PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید گوشی (شایدم آیپاد!)

thelastblack
24-05-2012, 20:18
سلام دوستان
من می‌خوام یه آیپادتاچ بخرم(احتمالا ۳۲) الان حدود ۵۵۰ میتونم بگیرم.
الان با این حدود چه گوشی‌ای می‌تونم بخرم؟ اصلا به نظرتون بهتره یه گوشی ساده داشته باشم + آیپاد یا گوشی رو رد کنم گوشی خوب جدید بگیرم؟
شده بعضی وقتا شدیدا به گوشی نیاز داشتم ولی شارژش تموم شده بود (باهاش بازی کردم یا آهنگ گوش کردم)، اگه آیپاد بگیرم مطمئنا کمتر این مشکل واسم پیش میاد ولی واقعا میارزه ۵۵۰ بدم واسش؟
کلا بین ۴۰۰ تا ۵۵۰ الان چه گوشی‌ای میتونم بخرم خوب باشه؟ واسم سایز صفحه و باتری مهم‌تر از بقیه‌ی فاکتورهاست...
مرسی

h!tman
24-05-2012, 20:22
Galaxy S رو میتونید حدود این قیمت گیر بیارید
به نظر من گوشی هوشمند نداشتن خیلی بیشتر اذیتتون میکنه

Pourya-pc
24-05-2012, 21:01
قطعا با این بودجه فکر خوبی کردید ، آیپاد تمامی برنامه های آیفون رو ساپورت میکنه و هر انتظاری داشته باشید برآورده میکنه .
گلکسی هم بد نیست ولی تا وقتی میتونید آیپاد بخرید پیشنهاد نمیشه . درضمن شما اهل بازی هستید پس آندروید نمیتونه به گرد پای آی او اس برسه .

HOJ-JAT
24-05-2012, 21:46
می توانید با خرید دستگاه gmate ایپادتون رو سیم کارت خور کنید قینتشم حدود 200 من خودم دارم خوب کار میکنه
من هم گالکسی دارم هم ایپاد سیم خور
بنظرم ایپاد اصلا جالب نیس خیلی محدودیت داره خیلی هم زود باطریش تموم میشه....
در کل بنظر من گالکسی بهتره..

h!tman
24-05-2012, 22:44
من خودم داشتم یک گوشی ساده و یک پلیر هوشمند رو تجربه کردم
اصلا نمیتونید کنار بیاید

.:PAR3A:.
24-05-2012, 23:17
یه زمانی آیتاچ 350 تومن بود ، اون موقع خریدش فوق العاده عالی بود.
اما الان که شما می تونین گلکسی اس بگیرین که هیچ چیزی کمتر از آیتاچ نداره و بیشتر هم داره ، مسلما گلکسی اس بهتره.

FA6161
25-05-2012, 11:25
گالاکسی s خیلی قدیمیه به نظر من One V بگیر آندروید 4 روشه از گالاکسی خیلی بهتره قیمت 520

thelastblack
25-05-2012, 11:27
دوستان مطمئن هستید؟ من قیمت دیروز ARC S رو دارم 550، شما میگید برم گالکسی اس بگیرم؟ آرک اس که خیلی بهتره! یعنی الان گالکسی اس و آرک اس هم قیمتن؟
تازه صفحه‌ی آرک 4.2 هست اونم براویا! به نظرم باید سرتر از گالکسی باشه... باتری رو نمیدونم.

یه نکته‌ی دیگه: گفتم بازی می‌کنم ولی نه در اون حد! مطمئن هستم آندروید هم واسم کافیه. من فقط وقتی تو اتوبوس هستم (هم داخل شهری هم مسافرت) یکم بازی میکنم، اونم ساده نه خیلی خفن (عاشق chicken invaders هستم!). اون مشکل تموم شدن شارژ باتری گوشی هم ماله همین
جاست، تو اتوبوس!

مشخصات one v رو دیدم. آرک اس سرتره ولی خوب اون جدیدتره و beats هم داره. فک کنم تازه اومده نه؟ آخه 520 یکم زیاده واسش...
آرک اس هم به آندروید 4 آپدیت میشه(رسمی).

