PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبلت ایرانی اندروید به بازار آمد!

parvizb7
12-06-2012, 21:19
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تبلت ایرانی

بلت اسپین یا کنسول امپراطور؟

امروز در سایت های مختلف مشاهده کردیم که اولین تبلت ایرانی وارد بازار شد. این تبلت که اسپین نام دارد قبلاً قرار بود اسمش «دیمو» باشد. همچنین قرار بود ۲۵۰ هزار تومان قیمت داشته باشد یا به قولی ۳۵۰ هزار تومان. اما هم اکنون در سایت رسمی اش (اگر رسمی باشد) ۵۰۰ هزار تومان بدون گارانتی فروخته می شود. با گارانتی ۵۴۰ هزار تومان.

این که این تلبت را چه شرکتی ساخته برای ما روشن نیست. سایت تابناک از این شرکت با این عنوان نام می برد «شرکت تولیدکننده اولین تبلت ایرانی» . در جای دیگر هم خواندیم که شرکت در اهواز قرار دارد و ۲۸۳ نفر یا کمی بیشتر یا کمتر در آن مشغول به کار هستند.

آقای مرواریدی که مدیر عامل این شرکت است گفته ما به زودی یک تبلت ۲۰۰ هزار تومانی هم تولید خواهیم کرد و به ۲ کشور حوزه خلیج فارس هم صادر می کنیم.

مشخصات این تبلت را می توانید در زیر ببینید:
اسپین

معرفی سخت افزار تبلت های اسپین

Espin(Nick Model) ME-503
سیستم عامل: Android Gingerbread
CPU: 1Ghz
RAM:512MB DDR II
حافظه داخلی: ۴GB(قابلیت ارتقا تا ۳۲ GB)
صفحه نمایش:۲/۷ اینچ واید (مولتی تاچ)
Wi-Fi جهت اتصال به اینترنت از طریق اینترنت وایرلس،وایمکس و… اتصال LANجهت استفاده از اینترنت ADSL و اتصال به شبکه ها کامپیوتری قابلیت اتصال EXTERNAL 3Gجهت استفاده از اینترنت همراه از طریق سیم کارت ایرانسل،همراه اول و اپراتورها آینده تلفن همراه در ایران و سراسر جهان اتصال USB 2.0 (برای اولین بار در تبلت ها )
دوربین جهت ارتباط تصویری،چت و ویدئو کنفرانس به همراه نرم افزارهای جانبی از جمله Skype
امکان اتصال حافظه خارجی وحافظه تلفن های همراه جهت افزایش حافظه تا ۳۲ GB
دارای میکروفن ،بلندگو استریو و امکان اتصال گوشی،هدفون و…
دارای G-Sensor جهت چرخش صفحه به هر سمت دلخواه و دیگر نرم افزارهای کاربردی با سرعت و عملکرد سریع
و بسیاری از امکانات دیگر

قابلیت های نرم افزاری:
امکان اتصال به اینترنت در هر مکان و زمان به وسیله فناوری های ۳G،Wi-Fi و LAN
استفاده از کلیه سایت های اینترنتی داخلی و خارجی با پشتیبانی کامل از زبان های مختلف از جمله زبان فارسی و دیگر زبان های زنده دنیا
اجرای برنامه های فلش با استفاده از آخرین ورژن نرم افزار FLASH
امکان ارتباط نوشتاری(چت)،صوتی و تصویری(ویدئو کنفرانس) با بهترین کیفیت از طریق نرم افزارهای معروف Skype،Yahoo Messenger،Gtalk و…
امکان مطالعه کتب الکترونیکی فارسی و لاتین با فرمت های مختلف نوشتاری
قابلیت اجرای فایل های نرم افزارهای مجموعه OFFICE(WORD,POWER POINT,EXCEL)
پخش ویدئو با فرمت های MP4/SP/AVI(XVID,H.263,DIVX)/MKV,FLASH ,…
پخش عکس با فرمت های JPG,BMP,PNG,GIF
پخش صوت با فرمت های MP2,MP3,WMA,OGG,AAC,M4A,MA4,FLAC,APE
قابلیت استفاده از دیکشنری های زبان های مختلف از جمله فارسی،انگلیسی،عربی، فرانسه و…
قابلیت استفاده از نرم افزارهای نقشه خوان از جمله google maps
قابلیت نصب نرم افزارهای مذهبی و قرانی مختلف موجود از جملهi quran و…
قابلیت اجرای بسیاری از بازی های رایانه ای معروف از جملهangry birds و…
و قابلیت اجرای هزاران نرم افزار فارسی وانگلیسی ANDROID به همراه بسیاری از نرم افزارهای گوشی های تلفن همراه

