PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اخبار نمایشگاه های هنریMiss Artemis
29-10-2010, 18:33
جشنواره فیلم «تصویر استاندارد» در خانه هنرمندان برگزار می‌شود

نخستین جشنواره فیلم «تصویر استاندارد» دهم تا چهاردهم آذر ماه در در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نخستین جشنواره فیلم «تصویر استاندارد» در قالب بخش های کوتاه داستانی، مستند و پویانمایی در خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان ایران شهر برگزار می‌شود.
آثار انتخاب شده در سالن‌های بتهون، ناصری نمایش داده می‌شوند و نشست‌ای ویژه این جشنواره شامل نمایش و تحلیل آثار هنرمندان مطرح و پیشکسوت در سالن انتظامی برگزار خواهد شد.
همچنین فیلم‌های رسیده به دبیرخانه جشنواره استاندارد از سوی دو گروه انتخاب و داوری مورد بررسی قرار خواهند گرفت که نام دقیق این دو گروه در خبرهای بعدی اعلام می‌شود.
آثار برگزیده دیگر بخش‌های جشنواره تصویر استاندارد شامل عکس، پوستر و کاریکاتور به صورت هم زمان در گالری فصل‌ها و ممیز خانه هنرمندان در معرض نمایش عموم قرار خواهد گرفت.
نخستین جشنواره تصویر استاندارد در سطح ملی به همت سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، پردازش موضوعاتی چون استاندارد و جامعه (زندگی فردی و اجتماعی)، استاندارد و فرهنگ و آموزش، استاندارد و بهداشت و سلامت، استاندارد و اقتصاد و صنعت، استاندارد و انرژی، استاندارد و محیط زیست را مورد نظر دارد.
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن‌های 88889801 و 88889805 تماس بگیرند
همچنین سایت جشنواره در نشانی:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قابل دسترس است.

منبع:پایگاه خبری فیلم کوتاه

Miss Artemis
31-10-2010, 13:33
معرفی فیلم‌های تجربی بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران

فیلم‌های تجربی منتخب مسابقه بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌الملل فیلم کوتاه تهران عناوین 15 فیلم تجربی راه‌یافته به بخش مسابقه بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به این ترتیب است:
ناشنوایی میروسلاو اسلابوش پیتسکی از کشور اکراین، بیماری‌های جنگ ماریا ماگسکاس از فرانسه، رقص خیابان آبی تینگ وو از کشور تایوان، منطقه ب 19 ندا مورفاوا از کشور اسکاتلند، خانه‌ام ابریست کریم عظیمی از ایران، شش قطعه از بی نهایت مارکوس چان از چین، فریاد کنان روبرتوپ تولدو از اسپانیا، مخصوصا موسیقی سینا عطاییان از ایران، رویای ناقوس مهدی تنگستانی زاده از ایران، پنجاه، پنجاه کیوان محسنی از ایران، احساس کن آنچه آنها حس می کنند چین تنگساکولتاچورن از آمریکا، آفتاب هزار رنگ میهای گریکو از فرانسه، خام، پخته، سوخته شهرام مکری از ایران، مترسکی برای مزرعه غریب منوچهری از ایران، موقعی که دستم را مشت می‌کنم عمر رابرت همیلتون از کشور یونان.
بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از 28 آبان تا 3 آذر در تهران و همزمان در هشت منطقه فرهنگی کشور برگزار می‌شود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Miss Artemis
31-10-2010, 13:54
برگزیدگان ششمین جشنواره رویش معرفی شدند
برگزیدگان ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» ساعتی پیش طی مراسمی در سالن همایش‌های صدا و سیمای مشهد معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوران ششمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش پس از بررسی 47 فیلم راه یافته به بخش مسابقه جشنواره آرای خود را به این شرح اعلام کرد.

