PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام صابون برای شستن بدن؟

yashgin128
24-05-2012, 16:02
سلام
من به شدت عاشق شستن بدنم بوسیله صابون هستم .
الان سوال من اینه که بهترین صابون بدن شوی کدومه؟

anti-military
24-05-2012, 16:31
به حق چیزهای نشنیده :31:
حالا مگه نوع صابونش مهمه ؟ شما اصلا از این صابون سبزهای داروگر بزن خاصیت اسیدیش هم زیاده و بدن رو تمیز تر میکنه

درکل صابون زیاد مهم نیست هرچی باشه باشه
اصلا حتی اگه شد تایید هم خوبه :31:

8nights&7days
24-05-2012, 18:28
اگر حساسیت دارید مثل من:
صابون بچه

ms368
24-05-2012, 19:04
چرا شامپو بدن نمیگیرید ؟ :44:

دردسرش کمتر + بهداشتی تره

هیوا23
29-05-2012, 00:46
بهترین صابون فقط DOVE:11:

A M ! N
31-05-2012, 12:25
سلام..

تا اونجایی که میدونم ، دکترها استفاده ی از صابونهای با درصد باز بالا مث همین صابون های سبز رنگ گلنار رو تایید نمیکنن، این صابون ها باعث از بین رفتن چربی های مفید و رطوبت سطح پوست میشه ، این مطلب دقیقا برای شستشوی بدن با آب داغ هم صادق هست که اصلا برای پوست مفید نیست، توصیه میشه که از صابونهایی استفاده کنید که دارای عصاره ی گیاهی و روغنهای طبیعی هستند. پس از استحمام از استفاده ی کرم های حاوی آلوئه ورا ، روغن نارگیل خودتون رو بی بهره نکنید. این کرم ها به شما کمک میکنه تا پوستی نرم تر و براق تر داشته باشید.

به طور کلی شستشوی زیاد پوست با آب و صابون اصلا توصیه نمیشه و نتیجه ی خشکی پوست رو به همراه داره. برای استحمام از شامپوهای بدن میتونید استفاده کنید ، یک سری برندها مث اسپورتی حاوی خنک کننده هم هستند که لذت خاصی رو به شما میده. شایان ذکرهست که این شامپوها رو برای صورت خودتون استفاده نکنید و تا حد ممکن سعی کنید از صابونهای خیلی ملایم استفاده کنید تا رطوبت و چربی مجاز پوستتون حفظ بشه.

بهترین آرزوها..

armin_punisher6
31-05-2012, 16:44
به نظر من به هیچ وجه جنس ایرانی استفاده نکن.صابون حمام dove آلمان خوبه البته نمیگم بهترینه.البته صابون بدن رو نباید برای صورت استفاده کردا.

reza0916
19-08-2012, 22:25
باید در انتخاب صابون باید دقت کرد .. صابون یکی از 10 عامل پیری پوسته .. سعی کنید از صابونی های با PH خنثی و بدون موادشیمیایی استفاده کنید و زیاد هم استفاده نکنید

LightningII
20-08-2012, 06:48
باید در انتخاب صابون باید دقت کرد .. صابون یکی از 10 عامل پیری پوسته .. سعی کنید از صابونی های با PH خنثی و بدون موادشیمیایی استفاده کنید و زیاد هم استفاده نکنید
صحبت شما درسته و میخواستم اشاره ای بهش بکنم که شما گفتید .
دکتر بسکی که ویدئوهای ایشون توی یوتیوب و همه جا هست و واقعاً در ایران لنگه نداره یکجا دیدم میگفت که اصلاً از صابون استفاده نمیکنه و با آب خالی طبیعی استحمام میکنه و در قریب به 85 سالگی پوست بسیار سالمی داره . البته چنین کاری برای ما حتی قابل تصور هم نیست !