امکان اتصال به اینترنت در هر مکان و زمان به وسیله فناوری های ۳G،Wi-Fi و LAN
استفاده از کلیه سایت های اینترنتی داخلی و خارجی با پشتیبانی کامل از زبان های مختلف از جمله زبان فارسی و دیگر زبان های زنده دنیا
اجرای برنامه های فلش با استفاده از آخرین ورژن نرم افزار FLASH
امکان ارتباط نوشتاری(چت)،صوتی و تصویری(ویدئو کنفرانس) با بهترین کیفیت از طریق نرم افزارهای معروف Skype،Yahoo Messenger،Gtalk و…
امکان مطالعه کتب الکترونیکی فارسی و لاتین با فرمت های مختلف نوشتاری
قابلیت اجرای فایل های نرم افزارهای مجموعه OFFICE(WORD,POWER POINT,EXCEL)
پخش ویدئو با فرمت های MP4/SP/AVI(XVID,H.263,DIVX)/MKV,FLASH ,…
پخش عکس با فرمت های JPG,BMP,PNG,GIF
پخش صوت با فرمت های MP2,MP3,WMA,OGG,AAC,M4A,MA4,FLAC,APE
قابلیت استفاده از دیکشنری های زبان های مختلف از جمله فارسی،انگلیسی،عربی، فرانسه و…
قابلیت استفاده از نرم افزارهای نقشه خوان از جمله google maps
قابلیت نصب نرم افزارهای مذهبی و قرانی مختلف موجود از جملهi quran و…
و قابلیت اجرای هزاران نرم افزار فارسی وانگلیسی ANDROID به همراه بسیاری از نرم افزارهای گوشی های تلفن همراهخیلی دوست داریم یکی از این تبلت ها را بخریم، پیچ گوشتی را به پشتش لحاظ کنیم، باز کنیم، عکس بگیریم و برای خوانند گان دنیای بازی پست کنیم. آن وقت است که احتمال دارد با کلماتی به زبان «کانجی» مواجه شویم.

لینک منبع خبر: AndroidFa.Net ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

M o h a m m @ d
12-06-2012, 21:36
این که این تلبت را چه شرکتی ساخته برای ما روشن نیست. سایت تابناک از این شرکت با این عنوان نام می برد «شرکت تولیدکننده اولین تبلت ایرانی» . در جای دیگر هم خواندیم که شرکت در اهواز قرار دارد و ۲۸۳ نفر یا کمی بیشتر یا کمتر در آن مشغول به کار هستند.

لینک منبع خبر: AndroidFa.Net ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معلومه که کدوم کشور ساخته این که جای سوال نداره چین دیگه:31:
مگه ما چیزی داریم که تکنولوژی خودمون باشه همشون مونتاژ از چین میاد دیگه اینجا میشه سازنده ایران

mmf66
12-06-2012, 21:40
بهتره بگید ساخت چاینیران تا ایرانی

h!tman
12-06-2012, 21:42
پس این یارو چی زر میزد از آخرین ورژن آندروید بهره میبره؟ با اون تلفظ مزخرفش

M0RTEZA_R
12-06-2012, 21:48
سی پی یوش مال کدوم شرکت بدبختیه؟:27:
این که نشد تبلت برادر من.معلوم نیست صاحابش کییه
نه پشتیبانی داره نه چیزی.همینجوری وارد بازار شده؟؟مگه هندونه است؟

M o h a m m @ d
12-06-2012, 22:05
سی پی یوش مال کدوم شرکت بدبختیه؟:27:

این خودش یکی از دلایل چینی بودنشه که سی پی یو مثل تمام گوشیهای چینی شرکت سازنده نداره
ملت هالو گیر اوردن :41:حداقل بگن مونتاز نه ساخت ایران

جالبه فرم ثبت نامش اصلا بالا نمیاد اونم میره از گوگل بالا میاد نه از تو خود سایت

*IN*
12-06-2012, 23:12
:18:
انگیری برد هم اجرا میکنه...
دیگه چی می خواید؟؟؟

PersiAndroid
13-06-2012, 01:02
اولا این سایت و شرکت نزدیکه 1 سال هست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که تبلیغاتشون رو شروع کردن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])!

بازم میخوان یه جنس بنجل ایرانی رو با یه لقب جعلی ایرانی به مردم قالب کنن!
به بهانه اینکه تلوزیون تبلیغشو می کنه! به بهانه اینکه تولید داخله مثلا!
این تبلت ها و گوشیها همه ساخت چینن که یه لیبل خوردن!
نه تعمیر سخت افزاری میشه روش انجام داد نه رام و فریمور براش هست... به همون ورژن اندروید دستکاری شده ای که روش هست با همون هم می میره

تو کلوپ جی وان هم توضیح دادم به کرات:

__________________________________________________ _________

دوست عزیز و گلم
انصافا بگو تا حالا رو هم رفته چند دقیقه با این گوشی کار کردین و یا اصلا کار کردین؟

حدود یک هفته پیش رفیقم یک GLX G1 خرید و منم باهاش بودم در علاادین و با لوازم جانی و ستاپ گوشی رو هم در اومد 320.
نمی دونم چرا بعضی ها الکی میزنن تو سر محصولات ایرانی
بابا یه ذره هم که شده به این محصولات اعتماد کنیم و ایرانی بخریم
همین کارا رو کردیم که ما این جاییم و ژاپن اونجا
حالا چینی مینی هست فعلا مارک ایرانی روشه و گمرکی و یا قیمت دلار هم زیادش نکرده.
به مدت چند ساعت این گوشی دستم بود . به خدا هیچ مشکلی نداره.
والا از اپتیموس بلک خودم که 500 پولشو دادم سریع تر بود.
نگه داریه باطریش عالیه .
کیفیت صدا خوب قدرت اسپیکر عالی
کیفیت نمایشگر نسبت به قیمت عالی
اسفالت 5 رو به روانی اجرا میکنه و لودینگ بازی از گوشی خودم هم خیلی سریع تر میاد و کلا بازی های HD رو راحت اجرا میکنه.
در ضمن نمایشگر 4.2 اینچی این گوشی رو هم باید در نظر بگیریم که در این رنج بابت گوشی با نمایشگر 3.5 اینچی مثلا سامسونگ باید 400 تومن هزینه کنیم.
اندروید هم اخرین ورژن (توی ایران) هست یعنی 2.3
دوربین گوشی رو هم تست کردم انصافا عالیه. کاملا درخشنده و پر نور.
هیچ هنگی هم من درش ندیدم.
منوی گوشی هم یه حالت تقریبا 3D داره و جالبه.

