PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ► شکستن پورت USB - کـــــمـــــک... ◄

mg74
31-05-2012, 20:01
سلام

من یه تلویزیون پلاسمای سامسونگ مدل 43D495 دارم...

این تلویزیون یه دونه پورت USB داره که مال تلویزیون من شکسته...

در تصویر زیر جایی که شکسته رو علامت زدم: (همون تکه پلاستیک کلا دراومده و چند تا میله ی فلزی متصل به اون بدون تکیه گاه موندن...)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من هم زنگ زدم سام سرویس، گفتن که تا فردا کارشناسمون میاد و بازدید به صورت رایگان انجام میشه...

کارشناسشون اومد گفت که باید 250 هزار تومن خرج کنید تا درست بشه یعنی بورد رو باید عوض کنید یا بیارید نمایندگی با دستگاه های ما شـــاید با 70-80 هزار تومن درست بشه!

بعد 7 هزار تومن هم هزینه ی رفت و آمد از من گرفت... :9:

بعد من یکم تلاش کردم و یه فلش رو وصل کردم به پورت... یه کاغذ هم گذاشتم کنارش... بعد دیدم درست شد و فلش اجرا شد...:46:

بعد یه فلش دیگه رو امتحان کردم و یکی از اون میله ها کج شد و وقتی خواستم راستش کنم، نصف شد...!:19:

حالا که فقط یکی از اون میله ها شکسته و یه تکه پلاستیکش دراومده آیا باید 250 هزار تومن خرج کنم؟
یا میشه با عوض کردن پورت کارم راه بیوفته؟

چکار کنم؟

منتظر پاسختون هستم...

sima_6600
31-05-2012, 20:08
250 هزار تومن بابت چی یک پورت USB گفت باید کل برد عوض بشه لووووووووووووووول ببین فکر نکنم بیشتر از 10 هزار تومن خرج داشته باشه نیاز به عوض شدن برد نیست یارو شر گفته.به یک نمایندگی در شهر تون مراجغه کنید.به جز اون که امد گفت 200 هزار تومن

smhsh121
31-05-2012, 20:12
اگر تلویزیون توی گارانتی هست که اصلا باید مجانی درستش کنند. اگر هم تو گارانتی نیست به یه تعمیرکار ماهر بگو بیاد پورتشو عوض کنه. اگرم خودت لحیم کاری بلدی یدونه پورت USB بگیر و تعویضش کن.

mg74
31-05-2012, 20:15
250 هزار تومن بابت چی یک پورت USB گفت باید کل برد عوض بشه لووووووووووووووول ببین فکر نکنم بیشتر از 10 هزار تومن خرج داشته باشه نیاز به عوض شدن برد نیست یارو شر گفته.به یک نمایندگی در شهر تون مراجغه کنید.به جز اون که امد گفت 200 هزار تومن

آخه همه نمایندگی های سام سرویس قانون هاشون یکیه و انگار نمی تونن اون قطعه رو عوض کنن...

اگه جای دیگه هم ببرم گارانتی باطل میشه...!

نمی دون باید چکار کنم؟؟

کمک...

parham511
31-05-2012, 20:15
بابا 250 تومن یه مانیتور 22 اینچ میدن با 2 تا USB و کلی تجهیزات... 2 سال گارانتی و ....
خواسته تیغ بزنه....

mg74
31-05-2012, 20:16
اگر تلویزیون توی گارانتی هست که اصلا باید مجانی درستش کنند. اگر هم تو گارانتی نیست به یه تعمیرکار ماهر بگو بیاد پورتشو عوض کنه. اگرم خودت لحیم کاری بلدی یدونه پورت USB بگیر و تعویضش کن.

شکستن پورت جزو گارانتی نیست...

اگه یکی دیگه رو بیارم گارنتی باطل میشه...

یعنی با لحیم میشه درستش کرد؟؟؟؟

smhsh121
31-05-2012, 20:51
شکستن پورت جزو گارانتی نیست...

اگه یکی دیگه رو بیارم گارنتی باطل میشه...

یعنی با لحیم میشه درستش کرد؟؟؟؟

آره. پورت USB یک قطعه الکتریکی هست نه الکترونیکی و راحت میشه تعویضش کرد فقط وسایل می خواد.

parham511
31-05-2012, 21:37
کارتون با USB چی بود قبلا؟
اگه درست نمیکنن و در صورت دست زدن شما هم گارانتی رو باطل میکنن،
2 تا راه میمونه دیگه یا اینکه اونا با 70 تومن درست کنن و تیغ بزنن،
اینکه اگه خیلی کارتون ضروریه به جای 70 تومن پول واسه تعمیر یه USB یه DVD player یخرین با اون قیمت که USB هم پخش میکنه و از طریق ورودی HDMI میتونین به TV وصلش کنین.

