PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فوری:مبارزه با سوسک و سایر حشرات موذی!

speedy3m
26-06-2012, 18:16
دوستان

مشکل بزرگی برام پیش اومده و اون زندگی سراسر مشکل همراه با سوسک های مزاحم هست! (همه ی مشکلام حل شده فقط این یکی مونده!!!)

متاسفانه هر ساله در ایام گرم تابستان، خونه ی ما پناهگاه سوسک های کارتون خوابی میشه که گویی به جز منزل ما ماءمن دیگری رو پیدا نمیکنن و گویی جز من دل به کس دیگه ای نمیدن. هر سال بعد از مبارزات طولانی و امتحان کردن انواع روش های روز، سوسک ها غالب میشدن و من به همزیستی مسالمت آمیز باهاشون راضی میشدم.
ولی امسال برادر بزرگ بنده متاهل شدن و یک شبی به همراه نامزدشون به منزل ما تشریف آوردن و سوسک ها که از اومدن مهمان ها به شور و شوق افتاده بودن، شبانگاه بر خلاف معاهده ی صلحی که با بنده داشتن عمل کردن و حمله ی یک جانبه ای رو آغاز کردن. سوسک ها از همه طرف بیرون اومدن و از اتاق و پذیرایی گرفته تا آشپزخانه، هر طرف رو که سر میچرخوندیم سوسک بود، صغیر و کبیر، طفل و بزرگسال! متاسفانه نامزد برادر ما ترس و وحشت عجیبی از سوسک ها داشتن و هرچقدر که ما گفتیم که اینا اهلی هستن و فقط یه لقمه غذا میخوان و با شما کاری ندارن، به خرجشان نرفت و نیمه های شب تمامی اهالی منزل مگش کش به دست کشیک سوسک میدادیم. خلاصه اون شب تا صبح رو به شکار سوسک گذروندیم.

اینجا بود که دیگه من کمر به قتل عامشون بستم و تصمیم دارم هر طور شده خونه رو از سوسک های بدذات پاک سازی کنم.

نکاتی که لازم هست بگم اینان که، برای ورود سوسک ها به منزل هیچچچ گونه راهی وجود نداره و نمیدونم از کجا اومدن و کجا زندگی میکنن!
انواع حشره کش های تار و مار و اتک و ... امتحان کردم ولی بی فایده بودن (میگن سوسکا نسب به حملات هسته ای هم مقاوم هستن، اونوخ من با تار و مار فقط مایه ی خجالت خودم شدم!!!)
چن روز پیش یک بسته پودر سوسک کش ابتیاع کردم و کل گوشه ها و درو دیوارهای خونه رو پودر پاشی کردم و شب هنگام منتظر نتیجه ی کار نشستم که دیدم سوسک ها همچنان خوشحال و خندان و پرواز کنان بعد از خاموشی چراغ، مشغول جولان دادن تو فضای منزل هستن.

آخرین راه حلی که به ذهنم رسید کمک خواستن از اساتید و پروفشانل های این انجمن بود تا تجربیات خودشون رو بگن شاید دوای این مشکل ما بود!

منتظریم دوستان...

8nights&7days
27-06-2012, 08:47
نگفتید ط چندمید.مهمه

iriali
27-06-2012, 12:09
این سوسکها حتما ریز هستن که با نام سوسک فرانسوی هم شهرت دارن :31:

مخصوی کابینت های چوبی هم هست حالا چه ام دی اف چه ....

جدیدا یه سم پیدا کردم که نسلشون رو منقرض میکنه الان اسمش رو نمی دونم ولی جاهایی که کود میفروشن یا سم فروشی ها دارن و مخصوص همین سوسکهای کابینتی هست . و گفته میشه مشکلی برای انسان نداره یعنی بعد از این که سم رو زدین لازم نیست پاکش کنید برای همین اپارتمان هم هست . این سم رو که میزنید همون موقع از در دیوار میرن بالا و شاید از سر کول خودتون هم برن بالا و حتما زیر کابینت خونتون رو باید سم بزنید . با زدن این سم راحت میشین

همون طور که گفتم باید از جاهایی که کودهایی شیمیای یا سم میفروشن بگیرین و بگین حتما برای سوسک های ریز باشه

speedy3m
27-06-2012, 13:15
ما طبقه ی دوم هستیم.

سوسکا ریز نیستن و به چه درشتی هم هستن. اندازه دو بند انگشت میشن.

