PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طرفدار چه تیم (تیم هایی) هستید؟ از کی؟ به چه دلیل؟

pcforlife
07-05-2012, 23:35
سلام
به واسطه پیشنهاد یکی از کاربران عزیز فروم و تصمیم تیم ناظرین انجمن ورزش، و با توجه به رو به اتمام رقابت های فوتبالی، بر آن شدیم که تاپیکی رو داشته باشیم برای معرفی تیم های فوتبالی که بهشون علاقه مندیم و طبیعتا علت و مدت زمان این طرفداری مون هم منحصر به فرد هست./

با توجه به این توضیحات:

تو این تاپیک هر کدام از دوستان، تیم (تیم های) باشگاهی مورد علاقه داخلی و یا خارجی خودشون؛ و تیم (تیم های) ملی خارجی مورد علاقه خودشون رو با ذکر علت و مدت زمان طرفداری خودشون به ترتیب اولویت ذکر کنند.

یه چند تا نکته مهم هم این بین وجود داره:

»» دوستان توجه کنند که ذکر علت و مدت زمان طرفداری برای هر تیم ضرورت داره. طبیعتا پست کاربری که به اعلام تیم های مورد علاقش قناعت کرده باشه، مصداق بارز اسپم هست و حذف خواهد شد.

»» عنوان تاپیک مشخصا نمیگه که طرفدار چه تیمی نیستید یا از چه تیمی متنفرید!! پس لطفا به این مباحث نپردازید تا پستتون در تاپیک باقی بمونه!

»» این تاپیک محل اعلام علاقه مندی هست. طبیعتا وسط کشیدن مباحث ورزشی راجع به اون تیم ها یا بحث هایی نظیر "فلان تیم طرفداراش قدیمی تر هستند یا نیستند"، در اینجا جایی ندارد!

»» لطفا تیم های مورد علاقتون رو خودتون رو در چندین پست اعلام نکنید.

»» هدف اصلی این تاپیک اعلام تیم های مورد علاقست. ذکر سایر علاقه مندی ها مثل بازیکن مورد علاقه، ذکر خاطره ورزشی و... در صورتی که در کنار هدف اصلی تاپیک عنوان شود، مشکلی نخواهد داشت.

»» محبوبت ترین تیم خارجی باشگاهی تون رو میتونید به کمک نظرسنجی تاپیک طرفدار کدام تیم باشگاهی در اروپا هستید؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم انتخاب کنید.

مرسی : )
یاعلی

pcforlife
08-05-2012, 00:12
خوب من خودم چراغ اول رو روشن می کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]؛

من طرفدار سه تیم هستم، به ترتیب اولویت:

» منچستریونایتد
» اینترمیلان
» تیم ملی انگلستان

درباره منچستریونایتد فکر می کنم مشخصا از فینال 99 طرفدار این تیم شدم... اون موقع من 10 سالم بود، خیلی دوست داشتم دایی تو فینال حضور داشته باشه و حتی گل بزنه، اما با این وجود دوست نداشتم بایرن قهرمان بشه. در کل، بازی نکرد و یونایتد هم قهرمان شد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی یادمه قبل اون هم تا حدودی با تیم منچستر و بازیکن هاش آشنایی داشتم. بیشتر این آشنایی من هم به واسطه کارت های ورزشی ای بود که بعد از جام ملت های آسیا 96 و ورلد کاپ 98 خیلی مد شده بود و پشت تصویر بازیکن روی کارت، اطلاعاتی رو هم پست اون نوشته بود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ما هم با رفقای دوران بچگی، با کارت ها هم بازی می کردیم و هم اطلاعاتمون زیاد می شد. به واسطه اون کارت ها، پخش هر از چند گاهیه ی بازی های فوتبال و کلوپ های PS آشناییم بیشتر شد. و بعد از خرید کامپیوتر، بازی FIFA [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و همه گیر شدن اینترنت و توجه کانال سه به فوتبال خارجی، کمک کرد که طرفداریم از یونایتد، صرفا طرفداری به معنای تماشاچی نباشه.

درباره اینتر هم قبلا توضیح دادم، دیگه حوصله تایپ ندارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

علاقه مندی من به اینتر و کلا سری آ به شیش هفت سال پیش و دوران دبیرستان برمیگرده! من اون موقع به غیر از پریمیر لیگ، لیگای دیگه ای (سری آ یا لالیگا) رو به شدت دنبال نمیکردم... یادمه تو همون مقطع که اکثر دوستانم طرفدار تیم های انگلیسی یا اسپانیایی بودند، یکی از دوستانم که اتفاقا اسم اون هم حسین بود طرفدار اینتر بودش! این رفیق من دیوانه وار آدریانو و میهایلوویچ رو دوست داشت! طرفدار شدید مانچینی بود و به قدری از بازی های اینتر تعریف میکرد که منو متقاعد کرد که برم بازی های اینتر رو ببینم و دنبال کنم و خلاصه شیفتش بشم و بشم فن اینتر![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته دقت کنید این جمله سروش نیست ها، مصاحبه سروش از منه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در Fan vs Fan نسخه قدیمیش![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درباره تیم ملی انگلیس هم به واسطه شناخت فوتبال انگلیس و پریمیر لیگ، بهش علاقه دارم حتی با وجود اینکه تو جام جهانی ها یا یورو ها بدشانس یا ضعیف بودیم، انگلیس رو دوست داشتم. فکر کنم از جام جهانی 2002 بود که این علاقم به تیم ملی انگلیس شدت گرفت و دیگه سه شیر هم یکی از علاقه مندی های ورزشیم شد./

در پایان جا داره اشاره کنم که قطعا راس تیم های مورد علاقه، تیم ملی ایران خواهد بود... ولی تیم ملی یه بار نمیاد با انگلیس بازی کنه که ما طرفدارش باشیم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یاعلی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Eblis 2011
08-05-2012, 00:20
بارسا - - - چون تیم خوبیه
استقلال - چون بابام استقلالی بود ما هم شدیم

PSYCHO_MAN
08-05-2012, 00:52
سلام و ممنون از تاپیکتون
من میتونم بگم از وقتی یادمه (نزدیک 18 سال) تو رده باشگاهی طرفدار میلان :40:هستم و هیچ وقتم تیممو عوض نکردم. دلیلشم اینه که بازیکنی به نام مارکو ون باستن. پدر من اون زمان که ون باستن (به قول قدیمیا فونباسن) ازش خیلی خوشش میومده و هر وقت من تو بچگی با توپ بازی میکردم بهم میگفت فون باسن منم میگفتم بابا فون باسن کیه؟ پدرمم توضیح میداد که بازیکن هلنده و تو میلان بازی میکنه. منم که از این لقب خوشم اومده بود و با بالا رفتن سن کم کم فوتبالو جدی تر نگاه میکردم دنبال اسم میلان تو تلویزیون و مجلات اون زمان بودم.(عشق به فوتبالو دارین تو اون سن :40:) اولین بازی هم که از میلان یادمه فینال لیگ قهرمانان اروپا سال 94 بود که میلان 4-0 بارسلونو شکست داد. قهرمان شد:33:. از اونموقع دیگه خیلی جدی طرفدار میلانم و تو اوج و افتشم عاشقش هستم.

تیم بعدی که بعد میلان روش تعصب دارم ،رئال مادرید:40: که اونم به خاطره روبرتو کارلوس که خیلی ازش خوشم میومد (به خاطر اون شوتاش و کاشتش به فرانسه) و تازه اومده بود رئال منم پیگیر بازیهای رئال بودم تا اینکه کم کم طرفدار رئال شدم. وقتیم که عشقم زیدان و رونالدو اومدن رئال که دیگه شدم که رئالی متعصب.(چه دورانی بود). و با اینکه این اسطوره های تیم همه رفتن و خداحافظی کردن ولی هنوزم طرفدار این تیم هستم.

در رده ملیم به خاطره همون میلان طرفدار تیم ملی ایتالیا بودم وهستم و اونم دقیقا اولین بازیهایی که ازشون یادمه جام جهانی 94 هستش که خیلی دوس داشتم قهرمان بشن که برزیل شد.:13:
یه مدتم به خاطر زیدان طرفدار فرانسه بودم که بعد خداحافظیش دیگه زیاد پیگیر نتایجشون نیستم.

تو فوتبال خودمونم طرفدار پرسپولیس :40: هستم . دیگه از بچگی تو یه خونواده پرسپولیسی باشی معلومه طرفدار کی میشی. خوشحالم توی خونواده استقلالی نبودم.

davy jones
08-05-2012, 01:01
سلام

ممنون از حسین عزیز بابت این تاپیک

من طرفدار تیمهای زیر هستم:

1- پرسپولیس :31: که این چند وقته دیگه روم نمیشه جلوی آشنایان و دوستان در این رابطه عرض اندام کنم :31: از بس که پرسپولیس تو این فصل بد بازی کردش. من از دوران کودکی طرفدار پرسپولیس شدم و دقیقا نمیتونم بگم که از چه موقعی. شاید به طور تقریبی از اول دبستان به این طرف. بازی های به یاد موندنی علی دایی و کریم باقری در اون ایام همیشه تو ذهنم خواهد موند. خب مسلمه که مث هر ایرانی طرفدار تیم ملی ایران هم هستم و بودم و خواهم بود. این یه مورد زمان و مکان حالیش نمیشه :20:

2- تیم منچستریونایتد: من اولین بازیهایی که از یه تیم خارجی دیدم مربوط به این تیم بود و به خاطر سبک بازی و قدرت ویرانگر منچستر اون موقع (شاید اون موقع 11 یا 12 سالم بود) طرفدار یونایتد شدم. البته حضور بازیکنی چون دیوید بکهام هم در این انتخاب بی تاثیر نبود همونطور که قرمز بودن لباس این تیم و شباهتش به لباس پرسپولیس، تاثیر داشت. اون موقعی که من طرفدار یونایتد شدم، خبری از تیمهای قدرتمندی چون چلسی و سیتی و تاتنهام نبود و مربع قدرت اون زمون در بین تیمهای منچستر، آرسنال، لیورپول و بلک برن خلاصه میشد. البته رقابت و دو قطبی اصلی بین منچستر و آزسنال بود اون موقع. که بعدها این دو قطبی به دو قطبی منچستر - چلسی تغییر پیدا کرد و جند سال به همین منوال بود و جدیدا از فصل گذشته تا کنون هم این دو قطبی به دو قطبی یونایتد - سیتی تغییر پیدا کرده و احتمالا تا چند سال خواهد موند.

3- تیم آث میلان: شاید بشه گفت که من از اواسط دوران دبیرستان علاقه مند به این باشگاه شدم و بر خلاف طرفداران قدیم این باشگاه که دوران طلایی تیم آث میلان دهه ی 90 رو دیده بودند و طرفدارش شده بودند، من از حوالی سالهای 2001 به این طرف تازه به سبک بازی این تیم علاقه مند شدم و طرفدارش شدم و همچنان هم طرفدار این تیم هستم. در حالیکه تا قبل از این اصلا عنایت و شناختی نسبت به این تیم نداشتم. چهره های تاثیر گذاری که باعث ایجاد علاقه ی من نسبت به آث میلان شدند هم حضور بازیکنانی چون پائولو مالدینی و آندری شوچنکو و مانوئل روی کاستا و کافو در این تیم بودند. سیک بازی قوی مبتنی بر حملات پی در پی و زهرآگین توام با دفاع جانانه و مستحکم این تیم، به همراه روح اخلاق مدارانه ای که همواره بر تیم آث میلان حاکم بوده منو بیش از پیش به این تیم علاقه مند کرد. از طرفی چون در اون ایام، یوونتوس رو میدیدم که بزرگترین و برترین ستاره های اون موقع دنیای فوتبال رو دور هم جمع کرده (بوفون، زیدان، زلاتان، ادگارد داویدز، دل پیرو، پاول ندود، تورام و ...) یه جورایی حس مظلومیت میلان در من تاثیر گذاشت چرا که واقعا از لحاظ ستاره میلان عقب تر از یونتوس بود. بازی فینال لیگ قهرمانان 2003 یکی از فراموش نشدنی ترین بازیهاییه که همیشه در خاطرم میمونه. قدرت میلان مطمئنا در دهه 90 بیشتر از دهه ی اول قرن 21 ام بود ولی این تیم عملکردش در دهه ی بعد از دهه ی 90 هم موفقیت آمیز بود چرا که تونست 3 بار در عرض 5 سال به فینال برسه در حالیکه نصف قدرت ترکیب دهه ی 90 خودش رو هم نداشت.