Arash4484
31-05-2012, 21:43
قطعه فلزیش رو نمیشه لحیم کرد از شکستگی، USBها حساسند و میتونه موجب آسیب بشه، باید از پایه نگاه کنید بشه لحیمش کرد یا نه...
اون بخش پلاستیکی هم تنها وظیفه نگهداشتن رو داره و برای کار تمیز میتونید از قطعه ای قدیمی (مثل مینهای 3-2 تومنی نیم سوز) درش بیارید و با چسب به پورت خودتون بچسبونید.
ولی بدید یک تعمیرکار بالای سرش بایستید با 7-8 تومن تمومه...
آیا گارانتیتون انقدر ارزش داره؟ چقدر ازش مونده؟ و مگه قراره چی بشه؟ هرچی هم میشه که در شمول قرداد نیست؟ اینم در نظر داشته باشید شکستگی و دستکاری خودش تو بیشتر گارانتیها دردسر سازه...پس چه خودتون روش کار کنید چه تعمیرکار...

+یک موضوع دیگه اگر حفظ گارانتی براتون مهمه ...از چند نمایندگی دیگه بپرسید...بعضیها حرف خودشون رو میکنند قانون و بنام موازین شرکت مادر بخورد مشتری میدن...از سام سرویس مرکزی هم سوال کنید...اگر تایید کردن بحث کنید یک تعویض پورت مسخره اس که این همه هزینه اش بشه...متوجه اشون کنید که به برد مادر صدمه نرسیده و پورت از پایه نشکسته و فقط اتصالشون قطع شده، به برد صدمه ای نرسیده

mg74
01-06-2012, 00:10
قطعه فلزیش رو نمیشه لحیم کرد از شکستگی، USBها حساسند و میتونه موجب آسیب بشه، باید از پایه نگاه کنید بشه لحیمش کرد یا نه...
اون بخش پلاستیکی هم تنها وظیفه نگهداشتن رو داره و برای کار تمیز میتونید از قطعه ای قدیمی (مثل مینهای 3-2 تومنی نیم سوز) درش بیارید و با چسب به پورت خودتون بچسبونید.
ولی بدید یک تعمیرکار بالای سرش بایستید با 7-8 تومن تمومه...
آیا گارانتیتون انقدر ارزش داره؟ چقدر ازش مونده؟ و مگه قراره چی بشه؟ هرچی هم میشه که در شمول قرداد نیست؟ اینم در نظر داشته باشید شکستگی و دستکاری خودش تو بیشتر گارانتیها دردسر سازه...پس چه خودتون روش کار کنید چه تعمیرکار...

+یک موضوع دیگه اگر حفظ گارانتی براتون مهمه ...از چند نمایندگی دیگه بپرسید...بعضیها حرف خودشون رو میکنند قانون و بنام موازین شرکت مادر بخورد مشتری میدن...از سام سرویس مرکزی هم سوال کنید...اگر تایید کردن بحث کنید یک تعویض پورت مسخره اس که این همه هزینه اش بشه...متوجه اشون کنید که به برد مادر صدمه نرسیده و پورت از پایه نشکسته و فقط اتصالشون قطع شده، به برد صدمه ای نرسیده

ممنون...
ولی من همه ی اینها رو انجام دادم... باهاشون بحث کردم سر همین موضوع... ولی اتفاقی نیفتاد...
حالا امروز کارشناسشون بابت یه خط سبز که وسط تلویزیون بود اومد تا تعمیرش کنه...
یارو اومد با یه دریل و یه دوربین دیجیتال... من گفتم ببین چکار می خواد بکنه :18: ...
اومد پشت تلویزیون رو باز کرد و از سریالش عکس گرفت... بعد یه چاقو خواست و من بهش دادم...:18:
گفت می خوام یه چیزی رو زیاد کنم تا بشه از اِشکال تلویزیون عکس گرفت...
وقتی اون چیز رو زیاد کرد تلویزیون رو روی حالتی قرار داد که رنگ های مختلف رو نشون می داد و از صفحه تلویزیون موقعی که صفحه سفید بود عکس گرفت تا اون خط سبز بیشتر معلوم بشه...

