PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این تصویر رو روی tvتون پخش کنید و یه عکس بگیرین (کیفیت تلویزیون)

mehdi speed 700
31-05-2012, 14:53
با سلام
تصویری که در زیر میزاریم هر کس روی tvایش پخش کنه و یه عکس ازش بگیره این توصیر یک تصویر گرافیکی هست و میشه برای تست کیفیت و نور در شب و به خصوص تراوش نور به بیرون tv آزمایش کرد.
این یک عکس full hd هست.هر شخصی که عکس میگیره لطف کنه با یه دور بین خوب بگیره که حداقل بشه کیفیت tv رو تشخیص داد من خودم با دوربین گوشیم میتونم بگیرم ولی شاید بد هر کسی یک عکس بزاره و مدل tv رو هم ذکر کنه و راستی تنظیمات tv رو روی استاندارد تنظیم کنه.یعنی دستکاری شده نباشه.اگه یک عکس کیفیتش خوب بود دیگه کسی لطف کنه و از اون مدل tv عکس نزاره میخوایم یه آرشیو باشه واسه بقیه که همه استفاده کنند.این تصویر روی توی محیط تاریک رو tvایتون پخش کنید.و هیچ نوری به غیر از tv نباشه.
لطفا نگین این عکس نمیتونه یک عکس واسه تست کل یک tv باشه من این رو به عنوان نمونه کلی معرفی کردم چون تمام رنگ هارو داره و رنگ مشکی هم به طور غلیظ هست.
این عکس فقط برای تست کیفیت رنگ یک tv هست و مقایسه همین عکس در tv های مختلف

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس هاتون رو میتونید در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آپلود کنید و (لینک مستقیم برای انجمن ها)توی سایت قرار بدین:مدل tv و نام برند یادتون نره.حالت tv هم روی استاندارد باشه

smhsh121
31-05-2012, 23:36
سامسونگ UA46D6600

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdi speed 700
01-06-2012, 00:04
دوستان فقط یه عکس اونم توی خاموشی کامل منم خودم عکسم رو امشب میگیرم فردا میزارم

*Alucard*
01-06-2012, 01:09
فکر بدی نیست ولی عکس گرفتن اینطوری که هر کسی با یه سرعت شاتر و ایزوی مختلف عکس بگیره ارزش نداره چون حسایت ایزوی دوربین و سرعت شاتر توی کیفیت عکس و نورگیری سنسور دوربین تاثیر داره اگه همه عکسا مثلا تو ایزوی 400 با سرعت شاتر 1/8 ثانیه باشه میشه بین تی ویا تا حدودی قضاوت کرد البته بازم نوع دوربینا مختلفه.

mehdi speed 700
01-06-2012, 08:42
مشکل اینجاست دوربین گوشی رو که نمیشه تنظیم کردم ما هم که گفتیم که کیفیت های سیاهی عکس ها رو میبینیم هر کدوم عکس های نویز کم تری داشت اون رو واسه نمونه میزاریم

mehdi speed 700
01-06-2012, 08:47
حالت تصویر استاندارد
lg lw57000
نوع دوربین:گوشی n79 5mp
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

میبینید چون با گوشی هست کیفیتش پایینه اگه کسی با کیفیت بالاتر بزاره خوب میشه

smhsh121
01-06-2012, 10:45
این الان رو مد Eco هست؟ چون به نظرم نورش کمه.

*Alucard*
01-06-2012, 12:57
مشکل اینجاست دوربین گوشی رو که نمیشه تنظیم کردم ما هم که گفتیم که کیفیت های سیاهی عکس ها رو میبینیم هر کدوم عکس های نویز کم تری داشت اون رو واسه نمونه میزاریم

خوب پس الان هدف از این تاپیک مقایسه دوربین موبایله یا مقایسه تی وی؟ اگه هدف مقایسه تی وی هست و کسی میخواد از روی این عکسا مثلا روی عمق رنگ مشکی و کنتراست ... قضاوت کنه که باید همه عکسهای تاپیک با ISO و سرعت شاتر یکسان باشه اگرم که هدف اینه که هر کی یه عکس از تی وی بندازه تاپیک گالری عکسها قبلا ایجاد شده.