در کل به نظر من این گوشی هیچ عیبی نداره و تا 30 - 40 تومن بالاتر از قیمتش هم می ارزه اونم فقط به خاطر مارکش.

دوست عزيز من اين گوشيو تو خونه دارم يه رفيق داشتم كه خر شد رفت خريد گذاشته پيش من واسش بفروشم
انقد حال به هم زنه كه اصلا جلو چشم نميذارمش
در جواب حرفات هم ارجاعت ميدم يه پستي بود كه حسن موتوري گذاشته بود بچه ها هم اكثرا در جريانا...
اولا كه اين ايراني نيس
شركت GLX ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com%2Fproduct.asp)يه جور كارخونه ي فروش عمده ي موبايلاي بنجله و اين موبايلم يه مدل ارزون قيمت كه فله اي فروخته ميشه در ضمن اين گوشي رو يه شركت اندونزيايي توليد مي كنه به اسم ivio DG80 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ile.php%3Fponsel%3DDG80%26view%3Dfeatures)
و از اين گوشي هاي اندرويدي تو چين زياده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] showroom%2Fmtk-dual-sim-chipset.html)يه جورايي تو مايه گوشياي چيني دو سيم كارتس اونجا،با همين چيپي كه اين داره MT6573 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fen%2FProducts%2Ffeatured_content.php%3Fsn%3D2)ف كانسشم رو 650 مگاهرتزه و چيپ گرافيكي جداگونه هم نداره
شما يه نگاه بندازي مي بيني واسه تعداد 100 به بالا اينارو حدود 30 دلار ميفروشن...

مثلا يكيش اين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] product-gs%2F532957698%2F2012_4_3_inch_capacitive_dual.htm l):

GSM850/900/1800/1900, Wifi&TV phone, Built-in GPS Chipset
1) 4.3" capacitive Touch Screen(PDA) TFT(480*800) display
2) Android 2.3.4 Operate System;RAM:256MB;ROM:512MB
3)CPU:MTK(MT6516) 416MHz; Dual SIM card standby
4) Support Micro SD card(32GB at Max), FM function
5) Built-in 3.0M camera, FM & Bluetooth function, TV out function
6) Support U disk, 3D game, alarm clock, calculator, E-book
7) Full screen MP3/MP4 Mutimedia player; Sound recorder function
8) Photo format : JPG,GIF,BMP; Video format Support: MP4,3GP
9) Suport WAP 2.0/GPRS 12 which enable to surf the internet
10) Telephone&SMS Capacity: 200pcs each; Support MMS
11) Standby time: 180hour -200hour; Color: Black;
12) Language Support: English/French/Spanish/Portuguese /Italian/German/Dutch/Russian
13) Size:122.5*67.8*11.6mm ; Weight:149g; GW:0.55kg/Set
14) Accessories: 2*1500mAh Battery, Power Charger, USB cable, Earphone, English Manual
يا اينا:

Specifications

1 Wifi,GPS chipset navigation
2 3.5 inch HVGA 262K capacitive touch screen
3 MT6516,Android 2.2 system
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Smart Mobile Phone Specifications
PlatformMT6516,Android 2.2 system

Wifi,GPS chipset navigation

3.5 inch HVGA 262K color capacitive touch screen

RM, MP4, 3GP video playing

Camera , back 3M AF/2M, front, 0.3Megapixcel

Super slim 10.3mm thick

Dual SIM card dual standby

Four band 850/900/1800/1900MHz

3.5mm standard earphone interface

Micro SD card maximum support 16GB

Bluetooth, FM,MP3

Weight 138g

Size , 118.9*60.3*10.7mm

Battery , 800mAh

Flash 512MB+256MB

WAP(1.1/1.2)

Support Alarm, EMS,MMS,

Calculator,E-book,World Clock,To do list

Support USB, Multiple language

Specification:

Hot Spots
·Operation System:Google Android 2.3.4
·GSM:850/900/1800/1900·Dual sim cards dual standby
·CPU:MTK6513 650+280MHZ
·512MB ROM+256MB RAM extend to 32GB max
·WIFI:802.11b/g wireless internet
·Built in GPS and support voice navigation
·3.5 inch Capacitive multi-touch screen,3.5 inch Capacitive multi-touch screen,HVGA PX:320*480
·FM radio
·Support Compass
·G-sensor·Light-sensor·Photoelectric mouse·Dual cameras
·3.2 Mega Pixel wifh Auto focus·3.5mm stereo audio jack
·Support word,excel,ppt, pdf format document
·Language:English/French/Spanish/German/Italian/Arabic/Russian/ Turkish/Portuguese/Bahasa indonesia/ Bahasa Melayu/Thai/Vietnamese/Chinese

يا

خلاصه يه سرچ بزني تو سايته حساب كار دستت مياد
این یه گوشیه ساخت چینه که هرشرکتی میخره مارک خودشو میزنه روش مثلا این فلیپینیش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

glx بقیه گوشیاش رو هم از یه کار خونه دیگه میخره :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شايدم زدي تو كار تجارت اينا و دونه 15 -20 دلار خريدي اينجا فروختي 300-400
قسمتي كه گفتي از بلك بهتره و بازياي HD رو خوب اجرا مي كنه و درخشنده و پر نور و حالت 3D منو رو خوب اومدي حال كردم انصافا...
نگهداري باتري رو هم تو چند ساعت خوب نتيجه گرفتي... صفحش هم 4.1 اينچه
منتظر اندروييد 4 و رام هاي كاستوم هم براش باش
تا جايي كه من تست كردم هيچ بازي HD رو جواب نميده و تو اكثر برنامه ها اندرويدش فورس كلوز ميده
خلاصه به قول حسن چينيا ارزششو ندارن كه اين كارو براشون بكني
و از اون سمت بياي سر هموطناتو شيره بمالي [/QUOTE]
__________________________________________________ ____________

M0RTEZA_R
13-06-2012, 08:43
دوستان جالبه که چین گوشی میزنه بدون هیچ مارک و لوگو و معلوم نیست شرکتش چیه.و اصلا استاندارد ها توش رعایت میشه یا نه.
چطور به خودش اجازه میده این کارو کنه؟
خوبه این اروپا رو خدا افرید وگرنه ما میخواستیم کدوم استاندارد رو قبول داشته باشیم.

apoosh
13-06-2012, 11:46
اولا اسم این تبلتها همون دیمو هست
دوما این هم عکسها و مشخصات دقیقشون

گزارش کامل و حرفهای خنده دار مدیر عاملش رو هم در اینجا بخونید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3%D8%AA%D8%9F.html

alirezawater
13-06-2012, 13:32
باز اینا یه جنس چینی برداشتن اسم خودشون رو روش گذاشتن گفتن تولید داخل، البته این کار و مونتاژ کردن اشکالی نداره، چین و خیلی از کشورها دارن این کار رو مدتها انجام میدن، ولی آدم میمونه در طمع مدیرعامل این شرکت ، انسان باید دیوانه باشه که 390 و 580 بخواد پول این تبلتها رو بده،
آخه شرکت محترم که شغل ایجاد کردی، دستتم در نکنه، ولی سود معقول بخور نه بالای 100 درصد، شرکت اپل با این عظمتش داره روی آیپدش 50 درصد سود میگیره اونوقت تو تبلت 100 دلاری چینی رو به هم وطنات 400 تومن میفروشی؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

s0or
13-06-2012, 17:44
بابا بی خیال
مراحل تولید لپ تاب تو کل دنیا اینجوریه
1.apple یکی می سازه
2.شرکت های دیگه قطعات رو مثل apple از کارخونه هاشون می خرن .مثلا cpu intel
3.پلاستیک کاور و شاسی رو مشابه apple می سازند

خب حالا ما هم یکی از اونا شدیم .مهمترین چیز در مورد این تبلت کیفیت تصویرشه
چون پردازنده و چیزای دیگه تقریبا خیلی ارزون هستند

mehdi30nema
13-06-2012, 20:52
خیلی ببخشید ا ولی آدم 540 هزار تومان بده اینو بخره باید خیلی عقلش کم باشه .
الان با این پول فکر کنم گالکسی تب p 1000 دست دوم خیلی راحت پیدا بشه که هزار درصد از این سرتره .
من با یکی از این تبلت ها تو نمایشگاه رسانه های دیجیتال پارسال کار کردم . کلا هیچی نگم بهتره ، صفحه نمایش انگار یه سانت خاک روشه از بس ماته و بقیه چیزها هم که جای خودش رو داره .

alirezawater
14-06-2012, 01:07
بابا بی خیال
مراحل تولید لپ تاب تو کل دنیا اینجوریه
1.apple یکی می سازه
2.شرکت های دیگه قطعات رو مثل apple از کارخونه هاشون می خرن .مثلا cpu intel
3.پلاستیک کاور و شاسی رو مشابه apple می سازند

خب حالا ما هم یکی از اونا شدیم .مهمترین چیز در مورد این تبلت کیفیت تصویرشه
چون پردازنده و چیزای دیگه تقریبا خیلی ارزون هستند

بنده هم با این کار موافقم که اینجا مونتاژ کنیم ، اتفاقا به صنعتمون هم خیلی کمک میکنه، ولی حالا که مونتاژ اومده اینجا، حتما قیمت تمام شده از چین باید ارزونتر در بیاد و دست مصرف کننده ایرانی هم قیمت معقولی برسه ( حداقل 40 درصد قیمت این تبلتها باید ازش کسر بشه تا قیمتش مناسب و جذاب باشه) نه اینکه بخواهیم به دوبرابر قیمت تبلت وارداتی از مصرف کننده داخلی پول بگیریم الان با همین قیمت ها میشه تبلتهای معروف برند چینی که در اروپاهم اتفاقا به فروش میرسند رو در بازار ایران خرید که مسلما کارآیی بهتری از این تبلت دیمو دارند، در حال حاضر با قیمت 580 تومن میشه از برندهای مطرح بازار تبلت خرید

armin_punisher6
14-06-2012, 10:02
خودشون کاری میکنن که جنس ایرانی رو تحریم کنیم.اون از خودروسازیشون اینم از تکنولوژیشون.
کم کم سر و کله ساندیس خورا باید پیدا شه :31:

Pami
14-06-2012, 15:13
مشکل اینجاس که ما فکر میکنیم هر فناوری یا هر محصولی که کشورهای دیگه تولید میکنن رو باید بومی کنیم !
بجای اینکه برسیم به بقیه صنعت هامون تا ورشکسته نشن سعی میکنیم هر چیزی که توش سود داره رو تولید کنیم ولو با کیفیت پایین ..
وقتی خود چین میتونه این محصول رو تولید کنه با قیمت پایین تر از تولید شده تو کشورمون ، برای چی اینهمه هزینه راه اندازی خط تولیدش کنیم ؟!
هرچند همین تبلت رو خیلی ها هستن بخاطر جو زدگی محصول وطنی و خیلی چیزهای دیگه میخرن ، نگران نباشید !

h!tman
22-07-2012, 20:27
دوستان جالبه که چین گوشی میزنه بدون هیچ مارک و لوگو و معلوم نیست شرکتش چیه.و اصلا استاندارد ها توش رعایت میشه یا نه.
چطور به خودش اجازه میده این کارو کنه؟
خوبه این اروپا رو خدا افرید وگرنه ما میخواستیم کدوم استاندارد رو قبول داشته باشیم.
چون هیچ نظارتی روشون نیست.
شرکتی مثل سامسونگ لایسنس ساخت Mali 400 رو به شرکتی مثل هوواوی میده و اونم دو دستی تقدیم شرکت های دیگه چینی میکنه . بعد از اون هم توی چین با راندمان بالای 1000 قیمت هر سی پی یو و چیپ مالی 400 با هم 3-4دلار در میاد!
معلومه این گوشی ها 30-40دلار میشن!

M o h a m m @ d
22-07-2012, 22:33
این لینک دیمو 700 تو شرکت فروشگاهی بزرگ عمده چینی که قیمتشم حتی توافقیه میشه با 50هزار گرفت

Soroush-S
02-08-2012, 14:43
اینم خبر تولید دومین تبلت ایرانی

asrit.net
02-08-2012, 16:58
من این تبلت رو دیروز تو نمایشگاه قرآن دیدم. می گفتند 390 تومان - 3G هم آپشنال است ،

صفحه نمایشش تاچش چرت چرت بود !

CPU اش هم معلوم نیست مال کدوم کارخانه است. باطری هم 2200 میلی آمپر است ، خجالت می کشم با تبلت سامسونگ مقایسه کنم.

M o h a m m @ d
02-08-2012, 17:41
اینم خبر تولید دومین تبلت ایرانی

وي تكنولوژي محصولات توليدي را از كشورهاي چين و كره جنوبي اعلام و افزود: كارخانه مزبور توانايي توليد و مونتاژ سالانه حدود ۷۰ هزار دستگاه انواع محصولات فوق را دارا مي باشد.وي تكنولوژي محصولات توليدي را از كشورهاي چين و كره جنوبي اعلام و افزود: كارخانه مزبور توانايي توليد و مونتاژ سالانه حدود ۷۰ هزار دستگاه انواع محصولات فوق را دارا مي باشد.

جای خوشحالی داره این دفعه باز دروغ نگفتن بگن تبلت ساخت ایران گفتن که تکنولوژیش مال چین و کره جنوبیه (البته شمالی)

beckham7
02-08-2012, 18:48
چیزی که دست ایرانی توش باشه بدرد سطل آشغال میخوره حتی اگه افتابه باشه

mefmef
27-08-2012, 08:35
دوستان سلام
کسی ازاین نوع تبلت داره ؟
کیفیتش چطوریه ؟
سیم کارت می خوره ؟

Mool Tee
27-08-2012, 09:03
چیه ایرانی خوب بوده که این دومیش باشه!! به نظر من تبلت یا گوشیه ایرانی اصلا نخرین
اگه می خواین تبلت بخرید به من بگید چه چیزی براتون اهمیت داره تا من به شما یه پیشنهاد بدم!

mefmef
27-08-2012, 09:11
چیه ایرانی خوب بوده که این دومیش باشه!! به نظر من تبلت یا گوشیه ایرانی اصلا نخرین
اگه می خواین تبلت بخرید به من بگید چه چیزی براتون اهمیت داره تا من به شما یه پیشنهاد بدم!
قصد دارم برای پسرم که 12 سالش هست یه تبلت بخرم برای فیلم - بازی و سرگرمی و اینترنت ترجیحا اندروید باشه حدود 400 تا 500 هزارتومن هزینه اش
پیشنهادتون چیه ؟

Mool Tee
27-08-2012, 09:21
قصد دارم برای پسرم که 12 سالش هست یه تبلت بخرم برای فیلم - بازی و سرگرمی و اینترنت ترجیحا اندروید باشه حدود 400 تا 500 هزارتومن هزینه اش
پیشنهادتون چیه ؟

من Amazon Kindle Fire رو پیشنهاد میکنم که بهتره ظرفیت بالا بگیرین چون ممکنه برای نیاز هایی که دارید کم بیاد! قیمت 580 تا 630 هست!