می گفت: «این اولین باریه که به من گفتن برو گزارش تهیه کن و عکس بگیر.»
می گفت: «شاید می خوان پنل رو کلا عوض کنن... یا شاید هم کل تلویزیون رو.»
من که سر در نیاوردم از این کارا...
اگه شما با این موضوع ها آشنایی دارید، بگید لطفا ...
ولی اگه کلا تلویزیون رو عوض کنن به نفع منه.. چون پورت USB هم باهاش عوض میشه...! (:8:)

mr_rayan
01-06-2012, 00:19
بجای این همه هزینه برای یه پورت usb بهتره با پولش یه HD پلیر بخری.
ولی پیشنهاد میدم خودت عوض نکن یا پیش تعمیرکار غیر مجاز نبر.حواست باشه گارانتی رو باطل نکنی.

mg74
01-06-2012, 01:19
آخه این DVD player ـها همه ی فرمت ها رو باز نمی کنن...
ولی تلویزیون... هر فرمتی رو باز می کنه...
الان یه دونه DVD player سامسونگ دارم ولی اصلا خوب نیست.

parham511
01-06-2012, 01:32
آخه این DVD player ـها همه ی فرمت ها رو باز نمی کنن...
ولی تلویزیون... هر فرمتی رو باز می کنه...
الان یه دونه DVD player سامسونگ دارم ولی اصلا خوب نیست.

ال جی DVD player هاش فرمتای بیشتریو ساپورت میکنه،
منم یه Panasonic S2 دارم از سال 2007، لنزش فوق العادس ولی فرمتهای ساپورتیش کمه.

این اچ دی پلیر هام گزینه های خوبین اگه DVD player داری، اینو ببین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط تو سایت چاره زیر 100 تومن چیزی پیدا نشد.

Arash4484
01-06-2012, 01:33
حالا که برای رنگ بندی هم آمدن،بنکل اون قضیه رو مسکوت بزارید ببینند چیه مشکل....همونطور که خودتون گفتید شاید با همون کلش رو تعمیر کنند یا از همه بهتر تعویض...
بنظرم تا اون موقع صبر کنید.

mg74
01-06-2012, 01:50
حالا که برای رنگ بندی هم آمدن،بنکل اون قضیه رو مسکوت بزارید ببینند چیه مشکل....همونطور که خودتون گفتید شاید با همون کلش رو تعمیر کنند یا از همه بهتر تعویض...

یعنی اصلا همچین چیزی امکان داره؟ که بیان و تلویزیون رو تعویض کنن؟

Arash4484
01-06-2012, 06:32
یعنی اصلا همچین چیزی امکان داره؟ که بیان و تلویزیون رو تعویض کنن؟
بله . اگر عیب رو نتونن تشخیص بدن، یا قرار به ارسال قطعه ای به کمپانی باشه یا در بعضی موارد که رفع عیب خیلی طول میکشه...

mehdi speed 700
01-06-2012, 08:52
درست هم هست شکستن پورت جز گارانتی نمیشه چون خودش که خراب نشده شما خرابش کردی ولی 250 تومن که نمیشه.فوق 30 تومن.البته بگم اینا چون بورد هاشون رو smd و قطعات ریز لکترونی روش هست گفته باید بردش عوض شه چون نمیشه اینارو با دست تعمیر کرد میبینید که یارو هم گفته با ماشین 80 تومن میگیرن

mg74
02-06-2012, 01:14

باشه... من هم قصدم همین بود...

از همه ممنون.
اگه خبری شد، همین جا می نویسم.

mg74
12-06-2012, 13:26
سلام

امروز زنگ زدم نمایندگی سامسونگ... گفت مدارک خرید و نصب و ضمانت نامۀ دستگاهتون رو بیارید نمایندگی.
بعد پرسیدم چرا؟...

گفت دستگاهتون تعویض میشه. (:26:)

اینجوری هم پورت USB درست میشه و هم خود تلویزیون!

smhsh121
12-06-2012, 14:38
سلام

امروز زنگ زدم نمایندگی سامسونگ... گفت مدارک خرید و نصب و ضمانت نامۀ دستگاهتون رو بیارید نمایندگی.
بعد پرسیدم چرا؟...

گفت دستگاهتون تعویض میشه. (:26:)

اینجوری هم پورت USB درست میشه و هم خود تلویزیون!

خدا شناس بده. ببین شاید بتونی با مدل های 2012 تعوض کنی:31:

mg74
12-06-2012, 14:53
خدا شناس بده. ببین شاید بتونی با مدل های 2012 تعوض کنی:31:

سلام

اتفاقا همین توی ذهنم بود...!

