PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اسم مستعار در حساب پست الکترونیک ایرانسل

hamed29
29-04-2012, 15:49
سلام، در این تاپیک میخوام سرویس پست الکترونیک ایرانسل و یکی از امکاناتش رو مطرح کنم:

اسم مستعار( Alias)

توضیحی که توی راهنمای سرویس PUSHMAIL ایرانسل نوشته شده اینه:

اسم مستعار( Alias):

کاربران میتوانند به جای اینکه شماره تلفنشان، نشانی پست الکترونیک آنها باشد یک اسم یا عبارت دیگر به جای آن انتخاب کنند.

مشترک برای استفاده از خدمات فوق از طریق رایانه شخصی متحمل هیچ هزینه این نمیشود.

اما تا اونجا که من ازخوندن راهنما و زیرورو کردن اکانتم متوجه شدم،این قابلیت رایگان نیست و تنها زمانی قابل استفاده هست که شما پستچی رو فعال کرده باشید.

به هر حال این سرویس (پست الکترونیک ایرانسل) چندان مورد استفاده عموم نیست و کسایی که نیاز به خدمات پست الکترونیک دارند معمولا از سرویسهای رایگان Google و Yahoo استفاده میکنند.
اگه شما هم تو Yahoo اکانت دارید ویا از gmail استفاده میکنید شاید براتون پیش اومده که بعضی وقت ها امکان دسترسی به این سرویس ها به صورت عمومی و یا برای تنها خود شما به هر دلیلی وجود نداشته.اگه کارتون چندان ضروری نباشه شاید بیخیال شین ولی وقتی فرستادن یه ایمیل واقعا براتون حیاتی باشه، چیکار میکنید؟

در واقع خود من معمولا وقتی که به gmail یا yahoo mail دسترسی نداشته باشم از همین صندوق پست الکترونیک ایرانسل استفاده میکنم.مخصوصا اینکه این سرویس یه قابلیت بسیار ویژه داره و اون امکان ارسال ایمیل از طریق SMS و همینطور MMS هست.

اما این وسط یه مشکلی وجود داره. درسته! در واقع شناسه یا IDکه به شما اختصاص داده میشه، همون شماره تلفن شماست ! و خوب مشخصه که نمیشه اینطوری از این سرویس درست استفاده کرد.

حالا اگه بخوایم از push mail ایرانسل استفاده کنیم چطور میشه این مشکل رو حل کرد ؟

چاره کار یکی از امکانات پستچی یعنی اسم مستعار( Alias)هست. همونطور که متوجه شدید این راه حل یکم هزینه داره چون قبلش باید پستچی رو فعال کنید.

پس از فعال کردن پستچی میتونید شناسه ی(ID) مورد نظرتون رو برای حساب پست الکترونیک ثبت کنید.بعد از این کار تمام ایمیلهایی که میفرستید، چه از طریق سایت و چه با sms با ID که شما ثبت کردید ارسال میشن.
پس برای ثبت آدرس ایمیل مورد نظرتون بعد از فعال سازی پستچی مطابق شکل زیر در نوار بالای صفحه روی پستچی کلیک کنید.در صفحه ای که ظاهر میشه روی (حساب جدید ایمیل) کلیک کنید.و در نهایت نشانی پست الکترونیکی که در نظر گرفتید رو وارد و ثبت کنید.
فراموش نکنید که رمزی که باید وارد بشه همون روز Ecare هستش.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطور که گفتم تو راهنما نوشته که امکانات سرویس رایگانه، من که هر کار کردم نتونستم بفهمم چطوری میشه بدون فعال کردن پستچی(که هزینه داره)چطور میشه از اسم مستعار استفاده کرد.(یعنی ID دیگه شماره تلفنت نباشه).حتی به 700 هم زنگ زدم و پرسیدم، که البته جسارتا یکم شعر سرودن... پس لطفا اگه کسی میدونه اینجا اطلاع بده که لااقل ما اینقدر پول مفت ندیم.