یه سری دستگاه ها هستن که امواج اولترا سونیک میدن، قیمت بالایی هم دارن، نمیدونم مفیدن یا نه!

anti-military
27-06-2012, 15:50
خیلی جالب توضیح دادی پیشنهاد میکنم بری نویسنده بشی

من اگه جایی سوسک بزرگ پروازی باشه به هیچ وج حتی یک شب هم زندگی نمی کنم حتی شده برم تو کوچه بخوابم اما جایی که سوسک بزرگ پروازی باشه زندگی نمی کنم
مخصوصا اگه از این اتوبوسی ها باشه ( از اینها که وقتی میخوان دور بزنن درجا دور میزنن )

خوشبختانه من اینجا خونه ای که گرفتم نو ساز هست و تمام راه های ورود سوسگ رو مسدود کردم و خدایی نکرده یه روز سوسک بیاد از خونه فراری میشم و میرم
تهران مادرم رو میارم که سوسک رو واسم بکشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انقدر بدم میاد که حتی توان کشتن سوسک رو هم ندارم

یه سری راه حل برای نجات پیدا کردن از این مشکل بزرگ اینه که

همیشه خونه نو ساز بخرید یا اجاره کنید ( گرچه با این قیمت ها دیگه حق انتخاب نمی مونه واسه آدم )
تمام راه هایی که فکر می کنید ممکنه سوسک وارد بشه مسدود کنید
هیچ وقت شب ها پنجره هارو باز نذارید چون ممکنه سوسک از پنچره بیاد تو یهو
سوسک از بوی قهوه بدش میاد و اگه جایی قهوه بریزید کمتر سوسک میاد

راه حال آخر هم فرار از محل زندگیه که شدیدا پیشنهاد میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

essi4300
28-06-2012, 17:39
دوست گرامی.

محل زندگی سوسک ها چای توالت، حمام و سیفون ظرفشویی هست.

فقط یک راه برای نابودی همشون هست، چندین جا امتحان کردم و جواب داده.

میری داروخانه، یک سم مایع سفید رنگ هست برای ریختن در چاه.

اون رو میگیری و با آب مخلوط میکنی و توی هرچی سوراخ هست میریزی.

سوسکا مثل باقلوا پر پر میشن.

mohmrg
28-06-2012, 17:48
یه سم مایع هست که شیری رنگ و مایل به کرم هست تقریبا استخونی رنگ:31:

این رو که ریختی خودت یه هفته نباید توی خونه باشی ، بو نداره ولی میکشه ادم رو ، اصلا کسی خونه نباید باشه

باید دنبال اینجور چیزها باشی

بگرد دنبال سوراخ ها ، یه ذره گچ بگیر مطمئن باش حل میشه

پیف پاف نزن ، قوی تر میشن ، سوسک معمولی رو پیف پاف ناقض بزنی یک هفته بعد اگه نمرد مطمئن باش اندازه اش دو برابر میشه و حالا مگه میمیره

ALt3rnA
29-06-2012, 17:00
سلام

میری دارو خونه . چند مدل سم داریم . یه سری پودر ان ازونا چند بسته میگیری . یه سری هم مایع اند و برای چاه های فاضلاب
توی تمام چاه های فاصلاب و دستشویی و آشپزخانه رو سم میریزی
زیر تمام فرش ها ... گوشه ی دیوار ها ... چهار چوب در ها ... پشت کابینت ها ... هرجایی که درز یا گوشه داشته باشه در کل ! پودر میپاشی اونقدر که سفیدیش معلوم باشه .
برای پنجره ها و دریچه های کولر به خصوص ! توری میگیری
چارچوب در ورودی منزل و پنجره ها رو هم به شدت با گچ درز گیری میکنی

مشکلت حل میشه ایشالا !
برای من یه خونه اجاره کردن برای دوران دانشجویی تو تهران . پارسال که رفتم پر سوسک بود ! شدید ! اینکارا رو کردم نسلشون منقرض شد کامل
فقط توصیه ی جدی !!!! چون گفتم سم زیاد بپاشی خودت اصلا تو خونه نمون ! حتما یه مدت برین جای دیگه . حتی واسه خواب
در ضمن سم رو باید بزاری بمونه ! بعد دو روز همه رو جارو نکنی ! سوسکا وقتی توی تخم هستن سم و اینا روشون اثر نداره و باید وایسی هرچی هست از تخم دراد

