PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فینال لیگ قهرمانان اروپا | مناظره بردیا و vahidgame

pcforlife
18-05-2012, 12:20
سلام
همونطور که صحبت شد، مصاحبه فینال لیگ قهرمانان به شکل مناظره میان دو طرفدار فعال بایرن مونیخ و چلسی در انجمن ورزش به انجام رسید. ابتدا باید از بردیا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و vahidgame ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز تشکر کنم که لطف کردند، دعوت من رو برای شرکت در مناظره پذیرفتند. ضمن اینکه چون این آخرین مصاحبه Fan vs Fan در فصل جاری هست، جا داره از سروش و احمد و همچنین محمد عزیز و تمام شرکت کننده گان و کسانی که درخواست شرکت دادند، ولی میسر نشد که در مصاحبه شرکت کنند تشکر کنم. زیاد صحبت نمی کنم و بریم سراغ مناظره:

همونطور که صحبتش رو داشتم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، برای فینال لیگ قهرمانان اروپا، مصاحبه رو به شکل همیشگیش یعنی ارسال سوالات و دریافت پاسخ ها، انجام ندادیم و مصاحبه به صورت زنده :31: و با حضور هر دو کارشناسان در گروه اجتماعی Fan vs Fan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، دیشب طی حدود شش ساعت!!:31: به انجام رسید. فکر کنم مناظره جالبی شده باشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاریخ انجام بازی: 19 می | 30 اردیبهشت
مصاحبه کننده: pcforlife ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شرکت کننده گان: بردیا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای بایرن مونیخ | vahidgame ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای چلسی

pcforlife:
دوستان سلام

vahidgame:
سلام
منم هستم

بردیا:
علیک سلام
من چاقومو آوردم،دندونامم تیز کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahidgame:
خب شروع کنید
منم با خودم سلاح های مورد نیاز رو اوردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pcforlife:
چون بردیا تا به حال در فن حضور نداشته جواب این سوال رو به تنهایی بده![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
"ابتدا خودتون رو معرفی کنید و بگید به چه دلیل و از چه وقتی طرفدار این تیم شدید؟"
[وحید هم قبلا اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خودش رو معرفی کرده.]
بعد پاسخ این سوال میریم سراغ بحث اصلیمون یعنی مسابقه بایرن و چلسی! دعوا و زد و خورد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بردیا:
هان
خب با نام و یاد خدا
میبینم که کل و یوم همه هستن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینجانب بردیا،22ساله،متولد 1990(اخرین قهرمانی آلمان در دنیا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])از 7-8سالگی که یادم میاد طرفدار آلمان بودم
یادمه فینال 96 بین چک و آلمان من اصلا نمیدونستم قوانین فوتبال چی هست و .... ولی خواهرم چون طرفدار آلمان بودش تو اون بازی منم به صورت ناخودآگاه از اسم آلمان خوشم اومد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو جام 98 هم که بیشتر حالیمون بود و مایه تاسف بود که اون داور احمق با ناداوری کریستین ورنز رو اخراج کرد و باعث برد کرواسی شد.
بایرن رو هم بازیاشو از 99 میدیدم چون علی دایی تو بایرن بود و اون موقع ها تلویزیون بازیارو نشون میداد و خب لازم به یاداوری نیست که فینال 99 تلخ ترین لحظه عمرم به عنوان یه بچه 9ساله بودش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در واقع فوتبال باشگاهی اروپا رو هم از همون 99 دنبال میکردم و قبلش اصلا نمیدونستم رئال چیه،بارسا خوردنیه یا پوشیدنی و ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pcforlife:
مرسی از بردیا.... برای شروع چون صحبت از چلسی و بایرن هست، بحث آلمان و انگلیس هم مطرح میشه. خوشبختانه هر دو تون هم طرفدار تیر آلمان و انگلیس هستید.
با این مقدمه میخوام بپرسم، حساسیت مسابقه رو در روی انگلیس و آلمان در رقابت های مختلف ورزشی من جمله در فوتبال و رده ملی چگونه ایجاد شد؟ کلا علل اصلیش چیا بودن؟

vahidgame:
من فکر می کنم در مرحله اول مسائل سیاسی یعنی جنگ جهانی که این دو کشور مقابل هم قرار داشتن روی این قضیه خیلی تاثیر داشته

بردیا:
خب شروع اینا فقط دلایل فوتبالی نداشت
همونطور که میدونید تو جنگ جهانی اول و دوم،المان و انگلیس باهم دشمن خونی بودن و تو جنگ جهانی دوم،اگه حماقت ژاپن توی حمله به پرل هاربور و ورود آمریکا به جنگ به نفع متفقین نبودش،آلمان همونکاری رو با انگلیس میکرد که رستم با اسفندیار کرد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد هم که تو سال 50 نزاشتن آلمان شرکت بکنه تو جام جهانی ولی شروع رقابت ورزشی دو تیم به شکل هات،جام 66 بودش و گل مشهور جف هورست که هیچوقت معلوم نشد از خط رد شده و باعث شد انگلیسیا به تنها قهرمانیشون دست پیدا بکنن.
بعدشم که توی رقابتای ملی کلا انگلیس یه مغلوب همیشگی بوده جلوی آلمان

البته اینو بگم که این انگلیسیا هستن که آلمانا رو تو رده ملی رقیب به حساب میارن،ماها که کلا حسابشون نمیکنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چون دلیلی نداره تیمی که تو تمام مسابقات نهایی تمامی جام های جهانی و ملت های اروپا ازمون باخته رو رقیب حساب کنیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pcforlife:
دقیقا البته یکی از دلایل تشدیدش باخت های فراموش نشدنی دو تیم ملی مقابل هم بوده... باخت انگلیس در یورو 96 در نیمه نهایی در ومبلی و باخت 5-1 معروف آلمان در المپیک مونیخ در راهیابی به ورلدکاپ سال 2002 که خیلی کمک کرد انگلیس مستقیما صعود کنه به جام جهانی. اتفاقات جام جهانی 2010 که دیگه زیاد کهنه نشده...![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahidgame:
البته بردیا همون برد فینال 66 ما توی ومبلی کفایت می کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نظرت در مورد آخرین بازی آلمان و انگلیس چیه؟ گل لمپارد این وسط کجا رفت؟

pcforlife:

گل لمپارد این وسط کجا رفت؟
اتفاقا یکی از سوالام از هر دو تون این بود که احساستون رو راجع به این تصویر بگید که وحید پیشدستی کرد:

بردیا:

نظرت در مورد آخرین بازی آلمان و انگلیس چیه؟ گل لمپارد این وسط کجا رفت؟
اتفاقات 2010 باعث شد که 2تیم 1-1 بشن
با یه تفاوت بزرگ،گل مردود هورست باعث شدش که انگلیس به تنها افتخار تاریخش برسه ولی گل مردود فرانکی تو یه مرحله حذفی بود که در نهایت نتونست آلمان رو به قهرمانی جام جهانی برسونه

البته اینو بگم که همونطور که گفتی برد انگلیس توی مراحل مقدماتی بوده ولی آلمان توی تمام مسابقات نهایی در تمام جام های جهانی و یورو انگلیس رو شکست داده
تخصصمون هم پنالتیه،یعنی وقتی به پنالتی میکشه و یه تیم آلمانی باشه،تیم مقابل به لرزش از نوع بندری میفته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

احساستون رو راجع به این تصویر بگید
هوش بالای نویر تو این صحنه بود که باعث شد کمک داور اشتباه بکنه،یعنی شاید اگه یک ثانیه معطل کرده بود توی به جریان انداختن دوباره بازی و با شک و تردید به کمک داور و داور نگاه میکرد احتمالا گل رو میگرفتن.
اون بازی آلمان کلا بهتر بود ولی جوونیشون باعث شد که انگلیس سریع بتونه مساوی بکنه ولی خب لاریوندا،تلافی توفیق بهرام اف رو دراوردش

pcforlife:
استنباط من از صحبت های بردیا همون اسنتباطی هست که از جمله تاریخی لینه کر کردم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahidgame:

احساستون رو راجع به این تصویر بگید
خب این عکس خاطره بدی رو برای من زنده می کنه
بازیکن خیلی محبوبم توپ رو درون دروازه آلمان می کنه و در حالی که توپ به شکل واضح از خط دروازه گذشته داور اونو قبول نمی کنه! دیگه گل از این واضحتر نمیشه و عجیبه داور این گل رو ندید!
به عقیده من با این گل روند بازی عوض میشد و انگلیس می تونست به بازی برگرده و دیگه آلمان برنده بازی نبودش

فکر کنم نویر یه گل به لمپارد بدهکاره که توی فینال لیگ قهرمانان لمپارد حتما باهاش تسویه حساب می کنه...

