PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مرجع کامل و فارسی ساپورت Xbox 360

gap
31-05-2012, 23:31
سلام دوستان!
با اجازه از مدیران و ناظران و همکاران گرامی! بنده با مایکروسافت اکس باکس لایو سرویس صحبت کردم و قرار شد در صورت اینکه من در یک انجمن فارسی مرجعی کامل درباره اکس باکس ۳۶۰ تهیه کنم ( تمامی موارد ساپورت اکس باکس به صورت فارسی)‌تا تمامی مشکلات اکس باکس داران فارسی زبان حل بشه، یکی از اعضای تیم ساپورت آنلاین اکس باکس لایو بشم! (در حال حاضر هم یکی از Xbox Ambassadors هستم و تنها Ambassador فارسی زبان ایرانی هستم). حقیقتش من هم انجمن های دیگه ای نمیرم و فقط همین پی ۳۰ میام پس تصمیم گرفتم هم برای اینکه یک حالی به پی ۳۰ داده بشه و هم یکمی از این Dead Space بودنش در بیاد این تاپیک رو بزنم! در ضمن به هدفم که کمک به افراد در این زمینه ها هم هست، میرسم! در حقیقت هدف تمامی ساپورت اکس باکس.
باید ذکر کنم که:

این تاپیک خیلی کار داره! خیلی! شاید ماه ها وقت نیاز داشته باشه! ولی خب از همین امشب استارت رو میزنم. لینک هایی که آورده شده فعلا ارجاع به منبع انگلیسی داره. (ارجاع به Support.xbox.com)
خب چون باید از ابتدا و طبق برنامه ساپورت پیش برم، از موارد خیلی ساده شروع میشه!‌خیلی ساده! پس دوستان حوصله داشته باشن تا به مواردی که خیلی از افراد مشکل دارن و سوال می پرسند هم یرسیم.
لطفا پست های خیلی غیر مربوط ندید و سوالات خودتون رو در تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مربوطه بپرسید، این تاپیک صرفا یک مرجع هست!
در ضمن کلیه حقوق این مجموعه برای Amirjames.net (Also Known As : theKIWII.COM( و انجمن های Forum.p30world.com محفوظ میباشد. استفاده از این مجموعه به جهت بالا بردن سطح آگاهی دوستان دیگر در انجمن های دیگر با ذکر منبع، بلامانع میباشد.
موفق باشید!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فهرست: (آپدیت میشه)

۱-شروع به کار با کنسول Xbox 360 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
۲- How to Clear XBOX 360 System Cache ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

gap
31-05-2012, 23:39
۱ : کنسول Xbox 360 خود را آماده به کار کنید:

عناوین:
۱- آنباکس کردن کنسول و قرار دادن آن در مکان مناسب.
۲- متصل کردن به منبع تغذیه.
۳- متصل کردن به تلویزیون / مانیتور.
۴- وصل کردن کنترلر.
۵- ست کردن تنظیمات کنسول.

قدم ۱: آنباکس کردن کنسول و قرار دادن آن در مکان مناسب:

کنسول Xbox 360 خریداری شده، معمولا شامل اجزای زیر میباشد:
۱- کنسول
۲-کابل A/V ( با توجه به نوع کنسول)
۳- منبع تغذیه (پاور)
۴- سیم منبع تغذیه
۵- کنترلر بی سیم
۶- باتری های 2AA
۷- راهنما ی استفاده
۸- هدست سیمی ( با توجه به نوع کنسول )

قدم ۲: برداشتن نوار امنیتی:

قدم ۳: قرار دادن کنسول در مکان مناسب:

مطمئن باشید که محل قرار گرفتن کنسول دارای خواص زیر باشد:
۱- پایدار و محکم باشد.
۲- قابلیت در جریان بودن هوا فراهم باشد، محل در معرض گرما زیاد نباشد و خنک باشد.
۳- چیزی را زیر و روی کنسول قرار ندهید.
۴- سعی کنید اطراف کنسول تا فاصله ۲۰ سانتی متری خالی باشد.
کنسول میتواند ایستاده به حالت افقی و یا عمودی باشد.