دوستان فکر نکنن من دارم از آرک اس دفاع میکنم ها! یه جایی دیدمش رفتم مشخصاتشو دیدم یکم دربارش خوندم دیدم چیزه خوبیه، فقط از دوتا چیزش خوشم نمیاد: قیافش (بد نیستا، ولی همه‎ی سونی اریکسونا اینجورین، انگار کمبود طراح داشته!)، و اینکه ماله 2011 هست(جدید نیست).

بازم از گزینه‌های بیشتر استقبال می‎کنم.

یه نکته‌ی دیگه: اگه گوشی بخرم با این سرعت پیشرفت سریع گوشیم قدیمی میشه (خصوصا اندروید) ولی آیپاد تاچ بیشتر واسم میمونه.

25-05-2012, 12:06
دوستان مطمئن هستید؟ من قیمت دیروز ARC S رو دارم 550، شما میگید برم گالکسی اس بگیرم؟ آرک اس که خیلی بهتره! یعنی الان گالکسی اس و آرک اس هم قیمتن؟ تازه صفحه‌ی آرک 4.2 هست اونم براویا! به نظرم باید سرتر از گالکسی باشه... باتری رو نمیدونم. یه نکته‌ی دیگه: گفتم بازی می‌کنم ولی نه در اون حد! مطمئن هستم آندروید هم واسم کافیه. من فقط وقتی تو اتوبوس هستم (هم داخل شهری هم مسافرت) یکم بازی میکنم، اونم ساده نه خیلی خفن (عاشق chicken invaders هستم!). اون مشکل تموم شدن شارژ باتری گوشی هم ماله همین جاست، تو اتوبوس! مشخصات one v رو دیدم. آرک اس سرتره ولی خوب اون جدیدتره و beats هم داره. فک کنم تازه اومده نه؟ آخه 520 یکم زیاده واسش... آرک اس هم به آندروید 4 آپدیت میشه(رسمی). دوستان فکر نکنن من دارم از آرک اس دفاع میکنم ها! یه جایی دیدمش رفتم مشخصاتشو دیدم یکم دربارش خوندم دیدم چیزه خوبیه، فقط از دوتا چیزش خوشم نمیاد: قیافش (بد نیستا، ولی همه‎ی سونی اریکسونا اینجورین، انگار کمبود طراح داشته!)، و اینکه ماله 2011 هست(جدید نیست). بازم از گزینه‌های بیشتر استقبال می‎کنم. یه نکته‌ی دیگه: اگه گوشی بخرم با این سرعت پیشرفت سریع گوشیم قدیمی میشه (خصوصا اندروید) ولی آیپاد تاچ بیشتر واسم میمونه.

دوست عزیز آرک اس به جز دوربین و دیزاین هیچ برتری نسبت به Galaxy S نداره.
صفحه نمایش Galaxy S ، SuperAMOLED ــه که جز برترین هاست و برایتنس و درخشش خیلی بالایی داره ، در زمینه نمایش رنگ سیاه هم که فعلا رقیب نداره.
سخت افزار بسیار قوی هم داره Galaxy S (هر چند فرکانس Arc S بالاتره) ، کلا عملکرد هسته های Scorpion نسبت به Cortex ها (A9 و A8) اصلا قابل قبول نبوده. پردازشگر گرافیکی این گوشی هم SGX540 ــه که روی Galaxy Nexus و RAZR و چنین گوشی های گرون قیمتی هم از همون استفاده شده.
از نظر آپدیت به ICS (اندروید 4) هم هر چند Galaxy S از طرف سامسونگ به ICS آپدیت نمیشه ، ولی جز اولین گوشی هایی بود که ICS استیبل توسط دولوپر ها براش پورت شد. از نظر آپدیت وضع خیلی خیلی بهتری نسبت به Arc S داره ، مطمئن باشید.

گزینه بعدی هم hTC One V هست که به نظر من برای یک خانوم گزینه مناسبیه ، ولی برای شما خیر. چون سخت افزار ، صفحه نمایش ، دوربین و ... ضعیف تری نسبت به دو گزینه دیگه داره. ولی مثلا Sense داره.

