PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید اسکنر

iMosi
23-05-2012, 20:24
سلام...
من دنبال یک اسکنر هستم که مشخصات زیر رو داشته باشه
1-حتما ADF هم باشه
2-سریع باشه
3- خرکار باشه:27:

من تعداد زیادی کتاب های بالای 300 صفحه اسکن دارم....یه چند کاره دارم که کم آورده!:13:....یعنی خط می اندازه...

تا 500 الی 600 می تونم هزینه کنم...لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر:31::40::11:

m_2t_ab
23-05-2012, 22:48
سلام
من یه مدل hp 5590 دارم که راضی ام ازش
البته مثل اولش کار نمی کنه و مثلا دورو به خوبی انجام نمی ده.
اما خیلی ازش کار کشیدم.
توقع نداشته باشید این مدل تا آخرش مثل روز اول کار کنه. الان اگر کنتراست رو ببرم پایین خط هاش دیده میشه و ضمنا کاغذ کشش ساییده بود که خودم بازش کردم و درستش کردم.
می خوام بگم هر دستگاهی یه عمری داره و مشکل اسکنر هایی که هم ADF و هم Flatbed دارن هم عمدتا همین هست چون کاغذ رو لا میدن، یعنی 180 درجه می چرخونن و این باعث ایجاد اصطکاک چه تو طلق و شیشه اسکنر و چه ت کاغذ کش ها میشه و استهلاک بالایی داره.
به همین خاطر اینو به شما پیشنهاد نمی کنم.
اگر کارتون اسکن کتاب ورق ورق و بصورت ADF هست حتما دستگاهی بگیرید که فقط ADF داره و Flatbed نداره. اینجور دستگاه ها اکثرا اسکن دورو همزمان دارن و کاغذ رو دولا نمی کنن.
Fujitsu مدل هایی با این ویژگی ها داره. و کانن هم داره. اچ پی رو مطمئن نیستم.
البته طبیعتا هرچقدر پول بدید همونقدر آش می خورید. این دستگاه هایی که گفتم قیمتاشون بالاست. خصوصا با این وضع دلار بالاتر هم رفته.
از من می شنوید با همون چندکاره تون یه جری سر کنید! (راستی! مدل و مارک دستگاه چند کاره تون چیه؟)
موفق باشید

iMosi
24-05-2012, 01:34
از کجای تهران می تونم یه چیز مناسب پیدا کنم که سرم کلاه نره؟
چند تا مدل سراغ داره کی؟
یه مدل که فقط ADF باشه هست؟

m_2t_ab
24-05-2012, 22:31
این سایت رو یه نگاه بندازید، یه چیزایی دستگیرتون میشه! (فاصله قبل دات کام رو بردارید)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com/categories.aspx?parentid=27
موفق باشید

scanner1
28-05-2012, 12:45
سلام
برا اسكن كتاب بهترين چيز اسكنر هاي دستيه
چون از ورق ورق شدن كتاب جلوگيري ميكنه و شما بجاي ورق زدن و برعكس كردن كتاب هاي سنگين، روي صفحه اسكنر به راحتي اسكنر رو حركت ميديد.
فايل ها به صورت عكس ذخيره ميشن و با استفاده از نرم افزاري كه همراه با اسكنر تحويل ميشه،‌ميتونيد اسكن ها رو به متن تبديل كنيد. اين خصوصيت برا اونهايي كه متون لاتين رو از روي كتاب با استفاده از ديكشنري هاي آنلاين يا ديجيتال ترجمه ميكنن عاليه. تازه ميشه به جاي تايپ، از اين نرم افزار استفاده كرد.
اگه لازم داشتين من از اين نوع اسكنرها دارم. قيمتشم 155تومنه
هر صفحه رو بين 3تا6 ثانيه اسكن ميكنه و رزولوشنش 300تا600 DPI هست

iMosi
01-06-2012, 20:53
من مشکلی با فروپاشوندن شیرازه کتاب هام ندارم!....اکثرا قدیمی هستند!:20:

من هم حتما میخوام اتومات باشه ....خسته میشم این همه کتاب رو دستی اسکن کنم!:27:

m_2t_ab
03-06-2012, 14:24
من مشکلی با فروپاشوندن شیرازه کتاب هام ندارم!....اکثرا قدیمی هستند!:20:

من هم حتما میخوام اتومات باشه ....خسته میشم این همه کتاب رو دستی اسکن کنم!:27:

خوب الان مشکل چیه؟ من که راهنمایی تون کردم، سوالتون چیه؟

scanner1
08-06-2012, 04:18
:20:
اسکن کتابای قدیمی کار خیلی جالبیه
1جورایی جاودانه میشن
به همه میشه هدیشون کرد (هم کتاب قدیمی ها رو هم فایل جدیدشونو)
موفق باشین

kati*
19-06-2012, 15:17
:20:
اسکن کتابای قدیمی کار خیلی جالبیه
1جورایی جاودانه میشن
به همه میشه هدیشون کرد (هم کتاب قدیمی ها رو هم فایل جدیدشونو)
موفق باشین

کیفیت اسکنش پایین نیست؟ 600dpi???

m_2t_ab
19-06-2012, 18:01
کیفیت اسکنش پایین نیست؟ 600dpi???

