PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ه ک کردن شماره سریال پرینترهای لیزری سامسونگ برای ریست سریالی SCX4600 - SCX4623 F ورژن 99

pejmaaan
21-05-2012, 21:55
سلام به همه دوستان . امروز به مشکلی بر خوردم که شاید خیلیهاتون باهاش مواجه شدید و مبالغ زیادی هم براش هزینه کردید
پیغام تمام شدن تونر پرینترهای لیزری سامسونگ .
ابتدا یک سرچ ساده انجام دادم و مطالب این فروم و چند فروم دیگه رو هم خوندم. در همون ابتدا برام مشخص شد این کار در انحصار چند نفره که به اسم تخصصی بودن و خرید سریال نرم افزار از خارج دارن مبالغ بسیار زیادی رو کاسبی میکنند. من با کاسبی مشکلی ندارم. ولی چیزی که اذیتم کرد این بود که وقتی با این دوستان چت کردم حاظر نشدن این نرم افزارهای رایگان رو به مبلغ کمتر از 20 هزار تومن به من بفروشن . حقیقتش بهم برخورد و اینطوری شد که مجبور شدم به سرچ خودم در آپلود سنترها ادامه بدم تا سرس های اصلی رو پیدا کنم (شانس آوردم که اسکریپت ترجمه بسیار خوبی روی فایر فاکسم نصب هست ) و اون رو در اختیار دوستان عزیزم قرار بدم .

روش کار بسیار ساده هست. من اینجا نرم افزار آپدیت ریست فیکس پرینترهای چند کاره مدل ورژن 96 : SCX4600 - SCX4623F ورژن 99 رو براتون قرار میدم که توی ایران بسیار زیاده . بقیه مدلها و ورژن ها رو هم منبع میدم که برای خودتون دانلود کنید و به بقیه دوستانی که لازم دارن برسونید .

فایل اصلی برای یک سریال از پیش مشخص برنامه نویسی شده. شما اگه برنامه نویس هستین میتونید سریال داخل سورس رو عوض کنید و یا اگه حوصله ندارید در کمتر از چند ثانیه سریال پرینتر خودتون رو عوض کنید و این پروگرام رو روی پرینتر انجام بدین. بدیهی هست با نرم افزاری که بهتون میدم میتونید بعدآ دوباره سریال اصلی پرینترتون رو برگردونید :39:

1- قبل از هر چیز باید ورژن فریمور پرینترتون رو بدونید تا فایل اشتباهی روی اون نریزید .
2- مثلآ برای این مدل باید کارهای زیر رو انجام بدید

دکمه Menu بزنید بوسیله کلیدهای جهتی چپ یا راست (> < ) System Setup را یافته و OK کنید دوباره بوسیله کلیدهای جهتی چپ یا راست (> < ) Report را یافته و OK کنید دوباره بوسیله کلیدهای جهتی چپ یا راست (> < ) Configuration را یافته و OK کنید با کلیدهای جهتی چپ یا راست (> < ) Yes را برای Print? یافته و OK کنید . با این کار ( machine report ( configuration page پرینت می شود که در آن می توانید OS/firmware version را بیابید .

همچنین به این صورت هم میتونید عمل کنید :

کلیدهای زیر را بدون مکث پشت سرهم روی پنل پرینتر فشار دهید :

MENU - # - 1 - 9 - 3 - 4 - MENU

وارد TECH MODE شده و Report و Configuration را یافته و OK کنید تا در پرینتری که گرفته میشود ورژن پرینتر راببینید

3- ورژن پرینتر آموزشی ما اینه : 2.01.00.99 یا 2.01.00.96

4- بعد از اینکه از ورژن 99 یا 96 بودن هر کدوم از دستگاه ها مطمئن شدید فایل زیر رو دانلود کنید. کافیه بعد از لود صفحه، کد کپچا رو وارد کنید و دکمه زیرش رو بزنید :21:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5- توی این فایل 2 تا پوشه هست که داخل پوشه روبرو بشید : USB_SN_Changer

6- فایل exe رو اجرا کنید و سریال روبرو رو داخلش کپی پیست کنید : Z2U1BFFB100942X
دقت کنید شماره سریال حتمآ 15 رقم باشد که با حرف زد انگلیسی شروع شده .دکمه چنج سریال رو بزنید تا کار انجام بشه .

