PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 15 بازی موفقی که سالهاست خبری از نسخه جدید آنها نیست

halflife g
04-05-2012, 00:07
15 بازی موفقی که سالهاست خبری از نسخه جدیدی از آنها نیست

در چند سال اخیر با تبدیل شدن بازیهای رایانه ای به صنعتی پرسود و البته پرهزینه سازندگان رغبت چندانی به ساخت IP های جدید از خود نشان نمی دهند و همان IP های موفق خود را برای چندین شماره و چندین سال ادامه می دهند.اما در این بین سازندگانی نیز هستند که با وجود موفق بودن بازی اشان یا ساخت ادامه ای بر آن را متوقف و به سراغ پروزه جدیدی میروند ویا ادامه IP های دیگر خود را می سازند.
در این تاپیک قصد بر آن است تا شما را با 15 بازی مهمی که طرفداران قابل توجه(چه گیمر و چه منتقد) و در بعضی موارد عظیمی دارند ولی از ادامه آنها خبری نیست آشنا کنیم.فقط قبل از ارایه مطلب اصلی ذکر 3 نکته ضروری است :

ترتیب لیست بر اساس نیم نگاهی به کیفیت و جایگاه و اهمیت بازی در این صنعت و همچنین شدت عطش طرفداران صنعت بازی توسط نگارنده انتخاب شده است
علاوه بر نام بازی برای هرکدام توضیحات کوتاهی از جمله تاریخچه و نمرات و فروش و ......ذکر شده است.
هر 15 بازی لیست حداقل حدود 5 سال از عرضه آخرین نسخه کاملشان می گذرد.

15-

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Jade empire

یکی از بازیهای زیبای action rpg که در نسل قبل(سال 2005) برای xbox و سپس pc توسط bioware سازنده معروف بازیهای dragon age و mass effect ساخته شد.بازی در زمان چین کهن بود و سیستم دیالوگها و ماموریتهای ان مانند بازی starwars knight of republic بود بازی علاوه بر فروش تقریبا خوب توانست منتقدین را هم راضی کند و میانگین امتیاز 89 را کسب کند.
این بازی 3 سال بعد یعنی در سال 2008 برای xbox 360 مجددا منتشر شد ولی انتشار نسحه جدیدی از بازی در زیر سایه mass effect و dragon age ماند و استودیو bioware تاکنون که نتوانسته بر روی ادامه این بازی زیبا کار کند.

14-

Onimusha

یکی از بازیهای زیبا در سبک H&s که در کنار بازی devil may cry دو عنوان H&S کمپانی کپکام بودند.اولین نسخه این بازی در سال 2001 منحصرا برای ps2 منتشر شد و توانست به جایگاه خوبی در این سبک برسد.در طی سالها 3 شماره اصلی و در کل 7 شماره از این بازی منتشر شد که اخرین نسخه ان یعنی onimusha : demon siegeبا گرفتن امتیاز 8 از گیم اسپات در سال 2006 و رسیدن به فروش عالی 400000 نسخه ای در هفته اول فقط در ژاپن و 10 امین بازی پرفروش در هفته اول انتشار در امریکا و انگلستان به کار خود پایان داد.
این بازی نیز با اینکه تاکنون موفق به فروش 8 میلیون نسخه ای شده بعد از سال 2006 خبری از نسخه های بعدی آن نیست.

13-

Bully

شعبه ونکوور شرکت پراوازه rockstar در سال 2006 بازی را روانه بازار کرد که طبق سنت همیشگی محصولات این شرکت openworld بود(البته نه در حد gta)ولی فرقی که داشت در موضوع و محوریت بازی بود.شما اینبار نه در نقش قاتل یا جنایتکار یا تروریست بلکه در نقش دانش اموز مدرسه ای به نام jimmy هستید که جزو نخاله های مدرسه بوده و درصدد به آشوب کشاندن مدرسه و....هستید.
بازی توسط gamespot کاندیدای بهترین بازی سال شد و IGN آن را به عنوان بهترین بازی اکشن PS2 انتخاب کرد.
گهگاهی تمایلاتی مبنی بر ساخت ادامه بازی از طرف استودیوی سازنده به گوش میرسد ولی تاکنون خبری نشده است.

12-

Dino crisis

شینجی میکامی خالق سری resident evil در سال 1999 دست به خلق اثر زیبای دیگری به نام dino crisis زد. تجربه گیم پلی و مکانیزم شبیه بازی رزیدنت ایول در جزیره ای پر از دایناسور و تلاش برای زنده ماندن در آن شرایط مهیجی برای گیمر رقم میزد.
شماره دوم این بازی(که اکثرا نیز در ایران این شماره از بازی شناخته شده تر است)برای ps2 منتشر شد و با کسب امتیاز 9.2 از gamespot فوق العاده موفق ظاهر شد.اما شماره سوم این بازی که منحصرا برای xbox 1 منتشر شد به خاطر تغییر در کادر سازنده به هیچ عنوان موفق نبود تا جایی که میانگین امتیاز بازی در حدود 50 بود.آخرین شماره از بازی نیز با نام dino stalker در سال 2002 منتشر شد و آز ان به بعد خبری از ادامه ای بر این بازی زیبای کمپانی capcom نیست.

11-

Swat

بازی در سبک fps tactical که توسط استودیوی خوش ذوق irrational games در سال 1999 ساخته شد.بازی سعی داشت با شبیه سازی ماموریتهای نیروی ضربت ایالات متحده گیم پلی زیبا و تاکتیکال را به نمایش بگذارد که انصافا نیز به هدف خود رسیده بود.
نسخه های متعددی از این بازی منتشر شد که آخرین شماره آن swat4 بود که در سال 2005 با موتور unreal engine 2 ساخته شد و توانست با فروش خوب و کسب امتیازات 9 و 8.5 از IGN و gamepost و میانگین امتیاز 85 به موفقیتی بزرگ دست یابد.expansion pack و نسخه ای برای psp هم به ترتیب در سالهای 2006 و 2007 منتشر شد ولی بعد از آن تا به امروز خبری از عرضه نسخه جدیدی از این بازی زیبا نشده است.

10-

Perfect dark

بازی در سبک sci-fi fps (اکشن اول شخص تخیلی) با رگه هایی از مخفی کاری که شماره اول آن در سال 2000 توسط استودیو خلاق و معروف rare برای کنسول نینتندو64 منتشر شد و توانست با بدست اوردن میانگین امتیاز 97 و امتیاز 9.9 از گیم اسپات به یکی از بهترین اول شخصها در زمان خود تبدیل شود
داستان بازی مربوط به سالهای 2020 بوده و حول شخصیت jonna dark مامور مخفی کار کشته ای که اسم رمزش perfect dark بود می گذشت.در پی موفقیت های بازی حتی رمانی نیز برای آن چاپ شد.
از سال 2002 که مایکروسافت استودیو rare را خریداری کرد این عنوان انحصارا برای این کنسول و در سال 2005 تحت عنوان perfect dark zero منتشر شد این بازی نیز با کسب میانگین امتیاز 81 و مولتی پلیر خوب و ارزش تکرار بالا مورد توجه قرار گرفت و در ان زمان به فروش خوب بالای یک میلیون رسید.
ولی بعد از zero به غیر از عنوانی arcade برای کنسول x360 هیچ شماره ای از این بازی منتشر نشد و بازی با این همه موفقیت و پتانسیل از سال 2005 به بعد طرفداران خود را در عطش تجربه ای جدید از این بازی نگاه داشته است