در نهایت نظر من روی Galaxy S هست ، با وجود اینکه 2 سالشه ولی همچنان تقریبا قوی ترین تک هسته ایه.

thelastblack
25-05-2012, 12:32
گالکسی اس پلاس رو هم الان دیدم، حدودا مثل آرک اس هست. اون چطوره؟ مثل اس واسش آپدیت اومده؟
گالکسی اس advance رو هم دیدم، اون چطوره؟ قیمت؟

HOJ-JAT
25-05-2012, 12:54
الکسی اس پلاس رو هم الان دیدم، حدودا مثل آرک اس هست. اون چطوره؟ مثل اس واسش آپدیت اومده؟
گالکسی اس advance رو هم دیدم، اون چطوره؟ قیمت؟
گوشیهای نام برده خوبن اما از نظر پشتیبانی رام از دوپلر ها تقریبا صفر هستند..
اگه بتونی تا حد گالکسی نت بودجه رو بالا ببری عالی میشه..

vipeer
25-05-2012, 12:59
Samsung I9070 Galaxy S Advance این گوشی به اندرود 4 آپدیت می شه ؟ I9000 رو نمی گم

thelastblack
25-05-2012, 13:09
چند هست حالا؟

25-05-2012, 13:21
Galaxy S Plus از نظر GPU ضعیف تر از Galaxy S هست و ساپورت خوبی هم نداره.
GS Advance هم حدودای 650 تومنه ، از نظر مشخصات گوشی خوبیه ولی ساپورت خوبی نداره. اگه بودجتون میرسه ، 30-40 تومن بزارین روش و Galaxy Nexus بگیرین بهتره.

vipeer
25-05-2012, 13:23
چند هست حالا؟

580 esfahan
بدون گارانتی

thelastblack
25-05-2012, 13:28
580 esfahanبدون گارانتی580? مطمئنی؟ خیلی ارزونه به نظرم.... مگه دوهسته‌ای نیست؟
از نظر GPU ضعیف تر از Galaxy S هست و ساپورت خوبی هم نداره.GS Advance هم حدودای 650 تومنه ، از نظر مشخصات گوشی خوبیه ولی ساپورت خوبی نداره. اگه بودجتون میرسه ، 30-40 تومن بزارین روش و Galaxy Nexus بگیرین بهتره.نه مرسی، فعلا همون اس خوبه! :دی

h!tman
25-05-2012, 14:07
S advaNCE فعلا عرضه درست حسابی نشده ! ولی خوب acE ii وقتی به 4آپدیت میشه اینم میشه ! همه جوره ازش سرتره
در ضمن قدرت پردازشی فوق العاده ای داره و یک جورایی بهینه شده SII هست نه S1
نووا تور هم داره و کلا گوشی توپیه
تک هسته ای به هیچ گوشی به جز s فکر نکنید که دولاپر هاش شاید از گوشی های خود گوگل هم بیشتر باشه!:دی

thelastblack
25-05-2012, 16:24
من دو سه تا فروشگاه آن‌لاین رو گشتم ولی GS رو نداشتن! الان اصلا تو بازار هست؟ قیمتش هم اگه ۵۰۰ باشه یکم زیاد نیست؟ مگه تعداد دولوپرها هم تو قیمت تأثیر داره؟!؟!؟
بعد هم مگه دولوپر داشتن چقدر مهمه؟ چی‌کار می‌خوان بکنن؟ فوقش هم رام غیراصل می‌دن بیرون که هرکدوم یه مشکلی داره، نه؟
بهتر نیست یه گوشی بگیرم که به صورت عادی بهتره، نه یه گوشی بگیرم که تازه برم دنبال پیدا کردن رام و برنامه و درست کردنش....
نظر شما چیه؟

