PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاطرات عجیب خرید و گرفتن حال مغازه داران ناآگاه!!!

mohamad reza_2010
09-06-2012, 04:39
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت اساتید محترم و همچنین کاربران و مدیران بخش سیستم صوتی فروم p30world

از اونجایی که بسیاری از افراد در روز با فروشنده های سیستم های صوتی و تصویری اتوموبیل برخورد دارند و گاهی دیده میشود که بعضی از این بندگان خداوند متعال چگونه خود را عالم بر این مباجث میدانند تصمیم به این گرفتیم که سخنان پر بار و پرگوهر عجیبو غریب این بزرگواران را در این تاپیک به عنوان خاطرات تکرار نشدنی بنویسیم و دور هم به حماقت این جماعت سودجو بنگریم و نظاره گر خاطرات شما باشیم که چه چیزهایی شنیدید و چه اطلاعاتی داشتین و گفتید به این جماعت که باعث تعجب دو طرف شده!!!!!

فقط یه نکته ای را مدیرت فروم به من یاد آوری کردن که بنده هم به شما دوستان و سروران عرض میکنم که برای یوزرها و تاپیک و فروم خدای نکرده مشکلی پیش نیاد

نکته ای که میخوام به حضور گران بهای شما بزرگواران عرض کنم این هست که شخص یا صنف خاصی با مشخصات مورد انتقاد شدید قرار نگیرد

:18:منتظر خاطرات شما هستیم:18:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohamad reza_2010
09-06-2012, 10:35
اینم خاطره ی اول
یه مدت پیش که تو نخ آلپاین و آدیو سیستم نبودم رفتم یه مغازه قیمت اچ ایکس 300 هرتز رو بگیرم!
از قضا یکی از آشناها اونجا مشغول بود به کار بهش گفتم سـاب ووفر hx300هرتز رو داری طرف گفت نه ولی هفته بعد میارم.
رفیتم هفته بعد اومدیم مغازه یارو آقا ایشون واقعا لطف کردن از سری انرژی هرتز که میشه es300وes380آورده بودن مغازه بعد بهش گفتم فلانی این سابی که من گفتم چی شد آمارشو در آوردی بعد یارو یه نگا به این توفه کرد گفت ایناهاش آوردم دیگه تو باکس هست آقا من همونجا هنگ کردم گفتم این hx نیست که این سری پایین تر از اونهه.
بعدش مردک برگشت به من اینجوری کرد آره هرکی یه آشغالی میگه نرو بخر همین ساب ووفر رو من رو ماشینم نصب کردم کل پیچ های صندوق عقب رو شل کرد.
منم دیدم یارو منطقش تا همین حد هست زدم بیرون.
پیش خودم گفتم اگه این آشنایی رو از قبل باهات نداشتم که میشستمت میذاشتمت کنار ناگفته نماند این بنده خدا قبلا مرغ و ماهی میفروخت.
خدایا از سر تقصیرات من بگذر که انقدر سر به سر این سیستم بندها میذارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آمـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــین

hamidR15
10-06-2012, 08:16
ناگفته نماند این بنده خدا قبلا مرغ و ماهی میفروخت.

اين قسمت آخر كلي نكته و پند واندرز داره ها.:31:خدا نكشدت محمد.