9-

Time splitters

بازی fps ای که اولین نسخه آن در سال 2000 بر روی ps2 منتشر شد و با کسب میانگین امتیاز 90 با بازیهایی مانند perfect dark و golden eye در زمان خودش مقایسه میشد.شماره دوم این بازی در سال 2002 بر روی اکثر پلتفرمها منتشر شد و با اهمیت دادن به بخش داستانی تواسنت شخصیتهایی را خلق کند که در شماره بعدی بازی نیز حضور داشتند.شماره سوم بازی که با نام future perfect منتشر شد و به میانگین امتیاز 86 از سایت amerankings دست پیدا کرد به عنوان بهترین fps کنسول ps2 از طرف IGN انتخاب شد.داستان این نسخه نیز به مانند نسخه های قبل در مورد استفاده از زمان و دستکاری در آن بود.در این شماره گیمر نقش گروهبان cortez را ایفا می کرد که برای نجات آینده باید به گذشته سفر می کرد.
بعد از عرضه شماره 3 شرکت سازنده بازی یعنی free radical توسط شرکت crytek خریداری شد و تاکنون با نام crytek uk به کار خود ادامه می دهد
در مورد نسخه جدیدی از این بازی موفق همواره شایعاتی بر سرزبانها بوده گاهی سخن از کنسل بودن آن به گوش میرسد و گاهی سخن از ساخت آن برای نسل بعد.بهرحال فعلا که خبری از نسخه بعدی این بازی نیز نیست.

8-

Beyond good and evil

در سال 2003 سازنده rayman بازی را منتشر کرد که در سبک اکشن ادونچر بود و داستان خبرنگار و بازرسی به نام jade را روایت می کرد که توطیه فضایی را خنثی می کنند.بازی فضا و گیم پلی کاملا فانتزی داشت و مبارزات و پازل های متنوعی در خود داشت.
بازی از IGN 9 گرفت و میانگین امتیازی 87 بدست آورد نامزد و برنده جوایز زیادی از جمله بهتری بازی یا موزیک و....سال شد.سال قبل نیز نسخه remaster شده بازی عرضه شد.
متاسفانه به خاطر تغییر ذایقه بازار ناشر بازی یعنی ubisoft تا کنون شماره جدیدی از بازی به بازار نداده است.

7-

Syphon filter

یکی از انحصاریهای بسیار خوب کنسول playstation که در نسل جدید به غیر از یک نسخه برای psp چیز دیگری از آن ندیده ایم.این بازی برای اولین بار توسط استودیو های زیر مجموعه سونی درسال 1999 منتشر شد و توانست با ارایه سبک "مخفی کاری" و موضوعات مربوط به bioterrorism و شخصیت اصلی به نام gabe logan امتیاز 9.5 را از IGN کسب کند.علاوه بر شماره های فرعی شماره 2 و 3 بازی در سال 2000 و 2001 عرضه شد که به ترتیب از IGN امتیاز 8.9 و 7.5 را دریافت کرد.
آخرین شماره بازی در سال 2007 برای psp منتشر شد که IGN از آن به عنوان یکی از بهترین های PSP تا آن زمان یاد کرد.
متاسفانه از 2007 به بعد دیگر شرکت سونی این IP زیبا را کنار گذاشته و فعلا خبری از آن نیست.

6-

Pschonauts

عجیب ترین بازی لیست که در سال 2005 توسط "تیم شفر" ساخته شد بازی با سبک پلتفرم که از داستان سرایی زیبا و جالب توجه و کارکترها و محیطهای جالب توجه تر از آن بهره می برد.بازی با میانگین امتیاز بالای 85 حدود 5 جایزه از gamespot و 2 جایزه از IGN گرفت(جایزه هایی مانند بهترین بازی پلتفرم-گرافیک هنری -دوبله و ....)
ولی متاسفانه به خاطر فروش پایین بازی(کلا بازی در حدود 400000 نسخه فروخت)ناشری میل به ادامه ساخت بازی ندارد و انتشار شماره جدیدی از این بازی در هاله ای از ابهام باقی مانده.

5-

Legacy of kain

یکی از معروفترین و خوش داستان ترین سری های بازیهای رایانه ای.شماره اول این بازی تحت عنوان legacy of kain : blood omen توسط دو استودیوی silicon kights و crystal dynamics عرضه شد و سبکی مانند بازی diablo داشت بازی در دنیای nosgoth اتفاق می افتاد و در آن شما در نقش kain برای انتقام و یافتن پادزهری برای خون آشام شدن خود پیش روی می کردید.
در سال 1997 استودیوی silicon knights بسته شد و crystal dynamics به تنهایی مسیولیت ساخت بازی را بر عهده گرفت.شماره دوم این بازی تحت عنوان legacy of kain : soul reaver منتشر شد.این شماره از بازی 3 بعدی شده بود و داستان "رازیل" یکی از 6 فرزند کین و تقابلش با پدرش را نشان میداد.بازی شدیدا مورد تحسین قرار گرفت و از gamespot و IGN به ترتیب نمرات 9 و 9.3 را دریافت کرد.سبک بازی نیز به اکشن ادونچر سوم شخص با معماهای چالش برانگیز تبدیل شده بود.
شماره های بعدی بازی به ترتیب legacy of kain : soul reaver 2 و legacy of kain : blood omen 2 بودند که هر کدام به موفقیتهایی در خور سری دست یافتند(البته بازی blood omen 2 رویکردی متفاوت در سری داشت و بیشتر بر جنبه های خشونت و کشتار در سری تاکید می کرد)
آخرین شماره این بازی در سال 2003 با نام legacy of kain : defiance منتشر شد.با اینکه بازی در حد نسخه های قبلی خود نبود(ign=8 و gamespot=6.9) و دوربین بد و تقلیدهایی از devil may cry به آن ضربه های مهلکی زد ولی در نوع خود مورد توجه قرار گرفت .
داستان بازی در نسخه آخر به پایان رسید و ما از آن زمان تاکنون خبری از نسخه ای جدید از این سری نشنیده ایم.

4-

Unreal tournament

بازی اول شخص تخیلی معروفی که موتور "unreal engine" و همچنین شرکت "epic" با آن به شهرت رسیدند.بازی مولتی پلیر محوری که تا سالها جزو انتخابهای اول آنلاین بازان بود و خدمات شایانی به توسعه online gaming کرد.
شماره اول این بازی در سال 1999 منتشر شد و با کسب نمراتی همچون 9.5 و 9 به ترتیب از gamespot و IGN سازندگان را مجاب به ساخت نسخه بعدی کرد.آخرین شماره این بازی در سال 2007 منتشر شد و به میانگین امتیاز 83 دست پیدا کرد.(به عقیده بسیاری بهترین نسخه این بازی نسخه سال 2004 این بازی بود)
بعد از نسخه سال 2007 تا کنون نسخه جدیدی از بازی منتشر نشده که یکی از دلایل عمده آن به شهرت رسیدن عنوان دیگر شرکت epic یعنی gears of war بوده که تاکنون آنها را از ساخت ادامه این سری معروف و بزرگ منصرف کرده.