7: بعد از چند ثانیه بهتون پیغام ok میده و سریال پرینترتون عوض میشه، البته بعد از اینکه یکبار پرینتر رو خاموش روشن کردید !! اگه باور ندارید یا میخواهید مطمئن بشید از برنامه زیر استفاده کنید :5:

8: بعد از اطمینان از عوض شدن سریال پرینتر وارد پوشه دوم با اسم SCX4623f_V99 بشید. این قسمت خیلی مهمه. کابل نباید قطع بشه یا برق خونتون بره :42:
همچنین هیچ دستگاه دیگری به غیر از پرینتر نباید به پورت یو اس بی وصل باشه. موس و کیبرد مستثنی هستند.

9: فایل dwn4623f رو اجرا کنید و منتظر باشید تا در چند دقیقه کار ارتقا انجام بگیره و پرینتر ریست بشه .بعد از انجام کار پرینتر رو خاموش کنید . در شروع مجدد Stop رو چند بار بزنید . حالا میریم سراغ فایل usbprn2.exe که خیلی هم به دستگاهای دیگری روی پورتهای یو اس بی شما حساس هست و اگه مثلآ مودمتون به یو اس بی وصل باشه این برنامه نمیتونه کار کنه . فقط و فقط پرینتر به یو اس بی وصل باشه . فایل فیکس کردن ورژن خودتون رو که توی همون پوشه هست با موس بگیرید و بکشید روی آیکون این فایل usbprn2 رها کنید(دراگ اند دراپ) . به سراغ صفحه نمایشگر پرینتر برید . اگه تا چند ثانیه بعد مراحل پروگرام هنوز شروع نشده بود چند بار دکمه Stop رو بزنید تا شروع بشه .:7:

یادتون باشه در پایان کار تونر رو جاش دربیارید و روی پایه های چیپ اون نوار چسب بزنید تا دیگه اتصالی با برد نداشته باشه و چراغتون هم سبز بشه. احتیاجی هم به بیرون آوردن خود چیپ از جاش نیست. همون چسب نواری کفایت میکنه:27:

10: روزهای خوبی رو با پرینتر ریست شدتون براتون آرزو مندم .:40:

بقیه ورژنها رو میتونید از سایتهای زیر دانلود کنید

اینم لینک دانلود بقیه مدلها و فریمورهاست :

لیست:
Samsung SCX-3200, 3205 , 3207 V3.00.01.07 V3.00.01.08 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V3.00.01.09 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Samsung SCX-3205W V3.00.01.00 V3.00.01.01 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Samsung SCX-4600, Samsung SCX-4623F V2.01.01.99 V2.01.01.00 V2.01.01.01 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Samsung SCX-4623FN V2.01.00.98 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V2.01.00.99 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V2.01.01.00 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Samsung SCX-4824FN V1.01.00.45 V1.01.00.47 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])V1.01.94.36 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Samsung SCX-4825FN V2.01.00.84 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V2.01.00.93
Samsung SCX-4828FN V1.01.00.41 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.01.00.43 V1.01.00.44 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.01.00.45 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] l) V1.01.93.36
Samsung SCX-4833FR V2.00.01.05 V2.00.01.06 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tml)
Samsung SCX-4833FD V2.00.01.10 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V2.00.01.11 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
V2.00.01.15
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tml)

+
Samsung CLP-320 V1.00.01.19 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.34 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.36 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.36 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.38 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
Samsng CLP-310/315 V1.00.01.18 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.11.66 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) V1.00.11.67 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
Samsng CLP-320N V1.00.01.19 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
Samsung CLX-3170FN
V1.00.01.24
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.64 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Samsung CLX-3180
V1.00.01.22
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.35 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.36 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V01.00.01.43 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
+

Samsung ML-1860W v3.00.01.05 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) v3.00.01.06 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pejmaaan
22-05-2012, 11:50
سلام به همه دوستان . امروز به مشکلی بر خوردم که شاید خیلیهاتون باهاش مواجه شدید و مبالغ زیادی هم براش هزینه کردید
ابتدا یک سرچ ساده انجام دادم و مطالب این فروم و چند فروم دیگه رو هم خوندم. در همون ابتدا برام مشخص شد این کار در انحصار چند نفره که به اسم تخصصی بودن و خرید سریال نرم افزار از خارج دارن مبالغ بسیار زیادی رو کاسبی میکنند. من با کاسبی مشکلی ندارم. ولی چیزی که اذیتم کرد این بود که وقتی با این دوستان چت کردم حاظر نشدن این نرم افزارهای رایگان رو به مبلغ کمتر از 20 هزار تومن به من بفروشن . حقیقتش بهم برخورد و اینطوری شد که مجبور شدم به سرچ خودم در آپلود سنترها ادامه بدم تا سرس های اصلی رو پیدا کنم (شانس آوردم که اسکریپت ترجمه بسیار خوبی روی فایر فاکسم نصب هست ) و اون رو در اختیار دوستان عزیزم قرار بدم .