hamidR15
10-06-2012, 08:26
سلام
چند سال پيش تو يكي از اين نمايشگاه هاي تيونيگ و سيستم،يه غرفه بود كه فقط باكس توليد ميكرد وتعدادي از نمونه هار وبراي نمايش تو سايز و مدلهاي مختلف آورده بود.اون موقع تازه داشت باكس براي سابها عموميت پيدا ميكرد(ميدونيد كه همه Free Air)ميبستند.خيلي هم معروف شده بود و همه ميگفتن باكسهاي .....عاليه و....
رفتم پيش مسؤل غرفه و توضيح خواستم. ازش دو تا سوال در مورد پورت باكسهاي توليديشون پرسيدم. اول گفتم اين باكس(اشاره به يك باكس پورتد كه مثلا براي سابهاي "15 ساخته شده بود) رو چند تيون شده؟طرف گفت ساب ببندي تا 1000 وات ميتوني بهش بدي.:24:
سوال دوم اين بود كه چرا داخل پورتها رو موكت كرديد؟!!!!!!!!!:18::18:ايشون پاسخ فرمودند صداي خيلي بهتر ميشه و....حالا بحث آببندي و محكم بودن و بريس كاري كه نداشت وووو بماند.
خلاصه بدجوري تو ذوقم خورد.گفتم كاش من سرمايه داشتم و ميزدم تو اين كار،تا حد اقل جنس استاندارد مطابق با پارامترهاي سابها نه كيلوئي ،ميدادم دست مصرف كننده.
خدا رو شكر آرزوي من رو يكي از دوستان عزيزم تو فروم همسايه به جامعه عمل رسوند و حق مطلب رو ادا كرد و ديگه كمتر كسي اگه با نت اشنائي داشته باشه ميره براي ساب ووفرش انكلو‍ژر آمده ميخره.
ببخشد اگه خاطره اي بي مزه بود. شرمنده.:11:

mohamad reza_2010
10-06-2012, 11:43
سلام به همگی

اول بگم من ورامین زندگی میکنم و با این سیستم بندای 2زاریش هیچ جوره کنار نمیام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقا جونم براتون بگه که من برا 6975 (نگید خیلی خزی) باور کنید اصله! یه 5400 پاییونر خریدم! از اونجایی که به لطف این چند سال گشتن تو فروم های مختلف و آموزش لازم برا بستن سیستم کارمونو کمو بیش بلد بودیم خودم این آمپو بستم البته با کمک وراهنمایی از راه دور برای تنظیم دوستان و از اونجایی که برا پیچ کردن آمپلی فایر دریل نداشتم رفتم پیش چندتا سیستم فروشی تا اینو برا ما پیچ کنند!

مغازه اول
سلام خوبی ارباب
سلام جونم داداش بفرمایید
آقا یه آمپلی فایر میخوام پیچ کنید
(طرف فکر کرد آره هنوز نبستم رو ماشین یارو کیف کنان اومد دید بسته شده رو ماشین مایه شد )
گفت کار ما نیست (انگار فحش خواهر مادر بهش دادی صحنه رو دید)

مغازه دوم
سلام خسته نباشید
آقا یه آمپلی فایر داریم میخوایم پیچ بشه پشت صندلی
در خدمتیم ماشین کجاست
همینجا میتونید ببینید
بذارید دریل و پیچ بیارم طرف رفت آورد دید پیچ های تخته آمپلی فایر بلند شده از پشت یه هو من سرمو برگردوندم دیدم رفته با خیال راحت تو مغازش نشسته انگار نه انگار
دوستم باهام بود گفت ممد یارو بلا نسبت مثل گاو رفت ته مغازش نشست بدون اینکه چیزی بگه منم گفتم نشیمنگاهش متزلزل باد(..و ن لقش ) بریم

مغازه سوم
سلام آقا خسته نباشی
قربانت بفرما
آقا یه آمپلی فایر داریم برام پیچش میکنی
آره کجاست ماشین بیارش جلو در مغازه
خلاصه برامون پیچ کرد
سیم اسپیکر های من از این سیم های تخت هست که مثل کش شلوار کردی هست بعد طرف بهم اینجوری کرد آقا این کابل چیه گفتم این مخصوص اسپیکر هست نگا به شیلد سیم کرد و هنگید گفت متری چند گفتم قابل نداره متری 2/5 مترش به عبارتی شد 15 تومن آقا اینو ما گفتیم یارو چند لحظه هنگ کرد و بعدش گفت سیم خوبیه اما اینورا گیر نمیاد از کجا گرفتی گفتم با یکی از دوستان از مغازه رفیقش تو تجریش گرفتم.
بعد یارو اومد افهههه بیاد گفت همه سود ما تو نصب سیستم هست برا شما هم دیدم اخر شب هست گفت آخر شبی کارتو را بندازم منم پیش خودم گفتم آره جونه عمه جونت
به یارو یه خورده به قول معروف اعتماد به نفس دادم گفتم آره شما و ما که سر در میاریم از نصبو این چیزا حرف همو میدونیم بعدش بهش چند مدل سـاب ووفر گفتم باز یارو چت کرد و من تو دلم قه قهههه میزدم بهش که تو که اینکاره نیستی چرا برا مشتری افههههههههههههههههه میای آخر سرم بهش گفتم ببین رفیق اینجا مغازه سومی هست آوردم بلا نسبت شما هر جا برا پیچ کردن این آمپلی فایر رفتم طرف میدید نصب شده فقط پیچ کردم میخواد انگار فحش ناموس بهش دادی بدجور شاکی میشد و با لحن خفنی میگفت کار ما نیست!!!!!!