3-

Quake

sci-fi fps ای که از آثار و محصولات شرکت بزرگ id software است.اولین نسخه این بازی بزرگ در سال 1999 منتشر شد و با میانگین امتیاز 94 و مولتی پلیر فوق العاده در زمان خود گام رو به جلوی بزرگی در سبک اکشن ایجاد کرد اخرین شماره از این بازی که نسخه 4 ام این بازی بود در سال 2005 منتشر شد و با میانگین امتیاز 81 تا حدی توانست منتقدین را راضی کند ولی با روزهای اوج خود فاصله زیادی داشت.
داستان بازی در مورد ورود نیروهای بیگانه و هیولا مانند به بعد انسانها از طریق پورتالها در آینده های دور که انسانها قدرت استفاده از سفینه ها را دارند اتفاق می افتید و شما در نقش یک ناجی باید بیگانگان را نابود کنید.داستان شماره های بعدی نیز در همین راستا بسط و گسترش یافت.

2-

Doom

بدون شک مبارزه با موجودات فضایی و کشتن آنها در گوشه کنار سفینه های فضایی در سال 1993 جزو پیشرفتهای شگفت انگیز صنعت بازیسازی در آن زمان بود.این بازی همواره در زمان خود از پیشگامان گرافیک در نسل خود بوده و به نوعی جزو اولین و یا شاید اولین بازی با گرافیک سه بعدی واقعی و مولتی پلیر واقعی(مشابه با تعاریف امروزی)بوده است.
شماره اول این بازی از بسیاری از مجلات و سایتهای آن زمان مانند pc gamer و pc magazine به عنوان بهترین بازی سال انتخاب شد.شماره سوم این بازی نیز که در سال 2004 منتشر شد و به نوعی reboot ای در این سری به شمار می امد از منابع قابل توجهی کاندیدا یا برنده بهترین گرافیک و بازی سال شد.
به هر حال عرضه هر شماره ای از این بازی مصادف بوده با تاثیرات و تغییرات قابل توجه در زمینه گرافیک و شوتر اول شخص.باید دید تا کی باید طرفداران این بازی منتظر عرضه نسخه دیگری از این شاهکار صنعت بازی باشند.

1-

Half life

بازی که همواره جزو چند بازی نخست یا نخستین بهترین های لیست هر مجله یا سایتی بوده و همواره هر شماره ای از آن کمکی به پیشرفت چند پله ای صنعت بازی در اکثر بخش ها و جنبه ها بوده مطمینا طرفداران چشم به راه زیادی برای تجربه نسخه بعدی این بازی(یعنی شماره 3) دارد مخصوصا اینکه داستان بازی نیز کاملا نیمه کاره و ناقص رها شده است.
شماره اول و دوم این بازی هر کدام به ترتیب برنده 50 و 39 جایزه "بهترین بازی سال" در سالهای 1998 و 2004 شدند و میانگین امتیازات هر دو نسخه 96 می باشد.شماره اول این بازی نیز که در سال 1998 عرضه شد موفق به فروش 9.3 میلیون نسخه ای شد.
اخرین شماره از این بازی قسمت episode 2 بوده که در سال 2007 منتشر شده است.
تقریبا هر ماه چندین خبر در مورد انتشار نسخه جدیدی از بازی به گوش میرسد که همواره نیز تکذیب شده است.باید دید valve سازنده بازی تا کی میتواند در مورد این بازی و آینده اش سکوت اختیار کند.

..

AlexMercer
04-05-2012, 09:44
اخرین خبری که من از bully خوندم این بود که مسئولان راک استار از بین ساخت نسخه جدید بولی یا سرمایه گذاری بیشتر روی مکس پین 3 ، مکس رو انتخاب کردند.

مرسی بابت تاپیک:40:

mostafa_360
04-05-2012, 11:53
دلم برای Dino Crisis واقعآ تنگ شده....

HITB0Y
04-05-2012, 15:50
-

Half life

بازی که همواره جزو چند بازی نخست یا نخستین بهترین های لیست هر مجله یا سایتی بوده و همواره هر شماره ای از آن کمکی به پیشرفت چند پله ای صنعت بازی در اکثر بخش ها و جنبه ها بوده مطمینا طرفداران چشم به راه زیادی برای تجربه نسخه بعدی این بازی(یعنی شماره 3) دارد مخصوصا اینکه داستان بازی نیز کاملا نیمه کاره و ناقص رها شده است.
شماره اول و دوم این بازی هر کدام به ترتیب برنده 50 و 39 جایزه "بهترین بازی سال" در سالهای 1998 و 2004 شدند و میانگین امتیازات هر دو نسخه 96 می باشد.شماره اول این بازی نیز که در سال 1998 عرضه شد موفق به فروش 9.3 میلیون نسخه ای شد.
اخرین شماره از این بازی قسمت episode 2 بوده که در سال 2007 منتشر شده است.
تقریبا هر ماه چندین خبر در مورد انتشار نسخه جدیدی از بازی به گوش میرسد که همواره نیز تکذیب شده است.باید دید valve سازنده بازی تا کی میتواند در مورد این بازی و آینده اش سکوت اختیار کند.

به جرات میگم بهترین بازی ای بوده که تا الان انجام دادم...ولی واقعا حیف که خبری از نسخه جدید نشد!:41:
محشر بود...

h!tman
04-05-2012, 16:05
خوشبختانه Hitman از این لیست حذف شده :x

HITB0Y
04-05-2012, 16:10
خوشبختانه Hitman از این لیست حذف شده :x
HITB0Y بهتر از هیتمنه!:27:
همه میدونن...:31:

Masoud King
04-05-2012, 18:18
Bully
اینو وقتی بازی کردم بیشتر یاد خودم افتادم چون تو مدرسه همیشه همچین شخصیتی داشتیم : دی
واقعا بازی قشنگ و فانی بود ...

Swat
بزرگترین ضده حال رو سر نسخه 4 خوردم چون سیستمم اون موقع نکشید... بعدش هم که دیگه فراموشش کردم

Beyond good and evil
اینو چند سال پیش بازی کردم
واقعا بازی خوش ساخت و خیلی خوبی بود که معماهای جالبی توش داشت
متاسفانه نسخه HD برای PC نیومد

Pschonauts
متاسفانه متاسفانه متاسفانه این بازی در حقش ظلم شد شدید
آخه معلوم نیست چرا اینقدر کم فروخت
خود شفر گفته علاقمنده تا ادامش رو بسازه اما باید یه ناشر پیدا بشه
نسخه اول همه چیز داشت .. پلتفورمر عالی صدا گذاری و آهنگ های عالی .. طراحی عالی ..