مسابقه فیلم پویا نمایی

۱- تقدیر و مبلغ بیست میلیون ریال به خاطر کارگردانی پویانمایی سلام دایی تعلق گرفت به جلال نعیمی
2ـ لوح تقدیر و مبلغ بیست میلیون ریال به خاطر کارگردانی پویانمایی موج های گمشده تعلق گرفت امیر مهران
3ـ لوح تقدیر و مبلغ بیست میلیون ریال به خاطر کارگردانی پویانمایی زندگی و دیگر هیچ تعلق گرفت به امیر واحدی
4ـ هیات داوران هیچ کدام از آثار را حائز شرایط دریافت بهترین فیلم پویانمایی جشنواره ششم تشخیص نداد.
مسابقه فیلم مستند
هیات داوران به جهت ایفای نقش اساسی تحقیق پژوهش در فیلم مستند جایزه تحقیق و پژوهش مناسب در این بخش را به طور مشترک اهدا کرد:
1. لوح تقدیر و مبلغ پانزده میلیون ریال به فیلم سقا تالار به کارگردانی مجید قربانی آهودشتی
2ـ لوح تقدیر و مبلغ پانزده میلیون ریال به فیلم پنجره شرقی به کارگردانی محسن رمضان زاده
3.لوح تقدیر و مبلغ پانزده میلیون ریال به خاطر تصویربرداری مناسب به تصویر بردار فیلم صحرای زنده سیدحسین صافی
4ـ لوح تقدیر و مبلغ بیست میلیون ریال به خاطر کارگردانی فیلم مستند مشترک مورد نظر تعلق گرفت به لقمان خالدی
5ـ لوح تقدیر و مبلغ بیست میلیون ریال به خاطر کارگردانی فیلم مستند من پشت این دریچه چشم به راه بهارم تعلق گرفت به جواد توانا
6ـ لوح تقدیر و مبلغ بیست میلیون ریال به خاطر کارگردانی فیلم مستند آسکو تعلق گرفت به
محمد علی هاشم زهی
7ـ هیات داوران جایزه بهترین فیلم مستند، شامل : تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ سی میلیون ریال را اهدا کرد به فیلم جنایت در سکوت به کارگردانی بهروز نورانی پور

مسابقه فیلم داستانی
1ـ لوح تقدیر و مبلغ پانزده میلیون ریال به خاطر بازی مناسب و تأثیرگذار تقدیم شد به بازیگر نقش زن فیلم شیر تلخ راضیه احمدی
2ـ لوح تقدیر و مبلغ پانزده میلیون ریال به خاطر تصویربرداری مناسب تقدیم شد به تصویربردار فیلم ما در راهیم عارف نامور
3ـ هیات داوران هیچ کدام از آثار این بخش را شایسته تقدیر کارگردانی تشخیص نداد و به اتفاق آرا از میان تمام فیلم‌ها و به جهت تمایز تکنیکی دو فیلم از سایر آثار به طور مشترک عنوان بهترین فیلم داستانی جشنواره ششم را به شرح زیر اعلام کردند:
الف : تندیس جشنواره ،لوح افتخار و مبلغ سی میلیون ریال اهدا شد به فیلم خانه ام ابری است کریم عظیمی
ب : تندیس جشنواره ،لوح افتخار و مبلغ سی میلیون ریال اهدا شد به فیلم شیر تلخ ناصر ضمیری

جوایز ویژه هیات داوران هیات داوران جایزه بدیع ترین فیلم منطبق با موضوع جشنواره شامل : لوح افتخار و مبلغ بیست میلیون ریال را اهدا کرد به فیلم داستانی همنوا با زینب به کارگردانی عبدالرسول آذر شب


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع پایگاه خبری فیلم کوتاه fa.shortfilmnews.com

Miss Artemis
01-11-2010, 00:26
نمایش "زندگی میان آتش" راهی کرواسی می‌شود


نمایش"زندگی میان آتش" درجشنواره تئاتر اروپاي شرقي كه در کرواسی برگزار مي‌شود، اجرا خواهد شد.
"شيوا مكي‌نيان" بازيگر نمایش با اعلام اين خبر در گفت‌وگو با سایت ایران‌تئاتر گفت: «نمایش "زندگی میان آتش" نوشته "اصغر خلیلی" قرار است نيمه دوم بهمن‌ماه با 2 اجرا در جشنواره تئاتر اروپاي شرقي کرواسی به صحنه برود.»
وي افزود: «اين نمايش پيش از اجرا در جشنواره كرواسي، با اختصاص بخشي از درآمدهاي حاصل از گيشه به كودكان بي‌سرپرست، از 9 تا 27 آبان در تالار سایه اجرا مي‌شود.»‌
مكي‌نيان كه در این نمایش در نقش يك معلم ظاهر شده، در اين خصوص گفت:« نقش "سعیده" معلمی را دارم كه می‌خواهد شب کریسمس جشنی را در مدرسه برای شاگردانش بگیرد. در اين كار همراه اتابک نادری، میثم جهانگیری و علی قوچانی در صحنه حاضر خواهم شد.»
وي در خصوص نمایش "زندگی میان آتش" گفت: «این نمایش به علت خاصيت جهان‌شمول و انسانی که دارد، نسبت به دیگر کارهای نمایشی‌ام بسیار متفاوت‌تر و جذاب‌تر است.»
گفتنی است شیوا مکی‌نیان و اصغر خلیلی نمایش "من نمی‌تونم ما می‌تونیم"را ماه گذشته در جشنواره تئاتر جوان آلمان اجرا کردند که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Miss Artemis
01-11-2010, 17:37
چاپ دوم کتاب «درباره نگاه به عکس‌ها»

