PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : **|| راهنمایی خرید کولر گازی اینورتر دار ||**

صفحه ها : [1] 2

*LionHeart*
07-06-2012, 18:01
با سلام خدمت تمامی دوستان

میخواستم یه کولر گازی اینورتر دار تا قیمت 2 میلیون تومان بخرم

زنگ زدم 2 جا گفتن که مدل هایسنس 24000 داره که قیمتش 1640000 هست

به نظرتون چه مدلی خریداری کنم ؟

برای فضای پذیرایی خونه میخواستم که نزدیک 70 متر هست ( یه دونه 24000 سامسونگ داریم که علاوه بر این که اصلا خنک نمیکنه مصرف برقش هم بالا که نمیدونم چی کارش باید بکنم )

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .......

*LionHeart*
07-06-2012, 21:29
دوستان منتظر راهنمایی هاتون هستم

با تشکر

*LionHeart*
08-06-2012, 10:47
با تشکر از دوستان اگر میشه سریعتر راهنمایی بفرمایند چون هوا داره گرم میشه میخواستم سریعتر اقدام کنم با تشکر

mahdimp5
08-06-2012, 20:13
مبتکر و پیشرو در سیستم اینورتور در کولرهای گازی، هیتاچی هست. اولین بار اون کولر اینورتوری به بازار داد. اما خیلی گرونتر از مدلهای دیگه هست. در ضمن فکر نکنی که مدلهای اینورتوری خیلی از کولرهای غیر اینورتوری کم مصرف تر هست! حداکثر کاهش مصرف انرژی -بر اساس کاتالوگهای هیتاچی- 30 درصد است .

arashlolos
14-06-2012, 14:03
یکی میگه اینورتور یعنی چی؟
منم الان یکی از آشناهام بانه هستش.
میخواد اجنرال بگیره 18000
قیمت بازار فک کنم 1.500 باشه
اونجا میدن 1.050
یعنی 500 هزار تومان کمتر!
حالا فقط نمیدونم مصرفش چطوره؟میخوام کم مصرف و با تکنولوپی بالا باشه که پول برق زیاد نیاد
خواهشا کسی اگه میدونه کمک کنه

manomaa
14-06-2012, 19:24
من همین دیروز یک کولر گازی مگا اینورتر ال جی نصب کردم. کولری که گرفتم 12000 هستش سرمایشش بسیار عالیه الان زیرزمین خونه نصب کردم چون اصلا آفتاب گیر نیست یک فضای 40 متری و به راحتی یخچال میکنه. مصرف مگا اینورترهای ال جی 40 درصد کمتره. مصرف کولری که من گرفتم حدود 340 وات هستش که از یک کولر آبی 4000 هم کمتره. من به دور کنتر در حالت جت نگاه کردم به نظر میاد واقعا مصرف خوبی داره. البته هر چی بالاتر بره مصرفشم بیشتر میشه.

manomaa
14-06-2012, 19:27
راهنمای خرید کولر گازی و اسپلیت ها : 1- ظرفیت برودتی کولر گازي یا اسپیلت مورد نیاز،درطبقاتی که بالای آنها پشت بام است بدلیل تابش خورشید،به ازاء هر مترمربع زیربنا بین 600 تا 800 (BTU) و درطبقات وسط ساختمان حدود 400 تا 600 (BTU) درنظر گرفته میشود. (شما می توانید ظرفیت کولرگازی مورد نیاز خود را با همین روش محاسبه نمایید)
2- همچنین قبل از انتخاب هر یک از مدلهای کولرهای گازی یا اسپیلت های زیر آمپر برق مصرفی آنرابا آمپر(A) کنتور برق ساختمان خود مقایسه فرمائید.
3- مقاله کاهش مصرف برق در کولر گازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را دربخش مقالات مهندسی مطالعه نمائید.
4- در نظر گرفتن محلی برای تخلیه قطرات آب خروجی از اسپلیت ها الزامی است.
5- دراسپلیت هایی كه نصب آنها رایگان است هزینه های حمل، پایه وجوشكاری بعهده خریدار است.
6- حداكثر طول لوله های رابط(مسی) بین پنل داخلی تا کندانسور بیرونی اسپیلت ها براساس ظرفیت بین 10 تا 25 متر می باشد.

Alfredo
12-07-2012, 21:03
ما پارسال يدونه اينورتر الجي گرفتيم، موقع خريد فروشنده (نمايندگي الجي) بسيار مودب و مهربان و با شخصيت بود و كلا همه چيز اوكي بود...

بعد از چند روز بجاي اينكه بيان نصبش كنند، از شركت الجي يه كارشناس اومد، خونه مارو متر كرد و گفت فردا ميان نصبش ميكنن و رفت...

سه چهار روز گذشت ديديم خبري نشد! زنگ زديم، بهمون گفتن كولر براي منزل شما كوچيكه و بايد يدونه ١٨٠٠٠ ديگه هم بخريد درغير اينصورت گارانتي نميكنيم كولرو...

ما هم گفتيم نميخواييم و رفتيم نمايندگي تا بيان ببرنش !

خلاصه اينكه اين نمايندگيشون چنان خون به دل ما كرد تا اينو پس بگيره كه نگو !!! من هم هرجا بگيد زنگ زدم كه از رفتار و برخورد بدشون و بي اطلاعي فروشنده ها از قوانينشون و... شكايت كنم. هيچ كس جوابگو نبود!!!

اون فروشندهه يهو شد لات و لوت و طلبكارو بي ادب و ....

بخاطر فراموشكاري اين آقا، كه بگه قبلش بايد خونه كارشناسي بشه، صدهزارتومن هزينه حمل و نقل و وقت و ... ضرر كرديم.

اصلا انگار بي صحاب بود اين شركت!!

واقعا ديگه حالم بهم ميخوره از الجي!

هرچي خواستيد بخريد ولي الجي نخريد... چون اصلا براي مشتري احترام قائل نميشن، خيلي هم بي مسئوليتن...

dash_mehdi
12-07-2012, 21:09
سلام دوستان خوبيد؟
مي خواستم بدونم يك كولر گازي بسيار كم مصرف (مثلا A+) كه بتونه يك خونه 130 متري رو خنك كنه چقدره؟
الان يك كولر ابي عظيم الجثه داريم كه اصلا جواب نميده .خواهش ميكنم سريع تر كمك كنيد ببينم قيمت ها چطوره

jabarsink2000
14-07-2012, 13:03
سلام دوستان خوبيد؟
مي خواستم بدونم يك كولر گازي بسيار كم مصرف (مثلا A+) كه بتونه يك خونه 130 متري رو خنك كنه چقدره؟
الان يك كولر ابي عظيم الجثه داريم كه اصلا جواب نميده .خواهش ميكنم سريع تر كمك كنيد ببينم قيمت ها چطوره
لطفا شهر محل سکونت.
تعداد اتاق خواب.
متراژ اتاق خواب.
متراژ حال.
و میزان افتاب گیر بودن اتاق خواب وحال را اعلام کنید تا راهنمایی کنم.

30we
14-07-2012, 13:19
لطفا شهر محل سکونت.
تعداد اتاق خواب.
متراژ اتاق خواب.
متراژ حال.
و میزان افتاب گیر بودن اتاق خواب وحال را اعلام کنید تا راهنمایی کنم.
اقا الان که داری راهمایی میکنی ما رو هم راهنمایی کن....
خونه 120 متره دوتا خواب داره نورش فقط از تو پنجره آشپزخونست که سرتاسریه خوابها نور نداره....
در اتاق خوابها همیشه بازه....
بالاش پشته بومه و خونه ویلایی....
تهران....
برای این خونه یه گازی که کم مصرف باشه بهتره یا یه 8000 آبی(از نظر مصرف انرژی)؟؟؟اگر گازی چه مدلی؟

jabarsink2000
14-07-2012, 14:33
اقا الان که داری راهمایی میکنی ما رو هم راهنمایی کن....
خونه 120 متره دوتا خواب داره نورش فقط از تو پنجره آشپزخونست که سرتاسریه خوابها نور نداره....
در اتاق خوابها همیشه بازه....
بالاش پشته بومه و خونه ویلایی....
تهران....
برای این خونه یه گازی که کم مصرف باشه بهتره یا یه 8000 آبی(از نظر مصرف انرژی)؟؟؟اگر گازی چه مدلی؟
لطفا متراژ هر یک از قسمت ها را اعلام کنید:
حال؟
اتاق خواب 1؟
اتاق خواب 2؟

pedi261
10-08-2012, 21:15
دوستان اگه اطلاعاتی دارن در مورد نحوه و تفاوت عملکرد کولر های انورتر توضیح بدن.
تا اونجا که من فهمیدم این کولر ها به صورت پله کانی وارد عملکرد میشن اما میخام اطلاعات بیشتری داشته باشم.

mahmoodabedini
20-04-2013, 23:09
با سلام من یک کول گازی واسه خنک کردن یک فضای 40 50 متری میخوام
میگن اجنرال از همه بهتره راست میگن؟

javadpolpo
26-04-2013, 06:59
با سلام من یک کول گازی واسه خنک کردن یک فضای 40 50 متری میخوام
میگن اجنرال از همه بهتره راست میگن؟

دوست عزیز
کولر Ogenereal یکی از قدیمی ترین تولید کننده های کولر هست. اما یجورایی تو بازار "مارک" شده. یعنی اختلاف قیمت نسبتا بالای اون نسبت به دیگر کولر های مشابه ، بیشتر بخاطر اسمش هست. چون قطعات اصلی اکثر کولر ها یکسان هست
اگر می خواید تو هزینه هاتون هم صرفه جویی کنید میتونید به مارک های دیگه هم فکر کنید که در عمل همون کار رو انجام میدن.
ضمنا خدمات پس از فروش رو حتما مد نظر قرار بدید که تو منطقه شما حتما بصورت کامل پشتیبانی بشه.
برای این فضا هم 18000 میتونه گزینه مناسبی باشه

howhow
27-04-2013, 07:28
سلام
تمی دونم اما شاید سوالم یکم بی ربط باشه من یه کولر اسپیلت سامسونگ سال فبل خریدم موقع خرید فروشنده گفت هروقت خواستی نصبش کنی با یه شماره که الان یادم نمیاد و 4رقمی بود تماس بگیر و بگو میان رایگان نصب میکنن

حالا بعد یه سال آکبند بودن تازه می خوام نصبش کنم،آیا الان سامسونگ خدماتی برام داره؟اصلا کلا برای نصب خدماتی داره؟

اینم بگم الان حتی شهری که توش هستم هم عوض شده:n18: مرسییییی

javadpolpo
27-04-2013, 08:18
سلام
تمی دونم اما شاید سوالم یکم بی ربط باشه من یه کولر اسپیلت سامسونگ سال فبل خریدم موقع خرید فروشنده گفت هروقت خواستی نصبش کنی با یه شماره که الان یادم نمیاد و 4رقمی بود تماس بگیر و بگو میان رایگان نصب میکنن

حالا بعد یه سال آکبند بودن تازه می خوام نصبش کنم،آیا الان سامسونگ خدماتی برام داره؟اصلا کلا برای نصب خدماتی داره؟

تا اونجا که من اطلاع دارم خدمات پس از فروش سامسونگ سراسری هست. یعنی فرقی نداره که شما کجا خریدی و کجا می خوای نصب کنی. فقط باید نمایندگی سامسونگ رو تو شهرتون پیدا کنین و زنگ بزنین. حداقل خدمات سامسونگ هم نصب رایگان بعلاوه 5 متر لوله رایگان هست.
ضمنا شرط گارانتی کولرتون هم اینه که خود نمایندگی نصبش کنه نه کس دیگه ای...

javadpolpo
27-04-2013, 08:30
سلام

تا اونجا که من میدونم خدمات سامسونگ سراسری هست. یعنی تفاوتی نداره از کجا خریدید و در کجا می خواهید نصب کنید.
فقط باید تو منطقه تون نمایندگی سامسونگ رو پیدا کنید
نصب رایگان هست + 5 متر لوله رایگان

howhow
30-04-2013, 08:53
تا اونجا که من میدونم خدمات سامسونگ سراسری هست. یعنی تفاوتی نداره از کجا خریدید و در کجا می خواهید نصب کنید.
فقط باید تو منطقه تون نمایندگی سامسونگ رو پیدا کنید
نصب رایگان هست + 5 متر لوله رایگان

5 متر لوله با خوش بود،یعنی 5 متر دیگه هم میدن!؟:n02:

hoseynn
12-07-2013, 11:10
سلام دوستان . می خوام کولر بگیرم. متراژ خونه . 100 متر زیر بنا. 70 متر مفید( 30 متر ایوان). 2 خوابه. یکی 12 متر. یکی 18 متر. یه سالن 40 متر.
چه مدلی بگیرم؟ 18000 یا 24000؟
تو شمال کشور زندگی میکنیم. خونه ویلایی

ilililililiili
29-07-2013, 10:06
سلام، من دیروز یه کولر 12000 هایسنس خریدم، مدل HI-12HVL، الان یک روزه بعد از نصب خیلی نوسان برق دارم، لامپها خاموش روشن میشن، حتی دو بار هم PC خاموش کرد، نمیدونم، گفتن کم مصرفه Inverter، ولی از کجا میتونم مطمئن بشم که کم مصرفه؟

s i k a
25-08-2013, 13:20
سلام
من میخوام یه اسپلیت 30000 بخرم....تا سقف قیمت 5 میلیون تومن.....چه مدلی از همه بهتره ؟

kavehj4488
26-08-2013, 16:06
سلام.
ارزونترین کولر گازی که میشه برای یه اتاق خواب 8 متری (حداکثر 10 متر) خرید چه مدلیه و چه قیمتی داره؟
موفق باشید.

javadpolpo
31-08-2013, 09:29
سلام
من میخوام یه اسپلیت 30000 بخرم....تا سقف قیمت 5 میلیون تومن.....چه مدلی از همه بهتره ؟

من مدل پاناسونیک CS-PC30JKF رو پیشنهاد میکنم. واقعا معرکه هست. با پوشش گارانتی کامل و خدمات پس از فروش سراسری.قیمتش هم حدود 3.5 هست.
در قیمت های بالاتر ( بین 4 و 5) میتسوبیشی مدل MS – A30VD هست. درسته که قیمتش بالاتره ولی قدرت سرمایشش 1500 btu از پاناسونیک کمتره. همچنین میزان هوادهی و رطوبت گیری پاناسونیک بالاتر هست.
OGENERAL هم که قیمتش بالای 5 هست.
ضمنا هزینه لوله هم باید مد نظر قرار بدید چون هیچکدوم لوله رایگان ندارند.
اگر راهنمایی دیگه هم خواستید در خدمتم.

sabzefosfori
14-09-2013, 20:57
سلام دوستان بهترين برند کدومه قيمت برام مهم نيست سرمای خوب + کيفيت بالا

2 تا ميخوام برای اطاق خواب ها يکی هم برای حال ، حال حدود 150 متر ميشه
منتظر راهنمايی های دوستان عزيزم هستم :n16:

Ro mina
17-09-2013, 11:19
سلام.
ارزونترین کولر گازی که میشه برای یه اتاق خواب 8 متری (حداکثر 10 متر) خرید چه مدلیه و چه قیمتی داره؟
موفق باشید.

اگر میخواین اینتورتر داشته باشه مدل HI-12HVL هایسنس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) براتون مناسبه

سوگند5243183
27-10-2013, 08:59
من یک کولر گازی ال جی 24000 دارم مصرف گرمایش چه جوری هست پولب رقش مانند پول سرماش میاد یا بیشتر اینوتو هم است اسپیلت هم است یکی راهنمایی بفرمایید

sabzefosfori
28-10-2013, 03:15
جواب سوال قبلی مارو که کسی نداد اينو لطفاً جواب بدين پيشرفته ترين و مجهزترين مدل رو ميخواستم :n16:

QSEVEN
27-01-2014, 01:19
جواب سوال قبلی مارو که کسی نداد اينو لطفاً جواب بدين پيشرفته ترين و مجهزترين مدل رو ميخواستم :n16:

دوست عزیز برای یک اتاق خواب بهترین مارک اگر فقط برای سرمایش میخواهی پاناسونیک پون پاناسونیک گرمایشی نداره

ولی سرد و گرم بهترین مدلها اوجنرال و گری هستش غیر از این دو تا چیزی نخر گری و اوجنرال گارانتی نیا هستش بهترین و معروف ترین گارانتی گرچه گارانتی توی ایران کشکه

در ضمن به نظرم 12000 یا 9000 بگیر برای داخل یک اتاق هر چی کمتر بهتر چون اگر با ظرفیت بیشتر بخرید موقع سرما چنان سرد میشه اتقا کلافه میشید

در ضمن بهتره روی مدل اینورتر فکر کنید

یک سوال هم من از دوستان داشتم این اینورتور مثلا 18000 با 8 آمپر مصرف برق چچقدر فرق هستش با کولر آبی مثلا 3500

sabzefosfori
19-02-2014, 21:33
دوست من ممنون از راهنمايی که کردين پس اوجنرال از همه برند ها بهتر هستش
هيتاچی چطور يا ميتسوبيشی

ميخوام برای حال کولر قوی بگيرم که هم گرما هم سرما خوبی داشته باشه متراژ 140
ميخوام برای اطاق خواب ها هم گرمايی باشه حالا يکی 9000 يکی هم 12000 براش کافی هستش

مصرف کم برق
صدای کم کولر
سرما و گرما خيلی خوب
به اين راحتی هم خراب نشه
لطفاً برند و مدل خاص مد نظر خود رو بگين با تشکر

Barsoneri
07-05-2014, 15:16
میخوام یک کولر اینورتر 24000 بخرم
خانه 120 متری 2 خوابه و بصورت شرقی غربی میباشد
صبح نور تو اتاق خوابها و بعد از ظهر هم تو اتاق نشیمن هست.آشپزخانه هم بصورت اوپن میباشد
آیا قدرت انتخاب شده مناسب هست؟
چه مارکی بخرم مناسبتر میباشد هم از نظر سرما و هم از نظر کیفیت دستگاه؟
تا 4 میلیون میتونم هزینه کنم.انتخاب خودم سامسونگ هست ولی چیزی نمیدونم
لطفا راهنمایی کنید

AMIRTELECOM
11-05-2014, 16:49
سلام
قصد دارم جهت منزلی مسکونی در تهران در حدود ۱۱۰ متر مربعی با سه اتاق خواب که سالنش حدود ۶۰ ال ۷۰ متر مربع می باشد برای سالنش کولری گازی کم مصرف تهیه کنم.
با مشاوران OGENERAL و LG که صحبت کردم گفتند باید ۳۰۰۰۰ استفاده کنم و LG در مدل ۳۰۰۰۰ مدل INVERTER نداره و سطح مصرف A رو داره در مدل TITAN BIG II اما اوجنرال میگه ما داریم ولی تو داکیومناش که رفتم اونم سطح A رو ساپورت میکنه.
حالا اساتید شما چه برندی رو پیشنهاد میدین؟ آیا ۲۴۰۰۰ جواب نمیده که باید ۳۰۰۰۰ بگیرم چون اختلاف قیمت زیادی داره؟
و اینکه اگر من تو کل تابستان از کولر استفاده کنم و در حالت عادی ۴۰ تومان پول برقم میشده الان حدودا در تابستان چقدر میشه؟

ممنون از پاسخ های شما

bijandarbari
11-05-2014, 17:40
سلام
قصد دارم جهت منزلی مسکونی در تهران در حدود ۱۱۰ متر مربعی با سه اتاق خواب که سالنش حدود ۶۰ ال ۷۰ متر مربع می باشد برای سالنش کولری گازی کم مصرف تهیه کنم.
با مشاوران OGENERAL و LG که صحبت کردم گفتند باید ۳۰۰۰۰ استفاده کنم و LG در مدل ۳۰۰۰۰ مدل INVERTER نداره و سطح مصرف A رو داره در مدل TITAN BIG II اما اوجنرال میگه ما داریم ولی تو داکیومناش که رفتم اونم سطح A رو ساپورت میکنه.
حالا اساتید شما چه برندی رو پیشنهاد میدین؟ آیا ۲۴۰۰۰ جواب نمیده که باید ۳۰۰۰۰ بگیرم چون اختلاف قیمت زیادی داره؟
و اینکه اگر من تو کل تابستان از کولر استفاده کنم و در حالت عادی ۴۰ تومان پول برقم میشده الان حدودا در تابستان چقدر میشه؟

ممنون از پاسخ های شما
حال ما حدود 55 متر هستش و 24000 راحت جواب میده.یعنی دما رو 24 تنظیم می کنم و کل فضا خنک میشه.
البته حال ما هیچ پنجره ای نداره و حالت مستطیلی هستش.
به نظرم 24000 برای شما کافیه.ولی اگه می خواین یکم دست بالا بگیرین و خیالتون راحت باشه 30000 باید بگیرین.

AMIRTELECOM
11-05-2014, 20:08
ممنون از پاسختون ولی میگن اگه به موتور فشار بیاد از گارانتی خارج میشه رو همین حساب باید حتما 30000 بگیرید بعدش الان رفته بودم بازار و مدل MEDIA و هایسنس هم بهم پیشنهاد دادن شما و دیگر اساتید در مورد 30000 اینورتر کم مصرف کدام رو بهتر میدانید:
1- هایسنس
2- مدیا
3- اوجنرال
4- تراست
5- LG که البته اینورتر نیست ولی سطحش A هست.
لطفا دلیل انتخابتونم بهم بگید.

ممنون

حال ما حدود 55 متر هستش و 24000 راحت جواب میده.یعنی دما رو 24 تنظیم می کنم و کل فضا خنک میشه.
البته حال ما هیچ پنجره ای نداره و حالت مستطیلی هستش.
به نظرم 24000 برای شما کافیه.ولی اگه می خواین یکم دست بالا بگیرین و خیالتون راحت باشه 30000 باید بگیرین.

AMIRTELECOM
12-05-2014, 12:45
اساتید کسی نظری نداره؟

ممنون از پاسختون ولی میگن اگه به موتور فشار بیاد از گارانتی خارج میشه رو همین حساب باید حتما 30000 بگیرید بعدش الان رفته بودم بازار و مدل MEDIA و هایسنس هم بهم پیشنهاد دادن شما و دیگر اساتید در مورد 30000 اینورتر کم مصرف کدام رو بهتر میدانید:
1- هایسنس
2- مدیا
3- اوجنرال
4- تراست
5- LG که البته اینورتر نیست ولی سطحش A هست.
لطفا دلیل انتخابتونم بهم بگید.

ممنون

AMIRTELECOM
17-05-2014, 07:28
سلام
من قصد داشتم کولر گازی اینورتر تهیه کنم ولی با دو سه تا کارشناس که صحبت کردم میگفتن هزینه نگهداری و تعمیرات کولر های اینور به واسطه برد های الکترونیکی که دارند و قیمت گاز بالاR410 خیلی گرون در میاد و در ضمن پرداخت حدود یک میلیون بیشتر در ابتدا برای خرید کولر اینورتر تا ظرف سالهایی برای کاهش 20% از برق اصلا منطقی نیست و تقریبا هزینه پشتیبانی اون تفاوت رو میپوشونه .
اساتید چه نظری دارند؟
به من مدل بیست وچهار شرکت Gree و مدل d-matic رو پیشنهاد میدادن که با قیمت حدود 3100 خوبه و بعد اوجنرال رو که حدود 500 ~600تومانی اختلاف داره و گرونتر هست.
در مورد مدل نظر اساتید چیست؟ گری بخرم یا اوجنرال؟
ممنون

bas ali
17-05-2014, 10:33
این کولرهای گازی اینورتر دار چند وات هستن ؟

bijandarbari
17-05-2014, 11:51
سلام
من قصد داشتم کولر گازی اینورتر تهیه کنم ولی با دو سه تا کارشناس که صحبت کردم میگفتن هزینه نگهداری و تعمیرات کولر های اینور به واسطه برد های الکترونیکی که دارند و قیمت گاز بالاR410 خیلی گرون در میاد و در ضمن پرداخت حدود یک میلیون بیشتر در ابتدا برای خرید کولر اینورتر تا ظرف سالهایی برای کاهش 20% از برق اصلا منطقی نیست و تقریبا هزینه پشتیبانی اون تفاوت رو میپوشونه .
اساتید چه نظری دارند؟
به من مدل بیست وچهار شرکت Gree و مدل d-matic رو پیشنهاد میدادن که با قیمت حدود 3100 خوبه و بعد اوجنرال رو که حدود 500 ~600تومانی اختلاف داره و گرونتر هست.
در مورد مدل نظر اساتید چیست؟ گری بخرم یا اوجنرال؟
ممنون

gree 24000رو ما سال 87 خریدیم.1 تومان.:n01:
تا الان مشکلی نداشته.البته خیلی کم استفاده شده.
یکبار محض کنجکاوی یونیت خارجیش رو باز کردم و دیدم کمپرسورش روش ساخت آمریکا خورده.
اگه الان هم قطعاتش آمریکایی باشه مدل خوبی هستش و کیفیت خوبی داره.