Unreal tornament
اینکه دیگه خیلی تابلو هست : دی
یه جورایی گیزر وام دار این بازی هست ... طراحی لباس ها و اسلحه هاش خیلی شبیه اینه فقط اینکه سوم شخصه با کاور گیری
البته مرادی اشتباه نوشتی اسمش رو

Quake
Doom

باید جای این دوتا عوض می شد
کلا حرف خاصی در موردشون نیست .. اسم بازیها خودشون با آدم حرف میزنه

Half life
خیلی امیدوارم تو نسل بعد بتونه دوباره یک بنچمارک برای گرافیک و گیم پلی و ... باشه
حداقل باید یه اپیزود 3 می دادن تو این نسل
+
ممنون مرادی بابت تاپیک خیلی خوبت :40:

AlexMercer
04-05-2012, 18:25
حامد جان سوالی که واسه من پیش میاد:

سایبریا سازندگانش سال 2009 یا 2010 بود گفتن دارن 3 رو میسازن بعد ها هم من خوندم که یکی از دست اندرکاران تولید گفته بود که این بازی خرج زیادی داره و شاید تولید نشه چون ما بدنبال گرافیکی حداقل در حده AC هستیم . بنظرتون میتونن بازی رو بسازن مخصوصا زمانی که داستانش به نتیجه رسید؟

یادمه نسخه 1 رو با دوبله دارینوس بازی میکردم چقدر هم خوب دوبله شده بود حیف این شرکت ها که منحل شدن و حیف که کشور ما به خاطر مشکلات زیاد توسط کمپانی های بازی سازی حمایت نمیشه وگرنه میشد انتظار داشت بعضی از بازی ها به زبان فارسی هم عرضه شه و حداقل شاید جای لیگ عربستان در فیفا 13 لیگ ایران رو میدیدیم.

یک سوال دیگه بنظورتون این بازی عرضه شه موفق میشه؟ من تو خاطرم نمیاد بازی جدیدی در مدت اخیر با ژانر ماجرایی اشاره کلیک به صورت سه بعدی عرضه شده باشه.همه بازی ها دو بعدی شدن!

milad_takjoo
04-05-2012, 19:30
به نظرم سری commandos هم هست...
چقد بازی من به جای اونها دان کردم ولی هیچکدوم به گرد پاشون هم نمیرسه.....

MohammadT15
04-05-2012, 21:24
جای این بازی خالیه !
بهترین بازیی که تو عمرم بازی کردم . بهترین خاطره ها رو ازش دارم مخصوصا نسخه ی اولش . هیچ بازیی اندازه این بازی منو جذب خودش نکرده بود جوری که همه ی زندگیم شده بود بازی واسه 12 سال پیشه حدود سال 2000

بعد روی کنسول نسل بعد هم اومد اما نه به قدرت قبل

و اما در این نسل هم که هیچ خبری ازش نبود ! بدترین خبر زندگیمو توی دنیای گیم توی همین فروم شنیدم که شرکت ناتسوم برای این نسل بازیی تولید نمیکنه و فقط بازیهایی با گرافیک پایین روی کنسول های دستی میده

یعنی آرزوم این بود که Harvest Moon رو با گرافیک بالا در حد آنچارتد3 بر روی کنسول های نسل فعلی بازی میکردم که نشد

sepantax
04-05-2012, 21:45
جای بازی بسیار زیبای .I.G.I تو این لیست خالیه
جذابترین بازی که تا به حال دیدم

779
04-05-2012, 22:27
مراد جان چرا Baldur's Gate نیست؟! کلا لیست سلیقه ایه البته تا 5 تایه اول:دی
مطمئنن هر کسی یک بازی هایه فوق العاده تو ذهنش داره.
شخصا خودم هر حرفی که از سایبریا بیاد دنبالش میرم :دی

CRIS Joon CR7
04-05-2012, 22:35
من اصلا وارد دعوا نمیشم از اولم وقتی دعوا میشد من فقط واسه نگه داشتن کیف و کاپشن و نهایتا تشویق میرفتم دعوا:31:
مرادجان سایت آروم بود این تاپیک رو زدی بچه ها به چالش کشیده شدند:31:
همه بازی ها یه طرف ولی هاف لایف(نصفه جون :دی) هم یه طرف (البته همون طرف)
داغ دل من و خودت رو سر هاف لایف تازه کردی که تازه اخیرا هم تو خبرا بود که حالا حالا ها HL3 در کار نیست.

بازی بود سال ها پیش که من خیلی بچه تر از الان بودم
وقتی بازی میکردم دست و پام میلرزید کل هیکلم میشد عرق و همین جوری آدرنالین بود که ازم میریخت زمین :دی و خلاصه زندگی میکردیم باش و اون چیز نبود جز... جز :دی

I AM GOING IN.
واقعا شاهکار بود
گرچه میدونم گروهش منحل شد ولی خیلی دوست داشتم
همچون بازی با گرافیک و پیشرفت های کنونی رو دوباره تجربه کنم.
به امید آن روز.

halflife g
04-05-2012, 22:35
مراد جان چرا Baldur's Gate نیست؟! کلا لیست سلیقه ایه البته تا 5 تایه اول:دی
مطمئنن هر کسی یک بازی هایه فوق العاده تو ذهنش داره.
شخصا خودم هر حرفی که از سایبریا بیاد دنبالش میرم :دی
راس میگی شایان جان......Baldur's Gate یادم رفته.....خودم شایستش بره جزو 10 تای اول....مرسی
+
اگه بازی معروف و واقعا بزرگ(از هر لحاظ ) باشه دوستان بگن تاپیک کاملتر بشه(5 تای اولم شک نکن سلیقه ای نیس مخصوصا رتبه اولش که تو خیلی دوس داری:31:)

.

CRIS Joon CR7
04-05-2012, 22:42
من اصلا وارد دعوا نمیشم از اولم وقتی دعوا میشد من فقط واسه نگه داشتن کیف و کاپشن و نهایتا تشویق میرفتم دعوا:31:
مرادجان سایت آروم بود این تاپیک رو زدی بچه ها به چالش کشیده شدند:31:
همه بازی ها یه طرف ولی هاف لایف(نصفه جون :دی) هم یه طرف (البته همون طرف)
داغ دل من و خودت رو سر هاف لایف تازه کردی که تازه اخیرا هم تو خبرا بود که حالا حالا ها HL3 در کار نیست.

بازی بود سال ها پیش که من خیلی بچه تر از الان بودم
وقتی بازی میکردم دست و پام میلرزید کل هیکلم میشد عرق و همین جوری آدرنالین بود که ازم میریخت زمین :دی و خلاصه زندگی میکردیم باش و اون چیز نبود جز... جز :دی

I AM GOING IN.
واقعا شاهکار بود
گرچه میدونم گروهش منحل شد ولی خیلی دوست داشتم
همچون بازی با گرافیک و پیشرفت های کنونی رو دوباره تجربه کنم.
به امید آن روز.

چند تا عکس نوستالژیک هم بزارم یاد جوونیا:31:

...... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2Fscreenshots%2FProject-IGI_1.jpg)
................. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Figi%2Fimages%2F9%2F9c%2FBox_igi1.jpg)
:37:

779
04-05-2012, 22:46
راس میگی شایان جان......Baldur's Gate یادم رفته.....خودم شایستش بره جزو 10 تای اول....مرسی
+
اگه بازی معروف و واقعا بزرگ(از هر لحاظ ) باشه دوستان بگن تاپیک کاملتر بشه(5 تای اولم شک نکن سلیقه ای نیس مخصوصا رتبه اولش که تو خیلی دوس داری:31:)

.

بابا منظورم که اینکه همشون به جز 5 تایه اول سلیقه این :دی
نه که 5 تایه اول.
خیلی بازی ها هستند ، NeverWinter Night هم میتونه توشون باشه...
به نظرم هر کسی کیتونه یک لیست بده

iMbaQ_SiR
04-05-2012, 23:06
2- GOd Hand عالم و دنیا داره برا نسخه جدیدش انتظار میکشه ...مواردی که اشاره کردم هم معلوم کرده ارزششو داره

God hand یدونه باشه.:27:

این بازی اصلاً حرف نداره . می تونم بگم تنها بازی که حاضرم براش دسته کنسول دسنم بگیرم . اصلاً این بازی حرف نداره.

