PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز هشتیا راهنمایی کنن (کامل و جامع)

daneshpejoo
18-05-2012, 09:28
سلام
من خودم یه مدت پیش ویندوز 8 رو نصب کردم اما بعد یه مدت پاکش کردم
حالا می خوام اطلاعاتم رو درباره اش تکمیل کنم و از 7 به 8 کوچ کنم
پس دوستایی که با این نسخه سیستم عامل ماکروسافت آشنایی دارن ممکنه من رو راهنمایی کنن؟
در رابطه با تغییرا به وجود اومده درونش
در راابطه محاسن و معایبش
در رابطه با تاریخ انتشارش
در رابطه با نامش (مثلا اونی که من نصب کرده بودم فکر کنم windows developer preview بود، آیا همین نامش هست یا نه؟ و اگه نه آیا این معرف نوع خاصی از ویندوز 8 هست مثل ویندوز 7 آلتیمیت یا هوم بیسیک ....؟)
لطفا براهنمایید
مرسی

h!tman
18-05-2012, 09:32
شما نسخه دولاپری رو نصب کردید
پاییز نسخه نهایی منتشر میشه
پس صبر کتید

daneshpejoo
18-05-2012, 21:45
شما نسخه دولاپری رو نصب کردید
پاییز نسخه نهایی منتشر میشه
پس صبر کتید

مرسی
اما من نمی خوام صبر کنم که نسخه نهایی بیاد
الان می خوام اطلاعاتم در رابطه با این نسخه ویندوز ماکروسافت تکمیل بشه
لطفا راهنمایی کنید

amir.7
22-05-2012, 15:17
سلام
من خودم یه مدت پیش ویندوز 8 رو نصب کردم اما بعد یه مدت پاکش کردم
حالا می خوام اطلاعاتم رو درباره اش تکمیل کنم و از 7 به 8 کوچ کنم
پس دوستایی که با این نسخه سیستم عامل ماکروسافت آشنایی دارن ممکنه من رو راهنمایی کنن؟
در رابطه با تغییرا به وجود اومده درونش
در راابطه محاسن و معایبش
در رابطه با تاریخ انتشارش
در رابطه با نامش (مثلا اونی که من نصب کرده بودم فکر کنم windows developer preview بود، آیا همین نامش هست یا نه؟ و اگه نه آیا این معرف نوع خاصی از ویندوز 8 هست مثل ویندوز 7 آلتیمیت یا هوم بیسیک ....؟)
لطفا براهنمایید
مرسی

سلام

دوست من از نظر تغییرات ظاهری میشه گفت عمده ترین تغییر همون تغییر منوی استارت هستش و یه سری تغییرات جزیی دورن ویندوز

در مورد محاسنش میشه به سرعت خوب و سبک بودنش اشاره کرد و بزرگترین عیبش از نظر خیلی از دوستان همون نبود دکمه استارت و پنهان بودن دکمه های خاموش کردن ویندوزه

در مورد انتشار هنوز خبر رسمی اعلام نشده اما احتمالا پاییز امسال خواهد بود اما تا 20 روز آینده نسخه RC این ویندوز منتشر خواهد شد

و اما نسخه های ویندوز از انتشار اولیه تا نسخه نهایی بشرح زیر میباشد

1 - windows developer preview ........... اولین نسخه از ویندوز یا همون آلفا هستش که برای توسعه دهندگان نرم افزاری ارائه میشه

2 - Windows8-ConsumerPreview ......... دومین نسخه از ویندوز یا همون بتا هستش که برای مصرف کنندگان یا به عبارتی برای مشتریان ( خودمون ) ارائه میشه

3 - نسخه RC ............ تمام اشکالات گزارش شده در نسخه های قبل در این نسخه رفع شده و در واقع نسخه ماقبل پایانی محسوب میشود

4 - نسخه RTM .......... این نسخه که تقریبا کامل شده و نهایی میباشد به شرکای تجاری ارائه میشود تا نرم افزار و سخت افزار خود را با آن مطابقت نمایند

5 - نسخه FINAL......... نسخه فاینال نسخه نهایی از برنامه است که وارد بازار تجاری می‌شود در این مرحله همه افراد می‌توانند از برنامه استفاده کنند. بعد از عرضه نسخه نهایی برنامه به فاز

نگهداری می‌رود در مرحله نگهداری شرکت سازنده یک‌سری بسته ارائه می‌دهد که مشکلات نرم‌افزار را برطرف می‌کند و در هر بازه زمانی یک Service Pack برای نرم‌افزار ارائه می‌شود. این سرویس‌پک

شامل یک‌سری ویژگی‌های جدید و رفع مشکلات قبلی است.