Barsoneri
31-05-2014, 17:40
میخوام یک کولر اینورتر 24000 بخرم
خانه 120 متری 2 خوابه و بصورت شرقی غربی میباشد
صبح نور تو اتاق خوابها و بعد از ظهر هم تو اتاق نشیمن هست.آشپزخانه هم بصورت اوپن میباشد
آیا قدرت انتخاب شده مناسب هست؟
چه مارکی بخرم مناسبتر میباشد هم از نظر سرما و هم از نظر کیفیت دستگاه؟
تا 4 میلیون میتونم هزینه کنم.انتخاب خودم سامسونگ هست ولی چیزی نمیدونم
لطفا راهنمایی کنید

کسی نیست تا به یک راهنمایی کوچیک کنه؟؟؟
در ضمن کولرهای اینورتر سامسونگ که تو بازار هست مدل چه سالی هستند

mazmazmazmaz
12-06-2014, 12:53
سلام دوستان
کولر اسپلیت میخوام بگیرم، ogeneral 12000 بدون اینورتر، جریانی که میکشه 5.7 آمپره با قیمت یک میلیون و چهارصد و پنجاه، و کولر دیگه ای که مد نظرمه استرانگ که خیلی تعریفشو شنیدم، اینورتر دار، جریانی که میکشه 2 تا 4.5 آمپره، قیمتشم دو میلیونه، به نظرتون کدوم کولر بهتر و به صرفه تره
چون جایی خوندم که اگه کولر اینورتر هم بخواد با حداکثر توان کار کنه مصرف برقش با کولر معمولی تفاوتی نداره
ممنون میشم راهنماییم کنین که مدوم کولر رو بگیرم یا اگه کولر دیگه ای از نظر مصرف کم مدنظر هست معرفی کنین

mazmazmazmaz
14-06-2014, 09:34
سلام دوستان
کولر اسپلیت میخوام بگیرم، ogeneral 12000 بدون اینورتر، جریانی که میکشه 5.7 آمپره با قیمت یک میلیون و چهارصد و پنجاه، و کولر دیگه ای که مد نظرمه استرانگ که خیلی تعریفشو شنیدم، اینورتر دار، جریانی که میکشه 2 تا 4.5 آمپره، قیمتشم دو میلیونه، به نظرتون کدوم کولر بهتر و به صرفه تره
چون جایی خوندم که اگه کولر اینورتر هم بخواد با حداکثر توان کار کنه مصرف برقش با کولر معمولی تفاوتی نداره
ممنون میشم راهنماییم کنین که مدوم کولر رو بگیرم یا اگه کولر دیگه ای از نظر مصرف کم مدنظر هست معرفی کنین
کسی نیس یه کمکی بکنه؟

TLSD
26-06-2014, 09:01
سلام
برای دفتر کار 80 متری با 4 اتاق چه مدل کولر گازی اینورتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دار رو پیشنهاد میکنین ؟
از اونجایی که در اتاق ها باز هست ، قصدم اینه که برای کل مجموعه یک کولر گازی در سالن قرار بدم
و فکر میکنم اگر قدرت کولر گازی زیاد باشه همه اتاق هارو پوشش میده
اگر لطف کنین در رابطه با مدل ، برند و توان مورد نیاز راهنمایی کنین ممنون میشم

khore mobile
03-07-2014, 11:51
سلام.برای یه اتاق 36 متری چه کولری مناسبه؟ ضمنا من میخوام از بانه خرید کنم،نظرتون چیه؟چه مارکی؟

پیروز99
23-07-2014, 13:56
بعضی مغازه ها هستند که مبلغی میگیرند و کولر های بانه رو گارانتی میکنند!

leo.unique
24-08-2014, 12:19

خب منطقیه :n01:

amiraub90
15-02-2015, 21:18
[QUOTE=dash_mehdi;7098649]سلام دوستان خوبيد؟
الان يك كولر ابي عظيم الجثه داريم كه اصلا جواب نميده .خواهش ميكنم سريع تر كمك كنيد ببينم قيمت ها چطوره[/QU
دوست عزیز اگر شما 130 متر فضا یک تکه دارید به دو کولر 30000 یا حدا اقل 24000 نیاز دارید ولی اگر چند اطاق دارید برای مثال پذیرایی 70 متر و سه خواب 12 متری شما نیاز به یک کولر 30000 یا 24000 در پذیرایی و 3کولر 12000 در خوابها نیاز مندید برای اطلاع از قیمت کولر کم مصرف مناسب به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید.

amiraub90
15-02-2015, 21:24
طبق استاندارد برای هر محیط باید کولر مجزا در نظر بگیریدول اگر شما می خواهید برای 80 متر بعلاوه چند اطاق کوچک فقط از یک کولر استفاده کنید در صورت داشتن برق سه فاز می توانید از کولر 48000 ایستاده استفاده کنید ولی بنده این کار را اصلا توصیه نمی کنم و بهتر است برای هر اطاق یک کولر کوچک تهیه کنید برای اطلاعات بیشتر به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید

Tohid
22-02-2015, 10:03
سلام
برای مغازه 10-12 متری قصد خرید کولر گازی دارم...
مارک که انواع مختلف بازار هست...
از نظر خودم 12000 خوبه ولی بعضی ها میگن 18000 بگیرم...
فقط موندم چی بگیرم که به صرفه باشه...هم از لحاظ برقی و هم سرمایشی...

tornado87
16-04-2015, 20:58
رفت و آمد مغازتون اگر زیاده یا آفتابگیره 18000 وگرنه 12000 کافیه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-04-2015, 18:44
توصيه برای نصب کولر گازی
کولر گازی باید در ارتفاع 175 سانتی یا حداکثر 185 سانتی از سطح زمین نصب بشه
هرگز زیر سقف نصبش نکنین که کلی ضرر میکنید
اطلاعات بیشتر در این صفحه , مطلب شماره ی 128
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

VISION
20-04-2015, 23:26
سلام برای یه خونه حدود 55 متر 12000 اسمارت اینورتر ال جی جواب میده؟ خونه آفتاب گیره

tornado87
05-05-2015, 00:36
نه دوست عزیز دستکم باید 24 هزار باشه.

arashlolos
27-05-2015, 18:23
سلام بر دوستان عزیز
برای خرید کولر گازی اسپلیت در استان گیلان(رطوبت زیاد)، میخوام اینورتر بگیرم اما تمام تعمیرکارها میگن اینورتر بردش خراب میشه و هزینه تعمیرش زیاده و طول میکشه و ....
و میگن معمولی بگیر.(اینورتر نباشد)
اما یه فروشنده مطرح گفتش ایورتر گاز آر 90 بگیر و توشیبا بگیر خیالت جمع. توشیبا خیلی گرونه و خیلی باکیفیت. ساخت تایلنده و مستقیم وارد میشه و مثل سایر کولرها تو ایران مونتاز نمیشه.
دوستان موارد فوق رو تایید می کنند؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-05-2015, 10:30
سلام بر دوستان عزیز
برای خرید کولر گازی اسپلیت در استان گیلان(رطوبت زیاد)، میخوام اینورتر بگیرم اما تمام تعمیرکارها میگن اینورتر بردش خراب میشه و هزینه تعمیرش زیاده و طول میکشه و ....
اما یه فروشنده مطرح گفتش ایورتر گاز آر 90 بگیر و توشیبا بگیر خیالت جمع. توشیبا خیلی گرونه و خیلی باکیفیت.
ساخت تایلنده و مستقیم وارد میشه و مثل سایر کولرها تو ایران مونتاز نمیشه.
دوستان موارد فوق رو تایید می کنند؟

سلام
به اطلاعات و توصیه های یکی دو نفر اعتماد نکنید
به چند فروشگاهِ مختلف سر بزنید , بگین خانه چند متر مربعه , سقف خانه چی هست , در تابستان دمای داخل خونه بدون کولر به چند میرسه , 30 درجه ؟ یا کمتر

متاسفانه در ایران بنجل فروشی,گرونفروشی, تقلبی فروشی,قاچاقی و بدون گارانتی فروشی و دست دوم فروشی به جای نو غیره به شدت رواج پیدا کرده
نمیشه حتی به حرف و عملِ نمایندگی اعتماد کرد چه برسه به مغازه های معمولی
حتماً گارانتی رسمی و معتبر بگیرید از فروشنده و قبل از خرید به شماره ی توی ضمانت نامه زنگ بزنید ببینید اون فروشگاهی که میخواین ازش خرید کنین آیا کارش درسته ؟
در مورد قیمتها هم هر مغازه یه قیمت میده پس مراقب باشید سرتون کلاه نره

اجازه ندین اسپیلت رو زیر سقف نصب کنند
باید در ارتقاع 175 یا 180 سانتی از کف اتاق نصب بشه . به حرف هیچ کسی هم گوش ندین اگر که گفت باید زیر سقف نصب بشه چون اطلاعاتش غلطه و باعث مصرف برق زیاد و استهلاک زیاد و کارائیِ کم کولر و فشار اومدن بهش و خوب خنک نشدنِ خانه میشه
قبلا در تاپیک صرفه جوئی در این مورد مطلب کامل نوشته ام

سعی کنین مارک خوب و نامدار بگیرین حتی اگر گرانتر باشه
اگر مجهز به سیستم ضد باکتری و تنظیم رطوبت هم باشه بهتره
اینورتر میگن بهتره اما مهم گارانیِ قابل اطمینان و رسمی هست
در کویت مارکهای مشهور مثل پاناسونیک , جنرال , کاریِر , , ال جی , سامسونگ و غیره 7سال گارانتی کمپرسور داره و 5 سال گارانتی دستگاه
نصبش هم رایگان هست با 3 متر لوله
اگر بیش از 3 متر لوله بخواد باید پول بیشتر بدین
اگر لوله ی هدایتِ آبِ کولر به خارج از خونه خیلی بلند هست براش سیفون بذارید مثل زیر دستشوئی تا گرد و خاک و شن در سیفون جمع بشه و قابل تمیز کردن باشه وگرنه بعد از یکی دو سه سال لوله میگیره و دردسر ساز میشه
این سبفون باید خارج از ساختمان نصب بشه و لازم نیست سیفوم زیر دستشوئی باشه بلکه میشه با یک سه راهه و لوله ی 30 سانتی رو به زمین کاری کرد که گِل و لای و سنِ توی لوله بریزه توی اون لوله ی 30 سانتی و جمع بشه و با باز کردنش همه ی رسوبات خارج بشه .

به هر حال عجله نکنین
تا وقتی پول ندادین , شما سلطان هستین و فروشنده ها دنبال شما میان . اما اگر پول دادین دیگه شما باید دنبال فروشنده بدوید .
پس مراقب باشید باعجله خرید نکنید
مراقب باشید جنس کارکرده بهتون قالب نکنند
گاهی یک کولر معیوب و برگشتی رو تعمیر میکنند و به اسم نو میدند به یک مشتری ساده لوح
همون موقع خرید این چیزها رو به فروشنده بگین تا حساب کار خودش رو بکنه و حساب دستش بیاد
بهش بگین باید پلمپ بیارنش خونه و باید قبل از باز کردنش خودم چکش کنم که واقعا پلمپ کارخونه هست و دستکاری نشده و جای منگنه های کارتونش و چسبش تغییر نکرده

arashlolos
28-05-2015, 11:02
سلام
به چند فروشگاهِ مختلف سر بزنید , بگین خانه چند متر مربعه , سقف خانه چی هست , در تابستان دمای داخل خونه بدون کولر به چند میرسه , 30 درجه ؟ یا کمتر

متاسفانه در ایران بنجل فروشی,گرونفروشی, تقلبی فروشی,قاچاقی و بدون گارانتی فروشی و دست دوم فروشی به جای نو غیره به شدت رواج پیدا کرده
حتماً گارانتی رسمی و معتبر بگیرید از فروشنده و قبل از خرید به شماره ی توی ضمانت نامه زنگ بزنید ببینید اون فروشگاهی که میخواین ازش خرید کنین آیا کارش درسته ؟

باید در ارتقاع 175 یا 180 سانتی از کف اتاق نصب بشه . به حرف هیچ کسی هم گوش ندین اگر که گفت باید زیر سقف نصب بشه چون اطلاعاتش غلطه و باعث مصرف برق زیاد و استهلاک زیاد و کارائیِ کم کولر و فشار اومدن بهش و خوب خنک نشدنِ خانه میشه

در کویت مارکهای مشهور مثل پاناسونیک , جنرال , کاریِر , , ال جی , سامسونگ و غیره 7سال گارانتی کمپرسور داره و 5 سال گارانتی دستگاه
اگر لوله ی هدایتِ آبِ کولر به خارج از خونه خیلی بلند هست براش سیفون بذارید مثل زیر دستشوئی تا گرد و خاک و شن در سیفون جمع بشه و قابل تمیز کردن باشه وگرنه بعد از یکی دو سه سال لوله میگیره و دردسر ساز میشه
این سبفون باید خارج از ساختمان نصب بشه و لازم نیست سیفوم زیر دستشوئی باشه بلکه میشه با یک سه راهه و لوله ی 30 سانتی رو به زمین کاری کرد که گِل و لای و سنِ توی لوله بریزه توی اون لوله ی 30 سانتی و جمع بشه و با باز کردنش همه ی رسوبات خارج بشه .

به هر حال عجله نکنین
تا وقتی پول ندادین , شما سلطان هستین و فروشنده ها دنبال شما میان . اما اگر پول دادین دیگه شما باید دنبال فروشنده بدوید .
گاهی یک کولر معیوب و برگشتی رو تعمیر میکنند و به اسم نو میدند به یک مشتری ساده لوح
همون موقع خرید این چیزها رو به فروشنده بگین تا حساب کار خودش رو بکنه و حساب دستش بیاد
بهش بگین باید پلمپ بیارنش خونه و باید قبل از باز کردنش خودم چکش کنم که واقعا پلمپ کارخونه هست و دستکاری نشده و جای منگنه های کارتونش و چسبش تغییر نکرده

سلام
تشکر فراوان
توضیحاتتان بسیار گویا و کمک کننده بود
اما در حال حاضر مهمترین سوالم متن زیر هستش

اما یه فروشنده مطرح گفتش ایورتر گاز آر 90 بگیر و توشیبا بگیر خیالت جمع. توشیبا خیلی گرونه و خیلی باکیفیت.
سوالم اینه که
1) کولرهای اینورتر در کل و مخصوصا در استان گیلان که رطوبت زیاده نسبت به کولرهای غیراینورتر خرابی زیاد داره؟ و خرابیش پرهزینه و زمانبره؟ (هزینه تعمیرش شنیدم در هر سری بالای 600 هزار تومنه)
2) توشیبا با توجه به قیمت بالاش واقعا فوق العادست؟
3) قضیه گاز آر 90 چیه؟ و من شنیدم گاز 410 دارند.
4) از نظر فروشنده و اینکه بخواد تقلبی نده خیالم جمعه. یه فروشنده با سابقه 40 ساله و اطلاعاتش بسیار به روز هستش. فقط الان باید برند و مدل رو انتخاب کنم

از پاسخگویی شما مجدد تشکر میکنم
منتظر نظرات شما و سایر دوستان هستم

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-05-2015, 14:26
سلام
تشکر فراوان
توضیحاتتان بسیار گویا و کمک کننده بود
اما در حال حاضر مهمترین سوالم متن زیر هستش

سوالم اینه که
1) کولرهای اینورتر در کل و مخصوصا در استان گیلان که رطوبت زیاده نسبت به کولرهای غیراینورتر خرابی زیاد داره؟ و خرابیش پرهزینه و زمانبره؟ (هزینه تعمیرش شنیدم در هر سری بالای 600 هزار تومنه)
2) توشیبا با توجه به قیمت بالاش واقعا فوق العادست؟
3) قضیه گاز آر 90 چیه؟ و من شنیدم گاز 410 دارند.
4) از نظر فروشنده و اینکه بخواد تقلبی نده خیالم جمعه. یه فروشنده با سابقه 40 ساله و اطلاعاتش بسیار به روز هستش. فقط الان باید برند و مدل رو انتخاب کنم

از پاسخگویی شما مجدد تشکر میکنم
منتظر نظرات شما و سایر دوستان هستم
سلام
بنده تا حالا اینورتر دار نداشتم اما ظاهرا سیستمش پیچیده تر از معمولی هست و هر چیزی هم که پیچیده تر باشه خراب شدنش هم پیچیده تر هست
اما از نظر رطوبت زیاد , کولر گازی هر چی رطوبت بیشتر باشه بهتر و راحت تر کار میکنه و در هوای خشک بدجوری بهش فشار میاد
چون هوای شرجی دماش کمتر از هوای خشکه و بخار آب موجود در هوا باعث بهتر خنک شدن رادباتور کولر میشه . آبهای پای کمپرسور هم باعث خنک شدنش میشه اما در هوای خشک فقط هوا رادیاتور رو خنک میکنه و حرارتش هم بالاست

پس نگران شرجی زیاد نباشید چون برعکس خیلی به نفع شماست
شمال ایران هم گرمای زیاد نیست پس کمپرسور کولر زیاد روشن نمیمونه وگرنه همه یخ میزنند یعنی مصرف برقش هم زیاد نیست
میمونه فقط مقدار مصرف برق کولر معمولی در تابستان
بهتره از کسی که داره سوال کنین چقدر پول برق میده در ماه ؟
درضمن تعمیر و نگهداری و سرویس معمولی ساده تر و ارزانتره
بنده اگر جای شما باشم و بودجه ام کم نباشه , اگر کنورتردار زیاد گران نباشه و گارانتی بیشتری هم داشته باشه , کنورتر دار میخرم
اما اگر مصرف برق معمولی زیاد نیست و قیمتش خیلی ارزانتره و گارانتیش هم چند سال باشه همون معمولی میخرم
ناشنال هم اگر اصل باشه و باگارانتی پس خوب هست

navid.zz68
02-06-2015, 14:48
سلام برای نصب کولر گازی اگه جاش نباشه چیکار میکنند واسه نصب؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-06-2015, 16:38
سلام

برای نصب کولر گازی اگه جاش نباشه چیکار میکنند واسه نصب؟
سلام
چه نوع کولر گازی ؟
پنجره ای یا اسپیلت یا سقفی ؟ (کاست )
برای کاست که موقع ساختن خونه باید جای هر کاست در سقف اتاقها تعبیه شده باشه

در ایران گمان نکنم اصلا کاست وجود داشته باشه
برای پنجره ای هم باید دیوار خراب بشه و جای کولر رو دربیارند یا توی یک پنجره کار گذاشته بشه
از همه آسونتر اسپیلت هست که کافیه با دریل توی دیوار رو سوراخ کنند تا لوله های گازش بره بیرون
بعضیها هم شیشه ی پنجره رو مىبُرند و لوله ها رو رد میکنند
خود اسپیلت هم با 2 یا 4 پیچ محکم به دیوار وصل میشه
رادیاتورش هم میذارند بیرون توی بالکن یا روی زمین و یا با آهن براش یک براکِت (پایه ) درست میکنند که نصب میشه روی دیوار بیرون ساختمان و رادیاتور روش نصب میشه

navid.zz68
02-06-2015, 19:54
سلام
چه نوع کولر گازی ؟
پنجره ای یا اسپیلت یا سقفی ؟ (کاست )
برای کاست که موقع ساختن خونه باید جای هر کاست در سقف اتاقها تعبیه شده باشه
در ایران گمان نکنم اصلا کاست وجود داشته باشه
برای پنجره ای هم باید دیوار خراب بشه و جای کولر رو دربیارند یا توی یک پنجره کار گذاشته بشه
از همه آسونتر اسپیلت هست که کافیه با دریل توی دیوار رو سوراخ کنند تا لوله های گازش بره بیرون
بعضیها هم شیشه ی پنجره رو مىبُرند و لوله ها رو رد میکنند
خود اسپیلت هم با 2 یا 4 پیچ محکم به دیوار وصل میشه
رادیاتورش هم میذارند بیرون توی بالکن یا روی زمین و یا با آهن براش یک براکِت (پایه ) درست میکنند که نصب میشه روی دیوار بیرون ساختمان و رادیاتور روش نصب میشه

همون مدل اسپیلت.ولی فاصله از بالکن یه مقدار زیاد هستش.یونیت بیرونیش رو میشه پشت بام هم گذاشت؟مرسی از جواب

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-06-2015, 20:34
همون مدل اسپیلت.ولی فاصله از بالکن یه مقدار زیاد هستش.یونیت بیرونیش رو میشه پشت بام هم گذاشت؟مرسی از جوابتوی نت گشتم
یه جا نوشته حداکثر طول لوله 15 متر و حداکثر ارتفاع 7 متر
اگر بیرون ساختمون جائی نباشه یا فاصله تا زمین و پشت بام زیاد باشه تنها راه نصب براکت ( پایه ) روی دیوار هست مثل این عکسها

Soroush-S
03-06-2015, 11:46
کیفیت کولرهای دوو و پاکشوما در چه حدیه؟ مصرف برقشون نسبت به برندهای دیگه چطوره؟

پیروز99
13-06-2015, 10:01
سلام

به هر حال عجله نکنین

این مطالب جناب اسمونی رو واقعا باید با طلا نوشت....
من حدود 6 ماه در بازار لوله و اتصالات و 6 ماه هم در بازار قطعات یدکی ماشین شاگردی کردم. این کارهای متقلبانه تبدیل به کاری عادی شده...

arisa
15-06-2015, 11:14
یک سوال از دوستانی که کولر گازی معمولی ( غیر اینورتر دار) دارند. وقتی دما تنظیم میشه روی یک عددی مثلا 25 این کولر ما که جدیدا خریدیمش نشانی از خاموش شدن نشون نمیده. دما مثلا به 25 میرسه و همینطور پائینتر هم میره ولی خاموش نمیشه. کولر وقتی به دمای مد نظر میرسه خاموش میشه؟ یا باید طور خاصی تنظیم بشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-06-2015, 12:23
یک سوال از دوستانی که کولر گازی معمولی ( غیر اینورتر دار) دارند.
وقتی دما تنظیم میشه روی یک عددی مثلا 25 این کولر ما که جدیدا خریدیمش نشانی از خاموش شدن نشون نمیده.
دما مثلا به 25 میرسه و همینطور پائینتر هم میره ولی خاموش نمیشه.
کولر وقتی به دمای مد نظر میرسه خاموش میشه؟
یا باید طور خاصی تنظیم بشه؟سلام
چند احتمال وجود داره :
1- کولر ضعیف هست برای جائی که نصب شده یعنی فضا خیلی بزرگ هست و کولر نمیتونه دما رو بیاره پائین و برسونه به دمائی که شما تنظیم کردین
مثال
شما تنظیم کردین روی 23 درجه اما کولر نمیتونه از 24 درجه دما رو پائینتر بیاره بنابراین کمپرسور دائماً کار میکنه و خاموش نمیشه
کافیه دما رو ببرید روی 26 یا 27 و حتی 28 تا مطمئن بشین کولر سالمه یا نه و کمپرسورش خاموش میشه یا نه
اگر فضا خیلی بزرگه , تا میتونین اسپلیت رو پائینتر نصب کنین مثلا در ارتفاع 160 سانتی از کف اتاق
2- ممکنه شما دکمه ی وضعیت کولر دائم رو زدین و سیستم اتوماتیک فعال نیست .
3- سنسور سیستم اتوماتیک که به اواپراتور چسبیده خراب شده یا از جاش کنده شده و درست سرما رو احساس نمیکنه و درنتیجه کولر خاموش نمیشه
اگر از همه ی دکمه ها و علامتها و آپشنها اطلاع ندارید بهتره کاتالوگ رو کامل بخونین

arisa
15-06-2015, 15:35
مرسی از پاسختون
کولر که نو هست و از ابتدای نصب هم همینطور بوده

دما با نشانگر روی کنترل به اون دمای تنظیمی میرسه و پائینتر هم میره ولی نشانی از خاموش شدن نیست. خاموش شدن کمپرسور در کولرهای معمولی محسوسه ؟ یعنی فن و بقیه موارد هم خاموش میشند؟ بعد چطور و در چه دمایی دوباره روشن میشه؟ کولر ال جی هست و دفترچه را هم مطالعه کردم. مطلب خاصی نداشت.

