دوست عزیز می تونی از انتخاب رشته گزینه 2 استفاده کنی خیلی خوب و دقیق رشته ها رو پیشنهاد میده مجازی سنجش هم خوبه امیدوارم به جوابت برسی.

saeed 1428
07-08-2012, 09:41
42 هزار نفر به ظرفیت كنكور اضافه شد

معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش كشور از اضافه شدن هفت و نیم درصدی ظرفیت پذیرش كنكور 91 خبر داد و گفت: با اعلام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تعداد 42 هزار و 773 ظرفیت جدید به مجموعه ظرفیت پذیرش كنكور امسال اضافه شد.

وی درمورد تغییرات انجام گرفته به تفكیك گروه های آزمایشی اظهار داشت: بیشترین تغییر و افزایش ظرفیت با حدود 15 درصد به چندگروهی ها و با 10 درصد به گروه علوم ریاضی و فنی اختصاص دارد.

طباطبایی ادامه داد: با تغییرات صورت گرفته، تعداد 14 هزار و 525 نفر به ظرفیت پذیرش گروه علوم ریاضی، 435 نفر به گروه علوم تجربی، هفت هزار و 622 نفر به گروه علوم انسانی،‌136 نفر به گروه هنر، 25 نفر به گروه زبان های خارجی و 20 هزار و 30 نفر به چندگروهی ها اضافه شده است.

وی با بیان اینكه تمام تغییرات صورت گرفته در ظرفیت پذیرش آزمون سراسری در قالب اطلاعیه تكمیلی بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قرار گرفته است، یادآور شد: ظرفیت های جدید به همراه برخی تغییرات و اصلاحات جزیی در نحوه پذیرش دانشجو در برخی كدرشته محل ها در این اطلاعیه آمده است.

طباطبایی به داوطلبان توصیه كرد قبل از انتخاب رشته حتما مطالب مندرج در اطلاعیه تكمیلی سازمان سنجش را به دقت مطالعه كنند چرا كه تغییرات ایجاد شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته وجود ندارد.
دوستان حتما این اصلاحیه دفترچه رو از سایت بگیرید وبخونید از ما گفتن بود!!!!!!!!!!!

hamed72
07-08-2012, 09:52
دوستان خواهشا کمک بفرمایید.
دوستان با 3300 منطقه 2 برای عمران های تهران (روزانه) شانسی هست؟
ممنون میشم کمک کنید

در ضمن سهمیه هیئت علمی فقط برای دانشگاه محل تدریس استاد کاربرد داره یا نه؟

samin60
07-08-2012, 09:54
سلام
شما میدونید برای فرش روزانه تهران یا اصفهان چه رتبه ای لازمه؟؟؟با 717 کل و 504 زیرگروه1 میتونم قبول بشم؟
کسی میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟/ممنون

saeed 1428
07-08-2012, 10:01
سلام
شما میدونید برای فرش روزانه تهران یا اصفهان چه رتبه ای لازمه؟؟؟با 717 کل و 504 زیرگروه1 میتونم قبول بشم؟
کسی میدونه؟؟؟؟؟؟؟؟/ممنون
شماکه رتبت خیلی خوبه چرا به رشته های دیگه فکر نمی کنی؟

samin60
07-08-2012, 10:08
2 تا رشته دوست دارم یکی فرش هست و یکی طراحی لباس که بازار کارش برام مهمه خیلی و تو هر ذو موتونم کار کنم .اما نمیدونم کذومو برم بهتره ؟؟؟؟؟؟/ طراحی لباس ازمون عملی داره .

samin60
07-08-2012, 10:11
انتخاب رشته سنجش که روزانه تهران و اصفهانو برام نمیزد :(

saeed 1428
07-08-2012, 10:13
2 تا رشته دوست دارم یکی فرش هست و یکی طراحی لباس که بازار کارش برام مهمه خیلی و تو هر ذو موتونم کار کنم .اما نمیدونم کذومو برم بهتره ؟؟؟؟؟؟/ طراحی لباس ازمون عملی داره .
این جدول قبولی های سال 90 دانشگاه کاشانه :

کارشناسی فرش

ردیف
سهمیه منطقه
پایین ترین رتبه
بالاترین رتبه

1
یک
444
1505

2
دو
415
1599

3
سه
158
219

bina22
07-08-2012, 10:18
14 هزار و 525 نفر به ظرفیت پذیرش گروه علوم ریاضی
واقعا؟؟؟؟ اینو کجا گفتن؟ من دفترچرو گرفتم ولی ندیدم..

samin60
07-08-2012, 10:19
ممنون یه عالمه
تهران و اصفهانو ندارین ؟؟؟خیلی خوب میشه اگه اونم داشته باشین :46::46:

saeed 1428
07-08-2012, 10:23
واقعا؟؟؟؟ اینو کجا گفتن؟ من دفترچرو گرفتم ولی ندیدم..
من عین خبر رو کپی کردم ولی یه سری رشته جدید داره چند تا دانشگاه تغییر ظرفیت دان و رشته های تربیت معلم هم اضافه شده.

saeed 1428
07-08-2012, 10:24
ممنون یه عالمه
تهران و اصفهانو ندارین ؟؟؟خیلی خوب میشه اگه اونم داشته باشین :46::46:
نه اینم خود سایت دانشگاه کاشان زده بود یاد ماندگار کانون رو نگاه کردی اونجا اطلاعات این رشته ها رو نداشت؟

ارمیتا2
07-08-2012, 10:26
انتخاب رشته سنجش که روزانه تهران و اصفهانو برام نمیزد :(

سنجش با احتیاط عمل می کنه.ولی می تونید از گزینه 2 و اموزش و پرورش منطقتون کمک بگیرید.

ارمیتا2
07-08-2012, 10:28
به نظرمن انتخاب رشته مجازی اموزش و پرورش از همشون بهتره.

samin60
07-08-2012, 10:30
رتبه هایی که یادگار ماندگار زده مال ازمون کانونه یا سراسری؟؟؟

samin60
07-08-2012, 10:33
گزینه 2 رشته هنر نداره !!!!!!!

saeed 1428
07-08-2012, 10:36
اونم کاشانو زده بود-تهران و اصفهانو پیدا نکردم .:((
با توجه به این که علاقه داری این رشته ها رو بزن یا قبول می شی یا نه که اولویت های بعدی رو حتما قبول میشی

hamed72
07-08-2012, 10:38
ممنون میشم مشکل بنده رو هم حل کنید دوستان!

ممنون میشم کمک کنید

AHRokal
07-08-2012, 10:43
ممنون میشم کمک کنید

نه شانسی نیست! ولی این به این معنی نیست که شما انتخاب نکنید عمرانهای شهر تهران رو! همه رو انتخاب کن!
سهمیه هیئت علمی هم فقط برای شهر محل تدریس عضو هیئت علمی کاربرد داره! یعنی اگر فرضا کسی یکی از والدینش مثلا استاد دانشگاه شیراز هست فرزندشو میتونه بیاره توی دانشگاهی توی شهر شیراز!

mmehrzad
07-08-2012, 10:53
منظورتون همونی که میرن تو مدارس انجام میدن ؟
تو سایت آموزش پرورش که نبود
هزینه اش چقدر ؟

saeed 1428
07-08-2012, 11:02
هزینه اش چقدر ؟
یک سری از مدارس پایگاه انتخاب رشته دارن که هزینش هم حدود 17 تو منه

ارمیتا2
07-08-2012, 11:06
هزینه اش چقدر ؟

تو مدارس نیست.اموزش و پرورش خودش انجام میده حضوریه.12000 تومان انتخاب رشته و مشاوره گروهی توسط استاد دانشگاهبرگزار میشه.از8صبح تا6 بعد از ظهر-هر رشته که بخواهید با دانشگاه مورد نظرتون میاره و درصد قبولی رو با توجه به رتبه میگه.

samin60
07-08-2012, 11:11
با توجه به این که علاقه داری این رشته ها رو بزن یا قبول می شی یا نه که اولویت های بعدی رو حتما قبول میشی
ممنون .میخاستم مطمئن باشم که قبول میشم .اما مثل اینکه کسی نمیدونه .بازم ممنون یه عالمه.

alirezapir
07-08-2012, 11:25

سلام. این چجوریه؟ باید به سایت خاصی بریم برای انتخاب رشته یا باید بریم آموزش و پرورش؟

alirezapir
07-08-2012, 11:28
آها گرفتم! پست بالایی رو نخونده بودم! ببخشید!

h0p3
07-08-2012, 12:10
رتبه هایی که یادگار ماندگار زده مال ازمون کانونه یا سراسری؟؟؟

رتبه در منطقه هست دیگه....ماله کنکور!! :دی

omid_egh
07-08-2012, 12:14
سلام من یه سوال داشتم تو انتخاب رشته دانشگاه سراسری سازمان سنجش میاد اول انتخاب اول همه اشخاصو نگاه میکنه بعد انتخاب دوم و همین طور به ترتیب یا میاد اول اونی که نمره و رتبه بیشتری داره تمام 100 انتخابشو نگاه میکنه بعد میره نفره بعدی ؟ انتخاب رشته من الان لنگ جوابه همین سواله

ممنون

Arash_K7
07-08-2012, 12:33
سلام خسته نباشید!
دوستان شما باشید بین مهندسی معدن شاهرود ، مهندسی شیمی گرگان ، مهندسی مکانیک بیرجند کدوم رو انتخاب می کنین؟جای دیگه ای بهتر نمیشه با رتبه 9000 منطقه 1 قبول شد؟

saeed 1428
07-08-2012, 12:35
سلام من یه سوال داشتم تو انتخاب رشته دانشگاه سراسری سازمان سنجش میاد اول انتخاب اول همه اشخاصو نگاه میکنه بعد انتخاب دوم و همین طور به ترتیب یا میاد اول اونی که نمره و رتبه بیشتری داره تمام 100 انتخابشو نگاه میکنه بعد میره نفره بعدی ؟ انتخاب رشته من الان لنگ جوابه همین سواله

ممنون
همون روش دومی رو که گفتی انجام میده

SHAHAB-P30
07-08-2012, 12:37

ممنون

این سوال منم هست

bina22
07-08-2012, 12:43
این سوال منم هست

از اولویته اولتون شروع میکنه میره پایین هر کدومو قبول شید میگه

rz21
07-08-2012, 12:43
سلام.توی انتخاب رشته مجازی سنجش دانشگاه فرهنگیان رو نمیزنن دیگه؟(در کل رشته های نیمه متمرکز رو برات نمیزنه؟)این درسته؟

eblisandenzo
07-08-2012, 12:46
سلام دوستان کسی خبر نداره که اسامی دانشگاه امام صادق کی میاد ؟

dooni
07-08-2012, 13:24
سلام
کسی اینجا هست که مهندسی کشاورزی خونده باشه؟ اینده شغلیش چطوره؟
واسه یکی از دوستام میخوام

faezeh6
07-08-2012, 13:53
این اطلاعیه که میگید تو سایت سنجشه پس چرا من پیداش نمیکنم ؟:44:

saeed 1428
07-08-2012, 13:58
این اطلاعیه که میگید تو سایت سنجشه پس چرا من پیداش نمیکنم ؟:44:

اینم لینکش:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camry
07-08-2012, 14:10
دوستان رشته فیزیک-هسته ای چطوره ؟ کلا رشته فیزیک خوبه
در ضمن من بیشتر علاقه به ادامه تحصیل تا دکترا + درس دادن دارم تا مهندس شدن !!!

faezeh6
07-08-2012, 14:11
مرسی :46: خودم اصا ندیدم اینو :31:

M E S S I_2
07-08-2012, 14:16
پسر داییم تو کنکور ۱۰۰تا مونده به آخر شده بعد داییم شیرینی پخش کرده به داییم میگم چرا خوشحالی حالا؟ گف آخه فک نمیکردم ۱۰۰نفر از این خنگ تر باشن من ... داییم پسر داییم :@
:16::31:

---------------------

دختران کنکوری چه رشته‌هایی را نمی‌توانند انتخاب کنند + جدول

خبرگزاری فارس: در این روزهای پر تب و تاب انتخاب رشته، برخی رشته‌ها صرفاً مردانه است که این رشته‌ها در این خبر معرفی شده‌اند.