بردیا:

استنباط من از صحبت های بردیا همون اسنتباطی هست که از جمله تاریخی لینه کر کردم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بله بله
لینه کر با من هماهنگ کردش قبل صحبت کردن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahidgame:
من نظرم اینه که این دو بازی قابل مقایسه نیستن
توی اون بازی آلمان با همه بازیکنانش از جمله بکن بائر بالاخره یه بازنده مقابل انگلیس بودش
ولی توی 2010 با اینکه آلمان آماده بود ولی انگلیس توانایی مقابله با آلمان رو داشت . نیمه دوم انگلیس کاملا جلو کشیده بود و به خاطر همین دفاع ها جا موندن و دو تا گل بد خورد... در صورتی که اگه گل لمپارد همون نیمه اول قبول شده بود لمپارد حتما یه زیر تاق دیگه هم به دروازه نویر می زد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد یه سوال دیگه که بردیا ازت دارم اینه که اگه ضربات پنالتی نبود چی به سر آلمان می اومد؟ احساس میشه که آلمان ها بیش از حد خوش شانسن! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بردیا:
البته وحید جان شما فراموش کردی که بکن بائر اون موقع یه جوون 21 ساله بودش که تازه 2سال بود فوتبال در سطح حرفه ایش رو شروع کرده بود و همچینم اینجوری که میگی نبوده
گل هورست تو وقت اضافه بودش و باعث شد بازی که 2-2 دنبال میشد به نفع انگلیس تموم بشه در حالی که اگه گل لمپارد قبول میشد تازه بازی مساوی میشد.زمین تا آسمون بین این 2تا فرقه

وقتی یه تیم توی بازی های مختلف تو جام های مختلف توی ضربات پنالتی انواع تیم ها از انگلیس و آرژانتین و و فرانسه و .... رو شکست میده نشون میده که عاملی به نام شانس،نقش خیلی پایینی داره تو موفقیتشون.اینطوری نیست به نظرت؟
آلمانا همیشه به خاطر خونسردی بالاشون معروف بودن و کوچیکترین استرسی معمولا موقع زدن پنالتی ندارن و همیشه هم تو طول تاریخ دروازبانای پنالتی گیری رو تربیت کردن
از شوماخر گرفته تا بودو ایلگنر و لمن و کان و در نهایت هم نویر

pcforlife:
ارزیابی تون از عملکرد تیمتون در این فصل (در رقابت های داخلی و اروپا) چی بوده... کلا به عنوان طرفدار رضایت داشتید؟

بردیا:
بایرن نیم فصل اول رو رویایی سپری کردش
صدرنشین بوندسلیگا،صعود راحت از گروه مرگ تو چمپیونزلیگ،رکورد کلین شیت،رو فرم بودن گومز با زدن بیشتر از 20 گل و .....
ولی نیم فصل دوم خوب نبود
شواین اشتایگر به عنوان مغز متفکر تیم مصدوم شد،فن بویتن که تو قلب خط دفاعی نقش مهمی رو داشت این فصل از دست رفت و زوج بادشتوبر و بواتنگ اون اوایل جواب نداد
خط اتیش بایرن یوهو خاموش شد و .... و وقتی به خودمون اومدیم که دورتموند 8امتیاز جلو افتاده بود.
با وجود اینکه میتونستیم بهشون برسیم ولی در عین بدشانسی بازی روبرو رو بهشون باختیم تا قهرمانی تقدیمشون بشه
تو جام حذفی که حرفی برای گفتن باقی نمیمونه چون عملکرد تیم تو فینال غیرقابل دفاع بود
ولی تو اروپا خیلی خوب بودیم.بردن تاجرای نفتی منچستر و ناپولی پرشور،شکست بازل شگفتی ساز،حذف مارسی،outclass کردن رئال مادرید بزرگ توی مجموع رفت و برگشت.
باوجود شکست توی رقابتای داخلی اگر شنبه چمپیونزلیگ رو ببریم یه فصل کاملا موفقیت آمیز رو به نظر من سپری کردیم چون قهرمانی در اروپا تمام ناکامیا رو پوشش میده

vahidgame:
رقابت های داخلی که متاسفانه اونجوری که باید باشیم نبودیم
اول فصل با ویلاش بواش شروع کردیم و در ابتدا هم نتایج بدی نگرفتیم ولی تا به بازی های حساس مثل بازی با منچستر و آرسنال رسید خیلی بد نتیجه گرفتیم و بعد از اون هم بیشتر مقابل تیم های درجه دو پیروز بودیم و بیشتر بازی هامون با تیم های درجه یک رو از دست دادیم. توی جام اتحادیه هم که با باخت مقابل لیورپول حذف شدیم.
اما وقتی دی متئو توی ماه مارس به چلسی اومد وضع فرق کرد و نتایج عالی چلسی توی لیگ شروع شد. اما به قدری زمان ویلاش بواش دور از انتظار ظاهر شده بودیم که دیگه نتایح خوبمون هم نمی تونست ما رو به رده های اول ببره و از طرفی توی لیگ قهرمانان هم خوب نتیجه گرفته بودیم و برامون خیلی مهم بود و به خاطر همین این آخری ها کلا لیگ رو ول کردیم و در نهایت از طریق لیگ نتونستیم به لیگ قهرمانان سال بعدی صعود کنیم... توی جام حذفی هم با نتایج خوب تونستیم قهرمان بشیم که دی متئو مخصوصا با برد خیلی خوب مقابل تاتنهام و لیورپول تاثیر خودشو گذاشت...

اما در مورد لیگ قهرمانان هم موقعی که ویلاش بواش بود باز خیلی نتایج خوبی نمی گرفتیم و برای صعود از گروهمون کارمون به بازی آخر کشید که در نهایت والنسیا رو بردیم و به عنوان تیم اول صعود کردیم. در مرحله بعدی هم باز ویلاش بواش شاهکار کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی 3 بر 1 مقابل ناپولی باخت که فکر کنم بعد از اون بازی دیگه اخراج شد و دی متئو جایگزین اون شد. که نتایج درخشان ما از زمان اون شروع شد و با برد قاطع 4 بر 1 مقابل ناپولی به مرحله بعدی رفتیم و در نهایت بنفیکا رو شکست دادیم و حریف بارسا توی مرحله نیمه نهایی شدیم. بازی با بارسا رو خیلی منطقی و تاکتیکی بازی کردیم و تونستیم با گرفتن انتقام از اون به فینال صعود کنیم که به اعتقاد من چلسی کاملا مستحق این بودش.

در نهایت توی مسابقات داخلی در حد متوسط ظاهر شدیم و توی لیگ قهرمانان در حد خیلی عالی...

pcforlife:
بردیا چون سروش خودش نتونست آنلاین بشه گفت چند تا سوال به صورت جدا از تو و وحید بپرسم، یکی از این سوالا این بود که:

خوردن 5 گل از دورتموند اونهم در فینال جام حدفی رو میشه صرفا اتفاق قلمداد کرد ؟ یا واقعا دورتموند در این رنج از قدرت هست ؟ و اینکه آیا فکر میکنی هاینکس برای فصل بعد میمونه ؟ خودت دوست داری هاینکس بمونه ؟

البته سواله خودش سه چهار تا سوال تو دل هم هست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بردیا:
درینکه دورتموند این 2فصل بهتر از بایرن بوده شکی نیست ولی اختلاف فوتبالی این 2تیم به هیچ وجه در این 5 گل نیستش
فکر میکنم حسین خودت تجربه شکست با 6 گل مقابل سیتی رو دیدی،وقتی یه تیم مقابل رقیب دیرینش عقب میفته و سعی میکنه به آب و آتیش بزنه برای جبران ولی توی ضدحملات نابود میشن.
ولی در کل از نظر تاکتیکی به جز بازی برگشت این فصل تو سیگنال ایدوناپارک،کلوپ چه مقابل هاینکس چه مقابل فن خال برنده تاکتیکی بوده و به نظرم با این روند،فصل آینده هم حتی اگه بایرن قهرمانی بوندسلیگا رو پس بگیره مقابل دورتموند به توفیق چندانی نمیرسه که بخشیش میتونه به ذهنیت بازیکنای دو تیم برگرده.