Masoud King
05-05-2012, 09:52
مراد جان چرا Baldur's Gate نیست؟! کلا لیست سلیقه ایه البته تا 5 تایه اول
شایان از تو با این اوضاع ذهنیت اصلا انتظار نداشتم همچین چیزی رو بگی
دمت گرم :40: : دی
+
بیشتر بازی هایی که دوستان میگن چون براشون خاطره انگیز هستش فک میکنن خیلی بازی محشری بوده ;)

CRIS Joon CR7
05-05-2012, 09:59
بیشتر بازی هایی که دوستان میگن چون براشون خاطره انگیز هستش فک میکنن خیلی بازی محشری بوده ;)
یه جمله گفتی باید با طلا بنویسنش:42:
دقیقا زدی تو هدف:46:
خیلی بازی ها بودن که ما با اونا خاطره داریم ولی این دلیل نمیشه که اونا بازی های خوبی بوده باشن:20:

halflife g
05-05-2012, 10:13
اولا از اینکه دوستان تو بحث شرکت کردن و یه جوری تاپیک و ما رو تنها نذاشتن ممنون(حالا چه تشکر چه انتقاد و پیشنهاد)

دوما مسعود خیلی این تیکه رو خوب اومد :

اکثر این بازیهایی که من تو لیست اوردم(که بالطبع بدون ایراد نیس و خیلی هنوز جا داره روش بحث و تبادل نظر بشه)اکثرشون یا یه جورایی تو سبک خودشون مولف و خالق بودن و یا یه نمونه برجسته تو سبک خودشون هستن....در نتیجه کنار اینا باید یه چیزایی اضافه بشه که مثه خودشون هستن.
برای مثال همین bulders gate ای که شایان گفت کاملا درسته.....neverwinter nights هم هست فقط نمیدونم گفتن قرار ازش mmo اینا بسازن اونو کسی میدونه به کجا رسید؟؟؟اگه مسکوت مونده اونم به لیست اضافه کنیم

مرسی:11:

.

hosseincode2008
05-05-2012, 13:05
منم اگه بخوام يه بازي بگم No One Lives Forever رو ميگم، البته اگه مراد تاييد كنه كه موفق بوده و از فيـلتر مسعود هم عبور كنه (كه به احتمال زياد عبور ميكنه چون شخصيت اولش خانمه :دي)

vahidgame
05-05-2012, 15:23
با این تاپیک کلی خاطرات مرور شد
ممنون

Beyond good and evil
اون زمانی که این بازی منتشر شد جزو بهترین اکشن ماجرایی ها بودش
خیلی از این بازی خاطره دارم و دنیای زیبای اونو خیلی دوس داشتم
شماره دوم اون که خیلی وقته اعلام شده که در حال ساخته ولی هنوز از بازی رونمایی نشده
امیدوارم یوبی سافت قدر این بازی رو بدونه و جوری نباشه که توی شماره دومش خراب کنه

Legacy of kain
این سری هم خاطره انگیز بودش
جزو اولین بازی هایی با این سبک و سیاق بودش که می رفتم

Doom
جزو کلاسیک ترین شوترها که خیلی ها منتظرشن
شماره چهارشم 4-5 ساله که تایید شده در حال ساخته ولی خیلی وقته خبر خاصی ازش نیست!

Half life
در مورد این IP که دیگه چیزی نمیشه گفت
هنوز که هنوزه حتی شماره یک اون که برای بیش از یه دهه پیشه هم بازی کردنش لذت بخشه
توی این نسل درسته دو تا اپیزود از اون اومد ولی هر چی باشه شماره سوم اون یه چیز دیگست
شاید توی این نسل خیلی نشه امید داشت که شماره سوم بیاد و احتمالا باید حداقل دو سال دیگه صبر کرد

+

بعضی بازی ها رو دوستان خیلی خوب اشاره کردن
در مورد Syberia که وقتی اسمش میاد کلی خاطره برای خیلی از گیمرها زنده میشه. درسته شاید اعلام شده باشه که در دست ساخته ولی خب رسما اعلام نشده و اگه اینجوری حساب کنیم مثلا Beyond good and evil و Doom هم خیلی وقته که ساخت شماره جدید اونا اعلام شده . مطمئنا هم برای Syberia عطش زیادی هست و طرفداران اون هیچ وقت اونو فراموش نمی کنن...

Baldur's Gate هم صد در صد موافقم چون یکی از بهترین های تاریخ سبک نقش آفرینی و پی سیه و خیلی وقت هم هست که از اون شماره ای منتشر نشده
زمزمه هایی در مورد شماره سوم اون مدتی بود که به گوش می رسید که هنوز خبری از تایید اون نشده

در مورد Neverwinter Nights نه نمی تونه توی این لیست قرار بگیره چون توی سال های 2007 و 2008 و 2009 سه تا بسته مکمل برای اون منتشر شده

No One Lives Forever رو حسین جان خوب اشاره کردی
جزو شوترهایی فوق العاده زمان خودش بود که خیلی جذاب بودش و فکر کنم جزو معدود شوترهایی باشه که توی همه شماره ها میانگین امتیاز بالای 9 دارن
عجیبه که شوتری به این بزرگی دیگه خبری ازش نشد

ضمن اینکه یه سری بازی توی سبک استراتژی هم میشه نام برد مثل: Rise of Nation و Age of Mythology و Black & White و ...

The Jok3r
05-05-2012, 15:31
به جرات میگم بهترین بازی ای بوده که تا الان انجام دادم...ولی واقعا حیف که خبری از نسخه جدید نشد!:41:
محشر بود...

واقعا منم عاشقش بودم، حیف که valve داره portal2 رو میسازه بجای halflife !

CRIS Joon CR7
05-05-2012, 15:34
واقعا منم عاشقش بودم، حیف که valve داره portal2 رو میسازه بجای halflife !
Portal 2 ? :18:
فکر کنم منظورت نسخه جدید Dota باشه:27:

Masoud King
05-05-2012, 20:50
اگه بین اون دوستان من هم جایی دارم ...بگم که هر کسی نیست که همیشه با فیفا خاطره داشته باشه و فقط منتظر اون باشه خاطره های زیادی برای هر کسی وجود داره به هر نوعی و سبکی به هر حال تا ادم از چیزی مطمئن نباشه حرفی نمیزنه بازی ها زیادن حضورذهن نیست.
خوب چه ربطی به فیفا داشت؟
هر سال داره میاد و اصلا بحثش جداست...
نگا حامدی بد متوجه شدی ... من تنها منتظر فیفا نیستم بلکه نسبت به بازی های دیگه انتظار اینو بیشتر میکشم و بقیه رتبه بعدی دارن.
چون واقعا بازی ای هستش که به شعور مخاطب احترام میزاره و کلا من خودم فوتبال خیلی دوست دارم مخصوصا بازی با سیستم ها و درآوردن یه چیز جدید ...
ولی دلیل نمیشه بازی های دیگه رو بازی نکرده باشم و بخوام با گوگل کردن اسمشون بیامو نظر بدم