بعنوان یک بحث فرعی بگم که :
تهیه ی صابون در خانه بسیار ساده است و من تفریحی و آزمایشی اینکار رو کردم . اصولاً صابون یک نمک شیمیایی محسوب میشه !
بطور خیلی ساده :شما قدری چربی یا روغن رو داغ کنید و مقداری قلیا مثلاً سود ((هیدروکسید سدیم)) بهش اضافه کنید و کاملاً مخلوط کنید تا واکنش صابونی شدن بطور کامل انجام شه .
برای اینکه فرایند خنثی سازی بخوبی صورت بگیره مقدار چربی بلحاظ وزنی باید حدود 7 برابر بیشتر از سود باشه .
در دوره ی راهنمایی یاد گرفتید که :
اسید + باز ------> نمک + آب
اسید چرب همون روغن هست . البته گلیسیرین هم ضمن فرایند صابونی شدن تولید میشه .
بنظر من اولین بار انسانهای اولیه که گوشت رو روی آتش می پختند متوجه شدند روغنی که روی خاکستر چوب میریزه و با اون مخلوط میشه خاصیت پاک کنندگی پیدا میکنه ....

LightningII
20-08-2012, 07:16
دکترها استفاده ی از صابونهای با درصد باز بالا مث همین صابون های سبز رنگ گلنار رو تایید نمیکنن، این صابون ها باعث از بین رفتن چربی های مفید
اگه یه همچین مطلبی صحیح باشه معنیش اینه که درصد قلیای خنثی نشدن و باقیمانده در اون صابون بیش از حد استاندارده .
اون قلیای خنثی نشده میاد با چربی سطحی پوست واکنش صابونی شدن رو صورت میده و از اینرو همراه با آب پاک میشه . حتی در غلظتهای بالاتر میتونه با غشای لیپوپروتئینی سلولها هم ترکیب شه و اونها رو از بین ببره .
در نتیجه شما مجبور خواهید شد برای جبران چربی سطحی پاک شده اینکارو بکنید :

پس از استحمام از استفاده ی کرم های حاوی آلوئه ورا ، روغن نارگیل خودتون رو بی بهره نکنید. این کرم ها به شما کمک میکنه تا پوستی نرم تر و براق تر داشته باشید.
گرچه من شخصاً به این چیزها در عمل ابداً اهمیتی نمیدم و حتی پوست ضخیم و خشن رو مردانه تر میدونم ! ولی افرادیکه پوست حساسی دارند و یا خانم ها بحثشون متفاوته .

Mr_100_dolari
21-08-2012, 13:16
منم قبلا از صابون استفاده میکردم که باعث خشکی پوست بدن میشد

شامپو بدن خیلی بهتره البته من رفتم اسپرتی بگیرم هیچ جا نداشتش مجبور شدم شامپو بدن ایوان رو بگیرم که گفتش خنک کننده هم هستش اما نبودش و فقط معطر هستش در کل از صابون خیلی بهتره بعد از استفاده کاملا مشخص میشه

دوستان برای شسشوی صورت وقتی حمام بریم چه صابون یا شامپویی رو پیشنهاد میدید ؟

Abdolreza2012
17-12-2012, 15:28
سلام دوستان
من پوستم خشکه
میخواستم ببینم برای شستشو صابون استفاده کنم یا شامپو بدن؟
اسمشم بگید ممنون میشم
نوع خوبشو

spermahdi12
17-12-2012, 15:42
دوستان برای شسشوی صورت وقتی حمام بریم چه صابون یا شامپویی رو پیشنهاد میدید ؟

درمورد صورت تجربه کرده ام که همون شامپویی که برای سراستفاده میکنین بهتره ولی درکل صابون خوب صابون های لوکس(LUX)هست!:n05:

fati ghasemi
17-12-2012, 15:45
سلام
من به شدت عاشق شستن بدنم بوسیله صابون هستم .
الان سوال من اینه که بهترین صابون بدن شوی کدومه؟
باید اول ببینید چه صابونی به بدنتون میسازه این خیلی مهمه
در ضمن صابون هم برای شستن بدن چندان خوب نیست و توصیه نیشه بهتره از شامپو بدن استفاده شه .:n01:

fati ghasemi
17-12-2012, 15:46
برای صورتم face wash خوبه نرم کننده هم هست.:n01:

brad pitt
17-12-2012, 18:50
پن لایه بردار و اسکراب فولیکا

یا

پن آنتی باکتریال فولیکا

shabnam1986
18-12-2012, 22:16
چرا شامپو بدن نمیگیرید ؟ :44:

دردسرش کمتر + بهداشتی تره