در حد توان در خدمت هستیم

daneshpejoo
22-05-2012, 23:34
سلام
ممنون، خیلی خیلی عالی بود
اما چند سوال دیگه:
1. نسَخ ویندوز 8 هم مثل هفته؟ یعنی همون استارتر و هوم بیسیک و پروفشنال و آلتیمیت و ......؟
2. تمومی نرم افزارهای ویندوز 7 قابلیت نصب روی 8 رو دارن یا مواردی رو باید مدنظر گرفت؟ (البته جدا از بحث 32 و 64 بیتی بودنشون)
مرسی

amir.7
23-05-2012, 01:25
سلام

خواهش میکنم ، خوشحالم که مفید واقع شده

عرض به خدمت شما یکی از ایراداتی که به مایکروسافت در این زمینه گرفته میشد تعدد زیاد نسخ در ویندوزهای قبلی

خصوصا در ویندوزهای ویستا و سون بود که ظاهرا

این شرکت قصد رفع این مورد رو در ویندوز 8 داره بدین صورت که این ویندوز برای دسکتاپ ها و لپ تاپها در دو نسخه معمولی

و PRO ارائه خواهد شد که نسخه معمولی

با نام Windows 8 برای کاربران خانگی و Windows 8 Pro برای کاربران حرفه ای و استفاده های تجاری میباشد و Windows

RT برای تبلت ها و گوشی های هوشمند خواهد بود

در مورد نصب برنامه ها هم اکثر نرم افزارهای سون روی این ویندوز نصب میشن اما مواردی هم هستند که مشکل دارن و مطمئنا

در چند ماه آینده کاملا با ویندوز 8 مچ

خواهند شد ، تاپیک زیر رو هم یه نگاه بنداز که دوستان در نصب نرم افزارها دچار مشکل شدن که معمولا با جایگزین کردن مورد

مشابه تونستن رفع مشکل کنن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

امیدوارم مفید باشه
ارادتمند شما...........

panther99
27-05-2012, 17:31
آقا حداقل سیستم مورد نیاز برای ویندوز 8 چیه ؟؟؟ از لحاظ سخت افزاری .

iMan.xP
27-05-2012, 19:27
آقا حداقل سیستم مورد نیاز برای ویندوز 8 چیه ؟؟؟ از لحاظ سخت افزاری .

پردازنده ( CPU ) با توان پردازشی ۱ GHz و یا سریعتر
رم ( Ram ) یک گیگابایتی برای استفاده از نسخه ۳۲ بیتی و یا رم دو گیگابایتی برای استفاده از نسخه ۶۴ بیتی
۱۶ گیگابایت فضای حالی بر روی دیسک ذخیره سازی ( Hard Disk ) برای نصب نسخه ۳۲ بیتی و یا ۲۰ گیگابایت فضای خالی برای نصب نسخه ۶۴ بیتی
کارت گرافیک ( Graphics card ) شما باید با نسخه ۹ از DirectX مایکروسافت سازگاری داشته باشد و یا نسخه های جدیدتر
برای استفاده از امکانات لمسی ( Touch ) ویندوز ۸ باید تبلت و یا نمایشگر شما از قابلیت multitouch پشتیبانی کند
نمایشگر شما باید از حداقل اندازه تصویر ۱۰۲۴ در ۷۶۸ پشتیبانی کند.

Fusi0n
02-06-2012, 14:54
Release Preview میشه نسخه RC ؟ چون تو متن یوزر amir7 اشاره نشده ؟!!!!

amir.7
03-06-2012, 09:01
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Release Preview میشه نسخه RC ؟ چون تو متن یوزر amir7 اشاره نشده ؟!!!!