اینم یکی دیگه از خاطرات من.

mohamad reza_2010
10-06-2012, 13:12
رو چند تيون شده؟طرف گفت ساب ببندي تا 1000 وات ميتوني بهش بدي.:24:
سوال دوم اين بود كه چرا داخل پورتها رو موكت كرديد؟!!!!!!!!!:18::18:ايشون پاسخ فرمودند صداي خيلي بهتر ميشه و....حالا بحث آببندي و محكم بودن و بريس كاري كه نداشت وووو بماند.
ببخشد اگه خاطره اي بي مزه بود. شرمنده.:11:

حمید به خدا بی مزه نبود که هیچ یه جورایی هم تلخ بود.
تو این ورامین رفتم پیش یارو میگم باکس چند لیتری هست حالا باکس از این آماده نئوپان بودا بعد پسرک رو کرده به من میگه 60 تومن میگم خوب نگفتی چندلیتره عزیز گفت 80 70 لیتر یه نگا انداختم به باکس یه پوزخند به پسره زدم کردم گفتم این 70 80 لیتره!!
متاسفانه همینجوره عزیز من تو ورامین شاید بین این 20 25 تا سیستم بند فقط 3تاشو قبول داشته باشم.

راستی وحید کارگاهش خیراباد ورامین هست اما زیاد باهم رفیق نیستیم وگرنه گاهی اوقات بهش سر میزدمو از تجربیات ایشون هم استفاده میکردم.:10:

hamidR15
10-06-2012, 14:21
حمید به خدا بی مزه نبود که هیچ یه جورایی هم تلخ بود.
تو این ورامین رفتم پیش یارو میگم باکس چند لیتری هست حالا باکس از این آماده نئوپان بودا بعد پسرک رو کرده به من میگه 60 تومن میگم خوب نگفتی چندلیتره عزیز گفت 80 70 لیتر یه نگا انداختم به باکس یه پوزخند به پسره زدم کردم گفتم این 70 80 لیتره!!
متاسفانه همینجوره عزیز من تو ورامین شاید بین این 20 25 تا سیستم بند فقط 3تاشو قبول داشته باشم.

راستی وحید کارگاهش خیراباد ورامین هست اما زیاد باهم رفیق نیستیم وگرنه گاهی اوقات بهش سر میزدمو از تجربیات ایشون هم استفاده میکردم.:10:

سلام
وحيد پسر خوبيه. با زحمت هم به اينجا رسيده.:40:

mohamad reza_2010
10-06-2012, 14:36
سلام
وحيد پسر خوبيه. با زحمت هم به اينجا رسيده.:40:

حمید جان قبول دارم کاملا صحبتاتو من منظورم از زیاد باش رفیق نیستم در اصل همون آشنایی هست خیلی کم میشناسم ایشونو

aligolshani66
10-06-2012, 17:50
خاطرات انقدر زیاده که زبان قادر به گفتنش نیست! :20:
من اصفهانم تا حالا همه خریدام از تهران بوده که تو این مدت که حمید جان منو میشناسه کلی زحمتش هم به دوش ایشون و بقیه دوستان بوده و ازشون متشکرم :11:

یه روز دنبال کامپ کنوود 1730 بود کلی گشتم هیشکی نداشت (برج 9 پارسال که یهو قحطی اومد و میخواست گرون شه!)