نام دانشگاه‌ها و رشته هایی که دختران از آن حذف شدند در جدول زیر آورده شده است:

نام دانشگاه
رشته

دانشگاه اراک
زبان و ادبیات انگلیسی. علوم تربیتی گرایش تکنولوژی آموزشی. علوم کامپیوتر. مهندسی شیمی. مهندسی صنایع. مهندسی عمران. مهندسی مکانیک. مهندسی کشاورزی گرایش مکانیک ماشینها. مهندسی مواد گرایش متالوژی صنعتی. شیمی محض.

دانشگاه ارومیه
مهندسی معدن. مهندسی کشاورزی گرایش مکانیک ماشینه‌ا

دانشگاه اصفهان
علوم سیاسی. حسابداری. مدیریت بازرگانی. مدیریت دولتی. مدیریت صنعتی. مهندسی برق گرایش قدرت. مهندسی عمران. مهندسی مکانیک. مهندسی راه آهن. مترجمی زبان انگلیسی

دانشگاه ایلام
مهندسی کشاورزی گرایش مکانیک ماشینها

دانشگاه لرستان
تاریخ. ژئومورفولوژی. حسابداری. آب و هوا شناسی. مهندسی برق. مهندسی عمران. مهندسی کشاورزی گرایش آب. مهندسی معدن. دامپزشکی. کاردانی دامپزشکی. مهندسی کشاورزی در 5 گرایش. مهندسی منابع طبیعی در 2 گرایش. زمین شناسی.

دانشگاه محقق اردبیلی
باستانشناسی. راهنمایی و مشاوره. روانشناسی عمومی. جغرافیا و برنامه ریزی شهری. جغرافیا و برنامه ریزی روستایی. ژئومورفولوژی. جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری. مدیریت بازرگانی. مدیریت جهانگردی. آمار و کاربردها. ریاضیات و کاربردها. فیزیک نظری. فیزیک هسته ای. مهندسی برق قدرت. مهندسی عمران. مهندسی کامپیوتر. مهندسی مکانیک. مهندسی کشاورزی دو گرایش مکانیک ماشینها، مکانیزاسیون کشاورزی و آب. کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی. کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری.زیست شناسی عمومی و علوم گیاهی.

دانشگاه بوعلی سینا همدان
مهندسی کشاورزی علوم دامی. زمین شناسی. مهندسی کشاورزی گرایش مکانیک ماشینها. باستان شناسی.

دانشگاه بیرجند
مهندسی برق گرایش قدرت. مهندسی معدن. کاردانی تکنولوژی آبیاری. کاردان فنی برق. کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی.

دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین
حقوق . زبان و ادبیات فارسی. علوم سیاسی. مدیریت صنعتی. مرمت و احیای بناهای تاریخی. مهندسی برق گرایش کنترل. مهندسی شهرسازی. مهندسی معدن. مهندسی معماری. مهندسی مکانیک. مهندسی مواد گرایش متالوژی صنعتی. زمین شناسی. مترجمی زبان انگلیسی. آموزش زبان انگلیسی.

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران
مهندسی برق گرایش الکترونیک. مهندسی برق گرایش قدرت. مهندسی عمران گرایش نقشه برداری. مهندسی مکانیک گرایش تاسیسات حرارتی و برودتی. مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید. مهندسی مکانیک گرایش مکانیک در حرارت و سیالات. مهندسی مکانیک گرایش مکانیک در طراحی جامدات. مهندسی مواد گرایش متالوژی صنعتی. مهندسی منابع طبیعی گرایش مهندسی چوب و کاغذ.

دانشگاه تهران
مهندسی معدن. مهندسی منابع طبیعی گرایش جنگلداری.

دانشگاه خلیج فارس بوشهر
مهندسی دریا گرایش کشتی سازی. مهندسی صنایع. مهندسی عمران. مهندسی مکانیک.

دانشگاه خوارزمی تهران
مهندسی عمران.

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
مخابرات و الکترونیک دریایی

دانشگاه رازی کرمانشاه
مهندسی صنایع . مهندسی کشاورزی گرایش مکانیک ماشین‌ها.

دانشگاه سمنان
مهندسی منابع طبیعی گرایش مرتع و آبخیزداری

دانشگاه سیستان و بلوچستان
صنایع دستی. کارشناسی فرش. مرمت و احیای بناهای تاریخی. مهندسی معدن. مهندسی مواد گرایش متالوژی صنعتی.

دانشگاه شهید باهنر کرمان
مهندسی معدن. مهندسی کشاورزی گرایش مکانیک ماشینها. زمین شناسی.

دانشگاه صنعت نفت
رشته های حسابداری . مدیریت بازرگانی. مدیریت صنعتی. مهندسی ایمنی. مهندسی برق. مهندسی شیمی. مهندسی مکانیک. مهندسی نفت

دانشگاه گلستان
زمین شناسی. ژئومورفولوژی. آمار و کاربردها. فیزیک. مهندسی برق گرایش کنترل.

دانشگاه صنعتی اصفهان
مهندسی معدن. مهندسی کشاورزی گرایش مکانیک ماشینها.مهندسی کشاورزی گرایش آب. مهندسی کشاورزی علوم دامی. مهندسی منابع طبیعی گرایش مرتع و آبخیزداری.

دانشگاه صنعتی جندی شاپوردزفول
مرمت و احیای بناهای تاریخی . مهندسی عمران. مهندسی مکانیک.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر
مهندسی دریا گرایش کشتی سازی. مهندسی معدن.

مازندران
بازرسی گوشت.

دانشگاه صنعتی سهند تبریز
مهندسی معدن. مهندسی مواد گرایش های متالوژی استخراجی و متالوژی صنعتی

دانشگاه هنر اسلامی تبریز
کاردانی علمی کاربردی فرش دستباف

دانشگاه هرمزگان
مهندسی کشاورزی گرایش آب و زراعت و اصلاح نباتات.

دانشگاه ملایر
مهندسی مکانیک. مهندسی کشاورزی علوم دامی. مهندسی منابع طبیعی مرتع و آبخیزداری.

دانشگاه صنعتی قم
مهندسی برق. مهندسی پلیمر. مهندسی صنایع. مهندسی عمران. مهندسی کامپیوتر. مهندسی مکانیک. فیزیک مهندسی.

دانشگاه علامه طباطبایی
راهنمایی و مشاوره. علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری اجتماعی . مددکاری اجتماعی. حسابداری. مدیریت صنعتی . مدیریت هتلداری.

دانشگاه یاسوج
شیمی کاربردی. مهندسی پلیمر. کاردان فنی عمران. کاردان فنی مکانیک

دانشگاه صنعتی بیرجند
مهندسی عمران. مهندسی معدن.

دانشگاه یزد
مهندسی عمران. مهندسی مکانیک. مهندسی مواد گرایش متالوژی صنعتی.

دانشگاه علم و صنعت ایران
مهندسی خط و سازه های ریلی. مهندسی ماشین های ریلی

دانشگاه قم
علوم اقتصادی گرایش اقتصاد بازرگانی. مهندسی صنایع. مهندسی عمران. مهندسی مکانیک.

دانشگاه کاشان
مهندسی معدن

eblisandenzo
07-08-2012, 14:22

دوست عزیز من اصلا پیشنهاد میکنم که سمت این رشته نری !
البته اگه وضع مالی خوبی دارین و تا 26 7 سالگی میتونی از پدرت خرجتو بگیری باشه ! اما رو زمینه های شغلی این رشته زیاد حساب باز نکن !
البته این خوبه که میخواین تا دکترا بخونین و ایشالله هم موفق میشین ! اما انشگاه محیط و جوش خیلی فرق داره ! تفکر الانمتون با 2 سال دیگه که از درس بگذره خیلی تفاوت داره ! وضعیت خیلی عوض میشه !
زیاد سمت رشته های پایه نرو !

M E S S I_2
07-08-2012, 14:25

معرفی رشته فیزیک

گرایش‌های مقطع لیسانس

رشته فیزیک در دوره کارشناسی دارای 5 گرایش اتمی مولکولی ، هسته‌ای ، حالت جامد ، هواشناسی و نجوم است (البته فیزیک دارای گرایش دبیری نیز هست که ما در اینجا به بررسی آن نمی‌پردازیم چرا که گرایش دبیری به عنوان یک گرایش تخصصی در علم فیزیک مطرح نمی‌باشد) که تعداد واحدهای تخصصی هر یک از این گرایش‌ها در دوره کارشناسی بسیار محدود است و به همین دلیل گرایش‌های فوق در این دوره تفاوت محسوسی با یکدیگر ندارند.

برای اطلاع هرچه بیشتر به معرفی اجمالی هر یک از گرایشهای این دوره می‌پردازیم:

گرایش اتمی - مولکولی

فیزیک اتمی- مولکولی که مربوط به فیزیک جدید است از زمانی متولد شد که دانشمندان متوجه شدند کوچکترین جزء در طبیعت اتم نیست بلکه اتم از اجزای کوچکتری به نام الکترون‌ها و هسته تشکیل شده است. یعنی اتم از هسته‌ای تشکیل شده است که الکترون ‌هایی در اطراف آن می‌گردند.