سلام

بله دوست من این همون نسخه RC هستش یعنی نسخه آماده انتشار یا نسخه نامزد انتشار ،

Alpha: نسخه در حال گسترش

Beta: نسخه در حال آزمایش

RC: Release Candidate نسخه نامزد انتشار یعنی نسخه ای که آماده است در صورتی که ایراد و باگی توش نباشه منتشر بشه

FC: Final Candidate آخرین نسخه نامزد انتشار قبل از نسخه نهایی

Final: نسخه نهایی

daneshpejoo
08-06-2012, 17:16
سلام

و اما نسخه های ویندوز از انتشار اولیه تا نسخه نهایی بشرح زیر میباشد

1 - windows developer preview ........... اولین نسخه از ویندوز یا همون آلفا هستش که برای توسعه دهندگان نرم افزاری ارائه میشه

2 - Windows8-ConsumerPreview ......... دومین نسخه از ویندوز یا همون بتا هستش که برای مصرف کنندگان یا به عبارتی برای مشتریان ( خودمون ) ارائه میشه

3 - نسخه RC ............ تمام اشکالات گزارش شده در نسخه های قبل در این نسخه رفع شده و در واقع نسخه ماقبل پایانی محسوب میشود

4 - نسخه RTM .......... این نسخه که تقریبا کامل شده و نهایی میباشد به شرکای تجاری ارائه میشود تا نرم افزار و سخت افزار خود را با آن مطابقت نمایند

5 - نسخه FINAL......... نسخه فاینال نسخه نهایی از برنامه است که وارد بازار تجاری می‌شود در این مرحله همه افراد می‌توانند از برنامه استفاده کنند. بعد از عرضه نسخه نهایی برنامه به فاز

نگهداری می‌رود در مرحله نگهداری شرکت سازنده یک‌سری بسته ارائه می‌دهد که مشکلات نرم‌افزار را برطرف می‌کند و در هر بازه زمانی یک Service Pack برای نرم‌افزار ارائه می‌شود. این سرویس‌پک

شامل یک‌سری ویژگی‌های جدید و رفع مشکلات قبلی است.

در حد توان در خدمت هستیم

سلام
واقعا ممنونم، اما یه سوال در این رابطه: این دسته بندی نسخه ها فقط مربوط به سیستم عامل های ویندوزه یا تمامی سیستم عامل ها به همین صورت دسته بندی می شن؟ (یعنی اینکه این یک قرارداد من دراوردی از مایکروسافته یا اینکه بین تمامی شرکت های سیستم عامل همین رویه وجود داره؟)

amir.7
08-06-2012, 21:59
سلام
واقعا ممنونم، اما یه سوال در این رابطه: این دسته بندی نسخه ها فقط مربوط به سیستم عامل های ویندوزه یا تمامی سیستم عامل ها به همین صورت دسته بندی می شن؟ (یعنی اینکه این یک قرارداد من دراوردی از مایکروسافته یا اینکه بین تمامی شرکت های سیستم عامل همین رویه وجود داره؟)

سلام

خواهش میکنم دوست من

این رویه مخصوص یه نرم افزار یا سیستم عامل خواص نیست بلکه روند تولید اکثر نرم افزارها به این شکل

هستش ، ممکنه در بعضی موارد یه مقدار متفاوت باشه اما روند کلی به به همین شکله .

daneshpejoo
17-06-2012, 04:46
سلام
یه سوال دارم، می خوام بدونم ویندوز 8 از Silverlight پشتیبانی می کنه یا نه؟
ممنون

kasra2002
26-06-2012, 18:28
سلام و ممنون
من بالاخره نسخه rc رو نصب کردم با چند تا مشکل هم مواجه شدم مثل .net framework و نصب نشدن virtual و اون بلو اسکرین محبوب اونم به تعداد بالا و در virtual cd یعنی باز کردن ایمیج ها .
و اما حالا بهجز اینکه به دنبال این مشکلات می گردم می خوام بدونم که با توجه به نمره 3.3 و فعال بودن امکانات ویندوز من به نظرم میاد که یکم کیفیتش پایین تر از 7 باشه و یا نمیدونم صفحه های نوک تیز و ... ایا طبیعی هستند و یا کاملتر خواهند شد
و متاسفانه به جز سرعت لود و شات داون بالا چون مخصوصا ظاهرش با 7 تفاوت زیادی نداره یجورایی توی ذوقم خورده
نظر شما چیه

kasra2002
26-06-2012, 18:41
دوستان به نظر شما قشنگتر نبود اگه بجای استارت کلید مترو ر میذاشنتد و اینجوری نا مرئی نبود؟

amir.7
27-06-2012, 00:29
سلام

مشکل ایمیج ها رو با برنامه پاور ایزو میتونی برطرف کنی

بیشترین تفاوتش با ویندوز 7 همونه که فرمودید و سرعت بیشتر نسبت به سون وگرنه از نظر ظاهری تفاوت زیادی ندارن

دیگه محصول جدید باید یه تفاوتی با محصول قدیم داشته باشه هر چند که زیاد هم مورد پسند نباشه

kasra2002
27-06-2012, 17:39
یه چیز دیگه
یکی اینکه به من ایرور اکتیو نبودن ویندوز رو میده ولی سریال نامبر رو دادم بهش
یکیم این برنامه های جدید مترو آپشنی برای بستن ندارند و باید توی دسکتاپ برگردم و از اونجا با رایت کلیک ببندمشون؟
و میوزیک پلیر هم درست کار نمیکنه
ولی پسورد گرافیکیش خیلی باحاله

kasra2002
27-06-2012, 17:42
راستی تسک منیجرش هم خیلی بهتر شده
مشکل netframework هم البته با یهخورده تغیر در توضیحات دوستان حل شد
با آفیس هم هیچ مشکلی نداره

rezaew
27-06-2012, 17:46
سلام
لطفا بگید چه زمانی نسخه اصلی میاد
مرسی

kasra2002
27-06-2012, 19:06
گفتن که ماه اکتبر ولی معلوم نیست

saeediranzad
30-06-2012, 08:43
سلام. من همین دیشب نصب کردم. Dual boot با ویندوز7. خیلی چیزهاش فرق میکنه. همنیطور که میبینید، کلید enter کار نمیکنه. مجبورم پشت سرهم بنویسم. البته من این نسخه آخری را که با کد خود مایکروسافت فعال میشه گرفتم: Release Preview مشکل زیاد دارم؛ ولی تازه دارم کشفش میکنم.

kasra2002
30-06-2012, 17:49
یه چیز دیگه
یکی اینکه به من ایرور اکتیو نبودن ویندوز رو میده ولی سریال نامبر رو دادم بهش
یکیم این برنامه های جدید مترو آپشنی برای بستن ندارند و باید توی دسکتاپ برگردم و از اونجا با رایت کلیک ببندمشون؟
و میوزیک پلیر هم درست کار نمیکنه
ولی پسورد گرافیکیش خیلی باحاله

خواهشا من به اینترنت پر سرعت روی اون سیستم دسترسی ندارم که آپدیت و اکتیو کنم خواهشا آیا اینا همش اکتیو نیست یا فقط مال من
سریال نامب هم دادم
یه چیز دیگه اینکه برنامه های مترو چرا هیچ آپشنی ندارند مثلا من نمیتونم یه دسته موزیک رو با پلیر خودش پخش کنم و بعدش هم نمی تونم ببندمش
به جز اینا همه چیش خیلی خوبه

ariaei_tabar
24-07-2012, 21:02
یه نوضیحی دربلاره 32 بیا 64 بیتی بودن بدین ،من 64 7 نصب کردم یه سری برنامه ها مثل سی دی راه اندارز گرافیک رو نشتاخت شایید هم من بلد نبودم:41:
یه توضیحی درباره فرقش و ایم که کدوم بهتر بدین:23:
مرسی:20:

saeediranzad
25-07-2012, 10:02
سلام
شما اگه حجم رم بیش از 4 گیگ باشه، باید از ویندوز 64 بیتی استفاده کنید.

ariaei_tabar
25-07-2012, 21:17
سلام
شما اگه حجم رم بیش از 4 گیگ باشه، باید از ویندوز 64 بیتی استفاده کنید.
اگه 32 بزنم چی ؟

یه توضیح بده؟

saeediranzad
26-07-2012, 09:29
ویندوز 32 بیتی، نمیتونه رم بیش از 4 گیگ را استفاده کنه. پس اگه رم (باضافه رم گرافیک) بیش از 4 گیگ باشه، حتماً باید ویندوز 64 بیتی نصب کنید.
فکر کنم، درایورها را هم باید دوباره نصب بکنید.

Dew Drop
27-07-2012, 11:05
یه نوضیحی دربلاره 32 بیا 64 بیتی بودن بدین ،من 64 7 نصب کردم یه سری برنامه ها مثل سی دی راه اندارز گرافیک رو نشتاخت شایید هم من بلد نبودم:41:
یه توضیحی درباره فرقش و ایم که کدوم بهتر بدین:23:
مرسی:20:

سلام
دوست عزیز جای نامناسبی سوالتون رو پرسیدین ...
سوالهای مربوط به ویندوز سون در تالار مربوطه اش !!!
تاپیک زیر رو مطالعه بفرمایید.

همه چیز از 64 بیت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kasra2002
28-07-2012, 10:52
بسیار ویندوز خوبیه مخصوصا اینکه چند تا از برنامه هام که با 7 کار نمکرد با این جواب میده

ir_majhool
20-08-2012, 13:14
دوستان شما در ویندوز 8 با وی پی ... مشکلی ندارین ؟؟
واسه من کانکت میشه ولی کانکشن وای فایم مینویسه limited و وصل نمیشه تنظیماتمم همون تنطیمات ویندوز 7 هست ولی وصل نمیشه
من بخاطر همین مساله مجبورم برگزدم به 7
این مشکلو خیلی ها با ویندوز 8 دارن و میگن کاریش نمیشه کرد مثل اینکه باگ ویندوز 8 هست
منم خیلی مطالب تو نت خوندم ولی درست نشد

ir_majhool
20-08-2012, 13:16
مشکل بعدی اینه که من ویندوزم رو trust کردم یعنی اون ایمیل ویندوز رو verify کردم ولی بازم پسورد ها در ویندوز ذخیره نمیشن و باید همیشه یوزر پس رو برای کانکشن هام بدم
مشکل بعدی منم اینه که میخوام یکاری کنم که زبان انگلیسی زبان پیشفرض باشه نه فارسی باید چیکار کنم

saeediranzad
20-08-2012, 14:27
سلام
من یه فیلکش دارم که روی وین8 معمولاْ کامل کانکت نمیشه ولی با همون حال جواب میده.
یوزر و پسوردهام بخوبی دخیره میشه.
زبان پیشفرض را هم که مثل وین 7 میتونی انتخاب کنی. تفاوتی ندارند.
ولی این نسخه ای که ما داریم نهایی نیست و ایراد زیاد داره. مثلاْ برای من هر چند دقیقه یه پنجره میاد بالا که object error میده و معلوم نیست مال چیه.

ir_majhool
21-08-2012, 08:41
سلام
من یه فیلکش دارم که روی وین8 معمولاْ کامل کانکت نمیشه ولی با همون حال جواب میده.
یوزر و پسوردهام بخوبی دخیره میشه.
زبان پیشفرض را هم که مثل وین 7 میتونی انتخاب کنی. تفاوتی ندارند.
ولی این نسخه ای که ما داریم نهایی نیست و ایراد زیاد داره. مثلاْ برای من هر چند دقیقه یه پنجره میاد بالا که object error میده و معلوم نیست مال چیه.

واسه منم درست درمون کانکت نمیشه و اگه هم مثل دیروز کانکت بشه الان امروز دیگه کانکت نشد
دیگه باید برگشت به 7
یوزر پس من اصلا ذخیره نمیشه
زبان هم هرکار می کنم وقتی پی سی روشن میشه اول فارسی هست که میخوام اول انگلیسی باشه

saeediranzad
21-08-2012, 16:48
برای تغییر اولویت زبان این راه را بروید:
Setting> Change PC setting> general> Language: language preference
و در انجا زبان انگلیسی را در اولویت بگذارید.