وصل کردن کنسول به منبع برق:

۱- ابتدا پاور را به کنسول وصل کنید.
۲- سیم پارو را به آن وصل کنید.
۳- پاور را به برق وصل کنید.

اتصال کنسول به تلویزیون / مانیتور:

اغلب کنسول های جدید همراه با یک کابل HDMI به معنای High-Definition Multimedia Interface عرضه میشوند. از این کابل برای متصل کردن کنسول خود به تلویزیون / مانیتوری که HDMI ساپورت میکند، استفاده کنید.

اگر تلویزیون / مانیتور شما قابلیت پشتیبانی از HDMI را ندارد، از این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید.

۱- کابل HDMI را به پورت مربوطه در کنسول وصل کنید.
۲- سر دیگر کابل را به ورودی تلویزیون / مانیتور خود وصل کنید.
۳-کنسول خود را روشن کنید.
۴- تلویزیون / مانیتور خود را روشن کنید.

وقتی کنسول خود را روشن کردید، تصویر بالا را (دشبورد) مشاهده خواهید کرد.

اگر تصویر دشبورد را مشاهده نکردید:

[*=right]طبق این لینک ورودی تلویزیون خود را تنظیم کنید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[*=right]برای بالا بردن کیفیت به این لینک مراجعه کنید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

وصل کردن کنترلر:

اگر کنترلر شما سیمی میباشد ، به این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید.

وصل کردن یک کنترلر بی سیم:

۱- کنسول را روشن کنید.
۲-باتری ها را در کنترلر قرار دهید.
۳-دکمه راهنما و سبز رنگ وسط کنترلر را فشار دهید و نگه دارید تا کنترلر روشن شود، اگر روشن نشد :
الف. باتری های خود را چک کنید.
ب. اگر از باتری شارژی استفاده میکنید، مطمئن باشید باتری شما شارژ دارد.

۴- دکمه کاکنت را بر روی کنسول فشار داده و ول کنید.

۵- در ۲۰ ثانیه فرصت که دارید ، دکمه کانکت روی کنترلر را فشار داده و ول کنید.

نکته :

[*=right]پس از اینکه چراغ سبز دور دکمه پاور کنسول، دیگر چشمک نزد ،‌کنترلر شما به کنسول کانکت شده است و از این بعد به راحتی میتوانید با روشن کردن کنترلر به بازی بپردازید.
[*=right]حداکثر ۴ کنترلر قابلیت اتصال به کنسول را دارند.
[*=right]هر کنترلر یک چراغ سبز در اطراف دکمه راهنما به صورت روشن دارد و همینطور یک چراغ سبز اطراف دکمه پاور کنسول.

تنظیمات کنسول:

هنگامی که شما برای اولین بار کنسول خود را روشن میکنید، از شما خواسته میشود تا:

[*=right]زبان خود را مشخص کنید.
[*=right]یک پروفایل بسازید.
[*=right]یک نوع Network انتخاب کنید. (اختیاری است و مربوط به Xbox Live است) برای اطلاعات مربوط به وصل شدن به Xbox Live توسط روش سیمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و روش بی سیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کلیک کنید.

راهنمای موجود بر روی صفحه را دنبال کنید تا مراحل را با موفقیت به اتمام برسانید.

اینک کنسول شما آماده است و با وارد کردن دیسک به بازی بپردازید!

gap
02-06-2012, 22:55
تصمیم گرفتم به دلیل کمبود وقت (با خاطر امتحانات) یکم سنت شکنی کنم و هر سوالی که پرسیده میشه توسط دوستان رو به جای ارجاع به فروم های دیگه و یا انگلیسی و یا توضیح کم، در اینجا آموزش رو بزارم که بشه لینک کرد همینجا!