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-06-2015, 16:35
مرسی از پاسختون
کولر که نو هست و از ابتدای نصب هم همینطور بوده
دما با نشانگر روی کنترل به اون دمای تنظیمی میرسه و پائینتر هم میره ولی نشانی از خاموش شدن نیست.
1- خاموش شدن کمپرسور در کولرهای معمولی محسوسه ؟
2- یعنی فن و بقیه موارد هم خاموش میشند؟
3- بعد چطور و در چه دمایی دوباره روشن میشه؟
کولر ال جی هست و دفترچه را هم مطالعه کردم.
مطلب خاصی نداشت.سلام
قابلی نداشت
باید آپشن اتوماتیک فعال شده باشه وگرنه به 5 درجه هم برسه باز هم خاموش نمیشه
معمولاً در ریموت کنترل کلمه ی auto روشن ميشه يا چیزی دیگه مثل یک شکلک یا علامت

1- علامتها زیاد هست . مهمترینش از کار افتادنِ فنِ رادیاتوری هست که بیرون ساختمان نصب شده . کمپرسور و فن و رادیاتور خنک کننده ی گاز همگی در یک صندوق فلزی هست که بیرون ساختمان نصب میشه
2- بله , فن و کمپرسور در یونیتِ بیرونی از کار میافته .
در بعضی کولرها یک آپشن هم داره برای صرفه جوئی بیشتر برق
اگر فعال بشه اونوقت با خاموش شدن کمپرسور , فنِ توی اتاق هم خاموش میشه یعنی همه ی سیستمها از کار میافته و فقط تایمر و دماسنج فعال هست تا وقتی اتاق گرم شد دوباره همه چیز روشن بشه
از این گزینه برای مسافرت هم استفاده میشه در مناطق بسیار گرم . به این صورت که تنظیمش میکنین روی 30 یا 31 یا 32 درجه . اینطوری روزانه فقط 3 یا 4 ساعت روشن میشه تا اسباب اثاثیه ی منزل در اثر گرمای بیش از حد خراب نشه

وقتی کمپرسور خاموش میشه فنش هم خاموش میشه
اگر کمپرسور نزدیک پنجره باشه موقع کار کردنش صداش شنیده میشه و با خاموش شدنش صدای یونیتِ بیرونی کلاً قطع میشه چون فن و کمپرسور هر دو خاموش میشه
در بعضی کولرها موقع خاموش شدن کمپرسور یک صدای آروم تیک شنیده میشه از اون قسمتی که توی اتاق نصب شده و گاهی برای چند ثانیه بعد از خاموش شدن کمپرسور صدای فیسسسس مانندِ خفیفی هم از یونیت داخل اتاق شنیده میشه که صدای گاز توی لوله ها هست .

با خاموش شدن کمپرسور , فقط صدای پنکه ی یونیتِ داخلی (واحدِ داخلِ اتاق ) شنیده میشه یعنی صدای یونیتی که توی اتاق هست خیلی کمتر میشه .
بادش هم دیگه اونقدر سرد نیست چون کمپرسور خاموش شده و فقط پنکه داره کار میکنه .
اگر زیر سقف نصب نشده باشه میتونین دستتون رو بگیرین جلوی بادش و سرد نبودنش مشخصه
نصب کردنش بالای بالا زیر سقف اشتباه بزرگی هست و کلی ضرر مالی داره

3- معمولاً دو سه درجه بالاتر فعال میشه
یعنی اگر تنظیم شده روی 24 , در 24 خاموش میشه و در 26 یا 27 دوباره روشن میشه
اگر دوست داشتین مدل کولر رو دقیقا بنویسید تا آپشنهاش رو توی نت جستجو کنم بهتون بگم حالت اتوماتیک چطور فعال میشه و چه آپشنهای دیگه ای داره

arisa
15-06-2015, 21:25
تا به حال توجه نکرده بودم به جزئیات.

مدل کولر ما اسپلیت titan بدون اینورتر هست. یک حالت هوشمند داره به اصطلاح که به نظر این مورد همون حالت اتوماتیکش هست.

چون کمپرسور در پشت بام نصب شده تا حالا چک نکردم ببینم که فنش از کار میفته یا خیر. فن خود یونیت داخلی که از کار نمیفته. باد هم به نظرم در خنکیش تغییر محسوسی حس نمیشه. اون جالت هوشمند را هم چون دفترچه مشترک هست و کنترل با چند مدل دیگه و در دفترچه ذکر شده " آپشنال " معلوم نیست در کولر ما نصب هست آپشنش یا خیر.

باید دقیقتر چک کنم اینبار. چون گارانتی داره گفتم شاید مشکلی بوده که از ابتدا وجود داشته و با گارانتی تماس بگیرم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-06-2015, 11:59
سلام دوستان
اگر جائی زندگی میکنین که رطوبت هوا کمتر از 40% هست , لوله ی آب کولر گازی رو بذارین توی یک ظرف داخل اتاق تا رطوبتِ جمع آوری شده توسط کولر از اتاق بیرون نره
توضیح بیشتر:
رطوبتِ کمتر از 40% برای پوست و بینی و چشم و دستگاه تنفس و حتی مو و ناخن ضرر داره
اگر در منطقه ی خشک , کولر گازی نصب بشه , همون اندک رطوبتِ توی خونه هم توسط کولر تبدیل میشه به قطرات آب و توسط شیلنگ یا لوله ی مخصوصی فرستاده میشه به خارج از اتاق
این لوله رو بذارین توی یک سینی یا طشت داخل اتاق تا دوباره تبخیر بشه و به هوای اتاق برگرده
میتونین از یک تکه شیلنگِ پلاستیکی شفاف استفاده کنین که چون درست دیده نمیشه , برای دکور اتاق هم بهتره . این شیلنگ از اسپلیت میاد پائین و قرار میگیره داخل سینی

این کار هیــــــــــچ ضرری برای کولر نداره . به حرف هیچکسی هم گوش ندین اگر گفت ضرر داره
بعضی از اسپلیت های مدرن خودش سنسور تنظیم رطوبت داره
اگر نوع معمولی دارین , میتونین یک رطوبت سنج از مغازه های کالاهای پزشکی بخرین نصب کنین درون اتاق در ارتفاع 1.5 متری تا از مقدار رطوبت اتاق مطلع باشید . نوع معمولی و عقربه ایش هست که حدود 10.000 تومن تا 50.000 تومن هست
دیجیتالیش گرانتره . چند ماه یک بار باتری هم میخواد
از دبّه و گالن استفاده نکنین برای جمع کردن آب چون دهانه اش کوچکه و آب خیلی به کندی تبخیر میشه
از سینی پلاستیکی لبه دار استفاده کنین تا آب زود بخار بشه
اگر رطوبت محل زندگیتون خیلی کمتر از 40% هست میتونین از دستگاه بخور سرد هم استفاده کنین تا رطوبت برسه به حدود 40% و در همون حد کنترلش کنین
بعضی از دستگاههای بخور سرد خودش رطوبت سنج هم داره یعنی وقتی تنظیمش کنین روی 40% , خودش خاموش میشه یا مقدار بخار کم میشه تا رطوبت ثابت بمونه . اما اگر شیلنگ آب کولر رفته باشه بیرون اتاق , پس هر چی هم دستگاهِ رطوبت ساز کار کنه بی فایده هست
============================================
یک ابتکار جالب هم میتونین انجام بدین:
آبی که از کولر جمع میشه اگر فیلتر و تصفیه بشه برای دستگاه بخور ساز مناسب هست
پس میتونین آبهای کولر رو در یک گالن جمع کنین و بریزین توی یک فیلتر 5 میکرونِ معمولی و بعدش برای دستگاه بخورساز استفاده کنین .
رطوبتِ خانه و محل کار رو جدی بگیرین و اون رو در حد 40% تا 45% کنترل کنین
پولی که برای این کار صرف میکنین , برای سلامتیتون خرج میکنین که ارزش زیادی داره پس ضرر نمیکنین

alalalk71
26-06-2015, 13:59
سلام دوستان برای مغازم می خوام یک عدد کولر گازی تهیه کنم که حدودا 15-16 متر هستش و از پشت و سقف آفتاب میخوره کف مغازه هم هستش و طبقه دوم هم هستیم شما چی پیشنهاد میدید

راستی میخواستم ببینم پرتابل بخرم بهتره یا این ها که نصب میشه
چه مارکی تهیه کنم

راستی اگه سرد و گرم هم باشه که دیگه چه بهتر

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-06-2015, 19:56
سلام دوستان
برای مغازم می خوام یک عدد کولر گازی تهیه کنم که حدودا 15-16 متر هستش و از پشت و سقف آفتاب میخوره کف مغازه هم هستش و طبقه دوم هم هستیم
شما چی پیشنهاد میدید
راستی میخواستم ببینم پرتابل بخرم بهتره یا این ها که نصب میشه چه مارکی تهیه کنم
راستی اگه سرد و گرم هم باشه که دیگه چه بهتر
سلام
اگر دمای مغازه در ظهر تابستون بدون کولر از 37 یا 38 بیشتر نمیشه پس 18000 کافیه
نوشتین طبقه ی دوم هم هستین
یعنی مغازه 2 طبقه هست ؟
اگر بله نمیشه پرتابل بذارید چون هم قدرتش کمه هم بالا رو نمیتونه خنک کنه
اگر مغازه طبقه دوم نداره و تا زیر سقف هم کالا نیست پس باید در ارتفاع 180 سانتی از کف نصبش کنین . زیر سقف نصبش نکنین خصوصاً اگر که سقف مغازه خیلی بلنده
توضیح بیشتر در این مورد , در صفحه های آخر تاپیک صرفه جوئی
اگر جائی هستین که رطوبت هوا کم هست بهتره کولر کوچک آبی نصب کنین
در مورد مارک , بستگی به بودجه داره . مسلّماً مارکهای معروف بهتر هست مثل پاناسونیک , جنرال و ال جی بشرطی که گارانتی معتبر داشته باشه

alalalk71
27-06-2015, 09:59
سلام
اگر دمای مغازه در ظهر تابستون بدون کولر از 37 یا 38 بیشتر نمیشه پس 18000 کافیه
نوشتین طبقه ی دوم هم هستین
یعنی مغازه 2 طبقه هست ؟
اگر بله نمیشه پرتابل بذارید چون هم قدرتش کمه هم بالا رو نمیتونه خنک کنه
اگر مغازه طبقه دوم نداره و تا زیر سقف هم کالا نیست پس باید در ارتفاع 180 سانتی از کف نصبش کنین . زیر سقف نصبش نکنین خصوصاً اگر که سقف مغازه خیلی بلنده
توضیح بیشتر در این مورد , در صفحه های آخر تاپیک صرفه جوئی
اگر جائی هستین که رطوبت هوا کم هست بهتره کولر کوچک آبی نصب کنین
در مورد مارک , بستگی به بودجه داره . مسلّماً مارکهای معروف بهتر هست مثل پاناسونیک , جنرال و ال جی بشرطی که گارانتی معتبر داشته باشه

من اصفهان هستم دما ظهر ها به حدود 40-42 درجه هم میرسه
بله یعنی یک طبقه پائین هستش که هیچ ربطی به ما نداره و من طبقه دوم هست با کل فضای 15 متر ( خواستم بگم 3 متر هم از سطح زمین ارتفاع دارم )
خیر مغازه 2 طبقه نیست

کولر آبی کوچک باید کانال کشی کنم می خواستم برای اینکه کانال کشی نکنم بیام چی کار کنم بیام کولر گازی بخرم

ولی رفتم این اینورتر دار ها رو دیدم اصلا قیمتش فاجعست یه 18000 هزارش رو میده 2800000

alalalk71
28-06-2015, 07:38
دوسان ببخشید کسی کمک نمی کنه واقعا الان کمک لازم هستم ممنون میشم یه دستی به مشکل من بکشید

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-06-2015, 14:50
دوستان ببخشید کسی کمک نمی کنه
واقعا الان کمک لازم هستم
ممنون میشم یه دستی به مشکل من بکشید
سلام
اصفهان گرمسیر نیست
یک کولر 12000 معمولی (بدون اینوتر ) مارک خوب هم مغازه رو خنک میکنه . در ارتفاع 170 سانتی نصبش کنین
اگر مغازه پنجره داره نصب کولر آبی کوچک هم چندان خرجی نداره . کانال هم نمیخواد

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-06-2015, 17:37
لطفا حذف شود ..........

reza_5180
03-07-2015, 23:15
سلام دوستان
خواستم یه کولر گازی دیواری بگیرم.
قیمتشم از 3 تومن تا 4 تومن باشه
از لحاظ مصرف و مارک میخوام بهترین باشه
تقریبا فضای 70-80 متری با 2 تا اتاق خواب
منطقه نسبتا گرمی هستیم
اگر فقط سرمایشی هم باشه مشکلی نیست

statue of liberty
04-07-2015, 00:01
سلام دوستان
منطقه نسبتا گرمی هستیم

به عنوان کسی که تو منطقه گرمسیر زندگی می کنه و بیش از ۷-۸ ساله با کولر گازی تابستون ها سر می کنیم.

بهترین مارک کولر گازی - اسپیلت - اجنرال هست . قیمتش هم نسبت به کولر های دیگه کمی بالاتره . تو فضای ۷۰-۸۰ متری یه ۲۴ هزار می تونه جواب گو باشه . دیگه اگه ۳۶ هزار باشه که عالیه.

reza_5180
04-07-2015, 00:29
الان من مدل
ASGS24LFCA رو از اجنرال پیدا کردم. اما قیمتش 4400 هستش. تازه 24000 هستش . اگه این گزینه اول باشه. برا گزینه دوم نظرتون چیه؟ مثلا ال جی تو این قیمت میشه بالای 30000 گرفت

statue of liberty
04-07-2015, 00:36
الان من مدل
ASGS24LFCA رو از اجنرال پیدا کردم. اما قیمتش 4400 هستش. تازه 24000 هستش . اگه این گزینه اول باشه. برا گزینه دوم نظرتون چیه؟ مثلا ال جی تو این قیمت میشه بالای 30000 گرفت

اره قیمت های اجنرال بالاست ولی خدایش کولر رو دستش نیومده .. ما سرکار اجنرال داریم ۵ ساله مثه اسب کار می کنه . سرمایش گرمایش با هم هست ۱۲ ماه سال فک نکنم کلهم ۲۴ ساعت خاموش بشه. البته اگه اصلش گیرتون بیاد.

میتسوبیشی هم گزینه خوبیه.
بعد از اینها ال جی و پاناسونیک و سامسونگ.
به نظر من دنبال چیزی بگردین که پرتاب بادش قوی تر باشه. الان من زیر پاناسونیک نشستم . ازش تقزیبا راضی هستیم ولی مثه اجنرال نه. پاناسونیک زیاد ازیتمون کرده ولی پرتاب بادش خوبه

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-07-2015, 01:29
سلام
سوال از دوستانی که توی استانهای خوزستان یا ساحلی یا هرمزگان یا سیستان و بلوچستان هستند
قیمتهای برق در قبضِ برقِ شما مثل اینها هست ؟
100 کیلو واتِ اول , کیلوواتی 409 ریال
100 کیلو وات دوم کیلوواتی 499 ریال
100 تای سوم 1023 ریال
چهارم 1842 ریال
پنجم 2114 ریال
ششم 2660 ریال
بیش از 600 کیلووات , 2933 ریال

پیروز99
04-07-2015, 14:23
به عنوان کسی که تو منطقه گرمسیر زندگی می کنه و بیش از ۷-۸ ساله با کولر گازی تابستون ها سر می کنیم.

بهترین مارک کولر گازی - اسپیلت - اجنرال هست . قیمتش هم نسبت به کولر های دیگه کمی بالاتره . تو فضای ۷۰-۸۰ متری یه ۲۴ هزار می تونه جواب گو باشه . دیگه اگه ۳۶ هزار باشه که عالیه.
تا اونجایی که من میدونم اجنرال 36000 نداره و ال جی داره که مدلش بیگ تایتان 2 هست اجنرال 30000 اینورتر داره که حدود 5،200 قیمت داره

Masoud.Neshat
04-07-2015, 19:02
دوستان؛ نظرتون کلا در مورد کولر گازی های بانه ای چیه؟
من یه 9000 میخوام.
وستینگهاوس و کریر هست بین 1.300 تا 1.700
اینکه اینورتر داره یا نه ننوشته.

statue of liberty
04-07-2015, 21:53
تا اونجایی که من میدونم اجنرال 36000 نداره و ال جی داره که مدلش بیگ تایتان 2 هست اجنرال 30000 اینورتر داره که حدود 5،200 قیمت داره

والا مال ما اجنرال ۳۶۰۰۰ هست . سرویس کار هم اومد یکماه پیش گفت ۳۶ هزاره. البته کولره واسه ۵-۶ سال پیشه. شاید جدیدا نمیزنن

tornado87
05-07-2015, 08:29
سلام،
دقیقاً کدوم شهر هستین؟

سلام دوستان
منطقه نسبتا گرمی هستیم

tornado87
05-07-2015, 08:31
من جای شما بودن طرفش نمی رفتم. هیچکدوم از برندهایی که گفتین تو اسپلیت فعال نیشتن. پس تا حدودی میشه گفت
این دستگاهها اصل نیست.

دوستان؛ نظرتون کلا در مورد کولر گازی های بانه ای چیه؟
من یه 9000 میخوام.
وستینگهاوس و کریر هست بین 1.300 تا 1.700
اینکه اینورتر داره یا نه ننوشته.

bas ali
05-07-2015, 10:48
من جای شما بودن طرفش نمی رفتم. هیچکدوم از برندهایی که گفتین تو اسپلیت فعال نیشتن. پس تا حدودی میشه گفت
این دستگاهها اصل نیست.
کریر یکی از معروف ترین مارک های کولر گازی هست و درحد اوجنرال و امریکایی هم هست
توی عربستان تا دلت بخواد کریر استفاده میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-07-2015, 11:07
سلام
گارانتی اسپلیتهای معتبر توی ایران چند ساله ؟
اونطرف آب کمپرسور 7 سال و خودش 3 تا 5 سال گارانتی داره

Soroush-S
05-07-2015, 11:17
سلام

اسپلیت دوو میدونم 5 سال کمپرسور و 18 ماه سایر قطعات

6462
05-07-2015, 12:25
سلام دوستان
کولر پرتابل TCL از لحاظ کیفیت سرمایش و گرمایش و سروصدا چطوره؟ برای اتاق 3 در 4 میخوام.

tornado87
05-07-2015, 15:12
سلام،
عرف بازار 5 سال گارانتی کمپرسور و سایر قطعه ها 2 سال.

سلام

tornado87
05-07-2015, 15:20
منظور من این نبود که کریر ناشناخته اس. تو ایران فعال نیست. یعنی نماینده و خدمات و قطعه و ... نداره.

کریر یکی از معروف ترین مارک های کولر گازی هست و درحد اوجنرال و امریکایی هم هست
توی عربستان تا دلت بخواد کریر استفاده میشه

Masoud.Neshat
05-07-2015, 19:01
الان به نظرتون چه کنم؟ با یکی از نماینده های پرکیش (هیتاچی) صحبت کردم گفت خیلی مشکل خدمات داشتن. پیشنهاد خودش هایسنس بود. خیلی گیج شدم. اوجنرال هم از یه نفر خبره کار پرسیدم میگفت مرجوعی هاش خیلی زیاد شده و الان عملا gree که مثلا جنس درجه 2 نیا بوده الان بهتر جواب داده... من که واقعا گیج شدم.

majid_306
05-07-2015, 20:47
الان من مدل

24000 = 4.318.000 تومان
30000= 5.168.000 تومان
مدل اینورتر با گارانتی نیا

tornado87
06-07-2015, 09:19
دوست عزیز کدوم شهر هستید؟ و برای چه متراژ و کاربری میخواین؟

الان به نظرتون چه کنم؟ با یکی از نماینده های پرکیش (هیتاچی) صحبت کردم گفت خیلی مشکل خدمات داشتن. پیشنهاد خودش هایسنس بود. خیلی گیج شدم. اوجنرال هم از یه نفر خبره کار پرسیدم میگفت مرجوعی هاش خیلی زیاد شده و الان عملا gree که مثلا جنس درجه 2 نیا بوده الان بهتر جواب داده... من که واقعا گیج شدم.

tornado87
06-07-2015, 09:34
سلام، کدوم منطقه هستین؟

سلام دوستان
منطقه نسبتا گرمی هستیم

Masoud.Neshat
06-07-2015, 15:45
دوست عزیز کدوم شهر هستید؟ و برای چه متراژ و کاربری میخواین؟

سلام؛ با تشکر، مشهد، 15متر اتاق خواب، مارک اصل و درست.

memit
07-07-2015, 08:58
رفقا هایسنس یا الجی ؟ قیمت که هایسنس ارزونتره ولی کیفیت تفاوتشون چظوره؟
ما اراک هستیم.
دوستان قیمت کف رو از کجا بگیرم ؟؟

tornado87
07-07-2015, 11:39
جواب رو خصوصی خدمتتون فرستادم. مشکلی بود باز در خدمتیم.

سلام؛ با تشکر، مشهد، 15متر اتاق خواب، مارک اصل و درست.

tornado87
07-07-2015, 12:05
از نظر کیفیت نسبت به قیمت و بر اساس شنیده ها میشه گفت هایسنس.
ولی برای متراژی که دارید بسته به منطقه 24000 یا 30000 (مناطق گرم).

رفقا هایسنس یا الجی ؟ قیمت که هایسنس ارزونتره ولی کیفیت تفاوتشون چظوره؟
ما اراک هستیم.
دوستان قیمت کف رو از کجا بگیرم ؟؟

memit
07-07-2015, 12:07
از نظر کیفیت نسبت به قیمت و بر اساس شنیده ها میشه گفت هایسنس.
ولی برای متراژی که دارید بسته به منطقه 24000 یا 30000 (مناطق گرم).

در مورد قیمت؟

tornado87
07-07-2015, 15:00
میتونید به سایت دماتجهیز مراجعه کنید. عیار دستتون میاد.

در مورد قیمت؟

memit
08-07-2015, 12:51
باسلام دوستان کولر haier با موتور ژاپنی رو به من پیشنهاد کردند. نظر بدید لطفا

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Soroush-S
08-07-2015, 13:11
دوستان معمولا داخل جعبه کولر چه چیزهایی هست؟ مثلا پایه یا لوله مسی هست یا باید جدا تهیه کنیم ؟

tornado87
09-07-2015, 09:12
بستگی به برندش داره. لوله رایگان معمولا حداکثر 5 متره. پایه در اکثر موارد جداست و هزینش دریافت میشه.
پیشنهاد می کنم در مورد هر برند با شرکتی که خدماتشو میده تماس بگیرید.

دوستان معمولا داخل جعبه کولر چه چیزهایی هست؟ مثلا پایه یا لوله مسی هست یا باید جدا تهیه کنیم ؟

R.PM
31-07-2015, 12:39
باسلام دوستان کولر haier با موتور ژاپنی رو به من پیشنهاد کردند. نظر بدید لطفا

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Haier چینیه موتور ژاپنی و این حرفها هم کاملا اشتباهه و جز اجناس درجه3 موجود تو بازار حساب میشه

arashlolos
31-07-2015, 15:06
دوستان معمولا داخل جعبه کولر چه چیزهایی هست؟ مثلا پایه یا لوله مسی هست یا باید جدا تهیه کنیم ؟ پاییه رو معمولا 50000 تومان میگیرند. لوله رو همه برندها و همه مدل ها ندارن . مثلا کین الکتریک داره ولی توشیبا نداره

arashlolos
31-07-2015, 15:41
دوستان معمولا داخل جعبه کولر چه چیزهایی هست؟ مثلا پایه یا لوله مسی هست یا باید جدا تهیه کنیم ؟ پاییه رو معمولا 50000 تومان میگیرند. لوله رو همه برندها و همه مدل ها ندارن . مثلا کین الکتریک داره ولی توشیبا نداره

Soroush-S
31-07-2015, 17:26
پاییه رو معمولا 50000 تومان میگیرند. لوله رو همه برندها و همه مدل ها ندارن . مثلا کین الکتریک داره ولی توشیبا نداره

پایه + هزینه ایاب و ذهاب 85 تومن گرفتن! کولر دوو

Soroush-S
02-08-2015, 14:04
دوستان صدای کمپرسور کولرهای اینورتردار از اسپلیتهای معمولی بیشتره؟

tornado87
22-08-2015, 14:00
اصولاً نه. ولی به این دلیل که کمپرسور کولرهای اینورتر دائم در حال کار بوده و اتوماتیک نمی کنند ممکنه به اشتباه این برداشت بشه که سطح صداشون بالاتره.

برد کولرهای اینورتر به نوسانات برق شدیداً حساسه و در صورت بروز ایراد تعویض برد بعضی وقتا هزینه ای معادل 3/4 یونیت خارجی داره.

- - - Updated - - -

اصولاً نه. ولی به این دلیل که کمپرسور کولرهای اینورتر دائم در حال کار بوده و اتوماتیک نمی کنند ممکنه به اشتباه این برداشت بشه که سطح صداشون بالاتره.

برد کولرهای اینورتر به نوسانات برق شدیداً حساسه و در صورت بروز ایراد تعویض برد بعضی وقتا هزینه ای معادل 3/4 یونیت خارجی داره.

mtz55
22-08-2015, 23:44
دوستان کمپرسور های روتاری رو پیشنهاد میدید ؟
چون دیدم اینورتر و روتاری هردو a+هستن الجی و سامسونگ کرج هستم
بعد چون از بانه میخوام بخرم گفته شده نمایندگی تک سرویس ساپورت و نصب می کنه کسی تاحالا تجربه شو داره یا اسمشو شنیده ؟

- - - Updated - - -

بعد چون از بانه میخوام بخرم گفته شده نمایندگی تک سرویس ساپورت و نصب می کنه کسی تاحالا تجربه شو داره یا اسمشو شنیده ؟

arashlolos
23-08-2015, 09:30

راهی وجود داره که جلوی نوسانات برق به هر نحو گرفته بشه و از آسیب به برد جلوگیری بشه؟ مثلا محافظی یا چیزی مشابهی؟ وقتی برای کاهش هزینه برق آدم هزینه اولیه زیادی رو پرداخت میکنه انتظار نداره بردش خراب شه و هزینه بسیار بالایی رو کجدد پرداخت کنه. اینطوری فایده ای نداره. یعنی علم و تکنولوژی همین رو نمیتونه درست کنه؟ (من شنیدم هر برودی بسوزه نزدیک یک میلیون تموم میشه تعمیرش یا تعویض بردش)

tornado87
24-08-2015, 08:28
یه راهش میتونه این باشه که تو ورودی خونه از ترانس استفاده بشه. این طوری همه لوازم خانگیتون هم محافظت میشه در برابر نوسانات برق.
ولی کلاً کولر اینورتر نسبت به معمولی صرفه جویی در حدود 7 تا 10% داره و نه 60 درصد!