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]کتاب «درباره نگاه به عکس‌ها»، گفت‌وگوی بیل جی و دیوید هورن است که با ترجمه‌ محسن بایرام‌نژاد، در زمستان سال گذشته توسط انتشارات حرفه هنرمند به چاپ رسیده بود، تجدید چاپ شد. این کتاب در 5 بخش با عناوین: چهار اصل مهم در عکاسی، معنا و دلیل بی­ثبات بودن آن، شایستگی و دلیل کمیاب بودن آن، هنر و دلیل متفاوت بودن آن، اخلاقیات و دلیل با اهمیت بودن آن، و دیدن عکس‌ها، به نقل مطالب می‌پردازد.
چاپ دوم کتاب «درباره نگاه به عکس‌ها»، در شمارگان 2000 نسخه، در قطع رقعی و 160 صفحه، با قیمت 4000 تومان، منتشر شده است.
علاوه‌ بر تغییر طرح روی جلد، برخی اشکالات تایپی کتاب نیز رفع شده است.برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Miss Artemis
01-11-2010, 17:49
سيدجواد هاشمي به سمت دبيري نخستين جشنواره تئاتر تهران منصوب شد.

به گزارش دريافتي سايت ايران تئاتر، سید جواد هاشمی بازيگر و كارگردان تئاتر، سينما و تلويزيون طي حكمي از سوي "ناصر يكه" رئيس ستاد جشنواره تئاتر تهران و مديرعامل كانون خلاق به عنوان دبير اين جشنواره معرفي شد.
در حكم وي آمده است:
اينك كه اين فرصت در عرصه هنري كشور پديد آمده، جاي آن است كه تمامي وقت مسئولان، پيش‌كسوتان و هنرمندان كشور، به خدمت و تلاش صادقانه در اين امر سپري شده و همگام با سال همت مضاعف و كار مضاعف، عزم و همت تمامي هنرمندان، به سوي رشد و تعالي هنر اين مرز و بوم معطوف گردد. بدين منظور مراتب تنفيذ جنابعالي را به سمت دبير نخستين جشنواره تئاتر تهران اعلام مي‌دارم.
در بخش ديگر اين حكم آمده است: اينجانب با سپاس از خداوند متعال و عرض تبريك بدين مناسبت يقين دارم انتخاب شما بدين سمت گامي بلند در رشد و تعالي عرصه هنر نمايش بوده و برپايي هر چه باشكوه‌تر نخستين جشنواره تئاتر تهران را در پي خواهد داشت.
از خداوند منان موفقيت شما را به عنوان دبير نخستين جشنواره تئاتر تهران آرزومندم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Miss Artemis
01-11-2010, 22:18
بخش‌های مستند، کوتاه و پویانمایی جشنواره فیلم فجر حذف شد

اولین جلسه شورای سیاستگذاری بیست ‌و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به ریاست معاون امور سینمایی و سمعی وبصری و با حضور اعضا برگزار و بخش‌هایی از جشنواره حذف شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این نشست مقرر شد به منظور تقویت جایگاه و منزلت جشنواره‌های بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و نیز مستند حقیقت، از این دوره بخش فیلم کوتاه و مستند جشنواره فیلم فجر حذف شود.
همچنین با طراحی و تدارک جشنواره مستقلی برای فیلم‌های پویانمایی که در سال آینده برگزار خواهد شد، این بخش نیز از جشنواره فیلم فجر حذف شد.
زمان آغاز جشنواره بیست و نهم فجر، 16 بهمن یعنی پس از پایان ماه صفر، در نظر گرفته شد.
همچنین همانند سال گذشته علاوه بر مسابقه اصلی سینمای ایران ، فیلم های اول کارگردانان در بخش مستقلی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. با توجه به تأسیس مؤسسه جشنواره‌های فیلم، مهدی مسعود شاهی امسال نیز دبیر بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر است.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

karin
01-11-2010, 22:49
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گالری اثر
۷ تا ۱۹ آبان‌ماه ۱۳۸۹
ساعات بازدید: ۱۱-۲۰ / جمعه‌ها ۱۷-۲۱
کریم‌خان زند، خیابان ایرانشهر، کوی برفروشان، شماره ۱۶

Miss Artemis
01-11-2010, 23:33
نمايشگاه منتخب آثار احمد نادعليان

حجاری، خاک نقاشی، پيکره‌ها و مهرها

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

افتتاحيه: دوشنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۸۹ ساعت ۱۶ تا ۲۰

نمايشگاه تا تاريخ ۱۷آبان ۱۳۸۹ از ساعت ۱۶ تا ۲۹ ادامه خواهد داشت.

نگارخانه روزهای جمعه تعطيل است.

عصر روزهای ۲۶ مهر تا ۹ آبان، با حضور هنرمند، کارگاه‌های عملی و بحث و گفتگو برگزار خواهد شد.

آدرس: خيابان آفريقا، کوچه نيلوفر، پلاک 7

تلفن: 22059131-22058630- تلفکس: 22050693

karin
02-11-2010, 18:01
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با آثاری از فرشید منفرد، پویا عباسیان، محمود مختاری، ندا عظیمی و دیگران
موسسه‌ی صبا، گالری خیال نو
۱۰ تا ۲۵ آبان‌ماه ۱۳۸۹
ساعات بازدید: ۱۰ تا ۱۹ / به‌جز روزهای تعطیل
میدان فلسطین، خیابان برادران مظفر، شماره‌ی ۱۲۵

Facon_Archi
03-11-2010, 19:12
خبرگزاري آريا- در آستانه يكم ذي الحجه سالروز ازدواج حضرت علي(ع) و حضرت فاطمه(س) و روز ملي ازدواج از پوستر اين روز رونمايي شد. ‏ به گزارش خبرگزاري آريا سيد مهدي حجازي دبير ستاد هفته ازدواج استان همدان در آئين رونمايي از اين پوستر اظهار داشت: ويژه برنامه هاي روز ملي ازدواج در راستاي اطلاع رساني و فرهنگ سازي و جلب توجه بيشتر مسئولان، فرهنگ سازي و ترويج ازدواج آسان، آگاهانه و به هنگام و پايدار برگزار مي گردد.
وي تاكيد داشت: توجه و اهتمام ملي به موضوع بنيادي ازدواج جوانان به عنوان يک نياز فردي، ضرورت اجتماعي، ديني و حکومتي در طول سال مي باشد. حجازي تصريح كرد: مسئولان بايد جهت الگوسازي ونهادينه کردن فرهنگ ازدواج اسلامي در جامعه تلاش نمايند.
رئيس سازمان جوانان استان همدان ابراز داشت: اصلاح ملاکها و معيارهاي مربوط به ازدواج در چهارچوب ارزشهاي ديني، ملي، قومي و طبقاتي در جهت افزايش پايــداري ازدواج زوجهــاي جوان امري مهم مي باشد.
وي ابراز داشت: تقويت حس مسئوليت پذيري خانواده ها در امور مربوط به ازدواج جوانان، تقويت نقش و کارکرد حمايتي نهادهاي سنتي از جوانان، فرهنگ سازي در زمينه معرفي الگوهاي مناسب در امر ازدواج و اصلاح مصرف در مراسم ازدواج و ترويج آن در سطح جامعه از اهداف برگزاري جشنواره در جامعه مي باشد.
وي در پايان گفت: پوستر روز ملي ازدواج در همدان توسط حامد ميرزا محمدي طراحي شده كه از هنرمندان جوان همداني است.
حامد ميرزا محمدي طراح اين پوستر نيز گفت: سنتي و با شكوه بودن، دو ويژگي بارز ازدواج هاي ايراني است كه در اين اثر استفاده شده است.
لازم به ذكر است ويژه برنامه هاي روز ملي ازدواج از تاريخ 17 آبان ماه به مدت يك هفته در همدان برگزار خواهد شد.
شيما قبادي خبرنگار آريا در استان همدان


نقاشي‌هاي ژيلا مناني و بهروز والياني در نگارخانه هنر ايران
نمايشگاه نقاشي هاي ژيلا مناني و بهروز والياني از هنرمندان استان اصفهان در نگارخانه هنر ايران به نمايش درمي‌آيد.

به گزارش موج به نقل از روابط عمومي موزه هنرهاي معاصرتهران؛‌ موسسه توسعه هنرهاي تجسمي معاصر در خصوص حمايت از هنرمندان هنرهاي تجسمي، نمايشگاه آثار دو هنرمند از استان اصفهان، ‌ژيلا مناني و بهروز والياني را از روز 12 آبان ماه به نمايش مي گذارد.
علاقه‌مندان در خصوص بازديد از اين نمايشگاه مي توانند تا پايان روز 24 آبان ماه همه روزه به جز ايام تعطيل از ساعت 9:30 صبح تا 19:30 به نگارخانه هنر ايران واقع در خيابان انقلاب- خيابان خارك – ضلع غربي تالار وحدت – شماره 19 مراجعه و يا با شماره تلفن 66754403 و 66754400 تماس حاصل نمايند

---------- Post added at 06:12 PM ---------- Previous post was at 06:08 PM ----------

نمايشگاه نقاشي‌هاي ژيلا مناني و بهروز والياني از هنرمندان استان اصفهان در نگارخانه هنر ايران به نمايش درمي‌آيد.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، موسسه توسعه هنرهاي تجسمي معاصر در خصوص حمايت از هنرمندان هنرهاي تجسمي، نمايشگاه آثار دو هنرمند اصفهاني يعني ‌ژيلا مناني و بهروز والياني را از روز 12 آبان ماه به نمايش مي‌گذارد.