HOJ-JAT
26-05-2012, 09:29
دوست عزیز رام اصلی روی گوشیها هر چند هم خوب باشه بلاخره ازش خسته میشی نهایت یک ماه میتونی روش بمونی مثلا رام فوق العاده زیبای میوی رامی هست که با یکبار کار کردن با ان محاله از گوشی دست بکشی این رام زوی یکسری گوشی محدوده یک یکیش گالکسی اس هست
نکته بعدی :روی رام های اصلی یک سری برنامه غیر قابل استفاده برای اب=یران و جود داره مثلا مکالمه تصویر برای سایت فلان که حجم بالای از رم رو میگیرن و شما اگه بخوای بازی کنی به مشکل بر میخوری
نکته بعدی مسله روت کردنه روت کردن تو اندروید حیاتی برای بعضی از کارها و نصب بعضی از نرم افزارها

h!tman
26-05-2012, 10:18
دوست عزیز کل آندروید به تعویض و تست رامه
رام ها باگ ها و نرم افزار های دست و پاگیر رام اصلی رو حذف میکتن و یک سری قابلیت جدید رو بهتون میدن
در کل قوی ترین تک هسته ای بازار Galaxy Sهست!

thelastblack
26-05-2012, 14:26
دوست عزیز کل آندروید به تعویض و تست رامه
رام ها باگ ها و نرم افزار های دست و پاگیر رام اصلی رو حذف میکتن و یک سری قابلیت جدید رو بهتون میدن
در کل قوی ترین تک هسته ای بازار Galaxy Sهست!

دوست عزیز رام اصلی روی گوشیها هر چند هم خوب باشه بلاخره ازش خسته میشی نهایت یک ماه میتونی روش بمونی مثلا رام فوق العاده زیبای میوی رامی هست که با یکبار کار کردن با ان محاله از گوشی دست بکشی این رام زوی یکسری گوشی محدوده یک یکیش گالکسی اس هست
نکته بعدی :روی رام های اصلی یک سری برنامه غیر قابل استفاده برای اب=یران و جود داره مثلا مکالمه تصویر برای سایت فلان که حجم بالای از رم رو میگیرن و شما اگه بخوای بازی کنی به مشکل بر میخوری
نکته بعدی مسله روت کردنه روت کردن تو اندروید حیاتی برای بعضی از کارها و نصب بعضی از نرم افزارها

میگم شما جوری حرف میزنین انگار میخوام یه اندروید بخرم که گوشی هم باشه حالا! یعنی رام اوجینال روت شده خوب نیست؟
من خودم هم se داشتم و کلی هکش کردم، هم الان n68 دارم که اونم فرومورش رو عوض کردم و کوک شده ریختم. میدونم چه مزه‌ای داره!
x1 هم داشتم، هی ویندوز عوض می‌کردم!
ولی بعد از همه‌ی این چیزا بازم هم به نظرم رام اصلی گوشی یه چیزه دیگست.البته تا حالا اندروید نداشتم. شاید فرق کنه ولی خب میگن مشت نمونه‌ی خروار هست...

با این اوصاف منو راضی کردین که گالکسی اس بگیرم (البته اگه هنوز تو بازار باشه! :دی:). به نظرم بیارزه.

یکی دیگه از دوستان هم گفت که میتونی بری اس ۲ دست دوم بگیری. نظرتون چیه؟
یکی دیگه هم گفت الان گلکسی نوت شده ۵۸۰! وافعا شده؟ اگه اینجوریه به احتمال قوی نوت بخرم!

h!tman
26-05-2012, 16:16
رام اصلی گوشی کم باگ ترین رام هست . ولی آدم دیگه حالش ازش بهم میخوره:دی
من خودم همینجوریم که از این رام به اون رام میپرم
S2 دست دوم رو میتونید با قیمت حدود 600 پیدا کنید ! دیگه با خودتون
نوت هم شده 850! نه 580
ولی اگر میتونید 100اضافه کنید Galaxy Nexus به طرز فجیهی افت کرده و 700تومن شده
اون به نظرم گزینه خوبی میتونه باشه