این یه نمونه عکس که خودم از ال سی دی خودم انداختم اولی با ISO800 سرعت شاتر 1/8 ثانیه دومی با ISO800 و سرعت شاتر 1/18 ثانیه الان تفاوت تو کنتراست و عمق رنگ مشکی این دو تا عکس زمین تا آسمونه حالا کی میخواد بفهمه کدومش با واقعیت و اون چیزی که چشمش میبینه بیشتر مطابقت داره؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای اینکه تاپیک خریدارها رو به اشتباه نندازه یا وضعیت عکسها رو مشخص کنید و یه استاندارد کلی برای عکسها تعیین کنید و یا تاپیک به تاپیک گالری عکسها منتقل میشه.

mehdi speed 700
02-06-2012, 10:46
نه داداش قراره فقط همون یه عکس باشه شمام دمت گرم این عکس رو حذف کن با همون یه دونه عکس بزار

mehdi speed 700
02-06-2012, 10:49
این فقط قراره کیفیت tv رو نشون بده کاری هم نداریم که دوربینش خوبه کی بد.ما فقط میخوایم نشت نور tv هارو با این عکس معلوم کنیم.هر عکسی بهتر بود بعد از چند وقت انتخابش می کنیم برای اون مدل tv.

poonel
02-06-2012, 17:31
نشت نور به کیفیت دوربین خیلی ربط داره. ممکنه نور تلویزیون نشت داشته باشه اما تو عکس دوربین معلوم نشه یا بالعکس.

حالا این عکس گرفتن چه کاریه؟

اگه دنبال تلویزیون بدون نشتی می گردید خب جواب معلومه: تلویزیون پلاسما نشت نداره.

ahma
04-06-2012, 09:30
يك دوربين حرفه اي در حالت دستي يافراگم و سرعت و ايزو ي در شرايط يكسان بر روي سه پايه و دكلانشور باشد تا بشود تست كرد و عكس فوق رزوليشن بسيار بالايي داشته باشد.

teenager227
04-06-2012, 10:45
خیلی کار بیهوده ایه این کار. اصلا نمیتونه معیار خوبی باشه باشه.
اینجوری هر کی دوربینش حرفه ای تر باشه تلویزیونش هم بهتره.
بهتره قبل از زدن تاپیک یکم فکر کنیم

smhsh121
04-06-2012, 12:44
آقا عوض این همه جر و بحث سر دوربین، هرکی یه عکس بذاره لااقل ببینیم کیفیت دوربینش چطوریه:31:

mali.sh
04-06-2012, 13:02
آقا عوض این همه جر و بحث سر دوربین، هرکی یه عکس بذاره لااقل ببینیم کیفیت دوربینش چطوریه:31:

+++++++++++++++++++++++++++:31:

mehdi speed 700
داداش ناراحت نشی ولی واقعا دوستان راست میگن این مدل تست کردن واقعا بیهوده لطفا یه فکر دیگه کن.
کیفیت عکسی که گرفته میشه بسیار مهمه
مثل اینکه بخوای سیستم صوتی تست کنی ببینی کدوم با کیفیت تره . یه اهنگ به همه بدی که با سیستمش گوش بدن و بیان با صدای خودش یه تیکه مثل سیستمش آواز بخونن تا مشخص شه سیستم کی بهتر اون آهنگ رو پخش کرده....:31:

mehdi speed 700
06-06-2012, 12:37
به جای انیکارا یه عکس میزاشتین بهتر بود کسی راه حل ساده تری داره بگه ما اون رو اجرا کنیم

teenager227
12-06-2012, 10:39
+++++++++++++++++++++++++++:31:

mehdi speed 700
داداش ناراحت نشی ولی واقعا دوستان راست میگن این مدل تست کردن واقعا بیهوده لطفا یه فکر دیگه کن.
کیفیت عکسی که گرفته میشه بسیار مهمه
مثل اینکه بخوای سیستم صوتی تست کنی ببینی کدوم با کیفیت تره . یه اهنگ به همه بدی که با سیستمش گوش بدن و بیان با صدای خودش یه تیکه مثل سیستمش آواز بخونن تا مشخص شه سیستم کی بهتر اون آهنگ رو پخش کرده....:31:
عاشقتم زدی به هدف