علاقه‌مندان براي بازديد از اين نمايشگاه مي‌توانند تا پايان روز 24 آبان ماه همه روزه به جز ايام تعطيل از ساعت 9 و 30 دقيقه صبح تا 19 و 30 دقيقه به نگارخانه هنر ايران واقع در خيابان انقلاب،خيابان خارك، ضلع غربي تالار وحدت، شماره 19 مراجعه كنند

هشت تصویرگر ایرانی در مسابقه‌ سالانه‌ سی‌جی کره پذیرفته شدند

ایران با هشت تصویرگر بیشترین شرکت کننده را در مسابقه‌ سالانه‌ تصویرگری سی‌جی کره دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر اسامی 50 تصویرگر برتر راه‌یافته به‌سومین کاتالوگ مسابقه‌ سالانه‌ تصویرگری سی‌جی کره اعلام شد.
در میان برگزیدگان، ایران با هشت تصویرگر شامل بهزاد بزرگی، آیلین بهمنی‌پور، غزاله بیگدلو، حسن عامه‌کن، پگاه کاظمی، آزاده مدنی، زینب ملک‌زاده و سرور یزدی رتبه نخست را از آن خود کرد.
پس از آن، کره به عنوان کشور میزبان با هفت تصویرگر، اسپانیا و روسیه هرکدام با پنج تصویرگر، ایتالیا و فرانسه هرکدام با چهار تصویرگر، کلمبیا با سه تصویرگر و ژاپن و مکزیک هرکدام با دو تصویرگر رتبه‌های بعدی را به‌دست آوردند.
کشورهای آلمان، بلغارستان، بلژیک، آمریکا، پرتغال، لهستان، هلند، اتریش، اسراییل و مجارستان سایر کشورهایی هستند که هرکدام با یک تصویرگر در کاتالوگ حضور دارند.
در این مسابقه 1100 تصویرگر از 30 کشور جهان شرکت کرده بودند و تنها 50 تصویرگر از 19 کشور به‌کاتالوگ راه یافتند

Facon_Archi
03-11-2010, 19:26
نمایشگاه سالانه منتخب آثار اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران با عنوان «سرو نقره‌ای» همراه با برنامه‌های جنبی چون معرفی گرافیك آلمان و نمایشگاه گزیده‌اى از آثار انجمن طراحان گرافیك كانادا روز 16 آبان در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تهمتن امینیان ـ دبیر نمایشگاه سرو نقره‌ای ـ درباره این نمایشگاه گفت: نمایشگاه سالانه‌ی منتخب آثار اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران برای نخستین بار با عنوان «سرو نقره‌ای» در بخش‌هایی همچون طراحی نشانه و نشانه نوشته، پوستر، جلد نشریات (کتاب و مطبوعات)، صفحه آرایی نشریات (کتاب و مطبوعات)، گرافیک تبلیغات، بسته بندی، بروشور و کاتالوگ، طراحی الکترونیک و سایر آثار طراحی گرافیک از 16 تا 23 آبان ماه سال جاری در 9 بخش در خانه‌ هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

او ادامه داد: این نمایشگاه در راستای تحقق گسترش کیفی فعالیت‌های گوناگون اعضای انجمن طراحان گرافیک، کسب اعتبار بیشتر برای آن‌ها، جلب توجه عموم مردم به اهمیت طراحی گرافیک و کاربرد آن در زمینه‌های تولیدی، ارتباطی و اجتماعی برگزار می‌شود. همچنین نمایاندن نقش و اهمیت طراحی گرافیک، پویایی و کاربرد آن در سطح جامعه به همکاران، سفارش‌دهندگان، مدیران صنایع، سازمان‌های دولتی و غیر دولتی از دیگر اهداف این نمایشگاه است.

به گفته امینیان،نمایشگاه «سرو نقره‌ای» روز یكشنبه - 16 آبان‌ماه - پس از برگزاری مجمع عمومی انجمن،ساعت 18 در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود و مراسم پایانی آن به همراه اهدای جوایز روز 23 آبان ماه ساعت 17 و 30 دقیقه برگزار خواهد شد.

نایب رئیس هیات مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران درباره برنامه‌های جنبی این نمایشگاه توضیح داد: نشست طراحی گرافیک جوان آلمان با نمایش آثار و سخنرانى «جنز مولر» - طراح گرافیك آلمانى - تحت عنوان روز دوشنبه 17 آبان‌ماه ساعت 17 و 30 دقیقه در سالن اجتماعات خانه هنرمندان ایران، نشست «دیزاین یا طراحی مسئله این است ...» با نگاهی اجمالی به «تفكر دیزاین» و افق‌های جدید پیش روی حرفه‌ی دیزاین با سخنرانی نژده هوانسیان روز سه‌شنبه - 18 آبان‌ماه ساعت 17 و 30 دقیقه در سالن اجتماعات خانه هنرمندان ایران برگزار خواهند شد.

امینیان اضاقه كرد: فیلم «طراحان گرافیك برجسته‌ جهان» كه به معرفی طراحانى همچون میلتون گلیزر، استفان زاگ مایستر، پائولا شر، جیمز ویكتور، دیویدكارسون و همچنین استودیوى طراحى گرافیك پنتاگرام و نحوه‌ى كار آنها می‌پردازد از دیگر برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است كه روز سه‌شنبه - 18 آبان ‌ماه ساعت 19 در سالن اجتماعات خانه‌ى هنرمندان ایران نمایش می‌شود.

این طراح گرافیست برگزاری سخنرانی مسعود سپهر با عنوان «چی، کجا، چطور» با گفتارى درباره‌ نشانه‌هاى شهرى در روز پنج‌شنبه - 20 آبان‌ماه - ساعت 17 و 30 دقیقه و نمایش فیلم‌هاى «ویدیوگرافیك» كه شامل منتخبى از بهترین نمونه‌هاى ویدیوگرافیك معاصر جهان در زمینه‌هاى عنوان‌بندى فیلم، فیلم كوتاه، آگهى تبلیغاتى و ... می‌شود، در روز پنج‌شنبه - 20 آبان‌ -ساعت 19 در سالن اجتماعات خانه هنرمندان ایران را از دیگر برنامه‌های این هفته دانست.

او همچنین از برگزاری نمایشگاه «گرافکس 2010» در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) خبر داد و گفت : این مجموعه بازتاب بهترین طراحان كانادا و نمایشگاه گزیده‌اى از آثار انجمن طراحان گرافیك كانادا است كه روز جمعه - 21 آبان‌ماه - ساعت 17 و 30 دقیقه در موزه هنرهای دینی امام على(ع) افتتاح می‌شود.

به گفته امینیان ،کنفرانس خبری مربوط به این رویداد روز یکشنبه - 16 آبان ماه - ساعت 14 و 30 در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

طراح پوستر - پدرام حربی

Miss Artemis
04-11-2010, 17:59
نمايش قاتل بي‌رحم هسه كارلسون با ترجمه و كارگرداني مسعودرايگان از 13 آبان‌ماه ساعت 20 در سالن استاد سمندريان تماشاخانه ايرانشهر به صحنه مي‌رود.

به گزارش سايت ايران تئاتر، روز گذشته -9 آبان- عوامل و گروه نمايش، به منظور طراحي دكور و ادامه تمرينات در تماشاخانه ايرانشهر مستقر شدند.
"قاتل بي‌رحم هسه كارلسون" از جمله آثار هنينگ مانكل يكي از بزرگترين و برجسته‌ترين ‏نمايشنامه‌نويسان و رمان‌نويسان اروپاست كه به خاطر رمان‌ها و نمايشنامه‌هاي جنايي كه از اين نويسنده ‏منتشر شده به وي لقب مرد جنايي و مرد تئاتر داده‌اند. آثار مانكل به 40 زبان دنيا ترجمه شده كه 30 ميليون ‏نسخه از آثار اين نويسنده در دنيا توزيع و منتشر شده است. ‏
رويا تيموريان، هومن سيدي، محمد سلوكي، شبنم مقدمی و جواد عزتي در اين نمايش به ايفاي نقش مي‌پردازند.
همچنين احمد كچه‌چيان طراح صحنه، رويا تيموريان مشاور كارگردان،فرشاد فزونی آهنگساز و سعيد ملكان طراح چهره‌پردازي، داريوش فائزي دستيار اول كارگردان و برنامه‌ريز و عليرضا سعیدی به عنوان مشاور رسانه‌اي ديگر عواملي هستند كه در اين اثر با رايگان همكاري دارند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Facon_Archi
04-11-2010, 23:20
اهدا جوایز نفرات برتر مسابقه طراحی پوستر با عنوان امانتداری و وجدان کاری با همکاری آموزشگاه ایده در تاریخ 6/9/89 ساعت 15الی17در فرهنگسرای امید برگذار میگردد.نگارخانه آبی با (ساختاری جدید) افتتاح می شود؛ بزرگداشت استاد احمد وکیلی و نمایشگاهی از آثار طراحی و نقاشی ایشان 19 آبان ماه سال جاری، ساعت 15 الی 17 در این نگارخانه برگزار می شود. این نمایشگاه تا 30 آبان ماه سال جاری برپاست و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 9 الی 17 به جز ایام تعطیل از این آثار بازدید نمایند.

همچنین آثاری از احمد وکیلی در نگارخانه آبی به نمایش در می آید بیشتر انتزاعی (آبستره) است.

از دیگر برنامه های آتی نگارخانه آبی ، مراسم اختتامیه و اهدا جوایز نفرات برتر مسابقه طراحی پوستر با عنوان امانتداری و وجدان کاری است کهکه با همکاری آموزشگاه ایده در تاریخ 6 آذر ماه سال جاری ساعت 15 تا 17 در فرهنگسرای امید برگزار می شود. این نمایشگاه تا 16 آذر ماه سال جاری در نگارخانه آبی برپا است و علاقمندان می توانند از آن بازدید نمایند.

فرهنگسرای امید، بالاتر از میدان شهدا،خ 17شهریور شمالی، خیابان خشکبارچی، بوستان خیام واقع شده است.

Facon_Archi
04-11-2010, 23:33
آزمون عملي تعدادي از متقاضان عضويت و بيمه كانون نوازندگان سنتي خانه موسيقي ، روز گذشته در ساختمان شماره 2 برگزار شد.به گزارش سايت خانه موسيقي، اين آزمون با حضور زيدالله طلوعي، ميرجعفر حيدري و رضا موسوي زاده از اعضاي هيئت مديره كانون نوازندگان سنتي برگزار شد.در اين جلسه از تعداد 34 نفر از متقاضيان بيمه و عضويت و تعيين سطح، آزمون به عمل آمد كه 4 نفر به عنوان وابسته 1 و 30 نفر به عنوان وابسته 2 تعيين گرديدند.شهرام ناظری در کنگره بین المللی شمس تبریزی برنامه اجرا می کند


ارومیه - خبرگزاری مهر: مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی از اجرای کنسرت موسیقی شهرام ناظری در کنگره بین المللی شمس تبریزی خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، رضا محبوبی ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی آذربایجان غربی افزود: اجرای سخنرانی‌های کنگره علمی، برگزاری کنسرت موسیقی شهرام ناظری، اجرای مراسم ستنی مثنوی‌خوانی در محل هتل ثمین خوی، اهدای نشان بارگاه مولانا توسط بیست و سومین نواده مولانا به استاد شهرام ناظری از جمله برنامه‌های این کنگره بین المللی است.


وی با بیان اینکه در کنگره شمس 60 میهمان خارجی از کشورهای مختلف حضور می یابند، بیان داشت: در این راستا آماده سازی محیط شهر و خیابان‌ها از بدو ورود به فرودگاه تا هتل برای این مهمانان ضروری است.


حضور سفرای عضو اکو در کنگره بین المللی شمس تبریزی


مدیر کل امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی از حضور سفرای فرهنگی سازمان اکو نیز در این کنگره خبر داد و اظهار داشت: هر یک از دستگاه‌های اجرایی استان باید ابتکارات خود را در این زمینه به کار گیرند.


محبوبی افتتاح نمایشگاههای خط و نقاشی در خوی، رونمایی از تندیس مشاهیر استان در پارک ائللرباغی ارومیه، اجرای شب شعر در دانشگاه ارومیه، کنگره علمی، تاثیر آیات و روایات در شکل‌گیری افکار و شخصیت شمس را از برنامه‌های هفته آینده که به عنوان آخرین هفته از ماه فرهنگی نامگذاری شده است، عنوان کرد.


وی با تاکید بر تبلیغ محیط درون سازمانی، خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش آذربایجان غربی فضای تبلیغی را باید تا پایین‌ترین سطح اجرا کند که به صدا در آمدن زنگ شمس، ارائه موضوع انشا و برگزاری اردوهای مزار شمس می‌تواند در این زمینه موثر باشد.


این مقام مسئول گفت: لازم است تا تمام مهمانسراها و خودروهای تشریفاتی ادارات استانی نیز آماده استقبال از مسافران خارج از استان و خارج از کشور باشند تا در صورت ایجاد مشکل احتمالی بتوان آنها را در این مهمانسرا‌ها سکونت داد.

Facon_Archi
04-11-2010, 23:45
داریوش طلایی نوازنده تار و سه تار از عدم برگزاری دومین دوره کارگاه "خلاقیت در موسیقی ایرانی" خبر داد.
داریوش طلایی مدیر و مدرس موسیقی نخستین کارگاه تخصصی "خلاقیت در موسیقی ایرانی" با اعلام این خبر درخصوص چرایی عدم برگزاری دومین دوره این کارگاه ها در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به دلیل تغییر و تحولاتی که در فرهنگستان هنر اتفاق افتاده است پیگیری تشکیل دومین دوره کارگاه تخصص "خلاقیت موسیقی ایرانی" صورت نگرفت و من با وجود برنامه ریزی برای برگزاری دور دوم این کارگاه و همچنین تعیین سرفصل های آموزشی از برگزاری مجدد این کارگاه منصرف شدم.


این نوازنده تار در ادامه صحبتهای خود به سرفصلهایی که قرار بود در کارگاههای تخصصی خلاقیت در موسیقی ایران مطرح شود اشاره کرد و گفت: نخستین دوره از برگزاری کارگاه تخصصی خلاقیت موسیقی ایرانی به طرح مباحث عام تر در حوزه موسیقی اختصاص داشت و رفته رفته مباحثی براساس کتابهایی چون تئوری موسیقی ایرانی و نگرشی به شیوه های نوین موسیقی ایرانی که از تالیف های خودم بود مطرح شد و قصد داشتم سرفصل دور دوم این کارگاه را در همین راستا بیان کنم ؛ به همین دلیل تنها آموزش صرف موسیقی مدنظرم نبود و دوست داشتم تمام علاقمندان موسیقی اصیل ایرانی به سمت و سوی درستی در جهت خلاقیت در موسیقی ایرانی هدایت شوند درهمین راستا تعریف بداهه نوازی، تکنوازی و آهنگسازی در موسیقی ایران از سرفصلهای مهم دور دوم کارگاه تخصصی خلاقیت در موسیقی ایرانی بود که متاسفانه طرح این مباحث عملی نشد.


طلایی در ادامه به برنامه های خود اشاره کرد و گفت : درحال حاضر مشغول تدریس در دانشگاه هستم و تحقیق هایی بر روی جنبه های مختلف موسیقی دستگاهی انجام می دهم البته درحال حاضر در زمینه آواز تحقیق و نگارش می کنم ضمن اینکه ردیف آوازی استاد سروستانی که در قالب 13 سی دی منتشر شده و قرار بود توزیع شود به دلایل نا معلوم هنوز دست ناشر مانده است این درحالی است که این مجموعه سال گذشته در خانه موسیقی رونمایی شد اما نمی دانم چرا ناشر از توزیع این آلبوم امتناع می کند وقتی دلیل را جویا می شوم مدیر انتشارات مشکات می گوید که منتظر فرصت مناسب است و نمی دانم این فرصت چه زمانی از راه می رسد.


وی در پایان افزود : این آلبوم حاصل چندین سال فعالیت من بر ردیف های آوازی استاد سروستانی است و میراثی متعلق به مردم است و هرچه زودتر باید توزیع شود و من بیش از این نمی توانم پاسخگوی درخواست علاقمندان باشم.سيمين غانم 17 آبان دوباره در تالار وحدت مي‌خواند
کنسرت موسيقي «سيمين غانم» ويژه بانوان براي يك روز و در تاريخ 17 آبان ماه تمديد شد.


به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سيمين غانم خواننده قطعه به يادماندني «گل‌گلدون من» در روزهاي 5، 6 و 7 آبان در تالار وحدت در ساعت 15 كنسرت اجرا كرده بود، اما بليت اين اجرا پنج روز قبل از برگزاري تمام شد و مسئولان بنياد خيريه فيروزنيا تصميم گرفتند كه با اخذ مجوز، يك روز ديگر اين كنسرت را تمديد كنند.


كنسرت روز 17 آبان ماه جاري نيز مانند سه كنسرت گذشته‌ي آبان ماه، در ساعت 15 آغاز مي‌شود و بهاي بليت آن 15، 20 و 25 هزار تومان است.

Facon_Archi
06-11-2010, 12:00
تابلو نقاشی اثر ادگار دگا پس از 40 سال در حراجی سوتبی در نیویورک پیدا شد. سخنگوی وزارت فرهنگ فرانسه با اعلام این خبر در روز چهارشنبه گفت این نقاشی از موزه‌ای در فرانسه به سرقت رفته بود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وب‌سایت «تریبون هنر» اولین خبرگزاری بود که ضمن تایید این خبر گفت حراجی سوتبی پس از اطلاع رسانی وزارت فرهنگ فرانسه به سرعت این تابلو را که متعلق به موزه لوور است از میان آثار حراجی هنر امپرسیونیستی خود خارج کرد.

این تابلو «رخت‌شوی‌ها و دندان درد» نام دارد و بین سال‌های 1871 تا 1873 کشیده شده است. تابلوی دگا از سال 1960 در موزه «هارو» در نورماندی نگهداری می‌شد و سال 1973 به سرقت رفت.

در این تابلو دو زن رخت‌شو را می‌بینیم که یکی از دندان درد رنج می‌برد و دیگری در حال بررسی ورم دندان است.

در کاتالوگ حراجی سوتبی قیمت این تابلو بین 350 تا 450 هزار دلار تخمین زده شده بود. یکی از کارکنان موزه «هارو» هنگام ورق زدن کاتالوگ این حراجی متوجه تابلو مشهور دگا می‌شود.

سخنگوی وزارت فرهنگ فرانسه گفت: «ما با سوتبی تماس گرفتیم و آنها موافقت کردند تابلو را در حراجی شرکت ندهند. ما به زودی به شکلی کاملا دوستانه با صاحب اثر وارد صحبت می‌شویم تا اثر را به فرانسه بازگردانیم. حراجی سوتبی اعلام کرده صاحب اثر فردی آگاه و قابل اعتماد است.»

با اینکه نام این تابلو در فهرست اطلاعات موزه در فرانسه است، اما نام آن در فهرست آثار سرقتی پلیس بین‌الملل نبوده است. این درحالی است که پلیس آمریکا و فرانسه از طریق پلیس بین‌الملل در جستجوی سارق اثر هستند.

سال گذشته اثر دیگری از دگا از موزه‌ای در مارسی به سرقت رفت و فعلا ردی از آن نیست.

---------- Post added at 11:00