مثلا مطمئنا هیچکس منتظر cold fear جدید نیست چون بازیش اونقدری نبود که وقتی تموم شد بگی خیلی دوست دارم ادامش رو ببینم... از این قبیل زیاده و که حوصله لیست کردنشون نیست ..
کلا خاطره انگیز بودن یه چیز خیلی شخصیه ولی امتیاز و چیزای از این قبیل 99.99 درصد اوقات یه معیار درست بودن.
+

فعلا کاربران ما انتقاد پذیر نشدن من فک کردم شدن ولی دیدم نه نشدن زود ناراحت میشن بهشون بر میخوره : دی
اینجا فک خودت ناراحت شدی و زودی جبهه گرفتی و اصلا بحث رو بردی سمت یه چیز بی ربط مثه فیفا که هیچ ربطی به تاپیک نداشت
+
بعدشم کی گفته این لیست 100 درصد درست هست؟
به نظر من درصد درستیش کمتر از این حرفاست و نمیگم ولی خوب کار جدیدی تو انجمن بود
+
مثلا اگه نسخه 2009 ولفنشتاین نبود می شد اینو تو لیست آورد .. واقعا گند زدن با اون بازیشون
Return to Castle Wolfenstein رو فک کنم اندازه مو ها سرم تموم کردم : دی
+
بعدشم شایان حرف خوبی زد
هر کسی می تونه 15 تای خودش رو بده جای این بحث ها در مورد پست اول

milad_takjoo
05-05-2012, 20:57
منم اگه بخوام يه بازي بگم No One Lives Forever رو ميگم، البته اگه مراد تاييد كنه كه موفق بوده و از فيـلتر مسعود هم عبور كنه (كه به احتمال زياد عبور ميكنه چون شخصيت اولش خانمه :دي)

واقعا بازی عالی بود...اون زمان بخاطر این بازی سیستمم رو عوض کردم....فارس سازیش هم عالی کار شده بود...

halflife g
05-05-2012, 22:07
یه تاپیک زدم(حالا چه خوب چه بد چه ضعیف و چه قوی)و میخوام معیارهایی در پست اولش رعایت بشه معیارم هم امتیاز بالا و جایگاه داشتن اون بازیه.....
اگر همچین بازی کسی سراغ داره بگه تا مثه بقیه مواردی که دوستان گفتن اضافه کنیم
مرسی از همتون:11:

.

MohammadT15
05-05-2012, 22:36
یه تاپیک زدم(حالا چه خوب چه بد چه ضعیف و چه قوی)و میخوام معیارای من در پست اولش رعایت بشه معیارم هم امتیاز بالا و جایگاه داشتن اون بازیه.....
اگر همچین بازی کسی سراغ داره بگه تا مثه بقیه مواردی که دوستان گفتن اضافه کنیم
مرسی از همتون:11:

.
خواهش میکنم:11:
میشه این بازیه Harvest Moon رو بذاری؟

آقا امتیازش که عالیه بازیشم خوبه دیگه . کیه که الان بازی برداشت محصول رو نشناسه ؟

بذارش جز 5 تای اول :

شما به عکسش نگاه نکن فکر کن بازی دخترونس:31:اتفاقا خرج زندگیه باید کار کنی صبح تا شب نون زن و بچتو بدی :31:
بعدم فروششم خوبه من خودم 4 5 تا ازش خریدم . چون نامردا اون موقع که بازیهاش برا پلی2 میومد عکسشو میزدن روی جلد این من هی میرفتم میخریدم میدیدم خود اینه الکی زدن:31:

حالا معیاراشو خودت عکس بازی رو ببینی یادت میاد تو قشنگ تر توضیح میدی یادت رفت اینو من مطمئنم:31:

City 17
07-05-2012, 20:34
ممنون مراد بابت تاپیک , فقط دیر کشفش کردم : دی

Perfect dark

شاید یکی از بهترین و کامل ترین شوتر هایی باشه که تا به حال دیدم ... فوق العاده بود !!
با این وجود که بعد از گذشت این همه سال دیگه فقط خاطراتش مونده ولی باز همون تجربه ی ویژه ای که داشت را با بیرون ندادن دنباله های بعدی حفظ کرد.
اگه لیست من بود حتما تو 5 تای اول بود : دی

Legacy of Kain

داستان سری Soul Reaver خیلی زیبا و البته پر پیچ و خم بود , یادمه توی طول بازی یه سری حدس هایی می زدم که بعدا دقیقا خلافش ثابت میشد : دی
مشکل اصلیش کنترلش بود که خصوصا توی پرش به قسمت های خاص شدیدا روی اعصاب بود : دی
ولی به قدری نرم و روون بود ( کمتر بازی با این فریم ریت تجربه کردم ) و داستان زیبا بود که همه ی این سختی ها را به جون می خریدم.

Psychonauts

خیلی تجربه ی خاصی بود ... فانتزی تر از فانتزی : دی
البته هیچ وقت احساس نکرده بودم که کاش شماره های بعدی واسش عرضه میشد ...

NooneLivesForever

بدون شک جاش توی لیست خالیه ... درست مثل Baldur's Gate که امسال با Enhanced Edition ـش بعد از سال ها تجدید خاطره می کنیم.

Half Life

ترجیح میدم چیزی نگم شاید یهو احساساتی بشم : دی

+

یه چند تا عنوان خوب دیگه جا داره ازشون یاد کنم :

سری Heretic از ژانر Action-Adventure که نسخه های اول و دوم اون در سال های 94 و 98 عرضه شدن ( البته من نسخه ی دوم را تجربه کردم ) داستان بازی از یک شهر خالی از سکنه شروع میشد که طاعون زده بود و ما به دنبال نجات شهر از اون بحران بودیم...

نمرات Heretic II : گیم اسپات نمره ی 8.3 , IGN نمره ی 9.2 و متاکریتیک بازی 85 هست.

...

فکر می کنم خیلی از دوستان از این بازی خاطرات خوبی داشته باشن ... یک دنیای خمیری که سراسر پازل های غیر متعارف بود , یک تجربه ی خیلی خاص و البته در بعضی مواقع رو اعصاب رو : دی ( به خاطر بعضی از پازل هاش )

امتیازات بازی را نگاه می کردم جالب یود واسم : Gamerankings از مجموع 7 نقد نمره ی 87 , که یکی از این نقد ها گیم اسپات هست با نمره ی 4.9!!

...

Outlaws شوتر اول شخصی بود به سبک فیلم های وسترن که سال 97 توسط LucasArts منتشر شد , داستان خوب , جلوه های بصری زیبا , موسیقی متن فوق العاده ( هنوز که هنوزه لذت می برم ), باس فایت در آخر هر مرحله همه و همه بخشی از یک شوتر وسترن کلاسیک موفق بودن.