۲- چگونه Cache خود را پاک کنیم؟

بیشتر اشکالات کنسول شما، با پاک کردن Cache کنسول درست میشود، با انجام این کار چیز هایی مثل آپدیت بازی ها، پکیج های نصبی آپدیت های سیستمی ، عکس گیمرکارت دوستان شما و چند مورد دیگر پاک میشوند.

مواری که پاک نمیشوند:

[*=right]گیمر تگ شما
[*=right]فایل هایی که دانلود کرده اید
[*=right]فایل های مربوط به بازی ها (سیو ها و ...)
[*=right]آپدیت های کنسول

-توجه کنید با انجام اینکار شما باید دوباره تمام آپدیت های مربوط به بازی ها را انجام دهید.

برای انجام این کار:

۱- ابتدا دکمه Guide را از روی کنترلر خود بزنید، سپس به قسمت Settings و سپس به System Settings بروید.
۲- Storage یا Memory را انتخاب کنید.

۳- بر روی هر کدام از مراکز ذخیره که خواستید بروید، کلیک نکنید بر روی آن، بلکه دکمه Y بزنید. (دقت کنید که مهم نیست روی کدام یک بروید، روی هرکدام باشید که با زدن Y میتوانید به مرحله بعد بروید.)
۴- ​Clear System Cache را انتخاب کنید.

۵- زمانی که از شما برای تایید این کار سوال پرسیده شد ، Yes را بزنید.

سوالات مربوط به این موضوع:

Q: آیا با انجام این کار، کپی خور کنسول / LT نیز ار بین میرود و پاک میشود؟
A: خیر، با انجام این کار تنها مواردی که در آموزش ذکر شده اند پاک میشود و بقیه چیز ها باقی میماند، در حقیقت این کار موارد خیلی سطحی را پاک میکند.

مشکلات مربوطه:(بزودی)
راهکار های مشکلات کلی کنسول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کنسول خود را آپدیت کنید
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کپی، انتقال و یا پاک کردن آیتمی از کنسول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shayan2626
03-06-2012, 09:53
تصمیم گرفتم به دلیل کمبود وقت (با خاطر امتحانات) یکم سنت شکنی کنم و هر سوالی که پرسیده میشه توسط دوستان رو به جای ارجاع به فروم های دیگه و یا انگلیسی و یا توضیح کم، در اینجا آموزش رو بزارم که بشه لینک کرد همینجا!

۲- چگونه Cache خود را پاک کنیم؟

بیشتر اشکالات کنسول شما، با پاک کردن Cache کنسول درست میشود، با انجام این کار چیز هایی مثل آپدیت بازی ها، پکیج های نصبی آپدیت های سیستمی ، عکس گیمرکارت دوستان شما و چند مورد دیگر پاک میشوند.

مواری که پاک نمیشوند:

[*=right]گیمر تگ شما
[*=right]فایل هایی که دانلود کرده اید
[*=right]فایل های مربوط به بازی ها (سیو ها و ...)
[*=right]آپدیت های کنسول

-توجه کنید با انجام اینکار شما باید دوباره تمام آپدیت های مربوط به بازی ها را انجام دهید.

برای انجام این کار:

۱- ابتدا دکمه Guide را از روی کنترلر خود بزنید، سپس به قسمت Settings و سپس به System Settings بروید.
۲- Storage یا Memory را انتخاب کنید.

۳- بر روی هر کدام از مراکز ذخیره که خواستید بروید، کلیک نکنید بر روی آن، بلکه دکمه Y بزنید. (دقت کنید که مهم نیست روی کدام یک بروید، روی هرکدام باشید که با زدن Y میتوانید به مرحله بعد بروید.)
۴- ​Clear System Cache را انتخاب کنید.

۵- زمانی که از شما برای تایید این کار سوال پرسیده شد ، Yes را بزنید.