فکر میکنم هاینکس حتی با وجود شکست احتمالی بازی شنبه به احتمال زیاد بازم بمونه توی فصل بعد چون تیم مدیریتی بایرن اعتقاد خاصی بهش دارن ولی تو فوتبال چیزی قابل پیشبینی نیستش.
مربی محبوب من لوتار ماتئوس هستش و دوست دارم یه روزی اونو سرمربی بایرن ببینم.فصل قبل بعد اخراج فن خال هم نظر قیصر روی ماتئوس بودش ولی بقیه وتوش کردن به خاطر اینکه ماتئوس کارنامه موفقی به عنوان مربی نداشته ولی به هر حال فکر میکنم هاینکس با وجود اینکه خیلیا فکر میکنن یه گزینه تاریخ مصرف گذشته هستش ولی هنوزم کارایی خیلی زیادی داره و اینو با کیش و مات کردن مورینیو نشون داد.

pcforlife:

فکر میکنم حسین خودت تجربه شکست با 6 گل مقابل سیتی رو دیدی،وقتی یه تیم مقابل رقیب دیرینش عقب میفته و سعی میکنه به آب و آتیش بزنه برای جبران ولی توی ضدحملات نابود میشن.
کاملا تائید میشه و حداقل از طرف من قابل درک این موضوع./
راستی بردیا، در ادامه سوال قبلی، بعد جام جهانی، اون موقع من مدام میشنیدم که یوآخیم لو قراره بیاد بایرن و قراره بعد یورو 2012 بیاد... الان به نظرت کلا منتفی این موضوع؟

بردیا:
نه
لو تا 2014 مسلما میمونه تو آلمان
حتی اگر قهرمان یورو 12 هم بشیم باز لو میمونه چون موفقیت تو جام جهانی بعد از 2تا عنوان سومی میتونه تسکین مناسبی باشه براش ولی بعید میدونم بعد 14 دیگه بمونه توی تیم ملی.

طبق مصاحبه ای هم که خودش کرده دوست داره در سطح باشگاهی خارج از آلمان فعالیت بکنه که رئال مادرید بعد از مورینیو رو اصلی ترین گزینه میکنه براش.

pcforlife:
یه سوال دیگه ی سروش رو هم این بار از وحید بپرسم بردیا بره یه چایی بخوره![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ظاهرا در تقدیر اینطور رقم خورده که فقط مربیان موقت میتونن چلسی رو به فینال سی-ال برسونن ؛ چقدر احتمال میدادی چلسی اینبار انتقام دفعه ی قبلی رو بگیره ؟ و آیا فکر میکردی هرچه در نیمه نهایی 2009 گذشت اینبار به صورت وارونه تکرار بشه ؟ ( از گل دقیقه ی 92 تورس بگیر تا دویدن دی متئو پس از این گل )

vahidgame:
توی دلم افتاده بود که می تونه انتقام بگیره و شیرهای های لندن دیگه خیلی خشمگین بودن! مخصوصا اون بازیکنایی که توی بازی قبلی بودن مثل لمپارد و دروگبا و ... که اتفاقا خیلی هم تاثیرگذار بودن
بارسا از نظر مهره برتری داشت مخصوصا از نظر بازیکنای تکنیکی و طراح و سخت بود مقابل اون پیروز شدن ولی تجربه بالای بازیکنای بزرگ چلسی و همین طور تاکتیک خیلی خوبی که برای مقابله با بارسا داشت در نهایت چلسی تونست به اون چیزی که حقشه برسه
گل دقیقه 92 تورس هم واقعا لذت بخش بود و یه جورایی گل انتقامی بودش
اون چیزی مشخصه که توی فوتبال هیچ چیزی غیر ممکن نیست و این که می گفتن چلسی از قبل بازنده ست برای من بیشتر یه چیز مضحک بودش و دور از واقعیت و چلسی اینو کاملا نشون داد...

pcforlife:
نکته جالب اینکه وحید دیرک های بارسا، پنالتی از دست رفته مسی و گل آفساید بارسلونا منو یاد پنالتی های گرفته نشده بازی برگشت 2009 مینداخت! در کل عجب بازی هایی بود...

یه سوال کوتاه از هر دو تون بپرسم:
سه اتفاق خوشایند و، ناخوشایند ترین اتفاق این فصلتون؟:

بردیا:
1- شکست دادن رئال بهترین اتفاق این فصل بود به نظرم،چون توی سطح نت بایرن و هواداراش با انواع و اقسام توهین ها روبرو شده بودن که پیروزی بایرن جواب خوبی بود براشون

2- اومدن نویر به تیم
تاثیر یه دروازبان بزرگ برای هیچ تیمی قابل صرف نظر کردن نیستش
بایرن بعد کان دروازبان سوپراستار نداشت،رنسینگ و کرافت مردود شدن.بوت خوب بود ولی سطحش بالاتر از 70 نبود هر چند من خیلی دوستش داشتم ولی با داشتن نویر و یه خط دفاعی مستحکم تر میتونیم خیلی بهتر ازینا باشیم

3- رو فرم بودن ریبری
ریبری زمان فن خال زیاد خوب نبودش،رسوایی اخلاقی و اختلاف نظرش با فن خال و مصدومیتای پیاپش باعث شده بود که نتونه نمایش زمان هیتسفیلد و کلینزمن رو نشون بده ولی این فصل که روبن با مصدومیت سنگینش افت کرده بود این ریبری بود که بار تیم رو به دوشش کشید و من تو فینال امید خیلی بیشتری به اون دارم تا به روبن

ناخوشایند ترین اتفاق فصل هم خوردن 5 گل از دورتموند بود که امیدوارم قهرمانی تو اروپا بتونه یه مرهمی براش باشه

vahidgame:
اتفاق های خوشایند :

1- برد مقابل بارسا در مجموع رفت و برگشت واقعا عالی بود. در شرایطی که همه می گفتن بارسا صعود می کنه چلسی با تاکتیک تونست بارسا رو از دور خارج کنه. اینکه دو تا گل توی خونه حریف عقب باشی و کاپیتان تیمت هم اخراج شده باشه و در نهایت بتونی توی زمین حریف با تساوی صعود کنی خیلی عالیه!

2- اخراج ویلاش بواش و در نهایت اضافه شدن دی متئو یکی از بهترین اتفاق ها بود که در نهایت باعث موفقیت های بعدی تیم شد

3- خرید خوان ماتا در اول فصل خیلی عالی بودش که من از خیلی وقت پیش این بازیکن رو می شناختم و از بازی های اون توی والنسیا و تیم ملی اسپانیا خیلی خوشم میومد که با اضافه شدنش به چلسی توی این فصل تونست بهترین بازیکن فصل تیم هم بشه

اتفاق های نا خوشایند :

1- کم بازی کردن لمپارد و دروگبا زمان ویلاش بولاش که به تیم خیلی ضربه زد

2- باخت 5 بر 3 مقابل آرسنال توی خونه که خیلی بد بود

3- بازی مقابل رقیب همیشگی این چند فصل اخیرمون یعنی منچستر یونایتد در مجموع رفت و برگشت که هر جفتش رو خوب نبودیم . بازی رفت که مهمان بودیم رو 3 بر 1 باختیم و بازی برگشت هم در کمال ناباوری و در حالی که 3 بر صفر جلو بودیم در نهایت 3 بر 3 شد!

pcforlife:
فکر می کنید تیم مورد علاقتون و دیگر تیم فینالیست، استحقاق فینالیست شدن رو داشتند؟ خصوصا در مرحله نیمه نهایی؟
خصوصا بابت این حرف حدیث هایی که هست... بازی دفاعی برای چلسی، و داوری برای بایرن و...

بردیا:
خب شاید الان بعد این اتفاقات صحبت دربارش غیرقابل باور باشه ولی من بعد اینکه 4تیم جمع نیمه نهایی مشخص شدن رو فینال چلسی بایرن شرط بستم و درگیری های توی انجمنم با بقیه نشون میداد که اصلا طرفدار ال کلاسیکو نیستم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درباره بایرن که فکر نمیکنم حرفی برای گفتن باشه،با شایستگی رئال رو حذف کردن.ممکنه بچه های رئالی بگن که بازی مقابل بارسا فرسودشون کرده بود ولی حتی بازی رفت رو هم مغلوب بودن(هرچند درباره اونم میگن که میخواستن اماده ال کلاسیکو بشن)
ولی مگر میشه خستگی باعث بشه یه تیم بعد فقط 15 دقیقه بکشه عقب اونم جلوی یه تیم آلمانی که تمام دنیا ژرمنها رو به بازگشت های معروفشون میشناسن و میدونن که تا دقیقه 90 تسلیم نمیشه.
درباره داوری هم صحبتی نمیکنم،فکر میکنم به اندازه کافی صحبت شده
اگه طرفدارای رئال معتقدن که گل ریبری آفساید بوده،گل رونالدو هم آفساید بوده و مدارکشم موجوده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه دقیقه 117 روی گرانرو باید پنالتی گرفته میشد پنالتی و محرومیت آلابا هیچ توجیهی نداشتش و توپی که پپه دقیقه 45 با دست زد(روی ضربه آزاد روبن)پنالتی تر بودش.