راهی وجود داره که جلوی نوسانات برق به هر نحو گرفته بشه و از آسیب به برد جلوگیری بشه؟ مثلا محافظی یا چیزی مشابهی؟ وقتی برای کاهش هزینه برق آدم هزینه اولیه زیادی رو پرداخت میکنه انتظار نداره بردش خراب شه و هزینه بسیار بالایی رو کجدد پرداخت کنه. اینطوری فایده ای نداره. یعنی علم و تکنولوژی همین رو نمیتونه درست کنه؟ (من شنیدم هر برودی بسوزه نزدیک یک میلیون تموم میشه تعمیرش یا تعویض بردش)

- - - Updated - - -

یه راهش میتونه این باشه که تو ورودی خونه از ترانس استفاده بشه. این طوری همه لوازم خانگیتون هم محافظت میشه در برابر نوسانات برق.
ولی کلاً کولر اینورتر نسبت به معمولی صرفه جویی در حدود 7 تا 10% داره و نه 60 درصد!

Soroush-S
24-08-2015, 14:09

اصلا بنظر من کولرهای اینورتر یا کولر با مصرف A دروغی بیش نیست! طرف کولر پنجره ای داره از صبح تا شب روشن حتی شده 3 روز مدام کار کرده بعد پول برق براش اومده 150 هزار تومن حالا مصرف برق دوماه خودمون از طریق کنتور حساب میکنم تا الان حدود 2000 کیلووات مصرف داشتیم!!! که اینم حدود 150 میشه با اینکه خیلی رعایت کردیم اکثر زمان پیک مصرف خاموش میکردیم کولر یا زمانیکه کولر روشن میکردیم تمام وسادل خونه بجز یه لامپ و یخچال و تلویزیون خاموش بودن!

mtz55
24-08-2015, 22:38

- - - Updated - - -

کسی میتونه جواب بده ضروریه

arashlolos
25-08-2015, 11:58

اصلا بنظر من کولرهای اینورتر یا کولر با مصرف A دروغی بیش نیست! طرف کولر پنجره ای داره از صبح تا شب روشن حتی شده 3 روز مدام کار کرده بعد پول برق براش اومده 150 هزار تومن حالا مصرف برق دوماه خودمون از طریق کنتور حساب میکنم تا الان حدود 2000 کیلووات مصرف داشتیم!!! که اینم حدود 150 میشه با اینکه خیلی رعایت کردیم اکثر زمان پیک مصرف خاموش میکردیم کولر یا زمانیکه کولر روشن میکردیم تمام وسادل خونه بجز یه لامپ و یخچال و تلویزیون خاموش بودن!

سلام
امکان اینکه دست به یکی کرده باشن با سازمان استاندارد جهانی وجود داره. اما فکر نمیکنم 7 تا 10 درصد صرفه جویی داشته باشه بلکه بیشتر. چون این تکنولوژی آزمایش شده در سازمان های استاندارد.
اون مثالی هم که فرمودید از برق منزلتون خیلی المان ها رو شاید در نظر نگرفتید و همچنین نوع کنتور قدیمی و جدید . و شیشه های منزل و ... .
به نظرم اینورتر خیلی کم مصصرفه تست هم نکردم چون به خاطر خرابیش نمیخوام بخرم به دردسرش نمی ارزه. ولی کولر ما در زمستان هم استفاده باید بشه به دلیل گرمایشش.

arashlolos
25-08-2015, 12:09

سلام
امکان اینکه دست به یکی کرده باشن با سازمان استاندارد جهانی وجود داره. اما فکر نمیکنم 7 تا 10 درصد صرفه جویی داشته باشه بلکه بیشتر. چون این تکنولوژی آزمایش شده در سازمان های استاندارد.
اون مثالی هم که فرمودید از برق منزلتون خیلی المان ها رو شاید در نظر نگرفتید و همچنین نوع کنتور قدیمی و جدید . و شیشه های منزل و ... .
به نظرم اینورتر خیلی کم مصصرفه تست هم نکردم چون به خاطر خرابیش نمیخوام بخرم به دردسرش نمی ارزه. ولی کولر ما در زمستان هم استفاده باید بشه به دلیل گرمایشش.

p30g
25-08-2015, 13:07

نمیخاستم بحث کنم چون خیلی وقت هست کل کل و بحث بیخودی رو کنار گذاشتم بخصوص توی این انجمن که پای دهه ی 90 دی هام توش باز شده
ولی واقعا دیدم این حرف شما و اون کاربر بیژن درباری که راه افتاده توی تمام انجمنها همین مطلب رو میگه خیلی زور داره

این بحث مصرف اینورتر و معمولی خیلی وقت هست تمام شده ولی نمیدانم برخی از دلالان دنبال چی هستند؟
با یک مثال ابتدایی جم بندی میکنم: پ.ن :بحثش مانند این هست که بگوییم یک ماشین دوج قدیمی پاورواگن پر مصرف با 1000 بار ترمز

در طی یک مسیر 100 کیلومتری با یک BMW i8 کم مصرف بدون ترمز در همان مسیر مصرف سوخت برابری داشت!!!

tornado87
26-08-2015, 08:25
سلام، نکته ای که هست مقایسه بین نسبت بازده (EER) کولرهای با کمپرسور اینورتر و غیر اینورتر اینو نشون میده. در یک برنر واحد این نسبت 3.20 برای غیر اینورتر و 3.43 برای اینورتره. اگه در یک بازه زمانی مشخص هر دو کولر کار کنند این صرفه جویی همون رقمی میشه که عرض کردم.

اگر داده های تست استاندارد برای کولر رو دارید ممنون میشم اطلاع رسانی کنید. بهر حال صرفه جویی 60 درصدی یا 60+13 که بعضی برندها تبلیغشو می کندد متاسفانه سوء استفاده از ناآگاهی مصرف کنندس.

سلام

- - - Updated - - -

سلام، نکته ای که هست مقایسه بین نسبت بازده (EER) کولرهای با کمپرسور اینورتر و غیر اینورتر اینو نشون میده. در یک برنر واحد این نسبت 3.20 برای غیر اینورتر و 3.43 برای اینورتره. اگه در یک بازه زمانی مشخص هر دو کولر کار کنند این صرفه جویی همون رقمی میشه که عرض کردم.

اگر داده های تست استاندارد برای کولر رو دارید ممنون میشم اطلاع رسانی کنید. بهر حال صرفه جویی 60 درصدی یا 60+13 که بعضی برندها تبلیغشو می کندد متاسفانه سوء استفاده از ناآگاهی مصرف کنندس.

سلام

- - - Updated - - -

سلام

Soroush-S
08-09-2015, 21:50

برادرا من حرفمو پس میگیرم:n02: پول برق برامون اومد 57 تومن:n01:

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-09-2015, 08:18
سلام دوستان
اگر کولر گازی اینورتر دارین و یا حتی کولر گازی معمولی و کنتور برق ساختمان هم دیجیتالی هست , میتونین خیلی راحت مصرف واقعی برقش رو ببینید
توضیح بیشتر , مطلب شماره ی 166 در این صفحه:

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-09-2015, 07:17
سلام دوستان
کسی اینورتر و کنتور دیجیتال داره که تست کنه و خبر بده ؟
باید دکمه ی روی کنتور رو چند بار بزنید تا کد 172 بیاد که نوشته KW یعنی مصرف به کیلووات در ساعت
قبلش هم آمپر مصرفی فعلی هست A قبل از آمپر هم ولتاژ مصرفی فعلی هست V

Soroush-S
10-10-2015, 21:56
دوستان هنگام استفاده از سیستم گرمایش کولر اسپلیت از زیر یونیت بیرونی آب میچکه خیلی زیاد. آیا عادیه ؟

scavengeboy
05-11-2015, 14:13
سلام دوستان من برای مغازه میخوام بگیرم تو بازار تهران که خودتون هم میدونید آلوده ترین جایی که فکرش رو میکنید . گرمایش برام مهمه کل مغازه ۲۵ متره اما از وسط در گذاشتم در حال حاضر برای فضای ۱۲ متری میخوام ولی خوب شاید پشیمون شدم در رو برداشتم و فضا همون ۲۵ متر شد بجز گرمایش خوب کم مصرف هم باشه
در آخر میخوام یدونم خرید سامسونگ سری vivace کار درستی ؟‌انتخاب بهتر هم دارم ؟

- - - Updated - - -

amiraub90
30-01-2016, 16:51
سلام دوستان من برای مغازه میخوام بگیرم تو بازار تهران که خودتون هم میدونید آلوده ترین جایی که فکرش رو میکنید . گرمایش برام مهمه کل مغازه ۲۵ متره اما از وسط در گذاشتم در حال حاضر برای فضای ۱۲ متری میخوام ولی خوب شاید پشیمون شدم در رو برداشتم و فضا همون ۲۵ متر شد بجز گرمایش خوب کم مصرف هم باشه
در آخر میخوام یدونم خرید سامسونگ سری vivace کار درستی ؟‌انتخاب بهتر هم دارم ؟

- - - Updated - - -

دوست من سامسونگ جدیدا اکثر لوازمش چینی شده اگه اینورتر میخواین بگیرین 24000 الجی بگیرین و اگه اینورتر نمیخواین توشیبا و اوجنرال گزینه های خوبی هستند

amiraub90
30-01-2016, 16:55
عادی هست برادر در حالت گرمایش اب از کندانسور بیرون میاد بجای پنل شما می تونی یه شیلنگ به سوراخ زیر کندانسور وصل کنی و با چسب اکواریوم سیلدش کنی بعد با شلنگ اب و هدایت کنی جایی که می خوای

Capital
07-04-2016, 02:02
سلام.
دوستان عزیز برای موارد زیر که نام بردم چند هزار بگیرم بهتره ؟
1. متراژ 55 متر در تهران
2. دارای یک اتاق خواب
3. سالن حدود 30 متر می باشد که دارای دو پنجره هست که ظهرها سالن گرم میشه و صبح ها هم اتاق خواب و اشپزخانه گرم هستن.
4. واحد در طبقه سوم هست که کلا ساختمان هم 4 طبقه می باشد.

در ضمن دوستان عزیز برای من کلا مصرف برق خیلی مهمه پس لطفا یکی-دو برند خیلی خوب با کیفیت و عمر زیاد را برای من نام ببرید.

لطفا اگر میشه سریعا جواب دهید که میخوام سریعا خرید خود را انجام دهم.

peyman_2012
07-04-2016, 12:59
سلام.
دوستان عزیز برای موارد زیر که نام بردم چند هزار بگیرم بهتره ؟
1. متراژ 55 متر در تهران
2. دارای یک اتاق خواب
3. سالن حدود 30 متر می باشد که دارای دو پنجره هست که ظهرها سالن گرم میشه و صبح ها هم اتاق خواب و اشپزخانه گرم هستن.
4. واحد در طبقه سوم هست که کلا ساختمان هم 4 طبقه می باشد.

در ضمن دوستان عزیز برای من کلا مصرف برق خیلی مهمه پس لطفا یکی-دو برند خیلی خوب با کیفیت و عمر زیاد را برای من نام ببرید.

لطفا اگر میشه سریعا جواب دهید که میخوام سریعا خرید خود را انجام دهم.

سلام

دوست عزیز پیشنهاد من دو تا برند اجنرال و گری که شرکت تهویه نیا محصولاتشون را عرضه و سرویس دهی میکنه

با دفترشون تماس بگیرید؛ برای انتخاب مدل و ظرفیت اسپلیت مناسب منزل تون شما را راهنمایی میکنند.

amiraub90
10-04-2016, 19:05
شما اگه میخوای سرمایش مناسب با مصرف برق مناسب داشته باشی باید دو دستگاه تهیه کنی یک 10 هزار یا 12 هزار برای خواب ویک 18هزار برای پذیرایی و اگر یه دستگاه بخوای بزاری می تونی 24 هزار بزاری برندم توشیبا خوبه قیمتشم مناسب نسبت به کیفیتش اوجنرال هم خوبه ولی گرونتره و اگر اوجنرال خواستی بگیری حتمان با گارانتی نیا بگیر چون بانه ای هاش همه اش مارک خورده وتقلبی هست موفق باشید

viper.killer
27-04-2016, 10:51
سلام خدمت دوستان
ساکن شهر کرج هستم.چهار طرف خونمون خالی هست و کلا با گرم کردن و خنک کردن خونه مشکل داریم
خونه دو کله هست و دو طرف خونه پنجره داریم.120 متر زیر بنا.دوخوابه.یک خواب 18 متر و یک خواب 14 متر و تقریبا 70 متر حال و پذیرایی
نظر خودم رو اینورترهای ال جی هست ولی نمیدونم خوب و کم مصرف هست یا نه؟!
کدوم برند سرمای خوب داره و کم مصرفتره؟

- - - Updated - - -

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-04-2016, 14:52
سلام خدمت دوستانساکن شهر کرج هستم.چهار طرف خونمون خالی هست و کلا با گرم کردن و خنک کردن خونه مشکل داریم
خونه دو کله هست و دو طرف خونه پنجره داریم.120 متر زیر بنا.دوخوابه.یک خواب 18 متر و یک خواب 14 متر و تقریبا 70 متر حال و پذیرایینظر خودم رو اینورترهای ال جی هست ولی نمیدونم خوب و کم مصرف هست یا نه؟!کدوم برند سرمای خوب داره و کم مصرفتره؟
سلام
کرج جزء مناطق خشک هست و رطوبت هوا خیلی کمه
نصب کولر گازی پول دور ریختن هست و غیر بهداشتی چون هوایی که رطوبتش کمتر از 40% باشه ضرر داره برای چشم و مو و پوست و ریه و بینی
کولر آبی نصب کنین و براش با پارچه ی مناسب روکش درست کنین تا گرد و غبار رو فیلتر کنه و لذت ببرید از هوای خنک و مرطوب و تمیز و قبض برق و کمی مشکلات تعمیر و سرویس و هزینه های کمِ سرویس و تعمیر

aghyool
28-04-2016, 17:07
دوستان کسی کولر اینورتر هایسنس داشته کیفیت و سرماش چطوره؟

- - - Updated - - -

با توجه به مقایسه کولر های بدون اینورتر و اینورتر دار
در مدل 24000 بازده (سرمای خروجی تقسیم بر برق مصرفی) حدود 25% و در مدل 18000 بازده حدود 20% در مدل اینورتر اجنرال بیشتره
حالا این 60% مصرف کمتر رو از کجا میگن؟

hamidreza777
29-04-2016, 10:26
مختصری در مورد کلاهبرداری در فروش کولر و احتمالا سایر لوازم خانگی در بانه
هرچی میخرید اگه میخواید از بانه کولر بخرید خیلی دقت کنید
تقریبا 80 درصد کولرهایی که میفروشن یا Fake هستند یا خود برند اصلی مثلا ال جی رو میذاره جلوتون ولی مدلاشونو عوض کردن و مثلا 18000 رو میخوان بجای 24000 بفروشن.
مدل های قلابی که من مشاهده کردم با برند های Ogeneral , LG , Bosch,Wite westing house که همه به صورت لیبل خورده بودند و خودشون مارک و لیبل زدند،مخصوصلا Ogeneral
(به یاد داشته باشید کولر Ogeneral اصلی قیمتش بالاست،با 2100 نمیشه 24 هزار اجنرال خرید)(اردیبهشت 1395 مبنای قیمتی که گفتمه)

در مورد کولر General چینی هم بگم به شدت قاطی شده و هرکی آورده یه اسم General زده با یه پسوند و پیشوند و کارتن نارنجی معروف .

در وبلاگ زیر خلاصه از تجربیات مفید آقای عمو رو میتونید بخونید

amiraub90
29-04-2016, 19:09
مختصری در مورد کلاهبرداری در فروش کولر و احتمالا سایر لوازم خانگی در بانه
هرچی میخرید اگه میخواید از بانه کولر بخرید خیلی دقت کنید
تقریبا 80 درصد کولرهایی که میفروشن یا Fake هستند یا خود برند اصلی مثلا ال جی رو میذاره جلوتون ولی مدلاشونو عوض کردن و مثلا 18000 رو میخوان بجای 24000 بفروشن.
مدل های قلابی که من مشاهده کردم با برند های Ogeneral , LG , Bosch,Wite westing house که همه به صورت لیبل خورده بودند و خودشون مارک و لیبل زدند،مخصوصلا Ogeneral
(به یاد داشته باشید کولر Ogeneral اصلی قیمتش بالاست،با 2100 نمیشه 24 هزار اجنرال خرید)(اردیبهشت 1395 مبنای قیمتی که گفتمه)

در مورد کولر General چینی هم بگم به شدت قاطی شده و هرکی آورده یه اسم General زده با یه پسوند و پیشوند و کارتن نارنجی معروف .

در وبلاگ زیر خلاصه از تجربیات مفید آقای عمو رو میتونید بخونید

دوستمون راست میگه بازار بدجوری بنداز بنداز شده حتی دیگه خوده بعضی شرکتها به صورت سازمان یافته دست به تقلب میزنن و دستگاهایی که وارد می کنن با نمونه ی اصلی تفاوت فاحشی داره و در ظاهر هیچ فرقی با هم ندارن

p30g
30-04-2016, 07:28
اینم حذفش کن این انجمن لیاقت پستهای مفید منو نداره

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-04-2016, 16:54
اتفاقا استفاده از کولر آبی پول دور ریختنه. بعلاوه ی اینکه از نظر سلامتی و هزینه حماقتی محض بوده و خیانت به زندگی بشریت است (قرار نیست بخاطر منفعت پوشال سازها از تکنولوژی روز دنیا استفاده نشه)هزینه هاش بماند. تکنولوژیش هم بماند( برای قرون باستان هست) و فقط در دنیا ایران و یکی دو کشور همسایه از اون استفاده می کنند که اون هم کادویی رایگان براشون فرستادنو اما فقط بدانید کهکولر آبی مثل یک جاروبرقی هوای کثیف و الوده گوگردی و بنزین سمی بسیار بسیار خطرناک رو با فشار به داخل میفرستهپ.ن:چرا در دنیا برای این فوق تکنولوژی پیشرفته (کولر آبی ) هیچ مشتری نیست؟. ای کاش حداقل یکبار مزایای بسیار زیاد آن را به اطلاع جهانیان می رساندیم تا از خواب خرگوشی بیدار شوند !!!!سلام
شما اگر تونستین جلوی ورود هوا به داخل ساختمان رو بگیرین میتونین جلوی ورود آلودگی رو هم بگیرین
تازه اگر یک ساختمون بسازین که کاملاً ایزوله باشه ساکنینش از بی اکسیژنی میمیرند
کولر گازی هم باکتری میزنه که خطرناکه و انواعی هم که ادعا میشه ضد باکتریه خیلی گرانه و کارائیش هم معلوم نیست چقدره
مشکلات نصبش , بذقش , مشکلات سرویس , تعمیر , هزینه های سنگین گاز زدن و شیتشو و تعویض قطعات خصوصاً کمپرسور و غیره و غیره
چیزی توی این دنیا مجانی نیست
البته نظرها و سلیقه ها و بودجه ها و امکانات فرق داره
کولر آبی اگر با پارچه ی مناسب شبیه پارچه ی کیسه جاروبرقی پوسیده بشه و در مناطق خشک استفاده بشه و سایه بان داشته باشه و یوئیچ ارزانِ اتوماتیک براش نصب بشه تا با قطع شدن آبش اتوماتیک خاموش بشه و به موقع هم سرویس ارزان قیمت براش انجام بشه کارائیش عالیه و لذتبخش
امتحان کردیم . نتیجه عالی بود
روکشش هم با جاروبرقی راحت تمیز میشه
هر سال اول فصل گرما هم شستشو میشه .

حالا دیگه مردم با توجه به سلیقه و امکاناتشون و اولوبتهاشون و بودجه تصمیم میگیرند چطوری داخل ساختمان رو در تابستان خنک کنند
توی تلوزیون یک نفر رو نشون داد که سیستم تولید برق خورشیدی نصب کرده و ماهی 300.000 تومن هم برق میفروخت به وزارت نیرو یعنی کنتور برقشون برعکس کار میکرد
تازه 5 ملیون تومن هم کمک هزینه ی نصب گرفته بود از دولت . میگفت خودش فقط 4 میایون هزینه کرده
تصمیمات مردم به خیلی چیزها بستگی داره

alirzz
13-05-2016, 14:58
سلام به همگی دوستان
من برای دو تا واحد آپارتمان کولر گازی میخوام
جمعا 6 عدد 9000 و دو عدد 24000
چه مارکی را پیشنهاد میدین که طبیعتا مصرف برق بهینه و پایینی داشته باشه و همچنین قیمت مناسب
با توجه به آب و هوای اصفهان راهنمایی بفرمایید

arira
13-05-2016, 16:43
از دوستان آیا کسی اطلاعاتی در مورد کمپرسور کولر گازی داره؟ نه در مورد نحوه کارش بلکه در مورد مصرف برق، سر و صداش و چیزای دیگه
توی مطالب این انجمن و همچنین سایت های دیگه مطالب بسیار متناقض هست مثلا یکی گفته پیستونی کم مصرفه و پر سر و صدا و یه جای دیگه درست عکس همین مطلب
اگه کسی اطلاعات کاملی و درستی داره یه توضیحی بده ممنون میشم

Soroush-S
13-05-2016, 19:16
از دوستان آیا کسی اطلاعاتی در مورد کمپرسور کولر گازی داره؟ نه در مورد نحوه کارش بلکه در مورد مصرف برق، سر و صداش و چیزای دیگه
توی مطالب این انجمن و همچنین سایت های دیگه مطالب بسیار متناقض هست مثلا یکی گفته پیستونی کم مصرفه و پر سر و صدا و یه جای دیگه درست عکس همین مطلب
والا ما یه ۲۴ هزار اینورتر دوو پارسال گرفتیم.مصرف برقش خوبه ، مثلا تابستون پارسال حدود ۵۰ روز ازش استفاده کردیم و پول برق ۵۷ تومن اومد! مصرف عمده ماهم هنگام ظهر و ساعت ده شب به بعد بود .ولی صداش یمقدار صدای یونیت داخلی و خارجیش زیاده.بخصوص خارجی که گاهی اوقات صداش روی مخه :-)

Sent From My XPERIA M4

arira
13-05-2016, 20:26
والا ما یه ۲۴ هزار اینورتر دوو پارسال گرفتیم.مصرف برقش خوبه ، مثلا تابستون پارسال حدود ۵۰ روز ازش استفاده کردیم و پول برق ۵۷ تومن اومد! مصرف عمده ماهم هنگام ظهر و ساعت ده شب به بعد بود .ولی صداش یمقدار صدای یونیت داخلی و خارجیش زیاده.بخصوص خارجی که گاهی اوقات صداش روی مخه :-)

Sent From My XPERIA M4

خب، کمپرسور کولر اینوتر از چه مدلی بود؟ پیستونی؟ اسکرول؟ یا اون مدل دیگه که اسمش یادم نیست:n27:

Soroush-S
13-05-2016, 20:32
خب، کمپرسور کولر اینوتر از چه مدلی بود؟ پیستونی؟ اسکرول؟ یا اون مدل دیگه که اسمش یادم نیست:n27:
اینورترها اکثرا روتاری هستن. این مدل هم روتاری هستش. مدل 2443

Sent From My XPERIA M4

amiraub90
15-05-2016, 14:43

عرضم به حظورتون که کمپرسورها به لحاظ مکانیکی به سه دسته پیستونی روتوری و اسکرول تقسیم می شن بعضی از برندها هم مدل تویین روتوری یا روتوری دوبل دارن که لرزش و سروصدای کمتری دارن نسبت به روتوری و به لحاظ الکتریکی هم تکفاز و سه فازند و کمپرسورهای اینورتر هم جزئ کمپرسورهای سه فاز هست که سیستم اینورتر برق تکفاز رو به سه فاز با ولتاژها و فرکانس های مختلف(نسبت به دمای محیط)تبدیل میکنه و به کمپرسور میده در مورد معایب و مزایاشونم باید بگم که کمپرسورهای پیستونی از همه سگ جون ترن و دمای اواپراتور یا همون دمایی که از پنل خارج میشه سردتر از بقیه هست ولی لرزش زیادی داره و مصرفشم بالاست -کمپرسور روتوری مصرف پایینتر و لرزش کمتری داره ارزونترم هست و کمپرسور اسکرول بیشتر تو کولرهای بزرگتر از 30000 کاربرد داره و راندمان بهتری نسبت به روتوری در کولرهای بزرگتر داره و دراخرم کمپرسور اینورتر که همون روتوری سه فازه و مزایاش با روتوری یکیه ولی قیمتش خیلی گرون تره الان اغلب کولرهایی که توی بازار موجوده کمپرسور روتوری و اینورتر دارن و از بقیه کمپرسورها تو سیستم تکفاز کمتر استفاده میشه البته اینو هم اضافه کنم برندهای مختلف کمپرسور روتوری مصرفشون باهم خیلی فرق داره ولی به طور کلی مصرف برق یک کمپرسور روتوری از یک کمپرسور پیستونی خیلی کمتره برای مثال من کولر اوجنرال 30000 با کمپرسور پیستونی دیدم با 17 امپر مصرف برق و از همون برند با کمپرسور روتاری دیدم با مصرف 13 امپر فکر نکنم کسی بهتر از این بتونه توضیح بده

arira
15-05-2016, 18:12
عرضم به حظورتون که کمپرسورها به لحاظ مکانیکی به سه دسته پیستونی روتوری و اسکرول تقسیم می شن بعضی از برندها هم مدل تویین روتوری یا روتوری دوبل دارن که لرزش و سروصدای کمتری دارن نسبت به روتوری و به لحاظ الکتریکی هم تکفاز و سه فازند و کمپرسورهای اینورتر هم جزئ کمپرسورهای سه فاز هست که سیستم اینورتر برق تکفاز رو به سه فاز با ولتاژها و فرکانس های مختلف(نسبت به دمای محیط)تبدیل میکنه و به کمپرسور میده در مورد معایب و مزایاشونم باید بگم که کمپرسورهای پیستونی از همه سگ جون ترن و دمای اواپراتور یا همون دمایی که از پنل خارج میشه سردتر از بقیه هست ولی لرزش زیادی داره و مصرفشم بالاست -کمپرسور روتوری مصرف پایینتر و لرزش کمتری داره ارزونترم هست و کمپرسور اسکرول بیشتر تو کولرهای بزرگتر از 30000 کاربرد داره و راندمان بهتری نسبت به روتوری در کولرهای بزرگتر داره و دراخرم کمپرسور اینورتر که همون روتوری سه فازه و مزایاش با روتوری یکیه ولی قیمتش خیلی گرون تره الان اغلب کولرهایی که توی بازار موجوده کمپرسور روتوری و اینورتر دارن و از بقیه کمپرسورها تو سیستم تکفاز کمتر استفاده میشه البته اینو هم اضافه کنم برندهای مختلف کمپرسور روتوری مصرفشون باهم خیلی فرق داره ولی به طور کلی مصرف برق یک کمپرسور روتوری از یک کمپرسور پیستونی خیلی کمتره برای مثال من کولر اوجنرال 30000 با کمپرسور پیستونی دیدم با 17 امپر مصرف برق و از همون برند با کمپرسور روتاری دیدم با مصرف 13 امپر فکر نکنم کسی بهتر از این بتونه توضیح بده

واقعا توضیح کاملی دادی دوست عزیز. ممنون
اینم توی یکی از سایتها پیدا کردم گفتم بزارم توی انجمن

petozherver
17-05-2016, 17:05
سلام دوستان
من ساکن گیلان هستم و یه خونه 70 متری دارم که ممکنه در آینده خونمو عوض کنم و یه خونه بزرگتر بگیرم.