thelastblack
27-05-2012, 14:47
نه مرسی! همون ۶۰۰ هم کلی واسم زیاده!
الان باید خودم برم علاءالدین دنبال این دوتا(گلکسی اس و آرک اس). هر دو تا رو ببینم و دست بگیرم. آخر هم یکی رو میگیرم دیگه!
ولی احتمال اینکه آرک اس بگیرم بیشتره چون واقعا وقت ندارم برم دنبال رام و برنامه‌های گالکسی اس! همون آرک فکر کنم واسم بهتر باشه...
تازه آرک صفحه‌ش هم بزرگ‌تره(۰.۲ اینچ)، البته نمیدونم، اصلا ۰.۲ اینچ یعنی چقدر (منظورم به سانتی متر نیست)؟ تأثیر خوبی رو صفحه داره؟ اصلا میارزه پول پاش بدم؟ با توجه به اینکه دوست دارم صفحم بزرگ‌تر باشه؟
فقط یه چیزی به عنوان آخرین نکته: کدوم باتری رو بهتر نگه می‌داره؟ منظورم اینه که تو کار معمولی کدوم بیشتر دووم میاره؟ کار معمولی من هم یعنی یکم از همه چی، بازی موزیک ویدئو زنگ پیامک(:دی) ....

h!tman
27-05-2012, 17:48
Xperia U هم ببینید
دو هسته ای تو این رنج هست
صفحه گلکسی اس ده تای Arc S هست!
باطری هم صد در صد گلکسی بهتره!
در ضمن رام عوض کردن کار سختی نیست! یک دانلود رام و 2 نصب رام
من اگر رام دانلود شده داشته باشم 2-3 دقیقه فلش میزنم
توی باطری فقط وبگردی گلکسی زیاد مصرف میکنه! بقیه موارد سرتره

thelastblack
28-05-2012, 15:59
مرسی از همه.
xperia u رو دیدم. خیلی نظرمو نگرفت. همچین چیز خوبی نبود. گوشی زنونه به نظر می‌رسه.
قیمت گلکسی اس و آرک اس، هردو رو ۵۵۰ دارم. دیگه فکر کنم تصمیمو گرفتم! باور کنید!
به احتمال ۹۰٪ گلکسی اس بگیرم. بازم از همه‌ی دوستانی که راهنمایی کردن تشکر می‌کنم. مرسی! بوس!

thelastblack
31-05-2012, 11:49
راستی دوستان یه چیزی دیگه: با این بودجه چه گوشی کی‌بورد داری می‌تونم بگیرم؟ کی‌بورد کامل منظورمه...

h!tman
31-05-2012, 12:18
Xperia Pro

8nights&7days
31-05-2012, 20:44
سلام
به نظر من بهتره موبایل بخرید:
Xperia ray
Neo
Neo v

thelastblack
01-06-2012, 10:10
ray که خیلی کوچیکه، ۳.۳ اینچ...
neo , neo v رو هم دیدم، ولی آرک اس خیلی بهتر از اینا نیست؟ از هر لحاظ ببینی آرک اس بهتره.... گلکسی اس هم بهتره.

h!tman
01-06-2012, 10:23
گلکسی اس از همشون بهتره
بعدش هم Arc s

mahyar_k3
05-06-2012, 01:20
من ۵ ماه پیش دقیقا تو موقعیت الان تو بودم. و بعد از کلی جستجو و تحقیق و مشاوره آیپاد ۴ گرفتم. تا این لحظه حتی یک ثانیه هم ناراحت نشدم. با خرید آیپاد کل زندگیم غیر از مکالماتم رفت تو آیپاد. کارای روزانم، اینترنت چرخیم، بازی، ... و از همه مهمتر موسیقی. من طرفدار تعصبی اپل نیستم ولی حقیقت اینه که کیفیت پخش موزیک تو هدفون آیپاد یا آیفون رو هیچ محصولی نداره.

thelastblack
05-06-2012, 22:46
آیپاد هم گزینه‌ی خوبیه ولی مشکلی با داشتنش بهش فکر می‌کنم حمل همیشگی دوتا وسیله هست، یکی آیپاد و یکی هم موبایلم. با این چطور کنار میاید؟

mahyar_k3
06-06-2012, 00:36
آره اینم هست که میگی. ولی هر کدوم از انتخابات مزایا و معایب خودشونو دارن. دیگه باید همه چیو بسنجی و تصمیم بگیری.
زیاد سخت نگیر رفیق.