.........................

بر خلاف وحید جان که مدام از تاکتیک فوق العاده چلسی صحبت میکنه،من تاکتیک چلسی جلوی بارسا رو در مقابل فوتبال فوق العاده ای که زمان گاس هیدینگ جلوی بارسا ارائه دادن یه چیز شکست خورده میدونم. اونم به خاطر موقعیتای بیشماری که بارسلونا به دست آورد در مقایسه با 2009 که بارسا و پپ یه مغلوب تمام عیار تاکتیکی بودن جلوی گاس کبیر.
ولی سوپر استاری به اسم چک نقش مهم تری رو به نظرم داشتش هرچند دفاع جانانه بازیکنایی که خودشونو جلوی توپ پرت میکردن باعث شد در نهایت این چلسی باشه که بیاد بالا و به نظرم لیاقتشو هم داشتن چون 10 نفره جلوی بارسا بودن و به تساوی کشوندن بازی با اختلاف 2 گل کار هر تیمی نبود.
در نهایت کلاهمو به احترام دروگبا و چک برمیدارم

pcforlife:

ولی من بعد اینکه 4تیم جمع نیمه نهایی مشخص شدن رو فینال چلسی بایرن شرط بستم
چه جالب... منم دقیقا بعد از حذف یونایتد در مرحله گروهی، به یکی دو تا از دوستانم گفتم امسال بایرن مونیخ قهرمان میشه... تو ذهنم فکر نمی کردم ممکنه رقیب بازی فینال بایرن یه تیم انگلیسی به نام چلسی باشه! اونم با وجود بارسا و رئال! ولی الان که شده، از حرفم پشیمونم!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (روحیه آلمانی ستیزی یک طرفدار انگلیسی![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vahidgame:
چلسی بعد از ورود دی متئو نتایج عالی گرفت و کاملا مستحق این بودش که به اینجا برسه
توی مرحله گروهی توی گروه نسبتا سختی بودیم ولی در نهایت به عنوان تیم اولی صعود کردیم که به تیم آماده ناپولی خوردیم که در نهایت توی بازی برگشت چلسی واقعی رو دیدیم. بازی با بنفیکا هم همین طور در مجموع خوب بودیم . در نهایت بازی مقابل با بارسا هم همون طور که اشاره کردم با بازی منطقی و حساب شده تونستیم برنده بازی باشیم...

در مورد بایرن به نظرم تیم خیلی خوبیه و بازیکنا و مربی خیلی خوبی داره و مستحق این بود که تا نیمه نهایی برسه ولی با تمام احترام توی مرحله نیمه نهایی رئال یکمی مستحق تر بودش و اگه دقت می کرد می تونست به فینال صعود کنه که البته نویر با اون حرکت های نمایشی در وقت اضافه که روی بازیکن رئال انجام داد و همین طور پنالتی هایی که گرفت برای بایرن تاثیر زیادی داشت

بر خلاف وحید جان که مدام از تاکتیک فوق العاده چلسی صحبت میکنه،من تاکتیک چلسی جلوی بارسا رو در مقابل فوتبال فوق العاده ای که زمان گاس هیدینگ جلوی بارسا ارائه دادن یه چیز شکست خورده میدونم. اونم به خاطر موقعیتای بیشماری که بارسلونا به دست آورد در مقایسه با 2009 که بارسا و پپ یه مغلوب تمام عیار تاکتیکی بودن جلوی گاس کبیر.
ولی سوپر استاری به اسم چک نقش مهم تری رو به نظرم داشتش هرچند دفاع جانانه بازیکنایی که خودشونو جلوی توپ پرت میکردن باعث شد در نهایت این چلسی باشه که بیاد بالا و به نظرم لیاقتشو هم داشتن چون 10 نفره جلوی بارسا بودن و به تساوی کشوندن بازی با اختلاف 2 گل کار هر تیمی نبود.
در نهایت کلاهمو به احترام دروگبا و چک برمیدارم
در مورد گاس هیدینگ که نمیشه از تاکتیک های فوق العاده اون گذشت و مطمئنا اون یکی از نابغه ها توی فوتباله ولی جدای از این بردیا من این سوال رو ازت دارم که داشته های چلسی و بارسا زمان هیدینگ همینا بودن؟

بردیا:

اگه دقت می کرد می تونست به فینال صعود کنه
مثلا چه جوری دقت میکردن؟
یعنی رونالدو به جای اینکه توپ رو سوت بکنه به بیرون ورزشگاه میزد سه کنج دروازه نویر؟
یا مورینیو به جای اینکه زانو بزنه به بازیکنش بگه که به جای هدف گرفتن کره ماه دروازه رو نشونه بگیره؟
در واقع اون بازی اگه گومز و روبن دقت میکردن اصلا نیازی به پنالتی زدن نبودش چون تو همون 90 دقیقه میشد رئال رو حذف کردش چون موقعیتایی که بایرن خلق میکرد روی دروازه خیلی خطرناک تر بود تا توپایی که رونالدو سوت میکردش
عملکرد کریم هم قابل ستایش بود چون تکی جای 2نفر میدوید

vahidgame:
اصلا همون بازی رفت هم می تونستن اون گل رو نخورن و همون جا کار بایرن تموم میشد
توی بازی برگشت هم اول بازی خیلی عالی بودن و می تونستن گل های بیشتری بزنن
اصلا لازم نبود بازی به پنالتی کشیده بشه
در مورد داوری هم عقیده من اینه که بیشتر به نفع بایرن سوت زده شد

pcforlife:
به شخصه موافق نیستم وحید... اشتباهات داوری برای هر دو تیم میشه گفت یکسان بود...
+
پیشنهاد می کنم زیاد وارد موضوع بایرن - رئال نشیم... چون وقت هم نداریم (به قول عادل![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بردیا:

در مورد گاس هیدینگ که نمیشه از تاکتیک های فوق العاده اون گذشت و مطمئنا اون یکی از نابغه ها توی فوتباله ولی جدای از این بردیا من این سوال رو ازت دارم که داشته های چلسی و بارسا زمان هیدینگ همینا بودن؟
اسکلت چلسی 2008 نسبت به این چلسی تغییرات فوق فاحشی نداشت،تنها تفاوتش این بود که بازیکنا 3سال پیرتر شده بودن و داوریم بدون مشکل بودش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وگرنه از نظر کیفیت مجموع تیمی این چلسی زیادم ضعیف تر نبودش.در واقع عملکرد بد ویلاش بواش سبب شده بود که چلسی یه تیم ضعیف جلوه بکنه وگرنه چلسی یه تیم باکیفیت هستش.
اگه یه سری بازیکن مثل الکس و بالاک تیم رو ترک کرده بودن خب امثال گری کیهیل و داوید لوئیز و میرالس با مبالغ قابل توجهی به تیم اضافه شده بودن

اصلا همون بازی رفت هم می تونستن اون گل رو نخورن و همون جا کار بایرن تموم میشد
توی بازی برگشت هم اول بازی خیلی عالی بودن و می تونستن گل های بیشتری بزنن
اصلا لازم نبود بازی به پنالتی کشیده بشه
در مورد داوری هم عقیده من اینه که بیشتر به نفع بایرن سوت زده شد
میخواستن گل نخورن ولی دست خودشون نبود که
گومز انقدر تو اون بازی گل نزد تا دیگه موقعیت آخر رو روش نشد که نزه
بازی برگشت هم شروع به اصطلاح رویایی رئال روی دو اشتباه مسلم داوری توی گرفتن پنالتی اشتباه و مردود نکردن گل با افساید میلیمتری رونالدو بودش بعد چطور داوری در مجموع به نفع بایرن بودش؟
اشتباهات داوری در مجموع تاثیر روی تیم صعود کننده نداشتن به نظر من

vahidgame:

اسکلت چلسی 2008 نسبت به این چلسی تغییرات فوق فاحشی نداشت،تنها تفاوتش این بود که بازیکنا 3سال پیرتر شده بودن و داوریم بدون مشکل بودش
وگرنه از نظر کیفیت مجموع تیمی این چلسی زیادم ضعیف تر نبودش.در واقع عملکرد بد ویلاش بواش سبب شده بود که چلسی یه تیم ضعیف جلوه بکنه وگرنه چلسی یه تیم باکیفیت هستش.
اگه یه سری بازیکن مثل الکس و بالاک تیم رو ترک کرده بودن خب امثال گری کیهیل و داوید لوئیز و میرالس با مبالغ قابل توجهی به تیم اضافه شده بودن
چلسی اون موقع توی خط هافبک از بالاک و اسین که آماده بودن استفاده می کرد و خود این بازیکنا توی سیستم دفاعی چلسی خیلی تاثیرگذار بودن
از طرفی بارسا هم الان کمی پرمهره تر شده از جمله اضافه شدن فابرگاس و قدرتمند تر شدن خط هافبکش
در مجموع این بازیکنای بارسا رو دست هر مربی می دادن می تونست اینقدر موقعیت ایجاد کنه ولی مهم گل کردن اونا ست و استفاده از تاکتیک درست

بردیا:
از بحث چلسی بارسا میگذرم من چون به قول حسین وقت کمه ولی در نهایت فکر میکنم علاوه بر تاکتیک مناسب فکر میکنم آدم باید فاکتوری به اسم شانس هم داشته باشه تا بتونه توی مجموع 2بازی 4تا تیرک بخوره و 10تا تک به تک رو تیم مقابل نزنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی بازم میگم من رو فینال بایرن چلسی شرط بستم و از صعود این 2تا به فینال خوشحالم چون کلی ناهار مجانی گیرم اومد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نظرت راجع به قدرت زیاد بازیکنای قدیمی توی چلسی چیه؟
اسکولاری وقتی از تیم اخراج شد باتجربه های تیمشو متهم کرد که دلیل اخراجش اونان چون باهاش کنار نیومدن.
اختلافات ویلاس بواس هم با امثال تری و لمپارد غیر قابل انکاره
به نظرت تاثیر زیاد رختکن چلسی باعث ضرر این تیم توی بلند مدت نیستش؟

The Most Influential dressing room

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

vahidgame:
قبل جواب دادن فقط بردیا جان برای یه مسئله اینه که چه طور از اون بحث می گذری ولی یه گوشه ای به اون می زنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در این مورد من چیزی نمیگم تا بحث دوباره کش داده نشه وگرنه صحبت زیاد هست در مورد خیلی موارد...

نظرت راجع به قدرت زیاد بازیکنای قدیمی توی چلسی چیه؟
اسکولاری وقتی از تیم اخراج شد باتجربه های تیمشو متهم کرد که دلیل اخراجش اونان چون باهاش کنار نیومدن.
اختلافات ویلاس بواس هم با امثال تری و لمپارد غیر قابل انکاره
به نظرت تاثیر زیاد رختکن چلسی باعث ضرر این تیم توی بلند مدت نیستش؟
قدرت اونا که قابل انکار نیست
اینم فکر نمی کنم بد باشه
بازیکنایی که باشگاه مدیون اوناست بالاخره نمی تونن با هر شرایطی کنار بیان
من فکر نمی کنم به ضرر تیم باشه و مطمئنا طرفداران بین مربیانی مثل اسکولاری و ویلاش و بواش در مقابل بازیکنای قدیمی چلسی بازیکنا رو انتخاب می کنن...

بردیا:
خب این به نظرت برای اقتدار یه باشگاه بد نیستش که یه سری بازیکنا هر کاری بخوان بکنن و اگه یه مربی رو دوس داشته باشن زمین بزنن و برای یه مربی دیگه سر و دست بشکونن؟

vahidgame:
خب وقتی یه مربی در سطح باشگاه نمیاد همین میشه و وقتی بازیکنا از مربی خیلی بزرگترن این طبیعیه
ویلاش بواش خیلی بازی ها اسطوره های باشگاه مثل لمپارد رو بی جهت روی نیمکت می ذاشت که به نظرم این شرایطی که براش به وجود اومد حقشه
هر چند نمیشه گفت که اخراج این مربی ها فقط به خاطر نفوذ بازیکنا ست

pcforlife:
نظرتون راجع به این دو جمله چیه:

»» دفعه قبل که اتلتیکومادرید قهرمان لیگ اروپا شد، منچستر یونایتد در لیگ انگلیس دوم, آرسنال سوم,تاتنهام چهارم, چلسی قهرمان جام حذفی انگلیس شد و بایرن مونیخ فینال جام باشگاههای اروپا را به اینتر باخت!

»» بعد از اینکه بایرن فینال لیگ قهرمانان رو در سال 99 از دست داد، دو فصل بعدش، قهرمان لیگ قهرمانان شد! حالا دو فصل پیش هم فینال رو واگذار کرده بود!

بردیا:
خب توالی جالبی میتونه باشه
یه چیز جالب دیگه ای هم که هست اینه که 2010 که بایرن رسید فینال،جام حذفی رو از وردربرمن گرفته بودش و لیگ هم تا 2هفته قبل از به پایان رسیدن،با برمن و شالکه تو کورس بودن و در نهایت قهرمان شدن ولی فینال رو به اینتر باختن

ولی این فصل درست قرینه هستش،لیگ رو به دورتموند باختن بعد جام حذفی رو باختن باز به دورتموند در حالی که به فینال چمپیونزلیگ رسیدن و اگر قهرمان بشن همه چیز قرینه 2010 هستش.

vahidgame:
نظر من اینه که مورد اول بیشتر احتمال داره که اتفاق بیافته و اولویت با اونه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هر چند اینا یه سری آمارن و همیشه حتما نباید یه روندی رو طی کنن

pcforlife:
خوب یه سوال کلیشه ای بپرسم که ادامه بدیم:
فصل گذشته قهرمانان لیگ ها، فینالیست شدند. این فصل هر دو تیم لیگ رو از دست دادند و فینالیست شدند؛ فکر کنم بعد از فصل 07-2006 اولین بار هست که این اتفاق میفته... نظرتون راجع به این اتفاق چیه؟

vahidgame:
خب من فکر می کنم دلیلش اینه که بعضی وقتا یه سری تیم ها اونقدر شرایط فوق العاده دارن که می تونن هم توی لیگ خودشون هم توی لیگ قهرمانان فوق العاده ظاهر بشن و تا آخر بتونن در هر دو جبهه بجنگن. بعضی وقتا همین تیم های بزرگ شرایطشون جوری میشه که توی لیگ خوب نتیجه نمی گیرن و در نهایت دیگه شانسی براشون برای قهرمان شدن نیست ولی در حالی که توی تورنمتی مثل لیگ قهرمانان عالی ظاهر میشن که دلیلش اینه که توی یه لیگ باید حدود 38 بازی کرد ولی برای یه تورنمنت تعداد بازی ها به مراتب خیلی کمتره و میشه برای تعداد بازی محدود برنامه ریزی کرد و در نهایت با تیمی که توی لیگ نتیجه نگرفته یا حداقل قهرمان نشده به فینال لیگ قهرمانان رسید و حتی قهرمان هم شد.

بردیا:
عملکرد ضعیف تیما توی لیگ فکر نمیکنم زیاد ربطی به مسابقات حذفی مثل چمپیونزلیگ داشته باشه چون اساسا انگیزه بازی توی سی ال کلی توفیرشه با بازی های لیگ
مثالای بارزش رو میشه درباره قهرمانی لیورپول توی فینال استانبول زد اونم در حالی که حتی جزو تاپ4 انگلیس نشدن یا شالکه که پارسال 14 شد تو بوندسلیگا ولی فقط بزرگی منچستر تونست جلوشو بگیره.
این فصل هم برای بایرن از ابتدا اولویت چمپیونزلیگ بود
سال 2010 بعد شکست توی فینال،رومینیگه گفتش که 2012 میخوایم قهرمان بشیم همونطوری که هوینس قبل شروع فصل گفت که ما میخوایم فینال رو در ورزشگاه خودمون برگزار بکنیم.