با این شرایط دنباله یه کولر با کیفیت هستم که مصرف برقشم کم باشه.

یکی از آشناها تو بانه یکی رو میشناسه که کولر اجنرال 30000 رو به قیمت 3.500.000 میده.
با گارانتی و نصب رایگان
فروشنده گفت کولرش اینورتر داره.
240000 هم داشت که با همین شرایط قیمتشو میگفت 3.300.000
راستش من 300000 برام زیاده ولی از اونجایی که اختلاف قیمتشون فقط 200 تومن هست تصمیم گرفتم 30 هزار بگیرم.

حالا سوالم اینجاست فایده اینور تر تو کولر چیه؟
آیا قیمت اوجنرال که به من دادن مناسبه؟کیفبت اوجنرال خوبه یا بی خودی باید پوله مارکشو بدم؟

arira
18-05-2016, 02:00
سلام دوستان
من ساکن گیلان هستم و یه خونه 70 متری دارم که ممکنه در آینده خونمو عوض کنم و یه خونه بزرگتر بگیرم.

با این شرایط دنباله یه کولر با کیفیت هستم که مصرف برقشم کم باشه.

یکی از آشناها تو بانه یکی رو میشناسه که کولر اجنرال 30000 رو به قیمت 3.500.000 میده.
با گارانتی و نصب رایگان
فروشنده گفت کولرش اینورتر داره.
240000 هم داشت که با همین شرایط قیمتشو میگفت 3.300.000
راستش من 300000 برام زیاده ولی از اونجایی که اختلاف قیمتشون فقط 200 تومن هست تصمیم گرفتم 30 هزار بگیرم.

حالا سوالم اینجاست فایده اینور تر تو کولر چیه؟
آیا قیمت اوجنرال که به من دادن مناسبه؟کیفبت اوجنرال خوبه یا بی خودی باید پوله مارکشو بدم؟

به زبان ساده میشه گفت که دستگاههای تهویه بدون اینورتر یا در حالت روشن و کارکرد هستن و یا در حالت خاموش یعنی دستگاه نیاز باشه روشن میشه و وقتی دما به درجه تنظیمی رسید از کار میوفته که این خاموش و روشن شدن های پی در پی باعث مصرف بالای برق میشه
ولی دستگاههای اینورتر دار بجای خاموش روشن شدن پیاپی همیشه در حالت کارکرد هستن و نسبت به دما سرعت کارکردشون کم یا زیاد میشه و به صورت مداوم خاموش و روشن نمیشن که همین باعث صرفه جوئی تقریبا 30 درصدی میشه البته دستگاههای اینوتر گرونتر هستن و تعمیرشون در صورت خرابی هم گرونتر خواهد بود.
در مورد قیمتها من اطلاعی ندارم

hamidreza777
18-05-2016, 08:16
دوست عزیز
کولر اینورتر دار با اون قیمت که شما میگید وجود نداره.شک نکن اجنرال قلابی و بدون اینورتره.
من دو سه روز پیش بانه بودم. اصلا کولر اینورتر دار واقعی تو بازار بانه فعلا نیست.همه قلابی و لیبل خورده هستند.
فقط یه جا ۱۲۰۰۰ ال جی دیدم.
با اطمینان ۱۰۰ درصد میگم بهتون که اون ۳۰.۰۰۰ که گفته قلابیه.
در مورد فایده اینورتر بگم در کل در مصرف انرژی بین ۲۰ تا ۴۰ درصد صرفه جویی میشه.مکانیزم و عملکردش رو تو سایتا خیلی توضیح دادن و من دیگه نمیگم.
در ضمن برای اطلاعات بیشتر در مورد کولر های بانه یه سر به وبلاگ زیر بزنید.

petozherver
18-05-2016, 09:15
دوست عزیز
کولر اینورتر دار با اون قیمت که شما میگید وجود نداره.شک نکن اجنرال قلابی و بدون اینورتره.
من دو سه روز پیش بانه بودم. اصلا کولر اینورتر دار واقعی تو بازار بانه فعلا نیست.همه قلابی و لیبل خورده هستند.
فقط یه جا ۱۲۰۰۰ ال جی دیدم.
با اطمینان ۱۰۰ درصد میگم بهتون که اون ۳۰.۰۰۰ که گفته قلابیه.
در مورد فایده اینورتر بگم در کل در مصرف انرژی بین ۲۰ تا ۴۰ درصد صرفه جویی میشه.مکانیزم و عملکردش رو تو سایتا خیلی توضیح دادن و من دیگه نمیگم.
در ضمن برای اطلاعات بیشتر در مورد کولر های بانه یه سر به وبلاگ زیر بزنید.
Banehfake.blogfa.com
دوست عزیز ترسوندی مارو
این اشنای من خودش مستقیم جنسارو وارد میکنه بهم گارانتی هم میده ازش تظمین اصل بودن میگیرم بعد ازش خرید میکنم.
حالا اگه گرفتم از کجا میشه فهمید اصله یا فیک؟

petozherver
18-05-2016, 09:36
وب لاگ رو مطالعه کردم واقعا جالب بود.
حتما ازش ضمانت اصل بودن میگیرم اگه ضمانت نداد مشخص میشه یجای کار میلنگه
قرار شد بیاد برا نصب.(قبلش میاد خونه رو یبار چک میکنه)
فقط یه سوال
خونه ما 70 متری هست و مستاجر هستم.
برا این خونه کولر 300000 بگیرم مشکل نداره؟
احتمالا تا چند وقته دیگه خونه بزرگ تر میگیرم

hamidreza777
18-05-2016, 10:30
دوست عزیز من کل بازار بانه رو گشتم،اصلی اجنرال اینورتر تو بازار بانه نیست(گشتم نبود نگرد نیست:n06:)(در اردیبهشت 95 منظورمه،بعدا مطمئنن میاد)،اگر هم باشه مطمئن باش 30.000 زیر 4 نمیشه تو بانه از هرکی بپرسی میگه من وارد کنندم و بقیه دارن جنسو از من میخرن و کل بانه رو من پخش میکنم و این حرفا
شما قبلش ازش عکس بگیر،بزار همینجا من بهت میگم اصلیه یا نه،حتما بگو از ریموت کنترلشم عکس بگیره.
در ضمن قبلشم حتما این وبلاک رو با دقت بیشتری مطالعه کن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد آشناتونم بگم که آدم هرچی میکشه از همین آشناها میکشه
در نهایت میاد برات نصب میکنه و کولرم خب کار میکنه ،ولی مشکل اینجاست که به آدم بگن این ماشین هیوندای هست ولی بهت پژو تحویل بدن.هردو کار میکنن ولی خب عملا کلاهتو برداشتن.

من اگه جای شما بودم یه کولر 24000 میخریدم فعلا،بعدا اگه خونه بزرگتر گرفتید یک 12000 یا 9000 کم مصرف میتونید به اتاق خواب اضافه کنید.
24000 مطمئن که قلابیشو ندیدم تو بازار بانه هیتاچی بود و Gree

یه پیشنهاد دیگم براتون دارم،اگه میخواید 3300 پول بدین به جنس قلابی،میتونید یک 24000 هایسنس اینورتر اصل و گارانتی دار و نصب رایگان از بازار داخل بخرید با قیمت حدود 3200 از نوع اینورتر.
آمپر مصرفیشم حدود 8.5 آمپره فک کنم و پنل های خیلی قشنگی داره.

اگر هم تا 3800 و 3900 میتونی هزینه کنی میتونی از نمایندگی های سامسونگ 24000 اصلی اینورتر بخری.

petozherver
18-05-2016, 15:29
دوست عزیز من کل بازار بانه رو گشتم،اصلی اجنرال اینورتر تو بازار بانه نیست(گشتم نبود نگرد نیست:n06:)(در اردیبهشت 95 منظورمه،بعدا مطمئنن میاد)،اگر هم باشه مطمئن باش 30.000 زیر 4 نمیشه تو بانه از هرکی بپرسی میگه من وارد کنندم و بقیه دارن جنسو از من میخرن و کل بانه رو من پخش میکنم و این حرفا
شما قبلش ازش عکس بگیر،بزار همینجا من بهت میگم اصلیه یا نه،حتما بگو از ریموت کنترلشم عکس بگیره.
در ضمن قبلشم حتما این وبلاک رو با دقت بیشتری مطالعه کن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد آشناتونم بگم که آدم هرچی میکشه از همین آشناها میکشه
در نهایت میاد برات نصب میکنه و کولرم خب کار میکنه ،ولی مشکل اینجاست که به آدم بگن این ماشین هیوندای هست ولی بهت پژو تحویل بدن.هردو کار میکنن ولی خب عملا کلاهتو برداشتن.

من اگه جای شما بودم یه کولر 24000 میخریدم فعلا،بعدا اگه خونه بزرگتر گرفتید یک 12000 یا 9000 کم مصرف میتونید به اتاق خواب اضافه کنید.
24000 مطمئن که قلابیشو ندیدم تو بازار بانه هیتاچی بود و Gree

یه پیشنهاد دیگم براتون دارم،اگه میخواید 3300 پول بدین به جنس قلابی،میتونید یک 24000 هایسنس اینورتر اصل و گارانتی دار و نصب رایگان از بازار داخل بخرید با قیمت حدود 3200 از نوع اینورتر.
آمپر مصرفیشم حدود 8.5 آمپره فک کنم و پنل های خیلی قشنگی داره.

اگر هم تا 3800 و 3900 میتونی هزینه کنی میتونی از نمایندگی های سامسونگ 24000 اصلی اینورتر بخری.
ممنون
حتما عکسشو میذارم اگه تایید کردین میخرم وگرنه که نه.
من الان تلفنی باهاش صحبت کردم حرفای شما رو باهاش زدم و گفتم که تقلبی تو بانه زیاده و .......
اونم گفت اره زیاده اونایی هم که این کارو میکنن .......هستن(یه حرف ناجور بهشون زد) بعدم گفت من پدرم 30 ساله داره از اونور مرز قاچاقی وارد میکنه ما خودمون وارد کردیم خیالت راحت از بابت فیک بودن
با همه این تفاسیر جنسو که تحویل گرفتم عکسشو اینجا قرار میدم.
:n16:

mpx1386
18-05-2016, 22:37
با سلام خدمت دوستان ، شما صد در صد از ما وارد تر هستید بنابراین چند سوال داشتم
1- من می خوام برای مغازه (تهران) به متراژ تقریبا 15 متر کولر 12000 بگیرم ، با توجه به محدودیت بودجه می خواستم از کولرهای هایسنس بگیرم به نظرتون مارک خوبی هست ؟ و جوابگو خواهد بود برای مغازه با چندین بار باز و بسته شدن در مغازه در روز؟ در غیر اینصورت تو این رنج چه مارکی رو پیشنهاد میدید؟
2- با نظراتی که خوندم و چیزایی که از فروشنده ها و... پرسیدم می گن اینورتر در کل اونقدرا هم باعث صرفه جویی نمیشه و با توجه به اختلاف قیمت فاحشش با معمولی پول اضافه ای که اولش پرداخت می کنی تو چندتا تابستون مثلا سه یا چهار تابستون( یعنی سه چهار سال بعد ) جبران میشه
و با توجه به اینکه این مغازه سیستم برق کشی درست و حسابی هم نداره و گهگاهی برق با وزش باد قطع و وصل میشه شما مدل اینورتر رو پیشنهاد میدید؟ یا همون معمولی بگیریم ؟
ممنون از پاسخ هاتون

hamidreza777
19-05-2016, 00:16
انشا االه که اصله
بازم جنس رو قبل تحویل گرفتن اول عکسشو ببین بعد پول بده،ریموت کنترلش یادت نره،در ضمن گاز تمامی کولر های اینورتر R410 است و اینم یکی از راه های شناخته
دارم به این فکر میکنم که چرا ما گاهی خودمون سرمونو میاریم جلو و میگیم کلاهو بزار برادر البته گاهی هم میگیم بردار برادر.
در بهترین حالت یک کولر اجنرال غیر اینورتر با لیبل اینورتر تحویل میگیری،و در بدترین حالت کولری رو که در زیر عکسشو گذاشتم رو تحویل میگیری.
در نهایت دوست دارم نتیجه رو بدونم،لطفا نتیجه رو در همین صفحه اعلام بفرمایید.

من عکس جنستونو قبل از رسیدن دستتون اینجا قرار میدم تا خیالتون راحت بشه
این کولریه که براتون میاره:n06:

hamidreza777
19-05-2016, 00:29
با سلام خدمت دوستان ، شما صد در صد از ما وارد تر هستید بنابراین چند سوال داشتم
1- من می خوام برای مغازه (تهران) به متراژ تقریبا 15 متر کولر 12000 بگیرم ، با توجه به محدودیت بودجه می خواستم از کولرهای هایسنس بگیرم به نظرتون مارک خوبی هست ؟ و جوابگو خواهد بود برای مغازه با چندین بار باز و بسته شدن در مغازه در روز؟ در غیر اینصورت تو این رنج چه مارکی رو پیشنهاد میدید؟
2- با نظراتی که خوندم و چیزایی که از فروشنده ها و... پرسیدم می گن اینورتر در کل اونقدرا هم باعث صرفه جویی نمیشه و با توجه به اختلاف قیمت فاحشش با معمولی پول اضافه ای که اولش پرداخت می کنی تو چندتا تابستون مثلا سه یا چهار تابستون( یعنی سه چهار سال بعد ) جبران میشه
و با توجه به اینکه این مغازه سیستم برق کشی درست و حسابی هم نداره و گهگاهی برق با وزش باد قطع و وصل میشه شما مدل اینورتر رو پیشنهاد میدید؟ یا همون معمولی بگیریم ؟
ممنون از پاسخ هاتون

من تا حالا هایسنس استفاده نکردم ولی فکر میکنم میتونه کولر خوبی باشه .
هرکی میگه اینوتر خوب نیست یا نا آگاهه،یا کولر معمولی داره میخواد ردش کنه،یا اینکه حس میکنه ممکنه گرون رو نخرید و مشتریش از دست بره و داره سعی میکنه راغبت کنه که همون ارزونو بخری،در مورد کسایی که میگن خوب نیست حکایت اون افرادیه که با ورود خودرو های انژکتوری همچنان معتقد بود که پیکان کاربرات یه چیز دیگست.
پیشنهاد من مدل های اینورتر هست،چون هم پنل هاش قشنگ تر از مدل غیر اینورترش هست،هم اینکه مصرفش کمتره،جریان کشی های اولیه مدل های معمولی رو نداره،و مطمئنن رو قبضتون تاثیر خواهد داشت.
در ضمن فکر میکنم برای مغازه شما 12000 کمه و باید حداقل 18000 بزاری ،24000 هم در صورت آفتاب خور بودن بد نیست،ولی بازم میتونی با فروشنده مشورت کنی و حتما با چند نفر مشورت کن و با نظر یک نفر اقدام نکن.

petozherver
19-05-2016, 11:33
انشا االه که اصله
بازم جنس رو قبل تحویل گرفتن اول عکسشو ببین بعد پول بده،ریموت کنترلش یادت نره،در ضمن گاز تمامی کولر های اینورتر R410 است و اینم یکی از راه های شناخته
دارم به این فکر میکنم که چرا ما گاهی خودمون سرمونو میاریم جلو و میگیم کلاهو بزار برادر البته گاهی هم میگیم بردار برادر.
در بهترین حالت یک کولر اجنرال غیر اینورتر با لیبل اینورتر تحویل میگیری،و در بدترین حالت کولری رو که در زیر عکسشو گذاشتم رو تحویل میگیری.
در نهایت دوست دارم نتیجه رو بدونم،لطفا نتیجه رو در همین صفحه اعلام بفرمایید.

من عکس جنستونو قبل از رسیدن دستتون اینجا قرار میدم تا خیالتون راحت بشه
این کولریه که براتون میاره:n06:

داداش این عکس رو به فروشنده نشون دادم گفتن کولرشون همین شکلی هست.
بهم گفتن اگه این اصلی نیست پس عکس اصلی رو برام بفرستین ببینم کودومه؟

mazy667
19-05-2016, 12:41
اقا فروشنده هه گفت درسته تو بانه جنس فیک هست ولی اینجوری هست که مثلا جای یه کولره 24000 میان لیبل 18000 رو میزنن ولی اینجوری نیست که کولری که اینورتر نداره رو بیان بگن داره.در هر صورت گفت جنسا اصل هستن و تقلبی نیستن مگر اینکه تو قدرت کولر تقلب صورت بگیره.
بعدم گفت شاید شما قصدتون تخریب جنسای بانه ای هست و با قصد و غرض میگین همشون فیک هستن.

حالا سواله من اینه این عکسی که شما فرستادین اگر کولری شبیه این باشه حتما فیک هست?
فروشنده حاضره ضمانت اصل بودن بهم بده.در صورت اثبات تقلبی بودن جنسو مس میگیره.
اگه خریدم از کجا مطمعن بشم اینور تر دار هست و یا اصل هست?

mazy667
19-05-2016, 12:48
داداش شمارتونو میفرستین برام سریع تر بتونم باهاتون در ارتباط باشم?
اخه تا غروب بهش باید جواب قطعی رو بدم میخوام یا نه

mazy667
19-05-2016, 13:50
راستی ای دی petozherver مشکل پیدا کرده بود با ای دی جدید پست دادم. من همون. کاربر هستم

petozherver
19-05-2016, 14:06
ای دیم درست شد رمزشو اشتباه میزدم.
اقا یه نکته ای تو اون وب لاگ که در مورد تقلبی بودن کولر های بانه ای پیدا کردم این بود که اونجا گفته شده بود که کولر های تایتان الجی هیچ کودوم اینورتر دار نیستن در واقع کولر گازی اینور تردار تایتان از شرکت الجی وجود خارجی نداره
در حالی که با کمی تحقیق مدلای تایتان اینورتر دار هم پیدا کردم.
یعنی اینکه اون نویسنده هم ممکنه اشتباه کرده باشه.
البته کلیته حرفاش درست بوده ولی این وسط ممکنه اشتباه هم کرده باشه

supermax15
19-05-2016, 15:05
؟سلام ی کولر اسپلیت تا 3 تومن برای خونه 85 متری چی پیشنهاد میدین؟کلا جدید بازار باشه امکاناتش هم خیلی کامل باشه
اینورتر دار چی هس؟و کاربردش چیه
کمپرسور چ فرقی میکنن؟

dvd2010
19-05-2016, 15:17
تو سایت کرد پرس در مورد کولرهای تقلبی در بانه گزارش داده است.جای تاسف داره باید خود مردم بومی و کسبه بانه با این افراد برخورد شدید کنند کافیه مردم آگاه بشن دیگه کسی از بانه خرید نمی کنه و باعث ضربه خوردن به اقتصاد بانه و کردستان میشود.

petozherver
19-05-2016, 15:29
تو سایت کرد پرس در مورد کولرهای تقلبی در بانه گزارش داده است.جای تاسف داره باید خود مردم بومی و کسبه بانه با این افراد برخورد شدید کنند کافیه مردم آگاه بشن دیگه کسی از بانه خرید نمی کنه و باعث ضربه خوردن به اقتصاد بانه و کردستان میشود.

الان این اشنام که بانه ای هست از همین موضوع خیلی ناراحت بود که ببعضیا ییخودی اسم بانه رو خراب کردن

alirzz
19-05-2016, 18:17
الان میگین چه مواردی در این کولر هست که نشانه تقلبی بودن داره،و تقلبی بودن در چی هست؟یعنی ogeneral نیست یا قدرتش فرق داره یا اینورتر دار نیست؟
من که میخواست 24000 بخرم،تصمیم به "هایسنس" گرفتم که با گارانتی باشه و هم تجربه بد در موردش نشنیدم

hamidreza777
19-05-2016, 18:23
الان این اشنام که بانه ای هست از همین موضوع خیلی ناراحت بود که ببعضیا ییخودی اسم بانه رو خراب کردن

اون کولری که عکسشو فرستادم قلابیه دوست عزیز
اون شکلی اصلا اجنرال نداره

hamidreza777
19-05-2016, 18:27
الان میگین چه مواردی در این کولر هست که نشانه تقلبی بودن داره،و تقلبی بودن در چی هست؟یعنی ogeneral نیست یا قدرتش فرق داره یا اینورتر دار نیست؟
من که میخواست 24000 بخرم،تصمیم به "هایسنس" گرفتم که با گارانتی باشه و هم تجربه بد در موردش نشنیدم

بهترین کار را میکنید.
هایسنس خوب ب نظر میاد.دو سالم گارانتی واقعی داره.
البته اگه اینورتر دار مد نظرتون نباشه تو بانه میشه سامسونگ ۲۴۰۰۰ غیر اینورتر با قیمت حدود ۲ تا ۲۱۰۰ خرید.
تقلبی بودن یعنی اینکه اون دستگاه اجنرال نیست و یک کولر بدون نام چینی هست که توسط یک دستگاه چاپ تامپو برند اجنرال روش خورده.البته کارتن هم براشچاپ شده.

hamidreza777
19-05-2016, 20:38
سلام ی کولر اسپلیت تا 3 تومن برای خونه 85 متری چی پیشنهاد میدین؟کلا جدید بازار باشه امکاناتش هم خیلی کامل باشه
اینورتر دار چی هس؟و کاربردش چیه
کمپرسور چ فرقی میکنن؟

برای ۸۵ متری بدون افتاب خور زیاد و دیوارای پشت بسته فک کنم ۲۴۰۰۰ خوب باشه.
اینورتر به برد های الکترونیکی کنترل ولتاژ و یا کنترل ولتاژ و فرکانس همزمان جهت کنترل دور موتور میگن.
چون در سایت ها و پست های قبلی توضیحات زیاد بوده دیگه من بیشتر توضیح نمیدم.
فقط کمپرسور های اینورتر دار علاوه بر مصرف کمتر انرژی کمی کم صدا تر هم هستند.
در مورد برند مناسب اگه از محدودیت هزینه ندارید به ترتیب اولویت و قیمت اجنرال با گارانتی شرکت نیا عالیه.
و بعدش الجی با گارانتی گلدایران و یا سامسونگ گارانتی سام سرویس خوب هستند.
در مراحل بعدی با قیمت کمتر فکر مبکنم hisense یا Gree گزینه های بدی نباشند.البته تا اینجا که بهتون گفتم همه با گارانتی شرکت های داخلی اصلی بودند.
اگه همچنان رو 3 میلیون تاکید دارید هایسنس اینورتر دار ۲۴۰۰۰ با قیمت حدود ۳.۳۰۰.۰۰۰ بخرید.
اگر باز هم کمتر میخواید هزینه کنید.
رو حدود ۲ تا ۲۴۰۰ از بین برند های خوب و بدون گارانتی میتونید از بانه تهیه کنید.
حدود قیمت ۲۴۰۰۰ های بدون اینورتر در بانه در تاریخ ارسال این پست به شرح زیر
Gree حدود ۲۳۰۰
سامسونگ ۲۴۰۰۰ حدود ۲۰۰۰.۰۰۰ تومان
ال جی ساخت ترکیه پنل تایتان: ۲۰۰۰.۰۰۰ تا ۲۱۵۰.۰۰۰
هیتاچی ۲۴۰۰۰ : ۲.۴۰۰.۰۰۰
توشیبا ۲۴۰۰۰: حدود ۲۴۵۰.۰۰۰

قیمت های فوق برای بانه هست و معمولا هزینه ارسال تا تهران بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومن خواهد بود

hamidreza777
19-05-2016, 23:27
تا حالا فکر میکردم کارتن کولرهای گازی قلابی و چاپ لیبل در عراق انجام میشه،با خوندن این خبر دیگه مشخص شد که صفر تا صد کار به دست مهندسان داخلی انجام شده.
خبر برای تیر ماه سال 94 هست ولی همچنان در بازار بانه شاهد اجناس قلابی هستیم.

hamidreza777
19-05-2016, 23:53
داداش این عکس رو به فروشنده نشون دادم گفتن کولرشون همین شکلی هست.
بهم گفتن اگه این اصلی نیست پس عکس اصلی رو برام بفرستین ببینم کودومه؟

تصویر اجنرال اصلی اینورتر

petozherver
21-05-2016, 08:24
تصویر اجنرال اصلی اینورتر
درسته اینم آدرس سایت اصلیش

dvd2010
21-05-2016, 13:21
درسته اینم آدرس سایت اصلیش

سایت اصلی اجنرال اینه
دوستان به نظرتون اینه سایته کولرش اصلیه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com/product/3058 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مدلش OGENERAL CONDITIONER 30000 BTU ASGA30AHT
اما تو سایت اصلی
به جای H تو سایت اصلی F است.
ASGA30AFT
دوستان سایت اجنرال را چک کردم اصلا مدل 30 هزارASGA30AHT ندارند.فقط مدل 18 و 24 هزار داره.احتمالا اون سایته هم تقلبی را گذاشته.

hamidreza777
21-05-2016, 13:34
چیزایی که تو سایت هاشون میذارن تو بانه با چیزی که موجود دارن فرق داره.
حتما موقع خرید از بانه ازشون بخواید که عکس جنس موجود رو با گوشی بگیرن مستقیم بفرستن رو تلگرام

srx190d
21-05-2016, 13:40
دوست من فقط از تهويه نيا خريد كنيد
با خاطر جمع ي عمر استفاده كنين
خودم ٨ سال ي پنجره اي كنترل دار خريدم اوجنرال باور كنيد ي قطره روغن نزدم بهش
فقط سال به سال ي آبي ميگيرم داخلش رو و به اميد خدا روشن ميكنم
واقعا كه چه لذتي داره

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk by Javad

vahidreza2007
22-05-2016, 01:40
دوستان طولانی ترین متراژ لوله کولر گازی چقدر میتونه باشه که تو کارکردش هیچ خللی وارد نشه ؟

چون برای اینکه کولر کل خونه رو خنک کنه میخوام بزارمش تو هال تا دو تا اتقا و اشپزخونه رو هم خنک کنه ( کل متراژ 85 متر )

برای خرید هم میخوام ساموسنگ 24000 بردارم از فروشگاه مصرف اداره که از دم قسط 48 ماهه میده قیمتش هم 3 تومن

یا اینکه برم از بانه مدل اجنرال اصلی 24000 به قیمت 3.200 بخرم و بیارم

petozherver
22-05-2016, 09:21
دوستان طولانی ترین متراژ لوله کولر گازی چقدر میتونه باشه که تو کارکردش هیچ خللی وارد نشه ؟

چون برای اینکه کولر کل خونه رو خنک کنه میخوام بزارمش تو هال تا دو تا اتقا و اشپزخونه رو هم خنک کنه ( کل متراژ 85 متر )

برای خرید هم میخوام ساموسنگ 24000 بردارم از فروشگاه مصرف اداره که از دم قسط 48 ماهه میده قیمتش هم 3 تومن

اقا کولر از بانه نخر که احتمال رفتن کلاهه گشاد رو سرت خیلی زیاد.مخصوصا همین اوجنرالی که شما میگی احتمالا تقلبیه

supermax15
22-05-2016, 11:42
اینورتر به برد های الکترونیکی کنترل ولتاژ و یا کنترل ولتاژ و فرکانس همزمان جهت کنترل دور موتور میگن.
در مورد برند مناسب اگه از محدودیت هزینه ندارید به ترتیب اولویت و قیمت اجنرال با گارانتی شرکت نیا عالیه.
در مراحل بعدی با قیمت کمتر فکر مبکنم hisense یا Gree گزینه های بدی نباشند.البته تا اینجا که بهتون گفتم همه با گارانتی شرکت های داخلی اصلی بودند.
اگه همچنان رو 3 میلیون تاکید دارید هایسنس اینورتر دار ۲۴۰۰۰ با قیمت حدود ۳.۳۰۰.۰۰۰ بخرید.
Gree حدود ۲۳۰۰

قیمت های فوق برای بانه هست و معمولا هزینه ارسال تا تهران بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومن خواهد بود
ممنون بابت توضیحات جامع

برند مد نظرمون ال جی هس
بهترین مدل حدود 3 تومن بدون اینورتر و با اینورتر چی هس؟
این مدل اینورتر ال جی رو پیدا کردم
AV126MTQ ولی 13 هزار هس 2700 بنظروتون کم هس واسه 85 متری؟

!AL
22-05-2016, 11:54
Gree حدود ۲۳۰۰

البته هایسنس زیاد توصیه نمیشه لااقل برای جنوب که این طور هست..برای جاهای با هوای معتدل تر نمیدونم!!
ولی گری امتحانش رو پس داده

hamidreza777
22-05-2016, 12:03
البته هایسنس زیاد توصیه نمیشه لااقل برای جنوب که این طور هست..برای جاهای با هوای معتدل تر نمیدونم!!
ولی گری امتحانش رو پس داده
برای مناطق گرم باید از کولر هایی با کمپرسور پیستونی استفاده کرد
گری هم اگه کمپرسور غیر مناسب انتخاب بشه مطمئنا عملکردی شبیه به همون هایسنس خواهد داشت

amiraub90
22-05-2016, 12:09
دوست من فقط از تهويه نيا خريد كنيد
با خاطر جمع ي عمر استفاده كنين
خودم ٨ سال ي پنجره اي كنترل دار خريدم اوجنرال باور كنيد ي قطره روغن نزدم بهش
فقط سال به سال ي آبي ميگيرم داخلش رو و به اميد خدا روشن ميكنم
واقعا كه چه لذتي داره

اخه برادر من نیا هم نیای سابق نیست الان قیمت کولرهاشو نگا کن حاظرم قسم بخورم داره سود 100 درصدی میگیره تازه محصولاتش کیفیت قدیمو نداره

messi3
22-05-2016, 12:12
Gree حدود ۲۳۰۰

مهندس گری سلطان سیستم تهویه جهان رو با هایسنس مقایسه میکنن اونم توی رده آخر؟:n04:
یا حتما اسم CARRIER سلطان کولرگازی تاحالا بگوشتون نخورده?:n35:

amiraub90
22-05-2016, 12:16

بسته به نوع کولر گازی حداکثر متراژ ها فرق داره در مواقعی که طول لوله کشی بالا میره نصاب باید حرفه ای باشه وبدونه اویل تراپ چیه و رو لوله ها تراپ بزنه و همچنین کولر باید شارژ گاز شه تا به فشار لازم برسه بنده خودم یکبار برای یه کولر 24000 هیتاچی مجبور شدم 30 متر لوله بندازم چون راه دیگه ای وجود نداشت هرچند از مقدار استاندارد لوله کشی 10 متر بیشتر بود تا الانم هم که 4 سال از اون موقع میگذره کولره داره کار میکنه و به مشکل نخورده

hamidreza777
22-05-2016, 13:21
مهندس گری سلطان سیستم تهویه جهان رو با هایسنس مقایسه میکنن اونم توی رده آخر؟:n04:
مهندس مسی مدیر برنامه های خانوم Mingzhu بنیانگزار گری الکتریک میفرمایند گری بخرید.
شما ک انقد با هوشی زحمت بکش ما به التفاوت قیمت کریر اینورتر و هایسنس رو تقدیم کن تا دوستان قول بدن کریر بخرن.

vahidreza2007
22-05-2016, 14:21
اقا کولر از بانه نخر که احتمال رفتن کلاهه گشاد رو سرت خیلی زیاد.مخصوصا همین اوجنرالی که شما میگی احتمالا تقلبیه

اتفاقا داستان شما رو خوندم و اون وبلاگ رو هم مطالعه کردم واسه همین دو دل شدم برای خرید . فردا میرم از فروشگاه عکس اون کولر سامسوگ و کمپرسورش رو میگیرم و اینجا میزارم ببینم نظر دوستان چیه در موردش

راستی شما چیکار کردی چه مدلی خریدی ،؟ از بانه خریدن منصرف شدی کلا ؟

vahidreza2007
22-05-2016, 14:24
بسته به نوع کولر گازی حداکثر متراژ ها فرق داره در مواقعی که طول لوله کشی بالا میره نصاب باید حرفه ای باشه وبدونه اویل تراپ چیه و رو لوله ها تراپ بزنه و همچنین کولر باید شارژ گاز شه تا به فشار لازم برسه بنده خودم یکبار برای یه کولر 24000 هیتاچی مجبور شدم 30 متر لوله بندازم چون راه دیگه ای وجود نداشت هرچند از مقدار استاندارد لوله کشی 10 متر بیشتر بود تا الانم هم که 4 سال از اون موقع میگذره کولره داره کار میکنه و به مشکل نخورده

ممنون دوست عزیز . یعنی حدود 15 تا 20 رو میشه ردیف کرد برای لوله و مشکلی پیش نمیاد ؟

من میخوام لوله رو از داخل لوله تهویه که از اشپزخونه میره به پش بوم ببرمش و فکر کنم نهایتا 15 تا 20 متر میشه نهایتا . البته اول کار میخوام به نصاب بگم بیاد ببینه اگر اوکی داد اینکار رو بکنم اگر نه که یه جای دیگه براش ردیف کنم

petozherver
22-05-2016, 15:35
اتفاقا داستان شما رو خوندم و اون وبلاگ رو هم مطالعه کردم واسه همین دو دل شدم برای خرید . فردا میرم از فروشگاه عکس اون کولر سامسوگ و کمپرسورش رو میگیرم و اینجا میزارم ببینم نظر دوستان چیه در موردش

راستی شما چیکار کردی چه مدلی خریدی ،؟ از بانه خریدن منصرف شدی کلا ؟
راستش من هر چی بیشتر در مورد مدلای اینورتر دار بانه تحقیق کردم بیشتر به تقلبی بودنشون مطمعن شدم.
البته یکی از دوستامم کمکم کرد که بهتر بشناسمشون.
ازاون جایی که من تو شمال هستم و فعلا هوا حنک هست برا خرید عجله ندارم.
دنباله یه مورد اصلی تو بانه هستم که زیر قیمت در بیاد واسم ولی دیگه ناامیدم از پیدا شدنش. اگه پیدا نشد ال جی یا سامسونگ از نمایندگی خریداری میکنم.

این سایتای بانه ای هم اکثرا مدلایی که قرار دادن تو سایت اصلی وجود نداره.
میگی چرا وجود نداره؟میگن چون این کولرایی که تو ایران هست مونتاژ ایران هست کولرای ما اصلی هست.
بعد میگی چرا تو سایت رسمی و انگلیسی زبان نیست؟
بعد میپیچونن یا جواب سر بالا میدن.
تمام این سایتای با نه ای موقع قرار دادنه عکسه لیبل که میشه میرن و دیگه جواب نمیدن.(عکسه جنس و موتورشو میدن ولی لیبل نه)

البته من تجربم رو کولرهای اینورتر دار بود شاید کولرای معمولی فرق کنه.

messi3
22-05-2016, 17:35

آفرین
با این حرفها منو یاد سوپر فن بوی هایی نوجوان بخش سخت افزار انداختی
محض اطلاعت فقط
(کارخانجات تهویه مطبوع گری Gree، در حال حاضر بزرگترین شرکت تخصصی تهویه مطبوع در جهان می باشد که به یک شرکت مشهور چند ملیتی تبدیل شده و تولید را در 6 منطقه جهان شامل Zhuhai ،Hefei ،Changqing، برزیل، پاکستان و ویتنام انجام می دهد و مجموعاً دارای 40000 نفر پرسنل است.
ظرفیت تولید سالانه دستگاه های تهویه مطبوع بالغ بر 27 میلیون دستگاه تهویه مطبوع خانگی و 2 میلیون دستگاه تهویه مطبوع تجاری می باشد. با گذشت سال ها Gree توانسته است جایگاه خود را در صدر شرکت های فروشنده در بازارهای داخلی چین قرار دهد.
با تلاش بیش از 2300 مهندس R&D (تحقیق و توسعه) توانسته است 2000 امتیاز نوآوری را ثبت کند. تا زمان حال Gree توانسته است شبکه های فروش و خدمات پس از فروش را در 200 کشور جهان برقرار کند.)

پروفسور اولا که خرید اینورتر پول دور ریختنه و حماقته 20درصد صرفه جویی در هزینه ازش 1تومن هزینه بیشتر نداره!
در ثانی اگه قرار باشه با گارانتی اصلی خریده بشه با 3 تومن 18000 اینورتر هم نمیدند
اگه هم قرار باشه بدون گارانتی تا 3 تومن پیشنهاد بشه انواع غولهای جهان در بانه زیر 3 تومن صف کشیدند
خرید هایسنس تازه کار بازم حماقت محضه

petozherver
22-05-2016, 18:14
آفرین
محض اطلاعت فقط
(کارخانجات تهویه مطبوع گری Gree، در حال حاضر بزرگترین شرکت تخصصی تهویه مطبوع در جهان می باشد که به یک شرکت مشهور چند ملیتی تبدیل شده و تولید را در 6 منطقه جهان شامل Zhuhai ،Hefei ،Changqing، برزیل، پاکستان و ویتنام انجام می دهد و مجموعاً دارای 40000 نفر پرسنل است.
ظرفیت تولید سالانه دستگاه های تهویه مطبوع بالغ بر 27 میلیون دستگاه تهویه مطبوع خانگی و 2 میلیون دستگاه تهویه مطبوع تجاری می باشد. با گذشت سال ها Gree توانسته است جایگاه خود را در صدر شرکت های فروشنده در بازارهای داخلی چین قرار دهد.
با تلاش بیش از 2300 مهندس R&D (تحقیق و توسعه) توانسته است 2000 امتیاز نوآوری را ثبت کند. تا زمان حال Gree توانسته است شبکه های فروش و خدمات پس از فروش را در 200 کشور جهان برقرار کند.)

پروفسور اولا که خرید اینورتر پول دور ریختنه و حماقته 20درصد صرفه جویی در هزینه ازش 1تومن هزینه بیشتر نداره!
در ثانی اگه قرار باشه با گارانتی اصلی خریده بشه با 3 تومن 18000 اینورتر هم نمیدند
اگه هم قرار باشه بدون گارانتی تا 3 تومن پیشنهاد بشه انواع غولهای جهان در بانه زیر 3 تومن صف کشیدند
یعنی جز 20% مصرف کمتر اینورتر هیچ فایده ی دیگه ای نداره؟
اگه اینجور باشه من قید اینورترو میزنم.
در مجموع شما پیشنهادتون مارکه گری هست؟اونم بدونه اینورتر؟

p30g
22-05-2016, 20:04

petozherver
22-05-2016, 20:20
باهات موافقم برندهای تاپی از جمله :هیتاچی-کریر-الکترولوکس-پاناسونیک در بانه موجود هست که در جهان جزو top 10 هستند
درسته البته اگه اصلیشو بدن.
راستی شما کاربر لیون کامپیوتر نیستین؟چهرتون آشناست:n18:

hamidreza777
22-05-2016, 20:57
آفرین
محض اطلاعت فقط

دوست عزیز میای صحبت از سلطان کولر و غول تولید کننده .... و اصطلاحات رایج بین فن بوی های کوچه بازاری میکنی بعد میفرمایی من شما رو یاد فن بوی ها انداختم؟(عجببب)
محض اطلاع گری و هایسنس حتی جز 10 برند معتبر در تولید کولر گازی در جهان نیستند که شما مدال بزرگترین تولید کننده کولر رو بهش دادی،اگه دوست داری به گری مدال بدی خب میتونی از جیب مبارک خرج کنی،اصلا من خودم قول میدم Gree بخرم شما ناراحت نشید.
در خصوص رتبه بندی که زحمت کشیدید اعلام فرمودین بر اساس معیار های شما که تعداد نفرات کارمند در شرکت هایسنس :
شرکت هایسنس با بیش از 3000 نفر مهندس در بخش R&D و بیش از 60.000 کارمند در تمامی کارخانجات خود همچنان در صدر معیار های شماست.
در مورد قدمت این دو کارخانه محض اطلاعات بگم که در سال 1990 کارخانه گری درست 21 سال بعد از هایسنس پا به عرصه تولید لوازم الکترونیک گذاشته و در دنیای برق و الکترونیک تجربه بسیار بسیار حائز اهمیته.
از نظر تعداد کارخانجات تولیدی در 13 منطقه کارخانه دایر کرده به شرح زیر:

13 manufacturing facilities in China (located in the provinces/cities of: Guangdong, Guizhou, Huzhou, Jiangsu, Liaoning, Linyi, Shandong, Sichuan, Yangzhou, Yingkou, Xinjiang, Zibo and the municipality of Beijing) and several outside of China, namely in Hungary, South Africa, Egypt, Algeria, France and Mexico

در نهایت این مطالب اصلا اهمیتی نداره و برای من و شما فرقی نمیکنه که هایسنس بزرگتره یا گری ،ما در مورد موجودی بازار و قیمت های کولر ها تبادل نظر میکنیم که دوستانی که میخوان خرید کنن خرید خوبی داشته باشن.

یابت افاضات شما در مورد اینورتر منو یاد فن بوی های پیکان جوانان کاربراتوری انداختی که با ورود خودرو های انژکتوری همچنان و محکم پای کاربراتوری ها از نوع پیکان نشسته بودند و در نهایت در کمال ناباوریشون کاربراتور از رده خارج شد.

با تکنولوژی اینورتر حداقل 20 تا 60 درصد در مصرف برق صرفه جویی میشه که این تنها یکی از ویژگی های اونه،با کنترل دور موتور و نبود شوک های لحظه ای و ایجاد حرارت سریع در استارت شدن موتور باعث بالا رفتن عمر عایق های سیم پیچی موتور و در نهایت کمپرسور خواهد شد.
لرزش و صدای کمتر کمپرسور از دیگر ویژگی های استفاده ازاینورتر در این کولر هاست.،در اکثر مدل های اینورتر به دلیل گران بودن برد اینورتر یک قسمت کنترل نوسانات در ورودی برد قرار گرفته تا از آسیب های احتمالی در اثر نوسان جلوگیری بشه.
در کنار این مزایا ممکنه معیابی هم داشته باشه ،از جمله بالا رفتن هزینه ساخت،و پیچیده شدن تعمیرات اون.

در کل گری هم کولر خوبیه ولی بحث در پست های قبلی با توجه به قیمت اونها در بازار بود که اختلاف قیمت حدود 500 تا 700 هزار تومنی در بازار داخلی دارند.
در مورد قیمت کولر گازی:
در حال حاضر در بازار داخل و رسمی میشه هایسنس رو با قیمت 3.000.000 تا 3.240.000 خرید لینک مرتبط ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد کولر گازی Gree اینورتر قیمتش حدود 3600 تا 3800 است.

در رابطه با خرید کولر از گازی اینورتر از غول های تولید کننده کولر گازی در بانه لطفا یک مورد کولر اصلی غیر لیبل خورده در بانه معرفی کنید تا دوستان خرید کنند.محض اطلاع فن بوی جانه Gree دوست بگم که در حال حاضر در بانه هیچ کولر 24000 اینورتر اصلی وجود نداره،همه مدل های لیبل خورده و قلابی هستند که در وبلاگ ذکر شده در پست های قبلی اشاره شده.
اگر کسی نخواد هزینه کنه و اینورتر بخره و عطای اون همه مزایا و ضمانت رو به لقایش ببخشه میتونه از بین برند های معتبر در بانه از جمله هیتاچی و پاناسونیک و ال جی خرید کنه.(البته با دقت در مورد اصل بودنش)

با همه این بحث ها من بازم قول میدم از بزرگتری غول تولید کننده لوازم خانگی چینی Gree با بیش از 2300 نفر مهندس بخش توسعه بخرم- خوبه مهندس؟.:n20:

لینک های مرتبط

پروفایل شرکت هایسنس به زبان پارسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پروفایل شرکت هایسنس به زبان انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamidreza777
22-05-2016, 21:43
ممنون بابت توضیحات جامع

برند مد نظرمون ال جی هس
بهترین مدل حدود 3 تومن بدون اینورتر و با اینورتر چی هس؟
این مدل اینورتر ال جی رو پیدا کردم
AV126MTQ ولی 13 هزار هس 2700 بنظروتون کم هس واسه 85 متری؟

12000 که برای 85 متر خیلی کمه
اگر نمیخواید بیشتر هزینه کنید دو تا گزینه های پیش روتون به شرح زیره:
1-صبر کنید تا کولر گازی اینورتر اصلی 24000 در بانه موجود بشه(در حال حاضر نیست و همه لیبل خورده و FAKE هستند) که در صورت موجود شدن فکر میکنم با قیمت حدود 2800 تا 3 میلیون بشه اینوتر ال جی خرید.
2-از بازار داخل و رسمی برای حدود 3 تومن همچنان تنها گزینه اینورتر پیش رو هایسنس 24000 با گارانتی زرین (قیمت :3.240.000 به نقل از سایت تاسیسات) و نصب رایگان است.
3-برای مدل غیر اینورتر و خرید از بانه میتونید از بین قیمت هایی که در بالا ذکر شد یکیشو انتخاب کنید(تمامی قیمت های بدون نصب و بدون هزینه حمل تا شهرتون و بدون گارانتی هستند)

اگه همچنان ال جی مد نظرتونه ،ال جی غیر اینورتر ساخت ترکیه رو میتونید از بانه با شرایط ذکر شده به قیمت 2.000.000 تا 2.150.000 خرید کنید. (حدود 200.000 تومن کرایه حمل و 150.000 هزینه نصب هم بهش اضافه کنید.)

p30g
23-05-2016, 08:13

petozherver
23-05-2016, 09:54
کولر های گازی داخل ایران تماما ریمارک هستند (در مورد الجی سامسونگ مطمئن نیستم)
یک نمونه کولرهای gree که شرکت نیا خریدم و به عنوان اصلی میفروشه هم ریمارک شرکت ecoair هست.
نمایندگی ها که سامسونگ و ال جی که اصلی میارن خیلی بعیده اونا اصلی نباشن.

عجیبه که حتی به شرکت نیا هم دیگه نمیشه اعتماد کرد:n35:

p30g
23-05-2016, 10:33

srx190d
23-05-2016, 11:26
سامسونگ و الجی رو دقیقا نمیدونم
ولی گری های شرکت نیا ریمارک ecoair هست.

احتمالا ecoair شركت سفارش دهنده باشه
كلي خريد كرده با مارك خودش
چون gree خيلي معروف تر از ecoair بعيد ميدونم گري از اكو گرفته باشه
مثل اين ميمونه كه بگيم هواوي از ايرانسل مودم گرفته
با توجه به اينكه ايرانسل با مارك خودش مودم مياره ايران

hamidreza777
23-05-2016, 11:46
سامسونگ و الجی رو دقیقا نمیدونم
ولی گری های شرکت نیا ریمارک ecoair هست.

چه ریموت زمختی هم داره
از شرکت های داخلی همچین کاری بعید نیست ،ولی خب شرکت های چینی هم اعتباری بهشون نیست،ریموت کم آورده پریده از بازار یه تعداد ریموت خریده گذاشته رو جنسش.
قبلا نمونه این کار رو در اجناس دیگر شرکت های چینی دیدم.

یه سوال فنی، شما از کجا فهمیدی که اون ecoair از گری کپی نکرده؟

petozherver
23-05-2016, 11:59
دوستان مارک ASR چجوریه؟
امروز با یه تعمیر کار کولر صحبت کردم گفت asr خیلی عالیه خرابی هم نداره
حتی گفت از ال جی و سامسونگم بهتره

یه سواله دیگم دارم اونم این که کولر اینورتر دار تو شمال کشور توصیه نمیشه؟

تعمیر کاره گفت تو شمال اصلا کسی اینورتر استفاده نمیکنه حتی نمایندگی ها هم توصیه نمیکنن.
اینجا تو تابستان نوسان برق هم زیاد هست هم به خاطر نوسان و هم به خاطر آب و هوا ی شمال گفت اینورتر توصیه نمیشه.آیا درسته؟

aghyool
30-05-2016, 10:11
بالاخره بعد از کلی جست و جو در سایت ها کولر LG NEXT ONE INVERTER V مدل 18000 برای سالن 45 متری و 12000 برای اتاق خواب 25 متری با در و پنجره 2 جداره خریداری شد.
مدل 18000 به قیمت 3670 و مدل 12000 به قیمت 2640
هر دو مدل ساخت کره و با گارانتی گلد ایران میباشد با نصب رایگان

اینجا میخوام دلایل انتخاب خودم رو بگم شاید به درد دوستان بخوره:
بنده همیشه سعی میکنم بهترین مارک بازار رو بخرم هرچند قیمتش بالاتر باشه(هیچ گرونی بی دلیل نیست) چون اگه به چیزی که میخرین با دید بلند مدت نگاه کنید و هزینه نگهداری و تعمیرات و پول برق مصرفی رو در نظر بگیرین سود میکنید، به همین خاطر اولش میخواستم کولر اجنرال بگیرم از بانه ولی با تحقیقات و پست های دوستان متوجه شدم که اولا اکثر کولر های بانه تقلبی هستن(به اصطلاح لیبلی هستش) ثانیا اصلا در بانه کولر اینورتر وجود نداره اینو از صحبت با دوستان فهمیدم و اینکه به شخصه کسی که در بانه فروشگاه داست و آدم درستی بود گفتش (گفت من 7 ساله اینجا مغازه دارم تا حالا کولر اینورتر دار ندیدم - دمش گرم که راستش رو گفت) ثالثا دلیل اصلی که از خرید از بانه منصرف شدم این بود که(میتونستم اجنرال بدون اینورتر اصلی بگیرم) مدل های مشترک اصلی کلا 500 تومن بیشتر اختلاف قیمت نداره (اینجوری نیست که نصف قیمت باشه - مگر اینکه جنسش فیک باشه) که اگه 200 تومن به حمل و نقلش اضافه کنیم و 100 تومن به نصبش تقریبا به همون قیمت اینجا میرسه منتها 200 تومن ارزون تر میشه ولی به قیمت کولر بدون گارانتی. اکثر کولر های بازار دارای گارانتی 18-24 ماهه قطعات و 5 ساله کمپرسور(نصف قیمت کولر مربوط به کمپرسور میباشد) هستند که شما تا چند سال خیالتون از کولر راحت خواهد بود.
با این جساب تصمیم گرفتم بهترین کولر بازار با گارانتی که به نظرم اجنرال هستش رو بگیرم ولی متاسفانه به دلیل سودجویی هایی که در بازار وجود داره کولر 24000 اینورتر اجنرال در عرض 10 روز 562 هزار تومن و کولر 18000 اینورتر اجنرال در عرض 10 روز 828 هزار تومن گرون شد (به دلیل گرم شدن هوا) هر چند مارک LG هم 150-200 تومن گرون تر شد ولی قیمت هایسنس بدون تغییر مونده بود(قابل توجه کسانی که میکن میخواییم بذاریم هوا گرم تر که شد کولر بخریم. این دلال های سودجوی نامرد با افزایش دمای هوا قیمت ها رو بالاتر میبرن به نظرم بهترین زمان خرید کولر زمستان هستش چون قیمت ها به کمترین مقدار خودش میرسه)
به این دلیل از خرید اجنرال اینورتر گارانتی دار نیز منصرف شدم و بین دو کولر LG NEXT ONE INVERTER و هایسنس اینورتر مردد بودم، این دو مارک حدود 700(در مدل 12000) و 900(در مدل 18000) تومن اختلاف قیمت داشتند بنابراین برای انتخاب بین این دو مارک بیشتر تحقیق کردم و دنبال دلیلی بودم که این اختلاف قیمت رو توجیه کنه(به غیر از این که LG ساخت کره و هایسنس ساخت چین هستش)
1- کولر ال جی در پنل خارجی دارای روکش طلا میباشد که مانع از پوسیدگی آن برای سالها خواهد شد
2- دلیل اصلی قدرت مینیمم کارکرد این دو مارک بود از اونجایی که این دو مارک اینورتر هستند هر چه قدرت مینیمم کارکرد کولر کمتر باشه میتونه با جریان کمتری شروع به کار کنه و نوسان برق کمتری ایجاد کنه و اینکه بدون خاموش شدن با کمترین توان ممکن ادامه کار بده برای کولر های ال جی این مقدار برابر (3500 Btu در مدل 12000 و 3700 Btu در مدل 18000) بود و برای هایسنس برابر (5100 Btu در مدل 12000 و 7200 Btu در مدل 18000) بود
3- و دلیل آخر بدلیل داشتن یونیزه کننده هوا و کنترل مصرف انرژی برای کولر ال جی، که با این کار میتونید حداکثر توان کولر رو 60% و 80% و 100% تنظیم کنید و مصرف برق رو کنترل کنید
به دلیل مطالب بالا در نهایت مارک ال جی انتخاب و خریداری شد و در روزهای گرم اخیر تست شد و از انتخاب خودم راضی هستم.

امیدوارم شما هم انتخاب خوبی داشته باشید.
یا حق

petozherver
30-05-2016, 12:50
اینم کولر ما.
سامسونگ 25000 مدل good 1 اینورتر
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکر از آقا حمید رضا که خیلی راهنماییم کردن:n12:

hamidreza777
30-05-2016, 13:31
بالاخره بعد از کلی جست و جو در سایت ها کولر LG NEXT ONE INVERTER V مدل 18000 برای سالن 45 متری و 12000 برای اتاق خواب 25 متری با در و پنجره 2 جداره خریداری شد.
مدل 18000 به قیمت 3670 و مدل 12000 به قیمت 2640
هر دو مدل ساخت کره و با گارانتی گلد ایران میباشد با نصب رایگان

اینجا میخوام دلایل انتخاب خودم رو بگم شاید به درد دوستان بخوره:
بنده همیشه سعی میکنم بهترین مارک بازار رو بخرم هرچند قیمتش بالاتر باشه(هیچ گرونی بی دلیل نیست) چون اگه به چیزی که میخرین با دید بلند مدت نگاه کنید و هزینه نگهداری و تعمیرات و پول برق مصرفی رو در نظر بگیرین سود میکنید، به همین خاطر اولش میخواستم کولر اجنرال بگیرم از بانه ولی با تحقیقات و پست های دوستان متوجه شدم که اولا اکثر کولر های بانه تقلبی هستن(به اصطلاح لیبلی هستش) ثانیا اصلا در بانه کولر اینورتر وجود نداره اینو از صحبت با دوستان فهمیدم و اینکه به شخصه کسی که در بانه فروشگاه داست و آدم درستی بود گفتش (گفت من 7 ساله اینجا مغازه دارم تا حالا کولر اینورتر دار ندیدم - دمش گرم که راستش رو گفت) ثالثا دلیل اصلی که از خرید از بانه منصرف شدم این بود که(میتونستم اجنرال بدون اینورتر اصلی بگیرم) مدل های مشترک اصلی کلا 500 تومن بیشتر اختلاف قیمت نداره (اینجوری نیست که نصف قیمت باشه - مگر اینکه جنسش فیک باشه) که اگه 200 تومن به حمل و نقلش اضافه کنیم و 100 تومن به نصبش تقریبا به همون قیمت اینجا میرسه منتها 200 تومن ارزون تر میشه ولی به قیمت کولر بدون گارانتی. اکثر کولر های بازار دارای گارانتی 18-24 ماهه قطعات و 5 ساله کمپرسور(نصف قیمت کولر مربوط به کمپرسور میباشد) هستند که شما تا چند سال خیالتون از کولر راحت خواهد بود.
با این جساب تصمیم گرفتم بهترین کولر بازار با گارانتی که به نظرم اجنرال هستش رو بگیرم ولی متاسفانه به دلیل سودجویی هایی که در بازار وجود داره کولر 24000 اینورتر اجنرال در عرض 10 روز 562 هزار تومن و کولر 18000 اینورتر اجنرال در عرض 10 روز 828 هزار تومن گرون شد (به دلیل گرم شدن هوا) هر چند مارک LG هم 150-200 تومن گرون تر شد ولی قیمت هایسنس بدون تغییر مونده بود(قابل توجه کسانی که میکن میخواییم بذاریم هوا گرم تر که شد کولر بخریم. این دلال های سودجوی نامرد با افزایش دمای هوا قیمت ها رو بالاتر میبرن به نظرم بهترین زمان خرید کولر زمستان هستش چون قیمت ها به کمترین مقدار خودش میرسه)
به این دلیل از خرید اجنرال اینورتر گارانتی دار نیز منصرف شدم و بین دو کولر LG NEXT ONE INVERTER و هایسنس اینورتر مردد بودم، این دو مارک حدود 700(در مدل 12000) و 900(در مدل 18000) تومن اختلاف قیمت داشتند بنابراین برای انتخاب بین این دو مارک بیشتر تحقیق کردم و دنبال دلیلی بودم که این اختلاف قیمت رو توجیه کنه(به غیر از این که LG ساخت کره و هایسنس ساخت چین هستش)
1- کولر ال جی در پنل خارجی دارای روکش طلا میباشد که مانع از پوسیدگی آن برای سالها خواهد شد
2- دلیل اصلی قدرت مینیمم کارکرد این دو مارک بود از اونجایی که این دو مارک اینورتر هستند هر چه قدرت مینیمم کارکرد کولر کمتر باشه میتونه با جریان کمتری شروع به کار کنه و نوسان برق کمتری ایجاد کنه و اینکه بدون خاموش شدن با کمترین توان ممکن ادامه کار بده برای کولر های ال جی این مقدار برابر (3500 Btu در مدل 12000 و 3700 Btu در مدل 18000) بود و برای هایسنس برابر (5100 Btu در مدل 12000 و 7200 Btu در مدل 18000) بود
3- و دلیل آخر بدلیل داشتن یونیزه کننده هوا و کنترل مصرف انرژی برای کولر ال جی، که با این کار میتونید حداکثر توان کولر رو 60% و 80% و 100% تنظیم کنید و مصرف برق رو کنترل کنید
به دلیل مطالب بالا در نهایت مارک ال جی انتخاب و خریداری شد و در روزهای گرم اخیر تست شد و از انتخاب خودم راضی هستم.

امیدوارم شما هم انتخاب خوبی داشته باشید.
یا حق

خیلی خوشحال شدم از اینکه با تحقیق و منطق درستی خرید کردید و به نظر من بهترین کار رو کردید و گول پلاس های تقبلی بعد از A که شده معیار مصرف انرژی در بانه و ابزاری برای کلاهبرداری رو نخوردین.

در مورد روکش طلا من شک دارم این کار بر روی فین های پنل انجام شده باشه ولی خب استفاده از آلومینیوم باعث میشه که زنگ نزنه،من سامسونگ رو چک کردم به نظر میرسه بجای ورق گالوانیزه که در کولر های ارزون قیمت استفاده میشه جنسش آلیاژی از آلومینیوم و مس باشه که هیچوقت زنگ نخواهد زد.

hamidreza777
30-05-2016, 13:37
اینم کولر ما.
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مبارک باشه :n17:
فقط فکر کنم به خاطر محدودیت ارتفاع مجبور شدین خیلی بالا ببرید پنل رو ،البته با توجه به خم مثلثی کولر سامسونگ فکر نکنم خللی در عملکرد و گردش هوا پیش بیاد .

petozherver
30-05-2016, 15:36
مبارک باشه :n17:
فقط فکر کنم به خاطر محدودیت ارتفاع مجبور شدین خیلی بالا ببرید پنل رو ،البته با توجه به خم مثلثی کولر سامسونگ فکر نکنم خللی در عملکرد و گردش هوا پیش بیاد .
بله دیگه سقف خیلی کوتاه هست.
به خاطر محدودیت جا هم ناچار شدیم به صورت عرضی نسبت به اتاق قرار بدیم اگه میشد به صورت طولی قرار داد بهتر میشد.الانم راحت خنک میشه ولی اون طوری باد و خنکی مستقیما بهمون بر خورد میکرد.
البته دریچه کولر با چرخشش تا حدی کمک میکنه ولی باز باد مستقیم یچیزه دیگه بود:n01:

mpx1386
31-05-2016, 23:08
با سلام خدمت دوستان
راستش یکی از دوستان یه کولر مارک وستل ترکیه ای داره اینورتر 12000 سرد و گرم
خیلی کم کارکرده و 1.600.000 می ده به نظرتون این مارک خوبی هست و آیا این قیمت می ارزه ؟
خودش که خیلی تعریف می کنه و میگه این محصولات به اروپا صادر میشه و جنش و ... خیلی خوبه و از مارک های چینی هایسنس و تراست و ... خیلی بهتره
به نظرتون این کولر گازی می ارزه و مارک خوبی هستش ؟ بخریم ازش.
ممنون:n16:

supermax15
01-06-2016, 18:58
12000 که برای 85 متر خیلی کمه
اگر نمیخواید بیشتر هزینه کنید دو تا گزینه های پیش روتون به شرح زیره:
1-صبر کنید تا کولر گازی اینورتر اصلی 24000 در بانه موجود بشه(در حال حاضر نیست و همه لیبل خورده و FAKE هستند) که در صورت موجود شدن فکر میکنم با قیمت حدود 2800 تا 3 میلیون بشه اینوتر ال جی خرید.
2-از بازار داخل و رسمی برای حدود 3 تومن همچنان تنها گزینه اینورتر پیش رو هایسنس 24000 با گارانتی زرین (قیمت :3.240.000 به نقل از سایت تاسیسات) و نصب رایگان است.
3-برای مدل غیر اینورتر و خرید از بانه میتونید از بین قیمت هایی که در بالا ذکر شد یکیشو انتخاب کنید(تمامی قیمت های بدون نصب و بدون هزینه حمل تا شهرتون و بدون گارانتی هستند)

اگه همچنان ال جی مد نظرتونه ،ال جی غیر اینورتر ساخت ترکیه رو میتونید از بانه با شرایط ذکر شده به قیمت 2.000.000 تا 2.150.000 خرید کنید. (حدود 200.000 تومن کرایه حمل و 150.000 هزینه نصب هم بهش اضافه کنید.)
سلام ممنون از راهنمایی
ال جی نکس وان 24 هزار ال جی خریدیم
فقط خواستم بدونم از کجا بفهمم اصل هس ؟نوشته ساخت کره و از رشت خریدیم

Hamed_forum
02-06-2016, 16:38
سلام
من یک کولر 1800 هزار میخوام از بانه بخرم یا نمایندگی
چی بخرم بهتر

petozherver
02-06-2016, 17:16
سلام ممنون از راهنمایی
ال جی نکس وان 24 هزار ال جی خریدیم
فقط خواستم بدونم از کجا بفهمم اصل هس ؟نوشته ساخت کره و از رشت خریدیم
اگه از نمایندگی خریدین و گارانتی داره حتما اصلی هست.

amin1222
04-06-2016, 10:13
اینم کولر ما.

سلام
مبارک باشه.
بانه خرید کردید یا از نمایندگی؟
منم همین مدل رو میخوام بخرم، تهران حدود 3800 قیمت دادن.

petozherver
04-06-2016, 16:30
سلام
مبارک باشه.
بانه خرید کردید یا از نمایندگی؟
منم همین مدل رو میخوام بخرم، تهران حدود 3800 قیمت دادن.
جوابه پیغامتونو دادم:n16:

Hamed_forum
04-06-2016, 19:43
من یک کولر میخوام 18هزار از بانه چی بخرم؟یا داخل خرید کنم

farshad.88
05-06-2016, 10:30
سلام بر متخصصان پی سی ورد
یه کولر گازی میخوام ( هم گرمایشی و هم سرمایشی باشه ) که یه خونه 100 متری رو بتونه تبدیل به قطب و جهنم کنه. از بانه مارکت یه نمونه دیدم تراست 30000. به نظرتون چطوره ؟ مارک خوبیه ؟
برای رفسنجان میخوام ( استان کرمان ) طبقه دوم هستم
اگه خوب نیست یه مدل پیشنهاد بدین که مصرف برقش کم باشه. با توجه به اینکه میخوام از میشی ( میناب ) خرید کنم لطفا قیمت مرزی اش بین 1 میلیون تا 1.500 باشه.
سپاس

amiraub90
06-06-2016, 13:23
سلام بر متخصصان پی سی ورد
یه کولر گازی میخوام ( هم گرمایشی و هم سرمایشی باشه ) که یه خونه 100 متری رو بتونه تبدیل به قطب و جهنم کنه. از بانه مارکت یه نمونه دیدم تراست 30000. به نظرتون چطوره ؟ مارک خوبیه ؟
برای رفسنجان میخوام ( استان کرمان ) طبقه دوم هستم
اگه خوب نیست یه مدل پیشنهاد بدین که مصرف برقش کم باشه. با توجه به اینکه میخوام از میشی ( میناب ) خرید کنم لطفا قیمت مرزی اش بین 1 میلیون تا 1.500 باشه.
سپاس

خیلی ممنونم از اینکه موجبات خنده و سرگرمی مارو ایجاد می کنید اون قسمت جهنمش و 1/5 خیلی خنده دار تر بود برادر من برای 100متر فضا که بقول شما تو زمستون جهنم بشه حداقل دو تا سه تا اسپیلیت می خوای یا یه ایستاده سه فاز اونوقت با قیمت مرزی 1/5 هیچ کولر 30 هزاری من که 10 ساله کارم اینه نمیشناسم حتی اشغال ترین جنس 30 هزارش تو خود مرز. قیمتش 1/7 کمتر نیست

farshad.88
06-06-2016, 13:54
خیلی ممنونم از اینکه موجبات خنده و سرگرمی مارو ایجاد می کنید اون قسمت جهنمش و 1/5 خیلی خنده دار تر بود برادر من برای 100متر فضا که بقول شما تو زمستون جهنم بشه حداقل دو تا سه تا اسپیلیت می خوای یا یه ایستاده سه فاز اونوقت با قیمت مرزی 1/5 هیچ کولر 30 هزاری من که 10 ساله کارم اینه نمیشناسم حتی اشغال ترین جنس 30 هزارش تو خود مرز. قیمتش 1/7 کمتر نیست

خواهش میکنم عزیز دل برادر.من فقط چند ساعته که این کاره ام. شرمنده. امروز یه اپسیلون بیشتر تحقیق کردم فهمیدم 30000 رو زیادی بالیوودی انتخاب کردم.خوب شما با این شرایطی که میخوام چی پیشنهاد میدین؟
خونه کلا صد متره ( نقشه بکشم؟ ) یه حال و 2 تا اتاق که هر جور فکر میکنم هوا توی یکیشون نمیره و 12 مر مربع کم میشه = 88 متر مربع
خونه طبقه دوم است و بالاش میشه پشت بوم ( سقف سبک پشت بوم نداره که. شیب داره !!! )
والله میشی قیمت ها خیلی خوبه. تلویزیون 4 میلیونی رو 2 میدن. اینا هم باید ارزون بشه دیگه
شما پیشنهادتون چیه ؟چه مارکی ؟

mpx1386
07-06-2016, 14:13
با سلام خدمت دوستان
خیلی کم کارکرده و 1.600.000 می ده به نظرتون این مارک خوبی هست و آیا این قیمت می ارزه ؟
خودش که خیلی تعریف می کنه و میگه این محصولات به اروپا صادر میشه و جنش و ... خیلی خوبه و از مارک های چینی هایسنس و تراست و ... خیلی بهتره
ممنون

amiraub90
12-06-2016, 13:29
با سلام خدمت دوستان
ممنون

برادر من اگه 12 هزار می خوای بگیری برو جنرال یا هیتاچی بگیر معمولی نه اینورتر هم قیمتش ارزونتره هم نو هستش در ضمن تو کولرهای کوچیک اینورتر خریدن به صرفه نیست چون مصرفشون پایین

farshad.88
13-06-2016, 08:21

فکر کنم تکیه کلام شما " برادر من " است.
جواب ندادین. چه اسپلیتی بخرم با مشخصاتی که گفتم ؟

atamin
13-06-2016, 09:38
شرمنده من نتونستم این پست رو حذف کنم ادمین زحمتشو بکشه!

atamin
13-06-2016, 09:42
سلام دوستان.

بهترین، مناسب ترین و بصرفه ترین اینورتر دار ۲۴ هزار الجی و سامسونگ کدوم مدل هستش؟
در ضمن نظرتون رو در خصوص مدلهای مکس سامسونگ هم می خواستم که فروشگاه ما قسطی
از اونا فقط داره، یه مدل بتر هم دارند که قدرتش پایینه... وگرنه قسطی بتر غیراینورتر برمی داشتم ولی چون ۲۵شو نداره، میخوام اینورتر مناسب بگیرم ما که نمی خواهیم هرسال کولر گازی بخریم بقول معروف مرگ یه بار شیون یه بار...

ممنون از پاسختان خواهم شد. :n12:

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-06-2016, 06:11
سلام
انتخاب وسیله سرمایشی برای خانه و تعداد وسیله ی سرمایشی به خیلی چیزها بستگی داره:
بودجه,منطقه ی زندگی(گرمسیر-سردسیر),میزان رطوبت,وضعیت آفتابگیریِ خانه,طبقه,وضعیت عایق بندی ضد گرما و سرما,ارتفاع سقف,حجم خانه,مقدار گرمای تولید شده در خانه(اجاق گاز -لاپمها,حرارت تولیدی آبگرمکن-یخچال-فریزر) تعداد افراد خانه,بزرگی پنجره ها,میزان آفتابگیر بودن پنجره ها , نوع شیشه های پنجره ها , میزانِ همجواری سقف و کف و دیوارهای خانه با هوای بیرون) ,نقشه ی خانه, میزان حیاسیت ساکنین خانه به گرما (چقدر گرمائی یا سرمائی هستند)
نصب کولر گازی برای مناطق خشک اشتباه هست بلکه باید کولر آبی نصب بشه در سایه با روکشی از جنس کیسه ی جاروبرقی تا هوای خانه خنک و تمیز و مقداری مرطوب باشه (رطوبت ایده آل حدود 40% هست که برای سلامتی مو و پوست و ناخن و چشم و ریه و بینی و سینوسها مفید هست )

mpx1386
15-06-2016, 13:04
با سلام
چند سوال از خدمت دوستان داشتم :n13:
کولر های گازی جنرال (نه اجنرال!) مال کدوم کشوره ؟ و اینکه از نظر کیفیت وکارایی چطوره ؟
چون قیمتش نسبت به بقیه مارک ها خیلی پایین تره !!! و اینکه من از چند نفر که استفاده کردند پرسیدم راضی هستن و میگن خوبه .
و آیا نماینده و گارانتی کننده اصلی مثل نیا یا گلدیران تو ایران داره یا نه ؟

atamin
16-06-2016, 03:16
سلام
انتخاب وسیله سرمایشی برای خانه و تعداد وسیله ی سرمایشی به خیلی چیزها بستگی داره:
بودجه,منطقه ی زندگی(گرمسیر-سردسیر),میزان رطوبت,وضعیت آفتابگیریِ خانه,طبقه,وضعیت عایق بندی ضد گرما و سرما,ارتفاع سقف,حجم خانه,مقدار گرمای تولید شده در خانه(اجاق گاز -لاپمها,حرارت تولیدی آبگرمکن-یخچال-فریزر) تعداد افراد خانه,بزرگی پنجره ها,میزان آفتابگیر بودن پنجره ها , نوع شیشه های پنجره ها , میزانِ همجواری سقف و کف و دیوارهای خانه با هوای بیرون) ,نقشه ی خانه, میزان حیاسیت ساکنین خانه به گرما (چقدر گرمائی یا سرمائی هستند)
نصب کولر گازی برای مناطق خشک اشتباه هست بلکه باید کولر آبی نصب بشه در سایه با روکشی از جنس کیسه ی جاروبرقی تا هوای خانه خنک و تمیز و مقداری مرطوب باشه (رطوبت ایده آل حدود 40% هست که برای سلامتی مو و پوست و ناخن و چشم و ریه و بینی و سینوسها مفید هست )

دوست عزیز اینارو که با یه سرچکی همه دستشون میاد، اگه داری جواب مارو زحمت بکش لطفا :n39:

starpars
16-06-2016, 19:38
کسی میدونه این مدل های مختلف گری قضیش چیه؟
Azor
Accent
Power
P-matic
G-matic
واسه جنوب کشور میخوام بگیرم ولی توی بازار هر کدوم از اینا باقدرت های مختلف موجوده
مثلا 24000 نوع power ارزونتر از نوع pmatic هست
یا مدل gmatic دیگه از بقیه گرونتره
فروشنده ها بعضی هاشون میگن فرقی ندارن ولی اکثرا یه چیز دیگه میگن. برای مثال میگن نوع pmatic که 24000ش قیمتش240000 تومنه رادیاتور وچیزای دیگش بهتر از مدل power هست ولی 400 تومنی گرونتره

behzad20000
17-06-2016, 00:54
سلام، یه جارو برقی می خوام بخرم مهم برام اینکه محکم و خر کار باشه آپشن اصلا برام اهمیتی نداره،چی بخرم؟
ممنون

فرستاده شده از Redmi Note 2ِ من با Tapatalk

starpars
17-06-2016, 10:23
سلام، یه جارو برقی می خوام بخرم مهم برام اینکه محکم و خر کار باشه آپشن اصلا برام اهمیتی نداره،چی بخرم؟
ممنون

عمو جون اینجا تاپیک کولر گازی هست نه جارو برقی خر کار

behzad20000
17-06-2016, 11:14
اوکی،شرمنده

khooraj
24-06-2016, 18:55
سلام, یه 9000 برای اتاق خواب میخوام. فعلا تو فروشگاههای اینترنتی نکست پلاس ال جی از بین چینی ها و کره ای ها بنظرم بد نیست.
بجز چینی ها و کره ای ها, مارکهای بوش, پاناسونیک, اجنرال, وستینگهاوس و... تو بازار هستن؟
کلا بجز چینی ها و کره ای ها بالاتر از نکست پلاس چی پیشنهاد میکنید؟

aghyool
25-06-2016, 03:04
سلام, یه 9000 برای اتاق خواب میخوام. فعلا تو فروشگاههای اینترنتی نکست پلاس ال جی از بین چینی ها و کره ای ها بنظرم بد نیست.
بجز چینی ها و کره ای ها, مارکهای بوش, پاناسونیک, اجنرال, وستینگهاوس و... تو بازار هستن؟
کلا بجز چینی ها و کره ای ها بالاتر از نکست پلاس چی پیشنهاد میکنید؟

سلام
Next Plus از Next One گرون تره چون اسمن 9000 ولی در اصل ظرفیتش 12000 شما این لینک ها رو اگه ببینید متوجه میشید

Next One

Next Plus

شما با خیال راحت همون Next One رو بگیر هم گارانتی داره هم ساخت کره هستش هم قیمتش مناسب تره
چینی هارو هم بیخیال شو.

khooraj
25-06-2016, 08:20
سلام
Next Plus از Next One گرون تره چون اسمن 9000 ولی در اصل ظرفیتش 12000 شما این لینک ها رو اگه ببینید متوجه میشید

Next One

Next Plus

شما با خیال راحت همون Next One رو بگیر هم گارانتی داره هم ساخت کره هستش هم قیمتش مناسب تره
چینی هارو هم بیخیال شو.

12000 نکست وان هم باز 400 تومن از 9000 نکست پلاس ارزونتره.
تفاوتشون اونطور که خوندم یکی سنسوریه که پلاس داره و صرفه جویی در مصرف از 60 درصد تو نکست وان به 73 درصد تو پلاس میرسه.
هوای تمیزتر که پلاس ایجاد میکنه.
پرتاب باد تا 15 متر تو پلاس نسبت به 13 متر تو وان, که این تو اتاق بدردم نمیخوره.
و یکی دیگه هم همون نکته ای خودتون اشاره کردین.
حالا برم از نزدیک ظاهرشونم ببینم.

khooraj
25-06-2016, 09:58
اُجنرال ديدم تو بازار، اينورترم هست ولى ٩٠٠٠ نداره و از ١٢٠٠٠ شروع ميشه. ٨٠٠ تومن از ٩٠٠٠ پلاس ال جى گرونتره.
پاناسونيكم از ١٢٠٠٠ شروع ميشه كه بخوام ١٢٠٠٠ بگيرم همون اُجنرال ميگيرم.
توشيبام ديدم ١٠٠٠٠ داره ولى اينورتر نيست.
حالا بنظرتون واسه اتاق ٤در ٤ ارزش داره ١٢٠٠٠ بگيرم؟
كلا بجز فاكتور قيمت كدوميك از اين مدلها رو پيشنهاد ميكنين؟

srx190d
25-06-2016, 10:02
اُجنرال ديدم تو بازار، اينورترم هست ولى ٩٠٠٠ نداره و از ١٢٠٠٠ شروع ميشه. ٨٠٠ تومن از ٩٠٠٠ پلاس ال جى گرونتره.

اوجنرال ی سروگردن بالاتر
فرق زیادی بین ۹ تا ۱۲ نیست
به نظرم تازه بهتر هم هست زودتر اف میکنه

به اميد ايراني آزاد و آباد

aghyool
25-06-2016, 11:15
12000 نکست وان هم باز 400 تومن از 9000 نکست پلاس ارزونتره.
تفاوتشون اونطور که خوندم یکی سنسوریه که پلاس داره و صرفه جویی در مصرف از 60 درصد تو نکست وان به 73 درصد تو پلاس میرسه.
هوای تمیزتر که پلاس ایجاد میکنه.
پرتاب باد تا 15 متر تو پلاس نسبت به 13 متر تو وان, که این تو اتاق بدردم نمیخوره.
و یکی دیگه هم همون نکته ای خودتون اشاره کردین.
حالا برم از نزدیک ظاهرشونم ببینم.

تمیز کننده هوا که مربوط به یونیزه کننده هوا میشه که هر دوتاشون داره
منتها اون صرفه جویی بیشتر مربوط به یه سنسور اسکنر هستش که محیط خونه رو اسکن میکنه و در صورتی که توی اتاق کسی نباشد قدرت کولر رو میاره پایین تا اتاق الکی سرد نشه بدون استفاده
بشخصه فکر نمیکنم خیلی کاربردی باشه چون معمولا وقتی داریم از اتاق میریم بیرون کولر رو خاموش میکنیم یا اگه هم روشن میذاریم به خاطر اینه که وقتی ار بیرون میاییم دوست داریم اتاق خنک باشه.

اینم کاتالوگاشون

نکست پلاس

نکست وان

aghyool
25-06-2016, 11:19

برا 4 در 4 9000 کفایت میکنه البته اگه در و پنجره ات دوجداره باشه و ارتفاع پایین (170-180 سانت) نصب کنی

khooraj
25-06-2016, 11:57
به نظرم تازه بهتر هم هست زودتر اف میکنه

عزيز اين تيكه از پُستت رو متوجه نشدم.
=============
گاز و يخچال و فريزر و لباسشويى بوش هست و از اولم دنبال بوش بودم كه پيدا كردم. بوش ٩٠٠٠ داره ولى اينورتر نيست. فروشنده ميگه ولى رده A هست.
پاناسونيكم ٩٠٠٠ اينورتر هست تو بازار.
الان قيمت بوش ٩٠٠٠ و پاناسونيك ٩٠٠٠ اينورتر و توشيبا ١٠٠٠٠ و ال جى نكست وان اينورتر يكيه تو بازار.
اُجنرالم كه با توجه به قيمتش همونطور كه دوستمون گفت يه سر و گردن بالاتره، حتى از بوشِ عزيزم :n37:
اگه اُجنرال رو فعلا كنار بذارم كدوم مدل رو پيشنهاد ميكنيد؟ پاناسونيك بر خلاف بوش و ال جى نمايشگر ديجيتال نداره.

srx190d
25-06-2016, 12:23
منظور اینکه چون ظرفی تر بالاتری داره زودتر به دمای دلخواه می رسه و خاموش میکنه کمپرسور اگر اینورتر نباشه اگر باشه که زودتر دور میاد پایین

به اميد ايراني آزاد و آباد

محسن ارجمندی
25-06-2016, 14:34
سلام وخسته نباسید..تشکر از سایت خوبتان...من تو جنوب هستم..راهنمایی میخاستم برای خرید کولر اسپلیت که ب مناطق گرم وشرجی بخوره قیمتش هم مناسب باشد...نظرم رو اسپلیت گری24000 پاوره...نظر شما استادان چه؟؟؟ایا برای منطق شرجی کولر اینورتر بهتره؟؟گاز410بهتره برای مناطق ما یاگاز22ار؟؟ممنونم اگه جوابمو بدین..پاناسونیک چطوه...په مدلی خوبه برای مناطق شرجی؟؟

alizali
26-06-2016, 23:27
درود بر اساتید
کولر گازی مناسب فقط سرمایش برای محیط زیر
اصفهان
طبقه سوم از یک آپارتمان 4 طبقه
150 متر
سه خوابه
اشپزخانه اوپن
ترجیحا فقط سالن را خنک کند کفایت می کند. سالن و آشپزخانه شاید نزدیک صد متر

اولا مقدار BTU
دوما مارک و مدل پیشنهادی
باتشکر

Mehrdad.R201
27-06-2016, 15:57
عرض سلام و ادب
دوستان نیاز به مشاوره داشتم.

از یک طریق امکان خرید اقساطی کولر گازی برای ما مهیا شده.
2 مدل در دسترس هست.

یکی کولر 32 (یا 30) هزار سامسونگ (که کمپرسورش رو دیدم خیلی بزرگ بود) . اینورتور هم نداره
یکی هم کولر 24 هزار ال جی که اینورتور داره

چون خرید اقساطی هست خب یک مقدار میره روی قیمت کولر
البته من به مساله قیمتش کاری ندارم.

برای مازندران این کولر رو میخوام. برای یک خونه 100 متری که 60 70 متر حال داره. طبقه اخر هست و خیلی گرم میشه. هوا هم بعضی روزها بسیار شرجی هست.

هر دو کولر حدود 5 تومن قیمتشون میشه (با حساب اقساط و غیره)

حالا به نظر شما کدوم مورد مناسب تره ؟ ایا ال جی 24 هزار برای یک فضای اینچنینی جواب میده یا نه ؟ و اینکه این اینورتور از نظر مالی و هزینه برق ایا تاثیر زیادی داره ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.
khooraj
30-06-2016, 08:49
دوستان من همون نكست وان ٩٠٠٠ رو گرفتم. ٢تا اتاق ٤ در ٤ كنار هم هستن و يه هال شب هم داريم. درِ هال شب رو ميبندم و كولر رو روشن ميكنم ٢تا اتاق و هال يخ ميشه. فعلا كه راضيم ازش تا ببينيم بعدا چى ميشه.
در مورد تفاوتش با پلاسم بگم، پلاس ++A هست ولى نكست وان A هست. و البته فروشنده ميگفت كيفيت ساخت پلاس هم بهتره. اون بوشى هم كه تو بازار هست تحقيق كردم مال سال ٢٠١٢ بود در حاليكه جديدترشم اومده كه تو بازار گارانتى دارا نيست. اين ال جى حداقل ٢٠١٥ هست. ولى الان كه ديدم ٢تا اتاق سرد ميشن دوست داشتم ١٢٠٠٠ ميگرفتم و بهترين گزينه هم همون اُجنرال بود. اينم بگم تو اون اتاق اجنرال پنجره اى ١٨٠٠٠ داريم ولى هيچوقت ٢تا اتاق رو سرد نميكرد. اتاقى كه خودش توش هست يخ ميشد ولى اون يكى هميشه گرم بود. ولى اين اسپليت نميدونم چه حكمتيه كه ٢ تا اتاق رو سرد ميكنه!
يه تشكرم بكنم از نصب رايگان گلديران. هزينه نصب پايه ٤٨٠٠٠ تومان، هزينه اياب و ذهاب!! ٥٠٠٠ تومان و... كه كلا ١١٠ تومن پول نصب رايگانش شد!

farshad.88
30-06-2016, 11:53
دوستان من همون نكست وان ٩٠٠٠ رو گرفتم. ٢تا اتاق ٤ در ٤ كنار هم هستن و يه هال شب هم داريم. درِ هال شب رو ميبندم و كولر رو روشن ميكنم ٢تا اتاق و هال يخ ميشه. فعلا كه راضيم ازش تا ببينيم بعدا چى ميشه.
در مورد تفاوتش با پلاسم بگم، پلاس ++A هست ولى نكست وان A هست. و البته فروشنده ميگفت كيفيت ساخت پلاس هم بهتره. اون بوشى هم كه تو بازار هست تحقيق كردم مال سال ٢٠١٢ بود در حاليكه جديدترشم اومده كه تو بازار گارانتى دارا نيست. اين ال جى حداقل ٢٠١٥ هست. ولى الان كه ديدم ٢تا اتاق سرد ميشن دوست داشتم ١٢٠٠٠ ميگرفتم و بهترين گزينه هم همون اُجنرال بود. اينم بگم تو اون اتاق اجنرال پنجره اى ١٨٠٠٠ داريم ولى هيچوقت ٢تا اتاق رو سرد نميكرد. اتاقى كه خودش توش هست يخ ميشد ولى اون يكى هميشه گرم بود. ولى اين اسپليت نميدونم چه حكمتيه كه ٢ تا اتاق رو سرد ميكنه!
يه تشكرم بكنم از نصب رايگان گلديران. هزينه نصب پايه ٤٨٠٠٠ تومان، هزينه اياب و ذهاب!! ٥٠٠٠ تومان و... كه كلا ١١٠ تومن پول نصب رايگانش شد!

قیمت رو هم اگ امکان داره ذکر کنیدو اینکه اگه در هال رو باز بگذارید هال هم خنک میشه ؟ اسم دقیق محصول رو لطف میکنید ؟ اسم خارجیش رو. چون میخوام از بازار میشی بندرعباس بخرم

khooraj
30-06-2016, 13:12
قیمت رو هم اگ امکان داره ذکر کنیدو اینکه اگه در هال رو باز بگذارید هال هم خنک میشه ؟ اسم دقیق محصول رو لطف میکنید ؟ اسم خارجیش رو. چون میخوام از بازار میشی بندرعباس بخرم
قیمتش 2390 بود که 100 تومنم تخفیف جشنواره داشت و شد 2290. البته اینطور که فهمیدم ال جی و چنتا مارک دیگه با رسیدن فصل گرما قیمتشون بالا هم رفته بود.
الان در 2تا اتاق بازه و در هال شب که یه فضای 2.5 در 2.5 بین 2تا اتاق و هال اصلی هست بسته. فضای هال و پذیرایی خیلی بزرگه و با توجه باینکه ارتفاع تا سقفم 4 متر هست طبیعتا با یه کولر 9000 که ته اتاق نصب شده خنک نمیشه.
مدل کولرهای ال جی اینجا هست:
این مدل که گرفتم 9000 از سری نکست وان که میشه NV096TQ.
من اگه الان بعد از تحقیقاتی که کردم بخوام توصیه کنم اول اجنرال اینورتر 12000 با قیمت 3600 رو پیشنهاد میکنم. بعد نکست پلاس ال جی 9000 (12000 بگیرید که چه بهتر) که قیمت 9000 تقریبا میشه 3 میلیون.
پاناسونیکم من واقعا دوست دارم ولی پانا نمایندگیهاش صاحب نداره. یعنی یکی میگه این مدل 9000 اینورتر اصلا شرکت وارد نکرده یکی دیگه میگه من دارم و 2300 قیمت میده یکی دیگه میگه 2500 و...
یه چیزم در مورد بوش بگم. اون بوشم درسته جدیدترین مدلش نبود ولی A بود. کلا بوش و توشیبایی هم که تو بازار هستن از نظر من مدلای خوبین. ولی من چون شهرستانم و اون فروشگاهی که ازش محصولات بوش میگیرم کلا کولر نداره و باید از یه فروشگاه دیگه میگرفتم که 100تا مارک داشت و یه بوشم انداخته بود بینشون از خرید بوش منصرف شدم.

atamin
30-06-2016, 21:32
سلام دوستان.

بهترین، مناسب ترین و بصرفه ترین اینورتر دار ۲۴ هزار الجی و سامسونگ کدوم مدل هستش؟
در ضمن نظرتون رو در خصوص مدلهای مکس سامسونگ هم می خواستم که فروشگاه ما قسطی
از اونا فقط داره، یه مدل بتر هم دارند که قدرتش پایینه... وگرنه قسطی بتر غیراینورتر برمی داشتم ولی چون ۲۵شو نداره، میخوام اینورتر مناسب بگیرم ما که نمی خواهیم هرسال کولر گازی بخریم بقول معروف مرگ یه بار شیون یه بار...

ممنون از پاسختان خواهم شد. :n12:

هل من ناصر ینصرنی!؟

p30g
30-06-2016, 22:15
یک مرتبه دیگه بالاجبار باید حرفمو تکرار کنم
هر چی میخرید و باهر گارانتی میخرید بخرید
فقط با گارانتی نیا نخرید خدمات پس از فروشش صفره .
یعنی قبل از فروش حق با مشتریه بعد از فروش بدو دنبالشون برا تعمیر

Mehrdad.R201
01-07-2016, 13:34
دوستان راهنمایی نکردن
بین سامسونگ و الجی کدومش بهتره ؟

p30g
02-07-2016, 12:49
دوستان راهنمایی نکردن
بین سامسونگ و الجی کدومش بهتره ؟

اگه میخای با گارانتی بخری فقط و فقط الجی
الجی یعنی احترام بحقوق مصرف کننده بقیه شرکتها هم جیش کن بهشون:n21:

p30g
02-07-2016, 12:59
از فواید گارانتی نیا:n21:

گارانتی شرکت نیا یعنی پول بده کولر باگاررانتی بخر ، سپس یکماه دوندگی کن تا باهزار التماس بیاند پول بگیرند برا تعمیر

گارانتی شرکت نیا : یعنی بی احترامی به حقوق مصرف کننده

گارانتی شرکت نیا یعنی مجموعه ای فاقد اخلاق تجاری و انسانی

گارانتی شرکت نیا یعنی از دست دادن وقت و زمان

گارانتی شرکت نیا یعنی تجربه نفرت انگیز یک خرید یک کولرگازی

گارانتی شرکت نیا یعنی اشتباه کردم باگارانتی خرید کردم

گارانتی شرکت نیا چیزی بعنوان گاراانتی یعنی کشک

گارانتی شرکت نیا :یعنی بری کولر بانه ای بدون گارانتی بخری بهتره

گارانتی شرکت نیا: یعنی تکنسین بیسواد

Mehrdad.R201
02-07-2016, 16:53
اخه ال جی ماکزیمم ظرفیتی که دارن 24000 هست در حالیکه سامسونگه 32000

فضای ما هم 70 80 متر هست. شک دارم ال جیه جواب بده

majid_306
03-07-2016, 01:46
اخه ال جی ماکزیمم ظرفیتی که دارن 24000 هست در حالیکه سامسونگه 32000

فضای ما هم 70 80 متر هست. شک دارم ال جیه جواب بده
علاوه بر فضای خونه، شماره طبقه، تعداد پنجره ها و جهت ساختمان هم اهمیت داره.
کولر تایتان بیگ اینورتر

کولر گازیLG سری BIG
مدل
قیمت (ریال)

کولر گازی30000 سردو گرم اینورتر +A

TV306STQ
57.100.000 - 56.380.000
کارت هدیه جشنواره تابستانه ال جی (پس از نصب) به ارزش 4000000 ریال

Mehrdad.R201
03-07-2016, 01:51
قیمت این فکر کنم خیلی بالا باشه.
در ضمن من عرض کردم امکان خرید قسطی برای من فراهم شده که 2 مدل موجوده .

ال جی 24000 اینورتور دار
سامسونگ 32000

بین این 2 مدل باید یکی رو انتخاب کنم در غیر اینصورت باید قید خرید اقساطی رو بزنم

خونه ما هم طبقه اخر هست و شدت گرم شدنش نسبتا بالاست

majid_306
03-07-2016, 01:59
قیمت این فکر کنم خیلی بالا باشه.
در ضمن من عرض کردم امکان خرید قسطی برای من فراهم شده که 2 مدل موجوده .

ال جی 24000 اینورتور دار
سامسونگ 32000

بین این 2 مدل باید یکی رو انتخاب کنم در غیر اینصورت باید قید خرید اقساطی رو بزنم

خونه ما هم طبقه اخر هست و شدت گرم شدنش نسبتا بالاست
خونه ما (کل متراژ 90) هم طبقه آخره و ساختمان سه نبش و تعداد پنجره ها زیاد و کاملا نورگیر.
اخیرا سامسونگ 24000 (سری بتر غیر اینورتر 25kpsd) خریدم. دما را خوب میاره پایین ولی وقتی دما زیر 22 تنظیم میشه کمپرسور آف نمیکنه (البته فقط 2 روز پیش که دمای هوا به 37 - 38 درجه رسیده بود روشن بود و به غیر از اون دیگه ازش استفاده نکردیم)
به نظر من اینورتر فقط پول اضافی هست. چقدر میخواد تو هزینه برق صرفه جویی بشه که جبران تفاوت قیمت مدل اینورتر با غیر اینورتر جبران بشه. ضمنا مدل های اینورتر دار کیت های بسیار حساسی دارند بالاخص در مقابل نوسانات برق. نصابان و تعمیرکارانی که من ازشون مشورت گرفتم مدل اینورتر دار را زیاد به صرفه نمی دانستند.
البته باید در مورد آمپر استارت مدل 32000 بدون اینورتر تحقیق کنید. ببینید چند آمپره وگرنه بعد از نصب به مشکل برمیخورید.

Mehrdad.R201
03-07-2016, 09:46
من امروز سعی میکنم برم از جعبه محصوله یک عکس بگیرم.
این مشکل امپر که میفرمایید دقیقا چیه ؟

alijigari
03-07-2016, 10:43
از فواید گارانتی نیا:n21:

گارانتی شرکت نیا یعنی پول بده کولر باگاررانتی بخر ، سپس یکماه دوندگی کن تا باهزار التماس بیاند پول بگیرند برا تعمیر

گارانتی شرکت نیا : یعنی بی احترامی به حقوق مصرف کننده

گارانتی شرکت نیا یعنی مجموعه ای فاقد اخلاق تجاری و انسانی

گارانتی شرکت نیا یعنی از دست دادن وقت و زمان

گارانتی شرکت نیا یعنی تجربه نفرت انگیز یک خرید یک کولرگازی

گارانتی شرکت نیا یعنی اشتباه کردم باگارانتی خرید کردم

گارانتی شرکت نیا چیزی بعنوان گاراانتی یعنی کشک

گارانتی شرکت نیا :یعنی بری کولر بانه ای بدون گارانتی بخری بهتره

گارانتی شرکت نیا: یعنی تکنسین بیسواد

شما چه مدل کولرگازی از شرکت نیا خریدین که این قدر دلتون خون هست ؟
من اجنرال ازش خریدم و تا حالا هم مشکلی پیش نیومده که بخواهم برای گارانتی باهاشون تماس داشته باشم

majid_306
03-07-2016, 14:55
من امروز سعی میکنم برم از جعبه محصوله یک عکس بگیرم.
این مشکل امپر که میفرمایید دقیقا چیه ؟
در کولرهای اینورتر دار جریان مصرفی (آمپر) دستگاه پایینه و چندان مشکل ساز نیست. مثلا برای این مدل الجی که براتون فرستادم، 10.6-11.8 آمپره
ولی در کولرهای غیر اینورتر چون کمپرسور مدام در حال روشن و خاموش شدن هست، موقع استارت آمپر بالایی میکشه. بالاخص در دستگاههای ظرفیت بالا این آمپر زیاده. شاید مجبور به تغییراتی در سیمکشی و فیوز مربوطه بشید.
برای فهمیدن آمپر فقط به لیبل درج شده روی دستگاه کنید، اطلاعات درج شده در سایتها حتی سایت رسمی سامسونگ اشتباهه.
احتمالا شما مدل مکس سامسونگ را دیدید. قیمتش در نمایندگی سامسونگ 4,180,000 تا 4,367,000 بر اساس سرد یا سرد و گرم و بودن دستگاهه. ولی شما میتونید با قیمت خیلی کمتر از این هم با همون گارانتی سام سرویس تهیه کنید. مثلا 36,300,000-37,200,000 از طریق خرید اینترنتی
اگر ساکن مازندران هستید می تونید به فروشگاه اتحادیه امکان مراجعه کنید. قیمت هاشون خیلی کمتر از بازاره و اگر عضو اتحادیه کارگری امکان باشید می تونید قسطی هم بخرید.
در هر صورت من 30 هزار رو برای شرایط شما مناسب تر از 24000 میدونم.

majid_306
03-07-2016, 14:59
شما چه مدل کولرگازی از شرکت نیا خریدین که این قدر دلتون خون هست ؟
من اجنرال ازش خریدم و تا حالا هم مشکلی پیش نیومده که بخواهم برای گارانتی باهاشون تماس داشته باشم
گارانتی کلا در ایران همینه. حالا این دوستمون با نیا به مشکل برخوردن ولی کم نیستن افرادی که با گلدیران، سام سرویس و ... مشکل داشته اند و توی وبلاگها و فرومها منعکس کرده اند.
کولرهای اجنرال و پاناسونیک همیشه یک سر و گردن از بقیه برندها بالاترند. حالا بحث گارانتی یک چیز دیگست. مثلا برای نصب رایگان که توی گارانتی های مختلف تبلیغ میشه (البته بجز گارانتی نیا) همیشه بالای 100 هزار اجرت نصب از مشتری گرفته میشه!

Mehrdad.R201
03-07-2016, 19:07
راستش تصمیم گرفتم که پاناسونیک بخرم. خیلی در مورد سامسونگ و ال جی تحقیق کردم و صحبتهای مختلف زیادی شنیدم.
اما در مورد پاناسونیک هیچکس بد نگفت