مشکلات مربوطه:(بزودی)
راهکار های مشکلات کلی کنسول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کنسول خود را آپدیت کنید
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کپی، انتقال و یا پاک کردن آیتمی از کنسول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام.دستتون درد نکنه!
با ین کار lt از بین میرود؟؟؟؟
اپدیت جدید رو از سایت xbox میشه گرفت؟؟؟؟؟یعنی اپدیت تو سایت xbox جدید ترین ورژنه؟؟؟؟
مرسی!:40:

gap
03-06-2012, 21:38
سلام.دستتون درد نکنه!
با ین کار lt از بین میرود؟؟؟؟
اپدیت جدید رو از سایت xbox میشه گرفت؟؟؟؟؟یعنی اپدیت تو سایت xbox جدید ترین ورژنه؟؟؟؟
مرسی!:40:
خیر.
بله!
:دی
+
جواب در پست اصلی مربوط به این آموزش اضافه شد.

konami-pes
19-06-2012, 15:37
سلام و خسته نباشید

من خواستم بدونم چرا مایکروسافت کاری کرده که ما ایرانی ها و شایدم بعضی از غیر ایرانی ها نمی تونیم دیگه از لایو آنلاین پس و یا بازی آرکید و ... بخریم؟همش مینویسه ارتباطی برقرار نمی شود! آیا با آمدن آبدیت جدید این مشکل حل می شود؟

p3yman_xl
22-06-2012, 16:19
سلام و خسته نباشید

من خواستم بدونم چرا مایکروسافت کاری کرده که ما ایرانی ها و شایدم بعضی از غیر ایرانی ها نمی تونیم دیگه از لایو آنلاین پس و یا بازی آرکید و ... بخریم؟همش مینویسه ارتباطی برقرار نمی شود! آیا با آمدن آبدیت جدید این مشکل حل می شود؟

درود
درپاره ای از اوقات به علت حجم بسیار زیاد کاربران در این شبکه پیغام خطا برای User ارسال میشه. در ضمن احتمالاً مشکل از خود شبکه بوده و رفع میشه. وگرنه برای خرید از این شبکه و بازی آنلاین هیچ مشکلی برای ایرانی ها وجود نداره.
در اینجا از ایجاد کننده تاپیک gap عزیز تشکر میکنم و یک خسته نباشید هم میگم.
اگر کمکی خواستی در خدمتیم.
موفق باشید

mohsenash
08-07-2012, 22:32
با سلام خدمت دوستان عزیز
جدیدترین آپدیتو از سایت xbox دانلود کردم و ایکس باکسمو آپدیت کردم.هیچی از داشبورد و lt2 یا lt3 بودن دستگام نمیدونم!!ایکس باکسم arcade...نمیدونم چی کار کنم:((
تازه halo anniversary رو گرفتم تا بازی کنم ک گفت دستگاه آپدیت نیستو منم این کارو کردم!الانم احرا نمیشه...

siavashsst77
01-11-2012, 16:33
ببخشید xbox lt 3.0 کپی خور رو میشه به اینتر نت وصل کرد؟
و باهاش انلاین بازی کرد؟

pmbj
26-03-2013, 17:06
سلام دستگاه من آپدیت lt 3.0 هست و تا الان فقط آفلاین بازی کردم برای آنلاین بازی کردن نیاز به برنامه خاصی هست؟ بازی های کپی رو میشه آنلاین بازی کرد؟
در ضمن دستگاه کپی خور هست
ممنون

Reza31001
26-03-2013, 17:53
سلام دستگاه من آپدیت lt 3.0 هست و تا الان فقط آفلاین بازی کردم برای آنلاین بازی کردن نیاز به برنامه خاصی هست؟ بازی های کپی رو میشه آنلاین بازی کرد؟
در ضمن دستگاه کپی خور هست
ممنون
برنامه خاصی نیاز نیست
تنظیمات اتصال به اینترنت کنسول و مودم رو هماهنگ کنید و وصل بشید به لایو

دو نکته:

برای بازی کردن نیاز به خرید اکانت گلد دارید
حتما از دیسک های بازی برنرمکس استفاده کنید تا بن نشین

dahesh
16-12-2013, 01:20
سلام تو مشهد به غیر از سعدی ......از کجا باید ایکس باکس بگیرم

سعید1400
12-06-2014, 22:48