PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چاپ در فتوشاپ

Mr.Mohamad
15-07-2006, 14:03
سلام دوستان خوبم؛
من با دوربسن دیجیتالی خودم که عکس میگیریم و به صورت خام چاپ میکنم یعنی هیچ تغییری در عکس ایجاد نمی کنم وقتی چاپ میشه هیچ مشکلی از لحاظ کیفی نداره ولی وقتی تو فتوشاپ باهاش کار میکنم و تغیراتی درش به وجود میارم میبینم که افت کیفیت پیدا میکنه این رو هم بگم که به سایز عکس دست نمیزینم و همینطور به رزولیشن آن مضاف بر اون تنظیمات پرینتر و فتوشاپ رو هم برای پرینت دو عکس یکی میزارم ولی نمیدونم مشکل کجاست اگه راهنمایی بفرمایی خوشحال میشم.

Elfin-D
15-07-2006, 14:19
سلام
شما برای چاپ عکس در حالت اول هم از فتوشاپ استفاده میکنید یا رایت کلیک و ....

Mr.Mohamad
16-07-2006, 11:51
دوست من در هر دو مورد با نرم افزار مخصوص خود پرینتر چاپ میکنم که برنامه خوبی هست.

saviss
16-07-2006, 12:47
اولا كه بالاخره سرو كله چاپ هم پيداشد انگار
دوما ببينم منظورت از كارروي تصوير چيه؟
سوما باچه فرمتي ذخيره ميكني؟ يا ذخيره نمي كني؟
چهرما منظوردقيقت از افت كيفيت چيه؟
پنجما جواباي بالا رو اگه دقيق بگيد شايد بشه راهنمائي كرد

Mr.Mohamad
16-07-2006, 23:15
کار روی تصویر = منظورم اینکه که یه عکس رو که از خودم تو بکگراند یه رنگ گرفتم که بعد برم 3*4 چاپ کنم
فرمت = فرمت ذخیره سازی من Jpg هست که کیفیت رو هم روی ده میزارم برای وقتی که میخوام سیوش کنم
افت کیفیت = وقتی عکس به صورت خام باشه بدون مشکل چاپ میشه ولی وقتی که روش کار میکنم یه رگه های راه راهی روش پیدا میشه که به صورت موازی هم و مثل موقعی که کارتریج جوهر کم کرده باشه میشه
در مورد عنوان پنجمی هم که باید بگم که هرچی سوال بپرسید من هم میگم چون دوست دارم که مشکل حل بشه
متشکرم.

Elfin-D
17-07-2006, 00:20
کیفیت رو هم روی ده میزارم
سلام
کیقیت روی 12

saviss
17-07-2006, 08:14
کار روی تصویر = منظورم اینکه که یه عکس رو که از خودم تو بکگراند یه رنگ گرفتم که بعد برم 3*4 چاپ کنم
فرمت = فرمت ذخیره سازی من Jpg هست که کیفیت رو هم روی ده میزارم برای وقتی که میخوام سیوش کنم
افت کیفیت = وقتی عکس به صورت خام باشه بدون مشکل چاپ میشه ولی وقتی که روش کار میکنم یه رگه های راه راهی روش پیدا میشه که به صورت موازی هم و مثل موقعی که کارتریج جوهر کم کرده باشه میشه
در مورد عنوان پنجمی هم که باید بگم که هرچی سوال بپرسید من هم میگم چون دوست دارم که مشکل حل بشه
متشکرم.
درمورد فرمتJpg بايد بگم كه حق با الفين جانه وهرچي عدد كيفيت بيشتر باشه كيفيت ذخيره سازي بهتره البته فرمتJpg يك فرمت فشرده ساز هستش و معمولا ما توي كارچاپ ازش استفاده نمي كنيم
بجاش اون از psdوياtiff استفاده ميكنيم
اما مشكل شما فكرنكنم از فرمت ذخيره سازي باشه .....احتمالا ناشي ازعدم تطابق نرم افزار پرينتر با خروجي فتوشاپه...حالا دوكار بكنيد
اول:يه پرينت از چيزي كه كاركرديد توي محيط فتوشاپ بگيريد(بدون استفاده از نرم افزار ديگه اي)
دو:فرمت ذخيره سازي رو عوض كنيد
ببين توي هركدوم از دوحالت تغييري ايجاد ميشه يانه؟

Mr.Mohamad
17-07-2006, 22:07
درمورد فرمتJpg بايد بگم كه حق با الفين جانه وهرچي عدد كيفيت بيشتر باشه كيفيت ذخيره سازي بهتره البته فرمتJpg يك فرمت فشرده ساز هستش و معمولا ما توي كارچاپ ازش استفاده نمي كنيم
بجاش اون از psdوياtiff استفاده ميكنيم
اما مشكل شما فكرنكنم از فرمت ذخيره سازي باشه .....احتمالا ناشي ازعدم تطابق نرم افزار پرينتر با خروجي فتوشاپه...حالا دوكار بكنيد
اول:يه پرينت از چيزي كه كاركرديد توي محيط فتوشاپ بگيريد(بدون استفاده از نرم افزار ديگه اي)
دو:فرمت ذخيره سازي رو عوض كنيد
ببين توي هركدوم از دوحالت تغييري ايجاد ميشه يانه؟
برم امتحان کنم بعد یه خبر به شما میدم امیدوارم که مشکل با کمک شما حل بشه
متشکرم

sary
18-07-2006, 10:02
با سلام
شما با تنظيم صحيح پروفايل رنگ پرينتر و تنظيم حالت رنگ در محيط فتوشاپ روي پروفايل رنگ خروجي و استفاده از بخش gamut warning در بخش view ميتوانيد خروجي حقيقي تري داشته باشيد گزينه آخر رنگهايي كه در مونيتور و چاپگر با هم تطابق ندارند را در صفحه به رنگ قرمز در مي آورد و توصيه آخر : 1 - استفاده از فرمت tiff يا psd است البته بهتر است قبل از گرفتن پرينت از بخش layer گزينه flatten image را اجرا كنيد براي تنظيم پروفايل رنگ از edit و preference استفاده كنيد

Bakhtvar
18-12-2009, 17:13
سلامتنتنتنتنتنتنننن

NaKhoda BiBaK
18-12-2009, 18:12
سلام دوست عزیز.
بهتره بعد از تغییراتی که در عکس میدی عکس رو ذخیره نکنی و از توی محیط خود فتوشاپ عکس رو پرینت بگیری !!!
چون وقتی در عکس تغییرات میدی و سیوش میکنی مطمئنا پیکسل های عکس کم میشه

elone
23-12-2009, 11:18
سلام دوست من . شايد رزوليشن كارت پايينه كه كيفيت عكست مياد پايين . وقتي عكستو گرفتي حتما گذينه اتو لول را روش اعمال كن تا روشن تر و شفاف تر شه . انشاا... كه مشكلت حل بشه

mortezaon
14-05-2010, 19:53
براي حل اين مشكل بايد از يه نرم افزار معروف استفاده كني به نام adobe light room