آرسن ونگر درین باره یه جمله ای داره که میگه،قهرمان چمپیونزلیگ لزوما بهترین تیم اروپا نیستش در حالی که قهرمان لیگ بهترین تیم اون کشور هستش.
من نمیتونم بگم که باهاش موافقم ولی تا حدی حرفاش صحت داره

pcforlife:
ترکیب مطلوب برای تیمتون برای بازی فینال فینال؟ + نبود تری و رامیرز و ایوانوویچ و میرلس و از اون طرف نبود گوستاوو، بدشتوبر و آلابا رو چطور ارزیابی می کنید؟

بردیا:

نویر
لام...........بواتنگ..........فن بویتن...........کنتنتو
شواین اشتایگر..........تیموشچوک
روبن..........کروس...........ریبری
اولیچ

البته بعید میدونم هاینکس همچین ترکیبی رو به کار ببره
بویتن چندماهه بازی نکرده و به قولی match practice نداره و از تیمو استفاده میکنه تو خط دفاعی و کروس کنار باستین وایمیسه و مولر پشت گومز که باعث میشه یه ترکیب تهاجمی فوق العاده داشته باشیم که تو فاز دفاعی خیلی آسیب پذیره

برای محروم ها هم فکر میکنم حداقل تو فاز دفاعی چلسی جایگزینا رو داره
درسته کیهیل و لوئیز چندوقتیه بازی نکردن ولی به هر حال مدافع وسطای تخصصی هستن و میتونن جای ایوانویچ و تری رو پر بکنن بر خلاف بایرن که مجبوره از هافبک تدافعی استفاده بکنه توی دفاع وسط
ولی ازون طرف برای جایگزینی میرلس چلسی مشکل داره چون نه روملو(اسمش اینه دیگه)گزینه مناسبیه نه اسین رو اوجه.از سطح آمادگی میکل خبر ندارم
برای رامیرس هم گزینه مناسب مالودا بود که اونم به خاطر مصدومیت بعیده برسه و احتمالا کالو بازی میکنه به جاش.

برای بایرن که غیبت بادشتوبر و آلابا ضربه سنگینی هستش.
تیمو اصلا دفاع کردن بلد نیست ولی فن بویتن آمادگی بازی نداره،کنتنتو هم این فصل نیمکت نشین بوده اکثرا،البته شاید هاینکس از لام توی چپ استفاده کنه و رافینیا رو بزاره تو که اونم خصوصیات تدافعی خوبی نداره.
گوستاوو یه بازیکن انرژیک و ball winner هستش که مجبوریم به جاش از کروس استفاده بکنیم که خب باعث میشه توی ضدحملات به شدت آسیب پذیر باشیم

vahidgame:
من این ترکیب رو ترکیب مناسب می دونم:

چک
کول - کیهیل - لوئیز - بوسینگوا
میکل --- اسین
کالو ----- لمپارد----- ماتا
دروگبا

یعنی توی یه سری پستا محبوریم که از بعضی بازیکنا استفاده کنیم. مثلا بوسینگوا رو من خودم خیلی خوشم نمیاد ولی مطمئنا بین فریرا و اون ، بهترین گزینه ست!

میشه از ابتدا از تورس هم استفاده کرد که در اون صورت توی این سیستم چلسی ، تورس باید به عنوان هافبک چپ بازی کنه.استفاده از دو مهاجم هدف به طور همزمان زیاد جالب نیست و فکر نکنم تیمی این کارو کنه...
+
نبود بازیکنای محروم هم تا حدودی تاثیرگذاره
یعنی حتی اگه رمیرس هم محروم نبود شرایط مناسبتر بودش و در اون صورت توی ضد حمله های رمیرس خیلی بایرن رو اذیت می کرد و از طرفی توی کار دفاعی هم شرکت می کرد
تری و ایوانوویچ هم توی بازی های اخیر زیاد امیدوار کننده ظاهر نشدن و فکر می کنم کیهیل و لوئیز در صورتی که آماده باشن خیلی با اونا فرق ندارن
در مورد میرلس بازیکن خوبیه ولی جایگیزن اون اسین هستش که اگه از تجربش استفاده کنه می تونه حتی از اونم بهتر باشه

pcforlife:
قدرت حریف تان و نقطه ضعفش رو در چی میدونید؟ فکر می کنید با توجه به ترکیب و نقطه قوت و ضعف دو تیم، استراتژی مربیان چلسی و بایرن برای این بازی چی باشه؟ استراتژی نظیر بازی های نیمه نهایی (خصوصا چلسی مد نظر این صحبتم هست)؟!

بردیا:
قدرت چلسی توی ضدحملاتش و حضور دو نفر توی ابتدا و انتهای زمین هستش یعنی چک و دروگبا
البته با محروم بودن رامیرس تا حدی سرعت کانترهای چلسی میاد پایینتر ولی به هر حال با توجه به دفاع تضعیف شده بایرن هنوزم میتونن خیلی خطرساز باشن.
ضعفشون هم حداقل توی اون چیزی که من تو بازی با بارسا دیدم،مقابله ضعیفشون با حرکات سریع و ترکیبی توی قلب دفاعیشون بود که باعث شد بازیکنای بارسا بارها و بارها ازشون رد بشن و خلق موقعیت بکنن.

فکر میکنم هاینکس سرد و گرم چشیده تر ازین حرفاست که بخواد کاری کنه که بایرن از دقیقه یک خیمه بزنه روی دروازه چلسی چون میدونه ضدحملات چلسی میتونه برای بایرن خیلی خطرناک باشه.ولی با این حال ممکنه این جو ورزشگاه باشه که بایرن رو به پیش ببره
در هر حال امید اصلی بایرن توی این بازی بازم ریبری و روبن هستن تا با حرکات انفجاریشون بتونن چلسی رو آزار بدن.

چلسی هم مثل بازی با بارسا مسلما بازی نمیکنه،درسته اولویت اصلیشون دفاع کردنه ولی مسلما چون این فقط یه تک بازیه میدونن که با دفاع صرف نمیتونن موفق بشن و یه لحظه غفلت میتونه باعث از دست رفتن جام بشه براشون

vahidgame:
به نظرم بایرن نقطه قوتش بیشتر اون سه هافبک رو به جلوش و در نهایت مهاجم هدفش باشن. ریبری و روبن از گوشه ها و مولر و گوز از وسط می تونن خطرناک ظاهر بشن که مخصوصا روبن و ریبری از گوشه ها خیلی تاثیرگذارن.

نقطه ضعف بایرن هم دفاع اونه که فکر کنم کار خیلی سختی رو مقابل چلسی داشته باشن به خصوص اینکه بعضی از بازیکنا که پستشون دفاع نیست باید اون جا استفاده بشن.

چلسی می تونه از دفاع فشرده استفاده کنه که در اون صورت بایرن خیلی اذیت میشه و شانسش یکمی کمتر ولی فکر نکنم این کارو کنه چون شیوه بازی بایرن مثل بارسا نیست و از پاسکاری های خیلی زیاد با استفاده از بازیکنای پاسور خیلی فوق العاده و موارد دیگه خبری نیست. چلسی اگه بدون اون شیوه هم بازی کنه می تونه نتیجه لازم رو بگیره.
روبن سمت راست بازی می کنه که اون جا اشکلی کول هست و فکر نکنم روبن بتونه از سد اون بگذره و فقط سمت چپ بایرن که اون جا بوسینگوا بازی می کنه خطرناکه و باید هافبک راست چلسی هم توی دفاع خوب ظاهر بشه و نذاره که ریبری نفوذهای خطرناکش رو انجام بده.

بعد مطمئنا شیوه بازی چلسی جوریه که لمپارد و دروگبا خیلی تاثیرگذارن و نقش عمده رو توی حملات اون دارن.

pcforlife:
پیش بینی تون راجع به نتیجه بازی و گلزنان چیه؟ فکر می کنید این بار هم ضربات پنالتی بین آلمان و انگلیس قضاوت کنه؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahidgame:
بازی خیلی فشرده و نفس گیره و کوچیکترین اشتباه ممکنه باعث نابودی هر تیم بشه
اون چیزی که مشخصه بازیکنای باتجربه و تاپ هر تیم خیلی سرنوشت سازن. توی چلسی لمپارد و دروگبا این شرایط دارن و در کنار اونا ماتا به عنوان یه بازیکن جوون که روحیه بالایی داره می تونن خیلی خطرناک باشن و بایرن رو خیلی اذیت کنن. توی بایرن هم علاوه بر ستاره هایی که گفتم بازیکنای باتجربه ای مثل لام و شواین اشنایگر هم فکر می کنم به اون خیلی می تونن کمک کنن.
همین طور فکر می کنم دروازه بان های هر دو تیم هم نقش عمده ای رو توی قهرمانی داشته باشن و مطمئنا شاهد درخشش اونا خواهیم بود.