نمره ی گیم اسپات به بازی : 8.6

alipsp
08-05-2012, 11:20
وای اینو یادتون هست بچه ها
هنوز دیسکشو دارم گاهی بازی میکنم
فکر کنم تو سبک خودش تک باشه واسه لیست...

vahidgame
12-05-2012, 19:31
یه سری بازی هستن که توی پست اول و کلا توی تاپیک اسمی از اونا برده نشده:

سری Myst یکی از بهترین سری های تاریخ سبک ماجرایی و معمایی هستش که سابقه 19 ساله در دنیای بازی داره
این سری از همه لحاظ برای طرفداران سبک ماجرایی خاطره انگیزه
در مورد بازی چیزی که یادمه اینه که بازی فوق العاده سخت بودش!
آخرین شماره اون برای سال 2005 هستش و امیدوارم این سری بازی سخت و چالش برانگیز شماره جدیدی از اون منتشر بشه
بالاخره اینجور بازی ها هم جذابیت خاص خودشون رو دارن...

شوتر سوم شخص بسیار عالی که در سال 2003 منتشر شد
بازی خیلی جذابی بود و اولین چیزی هم که یادم میاد اینه که یه روزه اونو تموم کردم!
موسیقی اونو هم که کار جسپر کید بود رو هنوز فراموش نکردم و واقعا عالی بود
شماره دیگه ای هم از اون منتشر نشد ولی گاها خبرهای در مورد شماره دوم بازی میومد که هیچ کدوم تحقق نیافت

این سری اون قدر بزرگه که حتی تعجب نداره که اونو بهترین سری بازی در سبک مخفی کاری عنوان کنیم!
از این سری خاطرات خیلی خوبی دارم و هم از نظر داستان و هم گیم پلی فوق العاده بودش و بعضی جاها آدمو میخکوب می کرد
از بازی مجموع سه شماره منتشر شده که هر سه شماره هم موفق بودن
متاسفانه بعد از شماره سوم اون که سال 2004 منتشر شد دیگه شماره دیگه ای از اون منتشر نشد و فقط چند سالیه که گفته شده Thief 4 در دست ساخته که حتی جزئی ترین اطلاعات هم از بازی منتشر نشده! یعنی یه چیزی شبیه Doom یا Beyond good and evil که فقط اسم شماره بعدی اونا به میون اومده...

..........................

یه سری بازی ها هم هستن که بنا به دلایل مختلف شرایط قرار گرفتن توی لیست این تاپیک رو ندارن و به معیارهای اون نمی خورن ولی خیلی خاطره انگیزن و جا داره از اونا هم یادی کنیم:

میشه گفت بهترین بازی از جنگ ستارگان هستش که تا حالا ساخته شده و برای بهترین بازی تاریخ Sci-fi RPG هم رقابت نزدیکی با چند تا بازی دیگه داره
شماره اول اون که سال 2003 منتشر شد میشه گفت هر چی جایزه بود درو کرد
سال 2005 هم شماره دوم اون اومد که در حد شماره یک نبود ولی بازم عالی بود
اواخر 2011 هم یه شماره از اون به نام Star Wars: The Old Republic در سبک MMORPG منتشر شد که دلیل اینکه توی لیست تاپیک قرار نمی گیره هم همینه. ولی با این حال فکر کنم حداقل تعداد کسانی که توی کشور ما اونو بازی کرده باشن خیلی کم باشه...

یه نقش آفرینی فوق العاده دیگه از Bioware که سال 2002 منتشر شد و طرفدارای قدیمی سبک RPG رو به شدت راضی می کرد
شماره دوم اون که 2006 منتشر شد و همین طور بسته های مکمل اونو زیاد نرفتم و از اینکه سازنده بازی تغییر کرده بود خیلی خوشم نیومد..
امسال هم قراره یه شماره MMORPG از اون به نام Neverwinter منتشر بشه که ظاهرا ناشران و سازندگان بازی به کلی عوض شدن!
متاسفانه دیگه نمیشه انتظار داشت که دوباره شماره ای شبیه شماره یک اونو ببینیم و توی عصری که ما قرار داریم خیلی از شرکت ها بیشتر به فکر پولن تا راضی کردن طرفدارا...

به جرات می تونم بگم که یکی از بهترین شوترهای تاریخ بودش
فکر کنم اکثرا با اون کلی خاطره داشته باشن و بازیی نیست که به این راحتی ها فراموش بشه
متاسفانه ادامه ای از اون که سال 2009 منتشر شد اصلا در حد اسم این بازی نبود و ای کاش اصلا منتشر نمیشد

این بازی رو شاید خیلی ها اصلا بازی نکرده باشن!
اولین شماره بازی سال 1997 منتشر شد که موفق ظاهر شد و متای 82 رو هم گرفت
این شوتر اول شخص رو می تونم بگم اولین شوتری بود که توی پی سی بازی کردم و حتی قبل از HL و به خاطر همین توی ذهنم همیشه هست
با اینکه شاید بیش از 10 سال باشه که اصلا اونو بازی نکردم ولی هنوز یه سری از چیزای بازی یادمه مثل اسلحه های خاص اون!
دومین شماره بازی هم یه سال بعد از اون منتشر شد که مثل شماره اول نبود
بعد از 13 سال هم فکر نکنم این سری ادامه پیدا کنه...

..........................

البته تعداد این مدل بازی ها خیلی زیاده و من اونایی که حضور ذهن داشتم رو نام بردم که برای تجدید خاطره بود...
ضمن اینکه با شرایط این تاپیک 15 تا بازیم به این صورتن:

15- SWAT
14- Freedom Fighters
13- Unreal Tournament
12- Quake
11- Myst
Rise of Nation -10
9- Age of Mythology
8- Doom
7- No One Lives Forever
6- Legacy of kain
5- Thief
Baldur's Gate -4
3- Beyond good and evil
2- Syberia
1- Half life

شاید برای بعضی ها این لیست عجیبه باشه و درسته مثلا Baldur's Gate فوق العاده بزرگه ولی خب حداقل برای اون جای امیدواری وجود داره که قراره Enhanced Edition به صورت HD برای شماره یک و دو اون چند ماه دیگه منتشر بشه. ولی اون بازی های دیگه کاملا ما رو توی خماری گذاشتن!
در کل این لیست براساس خاطره انگیز بودن بازی هاست و حسی که نسبت به انتشار اونا وجود داره و نه براساس بزرگتر بودن بازی ها...

*Forgotten*
13-05-2012, 10:58
البته بازی thief 4 داره ساخته میشه ولی هنوز مونده تا بیاد فکر کنم باید از لیست حذف بشه خوشبختانه

vahidgame
14-05-2012, 14:56
البته بازی thief 4 داره ساخته میشه ولی هنوز مونده تا بیاد فکر کنم باید از لیست حذف بشه خوشبختانه
اینکه گفتن در حال ساخته که مهم نیست در حالی که اصلا هیچ اطلاعاتی از بازی نیومده
الان شماره های بعدی بازی هایی مثل Doom و Beyond good and evil هم خیلی وقته که اعلام شده که در حال ساختن ولی چه فایده که بعد از چند سال فقط همین مقدار می دونیم که بالاخره یه روزی این بازی ها منتشر میشن! حتی Half life رو هم می دونیم که بالاخره شماره سه اون در حال ساخته
وقتی اولین اطلاعات و یه سری عکس و تریلر از این بازی ها اومد اون موقع میشه از این لیست اونا رو خارج کرد