روش کار بسیار ساده هست. من اینجا نرم افزار آپدیت ریست فیکس پرینترهای چند کاره مدل ورژن 96 : SCX4600 - SCX4623F ورژن 99 رو براتون قرار میدم که توی ایران بسیار زیاده . بقیه مدلها و ورژن ها رو هم منبع میدم که برای خودتون دانلود کنید و به بقیه دوستانی که لازم دارن برسونید .

فایل اصلی برای یک سریال از پیش مشخص برنامه نویسی شده. شما اگه برنامه نویس هستین میتونید سریال داخل سورس رو عوض کنید و یا اگه حوصله ندارید در کمتر از چند ثانیه سریال پرینتر خودتون رو عوض کنید و این پروگرام رو روی پرینتر انجام بدین. بدیهی هست با نرم افزاری که بهتون میدم میتونید بعدآ دوباره سریال اصلی پرینترتون رو برگردونید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- قبل از هر چیز باید ورژن فریمور پرینترتون رو بدونید تا فایل اشتباهی روی اون نریزید .

دکمه Menu بزنید بوسیله کلیدهای جهتی چپ یا راست (> < ) System Setup را یافته و OK کنید دوباره بوسیله کلیدهای جهتی چپ یا راست (> < ) Report را یافته و OK کنید دوباره بوسیله کلیدهای جهتی چپ یا راست (> < ) Configuration را یافته و OK کنید با کلیدهای جهتی چپ یا راست (> < ) Yes را برای Print? یافته و OK کنید . با این کار ( machine report ( configuration page پرینت می شود که در آن می توانید OS/firmware version را بیابید .

وارد TECH MODE شده و Report و Configuration را یافته و OK کنید تا در پرینتری که گرفته میشود ورژن پرینتر راببینید

4- بعد از اینکه از ورژن 99 یا 96 بودن هر کدوم از دستگاه ها مطمئن شدید فایل زیر رو دانلود کنید. کافیه بعد از لود صفحه، کد کپچا رو وارد کنید و دکمه زیرش رو بزنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقت کنید شماره سریال حتمآ 15 رقم باشد که با حرف زد انگلیسی شروع شده .دکمه چنج سریال رو بزنید تا کار انجام بشه .

7: بعد از چند ثانیه بهتون پیغام ok میده و سریال پرینترتون عوض میشه، البته بعد از اینکه یکبار پرینتر رو خاموش روشن کردید !! اگه باور ندارید یا میخواهید مطمئن بشید از برنامه زیر استفاده کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8: بعد از اطمینان از عوض شدن سریال پرینتر وارد پوشه دوم با اسم SCX4623f_V99 بشید. این قسمت خیلی مهمه. کابل نباید قطع بشه یا برق خونتون بره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همچنین هیچ دستگاه دیگری به غیر از پرینتر نباید به پورت یو اس بی وصل باشه. موس و کیبرد مستثنی هستند.

9: فایل dwn4623f رو اجرا کنید و منتظر باشید تا در چند دقیقه کار ارتقا انجام بگیره و پرینتر ریست بشه .بعد از انجام کار پرینتر رو خاموش کنید . در شروع مجدد Stop رو چند بار بزنید . حالا میریم سراغ فایل usbprn2.exe که خیلی هم به دستگاهای دیگری روی پورتهای یو اس بی شما حساس هست و اگه مثلآ مودمتون به یو اس بی وصل باشه این برنامه نمیتونه کار کنه . فقط و فقط پرینتر به یو اس بی وصل باشه . فایل فیکس کردن ورژن خودتون رو که توی همون پوشه هست با موس بگیرید و بکشید روی آیکون این فایل usbprn2 رها کنید(دراگ اند دراپ) . به سراغ صفحه نمایشگر پرینتر برید . اگه تا چند ثانیه بعد مراحل پروگرام هنوز شروع نشده بود چند بار دکمه Stop رو بزنید تا شروع بشه .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یادتون باشه در پایان کار تونر رو جاش دربیارید و روی پایه های چیپ اون نوار چسب بزنید تا دیگه اتصالی با برد نداشته باشه و چراغتون هم سبز بشه. احتیاجی هم به بیرون آوردن خود چیپ از جاش نیست. همون چسب نواری کفایت میکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10: روزهای خوبی رو با پرینتر ریست شدتون براتون آرزو مندم .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لیست:
Samsung SCX-3200, 3205 , 3207 V3.00.01.07 V3.00.01.08 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V3.00.01.09 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Samsung SCX-3205W V3.00.01.00 V3.00.01.01 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Samsung SCX-4600, Samsung SCX-4623F V2.01.01.99 V2.01.01.00 V2.01.01.01 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Samsung SCX-4623FN V2.01.00.98 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V2.01.00.99 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V2.01.01.00 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Samsung SCX-4824FN V1.01.00.45 V1.01.00.47 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])V1.01.94.36 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Samsung SCX-4825FN V2.01.00.84 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V2.01.00.93
Samsung SCX-4828FN V1.01.00.41 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.01.00.43 V1.01.00.44 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.01.00.45 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] l) V1.01.93.36
Samsung SCX-4833FR V2.00.01.05 V2.00.01.06 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tml)
Samsung SCX-4833FD V2.00.01.10 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V2.00.01.11 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
V2.00.01.15