4- تیم ملی ایتالیا :31: شاید باورتون نشه ولی من از جام ملتهای اروپا 2004 که ایتالیا با تبانی وایکینگ ها (سوئد و دانمارک) اون طوری از گروهش حذف شد، طرفدار ایتالیا و سبک بازی این تیم شدم. در اون جام، ایتالیا علیرغم کسب 5 امتیاز از 3 بازی مرحله ی گروهی و بدون داشتن باخت، از جام ملتها در همون مرحله ی گروهی کنار رفت!! ولی من با دیدن سبک بازی این تیم، به قدرت موجود در بازیکنان تیم ملی ایتالیا ایمان و باور پیدا کردم. البته جام ملتهای سال 2000 رو هم دیده بودم که ایتالیاییها به فینال رسیدند و تو پنالتی به فرانسه باختند ولی خب اون موقع هنوز من طرفدار ایتالیا نبودم ولی قدرت این تیم رو میدونستم. وقتی که ایتالیا در کمال ناباوری و تعجب، در جام جهانی 2002 به کره جنوبی باخت و حذف شد، جرقه های اولیه ی علاقه مندی من به این تیم شکل گرفت و در جام ملتهای 2004 با اون وضع صعود نکردن ایتالیا و حدف در مرحله ی گروهی کامل شد! :31: البته خدا هم مزد این وفاداری رو داد و ایتالیا در جام جهانی 2006 با شایستگی قهرمان جهان شد. بعد از اون هم دوباره ایتالیا برای من شد همون تیم محبوب ولی بازنده ی همیشگی :31: تو جام ملتهای 2008 در ضربات پنالتی به اسپانیای قهرمان باختیم و تو مرحله گروهی هم بدجوری هلند لوله مون کرد :31: تو جام جهانی 2010 هم که دیگه ایتالیا سنگ تموم گذاشت و به هیچ تیمی نه نگفت :31: ولی همیشه از دیدن بازی این تیم لذت میبرم و خواهم برد. چون واقعا کیفیت بازی برخی از ستارگان این تیم رو بسیار بالا میدونم.

موفق باشین.
91/2/19

lahij_web
08-05-2012, 22:24
دمت گرم حسین جون !
لاقل اینجا میشه آدم از عشقش بگه نه از تیم هایی که قهرمان میشن و طرفدار دار میشن ! !!

1-تیم ملی فرانسه
یادمه از مدرسه فرار میکردیم تا میکرو بازی کنیم ... فوتبال ... فرانسه !
سگا هم که بود فرانسه رو برمیداشتیم . یادش بخیر. فوتبال 92 بود فک کنم . توپ رو که پاس میدادی گلوپ گلوپ صدا میکرد . زمینشم یه نخود بود ! ...
یادمه تا از مدرسه برسم مغازه یارو تو راه ترکیبو میچیدم برا خودم گزارش میکردم ، رفت و برگشت میزاشتم ! دیوانه ای بودیم واسه خودمون !
بعدشم که عشق اریک کانتونا و دیوید ژینولا و ... :))
تــــــــــازه بعد همـــــــــــــــــــــــ ه اینا رسیدیم به جام 98 ! " قابل توجه دوستانی که تا تیمشون قهرمان میشه عاشقشن ! "

2- لازیو :
آقا دردسرت ندم من عاشق لازیو بودم . درست همون موقعی که راوانلی ، سالاس ، نگرو و ... توش بازی میکردن ...
همون موقع که اریکسون رو تازه آورده بودن و کرانیوتی هنوز تیمو بر باد نداده بود !
یادمه نستا تازه بچه بود !!! :)

swastika
09-05-2012, 19:26
تیم ملی هلند از سال 1990
اون موقع چهار پنج سالم بود و از رنگ لباس هلند که نارنجی با طرح الماس بود خیلی خوشم اومد، بعدشم که عاشق بازی روونشون شدم

آرسنال از سال 1997 چون برگکمپ و بعدش کلی بازیکن هلندی اومدن آرسنال.

VBYOFSKI
11-05-2012, 00:31
فقط و فقط آرسنال.

من یه جورایی از 2004 طرفدار آرسنال شدم. قبل از اون کلا از فوتبال بدم میومد (هنوزم از فوتبال بازی کردن بدم میاد).
تازه کامپیوتر گرفته بودم و اولین بازی که ریختم FIFA 2004 بود. از اونجایی که کلا چیز زیادی بلد نبود و تو فیفا هم اولین لیگ و اولین تیمی که نشون میده آرسناله من همینجوری زدم و رفتم تو بازی.
هیچکدوم از بازیکنا رو نمیشناختم. فقط آنری رو میشناختم اون چون چند روز قبلش شنیده بودم که خیابانی اسمش رو آورده بود و گفته بود بازیکن خوبیه. (اون موقع بهش میگفتم هنری) از اونجایی که آرسنال 2004 تیم قوی ای بود منم کم کم تو فیفا ازش خوشم اومد و شد تیم محبوبم تو فیفا.

این قضیه گذشت تا فینال 2006 اون موقع درست آرسنال رو نمیشناختم هنوز. یه بازی کامل هم ازش نگاه نکرده بودم (به دلیل علاقه نداشتن به فوتبال). فقط چون میدونستم آرسنال رفته فینال (حتی نمیدونستم بارسا کیه) نشستم بازی رو نگاه کنم که یهو برق رفت و منم مجبور شدم با رادیو گوش کنم (که وسط هاشم خوابم برد) استارت کار از اینجا بود.

تا اینکه یکی دو سال بعدش (دقیق نمیدونم چه سالی بود) با آرسنال.آی آر آشنا شدم و مطالب و اخبار رو اونجا به صورت جدی دنبال کردم. تو فروم عضو شدم و با بچه هاش گرم گرفتم و کم کم به خاطر پستها و اطلاعات خوب بچه های اونجا منم بیشتر این تیم و شناختم و به معنای واقعی کلمه عاشق این تیم شدم.
الان بیشتر تو گانرزتراست میچرخم و پستها و اخبار اونجا رو میخونم. تو طول این مدت زمان کم بهم ثابت شده که آرسنال واسم خوده عشقه.

Alinho
14-05-2012, 08:59
سلام و درود فراوان

1.پرسپولیس: 6ساله بودم که (سال1375) یه بار با گنده های کوچمون رفتیم فوتبال. یه اسماعیل نامی بود که بهم گفت اگه میخوای من تو رو بکشم باید پرسپولیسی بشی منم گفتم چشم آقا. تا همین 2سال پیش هم بازیا رو تو استادیوم دنبال میکردم ولی به دلیل زیاد شدن مشکلات درسی و کاری الان دیگه فقط از تلویزیون دنبال میکنم. از همینجا هم قول قهرمانی سال بعد رو تو لیگ برتر و جام حذفی به همه بچه های پرسپولیسی میدم :دي

2.رئال-مادرید: من از سال 1996 طرفدار رئال شدم، اون زمان بیشتر به خاطر سرعت کارلوس و شوتای سیدورف و گلزنی رائول طرفدار این تیم شدم. چون بابام آدم زورگویی بود نمیذاشت من فوتبال ببینم، منم یه تلویزیون سیاه و سفید ردیف کرده بودم قایمکی با کیفیت زیرِ صفر بازیای رئالُ میدیدم. همیشه آرزو داشتم بازیکن مورد علاقم "زیدان" بیاد رئال، که اومد و رئالو قهرمان CL کرد. و خیلی خوشحالم که طرفدار پر افتخارترین تیم دنیا هستم :دي

3.تیم ملی برزیل: منم مثل کلِ بچه های کوچمون طرفدار برزیل بودم. هرکدوم اسم یکی از بازیکنای برزیلُ انتخاب کرده بودیم و بهم میگفتیم. بچه ها به من میگفتن علی رونالدو، بازیم خوب بود همه میخواستن با من باشن :دي

4.تیم ملی ایران: خب چون توی ایران به دنیا اومدم طرفدار ایران شدم و جای هیچ بحثی نیست. یادمه به خاطر بازی ایران-استرالیا خودمو به مریضی زدم و نرفتم مدرسه که بعدش حسابی تنبیه شدم. یاد باد آن روزگاران یاد باد :دي

5.زیدان: من عاشق فوتبالم چون فوتبال تو زیدان خلاصه میشه. به نظر من بهترین بازیکن تاریخ کسی نیست جز زیدان. بازیکنی که تو تمام دوران بازیگریش درخشید و تو اوج هم با اون "کله ی به یاد ماندنی به ماترازی" از دنیای فوتبال خداحافظی کرد (شوخی).

متشکرم از توجهتون

Amir M.ohAma.D
15-05-2012, 13:13
استقلال

یادمه مهدکودک میرفتم و همیشه با این سوال که استقلالی ای یا پرسپولیسی رو به رو میشدم:31:منم میگفتم استقلالی
میگفتن چرا استقلالی؟منم جوابی نداشتم بدم میگفتم چون ابی میپوشه:31:میگفتن اگه پرسپولیسم ابی بپوشه پرسپولیسی میشی؟:31:میگفتم نه:31:
هنوز هم هرچی فکر میکنم یادم نمیاد چرا استقلالی شدم:31:مادرم میگه بچه بودی قرمه سبزی نمیخوردی میگفتی پرسپولیسیه(به خاطر لوبیاش:31:)
در دوران دبستان یادمه نصف کلاس استقلالی بودن نصف پرسپولیسی همیشه هم دعوامون میشد مخصوصا قبل از دربیا
اون زمان عشق هادی طباطباییو علی موسوی بودم البته از اون دوران خاطرات خوبی ندارم دربیا یا میباختیم یا مساوی میشد

دیگه گذشتو اومدیم راهنمایی.اون زمان دیدن بازیهای استقلال برام از نون شب واجبتر بود از شانس ما اون دوران بعد از ظهری بودیمو بازیهای استقلال مدرسه بودیم که به خاطر همین چندینو چند بار از مدرسه فرار کردم.اون موقع هم رو بچه های استقلالی کلاسمون اسم گذاشته بودن که من علی سامره بودم:31:بعد شدم طالبلو:31:وحید اون موقع نیمکتنشین توپولوویچ بود چقدر اعصابم خورد میشد بازیش نمیداد:41:
از دوران دبیرستان هم دیگه تقریبا همه بازیهای تو ازادیو می رفتیم استادیوم......دبیرستان که تموم شد دیگه حس و حال استادیوم رفتنم تموم شد از خونه راحتتر میشه دید:31:الان 2-3 سالی هست در طول فصل بیشتر از 5-6 تا بازیو نمیرم استادیوم
ولی تو این چند ساله گذشته نشده یه بازیه استقلالو نبینم وقتی استقلال حتی 8 شب هم بازی داشته باشه اون روز کلا کارو درسو زندگی تعطیله
فینال جام حذفیه امسال همزمان بود با مراسم سالگرد برادرم ولی باز نتونستم نبینمو نشستم بازیو دیدم.....معتاد استقلال شدم:37:

رم

از توتی خیلی خوشم میومد به خاطر توتی نتایج رمو دنبال میکردم پلی استیشنم که بازی میکردیم من رمو برمیداشتم.اون اوایل حضور اسپالتی بود بازیاش با یوونتوس اینتر لاتزیو میلانو تا اونجایی که میشد میدیدم.

بارسلونا

لباسشوخریده بودم.اول از لباسش خوشم اومد بعد از تیم:31:البته خیلی از کلایورت خوشم میومد.اگه اشتباه نکنم از سال 2002 بود ولی نتایجشو الان چند ساله که دنبال میکنم.....

