PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای افزایش قدرت موتور آردی مدل80

shahin_barca
28-05-2012, 11:20
باسلام و خسته نباشید به تمام عزیزان....
خب بنده یک آردی مدل 80 کاربراتور...بدون هیدرولیک دارم که واقعا تمیز مونده....و دلمون نمیاد که با ماشین دیگه ای تعویضش کنیم ... چون از اول دست خودمون بوده.....چی بگم خیلی تمیزه هم از لحاظ سرو صدا و موتور و...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من تصمیم گرفتم که این ماشینو نفروشم ولی در عوض بهش برسم....میخواستم یک راهنمایی همه جانبه ازتون راجع به موتور ماشینم داشته باشم ... والا مطالب زیادی درباره تیونینگ و.. خوندم ولی هیچ کدوم با ماشین من مطابقت نداشت..... بنظرتون این فیلتر اسپرت و سایکلون و شمع های چند الکترود... و ساختن وایر و.. رو ماشین من پیاده میشه یا نه ....لطفا منو راهنمایی کنید ممنون میشم..اگه میشه کارای دیگه ای هم کرد لطفا دریغ نکنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بودجه هم تا 300-400 تومن میتونم بذارم....ماشین گاز سوز هم هست!
عکساشم آپلود کردم تو مدیا فایر
1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه دانلود نشدن این پایینیارو بزنید... :(
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahin_barca
28-05-2012, 17:22
کسی بنده رو راهنمایی نکرد!:23:

shahin_barca
29-05-2012, 14:47
:13:آیا کسی هست که مرا یاری کند!!!

mohamad skystar
29-05-2012, 21:42
دوست من خودروی شما گازسوز هست و ااین مخارجی که براش میزارین اونجور که باید جوابگو باشه نیست.
برای پژو RD به نظر من بهترین کاری که میتونی بکنی اینکه دیفرانسیل عقب رو عوض کنی و از نوع تویوتایی بندازی خیلی بهتر هست.
جون تعویض شمع و فیلتر و سایر موارد دیگه اونم برای خودروی دوگانه سوز چنگی به دل نمیزنه.
البته بی تاثیر هم نیست

shahin_barca
29-05-2012, 22:04
خــــــــــیلی ممنون .....بنظرتون حدودا چقدر آب میخوره:23:

shahin_barca
29-05-2012, 22:11
راستی اینطور که عموم میگه....یک بار رفته بودن دفرانسیل ماشین رو باز کنن .... دیدن که دیفرانسیلش طلاییه یعنی اگه اشتباه نکنم آلیاژ برنجی و فولادی ! و تا اونجایی که من میدونم تو هر 100تا ماشین یکیشون اینطوریه! الله و اعلم!
پس فیلتر اسپرت رو ماشین من جاسازی میشه؟! والا از این میترسیدم که نشه...................شمع های چهار الکترود چطور؟
چون یک بار شمع های مخصوص گاز سوزو خریدیم و ترکید!!!!
بازم در مورد دیفرانسیل توضیح بدید ممنون میشم....و چند درصد تو توان و قدرت و شتابو... تاثیر میذاره....
یا اصلا معایبی داره یا نه؟
مرســـــــــــــــی

mohamad skystar
29-05-2012, 22:15
راستی اینطور که عموم میگه....یک بار رفته بودن دفرانسیل ماشین رو باز کنن .... دیدن که دیفرانسیلش طلاییه یعنی اگه اشتباه نکنم آلیاژ برنجی و فولادی ! و تا اونجایی که من میدونم تو هر 100تا ماشین یکیشون اینطوریه! الله و اعلم!
پس فیلتر اسپرت رو ماشین من جاسازی میشه؟! والا از این میترسیدم که نشه...................شمع های چهار الکترود چطور؟
چون یک بار شمع های مخصوص گاز سوزو خریدیم و ترکید!!!!
بازم در مورد دیفرانسیل توضیح بدید ممنون میشم....و چند درصد تو توان و قدرت و شتابو... تاثیر میذاره....
یا اصلا معایبی داره یا نه؟
مرســـــــــــــــی

فیلتر رو هر ماشینی نصب میشه مشکلی نداره اما شمع نیازی نیست عوض بشه.
اما دیفرانسیل تاثیرش خیلی بهتر و محسوس تر ازسایر کارهای دیگه هست.
اول اینکه اون صدای همیشگی دیگه تو ماشین نمیاد
تو انتقال نیرو به چرخ ها خیلی تاثیر خوبی داره.
راحت تر به سرعت های بالا دست پیدا میکنی

shahin_barca
29-05-2012, 23:15
فیلتر رو هر ماشینی نصب میشه مشکلی نداره اما شمع نیازی نیست عوض بشه.
اما دیفرانسیل تاثیرش خیلی بهتر و محسوس تر ازسایر کارهای دیگه هست.
اول اینکه اون صدای همیشگی دیگه تو ماشین نمیاد
تو انتقال نیرو به چرخ ها خیلی تاثیر خوبی داره.
راحت تر به سرعت های بالا دست پیدا میکنی

خیلی ممنون........عالی..........چه خوب حالا تخمینی نمیشه گفت چند درصد تاثیر داره! و چقدر هزینه میبره؟

rami_hemi
29-06-2012, 15:43
نمیشه گفت زیاد تاثیر داره ولی بازم شاید 10 درصد تو راه رفتن ماشین بهبود ایجاد بشه .
اما rd یک مشکل عمده داره اونم وزن مرده زیاد این ماشین هست و یعنی نسبت وزن به توان موتور اون زیاد خوب نیست . موتور این ماشین بخصوص در مدلهای کاربراتوری زیاد موتورهای توانمندی نیستند و در مورد ماشین گاز سوز اوضاع بدتر هم میشه .
موتور 1600 اونجر موتور چندان خوبی نیست و بین موتورهای مربوط به اتاق سری روت آرو یا همون پیکان خودمون موتور هیلمن هانتر یا همون موتور 1725 cc بهترین بود اگه شما میخواستید هزینه زیادی بذارید میگفتم از یک سیستم انژکتور تک نقطه ای اسفاده کنید ولی با این هزینه من هم کار زیادی جز تعویض دیفرانسیل و شاید کمی تغییر ضرایب گیربکس نمیتونم توصیه کنم .

shahin_barca
02-07-2012, 13:46
نمیشه گفت زیاد تاثیر داره ولی بازم شاید 10 درصد تو راه رفتن ماشین بهبود ایجاد بشه .
اما rd یک مشکل عمده داره اونم وزن مرده زیاد این ماشین هست و یعنی نسبت وزن به توان موتور اون زیاد خوب نیست . موتور این ماشین بخصوص در مدلهای کاربراتوری زیاد موتورهای توانمندی نیستند و در مورد ماشین گاز سوز اوضاع بدتر هم میشه .
موتور 1600 اونجر موتور چندان خوبی نیست و بین موتورهای مربوط به اتاق سری روت آرو یا همون پیکان خودمون موتور هیلمن هانتر یا همون موتور 1725 cc بهترین بود اگه شما میخواستید هزینه زیادی بذارید میگفتم از یک سیستم انژکتور تک نقطه ای اسفاده کنید ولی با این هزینه من هم کار زیادی جز تعویض دیفرانسیل و شاید کمی تغییر ضرایب گیربکس نمیتونم توصیه کنم .

ممنون که جواب دادین :)
فیلتر اسپرت رو نصب کردم ... 10-15 درصد تو کشش ماشین تاثیر گذاشته ...
در ضمن ماشین من خیلی خوب مونده ... میتونم بگم ماشین صفر هستش ...
ماشین عین ساعت کار میکنه ... چند روز پیش هم با ماشین دوستم (روآ سال) مقایسش کردیم ... شتابش عین شتاب ماشین من بود !
از داخل هم هیچ صدایی نمیاد ... ماشین خیلی ساکتو تمیزه!
فقط خواستم کمی توانش بیشتر بشه ... اونم با گفته ها شما عزیزان و تحقیقات خودم دیدم هزینه اضافی میشه!
ممنونم...