PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه کلی بین سه برند مطرح تلویزیون LED تولید 2011

smhsh121
27-05-2012, 16:11
هدفم از این کار رسیدن به یک جمع بندی از مدل های مطرح سه برند مطرح LED تولید سال 2011 هست.

1. این مقایسه ای که من انجام دادم علمی نیست و بیشتر بر اساس شنیده ها و مطالعات و تجربه شخصی خودم بوده که می طلبه یک کار علمی از این نظر صورت بگیره.

2. مقایسه بین برند ها ممکنه چندان کار صحیحی نباشه ولی من مدل های متعارف و میانه رو برای مقایسه انتخاب کردم. ممکنه این مقایسه ها توی آخرین مدل هر برند که کیفیت و هزینه زیادی دارند چندان صحیح از آب در نیاد.

3. اومدم سه تا برند سونی، سامسونگ و ال جی که بیشترین سهم بازار LED های سه بعدی در جهان را دارند رو انتخاب کردم و مدل های سه بعدی و اسمارت هر یک در حالت متوسط (مدل های نه خیلی گرون و نه خیلی ارزون) رو بررسی کردم:
سونی سری NX720
سامسونگ سری D6xx (به جز 6000 یا 6920) و D7xx
ال جی سری های LW5xxxx و LW6xxxx

4. بعد 4 تا شاخص تعریف کردم و برندها رو بر اساس خوب به بد توی هر شاخص مرتب کردم:
قیمت به ترتیب از خوب به بد (هرچه کمتر بهتر): ال جی - سامسونگ - سونی
کیفیت دو بعدی به ترتیب از خوب به بد: سونی - سامسونگ - ال جی
کیفیت سه بعدی به ترتیب از خوب به بد: ال جی - سامسونگ - سونی
امکانات جانبی به ترتیب از خوب به بد: سامسونگ - ال جی - سونی

5. تو هر شاخص به بهترین مورد عدد 3، به حالت متوسط عدد 2 و به بدترین حالت عدد 1 دادم و به این نمودار رسیدم که نشان دهنده نقاط قوت و ضعف هر برند توی هر یک از شاخص هاست. جاهایی که بیرون آمدگی زیادتر داره نقطه مثبت و برعکسش نقطه ضعف محسوب میشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6. اومدم میانگین رو برای هر برند حساب کردم. البته میانگینم وزن دار نیست و ممکنه هر فردی بنا بر اولویت هاش مثلا به کیفیت 2 بعدی وزن بیشتری نسبت به امکانات جانبی بده ولی فرض کردم وزن همه شاخص ها با هم برابره و به جدول زیر رسیدم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوشحال میشم دوستان نظرشونو به دور از تعصب در مورد این مقایسه بدند.

parham511
27-05-2012, 16:44
کار قشنگی کردی، تجربیات منم همین نتیجرو داشت.

mostafa_rsx
29-05-2012, 05:35
این دکمه تشکر کجاست که از این دوست خوبمون جناب smhsh121 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به خاطر این پست مفیدشون تشکر کنم

پیدا کردم ممنون

من پس از کلی تحقیق برای خرید تلویزیون دیوانه شدم و هنگ کردم که با خواندن این تاپیک مشکلاتم بر طرف شد

Thanks

behzad5528
28-09-2013, 12:16
سلام .من جدول رو نمیبینم.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

***samira
01-10-2013, 10:12
پس جدولش کجاست

matinpour
01-10-2013, 19:45
پس جدولش کجاست

دوستان عزیز
این تایپیک در دوران خودش ارزش داشت آلان دیگر نه آن تلویزیونها در بازار موجود است نه مقایسه آنها ارزشی دارد شما می توانید سری های جدید را باهم مقایسه و از آنها بهره ببرید.