می خوام صحبت کنم، ببینم میشه با یه دونه LED تعویضش کنم؟!

اگه قبول کردن، به نظرتون عوض کنم؟
تا یک میلیون و 800 چی بگیرم بهتره؟

Arash4484
12-06-2012, 15:46
سلام
سلام
اگر چیزی بدردخور به قیمت دستگاهت پیدا نکردی یا قبول نکردن، نهایتن بگو سر میدم و مابه تفاوت این دستگاه رو با یک مدل گرونتر میدم (البته اگر مایلی)
اینطور اونها هم شاید مایل بشن برای تعویض با مدل بالاتر

smhsh121
12-06-2012, 16:43
سلام

آره خوبه اگر با LED تعویض کنند. با این بودجه فک کنم بتونی 46D5550 رو برداری.

mg74
12-06-2012, 17:59
سلام
اگر چیزی بدردخور به قیمت دستگاهت پیدا نکردی یا قبول نکردن، نهایتن بگو سر میدم و مابه تفاوت این دستگاه رو با یک مدل گرونتر میدم (البته اگر مایلی)
اینطور اونها هم شاید مایل بشن برای تعویض با مدل بالاتر

آره من هم می خوام اگه قبول کنن، مابه التفاوتشو بدم و یه دونه LED بگیرم...

اگه LED بگیرم، آیا اون هم می تونه 3 بعدی رو با همین کیفیتی که پلاسما نشون می ده، نشود بده؟

چون می گن سرعت نشون دادن تصاویر در ال ای دی ها پایینه.

باز هم اگه پیشنهاد بهتری تا 1.800 هست بدید، لطفا.

آره خوبه اگر با LED تعویض کنند. با این بودجه فک کنم بتونی 46D5550 رو برداری.

ولی این مدلی که شما پیشنهاد دادید، قیمتش گرونه... 2,467,000
با توجه به این سایت: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه تا 1.800 پیشنهادی دارید، ممنون میشم.

------
بعد یه سوال دیگه...

از این آل شیر (All Share) با چه دستگاه هایی میشه استفاده کرد؟

smhsh121
12-06-2012, 19:05
اون قیمت با هدیه هست. بدون هدیه 370 تومان از قیمتش کم میشه البته ممکنه تو سام سرویس یه جور دیگه حساب کنند.
2 تا 46 اینچ تو همین سایتی که لینک دادی هست مال 2012 یکیش 1750 و یکیش 1800 که به بودجت می خوره.

mg74
12-06-2012, 23:33
ممنون... فردا باید یه سری مدارک ببرم نمایندگی سامسونگ. تا ببینم چی میشه!؟
فقط دعا کنید، قبول کنن تا بذارن تلویزیونمون رو با یکی دیگه تعویض کنیم.

mg74
13-06-2012, 09:38
لطفا اینا رو هم جواب بدید... :

1- از این آل شِیر (All Share) با چه دستگاه هایی میشه استفاده کرد؟

2- اگه LED بگیرم، آیا اون هم می تونه 3 بعدی رو با همین کیفیتی که پلاسما نشون می ده، نشود بده؟

parham511
13-06-2012, 10:15
لطفا اینا رو هم جواب بدید... :

2- اگه LED بگیرم، آیا اون هم می تونه 3 بعدی رو با همین کیفیتی که پلاسما نشون می ده، نشود بده؟

تو تصاویر متحرک پر سرعت فک نکنم به پلاسما برسه ولی تو تصاویر معمولی فرق زیادی نداره مگه اینکه کیفیت اون LED که می خواید بگیرید پایینتر باشه، بسته به نوع LED و کیفیت تصویرش، عمق 3 بعدی می تونه متفاوت باشه.

mg74
13-06-2012, 16:14
سلام

وای که چقدر خوشحالم...! (:26:)

امروز رفتم نمایندگی... بگید چی شد؟!

گفتن: شما 3 تا انتخاب دارید:
1- این که تلویزیونتون با یه مدل مثل خودش تعویض میشه...
2- شما یه مدلِ بالاتر سفارش میدید و مابه التفاوت قیمتشو می پردازید...
3- می تونید کلا تلویزیونتونو به ما پس بدید و پولش با کمی کسر هزینه، به شما برگردونده میشه.

این عالیه! نه؟

احتمالا یه مدل بالاتر سفارش میدم...

واقعا از سام سرویس متشکرم...