PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با پرینتر Canon ip4500

m_2t_ab
13-05-2012, 01:55
باسلام خدمت اساتید گرامی خصوصا جناب گرجی و جناب mohammad.t
من یه پرینتر 5 رنگ Canon ip4500 دارم که مدتی بلااستفاده بوده اما تا همین اواخر نازل چک آبی و مشکیش کامل و بقیه ناقص بوده اما بعد از یه جا به جایی دو تا ارور میده گاهی مه باعث میشه نتونم هیچ کاری باهش بکنم.
گاهی ارور پرینت هد میده و میگه پرینت هد رو درست نصب کنید اما چندین بار بازکردم و دوباره بستم اما جواب نداد و حتی کنتاکت هاشو با اسپری ناهید تمیز کردم اما باز هم جواب نداد.
گاهی هم اپراتور ارور میده و میگه دکمه ریزوم رو نگهدارید و یا خاموش و روشن کنید که من این کار ها رو هم کردم اما باز هم نشد.
با توجه به تست دستمال کاغذی!!! هد احتمالا خشک نشده.
ضمنا وقتی در باز میشه و کارتریج ها رو می خوام بردارم ابتدا فقط کارتریج مشکی متن چشمک می زنه ولی اگر هرکدوم از کارتریج ها رو به غیر از مشکی عکس بردارم و بذارم سرجاش اونم شروع به چشمک زدن می کنه.
احتمال می دم با ریست کارتریج ها مشکل تا حدی رفع بشه اما بعد از جستجو راهی رو پیدا کردم که می گفت دکمه ریزوم رو نگهدارید و بعد پاور رو نگهدارید و بعد ریزوم و رها کنید و بعد دوبار ریزوم رو بزنید و بعد پاور رو رها کنید و بعد چهار بار ریزوم رو بزنید و بعد دوبار پاور رو بزنید تا کارتریج ها ریست بشن اما باز هم نشد.
ضمن اینکه نرم افزار های ip tool و mp tool رو هم دانلود کردم و پرینتر رو می شناسن اما هیچ گزینه ی فعالی ندارن که بشه کاری کرد.
می خواستم اگر امکان داره راهی برای ریست کارتریج ها و رفع مشکلم پیشنهاد بدید.
ممنونم

mohammad.t
15-05-2012, 00:32
باسلام خدمت اساتید گرامی خصوصا جناب گرجی و جناب mohammad.t
من یه پرینتر 5 رنگ Canon ip4500 دارم که مدتی بلااستفاده بوده اما تا همین اواخر نازل چک آبی و مشکیش کامل و بقیه ناقص بوده اما بعد از یه جا به جایی دو تا ارور میده گاهی مه باعث میشه نتونم هیچ کاری باهش بکنم.
گاهی ارور پرینت هد میده و میگه پرینت هد رو درست نصب کنید اما چندین بار بازکردم و دوباره بستم اما جواب نداد و حتی کنتاکت هاشو با اسپری ناهید تمیز کردم اما باز هم جواب نداد.
گاهی هم اپراتور ارور میده و میگه دکمه ریزوم رو نگهدارید و یا خاموش و روشن کنید که من این کار ها رو هم کردم اما باز هم نشد.
با توجه به تست دستمال کاغذی!!! هد احتمالا خشک نشده.
ضمنا وقتی در باز میشه و کارتریج ها رو می خوام بردارم ابتدا فقط کارتریج مشکی متن چشمک می زنه ولی اگر هرکدوم از کارتریج ها رو به غیر از مشکی عکس بردارم و بذارم سرجاش اونم شروع به چشمک زدن می کنه.
احتمال می دم با ریست کارتریج ها مشکل تا حدی رفع بشه اما بعد از جستجو راهی رو پیدا کردم که می گفت دکمه ریزوم رو نگهدارید و بعد پاور رو نگهدارید و بعد ریزوم و رها کنید و بعد دوبار ریزوم رو بزنید و بعد پاور رو رها کنید و بعد چهار بار ریزوم رو بزنید و بعد دوبار پاور رو بزنید تا کارتریج ها ریست بشن اما باز هم نشد.
ضمن اینکه نرم افزار های ip tool و mp tool رو هم دانلود کردم و پرینتر رو می شناسن اما هیچ گزینه ی فعالی ندارن که بشه کاری کرد.
می خواستم اگر امکان داره راهی برای ریست کارتریج ها و رفع مشکلم پیشنهاد بدید.
ممنونم
سلام.
اول عذر خواهي مي كنم از تاخير.
براي شروع اگه كارتريج هاتون ارور داره خب اول از همه كارتريج رو عوض كنيد چون من به شخصه به جز يكي دو مورد خاص از اپسون و اچ پي نتونستم كارتريج ها رو به صورت نرم افزاري ريست كنم.
يكي از راههاي تعمير دستگاه ها آزمون و خطا و مطمئن شدن از قسمتهايي است كه امكان تعويض رو دارند.
شما هم كه از راه دور هستيد و كار سخت هست.
اگه اول كارتريج ها اوكي باشند بعد بايد رفت سراغ موارد ديگه. اما خب ممكنه بعد از تعويض ارور باقي باشه و مشكل از هد يا قسمت ديگه باشه.
باز اگه كمك خواستيد مشكلتون رو در يك خط مطرح كنيد مثلا بگيد ارور هد دارم.

m_2t_ab
15-05-2012, 01:23
ممنونم
پس باید ببرم کارتریج هاشو با ریستر ریست کنن تا ببینم بعدش چی میشه.
بازم ممنونم