PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گیر کردن سیستم تو لود ویندوز

ghost_dog
23-06-2012, 14:06
یه مشکلی که چند وقت من دارم اینکه ، بعضی مواقع سیستم من تو لود ویندوز گیر میکنه و همونجا خشکش میزنه یا اینکه بعد از گیر کردن یهو (موقع لود کردن ویندوز) خاموش و ریست میشه. بعدش تا چندساعت که سیستم خاموش میمونه ،راحت بالا میاد. تو اون مواقعی که تو لود گیر میکنه عجیب اینکه safe مود بالا میاد.البته سعی کردم روش ویندوز جدید نصب کنم ولی تو همون اول نصب هنگ میکنه.(ویندوز xp sp3 الان رو سیستم نصبه). دمای قطعات رو هم چک کردم هموشون نرمال بودن، بغیر از مادربورد که ثابت روی 51 بودش. سیستم رو تازه گرفتم.
cpu : intel corei5 2500k
m.b : asus p8h67
ram : 2*2g kingston 1333
vga : msi 430 gt
h.d.d : 500g segate
power : green 530 eu
ممنون از راهنمایی تون

EXTREME
23-06-2012, 14:26
رونصب ویندوز چه xp و چه سون گیر میکنه اگه اینطور باشه مشکل سخت افزاری است دما که مشکلی نداره و بهتره بایوس آپدیت بشه بعد ببینید دمای مین چه تغییری میکنه تهویه کیس و دمای محیط رو هم کم کنید
علت بعدی این مشکل میتونه از هارد باشه هارد و اتصالات هارد و خود هارد رو چک کنید کابل هارد رو بکشین ببینید همون اول نصب ویندوز باز هم گیر میکنه یا نه
علت بعدی رم ها است که باید هم جاشون عوض شه و هم با یک رم دیگه تست شه
علت بعدی از پاور میتونه باشه
همچنین وقتی موقع لود گیر میکنه سیستم رو ریست کنید و برید تو سیف مود درایور گرافیک رو از دیوایس مینیجر پاک کنید ببینید سیستم بوت میشه یا نه
ولی اگه رو نصب xp مشکلی ندارین و تو لود ویندوز گیر نمیکنه ولی تو سون اینطوریه این مشکل میتونه از خرابی ویندوز سونتون باشه یا یک ویندوز سون دیگه باید تست کنید
سیستم اسکن ویروس هم بشه
علت بعدی از سازگار نبودن رم با مین میتونه باشه که آپدیت بایوس میتونه کمک کنه

ghost_dog
23-06-2012, 22:21
رم ها رو یه بار کلا عوض کردم .قبلا kingmax بود ،با kingstone عوضشون کردم(یکی از رمها نیمسوز شده بود).هم تو xp و هم تو سون هنگ میکنه. خودم هم بیشتر به مین مشکوکم.سیستم رو از لحاظ ویروس رو هم قبلا تست کردم ، مشکلی نداشت. حتی سی دی live اوبونتو رو گذاشتم ولی تو لود همون هم سیستم هنگ کرد و خاموش روشن شد.
بازم از پاسخگوییتون ممنون

EXTREME
23-06-2012, 22:57
پس اگه تو نصب هر دو ویندوز سون و xp گیر میکنه پس مشکلتون سخت افزاری است به شرطی که سی دی نصب و درایو اپتیک سالم باشه
قطعات دیگه ای که گفتم به همون ترتیب تست کنید اگه جواب نداد آخر سر برین سراغ مین
بایوس مین رو هم آپدیت کنید

ghost_dog
24-06-2012, 13:09
من هارد و کارت گرافیک رو تست کردم،مشکلی ندارن. پس همون مین میمونه. به غیر از کازتهای دیباگر روش دیگه ای برای تست مین به صورت نرم افزاری هست؟
بازم ممنون

EXTREME
24-06-2012, 15:45
من هارد و کارت گرافیک رو تست کردم،مشکلی ندارن. پس همون مین میمونه. به غیر از کازتهای دیباگر روش دیگه ای برای تست مین به صورت نرم افزاری هست؟
بازم ممنون

بایوس مین رو آپدیت کردین ؟
پاور رو تست زدین ؟
کارت دیباگر کد مشکوک فکر نکنم نشون بده چون مرحله post sccren تون کامل رد میشه
در اخر باید سیستم رو به صورت open air خارج از کیس تست کنید و نتجه نداد قطعات رو ی یک مین دیگه سوار بشه

ghost_dog
25-06-2012, 13:42
بایوس مین رو آپدیت کردم. ولی تغییری نکرد. پاور رو هم عوض کردم ولی اون هم جواب نداد.(البته منظورم اینکه سیستم بالا میومد ولی یه خط در میون. یه بار تو لود هنگ میکرد ولی بار بعد نه) یه چیز جالبی که به چشم خورد اینه که وقتی دمای مین روی 51 درج هستش این اتفاق میفته. ولی زمانی که دمای مین بین 35 تا 43 درجه هستش سیستم خیلی راحت بالا میاد. میتونه از سینک های خنک کننده ی مین باشه؟
بازم ممنون از اینکه جواب دادین

((یه چیزی رو یادم رفت بگم،دیروز وسط بازی یهو هنگ کرد،مجبور شدم دستی خاموشش کنم،سیستم هم بعدش تا یه چندساعتی بالا نمی اومد))