ملا نصرالدین
05-07-2012, 14:28
شما اولین اشتباهی که کردی اینه که باهاشون معاهده صلح امضا کردی.توی تلویزیون میگفت 2 تا سوسک در عرض 1 سال میشه 1میلیون سوسک
حالا اولا از این اسپری های حشره کش تار و مار قرمز بگیر و دور تا دور خانه دور دیوار و زیر و داخل کابینت و مخصوصازیر یخچال از پایین تا بالای پنجره ها دور فرش ها و... رو کامل بزن
بعد سوسک کش ام ها (امها) بگیر.مثل کرم میمونه. و داخل اشپزخانه و زیر کابینت ها و داخل دستشویی و حمام بزن.
بعد سوسک ها میریزن بیرون .شما هم اسلحه به دست (جارو برقی و سوسک کش) شجاعانه ایستادگی کن.از همه جا میریزن بیرون.و تند تند جارو کن
بعد چند ساعت دیگه اثری ازشون نیست.تا چند روز بعد هرچی دیدی بکش.رحم نکن.
ما همین جوری از شرشون راحت شدیم.الان انقدر که خونه ما دور تا دورش سم داره تا 1 سوسک میاد خودش میمیره

راز از بین بردن سوسک ها ماندگاری سم و سمپاشی همه نقاط خانه وکشتن مداوم سوسک هاست.

Mohammad Yek110
07-07-2012, 12:04
اگه دست من بود ، نگارش ستون طنز یه روزنامه کثیرالانتشار رو می دادم دست شما:دی
فقط حواستون باشه سوسک به اسپری ای که ناقص زده شده مقاوم میشه ها.
اسپری قدیمی هم نباشه که اوضاع بدتر میشه

a6543210
09-07-2012, 18:14
خدا خیرت بده اسپیدی عزیز
خیلی وقت بود یه دل سیر نخندیده بودیم!:31:
یکی از خنده دار ترین تاپیکارو زدی داداش :20:
یاد یه خاطره افتادم بگم با بچه ها خونه مجردی داشتیم و ما هم همین مشکلو داشتیم و صبحا که بلند می شدیم می دیدیم سوسکا زیر این بچه ها موندنو له شدن!!!!!!می مردیم از خنده!!!
حالا جواب های احتمالی که اسپم نشه:همونطور که دستمون اسی هم گفتن محل زندگی سوسک ها چای توالت، حمام و سیفون ظرفشویی هست. مهمترین جاها که در می یان از همین جا ها هست.سعی کن با موادی که گفتن داخل چاه بریزین. این کار زیاد انجام بدین تا نسلشون زده بشه. چون جانورای سخت جانینو به راحتی نمی میرن.:9:امیدوارم موفق باشی.

بازم ممنون بابت تاپیک باحالت!

SRAHAS
08-06-2013, 16:50
تار و مار قرمز و سوسک کش ام ها رو تو کابینت که زدم میتونم ظرفهارو روز بعد بذارم توش دوباره..؟من یکی دو تا سوسک ریز تو کابینت دیدم..نمیخوام زیاد بشن

majid322
08-06-2013, 17:10
چی میشد اگه کل تاپیکا یه همچین نگارش خوبی داشتن ادم لذت میبرد بخونش :دی
در مورد مشکلت راه حلی ندارم چون تجربه ای ندارم..7 8 سالی هست سوسک ندیدم :دی

softday
08-06-2013, 21:08
دوستان سوسک خونه ما از کولر میاد لامصب. چند شب پیش اومد کولر هم رو زیاد بود پرت شد نزدیک بود بیوفته رو سرم :n19::n04: توری میشه زد دریچه کولر رو؟

Mohammad-Hashemi
08-06-2013, 22:21
یه سری مایع هست اسمش قهرمان بود فکر کنم . چند تا بگیر هر شب آخر شبا که دیگه از دستشویی استفاده نمیکنی به صورت مداوم بریز . یک ماه انجام بده درست میشه . هر شب نصف یه قوطی رو بریز.

اگه همه همسایه ها هم با هم انجام بدن که چه بهتر.

NorthBridge
08-06-2013, 22:45
راستش من اعتقاد دارم بهترین اسلحه اونه که فقط یکبار ازش استفاده کنید (نقل قولی از تونی استارک در Iron Man 1 )
یکبار که توی حیاط خونه ی قبلی سوسک دیدم و متوجه شدم از چاه حیاط اومدن بیرون، کاری کردم کارستون که هیچکس تابحال نکرده و احتمالاً هم نخواهد کرد ولی حداقل باعث شد تا مدتها اثری ازشون نبینم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حدود دو لیوان بنزین ریختم داخل چاه و یک دقیه منتظر موندم
بعد کبریت رو آتش کردم و انداختم داخل چاه و سریع کشیدم عقب
سر چاه تا شعاع یک متر به ارتفاع فکر کنم یک متر و نیم مثل کوه آتشفشان اومد بالا و چاه منفجر شد با صداهای خاصی(اول مثل صدای سوت قطارهای ذغالی قدیمی و بعد به گفته ی همسایه ی ما با صدایی مثل افتادن بشکه از ارتفاع)
البته مقداری هزینه ی روی دستم گذاشت که دادم تعمیرش کنند ولی حداقل باعث شد اون سوسکها بدبخت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حساب کار دستشون بیاد که توی این خونه با کی طرفن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یادتون نره : بهترین اسلحه اونه که فقط یکبار ازش استفاده کنید

Reza31001
08-06-2013, 22:56
منهای اینکه تاپیک مال یه سال پیشه و تا به حال یا مشکل حل شده و یا کار به طلاق و طلاق کشی کشیده:n02:، خطاب به دوست بالایی میگم انجام همپین کاری تو آپارتمان عاقبتی جز زندان نداره:n02:
چون با این هزینه ها تعمیر کل لوله کشی آپارتمان و هزیه های جانبی تقریبا امکان ناپذیره!

NorthBridge
08-06-2013, 23:22
خطاب به دوست بالایی! منم بگم مگه توی آپارتمان میشه زندگی کرد؟:n04:
من توی آپارتمان که نگفتم اینکار رو بکنی! ضمن اینکه تأکید هر کردم هیچکس اینکار رو نه قبل و نه بعد از من تکرار نکرده و نخواهد کرد... چون راهش این نیست
اجرای اون آزمایش بیشتر برای من جنبه ی سرگرمی و یک کنجکاوی علمی دست اول برای دیدن قدرت و توان بخار منبسط شده در کسری از ثانیه رو داشت.

SA.JJ.AD
09-06-2013, 03:42
راستش من اعتقاد دارم بهترین اسلحه اونه که فقط یکبار ازش استفاده کنید (نقل قولی از تونی استارک در Iron Man 1 )
یکبار که توی حیاط خونه ی قبلی سوسک دیدم و متوجه شدم از چاه حیاط اومدن بیرون، کاری کردم کارستون که هیچکس تابحال نکرده و احتمالاً هم نخواهد کرد ولی حداقل باعث شد تا مدتها اثری ازشون نبینم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حدود دو لیوان بنزین ریختم داخل چاه و یک دقیه منتظر موندم
بعد کبریت رو آتش کردم و انداختم داخل چاه و سریع کشیدم عقب
سر چاه تا شعاع یک متر به ارتفاع فکر کنم یک متر و نیم مثل کوه آتشفشان اومد بالا و چاه منفجر شد با صداهای خاصی(اول مثل صدای سوت قطارهای ذغالی قدیمی و بعد به گفته ی همسایه ی ما با صدایی مثل افتادن بشکه از ارتفاع)
البته مقداری هزینه ی روی دستم گذاشت که دادم تعمیرش کنند ولی حداقل باعث شد اون سوسکها بدبخت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حساب کار دستشون بیاد که توی این خونه با کی طرفن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یادتون نره : بهترین اسلحه اونه که فقط یکبار ازش استفاده کنید

خطاب به دوست بالایی! منم بگم مگه توی آپارتمان میشه زندگی کرد؟:n04:
من توی آپارتمان که نگفتم اینکار رو بکنی! ضمن اینکه تأکید هر کردم هیچکس اینکار رو نه قبل و نه بعد از من تکرار نکرده و نخواهد کرد... چون راهش این نیست
اجرای اون آزمایش بیشتر برای من جنبه ی سرگرمی و یک کنجکاوی علمی دست اول برای دیدن قدرت و توان بخار منبسط شده در کسری از ثانیه رو داشت.

دمت گرم داداش ... بازم از این ازمایش های علمی :n02: بکن و اینجا تعریف کن ... بسی لذت بردیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کنجکاو شدم برم جایی تست کنم :n02:اینبار با 4 لیوان :n09:چرا که به قولی بهترین اسلحه اونه که فقط یکبار ازش استفاده کنید :16:

5ajad
09-06-2013, 14:39
محتویات چاه اومد بیرون؟:n21:

mohammadi_4u
09-06-2013, 15:11
از اسپری یا مایع حشره کش. کامن استفاده کنید.
یعنی اینور خانه یه ذره اسپری کنید با اینکه بویی نداره مایعش یا اسپریش. سوکسا اونور خانه همسایه فراری شدن و میگن کامن اومد"
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sent by Tapatalk

وین رونی
09-06-2013, 15:44
بهترین چیزی که من تا به حال دیدم برای کشتن سوسک های درون چاهی مایع قهرمان و مبارز هست.بریزی تو چاه میره تو چشمشون کور میشن نمی تونن غذا پیدا کنن می میرن.ولی جداً بگیر چند شب بریز البته طبقات دیگه هم باید همکاری کنن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad-Hashemi
09-06-2013, 17:46
باریک . این قهرمان همونیه که گفتم : دی

NorthBridge
09-06-2013, 17:59
محتویات چاه اومد بیرون؟
هیچوقت این اتفاق نمیفته
فشار شدید ناگهانی در اثر انبساط بخار آب که در چاه ایجاد میشه هم به ته چاه فشار وارد میکنه و هم به سر چاه. اما این سر چاه هست که مثل یک مرمی گلوله به بیرون پرتاب میشه!
آزمایش خیلی خیلی جالبیه فقط پیشنهاد میکنم خونه ی یکی که باهاش خصومت دارید اجراش کنید!

دمت گرم داداش ... بازم از این ازمایش های علمی بکن و اینجا تعریف کن ... بسی لذت بردیم کنجکاو شدم برم جایی تست کنم اینبار با 4 لیوان چرا که به قولی بهترین اسلحه اونه که فقط یکبار ازش استفاده کنید
تشریف بیارید در خدمت باشیم!
من از روی علاقه یک آزمایشگاه تقریباً مجهز از سخت افزار گرفته تا فیزیک و شیمی و ... توی خونه دارم که مدتیه بحال خودش رها کردم و نیاز به یک وردست علاقمند مثل شما هم دارم:n02::n24:

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-06-2013, 09:46
سلام .
هر چی مواد غذائی بدونِ پوشش بیشتر باشه , سوسکها هم بیشتر میشند چون فقط برای غذا خوردن میان و به بوی غذا ( برای اونها ) خیلی حساسند .
مواد غذائی سر باز , قابلمه ها و ظرفهای شسته نشده , خورده غذاها و روغن و مایعاتِ روی گاز و میز و کف آشپزخانه , سطل آشغال سر باز که بوی بد میده و سوسکها رو جذب میکنه , دستشوئی کثیف که با مایع ضدعفونی کننده شسته و تمیز نمیشه , اسفنج ظرفشوئی که پر از خورده های غذا هست و بو گرفته , نگه داشتن کیسه زباله ی پُر در خانه برای چند روز و فاسد شدن مواد غذائی توش و غیره .

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-06-2013, 09:54
این سوسکها و موشها که مردم دنیا سالانه صدها میلیون دلار خرج کشتنشون میکنند , توی طبیعت داشتند زندگیشون رو میکردند مثل بقیه ی حشرات و حیوانات .

ما روستا ساختیم , شهر ساختیم , بهداشت رو رعایت نکردیم , چاههای فاضلاب و شبکه ی فاضلاب ساختیم و محیط بسیار مناسبی پر از مواد غذائی در خانه هامون و انبارهامون و محلهای جمع آوری زباله براشون درست کردیم .
اونها هم کاری رو که باید انجام بدند به نحو احسن انجام دادن ( خوردن و زاد و ولد ) . هی زیاد و زیاد تر شدند تا اینکه شدند مزاحم و خطری برای زندگی ما درصورتیکه خودمون باعث شدیم کارشون به اینجا بکشه .

از ماست که بر ماست .
سوسکها و موشها و مگسها و میکروبها گناهی ندارند .

hosein2600
10-04-2014, 11:07
آقا ما يه خاطره بگيم يه روز تو آشپز خونه از سر زن ذليلي :n27: داشتيم ظرف ميشستيم خب طبق معمول دستمون پر از كف بود اين سوسك هاي ريز از جلوي ما يه وقتهاي رژه ميرفتن :n10: و من هم اينها را نفرين ميكردم آقا اين قباحت و پر رويي هم اندازه داره حوصله ام از دست اينها سر رفته بود ديگه كلافه شده بودم يكهو از روي ناراحتي به يكي از اين سوسك ريزها كه اتفاقا از جلوي من رد شده بود مقداري كف مايع ظرف شوئي پاشيدم

ديدم اين سوسكه هي دور خودش چرخيد و چرخيد زارپ پشت رو شد :n04: من و ميگي شاخ از بلاي سرم سبز شد و رفتم يه سوسك ديگه پيدا كردم همين عمل را روي اون انجام دادم ديدم هي ليز خورد و ليز خورد يهو اينم همونطور شد آقا از اون روز به بعد من كارم شده مايع ظرفشوئي :n02: آي بهشون من ميخندم آي اينها منو ميبينن نفرينم ميكنن با همه اين مطالب الان من صاحب دو عدد شاخ خوشگل رو سرم شدم اينم بگم اين روي سوسك كوچيك از اين سوسك فرانسوي تاثير داشت ولي يك بار روي يه سوسك بزرگ اتوبوسي تست كردم نامرد منو دنبال كرد آي كتك خوردم ازش هنوز تنم درد ميكنه اگه بهش نميگفتم سير داغ دست از سرم بر نميداشت :n02: بازم ميگم با اين سوسك بزرگها از اين شوخيها نكنين جنبه ندارن

V E S T A
10-04-2014, 13:31
به شخصه با هیچ سوسکی درگیری پیدا نمی کنم مخصوصا سوسک های بزرگ که پرواز می کنن ..

بهترین راه حل برای اینکه اصلا با سوسک روبرو نشین یا ریشه کنی انواع سوسک اینه که علاوه بر اینکه داخل خونه از وجود تخم، نوزاد و حشره بالغ پاکسازی بشه با سموم خاصی تمام چاهها و راه های فاضلابی کل آپارتمان یا ساختمان اوایل تا اواسط اردیبهشت یکبار از طبقه های بالا به سمت پایین سم پاشی بشن.

در کل مبارزه با سوسک نمی تونه فقط محدود به یه واحد ساختمانی بشه یا فقط محدود به داخل خونه بشه .. چون بالاخره از راه فاضلاب وارد خونه میشن و دوباره تخمگذاری میکنن باید کل واحد هایی که فاضلابشون به هم مربوط میشه برای مبارزه با سوسک اقدام کنن.

این سموم هم فقط باید از شرکت هایی که تو این زمینه فعالیت دارن خریداری بشه. معمولا هم 1-2 ساعت آب تو راه های فاضلابی نباید وارد بشه و بعد از سم پاشی سوسک ها ریشه کن میشن.

doit
12-04-2014, 00:15
برای مقابله با پشه ها اگه ادکلن بزننین کمتر نیش میزنن

dani2013
29-08-2014, 03:01
دوستان شرمنده تاپیک قدیمی میارم بالا

خونه ما دو طبقس منم طبقه دوم هستم
تو طبقه دوم نه حموم هست نه دستشویی نه جاه فاضللاب که سوسک بخواد داشته باشه ولی گاهی اوقات از طبقه اول سوسک میاد بالا منم نمیدونم چند ساله چم شده که میترسم بکشمشون
هیچی دیگه میرم بابامو صدا میکنم اون میاد میکشتشون
اگه سمی خمیری نمیدونم هر چیزی که باعث بشه این سوسک ها از پله ها نیان بالا بگید تا بریزم رو این پله ها تا سوسکا نیان بالا منم راحت بخوابم

ملا نصرالدین
29-08-2014, 09:49
دوستان شرمنده تاپیک قدیمی میارم بالا

خونه ما دو طبقس منم طبقه دوم هستم
تو طبقه دوم نه حموم هست نه دستشویی نه جاه فاضللاب که سوسک بخواد داشته باشه ولی گاهی اوقات از طبقه اول سوسک میاد بالا منم نمیدونم چند ساله چم شده که میترسم بکشمشون
هیچی دیگه میرم بابامو صدا میکنم اون میاد میکشتشون
اگه سمی خمیری نمیدونم هر چیزی که باعث بشه این سوسک ها از پله ها نیان بالا بگید تا بریزم رو این پله ها تا سوسکا نیان بالا منم راحت بخوابم

اگر مطمئن هستید که از پله ها میان
اولا زیر در ورودی را بپوشانید
دوما اسپری سوسک کش به چند پله ی اخر بزنید تا قبل از ورود به خانه تلف شوند

اگر روی پله هایی که اسپری زدید سوسک مرده پیدا کردید و دیگر سوسک به خانه نیامد که هیچ ولی اگر سوسک مرده پیدا نشد و باز هم داخل خانه سوسک بود یعنی سوسک ها از جای دیگری می ایند.داخل درزهای دیوار یا داخل لولا های در ها و یا ممکن هست داخل وسایلتان رفته باشند و انجا لانه کرده باشند

dani2013
29-08-2014, 11:07
ممنون بابت جوابتون
در خونه ما همیشه بازه سوسکا هم اینجوری میان تو خونه دیگه فکر نکنم تو خونه تخم گذاشته باشن
خونه ما هم جوریه که وقتی از در وارد میشی یه 2.3 متری راهرو داره که وسط راهرو هم پله داره واسه طبقه دوم
این سوسکا هم وقتی میان خونه بعضیاشون از پله ها میان بالا که این اتفاق هم شاید ماهی یک بار بیوفته که مشکل منم همینه که یه چیزی رو این پله بزارم که دیگه این سوسکا از پله ها نیان بالا
اسپری هم زیاد زیادش شاید چند روز عمل کنه من یه چیزی میخوام عمری خواستم از این سوسک کش برقیا بگیرم که شنیدم اشعش واسه انسان ضرر داره منم موندم چیکار کنم

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-08-2014, 11:13
دوستان شرمنده تاپیک قدیمی میارم بالاخونه ما دو طبقس منم طبقه دوم هستم تو طبقه دوم نه حموم هست نه دستشویی نه جاه فاضللاب که سوسک بخواد داشته باشه ولی گاهی اوقات از طبقه اول سوسک میاد بالا منم نمیدونم چند ساله چم شده که میترسم بکشمشون هیچی دیگه میرم بابامو صدا میکنم اون میاد میکشتشون اگه سمی خمیری نمیدونم هر چیزی که باعث بشه این سوسک ها از پله ها نیان بالا بگید تا بریزم رو این پله ها تا سوسکا نیان بالا منم راحت بخوابمسلام. با سوسکهای طبقه اول مبارزه کنین , مشکل کل ساختمان حل میشه . زدنِ خمیر اِمحا یا آفند در درونِ لوله های فاضلاب , بستن لوله های فاضلاب با توریِ ریز , استفاده از مایعات سوسک کش ( مغازه های مربوطه بخرید و ترجیحاً امریکائی یا اروپائی ) . پست صفحه ی قبل رو هم بخونید برای کاهش علتِ هجوم سوسکها به خانه ی شما . دستگاه فراری دادنِ سوسک هم نخرین چون فقط پولتون هدر میره

ملا نصرالدین
29-08-2014, 20:01
ممنون بابت جوابتون
در خونه ما همیشه بازه سوسکا هم اینجوری میان تو خونه دیگه فکر نکنم تو خونه تخم گذاشته باشن
خونه ما هم جوریه که وقتی از در وارد میشی یه 2.3 متری راهرو داره که وسط راهرو هم پله داره واسه طبقه دوم
این سوسکا هم وقتی میان خونه بعضیاشون از پله ها میان بالا که این اتفاق هم شاید ماهی یک بار بیوفته که مشکل منم همینه که یه چیزی رو این پله بزارم که دیگه این سوسکا از پله ها نیان بالا
اسپری هم زیاد زیادش شاید چند روز عمل کنه من یه چیزی میخوام عمری خواستم از این سوسک کش برقیا بگیرم که شنیدم اشعش واسه انسان ضرر داره منم موندم چیکار کنم

صحبت های دوستمون 100 درصد تایید میشه

در ضمن بر خلاف انچه تصور میکنید اسپری ها مدت طولانی اثر دارند.من خودم بخاطر اینکه در خانه پرنده دارم از اسپری زیاد نمیتونم استفاده کنم.ولی همان مقدار کم هم که به هر جا میزنم تا چند ماه اثرش میمونه.