بازی به پنالتی هم فکر نکنم بکشه و چلسی در نهایت با گل های فرانک لمپارد و دیدیه دروگبا قهرمان میشه. لمپارد هم این دفعه یه گلی می زنه که تا مدت ها نویر نتونه فراموش کنه! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بردیا:
پیشبینی یه فینال تو این سطح همیشه سخته
من قبلا هم گفتم اگه بازی تو آلیانز نبودش چلسی برتری اندکی داشت با توجه به وضع نابسمان دفاع بایرن ولی حضور توی ورزشگاه خانگی باعث انگیزه(شایدم فشار)مضاعف برای بایرن میشه.
من فکر میکنم بایرن 1-2 بازی رو میبره،ریبری و کروس حدس میزنم برای بایرن گل میزنن و دروگبا گل چلسی رو میزنه چون برای دفاع داغون بایرن سخته که 90 دقیقه ایستادگی بکنه.
فکرم نمیکنم که بازی به پنالتی بکشه ولی اگه به پنالتی بکشه با وجود 2 دروازبان غول پیکر مثل نویر و چک میتونه فوق العاده دیدنی باشه

pcforlife:
اینکه فینال تو آلیانز آرناست، چقدر میتونه تاثیر گذار باشه برای دو تیم در چهت مثبت و منفی؟
البته نظر خود من بر این هست که اگه تیمی قوی باشه، ورزشگاه حریف نمیتونه مانع نتیجه گیریش بشه، خصوصا با فینال ومبلی پارسال که واقعا قدرت بارسا غیر قابل انکار بود.

vahidgame:
خب وقتی بایرن داره توی ورزشگاه خانگیش بازی می کنه این یه امتیازه. چون بازیکنا تعداد بازی زیادی توی این ورزشگاه انجام دادن و دیگه به جو زمین خودشون مطمئنا عادت کردن و حداقل نسبت به چلسی از این لحاظ یکمی راحترن.
ولی خب از نظر تماشگر معمولا باید به طور مساوی باشه و اینجوری نیست که مثل ایران باشه! اگه از نظر تعداد اختلاف هم وجود داشته باشن خیلی زیاد نیست و از این لحاظ چلسی مشکلی نداره.
در کل درسته این بالاخره امتیازی برای بایرنه ولی بازیکنای باتجربه چلسی توی اینجور ورزشگاه ها خیلی بازی کردن و تجربه لازم رو دارن.

بردیا:
برای بازیکنای بایرن هم میتونه یه عامل تحریک کننده مثبت باشه،بالا بردن جام توی آلیانز جلوی چشمای تماشاگرای خودی میتونه یه خاطره بی نظیر باشه و بایرن به تنها تیمی تبدیل کنه که در دوران Champions League موفق به انجام این کار شده.
از یه طرفی میتونه باعث فشار و استرس به تیم بشه و کارکرد منفی داشته براشون.

مثال زدن بارسلونا فکر نمیکنم درست باشه چون اون بازی منچستر سعی کرد جلوی بارسلونا نسبتا تهاجمی بازی بکنه که باتوجه به داشته های یونایتد و بارسا کار منطقی به نظر نمیرسید ولی نه چلسی،بارسا هستش نه بایرن،یونایتد.

pcforlife:
راستی دوستان این دو باری که منچستر در چمپیونز لیگ قهرمان شد، تیم های فینالیست فعلی رو برده بود!:biggrin: تا حالا بهش دقت نکرده بودم! جالبه نه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بردیا:
جالبیش اینه که هر 2بار با خوش شانسی محض و امدادای غیبی موفق شدن اینکارو انجام بدن
جلوی بایرن که در حالی که 90 دقیقه outclass شده بودن و 2بار توپ به تیرکشون خورده بود با کمک خدایان موفق به قهرمانی شدن
و جلوی چلسی هم دیدیه دروگبا اخراج میشه و باعث میشه جان تری که جزو 5نفر پنالتی زن نبوده بیاد توی لیست و پنالتی رو که میتونسته گل بکنه و کار رو تموم بکنه به خاطر از دست دادن تعادلش به تیرک بزنه و در نهایت منچستر بازم به طرز عجیب غریبی قهرمان بشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در کل اتفاقات فوتبالی یار منچستر بوده توی اون 2فینال[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahidgame:
کلا این فرگوسن نمی دونم با بازیکنا چی کار می کنه دقیقه 90 یه دفعه بازی رو به کلی تغییر میدن! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توی فینال 2008 مقابل چلسی هم توی پنالتی ها این شرایط رو پیدا کردن

pcforlife:
حیف جاش نیست بحث کنم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حیف![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کدام بازیکن تیم مقابل رو می پسندید (از جهات مختلف) و از کدام بازیکن تیم مقابل متنفرید!؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahidgame:
لام و مولر بازیکنایی هستن که از نظر فنی از اونا خوشم میاد
در مورد متنفر بودن هم که بگذریم و کلا آلمانی ها ارزش این چیزا رو ندارن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ...

pcforlife:

در مورد متنفر بودن هم که بگذریم و کلا آلمانی ها ارزش این چیزا رو ندارن ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بردیا:
دروگبا که چه توی زمین فوق العادست چه خارج از زمین با مخارجی که صرف خیریه توی آفریقا کرده احترام همه رو برانگیخته براش.
تنفر هم میتونم از جان تری بگم،از بودن با نامزد هم تیمیش وین بریج(که البته انگار ارثی هستش و برادرش هم این کار رو با هم تیمیش کرده بود که منجر به خودکشی طرف شد)تا اتهاماتی که مربوط به توهین نژادی بهش شد
البته انگلیسی جماعت کلا همینه دیگه،نصف بازیکناشون فساد اخلاقی دارن حتی با معیارای جامعه غربی
کسایی مثل کراوچ و رونی و کول و ..... هم به همسرا و نامزداشون خیانت کردن و انگار مد هستش همچین کاری تو انگلیس
کسایی هم که این کارو طبیعی بدونن یه دور باید به شخصیت خودشون دقیقا دقت بکنن ببینن مثل اونا نشن یه وقت

pcforlife:
فکر می کنید تیم هاتون برای رسیدن به فینال فصل بعد، باید کدام بازیکنانشان را راهی در خروجی کنند و در سدد بهبود کدام پست ها و با جذب چه بازیکنانی بر بیان؟

بردیا:
بایرن این فصل یه خونه تکونی خواهد داشت
توی خط دفاعی،برنو جدا میشه و 3بازیکن میمونن که دانته رو بایرن از گلادباخ خریده که فکر نمیکنم گزینه مناسبی برای بازیهایی مثل چمپیونزلیگ باشه.شاید اگر سراغ امثال ورتونگن و اسکرتل که میخواد از لیورپول جدا بشه برن بتونن خط دفاعی خیلی محکم تری درست بکنن.
برای هافبک دفاعی،بازی گوستاوو بگیر نگیر داره.بعضی وقتا مثل بازی با رئال میتونه عالی باشه و بعضی وقتا مثل بازی با دورتموند گند میزنه.
شاید اگر ویدال زیر قولش نزده بود و این فصل به بایرن میومد میتونست خط هافبک بایرن رو یه کلاس بالاتر ببره.
فکر میکنم نایجل دی یونگ از سیتی گزینه مناسبی باشه فقط باید خشونتش مهار بشه هرچند فکر نمیکنم بایرن سراغش بره
برای حمله هم با جدایی اولیچ،یه گزینه برای بکاپ گومز میخوایم که از قرار معلوم ژیرود رو میخوان بگیرن.
تنها بازی که ازش دیدم بازیش با آلمان بود که گل هم زد و بد کار نکرد،آقای گل فرانسه هم هستش.

vahidgame:
بازیکنایی مثل فریرا و کالو و مالودا می تونن از تیم جدا بشن
یه سری بازیکنا هم متاسفانه ممکنه خودشون برن مثل دروگبا
توی پست دفاع راست ، هافبک وسط بازیساز ، هافبک گوشه و مهاجم نوک حتما به بازیکن نیاز داریم
فعلا مارکو مارین رو خریدیم که بازیکن سرعتی خیلی خوبیه. بازیکنایی که می تونیم مدنظر داشته باشیم به ترتیب اون پستایی که گفتم به این صورتن: ون در ویل ، سیلوا / مودریچ / همسک ، گرت بیل / والکات ، ایگواین / فالکائو
البته گزینه های زیاد دیگه ای هم برای این پستا هستن ولی این بازیکنا خیلی مناسبن

بردیا من باز ازت سوال دارم
نظرت راجع به این ترکیب چیه که پیش بینی ترکیب بایرن از نظر سایت یورو اسپورت هستش؟

نویر
کنتنتو - بواتنگ - تیموشوک - لام
شواین اشنایگر - کروس
ریبری ---- مولر ----- روبن
گومز

در صورتی که بایرن مجبور بشه با این ترکیب به میدان بره فکر نمی کنی از نظر دفاعی به مشکل بخوره؟!