دکتر منیژه رهبر استاد فیزیک دانشگاه تهران در ادامه سخنان خویش می‌گوید: «در این میان فیزیک اتمی به بررسی نقل و انتقال‌های الکترون‌های اطراف هسته می‌پردازد و خواص آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد. یعنی ما در فیزیک اتمی کاری به این نداریم که هسته از چه تشکیل شده است بلکه هسته برایمان مرکزی با بار مثبت است و بیشتر توجه ما جلب الکترون‌های اطراف هسته می‌شود».

دکتر هوشنگ روحانی‌زاده استاد فیزیک دانشگاه تهران نیز در معرفی فیزیک اتمی می‌گوید: «اگر ما بپذیریم که در کل، علم فیزیک به دو بخش دنیای بزرگ و دنیای کوچک تقسیم می‌شود. دنیای بزرگ فیزیک ، مربوط به دنیای روزمره است و در آن حرکت اتومبیل‌ها، موشک، ماهواره و در کل تمام حرکاتی که می‌بینیم مورد بررسی قرار می‌گیرد، فیزیک اتمی به دنیای بی‌نهایت کوچک‌ها برمی‌گردد چرا که ما در فیزیک‌اتمی به بررسی ساختار ذره‌ای به نام اتم می‌پردازیم و این که اتم چگونه تشکیل شده و چه ویژگی‌هایی دارد؟»

گرایش فیزیک هسته‌ای

دکتر رهبر در معرفی فیزیک هسته‌ای می‌گوید: «در فیزیک هسته‌ای، خود هسته، مورد مطالعه قرار می‌گیرد یعنی متخصصان و دانشمندان بررسی می‌کنند که هسته از چه تشکیل شده و چه نیروهایی بین اجزای هسته حکمفرما است و در نتیجه واکنش‌های انجام شده،‌ چقدر انرژی آزاد می‌گردد؟»

دکتر دویلو نیز در معرفی این گرایش می‌گوید: « انرژی هسته‌ای و رادیوایزوتوپ ‌ها مسائلی هستندکه در فیزیک هسته‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد».

فیزیک حالت جامد

گرایش حالت جامد مربوط به سیستم‌های بس ذره‌ای مخصوصا جامدات است.

سامان مقیمی عراقی در ادامه می‌گوید: «ابتدایی‌ترین کار در این گرایش بررسی بلورهای جامدات و خواص اپتیک ی ، مکانیک ی، الکتریکی و صوتی امواج ی است که در آن منتشر می‌شود که این بررسی منجر به پدیده‌های مختلفی مثل ابر رسانایی، نیم رسانایی و یا پخش و انتقال گرما می‌گردد.»

دکتر پروین نیز می‌گوید: «مطالعه دانش مربوط به کریستال‌ها و ویژگی‌های فیزیکی آنها به گرایش حالت جامد بر می‌گردد.»

گرایش هواشناسی

دو گرایش نجوم هواشناسی بسیار محدودتر از سه گرایش اتمی - مولکولی، هسته‌ای و حالت جامد ارائه می‌شود. برای مثال در سال تحصیل 79-78 گرایش هواشناسی تنها در دانشگاه هرمزگان ارائه شده و گرایش نجوم اصلا ارائه نشده است.

اما در معرفی این گرایش سامان مقیمی عراقی می‌گوید:

«گرایش هواشناسی ، اطلاعات پایه‌ای و متنوعی درباره انواع پدیده‌های جوی و برخورد علمی با آنها ارائه می‌دهد و همچنین با مطالعه دینامیک وضعیت هوا می‌توان بررسی کرد که شرایط هوا چگونه تغییر کرده و چه پارامترهایی برای ایجاد این تغییر لازم است؟»

گرایش نجوم

سه بخش اصلی این گرایش را نجوم رصدی، اخترشناسی و کیهان‌شناسی تشکیل می‌دهد.

سامان مقیمی عراقی در ادامه می‌گوید: «در بخش نجوم که جنبه مشاهداتی دارد، پدیده‌های مختلف نجومی را رصد و ثبت کرده و سپس از آنها عکس گرفته و طیف آنها را می‌سنجد.

در اخترشناسی جنبه نظری دارد وضعیت ستارگان مورد مطالعه قرار می‌گیرد یعنی بررسی می‌شود که هر ستاره در چه مرحله‌ای قرار دارد و چه اتفاقاتی برایش رخ می‌دهد؟

بخش کیهان‌شناسی با این که زیاد جنبه نجومی ندارد اما به هرحال پیشرفتش را مدیون علم نجوم است. به این معنی که مدل‌های مختلف کیهان‌شناسی باید با داده‌های رصدی مطابقت کند.» گفتنی است که این کیهان‌شناسی به صورت کلاسیک به چگونگی ایجاد جهان و تشکیل ساختارهای کهکشانی مانند خوشه‌ها و ابر خوشه‌ها می‌پردازد.

camry
07-08-2012, 15:46
خوب از بین این رشته ها کدومو پیشنهاد میدین :

فیزیک

شیمی کاربردی

کاردانی فنی عمران

مهندسی صنایع

مهندسی کشاورزی

مهندسی معدن

علوم اقتصادی

مدیریت بازرگانی

علوم کامپیوتر

در کل به نظرتون رشته مکانیک دانشگاه آزاد شیراز برم یا اینکه یکی از رشته های بالا رو توی دانشگاه دولتی معمولی بخونم ؟؟

camry
07-08-2012, 15:50
دوست عزیز من اصلا پیشنهاد میکنم که سمت این رشته نری !
البته اگه وضع مالی خوبی دارین و تا 26 7 سالگی میتونی از پدرت خرجتو بگیری باشه ! اما رو زمینه های شغلی این رشته زیاد حساب باز نکن !
البته این خوبه که میخواین تا دکترا بخونین و ایشالله هم موفق میشین ! اما انشگاه محیط و جوش خیلی فرق داره ! تفکر الانمتون با 2 سال دیگه که از درس بگذره خیلی تفاوت داره ! وضعیت خیلی عوض میشه !
زیاد سمت رشته های پایه نرو !

مگه هزینش چقدره ؟ از پزشکی هم بیشتره ؟ غیر از مسئله پول ارزش داره تا دکترا خوند ؟

gomnam23
07-08-2012, 16:23

فیزیک

شیمی کاربردی

کاردانی فنی عمران

مهندسی صنایع

مهندسی کشاورزی

مهندسی معدن

علوم اقتصادی

مدیریت بازرگانی

علوم کامپیوتر

در کل به نظرتون رشته مکانیک دانشگاه آزاد شیراز برم یا اینکه یکی از رشته های بالا رو توی دانشگاه دولتی معمولی بخونم ؟؟

مگه هزینش چقدره ؟ از پزشکی هم بیشتره ؟ غیر از مسئله پول ارزش داره تا دکترا خوند ؟

این که ایشون گفتن تا 27-8 سالگی خرجتون رو از پدرتون بگیرید به این معنی نبود که رشته پر خرجه، چون عملن رشته ی پول درآری نیست گفتن، کلن هم رشته ایه که توصیه نمیشه، دردسرای ممنوع الخروجی و مسائل امنیتی هم داره.

بین اون رشته ها من اگه باشم صد در صد صنایع رو انتخاب می کنم چون هم کلاس کاری بالایی داره و هم اینکه رشته ی پول در آر و پر کاریه

camry
07-08-2012, 16:54
خوب به ترتیب کدوم خوبه ؟

شاید مهندسی صنایع نشد

در کل من 18000 شدم بهترین رشته با حداقل دانشگاه چیه ؟

مثلا برق قدرت زابل

eblisandenzo
07-08-2012, 21:02

دوست عزیز اصلا صحبت هزینه هاش نیست ! البته هزینه های آزادش یه خورده زیاده ! اون هم به خاطر هزینه آزمایشگاهاست !
منظور من این بود که این رشته عملا پول درار نیست ! و اینکه فکرت رو بزار از الان تا لیسانستو بگیری و دکتری و اینا رو فعلا بیخیال باش !

فیزیک

شیمی کاربردی

کاردانی فنی عمران

مهندسی صنایع

مهندسی کشاورزی

مهندسی معدن

علوم اقتصادی

مدیریت بازرگانی

علوم کامپیوتر

ببین من خودم نظرم روی اینه که مکانیک بری ! مخصوصا گرایش جامدات یا ساخت !
دانشگاه آزاد شیراز هم خیلی دانشگاه خوبیه ! من خودمم مکانیک میخونم آزاد تهران میخونم ! اون سالی که من کنکور دادم مهندسی نرم افزار رشت قبول شدم ! اما چون تهران خیلی قوی تر هستش تهران رو انتخاب کردم با این که آزاد بود و هزینه هاش یه خورده بیشتر در میاد !
ببین من اگه جای شما بودم هیچوقت سمت (( شیمی کاربردی و علوم اقتصاد و علوم کامپیوتر و مدیریت بازرگانی )) نمرفتم ! اینها رشته هایی هستن که شما نمیتونی با لیسانسش هیچ کاری کنی !
مهندسی کشاورزی هم بستگی به خودتون داره که چقدر بتونین کارهای تحقیقاتی انجام بدین !
مهندسی صنایع رشته فوق العاده ای هستش و بسیار پرکاربرد و با بازار کار بسیار عالی !
مهندسی معدن زیاد تو ایران تعریفی نداره و با رتبه های نه چندان قوی میتونین امیرکبیر قبول شین ! کارش رو هم معمولا با پارتی میتونین جور کنین ! چون صنعت معدن یه بخش دولتی هستش! البته بخش خصوصی هم واد این حوزه شده اما نه چندان قوی !

ali_1372
07-08-2012, 21:09
سلام .... من بعد از یه سری تحقیقات به نتایج زیر رسیدم ( 860 ریاضی منطقه 2)
1-نفت امیر کبیر
2- مهندسی شیمی امیر کبیر
3- مهندسی شیمی شریف ( خیلی خیلی خوش بینانه )
4- عمران علم و صنعت
5-برق- قدرت شهید بهشتی
6- مهندسی مواد شریف
6- مکانیک صنعتی اصفهان

من خودم بین نفت و شیمی موندم .... لطفا یکی راهنمایی کنه کدومشون بهتر تره ؟؟؟ ( هم از لحاظ کار و درآمد)

eblisandenzo
07-08-2012, 21:15
1-نفت امیر کبیر
2- مهندسی شیمی امیر کبیر
4- عمران علم و صنعت
5-برق- قدرت شهید بهشتی
6- مهندسی مواد شریف
6- مکانیک صنعتی اصفهان

من خودم بین نفت و شیمی موندم .... لطفا یکی راهنمایی کنه کدومشون بهتر تره ؟؟؟ ( هم از لحاظ کار و درآمد)

موفق و موید باشین ! یه سوال !
چرا سمت رشته های دولتی مثل نفت و مهندسی شیمی میرید ؟
چرا بیشتر وارد رشته هایی نمیشین که خودتون میتونید آقای خودتون باشید و کار آفرینی کنید ! مثل مکانیک و عمران !
در ضمن پیشنهاد میکنم مواد رو فقط بر صرف اینکه دانشجوی شریف میشید نخونید ! بیشتر راجع به این رشته تحقیق کنید !

استقلال قهرمان
07-08-2012, 21:18
سلام. من رتبم شد 6025 منطقه 1
الان میخوام برم عمران ولی اکثرا میگن بازار کار نداره بدرد خورم نیس. در مورد رشته مکانیک و صنایع و معماری و برق هم میخواستم بدونم کدوم خوبه؟؟ ( از نظر درامد و بازار کار)
یه سوال دیگه:
الان من 100 تا انتخاب رشته میکنم بعد انتخاب نهم قبول میشم انتخاب یازدهمم قبول میشم اون وقت حتما باید برم همون انتخاب نهم؟؟ یعنی نمیشه یازدهمی برم؟؟؟

eblisandenzo
07-08-2012, 21:23
سلام. من رتبم شد 6025 منطقه 1
الان میخوام برم عمران ولی اکثرا میگن بازار کار نداره بدرد خورم نیس. در مورد رشته مکانیک و صنایع و معماری و برق هم میخواستم بدونم کدوم خوبه؟؟ ( از نظر درامد و بازار کار)
یه سوال دیگه:
الان من 100 تا انتخاب رشته میکنم بعد انتخام نهم قبو میشم انتخاب یازدهمم قبول میشم اون وقت حتما باید برم همون انتخاب نهم؟؟ یعنی نمیشه یازدهمی برم؟؟؟

ببینید رشته عمران رشته ای هستش که بیشتر بستگی به این داره که تا کجا بخواین ادامه بدین ! اگه هدفت اینه که ارشد بخونی خوب رشته خوبی هستش و بازار کار عالی هم داره ! خودتون هم میتونین تو نظام مهندسی شرکت کنین و ...!
اما اگه فقط میخوای لیسانس بگیری زیاد ارزشی نداره ! مگه این که دانشگاه خیلی تاپ درس بخونی ! سمت کاردانیش هم نرو !
مکانیک هم رشته خوبی هستش و در عین حال سخت (( البته همه رشته ها سخت هسستن)) ! توی مکاینیک شما بیشتر میتونی فعالیت کاری داشته باشی که بیشتر برمیگرده به جنم و عرضه خودت ! وگرنه رشتای نیست که ازش پول در نیاد !
صنایع هم رشته ای هستش که بازار کار وسیعی تو همه زمینه های صنعتی و اداری و حتی نظامی داره !
من راجع به معماری اطلاعاتم زیاد نیست ! برق رشته خیلی سختیه ! به نظر من کار هر کسی نیست یه مهندس برق تمام عیار بشه ! از بین گرایشهاش هم اول الکترونیک بعدش قدرت ! سمت مخابرات نرو چون زیاد کاربردی نیست !

fouad-pes
07-08-2012, 22:17
سلام.
دوستان توی انتخاب رشته مجازی، بهترین رشته ای که برام زده، علوم اقتصادی/نظری دانشگاه تهران هست. چه جور رشته ایه؟ میشه یکم توضیح بدین؟
خودتون بودید، هوشبری آزاد تهران رو انتخاب میکردین یا علوم اقتصادی دانشگاه تهران یا مهندسی شیمی آزاد اصفهان (شهرضا)؟

ali_1372
07-08-2012, 23:54
موفق و موید باشین ! یه سوال !
چرا سمت رشته های دولتی مثل نفت و مهندسی شیمی میرید ؟
چرا بیشتر وارد رشته هایی نمیشین که خودتون میتونید آقای خودتون باشید و کار آفرینی کنید ! مثل مکانیک و عمران !
در ضمن پیشنهاد میکنم مواد رو فقط بر صرف اینکه دانشجوی شریف میشید نخونید ! بیشتر راجع به این رشته تحقیق کنید !

اول تبریک بابت مدالا ...

من خودم به شیمی و بالطبع اون به رشته های شیمی علاقه مندم .... در ضمن با این رتبه عمران و مکانیک هیچ کدوم از دانشگاه های تاپ تهران قبول نمیشم

حالا به نظرتون مهندسی نفت بهتره یا شیمی؟؟ ( از نظر کار و درآمد)

AHRokal
08-08-2012, 02:28
اول تبریک بابت مدالا ...

من خودم به شیمی و بالطبع اون به رشته های شیمی علاقه مندم .... در ضمن با این رتبه عمران و مکانیک هیچ کدوم از دانشگاه های تاپ تهران قبول نمیشم

این دو رشته شباهت های زیادی به هم دارند! خیلی از درسهاشون مشترکه... نفت یه بحث های حفاری و استخراج داره که شیمی نداره ! کارهای مهندسی شیمی و نفت شبیه هم هست! ولی خب با توجه به اینکه کشور ما صنعت نفت داره برای بچه هایی که نفت می خونن کار هست! مخصوصا از دانشگاههای تاپ اگر فارغ التحصیل بشید که شما با این رتبه تون می تونید اونجاها قبول شید! از نظر ادامه تحصیل مهندسی شیمی توی مقاطع تحصیلات تکمیلی خیلی از نفت جلوتره! هر چند که بچه های نفت هم میتونن با توجه به شباهت درسهاشون به میم شیمی ارشد میم شیمی شرکت کنند!
در کل اگر قصدت ادامه تحصیل تا مقاطع بالا هست پیشنهاد من میم شیمیه ولی اگه هدفت کار بعد از دوره کارشناسیه من نفت رو پیشنهاد میدم!
باز هم میگم :به نظر من تفاوت اونچنان نیست! هر کدوم رو بزنی بعدا حسرت نخواهی خورد که چرا اون یکی رو نزدم!
البته من رشته ام نفت و شیمی نیست! ولی چیزی که اطلاع داشتم رو در اختیارت گذاشتم! حتما این چند روز با بچه های که میم شیمی و نفت خوندن یا دارن می خونن صحبت و مشورت کن!
موفق باشید

استقلال قهرمان
08-08-2012, 02:33
سلام
می خواستم ببینم واسه انتخاب رشته همین انتخاب رشته مجازی سنجش با گزینه 2 کفایت میکنه یا حتما برم پیش مشاور؟؟
اگه میشه نظرتونو بگید

eblisandenzo
08-08-2012, 02:40
اول تبریک بابت مدالا ...

ببین مهندسی نفت یه رشته کاملا دولتی هستش ! با توجه به اینکه دانشگاه صنعت نفت وجود داره اکثر بچه های شرکت نفت از این دانشگاه استخدام میشن ( 70%) !
راه دوم ورود به شرکت نفت پاتی هستش !
راه سوم تحصیل در دانشگاه تاپ و کسب معدل بالا !
اگه واقعا میخوای حرفه ای وارد این رشته بشی به نظر من گرایش بهره برداری رو برو ! چون واحد های مشترک زیادی با پلیمر داره و میتونی تو ارشد بری تو اون شاخه !

مهندسی شیمی هم خوبه ! تو این رشته باید ریاضیاتت فوق العاده باشه ! و اینکه زبانت هم باید در حد عالی باشه چون اکثر رفرنس های این رشته اینگلیسی هستش ! پس این 2 تا نکته مهم !
ضمن اینکه به مکانیک سیالات خیلی شبیه هستش و تو ارشد میتونی سیالات بخونی !
البته مهندسی شیمی نسبت به نفت کمتر دولتی هستش و بخش خصوصی و پیمانی هم وارد این حوزه شدند !

amir_70
08-08-2012, 09:32
سلام

دوستان کسی هم باشه ما رو راهنمایی کنه ممنون میشم

ناجور بین سخت افزار و نرم افزار موندم

علاقم شدیدا به نرم افزاره(ضمن این که دانشچوی انصرافی مهندسی شیمی هستم و تقریبا مسایل دانشگاهی رو بلدم)

دوستان که گفتید که فکر تغییر گرایش در مقطع کارشناسی نباشم حالا سوالم اینه که مهندسی سخت افزار اگه بخونم چقدر ممکنه و چقدر سخت میشه اگه بخوام واسه ارشد برم گرایش نرم افزار یا هوش مصنوعی؟(سربازی هم معافم و از اون لحاظ مشکلی نیست و وقت دارم)

saeed 1428
08-08-2012, 11:04
دوستان اگه شما جای من بودید کدوم یک از شهرهای اطراف تهران رو برای تحصیل انتخاب می کردید؟(قم.سمنان زنجان.قزوین.کاشان و....) همه این دانشگاهها رو قبول میشم

12p
08-08-2012, 11:24
بچه ها چمران هم ظرفیت دخترها برگشت و کار مارو سخت تر کرد!!
مهندسی معماری خوبه؟چه جور رشته ایه؟؟؟بنظرتون روزانه متالوژی بهتره یا شبانه برق و مکانیک؟؟؟؟؟؟؟اولویت کدوم باشه بهتره؟

1.برق و مکانیک و عمرن روزانه 2شبانه همینا 3.متالوژی روزانه 4.مهندسی کامپیوتر بعد معماری نمی دونم!!!!کمک.
:42:
مهندسی کامپیوتر بهتره یا معماری؟؟؟
تفاوت مهندسی برق الکترونیک و قدرت چیه؟؟؟؟؟کدوم بهتره؟؟؟بازار کار کدوم بهتره؟؟؟حیطه کاری هر کدوم چیه؟؟؟؟؟از ته دل کمک میخوام لطفا جامع شرح بدین!شما کار به علاقه من نداشته باشین نظر خودتونو بگین.
:40:

ambian
08-08-2012, 11:29
سلام
بین مهندسی شهرسازی ، عمران ،صنایع و دبیری فیزیک کدومش آینده و درامد بهتری داره؟

saeed 1428
08-08-2012, 11:30
سلام
اول عمران و صنایع بعد شهر سازی سراغ دبیری فیزیک نرو

saeed 1428
08-08-2012, 11:33
مهندسی معماری خوبه؟چه جور رشته ایه؟؟؟بنظرتون روزانه متالوژی بهتره یا شبانه برق و مکانیک؟؟؟؟؟؟؟اولویت کدوم باشه بهتره؟

1.برق و مکانیک و عمرن روزانه 2شبانه همینا 3.متالوژی روزانه 4.مهندسی کامپیوتر بعد معماری نمی دونم!!!!کمک.:42:

تفاوت مهندسی برق الکترونیک و قدرت چیه؟؟؟؟؟کدوم بهتره؟؟؟بازار کار کدوم بهتره؟؟؟حیطه کاری هر کدوم چیه؟؟؟؟؟از ته دل کمک میخوام لطفا جامع شرح بدین!:40:
شما که دیگه بین همه رشته ها موندید .یکم بیشتر روی علایق و توانایی هاتون فکر کنید تا بهترین انتخاب رو داشته باشید

pour-homme
08-08-2012, 11:46
در مورد سه رشته دیگه نمیتونم بگم کدوم درآمدش بیشتره هر سه خوب هستن ولی دبیری فیزیک افتضاحه

morix_001
08-08-2012, 11:53
سلام .
من اینطوری که فکر میکنم درست هست ؟ ( در مورد مهندسی نرم افزار دانشگاه علم و صنعت . رتبم هم که 1890 منطقه 1 هست )
" میگم که بخاطر اینکه :
1 - ظرفیت مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران 4 نفر اضافه شده .
2 - محدودیت جنسیتی این رشته تو دانشگاه علم و صنعت برداشته شده .
3 - به نظر میرسه امسال شهرستانی ها بهتر از سال های پیش کار کردند و نسبت به پارسال تعدادشون بیشتره .
4 - دانشگاه عباسپور هم امسال این رشته رو اضافه کرده .
"
شانس قبولی من نسبت به پارسال بیشتر شده ؟
من تصمیمم رو گرفتم و تمام مهندسی سخت افزار های تهران رو میزنم . به نظرتون دانشگاه علم و صنعت قبولیم تو سخت افزار 90% هست ؟

ممنون

amir_70
08-08-2012, 12:10
سلام .
من اینطوری که فکر میکنم درست هست ؟ ( در مورد مهندسی نرم افزار دانشگاه علم و صنعت . رتبم هم که 1890 منطقه 1 هست )
" میگم که بخاطر اینکه :
3 - به نظر میرسه امسال شهرستانی ها بهتر از سال های پیش کار کردند و نسبت به پارسال تعدادشون بیشتره .
"
من تصمیمم رو گرفتم و تمام مهندسی سخت افزار های تهران رو میزنم . به نظرتون دانشگاه علم و صنعت قبولیم تو سخت افزار 90% هست ؟

ممنون
پسر با این رتبه ای که اوردی چرا میخوای سخت افزار ها رو بزنی؟فکر کنم نرم افزار قبول شی راحت. نخ سوزن اینکه خودتم تو تهرانی و نرم افزارم ناحیه ایه پذیرشش

خوش به حالت شده تو من که دارم واسه سخت افزار شهید بهشتی یا خواجه نصیر خودمو خفه میکنم تازه کسیم نیست به سوال ما جواب بده(سوال صفحه قبلم خواهشا مهندس کامپیوتراش جواب بدن)

camry
08-08-2012, 12:21
مهندسی مواد چطوره ؟

morix_001
08-08-2012, 12:23
پسر با این رتبه ای که اوردی چرا میخوای سخت افزار ها رو بزنی؟فکر کنم نرم افزار قبول شی راحت. نخ سوزن اینکه خودتم تو تهرانی و نرم افزارم ناحیه ایه پذیرشش

خوش به حالت شده تو من که دارم واسه سخت افزار شهید بهشتی یا خواجه نصیر خودمو خفه میکنم تازه کسیم نیست به سوال ما جواب بده(سوال صفحه قبلم خواهشا مهندس کامپیوتراش جواب بدن)
خب منم از خدامه ولی تو 4 تا دانشگاه برتر ایران دانشگاه و به نرم افزار رفتن ترجیح دادم . یعنی انتخاب رشتم اینطوریه :

دانشگاه صنعتي شريف- تهران
مهندسی نرم افزار

مهندسی سخت افزار

دانشگاه تهران
مهندسی نرم افزار

دانشگاه تهران
مهندسی سخت افزار

دانشگاه صنعتي اميركبير- تهران
مهندسی نرم افزار

مهندسی سخت افزار

دانشگاه علم و صنعت ايران - تهران
مهندسی نرم افزار

مهندسی سخت افزار

دانشگاه شهيد بهشتي- تهران
مهندسی نرم افزار

دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي- تهران
مهندسی نرم افزار

مهندسی سخت افزار

مهندسی سخت افزار

دانشگاه صنعت آب و برق(شهيد عباسپور)- تهران
مهندسی نرم افزار

سلام

علاقم شدیدا به نرم افزاره(ضمن این که دانشچوی انصرافی مهندسی شیمی هستم و تقریبا مسایل دانشگاهی رو بلدم)

دوستان که گفتید که فکر تغییر گرایش در مقطع کارشناسی نباشم حالا سوالم اینه که مهندسی سخت افزار اگه بخونم چقدر ممکنه و چقدر سخت میشه اگه بخوام واسه ارشد برم گرایش نرم افزار یا هوش مصنوعی؟(سربازی هم معافم و از اون لحاظ مشکلی نیست و وقت دارم)

ببین من تازه کنکور دادم و درسته زیاد سر در نمیارم ولی خیلی تحقیق کردم . حتی پاشدم رفتم دانشگاه علم و صنعت . حتی برنامه درسیشون رو هم گرفتم .
چون تو 3 سال اول که خیلی درسا شبیه همند و بیشتر تفاوت تو سال آخره . من به امید تغییر گرایش میرم ولی اگرم نشد خودم بعد از اتمام دانشگاهم میشینم درسا رو جدا میخونم . من این کار و میکنم و فکر کنم نتیجه بده . به نظر من سخت افزار علم و صنعت رو بخونم و درسای تخصصی نرم افزار خودم بخونم بهتر از اینه که مثلا نرم افزار شهید بهشتی یا خواجه نصیر رو بخونم . درضمن من خونم خیلی خیلی نزدیک به علم و صنعت هست ... وضعیت خودم رو گفتم که شاید به شما هم کمک کنه
راستی . رتبتون چند شده ؟

12p
08-08-2012, 12:29

1.برق و مکانیک و عمرن روزانه 2شبانه همینا 3.متالوژی روزانه 4.مهندسی کامپیوتر بعد معماری نمی دونم!!!!کمک.
تفاوت مهندسی برق الکترونیک و قدرت چیه؟؟؟؟؟کدوم بهتره؟؟؟بازار کار کدوم بهتره؟؟؟حیطه کاری هر کدوم چیه؟؟؟؟؟از ته دل کمک میخوام لطفا جامع شرح بدین!شما کار به علاقه من نداشته باشین نظر خودتونو بگین.
خواهش میکنم...:42:

mmehrzad
08-08-2012, 12:31
سلام .
" میگم که بخاطر اینکه :
"

ممنون
جالب
منم دقیقا همین شرایط رو دارم و میخوام برم نرم افزار ولی اصلا سخت افزار نه
همه این ها رو هم در آورده بودم ولی مساله ی دیگری که هست اینکه ظرفیت رشته های دیگه مثل برق و مکانیک که پر طرفدار تر هستند هم زیاد شده ( وی شریف و تهران و امیر کبیر و علم و صنعت به صورت کلی ) و این هم تا حدودی موثر

mmehrzad
08-08-2012, 12:38
آینده ی شغلی صنایع چطور ؟ از دوستان کسی در مورد صنایع اطلاعاتی داره بگه ممنون میشم

xerxes again
08-08-2012, 12:44

معماری باید دید هنری داشته باشی. متالورژی هم دختر عمه من با این که فوق لیسانس داره از دانشگاه سراسری(اونم 8 سال پیش فوقشو گرفته) نشسته تو خونه جزوه های شوهرشو تایپ میکنه.
برق الکترونیک و قدرتم که خیلی فرق دارن.کار الکترونیک تو ایران خیلی کمه تقریباَ وجود نداره.

amir_70
08-08-2012, 12:44
خب منم از خدامه ولی تو 4 تا دانشگاه برتر ایران دانشگاه و به نرم افزار رفتن ترجیح دادم . یعنی انتخاب رشتم اینطوریه :

مهندسی نرم افزار

مهندسی سخت افزار

دانشگاه تهران
مهندسی نرم افزار

دانشگاه تهران
مهندسی سخت افزار

مهندسی نرم افزار

مهندسی سخت افزار

مهندسی نرم افزار

مهندسی سخت افزار

مهندسی نرم افزار

مهندسی نرم افزار

مهندسی سخت افزار

مهندسی سخت افزار

دانشگاه صنعت آب و برق(شهيد عباسپور)- تهران
مهندسی نرم افزار

ببین من تازه کنکور دادم و درسته زیاد سر در نمیارم ولی خیلی تحقیق کردم . حتی پاشدم رفتم دانشگاه علم و صنعت . حتی برنامه درسیشون رو هم گرفتم .
چون تو 3 سال اول که خیلی درسا شبیه همند و بیشتر تفاوت تو سال آخره . من به امید تغییر گرایش میرم ولی اگرم نشد خودم بعد از اتمام دانشگاهم میشینم درسا رو جدا میخونم . من این کار و میکنم و فکر کنم نتیجه بده . به نظر من سخت افزار علم و صنعت رو بخونم و درسای تخصصی نرم افزار خودم بخونم بهتر از اینه که مثلا نرم افزار شهید بهشتی یا خواجه نصیر رو بخونم . درضمن من خونم خیلی خیلی نزدیک به علم و صنعت هست ... وضعیت خودم رو گفتم که شاید به شما هم کمک کنه
راستی . رتبتون چند شده ؟

اوکی

من رتبم ۷۰۰ منطقه ۳ شده

والا به نظر من مهندسی نرم افزار دانشگاه شهید بهشتی رو قبول شید بهتره تا اینکه سخت افزار علم و صنعت

دیگه خیالت راحته

ولی یه سوال مهم اینه که سربازی داری یا نه؟تا اونجایی که من تحقیق کردم اگه کسی سخت افزار بخونه و بخواد واسه ارشد بره گرایش مثلا نرم افزار دروس كامپايلر، زبانهاي برنامهسازي، طراحي الگوريتم، پايگاه داده رو باید خودت برای ارشد بخونی که این دروس جز دروسی هستند که ضریب ۲ هم دارن واسه ارشد البته اگه گرایش نرم افزار رو بری(همونطور که میدونی تو ارشد به ۴ گرایش معماری کامپیوتر ِِ؛ هوش مصنوعی ؛ طراحی الگوریتم ؛ نرم افزار تقسیم میشه که البته برای اطلاعات بیشتر میتونی دفترچه شماره ۱ ارشد ۹۱ از سازمان سنتجش دانلود کنی) با توجه به این مسایل اگه سربازی داشته باشی تو اون مدت کم که تو دان هم مشغول تحصیل هستی به نظرم خوندن این ۴ کتاب سخت میشه

کاش یکی از بچه های کامپیوتر تو این مورد نظر بده

واسه من معدل خیلی مهمه اقایونی که تهرانن خبر دارن دان خواجه نصیر یا شهید بهشتی خیلی سختگیرن اساتید؟میشه معدل خوب اورد؟یا همش با ۱۳ و ۱۴ است؟با روزی ۲ تا ۳ ساعت درس خوندن میشه خوب معدل اورد؟کلا جو دانشگاه های تهران از این لحاظ چه جوریه؟

xerxes again
08-08-2012, 12:48
آینده ی شغلی صنایع چطور ؟ از دوستان کسی در مورد صنایع اطلاعاتی داره بگه ممنون میشم

صنایع میدونم هم درسش آسونه هم کارش درآمدش هم خوبه. تو ایران هم کار داره ولی نه زیاد. کاراشون مثلاَ اینطوره که یه کارخونه رو بررسی میکنن بعد میگن باید این شرایطو داشته باشی تا iso بگیری.
کار سطح بالاش هم همونی بود که یه مهندس صنایع که اسمشو یادم نیست با ایده هاش یه کارگاه رو تبدیل کرد به کارخونه ماموت که آنلاین با سوئد مبادله داره.

morix_001
08-08-2012, 13:25
جالب
منم دقیقا همین شرایط رو دارم و میخوام برم نرم افزار ولی اصلا سخت افزار نه
همه این ها رو هم در آورده بودم ولی مساله ی دیگری که هست اینکه ظرفیت رشته های دیگه مثل برق و مکانیک که پر طرفدار تر هستند هم زیاد شده ( وی شریف و تهران و امیر کبیر و علم و صنعت به صورت کلی ) و این هم تا حدودی موثر
آره الان دیدم ! خیلی بیشتر شده ... فکر کنم با این اتفاقایی که افتاده احتمال نرم افزار قبول شدنم تو علم و صنعت خیلی رفته بالا .

eblisandenzo
08-08-2012, 13:25
سلام

رشته مهندسي كامپيوتر در مقطع كارشناسي داراي دو گرايش سخت افزار و نرم افزار هستش البته اين دو گرايش در مقطع كارشناسي تفاوتزیادی با هم ندارن .
گرايش سخت افزار تو زمینه های پژوهشي و صنعتي در خصوص قطعات، بردها، تجهيزات و در نهايت سيستم هاي كامپيوتري هستش و يكي از شاخه هاش هم معماري كامپيوتر (طراحي و ساخت كامپيوتر) هستش !
گرايش نرم افزار كامپيوتر هم فعالیت تو زبانهاي مختلف برنامه نويسي، سيستم هاي عامل مختلف و طراحي انواع الگوريتم ها هستش !

در مورد گرایش هوش مصنوعی هم چون یه گرایش نرم افزاری هستش باید درسای این رشته رو بخونی ! مثل مدارهاي الكتريكي، طراحي الگوريتم‌ها، هوش مصنوعي !
البته شما بجای این درها تو کارشناسی واحدهای معماری کامپیوتر ( مدارهاي الكتريكي،VLSI ، الكترونيك ديجيتال، انتقال داده‌) رو پاس کردین ! در کل به بچه های سخت افزار توصیه میکنن که بیان نرم افزار ! اما برعکسش نه ! نه اینکه نباشه ها ! هست ! اما از این حالت به اون یکی راحت تره !

xerxes again
08-08-2012, 13:33
مهندسی مواد چطوره ؟
همون متالورژیه.
یه بار دیگه ام گفتم که دختر عمه من با فوق لیسانسش جزوه های شوهرشو تایپ میکنه:31:
بیشتر تو کشورای صنعتی کاربرد داره نه ایران.

fouad-pes
08-08-2012, 14:31
سلام.
دوستان توی انتخاب رشته مجازی، بهترین رشته ای که برام زده، علوم اقتصادی/نظری دانشگاه تهران هست. چه جور رشته ایه؟ میشه یکم توضیح بدین؟
خودتون بودید، هوشبری آزاد تهران رو انتخاب میکردین یا علوم اقتصادی دانشگاه تهران یا مهندسی شیمی آزاد اصفهان (شهرضا)؟

gomnam23
08-08-2012, 14:57
همون متالورژیه.
یه بار دیگه ام گفتم که دختر عمه من با فوق لیسانسش جزوه های شوهرشو تایپ میکنه:31:
بیشتر تو کشورای صنعتی کاربرد داره نه ایران.

صد در صد رشته ی دخترونه ای نیست. چون نه خود دخترا راضی میشن کارای سنگینی مثل پا کوره وایسادن و کار تو شرکتهای بزرگ رو قبول کنه ، نه شرکتها راضی میشن که دخترا رو واسه این کارا بگیرن.
اتفاقن تو کشورهای مواد خام دار مثل ایران کار واسش بیشتره، هر چند کشورایی مثل آلمان هم شرایط بسیار عالی دارن واسه مواد ولی اکثر کشورای صنعتی رو آوردن به صنایع high tech و تولید مواد خام رو به کشورهای در حال پیشرفت سپردن، کشورای صنعتی بیشتر به طراحی نیازمندن، مثل مهندسای مکانیک

vahid-p
08-08-2012, 15:50
1-نفت امیر کبیر
2- مهندسی شیمی امیر کبیر
4- عمران علم و صنعت
5-برق- قدرت شهید بهشتی
6- مهندسی مواد شریف
6- مکانیک صنعتی اصفهان

از اونجایی که گفتید مکانیک و عمران قبول نمیشید ( تهران البته ) و بین نفت و م. شیمی موندید، باید بگم از نظر درآمد و شغل هر دو خوبن. نفت بهتره.
ولی اگه به مکانیک علاقه داری، از اونجایی که م. شیمی به مکانیک سیالات شبیهه به نظرم میتونه گزینه خوبی باشه. شریف هم احتمال داره بیاری.

vahid-p
08-08-2012, 15:57
سلام

تا الان کلی در این مورد نظراتشون رو گفتن باز نتونستی جمع بندی کنی؟
ببین صرف اینکه دانشگات شریف باشه نزن سخت افزار. وقتی علاقت شدیدا به نرم افزاره!
با اینکه به نظرم نرم افزار و سخت افزار متفاوت ترن با سخت افزار با برق، از اونجایی که من برق دوست داشتم، بازم سخت شریف رو به خاطر دانشگاه اولویت ندادم، حالا شما که نرم افزار میخواید دیگه خودتون حساب کنید.
دو روز دیگه که برید دانشگاه (خوب باشه، میخواد شریف نباشه ) دیگه جو شریف اینا کمتر میشه و منطقی که بشید میگید اینهمه دانشگاههای مختلف، اونوقت بین تاپ ها هم کار گیر نمیاد؟؟؟
به نظرم اگه واقعا علاقت به نرم افزاره، از اونجایی که رتبت 246 منطقه سه شده شریف قبول نمیشی و باید به فکر نرم افزار های دیگه دانشگاههای تهران باشی ( مخصوصا بومی هم نیستی ) .

vahid-p
08-08-2012, 16:10
آره الان دیدم ! خیلی بیشتر شده ... فکر کنم با این اتفاقایی که افتاده احتمال نرم افزار قبول شدنم تو علم و صنعت خیلی رفته بالا .

تازه اگه اصلاحیه رو دیده باشی بازم ظرفیت ها تغییر کرده. مثلا مکانیک امیرکبیر نزدیک 30 40 نفر ظرفیتش تو اصلاحیه افزایش پیدا کرده. کلا امسال نونتون تو روغنه.

واسه من معدل خیلی مهمه اقایونی که تهرانن خبر دارن دان خواجه نصیر یا شهید بهشتی خیلی سختگیرن اساتید؟میشه معدل خوب اورد؟یا همش با ۱۳ و ۱۴ است؟با روزی ۲ تا ۳ ساعت درس خوندن میشه خوب معدل اورد؟کلا جو دانشگاه های تهران از این لحاظ چه جوریه؟
باید هدفت از معدل خوب مشخص باشه. برای چی و چه رنجی.
ولی کلا من از دانشگاه امیرکبیر براتون بگم، آره میشه معدل اورد ولی بستگی به زحمت خودتون داره و معمولا ترم های بالاتر معدل آوردن سختتر میشه ( معمولا سال دوم ). ولی اونجور هم نیست که نشه. ( دروس عمومی مثل ریاضی و... هم آسونتره به مراتب )
در مورد دانشگاه تهران وضعیت تقریبا مثل امیرکبیر ( با توجه به دوستایی که دانشگاه تهران داشتم میگم ) . مثلا امیرکبیر از میان ترم اول شروع میکنه تا پایان ترم سختتر میشه، یا بچه های 88 تهران میگفتن از میان ترم اول سخت شروع میشه و تا پایان ترم آسونتر میشه - البته فقط برای دروس پایه مثل ریاضی و فیزیک صادقه چون جامع برگزار میشه، وگرنه بقیش فقط به استاد بستگی داره -. اما دانشگاه شریف حالگیریه. با وضعیت متوسط بری قید معدل بالا رو باید بزنی. میگن نمرات خیلی پایینه آخر سر یه خورده نمره میدن تا درصدی قبول بشن بلاخره. حالا اینو دقیق نمیدونم الکی امیدوارم نترسید ( بچه های شریف داریم اینجا ولی نمیدونم چرا ساکت شدن ! )

alavi71
08-08-2012, 16:43
ظرفیت داروسازی می دونی چقدره؟ (یعنی کل ایران چقدر)

داروسازی1130 داوطلب

موفق باشید

ahamid555
08-08-2012, 17:00
سلام دوستان از کجا میتونم بفهمم که کدوم دانشگاه تو چه رشته ای چه رتبه ای داره؟
مثلا من بین شیمی امیرکبیر و شیمی تهران موندم کدومو اول بزنم
احتمالا تلاشمو برای تغییر رشته بکنم کدومش قانون تغییر رشتش راحتتره؟ لطفا زودتر جواب بدید که می خوام زودتر انتخاب رشته کنم ممنون

eblisandenzo
08-08-2012, 17:33
مهندسی مواد چطوره ؟

بر خلاف اسم دهن پرکنی که داره زیاد رشته کاربردی نیست !
خیلی از افرادی که لیسانس این رشته رو میگیرن تو ارشد وارد رشته معدن میشن

سلام

1- عمران
2- صنایع
3- شهرسازی
سمت رشته های دبیری نرو ! البته اگه میخوای تو آینده زندگیت معمولی باشه رشته خوبیه اما اینو در نظر بگیر که از آینده و جوونیت خیلی بهتر میتونی استفاده کنی

سلام

خوبیه این رشته اینه که نمیشه ت یه جمله کوچیک تعریفش کرد !
مهندسی صنایع بیشتر با مدیریت واحدهای تولیدی سروكار داره وو با یک دید علمی مسائل سیستم رو مورد تحلیل قرار میده ! و جوری کار میکنه که با کمترین ورودی به سیستم بیشترین خروجی گرفته شه !
یکی دیگه از خوبیای این رشته اینه که شما بعد از لیسانس میتونی فوق رو تو ارشد بخونی و این امتیاز بزرگی حساب میشه !
این رشته تو بیشتر جاهای صنعت کاربرد داره و بازار کار خوبی هم داره!

احتمالا تلاشمو برای تغییر رشته بکنم کدومش قانون تغییر رشتش راحتتره؟ لطفا زودتر جواب بدید که می خوام زودتر انتخاب رشته کنم ممنون

در مورد سوال اول من زیاد اطلاعات رنبه های الان رو ندارم چون خودم 3 سال پیش کنکور دادم ! اما خواهر خودم که انسانی هستش و امسال کنکور داده با همین کارنامه های گزینه 2 و انتخاب رشته کانون و سنجش تونستیم به درک قابل قبولی از رتبه ها برسیم و تقریبا حدودش به دستمون اومد !
شما هم از همین راهها استفاده کن !
یه سوال ! شیمی رو میخواین محض بزنید یا مهندسی ؟
در مورد تغییر رشته هم زیاد وارد این حوظه نشو ! یعنی به این امید نباش که مثلا تا ترم 3 معدلت خیلی بالا باشه و بتونی رشته عوض کنی !
دانشگاه محیطش خیلی فرق داره و عوامل زیادی روی شما تاثیر میزاره ! اصلا معلوم نیست شرایط ایده آل شما باشه و بتونی اون طور که میخوای در مورد تغییر رشته مانور بدی

سلام خسته نباشید!
دوستان شما باشید بین مهندسی معدن شاهرود ، مهندسی شیمی گرگان ، مهندسی مکانیک بیرجند کدوم رو انتخاب می کنین؟جای دیگه ای بهتر نمیشه با رتبه 9000 منطقه 1 قبول شد؟

شما ساکن کدوم یکی از این شهرها هستین !
سعی کن در اولین مورد نزدیکی به خونه رو ملاک اصلی بزاری !
دومین چیز این که سعی کن سمت رشته ای بری که دولتی نیست و بازار کارش در انحصار دولت نیست !
معدن یه رشته تمام دولتی هستش و بازار کار خوبی نداره ! یعنی با لیسانسش هیچ کاری نمیشه کرد !
در مورد شیمی نظر زیادی ندارم ! اما مکانیک و شدیدا توصیه میکنم ! مخصوصا جامدات و تولید !

mmehrzad
08-08-2012, 17:34
یادگار ماندگار کانون میتونی بفهمی

تغییر رشته |گرایش هم برو تو سایت هر دانشگاه ببین چون قوانینشون فرق دار

AHRokal
08-08-2012, 18:09

مهندسی شیمی تهران! سوال نداره که!؟ :)

AHRokal
08-08-2012, 18:12
دوستانی که به فکر تغییر رشته و این جور بحث ها هستند باید بهتون بگم بعد از اینکه وارد دانشگاه شدید اکثرتون کاملا فراموش می کنید که به این فکر تغییر رشته بودید! اگه دانشگاهتون هم موافقت بکنه خیلی هاتون راضی به این کار نمیشید!
ولی این بحث برای الان که دارید انتخاب رشته می کنید و بین رشته های مختلف تردید دارید طبیعیه! :)

shk021051
08-08-2012, 18:19
سلام بچه ها اگه بخوای بدونی با توجه به رتبه ای که داری چه رشته هایی رو میتونی قبول بشی از کجا باید بفهمی؟
رایگان اینکارو واست انجام بده
انتخاب رشته مجازی سایت سنجش این کارو انجام میده دیگه؟

ahamid555
08-08-2012, 18:26
در مورد سوال اول من زیاد اطلاعات رنبه های الان رو ندارم چون خودم 3 سال پیش کنکور دادم ! اما خواهر خودم که انسانی هستش و امسال کنکور داده با همین کارنامه های گزینه 2 و انتخاب رشته کانون و سنجش تونستیم به درک قابل قبولی از رتبه ها برسیم و تقریبا حدودش به دستمون اومد !
شما هم از همین راهها استفاده کن !
یه سوال ! شیمی رو میخواین محض بزنید یا مهندسی ؟
در مورد تغییر رشته هم زیاد وارد این حوظه نشو ! یعنی به این امید نباش که مثلا تا ترم 3 معدلت خیلی بالا باشه و بتونی رشته عوض کنی !
دانشگاه محیطش خیلی فرق داره و عوامل زیادی روی شما تاثیر میزاره ! اصلا معلوم نیست شرایط ایده آل شما باشه و بتونی اون طور که میخوای در مورد تغییر رشته مانور بدی

یادگار ماندگار کانون میتونی بفهمی

تغییر رشته |گرایش هم برو تو سایت هر دانشگاه ببین چون قوانینشون فرق دار
من پارسال که تصمیم گرفتم پشت کنکور بمونم فقط به هدف برق امیرکبیر موندم ولی بازم تنبلی کردم وقت زیاد تلف کردم و ریاضی و ادبیاتو نصفشو نرسوندم درصدام اومد پایین
رتبم شد 872 منطقه 2 . حالا میخوام برم مهندسی شیمی . در مورد تغییر رشته خودم هم خیلی امید ندارم فقط میخوام تلاشمو کنم اگه بشه که عالی میشه اگرهم نشد مهم نیست چون به مهندسی شیمی هم تاحدودی علاقه دارم
منظور من از "رتبه" رتبه دانشگاه از لحاظ علمی بود نه رتبه داوطلبا
یادگارماندگار هم چک کردم اکثرا تهرانو انتخاب کردن ولی خب نمیشه گفت تهران جلو تره
چون تو برق هم همین طوره ولی فک کنم برق امیرکبیر بالاتر از تهرانه
خودم که امیرکبیرو ترجیح میدم (البته همینجوری!)

saeed 1428
08-08-2012, 18:30
سلام بچه ها اگه بخوای بدونی با توجه به رتبه ای که داری چه رشته هایی رو میتونی قبول بشی از کجا باید بفهمی؟
رایگان اینکارو واست انجام بده
انتخاب رشته مجازی سایت سنجش این کارو انجام میده دیگه؟
انتخاب رشته سنجش پولیه و 10تومن میگیریه کانون هم اگه عضوش نباشی همینطور ولی گزینه 2 رایگانه .

dooni
08-08-2012, 18:31
سلام
پزشکی ارومیه نیمسال دوم بهتره یا زنجان نیم سال اول؟

saeed 1428
08-08-2012, 18:34
دوستان بجز کانون گزینه 2 وخود سنجش زیاد به نرم افزارهای دیگه که تو اینترنت زیاده وخیلی هم تبلیغ خودشونو میکنن اعتماد نکنید من خودم از mga.irاستفاده کردم که اصلا بدرد نمیخورد . رشته هایی که 100%قبولم رو شانس قبولی 2% درصد زده بود وبعضی رشته ها روهم بر عکس......

Aryana_b
08-08-2012, 19:01
دوستان اگه شما جای من بودید کدوم یک از شهرهای اطراف تهران رو برای تحصیل انتخاب می کردید؟(قم.سمنان زنجان.قزوین.کاشان و....) همه این دانشگاهها رو قبول میشم

شرایط هر کدوم از دانشگاه ها رو بررسی کن مثلن قم شهر مذهبی تریه و فکر کنم دانشگاهش تفکیک کامل باشه

omidshaman
08-08-2012, 19:20
به نظرتون عمران بهتره یا کامپیوتر(نرم افزار)؟؟
البته خودم بیشتر به نرم افزار علاقه دارم(به عمران هم دارم ولی کمتر)
یک چیز دیگه هم هست که الان داشتم رشته های اضافه شده به پیام نور امسال رو نگاه می کردم کپ کردم روستا ها هم خیلیاشون دارن نرم افزار میگیرن از امسال اونم 40-50 تا!!
بعد بابام گیر داده برم.رشته دبیری نظرتون چیه؟!خودم هیچ علاقه ای به دبیری ندارم!
بعد 1 سوال دیگه من امسال رتبم شده 9000به نظرتون 1سال دیگه بخونم یا برم دانشگاه برای فوق بخونم بیام تهران؟!(تو کرمان زندگی میکنم با ابن رتبه دانشگاه باهنر قبول میشم)

Hossein_128
08-08-2012, 20:04
بعد از جواب انتخاب رشته ها، اونهایی که قبول میشیم رو به انتخاب خودمون تعیین رشته میکنیم؟ اولویت ها تاثیری نداره؟

eblisandenzo
08-08-2012, 20:14
به نظرتون عمران بهتره یا کامپیوتر(نرم افزار)؟؟
البته خودم بیشتر به نرم افزار علاقه دارم(به عمران هم دارم ولی کمتر)
یک چیز دیگه هم هست که الان داشتم رشته های اضافه شده به پیام نور امسال رو نگاه می کردم کپ کردم روستا ها هم خیلیاشون دارن نرم افزار میگیرن از امسال اونم 40-50 تا!!
بعد بابام گیر داده برم.رشته دبیری نظرتون چیه؟!خودم هیچ علاقه ای به دبیری ندارم!
بعد 1 سوال دیگه من امسال رتبم شده 9000به نظرتون 1سال دیگه بخونم یا برم دانشگاه برای فوق بخونم بیام تهران؟!(تو کرمان زندگی میکنم با ابن رتبه دانشگاه باهنر قبول میشم)

در مورد نرم افزار تو صفحه های قبل توضیح دادم ! عمران خیلی رشته خوبیه ! به شرط اینکه تو دانشگاه خوب بخونید !
فکر پیام نور هم از سرت بنداز بیرون !
رشته دبیری تنها خوبی که داره اینکه چون تو تربیت معلم میخونید آینده شغلی مشخص و درآمد مشخصی داره ! یعنی یه آب باریکه ای تو زندگیتون هست !
در مورد سال بعد هم وقتی تصمیم بگیر که انتخاب رشتت اومد ! فقط یادت باشه اگه روزانه قبول شی 2 سال محروم میشی ! شما انتخابات رو انجام بده ! به نر میرسه با تو جه به افزایش رفیت و حذف دختران از یه سری رشته ها شانس قبولی پسرها بالا میره !
و اینکه بدون بهترین چیز اینه که نزدیک خونه و زندگی خودت قبول شی و درس بخونی ! این خیلی مهمه !

AMIR-AIRGUNNER
08-08-2012, 20:44
دوستان زمان انتخاب رشته که فرقی نداره ؟ مثلا اخرین لحظات (روز های 22 - 23 )سایت سنجش به فنا نره بدبخت شم ؟!
راستشو بخواهین من اصلا نمیدونم به کدوم رشته علاقه دارم و فکرم رو بدجوری مشغول کرده :9:
با توجه به رتبم میتونم تو همین رشته های برق و عمران و مکانیک و صنایع و کامپیوتر (در روزانه یا شبانه یکی از دانشگاه های ارومیه یا صنعتی ارومیه یا بناب یا شهیدمدنی اذربایجان یا به احتمال خیلی کمی شبانه تبریز) قبول بشم . حالا چند روزه تو خانواده مشورت میکنم یه روز میشه مکانیک یه روز میشه برق یه روز دیگه عمران .در مورد بازار کار و واحد های درسی و غیره تحقیق کردم ولی باز نمیتونم انتخاب کنم .
خلاصه سوالم اینه که از کجا فهمیدین به کدوم رشته علاقه دارین ؟

vahid-p
08-08-2012, 20:55

از نظر تغییر رشته و دو رشته ای دانشگاه امیرکبیر راحتتره.

مخصوصا دو رشته ای کردن در دانشگاه امیرکبیر مد شده - خدا بخواد اگه یه ترم دیگه معدلم خوب شه میخوام با برق دو رشته ای کنم، میشه یعنی؟ :31:

مهندسی شیمی تهران! سوال نداره که!؟
چرا سوال نداره؟ من خودم پارسال تو انتخابام همه امیرکبیر رو اولویت دادم به تهران چون صنعتی و کارهای عملیش بیشتره و بین فنی ها اول شریفه بعد امیرکبیر بعد تهران یا علم و صنعت. البته این دلیل نمیشه و باید ببینی کدوم رشته تو کدوم دانشگاه سرتره. مثلا مهندسی مکانیک امیرکبیر از تهران سرتره و خیلیا زودتر میزنن و خیلیا هم نه، حداقل به خاطر سابقه و ابهت دانشگاه تهران! یا برق فکر کنم تهران بهتر باشه ( حداقل رتبه های قبولی اینو میگه گرچه ملاک خیلی خوبی نیست ) اما دانشگاه امیرکبیر قطب های زیادی تو مهندسی برق داره که بعدا اشاره میکنم.
مهندسی شیمی نمیدونم کدوم بهتره ولی کلا هر دو خوبن به نظرم اول بزن دانشگاه تهران.
راستی قرار بود معرفی دانشگاه بنویسم سعی میکنم تا فردا کارشو تکمیل کنم.

shahabprince
08-08-2012, 20:58
بچه ها من میخوام تو انتخاب رشتم دانشگاههای شبانه رو هم بزنم
به نظرتون چه جوری اولویتم رو قرار بدم
اول همه ی رشته های روزانه رو بزنم بعد همه ی رشته های شبانه رو یا اینکه بعد از هر رشته ی روزانه رشته ی شبانش رو بزنم؟
اصلا فرقی میکنه بین این دو انتخاب؟

GNesh
08-08-2012, 21:02
سلام به دوستان 91 ای من مهندسی شیمی دانشگاه اصفهان میخونم ، اگه کسی در رابطه با دانشگاه یا رشته ام سوال داشت درخدمتم. اگه خواستید پ.خ بزنید ، اگرم اینجا نوشتید تو صفحه ام لینک صفحه رو بذارید چون تاپیک رو زیاد چک نمیکنم. در خدمتم

ali_1372
08-08-2012, 21:06
چرا سوال نداره؟ من خودم پارسال تو انتخابام همه امیرکبیر رو اولویت دادم به تهران چون صنعتی و کارهای عملیش بیشتره و بین فنی ها اول شریفه بعد امیرکبیر بعد تهران یا علم و صنعت. البته این دلیل نمیشه و باید ببینی کدوم رشته تو کدوم دانشگاه سرتره. مثلا مهندسی مکانیک امیرکبیر از تهران سرتره و خیلیا زودتر میزنن و خیلیا هم نه، حداقل به خاطر سابقه و ابهت دانشگاه تهران! یا برق فکر کنم تهران بهتر باشه ( حداقل رتبه های قبولی اینو میگه گرچه ملاک خیلی خوبی نیست ) اما دانشگاه امیرکبیر قطب های زیادی تو مهندسی برق داره که بعدا اشاره میکنم.
مهندسی شیمی نمیدونم کدوم بهتره ولی کلا هر دو خوبن به نظرم اول بزن دانشگاه تهران.
راستی قرار بود معرفی دانشگاه بنویسم سعی میکنم تا فردا کارشو تکمیل کنم.

آقا وحید قربونت به نظرت امیرکبیر در رشته ی نفت از تهران سرتزه؟ آخه این گزینه 2 تهران رو هم برام احتمال قبولی داده ..
با توجه به حرفای شما و مشاورا امیرکبیر بعد از شریف در فنی سرتره ... اما بر اساس قبولی تهران بالاتره .... حالا من موندم کدومشون رو بالاتر بذارم؟؟؟

AHRokal
08-08-2012, 21:14
راستی قرار بود معرفی دانشگاه بنویسم سعی میکنم تا فردا کارشو تکمیل کنم.[/QUOTE]

دوست خوبم! من نه دانشگاه تهران هستم نه امیرکبیر! پس دلیل نداره بخوام از یکیشون تعریف کنم!! 10-12 تا از دوستای دبیرستانم دانشکده فنی درس می خونن و 6-7 تا هم امیرکبیر! هم تهرانیا هم امیرکبیریا معتقدند تهران بهتره!
ماها که الان دانشجوییم اومدیم به این دوستانی که می خوان انتخاب رشته کنند کمک کنیم! نه بخواهیم با تعصب دانشگاه خودمونو تبلیغ کنیم چون که ما توش داریم درس می خونیم!
موفق باشی مهندس!

saeed 1428
08-08-2012, 21:22
بعد از جواب انتخاب رشته ها، اونهایی که قبول میشیم رو به انتخاب خودمون تعیین رشته میکنیم؟ اولویت ها تاثیری نداره؟
نه وقتی جواب انتخاب رشته میاد یه رشته رو برات میزنه که قبول شدی ودیگر هیچ............اولویت ها تاثیر داره چون سازمان سنجش نمیدونه شما کدوم رشته رو علاقه دارید.

ahamid555
08-08-2012, 21:29
من انتخاب رشته کردم حالا اگه نظرم در مورد ترتیب رشته ها عوض شد میتونم اصلاحش کنم؟
سایت سنجش نوشته که فقط یک بار حق انتخاب رشته دارید بعد یه جا دیگه لینک ویرایش گذاشته.این یعنی چی؟

saeed 1428
08-08-2012, 21:38
من انتخاب رشته کردم حالا اگه نظرم در مورد ترتیب رشته ها عوض شد میتونم اصلاحش کنم؟
سایت سنجش نوشته که فقط یک بار حق انتخاب رشته دارید بعد یه جا دیگه لینک ویرایش گذاشته.این یعنی چی؟
چقدر زود عجله داشتی مگه ؟ ببین یکبار هم می تونی ویرایش کنی فکرات رو درست و حسابی بکن این دیگه فرصت آخرته عجله هم نکن

shahabprince
08-08-2012, 22:01
بچه ها من میخوام تو انتخاب رشتم دانشگاههای شبانه رو هم بزنم
به نظرتون چه جوری اولویتم رو قرار بدم
اول همه ی رشته های روزانه رو بزنم بعد همه ی رشته های شبانه رو یا اینکه بعد از هر رشته ی روزانه رشته ی شبانش رو بزنم؟
اصلا فرقی میکنه بین این دو انتخاب؟

یکی جواب منم بده

msadeghsh
08-08-2012, 22:08
سلام به همه
من امسال دومین کنکوری بود که دادم و رتبه ام 4523 منطقه 2شد و با این شرایط پزشکی نمیتونم قبول شم می خواستم بپرسم اگه امسال انتخاب رشته نکنم و یک سال دیگه ام بخونم تا شاید سال بعد پزشکی قبول بشم مشکلی که برام پیش نمیاد یعنی می تونم سال دیگه ام کنکور بدم ،یا نه باید همین امسال انتخاب رشته کنم ،ضمن اینکه من مشکل سربازی ام ندارم.

eblisandenzo
08-08-2012, 22:09
یکی جواب منم بده

دست عزیز اصلا قانون خاصی نیست تو این زمینه ! شما نسبت به علاقه مندیتون رشته ها رو میچینین ! شاید شبانه یه جایی بیشتر مورد علاقتون باشه تا روزانه همون رشته تو یه استان دیگه !
حتی الامکان رشته های شبانه رو تو شهر خودت بزن !
به خاطر خوابگاه اینو میگم چون خیلی از دانشگاهها خوابگاه نمیدن به بچه های شبانه !

saeed 1428
08-08-2012, 22:11
سلام به همه
من امسال دومین کنکوری بود که دادم و رتبه ام 4523 منطقه 2شد و با این شرایط پزشکی نمیتونم قبول شم می خواستم بپرسم اگه امسال انتخاب رشته نکنم و یک سال دیگه ام بخونم تا شاید سال بعد پزشکی قبول بشم مشکلی که برام پیش نمیاد یعنی می تونم سال دیگه ام کنکور بدم ،یا نه باید همین امسال انتخاب رشته کنم ،ضمن اینکه من مشکل سربازی ام ندارم.
اگه انتخاب رشته نکنید هیچ مشکلی پیش نمیاد رشته هایس روزانه نیمه متمرکز وبین الملل رو قبول بشید حق شرکت در آزمون 92 رو ندارید.

saeed 1428
08-08-2012, 22:15
یکی جواب منم بده
بر اساس علاقه رشته ها رو مرتب کن دانشگاهها رو هم همینطور حالا اگه رشته ای روزانش رو می تونی قبول بشی اونو بالاتر از شبانش بزن.

pour-homme
08-08-2012, 22:18
این دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین ربطی به واحد های بین الملل داره یعنی از لحاظ شهریه به اون صورت هست یا اصلا ربطی نداره فقط اسمش بین الملله

msadeghsh
08-08-2012, 22:28
اگه انتخاب رشته نکنید هیچ مشکلی پیش نمیاد رشته هایس روزانه نیمه متمرکز وبین الملل رو قبول بشید حق شرکت در آزمون 92 رو ندارید.

خوب من امسال خیلی از رشته های روزانه و...رو میتونم قبول بشم .منظورتون اینه که اگه انتخاب رشته کنم ودر یکی از رشته های روزانه قبول بشم سال بعد نمیتونم کنکور بدم ولی اگه کلا انتخاب رشته نکنم میتونم کنکور سال بعد شرکت کنم .منظورتون رو درست فهمیدم؟

morix_001
08-08-2012, 22:50
خوب من امسال خیلی از رشته های روزانه و...رو میتونم قبول بشم .منظورتون اینه که اگه انتخاب رشته کنم ودر یکی از رشته های روزانه قبول بشم سال بعد نمیتونم کنکور بدم ولی اگه کلا انتخاب رشته نکنم میتونم کنکور سال بعد شرکت کنم .منظورتون رو درست فهمیدم؟
آره . اینطوریه