+
Samsung CLP-320 V1.00.01.19 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.34 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.36 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.36 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.38 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
Samsng CLP-310/315 V1.00.01.18 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.11.66 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) V1.00.11.67 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
Samsng CLP-320N V1.00.01.19 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
Samsung CLX-3170FN
V1.00.01.24
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.64 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Samsung CLX-3180
V1.00.01.22
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.35 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V1.00.01.36 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) V01.00.01.43 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
+

Samsung ML-1860W v3.00.01.05 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) v3.00.01.06 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آپدیت :

باز هم سلام . اینهم فایل ریست فیکس مدل SCX-4623 Fکه برای ورژن 2.01.00.99 میباشد
توجه داشته باشید که برای استفاده از این فایل حتمآ طبق آموزش بالا اول سریال پرینتر خود را به Z2W5BAAB301383P تغییر دهید و سپس دستگاه را پروگرام کنید .
سریال این یکی با قبلی فرق میکنه :27:

Amin.ak
22-05-2012, 20:30
سلام
آقا خیلی خیلی ممنون !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واقعاً ممنون که خیلی از مشکل ها ی مارو رفع کردی
فقط برای ریست scx-4623FH چیکارش کنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من این هارو تو یه سایت روسی پیدا کردم ولی نمیدونم مثل اینا ریست میشه یا نه

ehsan68
23-05-2012, 08:21
سلام لطفا فایل دانلود برای 4623f v2.01.00.98 رو هم تو یه جایی مثله 4shared.com لود کنید.با تشکرررررررررررر

Bardia225
29-05-2012, 19:34
درود
خواستم بخاطر مطلب مفیدی که بدون هیچ چشم داشتی تو این تاپیک قرار دادین تشکر کنم .برای من و خیلی های دیگه بسیار راه گشا بود
خوبه که بقیه دوستان هم این روند رو ادامه بدهند

Haftsin
30-05-2012, 00:39
سلام پژمان جان
واقعاً ممنون
ولی مال من FHه . اونم ورژن 2.01.01.01
تو لیست نرم افزارها پیداش نکردم :(

Amin.ak
01-06-2012, 10:50
واقعاً ممنون
ولی مال من FHه . اونم ورژن 2.01.01.01
تو لیست نرم افزارها پیداش نکردم :(

pejmaaan
11-07-2012, 03:25

فایل اصلی برای یک سریال از پیش مشخص برنامه نویسی شده. شما اگه برنامه نویس هستین میتونید سریال داخل سورس رو عوض کنید و یا اگه حوصله ندارید در کمتر از چند ثانیه سریال پرینتر خودتون رو عوض کنید و این پروگرام رو روی پرینتر انجام بدین. بدیهی هست با نرم افزاری که بهتون میدم میتونید بعدآ دوباره سریال اصلی پرینترتون رو برگردونید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4- بعد از اینکه از ورژن 99 یا 96 بودن هر کدوم از دستگاه ها مطمئن شدید فایل زیر رو دانلود کنید. کافیه بعد از لود صفحه، کد کپچا رو وارد کنید و دکمه زیرش رو بزنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