راهنمای خدمات پست الکترونیک ایرانسل:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com%2Fdocument%2FPush_Mail_Us_rMan_ual15Nv.pdf)

ضمنا جهت اطلاع کسانی که با سرویس PUSH MAIL ایرانسل آشنا نیستند،مختصری از توضیحات راهنما رو اینجا گذاشتم:

صندوق پستی الکترونیک یکی ازمفیدترین کاربردهای ارتباطی شبکه اینترنت است. شما با استفاده از این سرویس میتوانید از طریق یک مرورگر شبکه به صندوق پستی الکترونیک و نامه های الکترونیک خودد سترسی داشته باشید،نامه ها را ارسال یا دریافت نموده و آنها را مدیریت نمایید.
ایرانسل در این سرویس یک نشانی پست الکترونیک برای شما در نظر میگیرد، البته با این ویژگی منحصر به فرد که شناسه نشانی الکترونیک شما همان شماره خط ایرانسل شماست! این سرویس برای کلیه مشترکین اعتباری و دائمی، رایگان بوده و ضمن آن، یک نشانی پست الکترونیک تحت دامنه Irancell.ir مانند ( 989351234567@irancell.ir ) به شما اختصاص پیدا میکند.

عرض کنم که برای فعال سازیباید به ادرس pushmail.irancell .ir مراجعه و یا اینکه از طریق کدهای دستوری که در فایل راهنمای پیوست هست اقدام کرد. سرویس پست الکترونیک رایگان و دائمیست و پس از ثبت نام در این سرویس شما امکان ثبت نام در سرویس پستچی که قابلیت های بیشتری داره را نیز خواهید داشت که البته پستچی بر خلاف صندوق پست الکترونیک رایگان نیست.

ضمنا رمز عبوراکانت شما همون رمز E-Care (رمز ویترین) میباشد.همونطور که میدونید با ارسال پیام خالی به 130 این روز رو دریافت خواهید کرد.
در صورت تمایل،پس از فعالسازی پستچی باید زمان اشتراک و نیز نحوه ی تمدید(دستی یا خودکار) را تعیین کنید.

مبلغ اشتراک ماهانه پستچی 250 تومن و اشتراک سالانه 2000 تومنه و درصورتی که اعتبار داشته باشید از شارژتون کم میشه.مثلا اگه میخواین فقط چند ماه از پستچی استفاده کنید ،با تمدید خودکار در حالتی که اشتراک ماهانه داشته باشید، پس از گذشت هر یک ماه خود به خود 250 تومن از شارژتون کم میشه. و اگه تمدید دستی رو فعال کرده باشین پس از اتمام یک ماه یه sms دریافت میکنید که تا جایی که یادمه ازتون میخواد در صورت تمایل برای تمدید یک ماه دیگه، یک کد رو بزنید یا به یه شماره ای sms کنید.البته این هزینه ها مربوط به حداقل فضای اختصاصی ست که میتونید این حجم رو ارتقا بدید.

ارسال نامه الکترونیک از طریق SMS : برای ارسال نامه الکترونیکی، از این طریق کافیست در یک پیام کوتاه به ترتیب

1) نشانی صندوق پستی گیرنده

2) موضوع پیام

3) متن پیام

را از چپ به راست با علامت دو نقطه ":" بین آنها و بدون فاصله نوشته و از تلفن همراه خود به شمارۀ 8601 ارسال نمایید.
متن پیام : موضوع پیام : نشانی صندوق پستی گیرنده

ارسال نامه الکترونیک از طریق MMS: برای ارسال نامه الکترونیکی، از این طریق کافیست در یک پیام کوتاه به ترتیب

1) نشانی صندوق پستی گیرنده

2) موضوع پیام

3) متن پیام

را از چپ به راست با علامت دو نقطه ":" بین آنها و بدون فاصله نوشته و از تلفن همراه خود به شمارۀ 8602 ارسال نمایید.
متن پیام : موضوع پیام : نشانی صندوق پستی گیرنده

در صورت تمایل میتوانید فایلی را نیز ضمیمه کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که در صورت عدم رعایت ترتیب ارسال، با خطای سیستم روبرو میشوید و نامه الکترونیکی شما ارسال نخواهد شد.

برای ارسال نامه الکترونیکی یا پاسخ به نامه الکترونیکی به شکل MMS علاوه بر تنظیمات آن بایستی فرم ثبت نام و فعالسازی آن را نیز قبل اًتکمیل کرده باشد تا MMS شما فعال شده باشد. حداکثر حجم فایلهای پیوست ارسالی شما نیز 300 کیلوبایت معادل یک MMS میباشد.