مشخصات کلی:- وزن 413 گرم
پردازنده:TI OMAP Dual Core 1000
دیسک درایو:حافظه داخلی 8 GB
صفحه نمایش:صفحه نمایش لمسی LCD Capacitive - اندازه 7 اینچ
امکانات:WiFi - USB
سایر مشخصات:Google Android V. 2.3 GingerBread - کارکرد باتری 8 ساعت
صفحه نمایشش خیلی قویه و به همین راحتیا داغون نمیشه! (30 برابر قوی تر از پلاستیک هست از نظر شیمیای هست)

Mool Tee
27-08-2012, 09:29
البته از لحاظ قیمتش زیاد مطمئن نیستم ولی بهتره یه چیز خوب بگیرید که تا مدت زیادی مورد استفاده باشه!

HITB0Y
27-08-2012, 13:42
من Amazon Kindle Fire رو پیشنهاد میکنم که بهتره ظرفیت بالا بگیرین چون ممکنه برای نیاز هایی که دارید کم بیاد! قیمت 580 تا 630 هست!

مشخصات کلی:- وزن 413 گرم
پردازنده:TI OMAP Dual Core 1000
دیسک درایو:حافظه داخلی 8 GB
صفحه نمایش:صفحه نمایش لمسی LCD Capacitive - اندازه 7 اینچ
امکانات:WiFi - USB
سایر مشخصات:Google Android V. 2.3 GingerBread - کارکرد باتری 8 ساعت
صفحه نمایشش خیلی قویه و به همین راحتیا داغون نمیشه! (30 برابر قوی تر از پلاستیک هست از نظر شیمیای هست)

سیم کارت میخوره؟

Mool Tee
27-08-2012, 13:47
خیر!
نهایت هزینه ای که می خواید بکنید چقدره؟!!! اگه نیازتون به سیم کارت ضروریه می تونم یکی دیگه معرفی کنم! (For mefmef)
ولی من بهتون یه پیشنهادی می کنم!! برای یک تبلت که ممکنه تا یک سال مورد استفاده قرار بگیره چیز خیلی خوبی بگیرید یه چیز متوسط ... تقریبا حدود 1 ملیون هزینه کنید خوبه!!! چون اگه چیز چرت بخرین 2 روز دیگه زود خراب میشه و کاراییشو برای چیزهای جدید تر از دست میده!

mefmef
28-08-2012, 08:15
یه چیز متوسط ... تقریبا حدود 1 ملیون هزینه کنید خوبه!!!

ببخشید ، منظورتون اینه که یه تبلت متوسط یک میلیون قیمت داره ؟

Mool Tee
28-08-2012, 10:10
خیر! شما وضع قیمت هارو ببنید! مملکته داریم؟! با یک ملیون می تونید یه تبلت خیلی عالی تهیه کنید!! ولی یه تبلت هست که 700 تومن قیمت داره من پیشنهاد می کنم حتما اینو بگیرید چون ساپورت بسیاری روش هست!!
Google Nexus 7 .. بسایر عالیه برای همه چی ( بازی نت فیلم) قیمت خوبی هم داره!!!
این لینک رو ببینید.. من شدیدا توصیه می کنم همین تبلت رو بگیرید!

:: نقاط قوت و ضعف

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]پردازنده چهار هسته ای قدرتمند و سخت افزار بسیار خوب
یک گیگابایت RAM
مجهز به جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید (Jelly Bean)
قیمت بسیار مقرون به صرفه
صفحه نمایش 7 اینچی با کیفیت
اندازه و وزن مناسب
طراحی زیبا
باتری با شارژ دهی بالا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فقدان شیار کارت حافظه microSD
فقدان دوربین پشت دستگاه

VAHID
04-09-2012, 22:08

دیمو نام تبلتی است که با عنوانی متفاوت وارد بازار ایران شده است: یک تبلت ایرانی. هر چند مدت ها از معرفی این تبلت گذشته اما تازه چند هفته است که توزیع آن برای مصرف کننده ها آغاز شده. امروز قصد داریم از نزدیک به تبلت دیمو 700 نگاه کنیم و به نقد و بررسی اش بپردازیم. پس اگر می خواهید با زیر و بم دیمو آشنا شوید ادامه مطلب را از دست ندهید.
شکل ظاهری و طراحی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
وقتی برای نخستین بار تبلت را در دست تان می گیرید شاید کمی سنگین و ضخیم به نظر برسد. اما اگر آن را با دیگر تبلت های ۷ اینچی مقایسه کنید متوجه می شوید که این تبلت، هم وزن مناسبی دارد و هم ضخامتش در مقایسه با دیگران تفاوت چندانی ندارد. به خاطر رنگ سفید آن به نظر محصولی متفاوت می آید و سبب می شود بعضی ها از آن خوش شان بیاید و بعضی دیگر طرفدار آن نباشند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
جنس بدنه از کیفیت خوبی برخوردار است و هنگامی که آن را در دست می گیرید احساس می کنید محصولی با ساختاری محکم و مقاوم در دست دارید.
نمایشگر:
نمایشگر 7 اینچ این تبلت از نوع ضد خش و دارای رزولوشن 800 در 480 پیکسل است و به طور کلی نسبت به مدل های رایج بازار رزولوشن پایین تری دارد. در واقع نمی توانید کیفیت تصویر را در این نمایشگر عالی و حتی خوب بدانید. بعد از این که تبلت برای بار اول روشن می شود شما با تصویر پس زمینه کوه دماوند مواجه می شوید و از دیدنش خوشحال می شوید. اما دومین چیزی که به خودتان می گویید این است که چرا کیفیت نمایشگر خوب نیست؟

علاوه بر این، زاویه دید نمایشگر هم کم است و کافی است آن را چند درجه حرکت بدهید تا تصویر محو شود. برای مقایسه کافی است زاویه دید دیمو 700 را با تبلت نکسوس 7 گوگل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مقایسه کنید. (تصویر بالا و پایین)

مشکل سوم نمایشگر، حساسیت لمسی آن است. به طور کلی تبلت دیمو 700 از نظر لمسی خوب عمل می کند و قابلیت تشخیص ۵ لمس هم زمان را دارد. اما در هنگام تست متوجه شدیم هنگامی تبلت را به شارژر می زنیم، عملکرد لمسی نمایشگر دچار اختلال می شود. بنابراین زمانی که تبلت در حال شارژ است نمی توانید با آن به راحتی کار کنید. در نهایت مشکل چهارم که به نمایشگر مربوط می شود، نبود سنسور تشخیص نور محیط روی این تبلت است. به همین خاطر باید نور نمایشگر را در محیط های مختلف به صورت دستی تنظیم کنید و خود تبلت این کار را برای تان انجام نمی دهد.
سخت افزار:
نسبت به قیمت ارزان این تبلت، روی آن سخت افزار خوبی پیدا می کنید. پردازشگر Cortex A8 1000MHZ به همراه چیپ گرافیکی Mali-400MP نمایشگر لمسی قادر به تشخیص ۵ نقطه همزمان در کنار ۵۱۲ مگابایت رم. این تبلت دارای ۴ گیگابایت حافظه داخلی است که با استفاده از کارت حافظه می توانید آن را تا ۳۲ گیگابایت افزایش دهید.

از نظر ارتباطی این تبلت دارای وای-فای است و سیم کارت نمی خورد. ضمن این که روی آن بلوتوث نیز وجود ندارد. جالب اینجا است که روی آن جی پی اس هم تعبیه نشده است.

اما از نظر پورت ها با مجموعه نسبتا کاملی مواجه هستید: ورودی هدفون، Mini HDMI به همراه Mini USB و USB OTG ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A7%D9%88_%D8%AA%DB%8C_%D8%AC%DB%8C).

یک دوربین VGA هم در جلو قرار دارد که برای چت تصویری به کار می رود و باطری نیز 3000mAh است. در نهایت وزن تبلت نیز ۳۵۰ گرم است.
صدا:
اگر به دنبال بلندی صدا هستید اسپیکر تبلت دیمو می تواند تقریبا شما را راضی کند. اما نباید انتظار کیفیت بالای صدا را از اسپیکر آن داشته باشید و شاید بهتر باشد از هدفون استفاده کنید.
باطری
همان طور که گفته شد اینجا با یک باطری 3000mAh مواجه هستید. در تست های ما به نظر می رسد که می توانید حدود ۴ تا ۷ ساعت روی کارکرد باطری حساب باز کنید. در صورتی که با آن ویدیو ببینید حدود ۴ تا ۵ ساعت باطری دوام می آورد. اما برای کارهای دیگر زمان بیشتری در اختیار دارید.
سیستم عامل و زبان فارسی
اندروید 4 سبب شده که با سیستم عاملی قدرتمند سر و کار داشته باشید که به خوبی از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند. با توجه به سخت افزار تبلت، می بینید که کارها با سرعت نسبتا خوب و روان اجرا می شوند و تبلت در این مورد شما را ناامید نمی کند.
یک تبلت ایرانی!؟
شرکتی به نام «ارتباطات ایرانیان اروند» ادعا می کند که این تبلتی ایرانی است و در ایران مونتاژ می شود. در واقع از قول مدیرعامل این شرکت نقل شده که «قطعات مختلف تبلت دیمو به سفارش شرکت ایرانیان ارتباط توسط شرکت های خارجی تهیه می شود و سایر امور از قبیل مونتاژ قطعات روی بردهای الکترونیکی، تزریق و غیره در کارخانه انجام می شود.» و این شرکت، دیمو را نخستین تبلت تولیدشده در خاورمیانه معرفی کرده است.

اما به نظر می رسد این تبلت دارای خواهری چینی است. حتما می دانید در سیستم عامل اندروید اگر به یک شبکه وای-فای متصل شوید، نام و مشخصات شبکه متصل شده، در سیستم عامل ذخیره می شود و تبلت بعدا از این اطلاعات، جهت اتصال مجدد به شبکه وای-فای استفاده می کند.

جالب اینجا است که روی تبلتی که در اختیار نارنجی قرار گرفته بود نیز چنین لیستی وجود داشت و یک شبکه وای-فای به نام LingYun را روی آن دیدیم که شبیه به یک اسم چینی بود.