7: بعد از چند ثانیه بهتون پیغام ok میده و سریال پرینترتون عوض میشه، البته بعد از اینکه یکبار پرینتر رو خاموش روشن کردید !! اگه باور ندارید یا میخواهید مطمئن بشید از برنامه زیر استفاده کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8: بعد از اطمینان از عوض شدن سریال پرینتر وارد پوشه دوم با اسم SCX4623f_V99 بشید. این قسمت خیلی مهمه. کابل نباید قطع بشه یا برق خونتون بره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9: فایل dwn4623f رو اجرا کنید و منتظر باشید تا در چند دقیقه کار ارتقا انجام بگیره و پرینتر ریست بشه .بعد از انجام کار پرینتر رو خاموش کنید . در شروع مجدد Stop رو چند بار بزنید . حالا میریم سراغ فایل usbprn2.exe که خیلی هم به دستگاهای دیگری روی پورتهای یو اس بی شما حساس هست و اگه مثلآ مودمتون به یو اس بی وصل باشه این برنامه نمیتونه کار کنه . فقط و فقط پرینتر به یو اس بی وصل باشه . فایل فیکس کردن ورژن خودتون رو که توی همون پوشه هست با موس بگیرید و بکشید روی آیکون این فایل usbprn2 رها کنید(دراگ اند دراپ) . به سراغ صفحه نمایشگر پرینتر برید . اگه تا چند ثانیه بعد مراحل پروگرام هنوز شروع نشده بود چند بار دکمه Stop رو بزنید تا شروع بشه .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یادتون باشه در پایان کار تونر رو جاش دربیارید و روی پایه های چیپ اون نوار چسب بزنید تا دیگه اتصالی با برد نداشته باشه و چراغتون هم سبز بشه. احتیاجی هم به بیرون آوردن خود چیپ از جاش نیست. همون چسب نواری کفایت میکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10: روزهای خوبی رو با پرینتر ریست شدتون براتون آرزو مندم .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لیست:
V2.00.01.15

+
Samsung CLX-3170FN
V1.00.01.24
Samsung CLX-3180
V1.00.01.22
+

آپدیت :

باز هم سلام . اینهم فایل ریست فیکس مدل SCX-4623 Fکه برای ورژن 2.01.00.99 میباشد
توجه داشته باشید که برای استفاده از این فایل حتمآ طبق آموزش بالا اول سریال پرینتر خود را به Z2W5BAAB301383P تغییر دهید و سپس دستگاه را پروگرام کنید .
سریال این یکی با قبلی فرق میکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

riddickmybio
22-07-2012, 17:00
دوستان من یه چاپگر سامسونگ 4623 دارم با فریمور 4623FH 2.01.01.01 که مشکل end life پیدا کرده چطوری میتونم نرم افزاری درستش کنم؟ لطفا کمک کنید

Mah8050
24-07-2012, 14:18
سلام آقا من چنتا سوال دارم که تو همه 50 صفحه که گشتم جوابی براش پیدا نکردم
اول من یه پرینتر ML1915 سامسونگ دارم با ورژن نرم افزار V1.01.00.77 از کارتریج استارتر که روش بوده داره استفاده میکنه الان 1150 صفحه برام پرینت کرده و پرینتش کم رنگ و بی کیفیت شده اماهنوزم پرینت میکنه
الان باید کارتریجشو شارژ کنم اما فقط شارژ تنها کافیه یا باید حتما ریست هم بشه؟یا اینکه میتونم بعدازشارژ تا رسیدن تعداد پرینتش (همون کانترش) به اون مقدار تعیین شده فک کنم 2500 تا پرینت کنم و بعدش نیاز به ریست داره؟
سوال بعدمم اینه که آیا این مدل پرینتر فقط با همون نرم افزاره گفته شده تو شروع تاپیک ریست میشه یا اینکه باز باید سریالشو بدم تا نرم افزارشو بخرم و بریزم روش؟
بعدم آموزش نحوه شارژ تونر رو اگه کسی داره یا لینک دارین بدین ممنون میشم

hosein_sha
02-08-2012, 12:01
سلام من یک دستگاه ml-2160 دارم این ممنون میشم فایل فریمورشو بزارید

mh13521974
31-10-2012, 18:11
فایل پرینتر fh یا scx-4623f رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید v2.01.01.01
شماره سریال جدید: Z2VJBFAZ232311P
روش کار :
1. شماره سریال دستگاهتون رو با نرم افزار تغییر شماره سریال به مقدار بالا عوض کنید (نرم افزار changesn.exe
2. پرینتر رو خاموش و روشن کنید.
3. همه دستگاههای usb بجز پرینتر و موس و کیبورد رو از کامپیوتر جدا کنید.
4. چیپ ست کارتریج رو ازش در بیارید و کارتریج رو دوباره جابزنید.
5. توی دانلودی که از لینک بالا انجام دادید یک فایل با نام FIX_NU_Z2VJBFAZ232311P_SCX4600_V2.01.01.01.hd هستش اون رو با موس گرفته و روی فایل usbprns2.exe بندازید . کار تمومه و باید چراغ پرینتر سبز بشه.
6. اگه خواستید چیپ ست رو سرجای خودش بندازید که گم نشه (حتما لازم نیست سرجاش بندازید) روی پایه های اون چسب بزنید تا دیگه پرینتر اونو نشناسه.

rojinelm
17-11-2012, 17:32
باسلام پرینتر من سامسونگSCX-4623FHباV2.01.01.01است اما پس از شارژ پودر چراغ قرمز آن سبز نشده لطفا راهنمایی فرمایید باتشکر

mojtababoirate
23-11-2012, 08:27
دوستان من یه چاپگر سامسونگ 4623 دارم با فریمور 4623FH 2.01.01.02 که ظاهرا بايد رسيت بشه. ولي همه نو مدل ديدم بجز 2.01.01.02 شما كه اينقدر زحمت كشيديد . ممنون ميشم اگه يه كمكي به من بكنيد :sq_20:
بابته تمام زحماتتون ممنون . و يه تشكر خصوصي از داش پژمان :sq_25:

babak_fx
26-11-2012, 14:00
دوستان من یه چاپگر سامسونگ 4623 دارم با فریمور 4623FH 2.01.01.02 که ظاهرا بايد رسيت بشه. ولي همه نو مدل ديدم بجز 2.01.01.02 شما كه اينقدر زحمت كشيديد . ممنون ميشم اگه يه كمكي به من بكنيد :sq_20:
بابته تمام زحماتتون ممنون . و يه تشكر خصوصي از داش پژمان :sq_25:

ورژن 2 به بالا وضعیت ریست دستگاه تغییر کرده . دیگه بصورت سریال دستگاه نیست . مثل مدلهای 2160 - 3400 - 3405 - 1865 و .... بصورت سریال کارتریج ریست میشن (CRUM) .

armin987654321
04-12-2012, 15:02
سلام
یکی نیست به ما کمک کنه
ریست آی سی پرینتر با فریمور 4623FH 2.01.01.01

armin987654321
04-12-2012, 15:03
سلام
یکی نیست به ما کمک کنه
ریست آی سی پرینتر با فریمور 4623FH 2.01.01.01

mazi_gil
21-12-2012, 18:27
با سلام و تشکر از دوست عزیر مدل پرینتر من SCX 4623f v2.01.01.00 هست که خلاصه لینک فیکسشو واسه ریست پیدا کردم
لینک واسه دوستان برای دانلود روش کار هم مثل بالاست فقط سریال باید به Z2VJBFFB403321H تغییر بدین.
:n26:

برای دانلود از سایت زیر صبور باشید ولی .

rezvanroshan
14-01-2013, 10:49
سلام این سایتی که معرفی کردید زبانش یه جوریه که من نمی فهمم. 2 تا فایل هم دانلود کردم ولی مثل اونایی که توضیح دادید نبود. میشه بگید من چه کار کنم. مدل پرینترم 4623 با هست

sajadgilak
06-02-2013, 15:44
ورژن 2 به بالا وضعیت ریست دستگاه تغییر کرده . دیگه بصورت سریال دستگاه نیست . مثل مدلهای 2160 - 3400 - 3405 - 1865 و .... بصورت سریال کارتریج ریست میشن (CRUM) .

داداش يعني الان ما بايد اينو چيكارش كنيم؟

alijoon30
09-02-2013, 22:07
بسیار عالی بود کار ما راه افتاد دستت درد نکنه دوسست گرامی.:n20:

hossein_hrp
19-02-2013, 20:04
سلام به همه دوستان
اولا خیلی ممنون از آقا پژمان که مطالبی مفید برای ما نوشته بود .
من هم همین مشکل را داشتم ولی هر کاری کردم از این سایت نشد فایلی دانلود کنم ولی به هرحال مشکلم را حل کردم و برای دوستان هم میگویم که اگر با مشکل مواجه هستند به امید خدا حل شود .
برای ورژن 2.01.01.01
اول این بکلمه را در اینترنت سرچ کنید و دانلود کنید (در این اینترنت به صورت مجانی موجود می باشد).
usb_sn_changer+free download
و بهد به وسیله برنامه سریال دستگاه را عوض کنید و این را بگزارید :
Z6PBBAABB00945T
و بعد این فایل را از اینترنت دانلود کنید :
FIX_Z6PBBAABB00945T_SCX4623FH_01_SGE435794_1.00.hd
وقتی دانلود کردید این فایل را روی فایل usbprns2.exe که در همان برنامه ای که دانلود کردید منظور (usb_sn_changer) دراگ کنید و بعد از ریست پرینتر روی قسمت چیپ کاتریج چسب زده و پرینتر را دوباره راه اندازی کنید.
حتما مشکلتان حل می شود .
موفق باشید (حسین) اگر برای پیدا کردن فایل ها مشکلی داشتید به من میل بزنید hossein_hrp@yahoo.com

86442104
24-02-2013, 15:40
با سلام خدمت دوستان
اگر امکان دارد فایل ریست پرینتر samsung scx-4623FH رو هم توضیح بدین.خیلی واجبه!!!ممنون می شم کمکم کنین.
موفق وسربلند باشین.

m_0123
20-05-2013, 17:13
داداش حسین این فایل (( FIX_Z6PBBAABB00945T_SCX4623FH_01_SGE435794_1.00.hd )) از کجا باید دانلود کنم؟ هر جوری سرچ می کنم چیزی نمیاد!!! لطفا کمکم کن. از دیگر دوستان هم که اگه میدونند خواهش می کنم کمکم کنند. خیلی گیرم

amiralipay
30-05-2013, 12:41
ببخشد دوستان اگ سوالمو جای اشتباهی میپرسم
من سامسونگ scx-4623fhدارم برای شارژ میش تونر شارپ بریزم؟:n29:

saeedgamkhar
02-06-2013, 15:19
سلام .مشکل منم مثل شما هست دوست عزیزم
اگه کسی نرم افزار4623fhرو داره بهم بفرسته ممنونش میشم
gamkharsaeed@yahoo.com

jybenz
06-06-2013, 22:08
با سلام من یه ساموسنگ 3205w دارم اون رو به ورژن 3.0.01.11 از سایت سامسونگ ارتقا دادم از اون به بعد چراغش قرمز شد هر کاری کردم نتونستم دوباره به سبز تغییر بدم از آموزشهای دوستان هم استفاده کردم
بی زحمت اگه فریمور پایینتر دارین راهنمایی کنید

ar.piri
24-06-2013, 23:19
سلام دوست عزیز.
واقعا ازت ممنونم. به راحتی تونستم چیپ رو از کار بندازم.

ar.piri
24-06-2013, 23:32
سلام به همه دوستان
من هم همین مشکل را داشتم ولی هر کاری کردم از این سایت نشد فایلی دانلود کنم ولی به هرحال مشکلم را حل کردم و برای دوستان هم میگویم که اگر با مشکل مواجه هستند به امید خدا حل شود .
برای ورژن 2.01.01.01
اول این بکلمه را در اینترنت سرچ کنید و دانلود کنید (در این اینترنت به صورت مجانی موجود می باشد).
Z6PBBAABB00945T
وقتی دانلود کردید این فایل را روی فایل usbprns2.exe که در همان برنامه ای که دانلود کردید منظور (usb_sn_changer) دراگ کنید و بعد از ریست پرینتر روی قسمت چیپ کاتریج چسب زده و پرینتر را دوباره راه اندازی کنید.
حتما مشکلتان حل می شود .
موفق باشید (حسین) اگر برای پیدا کردن فایل ها مشکلی داشتید به من میل بزنید hossein_hrp@yahoo.com

سلام دوست عزیز.
واقعا ازت ممنونم. به راحتی تونستم چیپ رو از کار بندازم.

pars100100
06-07-2013, 16:25
سلام ریست scx-4623fh ورژن 2.01.01.02و سریال crum- 12042012068 به ایمیلم ارسال کنید pars100100@yahoo.com متشکرم :n25:

aba_ras
16-07-2013, 18:06
دوست عزیز تو ورژن دو باید فریمورت برای یه سریال کروم خاص باشه که بتونی محدودیت هاشو بر داری

shabdisshop
30-07-2013, 15:13
میشه منو راهنمایی کنید

من هر کاری می کنم سریال پرینترم عوض نمیشه .

sebastey1
14-08-2013, 20:31
سلام به همه دوستان واساتید
من یکدستگاه scx 4600 دارم با ورژن 2.01.01.01 که خطای کارتریج میدهد کارتریج انرا پر یا شارژ کردم اما باز هم خطا وچراغ قرمز وثابت است
ایا با سخت افزار باید انرا درست کنم یا با نرم افزار
لطفا راهنمایی کنید

Ship Storm
19-08-2013, 20:59
سلام من یک دستگاه SCX-4623FH دارم
سریال دستگاه من اینه : CRUM-11052349227 و ورزن Firmware هم 2.01.01.01
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

aba_ras
25-08-2013, 10:49
دوستان بازم میگم کروم خاص باید باشه که با فریمور جور باشه
مثلا FIX_15042433450_SCX4600_V2.01.01.02
خب من برای این فریمور چیپشم دارم که کروم اختصاصیشو داره بجای چیپ کارتریج میزارم ریست میکنم دوباره چیپ قبلی رو میزارم ب همین راحتی:n19:

saeed0914
25-08-2013, 20:33
سلام آقا اولا خیلی خوش تیپی دوما خیلی باصفایی.بابت کمکتم دمت گرم.خیلیا همین که کارشون را میافته دیگه بقیه رو یادشون میره.دست درد نکنه

Ship Storm
26-08-2013, 22:30
دوستان بازم میگم کروم خاص باید باشه که با فریمور جور باشه
مثلا FIX_15042433450_SCX4600_V2.01.01.02
خب من برای این فریمور چیپشم دارم که کروم اختصاصیشو داره بجای چیپ کارتریج میزارم ریست میکنم دوباره چیپ قبلی رو میزارم ب همین راحتی:n19:

یعنی چی ؟ یکم بیشتر توضیح بدید

00375820
27-08-2013, 11:17
سلام من یه پرینتر سامسونگ مدل ml-1860 دارم تازه مبتدی هم هستم می خواستم اگه ممکنه برام یه کم بیشتر توضیح بدین تا بتونم پرینترم رو ریست کنم.با تشکر

aba_ras
01-09-2013, 08:32
یعنی چی ؟ یکم بیشتر توضیح بدید
خب تو این زمینه من کاری نکردمو هنری ندارم فقط پول دادم اینارو خریدم
یه چیپ کارتریج دارم و ی سری فریمور اختصاصی شده واسه اون چیپا که بهشون میگن جیک
میزارم جای چیپ کارتریج فلش میکنم بعدم دوباره چیپ قبلی رو میزارم البته دیگه چراغش روشن نمیشه خدا رو شکر
:n19:
تقریبا یه مجموعه کامل از پرینترای سامو پشتیبانی میکنه هر چند واسه من فقط 5 مدلش عملا استفاده میشه
همین

Ship Storm
01-10-2013, 22:36
سلام به همه دوستان
برای ورژن 2.01.01.01
Z6PBBAABB00945T
حتما مشکلتان حل می شود .

من هرکاری کردم نتونستم این فایل FIX_Z6PBBAABB00945T_SCX4623FH_01_SGE435794_1.00.hd رو پیدا کنم
یکی کمک کنه تو این زمینه ممنون میشم

m.fazel
10-10-2013, 13:18
آقا من هم نتونستم پیدا کنم لطفا یکی کمک کنه الان 1 ماهه پزینترم از کار افتاده کسیم نیست کمک کنه 4623 FH هست تمام کار های صفحه اول و دوم رو انجام دادم و لی الن میزنه اینستال تونر چه خاکی تو سرش کنم؟ لطفا ایمیل بزنید بهم mf.esmaeili65@gmail.com

Padesha2
08-05-2014, 14:50
سلام
من پرینتر سامسونگ 4623 FH دارم می خوام چیپ رو ریستارت کنم ، اگه امکانش هست کامل برای من و بقیه دوستانی که این مشکل رو دارن توضیح بدین ممنون می شم .
Firmware 2.01.01.02
Crum-10071518759
Serial Z6PBB8KC5F0071P
اگه فایل ریستارت برام بفرستین ممنون می شم . :n16:
Saied.gh34@Gmail.com

haghighiar
01-06-2014, 19:02
سلام
به این سایت مراجعه کنید
رایگان براتون فایلهای لازم را میفرستن.

akitab
13-04-2015, 15:08
salam khaste nabashin manam manam hamin moshkelo daram chikar kardin shoma?

pc2khoon
30-08-2015, 10:24
شما فقط شارژ کن و به چیزی دست نزن.اگ تونستی بلید داخل کارتریج رو دربیار و تمیز کن.مثه روز اول ذغالی میزنه

mrreza
12-06-2016, 23:46
دوستان کسی میتونه منو واسه ریست clp 320 راهنمایی کنه و بگه چیکار باید بکنم؟؟؟

esi1354
02-12-2016, 13:53
سلام به همگی
پرینتر سامسونگ 4623f دارم با ورژن v . 2.01.00.99 و سریال Z2W9BAAZC00271A و کروم crum-10120716819 برای مصرف خونگی خریدم هر چی گشتم فایل فیکسش رو پیدا نکردم . یه اشتباه بزرگ کردم پرینتر سامسونگ خریدم مشکل چراغ جشمک زن قرمز و شارژ تونر و حسابی رو اعصابه و فکر کنم چند روز دیگه از کار میافته
از دوستان عزیز تقاضا دارم در صورت امکان آدرس لینک یا آپلود سنتری که قابل دسترسی باشه و فایل فیکس این مدل رو داشته باشه رو توی پست بزارن خیلی ممنون میشم .

یه دنیا تشکر میکنم