City 17
14-05-2012, 19:47
بازی هایی که توی پست قبل ازشون یاد کردم در واقع میشه تقریبا گفت 15 سالی هست که ازشون خبری نیست , حالا می خوام یه کم زمان را به جلو ببرم و یه سری دیگه از عناوینی خاطره انگیز و البته موفقی که اوایل دهه پیش منتشر شدن را نام ببرم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سری Freedom Force یکی از معدود بازی های موفق با تم کمیک بود که دو شماره از اون سال های 2002 و 2005 منتشر شدن , بازی داستان یک عده از ابر قهرمان ها بود که باید با یک عده از ابرتبهکار ها مقابله می کردن , هر کدوم از این ابرها بیوگرافی خاص خودشون را داشتن و به تبع هر کدوم توانایی های فراانسانی خاص که نهایتا به یکی از دو دسته ی ابرفهرمان ها یا ابرتبهکار ها پیوسته بودن . بازی به سبک نقش آفرینی استراتژِیک بود و در طول داستان هم زمان کنترل چند ابر قهرمان را در اختیار داشتیم که باعث پیچیده تر شدن مبارزات میشد ... داستان درگیرکننده , طراحی زیبا و مبارزات متنوع و بعضا مملو از یونیت های مختلف از نقاط قوت این سری بودن.
از نظر منتقدین بازی بسیار موفق بود:

شماره ی اول : Gamespot 9 , IGN 9.3 , Metacritic 90
شماره ی دوم : Gamespot 8.7 , IGN 9 , Metacritic 86

سری Soldier of Fortune از ژانر شوتر اول شخص بود که شماره های اول و دوم اون در سال های 2000 و 2002 عرضه شدن , داستان بازی درباره شخصی به نام John Mullins بود که توسط یک سازمان امریکایی اجیر شده بود تا از یک سری عملیات های تروریستی گسترده جلوگیری کنه , از جمله یادم نمیره که توی یکی ازعملیات های ضد تروریستی نسخه ی اول بازی در حالی که کاراکتر ما با یه سلاح دوربین دار زوم کرده بود , صدام حسین (!) و شخص دیگه ای به نام جنرال عمو (!!) را در تیررس داشت , البته با خود صدام کاری نداشتیم : دی
یکی از ویژگی های بارز نسخه ی اول خشونت زیاد بود , جوری که بعد از شلیک , اعضای بدن مثل دست و پا و سر از جا کنده می شدن (!) چیزی که خصوصا توی عناوین اون زمان کمتر دیده میشد... نسخه ی دوم با نام Double Helix منتشر شد که بعدها با رفع یک سری از باگ ها و یک سری محتوای اضافه تحت نام Gold Edition منتشر شد.
چیزی که این سری را خاطره انگیزتر می کرد هم زمانی اون با یکی از بهترین شوتر های اون زمان یعنی Return to Castle Wolfenstein که دوستان ازش یاد کردن بود , اصولا اواخر دهه 90 تا اوایل دهه 00 از عصرهای طلایی این ژانر بود.

نمرات نسخه ی دوم : Gamespot 8.3 , IGN 8.8 , Metacritic 80

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Freelancer یکجور شبیه ساز سفینه های فضایی بود که در سال 2003 توسط Microsoft منتشر شد , در طول بازی ما به عنوان یک خلبان سفینه های فضایی ماموریت های مختلفی داشتیم , از نابود کردن اهداف مشخص یا سفینه های دیگه گرفته تا بارگیری محموله های مختلف برای فروش در سیاره های دیگه ... یکی از موفق ترین عناوین فضایی بود که شخصا تجربه کردم , ژانری که عناوین کمی را به خودش دیده ... سفینه های فضایی مختلف , سلاح ها و توپ های مختلف برای افزایش قوای نظامی اون ها , سیارات و کهکشان های متعدد به اندازه کافی جذاب بودن , خصوصا بخش مالتی پلیر بازی طرفدارای زیادی داشت تا اینکه نهایتا چند سال پیش سرورهاش بسته شدن و هنوز بعد از نزدیک به 10 سال جای خالی این سبک احساس میشه.

نمرات بازی : Gamespot 8.3 , IGN 9.2 , Metacritic 85

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Urban Chaos نام یک عنوان اکشن ادونچر سوم شخص بود که در سال 99 برای PC و سال بعد از اون برای PS منتشر شد , که در اون به عنوان یک مامور پلیس به دنیال مقابله با آشفتگی هایی بودیم که توسط یک دسته ی بزرگ از تبهکاران شهر ایجاد میشد , تقریبا همه ی بازی در شب اتفاق می افتاد و فضای نسبتا تیره ای داشت که با داستان بازی کاملا هم خوانی داشت.
با این وجود که توانایی های معمول مثل انواع مشت و لگد (!) قابل انجام بودن ولی مراحل بازی به نحوی متفاوت طراحی شده بودن , برای مثال در یک مرحله باید شخصی که می خواست خودش را از بالای یک ساختمان بلند شهر به پایین بندازه رو متقاعد می کردیم که نپره !
قابلیت رانندگی ماشین پلیس , پریدن از دیوار ها , دستگیری مجرمین و ... همگی بخشی از این عنوان موفق بودن.
بعدها عنوان دیگری با نام Urban Chaos: Riot Response در سال 2006 منتشر شد که یک شوتر اول شخص بود و هیچ ارتباطی از نظر خط داستانی با این عنوان نداشت و تنها وجه مشترک ناشر این دو بازی یعنی Eidos بود در حالی که سازنده های دو بازی متفاوت بودن.

نمرات بازی : Gamespot 8.3 , IGN 8.7

pournosratt
08-07-2012, 14:14
محشر بود...
اره واقعا من خودم تجربشو دارم محشره

رضا جنگنده
04-08-2012, 23:13
من که واقا منتظر نسخه جدید HALF LIFE هستم.
Freedom Fighters هم واقا قشنگ بود.
به نظر من اگه بیان مثلا Freedom Fighters رو با همون داستان و محیط ولی با گرافیک و گیم پلی به روز بسازن عالی می شه.

smm_shire
16-08-2012, 19:50
به نظرم IGI از قلم افتاده باهاش خاطره زیاد دارم :37:

rezadevilmaycry
02-09-2012, 00:01
خوب من تازه این تاپیک رو دیدم باید نظر خودم رو اعلام کنم (باید بگم بهترین بازی که تابحال رفتم این بازی بوده Legacy of kain واقعا فوق العاده و زیبا و میتونم به جرات بگم که پایه بازی های جدید پرفروشی مثل خدای جنگ و دارک سایدرز هستش و کاملا ازین بازی تقلید شدن)از نماهای زیبا، آهنگ سازی ،معماهای جالب و اکشن و سیستم آپگرید شمشیر و قدرت های جدیدتر و ترکیب زیبای حرکات و روان بودن بازی ، تو دوران خودش با گرافیک قابل قبول و ..... والا چی بگم ازین بازی دوستانی که مثل ما این بازی رو بازی کردن خودشون میدونن چه شاهکاری هستشهرکس از دوستان هم کل نسخه های این بازی رو چه برای pc و چه برای ps2 اگر داره من ازش خریدارم و یا اگر لینک دانلودی از این بازی اگر دوستان زحمت بکشن و دارن برام بزارن پیشاپیش خیلی ممنون خواهم بود ازشونو دومین بازی نیز سری های زیبا و دوست داشتنی بازی Onimusha هستش که واقعا با تمام شماره هاش خاطرات خوبی دارم واقعا بازی در این سبک و به اون زیبایی دیگر ساخته نشده به نظر من