با جستجو این اسم در کمال شگفتی متوجه شدیم این نام یک شرکت چینی است که محصولاتی از قبیل تبلت تولید می کند. اگر تبلت LINGYUN F2S ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])را ببینید متوجه می شوید که از نظر شکل ظاهری و مشخصات فنی با تبلت دیمو 700 مطابقت کاملی دارد. ضمن اینکه قیمت این تبلت چینی ۱۱۳ دلار است. در پایین تصویر این تبلت را ملاحضه می کنید. حال این سوال پیش می آید که آیا واقعا می توان دیمو 700 را یک تبلت ایرانی به حساب آورد؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])جمع بندی
دیمو 700 جزو ارزان ترین تبلت هایی است که می توانید در بازار بخرید. شاید به همین خاطر نباید به دنبال بسیاری از برتری‌ها نسبت به دیگر محصولات بازار باشید. در نهایت تصمیم با شما است که آیا می توان توازن قیمت و امکانات را در این محصول دید یا نه. این تبلت اکنون با قیمت ۳۹۰ هزار تومان به فروش می رسد. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

narenji.ir

moslem47
05-09-2012, 00:18
اگه واقعا این تبلت مونتاژ داخله میشه چند تا عکس از خط مونتاز بزارند.......................

mehrdad123
05-09-2012, 09:21
خواهر چینیشم که پیدا شد :31:

snkinect
05-09-2012, 14:53
تبلتش که چینی هستش ولی امکانات خوبی داره.اگه کسی یه تبلت ارزان می خواد این انتخاب خوبیه.

moslem47
05-09-2012, 14:59
تبلت را با ارز دولتی زیر 100 دلار میخرند اینجا یه برچسب مارک میخوره و بعد 4 برابر قیمت میفروشند...

mehrdad8086
06-09-2012, 11:22
تو بازار ...... هست مدلی بنامdellsus!!!!!
cpu1.2 و ....7 اینچی.قیمت با گارانتی 310.
ضمنا 512 رم تاچش 5pointبه همراه اندروید 4و گرافیک دار....
قیافشم بدک نیست.
فروشنده می گفت این همون ایرانیس اینجا مونتاژ میشه میدن دست خلق الله...

h!tman
06-09-2012, 11:24
ارزش خرید نداره

mefmef
10-09-2012, 08:59
ممنون از نارنجی و cowboys
من امروز یکی از این تبلت ها رو خریدم وباید بگم نسبت به پولی که دادم راضیم

M o h a m m @ d
10-09-2012, 11:37
این سایت فروشگاه چینی که با قیمت توافقی این تبلت میفروشه!!!!

farhad_198262
17-09-2012, 20:18
این تبلتها ظاهرا بلوتوث ندارن
سوالم اینه که آیا میشه روشون بلوتوث اکسترنال نصب کرد اگه میشه توضیح بدید
با تشکر

nafis4130
11-11-2012, 22:06
سلام
چندروز پیش رفته بودم فروشگاهی سراغ گوگل نکسوس 7رو گرفتم. فروشنده که اونو نداشت تبلتی به نام origin رو به عنوان یه تبلت ایرانی معرفی کرد و کلی هم تعریفش رو کردو مدعی شد که سی پی یوی دو هسته ایش از سی پی یوی نکسوس 7 قویتره ! خلاصه اونقدر لاف اومد که دلم میخواست خفش کنم! ببخشید گذشته از اینکه از بی اطلاعی خریدار سوء استفاده میکنند روی بی اطلاعی خودشونم با لاف و دروغ سرپوش میزارن(آخه طرف مدعی بود خودش تو برنامه ساخت این تبلت بوده و برای همین زبان فارسی رو ساپور میکنه .فکر کرده بود ما نمیدونیم آندرویید 4 خودش فارسی رو ساپورت میکنه. با این وجود خیلی برای پیداکردن تبلت اوریجین یا مشخصات سی پی یوش سرچ کردم و چیزی دستگیرم نشد.خواهشا اگر اطلاعاتی دارین ما رو هم در جریان بگزارین . ممنون

Soroush-S
12-11-2012, 15:39
سلام
چندروز پیش رفته بودم فروشگاهی سراغ گوگل نکسوس 7رو گرفتم. فروشنده که اونو نداشت تبلتی به نام origin رو به عنوان یه تبلت ایرانی معرفی کرد و کلی هم تعریفش رو کردو مدعی شد که سی پی یوی دو هسته ایش از سی پی یوی نکسوس 7 قویتره ! خلاصه اونقدر لاف اومد که دلم میخواست خفش کنم! ببخشید گذشته از اینکه از بی اطلاعی خریدار سوء استفاده میکنند روی بی اطلاعی خودشونم با لاف و دروغ سرپوش میزارن(آخه طرف مدعی بود خودش تو برنامه ساخت این تبلت بوده و برای همین زبان فارسی رو ساپور میکنه .فکر کرده بود ما نمیدونیم آندرویید 4 خودش فارسی رو ساپورت میکنه. با این وجود خیلی برای پیداکردن تبلت اوریجین یا مشخصات سی پی یوش سرچ کردم و چیزی دستگیرم نشد.خواهشا اگر اطلاعاتی دارین ما رو هم در جریان بگزارین . ممنون

احتمالا طرف خودش از چین وارد کرده و میخواد یجوری بفروشه

775e
25-11-2012, 00:26
سلام چرا شر میگید این کجاش دیمو
دیمو از این بارک تره
من خودم دیدمش این یه تبلت دیگس به اسم اسپین فکر کنم .
دیمو اندرویدش 4
ارزش خرید داره فقط برای وبگردی و همین چون صفحش زیاد کیفیت نداره اما یخت افزار دیمو همون سخت افزار گالکسی اس 2 .
.
اما اگه کسی این تبلت رو گرفت دیگه نباید به دنبال آچدیت کردنش باشه. چون فکر نکنم شرکتش در نظر داشته باشه براش آپدیت بده.
دیمو 700 تو سایت دی جی کالا برای فروش آمادس اینم لینکش میتونید مشخصات و عکسش رو ببنید که با عکس اول تاپیک کاملا فرق میکنه.