به منچستر میلان اینتر رئال بایرن هم علاقه دارم اما تعصبی روشون ندارم و فقط بازیاشونو دوست دارم ببینم

ایران و ایتالیا

تیمهای ملی مورد علاقم هم این دو تا هستن.تیم ملی خودمون که نیاز به گفتن نداره
ایتالیارو از حدود یورو 2000 بود اگه اشتباه نکنم که بهش علاقه مند شدم.از هرچی بازیکن خوشم میومد در این تیم بود توتی ویری بوفون مالدینی پیرلو و...... لباسشم که ابی بود:31:

hojjatinho
15-05-2012, 18:49
در ابتدا ممنون از حسین عزیز به خاطر تاپیک و ممنون از پیشنهاد دهنده این تاپیک.:11:

تیم ملی مورد علاقه خارجی :

آلمان :

مقدماتی جام جهانی 98 ، ایران - چین ، ایران - عربستان ، ایران - استرالیا ؛ فوتبال رو از این موقع به یاد دارم و در جام جهانی 98 به صورت دو اتیشه هوادار فوتبال شدم .وقتی که 7 ساله بودم

بعد از گروه بندی جام جهانی و قرار گرفتن تیم ایران درگروه آلمان ، همه جا صحبت از قدرت تیم ملی آلمان بود .
با شروع بازی ها و دیدن تیم ملی آلمان به شدت نسبت به این تیم احساس علاقه پیدا کردم .لباس زیبای ژرمنها، چهر های خاص و مو های بورشان و مهمتر از همه ذهنیت مثبتی که اون موقع نسبت به کشور آلمان در من ایجاد شده بود اصلی ترین دلایل علاقه من بود .
یادم هست بعد از هم گروهی آلمان با ایران پدرم از قدرت آلمان ها در زمینه های مختلف صحبت می کرد . اینکه زمان جنگ ایران بیماران شیمیایی ایرانی برای مداوا به المان می رفتند .

همه این ها باعث ایجاد ذهنیت مثبت در من شد ( بنده خدا نمی گفت که خیلی از این سلاح ها رو خود المانها در اختیار صدام قرار می دادند احتمالا نمی خواست حس خوبی که در من ایجاد شده بود رو ازم بگیره!:20:)

علاقه ای که نه تنها در فوتبال بلکه در مثلا فیلمهای سینمایی هم بود . به شکلی که در فیلمهایی جنگی همیشه منتظر پیروزی المان ها بودم . حتا یادم هست زمان جام جهانی 98 البومی از پرچم کشورها کشیده بودم . پرچم المان رو ظریف تر و زیباتر می کشیدم : دی

بعد ها با پیگیری بازیهای آلمانها و طرفداری از این تیم به این نتیجه که " از فوتبال المان درس زندگی باید گرفت " رسیدم .

تیم باشگاهی مورد علاقه خارجی :

1-بایرن مونیخ:

بعد از جام جهانی 98 ، سیما بازی های بوندسلیگا رو پوشش خوبی می داد . احتمالا به دلیل حضور لژیونر های ایرانی . همون فصل 98-99 هوادار بایرن مونیخ شدم .
قدرت این تیم و بازی های خوبی که ارائه می داد ، در کنار لباس زیبای این تیم عاملی بود که هوادار این تیم بشم سالی که با فینالی تلخ تموم شد .

2-آرسنال :

زمانی بود که شبکه 3 شروع کرده بود به پخش مستقیم بازی های لیگ برتر انگلیس. سال 2003 بود . حضور بازیکنایی مثل انری و ویلتورد و سبک خاصی که ارسنال بازی می کرد و گزارشگران ( به خصوص خیابانی : دی ) از اون تعریف می کردند باعث شد هوادار این تیم بشم . البته فکر کنم کوچکتر که بودم و به جز المان و بایرن تیم خارجی دیگه نمی شناختم از لباس تاتنهام خوشم می امد : دی

تیم باشگاهی مورد علاقه داخلی :

استقلال ؛ سال اخر لیگ ازادگان یا یکی مونده به اخر لیگ ازدگان بود . حضور استقلال توی اون سالها در اسیا و قدرت و محبوبیتش باعث شد هوادار این تیم بشم . اون موقع بعد از سلام و احوال پرسی اولین چیزی که ازت می پرسیدند این بود :" استقلالی هستی یا پرسپولیسی " .

اولین لباسی که از استقلال داشتم همون سال بود لباسی که اسپانسرش موتوژن بود که البته فکر کنم مال سال قبل استقلال بود . اون زمان لباس ها تا می رسید شهرستان یک سالی می گذشت : دی
یادمه دوست صمیمی من هوادرا پرسپولیس بود و کری های کودکانه اون سالهای اول دبستان همیشه بین من و او وجود داشت و البته هنوز هم کمی تاقسمتی از نوع جوانانه اش! بین ما دو تا وجود داره : دی

پ ن : پوزش به علت طولانی شدن پست و ممنون از اینکه وقت گذاشتید خوندید .
:11:

rz21
16-05-2012, 13:32
تنها تیم مورد علاقه باشگاهی:داستان جالبیه!
منچستر یونایتد ملقب به شیاطین سرخ در ورزشگاه تئاتر رویاها!:دی
من از سال 2007 اینجا عضومم و همون موقع مسابقات فیفا راه انداختم!اون موقع حدودا 12 سالم بود!!بارسلونا رو به خاطر رونالدینیو دوست داشتم ولی مجبور شدم که توی اون مسابقات منچستر رو انتخاب کنم.کم کم به این تیم علاقه مند شدم و الان با دسترسی داشتن به اینترنت تا جایی که بتوننم بازی ها رو نگاه میکنم و به گذشته ی باشگاه یک نگاهی میکنم تا سطح اطلاعاتم بالا بره!
خوب من ارزوم اینه که اگر منچستر توی یک جام اروپایی حذف بشه یک تیم انگلیسی به جز سیتی و لیورپول قهرمان بشه.مسلما تیم ملی من هم تیم ملی انگلستان خواهد بود!

LeBron
17-05-2012, 03:46
برزیل: سال 1997 وقتی سوپرگل روبرتو کارلوس رو به بارتز دیدم دیگه نتونستم حتی به طرفداری از تیم دیگه ای فکر کنم، مخصوصا تیم فوق العاده دهه 90 تا جام جهانی 2002 با بازیهای واقعا فراموش نشدنی که ارائه دادن.
توی Euro (در واقع تیم ملی دومی که طرفدارشم) هم تیم مورد علاقه م انگلیس هست که فکر کنم از جام جهانی 98 و به خاطر بازیکناش طرفدارش شدم (هیچ وقت اون استارت مایکل اوون رو یادم نمیره!!)

رئال مادرید: شاید به خاطر رائول و روبرتو کارلوس و بازیهای رو به جلو و زیبای رئال بود که هر دفعه بازیشونو میدیدم تا دو سه روز جوگیر میشدم! بعد از اومدن زیدان و رونالدو تعصبم نسبت به رئال چند برابر شد و رئال برای همیشه شد تیم مورد علاقه م.

استقلال: دقیقا یادم نمیاد ولی فکر کنم علاوه بر پسندیدن بازی استقلال و تاریخچه باشگاه، طرفداری من از وقتی ایجاد شد که فهمیدم توی جام آزادگان اون سال تا اون مرحله استقلال حتی 1 باخت هم نداره و البته بعد از این که فهمیدم تمام خونواده م استقلالین دیگه رسما خودمو استقلالی معرفی کردم :31:

در مورد لیگ انگلیس: در تمام 20 سال اخیر این لیگ به نظرم من هیچ تیمی بهتر از تیم دهه 90 منچستر نبوده که مطمئنم یکی از قابل احترام ترین تیمای تاریخه، با بازیکنای فوق العاده ای مثل پیتر اشمایکل، گری نویل، پل اسکولز، دیوید بکهام، روی کین، راین گیگز، اریک کانتونا و ... که خیلیاشون هنوزم جزء بازیکتای محبوب من هستن. ولی به هر حال نمیدونم چرا هیچ وقت نتونستم از این تیم طرفداری کنم تیمای دیگه این لیگ هم رو نمیپسندیدم و فقط به خاطر زیبایی لیگ انگلیس بازیاشو میدیدم.

تا سال 2003 که آبراموویچ چلسی رو خرید و با دیدن چهره جدید تیم چلسی، بازیکناش و بعد از اون نبوغ مورینیو این تیم به سرعت به تیم محبوبم توی لیگ برتر انگلیس تبدیل شد و فعلا هم تمام بازیاشو تا جایی که بشه دنبال میکنم و با وجود این که هنوزم خیلیا میگن این تیم با پول تیم شد و از این فبیل حرفا، چلسی توی سالهای اخیر اثبات کرده که بازیکنای وفادار و خلاقی داره و البته خیلی از بازیکنایی که از اون سال به چلسی اومدن توی خود چلسی به فوق ستاره تبدیل شدن و مطمئنا این تیم در آینده موفق تر هم میشه.

Pessimist
18-05-2012, 13:17
سلام به همگی

من خودم طرفدار تیم های آرسنال،پرسپولیس و تیم های ملی انگلیس،فرانسه،آلمان هستم (یعنی این سه تا تیم رو به یک اندازه دوست دارم)

آرسنال

همونطور که قبلا هم گفته بودم علاقه من به باشگاه آرسنال از سال 2001 شروع شد اون زمان آرسنال واقعا بهترین و زیباترین بازی ها رو در بین تیم های لیگ برتری به نمایش میگذاشت حتی خیلی زیباتر از منچستر یونایتد و منم به خاطر همین به این تیم علاقه مند شدم.تقریبا از همون زمان بیشتر بازی های آرسنال رو مستقیم میبینم و خلاصه اون بازی هایی رو هم که نمیرسم رو از اینترنت دانلود میکنم و میبینم واقعا علاقه من به این باشگاه خیلی زیاده و وقتی چند روز پیش شنیدم پت رایس میخواد بعد از 44 سال از این تیم بره به معنای واقی گریه کردم .البته درسته که سالهاست هیچ جامی رو نگرفتیم اما همینکه همچنان تهاجمی فوتبال بازی میکنیم هم منو خوشحال میکنه.

همین علاقه من به این تیم باعث شده یکی از یاران همیشگی سایت های Arsenal.ir و گانرزتراست باشم البته تو اون سایت ها زیاد پست نمیزنم اما همیشه مطالبشون رو میخونم.

پرسپولیس

از بین تیم های داخلی پرسپولیس رو خیلی دوست دارم و همه اتفاقات این باشگاه رو از طریق سایت و رزنامه دنبال میکنم البته این فصل برای این تیم و هوادارانش کابوس وار بود و امیدوارم فصل بعد یه جراحی اساسی روی تیم انجام بدن و از این وضعیت بیان بیرون!

انگلیس،آلمان،فرانسه

من این سه تا تیم ملی رو به یه اندازه دوست دارم انگلیس رو بیشتر به خاطر این دوست دارم که بهترین لیگ دنیا رو داره و البته میشه گفت یه جورایی حرفه ای ترین طرفدارهای فوتبال تو دنیا هم تو این کشور هست.بازی های این تیم رو از جام جهانی 98 به یاد میارم و هر چند که هنوز نتونستن بعد از سال ها جام درست و حسابی بگیرن اما بازم علاقه من به این تیم خیلی زیاده.

فرانسه

علاقه من به فرانسه از جام جهانی 98 شروع شد که اوج فوتبال این کشور بود و برای اولین بار قهرمان جام جهانی شدن یه جورایی میشه گفت اون تیمشون بهترین تیم تاریخ این کشور بود بازیکن هایی مثل زیدان ،تورام،دسایی،بارتز،پتی،ها نری،ویرا و خیلی های دیگه تو اون تیم بودن و تونستن با همین ترکیب قهرمان جهان بشن و از اون زمان تا حالا طرفدار این تیم هستم هر چند که تو این چند سال خیلی افت کرده!

آلمان

شاید باورتون نشه اما من تا قبل از جام جهانی 2006 از تیم آلمان خیلی بدم میومد اما بعد از اون رقابت ها واقعا عاشق فوتبال این کشور شدم فوتبال منظم و تماشاگر پسند که میتونه یه الگو باشه برای خیلی از کشورهای دیگه این تیم همیشه در طول تاریخ قدرتمند بوده و قدرتمند هم خواهد بود چون برنامه ریزی فوتبال این کشور نظیر نداره همین ها باعث شده طرفدار تیم ملی آلمان هم باشم!

arashsard
23-05-2012, 00:12
باشگاهی ایرانی====> استقلال چون داداشم استقلالی بود و همچنین از رنگ آبی خوشم میاد... از بچگی طرفدار استقلال بودم...
باشگاهد خارجی====>چلسی فکر کنم وصل 2003 2004 لیگ قهرمانان بود که چلسی توو مرحله حذفی خورد به آرسنال. توو زمین خودش 1 بر صفر شکست خورد. بعد توو زمین آرسنال هم یه گل عقب افتاد . من توو دل خودم گفتم این تیم دیگه حذف میشه اما ناباورانه 2 گل زد و صعود کرد. عاشقش شدم. معرکه بود. هر چند با تعویضای استباه رانیری بازی با موناکو باختیم و نرسیدیم فینال. همچنین از رنگ آبی خوشم میاد...
تیم ملی====> آرژانتین عاشق مارادونا هستم. همچنین از رنگ آبی خوشم میاد.... از بچگی طرفدارش بودم....

Hamid Hamid
23-05-2012, 19:29
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام خدمت دوستان ...

خب من از 4-5 سالگي ديگه رو آوردم به فوتبال ديدن ... از همون موقع ها هم اگه دوستان يادشون باشه يه كارت هاي فوتبالي بودش با عكس بازيكن هاي فوتبال كه شايد حدود 4000-5000 هزار تا داشتم ازشون. كه خب تصوير آقاي Ruud Gullit رو من اولين بار اونجا ديدم. و ديدم كه يه بازيكن خوش استيل هستش و موهاي بلندي هم داره و رنگ پيراهني هم كه پوشيده خيلي زيبا هستش ( پيراهن هلند در يورو 88 ) به همين خاطر ديگه من از همون 4-5 سالگي طرفدار هلند بودم. تا ...

هلند ( لاله هاي نارنجي ) در جام جهاني 98 فرانسه

خب با ذهنيت كه از آقاي Gullit داشتم بنابر اين در جام جهاني 98 من طرفدار هلند شدم ... همه چيز رو خيلي خوب يادم مياد از اون سال كه ميشه 14-15 سال قبل. خب طبق اطلاعاتي كه داشتم ميدونستم كه آقاي Gullit يكي 2 سال قبل از فوتبال خداحافظي كرده بودش. بازي ها شروع شد ... توپ اومد زير پاي شماره ي 16 ! گفتم كه ئه ايشون چقدر شبيه Gullit هستن. حتي گفتم بله ايشون خودشه. كه گزارشگر نام اين بازيكن رو به زبون آورد ... شماره ي 16 Edgar Davids با موهاي بلند و بافته شده. ديگه حضور يه بازيكن جووني كه همش 21 -22 سال داشت به نام Clerence Seedorf با شماره ي 10 و با همون شكل و شمايلي مثل آقاي Gullit كه همگي مهاجران سياه پوست بودن باعث شد بيش از پيش خودم رو علاقه مند بدونم به يه همچينت تيپ بازيكن هايي و تيم ملي هلند. كه خب هميشه از بازي هاشون لذت بردم و اون سال اگه آقاي رونالدو دبوئر ! اون پنالتي رو تقديم تافارل نميكرد شايد تو فينال با فرانسه روبه رو ميشديم.

Peter Schmeichel _ Man Utd 1994-1995

خب شايد 5-6 سالم بودش كه اولين بار رقابت هاي باشگاهي رو يادم ميادش و اولين سال هاي حضور پيتر اشمايكل در منچستر بودش ... اشمايكل موهاي لخت و بلوندي داشت اون وقت ها و بعد ديدم كه عجب دروازبان خوبي هستش و تو اون بازي شايد 4-5 تا گل 100 درصد رو گرفت. كه خب علاقه ي اوليم به باشگاه منچستر اونجا شكل گرفتش. و بعد ها هم بعد از رفتن آقاي اشمايكل بازيكن هايي به منچستر اومدن و باعث شدن اين علاقه ي من همينجوري ادامه پيدا كنه ... بازيكنايي مثل Cantona / Jaap Stam / Van Der Sar / Ruud Van Nistelrooy و ...

Milan _ Paolo Maldini & Jaap Stam & Marcos Cafu and Ruud Gullit

خب از همون موقع ها كه بچه بودم ميدونستم كه Gullit براي تيم ميلان چندين سال بازي كرده و افتخارات زيادي رو براي ميلان كسب كرده. بعد ها با بازيكني به نام مالديني آشنا شدم كه از قضا مالديني هم در ميلان بازي ميكرد. و باز حضور چند بازيكن ديگه مثل كافو / سيدورف / نستا و ... باعث شد كه هميشه يه علاقه اي به تيم ميلان هم داشته باشم.

يه نكته ي ديگه درباره ي علاقه ي من به تيم هاي باشگاهي ... اينه كه كلا اگه هر اسطوره و بازيكن بزرگي در يه باشگاهي بازي ميكرد كه من اون بازيكن رو دوست داشتم. در نتيجه اين باعث علاقه ي من به اون باشگاه ميشد. مثلا Arsenal رو دوست داشتم چون يه زماني استاد Bergkamp توي آرسنال بود به همراه Overmars و ... كلا تيم هايي كه بازيكنان جام جهاني 98 در اون بودن رو خيلي دوست داشتم.
يه زماني به چلسي علاقه داشتم چون آقاي Zola مهاجم اين تيم بودش و دروازبانشون هم Ed De Goey هلندي بودش. از اينتر هم يه زماني خوشم ميومد چون استاد Cordoba و Davids و Javierr Aldemar Zanetti توي اون تيم بودن.

اما در حال حاضر علاقم به منچستر و ميلان بيشتر هستش نسبت به ساير تيم ها ...

استقلال _ جواد زرينچه & ناصر خان حجازي & رضا حسن زاده

خب از بچگي هم علاقه ي زيادي داشتم به استقلال و ستاره هاي اون زمانشون كه همه از بهترين هاي اون زمان بودن مثل آقاي زرينچه / حسن زاده ... و آقاي ناصر حجازي كه همين ديروز هم سالگرد فوتشون بودش ... من استقلال رو به واسطه ي عزيزاني همچون حجازي دوست دارم نه يه سري آدمي كه بنده ي پول و شهرت هستن و همه ميشناسنشون. البته بعد از فوت ناصر خان يكمي از فوتبال داخلي زده شدم ... چون حق به حق دار نرسيده و كسايي قهرماني آوردن كه شايد حقشون نبوده.

موفق باشيد.

S0R3N4
26-05-2012, 10:37
در مورد تیم های باشگاهی عرض کنم خدمت دوستان که هرجا ژوزه مورینیو کبیر بره اونجا سرای من است... :31:
به همین راحتی...:21: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما چیزی که تغییر نمیکنه طرفدار 2 آتیشه بودن من نسبت به تیم ملی هلند هستش...

تیمی که وقتی 5-6 سالم بود با دیدن رنگ لباسش عاشق فوتبال شدم...بعد ها با بازیکن های رویاییش و بازی ها چشم نواز این تیم من رو عاشق تر کرد...
به نظرم این تیم پر آوازه کاملا به اون چیز که حقش بوده نرسیده خیلی وقتها...وگرنه با پتانسیلی که داشته واقعا باید الان رکورد های عجبیب تری داشت باشه...
چیزی که همه ی ما یادمون جذف عجیب و غریب این تیم در مسابقات قبلی یورو بود جلوی روسیه...شخصا اون بازی و هیچ گاه فراموش نمیکنم...یا نزدیک تر از اون فینال جام جهانی آفریقا جنوبی جلوی اسپانیا که به نظرم برنده ی اصلی هلند بود....!!!اگه حماقت روبن نبود و خوش شانسی معروف و مخصوص یه بارسلونایی به نام اینیستا الان هلند فاتح لایق اون جام بود...از این اتفاقات در تاریخ فوتبال هلند زیاد افتاده...
هلند اسطوره های دوست داشتنی و فراموش نشدنی بسیار داره...
در مورد اسطوره های چون گولیت و فان باستن و اینا صحبت نمیکنم که به قدر کافی صحبت شده ازشون در همه جا...
من شخصا اعضای تیم ملی هلند در جام جهانی 98 رو فراموش نمیکنم...من با اون تیم زندگی کردم...زندگی...

افرادی که تا ابد در یاد من خواهند ماند :

دروازبان و سنگربان شماره یک هلند؛فردی تمام نشدنی در چهارچوب دوران :

بزرگ های زیاد در دینا فوتبال آمدند و رفتند...اما خیلی هاشون به هم شبیه بودن...تنها کسی که فقط به خودش شبیه و بود و بس عشقم دنیس برگمپ عزیز :

خاص ترین فوتبالیست تمام دوران از نظر ظاهری...فردی قدرتمند در خط میانی :

عطش برای گل زنی از چهره ی او پیداست...موتور گل زنی تیم ملی هلند در ادوار گذشته...معروف به تراکتور...رود فان نیستروی:

هر هلندی برای من خاطره ساز بوده ... هست ... خواهد بود ... این هلند بود که منو عاشق فوتبال کرد ... و این هلند خواهد بود که من همیشه عاشقش خواهم ماند ... تا ابد ...
آرزوی من اینه که روزی بهترین مربی تمام تاریخ یعنی ژوزه مورینیو کبیر هدایت مردان نارنجی پوش رو در جام جهانی در اختیار بگیره...و اون روز...روزیست که باید گریست از در برابر هلند قرار گرفتن...باید گریست...:42:

samira06
27-05-2012, 10:13
سلام من طرفدار تیم پرسپولیسم
از بچه گی عاشقش بودم اول به خاطر بازیکنانش مثل مهدوی کیا و کریم باقری و علی کریمی بعدشم که روش تعصب پیدا کردم

hadishi
27-05-2012, 12:02
تیم باشگاهی خارجی : منچستر یونایتد = من از سال 98 طرفدار این تیم هستم اون زمان بازی های کامپیوتری بازی میکردیم خیلی هم مثل الان همه گیر نشده بود خیلی شوق داشتم برای بازی خلاصه از یک بازیکن خوشم امد کسی نبود جز بکهام بعد از اون هر ادامسی که میخوردم اگر عکس بکهام یا بازیکن های یونایتد بود بر میداشتم میچسبوندم به دفترم بعد از اون بازی های یونایتد رو نگاه میکردم تا اون جایی که شبکه 3 میذاشت سال 99 هم که سال رویایی بود هیچ وقت فراموش نمیکنم بیش از 10 بار این بازی رو کامل دیدم اخر بازی که تموم شد به بابام گفتم دیدی دیوید چه سانتری کرد خلاصه این شد که ما عاشق این تیم و بکهام شدیم

تیم باشگاهی بعدم رئال مادرید : رئال رو به خاطر داوور سوکر انتخاب کردم جام جهانی 98 نگاه میکردیم که تیم ملی خودمون هم بود جز بهترین جام های جهانی بود که دیدم البته میگفتن جام جهانی 94 بهتر بود که من دیگه خیلی بچه بودم یادم نمیاد خلاصه اگر یادتون باشه تیم کرواسی جام جهانی عالی بازی کرد و داوور سوکر هم بهترین گلزن شد واقعا بازیکن عالیی بود رفت رئال من طرفدار این تیم شدم به شدت و شانس ما سالیان بعد هم بکهام رفت تو رئال که البته دوست نداشتم از منچستر بره اما رفت و من دیگه رئال رو به اندازه منچستر دوست داشتم تنها چیزی که منچسترو بیشتر از رئال دوست داشتم و دارم فرگوسن بود مربی که اگر زمانی بره دیگه میتونم به جرات بگم فوتبال دیگه مثل قبل یا الان برام لذتی نداره

تیم ملی : انگلستان دلیل اصلی منچستر یونایند درسته خوب کار نکرده تو جام های جهانی اما من سبک بازیشون رو دوست دارم همینطور که سبک تیم های لیگشون رو دوست دارم

Ezel
27-05-2012, 21:08
من در کمال وقاحت ! :دی اعتراف میکنم :دی که طرفدار هر Big 4 جزیره بودم ؛ از لیورپول شروع شد ( به خاطر حضور مک منمن در این تیم ) و بعدش به آرسنال رسید در اون فصل بدون شکست ؛ سپس نوبت چلسی شد تا قبل از فینال 2008 و از 2008 هم به اینطرف سرالکس آتشی بر جانم افکند که هنوزم شعله های سرکشش زبونه میکشه ... : دی

اسپانیا ، مادرید => استارت علاقه ی اولیه حضور مک منمن در این تیم بود ( کلا مک منمن نقش تاثیر گذاری در زندگی من داشته :دی ) و رفته رفته این علاقه خیلی عمیق شد .

ایتالیا ؛ زمینه هایی از رم ؛ که البته مدتهاست حال و روز خوبی نداره ، باز زمان اسپالتی اگر تیم نتیجه نمیگرفت ولی بازی چشم نوازی داشت ولی حالا ...

ایران هم که پرسپولیس و تاثیر پذیری از خانواده در قبول این وظیفه ی خطیر !!! یعنی طرفداری از پرسپولیس :دی

ملی هم که تعلق خاظر خاصی ندارم ؛ مگر اینکه مربیان مورد علاقم نظیر کاپلو و هیدینک و ... مشغول باشند ...

ممنون که با هم همسفریم .

گرافيكار
28-05-2012, 23:24
حسین جان مرسی برای به وجود آوردن چنین فضایی:11:
هر چند یه جمله کلیشه ای شده اما من واقعا توی یه خانواده فوتبالی بزرگ شدم و همه اعضای خانواده همیشه اکثر بازیهایی رو که تلویزیون پخش میکرد میدیدیم
شاید جزء معدود خانواده هایی بودیم که موقع همزمانی سریال و فوتبال دعوا نداشتیم و همه فوتبال رو انتخاب میکردیم
خدایی نکرده اگر تیم ملی میباخت کلا فضای خونه ماتم زده میشد:20:
کلا همه چی تعطیل میشد تا 24 ساعت نهار و شام نداشتیم:31:

1- در ایران:
تا بود جنوب اهواز و پرسپولیس اما حالا فولاد و پرسپولیس
در کل فوتبال خوزستان رو واقعا دوست دارم چون فوتبال رو نزدیک به ذاتش و غریزی بازی میکنن
هنوزم گاه گاهی جمعه ها میرم زمینای خاکی و از یه فوتبال سرشار از تکنیک و ظرافت لذت میبرم
پرسپولیس رو هم مثل سایر دوستان به خاطر اینکه بیشتر اعضای خانواده پرسپولیسی بودن طرفدارش شدم
و بعدها این علاقه کودکی با اضافه شدن دلایلی که بیشترش ناشی از خوندن تاریخ این باشگاه بود عمیق تر شد

تیمهای خارجی:
حدود 20 سال پیش بود با دو تا از برادرام(یکی از خودم بزرگتر یکی هم کوچیکتر) نشستیم و به صورت رسمی تیمهای مورد علاقمون رو انتخاب کردیم
لیگهای اروپا رو گذاشتیم جلومون چون کیهان ورزشی یه ویژه نامه برای باشگاه های اروپا زده بود (همینجا بگم کلی عکس و مجله قدیمی دارم مثل همین کیهان ورزشی که اگر شد سعی میکنم یه تاپیک براشون بزنم) و گفتیم هر کدوم یک تیم رو انتخاب میکنیم
البته قبلش به تیمهایی علاقه مند بودیم ولی خب کلا از این کارا دور هم زیاد میکردیم:31:
دو نفرمون پرسپولیسی بودن من و برادر بزرگترم و یه نفر هم استقلالی بود برادر کوچیکترم
قوانینمون هم اینا بود
هر بار یک نفر اولین نفر میشد برای انتخاب تیم یه نفر دوم یه نفر هم سوم
کسی که نفر سوم میشد میتونست تیمی رو انتخاب کنه که نفر اول و دوم انتخاب کرده

اول رفتیم سراغ لیگ برتر
برادر استقلالی که نفر اول بود آرسنال رو انتخاب کرد
برادر بزرگترم منچستر رو
و من لیورپول رو البته اگر نفر اول هم بودم بازم لیورپول رو انتخاب میکردم

بعد رفتیم سراغ اسپانیا
برادر بزرگترم بدون هیچ تردیدی رئال رو انتخاب کرد
من بارسلونا رو
و برادر کوچیکترم هم بارسلونا رو انتخاب کرد

لیگ بعدی ایتالیا بود
من نتونستم تیمی رو انتخاب کنم کمی بحثمون شد:31: گفتن باید انتخاب کنی گفتم یوونتوس ولی در نهایت هیچ وقت نتونستم واقعا به تیمی از ایتالیا علاقه مند بشم اما بعدها واقعا از لاتزیو و فوتبالش خوشم اومد
کلا فوتبال ایتالیا رو به طور کلی دوست دارم چون اسطورهایی مثل بارزی مالدینی باجو از دوران کودکی و نوجوانی یه جورایی به شکل مقدسی در ذهنم ثبت شدن
برادر کوچیکترم که استقلالی بود میلان رو انتخاب کرد
و برادر پرسپولیسی اینتر رو یعنی قرمزه طرفدار آبیه شد آبیه طرفدار قرمزه:31:

و در نهایت رفتیم آلمان :31:
قرار شد بر اساس سن انتخاب کنیم(فکر کنم کلاهی بود که برادر بزرگه سرمون گذاشت:31:) فکر میکردیم میخواد بایرن رو انتخاب کنه
اما در کمال تعجب برادر بزرگه وردربرمن رو انتخاب کرد
من گفتم بایرن اما علاقه عمیق قلبی به این تیم نداشتم ولی بعدها علاقم بیشتر شد تا جایی که جدای از بارسا و لیورپول مقابل هر تیمی قرار میگرفت دوست داشتم برنده باشه
برادر کوچیکه هم دورتموند رو انتخاب کرد

از بین تیمهای ملی هم
برادر بزرگه آلمان رو انتخاب کرد و واقعا الانم مثل تیم ملی ایران دوستش داره
هیچ وقت یادم نمیره توی جام 98 وقتی کلینزمن به ایران گل زد ناخودآگاه با فریاد گل گل پرید هوا. کلی سرش داد زدیم:31:
خدابیامرز پدرم حدود یک هفته باهاش قهر کرد

من و داداش کوچیکه هم آرژانتین رو انتخاب کردیم دلیلش هم مشخص بود وجود مارادونای بزرگ و البته فوتبال مبتنی بر ظرافت که همراه شده بود با حرفه ای گری و کمی شیطنت:20:
چه داستانی داشتیم سر فینال جام 90
با گریه مارادونا اینقدر گریه کردیم که بیچاره برادر بزرگه که از قهرمانی آلمان سر از پا نمیشناخت تا دو سه روز جرات نداشت جلوی ما خوشحالی کنه:20:

و البته هر سه نفرمون اسپانیای همیشه دوست داشتنی رو دوست داشتیم و داریم

کلا داستانهای زیادی از خانواده فوتبالیم و کریها و گاهی دعواها و بعضی اوقات بردارکشیها:31: دارم و الان که مینویسم واقعا تحت تاثیر خاطراتم قرار گرفتم:40:
چون الان هر کی رفته سر زندگی خودش و دیگه خبری از اون دور هم بودنای فوتبالی و شور و هیاهو نیست با این حال هنوز اس ام اسی برای هم کری میخونیم به ویژه سر الکلاسیکوها
اما حالا بدون تعارف بخش زیادی از هیجان فوتبالیم رو با دوستان این انجمن تقسیم میکنم

hermione
30-05-2012, 14:24
هلند
از زمانی که یادم میاد عاشق تیم هلند بودم شاید تنها دلیلش حس خوبی بود که از دیدن بازیاشون بهم دست میداد ... یکی از بهترین یازی های یورو 2004 و شاید بهترین بازی که توی زندگیم دیدم بازی هلند با چک بود که البته هلند اون بازیو واگذار کرد

یوونتوس
از دوران کودکی به یوونتوس علاقه زیادی داشتم و این بیشتر به خاطر عشق به بازیکنای تاریخ این تیم بود که اکثرا مورد علاقه ی من بودن از زیدان ، دل پیرو ، ندود ، ادگار داویدس و ... البته این علاقه تا زمانی بود که به دسته پایین سقوط کرد دیگه بعد از اون ماجرا و رفتن بازیکنا دیگه دنبال نکردم بازیاشونو .
بعد از یوونتوس علاقه ی دیگه من به بارسلونابود و هست البته این از 6-7 سال پیش شروع شد فقط و فقط به خاطر بازیای زیبایی که این تیم انجام میداد و همرو مبهوت می کرد می تونم بگم از زمانی که رونالدینیو به این تیم اومد و با اتوئو خط حمله این تیم رو تشکیل داده بودن .

از باشگاه های ایران هم از اول استقلال دلیلش هم شاید به خاطر این بود که تمام خانواده و فامیل دور و نزدیکی که من میشناختم طرفدار این تیم بودن و مطمئناَ جو خیلی تأثیر میذاره و شاید هم به خاطر علاقه به رنگ آبی

AMIR-AIRGUNNER
31-05-2012, 21:00
من کلا طرفدار 2 تا لیگ حرفه ای اسپانیا و انگلیس هستم که در لالیگا طرفدار رئال مادرید هستم که تو دوران نوجوانی هر بازیکن معروفی رو که میشناختم تو این تیم رئال بازی میکردن و به همین دلیل عاشقش شدم .
در انگلیس از چند سال قبل چلسی رو به خاطر دروگبا و لمپارد و مورینیو انتخاب کردم .(البته ارسنال رو هم در زمان وجود تیری انری و اشلی کول و .. دوست داشتم و طرفدار ارسنال هم هستم .البته یه کم :31: )
در تیم های ملی هم اصولا تعصب خاصی ندارم و هر تیم که بهتر باشه طرفدار اون تیمم :31:
که بیشتر شامل این تیم ها میشه : هلند-برزیل - اسپانیا - انگلیس و...............

Aria1997
01-06-2012, 00:04
من اول طرفدار استقلال هستم!
چون وقتی کوچیک بودم اولش پرسپولیسی بودم ولی دیدم کل خوانواده پرسپولیسین منم از لجشون استقلالی شدم:دی
بعدش رفتم بازی هارو نگاه کردم و نتایج رو دنبال کردم و بعدشعاشق فرهاد مجیدی شدم :دی

تیم خارجی هم فقط بارسلونا
یادمه یه رادیو باطری خور داشتم بعد بازی بارسلونا رو گوش میکردم همینطوری!
بعد دیگه عاشق بارسا شدم .. رونالدینیو مسی ..... مارکز :دی

همین : )

L.A.M.P.A.R.D
01-06-2012, 18:17
من توی بچگی هیچوقت فوتبال نگاه نمیکردم ! تا اینکه یک روز داشت یه بازی از چلسی پخش میشد و منم نمیدونم چرا نشستم و بازی رو کامل دیدم ! یادم نمیاد چه سالی بود ؟! زمان رانیری بود ...توی اون بازی علاقه ی من به فوتبال به شدت زیاد شد ! بازی فوقلعاده زیبایی بود که چلسی بازی رو 5-1 یا 5-0 برد ...
خوب دوران کودکی بود و کنسول های بازی :دی PS1 داشتم ولی فوتبال بازی نمی کردم هیچ وقت قبل از اون بازی ...ولی فردای اونروز رفتم و FIFA خریدم :دی (اینم بگم هیچ وقت از PES و KONAMI خوشم نمیومد :دی )
دیگه کارم شده بود بازی کردن با چلسی و تماشای بازی های این تیم :40: بعد هم رفته رفته به شدددددددددت عاشق لمپارد شدم ( از یوزرم معلومه :دی)

تیم مورد علاقه ی دیگه ی من هم تیم شهر عزیزم سپاهان‌‌‌‎‍ـه ...که این هم بخواطر خوانواده و هم بخواط اینکه تیم شهر خودمه طرفدارشم و وحشتناک دوسش دارم ! ( حتی سرش با دوست خیلییییی صمیمیم دعوام شده کلی :دی )

تیم ملی هم که انگلیس این مزدور خبیس ( خبیص ؟ :دی) اینم بخواطره بازیکن های چلسی از جمله لکپارد و تری و جو کول (یادش بخیر:40:)
دیگه همینا بود :دی

Arrowtic
02-06-2012, 09:12
پرسپولیس
از وقتی که چشم وا کردم همه خانواده پرسپولیسی بودن و این شد که ما هم اتوماتیک بهش علاقه مند شدیم!البته مدتیه که دیگه فوتبال ایرانو دنبال نمیکنم و آخرین باری که فوتبال ایران و کلا آسیا رو دنبال کردم همون زمانی بود که امپراطور توی پرسپولیس بود.
اسپانیا
چندین دلیل داره:از بچگی عاشق لباسشون بودم : دی
علاقه ی فوق العادم به Mendieta در اون زمانا که بازی میکرد.بعدش علاقه شدید به رائول عزیز(مرحوم : دی) و کاسیاس و صدالبته این ها باعث شدن به کل تیم علاقه پیدا کنم!الآنم که دل بوسکه جون هستش!(البته از برزیلم بدم نمیاد چون کاکا داره : دی)
رئال مادرید
تیمی بود که یادمه اولین بار یه بازی ازش دیدم(بچگی) با اختلاف5 تا گل برد.همه فامیلا بدشون اومده بود میگفتن خوب معلومه کلی ستاره خریده(یادش به خیر هی فکر میکردم چطوری ستاره میخرن؟!ستاره که تو آسمونه!(جدی)) ولی خوب من از بازیشون خوشم اومده بود.بعدشم که PS1 خریدیمو بیشتر باهاش بازی کردیم.هی روبرتو کارلوسو بر میداشتم گل میزدم!کم کم سنمون رفت بالا و دیدم ای دل غافل عاشق رئالیم!اولین تیم باشگاهی خارجی هستش که دوسش داشتم!
الآنم که 2 بازیکن مورد علاقم(کاسیاس و کاکا) توشن!دیگه چه طور دوسش نداشته باشم و ازش دل بکنم؟!

D o l f i n
02-06-2012, 10:48
رده باشگاهی
ایران:استقلال>> از وقتی یادمه استقلالی بودم و هستم یکی از دلایلش که میدونم کشیده شدم سمت استقلال رنگ آبی هست که عاشقشم و از قرمز متنفرم تو هوای گرم رنگ قرمز رو که میبینم یه حالی میشم
خارجی:رئال مادرید>>اول بگم قبل رئال طرفدار هیچ تیمی نبودم فقط عاشق روبرتو کارلوس بودم وقتی فهمیدم تو رئال بازی میکنه من شدم طرفدار پروپا قرص رئال تو این چند سال اخیر هم حسابی انداختتمون تو خرج این رئال:31:
رده ملی
برزیل >> بازی بسیار زیبایی که این تیم انجام میده
هلند>> اینم واسه بازی زیبا و بازیکنان بزرگی که داشت من از روگولیت یادم نمیاد ولی تا چند وقت پیش پوسترش رو داشتم

pinchingholian
05-06-2012, 00:47
من طرفدلر آرسنالم نمیدونم از چه زمانی عاشق ارسنال شدم فقط یادمه که اون زمان شبکه 3 بازیها رو پخش مستقیم نشون میداد و توی آرسنال دیوید سیمن و تونی آدامز بازی میکردن و هنوز خبری از تیری هانری نبود . یادش بخیر عجب زمانی بود دیوید سیمن دروازبان آرسنال بود و پیتر اشمایکل دروازه بان منچستر. فکر کنم تو یه بازی گزارشگر گفت الان 8 بازیه که دروازه ارسنال باز نشده (اگر کسی میدونه چه سالی بود لطفا کمک کنه)
توی تیمهای ملی هم عاشق هلندم . واقعا نمیدونم چرا عاشق هلند شدم فکر کنم چون اون زمان از ادگار داویدز و کلایورت خوشم میومد

A_2010
05-06-2012, 20:27
من تو بین تیمهای ایرونی طرفدار استقلالم-->اولش خب کوچیک که بودم دیدم بیشتر فامیل استقلالی هستن منم طرفدارش شدم ولی از وقتی بازیها رو جدی دنبال میکردم متوجه شدم انتخابم درس بود
تو لیگهای خارجی اولش خیلی طرفدار لیگ انگلیس بودم چلسی و منچستر --> نمیدونم شاید چون اون زمان که شبکه سه همش لیگ انگلیسو نشون میداد! ولی بعدش طرفدار لیگ اسپانیا شدم اونم رئال مادرید بازم شاید به همون دلیل شبکه سه و... (ولی خداییش بازی بکهام رو دوس داشتم)ولی از وقتی رئال ضعیف شدو ستاره هاشو از دست داد دیگه طرفدارش نیستم و الان طرفدار بارسا هستم و نمیدونم چرا هیچوقت لیگ ایتالیا رو دوست نداشتمو ندارم شاید اگه شبکه 3 پخشش کنه طرفدارش شیم خدارو چه دیدی؟!:31:
ولی خداییش بعضی بازیارو خوب دنبال میکردم
تو تیم ملیا که100% تیم ملی خودمون که ماشالا چش نخوره...! ولی همون انگلیسو اسپانیا شاید چون باشگاهاش قوی هستن و تیم ملیهاش همیشه اون بالا بالاها هستن

jb.NY
06-06-2012, 09:04
تشکر بابت ایجاد تاپیک
والا منم مثل چند تا از دوستان که اشاره کردن از فوتبال خوشم نمیومد، فکر کنم سال 2006 بود که به صورت تصادفی یکی از بازی های چلسی رو تماشا کردم (دقیقا یادم نیست اما فکر کنم مقابل آرسنال بود )
رنگ آبی رو از بچگی دوست داشتم واسه همین توی اون بازی هم طرفدار تیم آبی شدم
اینقدر هم قشنگ بازی کردن که من به قول معروف کیفور شده بودم! ، بازی رو هم 2 به 1 چلسی برد. از صدقه سری همون بازی، منم به جرگه ی طرفداران آبی های لندن پیوستم
یه دوره ای هم طرفدار استقلال بودم اما از پارسال که رویانیان قاطی فوتبال شد دیگه نه تنها بازی های لیگ ایران بلکه دیگه کلا پای تلویزیون ایران ننشستم، فقط واسه بازی های چلسی شبکه های ایرانو میگیرم وگرنه فقط نشنال جئوگرافیک فارسی نگاه میکنم :31:
مرسی

m.beh
06-06-2012, 10:44
سلام
من خیلی طرفدار تیم ها نمی شم. شاید فوتبالی به اون معنا نباشم یعنی فوتبال باشه می بینما. شایدم همون موقع بگم که طرفدار فلان تیمم ولی بعدش حالا چی کار کردو دنبال نمی کنم. خلا صه اینکه یه سرم تازگی شلوغ شده دیگه خیلی پی این کارا نمی رم. در ضمن خوب آدمای تیمام عوض می شند دیگه خوب یه موقعی به خاطر یه آدمی آدم طرفدار یه تیمی می شه بعدا اگه اون رفت چی؟ ولی مو ضع الانم رو می گم هم اینکه میگم قبلا که بیشتر فوتبالی بودم طرفدار چه تیمی بودم
1- در لیگ ایران
هیچ وقت علاقه زیادی به لیگ ایران نداشتم. ولی از وقتی لیگ های ایران سرو سامان گرفت طرفدار هر تیمیم که جلوی استقلالو پرسپولیس بازی کنه. مخصوصا اگر برنده هم بشه. یعنی همیشه بازیو که می بینم دوست دارم اون تیمی برنده شه که استقلال یا پرسپولیس نباشه. احساس می کنم این تیم ها لا اقل الان در حال حاضر (کاری به پیشینشون ندارم )منابع مملکتو دارند هدر می دند یه ورزشگاه درست حسابیم که ندارند جاش تیم های دیگه با اون امکنات کمتر دارند خیلی بهتر بازی می کنند.از تیم های اصفهانیم خوشم میاد مدیریتشون خوبه مخصوصا سپاهانو ذوب آهن اگر اشتباه نکنم. و هم چنین تراکتور تبریزم دوست دارم. با مزه است با اون همه تماشاگر. احسس می کنم این تیمها بیشتر از هر چیزی از تلاش خودشون نتیجه می گیرند. البته طرفدار برخی از بازیکنان تیم استقلالو پرسپولیس هستم خوب بازیکن خوب زیاد دارند من کلا تیمو گفتم اینکه می تونند اون بازیکنان خوبم جذب کنند و دیگر تیم ها نمی تونند تبعیض آمیزه دیگه.
2- تیم ملی ایران
خوب تیم مملکتمونه دیگه من دوست دارم ببره دل همه شاد شه. هیچ وقت خاطرات بازی ملبورنو جام جهانی اون سال که از یادم نمیره همیشه دوست دارم همش تکرار بشه
3- تیم های خارجی
من از وقتی فکر کنم سال 1379 بود که بایرن مونیخ رئالو شکست داد. درست یادم نیست. ولی از اون موقع طرفدار بایرن شدم. من اون موقع هم از رئال مادرید بدم می اومد دلایلشم بر می گرده به چیزایی که در بالا توضیح دادم، فکر می کردم یه تیمی یه کاره پا شده رفته کلی بازیکن خوب خریده بعدش خوب معلومه خوب بازی می کنه دیگه پول داری هستو امکانات دیگه اگر قرار باشه هر کی پول بیشتر خرج کنه برنده شه که انصاف نیست. برای همین بایرن که شکستش داد کلی خوشحال شدم. در ضمن تو بایرن از افنبرگ و اولی کان هم خیلی خوشم می اومد.بعدشم که بایرن در اوج بود یه مدت زیادی از بکن بائرم خوشم می اومد کلی. خلاصه یه مدت هم توهم برم داشته بود که اگر من مسابقاتشونو نبینم می بازند:31: و البته نمی دونم چرا از بچگی هم از آلمان بیخودی خوشم می اومد ( شاید به خاطر سریال ارتش سری بود:3:) خوب بعد یه مدتم از سبک بازی آلمانیا خوشم اومد خیلی منظمند و اگر دقت کرده باشید به انداره تیم های دیگه افت خیز زیادی ندارند. یعنی مثلا یه بار در اوج اوج باشند بعدش دیگه برند پایین به نظرم سخت کوشند. و در ادامه طرفدار تیم آلمان شدم. مخصوصا به خاطر اولی دروازه بانی که تونست کلی افتخارات کسب کنه با اینکه دروازه بان بود. این بود داستان من و آلمان و بایرن هنوزم دوستشون دارم ولی خوب دیگه اونقدرها دنبالشون نمی کنم

البته بگم من در مقطعی طرفدار تیم فرانسه بودم به خاطر زیدان
تو این جام جهانی فرانسه بود فکر کنم دیگه که کلی تیم های غیر ابرقدرت اومدند بازی کردند من طرفدار اون تیم آفریقاییه شدم که اول اول فکر کنم به فرانسه گل زد الانم یادم نمیاد خود تیم چه تیمی بود ولی فکر کنم مربیشن متزو نامی بود. بعدم این ترکیه و کره که پیشرفت کرده بودند و مقام اوردند دوست داشتم . الانم به حافظم کلی شک کردم چون تنها جام جهانی ای بود که با وجود امتحانام فکر کنم همه بازیاشو دیدم ولی چرا هیچ چی یادم نمیاد:19:

amirkhan_0o0
21-06-2012, 15:10
تو ایران استقلال(تا پایان این فصل) !
چون احساس می کردم تیم باشخصیتی باشه !! اما بعد از 19 سال طرفداری (از 6 تا 25 سالگی) احساس می کنم طرفداری از یه تیم باشگاهی وطنی با شرایط موجود وقت تلف کردنه!! غیرت؟؟؟ معنیش رو راجع به استقلال نمی فهمم!!
حساب تیم ملی جداست.
توی تیم ملی ها بعد از کشور خودمون طرفدار تیم ملی آلمان و باشگاه بایرن مونیخم! چون کلا از فرهنگ آلمانی ها خوشم میاد! اونجا همه چی سر جاشه! و هر کی به هر کی نیس!
بعد از بایرن از بارسا خوشم میاد چون فوتبالش چشم نوازه! البت بهش تعصب ندارم و تا زمانی که قشنگ بازی کنه من هم بازی هاش رو می بینم!

o.dragon
30-08-2012, 12:25
سلام سلام
از بین تیم های ایران استقلال و از خارجی ها رئال مادرید و اث میلان
طرف دار استقلالم چون از 2 سالگی کنار داییم و بابام وعموها نشستم بازی استقلال رو دیدم.
طرفدار استقلالم چون با پسر زرینچه تو یه کلاس بودم
طرفدار استقلالم چون تیم با کلاس و خوبیه و بازیکناش رو خیلی دوست دارم
طرفدار استقلالم چون خون و جونمم ابیه
حالا چرا طرف دار رئالم (از 8 سالگه به طور جدی) چون که عاشق رونالدو . مورینتس. زیدان . وربرتو کارلوس بودم. از این موقع شد که فوتبال بازی کردم تا مثل روبرتو کارلوس بشم . اما نشد که بشه اخه مادرم و بابام مخالف بودن.

kai_motor2
26-09-2012, 17:05
طرفدار تیم بارسلونا.
به دلیل این که هم ادماش خوبن و مغرور نیستن.
و کنیک بازیشون بسیار بسیار عالی هست.

a.f.h
14-10-2012, 19:41
من از بچگی طرفدار استقلال و رئال مادرید بودم

javad_hg
16-10-2012, 22:26
یوونتوس : از سال 1994

تیم ملی ایتالیا ابه دلیل عشق به روبرتو باجو

Abdolreza2012
25-10-2012, 02:51
من طرفدار ‍‍‍‍‍رئال مادریدم از حدود 7 سال پیش و تیم ملی اسپانیا به عشق کاسیاس
اینم بگم که یه زمانی هم طرفدار پرسپولیس بودم یادش بخیر

nw_nk
25-10-2012, 15:32
مختصر: هنر رونالدینیو نه فقط به بارسا منو به فوتبال علاقه مند کرد.

arash-king
25-10-2012, 15:49
سلام به همگی
از 9 سالگی طرفدار شدید یوونتوس هستم تا الان که 19 سالمه !
دلیلش هم برمیگرده به یه کل کل تو پلی استیشن 1 :31: بچه بودم سر کوچمون یه کلوپ بود که میرفتیم اونجا و با هم سن و سال های خودم کل کل فوتبال میکردم ........ کاپ مینداختیم و هرکی یه تیم برمیداشت
من اون موقع یووه را نمیشناختم ولی برداشتم و قهرمان کاپ شدم و از اون موقع به بعد عاشق یووه شدم به طور شدید ! مخصوصا زوج دل پیرو و ترزگه تو نوک حمله و سمت چپ پاول ندود :31:
به غیر از یووه هم هیچ تیم دیگه ای تو دلم نمیره ......... فقط بانوی پیر :40: الان هم عاشق آرتور ویدال ام البته بعد از رفتن کاپیتان الکس . بازی خداحافظی دل پیرو واقعا گریم گرفت :37:
تو تیم ملی ها هم فقط و فقط ایتالیا به عشق بوفون و دل پیرو و پیرلو ، همین !
تو ایران هم استقلال و بس ................

Soroush-S
31-01-2013, 09:55
تیم داخلی اول پرسپولیس دوم داماش گیلان.
باشگاه خارجی اول منچستر دوم آ . اس . رم

armin_punisher6
31-01-2013, 11:50
فقط داماش.چون تیم شهرمه و بهش علاقه دارم.حالمم از پرسپولیس و استقلالی که با پول بیت المالم نتیجه لازم رو نمیگیرن بهم میخوره.
از گهر هم به خاطر هواداری خوبش خوشم میاد.در حدی که بازیشون با استقلال تو جام حذفی رو از صبح زود رفته بودم استادیومشون.

Reza31001
16-03-2013, 01:40
تیم باشگاهی
چلسی

این مورد یکم داستان داره:n02::
اون موقع ها که به سیب زمینی میگفتم دیب دمینی یه رضا بود یه میکرو
یه دونه از این بازیها هزارلبه ورزشی (که البته میدونید 7-8 بازی بود که n بار تکرار میشدن!) داشتم که غیر فوتبال با تنیسشم حال میکردم
خلاصه موقع بازی نتیجه 40-30 بارها و بارها پیش میومد و گاهی اوقات که بابام رد میشد و میدید می گفت میدونی 4030 اسم یه باشگاهه و از این حرفا
این طوری بود که فهمیدم چطور نتیجه یک بازی تنیس میتونه نام یک باشگاه فوتبال باشه!

بعدها که به پلی استیشن ارتقا پیدا کردم همیشه در کنار رئال به چلسی هم نگاه ویژه ای داشتم (جزو کسانی هستم که دوست دارن خاص باشن یا طرفدار چیزای خاص باشن اون موقع همه یا طرفدار رئال بودن یا برزیل!)
یادمه کودیچینی دروازه بود + گالاس و یه دونه زندن هلندی تیم داشت که خیلی باهاش حال میکردم

خلاصه گذشت و بیشتر با فوتبال آشنا شدم و بازیها رو میدیدم و پست هافبک دفاعی و موجودی به اسم ماکلله آشنا شدم
من اصلا نمیدونم واقعا پستی بهتر از هافبک دفاعی هم تو فوتبال وجود داره یا نه:n02:
آدم همیشه تو خط دفاع مواظب دروازش هست و هر وقت لازم بود میره جلو گلسازی میکنه یا گل میزنه یعنی همه کاره تیم هست و وسط زمین رو جمع میکنه کاری که ماکلله و بعدش اسین بدجوری توش خبره بودن
غیر از این من اعتقاد خاصی به دروازه بان دارم یعنی اگه تیمم دروازه بان خوبی نداشته باشه فاتحش رو میخونم:n09:
باز موجوداتی به نامهای اولیور کان و ایگر کاسیاس من رو به سمت بایرن و رئال سوق میدادن ولی خوب بعد از اومدن عمو آبرامووچ و خرید پیتر چک و در ادامه همون ماکلله و اسین و دروگبا و لمپارد و جو کول و اشلی کول (اینایی که نام میبرم تک تکشون خاطره منحصربه فرد دارم ولی دیگه به دلیل زیغ مکان:31: چیزی نمینویسم) و ... دیگه به جمع شیرها پیوستم
پس اگه زمان هم بخوام بگم غیر رسمی قبل از 2000 و رسما دوروبرای 2005 بود که طرفدار چلسی شدم
بعدشم ما نسل چهارمی ها (به قولی سه و نیم!) دیگه زمان کانتونا، کلایورت و... رو ندیدیم که!
اتفاقاتی که برای بچه های دهه شصتی خاطره هست فقط چندتاش به صورت هاله ای مبهم تو ذهن من مونده:

تازه بچه که نباید تا آخر شب بیدار بمونه فوتبال ببینه:n09:(اشاره به دوران کوزت وار زندگی من:n02:)
برای همین علاقه من به فوتبال به دوران تلویزیون های سیاه و سفید و گزارشگرای قبل جوادخان نمیرسه:n02:
ضمنا با وجود شعار "خدا یکی، تیم باشگاهی مورد علاقه هم یکی":n02:در زندگی من، اون ته مونده های علاقه به زئال و بایرن رو دور ریختم گرچه علاقه به بایرن جای دیگه ای خودش رو نشون داد:n09: (که در ادامه بیان میشه)

ابومسلم

گذشت زمانی که از 8 صبح راه میفتادیم طرف ورزشگاه
گذشت اون وقتی که ازمون میپرسیدن حالا که پرسپولیس/استقلال اومده مشهد شما دارید میرید طرفداریه کدوم تیم هستین؟ ما هم میگفتیم مشکی رنگ عشقه!
گذشت اون فینال کابوس وار 84 مقابل صبا
گذشت اون زمانی که تیم بهترین تیم شهرستانی میشد
گذشت اون زمانی که بعد از هر هفته جدول لیگ رو، رو یه تیکه کاغذ جدید آپدیت میکردیم و میذاشتیم زیر شیشه میز و در موردش بحث میکردیم
عنایتی و بادامکی و تیموریان و جباری و نیکبخت و گردان و پترویچ و ثابتی و فضلی و حسینی و و و دیگه تو ابومسلم نیستن
ابومسلمم دیگه ابومسلم نیست پس بیشتر از اینم بحثی نیست!

تیم ملی
آلمان

اون اعتقاد خاص که یادتون نرفته؟! خوب حالا فکر میکنید تیمی رو که دروازه بان دومش به گفته عادل اگه تو هر کشور دیگه ای هم به دنیا میومد فیکس تیم ملی بود، ول میکنم میرم طرفدار امثال برزیل و اسپانیا و ایتالیا و انگلیس میشم؟
حالا شاید میشد به تولدو و بوفون هم توجه کرد ولی آخه آلمان بالاک داشت:n28: جنگنده تر از بالاک هم داشتیم مگه؟
بعدشم از همون دوران دیب دمینی(!) امکان نداشت آلمان بازی داشته باشه و سرهنگ یا جواد خیابانی به ماشینی بازی کردن این تیم اشاره ای نکنن
مشکل اینجا بود که این یکی رو سالها نتونستم هضم کنم:n02: آخه یعنی چی آلمان ماشینی بازی میکنه؟!
همین خودش علاقه دیگه ای شد به آلمان دوست داشتنی که همیشه جاش اون بالامالاهاس
هر وقت که تو تله تکس آخرین رده بندی فیفا رو میدیدم برزیل با اختلاف اول بود و آلمان دوم جدیدا اسپانیا اومده جای برزیل ولی چیزی که هست اینه که پرچم ژرمنها همیشه بالاس
نمیدونم شاید این نتیجه همون ماشینی بازی کردنه باشه!

enriquefk2
16-03-2013, 05:08
استقلال

خاطرم هست تنها 5 یا 6 سالم بود در یک مسافرت بودیم به همراه خانواده دایی و یکی از دوستانم! دختر دایی من بشدت پرسپولیسی بود و دوستم بشدت استقلالی این ها در طول سفر مدام کری می خواندند من هم که هنوز طرفدار تیم خاصی نبودم مثلا دختر داییم می گفت بیا پرسپولیسی شو پرسپولیس اینطوریه فلانه فلانه و از آن طرف دوستم می گفت بیا استقلالی شو استقلال رنگش اینطوریه و آنطوریه و از این کل کل های بچگانه :n02: در اواخر این سفر بود که گفتم من دیگه استقلالیم بچه ها و یکطوری دوستم پیروز شد در این نبرد :دی! دیگه از آن تاریخ بود که رفتم دنبال تیم استقلال بیبیم بازیکن هاش کیا هستند و دیگه تا الان که نردیک 20 سال گذشته عاشقانه با استقلال بزرگ شدم و خط قرمز من محسوب میشه در زمانی که کلاس زبان می رفتم خاطرم هست به خاطر اینکه بعضی بازی ها استقلال همزمان بود با کلاس 3 باز غیبت کردم و اخراج شدم :n05:

آ.اس رم

همیشه نام توتی رو می شنیدم و واسم جالب بود تا اینکه بعد از اون بازی رم و تیم ملی که اگه اشتباه نکنم در زمان ایویچ بود و متاسفانه توتی تیم ملی رو به توپ بسته بود :دی خوب کم کم علاقه خاصی بهش پیدا کردم و از آن همان تاریخ به بعد تا امروز رم رو تیم اول خودم می دانم

بارسلونا

به یاد دارم در عصر ون گال بود آن زمان ها همه چیز بیشتر تحت سلطه مادریدی ها بود و حتی از نظر هوادار و چه قدرت تیم خیلی بالاتر از بارسا بودند آن موقع ها صدا سیما خیلی کمتر بازی ها رو پوشش می داد و اولین بار خاطرم هست در بازی بارسا-چلسی در لیگ قهرمان اروپا بود که مربی بارسا ون گال بود و بازی در نیوکمپ بود و من این بازی رو که از بارسا دیدم واقعا کپ کرده بودم اینقدر پاسکاری می کردند و چشم نواز بود که اصلا متحیر مانده بودم ! بعد از ان سعی می کردم نتایج بارسا رو کم و بیش دنبال کنم اما در عصر فرانک ریکارد بود که دیگه واقعا علاقمند شدم و بعد از رم تیم دومم محسوب میشه تا الان

آرسنال

اولین تیمی خارجی که علاقمندش بودم آرسنال بود ! من در یک زمان خاص عاشق مارک اورمارس و دنیس پرکمپ بودم و از این سوی تیم آرسنال رو دوست داشتم و این علاقه تا اواخر حضور تیری آنری و حتی پاتریک ویرا ادامه داشت اما علاقه جدیدی که به رم پیدا کرده بودم و بعد ها بارسا و از جهتی رفتن دنیس برکمپ و اورمارس و بعد ها هانری و پتی ویرا کم کم بی اهمیت شدم نسبت به آرسنال و الان هم حس خاصی دیگه ندارم بهش اما به احترام آرسن ونگر دوست دارم باز نتایج خوبی بگیره :n12:

فرانسه

در جام جهانی 98 بود که من یک علاقه نسبی به هلند و عصر پاتریک کلایورت اورمارس و این ها داشتم اما با ظهور زیدان به کل من طرفدار فرانسه شدم و از جام جهانی 98 به بعد همیشه زیدان و فرانسه رو دوست داشتم واقعا دیدن بازی های زیدان سعادتی بود که نصیب نسل ما شد :n02:

Йeda
01-04-2013, 15:24
پرسپــــولیـــس

اونوقتا فقط 6-7 سال داشتم ..با بابام پای فوتبال میشستم و فکر میکردم خیلی بزرگ شدم یادمه 7 سالم بود که توی مدرسمون یکی از همکلاسی هام که

از نظر درسی رقیب بود و من خیلی ازش متنفر بودم استقلالی بود و از اونجایی که بابام هم طرفدار پرسپولیس بود منم میگفتم پرسپولیسیم و دوس داشتم

ببره که پیش دوستم کم نیارم ولی بعدها دیگه یکم روش حساس شدم...