یه دفعه رسیدیم به اصلاح نمایندگی کنوود تو طالقانی! رفتیم تو بعد حال و احوال گفتم آقا 1730 داری گفت : بله! گفتم دمت گرم چند گفت چون شمایی و ازت خوشم اومده 100!
من و میگی خر کیف شدم با این قیمت گفتم بده تا بریم.گفت پسر یه کنوود از تو انبار بیار! آقا آورد دیدم که اهههههه این که 703 هست! :13:
گفتم اینه که 703 هست من 1730 میخوام!؟! گفت همینه شرکت به عنوان چند مدل میفروشه! گفتم اون کراس داره و .... گفت اونا برای خوشکلیه کاری نمیکنه که!؟!؟!:18:
خلاصه هر چی توضیح دادم دیدم انگار گندش داره بیشتر در میاد!؟! :2: کاتالوگ آورد وایسادم 1730 و 703 رو نشون دادم و فرقاشون گفتم و کراس چیه و چه میکنه و ... فقط سر تکون میداد و تایید و رد میکرد!

خلاصه تهش خداحافظی کردم اومدم بیرون و تو دلم گفتم دست گل کنوود درد نکنه با این نمایندشکه فرق 2 تا کامپ پرفروشش رو نمیدونه!

hamidR15
10-06-2012, 23:37
خاطرات انقدر زیاده که زبان قادر به گفتنش نیست! :20:
من اصفهانم تا حالا همه خریدام از تهران بوده که تو این مدت که حمید جان منو میشناسه کلی زحمتش هم به دوش ایشون و بقیه دوستان بوده و ازشون متشکرم :11:

یه روز دنبال کامپ کنوود 1730 بود کلی گشتم هیشکی نداشت (برج 9 پارسال که یهو قحطی اومد و میخواست گرون شه!)

یه دفعه رسیدیم به اصلاح نمایندگی کنوود تو طالقانی! رفتیم تو بعد حال و احوال گفتم آقا 1730 داری گفت : بله! گفتم دمت گرم چند گفت چون شمایی و ازت خوشم اومده 100!
من و میگی خر کیف شدم با این قیمت گفتم بده تا بریم.گفت پسر یه کنوود از تو انبار بیار! آقا آورد دیدم که اهههههه این که 703 هست! :13:
گفتم اینه که 703 هست من 1730 میخوام!؟! گفت همینه شرکت به عنوان چند مدل میفروشه! گفتم اون کراس داره و .... گفت اونا برای خوشکلیه کاری نمیکنه که!؟!؟!:18:
خلاصه هر چی توضیح دادم دیدم انگار گندش داره بیشتر در میاد!؟! :2: کاتالوگ آورد وایسادم 1730 و 703 رو نشون دادم و فرقاشون گفتم و کراس چیه و چه میکنه و ... فقط سر تکون میداد و تایید و رد میکرد!

خلاصه تهش خداحافظی کردم اومدم بیرون و تو دلم گفتم دست گل کنوود درد نکنه با این نمایندشکه فرق 2 تا کامپ پرفروشش رو نمیدونه!

سلام علی جان. بنده انجام وظیفه کردم قربان. چه زحمتی. شما مارو شرمنده کردی اون روز.
در تائید فرمایشات شما،مشکل بزرگ مملکت ما متاسفانه اینه که تو هیچ بخشی یه راهنمای کاربلد نیست. حالا تو هر صنفی باشه.میری TV بخری،هیچی بارشون نیست.میری ساید بخری،آخر کلنگن،میری سیستم ببندی ،میگن تو نمیذ=دونی این چیه...........:9:خلاصه وقتی هر کسی بیاد تو کاری که حداقا آشنائی رو با هاش نداره و حتی به خودش زحمت نمیده بره یاد بگیره ،داستان این میشه که الان شاهدیم.
ارادت دارم.