PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اولین Assets ایرانی برای یونیتی

aliscan
24-06-2012, 22:45
سلام
اولین Assets ایرانی برای یونیتی:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک نرم افزار تولید کد برای موتور بازی سازی Unity است که توسط آن می توانید AnimationTree و BehaviorTree تولید کنید. کد تولید شده توسط این برنامه به زبان #C است به گونه ای که شما می توانید کد کنترلی خود را در تابعهای ایجاد شده توسط این برنامه اضافه کنید.

این Assets که کار دوست خوبم هستش رو شما می توانید آخرین نسخه آنرا از آدرس زیر بصورت رایگان دانلود کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قبل توضیح برنامه باید بگم که این ابزار تقریبا یک ابزار پیشرفته حساب میشه و نباید توقع داشت که کسانی که تازه وارد بازی سازی شدند بتونن ازش استفاده کنند.
طراحی این برنامه شبیه Microsoft Visual Studio است. بنابراین فکر نمیکنم کار کردن باهاش برای برنامه نویسها مشکل باشه. کافیه هر آیتمی که میخواهید به پروژه اضافه کنید. پس از طراحی اون آیتم و رفع خطاها دکمه Build را کلیک کنید. تا کد در پوشه مقصد ایجاد شود.
برای یادگیری نحوه ایجاد پروژه به این لینک مراجعه کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AnimationTree
یکی از کاربردهای این برنامه ساخت AnimationTree است. مثتلا توی یک بازی شما میخواهید کاراکتر را حرکت دهید کدی که باید بنویسید یه چیزی شبیه این خواهد بود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا فرض کنید اگه دکمه Shift و فشار بدید کاراکتر باید شروع کنه به دویدن حالا کد میشه یه همچین چیزی :

خلاصه سرتونو درد نیارم. فقط منظورم اینه که هرچی حرکت به کاراکتر اضافه بشه تعداد if ها میره بالا. حالا فکر کنین میخواهید بازی batman بنویسید ( خدا رحم کنه ) فکر کنید واسه کنترل اون همه حالت انیمیشن چقدر if باید بنویسید.
ولی با AnimationTree میشه این :

ممکنه خیلی ها بگویند راههای بهتری هم وجود داره که تعداد ifها کمتر بشه. این فقط یک مثال بود تا کاربرد AnimationTree را متوجه شوید.
من این ایده را از موتور آنریل گرفتم به همین منظور برای شناختن بیشتر AnimationTree پیشنهاد میکنم به این لینک یه سری بزنید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کارکرد نودها شبیه به UDK است.

BehaviorTree

همونطور که از اسمش پیداست برای هوش مصنوعی استفاده میشه. این روش یکی از جدیدترین روشها برای ایجاد هوش مصنوعی در بازیهاست. توضیح دادنش در اینجا خیلی زمان میبره بنابراین اینو به عهده خودتون میزارم. کافیه تو اینترنت یه گوگل بزنید کلی مطلب پیدا میکنید
در ضمن این روشی که من پیاده سازی کردم ناشی از دید من نسبت به درخت رفتار هست . ممکنه کسی که تجربش تو بازیسازی بیشتر از من باشه دید بهتری از درخت رفتار داشته باشه که در اونصورت خواهش میکنم به من هم کمک کنه تا منم بیشتر یاد بگیرم و بتونم این نرم افزار را ارتقاع بدم.
چند لینک مفید :
این یکی از اعضای خود یونیتی هست که درخت رفتار رو تو یونیتی پیاده سازی کرده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر گونه انتقاد،پیشنهاد و ... جهت بهبود این Assets می توانید در همین تاپیک مطرح کنید.

با تشکر

Hotsun
24-06-2012, 23:56
اینکه پره باگه,New میزنم چه لوکیشن جدید باشه چه مال یه پراجکت از پیش ساختم باشه Close the program میده؛یا اینکه خودت میخوای ببندیش داخلش سیاه میشه و باید از طریق Task manager ببندیش,ولی در کل اگر اینکار ایراداش برطرف بشه میتونه درب جدیدی رو روی یونیتی کارا باز کنه,مثل سیستمی که UDK Kismet داره یا سیستمی که نزدیک 1 ساله به FPSC اضافه کردن و بعد از اون تو تاپیکاش پر شد هوش مصنوعی های حرفه ای :31:

Hamed_1984
25-06-2012, 16:59
آره این ورژن خیلی باگ داره روش هم نوشته بتا ولی ورژن جدید به زودی آپلود میشه. چون هنوز کامل تستش نکردم نگذاشتمش. چندتا آیکن هم باید براش بسازم که متاسفنه هنوز کسی رو پیدا نکردم که کمکم کنه. از نظری هم که دادی ممنون.

Hotsun
25-06-2012, 19:58
آره این ورژن خیلی باگ داره روش هم نوشته بتا ولی ورژن جدید به زودی آپلود میشه. چون هنوز کامل تستش نکردم نگذاشتمش. چندتا آیکن هم باید براش بسازم که متاسفنه هنوز کسی رو پیدا نکردم که کمکم کنه. از نظری هم که دادی ممنون.

خواهش میکنم, :7:
راستی یه نمونه مثال هم بذارین توش خیلی خوب میشه هاااا...

Hamed_1984
02-07-2012, 19:40
با سلام خدمت دوستان عزیز
امروز نسخه بتای ورژن جدید توی سایت آپلود کردم. سعی میکنم هر چه سریعتر چندتا مثال هم بزارم.
خواهش میکنم نسخه جدید و دانلود کنید و تستش کنید اگه مشکلی داشت به من اطلاع بدهید تا در اسرع وقت برطرف کنم.
از اونجایی که یونیتی 4 به زودی میاد و یه سیستم انیمیشن جدید (Mecanim) ارائه میده فکر کنم دیگه کار کردن روی قسمت انیمیشن فایده ای نداشته باشه. البته بازم معلوم نیست که این سیستم انیمیشن به چه طریق ارائه بشه. ممکنه فقط برای ورژن پرو قابل استفاده باشه.
به هرحال فعلا فقط اگه باگی داشته باشه برطرف میکنم. ولی روی قسمتهای دیگه کار می کنم.
اگه پیشنهادی داشته باشید خوشحال میشم .

Hamed_1984
05-07-2012, 23:44
اولین فایل آموزشی و آپلود کردم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0to%20AnimationTree ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0to%20AnimationTree)

AMIR REZAs
06-07-2012, 08:20
حداقل جایی آپلودشون میکردی که بدون چیلترشکن بتونیم دانلود کنیم

Hamed_1984
06-07-2012, 10:01
ببخشید تمام سایتهای بدرد بخور اشتراک ویدئو فیلتره

تو سایت آپارات آپلود کردم هر وقت پردازشش تموم بشه لینکش و براتون میزارم

Hamed_1984
06-07-2012, 10:06
اینم لینک ویدیو در سایت آپارات

ولی متاسفانه کیفیت فیلم در سایت آپارات پایین هست. اگه جای بهتری پیدا کردم حتما بهتون خبر میدم.

aliscan
06-07-2012, 12:25
توضیحات به پست اول اضافه شد.