بارسلونا

از بین فوتبال خارجی هم فقط بارسا و بیشتر به خاطر مسی و اینکه در حال حاضر از رقیبش بدم میاد...

* ولی روی هیچ بازیکنی تعصب ندارم مثلا از دروازه بان استقلال خوشم میاد یاد فوتبالیستا میفتم...

urumchi
04-05-2013, 10:46
واقعا دیدن بازی های زیدان سعادتی بود که نصیب نسل ما شد :n02:

بشدت باهات موافقم

من وقتي بازي زيدان رو تماشا مي كردم به خودم ميگفتم فوتبال چقدر راحته !!!
در صورتي كه اين زيدان بود فوتبال رو راحت بازي ميكرد

در كل از نظر من زيدان بي نظير به تمام معنا بود

dourtarin
04-05-2013, 11:18
از تیم های خارجی
رئال مادرید که دلیل خاصی نداره مثل دوست داشتن
آرسنال به خاطر سبک بازی رونی که داشت بخصوص برکمپ و هانری و اورمارس
اینتر میلان هم همین طور
کلا یه دوره ای طرفدار این تیم ها بودم که سطح بازی بالایی داشتن

تیم های ملی بیشتر دوس داشتم برزیل ببره

malkemid
05-06-2013, 01:06
پست های بچه ها رو خوندم...جالب بود خیلی. تشکر از گشاینده تاپیک بخاطر ایده خوبش.

من از سال 94 طرفدار سرسخت برزیل هستم. جام جهانی آمریکا برزیل تیم بسیار خوبی بود و سبک خاص بازی برزیل منو خیلی جذب کرد. واقعا هر تیمی می تونه خیلی خوب باشه، ولی هیچ تیمی نمی تونه برزیل باشه و برزیلی بازی کنه.

سال 95 یه وی اچ اس از ال کلاسیکو دیدم. رئال 5-0 برده بود. زامورانو... از اون موقع عاشق رئال شدم. بعدش هم که قهرمانی سی ال جلوی یوونتوس...

بعد ها بارسلونا رو هم دوست داشتم. خصوصا بارسلونایی که ریوالدو رو داشت رو خیلی زیاد دوست داشتم. مثل اینکه هم پرسپولیسی باشی هم استقلالی! ولی خوب دیگه :n02:

تو ایرانی ها میشه گفت پرسپولیس. یادم نیس از کجا ...ولی خیلی وقته که دیگه بازیهاشو دنبال نمی کنم. با احترام به هوادارها، دیدن این بازیها وقت تلف کردنه. تو چندین فصل اخیر فقط فصلی که قطبی بود رو دنبال می کردم چون تیم واقعا در حد خودش خوب بازی می کرد. نه مثل الان.

razoramona
05-06-2013, 02:20
ViVA ROMA
از سال 94 عاشق ایتالیا و از سال 98 عاشق رم بودم
هیچ دلیلی هم نداره، تمام هنر فوتبال مال این کشوره :D

Soroush-S
14-06-2013, 11:29
ViVA ROMA
از سال 94 عاشق ایتالیا و از سال 98 عاشق رم بودم
هیچ دلیلی هم نداره، تمام هنر فوتبال مال این کشوره :D

منم زمانی رم خیلی دوست داشتم - بیشتر زمانی که فابیو کاپلو مربی این تیم بود . البته الانم دوسش دارم:n02:

mehdi_mh71
04-09-2013, 10:44
پرسپولیس و نفت آبادان از کودکی

EngineeR EhsaN
16-09-2013, 19:04
استقلال: دور و بر 6 سالم که با بر و بچ محل بازی می‌کردیم. یه امیر داشتیم که از ما دو سال بزرگتر بود. ریش سفید جمع بودند ایشون. طی فتوایی اعلام کردند که خونمون قرمزه تیممون قرمزه! این شد که طرفدار پرسپولیس شدیم :n02: بعد یه مدت بابام از مسافرت برام لباس استقلالو گرفت آورد منم یه بار پوشیدمش همه اومدن مسخرم کردند. بعد دو سه روز استقلال دربی رو از پرسپولیس برد. امیر هم طی فتوایی استقلال رو تیم اول محله اعلام و پیراهن من رو عَلَم طرفداری کردند شدیم استقلالی :n01:

منچستر سیتی: بعد افتضاح PES 2011 رفتیم با رفیقم فیفا زدیم. همه رئال بر می‌داشتند منم چون زیادخوشم نمیومد، دنبال تیم میگشتم. رفیقم گفت برو سیتی بردار یدونه ژکو داره تا شوت میزنه گل میشه! منم برداشتم از شانسمم خوب بازی کردم. خوشم اومد و شد آنچه شد :n02:

اینتر میلان و یوونتوس: این تیما رو هم زیاد طرفدارشون نیستم فقط دوست ندارم ببیازن :n02:

Hunter98
21-09-2013, 09:09
پیروزی
بارسا

kavehj4488
26-09-2013, 19:57
سلام.
بین باشگاه های ایران من طرفدار استقلال هستم و از شش سالگی هم طرفدار استقلال بودم. دلیلش هم علاقه به رنگ آبی بود.:n02: اون روزها نیکبخت و سامره ستاره های استقلال بودن ومن از دیدن بازی اونها خیلی لذت می بردم.

اما بین باشگاه های خارجی من بی برو برگرد رئال مادرید را انتخاب می کنم. از سال 2002 به بعد بازی های رئال را دنبال می کنم و در این تیم در حال حاضر طرفدار سرسخت و متعصب رونالدو هستم و مخالف لیو مسی!:n24::n25:
بعد از رئال مادرید انتخاب من منچستر یونایتد است که این روزها از دوران اوجش بسیار دور است.

در بین تیم های ملی پرتغال (به خاطر رونالدو) و اسپانیا (کاسیاس و ژاوی) را دوست دارم. البته تیم هایی مثل فرانسه، آلمان، هلند و برزیل هم بسیار قدرتمند هستند و این نوید دهنده ی جام حهانی هیجان انگیز 2014 است.

موفق باشید.

Demon King
16-10-2013, 17:57
استقلال : چون عشقه
بارسا : چون مسی توشه
تیم ملی ایران : چون دروازه بان رحمتیه...

shaparak13
22-10-2013, 19:23
طرفدار تیم ملی برزیل هستم به خاطر بازیکنای اون زمانش که رونالدو و ریوالدو باهم توی خط حمله بازی میردن.:)

sh79
27-10-2013, 16:58
استقلال چون استقلاله.:n12:
بارسا بخاطر مسی و نیمار و ژاوی:n05:
چلسی بخاطر لمپارد:n10:
آلمان چون دوسش دارم:n02:
یونتوس بخاطر لیششتاینر:n20:
دورتموند بخاطر اینکه تیم جوون و بی ادعاعیه.:n06:
فکر کنم زیاد شد....

نادر1368
09-02-2014, 02:26
تراكتور سازي! دهه 70 الان هم صرفا به خاطر اسمش و انچنان علاقه اي نيست در قياس با قبل كه همه عليه اين تيم كاملا بومي بودن! البته تا زماني كه
از پشت كوهها سرازير شدند براي آباد كردن تبريز و پر كردن ورزشگاه!!:n09: كه ديگه كلا حالمان:n21:

خارجي يووه و رئال داخلي استقلالم ميپسندم! به خاطر ناصر خان(دليل از اين واضح تر!) حتي زماني كه نمي تونست نتيجه بگيره و تماشاگران خودنمايي ميكردن:n21:

3D-Max
11-02-2014, 23:58
به غیر از استقلال که از بچگی عاشقشم و حتی دلیلش یادم نیست:دی
خارجی هم بارسا فقط به عشق تیکی تاکا و پپ:n12:
تیم ملی هم آلمان:n12: فقط و فقط و فقط به عشق الیورکان:n12:
از جام جهانی شروع شد و همیشه به عنوان یه اسطوره بهش نگاه میکنم واقعا فوق العاده بود:n16:

deaddeaddead
12-02-2014, 18:58
بایرن مونیخ چون از بچه گی طرفدارش بودم (نمیدونم چرا)

آلمان چون آلمانه :n12:

استقلال چون آبیه

Gregar
12-02-2014, 20:46
بارسا
اون هم فقط به خاطر مسی
بارسا رو بدون مسی نمیخوام

Soroush HD
03-03-2014, 20:14
چلسی:فقط بخاطر لمپارد
لیورپول:فقط بخاطر جرارد
تیم ملی هم انگلیس:بخاطر جرارد لمپارد!!
ولی همونطور که از آواتارم و امضام معلومه طرفدار چلسی ام.

Demon King
06-03-2014, 17:28
استقلال : به دلیل دوست داشتن رنگ ابی و امیر قلعه نوعی - حدود 5 سال
بارسلونا: به خاطر وجود مسی - حدود 2 یا 3 سال
ارژانتین: وجود مسی - حدود 4 سال

pc-game
06-03-2014, 17:58
آرژانتین ، از 5 سالگی و به خاطر مارادونا که عشقه منه

XENON24
06-03-2014, 18:33
استقلال
بارسلونا
منچستر
تیم ملی آلمان

mohammad_87
17-03-2014, 03:32
چه خاکی میخوره اینجا،نزدیک عیده یکم تاپیک تکونی کنیم :n02:

من در بین باشگاه های خارجی اول میلان و بعد منچستر رو دوست دارم.
میلان سابقه اش بیشتره.شاید ده سالم بود که عاشق میلان شدم.حالا حدس بزنید کجا:در سگا !!!

یه فوتسال داشتم با میلان همه رو میبردم.دوستام میومدن خونمون هیچکس حریفم نمیشد.بعد گهگاه که بازیها پخش میشد و در سالهای بعد که اطلاعاتم بیشتر شد،عاشقانه بازی های میلان رو میدیدم و الان هم همینطور
البته من به تیم میلان بسنده نکردم و کلی اطلاعات درباره فرهنگ و تاریخ شهر میلان بدست آوردم.یکی از مدرنترین شهرهای ایتالیاست در کنار همه سنتهای موجودش،حتی چندی پیش که قصد اپلای داشتم دانشگاه پلی تکنیک میلان رو هم مدنظر داشتم که متاسفانه مسیر زندگیم تغییر کرد.

در بازی های محلی من سانترهام خیلی خوب بود و از اون موقع عاشق بکام شدم.همین هم باعث شد تا گرایشی هم به منچستر داشته باشم که در همون سنین 14-15 سالگی منچستر رو هم ازش خوشم اومد.بخاطر هیجان بازیهاش

هر چند امسال هر دو در بحران هستند اما با تمام فرازونشیب های دوتیم،نتونستم ازشون دل بکنم و سراغ تیم دیگه ای برم.کلا دوست ندارم جو زده طرفداری کنم.

در تیم های داخلی هم طرفداری پرسپولیس خانوادگی از برادرم به من رسید.البته الان اکثر بازیهای پرسپولیس رو میبینم اما کلا اونقدر که به فوتبال اروپا علاقه دارم فوتبال ایران رو دنبال نمیکنم درحالیکه در سنین پایینتر عشق استادیوم رفتن بودم.

تیم ملی هم میتونم بگم تیم خاصی رو نمیتونم انتخاب کنم.اگر هم اسم ببرم میگم ایتالیا
بخاطر همون مطالعاتم در مورد ایتالیا که کلا فرهنگ خاصی دارن و از همه مهمتر معماری اونها که به زندگی کاریم هم مربوط میشه
همه اینها در کنار فوتبال خاص ایتالیا،چون خودم مدافع بازی میکردم

موفق باشید :n16:

Sh-Meteor
18-03-2014, 13:38
تیم های ایرانی:
پرسپولیس تهران

تیم های خارجی:
بایرن مونیخ
آ ث میلان

بازیکنان ایرانی:
مهدی مهدوی کیا

بازیکن خارجی: