PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرمای بیش از حد لپ تاپ hp 3141 tx

AMIR-AIRGUNNER
02-06-2012, 19:22
سلام دوستان

این لپ تاپ تقرییا 1.5 سال پیش خریده شده . قبلنا باهاش cod 7 , bf 3 , metro2033 و بسیاری از گیم های دیگه رو اجرا کردم و دمای سی پی یو هیچ وقت از 79-81 بالاتر نرفته بود .
اما بعد از چند ماه کارای معمولی صدای فن زیادتر شده و بعد از مدت ها خواستم یه گیم قدیمی اجرا کنم (cod 6 ) صدای فن شبیه پنکه شده بود و دماش تا 96 رسیده بود :41:
در وب گردی هم 65 -70 هست که یادمه قبلنا از 55 بالاتر نمیرفت !!
دمای قطعات دیگه اش (کارت گرافیک و غیره ) هم همینطوری زیادتر شدن !
مشکلش چی میتونه باشه ؟! ایا رفتن گرد و غبار میتونه دلیل این قضیه باشه ؟!
در ضمن باید بگم که لپ تاپ تا حالا مشکلی نداشته و هیچ وقت هم باز نشده .اما الان میترسم یه فیلم کانورت کنم سی پی یوش زغال بشه :19:

emadpumad
02-06-2012, 23:50
سلام دوستان

این لپ تاپ تقرییا 1.5 سال پیش خریده شده . قبلنا باهاش cod 7 , bf 3 , metro2033 و بسیاری از گیم های دیگه رو اجرا کردم و دمای سی پی یو هیچ وقت از 79-81 بالاتر نرفته بود .
اما بعد از چند ماه کارای معمولی صدای فن زیادتر شده و بعد از مدت ها خواستم یه گیم قدیمی اجرا کنم (cod 6 ) صدای فن شبیه پنکه شده بود و دماش تا 96 رسیده بود :41:
در وب گردی هم 65 -70 هست که یادمه قبلنا از 55 بالاتر نمیرفت !!
دمای قطعات دیگه اش (کارت گرافیک و غیره ) هم همینطوری زیادتر شدن !
مشکلش چی میتونه باشه ؟! ایا رفتن گرد و غبار میتونه دلیل این قضیه باشه ؟!
در ضمن باید بگم که لپ تاپ تا حالا مشکلی نداشته و هیچ وقت هم باز نشده .اما الان میترسم یه فیلم کانورت کنم سی پی یوش زغال بشه :19:
عمده ترین مشکل دستگاه شما آلوده بودن و کثیف بودن فن و دریچه خروجی هواست بعد از یک و نیم سال فن سیپی یو احتیاج به سرویس و اندکی روغن کاری داره البته باید سعی کنید روغن گلین مخصوص یا حد المکان رقیق استفاده کنید
مشکل بعدی برمیگرده به برنامه های در حال اجرا
برنامه هایی که در بک گراند سیستم شما در استارتاپ مشغول کار کردن و استفاده از منابع سیستم هستند .
مثل آنتی ویروسها
و در آخر عرض کنم خدمت شما برنامه های فلش باعث استفاده بیش از حد تز سیپی یو میشن و به همین علت دما بسیار بالا میره
برنامه بابیلون هم همین مشکل رو داره

Farshid72
03-06-2012, 09:33
دوسته عزیز توصیه من به شما اینه که شما :
بایوس خودتونو آپدیت کنید
از اطلاعاتتون بک آپ بگیرید و هارد رو با برنامه hdd regenerator چک و بد سکتور های اونو رفعش کنید و سپس ویندوز رو هم ریکاوری کنید
آنتی ویروس رو آپدیت کنید و سیستم رو باهاش چک کنید
سعی کنید استارت آپ خودتونو مطابق گفته های دوستمون سبک تر کنید برای این کار شما میتونید توی run تایپ کنید:
msconfig
و برنامه های غیرضروری رو تیکشونو بردارید