سلام دوست من
من از اسکنر های دستی استفاده نکردم اما اینو بدونید که حتی اگر بهترین اسکنر رو داشته باشید، برای اسکن کتاب بیشتر از 300dpi استفاده نخواهید کرد چون اولا طول می کشه ثانیا حجم فایلاتون خیلی زیاد میشه و ثالثا به بیشتر از اون دقت در مورد کتاب نیاز ندارید!
مگر کتاب خطی بخواید اسکن کنید!
من معمولا با 200dpi اسکن می کنم چون هم سرعت مناسب و حجم مناسبی داره و هم کیفیت قابل قبولی داره. (البته من اسکنر ADF دار دارم)
اما نظر من رو بخواید،‌اگر می تونید کتاب هاتون رو ورق ورق کنید یا شیرازه اش رو ببرید،‌اسکنر های ADF دار بهترین گزینه هستن.
موفق باشید

iMosi
21-06-2012, 11:19
فقط 300 بزارین...دقیق ترین و در عین حال سریعترین....یعنی باسرعت خوب و دقت بالا بهترین گزینه 300 هست....نتیجه کارهای من یا ADF ام رو می تونید اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=65375C0DFB3771ED&id=65375C0DFB3771ED%21120)ببینید.

فعلا با همین چند کاره ام می سوزم و می سازم...:6:

m_2t_ab
21-06-2012, 14:05
دوست من
من اسکنر ADF دار HP Scanjet 5590 داشتم و بسیار باهش اسکن کردم. (3 سال پیش قیمتش 600 تومن بود!) شما با چند کاره ات چه مشکلی داری؟
احساس می کنم نسبت به دستگاهت بدبین شدی.
فکر نکنی اسکنر های مخصوص، مثل اونی که من داشتم هیچ مشکلی ندارن، نه، دستگاه من هم گاهی اذیت می کرد، کاغذ لاش گیر می کرد، خط می انداخت،‌هنگ می کرد و ...
بگو مشکلت با دستگاهت چیه،‌ شاید بشه براش راه حلی پیدا کرد.

iMosi
21-06-2012, 15:43
خط میندازه....بعد که سیم پشتش رو می کشم فرداش یا پس فرداش درست میشه....آخه من دارم بزرگترین کتابخونه دیجیتال ریاضی و فیزیک کشور رو درست می کنم:31:.....باید با من راه بیاد که اذیت می کنه!:9:

m_2t_ab
21-06-2012, 18:19
اولا تبریک میگم بهتون که کار بزرگ و ارزنده ای دارید انجام میدید‌ (تمامش رو تو همون اسکای درایو میذارید؟)
و ثانیا:
مدل دقیق دستگاهتون چیه؟
اسکنر من هم خط می انداخت که مربوط به کثیف بودن طلقی بود که کاغذ از اونجا رد می شد و همچنین اینقدر که کاغذ رد شده بود اون طلقه ساییده بود.
خودم بازش کردم و یه دستی به سر و روش کشیدم و تمیزش کردم و بهتر شد. همچنین نرم افزار اسکن رو هم عوض کردم که تونستم براش گاما و کنتراست تعریف کنم و با اینکا دیگه اصلا خط دیده نمی شد.
لطفا فقط یه صفحه از اسکن هاتون بذارید تا ببینم چجوریه، آخه حجم فایلایی که تو اسکای درایو گذاشتین یکم بالاست و منم حجم زیادی ندارم.
خلاصه همه دستگاه ها یه مشکلاتس دارن، من یه اسکنر 1.5 میلیونی هم دیدم که فقط ADF بود و همزمان دورو اسکن می کرد اونم با چه سرعت زیادی اما اونم مشکلات خاص خودش رو داشت.
ممنونم

kati*
24-06-2012, 01:31
ممنون.
برای اسکن عکس چند dpi بهتره؟ با 600 هم کیفیت خوب می ده؟

m_2t_ab
24-06-2012, 12:29
سلام دوست من
هرچی دقت اسکن بالاتر باشه قطعا کیفیت بهتره (درحات کلی) اما در کنار اون حجم فایل بالا و زمان اسکن طولانی تر میشه.
برای اسکن عکس اگر دقت خاصی لازم نداشته باشید همون 300 تا 600 خوبه.
موفق باشید

iMosi
01-07-2012, 22:48
سلام :31:

کاغذ کش اسکنرم پاره شد وسط اسکن:41:...از بس که ازش کار کشیدم:31:....از کجا می تونم پیدا کنم تا بخرم...؟:20:

m_2t_ab
01-07-2012, 23:44
سلام :31:

کاغذ کش اسکنرم پاره شد وسط اسکن:41:...از بس که ازش کار کشیدم:31:....از کجا می تونم پیدا کنم تا بخرم...؟:20:
کاغذ کش پاره شد؟ متوجه نشدم، میشه یه عکس ازش بذارید؟
اگر نتونید خودتون تعمیرش کنید شاید نمایندگی ها داشته باشن اما احتمالش کمه، چون معمولا از این دستگاه ها اونقدر کار کشیده نمیشه!