بردیا:
خب فکر کنم پست قبلی منو نخونده بودی چون دقیقا این مورد رو ذکر کرده بودم

البته بعید میدونم هاینکس همچین ترکیبی رو به کار ببره
بویتن چندماهه بازی نکرده و به قولی match practice نداره و از تیمو استفاده میکنه تو خط دفاعی و کروس کنار باستین وایمیسه و مولر پشت گومز که باعث میشه یه ترکیب تهاجمی فوق العاده داشته باشیم که تو فاز دفاعی خیلی آسیب پذیره

vahidgame:
خب فکر نمی کنی با این ترکیب از همین الان شما بازنده اید؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مقابل هافبک های قدرتمند چلسی و ضدحمله های زهر داری که چلسی انجام میده با این ترکیب چه شانسی برای شما وجود داره؟

بردیا:
بایرن تو آلیانز بباز نیست خیالت راحت
از همین الان دارم گریه های تری رو تو سکوهای آلیانز تصور میکنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعدشم بخشی از زهر حملات چلسی به خاطر نبود رامیرس و عدم وجود فاکتور سرعت که با اون بودش از بین میره

vahidgame:
از همین الان دارم حسی که آلمانی از قهرمانی یه انگلیسی توی کشورشون دارن رو تصور می کنم و دلم یکمی براشون می سوزه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درسته رمیرس نیست ولی بازیکنایی مثل ماتا هم توی ضد حمله ها خیلی عالی ظاهر میشن
یه چیزی هم که فکر می کنم بایرن توانایی مقابل با اونو نداره لمپارد هستش که به عنوان یه کاپیتان و یه طراح در وسط زمین نقش عمده ای رو در نابودی بایرن ایفا می کنه...

بردیا:
ژابی آلونسو رو خفش کردیم تو برنابئو و آلیانز
لمپارد که دیگه جای خودشو داره
حیف که گوستاوو نیستش وگرنه انقدر میزدش تا عصبانی میشد کار دست تیمش میداد:-))

vahidgame:
فکر کنم لمپارد رو با بازیکن دیگه ای اشتباه گرفتی!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به هر حال لمپارد از همین الان به نویر و دروازه اون سلام می فرسته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pcforlife:
چند تا اسم هم بگم... برای هر کدوم رو که تمایل داشتید احساس یا نظرتون رو بگید:

گاس هیدینگ

بردیا:
Master

vahidgame:
مربی فوق العاده و بهترین مربی چند سال اخیر چلسی که دلمون براش تنگ شده و متاسفانه زیاد توی چلسی کار نکرد

اوتمار هیتسفلد

بردیا:
And Commander

ارجاع به فیلم استاد و فرمانده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahidgame:
مربی پر افتخار آلمانی

اولیور کان

بردیا:
سلطان

vahidgame:
اسطوره بایرن

پیتر چک

بردیا:
هیولا

vahidgame:
بهترین دروازه بان تاریخ چلسی که حالا حالا ها توی سطح اول فوتبال اروپا می تونه بدرخشه و بهترین باشه

مهمت شول

بردیا:
یکی از معدود بازیکنای تکنیکی بایرن طی سالیانی دراز
محبوب هواداراست همیشه.

vahidgame:
.....

جیان فرانکو زولا

بردیا:
سعادت دیدن بازیشو نداشتم هیچوقت که بخوام نظر بدم دربارش

vahidgame:
بازیکن تکنیکی و خلاق که بازی های اونو خیلی دوس داشتم و جزو اسطوره های چلسی محسوب میشه و از نزد هوادارای چلسی از جایگاه ویژه ای برخورداره

pcforlife:
و سوال یکی مونده به آخر که یکی از سوالات مورد علاقه ی من هست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
متن اولین پستی که بعد از قهرمانی تیمتون (در حالی که با ناداوری این قهرمانی رو به دست آورده باشید) در انجمن ارسال می کنید، چیه؟

بردیا:
الان از خوشحالی روی ابرام
بالاخره تونستیم بعد 11سال پادشاه فوتبال اروپا باشیم
اشتباهات داوری هم جزوی از فوتبال هستش به هر حال و دلیل بر این نمیشه که توهم توطئه بزنیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته ترجیح میدادم داوری بدون اشتباه بود تا حرف و حدیثی پشتش در نمیومد

البته این پست برای وقتیه که اشتباهات داوری در حد نرمال باشه و مثل اووربو گند نزنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahidgame:
این قهرمانی تاریخی توی مونیخ رو به همه طرفدارای چلسی تبریک میگم
تا مدت ها این قهرمانی فراموش نمیشه
البته کاش داوری بهتر بود که بایرنی ها دیگه بهونه ای نداشتن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پ.ن: البته در صورت قهرمانی بدون اشتباه داوری متن اون فرق می کنه و اونو ایشالا بعدا خواهید دید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pcforlife:
و سوال آخر:
مناظره و سوالاتش چطور بود؟ مناظره رو ترجیح میدید یا مصاحبه؟ در کل نظرتون راجع به Fan vs Fan چیه؟ چون این آخرین مصاحبه این فصل بود، پیشنهاد یا انتقادی دارید مطرح کنید./
مرسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بردیا:
خوب بود و سوالاتش چالشی فقط سیستم دست به یقه گیریش باید بیشتر باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مناظره خوبه فقط عیبش اینه که وقت گیره،مثلا این مناظره حدود 6ساعت به طول انجامید(البته با احتساب وقتای تلف شده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در حالی که آدم تو مصاحبه وقت کافی برای پاسخای مناسب رو داره ولی اونوقت جذابیتش تا حدی از دست میره
پیشنهاد خاصی نداریم فقط وقتشو بیشتر کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از بچه های مصاحبه کننده و طراح هم تشکر ویژه ای میکنم

آقا وحید شما هم زنگ خورد دم در مدرسه وایسو کارت دارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pcforlife:

مناظره خوبه فقط عیبش اینه که وقت گیره،مثلا این مناظره حدود 6ساعت به طول انجامید(البته با احتساب وقتای تلف شده)
دقیقا!
واقعا فکر نمی کردم اینقدر وقت گیر باشه! از شش شروع کردیم، الان یه ربع دوازده هست... حالا یه ساعت نبود وحید رو بحذفیم، نزدیک 5 ساعت! برای من که طراح سوال بودم، یه یکی دو ساعت هم باید اضاف کرد!
در کل مرسی از بردیا و وحید بابت اینکه وقت گذاشتند.

vahidgame:
سوالات خوبی طرح شدن و با این شیوه ای که این سری بود دیگه بیشتر سوال ها پرسیده میشد و سوالی دیگه جا نموند.
نکته جالب طولانی شدن مناظره بودش که چون خوش گذشت خیلی به چشم نیومد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مناظره و مصاحبه هم هر کدوم ویژگی های خاص خودشون رو دارن که به نظر من برای اینجور بازی های خیلی مهم مناظره بهتره و برای بازی های دیگه هم همون مصاحبه کافیه...
پیشنهاد هم اینه که از این به بعد مصاحبه های بیشتری بین انگلیسی ها و آلمانی ها انجام بدین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تشکر می کنم از شما بابت وقتی که گذاشتین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yuseph
18-05-2012, 19:00
سلام.
عالی و فنی بود.
مرسی از هر سه نفر شما.
اما چندتا نکته:
مصاحبه فینال نبود انگار! از انگلیس-آلمان سال66ا.رفت به سالهای99 بعدش رفت روی2010 اونوقت برگشت به فینال مونیخ و...
از همه چیز سوال شد(خوب بود مرسی)
ایکاش حسین درمورد بایرن هم این دوتا سوال رو میکردی:
1-چرا توی این زمان حساس که تیم نیاز به آرامش داره وسرمربی تیم باید کاملا حمایت بشه،مسئولین رده بالای بایرن از تغییر ایشون حرف میزنن؟تازه اسم جانشین احتمالی رو هم میارن؟
2-چرا توی تیم بزرگی مثل بایرن بعداز هر باخت خفنی و هرچند وقت یه بار یه بازیکن کیسه بوکس میشه؟نمونش..روبن!:31:
و...
اما چلسی:
1-دفاعتون درباره متهم شدن به بی اصالتی چیه؟معمولا توی کری خوندن عنوان میشه چلسی تاریخ خاصی تا قبل ازاومدن آبرامویچ نداره؟:31:
و...
در هرصورت از مطالعه بحث بالا بسی کیف نمودیم:31: