PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایرانسل WAP+MMS

hamed29
29-04-2012, 12:31
با سلام، در این تاپیک قصد دارم اول دو تا از خدمات اپراتور ایرانسل رو که باهاش آشنا هستید رو مختصرا معرفی (یا بهتره بگم یادآوری) کنم:MMS و GPRS ؛ و بعد هم موضوعی که خودم باهاش برخورد کردم رو مطرح میکنم.

میدونید که برای استفاده از سرویس MMS پس از ثبت نام باید این تنظیمات رو دریافت و روی گوشی نصب کنید.

با کد *140*3# وارد منوی خدمات MTN Irancell میشیم و طبق منو کلید 5 روبرای mms و بعد از ورود مجدد به منو عدد 6 رو برای GPRS به عنوان پاسخ ارسال میکنیم. پس از دریافت هم که با پین 1234 این تنظیمات رو نصب میکنیم.

همون طور که میدونید یه قابلیتی که پیام MMS داره، امکان ارسال پیام های طولانیه.

چون برخلاف sms که کاراکتری حساب میشه ، mms حجمیه (یعنی تا سقف 300kb یه mms ) اگه بخواید پیامتون متنی باشه، یعنی عکس نباشه حتما 32تومن پولش میشه.( مگه اینکه بخواید حداقل 20000 کاراکتر تایپ کنید!)

یعنی مثلا میشه پیامی که به زبان فارسی توی حداقل 4 تا sms میفرستیم با ارسال در قالب mms هزینه رو کاهش بدیم،یعنی به جای حدود 40 تومن ، 32 تومن پول یه mms رو بدیم.برای پیامهای فینگیلیش اما وضع فرق میکنه؛ اگه پیامتون از 320 کاراکتر(2پیام) بیشتر باشه به صرفه ست.(2تا 16 تومن که میشه 32 تومن.)

و اما موضوعی که میخوام مطرح کنم چیزی هست که خودم تا حالا جای دیگه ای ندیدم .لااقل میتونم بگم اینترنت رو که زیرورو کردم، ولی انگار نه انگار!!! حالا نمیدونم شما با این موضوع برخورد داشتین یا نه؟

مدتها قبل وقتی داشتم با دو تا سیمکارت ایرانسل و گوشیام ور میرفتم تا این تنظیمات MMS و GPRS رو روشون نصب کنم،بدون هیچ قصد و قرض قبلی دیدم یه تنظیماتی دریافت کردم به اسم WAP+MMS .

ازون به بعد دیگه وقتی MMS میفرستادم میدیدم که اول GPRS گوشیم وصل میشه و پیام هم چند لحظه بعدش ارسال میشد و delivery ( گزارش ارسال ) میومد. البته بعضی وقتها هم یه مشکلاتی پیش میومد از جمله اینکه دریافت گزارش ارسال طولانی میشد و اینکه هنوز delivery نیومده طرف جوابشو میداد.یعنی نمیشد با اطمینان گفت که چون deliver نیومده پس طرف پیام رو دریافت نکرده.

و مشکل اصلی اینکه طرف مقابل باید حتما گوشیش قابلیت خوندن mms رو داشته باشه.(یعنی اونم این تنظیمات MMS رو نصب کرده باشه) و اگه بخواد جوابو با mms بده حتما خطش باید mmsش فعال باشه.

خلاصه بعد از چند بار که MMS فرستادم ، متوجه شدم که انگار شارژم کم نمیشه !!!

بارها و بارها چک کردم تا مطمئن شدم که با امتحان کردنش چیزیو از دست نمیدم ( منظورم شارژمه)

حالا دیگه خودتون حساب کنید واسه من که به بعضیا پیامهام و همینطور ایمیل هام رو در قالب mms میفرستادم چقدر به صرفه شد.(البته منظورم ایمیل از اکانت ایرانسله )

البته مشخصه که همیشه نمیشه اینکارو کرد و فقط به کسایی که بهشون گفته بودم (تنظیمات mms رو رو گوشیشون داشتن) میتونستم اینطوری پیام بدم.

اما وقتی این تنظیماتWAP+MMS رو اشتباهی حذف کردم ،دیگه مفت خوری تموم شد!

چند بار زنگ زدم 700 و این Setting رو درخواست کردم ،هرچی توضیح میدادم اپراتور میگفت که اشتباه میکنی ، سوء تفاهم شده و اینها ... . به جاش میگفتن کد *140*3*5# رو بزنم و همینطور کد *140*3*6# .

البته یه بار اپراتور این تنظیمات WAP+MMS )( رو برام فرستاد ، منتها از بدشانسیم چون چندتا setting دیگه نصب داشتم گوشیم این خطا رو داد:

Only 70 sets allowed. Settings discarded.

یعنی configuration گوشیم بیشتر ظرفیت نداشت و ناچارا این موهبت الاهی رو از دست دادم.

البته من بازم زنگ زدم 700 ولی اپراتورها اصرار داشتن که همچین چیزی وجود خارجی نداره.

دیگه دیدم این قضیه داره ضررش از فایده ش بیشتر میشه، واسه همین کلا بیخیالش شدم.( منظورم هزینه اتصال به اپراتوره )

حالا نمیدونم کسی تا حالا متوجه این موضوع شده یا نه؛ به هر حال اگه به همچین چیزی برخورد کردین خوشحال میشم تو این تاپیک مطرح کنید،یا اینکه نه؛ شما هم مثل اپراتورهای پشتیبانی ایرانسل فکر میکنید من دچار سوء تفاهم شدم؟!

:10:

ارسال یک“پیام طولانی (Long Message) ”

با استفاده ازقابلیت“پیام طولانی”درMMS میتوانید بدون آنکه نگران تعداد کاراکترهای پیام خود باشید،هرچه میخواهید، فقط در قالب یک پیام بنویسید؛ تعداد کاراکترهای هرپیام میتواند بیش از20,000 باشد!

چگونگی ارسال یک“پیا مطولانی”

قطعاً شما هم این احساس راداشته اید که حجم 160 کاراکتری استاندارد برای ارسال SMS برای بعضی از پیامها چقدر ناچیز است! اما حالا به راحتی با برداشتن گامهای زیرمیتوانید

پیامهای طولانی ارسال کنید:

.1 به منوی پیامها ( Messages) گوشی خود بروید.

2 . گزینه پیامهای چند رسانهای MMS ( Multimedia Messaging ) را انتخاب کنید.

3 . پیام خود را واردکنید. این پیام میتواند تا 300 کیلوبایت حجم داشته باشد.

4 . پیامتان را به شماره تلفن همراه یا نشانی اینترنتی مورد نظرتان ارسال کنید.

قابلیت تلفنهای همراه در ارسال “پیام طولانی” متفاوت است.

ارسالMMS از تلفن همراه ایرانسل به E-mail

میتوان MMS رابه نشانی اینترنتی فرد مورد نظر ارسال نمود.
کافیست نشانی ایمیل رابه جای شماره تلفن همراه مقصد وارد نمایید.

hamed29
04-05-2012, 14:10
سلام ,دوستان اکه به خاطر مشکل دیکه ای به 700 زنک میزنید، لطف کنید در صورت امکان این موضوعو مطرح کنید،من که نابود شدم از بس زنک زدم 7۰۰‎ ‎‏ و کفتن اشتباه میکنی.
بازم میکم به جان خدا اصلا سرکاری نیست! یه بار این تنظیمات ‏WAP MMS‏ رو برام فرستادن،که نشد نصب کنم.
اکه کسی این ‏setting ‎‏ رو کرفت ما رو هم خبر کنه
واله ارزش داره ،‏mms‏ مفت میشه!

hamed29
12-05-2012, 23:29
من دوباره تونستم تنظیمات رو دریافت کنم ولی نمودونم چرا نصب نمیشن!

اول این ‏sms‏ اومد:

مشترک گرامی، تنظیمات مربوط به Nokia X2-01 شامل WAP MMS برای شما ارسال خواهد شد. لطفا تنظیمات را به محض دریافت، ذخیره و نصب نمایید.

بعد هم که دریافت کردم و نصب نشد.

و در ادامه این ‏sms‏ رو از ایرانسل دریافت کردم:

مشترک گرامی، فعال سازی انجام شد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به وب سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کرده و یا با 700 تماس بگیرید.

در حال حاضر مشکل اصلی ‏‎ ‎خطایی که موقع نصب دریافت میکنم:
only 70‏ ‏sets allowed.
Setting discarded.

دوستان از راهنماییهای بیدریغ شما پیشاپیش سپاسگذاریم.‏
‎ ‎

hamed29
30-05-2012, 20:00
از اونجا که خودم قبلا یه بک آپ از تنظیمات گوشی گرفته بودم با ‏restore‏ کردن تونستم تنظیمات ‏WAP+MMS‏ رو دوباره نصب کنم.

حالا وقتی ‏mms‏ میفرستم ‏gprs‏ گوشیم وصل (علامت ‏E‏) و
پیام ارسال میشه.

اما مشکل اینجاست که شارژم کم شد(۳۲ تومن)
ولی قبلا چرا کم نمیشد؟

من قبلا حتی با اعتبار ۰ ریال هم ‏mms‏ میفرستادم!

zeinab***
01-01-2013, 09:46
سهلوم نه تودروغ نمیگی یه باربرای من اومدولی هرکاری کردم بلدنبودم نصبش کنم.حالاحاضرم هرکاری کنم که فقط ام ام اس هایی که من بفرستم واسه طرف بره اخه اونابرای ن میفرستن ام ام اس هاشون میادولی وقتی که من بفرستم نمیره شمامیدونی بایدچکارکنم؟:n28:

hamed29
03-01-2013, 01:09
سلام، برای ارسال ‏MMS‏ اگه خطتون ‏mms ‎‏ فعال داره،کافیه فقط کد تنظیمات رو بزنید تا اون رو دریافت کنید، بعد هم نصب ... برای نصب هم رمز میخواد که خودش همیشه میگه ۱۲۳۴‏// البته من حدس میزنم ام ام اس خط شما فعال نیست. نمیدونم چطوری باید فعالش کرد ولی من زمان ثبت نام قسمت ‏mms ‎‏ رو توی مدارک امضا کردم.// الانم دیگه حوصله ندارم مثلا قبلا صد بار امتحان کنم

hamed29
03-01-2013, 01:57
یادم رفت بگم ، میتونید مشکلتون رو مختصر به ایرانسل ایمیل بزنید،البته خیلی کلیشه ای و کتابی جواب میدن¤¤"e-care_admin [ MTNIrancell - Head Office ]"

hamed29
03-01-2013, 02:00
e-care_admin@mtnirancell.ir

psm8820
10-03-2013, 01:41
دوست عزیز
مطلبی که گفتین کاملا درسته ، به این نوع ارسال پیام اصطلاحا
WAP Push میگن
ارسال WAP Push بسیار شبیه ارسال MMS هستش و تفاوت اصلیش توی اینه که هزینه WAP به عهده گیرنده بوده در حالی که MMS را فرستنده پرداخت می کنه . به همین سادگی !